Nic se nemá přehánět

Ostatní
  • Ms.H
  • 21.02.11

Každý z vás jistě zná rčení Čistota půl zdraví, špína celé a toho jsem se měla držet. Všechno to začalo jedním obyčejným vysavačem. Vysavač Rainbow je zdraví škodlivá věc.

Dealerovi, nebo chcete-li prodejci by se v tuto chvíli asi ježily chlupy na těle, stoupal by mu adrenalin, možná by už byl před atomovým výbuchem a nadechoval by se k tomu, aby nám všem dokázal, že je to ten největší zázrak techniky na poli luxování. Ale to je tak všechno, co by mohl dělat.
Ještě před nedávnem jsem byla taky přesvědčená, že je to vynikající pomocník, jen ta cena je dost přemrštěná. Dneska už si to nemyslím, teda s tou cenou ano :-) ale jinak ne. Jak k tomuto myšlenkovému posunu došlo vám hned ozřejmím.

Blížily se Vánoce. Já, jako téměř každá žena, jsem toužila po tom, aby doma vše vonělo vanilkou a hlavně čistotou, všechno bylo načančané a pintlich a za tímto účelem jsem si od naší babičky tento „zázrak techniky“ vypůjčila. A tady to úplně všedně a docela nudně celé začalo. Předpokládám, že většina z vás se s tímto vysavačem měla možnost nějakým způsobem seznámit a že víte, co všechno umí. Je to skutečný zázrak, protože vysaje špínu všude tam, kde si myslíte, že už na tom místě opravdu žádná nemůže být.

Dala jsem se tedy do díla, co bych pro tu vánoční atmosféru neudělala, že? A tak jsem vysávala, měnila vodu a zase vysávala a měnila vodu a takto to šlo hodiny a hodiny celé dva dny. Pak už jsem měla vážně dost. S výsledkem jsem byla nadmíru spokojená, to nemohu říct ani „popel“, protože bych firmě křivdila. Ale ty následky! Začal mě pobolívat loket tím způsobem, že jsem nezastrčila židli ke stolu, nepřitáhla si duchnu k bradě, ani neučesala vlasy.
Po návštěvě ortopeda bylo vše jasné, vysáváním jsem si uhnala epikondylitidu radiální, nebo-li česky řečeno „tenisový loket“.

Léčba byla nejprve konzervativní, nějaké rehabilitace, následovaly obstřiky a protože už bylo dávno po Velikonocích a loket bolel ve dne v noci, dostala jsem žádanku na operativní zákrok. Je to jednoduchý úkon, který se dělá na sále pouze v lokální anestezii. Pan doktor mi ruku překryl rouškou, potřel dezinfekcí, píchl anestetikum a dal se do řezání. Když už mi bolest kroutila palce u nohou, požádala jsem o připíchnutí oblbovadla a statečně vydržela být při smyslech až do konce výkonu.

Napolovic zásluhou tohoto malého operativního výkonu a částečně zásluhou klidu, který jsem musela s rukou dodržet, protože s ní ani nic dělat nešlo, se mi skutečně loket vyléčil. No a co z toho plyne za poučení do budoucna? Těsně po úklidu jsem byla přesvědčená, že Rainbow je to vysavač mého života a že konečně a navždycky radikálně zatočím se špínou.

Dnes, po probdělých nocích, mě nepřesvědčí nikdo, ani kdyby mi dával tento zázrak zdarma, abych ho přijala pod svou střechu. Svým vysavačem značky Panasonic taky vyluxuji a žádná špinavá voda v nádobce mě nenutí vysávat stále dokola a být otrokem čistoty. Vše v životě by mělo být tak nějak v rovnováze a ani ta trocha prachu a roztočů nás nezahubí.

Ono se totiž nic nemá přehánět.

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 21.02.11 18:08

Bolavé poučení… :mrgreen:
Hlavně, že už jsi v pořádku. :palec:

 
poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 21.02.11 19:05

Ono se nic nemá přehánět :mrgreen: … aspoň, že loket je už v poho :palec:
:mavam: :mavam: :wink:

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18091 příspěvků 2 inzeráty 21.02.11 20:44

Mamčo, máš pravdu,
koberec stačí 1× za rok nechat vyčistit a sama se jen dívat, jestli to dělají dobře.
Ale- tenisový loket jsem měla i já, protože jsem dříve dělala pořád stejný pohyb rukou- pravou. 3 měsíce jsem s tím byla doma, nakonec se mi to spravilo i bez operace- naštěstí.
Snad se Ti to už nevrátí, :hug: :kytka: .

 
Ms.H  21.02.11 20:48

děkuji, děvčata, byla to docela bolestná daň za čistotu a v životě by mě nenapadlo, že se tohle může stát :lol:

 
zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 21.02.11 22:19

ejha, no riadna dan za cistotu… Fakt by ma to tiez nenapadlo…Mne to teraz akosi nehrozi :oops: Som rada, ze stihnem vobec povysavat.. :oops: U nas sa skor dakto v byte strati, ako si uzeniem tenisovy laket… ten skor chytim s nosenia drobcov

 
TeaTereza
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 22.02.11 15:04
Kdo chce kam..

…pomožme mu tam… Jak sama píšete nic se nemá přehánět, a jestli někdo vysává dva dny, tak sorry, ale to teda trošku přehání :lol: :lol: Takže za váš tenisový loket nemůže ani tak Rainbow (to by se vám stalo asi s každým vysavačem), ale vaše touha po dokonalé domácnosti :oops: :lol: :lol: No nic, ale máte perfektní ponaučení! :lol:

 
Ms.H  23.02.11 06:55

TeaTereza omyl, s každým obyčejným vysavačem člověk vyluxuje a jde od toho, princip Rainbow je na nečistotě ve vodě a to je úplně o něčem jiném. :mavam:

 
Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 23.02.11 11:43

Tea Tereza, presne jak Mamcababca pise, kdyz clovek vidi tu spinu ve vysavaci, tak ho to vylozene nuti vysat znovu a jeste jednou… Ja to uplne vidim, obcas si ten vysavac taky pujcim a nestacim se divit. Nastesti mam doma jen jeden koberec, tak to na tenisovy loket neni. Aspon doufam!!!

 
Ms.H  23.02.11 13:52

Alenko já to vzala z gruntu, když už byl vysavač doma, takže nejen koberce, ale i sedačka, křesla a všechny postele, co doma máme, to byl potom mazec opravdu na dva dny :lol:

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 24.02.11 11:58

Ježiš já si ho taky chtěla půjčit od babičky........ Tak teď nevím :nevim:
Já třeba zas nechápu proč si ho koupila moje babi, má garsonku, koberec velikosti 3×4 :think: A pak moje teta, co neumí umít ani nádobí, v prachu by se u nich mohly malovat obrazy, všechno opatlané, brr :poblion: Ale má Rainbow 8-o

 
Ms.H  25.02.11 19:26

mishka2 klidně si ho půjč, ale nechtěj docílit dokonalé čistoty :lol: :kytka: :mavam:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 26.02.11 07:34

tak to jsem se po ránu pobavila, krásně napsáno. Moje býv. sousedka tento „zázrak“ má v 1/2 bytu má dlažbu a ve zbytku jen aby se neřeklo malé koberce uprostřed místnosti. Ona taky při úklidu naháže do velkého pytle přikrývky, polštáře, plyšáky a odsaje z toho vzduch.
Jinak já si „tenisák“ uhnala v hypermarketu, když jsem dělala na pokladně. Nastoupila jsem tam v březnu 1998, po roce dlaha, obstřiky a oddalovala jsem to, jak se dalo a v r srpnu 2000 jsem šla na operaci. Dr. mi vysvětlil, že to vzniká tlačením zboží z pásu přes skener, smála jsem se, ale když mi řekl, že mouka, mléko, tuky, cukry atd. a ať si promítnu kolik zboží má jeden zákazník, kolik za hodinu a kolik za směnu, došli jsme k tomu, že cca za 10hod. směnu, to může být kolem 1000kg 8-o , což mi nikdy nepřišlo. Nejhorší na celé věci je, že já byla už jako pátá v pořadí na operaci a nikdo se nad tím nepozastavil.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama