Nepovedená amniocentéza

Těhotenství

Povídání o nepovedené amniocentéze a nervech z toho, jestli je miminko v pořádku. Teď už jsem 30+6tt a čekám holčičku.

Všechno to začalo tím, že jsem otěhotněla. Nějakou chvíli jsem o tom vůbec nevěděla, když v tom mi to docvaklo. Vždyť už jsem dávno měla dostat měsíčky! Udělala jsem si tedy těhotenský test a ejhle //.

Nejdřív jsem z toho byla docela v šoku já i přítel, ale nakonec jsme se začali těšit. Co nejdřív jsem šla na gynekologii, kde mi potvrdili mé těhotenství. Byla jsem už v 11 týdnu, tak mi tedy rovnou vypsali žádanku na screening a vyšetření na vrozené vývojové vady ve 13 týdnu. Vše probíhalo v pořádku, než jsem na ten screening dorazila. Krevní testy vyšly dobře, ale ultrazvuk doktorce neseděl. Prý má malá zvětšenou šíji, a tak mě paní doktorka poslala na genetiku. V tu chvíli jako by mi najednou přestalo bušit srdce, měla jsem knedlík v krku. Co když není malá v pořádku? Chtělo se mi brečet.

Byl tam se mnou naštěstí přítel, tak jsem na sobě nedala nic znát. Objednala jsem se na genetiku hned za 2 dny, a tam mi byla doporučena amniocentéza (odběr plodové vody). Není to sice povinné, ale měla byste na to jít, abychom mohli vyloučit jakoukoli vývojovou vadu. Tak jsem tedy s vyšetřením souhlasila, abych mohla mít jistotu, že vše probíhá tak, jak má. Podepsali jsme papíry se souhlasem a hned za 3 dny jsem se u nich měla hlásit v 7 ráno. Když jsme s přítelem odcházeli z genetiky, byla jsem z toho úplně mimo. Pořád se mi chtělo jenom brečet a měla jsem hlavu plnou otázek. Ve chvíli kdy jsem to řekla mojí mamce, že jdu na odběr plodové vody, začala jsem brečet jako želva. Nedalo se to zastavit, měla jsem šílený strach o mimi.

Ty tři dny čekání byly šílené. Začala jsem se i bát bolesti. Věděla jsem totiž, že se plodová voda odebírá punkční jehlou přes dutinu břišní, což není nic příjemného. Za tři dny jsem nastoupila v 7 ráno do nemocnice, kde si mě sestřička na čekárně vyzvedla a přiřadila mi postel. Strašně jsem se bála. Přišlo vyšetření, pak ještě ultrazvuk a pak už jsem si šla lehnout. Byly tam se mnou další tři maminy. Já jsem přišla na řadu jako druhá. Odběr mi měl dělat primář, tak jsem si myslela, že to snad bude rychlé. Zmýlila jsem se.

Lehla jsem si na sále. Primář mi vylil spoustu gelu na břicho a začal mi jezdit ultrazvukem po břiše. Začala jsem se bát. Utřel mi gel, vylil mi na břicho nějakou tekutinu, prý desinfekci, a rozetřel ji. Sestra vyndala 10 - 15 cm dlouhou punkční jehlu. Primář vzal ultrazvuk, jehlu a zapíchl mi ji z boku do břicha. Cítla jsem bolest, ale dalo se to vydržet. Najednou jsem nemohla vůbec dýchat. S každým nádechem jsem vnímala, jak mě jehla uvnitř tlačí a bylo to velice nepříjemné.

Najednou primář řekl, že se mu to nějak nedaří. Uklidnil mě, že to zkusí znovu jinde. To mě ovšem moc neuklidnilom protože jsem se bála, že to bude znovu bolet, ale vydržela jsem to. Píchl mi znovu jehlu do břicha, tentokrát do podbřišku. To už bolelo vážně strašně moc, z očí my vytryskly slzy. Jak mi doktor jezdil ultrazvukem po břiše a jehlou pohyboval uvnitř, byla to hrozná bolest. Zase jsem se nemohla pořádně nadechnout, jen malinko, protože to pak méně bolelo. Najednou lékař jeho vytáhl a řekl: „Slečno, omlouváme se, ale nepovedlo se nám to. Nepodařilo se prorazit břišní stěnu, protože to se někdy prostě stane, tak třikrát do roka, že se to nepovede. I přesto ale musíte dodržovat týden naprostý klidoví režim a jenom ležet. Objednáme vás zase za 14 dní.“. V tu chvíli mi vytryskly slzy, ani nešly zastavit, měla jsem příšerný vztek!

Zvedli mě a odvedli na lůžko kde jsem si asi 2 hodiny poležela. Hned jsem zavolala mamce a příteli že se to nepovedlo a v tu ránu mi to došlo a opět jsem se rozbrečela jako želva. Ta nejistota, že malé něco opravdu je a já to ještě nebudu vědět, mě ničila. Zároveň jsem měla obrovský vztek, že zrovna já mám takovou smůlu. Ostatním maminkám, co tam byly se mnou, se to povedlo. Bolelo mě břicho, lékař mi ho rozpíchal a navíc se mu to nepovedlo.

Po dvou hodinách takových úvah si mě přítel vyzvedl a doma jsem týden musela jen ležet abych nepotratila. Všichni se o mě starali a nosili mi jídlo do postele. To bylo docela fajn, ale furt jsem musela myslet na to, že ještě nic nevím. Uplynul týden, druhý, a tak jsem zase nastoupila v 7 ráno do nemocnice na druhý pokus.

Modlila jsem se, ať mi to zase nedělá primář. Na řadě bylo předvyšetření a ultrazvuk. Pak jsem si šla zase lehnout. Tentokrát jsem tam byla sama. Přišla si pro mě sestra a zase mě odvedla na sál. Viděla docela sympatickou doktorku, to mě docela uklidnilo, ale i tak jsem se bála té příšerné bolesti, kterou jsem si stále pamatovala. Lékařka mi začala po břiše jezdit ultrazvukem a vyndala jehlu a zase mi ji píchla do břicha. Z boku to sice bolelo, ale už to rozhodně nebylo tak strašné. Najednou začali odebírat. Zeptala jsem se, jestli už to jde a sestra mi odpověděla, že ano, že teď jen naberou pár ampulek. V tom se mi ulevilo. Sice se mi zase špatně dýchalo, protože při každém nádechu jsem cítila jehlu v břiše, ale byla jsem šťastná, že už se to konečně povedlo.

Jak bylo vše hotovo, mohla jsem se posadit. Cítila jsem obrovskou úůevu a začala jsem doktorce děkovat, že to bylo tak rychlé. Primář mě trápil půl hodiny a ani se mu to nepovedlo ona to měla přitom hotové skoro za 10 minut. Měla jsem to za sebou a za tři dny jsem si měla zavolat pro výsledky.

Zase jsem doma musela ležet. Byla jsem pořád ještě nervozní, jak to nakonec dopadne. Za tři dny hned ráno jsem zavolala na genetiku a ptala jsem se, zda už mají mé výsledky. Čekala jsem. Sestra mi sdělila, že ještě nám nic nepřišlo. „Zavolejte si v 11 hodin“, dodala. Byla jsem nedočkavostí naštvaná, ale musela jsem počkat.

V 11 hodin jsem opět zavolala a jako kdyby mě chtěli zkoušet z trpělivosti, oznámili mi, že litují, ale že výsledky stále ještě nepřišly. „Zavolejte si ve 3 hodiny odpoledne“, odbyla mě sestra. To už jsem byla bez sebe nervozitou a ještě naštvanější.

Ve 2 hodiny odpoledne najednou zazvonil telefon. Na displeji jsem viděla, že mi volají z genetiky a nedočkavě to zvedla:
„Prosím?“, ohlásila jsem se plna očekávání.
„Je tam paní ****?“, zeptal se mě hlas na druhém konci.
„Ano to jsem já“, odpověděůa kse,.
„Tak maminko, moc se nám moc ulevilo. Všechno je v pořádku a vaše miminko je zdravé jako rybička“, hlas ani nedomluvil a mně v tu ránu spadl obrovský kámen ze srdce. Začala jsem se radovat jako malé dítě.

Teď už jsem 30+6tt a snad už bude vše jen dobré <3. Miluji tě, Vanessko, sluníčko moje!

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 10.02.14 07:40

Samotné se mi ulevilo, dostala jsi zabrat hlavně psychicky. Přeji pohodový zbytek těhu a porod :mavam:

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 10.02.14 07:59

Sama jsem postoupila odběr plodové vody, sice to bylo již před 13i lety, ale vzpomínám si na to dobře, také to dost bolelo…takže tě plně chápu, navíc když ti to dělali dvakrát a ještě takovým způsobem…ten primář se minul povoláním, měl být řezník a ne doktor..přeju krásnou a zdravou holčičku!!! :lol:

 
Sarik12
Extra třída :D 13181 příspěvků 10.02.14 08:13

Ja teda nepochopila jedno, tys byla na tom prvnim kdberu uz v nejakem 14tt jestli dobre pocitam?
Ja byla na amnio tez, ale az nekdy okolo 23 tt, bylo to hned hoyove, nic me nebolelo a ze bych mohla tyden lezet a nechat si nosit jidlo, kdyz doma lital 15 m svist, tak o tom se mi mohlo jen zdat ;)

 
myšák1187  10.02.14 08:30

Budiž toto odstrašujícím příkladem pro ty který o odběru přemýšlí, vždyť i při porodu či za života dítěte se může stát spousta věcí kdy najednou budete mít dítko postižené, já osobně bych na potrat nedokázala jít, to miminko v sobě jsem měla ráda už od první chvíle kdy jsem zjistila že ho čekám a odběr i přes špatné testy jsem odmítla, pouze se udělal důkladný utz, ale na druhou stranu chápu že jsou lidi který by se stím že mají dítě postižené nesrovnali.
Vím že to není případ pisatelky, ta měla špatný utz a testy ok, ale moje mudra když mě posílala do genetu mi řekla že kdybych byla v zahraničí tak se do limitu vejdu v pohodě(tam je prý 1:90 norma k pravděpodobnosti downova syndromu a zde jsem ke svému věku se měla vejít do hranice tuším 1:400!!! tak si tak říkám že asi někdo uměle vytváří nastavenýma hodnotama pacienty :nevim: )
Jinak gratuluju že holčička je v pořádku a držím palečky ať to vydrží až do konce :kytka: :hug:

 
Foteini
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 17 inzerátů 10.02.14 08:33

Já byla na amniocentezi v Praze v Gennetu. Vše bylo rychlé, pohodové a nic mě nebolelo. Dělala mi ji mladá doktorka, velmi příjemná a kompetentní. Akorát to čekání na výsledky bylo dlouhé. Přeji autorce bezproblémový konec těhotenství a co nejlehčí porod!

 
swiftily
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 10.02.14 08:52

Jako bych četla svůj příběh. Taky pro špatné šíjové projasnění mi dělali AMC a též na první pokus se to nepovedlo a na druhý ano a též ty šílené bolesti jako ty. Ale u nás to bohužel dopadlo špatně. Ta svi*ě jménem Downův syndrom si „sedla“ na naší holčičku

 
swiftily
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 10.02.14 08:54

@Sarik12 Jestli nebyla ve 14tt na odběru choriových klků (odběr z placenty).. to určitě… AMC se dělá nejdříve v 16tt.

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 09:15

@Sarik12 ahojky byla jsem někdy kolem 16tt byla jsem dřív no ono se to dělá různě :)

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 09:16

A všem moc děkuji za přání pohodového těhu :hug: už snad bude všechno v pořádku :andel: moc se na malinkou těším!! :hug: :hug:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 10.02.14 09:25

Jsem rada, ze je mala v poradku. Hodne stesti :kytka:

 
cernobilka
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 10.02.14 09:28

Je mi líto, že jsi si to tak protrpěla. Já měla také zvýšeně riziko na DS. 1:220. Byl mi nabídnut odběr plodové vody nebo klků. Obojí jsem odmítla, riziko potratu mi přijde příliš veliké. Byl nám tedy nabídnut Prenascan, to vezmou mamince jen krev a z její krve odstředí DNA miminka a zjistí, zda je zdravé a pohlaví. To mi přišlo jako mnohem rozumější řešení. Nechtěla jsem riskovat potrat. Samozřejmě je tato metoda hodně drahá, ale stála nám za to. Měli jsme štěstí, naše holčička je zdravá a nedočkavě vyhlízíme duben, kdy se narodí :-).

 
myšák1187  10.02.14 09:35

@cernobilka jo já měla 1:160 a kamarádka 1:50 a obě máme zdravá mimča, jinak jsme také uvažovali kdyby utz dopadl špatně o stejném testu co jsi byla ty

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 09:37

@cernobilka tak tahle metoda mi bohužel nebyla ani nabídnuta kdyby jo taky se rozhodnu pro tohle a radši to zaplatím než protrpět tohle protože po tom prvním odběru mě dost bolelo břicho že jsem se skoro ani nemohla hýbat a dost jsem se bála že potratím i když riziko je jen 1% :think: taky mám termín v dubnu 4.4 :srdce: a kdy přesně v dubnu ho máš ty??? :kytka:

 
cernobilka
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 10.02.14 09:43

Já mám 24.4. :-).

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 09:44

@cernobilka a jak se bude holčička jmenovat??? :kytka:

 
baronesa
Kecalka 313 příspěvků 10.02.14 09:50

:hug: přeji vše jen dobré, hlavně krásný zbytek těhotenství. Rodila jsem v 35 letech.
Já toto vyšetření odmítla v Ústí nad Labem, holčičku máme zdravou, pomalu 3 letou.

 
cernobilka
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 10.02.14 09:56

@mounky23 bude to Emma :-)

 
mystrix
Extra třída :D 12365 příspěvků 10.02.14 09:56

Také jsem podstoupila AMC a bolestivé to sice nebylo ale psychicky náročné hodně, v pondělí mi doktorka oznámila 1:12 downův syndrom ve středu odběr plodové vody a v sobotu jsem měla svatbu. Ted tady vedle mě leží 4,5 měsíční naprosto zdravá holčička :srdce:

 
myšák1187  10.02.14 10:08

@mounky23 oni ti to nabídnou až v okamžiku kdy odmítneš aminocentézu, alespoň takto to fungovalo u mě, byla jsem v Genetu v Praze u Mudr. Raškové, ale mám dojem že je to běžná praxe

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 10.02.14 10:30

Moc gratuluju k vysledkum a uprime musim rict, ze jsem rada, ze jsem nic takoveho nemusela absolvovat, I kdyz my byli rozhodnuti pro prenascan pokud by takovato situace nastala, kamaradka po amnio prisla o miminko :kytka: je to sila

 
Litta
Extra třída :D 12479 příspěvků 10.02.14 10:38

@myšák1187 Prenascan a Harmony (podobný, v něčem se mi i zdá lepší) se právě bohužel ještě moc nenabízí. Nevím proč, asi z toho nemají Dr. tolik peněz nebo o tom snad nevědí. Těžko říci. :nevim: Každopádně i za tu vyšší cenu se myslím vyplatí. Na amnio bych jen tak nešla, na krev klidně „v každém případě“.

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 10.02.14 10:42

@myšák1187 no tak já s tebou nesouhlasím :think: šla bych na amino i kdybych si postižené dítko chtěla nechat…už třeba jenom to se na to psychicky připravit, vybrat si na to specializovanou porodnici (kolikrát tyhle miminka mají problémy se srdíčkem) a už dopředu mít naplánovanou péči :think:

ano stát se může cokoliv, ale proč tomu nepředcházet… :think:

 
myšák1187  10.02.14 10:55

@catherine100 no pro mě bylo důležitější zdraví mého mimi a raději bych si zaplatila již zmiňované krevní testy, vyhledala jsem si o amnio dost informací a stačilo mi to. Nikdy se na nic nepřipravíš, mám kamarádku u které těhotenství probíhalo ukázkově a ve 20tt porodila, chlapeček přežil, ovšem je těžký autista a třeba číst a pořádně mluvit se nikdy nenaučí, ale zase to vrací jiným způsobem. A na toto taky kamarádka nebyla připravená. Přijde mi že amnio je velká loby a lékaři i přes velká rizika ji dělají, myslím si že to mají dobře placené :nevim: :nevim: vždyť ta jehla je kousíček od miminka a stačí jeden pohyb…

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 10.02.14 10:55

Držte se, to zvládnete :hug:

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 11:06

@Safira77 mockrát děkuji :hug:
@cernobilka Emma je moc hezké jméno tak ať máš pohodoví porod přeju :kytka:
@janička_opička tak kdybych věděla o těch krevních testech tak bych se asi taky rozhodla pro tohle i když po AMC je riziko potratu 1% ale stejně jsem se bála po tom prvním odběru mě dost bolelo břicho a bála jsem se že potratím proto jsem poctivě celý týden ležela v posteli a nechala se obskakovat :mrgreen: :) ale teď už jsem vážně ráda že to mám za sebou :palec:

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 10.02.14 11:11

Zdravím, také jsem byla na odběru plodové vody v ústí n. Labem, ten odběr mě moc bolel, také jsem se nemohla nadechnout. Už bych na ní nikdy nešla, bylo to jen kvúli věku. Bylo mi 35 a muj doktor chtěl mít jistotu, že je mimčo zdavé. Přeju pohodový a rychlí porod :)

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 11:29

@saskula :mavam: děkuji moc :) :)

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 11:43

Akorád mě docela naštvalo že ten editor co to upravoval mi tam naflákal spoustu chyb :mrgreen: :mrgreen:

 
Veras82
Závislačka 2583 příspěvků 10.02.14 12:17

@mounky23 A jsi si jista? Vzdyt jen v tehle vete mas 4 chyby :-)

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 12:32

@Veras82 komentáře neřeším a o žádné chybě nevím a jestli tam nějaká je tak to není tak hrozná chyba jako udělal ten editor jistá si jsem a navíc jsem se dost snažila abych tam chybu neměla :P :P

 
jannina1
Závislačka 3266 příspěvků 10.02.14 12:37

Tedy, tskhle bych rozhodně mimi neohrožovala. Raději bych si zaplatila Prenascan nebo šla na opravdu dobrý UTZ. Nedělají ho všude, já byla u vyhlášeného lékaře a ptala jsem se ho na kolik procent pozná DS a říkal, že pokud je dobrý UTZ a zkušený lékař, pozná to skoro na 100%.Takže levné amnio bych fakt nepodstupovala.

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 12:43

@Veras82 a řekla by jsi mi co tam mám za chybu?? já tam vidím akorát jednu a to ve slově akorát :mrgreen: :mrgreen:

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 12:45

@jannina1 já kdybych věděla o tom prenascanu tak na to jdu taky ale bohužel jsem vůbec nevěděla že takovéhle testy vůbec existují :( :( ale vše dopadlo dobře naštěstí :)

 
myšák1187  10.02.14 12:50

@mounky23 no a to jsi nepřemýšlela ani o tom že si dojdeš na kontrolní utz ještě někam jinam a dle toho se rozhodneš zda to podstoupíš nebo ne??

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 12:56

@myšák1187 byla jsem na několika UTZ ale vše nasvědčovalo tomu špatnému šíjovému projasnění :( už přesně nevím kolik byly ty hodnoty…

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 10.02.14 13:28

@mounky23 gratuluji, dobře že vše dopadlo OK
Já byla na amnio před 14dny, měla jsem riziko DS 1:14(jsem už starší 36l)
O Prenascanu jsem věděla, ale raději jsem podstoupila Amnio protože je to 100% jistota. A o pěnězích to u mě nebylo, prostě těch 95% co Prenascan uvádí mě neuspokojilo. A nehledě na to, že jsem podstoupila 2 velké transfuze krve byly by to pro mě vyhozené peníze.
Výsledky testu Prenascan mohou být totiž zkresleny cizí DNA pokud matka dostala trasfuzi krve nebo je po trasplanttaci kmenových buněk.

 
Veras82
Závislačka 2583 příspěvků 10.02.14 13:58

@mounky23
Akorát mě docela naštvalo, že ten editor, co to upravoval, mi tam naflákal spoustu chyb.

Já chyby normálně neřeším, ani mi to nevadí. To byla jen reakce na to, že jsi psala o editorovi. Ať se daří. ;)

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 10.02.14 14:16

@estrea děkuji :kytka:
@Veras82 jojo chápu jen jsem tam žádnou chybu neviděla akorát to akorát :mrgreen: :D a děkuji :kytka: :andel:

 
lentilka248
Kelišová 5888 příspěvků 2 inzeráty 10.02.14 18:15

@myšák1187 opravdu ve 20tt? plod je životaschopný od 24tt a 500g dle zákonů..ve 20tt mívá kolem 350g..

 
Anonymní  10.02.14 18:20

@jannina1 já měla prvotrimestrál ukázkový- riziko 1:26000, integrovaný screening(prvo­trimestrál, tripple a UZ v 16tt) 1:17000..no a na UZ ve 20tt 2 odchylky u kterých hrozila 50% závažné vrozené vady(např. Edwardse)..takže jsem stejně amniocentézu nakonec podstoupila..
prvotrimestrál má záchyt asi 90%, tripple testy 60-70%..

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 10.02.14 20:09

@myšák1187 copak jehla kousek od miminka, ale může se tam zanést infekce… je tady ještě minimálně jeden odstrašující případ potratu po amnio :(, možná se ozve.

Já odmítla před 3 lety amnio v Gennetu a žádný Prenascan mi teda nenabízeli… Ale stejně je to o prdu. Všechny nemoci se vyšetřit nedaj, tak bych jen měla jistotu, že dcera nebude mít Downa nebo Edwardse a jinak by mohla mít asi tak milión dalších nemocí, takže mi to nijak nevadilo. Taky bych na potrat nešla.

 
januse1
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 10.02.14 22:04

Určitě bude vše v pořádku :) sama jsem byla na odběru plodové vody a musím říct, že to nebolelo ani trošku.. V Hradci jsou nejspíš šikovnější..

 
marguaret
Závislačka 4343 příspěvků 10.02.14 22:53

No zhltla jsem tento článek, protože jsem na tom stejně :( Na prvotním scen. špatné výsledky krve i utz zvýšené. prožívám muka. Ve středu jdu na odběr krve a utz. Pak mi řeknou zda i na plodovku. V tomto deníčku mi nehraje jedna věc odběr plodové vody se dělá nejdřív v 16tt a nejlépe v 18tt. takže pisatelka nemohla být na odběru vody pokud nemá kolem sebe samé blbé doktory. Ten odběr klků se dělá dřív, ale nevím jak, ale je to prej bolestivější. Já se strašně bojím a už se nemůžu dočkat středy co mi poví!!!

Příspěvek upraven 10.02.14 v 22:54

 
MummyPav
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 10.02.14 22:56

@cernobilka Ja mam za sebou screening, NT sije je 1.6mm, takze dobry, ale stale jeste cekam na vysledky krve… Premyslime, ze pokud vyjdou hur ( je mi 37), tak pujdeme na krev. Sice je to 15tis ale bez rizika a na 99%.
Vsem holkam drzim palce!
PS Amnio doporucuji prave pozdeji nez klky, z duvodu ze tam neni dostatek plodove vody a odbery se nepodari. Mne rikaly klky 16 tydnu, amnio az ve 20.tydnu. ALe to je v Anglii, nevim jak to maji nastavene v Cechach.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 10.02.14 23:12

@mounky23 jsem moc moc ráda že to takle dobře dopadlo.Ted už si jen užívej :srdce: :srdce:

@myšák1187 porodila ve 20tt? to opravdu ve 20tém, to se mi nák nezdá, myslela sem že nejmenší přeživší je 22tt..

 
Lenča86
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 10.02.14 23:38

Taky jsem byla na odběru, ale byla to rychlovka a necítila jsem vůbec nic, ani vpich ani odběr, žádnej tlak, nic… jen mě malinko štípalo místo vpichu po vytažení jehly, jak se mi tam dostala desinfekce. :think:
Tím to nechci zlehčovat, každej to má prostě jinak, hlavní je, že jste obě v pořádku, teď už se jen těš na miminko a užívej si to :hug: :hug:

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 11.02.14 09:18

@marguaret už jsem psala že jsem na odběru byla kolem 16 týdne už jsem si přesně nepamatovala za kolik dní jsem šla na tu genetiku ale byla jsem na odběru v 16tt a pak v 18tt :) :) a držím palce ať vám vše dobře dopadne :kytka:

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 11.02.14 09:19

@Kamča.dalmatinka děkuji já jsem taky moc ráda teď už si opravdu jen užívám jak malinká kope :hug: :andel:

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 11.02.14 09:20

@Lenča86 děkuji užívám :andel: :hug: jj každý to má jinak někoho to bolí někoho ne a nebo je to taky v šikovnosti doktorů :)

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 11.02.14 09:21

@januse1 asi každého to bolí jinak a nebo je to opravdu o šikovnosti doktorů :twisted: a v pořádku zatím všechno je a za měsíc a půl mám termín tak ještě ten porod zvládnout :D :andel:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj první porod


Reklama