Nerozhodný zatím nesourozenecký deníček č.3

O životě

Nazdárek všem.... Tak jsem si užila dvou dní volna, mé milované dítko bylo u milované babičky a světe div se, bylo to u babičky tchýně :) ! Možná to některé nepochopíte, možná budete závidět a možná mě litovat, ale já tu musím napsat, že mám moc hodnou, milou a spolehlivou tchýni....

A že k ní moje dcerka jezdí ráda a často. Já tam jezdím taky ráda, ale moc často ne. :-( přece jen to je tchýně a tak si udržuji odstup.
S ohledem na to, jak ji chválím, je to asi nepochopitelné, že? Babička tchýně by se pro malou rozkrájela, klidně i po noční směně upekla koláč pro Nikču a přivezla ho vlakem až k nám… Do výchovy nám nikdy nemluví, vždy se zeptá, co má malé dát k jídlu a co s malou může dělat a jak. A vše vždy dodrží. A hlavně, má zájem s malou být v kontaktu, jezdí k nám na občasné návštěvy (pouze když ji pozveme - sama se nenutí) a naopak nás k sobě zve velmi často. A když u ní naše Nikol je, tak se jí babi a děda plně věnují… A takové hlídání je k nezaplacení a moje tchýně rovněž!!! Tak to jsou důvody, proč můžete možná závidět…

Ale jsou tu i důvody, kdy mě můžete litovat. Každá z nás má určitě vřelejší vztah ke své mamimce než ke tchýni. A moje maminka - druhá babička naši cácorky si stále nemůže najít čas na to, aby nás navštívila. Nebyla tu na narozeniny ani na svátek své vnučky, ani na mé narozeniny, ani na vánoce… Byla tu za 2,5 let věku naší holčičky všehovšudy 3×. A to je to, co mne moc mrzí. Nemá to k nám daleko, cesta trvá 2hodiny, ale babička se pořád vymlouvá, že nemá čas, že pracuje, že je unavená a že máme přijet my. A tak tam pořád jezdíme my za ní i za dědou. Jeden je za 18 a druhý bez 2 za 20. A tak když tahle babička s dědou, mí vlastní rodiče chtějí, aby tam Nikol zůstala na noc, tak holka nechce. A babi s dědou se diví proč??? Nenapadne je, že proto, že je holka vlastně ani moc nezná. A já se ji ani nesnažím přesvědčit, aby tam zůstala, protože jsem přesvědčená, že by se ji tam rozhodně nedostalo takové péče jako u babičky tchýně… Mí rodiče jsou jaksi zlenivělí, zahleděni jen do sebe. Když tam holka je, tak se ji dokážou věnovat jen chvíli. Pak jde děda do hospody, kdyby tam měl vnučku na hlídání, šel by s ní na procházku do hospody se zahrádkou (už se to stalo 2×). Oba kouří v celém bytě, když tam s malou přijedu tak kouří jen v jednom pokoji, za to je chválím, ale vzhledem k tomu, že zbytek rodiny je nekuřácká, tak mi ten smrad vadí a nechci, aby moje mamka nechala mou dceru pobývat zrovna v tom pokoji, kde ona kouří. Což zas ona nechápe, protože má přece otevřené okno?! A malou tam klidně nechá, jen aby mohla kouřit… Všechno mě to mrzí o to víc, že oni říkají, že chtějí malou hlídat, ať ji tam nechám, ale já z toho jejich přístupu moc dobrý pocit nemám…

Jak jste na tom s rodiči a tchýněmi vy?
A jak vidíte spory a nepochopení mezi kuřáky a nekuřáky?

Na konci minulého deníčku je vložen vtípek ze života, tak pokud se chcete pobavit, tak tam nakoukněte :-)

Hezký den přeji všem…

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 13.05.05 11:43

Marmih - jako bys popsala mou máti. Jen to o tom kouření neplatí - jsou nekuřáci. Autem to k nám mají 1hodiny cesty. naposledy byli u nás na oslavu 1 roku dcerky-loni v červenci. Jinak platí to samé, co píšeš o svých rodičích. má tchýně je taky zlatá, už proto, že malou nejen hlídá, ale taky se jí věnuje, což není ani zdaleka to samé - jsem ta pracující matka, co psala do tvého minulého deníčku. Odstup k ní mám taky, ale ne nepřátelství - vlastně to docela klape (ťuk ťuk na dřevo).

elda

 
desire
Kecalka 242 příspěvků 13.05.05 12:03

Ahoj Marmih,

já jsem sice „teprve těhotná“, takže s hlídáním zatím zkušenosti nemám, ale…

S tchyní bydlíme v jednom domě, má už tři vnoučátka, která jezdí navštěvovat, případně hlídá jednou za dva měsíce. Zatím jsem nevypozorovala, že by se jí po nich třeba stýskalo:-((( Přitom bydlí pouze 10km od bydliště, chodí sice do práce, ale… Když jsme jí oznámili, že očekáváme naše první dítko, tak byla ráda, ale řekla něco v tom smyslu, že teď je to hlavně naše starost. Ale jinak je to vcelku „neškodná“ tchyňe.

Moje maminka a budoucí babička zatím prvního vnoučátka, bydli asi 30km od nás. Je bez práce, stará se o své staré rodiče a je strašně pohodlná. Byla nás navštívit jen asi 2× a to byla „přinucena“. Pro ni je všechno problém, cestování, peníze… kdyžtak přijeďte vy:-)))
Strašně mě to vadí, někdy i brečím, hlavně když holky v práci vykládají, jak svoje děti a vnoučátka milují, a starají se o ně. Bohužel si myslím, že se do hlídání moc nepožene, protože by byl narušen její poklidný život. Tak to je u nás:-(
I přesto, že je bez práce doma, asi bych jí nikdy neřekla, aby mi třeba pomohla s hlídáním, kdyžbych musela do práce. Máme se rádí, ale nemůžu se na ni v ničem spolehnout:-(
Musím jen doufat, že já taková jednou nebudu…

No a s kouřením je to u nás taky špatné…
V naší veliké rodině, patřím asi k 1% nekuřáků a vždycky to bylo tak, že nekuřáci OMEZUJÍ kuřáky. Jako dítě si pamatuji "mlhu " před televizní obrazovkou, při jakékoliv návštěvě, ale nikomu a hlavně mým rodičům to nevadilo.
Takže mám asi pěkně prokouřené plíce:-(((

Taky hezký den Desiré + mimísek 19tt

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 13.05.05 13:48

Ahoj holky ,
omlouvám se že se k vám vkrádám ,ale jsem „ráda“ ,že to není jen u nás s babičkama takové bledé,jak vidět je to ve více rodinách.Snad se to stává už normální,jen my jsme divní ,že bychom chtěli něco jiného.
O našich babičkách jsem psala jako úvod Ostravského deníčku 31. A tento týden tomu tchýně na:,–(ila korunu ,když říká ne ,že má ,ale že odvozila 14 vnoučat a teď vozí 15. Naše děti teda kluky od sebe téměř nerozezná a v životě je nepřebalila a kočárku se netkla.Jo jo vždy říkám ,než být takovou babičkou ,tak se raději zapřít ,ať se vnoučatům říká ,že babička není.Moje máti s tátou ,mají rádi svůj zaběhlý režim a pohodlí,snídaně v tolik,oběd v 11.30 ,pak leženíčko ,pak kafíčko, riskuj,právě teď,regiony ,pálí vám to ,zprávy jedny za druhýma ,večeře a tak je to den za dnem. :-)) .
A to bydlíme 30 km od sebe a do Ostravy jezdí když ne každý týden ,tak co 14 dní. Nestaví se ani k nám ani k bráchovi.
Tak krásný den přeje Anna

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 13.05.05 14:45

Ahoj holky,

jak vám takhle nakukuju do deničku, tak mi nedalo, abych taky nenapsala. Sdílím s váma problém nekuřáka v totální rodině kuřáků. Včera jsem byla s mojí mamčou v kavárně na kafi a vůbec ji nenapadlo, že by si to cigáro mohla odpustit, když sedí u stolu se svojí těhotnou dcerou. Já mám svoji mamku moc a dobře spolu vycházíme, na svoje první vnouče se strašně těší (není schopná v podstatě mluvit o ničem jiném), ale tu cigaretu si prostě neodpustí. A od té doby, co jsme se se ségrou od našich odstěhovaly, tak si tam kouří bez zábran všude. Jsem asi divná, ale mně strašně vadí, že by v tomto prostředí mělo trávit moje dítě víc času, protože když jsem byla já malá, tak jsem to nenáviděla. Naštěstí můj manžel přestal kvůli mně kouřit.
A co moje tchýně? Ta je sice až moc starostlivá, ale zájem má obrovský (na mě chvílema až moc veliký) a leze mi tím někdy až na nervy. To je zase ten druhý extrém.

Andrea2

 
gabrinka
Stálice 98 příspěvků 13.05.05 15:36

Ahoj holky!

Minulý deníček jsem nějak prošvihla, ale téma babiček a hlavně kouření je u nás dost aktuální.

Já si nemůžu na svoji maminku (babičku malého) stěžovat ani v nejmenším. Až na to kouření (k tomu se dostanu).
Takže, tím že jsme se přestěhovali kvůli bydlení z Prahy do mého rodného Brna jsem sice přišla o práci, ale získala dvě babičky - tedy babičku a prababičku, které bydlí spolu. Je to k nim kousek, malého kdykoliv pohlídají, mám k nim plnou důvěru… Jenže obě kouří… Já sama jsem odnaučený kuřák - jak jinak - v těhotenství jsem s tím nadobro praštila, ale jak tu někdo zmiňoval, tak ani jedna babička se s kouřením vůbec neomezila - a to už jsem měla pěkně velké břicho … Vůbec jim nedělalo problémy si zapálit v mé přítomnosti .. Nejhoprší bylo, že asi měsíc před porodem jsem tam bydlela, a k žádnému omezení kouření taky nedošlo… Co se malý narodil, už je to lepší - kouří se jen v kuchyni, ale já mám strach, že až povyroste, bude prostě v té zakouřené kuchyni s nimi… Ach jo- odnaučení kuřáci jsou prý nejhorší, ale chci tak moc - aby malý netrpěl ve věčně zakouřeném bytě (tak jako já - dítě v rodině, kde všichni byli kuřáci)?

Ještě krátce k druhé babičce - tchýni. Ta bydlí cca 200 km od nás a jelikož je mezi mnou a manželem větší běkový rozdíl, je tchýně ve věku přibližně mé babičky (no o něco mladší..). Trpí sklerózou (docela těžkou) a špatně slyší. Malého bych jí na hlídání teda určitě nedala, i když je moc hodná…

Takže tak.

Zdraví Gábina + malý Ríša (8m vlastně už skoro 9m)

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 13.05.05 21:13

Ahojky, tak já se taky přidám…

Koukám, že budu muset od rána do večera děkovat jaké že to máme skvělé babičky a dědy. Hlídají často, chtějí a dokonce jsou smutní, když máme jiné plány. A všechno to nějak zvládají tak diplomaticky, že nikdy nemám pocit, že by se nějak vnucovali.

Chvíli jsem sice měla problém s mojí mámou, které se nelíbily některé moje výchovné metody (například jsem odmítla malého začít dávat v roce na nočník apod), ale vyříkaly jsme si to, došlo jí, že matka jsem já a ona mi může nanejvýš dát dobře míněnou radu…a od té doby fakt idylka.

S tím kouřením to máme trochu jinak. Já jsem přestala když jsem otěhotněla, ale bohužel jsem před pár měsíci znova začala. Můj partner taky kouří, ale máme VELMI přísná pravidla. Nikdy nekouříme doma, vždycky chodíme ven před barák a to i při místních chladných poměrech…občas je v zimě až mínus čtyřicet a my stejně jdeme ven. Nikdy nekouříme před malým, nechci, aby mu pohled na kouřící rodiče připadal normální…no a vlastně když to shrnu, tak díky všem těmto námi danými omezeními, kouříme tam maličko…asi kolem pěti cigaret denně…že to snad ani nestojí za řeč. :)))
Takže ač kuřák, tak dost chápu holky, které nechtějí dávat děti na hlídání kouřícím babičkám do prokouřených bytů…já bych to taky neudělala, pasivní kouření je svinstvo.

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 14.05.05 08:56

Ahoj Desire,
Jako bys mi mluvila z duše. Moje maminka má naprosto stejný přístup jako ta Tvoje, s tím rozdílem, že ještě pracuje. Ale vše je pro ni problém, cestování, i to že u nás se nekouří (i když jsme ji dovolili na WC, máme tam okno…). Přijela, jen když byla donucena a stále od ní slýchám - tak přijeďte vy…
Mlha před televizní obrazovkou… To taky znám. A když jsem jako dítě marodila na průdušky, tak jsem v podstatě mámu ani moc neviděla. Ona seděla v obýváku a fajčila a já tam měla zakázáno chodit, musela jsem být sama v pokoji. Táta byl v práci, ségra ve škole…
Ale s Tvou tchyní souhlasím, že dítko je opravdu starost rodičů. Já bych nikdy nepožadovala hlídání po babičkách, pokud by to samy nechtěly… Spíš řeším to, že naši hlídat chtějí, ale já v to jejich hlídání nemám důvěru a nechci, aby se tím cítili ublížení, ale aby si uvědomili, proč to tak je. Oni pořád nechápou, že se mi nelíbí, aby dítě pobíhalo po zakouřeném bytě nebo bylo samo zavřené v pokoji, jako kdysi já… To ať mi radši zůstane doma…

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 14.05.05 09:04

Zdravím Andreo2,
U nás to bylo podobné. Naše zprvu v mém těhotenství ani nenapadlo, že bych byla ráda, kdyby mi „nehulili pod nos“. Tak jsem jim to jednoho krásného dne řekla na rovinu a světe div se, oni od té doby v mé přítomnosti kouřili v jiné místnosti a pokaždé, než jsem přijela řádně byt vyvětrali. Tak to zkus mamce taky říct, když má k budoucímu mimču tak hezký přístup, tak se možná zachová podobně… Možná ji to prostě jen nenapadlo…
U našich se kdysi také kouřilo jen v jedné místnosti a když jsme se se sestrou odstěhovaly, bez zábran začli kouřit v celém bytě…

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 14.05.05 09:13

Ahoj Gabrinko,
koukám, že to kouření řeší snad každý…
Já našim v těhotenství řekla, že k nim nebudu jezdit, když mi tam budou hulit pod nos. A tak, když jsem přijela, chodili kouřit do jiného pokoje.
Což oceňuji, protože jak vidím, některým kuřákům je úplně jedno, jestli kouří nějaké budoucí mamině nebo mimískovi pod nos…

Moc Ti fandím a obdivuji Tě, že jsi s kouřením „praštila“! Máma s tátou mi tvrdí, že přestat kouřit prostě nejde. No, ale musím uznat, že se ani neobtěžují to vyzkoušet. TAK HLAVNĚ VYDŽ!

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 14.05.05 09:24

Ahoj Aldo,
to máš príma, že se Ti všechny babičky a dědové „povedli“.

Škoda, že se Ti nepovedlo nekouření udržet, ale i tak je od Tebe hezké, že jsi se snažila a dítku v bříšku zajistila „nekuřácké podmínky“. A to že nekouříš v bytě, to Tvůj brouček sice zatím neumí ocenit, ale taky to je moc fajn. U našich se kouřilo doma hodně a jelikož jsem měla jako dítě problém s průduškami, měla jsem zakázáno být v té místnosti, kde máma celý den vysedávala a hulila. Sestra byla ve škole, táta v práci nebo hulil v komůrce s mámou a já stále sama zavřená ve svém pokoji, aby mi kouř neškodil. Mám na to špatné vzpomínky, tak s vašim přístupem to váš brouček bude mít o mnoho lepší…
Ale Aldo, pět cigaret denně? To by určitě stálo za to zkusit to znova! To asi nejsi „závislák“!

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 14.05.05 09:28

Ahoj Eldo,
Já ke tchýni mám také jen „zdravý odstup“ a nikoliv nepřátelství…
Hlídat a věnovat se - ano též chápu ten rozdíl…

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 14.05.05 09:32

Ahoj Anulko,
omlouvat se za vkrádání nemusíš, tady je přístup povolen všem :-)
Rádi si přečteme více názorů a zkušeností…
Ostravský deníček 31 navštívím hned, jak si najdu trošku času…
Zdravím ze Studénky do Ostravy… Papá…

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 15.05.05 05:11

Marmih, zdravím:)

Když jsem zjistila, že jsem otěhotněla, tak jsem přestala kouřit v tom okamžiku (a byla jsem dost silný kuřák). Prostě mi to přišlo totálně nepřípustné. A šlo to snadno, asi díky tomu jak jsem to cítila.

To víš, taky mě trochu štve, že jsem znovu začala…ale aspoň teď vím, že přestat není tak těžké, jak mnozí povídají. Když je motivace, tak to jde…:))) Já jsem začala znovu vlastně když jsem nastoupila do školy, všechen ten stres a novota…vím, není to omluva, ale snažím se opravdu kouřit minimálně. Mě by naprosto vyhovovalo být sváteční kuřák a zapálit si jenom při zvláštních příležitostech…u­vidíme, snad se mi to někdy povede…:))) Teď se už skoro rok držím na těch pěti denně, takže to jde.

A nebo bych asi potřebovala znova otěhotnět, abych měla motivaci…:)))

 
Anonymní  17.05.05 14:26

Ahojky,nějak nestíham psát.Manžel marodí.tak jsem ráda když si tu něco přečtu.Ale nakukuju jak jen to jde
Kelinka

 
marmih
Kecalka 108 příspěvků 18.05.05 09:25

Ahoj holčiny.
Všechny vás pěkně zdravím a omlouvám se za váznoucí komunikaci. V sobotu mě čekají příjmačky, tak jsem trochu nervózní a když najdu chvíli volného času, tak se ještě snažím na poslední chvíli něco našrotit a vás zanedbávám… A navíc na mě leze nějaký bacil. Až to vše budu mít za sebou, tak se budu snažit vytvořit nový deníček (pokud mě napadne nějaké téma)…

Kelinko, tak ať tu dvojnásobnou péči zvládneš! Už je taťkovi líp? Doufám, že se bacily nevyřádí na celé rodině!

Aldo, těhotenství na Tebe!!! Ať máš zase motivaci k nekouření… :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama