Než to všechno zapomenu...

Porod

Tak jsem se rozhodla napsat deníček o mém těhotenství a porodu, protože já jsem hlava děravá a velmi rychle zapomínám. Neříkám, že bych zapomněla, že jsem rodila, ale určité detaily bych si velmi pravděpodobně za pár let nebo možná i měsíců nevybavila a to by byla škoda :) Tak to naše životní období vtisknu na stránky mého oblíbeného emimina. Nikdy jsem deníček nepsala, nejsem ani spisovatelský typ, ale budu se snažit, aby to mělo hlavu a patu.

Díky Bohu za emimino.cz, vlastně za celý internet. Našla jsem tady hodně přátel, kteří mě byli ochotní vždy poradit v období snažení, těhotenství tak i v mateřství. A nebýt internetu, tak se doma v těhotenství unudím k smrti! Na začátku těhotenství jsem měla menší komplikace kvůli hematomu v děloze a moje práce neumožňovala dál pracovat v tomhle stavu. Pracovala jsem jako pečovatelka v domově důchodců, tak jsem byla na neschopence. A byla jsem za to ráda. Přiznávám, práce jsem měla už dost a chtěla jsem si už doma válet šunky :D Nakonec se ukázalo, že bych asi stejně téhle práce nebyla schopná. Určitě ne tak do 15tt. Měla jsem hrozně nízký tlak a celodenní nevolnosti.

Než jsem otěhotněla, představovala jsem si, jak v době vycházek budu navštěvovat náš domov a třeba holkám pomůžu aspoň s krmením nebo půjdu za našimi klienty a budu si s nimi povídat. Bohužel realita byla jiná. Do práce jsem zašla tak jednou za měsíc a byla jsem ráda, že jsem ráda. K nám do práce vede hororový kopec, který jsem vyšlapávala 5 let, tak už asi kvůli němu jsem se do práce moc nehrnula? Přiznávám, že jsem trochu líná :D

Tak nějak čas doma pomalu plynul, nevolnosti ustoupily a já si to užívala. V noci jsem se teda moc nevypsala, protože jsem na záchod lítala každou chvíli, ale mohla jsem to dospat ráno. Takže nebylo nezvykem, že jsem vstala v 10 hod. A začala moje rutina. Vstát, zapnout PC a než se rozběhl, měla jsem uvařený Caro a nachystanou snídani. Vychutnávala jsem si snídani a vesele drobila na klávesnici a užívala si čtení diskuzí a deníčků na emiminu. A najednou je poledne. Tak bych měla asi něco uvařit že? Ještě nee. Kliknu na svůj profil a pořád na mě mrkají očka, že mám ještě někde nepřečtené příspěvky. Tak honem, rychle dočíst a až se na profilu neobjeví žádné oko, tak jsem teprve volná a můžu jít něco dělat :D
To bylo krásné období:)

Bříško rostlo velice pomalu. Byla jsem z toho trochu nešťastná, ale ke konci těhu jsem byla fakt ráda, že nemám velké bříško, protože i tak to bylo dost náročný. Poslední týdny před porodem byly fakt úmorný. Každá rodička to dobře ví.
Malej mě hrozně tlačil do žeber, špatně se mi dýchalo, otáčelo. Stokrát za noc na WC, nevyspání, otoky na rukách a nohách, teď ty hormony, přirozený strach, jak to bude, všechno se hromadilo. Ale důležitý bylo, že vše probíhá v pořádku a malej vypadá na zdravého klučinu.

Tak a konečně se dostávám k porodu:) Úterý, 27.11, 38+3tt jsem byla na posledním monitoru u své gynekoložky, pak už si mě měla převzít porodnice. Dle slov doktorky, na porod to ještě nevypadá, ale proč by taky, však mám ještě chvíli čas:) I když jsem se fakt těšila, až porodím, rozhodně jsem malého nechtěla nijak vyhánět a zkoušet všelijaký pokusy o vyhánění. Věděla jsem, že to smysl nemá a radši jsem chtěla odpočívat.

Poslíčky jsem myslím ještě neměla, tak jsem fakt nepočítala, že bych měla v dalších pár dnech porodit. Ale v noci, ze středy na čtvrtek při mých pravidelných návštěvách WC jsem zjistila, že mě asi odešla hlenová zátka. No asi…Asi určitě! To se nedalo přehlédnout. Takový hlenovitý, zakrvavený kusanec ze mě vyšel. No měla jsem z toho docela radost a čekala jsem, co se bude dít. Nedělo se nic. Věděla jsem, že porodit můžu taky až za týden nebo dva po odchodu hlenové zátky. Během středy jsem začala cítit slabé bolesti, tak jsem měřila intervaly poslíčků na mobilu. Díky holkám z emimina, jsem se dozvěděla, že si takovou aplikaci můžu stáhnout do mého chytrého telefonu:) Bolesti byly nepravidelné, tak jsem se prozatím na měření intervalů vyprdla. Do toho jsem ale zjistila, že když jsem vstala, ucítila jsem ve spodku víc vlhko. Tak že by plodovka? Nechtěla jsem nic riskovat, tak jsem si dala porodnickou vložku a čekala jsem na přítele až dojde z práce a hurá to překontrolovat do porodnice. Radši jsem si dobalila tašku a jelo se. Porodnici jsme měli pět minut autem, takže pohoda.

Zazvonila jsem na příjem, ujala se mě sestra a udělala test na přítomnost plodové vody. Negativní! Ach joo! Ještě mě udělala monitor, na něm byly slabé kontrakce po asi 10 minutách. A vnitřní vyšetření prokázalo, že jsem otevřená na špičku prstu. Takže nic. Jeli jsme domů, ale pak jsem si říkala, že nakonec jsem ráda a aspoň si ještě užiju trochu klidu před porodem.

V noci jsem nemohla vůbec spát a poslíčci se začaly pěkně ozývat. Snažila jsem se je zapisovat do mobilu a vycházelo mě to po 7 minutách, ale nepravidelně. Bylo asi tak půl třetí ráno a já jsem musela na záchod. Jak jsem vstala z postele, začala jsem „čůrat“. A tak to je ono! Byla jsem ráda, že už nemusím počítat bolesti a že prasknutí vody je jasnou věcí, že se do porodnice jede a že mě určitě už domů nepošlou. Byla jsem ráda, že před pár hodinami jsme si udělali výlet do porodnice, takovou malou generálku, tak jsem trochu věděla do čeho jdu.

Tak jsem vítězně zazvonila na zvonek kolem půl 4 ráno, otevřela nám rozespalá PA, nebyla asi ze mě moc nadšená, ale udělala test na plodovku, ten byl jasně pozitivní. Hurá! Tak jsem se převlékla do košile a „sympatická“ PA nás doprovodila do porodního boxu. Naštěstí jsem tam byla jediná rodička, tak nás dala na box, kde byla vana. To bylo super:)

Natočil se monitor, vyšetřila mě vnitřně a to teda bolelo. A to bylo jenom vyšetření! No už jsem tušila, že porod bude sranda :D Začalo mě pěkně otravovat ten neustálý odtok plodovky:( Byla jsem z toho fakt nešťastná! Chudák přítel to po mě stále vytíral a podával mně další a další vložky. V té chvíli mně to vážně vadilo.

Kontrakce začaly nabírat obrátky, ale otevřená jsem byla jen na prst. Doporučila mně vanu. V ní jsem mezi kontrakcemi vyloženě usínala. Bože, jak jsem chtěla spát. Kontrakce jsem už musela pěkně rozdýchávat, takže žádná úleva ve vaně se nekonala. Jenom se mě ještě víc snížil tlak a jak jsem vylézala z vany, šly na mě mdloby. Nevím přesně, kolik bylo, ale myslím, že tak kolem 6 hodiny ranní. A já se stále neotvírala, ale při tom to už tak bolelo. Dostala jsem klystýr a doufala, že mě pomůže to trochu rozjet, ale nic takového se nekonalo, jen jsem ještě víc musela lítat na záchod, který byl až na konci chodby. Ale aspoň jsem se prošla. Jinak se ze mě po dobu celého porodu stala ležící placka, neschopna jakéhokoliv pohybu. A věřím tomu, že to byl jeden z důvodů, proč porod nepostupoval.

Bylo asi 11 hodin dopoledne a já jsem byla otevřená na dva prsty. Už jsem nemohla ani mluvit, z toho rozdýchávání kontrakcí mě úplně vyschlo v krku, nešlo mně si vycucat ani hroznový cukr, co jsem měla na dodání energie. A pít jsem mohla jen po troškách. Vyžádala jsem si epidurál, protože jsem to už pomalu nedávala. Ještě před napíchnutí epidurálu mě napíchli ATB, kvůli plodovce, přece jen to byl už nějaký čas, co mně praskla a plodovka začala dostávat nepěknou hnědo-zelenou barvu. Dle monitoru bylo ale miminko v pořádku, tak ještě že tak! No a s těmi ATB se mně už úplně blbě pohybovalo, pořád ten přístroj pípal, byl nějaký vadný. To by se dalo ještě zvládnout, ale blbý byl ten neustály odtok plodovky. Měla jsem vložky scvaklé stehnama, bez kalhotek. Příště se na vložky vyprdnu.

Jak jsem se pak měla otvírat, když jsem byla dole pořád tak sevřená a pořádně se nemohla uvolnit? Bohužel mně to nikdo neřekl. Bohužel se mně PA moc nevěnovala, asi proto, že tam byl se mnou přítel, který mně dělal nápomocného anděla. Pomáhal mi s každým pohybem. Nikdy jsem si nemyslela, že kromě kontrakcí mě bude bolet vlastně celý člověk. Každičký pohyb byl šílený. Měla jsem zvláštní bolesti, cítila jsem hrozný pichlavý tlak jakoby u konečníku. Miminko tam mělo nějak napasovanou hlavičku, tak asi proto to tak jinak bolelo.

Porod teda moc nepostupoval, epidurál mě napíchli asi kolem 13 hodiny. Do té doby se vedle narodily už dvě miminka, za teda hroznýho řevu maminek při tlačení. To mě trochu vyděsilo. Když mě ho napichovali, dostala jsem pěkně výživnou kontrakci. Samozřejmě jsem se nemohla pohnout ani o milimetr! Nevím jak, ale nepohnula jsem se. Epidural mě zabral tak za 20 minut, nekonečných 20 minut!

A abych teda nebyla ušetřena fakt ničeho, napíchly mě i oxytocin. Epidural mně ulevil tak na půl hodiny, pak se to rozjelo ještě víc a já už začala vydávat zajímavé zvuky, tak jsem dostala ještě jednu dávku epidurálu a jelikož jsem byla otevřena na 5 prstů, tak jmi ještě zvýšily dávku oxytocinu. To bylo už odpoledne, asi kolem 16 hodiny. A ze mě se stala jen ležící, skuhrající placka, napíchaná ATB, oxytocinem a epidurálem. To, že ze mě při každém pohybu vytekla plodovka, mně bylo už jedno.

Kontrakce jsem měla co dvě minuty, na monitoru šplhaly na 80. Epidurál už nezabral. Bylo asi kolem 17 hodiny, už se stmívalo, atmosféra našeho boxu byla ponurá. Už jsem fakt měla toho dost. A začala se bát. Při sténání jsem kolikrát zavolala „mamíí“. Už jsem se i rozbrečela příteli a při tom mu skuhrala hodně hlasitě do ucha a drtila ruku. A on to statečně všechno vydržel! Za celý den se sám ani nenajedl, i když mohl, ale všechno trpěl vedle mě a se mnou.
Kolem 18 hodiny se vystřídala služba a přišla jiná PA a ta mně konečně ukázala, jak dobře rozdýchávat tyhle kontrakce. Párkrát jsem to zkusila a bylo to lepší, ale já už jsem na to fakt neměla sílu. Jediný, co mě malinko pomáhalo, tak hodně hlasitě sténat. No popravdě jsem si už fakt přála, ať je konec, ať mi udělají císař, protože už jsem se blížila k sedmnácti hodinám po prasknutí vody a skoro po patnácti hodinách nepěkných bolestí.

PA mě prohlédla, řekla, že jsem na 8 prstů, tak ať si ještě stoupnu a prodýchám dvě kontrakce a pak že zkusíme jít na to! Tak mě ještě naštelovala opěradla na nohy, aby to bylo připravený a já se nějak postavila. A měla jsem se hodně uvolnit a hlavně nesvírat konečník. A já hloupá jsem to celou dobu při kontrakcí dělala. Ta minulá PA mi řekla, že nemám tlačit do konečníku a já to v té chvíli špatně pochopila. Takže jsem do konečníku fakt netlačila a jen ho svírala.

Ve stoje proběhly dvě kontrakce, ale PA nikde. Tak jsem ještě zvládla další dvě, ale to už jsem cítila obrovský tlak do celého spodku. Říkám příteli, ať rychle skočí pro PA, že už to nevydržím! PA doběhla, pomohli mě na lůžko, nohy na opěrátka a už to jelo :D Tak při kontrakci zavřít oči, bradu na hruď a tlačit, jako bych chtěla miminko vykakat. Zatlačila jsem a myslela jsem, že mi exploduje celý tělo včetně mozku. Mezi další kontrakcí překontrolovala ještě ozvy a říkala, že se miminku už moc nedaří. No a to mě teda nakoplo, dostala jsem do sebe obrovskou sílu a na druhou kontrakci jsem malého porodila. Než byl úplně venku, cítila jsem pálení, ale potom hned velkou úlevu. PA mě nestihla ani nastřihnout, tak jsem byla docela potrhaná, ale bylo mi to celkem jedno.

Malého jsem dostala na bříško. Takový teplý, kluzký tělíčko na mně přistálo. To bylo krásný! Malej byl neskutečně krásnej! Nechaly dotepat pupečník a pak ho paní doktorka šla ošetřit. Váha a všechno potřebné bylo na mém boxu, tak jsem se na malého mohla koukat.

Byla jsem z toho úplně mimo. Je zvláštní, že jsem neplakala, ale byla jsem neskutečně šťastná, že to mám za sebou a že je malej v pořádku! Ještě hodinu po porodu jsem to vydýchávala a měla jsem pěknou třesavku. Až byl malý ošetřený a oblečený, dostal ho přítel do náruče a seděl s ním kousek ode mě a vykládal si s ním. U mě se čekalo ještě na porod placenty. Nechtělo se tomu, tak říkám PA, jestli si nemám masírovat bradavky. Tak že můžu a pomhlo to :D Teď když si na to vzpomínám, tak si říkám, že to muselo vypadat trochu zvláštně.

Oliverek si lebedil u tatínka a mně mezitím zašívala doktorka. Zašívala mě skoro hodinu. Trochu to bolelo, ale co to bylo oproti kontrakcí!? Mě už jen tak nějaká bolest nedostane :) Při tom šití si pamatuju, jak jsem hrozně děkovala doktorce a PA. Jak jsou šikovný! Jak to pěkně zvládly se mnou. No byla jsem trochu mimo, v takové euforii. Malého jsem dostala na přisátí a povedlo se. Je to můj šikulka, hodně se snažil! Pak ho tatínek odnesl na novorozenecký oddělení a já se na něj mohla těšit, až mě ho přivezou druhý den ráno na kojení.

Ještě jsem chvíli odpočívala na boxu, přítel rozesílal esemesky a já byla vysmátá od ucha k uchu. A jak mě PA donesla něco na jídlo, to jsem byla už úplně šťastná. Nešlo mě to sice kousat, jak jsem měla vyschlo, ale vychutnala jsem si to starší pečivo s nějakým taveným sýrem jak nějakou lahůdku :D

Po jídle jsem se prý měla zkusit ještě vyčůrat. Daly mi dva litry infuzně a já jsem ještě nečůrala. S pomocí přítele jsem to šla zkusit do vany na onom boxu a samozřejmě, že to nešlo. Chtělo se mi, ale nešlo to ven, tak mě ještě musela vycévkovat.

Přítel mě doprovodil na oddělení šestinedělí, krásně jsme se rozloučili a já si pak uvědomila, jak moc ho miluji. Při porodu jsem se do něj napodruhé zamilovala. Moc si ho za to vážím, že to všechno vytrpěl se mnou! Byla jsem tu noc po porodu na sebe hrozně pyšná a strašně ráda, že to mám za sebou. Bylo mě sice smutno po malém, že není se mnou, ale potřebovala jsem odpočívat. Ale usnout jsem teda nemohla, měla jsem hlavu plnou myšlenek a dojmů. A hlavně miminka na mém pokoji si vesele plakaly :) A tak to bylo do konce pobytu.

Shrnu to, pobyt v porodnici byl hrozně vyčerpávající a náročný. Za celou dobu jsem spala tak 5 hodiny. Ale to všechno stálo za toho našeho krásného a zdravého Oliverka narozeného 29.11 2012 v 19:02 hod. s váhou 3450g a 51 cm :)

Děkuji za přečtení deníčku, snad to dávalo trochu smysl a moc jste se u čtení nenudili :)

Hodnotilo 41 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 29.03.13 00:21

Klobouk dolů, opravdu, já rodila obě děti v průměru tři hodiny a měla jsem toho po krk :mrgreen:

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 29.03.13 00:23

Gratuluju. Máme taky Oliverka, o 3 týdny mladšího a 800g těžšího :mrgreen:.
Jinak jsi dobrá, žes tak dlouho vydržela bolesti, teda ne, že by ti něco jiného zbývalo (leda pod hrozbou uškrcení lékaře chtít císaře :lol: ).

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 29.03.13 05:36

Gratuluji k miminku. krasny denicek.

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 29.03.13 06:05

Zlato krasne napsane. Dojala jsi mne :srdce:

Příspěvek upraven 29.03.13 v 07:38

 
kačkamala
Závislačka 2511 příspěvků 29.03.13 07:13

Míši, opravdu krásně dojemně napsaný deníček, taky mě úplně dojal :srdce: Krásný opravdu :hug:

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 29.03.13 07:36

Gratuluju krásně jsi to zvládla :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: Malej je nádhernej :kytka:

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 29.03.13 07:51

Gratuluju k vykonu. Ja rodila holcicku v cervnu a mela pouha 2,4kg. A to jsem mela dost, neumim si predstavit vetsi..

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 08:41

@zuzka.mamka závidím :mrgreen:
@Samamama no přesně tak, člověku fakt nic nezbyde :)
@jaja84 @kačkamala děkuji zlatíčka :hug:
@sunnyho.motylek @Lada84 moc děkuji :kytka:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 08:43

Moc prosím @admin
Jestli by šlo doopravit pár vět :oops:
Ale důležitý bylo, že vše probíhá v pořádku a malej vypadá na zdravého klučinu.“
„Pak ho tatínek odnesl na novorozenecký oddělení a já se na něj mohla těšit, až mě ho přivezou druhý den ráno na kojení.“
Děkuji moc! :kytka:

 
admin
Echt Kelišová 8996 příspěvků 1 inzerát 29.03.13 09:01

@panenka87 Opraveno.
Jinak krásný deníček. :)

Monika

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 09:05

@admin jee děkuji :) :kytka:

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 29.03.13 09:14

Misko super denicek :kytka: jen nevim, jestli jsi budoucim rodickam trochu nenahnala do kalhot :mrgreen: My si ty Oliverky proste musely trochu vytrpet :pankac:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 09:17

@Lucinatko Ale stáli za to, ne? :)

Tak ještě dopíšu, pro budoucí prvorodičky, že i když byl porod náročný, žena v tomhle případě vydrží všechno a pravdu to za ten pocit, kdy se vám narodí miminko stojí!
A ještě dodám, možná už jsem na ty pocity u porodu víc pozapomněla :mrgreen: ale když byl teď malej nemocnej, tak mě ho bylo tak líto a bála se o něj, že bych za to, aby byl zdravý rodila každej týden! :)

 
emma217
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 29.03.13 09:27

Měla jsem skoro stejný porod jako ty, akorát mě neodtekla voda (tu mě museli prasknout), ale začalo mě to pravidelnýma kontrakcema po pěti minutách. Rodila jsem 17hod a personál super až doktor co mě rodil byl dost arogantní a hnusný a pořád že nespolupracuji a že to se mnou nemá cenu a půjdeme na císaře, ještěže tam se mnou byl manžel, který mě také celou dobu podporoval a bez něj bych to nezvládla.
A také přemýšlím zda si příště dát epidurál a do toho výživný oxytocin, když to zpětně shrnu zlaté moje kontrakce oproti těm oxytocinovým. I já jsem toho ke konci hoodně proležela a to je asi taky chyba, že to miminko pak nesestupuje dolů. Jen mě radili polohovat - tak jsem pár kontrakcí vydržela na kolenách ale víc jsem nedala.
Jo a ještě před porodem jsem si dala předsevzetí, že nebudu řvoucí herečka, nakonec jsem řvala a sténala a moc mě to pomáhalo na tlačení jsem pak mručela i když jsem nechtěla (za to mě taky dost nadávali :zed:

 
kitty77
Závislačka 2522 příspěvků 29.03.13 09:43

:potlesk: :potlesk: :potlesk: krásný deníček, trpěla jsi docela dlouho teda ;)

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 09:56

@emma217 Teda no to je hrozný takovej doktor :pocitac: V takových případech je fakt k nezaplacení, když můžeme mít u porodu partnery. Jsou většinou opravdu velkou oporou :srdce:
Jojo ty oxytocinové kontrakce jsou pěkně výživné. Než jsem šla rodit, tak jsem si taky říkala, že nebudu skuhrat a že se budu snažit vydržet to bez epidurálu a že bych nechtěla oxytocin. Nakonec došlo ke všemu. A ani nebyla síla nějak bojovat, člověk chce mít už hlavně všechno rychle za sebou :)

 
Maky.p
Generální žvanilka 24207 příspěvků 29.03.13 10:25

Míšo, krásný deníček :potlesk: A krásný popis porodu, jsi šikula, jak jsi to skvěle zvládla :palec:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 10:29

@Maky.p děkuju Maky :hug: Ono fakt nic jinýho ženské nezbyde :mrgreen:

 
Clarita
Kelišová 5437 příspěvků 29.03.13 10:39

Miško, krásný deníček! :palec: Jako nerodičku mě docela vyděsil :D, ale v závěru tak dojal, že už se snad i těším - nejvíc samozřejmě na ten pocit po porodu :). Jsi dobrá, že jsi tak dlouho vydržela ty bolesti :pankac:!

 
Teruš1  29.03.13 10:48

Nádherný deníček :potlesk: gratuluji k Oliverkovi :kytka: mám o 2týdny mladší dceru :)

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 10:50

@Clarita Já jsem nechtěla nikoho děsit…v závěru můžu fakt říct, že mám z toho porodu pozitivní pocit :hug:
@Teruš1 děkuji :kytka:

 
monuline
Kelišová 6054 příspěvků 29.03.13 10:58

Krásný..trošku mi připomíná ten můj 20hodinovej :roll: :hug: :hug:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 29.03.13 11:07

Gratuluju ke krásnému chlapečkovi :kytka:

 
Kacenka712
Stálice 88 příspěvků 29.03.13 11:14

Smekam tez precetla jsem si denicek jednim dechem, jsem sama ve 26 tt.,tak si procitam zkusenosti maminek predemnou a opravdu jste vsichni tri velci bojovnici a preju Vam do zivota jen to krasne, kdyz ten vstup ke stastnejsim nepatril. :kytka:

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 29.03.13 11:22

Koukám, že máme stejnou profesi:).. jinak krásný deníček!! :hug:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 11:33

@monuline No Moni, ty jsi to musela mít úplně šílený :cert: :hug:

 
strouhalka e
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 29.03.13 11:35

Miso, pekne sis s denickem pohrala :potlesk: :palec: no ja dekuji Bohu ze ten muj posledni porod byl nakonec s rajskym plynem 10 hodin lalac a posledni hodina o te radeji nemluvim.

 
Lonna
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 29.03.13 11:35

Krásný. jsem zvědavá na sebe v červnu :) Můžu říct, že při čtení se mi kroutily palce na nohou, jak jsem to prožívala s Tebou :D :palec: tak hodně štěstí, ať se daří :hug:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 11:37

@Kacenka712 Moc děkuji :kytka:
Můžu teda dát pár rad. Kdyby ti odtíkala plodovka jak mě a chtěla si mít vložky, tak si tak zpětně říkám, že jsem si mohla aspoň dát ty porodnický, síťovaný kalhotky. Jen aby je držely. Protože jsem fakt chodila scvaklá jak kleště. :mrgreen:
A hlavně nesvírat spodek při kontrakci. Ale vím, že se to lehce řekne. Já jsem se při těch kontrakcí dostávala do takové celkové křeče, že to snad jinak nešlo :think:
Jinak přeji rychlý a ne moc bolavý porod :hug:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 11:38

@Lonna :D děkuji a neboj se, my ženský zvládneme všechno :pankac:

 
Lonna
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 29.03.13 11:39

@panenka87 jo tak já chci rodit taky s epidurálem. hrozně si od toho slibuju, že to bude pohodička, ale jak jsem to tak četla u tebe, tak bych asi na to neměla spoléhat :D

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 11:43

@Lonna No mě to fakt zabralo tak na půl hodiny, nebo max hodinu :think: No bohužel tohle si přesně nepamatuju :cert: ale taky jsem čekala víc. Ale aspoň na tu chvíli to ulevilo ;)

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 11:44

@strouhalka e A jak jsi se cítila pod vlivem rajskýho plynu? :)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 29.03.13 11:58

Gratuluju k miminku

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 12:00

@Saroya děkuji :kytka:

 
Skuba
Závislačka 2507 příspěvků 29.03.13 14:12

:mavam: Četla jsem to s husí kůží, vytrpěla sis opravdu dost :kytka:, až teď jsem se to vlastně dočetla. Šikulka statečná :hug:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 29.03.13 14:16

Hezky napsané, všechno nej k miminku hlavně hodně zdravíčka :pankac: :kytka:

 
Annie Farmer
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 29.03.13 14:29

Krásný deníček :kytka:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 14:30

@Skuba to jsme všechny, my maminky :hug:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 14:31

@Gabika83 @Annie Farmer děkuji :kytka:

 
Silky123
Závislačka 3241 příspěvků 29.03.13 15:16

Hezký :potlesk:

Já rodila jen 12 hodin, kontrakce cca po 2 minutách, po celých 10 hodin. Ke konci jsem blila a blila, až nebylo co.

 
mmaarrttiinnaaa
Závislačka 3775 příspěvků 29.03.13 15:57

Gratuluju :kytka: mému chlapovi málem vystřelovaly oči z důlku, když viděl kontrakce na 160 :zed: :mrgreen:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 15:57

@Silky123 šílený 8o

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 15:59

@mmaarrttiinnaaa Já jsem určitě měla i víc než 80 ale jak jsem byla na boku, špatně šel dělat monitor. Ale těch 80 jsem měla už dopoledne. No mám v tom trochu zmatek. Ale pořád ještě o tom přemýšlím a snažím se na vše vzpomenout. A těch 80 je fakt nic oproti 160 :mrgreen: jseš dobrá :palec:

 
mmaarrttiinnaaa
Závislačka 3775 příspěvků 29.03.13 16:17

@panenka87 Tak ono to stejně nejde srovnávat s čísly, každá máme jiný práh bolesti. ;) Ale těch 160 to už jsem kousala polštář :mrgreen:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 16:21

@mmaarrttiinnaaa mě přišlo, že z té bolesti nemůžu už ani dýchat. Mě bolelo prostě všechno, včetně dýchání :lol:
Ale zvládly jsme to, to je hlavní :palec: respektive nám nic jinýho nezbylo :mrgreen:

 
mmaarrttiinnaaa
Závislačka 3775 příspěvků 29.03.13 16:25

@panenka87 Tak tak, zvládnout jsme to musely :mrgreen: a já se už těším na další zvládání, někdy :twisted:

 
Marruš
Kelišová 6410 příspěvků 29.03.13 16:33

Moc hezky jsi deníček napsala. Já jsem četla a hltala každé slovo :hug: :hug:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 17:02

@mmaarrttiinnaaa Pokud to u nás všechno klapne, tak mě to zvládání čeká ani ne za dva roky :lol:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 29.03.13 17:03

@Marruš :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama