Nerozhodný zatím nesourozenecký deníček č.2

O životě

Pomaličku, polehoučku přichází ten čas, který nutí k zamyšlení nás.... Zdravím všechna zvědavá očka, která do těchto řádků nahlédnou... V minulém deníčku jsme se ujistily, že potajnu i nahlas přemýšlíme o vhodnosti pořídit našim zlatíčkům sourozence.

Některé z nás, ty šťastnější již mají rozhodnuto a začínají pracovat na rozšíření rodinného štěstí. Co víc, než vám přát, ať se „dílko“ zdaří, moc držím palečky…
A já jsem stále váhalka, i když ten pocit správného času ve mne klíčí… Pomalu jsem sondovala a zjistila, že klíčí i v taťkovi… Ten byl pro dalšího člena rodiny o hodně dřív než já… A já mám pocit, že to tak trochu je způsobeno tím, že ti naši manžílci si v péči o malé dítka spíš jen slíznou smetánku (pohrají si s dětmi, ale s péčí o mrně moc nepomůžou). A když budou dítka dvě, bude i péče o ně dvojnásobná…
Holky, jak jste na tom? Pomáhá vám manžel, partner? Hlídají občas babičky? Pošlete starší dítko do školky, když se narodí miminko? A jak budete připravovat starší dítko na to, že už nebude jedináček a že se o vaši pozornost bude muset podělit s bráškou či sestřičkou?
Na vaše reakce už jsem móóóc zvědavá…

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kelinka
Kecalka 472 příspěvků 10.05.05 14:17

Ahoj,
je zajímavé,že o druhym dítěti začne mluvit dřív partner.U kamarádek v okolí to bylo taky tak.Manžel začal o druhym dítěti mluvit když malýmu bylo asi rok a půl-
Je fakt,že tatínkové slíznou smetánku a postarat se o děti zůstává na mámě.
Když se synek narodil,manžel mi s ničim nepomohl-myslim s úklidem.Vařit,u­klízet,nádobí atd. to bylo na mě.Ale na druhou stranu se o malýho uměl postarat.Klidně ho přebalil,pochoval šel s nim ven.Prostě taťka byl a je úžasnej a malej ho má opravdu rád.Když přijde z práce,malej po něm hned skáče a NIKDY jsem od něj neslyšela-nech mě,ted jsem přišel z práce,chci odpočívat-nebo podobné věty.Hned si jde s malym hrát a to se v práci zrovna nenudí.
Je fakt že mam strach jak to s dvěma dětma zvládnu,je víc práce,na návštěvu s dvouma dětma se jde taky hůř a o cestování ani nemluvim.Když začnou zlobit obě,musí to být celkem „zábava“.
Do školky nevim jestli starší dítko budu dávat,ale asi ne.Uvidim jak to budu zvládat a pak podle toho se zařídim.Ale chtěla bych mít obě děti doma.
Babičky moc nehlídají,byla jsem taková máma,která nechtěla nikomu půjčit dítě,byla jsem hrozně ráda že ho mam a prostě jsem s nim chtěla být každou minutu.Mamča je podnikatelka takže stejně nemá moc a času druhá babička si ho ted někdy vezme ven,ale moc často to neni.Ale když někdy potřebuju pohlídat,neni problém,tchyně nebo ségra-16let si ho vezmou,a když jdeme někam večer,pohlídá moje máma.
Myslim že až bude druhý tak budu moc ráda když mi ho někdo povozí venku.
Kelinka

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 10.05.05 14:44

Ahoj Marmih
Tatínci asi začínají mluvit o druhém jaksi všeobecně dřív, než mámy. má dcera bude mít dva roky za dva měsíce a snažení plánuji někdy od září, aby byl rozdíl minimálně tříletý. kdyby bylo na manželovi, už čekám třetí :-)

Pomoc v domácnosti - Mě manžel pomáhá doma dost, resp. je to takové to tradiční rozdělení rolí, přičemž ale manželovi nedělá potíže se postarat o malou, sám o sebe (divili byste se, kolik chlapů je nesamostatných, např. co se pořízení si večeře týče, nebo nachystání si čistých ponožek…), klidně umyje nádobí, atd. Bydlíme s rodiči, takže domácí práce nespočívají ani zdaleka jen na mě, takže pohoda.„ženské“ práce si uděláme s tchýní samy, zato však nemusím sáhnout na nic z té druhé strany - péče o dům, dvorek, domácí zvířata - nic z toho dělat nemusím, a vlastně to ani neumím. Ono se to nezdá, ale není toho málo-té mužské části starostí.

Slízávání smetánky - tak o tom si muž myslel, že je to jen ženký výmysl, dokud jsem nešla do práce. Nastoupila jsem do práce velmi brzo, malá měla 10 měsíců. Hlídá babička, která je doma. manžel si přestěhoval kancelář domů a pracuje z domova. Už mockrát se stalo, že s dcerou musel být celý den (ona babí taky potřebuje k doktorovi, atd.). když jsem byla v březnu na týdenním školení v Praze, tak manžel tvrdil, že se za těch 5 dní skopro „zcvoknul“, a to měl holčinu na starosti jen odpoledne. Říká s obdivem, že nechápe, jak můžou ženské vydržet s dětma doma na mateřské třeba 3-4 roky v kuse…Zkrátka si na vlastní kůži vyzkoušel i tu odvrácenou stranu MD a proto na pořízení sourozence nijak nenaléhá a rozhodnutí nechává na mě, až budu mít pocit, že je čas. a tak to má taky být. ne že by do toho partner neměl co mluvit, ale mateřství je hlavně zátěž pro ženu a ta by měla rozhodovat, kdy přivést dítě na svět. Ostatně - ani u nás nebude babička při druhém dítku hlídat, to už by bylo nezdravé :-), takže najedem na kolotoč 24 hodin denně děti, manžel se pokochá až přijde večer z práce…

at se brzo zadaří.

elda + lída, 22 měsíců

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 10.05.05 14:55

Ahoj Kelinko,
v podstatě se ani nedivím, že o druhém dítku začínají dřív mluvit partneři. My o tom prostě při té neustálé péči o mimčo ani nemáme kdy přemýšlet. U mne to bylo tak, že než se mi holka alespoň trochu osamostatnila, vůbec mě nenapadlo o dalším dítku ani přemýšlet. Celý den jsem se ji plně věnovala a kdyby přišel další mrňousek, měla bych pocit, že budu muset ty děti nějak ošidit. Už bych se nemohla 100% věnovat dítku, ale musela bych ten čas mezi ně rozdělit. Mimčo potřebuje víc péče a na starší dítko by mi zbylo míň času. A to by mi bylo moc líto. Kdyby se manžel postaral o dítko alespoň tak, že by si pohráli, šli by spolu procházku, pak bych to vnímala jinak. Ale třeba můj manžel si s dítkem do 1roku nedokázal pohrát a když se vydal s kočárem na procházku, vyžádal si můj doprovod. Měl v oblibě tvrzení, že je nezodpovědné nechat tak malé dítě samotné s vlastním otcem… A tak jsem dospěla k názoru, že malý věkový rozdíl by v mém případě byl nevyhovující a že by se ze mne stala nervózní věčně něco nestíhající máma. Teď se situace zlepšila, dítko trochu odrostlo, táta už se naučil s dítkem hrát a podnikat lumpárny, naše slečna už i občas vyrazí k babičce na noc (jinak jsem s tím hlídáním byla jako Ty - své dítko jsem „nikomu dlouho nechtěla půjčit“- ostatně ono ani nemělo zájem se od mámy vzdálit) a proto začínám přemýšlet o dalším přírůstku. Osamostatnění dítka ode mne a opačně proběhlo teprve nedávno, ale je moc fajn, že si občas od sebe oddechneme, i když se tolik milujeme.
K zápisu do školky jsme se zatím nevydali, ale možná to byla chyba. Niki je moc společenská a já ji ten sociální kontakt doma nahradit nemůžu. Nakonec by to pro ni bylo i spestření, co se týče her a nápadů na různou činnost. Přece jen by to možná pro ni byla lepší zábava, než koukat na mámu jak pořád kojí a přebaluje… Takhle se mi to zdá lepší s ohledem na její povahu.

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 10.05.05 17:42

Ahoj Eldo!
To jsi mě rozesmála, že kdyby bylo rozhodování jen na manželovi, tak už máš dítka tři… :-) Ale rozhodně na tom něco bude…
To je prima, že u vás tak hezky funguje rozdělení prací… Když na vše nejsi sama, tak jde všechno hned veseleji.
Obdivuji Tě, že jsi se dokázala odpoutat od tak malého dítka a začít pracovat. Je pravda, že se v práci asi odreaguješ, ale nebylo Ti to líto? Děti tak rychle vyrostou…
Hlídací babička, to je príma. My jednu taky máme, ale bohužel nebydlí moc blízko, takže tu její ochotu hlídat nemůžeme patřičně využít.

Nechat manžela s dítkem samotného doma, je výborný lék na to, jak ho vyléčit z představy, že mateřská dovolená je přece „dovolená“. Ten můj to pochopil hned po prvním dni, který strávil s dítkem sám. Od té doby, když nastane den, kdy by měl zůstat sám, sbalí si saky paky a vyrazí i s malou k babičce, protože tam péči přebere babička…

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 10.05.05 18:30

Ahojky,
Já sice musím uznat, že chlapa mám zlatýho, uklízí pomalu víc než já, o malého se postará a rád…ale díky jeho pracovní době se stejně víc starám doma já. Vrací se z práce kolem sedmé, tak akorát malého uložit do postýlky. Vím, že ho to samotného štve, že by rád byl víc doma, ale bohužel to nejde. Tak si alespoň spolu kluci užívají víkendy…:)

Já osobně nejsem typ, který by mohl být dlouho doma, tak jsem už od malého tří měsíců stejně něco podnikala. Nejdřív jsem hrála po večerech divadlo, pak chodila na večerní kurzy do školy…no teď chodím i přes den a malý je v jesličkách. Když jsem odcházela po večerech, tak to mě netrápilo, spíš naopak…aspoň si táta mohl malého užít. S jesličkama jsem ale měla trochu dilema. První týden jsem každý den probrečela…:))) Ale už je to dobrý. Malýmu se v jeslích hrozně líbí, má tam kamarády a většinou ječí když odcházíme domů, tak se už tím tolik netrápím.

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 10.05.05 19:07

Ahojky Aldo,
možná bych si od mimča taky někdy večer odskočila a ráda (člověk unikne stereotypu), ale plně jsem kojila do 7měsíců, tak to nešlo. Leda, že bych nechala prsa doma :-) No a když už to šlo, tak jsem zjistila, že vlastně v okolí ani není kam vyrazit. Jedině do nějakého baru a to mě nebere.
Všeobecně se říká, že odchod dítěte do jeslí nebo do školky berou hůř rodiče než děti. A mně se to potvrdilo, když jsme dali malou poprvé na noc k babi do jiného města. Mně bylo smutno celou noc a ona byla spokojená, veselá a nadšená…

 
Anonymní  10.05.05 21:03

Ahoj Marmih,

k otázce zda pomáhá manžel - musím říct, že můj manžel mi pomáhá s holkou strašně moc - od 4. dne co jsme si malou přinesli z porodnice domů ji koupe, přebaluje, oblíká, prostě vše co k „večernímu rituálu“ patří. Jsem mu za to moc vděčná a dělá to s láskou. Krmím ji většinou já, sunar ji taky chystám já. On má na starosti vlastně „jen“ to koupání, ale mě to moc pomůže,vždy si mezitím sklidím kuchyň apod.

Jinak o víkendu, když je potřeba holku např. přebalit tak mu to musím říct, sám od sebe to udělá jen, když by holka byla hodně „cítit“ … chlap :-)

Školka: pokud by se druhé mimi narodilo, když budou holce 3 roky tak ji do školky nepošlu (teda zatím si to tak plánuji), jelikož nechci, aby si přišla odstrčená - školka je velký zlom v životě batolete, natož příchod sourozence. Takže ji budu vést k tomu, aby mi s miminkem pomáhala (třeba jen podala plenku, přinesla dudlíčka) prostě jak ona sama bude chtít. Do školky bych ji dala ve 4 letech, ale uvidíme, třeba toho budu mí „po krk“ a dám ji tam dříve, nevím.
Babičky: obě babičky máme od nás 15 minut jízdy a obě jsou velice ochotné, takže můžou pohlídat téměř kdykoliv, oni by se po holce „utloukly“ (je to pro obě strany první vnouče). Jinak zatím jí ještě na noc nikdo z nich nehlídal, ale vím, že kdyby byla potřeba, mám v nich 100% záruku.
Jo a u nás jsem byla já ta první kdo s dítkem přišel !

Přeju vám co nejlepší rozhodnutí a věřte, že ty dětičky za to všechno STOJÍ.

Alena + raubířka 19m

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 10.05.05 22:12

Ahoj Ali!
Teda! Skoro si připadám jako krkavčí máma, jsem tu asi jediná, kdo uvažuje poslat dítko do školky (z těch mamin, které nepracují a mají možnost mít dítě doma). No jo, jenomže mě ta moje cácorka každý den tahá ke školce (máme ji kousek od domu) a že si chce jít hrát s dětmi nebo se tam alespoň podívat… U zápisu jsme nebyly, takže stejně zůstane doma :-)
Jak manžel přijal návrh na rozšíření rodiny? Škoda, že nemůžem mít těch dětí požehnaně, vždyť je to vše tak krásné - rozhodnutí, těhotenství, porod a pak ta úžasná stvoření …

 
Anonymní  10.05.05 22:16

Ahojky,
ráda bych se přidala k vám do deníčku. Mám tříletého chlapečka a po těžkém a hodně rychlém císařském řezu jsem až do teď říkala, že druhé bude až bude chodit Maty do školy.
Změnil to Maty, posledních 14 dní neslyším nic jiného, než že by chtěl bráchu a že je smutnej, že je sám. Přitom chodí do školky, je tam moc spokojený, doma se mu oba plně věnujem, ale zřejmě sourozenec chybí. No neříkám, že se do toho pustím hned zítra, ale možná termín za tři roky pošoupnem o něco blíž. Takže se zatím hlásím mezi nesnažilky, ale už o tom aspoň přemýšlím.
Jinak mám úžasnýho manžela, který k malému i v noci vstával a mě nechával vyspat, bděl s ním několik hodin a pak letěl do práce. Mějte se krásně Petra a Matyáš

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 10.05.05 22:23

Jé, Marmih, to já taky kojila…vlastně až do roka a výhradně do šesti měsíců. Ale měla jsem odstřikovačku a pilně odstříkavala, takže malý měl vždycky „svoje“ mlíčko i když jsem na chvíli odešla.

On naštěstí dost dobře snášel flašku s odstříkaným mlíkem i pak přechod zpátky na prso.

Teď mě napadá…když tě tvoje malá takhle tahá do školky, nemáte tam nějaké baby centrum, kde se scházejí maminky s podobně starými dětmi? Aby malá měla kontakt s prcky?

 
Anonymní  10.05.05 22:27

Marmih,
já se bála jeho reakce, protože to není tak dávno, co jsem rozhlašovala, že druhé dítě nechci a že prodáme kočárek atd. (no, nikdy neříkej nikdy!), no, ale řekl, že souhlasí a že chápe mé důvody k tomuto rozhodnutí. A dokonce, že by prý zase holčičku, aby měl koho pusinkovat :-)). On sám má sestru o 12 let mladší a takový ten sourozenecký vztah tam prostě není (přesto ale svoji sestru miluje a byl by ochoten ji vždy pomoci to zase jo) a tak ho zřejmě chce dopřát naší dceři.
S tou školkou: já znám zase dost maminek co své dítko do školky dát chtějí nebo daly, zase na druhou stranu pro dítě je dobré být mezi dětma, naučí se větší samostatnosti (např. co se oblékání a samostatného stolování týká), ale já bych radši naši cácorku měla doma. Strašně moc si totiž uvědomuju, jak to všechno letí a tak si užívám každý den na MD (i když někdy co si budeme povídat je to taky o nervy), ale vždy u mě převládne to POZITIVUM a říkám si , že si užívám.
Vy jste nebyly u zápisu do MŠ … takže to znamená, že druhý mimísek zřejmě bude ??? Jak se stará tvá holčička?

Alena

 
Anonymní  10.05.05 22:31

Překlep : mělo tam být „jak je stará tvoje holčička“ :-)

Teda Petro s Matyášem: na svého manžela pěju ódy, ale vstávat večer k malý, to ne !!! To máš opravdu doma poklad a nic ti nebrání k tomu pořídit sourozence, když máš aspoň takovou malou jistotu, že se občas vyspíš :-)

Alena

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 10.05.05 22:41

Je, je další deníček a další pěkné téma :o).

Taťka je hodně v práci a nebo sportuje, ale víkendy a když je večer náhodou doma, tak je naprosto suprovej. Jen to jeho sledování sportů s Vojtíkem v náručí mu občas prostě toleruju.
Zatím se oba dva shodujeme, že mímo ještě počká, ale Vojtíkovi je teprve 7,5m. Tak uvidím jestli se to náhodou během té mateřské nezmění. (že by přeci jenom odsouhlasil ty 3 dítka :o)???) Teď máme takový pocit, že by to vůči Vojtikovi nebylo fér. Prostě si ho chceme pořádně užít.
Teda holky (Marmih, Kelinka) vy mi úplně mluvíte z duše. Konečně jsem se setkala s mamkama, kterým se moc nechtělo dávat mimísky na hlídání. Moje mamina to pochopila a je naprosto v poho. Ale tchýně..... No prostě nemám potřebu ho dávat hlídat. Chci si ho co nejvíce užít a být s ním. Vlastně byl poprvé hlídaný babičkou tuto sobotu asi 5 hod. a jediný kdo z toho měl nervy jsem byla samozřejmě já. Vojtík byl naprosto spokojený. (Ale musím se přiznat, že je to moc příjemné být po tak dlouhé době opět s manžou sami, bez šátku, kočáru či autosedačky v Praze). Jinak mě manža pořád někam posílá, ale mně se prostě od Vojtíka vůůůbec nechce.
Marmith nejsi sama - do školky Vojtíka určitě dám, ale jenom na dopoledne do 12 hod. Určitě bude mít s dětma víc legrace než být pořád doma s mamkou.
Přebalování a manža - to se musí hoooodně připomínat, jinak dělá, že se vlastně vůbec nic nestalo :o)

Doubrou noc

Ajjja a Vojtík 7,5m

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 10.05.05 22:50

Ahoj Petro,

nemohla bych poslat mého a tvého manžela na pivko. Třeba by mu vysvětlil jak to dělá, že vstává k Matyášovi. Jééé kolikrát, já už svého muže přemlovala, jestli by mohl vstát on v 6 hod. ráno a jít si hrát s Vojtíkem a já se ještě trochu dopeču. Je sice báječnej, ale tohle mé velké přání mi ještě nikdy nesplnil. No třeba to ještě příjde.

Ahoj Ajjja

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 10.05.05 23:46

Koukám, že dnes se nikomu nechce spát… A já si to vychutnávám, dnes je ten vyjímečný den, jsem sama doma!!! Dítko spokojeně spinká u babi a tatínek taky :-)

Ali, dcera má 2,5 let. Manžel chtěl dítko do třech let a já stále roztrubovala, že ne, že jdu do práce a další mimčo že bude, až holčina bude chodit do školy. Ale znáš to, člověk míní, život mění. S práci to mám bledý a v podstatě se nemám kam vrátit. Další dítě chci, ale je otázkou kdy. Teď mi přijde rozumné pořídit ho co nejdřív. Než zůstat na podpoře, možná se podaří najít práci, ale absolvovat to vše znova třeba za další 3-4 roky mě docela děsí (znova shánět práci). O druhém mimču ještě rozhodnuto není. Jak jsem pořád ujišťovala manžela, že další zatím ne, tak jsem včera zjišťovala, jesli on je ještě pro. Jednou mi totiž řekl, že se taky může stát, že až se já rozhodnu pro dítě, tak že třeba nebude chtít pro změnu on. No a zjistila jsem (s mírnou obavou jako Ty), že taťka je pro. Ale rozhodnuto ještě není, koncem měsíce mě čekají příjmačky na VŠ a pokud mne vezmou, nechtěla bych to hned na začátku prvního ročníku komplikovat.

Ahoj Péťo! Tak Tě mezi námi vítáme… Maty je šikula, když už zvládá tak závažná rozhodování o rozšíření rodiny :-)
Je pochopitelné, že když jsou v těhu, při porodu nebo se zdravím miminka nějaké komplikace, že pak má člověk obavu z dalšího těhotenství. Naštěstí je tu naděj, že se to již opakovat nebude. Já ležela v těhotenství v nemocnici s hrozícím potratem a ležela tam i paní 6 měsíců!!!, která měla doma roční dítko. Neviděla jeho první krůčky, dítku chyběla její náruč, starat se o něj musela babička, manžel dostal jen ten krátký paragraf. Takže ze strachu, že by mne mohlo něco podobného potkat bych v životě neplánovala děti tak brzo po sobě. Neumím si to představit, jak bych to zvládla…
Tvůj vzorný manžel by opravdu měl ty naše vzít do kurzu… I když… Já jsem v noci stávala jen první rok a pak jsem to přenechala taky taťkovi, ať si to užije a vychutná…

Ajjjo, mimíska si vychutnej, jsou to úžasné chvilky a příliš rychle utečou… Já jsem včera taky nakousla ty tři dítka a taťka se ohradil, že dvě stačí a pak po odmlce dodal máááximáálně tři… Ale moc mu nevěřím. To bych mu musela přimíchávat nějaké ženské hormony do stravy :-) Jo a na ty tři děti by prý potřeboval velké auto. No, ale třeba když mu nadělím dvě dcery, tak že by pak ještě zkusil toho kluka?
Hlídání… Já bych se snad nikdy neodhodlala dát dítko na hlídání, kdybych nebyla donucena. Niki měla 23měsíců a my museli na pohřeb. Tak jsme ji poprvé nechali u babi na pět hodin. Byla jsem přesvědčená, že to probrečí (jako dosud každou i 10min. přestávku, kdy jsem ji zmizela z očí). A když jsem se vrátila, bylo dítko spokojené a vysmáté. A prý byla v pohodě celou dobu. Ani se mi to nechtělo věřit. Když měla 27měsíců, zůstala porvé u babi na noc. Doma nás přesvědčovala, že tam chce spinkat, u babičky neuronila ani slzičku, ale doma se budila ze spaní (že jsme zlí a nenechala na sebe sáhnout, takže nervičky ji pracovaly a při tom všem stále tvrdila, že tam spinkat chce). Nyní se k babi těší, v noci před odjezdem už spí klidně a jezdí tam 1-2 za měsíc na dva dny.
A jak jsi právě zjistila, je to fajn být zase jen s manžou a někam si zajít ve dvou. Samozřejmě s vědomím, že dítko je dobře obstarané a že mu Tvá společnost nechybí…
Přebalování - tak na to si už nepamatuji.

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 10.05.05 23:52

Aldo, no tak to je problém. Baby centrum tu bohužel nemáme. Bylo, ale zrušili ho, obec nechce přispívat. Moc nám tu chybí…
To jsi měla odvahu zkusit dávat mléko z flašky… Já to radši ani nezkusila a dobře jsem udělala. Vyzkoušela jsem to totiž v sedmi měsících a ona se okamžitě superrychle odstavila…

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 11.05.05 08:04

Fakt jo? Moooožná 3? No, taky někde v koutku duše si říkám, že 3 je hezké číslo. Ale vzhledem k tomu, že je mi 30 a nemám ještě žádné, myslím, že na 3 nemám nárok. Tak to vůbec neřeším - ani se sebou ani s partnerem. Nerada bych si pořídila potomka do důchodu - toho třetího, ty 2 snad mám šanci stihnout v rozumném čase.
Hezký den.

 
kelinka
Kecalka 472 příspěvků 11.05.05 14:01

Ahoj holky
Marmih-závidim ti 2 dny volna.To musí být balzám na duši!I když mě by se asi stýskalo.My jsme byli před měsícem na svatbě,jeli jsme v pátek a vraceli se v neděli.Sice to bylo dobrý,takovej odpočinek od malýho,ale v neděli už jsme pospíchali domu.A malej?úUplně v pohodě,a domu s náma ani nechtěl.Večer nám řval že chce spinkat u babi.A pak si člověk myslí že se mu stejká!To určitě!!!
Elda-obdivuji že jsi šla tak brzy do práce.M ě se od malýho nechce ani ted.Já jsem taková že si tu mateřskou chci vychutnat a taky že vychutnávám!Ale je fakt že třeba v Americe mají jen 6neděl a pak jdou do práce.Na druhou stranu aspoň ten váš tatínek ví,co je to být na mateřské dovolené.
Aleno-já mam 2 sestry jedna mladší o 12 let a ta duhá je starší o 2 roky.Je fakt že mam blíž k tý starší,jsme jako kamarádky.Ta mladší je v pubertě a prostě já jsem jenom ségra.Když má trápení tak ho určitě neřekne mě.Ale jsem ráda že jí mam.Jen jsem chtěla napsat že rozdíl o 12let je fakt dost.To je skoro jako jedináček.
Ajjja-prostě jsme lakomé maminy.Ani jsem nechtěla chodit ke tchánům,protože tchyně hned kdy může přijít vozit.Nesnášela jsem větu:Aspoň si odpočineš.Od čeho?Já prostě nechci!!!Ona to nechápala.Sice malej mi dával do těla,ale já ho prostě nechtěla dát.Že jsem neměla naklizeno?No a co,to mě netrápilo.
Ostatní nejmenované pozdravuji.
Kelinka

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 11.05.05 18:25

Ahoj Kelinko, užívám si. Ale taky se mi stýská a přesto mi to uběhne vždy tak rychle, vždyť už zítra budu mít berušku doma. A bude mít plnou hlavu zážitků a bude nadšeně vyprávět, už se moc těším… Někdy mám pocit, že nám to kratičké odloučení prospívá…

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 11.05.05 18:38

Ahoj holky, narazila jsem na jiných stránkách na tento vtip a myslím, že to není ani tak vtip jako spíš situace ze života. Tak Vám těch pár řádků pro pobavení posílám:

Otec se vrací z práce a vidí, jak jeho tři děti sedí před domem, stále jsou v pyžamech a hrají si v blátě mezi prázdnými krabičkami od číny, které jsou rozházené po celé zahradě. Dveře od manželčina auta jsou otevřeny, stejně jako dveře do domu a nikde není ani stopa po psovi. Muž vešel do domu a uviděl ještě větší nepořádek. Lampa byla převrácená, běhoun skrčený u zdi. Uprostřed pokoje hlasitě hrála televize na kanálu s kreslenými pohádkami a jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku. V kuchyni to nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, zbytky snídaně rozházené po stole, lednice byla otevřená, psí žrádlo bylo vysypané na podlaze, rozbitá sklenička ležela pod stolem a u zadních dveří byla uplácaná hromádka písku. Muž rychle vyběhl schody, stoupajíce na další hračky a šlapajíce po oblečení. Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je nemocná nebo se jí něco vážného stalo. Viděl jak dveřmi od koupelny prosakuje voda. Nakoukl tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo a další rozházené hračky. Kilometry toaletního papíru se vinuly mezi tím vším a zrcadlo i stěny byly pomalovány zubní pastou. Rychle se otočil a spěchal do ložnice, kde našel svou manželku, ležící v posteli a čtoucí knihu. Podívala se na něj, usmála se a zeptala se, jak se měl celý den. Podíval se na ní nedůvěřive a zeptal se: Co se tu dnes stalo? Usmála se znovu a odpověděla: - Pamatuješ si, drahý, že každý den, když se vracíš z práce, ptáš se mne „Co si do prdele dělala dnes celý den?“ - Ano - odpověděl muž nejistě. - Tak dnes … jsem to neudělala!

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 11.05.05 19:03

Ahoj Neffy,
znám mnoho maminek, které rodí jako jabloň. Každý rok jedno dítko. Třeba Ti to tolik času ani nezabere, vzpomeň si na kartářku, prý Tě čekají dvojčata! Nebo trojčata? Nespletla se?

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 11.05.05 20:10

Doufám, že se nespletla. Trojčata? To se snad nedá přežít ve zdraví, ne?

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 11.05.05 21:12

Ahoj holky,

Marmith - tak dva dny volna, já si říkala, jak můžeš takhle suprově na všechno reagovat :o) Jo, jo třeba se nám to povede a budou 3! Uvidíme co nám život přinese…

Ten vtip je naprosto skvělej, tušila jsem, že něco takového přijde. Až se mi manža vrátí z plážového volejbalu a prý povinného :o) tréninku hokejbalu, což bude tak kolem 23 hod. tak si to povinně přečte. Hi, hi, hi, už se těším na jeho rakci.

Kelinka - jo tak s tchýní to moc dobře znám. A ještě jí hooodně moc vadí, že se Vojtík většinou nosí v šátku. Mně nic přímo neřekne, ale už od pár známých jsem se dozvěděla jak všem říká, že je to nepřirozené, jak je tam chudinka Vojtíšek celý uvázaný, nemůže se hýbat a co moje záda, vždyť si je úplně zhuntuju atd. No nic trochu jsem si tu vylila srdíčko.

Dobrou Ajjja a Vojtík

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 13.05.05 13:47

Ajjjo,
volno bylo skvělé, náramně jsem si ho užila. Jela jsem na daleký výlet navštívit svou sestru a ještě jsem si stihla vyřídit pár potřebných věcí… Ale domů už jsem se za svou rodinou nemohla dočkat… :-)

Ten vtip mi vlastně ani jako vtip nepříjde. Je na něm až příliš pravdy. Co na to říkal Tvůj manža? Já to tomu svému ani nečetla, vím jistě, že by se nezasmál, ani by to nepochopil…

Pa marmih

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama