Neplodná aneb moje dvojčátka

Porod

Co se stane, když vám doktor/ka řekne, že jste neplodná? Já to měla tak, že jsem byla naštvaná na celý svět, později jsem se začala ptát proč. Pak jsem se s tím začala postupně smiřovat a nakonec jsem přešla do fáze, kdy jsem se uklidnila a s manželem jsme si řekli, že existují i jiné možnosti jako třeba IVF nebo adopce. Možná je tenhle deníček moc dlouhý, ale ten zážitek stál za to.

Vše to začalo, když mi bylo 19. Moje gynekoložka mi oznámila, že mám hormonální poruchu a že se mi díky tomu tvoří cyty na vaječnících. Ale po prášcích, které mi předepsala. se to mělo spravit.

Mezitím jsem poznala Marka. Zamilovali jsme se, vzali jsme se a začali jsme uvažovat o rodině. Byl to již rok, co mi moje gynekoložka předepsala léky na hormonální poruchu, a když jsme začali uvažovat o rodině, navštívila jsem ji znova. Aby mi řekla, jak tom jsem.

„Prášky zabraly. Jste na 100 % plodná.“

Byla jsem šťastná a s manželem jsme se začali hned snažit.

Snažili jsme se rok, věděli jsme, že to nepůjde hned. Ale po roce jsem začala být nervózní. Moje gynekoložka odešla do důchodu, takže jsem si musela najít jinou. Ta mě i manžela okamžitě poslala na všechny možné vyšetření. Výsledků jsem se hrozně moc bála, ale manžel mě uklidňoval, že všechno bude v pořádku a i kdyby ne, tak že tu bude vždy pro mě a nikdy mě neopustí. Byla jsem moc vděčná, že mi byl takovou oporou.

Když mi volala doktorka, abych si přišla pro výsledky, manžel chtěl jít se mnou. Doktorka nám oznámila, že problém je na mé straně. Znělo to asi takhle: „Jste neplodná, nevím, který expert vám řekl, že vám léky zabraly, ale můžeme zkusit ještě stimulační hormonové injekce, ale jen na vaše riziko. A nepočítejte s tím, že to zabere.“

Z ordinace jsem odcházela se slzami v očích a v autě jsem se manželovi téměř složila. Ale ještě ve mně dřímala kapka naděje, že se po hormonálních injekcích zadaří.

Půl roku jsem si píchala hormonální injekce a potom jsme se dalšíh půl roku snažili. Když to nevyšlo, tak nám doktorka řekla, že má smysl už jen IVF. Tak jsme to zkusili.

Poprvé jsem byla hrozně nervózní. Když bylo po zákroku a já čekala na chvíli, kdy si budu moct udělat těhotenský test. Byl pozitivní, ale jelikož jsem byla dosti skeptická vzhledem k předchozím událostem, tak jsem čekala na vyšetření u lékaře z kliniky IVF - ten těhotentví potvrdil.

Začali jsme se radovat, ale předčasně. Ve 12. tt jsem začala krvácet a, když jsme přijeli do nemocnice, doktor nám oznámil, že jsme o miminko přišli. Manžel mi byl tehdy velkou oporou.

Druhé IVF bylo nevydařené.

Třetí a poslední IVF bylo zase pozitivní. Byli jsme šťastní, ale nechtěli jsme nic přivolávat, tak jsme to před všemi kolem nás tajili. Když už jsme překonali první trimestr, začali jsme to pomalu oznamovat rodině a známým. Doktor nám oznámil již ve 14.tt, že čekáme kluka.

Byla jsem ve 21.tt, ale stále jsem necítila žádné pohyby, tak jsem se vydala na gynekologii. Tam mi lékařka (ta samá, která na mě vyjela, že hormonální injekce mi dá jen na moje riziko) udělala UTZ, ale bez jediného slova mě poslala do nemocnice na monitor. Tam zjistili, že malému nebije srdíčko. Hned jsem volala manželovi do práce a oznámila jsem mu, co se stalo. Vzal si volno z práce a okamžitě přijel. Vyvolali mi porod a mně se narodilo moje první miminko, bohužel Lukášek byl mrtvý.

Dál jsme už ani nedoufali. IVF jsme vzdali a jediné, co přicházelo v úvahu, byla adopce, ale na to jsem se moc neupínala. Byla jsem zničená, ale manžel mě držel nad vodou a snažil se mě co nejvíce podpořit. S odstupem času jsem se s tím začala smiřovat.

Jeli jsme na dovolenou do Španělska a tam jsme si užívali. Když jsme se vrátili, nedostala jsem menstruaci a těšila jsem se, že i když je to málo pravděpodobné, tak jsem možná těhotná. Test jsem si dělat nechtěla, objednala jsem se rovnou k doktorce. Její slova po vyšetření byla: „Nejste těhotná! Jasně jsem vám řekla, že otěhotnět nemůžete, tak proč se tak ničíte?!“ Odcházela jsem opět dosti sklíčená. Ale co se dalo bohužel dělat.

I poté, co mi doktorka řekla, že nejsem těhotná, mi bývalo po ránu zle, ale opravdu moc zle. Dokonce jsem si myslela, že mám střevní chřipku, ale i přes to jsem přibývala na váze. Když mi ovšem začalo tvrdnout břicho a začala jsem cítit něco jako pohyby (nebyla jsem si jakožto druhorodička, která ale nikdy necítila pohyby, jistá), obešla jsem obvodní a gynekoložku a šla rovnou do nemocnice v doprovodu manžela.

„Jste ve 20.tt a jsou tam dvě děti. Holčička a chlapeček. A jsou naprosto zdraví.“

Na chvíli jsem omdlela štěstím. Nemohla jsem uvěřit, když mi doktorka ještě před pár týdny řekla, že nejsem těhotná. Ale doktorům se nelíbilo, jak mi bývalo zle a museli do mě pumpovat hormony, tak si mě nechali na pár dní na pozorování.

Ve 23.tt mi diagnostikovali HELP syndrom. Takže od 20. do 25.tt jsem byla v nemocnici. Pak se mi udělalo líp a pustili mě domů. Manžel si vzal volno a staral se o mě. Vydržel mé citové výlevy, vyhověl mým přáním tím způsobem, že i třikrát denně chodil nakupovat. Začal i vařit.

Ve 30.tt jsem začala rodit. A já s manželem jsme s hrozným strachem putovali do nemocnice. Tam mi pozastavili porod a ládovali do mě kortikoidy, aby dětem dozrály plíce. To bylo 2.6.2014.

O dva dny později mi podali pilulku na vyvolání porodu, 6.6.2014. Manžel mě celé noci a celé dny držel za ruku. Dne 7.6.2014 jsem začala mít kontrakce, cca ve 3:40 ráno. V 6:13 jsem byla dostatečně otevřená a začínala jsem tlačit.

7.6.2014 přišli na svět 6:45 Alexandr (46 cm, 1630 g) a 7:18 Izabela (42 cm, 1170 g).

Datum propuštění cca 26.7.2014. Dětičky prospívají krásně. Velikou podporou mi byl můj manžel. A dobrou práci odvedli páni doktoři, kteří mě rodili, a taktéž porodní asistentky.

Děkuji za přečtení mého deníčku a omlouvám se za délku. Tohle je zážitek, který nelze shrnout v pár větách.

Eva

Hodnotilo 59 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 14.07.14 00:20

Z jakého důvodu vyvolávají porod? Byli nějaké jiné potíže? Je mi divné, ze ti zastavili porod, podali kortikoidy a pak ho vyvolali, prošla jsem si tím také a porod mi teda nevyvolavali, naopak se snažili udržet těhotenství co nejdéle.

 
martinka242
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 14.07.14 02:28

Krasny denicek…Strasne moc gratuluji.Jsi uzasna, ze jsi ten napor a nezdar psychicky vydrzela a povedlo se ti otehotnet i tou prirozenou cestou a jeste dvojcatka. :) Za pani gynekolozkou co ti takhle skarede rekla, ze nejsi tehotna, tak za tou pak zajdi a nakopni :) Prece jen te obrala o 20tt plnych radosteho ocekavani…Ale hlavni je, ze svoje miminka uz mas vedle sebe, zdrave a krasne.Jsem za vas moc stastna :hug: a jeste jednou vam moc gratuluji :kytka:

 
dinulka
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 14.07.14 05:32

@eraguška měla Help syndrom, jedno dvojčátko se vyživovalo na úkor druhého, proto i tak velký váhový rozdíl mezi nimi. Dali určo kortikoidy na dozrání plic a pak raději porod. Mám taky dvojky a vím, že v těhu tohle hodně hlídali.
Mamince moc gratuluju, smutný příběh s krásným koncem…ať dítka ve zdraví rostou :srdce:.

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 1 inzerát 14.07.14 06:14

Moc pekny deníček. ;-) vse dobre dopadlo a nakonec mate doma prtousky dva :-) taky mi v 18 rekli, ze jsem neplodna, ze mam 0% moznost otehotnet… :roll: a ted mam krasneho rocniho synka ;-) gratuluju! :kytka:

 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 14.07.14 06:14

Moc gratuluji ke krásnému konci a přeji hodně zdravíčka. tu chytrou dr. co ti řekla, že těhotná nejsi, protože ani být nemůžeš, bych nakopala do zadnice. obrala tě o tolik krásných měsíců štěstí. škoda, že nepíšeš jak se ta velmi chytrá dr. tvářila, když zjistila, že těhu jsi.

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 14.07.14 07:48

Ahojík autorko moc ti gratuluji ke dvojčátkům… Já pořád říkám že zázraky se dějí a ty jsi jasný příklad. Hlavně Vám přeji hodně štěstí, spokojenosti, radosti ve tvé rodině. :hug:

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 08:51

@hankamisa já u ní od té doby nebyla. Nechala jsem si to potvrdit u jineho doktora :-)

 
mili84
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 14.07.14 09:10

Gratuluji… <3 Mě loni taky řekli, že je vše špatně a malá se zrovna vzteká při otáčení na bříško :lol: Ať je máš brzo u sebe…

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 09:18

@eraguška kvuli HELP syndromu, který vypukl brzy, normálně bývá až ke konci těhu, jsme věděli, že budu rodit dřív, ale jelikož HELP syndrom se u mě nerozvinul ve velké míře, výsledky jsme měli dobré, tak nás nechali odejít domů s tím, že musím jen ležet a kdyby něco tak hned přijedu. Ve 30.tt jsem začala rodit, tak mi porod pozastavili, alespoň na ty dva dny a dávali mi kortikoidy aby malým dozráli plíce, ale kvůli HELP syndromu, to nemohlo být moc dlouho a taky Alex se vyživoval hezky, ale Isabelka moc nepřibírala, proto to vyvolání porodu, doktoři tvrdili, že plíce mají už dost vyvinuté na to aby přežili, tak že musí ven.

Příspěvek upraven 14.07.14 v 09:35

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 14.07.14 09:35

:kytka: jsem tak Rada, ze se to povedlo a dockala jsi se mimina a rovnou dvou nadelenicek. Preju vam do Zivota jen zdravi a same radosti :kytka: :kytka:

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 09:38

@hankamisa Ale je pravda, že až dvojčata pustí tak bych je mohla jít paní gynekoložce ukázat :-p

Příspěvek upraven 14.07.14 v 09:38

 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 14.07.14 09:42

@novamaminka -to jsem ti akorát psala. čteš mi myšlenky. :D donesla bych ji je ukázat, že to jsou ty děti o kterých ti tak hnusně řekla, že to být nemůžou protože jsi neplodná. když byla tak hnusná at ví jak je pitomá. :cert:

Příspěvek upraven 14.07.14 v 09:43

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 14.07.14 10:00

Zrovna jsem nedávno četla hezký rozhovor s Mudr. Máslovou, kde uváděla, že ženská psychika je mocný hybatel reprodukčního zdraví. http://magazin.aktualne.cz/…025900fea04/
Některé gynekoložky slepice o tom asi nikdy neslyšely.
Jinak o blahodárném vlivu Španělska na početí taky něco vím :) Gratuluju!

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 10:02

@Anjes Jojo, Španělsko je Španělsko :-D Jinak děkuji :-)

 
1hanule
Závislačka 3079 příspěvků 14.07.14 10:05

Moc pěkný denicek :srdce: preju vám moc stesticka do života, uzivejte si každého dne krásne jste si ty poklady vybojovali :hug:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 14.07.14 10:39

Wau… Ořvala jsem to!!! Je to krásný!!! Obrovská gratulace!

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 14.07.14 11:05

Píšeš o tom všem velmi obyčejně, přitom to muselo byt strašně těžké. Otřesný přístup gynekologů, porod mrtvého děťátka :'( Preju mnoho Zdravi a radosti s dvojcatky. Na postup gynekoložky si stezuj u lékařské komory. Ty její hlasky jsou na pokutu a snad i pozastavení praxe, krom toho, ze byla hrubá

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 14.07.14 11:24

Tak to mi nejde do hlavy, jak ti gynekoložka cca v nějakém 15tt mohla říct, že nejsi těhotná??? A přitom jsi čekala dvojčata? 8o 8o 8o

Prosím, prosím.. napiš mi její reakci když jsi jí to řekla? Doufám, že jsi jí to řekla? :mrgreen:

 
Uživatel je onlineeviku-miluna
Kelišová 5870 příspěvků 14.07.14 11:29

Gratuluju k narození dvojčátek :kytka:, přeju vám všem hodně zdraví :hug:.

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 11:32

@Cmochy udělala mi vaginální ultrazvuk tím způsobem ze sup dovnitr ani se nemrkla na monitor a sup ven… od te doby jsem u ni nebyla, ale jakmile to pujde tak ji zajdu dvojcatka ukazat a jeji reakci vam potom popisu

Příspěvek upraven 14.07.14 v 11:36

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 14.07.14 11:33

@novamaminka Prooosíííím… prosím, prosím, prosím… zajdi co nejdřív :palec: Na to se těšim!!! :pankac:

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 11:35

@Saroya Ano, mozna je to napsane jak ty rikas obycejne, ale kdyby to nebylo napsyne „obycejne“ tak by to bylo mnohem delsi' proto jsem tam moje pocity nerozepisovala… samozrejme ze to vse bylo moc tezke a jen kdyz si na. To vzpomenu tak brecim, ale mam sve dvojcatka a to me drzi

 
Enysek
Kecalka 193 příspěvků 14.07.14 12:54

Vše se v dobré obrátilo, gratuluji, hodně štěstí a zdraví celé rodince :kytka:
ještě k tomu ultrazvuku:mojí kamarádce řekla doktorka, že je v 6tt a čeká dvojčata a ze zdravotních důvodů jí těhotenství nedoporučuje. Už byla v nemocnici na přerušení a před zákrokem jí doktor ještě dělal kontrolní ultrazvuk a zjistil, že čeká jen jedno, zato už čtyři měsíce :mrgreen: taky jsem nepochopila, jak si lékař může splést čtyřměsíční plod s dvěma šestitýdenníma embryama. Nakonec musela o měsíc dřív na císaře, ale má krásnýho zdravýho kluka :palec:

Příspěvek upraven 14.07.14 v 12:56

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 13:22

@Enysek Tak to je taky dobry.. Vim ze lekari jsou jen lidi a nikdo neni neomylny, ale obcas je to fakt moc…

 
kkáča
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 14.07.14 13:34

Doufám, žes změnila gynekoložku

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 13:47

@kkáča paní doktorku jsem neviděla od té doby co mi řekla, že nejsem těhotná

Příspěvek upraven 14.07.14 v 14:15

 
Daša 2
Generální žvanilka 24392 příspěvků 14.07.14 14:29

Nakonec po takových peripetiích, jste se dočkali. Hned dvou zlatíček najednou, krásných a zdravých miminek :kytka: :kytka:

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 14.07.14 16:48

Moc gratuluji, jsi silná žena :kytka:

Jediné co nechápu, to sis fakt do 20. týdne neudělala ani jeden těhotenský test?

 
Misulka 30
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 14.07.14 17:53

Ahojik i zázraky se deji :hug:,mooc gratuluji :andel: :kytka: Já jsem bohužel 3 po IVF, stale čekám…

 
Lenočka 30
Povídálka 19 příspěvků 14.07.14 18:33

Take gratuluji :-). mam slzy v ocich. My take cekame prvni a pry musim lezet a nic nedelat. Tak at krasne rostou..:-) :srdce:

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 14.07.14 19:21

Je strašný, čím sis musela projít, takže přeji moře zdraví a štěstí! :mavam: Moc gratuluju k dvojčátkům.

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 14.07.14 20:37

No to je neskutečný mazec :-) gratuluji k dětem i manželovi :-)

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 20:54

@marmelada78 Ja tehotenskym testum moc neverim, a ikdyz jsem si myslela, ze jsem, tak jsem si rikala jestli si ty priznaky nevsugerovavam vzhledem k tomu, ze jsem to miminko opravdu chtela. A kdyz mi doktorka rekla, ze necekam, tak ja najivka jsem ji verila

Příspěvek upraven 14.07.14 v 20:55

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 20:58

Vsem moc dekuji :-). Akorat s manzelem sedime v aute a jedeme od dvojcatek domu. Alexe nám pusti uz pristi tyden v patek :-), ale Izabela ubyla na vaze :?, takze si tam jeste alespon 14 dni pobude, tak uvidime, ale jinak se jim dari dobre :-)

Příspěvek upraven 14.07.14 v 21:08

 
Capelucita
Extra třída :D 14385 příspěvků 14.07.14 21:39

Gratuluju k dvojčátkům.

Ono v 15 tt na vaginálním UTZ toho moc být vidět nemůže. V tomto stádiu se již jede přes bříško. Ale kdyby tě vyšetřila na křesle, podívala se na čípek, tak by to zjistila. Bože bože, co to bylo za lékařku :zed: :zed: :zed:

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 21:56

@Capelucita Ona byla proste presvedcena o sve neomilnosti, ze tehotna byt nemuzu. Jeji vysetreni trvalo doromady cca 30 vterin…

Příspěvek upraven 14.07.14 v 21:58

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 14.07.14 22:44

Teeda, nadhera, to jste si zaslouzili po tom vsem, pekny denicek, moc gratuluji :kytka: narodili se vam na nase 6ti lete vyroci svatby :mrgreen: :palec:

 
Espoir307
Kecalka 169 příspěvků 14.07.14 22:54

@Capelucita To není pravda, já jsem ve čtrnáctém týdnu a zrovna dnes mi dělali ultrazvuk zevnitř a mimčo je vidět krásně :) Pochybuju, že se za týden tolik změní, takže v tom patnáctém to muselo být vidět taky, jen se asi paní doktorce nechtělo hledat. To teda koukám, čeho jsou lidi, co si říkají doktoři, schopní…

Smutný příběh s dobrým koncem. Moc gratuluju a přeju do života už jenom štěstíčko :srdce:

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 14.07.14 22:57

Taky jste si teda užili. ale vše dobře dopadlo. My toho máme taky hodně za sebou. To tady psát o tom nebudu. a když jsme si řekli, že na to nervy nemáme a že končíme, tak jsme si zaplatili wellness v krkonoších. a hádej. v postýlce mi leží týdenní holčička. :lol: Přeju hodně štěstí

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 14.07.14 23:12

@Janule34 Kolikrát když už to chce člověk vzdát a na chvíli se uvolní tak najednou otěhotní :-)

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 14.07.14 23:36

@novamaminka to je tak, když si člověk mimča vzdá a začne zase plánovat a žít :lol: pak jedna dovča a trošku užívání a je to tu. ale máme zlatý miminečko. jo, je vidět, že všechno má svůj čas. :pankac:

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 15.07.14 08:55

@Janule34 Jojo, ale je to tak :-). A je to to nejúžasnější, co se může člověku stát :-)

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 15.07.14 09:52

Akorát jsme byli na převážení :-)
Lidičky musím vám říct, úžasné jak ty děti rostou :-)
Alex má ke dnešnímu dni 2350g
Izabela má ke dnešnímu dni 2045g
I PA se divila jak krásně přibírají :-)

Příspěvek upraven 15.07.14 v 09:53

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 15.07.14 11:49

@novamaminka my máme za sebou hodndě krušný chvíle. před třemi lety nám miminko zemřelo ve 37.týdnu v břiše. pak jsem dvakrát potratila. a tady tý pipince říkáme DAR Z NEBES

 
Lucie12345  15.07.14 12:37

To je něco nádherného… Ani nevíš, jak moc vám to přeju!! Jsi úžasná a manžel taky. Stal se vám opravdu zázrak :)) Doktorka je s prominutím ale úplně blbá! A ještě jedna otázka… tys ve 20tt skutečně nepoznala, že jsi těhotná, a ještě k tomu s dvojčátkama? :) Tos už musela mít přece pořádné bříško, ne? :)

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 15.07.14 13:20

@Janule34 To me mrzi. Ja mam ty svoje drobky taky za velky dar :-)

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 15.07.14 13:26

@Lucie12345 Ja tusila, ze jsem tehotna, ale pak jak jsem byla u doktorky, i pres jeji hrube chovani jsem ji verila, ze tehotna nejsem. A k tomu brisku. Ja jsem sice pribirala, ale brisko mi zacalo poradne rust az jak jsem lezela v nemocnici. Ale ja jsem pracovala ve zdravotnictvi a jednou nam privezli zenskou s podezrenim na slepak a nakonec se zjistilo, ze je tehotna v osmem mesici a porodila nam tam holcicku… Alespon to pro me bylo prekvapeni, ze tam ti prcci jsou a bylo to to nejkrasnejsi prekvapeni na svete :-)

 
kozisek
Hvězda diskuse 35546 příspěvků 15.07.14 18:27

@novamaminka strašně moc gratuluji, ten nahoře udělal dobře, že vám nakonec děti nadělil, užili jste si tedy své, ani si to nechci představovat, jak to muselo bolet :hug: Tak ať děti prospívají a dělají vám samou radost :andel: :srdce:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 15.07.14 19:25

Moc gratuluji :hug:. A hned dvojčátka, páreček, přirozenou cestou, tak to je opravdový zázrak. Je z vás určitě krásná šťastná rodinka, tak moc přeji, ať ďětičky rostou a všem hodně zdraví :kytka:

 
fil
Kecalka 353 příspěvků 16.07.14 00:53

Neuvěřitelný příběh s krásným koncem! Opravdu stál za napsání! Dodáváte tak odvahu a sílu i ostatním! Gratuluji a přeji šťastný a naplněný život!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama