Neplač, střepy přináší štěstí

Těhotenství

Uběhl rok. Rok plný emocí, pláče, ale i radosti. Ty spíš v postýlce a já po večerech píšu, jak jsi přišla na svět...

Koupili jsme s tátou byt. Starý, umakartový byt, který nutně potřeboval udělat nové elektrické rozvody. Pustili jsme se pilně do práce a doufám, že si z toho nic nepamatuješ. To šílené brousení drážek do zdi mě přivádělo do hrobu. Všude prach a špína, chemikálie. Bylo mi špatně, hodně špatně, chtělo se mi zvracet a ještě ta bolest prsou. Zamyslela jsem se, kdy jsem to dostala naposledy. Poslední menstruace byla ale hodně slabá. Ale, bylo tam to ALE. Co teď? Bydlíme tady krátce, doktora nemám ani jednoho. A tak jsem zajela do lékárny a koupila těhotenský test.

Sedím na záchodě a přemýšlím. Jsem v háji…

Druhý den ležíme s tátou na gauči, všude hromada věcí v krabicích a kabely trčící ze zdi. „A. musím ti něco říct.“ „Hm?“ „Asi jsem v tom.“

Nastalo dlouhé hrobové ticho. Nikdo už nic neříkal, den běžel dál a já mám pocit, že táta to pomalu vstřebává. Na druhý den z něho vypadne, že se na to necítí, že má jiné plány a má pocit, že se mu konečně začíná dařit a s dítětem chtěl počkat alespoň dva tři roky. Jsem úplně mimo, emočně vyprahlá, nemám žádné pocity a neumím se rozhodnout. Uleví se mi, že to udělal někdo za mě. Ale ten vnitřní pocit…

Našla jsem tady gynekologa, hned mě vzal a já vešla do ordinace přesvědčena, že vím co chci! „Gratuluji, jste v sedmém týdnu!“ hrdě mi ukazuje ultrazvuk a tobě už bije srdíčko. „Rozhodla jsem se jít na potrat.“ „Jste o tom 100% rozhodnuta?“ Je vidět, že o něčem přemýšlí, ale je to diplomat. „Ano.“

Odcházím z ordinace se žádankou do krajské nemocnice, mám tam zavolat a domluvit se na termínu. Jedu na vlak a pořád o tom přemýšlím, ale nějak nemohu v sobě najít ani kousek citu. Nevím, jestli dělám dobře nebo špatně. Přišlo to tak náhle, že s tím neumím naložit.

Doma myslím na to srdíčko. Mám pocit, že mi ho doktor ukázal schválně a říkám si, že se mi tím snažil něco naznačit. V hlavě mám takový zmatek a pak to přišlo - dlouhý, srdcervoucí pláč. Nemohu to zastavit a táta je v šoku, neví, co se mnou má dělat a já ze sebe nemohu dostat ani slovo. Až po pár minutách ze mě vyleze, že mám strach. Co když pak nebudu moci mít další děti? Bude mi třicet, věk na to mám už dlouho. Máme kde bydlet atd atd.

A. mě silně obejme a povídá: „Jestli to bude kluk, chci aby se jmenoval po mně.“
Já v tu ránu pochopila a další slzy začaly téct proudem, ale jsou to slzy štěstí. Podlamují se mi kolena a musím klečet na zemi a stále pláču. Slibuji mu to a i kdyby měl to nejhorší jméno na světě, slib splním. Táta ještě něco povídal „..že to budeme muset zvládnout a zvládneme to“, ale já to vnímám jenom z dálky, prožívám euforii.

Vracím se za doktorem, který se mě velmi důrazně ptá, jestli je to moje poslední rozhodnutí, vypadá u toho velmi vážně. Já jsem pevně rozhodnuta a říkám, že ano. Před očima mi trhá žádanku do nemocnice a upozorňuje mě, že peníze za poplatek mi už vrátit nemůže. Ale já bych za tebe zaplatila klidně stokrát víc!

Za pár dnů volám tvojí babičce, mojí mámě, a říkám jí s radostí v hlase, že Tě čekáme. Na druhé straně je ticho a pak padne jenom pár suchých slov, které mě bolí ještě dlouho. Ale to je prostě moje máma, má za sebou těžký život, neprojevovala nám nikdy moc citů a emocí, neumí to.

Sedíme v altánku u tátových rodičů a máme pro ně speciální přáníčko. Tvoje babička ho dostala, rozbalila a zasekla se. Pak z ní vylítlo, jestli Tě čekáme a my že jo. Vyskočila ze židle a začala nás divoce objímat, pak gratulují ostatní a já se v ten den cítím skvěle.

V práci to vzali moc dobře, řekla jsem to dostatečně včas, aby si našli za mě náhradu. Já chtěla být s Tebou doma a těšit se na Tebe. V práci bych musela stát dvanáct hodin na nohou, zažívat denně stresující situace, a tak jsem byla moc ráda, když jsem si místo toho mohla užívat podzim a zimu s Tebou a našimi pejsky. Pamatuješ na ty dlouhé procházky, jak jsme funěli všichni do kopce anebo jak jsme se brodili sněhem? Cítila jsem se tak dobře, spokojeně jako nikdy v životě.

Čas rychle utíkal. Přišly první fotky, průkazka i táta se byl na tebe podívat a vypadal šťastný. Nevolnosti byly pryč a já jsem ani nevěděla, že jsem těhotná. Když si na to vzpomenu, tak bych to klidně vrátila zpátky. Taky ti bylo v bříšku dobře, viď potvůrko? A jak Tě táta rád hladil.

Všichni tvrdili, že budeš kluk a já se už s tím smířila. Hrozně jsem chtěla holčičku, věděla jsem, že mi bude bližší svojí povahou. Když mi doktor řekl, že „tam“ pořád nic nevidí, tak jsem mu nevěřila. Ani na další kontrole. A další… Přece se tolik lidí nemůže mýlit a doktor asi špatně vidí. Pomalu mi to docházelo, až když jsem byla na 3D ultrazvuk a tam to potvrdili taky. Táta se s tím srovnával delší dobu, chtěl kluka, co bude tak chytrý a šikovný jako on. To víš, mužská ješitnost. Chvilku mu to trvalo, jako vždy. Ale nakonec řekl, že se Ti bude hodit, když budeš umět používat i šroubováky. Tak se těš, asi je brzy dostaneš k narozeninám.

Na 3D ultrazvuku si nás nehezky pozlobila! Vystrašili mě, že máš asi rozštěp patra a já týden nedělala nic jiného, jen jsem seděla za počítačem a hledala informace o této vadě. Už jsem plánovala operace, zjišťovala všechno, co nás čeká a říkala si, že stejně budeš krásná. A i kdyby ne, tak Tě budu mít nadevše ráda. Pořádně jsem nespala a táta mě uklidňoval, že to nic není a že stresuji zbytečně. Měl pravdu. O týden tam byl doktor specialista a jeho verdikt? „Paní, ona si tam jenom žvýká pupečník, proto je ta pusinka tak nakřivo.“ Slyšela jsi to v bříšku, jak mi padl kámen ze srdce? Docela by mě to zajímalo, musela to být pořádná rána. Ten týden jsem zestárla o spoustu let, ale taky pochopila, jak velký význam má, když někomu přeješ zdraví!

Moje milovaná princezno, jsem Ti moc vděčná, že si mi pomohla zbavit se strachu z těhotenství. Bála jsem se, že moc přiberu, že budu mít strie jako moje máma, že mi vypadají vlasy. A já celou dobu nosila svoje staré oblečení, malinké strie jsem objevila až po porodu, vlasy jsou pořád stejné, jenom trochu šedivější. I po porodu jsem to pořád já, jenom trochu víc dospělá a zodpovědnější. Jen díky Tobě jsem si tady přečetla spoustu příběhů snažilek - to jsou maminky, co dělají všechno proto, aby měly miminko. Jen díky Tobě jsem si uvědomila, jak velký dar je mít dítě, že to není v životě samozřejmá věc, která přijde a odejde, kdy se nám zachce. Teď, když Ti dávám polibek na noc, vím, že si to nejlepší, co mě v životě potkalo. Budu se snažit, aby z Tebe vyrostl hodný člověk a slibuji Ti, že budu stát pořád u Tebe a pomáhat Ti.

Tvoje máma.

Hodnotilo 59 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Trojlístek
Závislačka 3487 příspěvků 04.09.13 00:16

Jak člověk nemá bulet u tak dojemného deníčku? :srdce:

 
zdendik
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 04.09.13 00:19

Moc krasny:-) :) :potlesk:

 
Ninesen
Stálice 80 příspěvků 04.09.13 00:51

Nadherny denicek.. moc pekne napsnane.. prejeme hodne zdravi. Popravde? Rvala jsem u toho jak male dite :-).

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 04.09.13 01:12

:srdce: :* :* krása je vidět že dceru miluješ ten pocit dobře znám :-) krásný deníček at se vám jen a jen daří

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30740 příspěvků 4 inzeráty 04.09.13 01:35

Slzy dojeti :) :hug:

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 04.09.13 02:00

Nadherne napisane..pekne poctenicko nk nocnemu kojeniu..prajem vela krasnych chvil..

 
luciealucie
Kecalka 191 příspěvků 04.09.13 03:50

Moc kránsně napsaný :mavam: nemám slov :srdce:

 
sabcacech
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 04.09.13 06:29

Krasne napsane, my se vcera dozvedeli, ze misto kluka (co tvrdili mudri) cekame malou princeznicku..

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 04.09.13 07:53

Moc krásný deníček :kytka:

 
barcheta
Kecalka 444 příspěvků 04.09.13 08:01

nadherny.moc krasne jsi to napsala :,( :palec:

 
Luuc21
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 04.09.13 08:08

Krásně napsaný deníček.. Úplně jsi mi vehnala slzy do očí.. Ale hlavně ať vám dělá ta vaše princezna radost.. :hug: U nás to bylo stejné, taky jsem si přála holčičku, ale nakonec se nám narodil krásný zdraví chlapeček na kterého jsme s přítelem velice hrdí.. :) A o té holčičce uvažujeme do budoucna.. ;)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 04.09.13 08:11

Moc krasne si to napsala :hug:

 
M1983
Kecalka 235 příspěvků 04.09.13 08:23

Jééé to je pěkný.

 
tessa2323
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 04.09.13 08:46

Opravdu nádherný deníček :-) Gratuluju k holčičce a přeju hlavně to zdravíčko.

 
Vinniiee
Závislačka 3505 příspěvků 04.09.13 09:46

Nadherne!!! :srdce:

 
Adona-i
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 04.09.13 09:54

Tak jsem si poplakala:-)

 
Amandi
Stálice 63 příspěvků 04.09.13 10:32

:srdce: to je krásný příběh :srdce:
hodně štěstí!

 
daniswat
Povídálka 42 příspěvků 04.09.13 11:19

Krásný deníček :lol:

 
Tableta
Ukecaná baba ;) 2333 příspěvků 04.09.13 11:45

:potlesk: :potlesk: Nejkrásnější deníček, co jsem kdy četla :hug: :srdce:

 
marrcellka
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 04.09.13 12:10

Pěkný příběh, až mi slza ukápla :) :kytka:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9025 příspěvků 04.09.13 12:11

Moc hezký deníček, ještě, že to tak dopadlo.

Když jsem četla, že Ti je třicet, a uvažovala jsi kvůli chlapovi o potratu, tak mi bylo dost úzko… no naštěstí dostal rozum.

Tak ať vám malá dělá samou radost :)

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 04.09.13 12:22

Krásný deníček. Při gratulacích všem přeji hlavně zdraví, protože ostatní si člověk může ovlivit sám.
Ať jste všichni zdraví a šťastní :kytka:

 
Šary.Šary
Stálice 61 příspěvků 04.09.13 12:24

Nádherný deníček, ať vám malá dělá jenom samou radost!!

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 04.09.13 12:29
:potlesk: :potlesk: :* :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 04.09.13 v 12:29

 
katkalaila
Extra třída :D 11720 příspěvků 1 inzerát 04.09.13 12:39

Moc krásně napsané,, měla jsem co dělat abych se udržela v suchu :-))) přeju Vám aby maličká krásně rostla a dělala Vám jen samou radost :srdce:

 
DidierK
Kecalka 170 příspěvků 04.09.13 12:56

@Trojlístek A nejlepe kdyz sedi v praci vedle sefa…

 
andyhrusticka
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 04.09.13 12:58

Krásný deníček :-)přeju hodně zdraví miminku i mamince :)

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 04.09.13 13:29

Poplakala jsem si jakby né, je to ale kráááásný deníček, děkuji za něj a přeju celé Vaší rodince hodně štěstí a jak jsi psala zdraví, protože to je opravdu nejdůležitější… :hug: :hug: :hug:

 
04021987
Kecalka 417 příspěvků 04.09.13 15:30

:,( takhle jsem vypadala při čtení tvého kráného deníčku… začátek je pro mne trochu drsnější… ale bude to tím, že nám dlouho trvalo než jsme se dočkaly těch dvou vytoužených čárek.. a až tam byly tak jsme o maé musei hned přijít… le teď u mi na druhý pkus leží zdraví chlapeček vedle v pokoji:o)))
nicméně nádhera, ten konec… ano tak to bude, opravdu nádherné :o)) :potlesk:

 
kar-maa
Echt Kelišová 9706 příspěvků 04.09.13 16:19
:palec: :palec: :palec:
 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 04.09.13 16:32

Nadherny denicek, tak sem si zabulila :D ;) :kytka: :kytka: :kytka:

 
majorka
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 04.09.13 16:40

Kraaaaasny denicek!!! :palec: az me to dojalo!
preji hodne lasky cele vasi rodine! :srdce: :hug:

 
Dáánč
Kecalka 231 příspěvků 04.09.13 17:12

Krásně napsané… nádherné :-) :srdce:

 
Fiialka
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 04.09.13 18:27

To je tak krásně napsané, stálo by to za to vytisknout, schovat a jednou jí to dát přečíst :-)

 
Crystalline  04.09.13 19:44

Krasny :) Hodne stesti :srdce:

 
Keirina
Ukecaná baba ;) 1366 příspěvků 04.09.13 20:51

Ahoj, normalne na denicky nereaguju,… vlastne, tohle je moje prvni reakce..ale u Tebe musim.. je to tak krasne napsane, az z toho brecim :kytka:

Jeste ze muz vedle spi a nevidi me, jak tu bulim nad pocitacem :oops: V brisku taky nosim jednu princeznu, ale Tys to tak krasne vyjadrila vsechno.

At se vam vsem krasne dari :hug:

 
Itany
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 04.09.13 20:56

:srdce: krasne :srdce:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 04.09.13 21:39

Nádherný deníček, krásná vzpomínka jak pro rodiče, tak jednou pro dcerku. Dlouho mě nic tak nedojalo, je to psané s obrovskou láskou.

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 05.09.13 06:13

Bulím jak želva, krásný deníček :D :hug:

 
Toxocara
Neúnavná pisatelka 17294 příspěvků 05.09.13 12:27

Krásný deníček :kytka:

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 05.09.13 15:35

Úžasný deníček, dojal mě a rozněžnil :hug:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 05.09.13 20:55

Kraaaasaaaa :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Mobidick
Závislačka 3238 příspěvků 07.09.13 01:47

Ať je váš další rok plný radosti, smíchu a lásky! Nádherný příběh :srdce:

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 07.09.13 07:22

Tak cist po ranu neco tak pekneho :potlesk: to se ani nemuzu zlobit na tu moji neplechu co radi uz od 5 rano. ;)
Preji hodne peknych spolecnych chvil :kytka:

 
sona20
Kecalka 314 příspěvků 07.09.13 20:51

Nádherný deníček

 
verulicek  08.09.13 11:07

Krásný deníček plný lásky.. :srdce: jen mě zarazilo, že se ve třiceti někdo s partnerem a bydlením rozmýšlí nad potratem :think: jinak hodně štěstí!

 
hanzbl00
Závislačka 3334 příspěvků 09.09.13 23:06

No to je krásný :hug: :hug: chce se mi bulet :oops: :mrgreen: Přeju vám hlavně hodně zdraví :kytka:

 
Duronka
Povídálka 30 příspěvků 22.09.13 22:00

Ty jo nadherne napsane s laskou a od srdicka az mam slzicky v ocich :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama