(Ne)Šťastné a (ne)veselé

O životě

Už od léta jsem se těšila, jak si letos v klidu užiji Vánoce se svou tříletou dcerkou, kamarádkou a jejím synem, protože jinak bychom byly na Vánoce samy. Naplánovali jsme klidné Vánoce s pečením cukroví, nákupem kapra, zdobením stromku, balením dárků a na závěr s pěkným večerem u stromečku. Nakonec to bylo ale „trochu“ jinak.

Ve čtvrtek jsme s Anežkou dobalily poslední dárky, uklidily byt a večer ozdobily stromek. Anežka se moc těšila, všechno prožívala tak nějak opravdově. V pátek na Štědrý den už pokukovala pod stromek po dárcích, bylo vidět, jak je nervózní a jak moc se těší. Všechno bylo uchystané a tak jsme mohli před desátou vyrazit naproti kamarádce.

Když jsme se už blížily na místo srazu a přecházely přes poloprázdné parkoviště tak se to stalo. Anežce se smekla noha a už letěla k zemi a ani nevím jak, stáhla mě s sebou. Jen jsem si stihla říct, hlavně abych nespadla na Anežku. Vstávám a říkám „to jsme si ale natloukli, co?“, snažím se z toho udělat legraci. Ale Anežka nevstává a leží tak jak upadla. Zvedám ji a pohled na její obličej je hrozný. Upadla obličejem na takový betonový obrubník. Obličej od krve, krvácí z nosu, z pusy. Já začínám trochu panikařit. Snažím se zjistit co se stalo.

V pusině toho pro krev moc nevidím, místo po vyraženém zubu, hodně roztržený ret. Navíc se ji řine krev z nosu. Ale nejhorší je, že Anežka jen kouká a vůbec nebrečí. Přece ji to musí bolet, tak proč sakra nebrečí a je jak hadrová panenka? V hlavě mám strašný zmatek, ani nevím čí jsem. To už je u nás kamarádka a na rozdíl ode mě zachovává chladnou hlavu. Volá záchranku a operátor ji po telefonu radí jak poskytnout první pomoc. Už začínám spolupracovat a pomáhat. Přijíždí záchranka, lékař zjištuje co a jak. Nejspíš zlomený nos, rozkousnutý jazyk, vyražená horní levá trojka, rozražený ret a začínající šok.

Záchranka nás převáží do nemocnice, tam už nás čekají, Anežku si hned berou, musí ji prohlédnout, vyšetřit. Mě se zatím ptá sestra co se stalo, vyplňujeme nějaké papíry. Když se mám podepsat, zjišťuju že nemůžu jak mě bolí ruka. Nechci si ji nechat ošetřit, dokud nevím co je s Anežkou, ale sestra mě nakonec ukecá, stejně bych mohla jen čekat. Nakonec je ta ruka zlomená, rentgen, sádra. Mezitím pořád myslím, na Anežku, jak je na tom. S rukou v sádře a srdcem v kalhotách se vracím za Anežkou, leží na orl jipce, jazyk a ret zašitý, nos naštěstí zlomený nebyl, zub časem vyroste nový.

Obličej má celý nateklý, v ruce infuzi, vypadá vyděšeně, ale když mě uvidí v očích se jí objeví ty její známé jiskřičky. Jsou Vánoce a na oddělení není skoro nikdo, mám svolení zůstat u Anežky. Jen leží a drží mě za ruku a já si uvědomuju, že je Štědrý den, už skoro večer. Přichází za námi kamarádka, nese nám nějaké věci, kartáček, bačkory. Dnes je neděle a Anežka už leží na běžném pokoji, otoky už splaskli. Zato obličej se vybarvil. Našli byste na něm všechny barvy duhy. Pohled na ní je naprosto příšerný. Pořád se ji špatně mluví, nehce jíst ani pít.

Ale paní doktorka je spokojená, hlavně, že už nejsou otoky a Anežka už se nedusí svýma vlastníma slinama, jako tomu bylo na jipce. Máme slibeno, že až začne sama jíst a pít, pustí nás domů, na dárečky co čekají doma pod stromkem. Snad ji to bude motivovat. Jeden dárek už dostala, sestřičky na oddělení ji dali plyšovou opičku, moc děkujeme. Dnes za mnou přišla do nemocnice kamarádka, ta co dávala Anežce první pomoc. Říkala, že se Anežka nesmekla jen tak, prý ji noha ujela po nějakém igelitovém pytlíku co se tam válel. Tomu, kdo ho tam vyhodil, „děkuju“ za naše (Ne)Šťastné a (ne)veselé Vánoce.

Kamarádce Janě děkuju za poskytnutí první pomoci mojí dcerce. Nikdy ji to nezapomenu.

Doufám, že vy jste prožili opravdové Šťastné a veselé a užili jste si krásné Vánoce. I my si je užijeme, i když trochu později, jen co nás pustí domů.

Hodnotilo 8 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 27.12.10 09:54

Murko, to tedy byly nepovedené Vánoce, ale hlavně, že to dopadlo takhle a ne hůř.
Anežce i tobě přeju rychlé uzdravení a pak krásné opožděné Vánoce.

 
Laddmie
Závislačka 2972 příspěvků 7 inzerátů 27.12.10 10:07

Přeji Vám rychlé uzdravení a Anežce radostnou nadílku pod stromečkem.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 27.12.10 10:35

Pane Bože! No chudák maličká!!! :cry: Ježiš hlavně že už je tak nějak v pořádku!!! :hug: Ale teda z jednoho pádu co se může stát… :zed:

Mrzí mě, že se to takhle na Vánoce potento, a věřim, že jsi v tu chvíli musela být ve velkém šoku, já bývám taky. A pak je super, když se objeví někdo s chladnou hlavou a pomůže. :palec:

Ať jste brzo zdravé!!! :hug:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 27.12.10 12:27

Bobek malý, ať jste brzy doma :wink: :huban: :hug:

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 27.12.10 12:42

Koukám,že někdo měl podobné V8noce jako my. Moje pětiletá Kačenka začala dva dny před Štědrým dnem zvracet tak, že v sobě neudržela nic a musela do nemocnice na infuze. Odvezla jsem tam totálně vysílené a dehydrované dítko a začala se smiřovat s tím,že poprvé nebudeme sedět u večeře všichni. Ale naštěstí nás na Štědrý den pustili a tak jsme nakonec byly doma s tátou. Kačenka sice baštila bramborovou kaši, ale jinak to snad bude v pohodě.
Moc V8m všem přeju do Nového roku hodně zdravíčka,štěstí a jiskřiček v očích našich dětí. A ať nás podobné situace minou.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 27.12.10 13:52

Chudinka - tak ať jste brzo doma a v pořádku.

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 27.12.10 13:53

a to já nadávám, že jsme byli po roce a půl poprvé nemocní, měli reakci na očkování a roste nám pět zubů.........­....ale byli jsme doma :srdce:
přeji uzdravení a ať anešce konečně chutná :hug: :hug: :hug:

 
Murka
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 27.12.10 14:01

Děkuju za podporu :kytka: . Dneska už je Anežce zase trošku líp a začala pít brčkem :dance: Asi zabralo to lákání na dárečky. Dnes ji prohlížel i očař, protože se dr. něco nezdálo, ale naštěstí je to v pohodě, uff. Už aby sme byli doma.

 
yenkee
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 27.12.10 15:09

:andel: Přeji rychlé uzdravení a hodně lákejte na dárečky, ať už Vás brzy půstí. :-D A ještě bych pár dárečků přikoupila, malá i vy si to moc zasloužíte :lol: .

 
Hanka1
Extra třída :D 11492 příspěvků 27.12.10 15:13

Preji hlavne hodne zdravi a Anezce radost z darku, co cekaji pod stromeckem. Je to moc statecna holcicka.

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 27.12.10 18:49

Tak ted se mi potvrdilo, že dělám moc dobře, když pokaždé když vidím na sněhu igelitový pytlík, odnesu ho pryč..Je totiž téměř neviditelný a uklouzne po něm každý..
Přeji rychlé uzdravení, dodatečné veselé i štastné vánoce.. :kytka: :mavam:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 27.12.10 19:20

Přeju, ať se maličká brzy zotaví a Vám ať brzy sroste ruka.
Vidíte - igelitový pytlík. Dokud budou lidi bezohlední a bude jim zatěžko hodit odpadky do koše, budou se stávat takové úrazy.

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 27.12.10 19:51

Chudinka malinka, Ty taky :( . To by jeden neveril, jak nestastne se da upadnout :( . At jste obe brzy v poradku a pristi Vanoce si vsechno vynahradite :) . Posilam velke obejmuti, Linda

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 27.12.10 19:56

Holčiny, držím pěstičky, ať jste obě brzy zdravé a můžete co nejdříve domů. Malá je statečná, že to tak dobře snáší. Až vás pustí, tak si užijete Štědrý den se vším co k tomu patří, sice se zpožděním ale přece. Přeji hodně štěstíčka a hlavně zdraví!

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 27.12.10 20:11

jejda a jak se to dokáže zachumelit všechno najednou a ve vteřině co???? držím palečky ať už je jen a jen lépe! a užijete si vánoce i když trošku opožděně! :palec:

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 27.12.10 20:24

Tak to je smutný, že se to někdy takhle zvrtne, ale hlavní je, že budete obě v pořádku, a Vánoce si přecejen nahradíte…tak já Vám přeji aby byli už jen šťastné a veselé… :hug: :hug: :srdce: :srdce: :kytka: :kytka:

 
Jana206
Generální žvanilka 24489 příspěvků 27.12.10 21:24

Taky přeji rychlé uzdravení :hug:
Vánoce si vynahradíte, hlavně, že to nedopadlo hůř :kytka:

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 27.12.10 21:53

Vánoce se vám tedy opravdu nevyvedly :cry:

Anežce přejeme rychlé uzdravení, dárečky jí snad pomohou zapomenou na prožitou bolest.

Hodně štěstí a hlavně zdraví oběma!!!

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 27.12.10 22:06

Murko, přeji Anežce brzký návrat domů. :hug: Bobek malej, tak moc se na Vánoce určitě těšila.

 
DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 27.12.10 23:15

Normálně mi vyhrkly slzy, držím pěsti za brzké uzdravení a spoustu o hodně lepších vánoc :hug: :hug: :hug:

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 28.12.10 00:53

8-o chudatko malinke :hug: , tak hlavne se brzy uzdravte a uzijte si darecky :srdce: Super kamoska :palec:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32341 příspěvků 28.12.10 10:53

ty jo, to je teda strasidelna storka - uplne se mi srdce malem zastavilo, kdyz jsi popisovala, jak jsi ji zvedala ze zeme. Nikdy by me nenapadlo, ze by se ditko dokazalo tak poranit pro obycejnem padu. Jsem moc rada, ze to dopadlo „dobre“ a at uz se vam nic podobneho nikdy nestane, ani nic horsiho a vubec vlastne nikomu.

 
Ditta77
Závislačka 4189 příspěvků 28.12.10 15:15

Teda.............. :cry: :cry: :cry: normálně mě to rozbrečelo…úplně jsem to prožívala s tebou-když jsem to četla :cry: Ta krev sama o sobě je šílená-navíc ten pocit tý „hadrový panenky“ PaneBože-nevim, co je horší…
Nám takhle upadla dcerka v létě na znak-na hlavičku a taky upadala do šoku- to, jak ztichla, ty její podlomený očka, pootevřená pusinka-celá bledá jak papír :nevim: :nevim: :nevim: uvidím do konce svýho života-hrůza........­.............­....
Anežce posílám pusinku na čelíčko a Tobě-ať se duševně zhojíš-otřesená si ještě určitě teď viď :hug: :hug: :hug: :huban:

 
Uživatel je onlinejitka 11
Neúnavná pisatelka 18094 příspěvků 2 inzeráty 28.12.10 19:51

Murko, je dobré, že to nedopadlo hůř.
Vánoce se mohou slavit kdykoli, třeba i v červenci.
Tomu člověku, co zahodil igelitový pytlík, bych přála celou zimu pod sněhem schovaný pytlík, aby si to uvědomil, co může způsobit. A videa, co se děje dětem. :cert:
Asi by si dával potom pozor.
Přeji brzké uzdravení a klid a pohodu doma. :hug: :kytka:

 
BettyB.
Echt Kelišová 9039 příspěvků 6 inzerátů 01.01.11 20:55

Teda, ještě že to takhle (dobře) dopadlo!!! Ať je lépe a malá na bolest brzy zapomene! :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama