Nezbytná výbavička pro miminko

Těhotenství
  • emimino
  • 06.05.02

Nákup výbavičky je jedním z mnoha krásných stránek těhotenství. Kdo by rád nevybíral z tolika maličkých košilek a dupaček, kdo by si rád neprocházel obchody s potřebami pro miminka.

Nákup potřeb pro miminko jsou svátkem nejen pro nastávající maminku, ale i pro její kamarádky a hlavně pro budoucí babičky.

Jenže nákup každé takové ?titěrnosti? by se měl řádně zvážit, protože jde poměrně o nákladnou záležitost a hlavně i zde všeho moc škodí. Miminko hrozně rychle roste (později zjistíte, že spoustu věcí nebude mít vůbec na sebe), takže oblečení nejmenších velikostí může být během několika týdnů malé a také se musí počítat s tím, že jako dary k narození miminka budou všichni dávat oblečky.

Takže je dobré si udělat seznam toho, co budete nakupovat (co je nezbytně nutné mít doma při příchodu z porodnice) a toho, co lze dokoupit později (kdy již budete přesně vědět, jak je miminko veliké, zda je kluk či holka, zda budete kojit ? u nákupu lahviček, zda budete používat jednorázové pleny, zda bude mít citlivou pokožku ? u nákupu kosmetiky atd.? ) Vhodné je se taky domluvit jaké dárky by byly vhodné při první návštěvě od známých a kamarádů.

Určitě nakupte postýlku, přebalovací pult (pokud nebudete přebalovat na posteli) a vaničku (dobrá je také podložka do vaničky-miminko na ni položíte a nemusíte jej při koupání držet). To vše budete potřebovat hned první den návratu z porodnice. Nákup kočárku může klidně počkat (tedy pokud jste pověrčivý a nechcete mít kočárek dřív než se miminko narodí), stejně tak nákup autosedačky.

Dále budete potřebovat pro začátek minimálně 5 košilek či body a 5 dupaček. Také alespoň 2 svetříky a čepičky, pro miminka narozená v zimě ještě teplý kabátek nebo overal. Pro začátek je dobré mít zavinovačku (včetně vložky), pro ?zimní? miminka fusak, teplé ponožky a rukavičky.

Do kočárku potom prostěradlo, peřinky nebo deku, do postýlky 2-3 prostěradla, 2-3 povlečení a deku na zakrytí (polštářek není nutný), dobrý je také molitanový kryt okolo celé postýlky nebo alespoň kolem čela postýlky.

Připravené musí být také pleny ? pokud budete používat jednorázové pleny, pak si kupte alespoň 20 plen látkových ? pod hlavičku, na utírání, do poradny, pokud chcete používat pleny látkové, pak by jich mělo být okolo 80-ti s tím, že se v případě větší spotřeby dají dokoupit (nezapomeňte koupit také plenkové kalhotky).

Z kosmetiky si pořiďte líh na pupík, borovou vodu na očička, dětský olejíček, kartáček na vlásky, vatové tyčinky, dobré jsou látkové zvlhčené ubrousky na čištění zadečku. Pokud budete kojit, pak oceníte vložky do podprsenky, pokud budete podávat umělou stravu pak budete potřebovat minimálně 3 kojenecké láhve.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.03 23:04

Jenom bych chtěla poznamenat, že nechávat nákup autosedačky na dobu pozdější je nesmysl. V dnešní době už 99% dětí odjíždí autem přímo z porodnice a vést je v náručí nebo korbě od kočárku je velice nebezpečné. Každý by si měl zvážit, jestli mu to nebezpečí za to stojí. Sedačky jsou dnes dobře použitelné i pro novorozence, pokud nemají přímo od výrobce límeček kolem hlavy, tak ten se dá zhruba za 150 Kč koupit celkem běžně. A nic víc potřeba není.

Vložit nový komentář