Nezodpovězené otázky

O životě

Aneb jak vám nekteré špatně zodpovězené otázky můžou udělat zmatek v hlavě.

Ano, čekám a doufám, že se dočkám. Je mi 30 let, mám čtyřletý vztah se svým přítelem a před rokem jsme si řekli, že to zkusíme. Trošku jsem hučela já vzhledem k mému věku. Můj přítel je o pět let mladší, tak se mu zpočátku nechtělo, ale popasoval se s tím dobře a my se tedy rok snažíme. Problém u mne je s tím, že mám, tedy spíš nemám menstruaci.

Než jsme se začali snažit, tak to doktor proste vyřešil antikoncepcí a bylo. Po vysazení mi to půl roku chodilo dobře a pak zase nic. Zašla jsem k doktorovi, který spíš než všechno okolo řešil mojí váhu, než to proč to nejde. Napsal Utrogestan a bylo.

Jenže třetí měsíc, co ho beru, a ejhle, menstruace nikde. Nechtělo se mi k tomuhle doktorovi, tak jsem se přihlásila přímo k nám do města, už jen kvůli tomu, že to pro me bude pohodlnejší a odpadne mi dojíždění do sousedního města.

No, abych pravdu řekla mela jsem strach, špatně si zvykám na vše nové. Ale dočkala jsem se překvapení, protože moje nová doktorka je těsně po škole a co víc, udělala si čas a všechno mi vysvětlila, na všechny moje otázky mi odpovědela a to bylo přesně to, co jsem potřebovala.

Teď zpětně si uvědomuju, jak jsem musela doktorce připadat. Nejspíš jako mimoň. Ale já opravdu potřebovala vědět, jak to všechno je, protože já měla štěstí na doktory, kteří mi nikdy nic nevysvětlili.

Trápilo mě mnoho nezodpovezených otázek. Ta první byla, že mi kdysi gynekoložka na ultrazvuku řekla, že mám málo vajíček. To mě trápilo, ale nikdo nevysvětlil. Současná mi řekla, že jich tam mám dost.

Pak mi ta samá gynekoložka řekla, že mám úzkou dělohu. Nikdo mi k tomu nic neřekl, jestli je to špatně nebo ne. Současná doktorka mi po ultrazvuku řekla, že je sice drobnější, ale v normě a vzhledem k tomu, že jsem nerodila, je to v pořádku.

Pak jsem se jí svěřila s tím, jak mi kdysi doktor potom, co si přečetl moje výsledky na hormony, řekl (cituji): „U vás se budu moc divit, když s tím (těhotenstvím) nebudete mít problémy.“ A tahle věta mě straší hóódně dlouho.

Nikdo mi nikdy nevysvětlil, co v těch testech bylo tak hrozné. A mně se tahle věta vryla do paměti.

Načež současná doktorka mi povídá, jestli vím něco o psychosomatických problémech a že v mém případě by se nedivila tomu, kdyby to byl jeden z důvodů, proč to zatím nejde.

Čeká mě ještě asi dlouhá cesta za miminkem, ale teď konečně mám pocit, že mě někdo slyší a dokáže mi odpovědět na moje otázky.

Když jsem vyšla ze dveří, cítíla jsem, jak ze mě spadl těžkej kámen. Kámen, co mě tížil spoustu let, mi spadnul během 15 minut, co jsem byla ordinaci. A já cítím, že mít mimčo nebude nepřekonatelná překážka, se kterou jsem do ordinace vstupovala. A i když to nepůjde hned, vím, že se mnou bude někdo něco dělat a hlavně mi bude odpovídat na moje otázky. Protože já nejsem jenom složka v pořadači, ale člověk z masa a kostí.

Pokud to schrnu, je to o doktorech a jejich přístupu k lidem. O tom, že i nezodpovězené otázky či špatně formulované odpovědi můžou napáchat v hlavě jedný holky velikej zmatek na několik let.

To je asi všechno, co jsem vám chtěla napsat. Čtu tady na eMiminu deníčky, některé jsou se šťastným koncem, některé ne. Některé nemají hlavu ani patu, což bude asi můj případ. Ale bohužel takhle se mi to v hlavě do nedávna honilo a ovlivňovalo to zčásti celej můj život. Takže se omlouvám předem, jestli není deníček napsán podle vašich představ. Třeba napíšu další a už nebudou tak zmatený.

Hodnotilo 28 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
veronikacek
Kecalka 367 příspěvků 19.05.14 07:57

Preji at se brzy zadari! :mavam:

 
Shari81
Kelišová 5866 příspěvků 19.05.14 08:56

Držím palce ať se brzo zadaří :hug:

 
alechaa
Stálice 95 příspěvků 19.05.14 10:11

Taky jsem toho názoru, že je to někdy opravdu o doktorech!!! :cert: Ve většině případů je to tak, že na co se nezeptáte, to Vám oni sami neřeknou!! A proto já se ptám, nechť si o mně myslí co chtějí!!! :D Přeji Vám, ať se brzy zadaří! :mavam:

 
InExile
Echt Kelišová 8157 příspěvků 19.05.14 10:29

@alechaa díky..já jsem musela z minulýho dr všechnio páčit a to mi ješte dával najevo že ho to tak trochu otravuje odpovídal úsečně atd…ale tak me proste příjde normální vedet co mi přišlo za vysledky, když jsou moje :lol:

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 19.05.14 11:26

Deníček má hlavu a patu a vlastně je super, protože i jiné snažilky na tom mohou být jako ty, opravdu je to o doktorech a to všechno, nejen těhu apod.
je super, že teď máš skvělou lékařku a přeji ať se zadaří
a hlavně, ať už nemusíš natrefit na doktory, kteří ti svou péči opravdu nepomohou

 
Ka-tcha  19.05.14 11:28

Jé taky držím palečky, ať se vám to povede! Psychika je v životě opravdu mocná. Konečně máš doktorku, která ti snad pomůže, už jen tím, že chce. Myslím, že jsi na dobré cestě. Našla jsi v životě nový náboj, to ti také pomůže. Mě běhání změnilo život, dá se říct. :kytka: :palec:

 
InExile
Echt Kelišová 8157 příspěvků 19.05.14 11:47

Moc díky holky…opravdu se mi psychika zlepsila..už to nevidím tak černě, jsem docela pesimista a za vším vidím bubáky. Věřím, že konečně někdo najde problém a vyřkne, třeba diagnozu proč to nejde..ZATÍM.

 
InExile
Echt Kelišová 8157 příspěvků 19.05.14 11:48

@Ka-tcha ted jsem asi 3 dny nebyla..flákám to… :oops:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 19.05.14 15:02

Další deníček chci už o těhotenství a nejlépe o porodu :hug:, hodně štěstí

Příspěvek upraven 19.05.14 v 15:03

 
InExile
Echt Kelišová 8157 příspěvků 19.05.14 15:17

@Petík K to me jeste ceka kousek cesty. Ale vynasnazim se, dalsi denicek bude o tom co bude pred otehotnenim at to mame poporadku ;-)

 
Nikolllet
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 19.05.14 17:47

Kočko držím palce ať už máš brzo mrňouse v bříšku!! :kytka:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 19.05.14 20:22

Držím palečky ať se brzy zadari :hug: :hug:

 
Katy_86
Kelišová 5644 příspěvků 21.05.14 22:59

Drzim moc pesti at se brzo zadari :hug: super, ze jsi zmenila doktorku :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Povedlo se

Strach z neznámého


Reklama