Nerozhodný zatím nesourozenecký deníček č.1

Ostatní

Ahoj maminky, těhulky, snažilky a nesnažilky a také nakukovatelky.... Já už jsem sice maminkou dvou a půl leté slečny, ale zároveň nesnažilkou co se sourozence pro naši holčinku týče. Jsem nesnažilkou a to dosti nerozhodnou.

Chvílemi mám pocit, že se opět snažilkou stát chci a za pár dní si říkám, že na to další snaženíčko ještě nepřišel ten správný čas. Pravidelně pročítám Vaše deníčky a marně přemýšlím, kam se zařadit… A dnes jsem narazila na nový deníček SKORO-SNAŽILEK č.1 (Jednou to příjde). A po jeho přečtení jsem nabyla pocit, že nejspíš se zařadit tam. Ale… Ale děvčata se v něm rozhodují o založení rodinky, smýšlí proč mít či nemít dítě a tohle já už rozhodně vyřešeno mám. První dítko bylo plánované a s láskou očekávané v době, kdy jsem po dítku toužila a byla na něj připravena, takže ty pocity, zda už mít či nemít dítko mě nějak obešly. Ale jen tehdy. Nyní nastal čas, kdy by bylo vhodné se rozhodnout zda druhé dítko ano či ne, protože rodičovská dovolená se blíží ke svému konci a naděj na pracovní místo se ztrácí. Pracovala jsem ve velké firmě, pracovní poměr mám na dobu neurčitou, ale mé místo už dávno zrušili a tak naděj už vlastně ani není… A protože, ač si to nepřipouštíme, je to tak - penízky k životu potřebujem, zdá se mi rozumné pořídit další ratolest a „nechat si místo odchodného“ zaplatit zaměstnavatelem mateřskou. Nic tím neztratím (místo v práci už na mne nečeká) a získám nějaké penízky… Další dítko rozhodně chceme, ale plánovala jsem jej později… V čem je tedy problém? Začínám plně chápat nesnažilky - nemohu se rozhodnout pro dítko, neboť se k němu cítím donucena. A to na chuti k snažení dost ubírá. Cítím se donucena státní politikou, zaměstnavatelem a taky se cítím podvedena tím, že když jsem se stala matkou, už nemám šanci na slušné zaměstnání. Jinak mám pocit, že další berušku - miminko bychom zvládli s láskou a v rodinné pohodě, i když má původní představa byla mít další dítko, až první bude chodit do školy. Takhle bych to cítila srdcem. Sourozence pořídit již nyní bych volila spíš rozumem, ale srdíčko by se také otevřelo… A tak Vás milé maminky, které řešíte stejný problém a se stejnou nerozhodností anebo již máte vyřešeno srdečně zvu k předávání zkušeností, nadějí a trápení do tohoto deníčku.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
alda
Kecalka 291 příspěvků 07.05.05 17:54

Tak já se hlásím jako první…:)))
Jsem na tom trochu podobně, synkovi jsou skoro dva a já začínám pokukovat do kočárků a přemýšlet nad tím, jestli by to nechtělo nějakého sourozence. Cítím, že by chtělo…ale je tu spousta ALE.
Jsem na škole a horko těžko to zvládám s jedním…školu bych musela přerušit…s dvěma dětma by se mi pak hledala práce hůř než s jedním…atd…atd…

Přesto jsem ale minulý týden trochu posmutněla, když se mi na testu ukázala jenom jedna čárka…měla jsem mírné zpoždění a tak jsem pro jistotu otestovala. A i když jsem si oddechla, tak někde uvnitř jsem ty čárky chtěla dvě…:)))

 
Anonymní  07.05.05 19:00

marmih,
přiznám se, že moc nechápu. Když nechceš dítě, tak ho neměj. Najdeš si jinou práci - ta mateřská ti přece neuteče, ne? Osobně mi přijde tříletý rozdíl mezi dětmi dost kritický - to starší dítě je dost staré na to, aby řádně vnímalo o co vše je příchodem sourozence ošizeno, ale ještě příliš malé, aby mělo nějaké chůvičkovské pudy a miminko si užilo. Nevím, co je špatného na původním plánu - pořídit si druhé dítě později - to, že teď budeš muset hledat místo? To vážně hodláš svůj život řídit podle toho, co ti dá nebo nedá stát???? Nejsi snad plnoletá a svéprávná?
 sally

 
Petruna
Kecalka 104 příspěvků 07.05.05 20:14

Věkový rozdíl 3.let mi rozhodně kritický nepřijde.Mám děti od sebe přesně takhle a bylo to super.Dcera byla šikovná a na sourozence se moc těšila a to těhotenství bylo hrozně krásné.A nemohu souhlasit také s tím, že je hloupost svoje těhotentsví řešit i rozumově a nejen citem.Sama pracuji a jsem ráda, že mám děti po sobě, protože jít do práce na chvíli a pak znovu na MD, to by se mi nehodilo stejně tak jako mému zaměstnavateli. A upřímně, vzhledem k tomu, že pokud půjdeš hledat místo s jedním dítětem, budou předpokládat, že si druhé budeš chtít pořídit. Takže přijde-li někdo „perspektivnější“, dostane šanci on. Chodí to tak v hodně firmách. Je to otázka individuální a chápu, že některá z nás může být nerozhodná.Určitě to nemá s plnoletostí co dělat, je mi 32 let , jsem svéprávná a absolutně se dokážu vžít i do jmenované situace.Měla jsem to štěstí, že jsem se snažila dřív než mi končila MD, měla jsem problémy a byla jsem ráda, že to nakonec vyšlo.Takže „marmih“ přeji hodně štěstí a radosti zatím s dcerkou, případně pak s dalším mimískem.Ahoj Petra

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 07.05.05 20:22

Ahoj Marmih a všichni ostatní,

našemu miminku je sice poze 7m, ale také pořád dumáme, kdy asi tak bychom chtěli toho druhého drobečka. Teda já bych nejraději 3 drobky, zato taťka ten se zaměřuje pouze na 2, no uvidíme.

Co mně říká srdíčko je - hezky si užít Vojtíka, který nám dělá velikánskou radost. Po mateřské jít do práce a tak za 2 roky dalšího potomka. Takže když našemu V budou tak kolem 5-6 let, porodit další mímo.
Ale všude kolem mne mají vetšinou maminky miminka rychle za sebou. A je to pravděpodobně z důvodu, chtějí mít dítka brzo po sobě. aby si mohly hrát, nebo aby byly co nejkratší dobu na mateřské a mohly co nejdříve nastoupit do práce atd.
A tak nevím, nevím, pořád se rozhoduji. Kdyby mi manžel řekl, že souhlasí se 3. Tak se nemám nadčím rozmýšlet a časový rozestup bych měla tak 3 roky, ale takhle když budou asi jenom 2 dítka, tak si chci to mateřství se vším všudy co nejvíce užít. Vždyť pracovat ještě budu spoustu let. Ale těhotenství, porod a první krůčky si zažiju jen 2×.
S prací si hlavu moc nelámu, věřím, že jí vždycky najdu ať mě vezmou zpět do předchozího a nebo si najdu nové zaměstnání.

A teď dotaz do pranice, kdy myslíte, že je nejlepší mít druhé dítko??? Podle mě se nedá říct ideální čas, protože každá doba má své pro a proti. :o)

Zdraví Ajjja a právě spící Vojtík

 
gabrinka
Stálice 98 příspěvků 07.05.05 20:53

Tak já se hlásím jako další. Mému prckovi je sice teprve 8 měsíců a druhé dítě plánujeme až mu budou tak tři roky (a bude chodit do školky), ale…
Kvůli bydlení jsme se přestěhovali do jiného města, takže do své práce už se nemůžu vrátit, začala jsem už s hledáním nové práce. Manžel má plat dost malý, takže když bychom se případně na mateřské prostřídali, tak bychom nic moc netratili…jestli mě teda někde vezmou.. Taky řeším dilema, zase rok - dva chodit do práce nebo zůstat doma hned s druhým dítětem… Přiznám se, že už teď po osmi měsících bych se do práce ráda vrátila - doma mi to už trochu leze na mozek… Mno uvidíme jak to dopadne…
Každopádně založení tohoto deníčku vítám!!

Gábina

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 07.05.05 22:43

Ahoj holčiny! Moc jste mě potěšily, že nejsem sama, kdo se utápí ve své nerozhodnosti. Já osobně myslím, že někdy nění od věci zapojit do spolupráce cit a rozum. A to i v rozhodování o tak zá:,–(ní záležitosti jako je rozrůstání rodiny.

Sally, plnoletá a svéprávná jsem a mé rozhodování vyplývá z mých životních zkušeností. Žiju na severu Moravy, kde je velký počet nezaměstnaných. Šance, že si najdu práci s vyšším platem než s minimálním je mizivá. Původně jsem měla dobře placenou práci a z toho plynula i „pěkná“ mateřská, proto se rozhoduji, jestli by nebylo vhodnější pořídit dítko už teď . V tomto kraji je zcela normální, že ženy s dítětem do práce nepříjmají…

Aldo, také mě straší ALE, ALE, ALE… Letos se hlásím taky na školu, pokud se zadaří a dostanu se a pokud se rozhodnu i pro další dítko, může se stát, že nakonec budu studovat také se dvěmi dětmi… Tak neboj, pak se budem podporovat a nakonec to určitě i nějak zvládnem. Školu chci studovat proto, abych si zvýšila šanci na pracovní uplatnění, i když ani nevím, zda mi to k získání pracovního místa pomůže…

Petruno, dík za podporu. Naše malá je plná lásky a miluje miminka. O sourozenci taky mluví, myslím, že při její povaze by příchod sourozence nebyl ničím strašným, zvládli bychom to jako spousta jiných rodin…

Ajjjo, Ty mi mluvíš z duše. Jsem stejný případ. Nejraději bych drobky tři, dva blízko po sobě a třetí až trošku odrostou. Ale můj manžílek lpí jen na dvou. A tak mám na věc stejný názor jako Ty. Budou asi jen dvě dítka, tak si je chci pořádně vychutnat a proto se mi líbí ten rozdíl 5-6let, ALE zas je tu ten můj bubák se sháněním práce. A ten by mě v takovém případě čekal hned dvakrát…

Gabrinko, vydrž! Taky jsem měla krizi okolo osmého měsíce věku dítka. Od roku a půl už si dovču jen užívám, dítko je odrostlejší a můžeš si s ním užít zábavy o hodně víc než s miminkem. Začneš jezdit na výlety, drandit po pískovišti, slézat prolízačky a podnikat další kupu věcí s mrňouskem a občas i sama. Budu držet paleček, ať se brzo dobře zabydlíš, najdeš pár příjemných přátel a hlavně tu práci… Až budeš chtít…

 
kelinka
Kecalka 472 příspěvků 07.05.05 23:59

Ahojky,
tvoje téma se mi moc líbí,protože zrovna takové dilema jsem měla nedavno.Mít nebo nemít další dítě?A když jo,tak kdy?
Vždy když jsme mluvili o dětech,tak jsme s manželem byli za jedno.Děti do dovu let po sobě,aby neměli velký věkový rozdíl.Ale narodil se nám syn,dost brečel,tak jsem si to miminko fakt „užila“a do roka a půl jsem nechtěla slyšet o druhym.Ted je malýmu 2,5roku a už se mi stýská po dalšim miminku,takže se už asi začneme snažit.
Pomohlo mi k tomu i to,že mi v práci řekli že pro mě nebudou mít práci a budou mě muset propustit.Takže i rozumovej důvod:-).
Zdravim všechny Kelinka

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 08.05.05 06:32

Marmih,
budu ti moc držet palce se školou!!! Napiš kdy začneš. Já sice musím přiznat, že je to dost náročné, ale ty stresy stojí za to (doufám:)).
Já žiju v Kanadě a tady je mateřská jenom jeden rok, takže moje rozhodování bylo ovlivněno i tímhle. I když jsem moc peněz nedostávala, i tak bylo poznat, když mateřská přestala chodit. Takže jsem šla na školu, abych pak mohla najít lepší práci…jenže taky bych chtěla ještě aspoň jedno dítko…to jsou ty zamotance v životě.:)

Můj manžel je ze čtyř dětí, takže počet našich možných dětí u něj moc roli nehraje, je zvyklý na spoustu lidí kolem a děti miluje. Vlastně jsme nikdy neprobírali kolik dětí vlastně chceme, víme že určitě aspoň ještě jedno.
Já osobně si myslím, že děti brzy po sobě je sice záběr pro mámu, ale bonus pro ty dětičky. Zase to posuzuju podle manžela a jeho bratra. Jsou spolu o tři roky a od puberty (když přešly denodenní pranice a bitky) jsou z nich nejlepší přátelé, mají většinu kamarádů společných a nedají na sebe dopustit.
Ale i děti s větším věkovým rozdílem jsou v pohodě…zase je jejich vztah výjimečný v jiném ohledu. Asi se to nedá zobecnit.
Hmmm, takže jsem vlastně na nic nového nepřišla…:))) raději končím.

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 08.05.05 08:09

Hezký nový den přeji všem…

Kelinko, docela Ti závidím, že už máš rozhodnuto… Mě zatím v práci řekli, že práce ASI nebude a kdyby řekli, že nebude JISTĚ, už bych to taky neřešila a šla do toho. Navíc jsem objevila minulý týden nabídku práce, která mě zaujala, ale abych se mohla na místo hlásit, musela bych mít jistotu, že mě přijali k dalšímu studiu. Příjmačky mě čekají koncem května, v červnu se dozvím výsledek a podle něj se už snad konečně rozhodnu, zda zapadnu mezi snažilky nebo mezi pracující… Jaký věkový rozdíl mezi dětmi jste plánovali původně? Přeji hodně štěstíčka u snažení a pak informuj, až se mimísek zakuklí v bříšku…

Aldo, tak to Tě obdivuji - dát se na studium v cizině! To je určitě těžší než studovat v rodném jazyce. Máš jistotu, že po studiu získáš lepší práci? Tím myslím, jestli pro Tebe nebude problém sehnat místo odpovídající „novému“ vzdělání? Já se ke studiu přihlásila také proto, abych zvýšila svou šanci na pracovní uplatnění, ale těžko říci, zda pak místo získám. Příjmačky mě čekají koncem května, v červnu se dozvím výsledek a pak dám vědět, jak jsem dopadla.

 
Anonymní  08.05.05 11:23

Myslím, že otázkou, kdy mít druhé dítě se zabývá každá máma.
Já mám téměř tříletého syna Larse. Původně jsme plánovali, že jakmile mu bude rok, začneme pracovat na druhém, leč skutek utek.
Jsem vdaná v Holandsku a zde není mateřská dovolená rok, ani dva, ani tři ale 16 týdnů, přičemž část se vybírá před porodem a zbytek po narození dítěte(konkrétně v mém případě: 6týdnů před termínem a 10 týdnů po něm). Naštěstí jsem měla v zásobě nějakou dovolenou, a tak jsem nakonec do práce nastoupila po čtyřech měsících na zkrácený pracovní úvazek (2 dny v týdnu). Jelikož jsou v Holandsku školky hodně drahé a moje švagrová čtyři měsíce přede mnou porodila holčičku, vyřešily jsme hlídání navzájem. Když byly Larsovi 2 měsíce, začala jsem tři dny v týdnu hlídat Danique, aby švagrová (svobodná matka) mohla chodit do práce. No a když mateřská vypršela mně a já začala chodit do práce, chodil Lars na jeden den na hlídání k švagrové a ten druhý den hlídal manžel (když měl zrovna volno) nebo tchýně. Po zhruba půl roce začala švagrová pracovat čtyři dny v týdnu, a tak dva dny v týdnu hlídám Danique já a na dva dny chodí do školky (je to kombinace jesle-školka, protože tam chodí děti od pár měsíců až do čtyř let, kdy se zde začíná chodit do školy). No a tak je tomu dodnes.
Docela se nám ten systém zaběhl, a tak když byl Larsovi rok, řekli jsme si, že ještě rok počkáme. Navíc bydlíme v bytě a chtěli bychom domeček se zahrádkou (pronájem), tak jsme naznali, že bude lepší ještě chvíli počkat.
Bohužel čas ubíhá, domeček není, Danique brzy (za devět měsíců) začne chodit do školy a švagrová už nebude moci hlídat Larse, protože si jinak rozplánuje pracovní dobu, aby ji aspoň dvakrát týdně sama mohla vyzvedávat ze školy, Larsovi už budou tři roky, mně je 32........ no prostě nastal čas do toho praštit. Říkali jsme si, však to tady v tom bytě zvládneme i se dvěma dětmi (i když tu budeme zarovnaní jak cikáni) a hlídání a tak budeme řešit až to bude aktuální.
Před zhruba dvěma měsíci jsem si nechala odstranit antikoncepční tělísko s tím, že to stejně bude pár měsíců trvat než otěhotním (u Larse to trvalo pět měsíců, předtím to trvalo rok, přičemž jsem potom potratila). No a ono ejhle..... jak to tak vypadá, jsem vtom! Před týdnem jsem měla dostat menstruaci, ale ono pořád nic. Chce se mi často čůrat, mám citlivá prsa, prostě vše ukazuje tím směrem.
Jsem tím dost zaskočená, pořád teď přemýšlím a dělám si starosti, jak přestavět byt a jak to zařídit s hlídáním, protože ty dva dny do práce musím zůstat chodit, abychom to finančně zvládli.
No ale o tom všem zase někdy příště.
Doufám, že jsem Vás nenudila a že můj příspěvek byl srozumitelný.

Hezký Den matek všem maminkám!

Miriam

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 08.05.05 12:36

Ahojky Miriam!
koukám, koukám, že to vůbec nemáš jednoduché. Alespoň že jste nějak ten začátek zvládli ve spolupráci s rodinou při hlídání miminek. Ono se to určitě nějak zaběhne i později, nejhorší je to vymyslet a zažít tak, aby vše fungovalo, jak má… Je to škoda, že jste v Holandsku nuceni jít do práce už od tak malinkého miminka, ale nějaké pozitivum to také má. Alespoň Ti zůstane pracovní místo. Mě zaměstnavatel nepřistoupil na částečný úvazek. Na celý jsem od mimča jít nechtěla (dvanáctihodinové směny, denní, noční, svátky - s dopravou do a ze zaměstnání se to vyšplhalo na 16hodin/směna). Držím palečky, ať se těhu prokáže! Na přemýšlení o organizaci hlídání a ostatních záležitostí Ti zbývá přinejmenším 9měsíců a za tu dobu to určitě promyslíš dobře…

 
Anonymní  08.05.05 14:11

Mám stejný problém ale mám už jasno s manželem jsme se domluvili že bude druhé dítko. Nika má 2,5roku a my se snažíme o druhé mám strach jak to zvládnu, ale mám hodné babičky tak to snad dobře dopadne držím ti palečky ať uděláš to nejlepší rozhodnutí.

 
kelinka
Kecalka 472 příspěvků 08.05.05 14:29

Ahoj mar
my jsme chtěli aby děti měli od sebe rozdíl 2roky.To nám už nevyjde,ale o moc jsme se nakonec stejně nesekli.Snažit se začneme asi příští měsíc,abych porodila na jaře nebo brzy v létě.Přes léto nechci být těhotná,horka mi nedělají dobře.Doufam že se brzy zadaří.
Přeji ti aby ti přijímačky dopadly dobře,určitě dej vědět.
Zakládáš nový deníček?Jestli jo,stávam se členem!
Kelinka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 08.05.05 14:50

Ahoj Marmih!

Taky jsem řešila podobný problém,kdy Klárce pořídíme sourozence.Už když jsme s manželem plánovali rodinu,věděli jsme,že chceme určitě 2 děti a pak se uvidí.
Miminka mě hodně brala,když měla holčička kolem roku,pak to ale přešlo,že by pud sebezáchovy?:o ))))))).Ne,dělám si legraci,ale chtěla a chci si děti užít a ne se honit a nervovat se,že máme děti brzy po sobě,nejsem na to dobrý typ.
Na miminku jsme začali „pracovat“ asi rok a půl po narození Klárky,na 4.pokus se zadařilo a v červenci očekáváme přírustek do rodiny,Klárka bude mít asi 2 r. a 7 m.
Mám z toho docela strach,pořád mi připadá malá,ale podle psychologů je věkový rozdíl 2-3 roky ideální,tak to snad zvládnem.

A ještě pro Sally:Už jsem si toho všimla nejednou u tvých příspěvků pod články nebo do diskusí,píšeš dost urejpaně a ne každému se to líbí(třeba mě a taky holkám od Štěstíček).Nemyslím si,že si tady musíme jen pochlebovat,ale nesouhlas se dá vyjádřit i jinou formou,spousta holek to umí velmi dobře,viz Missorka,Stefinka,…
Měla bys více vážit svá slova,vyjádřit se o někom,že je snad dospělý a svéprávný není na místě.

Zdravím
Hanka,Klárka 29 m a mimi 30.tt,od Niky a Adámka

 
Anonymní  08.05.05 16:44

Ahoj Marmih a ostatní maminky,

taky pořád přemýšlím kdy druhé dítko, ale už mám v tom jasno. Vždy jsem chtěla věkový rozdíl mezi 3-5 let maximálně, takže až dceři budou 2 tak se začneme snažit. Chci si to „odbýt“ najednou. Teda ono slovo „odbýt“ nesmí být chápáno až tak doslova :-))) jestli mě chápete! Dceru mám moc ráda a chci aby měla k sobě parťáka. Já jsem jedináček a chybělo mi to.

Alena + raubířka 19m

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 08.05.05 17:31

Koukám, jak se nám to tu pěkně rozrůstá… A mám z toho radost. Všechny nově příchozí zde vítám…

Pro anonymní: rozhodnuto už máš, tak hlavu vzhůru, určitě to dobře zvládneš, každá z nás má strach z toho neznámého, co si neumíme představit a co číhá na nás kdesi vepředu. V tomto deníčku se sešlo pár maminek a tak se můžem navzájem povzbuzovat a předávat si zkušenosti a to je moc prima. Alespoň pro mne je moc povzbuzující vědět, že tohle neřeším sama…

Kelinko, tak vás tu je víc, co se začínáte snažit a máte podobně staré dítko. Viz. anonymní. A neboj, říká se, že druhé dítko je opak prvního. Tak se těš na usměvavé mimi!

Ahoj Hani! Tak jestli koukám dobře, Tebe čeká již brzy „rozdvojení“. Tak přeji pohodové těhu a asi všichni budem vděční za Tvé zkušenosti a postřehy s dvěmi mrňousky v domácnosti.

Alenko, tak jsem zvědavá, zda do toho dalšího dítka opravdu půjdeš. Už jsi rozhodnutá, jak píšeš, ale do plánovaného snaženíčka ještě nějaká doba zbývá… Nebo už papáš i vitamínky?

Musím končit, touží po mně dítko…

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 08.05.05 17:56

Ahoj Marmih a holky,

Víš, já si myslím, že jistotu, že seženeš po studiu dobrou práci nebudeš mít nikdy…člověk má vyšší šance, ale jistotu? Takhle se to snažím brát. Zároveň vím, že každé studium je k něčemu dobré, tak se snažím být optimista.
U mě je situace trošku ještě zamotanější, protože tady se za školu dost platí…takže abych splatila všechny ty půjčky, tak nějakou lepší práci prostě budu muset sehnat:)

Jinak držím palce všem holkám, které se do toho rozhodly praštit!!!!

 
Anonymní  08.05.05 22:22

Marmih, řekli jsem si s manželem, že začneme po létě, to budou dceři 2 roky a mě to přijde tak akorát. Do práce se mi vůbec, ale vůbec nechce, přitom práci mám naprosto pohodovou, ale to dojíždění … doma je lépe.

Alena + raubířka 19m

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 08.05.05 22:23

Aldo, ano, ano, máš pravdu, špatně jsem se vyjádřila. Jistotu, že po studiu seženu dobrou práci nemůžu mít nikdy. Spíš mě zajímá, jestli náhodou nestuduješ už s příslibem lepšího místa. U nás někdy přijmou člověka s tím, že si školu dodělá. To ale není můj případ. A co studuješ, mohu-li se zeptat?

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 08.05.05 22:30

Ali, máš recht. Doma s dítkem je dobře, holky k sobě budou věkem blízko, určitě si spolu vyhrají. Já dřív nenašla odvahu pořídit sourozence, ale teď o tom začínám přemýšlet. Nejhorší je to, že to dojíždění se tím jenom odloží, ale bude tiše čekat… Ale ať si čeká, když na jeho konci jsou vrátka do pohodové práce…

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 08.05.05 22:56

Ani mě netrklo, že jsem napsala, že holky budou mít k sobě věkem blízko. Samozřejmě jsem chtěla napsat DĚTI. (Vždyť to nikdo neví, co se v bříšku vyklube!) Ulítlo mi to asi proto, že já bych si přála mít holky dvě… Za vzniklý karambol se omlouvám

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 09.05.05 05:07

Marmih, já jsem trochu cvok:)
studuji něco, co mě strašně baví, obecné přírodní vědy se zaměřením na ekologii…ale žádný příslib práce nemám ani náhodou.
Prostě jsem se rozhodla, že to ještě jednou zkusím úplně od začátku, takže chodím do školy s osmnáctiletými (mě je třicet) no a prostě budu doufat, že až zkončím, nějaká práce se najde. Momentálně to vypadá, že je to celkem žádaný obor, uvidíme za pár let:) Občas mám dost velké pochyby, protože studiem jsem se už dost zadlužila a ještě zadlužím (školy jsou nechutně drahé) ale snažím se vytrvat. Nějak cítím, že to nakonec dopadne dobře…i když v mém okolí si pár lidí ťuká na čelo:)

No a do toho všeho bych chtěla ještě jedno miminko…

A na co se chystáš ty?

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 09.05.05 10:17

Aldo, já jsem asi taky trochu cvok. Chystám se na studium speciální pedagogiky pro učitele mateřských škol a výchovné pracovníky. V dnešní době se mi lidé také diví (že mám zájem pracovat s dětmi). Ale tato činnost je můj koníček. Už 13let jezdím s dětmi na tábory a různé akce a být u malých dětí se mi prostě líbí…
Přírodní vědy, to zní tajemně a lákavě… Ekologie má určitě budoucnost. Tak se holka drž, vše dobře dopadne, dluhy se splatí a zůstane jen ten dobrý pocit, že jsi pro sebe něco udělala.

 
Anonymní  09.05.05 12:52

Marmih,

no já bych si dvě dcery přála :-))). A pak třeba chlapečka … né, pak už musím vydělávat penízky, abych dětičky dobře uživila.

A.

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 09.05.05 14:00

Ali, že by to nakonec nebyl karambol, ale intuice?

 
kelinka
Kecalka 472 příspěvků 09.05.05 23:52

Copak,už nikdo nepíše?Deníček už je asi schovaný vzadu a už nikdo nenakoukne.
A kdo přeci jen nakoukne,tomu posílam pozdrav.
Kelinka

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 10.05.05 19:24

Děkuji za pozdrav! Papá

 
Anonymní  06.07.05 09:50

Ahoj Marmih !
Ja tu síce moc nechodím, ale veľmi som sa stotožnila so svojou nerozhodnosťou. Teda v minulosti.
Na Slovensku máme podobný portál „Bábetko“ a tam sme minule „snažilky“ tiež preberali tento problém. Myslím, že pokiaľ sa jedná o ďalšie dieťa - nie o prvé, majú všetky mamičky dilemu, samozrejme, okrem tých, ktoré sú naozaj výborne zabezpečené. Ja Ti len chcem poradiť z vlastnej skúsenosti. Mám 11 ročného syna a sama mám 31 rokov, čo nie je zase až príliš veľa, ale budúci vekový rozdiel je priepastný. Preto Ti aj iným nerozhodným snažilkám chcem poradiť, aby ste čakali s rozhodovaním minimálne ako sa dá…Aj my sme špekulovali, až sme prešpekulovali. Život je vrtkavý a kadečo sa môže v budúcnosti stať, čo Ti odoberie možnosť voľby. Preto ak ste zdraví, a ste rozhodnutí mať do budúcnosti miminko, nie je na čo čakať. Nepríde ani výhra v lotte, ani lukratívnejšia práca, ani nezdedíte milióny, proste v živote nás „obyčajných smrteľníkov“ sa nedejú také zá:,–(né zmeny. Ja si tiez robím 2 VŠ naraz a plánujeme bábetko. Aj pri prvom synovi som si robila 2 nadstavby, pretože ma to bavilo a dalo sa to spokojne:-) Tak len hlavu hore a Váž si to, že ty si môžeš vyberať, či bábetko chceš, alebo nie.....Sú bohužiaľ medzi nami také ktoré by dali všetku lásku na svete miminku, ku ktorému sa nevedia dopracovať a nebudú vedieť.....A pred tým ako sa to dozvedeli hltali kopec antikoncepcnych tabletiek a zvažovali či bábetko áno, alebo nie. Musíš mať ku svojemu budúcemu bábetku vzťah a to určite máš, inak by Ťa táto téme nenapadla, preto verím že sa zaradíš medzi najlepšie maminy na zemeguli:-) Tak neváhaj a šup medzi snažilky, kým sa dá. (Nechem maľovať čerta na stenu, to by som si nedovolila:-))))) Veľmi Ti držím palce, nech sa rozhodneš akokoľvek…ALe ak nemusíš, nečakaj, to nepríde tak skoro ako nové topánky......A ten názor, že keď nechceš, nemaj a hotovo-úbohé, to mi pripadá ako, si hladný - zomri.......Veď keď žena ženu nepochopí a ešte na tejto stránke, čo je diléma počatia, asi by sa trebalo stretnúť v zelovoci a nie tu na emimine:-))) Tak Ti prajem ešte raz veľa šťastia.
Dominika.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama