Neplodnost a enzymová terapie

Snažení
  • emimino
  • 22.04.02

Milá Šárko, jsem po 1.IVF bylo získáno velké množství kvalitních vajíček, bohužel se přirozeně neoplodnilo žádné.

Příště tedy musíme volit rovnou ICSI - tedy inj. vpravení spermie do vajíčka. Lékaři nám sdělili, že vajička se spermiemi spolu „nekomunikují“ a tam je zřejmě ten zakopaný pes, proč se nám nedaří počít miminko. Nikdo bohužel neví, zda já mám špatná vajíčka, nabo manžel špatné spermie. Jsme odhodláni vyzkoušet cokoli a chtěla jsem se zeptat, jestli někdo s podobným nebo stejným problémem či diagnózou (idiopatická neplodnost) nemá zkušenosti s prereparáty enzymové terapie - myslím tím Wobenzym a Phlogenzym?
Předem moc děkuji za jakoukoli reakci.
 Tereza

*Ahoj Terezko,
Tvůj dotaz zařadím na naše stránky, možná se někdo ozve.
Moc Ti držím palce a přeji hodně štěstíčka.

  • Šárka
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.02 20:00

Milá Terezko,
možná,že vím o určité pomoci.Sama jsem prodělala tři potraty u kterých se nedařilo zjistit příčinu.Shodou šťastných náhod jsem se dostala do Üstavu pro matku a dítě na Imunologické oddělení k panu doktorovi Madarovi,kde byla nakonec příčina objevena-porucha imunitního systému-většina lidí s tímto problémem ani neotěhotní a když,o miminko přijdou stejně jako já.Byla mi doporučena léčba kortikoidy ,kterou jsem rok dodržovala.Po roce mi bylo povoleno otěhotnět,což se povedlo -nadále jsem brala kortikoidy a Wobenzym-až do 16,týdne.Mé poslední těhotenství probíhá naprosto bez problémů a během 3 týdnů očekáváme naše první dítě.Takže ti velmi doporučuji obrátit se na dr.Madara,třeba to bude u tebe stejné jako u mě.Kdybys měla jakýkoliv dotaz,ozvi se na vera@velarium.cz Držím palce ahoj Věra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.02 18:15

Mojím problémom, podobne ako vo Věrkinim prípade, tiež nebola neplodnosť, ale infertilita (4 potraty v 1. trimestri). Ako príčina sa zistil antifosfolipidový syndróm. Jedná sa takisto o poruchu imunitného systému. Navyše sa u mňa vyskytla alergia na heparín, ktorý je najúčinnejším z bežne používaných liekov na tento druh problému.
Ja som začala užívať Wobenzym pred otehotnením.Do 16. týždňa som brala vyššie dávky a neskôr znížené. Beriem ho v kombinácii s Anopirínom . Momentálne som v 19. týždni a bábätko je úplne v poriadku. Nemôžem dať ruku do ohňa za to , že je to vďaka Wobenzymu (alebo len vďaka nemu), ale je to pravdepodobné.
Možno ti pomôže pozrieť sa na stránku výrobcu enzýmových preparátov www.mucos.cz , príp. imunologie.cz.
Takže , milá Terezka, ak sa chceš čokoľvek opýtať , ozvi sa na inga_man.yahoo.com.

Držím palce tebe aj všetkým párom s podobným problémom.
 Inga

Vložit nový komentář