Nevhodné potraviny v době kojení

Ostatní
  • emimino
  • 16.08.01

co byste neměla jíst a pít v době kojení, které potraviny jsou nadýmavé a které mohou způsobit u miminka alergii

Ahoj Šárko, čekám první miminko každým dnem, vlastně se už měla narodit 3.6.
Pročítám si všechny rady a tipy ohledně miminek na Vaší internetové stránce. Chtěla jsem se zeptat, jaké potraviny bych neměla jíst po dobu kojení. Zatím jsem našla v knihách zmínku o jahodách a burských oříšcích kvůli alergiím a o zelí a jiných nadýmavých potravinách, které by mohly způsobit nebo zhoršit baby koliky. Dokonce někde psali, že by se nemělo pít kravské mléko, také kvůli alergizování.
Mohli by jste na Vaší stránce zveřejnit informace o nežádoucích potravinách při kojení, myslím, že by to přivítala celá řada novopečených maminek.
Doufám, že už nebudu čekat moc dlouho, ty poslední dny se už strašně vlečou a my už se tolik těšíme.
Děkuji předem za odpověď.
Vaše stránka je vynikající, většinu informací jsem čerpala hlavně z listárny, ze zkušeností jiných maminek.
Zdraví,
 Darina

*

Ahoj Darino,
doufám, že už můžeme gratulovat k narození miminka.
Pokusím se vyhovět tvé žádosti o zveřejnění nevyhovujících potravin při kojení, ale zřejmě to zabere trošku času, takže zatím v krátkosti - zcela nežádoucí je kouření, káva a alkohol - pokud se ale maminka neobejde například bez kávy, pak je dobré ji vypít ihned po kojení, aby časová prodleva do dalšího kojení byla do možná největší ( stejně u cigaret a alkoholu ), opatrně se musí také s léky ( vždy informovat lékaře o kojení ).
Co se týče alergizujících potravin, pak zde platí " všeho s mírou " - jahody, pomeranče a podobně jíst v přiměřeném množství. Pokud by přece jenom miminko reagovalo vyrážkou, pak je nutné tuto potravinu vyřadit a s jejím zavedením do jídelníčku dítěte v pozdějším věku se poradit s pediatrem. Obavu bych neměla ani u kravského mléka a mléčných výrobků. S nadýmavou zeleninou ( kedlubna, květák, zelí ) a některými luštěninami ( čočka, bílé fazole, hrách ) opatrně - může opravdu napomoci baby kolice. Řada článků uvádí, že se má miminku podávat při baby kolice fenyklový čaj, pokud ale maminka kojí, pak je daleko lepší pokud jej pije ona. Dobré je omezit, smažená, silně kořeněná a solená jídla.
Prostě v tom není žádná věda - chce to jen jíst zdravě - časem sama poznáš (případně ti poradí váš pediatr ), zda není nějaké jídlo, které miminku vadí - každé totiž může reagovat jinak.
Přeji spoustu krásných chvilek s miminkem a jemu hodně zdraví a štěstí do života. Šárka*

Váš příspěvek
Lidie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.10 15:17
Mléko?

Zvláštní, mně přímo v porodnici řekli, že mám vypít minimálně litr mléka denně!! :nevim: Lila jsem to do sebe horem dolem… :zed:

m@t
Nováček 6 příspěvků 10.03.10 11:15

Je fakt, ze kravske mleko neni uplne nejlepsi, ale uz existuje lactofree mleko, ktere ma spousty vitaminu nebo ryzove mleko.

michellle
Závislačka 2839 příspěvků 13.03.10 16:28

A co máta a šalvej? Někde jsem četla, že snižují laktaci…

Hela84
Kecalka 324 příspěvků 04.06.10 14:13

Nám taky na kurzu říkali, že mléko přikojení NE!!!
Mléčné výrobky totiž způsobují časté alergické reakce a kolikové bolesti břicha u kojence, proto je při kojení omezte, nebo úplně vylučte.

Bydlení přivýdělek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.13 00:02

Článek ohledně nevhodných potravin při kojení http://chytrezeny.cz/…-pri-kojeni/

Vložit nový komentář