Neplánované vyvolání porodu

Rodičovství

Pomoc rodiny je v některých životních etapách nevyhnutná. Zvlášť, pokud máte dítě a musíte na delší čas do nemocnice. Nebojte se jim i partnerovi důvěřovat i když...

Je tomu už téměř 3 týdny, co ležím v nemocnici a očekávám zrození dalších potomků. Není však třeba spěchat, právě naopak, ještě mají dost času. Kdyby někdo před rokem a kousek oznámil, že budu mít za pár měsíců 3 děti, nahlas bych se tomu zasmála. Život ale někdy překvapí. K naší dcerce nám přibudou dvojčátka.

Jak moc se na ně těšíme. Pokud vše dopadne dobře - raději nepřipouštět, že by tomu tak nebylo - bude brzy v rodině první syn a druhá dcerka. Muž může začít sázet strom - i když pouze na balkón. Část o postavení domu totiž přeskočil - ach jo.

Raději nemyslet na to, jak to doma beze mne probíhá. Ne, že bych nevěřila muži, či našim - naštěstí hlídacím - babičkám. (Dědečkové se prosím do hlídacího rozvrhu dobrovolně nehlásí, ale v případě nouze tam mají svoji pomyslnou kolonku.) Ovšem tři pracující lidé a jedno malé dítko značí jistý organizační problém.

Do rozvrhu „služeb“ je třeba započítat ještě povinné návštěvy mojí maličkosti, protože bez dcerky - a samozřejmě i manžela a ostatních - bych se tu za chvíli zbláznila.

Po týdnu menšího chaosu nalezly babičky s manželem mezi sebou - mně zřejmě pro vždy nejasný - „hlídací řád“. Výhodu to má v tom, že nikdy nevím, kdo mě daný den přijde s maličkou navštívit, což je v nemocnici opravdu velmi milé zpestření. Vřele však doporučuji nevyslovovat větu (a to ani v duchu): „Nevím, u koho zrovna teď dcera je.“

Další téměř dva hlídací týdny probíhaly hladce. Včera tu byla moje drahá polovička s Aničkou a na otázku, kde bude zítra malá, nějak nedošlo. Příliš mě to netrápilo, vždyť už tolik dní tak hezky fungují, není třeba dělat si hlavu.

Od rána se těším, kdo dorazí s Áňou dnes. Návštěvní hodiny se blíží ke konci a pořád nic. Bylo mi z toho smutno - především kvůli dcerce chci, abychom se každý den viděli.

Dnes už se to nestihlo - nevadí. Zkusím tedy alespoň zatelefonovat. Marek se jako správný manžel zajímal o zdravotní stav nás tří, a když se ujistil, že je vše (v rámci možností) v pořádku a já nejspíš ještě delší dobu budu tři v jednom, zeptal se, jestli mi není smutno.

„Trošku,“ zalhala jsem.

„U koho je dnes naše malá?“ dodávám.

„U tvých rodičů, zlato,“ odpovídá Marek. Vyměnili jsme si ještě pár vět a ukončili hovor.

Jakmile se tak stalo, vytáčím číslo mamky - potřebuju nejnovější informace o Aničce. Jestli spinkala, co jedla, co pila… To už je úděl nás maminek - bez toho opravdu nemůžeme usnout.

Na otázky jsem ovšem odpověď nedostala.

„Anička je dnes u druhé babičky, to jsi popletla, Terezko,“ řekla maminka.

Ještě chtěla dodat pár utěšujících vět na téma, jak vydržet tak dlouhou dobu v nemocnici, ale já už vytáčela druhou babičku.

„U nás dnes Anička ale není,“ zaznělo ze sluchátka.

„Ani nevím, u koho má dnes být.“

V tu chvíli, by se ve mně krve nedořezal! Nemám hysterické sklony a, tuším, to ani nemáme geneticky podmíněno v rodině, ale v tu chvíli jsem byla připravena svolat minimálně celostátní pátrání. A v případě potřeby i celosvětové.

Za chvíli u mě byla sestřička. Když viděla můj stav a já jí zmateně nastínila situaci, začala mě uklidňovat, že se to určitě vyřeší. Já se však už začala oblíkat, připravená malou okamžitě běžet hledat.

Ani nevím, kdy se situace stihla rozšířit po rodině, koloběh toho všeho si raději nepamatuji. Po nějakém čase a jedné injekci - tuším na uklidnění, ale nejsem si tím jistá - mi volá ségra a říká, že dnes hlídá Anču ona. S žertovným tóném dodává: „Ať si ji také chvilku užiju, když já mám jen kluky.“

„Včera jsem mluvila s Markem a nabídla mu, že si malou vezmu k sobě. Byl chudák tak vyčerpaný a ustrašený, abys byla v pořádku, že už to zřejmě popletl, komu ráno malou přivezl,“ dodává.

Ze šoku jsem se sice jakž takž vzpamatovala, ale příliš jsem toho nenaspala. Nad ránem se vše začalo rozbíhat a den D byl tu…

Mám skvělou rodinu a jsem vděčná, jak to vše zvládli. Jen tu organizaci je třeba zlepšit. Až jednou bude třeba hlídat všechny tři, bude u nás ještě veselo. :D

PS: Tato metoda je sice velmi účinná (troufám si říci se 100% účinkem), ale nedoporučuji ji k vyvolávání porodu všeobecně používat. :D

Hodnotilo 33 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lenka 80  14.03.16 06:31

Moc pekne cteni :-) jako ostatne vsechny tvoje denicky :-) proc si manzel nevzal očr? Je živnostník?

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 14.03.16 06:32

Tak držím pěsti, mám taky dvojčata-kluky. :hug:

 
Chaarlynecka
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 14.03.16 07:10

@MIŠMA 22 Já teda pochopila že čeká páreček  :nevim:

 
Chaarlynecka
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 14.03.16 07:10

Chci další deníčeeeek :dance: :dance: :dance: Jsi úžasná!!!

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 14.03.16 07:46

@Chaarlynecka ona čeká páreček, ale já mám dvojčata kluky :lol:

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 14.03.16 07:49

@MIŠMA 22 musíš to pod každým denickem připomínat? :mrgreen: :roll:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 323 inzerátů 14.03.16 07:54

Perfektní deníček… :potlesk: Moc dobře se četl… :D

 
Bjoucik.15
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 14.03.16 09:35

Pěkný deníček. Myslím že už bych byla oblečená a na odchodu… :mrgreen: tohohle se děsím až budu v porodnici. Kdo jí pohlídá až to na mě přijde a u koho pak bude… Chlap si snad vezme dovču a bude s ní on :)

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 14.03.16 11:15

Tohle důvěrně znám. Ovšem hlídání prvního dítěte, když jsem rodila druhé, byla ještě pohodička. To když jsem rodila čtvrté, to byl teprve zážitek. Nemusela jsem v nemocnici být zdaleka tak dlouho jako ty, jen v době porodu a těch pár dní po, a i na těchto několik dnů se zdálo zařizování ohledně hlídání jako neřešitelný úkol. Babičky u nás totiž bohužel „nefungují“ jako u tebe… Naštěstí se našel ochotný, v hlídání dětí spolehlivý, kamarád. V ostatních věcech ovšem mírně nespolehlivý. Byli jsme domluvení, že jakmile bude nutné odjet do porodnice, i kdyby to mělo být o půlnoci, musí být na drátě, abychom mu mohli zavolat. Kamarád poslušně ve dne v noci telefon u ucha, no a přesně v den porodu mobil vypnutý :D Naštěstí se nám ho podařilo sehnat přes jeho manželku, já uprostřed noci v kontrakcích a s odtékající plodovkou běhám s papírem a tužkou a píšu vzkazy, úkoly a instrukce ohledně fungování domácnosti a provozu kolem dětí, chystám oblečení pro děti a u toho se balím a oblékám a telefonicky popoháním „hlídacího strejdu“, kde jako tak dlouho je… Porod jsem měla dlouhý a náročný, takže následující den jsem vůbec netušila, a vlastně mi bylo i jedno, co se doma děje, kde jsou moje děti, jestli vůbec byl nejstarší syn ve škole atd. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že vše nakonec zařídila babička. Vzala si děti na starost, jela s nimi dokonce na výlet, navařila jim (a mému manželovi) na dva dny dopředu, i další babička se zapojila, takže manžel mohl být v klidu se mnou při porodu a pak v klidu chodit do práce a vše v pohodě fungovalo :) Tenkrát mě moje rodina velmi příjemně překvapila a po dlouhé době jsem pocítila z jejich strany oporu :)

 
Chaarlynecka
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 14.03.16 11:18

@MIŠMA 22 a já jsem blondýna :mrgreen: už jsem to pochopila :mrgreen: :mavam:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 14.03.16 11:37

@Dojcanis však s tebou se tady nikdo nebaví :roll:,nebo mě závidíš dvojčata :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:???

 
Nafrněná  14.03.16 18:58

@MIŠMA 22 co je na tom k závidění?

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 14.03.16 20:34

:D tak neco podobneho nas ceka taky v kvetnu :D ja mam stres ted kdyz si malou veme tchyne nehlede na to ze jak budu v porodnici bude u ni asi casto a to mi nahani husi kuzi :D

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 15.03.16 06:33

@Nafrněná a s tebou se tady baví kdo? já rozhodně teda ne :roll:

 
Nafrněná  15.03.16 07:51

@MIŠMA 22 a co jako? to tě nikdo nesmí oslovit? ty jsi nějaká hvězda? :mrgreen:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19499 příspěvků 2 inzeráty 15.03.16 09:34

To mě dostalo, dobrej šok :D Těším se na pokračování ;)

 
Zuzu02
Stálice 53 příspěvků 15.03.16 10:12

Me by asi v tu chvili klepla pepka…

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 15.03.16 11:50

@Nafrněná jediná hvězda seš tady jen ty, pokaždý musíš do mě rejt. Já jsem se tady nebavila a neodpovídala tobě tak se do toho nemontuj :roll:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama