Nika, Adámek a kamarádi aneb drsná romantika ve Skotsku

Rodičovství

Slíbila jsem, že popíšu naši putovní dovolenou ve Skotsku, tak tady to máte. A předem varuji, je to dlouhé. O Skotsku jsme toho slyšeli hodně, kupodivu více od českých cestovatelů než Angličanů, z nichž někteří nikdy ve Skotsku nebyli a pokud ano, znají pouze Edinburgh a Glasgow, ale to jak říká naše učitelka angličtiny není Skotsko, to pravé začíná až severně od výše jmenovaných měst. Dle vyprávění jsme správně vytušili, že to bude země jako zrozená pro nás, nakoupili nutné vybavení spacák pro Karolínku, bombu k vařiči, zapůjčili od kamarádky stan, udělali dostatečně velké zásoby jídla a sladkostí a v sobotu po mém návratu z práce začali balit.

Celé nedělní dopoledne jsem balila a balila, vypadalo to, že nikdy neskončím. Karolínka je naštěstí hodná holčička, neobjevila zábavu většiny svých vrstevníků a zabalené věci nechala na svém místě v krabicích a kufrech. Proběhla dlouhá diskuse o potřebnosti a nepotřebnosti kočárku, který zůstal doma, abychom v případě nouze mohli nocovat v autě. Kolem 16. hodiny bylo vše zabaleno, nachystáno a my se vydali NA SEVER. Sice maličko později oproti původnímu plánu, ale já jsem se rozhodla, že se nebudu stresovat, mám přeci dovolenou. Karolínka okamžitě odpadla v autě a nám bylo dopřáno trošku relaxovat, nemuset odpovídat na neustále všetečné dotazy naší dcery a kochat se krásnou krajinou.

První noc jsem měli v plánu strávit u jezera Loch Lomond a ještě jako poctiví turisté v kempu. Bohužel první, kde jsme se ptali, byl plný a široko daleko v dosahu jezera žádný jiný. Začali jsme hledat místo vhodné pro stanování na divoko. Ani ne po 15 minutách jízdy podél jezera jsme narazili na stany přímo u vody a rozhodli se, že se táborníků optáme, jestli bychom jim na jednu noc mohli dělat společnost. Jen jak jsme vylezli z auta, rozsvítil se mi úsměv na rtech. Sice jsem o tom snila, ale nedoufala. BORŮVKY. Udělalo mi to takovou radost, vždycky mi je líto, že právě tyto radosti života Kajce současným životem ve městě upíráme. Karolínce hned zachutnaly a tím pádem bylo ráno o snídani postaráno.
Postavili jsme si stan, vše nachystali na spaní a u:,–(ili se u ohýnku poblíž jezera. To se Kajce moc a moc líbilo a nebylo lehké ji dostat do stanu i ve 23 hodin. Druhý problém nastal hned ve stanu. Prostě a jednoduše si odmítla do spacáku lehnout a nechat se zapnout. Nebylo divu, není na spacák zvyklá a fusaku už odvykla dávno. Naštěstí asi po půlhodinovém boji se nám ji podařilo přesvědčit, lehla si a nechala si vyprávět pohádku o hvězdičkách. Usnula neskutečně rychle. Spinkala pouze v tričku s dlouhým rukávem a punčocháčích. Já jsem měla panickou hrůzu z nočních mokrých příhod, přeci jenom byla bez plín v noci ani ne 14 dní, ale obávala jsem se zbytečně. Ani jednou za celou dovolenou se nepočůrala. Brzy nad ránem nás ale čekalo překvapení jiného druhu. Princezna se kolem 4 ráno probudila a chtěla vstávat. Neustále jsme chodili na záchod a tím pádem byli stále více a více poštípaní od protivných a všude přítomných Midges, kterými je Skotsko proslulé. Nalezly i do stanu a jediná šance byla se před nimi zavřít do spacáku. To však Karolínka úspěšně odmítala. Asi po 2,5 hodinovém boji znova usnula.

Druhý den jsme chtěli dojet někam poblíž Fort William, abychom v případě pěkného počasí následující den podnikli útok na Ben Nevis, nejvyšší horu Velké Británie. Cestou jsme si prohlédli Oban, krásné rybářské městečko, dali si Fisch&Chips a kafíčko, Karolínka dostala zmrzlinu. Bylo krásné počasí, svítilo sluníčko, sice chladněji, ale to jsme čekali. Z vyhlídkového místa nad městem byl nádherný výhled na ostrovy a moře kolem, úplný balzám na dušičku člověka, který už téměř rok strádá v pro něho příliš velkém městě. Celou cestu nahoru a zpět jsme strávili diskusí, kolik by asi mohly stát domečky na kopci, odkud byl krásný výhled na moře a jak by se tam muselo krásně bydlet. V tomto směru jsme prostě praštění. Karolínka opět usnula při cestě autem, bohužel to bylo až kolem 19.30 hod a tak to po dobu celého našeho putování zůstalo téměř pravidlem. V podvečer jsme dojeli k nádhernému odpočívadlu u moře, postavili stan a vykoupali se v ledovém moři. Dokonce i Karolínku jsem tam ponořila, řvala jak o život a ještě ráno vykládala, jak bylo moříčko studené. Před spaním jsme chvilku topili ohýnek, Kájulka byla moc unavená, ale do stanu odmítala jít a tak mi usínala na klíně. Broukali jsme písničky, koukali do ohně a na temné moře a brouček se mi choulil v náručí. Bylo to moc a moc krásné. Druhá noc byla o poznání klidnější, žádný ranní mejdan se nekonal a princezna spinkala celou noc.

Ráno nás čekalo překvapení v podobě malin přímo před stanem, dostatek vitamínů byl zajištěn i druhý den. A opět svítilo sluníčko, ve Skotsku věc téměř nevídaná. Rychle jsme vše zabalili a vyrazili pod Ben Nevis. Pavel byl přesvědčen, že tam prostě vylezeme, Kajku tam prý vynese v krosničce. Měla jsem trošku obavy, přeci jenom to měla být asi 8 hodinová tůra, s vysokým převýšením (vychází se z téměř nulové nadmořské výšky) a vrchol je 1 343 metrů nad mořem.
Zaparkovali jsem vedle jiného českého auta, Pavel si dělal legraci, aby ho náhodou nenaboural, prý by se to muselo složitě řešit v Čechách. To se naštěstí nestalo, nachystali jsme vše potřebné na cestu, dostatek jídla, dvě termosky s horkým čajem, teplé oblečení (včetně kulichů a rukavic), Kajku u:,–(ili v krosničce a vydali se nahoru. No, řeknu Vám, krpál to byl pořádný. Pár kopců už jsem snad vylezla, ale takovýhle sklon stoupaní si nikde nepamatuji. Navíc moje lenivé tělo těžko přivykalo nezvyklému pohybu. Karolínka si cestou v krosničce dala šlofíka, bohužel zaspala svačinu a já jsem neustále vyhlížela ty Čechy, vedle kterých jsme zaparkovali. Jakmile se Kajka vzbudila, museli jsme jí dát taky svačinku, aby nám nebrečela hlady. A právě jak svačila jsme ty Čechy potkali. Chvíli jsme si povídali, byli to moc sympatičtí lidé a pak jsme se zeptali, odkud jsou. Mladík řekl město A. a Pavel mu odvětil, že tam má jednoho kamaráda a že on ho asi bude znát, protože je trošku mediálně profláknutý. Mladíkova odpověď zněla: „Ano toho znám, to je můj táta". Nemohli jsme tomu uvěřit, bylo to moc příjemné setkání okořeněné večerním společným pobytem v kempu a po týdnu jejich návštěvou u nás v Carlisle. Prostě jsme si sedli do noty a myslím, že kontakty budeme udržovat i nadále. Kájule z nich byla pochopitelně nadšená, ale to ona je téměř z každého.

Pardon, to byla pouze vsuvka , asi Vás zajímá, jestli jsme na vrchol vylezli, že? Jasně, že ano. Trošku déle nám to trvalo, ale kolem páté odpoledne jsme stanuli na vrcholu Ben Nevisu. Cestou byly naprosto úchvatné výhledy na celé Highlands, viditelnost veliká, ale na vrcholku se válely mraky a byla tam děsná zima. Karolínka posledních asi 20 metrů šlapala po svých, víc ani nešlo neb cesta byla vesměs kamenitá. Kája měla úplně promodralé rty, ochotně si nechala natáhnout rukavice a oblíknout mojí bundu. Pak s velkým nadšením pózovala na fotkách, dostala vrcholovku ve formě čokoládky a bonbónků a mazali jsme rychle dolů do teplíčka. Cesta zpět ubíhala přeci jenom rychleji a my se všichni těšili na kemp a teplou sprchu.
Ano, sprcha byla pro našeho vodníka úplně největší zážitek z kempu a snad i celé dovolené. Stála tam snad 15 minut a ani to jí nestačilo. Dokonce si nechala vyfoukat vlásky fénem. Jediným zklamáním bylo, že jsme nemohli topit ohýnek. Plán pro následující večery v myšlenkách naší cestovatelky vypadal následně: „Budeme spinkat ve stanu, topit ohýnek, v kempu bude sprcha a budeme svítit světýlkem". Baterka byla dalším hitem dovolené. Abychom zachránili naší drahou čelovku, koupili jsme Kajce její vlastní baterku. Ale protože musela svítit skoro stále a nenechala si vysvětlit, že když svítí sluníčko není potřeba svítit baterkou, brzy si ji vysvítila. Smutek se nekonal, jenom prohlásila, že tatínek dá nové baterky a bylo vyřešeno.

Po příjemně strávené noci a ránu v kempu, poklábosení s našimi novými kamarády a sprše (já jsem to pro jistotu stihla večer i ráno, abych měla na delší dobu vystaráno), jsme se vydali na Isle of Skye, jeden z mála skotských ostrovů, na který není nutné platit drahý trajekt, ale je pevninou spojený mostem. Tam teprve nastala ta pravá drsná romantika. První noc jsme vůbec nemohli najít místo na přespání, ocitli jsme se v opuštěné krajině, všude pouze „single road s passing place", takové ty silničky, kde se vejde jenom jedno auto. Problémem bylo najít vhodné místo k noclehu, všude byly pastviny a tím i oplocené pozemky, potřebovali jsme k moři, aby nás protivné Midges neukousaly. Naštěstí se nám se setměním podařilo najít úžasné místečko, obklopené ze tří stran mořem, až jsem měla strach, jestli nás příliv neodnese. Hodně foukalo, ale bylo tam nádherně. Nedaleko potůček se sladkou vodou a hlubokými tůňkami, jako stvořené k osvěžující koupeli v ledové vodě. Vydrželi jsme tam celé dopoledne a užívali si klidu a pohody. Nebudu Vás unavovat přesným popisem našich dalších dnů strávených na Skye, bylo to nádherné. Vysoké čedičové útesy, krásné modré moře,vysoké kopce, maličké bílé domečky rozeseté po celém ostrově, příjemní milí lidé a velmi silný severní vítr. Druhou noc na ostrově jsme strávili v B&B, paní majitelka byla moc příjemná a potvrdila nám, jak hodně jsou ostrovní lidé odlišní svou mentalitou. Večer nebyla doma, my jsem si jeli koupit něco k jídlu a ona nám nechala klíče od domu pod kamenem v zahradě. Rozumíte tomu? Takhle čisté duše člověk už na mnoha místech na světe nepotká a je to škoda. Třetí noc na ostrově byla opět na vysokých čedičových útesech s vyhlídkou na moře. Tam jsme si udělali radost a zašli na večeři do maličké zapadlé vesnické hospůdky. Losos byl vynikající, Karolínka baštila rybí prsty jak o život, když nám paní číšnice odnášela prázdné talíře a ona ještě nedojedla, strachovala se, aby jí paní ještě papáníčko nechala. Chudáček, asi jí chybělo normální jídlo. Ale co nás v této hospůdce překvapilo nejvíce, byl výběr moučníků. Tipuji více jak 30 druhů různých koláčů, dortů a sladkostí. Dokonce měli i bábovku, o které jeden slovník staršího data tvrdí, že v Anglii neexistuje. No, v Anglii možná ne, ale ve Skotsku ano. Samozřejmě, že jsme neodolali, pár kousků si nechali zabalit sebou, večer uvařili kafíčko u stanu, cpali se dobrotami a koukali na moře. Čtvrtý den našeho pobytu na ostrově jsem se jeli podívat k Majáku, který stojí jak jinak než na vysokých čedičových útesech. Přemýšleli jsme, proč ti lidé tak dlouho vysedávají na skalách (kromě toho, že byly příjemně vyhřáté od sluníčka) a zanedlouho jsme na to kápli. Pozorovali delfíny, co se občas objevili docela blízko od břehu. Byli úžasní, jasně, že bychom si je víc prohlídli v nějakém akváriu, ale tohle bylo v jejich přirozeném prostředí. Později jsme si dozvěděli, že v těchto místech je možno pozorovat i velryby, ale to bychom toho štěstí měli asi moc.
Byla sobota večer nám nezbývalo nic jiného, než se pomalu obracet směrem na jih a zkrátit si trošku dlouhou cestu, která nás čekala v neděli. Poslední den jsme nemohli zavadit o vhodné místo k přespání, já jsem nechtěla spát ani v autě ani na místě, které bylo hodně vzdálené od lidí a tak jsme nocleh našli až kolem půlnoci. Karolínku jsme spící přenesli do stanu. Jaké bylo ráno překvapení, když zjistila, že jsme v kempu a bude sprcha a u moře byla krásná písčitá pláž. Vydrželi tam s Pavlem stavět potok a hrady víc jak 2 hodiny, vyhnal je až déšť.

Co dodat závěrem? .Skotsko je úžasná země, která určitě stojí na návštěvu, milí lidé, krásná příroda, nesčetné množství jezer, zátok, člověk někdy neví, jestli to je moře nebo jezero. Sice se tam příliš neohřejete, ale u srdíčka Vás tam určitě něco zahřeje. Prý tam taky hodně prší, to my potvrdit nemůžeme. Pršelo nám pouze dvakrát, jednou na Skye asi 2 hodiny a podruhé právě při odjezdu domů. Místní lidé tvrdí, že jsme měli neskutečné štěstí.
Je mi moc líto, že jsem se tentokrát nepodívala úplně na sever na bílé písčité pláže, o kterých někteří lidé tvrdí ,že jsou nejkrásnější na světe, ale čas byl neúprosný. Bylo by toho tolik k vidění, důvodů se vrátit je víc než dost.

Ještě bych asi měla odpovědět na řečnickou otázku z nadpisu, že? Ano, Karolínka je naše, cestování snášela na výbornou, celou cestu autem nám zpívala, zhudebňovala vlastní básničky, neprudila, spaní ve stanu jí vyhovovalo, myslím, že si to užila jako my. Vůbec nemám strach s ní opět dovolenou podobného charakteru podniknout. Že by příští rok Korsika?

Těm, kdo dočetli až sem děkuji za pozornost, všem přejeme krásný týden a moc se těšíme, až některé v Vás příští týden uvidíme.

Jana a Karolínka ( za 14 dní 2,5 roku)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 14.08.05 14:57

Peťo,

jak Ty to děláš. Vždyť jsem to před chvílí poslala. Díky moc.

Jana

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.08.05 15:00

super,nový deníček!
aju zrovna kojim,bohuzel z pravého prsu a levou se mi spatne pise:o ))))))))).

ani nemam na nose bryle,to se mi denicek bude spatne cist…

pa hanka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.08.05 16:46

taky právě kojím z pravého a jedním prstem něco vytukávat a jeste levackou, to je fuška!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.08.05 16:58

Dokojeno :), ale Tomášek se nějak bouří, tak nevím,nevím… Čtení deníčku mi asi neprojde :(. A to ses, Jani, tak hezky rozepsala :).
Hani, Tomášek to taky zalamuje kolempůl 10 až desáté, dřív ani náhodou :).
Hanko, vše nej k zítřejšímu svátku!!!!!
 Ivča

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.08.05 22:00

Ahojky kočky,

no jo, já jsem trubka. Že je nový deníček, vím, ale začetla jsem se do starého, co je nového :-))) a na nový jsem zapomněla a psala tam. Tom uspává Adámka, vyžádal si ho a já jdu ještě na stránka IKEA. Zítra tam jedeme vybrat nový stůl…všechno vám vylíčím, až se k tomu dostanu. Zatím se omlouvám, že jsem deníček nečetla, ale to napravím.

Tak papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.08.05 22:38

Achjo!
zase mám málo mlíka,Ája se budí co půl hodiny a chce prso,napije se jen trošku,jak to začne hůř téct,tak přestává sát a usíná.
Teď jsem strávila(mezi kojením)hodinu studováním serveru MaMiTa,kde jsem četla rady Dr Mydlilové o zvýšení produkce mléka.
Dost jsem se zděsila při tom,že bych kromě častého přikládání a střídání prsou(což nelze,protože je hned ťuhýk)měla ještě nejméně 8 x denně každé prso 10 minut odstříkávat!!!!!!!Bo­že a kdy mám jíst a spát???A prý zvýšení produkce mléka trvá až 10 dní!!!!!!
Ach jo,už mě to štve,já nevím,proč mě to tak zlobí,do oběda bylo mlíka hodně,až se malá zezačátku kojení zalykala a večer je prázdno.A takhle to mám 2× do týdne,je to už na zbláznění.
Ale jinak se mi zdá,že má Ája pěkně vycpané tvářičky,rostou jí faldíky na nožičkách a vyrostla o další 2 cm za posledních 10 dní.Jen mě ten večerní kojící maraton a řvoucí dítě štve.Předevčírem jsem mimořádně měla dost mlíka i večer a jak byla kočička spokojená,takhle by to mělo být pořád.

No,zase jsem si tady vylila své problémy,já vím,pořád s tím otravuju,ale kde jinde se mám svěřit,že jo?

Deníček jsem ještě nestihla přečíst,asi to dopadne až zítra,snad!

Pa Hanka a hladounek Ája

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 14.08.05 23:18

Ahojky,

tak celé odpoledne přemýšlím, co udělat se zrušeným srazíkem a napadají mě pouze dvě varianty.

1. Zoo Dvůr Králové v neděli, odpoledne se přesunout ke jedné nedaleké hospůdce, kde jestli si dobře pamatuji, je nějaké maličké hřiště a dalo by se tam posedět chvíli venku a kam by snad i mohl dorazit Šulánek. Sraz v Zoo klidně může být až odpoledne.

2. Udělat srazík u našich. Bohužel není plot, ale děti by se snad uhlídat dali. Pískoviště taky není, ale je to blízko u lesa a dole ve vesnici je malý provoz. Strejda má bernardýna, koně, slepice, babička na zahradě králíky. Ohniště je, místa na spaní hodně. Našim by to určitě nevadilo. Problémeme je, že je to ještě asi 60 km z Hradce na východ, což je kolem hodiny jízdy. Jediná, která by z toho asi měla radost je Monča, ta by to měla blíž a možná i Hanka by se nějak mohla dostavit, ne? Když je to tak blízko.

Toť mé návrhy, vyjadřujte se, komu by se to jak hodilo.

My jsme byli odpoledne na bruslích, jsem příjemně unavená, zadělám na buchty a půjdu žehlit, ať nás jsem zítra vůbec schopná zabalit.

Hani, neboj, určitě bude dobře, jíš Ty odpoledne? Aby se mělo mlíčko z čeho tvořit. Nebo Áju pouze trápí prdíky a vypadá to, že má hlad. Nebo večer pouze vyžaduje přítomnost maminky, to jí teď můžeš dopřávat ne?

Jana a Karolínka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.08.05 08:40

Ahojky Hani,

no jo, já si tak vzpomínám, že když jsem byla s Adámkem v porodnici na svícení, tak aby mu nedávali sondu na pití, tak mě budili co 3 hoďky na kojení, po kterém mi ještě říkali, abych i ten zbytek odstříkala. TAkže jsem poctivě odstříkávala pomocí odsávačky. Byla jsem z toho taky hotová, protože kojení, odstříkání a krátký spánek a pak zase. Ale díky tomu jsem se asi rozkojila a Adámek rozjedl. No kdyby asi nebylo toho svícení, tak jsme bez kojení hned :-((((

Držíme moc a moc pěsti, aby se to zlepšilo.

papa VABE

PS: Peroucí haldy prádla…a dnes to asi těžko bude schonout :-(((

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 15.08.05 09:12

Ahoj, tak jsem právě v klidu přečetla nádherný deníček(na rozdíl od kojících matek v klidu a celý najednou)a musím říci,že to je pro mě Jani jeden z nejkrásnějších deníčků,co tu máme!!!Tvou zásluhou se mi úplně zvedla nálada,díky Tvým slohovým schopnostem a poutavému vyprávění jsem se opravdu duchem přenesla do Skotska a chci se tam podívat ještě mnohem více než kdy předtím.Tohle vyprávění dám přečíst i svému muži,ten by se blahem zbláznil z té nádherné přírody,když je i z Českého ráje pěkně vydřený.Museli jste si to nádherně užít,Kálulka je už velká šikulka.Naši kluci jsou ve stanu taky nadšení,oni děti nevnímají ty drobnosti,jako je vlhko,občasný deštík a trochu méně pohodlí než třeba v hotelu.Opravdu díky za to super vyprávění,které si jdu přečíst znovu.

Jsem moc ráda,že jste mě neukamenovaly kvůli nezdařenému srazíku.Dnes ráno je poďobaný už i Patrik,jen mi nejde na rozum,kde to chytli,když ve školce už dlouho nebyli.Ale zase to budeme mít za sebou.Venku je hnusně,jinak se to nazvat nedá,tak naštěstí nevadí,že tvrdneme doma.Teplotu zatím nemají,jen se Nik drbe o sto šest.

Jani,to mě teď mrzí,že se neuvidíme,klidně bych si to vyprávění poslechla naživo.A vy už budete v Británii rok?To je neuvěřitelné,jak to letí.Já jdu žehlit a pak mám docela čas,protože mám uklizeno a uvařeno ,skoro je to zázrak.
Mějte se krásně a doufejme,že se počasí umoudří.Ahoj Nika

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 15.08.05 09:52

Jani,

pokud by byl srazík takhle blízko,tak bych mohla uvažovat o účasti,což by bylo skvělé!

Jím dost,snažím se i dost pít,ale nevím,proč se mi tohle děje!!!!!!Fak­t,ještě ve tři odpoledne se Ája nažďuchla a najednou v šest už chtěla pít z obou a v osm už bylo mléka ještě míň.V noci jsem poprvé musela nakojit taky z obou.
Odsávačku mám,ale obyčejnou ruční a co si pamatuju,tak mi to s ní vůbec nešlo.Tak nevím,mám investovat do Medely nebo do Aventu?Aby to taky k něčemu bylo že jo?
Růčo fůčo mi odstříkat jakž takž šlo,jenže po 10 min. mě šíleně bolely ruce a ve skleničce bylo sotva 20 ml.
Fakt už mě to štve,kdekdo kojí jak o život,a já musím pořád něco řešit.

Tak Ája usíná,jdu si pro kafe a konečně si přečtu deníček.

Pa Hanka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.08.05 10:18

Hani,
jestli ti to trochu pomůže, jsme na tom úúúúplně stejně!!!!
Já kojím z obou téměř pořád :(, jinak by se Tom nenajedl. Dopoledne a ještě kolem 16 to celkem jde, ale kvečeru už cítím, že mám prsa jako handřičku :) :) a kde nic tu nic. Včera jsem kojila snad od 20 do 22 nepřetržitě, jinak tomášek řval, chudák, jak protrženej. Já taky pořád doufám, že se to zlomí! V noci jsem ale pak kojila jen kolem 2, pak o půl 6 a všichni jsme chrněli do půl 9!!!!!! Nevěřila jsem vlastním očím :).
Ale připadá mi, že Tom má tváře jako slabikáře a dokonce druhou bradu, kaká pořád jako o život, tak snad nehubne… Na kontrolu jdeme až za 14 dní, po dovolené našeho dr., tak uvidíme.
Mějte se, víc napsat nestíhám :(.
 Ivča

 
Anonymní  15.08.05 10:24

Jani to je krásný! úplně cejtim u vlhkou mořskou atmosféru…
Co teda s tím srazíkem uděláme? zdá se mi, že do zoo by se asi jelo jen kvůli nám? chápu to dobře? musim probrat s mužíčkem, jestli zvládáme pouštět se ještě tak daleko - v pondělí musíme bejt v Praze v práci, třeba později ale nemůžem to úplně zrušit…
Kája je teda úžasná a já vám závidim, že jsou dětičky v noci bez plínek - u nás je to spíš opačnej posun, plína je ráno víc a víc naďátá - no jo, to je z toho pití v noci, lepší ale pití než noční hysterák.

Veroniko prádla mám taky strašný hromady, to jsme byli pryč jen 2 dny a v neděli jsme neprali - nebyl čas a mě se s těma mejma chromejma zádama nechtělo se do toho pouštět. Horší se mi ale zadá žehlení… toho tady mám takovou kupu, že se mi dělá špatně!

Hani - vydrž!! taky jsem lítala nahoru dolu a stresovala se z toho - no vlastně i teď je to nahoru dolu a pořád ne a ne se přestat kojit…

Niko - teda proč bysme tě měly kamenovat??? hlavně to nějak přežijte bez útrap, prostě hladkej průběh, když už to máte - je to přece naposled!

Tady teda leje od rána, nevim co budu s rošťákama dělat?! Zubaře jsem zrušila, nemůžu pořád otočit hlavu a na masáž jsem se objednala na zítra - dnes už neměli volno. Tak budu ještě trpět - mužíček mi to zase namazal arnikovým olejem - krásně to prohřeje, trochu se mi ten „uzel“ od včera přestěhoval.

no ještě vám musim napsat co si HOnza vymyslel: má takovýho malýho medvídka, oni ho ty plyšáci berou jen tak napůl - občas, vlastně je ani moc nepotřebuje ale tohodle méďu si teď nějak oblíbil a začal mu řikat „miminko“ - asi nějakej emocionální vývoj… no ale je to velmi intimní a nikomu nechce říct jak se jmenuje, takže nic nevíte jo? Ráno mě překvapil - táty vylez z postele a šel pro Adama, kterej už chvíli pokřikoval, že by chtěl vstávat a Honza sice začal bečet, že chce tatínka (Honza chtěl tebe tady mít) ale pak se vrátil, přikulil se ke mě a řikal: já si ještě tady s maminkou poležim, budeme si povídat. Tak mi udělal radost ale záhy mě chtěl zase někam zavřít, myslim, že do pokojíčku… tak je to s nim taky nahoru dolu.

Šuldo jak je na horách?

jdu na ně - Honza se jde dívat Adamovi do pusy, prej že se musí podívat, jak mu vyrostly zuby…

Marta a kluci

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 15.08.05 10:26

Hmmm,nějak mi to dneka padá,že by to bylo tím příšerným počasím?

Jani,deníček jsem dočetla,napsala jsi ho opravdu moc hezky a z tvého psaní je cítit,že jste ve Skotsku byli šťastní a moc se vám tam líbilo!A Kájulka je super cestovatelka!
Naši přátelé byli před pár lety taky ve Skotsku a dodnes na to vzpomínají,jak je tam sice drsně,ale přesto hezky.
Až pojedete do Čech,vezmi s sebou prosím tě CD s fotkami,moc ráda bych si je prohlédla,pokud mi je ukážeš,hihi.

DVD s pohádkami je vypálené,ani jsem netušila,co se jich tam vejde,půlka disku je prázdná a to jsme tam ještě něco přihodili.
Martin mi ukázal,jak se pálí,snad už to příště zvládnu sama a nebudu muset čekat 3 měsíce,než se k tomu dokope.A přitom to zabralo asi 15 minut času!!!!

Ájulka sladce spinká,tak vytáhnu kýbl a jdu setřít,ať aspoň něco dělám.Musím zavolat Matesovi,jak se mají,vypadá to tak na krytý bazén,v tomhle počasí musejí mít na horách sotva 10 C.

Snad tenhle komentář odešlu,momentálně mi prohlížeč ukazuje přenosovou rychlost 0 bajtů:o (((((.

Hanka a Ája 29-tidenní

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 15.08.05 10:31

Ivi,

jak je to možný,nejsme my sestry?:o ))))))).
Máme stejně staré děti a stejné problémy.
Mně to hlava nebere,že večer,kdy by se miminko mělo nejvíc napít,je mlíka nejmíň!!!!
Já taky včera kojila mězi osmou a desátou několikrát,chtěla jsem vždycky vyměnit ještě prsa,ale Ájule mi u koja vždycky usnula a nic s ní nehnulo.Ale za 20 minut měla opět oči jak baterky a hledala něco do zobáčku,fakt mi připadala jako ptáček,co čeká,kdy mu rodiče dají něco k snědku.
Jinak s kakáním jsme na tom dobře,včera byly asi 3 stoličky,počůrané plínky má taky.
V noci jsem kojila od dvou do tří téměř nepřetržitě a pak až v sedm,v osm,v de­vět.....

Čau H.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 15.08.05 12:05

Ahojky,

Niko, díky za pochvalu deníčku, bylo to fakt krásné, jak bude víc času, naházím fotky, jen netuším, kdy to bude.

Hani, fotky máme udělané, tak přivezu i v papírové podobě.

Marti, srazík v Zoo by určitě nebyl jen kvůli Vám, myslím, že i KatkaN by přijela a možná i někdo jiný. Jinak otevřené asi zůstávají všechny varianty, čtvrteční, páteční, atd.

Omlouvám se, ale na nějaké delší komentáře to není, musím balit, žehlit atd, navíc mám strach z létání po té včerejší katastrofě, tak se snažím uklidnit hlavně nějak psychicky. Objektivně moc dobře chápu, jak to je s bezpečností letecké přepravy, horší je to prostě subjektivně pochopit.

Jana a Kajka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.08.05 12:56

Janiku,

denicek je nadherny, vratim se k tomu pozdeji, ted jsem v casove tisni …za moment odjizdime do Babylonu do Liberce, prsi tady od vcerejsiho vecera, takze ani neni co delat! Holky se cestou prospi a pak budeme radit az do vecera!

Srazik je mi jedno, v nedeli do Dvora urcite neprijedeme, teda do ZOO, podvecerni hospudku bychom zvladly, i kdyz i se segrou a babi.
Srazik u vas zni krasne a ani cesta na vychod mi nevadi, vy jezdite do PH jeste dale a volno mam na pondeli zajisteno:-))) A kdyby prijela i Hani s mimi, jeeeee, to by byla nadhera!!! PRijedu opravdu kamkoliv, a Dvur Kralove ve CT nebo PA by taky sel, my urcite pojedeme a i pocasi se ma podle predpovedi umoudrit.

Jedeme, sorry, ozvu se pozdeji…

Papa

Sulanek a Nika a spol z hor

 
Anonymní  15.08.05 13:07

Ahoj holkyyyyyy!!!!!!

Tady ztracena dcera Katka s Tomaskem. Emimino jsem vypustila uz asi pred dvema tydny, mozna trema. Prestehovali jsme se a jsem bez netu, sousedka ma sice stale pripojeni, ale prece jen nemam dost casu na to, abych stihla vzdy i poklabosit a jen sem prijit sedet na netu je fakt dost blby.

ALE: prestehovani jsme, vse nejdulezitejsi je hotovo, samo bude jeste spousta dodelavek a nakupu a zarizovani, ale to uz se musi zvladnout za pochodu. Mam z domecku ohromnou radost, je tu neskutecne krasne pro me, odchovanou panelakem je uzasny moct jen tak vykrocit do zahrady. A s Tomaskem je to taky o necem jinem, zadne slozite vypravovani ven, proste jen vylezeme na terasku a nebo jdeme do lesa kdy se nam zachce. Taktze spokojenost nejvetsi.

Taky jsem konecne rozsekla slozite rozhodovani o praci, sice to bylo trochu krokolomne, ale nakonec jsem se minuly patek upsala a je to, nastupuju 12.9..

A posledni novina je, ze v sobotu jedeme k mori, vybrali jsme hotylek v Turecku, melo by to byt fajn. Jedem s babi, vlastne hlavne kvuli ni, moc chtela jet a tak je to takove podekovani za dosavadni hlidani i za to co teprve prijde - Tomaska zatim do skolky nevzali a tak bude hlidat na plny uvazek prinejmensim do ledna.

Prispevky z poslednich dvou denicku jsem sice necetla, ale denicky jsem si nemohla nechat ujit. Ivco moc krasne jsi popsala porod, dojala i pobavila jsem se zaroven. Jeste jednou blahopreju, Tomasek uz je kus chlapa a Mojanek vzornej velkej bracha.

Jano i tvuj denicek je nadhernej, uplne jsem tam byla s tebou :)) Vyuzili jste dovolenou do posledni sekundy a urcite na ni budete dlouho vzpominat. Skotkso je nadherne a urcite jsi spoustu lidi navnadila. A Kajulka je velka sikulka, jak vse zkusene zvladla.

Ja uz musim bezet, Tomasek spinka a tak ho tam nechci dlouho nechat samotneho.
S mou ucasti tady to bude jeste par tydnu na levacku, ale po nastupu do prace, kdy sice bude fofr nejvetsi, si urcite na emimi ve svem dennim programu cas udelam.

Mejte se vsichni bajecne, i pres uplakane pocasi vsem preju krasny zbytek prazdnin a budu se tesim brzo na prectenou!

Pa pa, Katka a Tomasek

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 15.08.05 14:24

Čau holky!

Teda Jani - to musela být ve Skotsku fakt nádhera! Myslím, že jste si to fakt bezva užili. A Kajka je teda zkušená cestovatelka a příští rok Korsika určitě bude, že?! Jste ostřílení cestovatelé, dočista to obdivuju! Až mě to láká vydat se někdy taky na takový výlet. Mě na to cestování přitom moc neužije, ale tohle mě navnadilo!

Niko - to je mi moc líto s těma neštovicema!!! Hlavně kluků! Já si teď všimla, že má Lukášek takové jakési 3 pupínky, ale už je má třetí den a pořád jsou stejné, takové jak bradavičky a žádá voda se v nich netvoří, tak to určitě nejsou neštovice. Ale měla (mám) z toho docela strach. Teď by se mi to moc nehodilo!

S tou naší účastí na případném srazíku to ale nevidím nijak moc růžově. O víkendu jsem se dozvěděla, že čt, pá, so nám budou dělat fasádu!!! Z čehož mám strašnou radost i když na druhou stranu nás čeká fůra práce kolem toho. Takže to nevidím nijak reálně. Možná ještě by to šlo, kdyby se domluvilo něco na to příští pondělí a nejlíp jak psala Janča, tak u jejích rodičů, což bych měla ještě blíž! :-)))) Ale to jen tak na okraj. Budu si muset ještě počkat na nějaký ten příští srazík!!! Jen doufám,že se nám to někdy podaří!!!

Dnes u nás pořád prší! Je to hrůza, protože jsem zjistila, že nám zedník udělal blbě vchodové dveře a teď když prší, tak tam stojí na každém schodě asi 1-2cm vody!!! Každý schod je blbě vyspádovaný místo směrem ven, tak směrem k předchozímu schodu a voda nemůže odtéct! Navíc jsou tam protiskluzové hliníkové lišty, které jsou taky výš, než je vhodné a přes ty ta voda nepřeteče ani kdyby chttěla. Pořád to musím chodit stírat! Jsme z toho pěkně mimo, protože v zimě jak na to napadne a namrzne to, tak se nám to asi začně pěkně odprýskávat! To jsou chuťovky v závěru! Fuj!

Jinak jsme měli víkend hodně pracovní! Vyorávali jsme u našich brambory, tak jsme si mákli! Nejšťastnější byl Luky, protože se skoro pořád vozil s dědou na traktorku! Seděl tam jak král! Bohužel jsem neměla foťák! Ale taková příležitost určitě ještě bude! Taky jsem se zase dozvěděla o několika barácích, kde „ti naši zedníci“ dělali fasádu a pořádně to zmrvili! Tak jsme z manželem oba dost nervózní, jak to dopadne. Každopádně jsme se rozhodli pod vlivem těchto poznatků pro změnu technologického postupu a nebudem mít přesně tu fasádu, co jsme chtěli, ale trošku jinou. Máme obavu, že tu naši vybranou oni prostě neumí udělat. Jéje, už s tou fasádou taky otravuju dlouho,t ak už o ní pomlčím.

Hani, Ivčo - Vaše problémy s kojením mě docela děsí!!! S Lukáškem jsem měla problémy už od počátku a kojili jsme taky vždycky hrozně dlouho, skoro pokaždé jsem musela odstříkávat a kojila jsem co chvíli, tak se už teď bojím, jak to zvládnu s Prckem!!! Začínám si říkat, že by mi nevadilo, kdyby v břiše vydržel ještě z rok!
Hihi, připomeňte mi tudle větu v listopadu! :-)

Tak jdu ještě něco dělat - setřít schody?! :-)

Čau
Monča a Luky a Prcek

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 15.08.05 14:30

Kači, gratuluju k přestěhování!!! Jak vidím jsi novým bydlením nadšená, i když je určitě ještě fůra práce!!!! Já si taky hned zvykla! Miluju tu možnost jen tak bez vypravování se vyběhnout do zahrady!
A taky blahopřeju k rozlousknutí problému s dvěma možnými zaměsnáními! Tak ať se Ti v práci moc líbí!
A na dovolené samo taky!
 Monča

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.08.05 15:29

Ahojky kočky a dětičky,

protože jsem delší dobu nebyla, tak jsem se rozhodla, že vás zahltím info, jak jsme se měli v Liberci a co děláme nyní :-)

Cesta do Lb proběhla bez problémů, Adámek si usnul a spal asi hoďku v autě, Beru taky spinkala, tak co si přát více. Krizovým bodem našeho výletu bylo vynesení věcí, ale jako správnej blázen jsem to pobrala najednou, tj. korbičku od kočárku naloženou oblečením, balík vod, tašku s jídlem a tašku s botama. Adámek mi asistoval, ale stěžoval si, že schody jsou moc vysoké, tak jsem ho nechala stát na schodek a hulákala celou cestu, že jsem hned u něho. Byl statečný, protože jsem se ještě jednou vrátila pro klíče od garáže, které teda nebyly, ale to nevadilo. Auto jsme odvezli na jiné parkoviště, popadla jsem už vzbuzenou Berunku, dala ji do podvozku a dojeli jsme domů. Tam byla pěkná kosa. No z Prahy jsme zvyklí na takových 25 stupňů, i když se netopí, prostě barák je rozpálený. Tady nás čekalo slabých 18, takže si dovedete představit, jak jsme byli zmrzlí. Zvlášť Berunka. Šli jsme se podívat k sousedům a zase zpátky. Rozhodla jsem se zatopit v krbu, ale ouha, nebyly sirky. Tak zase k sousedům vypůjčit si sirky a už jsme dostali i klíče od garáže - měli je půjčené. A jako správná tábornická dcerka jsem si vzpomněla na dětství, kdy jsem chodila do turistického oddílu a naučila se zapalovat březovou kůrou. Normálně mi to totiž nechtělo chytnout a náš oblíbený pevný podpalovač Pepo taky nebyl. Jakmile jsem měla naloupanou kůru, už mi to chytlo a já fajrovala, abych alespoň obývák vytopila. Až večer teplota stoupla na 20, což taky nic moc, ale aspoň něco. Berunce jsem oblíkla všechno možné a položila ji na zem před krb…teda ne úplně, ale aby na ni šlo teploučko…byla spokojená a hrála si. Úterý jsme nějak překlepali, vlastně se přišla podívat kamarádka z dětství žijící ve stejném baráku, teta Bobka, podle Adámka teda Bóba a byla pohoda. Žvanily jsme. Večer v ložnici byla kosa, že jsem Berunce na pyžamko dala svetřík i ponožky a 3 vrstvy dek…sem tam měla totiž studený nos a já se bála, aby mi nenastydla. Hned ráno jsem zase naloupala kůru a zatopila. Večer jsme měli příjemných 23 stupňů. To byla slast. Dopo jsme měli na návštěvě kamarádku, která v říjnu čeká chlapečka, tak jsem jí přivezla nějaké oblečení, nespotřebovaný Yal a plenky, které jsou Berunce malé. Obídek jsme měli hotový a po odpol. spánku jsme chtěli jít do dětského koutku, který je nově udělaný, ale přišla další kamarádka, tak jsme opět žvanily…byla unešená z Berunky, jak se pořád chechtala a nemohla se ani v klidu najíst - Berunka - jak na tetu pořád koukala. Adámek skákal z parapetu na sedačku…no předváděl se, ale i tak byla pohoda. Pak zase k tetě Bobce, která Adámkovi půjčila nějaké hračky a večer přišel bývalý manžel…my máme pohodový vztah. Navíc teď čeká ve svých 42 letech první dítko, tak jsem na něho zvědavá. S ním jsme se domluvili, že se zítra u něho stavíme v práci, protože má LUĎU, tj. jeřáb (kdo sleduje Bořka stavitele ví) a Adámek si do něj sedne. Tak byl Adámek natěšený, že mě ráno hned hnal, ať už jedeme. Berunka večer vytuhla úplně sama a my se s Adámkem zachumlali do pelíšku a usnuli. Luďa Adámka uchvátil, byl teda orezlý, ale to mu vůbec nevadilo. Adámek si tam sednul a usmíval se jak měsíček…to mi ještě Martin řekl, že jeho kamarádi mají tank a že s ním byli na Letné při oslavě 60.výročí osvobození. No kdybychom to tušili, tak bychom tam jeli. Adámek tyhle stroje miluje. Ráno mělo být hezky, ale předpověď pro Liberec nějak nevyšla, tak když jsme bylo po Luďovi, tak bylo 10 a říkala jsem si, co budeme dělat do oběda. Jo, ještě jsme se potkali s býv.tchánem. Neviděla jsem ho tak 5 let…koukal na mě, pozdravil a evidentně nevěděl, kdo jsem. Tak jsem se začala smát a říkala jsem, že určitě neví, kdo jsem :-)))) Pak mu to došlo a byl skvělý. Dětičky se mu moc líbili a hlavně Berunka, říkal, že takovou holčičku by hned bral. Moc se mi prý ty dětičky povedly…mé mateřské srdce se dmulo pýchou…To jsem odbočila. Dětský koutek byl zavřený, tak jsem navrhla, že půjdeme na zvířátka do ZOO. No to jsem si dala. Takový nával jsem tam nikdy nezažila. Navíc se nedalo zaparkovat a když, tak parkování stálo 50,– do automatu, ale já neměla drobné. Tak jsem to strčila do postranní ulice a bylo. Po zakoupení vstupenek jsme ani nechodili do všech pavilonů, protože Adámek chtěl na vláček, tak jsme šli rovnou. Když jsme dorazili k vláčku, Beru už byla neklidná, měla hlad, tak jsem ji chvilku nesla. Ještě, že je nakojená během 5 minut. Adámek do toho otravoval, že chce na huhuhu tj. vláček…do toho si se mnou povídala jedna holčička, když jsem Berunku kojila…no bezva situace. Naštěstí jsme vláček stihli, ale já s Adámkem nemohla kvůli Berunce v kočárku. Tak jsem mu hučela do hlavy, že pojede sám, musí sedět, nevstávat. Tvářil se, že je to přece jasný, tak vyjel. Já si rychle skákla na WC a už byli z první otočky zpátky, tak jsem mávala jak o život. Adámek mě hledal očima, zamával a jel dál. Suverén. Pak dorazili a oznamoval mi, že tam vzadu je brm brm…jako auta. Tak jsme letěli bílí tygři nebílí tygři, bylo mu to fuk.....a už jsme byli u aut. Určitě je znáte, jak sami jezdí a Adámek na takovém už jednou byl na Matějské, ale to jelo hodně pomalu. Tyhle auta jela jak blázen, tak jsem ho ukecala, že nepojede, jen si sedne. Tak to ustál. Pak tam je klouzačka, na kterou se nasedá v ohrádce se zvířátky - koza, koně. Tak si tam přelezl sám, já kolem jezdila kočárem jak blázen…no ještě, že jsme za chvíli vypadli, i když pořád říkal, že se chce vrátit. Doma jsme se najedli a mě začala pekelně bolet hlava. Moc jsem toho za den nevypila, tak se mi to vymstilo. To vždycky, když moc nepiju. Celou cestu zpět jsem pomalu upíjela a žvýkala žvejkačku…trošku to pomohlo, ale doma jsem si stejně musela vzít prášek, to bylo jak vysvobození.

Kupodivu jsme ve čt stihli Adámka i ostříhat. V LB si našel takové dětské nůžky, které nejsou rovné, ale mají vlnky, takže i stříhají vlnky. Trval na tom, že pokud stříhat, tak těmahle nůžkama.....no stejně při mém stylu stříhání to je naprosto jedno, jestli je to rovné nebo ne, takže i po cca půl roce máme ostříhaného chlapečka.

Holky, Adámek mě tak dojal v LB. Já kojila Berunku, on si vzal medvídka, vysoukal si triko a taky ho začal kojit. Pak si ho hodil na rameno a poklepával ho po zádíčkách, přesně jako já Berunku. Ty dětičky jsou takové malé opičky.....Dnes koukal opět na Gluma, tj. Pána prstenů, to on miluje a zase si vzal toho medvídka, po:,–(il si ho na klín a povídal mu…teď Odula…ne ne, Odula není. Glum, tam vzadu......no úplně jsem se u toho dojala, jak mu vyprávěl, co se tam děje.

No a ve čt navečer jsme odjeli směr chata, protože ségra si brala naši starou postel a nám v pátek montovali NOVOU!!! Takže jsem jen vyhodila špinavé prádlo a přendala věci z korbičky do tašky a jeli jsme znova pryč. V pátek montáž zařídil Tom a konečně jsme se zbavili toho příšerného starožitného stolu…žádný starožitník ho nechtěl, tak šel na likvidaci. No a dnes jsme byli v IKEA vybírat nový, protože konečně z jídelny uděláme dětský hrací pokoj. Jsem v klidu a stejně si myslím, že si děti budou hrát převážně v obýváku, ale obýváku se aspoň od hraček trošku uleví. Počítám s pořízením menšího jídelního stolu, nějakého futonu na řádění, Adámek chce vajíčko na sezení z IKEA, to se mu moc líbí…no prostě to zařídíme k dětské spokojenosti. Už se na to těším. Ještě k chatě. Na chatě bylo fajn, Adámek věčně venku, takže jednou spal odpo i 3 a ¾ hodiny. Berunka vyžaduje už i víc pozornosti, hlavně nespí tak často, protože je cca 1,5 - 2 hoďky vzhůru a pak jí stačí jen cca 40 minut ke spánku, což mě teda nestačí, protože kolikrát nestačím ani zabrat. Navíc si usmyslela, že bude vstával v 5:30 - 6 hodin, což je šílenýýýýýý. Snad si za chvíli vymyslí trošku jiný čas.
Vyžaduje i víc pozornosti, ale zatím to ještě jde.

Tak se mi doprala druhá várka, jdu to mrsknout na sušák, ale asi ho dám dovnitř, aby aspoň něco uschnulo.
Ve středu jdu k holiči, konečně se zbavím těch šedin a ve čt budu „zdobit" na Shakespearovských slavnostech. Jdeme i s Berunkou, naštěstí ten plánovaný raut je už před představením asi o půl 7, takže Beru musíme vzít s sebou. Když se jí tam nebude líbit, prostě to zabalíme a půjdeme domů. Teď jen nevím, jestli mám dát Adámka k babi na chatu, nebo aby babi hlídala tady.....on je Adámek děsnej závislák na mě a spát beze mě to by byla zase scéna. No usínání bude muset zvládnout.

Tak jdu na to prádlo a papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.08.05 16:17

Ještě já,

konečně jsem přečetla deníček. Jani, to muselo být úžasné. Moc hezky jste si to užili a Kajka je super tábornice.

Musím uspat Beru, je neklidná a sama teď moc nedokáže zabrat.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.08.05 17:38

Já trubka, VŠE NEJ … HANCE K SVÁTKU. HODNĚ ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍČKA PŘEJE
 VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.08.05 21:12

No tak kde jste kdo?!?!?!?!

papa VABE

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 15.08.05 21:17

No jo - Hani vše nejlepšíííí!

Marta a kluci

ps: jsem pěkně našvaná, chtěla jsem obnovit naše soukromou fotogalerii na webu a ouha, nebude to tak jednoduchý… nakonec rodina.cz je celkem dobrá volba - zradil mě už druhej nástroj na tyhle fíčurky. jdu se zatim radši dívat na americké filmové léto…

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 15.08.05 21:31

hezky vecer!
jdu trochu zvednout moralku,at tu neni veronika s martou sama,ja cely den sem tam nakukuju,ale komentar nejsem schopna napsat.
asi vidite podle chybejici diakritiky a malych pismen,ze mam u sebe opet aju,nakojila jsem ji,ale predtim to bylo s velkym revem,jako kazdy vecer.dala jsem ji sab simplex,snad se vyprdikuje a bude spokojena.aaa­aa,ocka jsou otevrena,snad nebude plac.

vroniko,v liberci jste si uzili,teda meli jste „doma“ peknou kosu,ale nezmrzli jste a mate aspon natrenovano na zimu:o )))))).
do ZOO bych jela hned,bili tygri jsou moc hezci.a prima je to i botanicke zahrade,ale pro deti nic moc.a co babylon,ten vas nelakal?jakpak se tam asi libilo suldovi s nikou?
s byvalym muzem mate hezky vztah,coz je asi dost nevydane.pobavila me historka s tchanem,ktery te nepoznal:o ))))).bodejt,jako maminka jsi urcite jeste hezci nez predtim:o ).

marti,my mame na rodine zalozene stranky,ale posledni fotky jsou ze zimy lonskeho roku.rodina.cz je neustale zasekana a nebavilo me porad zkouset,jestli pujdou fotky naloudovat.parkrat jsem to zkousela a neslo to,tak jsem s tim sekla.

kde mame holky esterku?ona jela nekam na dovcu???????????

pa hanka a aja

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.08.05 21:42

Hani,

abych se přiznala, ještě jsem v Babylonu nebyla. Ale s oběma dětma si tam sama netroufám. Máma teda říkala, že se tam může i s kočárkem, ale Adámek by chtěl být pořád ve vodě a Berunku bych nerada nechávala samotnou. Příští výlet do LB máme naplánovaný až na říjen, tak to vezmu mámu, aby šla s náma a užijeme si.

Jdu konečně napsat inzerát na pronájem svého bytečku…to se mi tak nechce, ale musí to být.

Tak zatím papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 16.08.05 10:36

Ahojte!

No to je nekázeň,venku je šeredně,tak se nevymlouvejte na hezké počasí a pište.

My jsme s Ájou vstávaly teprve před hodinou.Nevím,jak se to stalo,asi jsem jí dala k ránu špatně plínku,byla celá durch i přes zavinovačku.
Je to potvůrka malá,vyčůraná,jak je vzhůru,vyžaduje pozornost,jinak brečí.Dudlík moc nechce,většinou letí obloukem ven.Takhle kdyby mamka dala prso do pusy,to by bylo lepší.Mám totiž pocit,že si dělá dudlíka ze mě.Když je totiž po jídle a pláče,prso si vždycky vezme,slastně podudá,párkrát polkne,aby se neřeklo a usníná.Včera mi to takhle předváděla celé dopoledne.Já naivka myslela,že má hlad a ono ne.

Klárka si dovolenou náramně užívá,i když je škaredě,má tam spoustu dětí a blbnou na chatě,byli i v bazéně ve Špindlu,2× se svezla s taťkou na „bogáně“,jak říká tobogánu.Do telefonu mi všecno vyžvanila,nějak se do něj rozkecala,ještě nedávno odmítala říct i ahoj.

Zatím pa,jdu se konečně nasnídat.
Hanka a Ája
PS:Díky za přání k svátku,málem bych zapomněla:o ))))))

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.05 13:52

Mila Hanko,

jen to NEJ… k tvemu svatku a hodne detatka k tomu!!!!

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.05 14:17

Haniku,

tak jak si to doma uzivas sama? Mas pravdu, ze na to ze je tak hnusne, je tady prilis mrtvo!!! Zase poslu vystrahu:-)))

My jsme vcera prave premysleli, zda jet do Spindlu nebo do LBC, nakonec kvuli polednimu spani jsme zvolili LBC … bylo skvele, tobogany jsme si s Nikou uzily moc, ona je takovy vodni zivel sileny az hruza. Holky se svezly kazda jednou a stacilo a Nika stale rvala jeste, jeste, jeste:-))) Jen ta cesta tam byla silena, vsude opravy silnic, bouracky … no 70km jsme jeli pres 2h, proste sila … vecer, no spise v noci jsme jeli delsi trasu jinudy, a byli jsme tady za 1.40h … no taky jsme nepotkali temer auto:-))

Dneska zatim sedime doma, venku je odporne … zima, vitr takovy, ze vidim hybat se cely kopec stromu, ale az se holky vyspi, urcite udelame nejakou malou turu, teda pokud se nerozprsi. Navic jak jsme zprovoznili teplou vodu v sobotu, od te doby to nejak nefunguje a docela nam to pije krev, ach jo!

Nejak moc na muj vkus padaji letadla, nezda se vam? Nejdrive Kyperske s tolika detmi na palube a pred chvili hlasili nejake letadlo ve Venezuele, mam z toho husi kuzi!!!

JANI, denicek je prekrasny, moc jste si to uzili a Kajka taky! Taky jsem v predstavach cestovala s vami a je mi jeste vice lito, ze jsme nedojely tehdy dal ac jsme to mely v planu, ale kvuli zpozdeni se nepovedlo. Navic jsem byla jedina ridicka a i tak jsem byla tim jezdenim naprosto vycerpana, jely jsme totiz od Londyna… Ale jednou tu cestu na sever urcite absolvuji a treba i s Nikou az bude vetsi a oceni to vse kolem. Vy jste ovsem super cestovatelska prirodni rodinka a moc vam fandim!!!

Bracha si nalozil obed a voni to tak, ze muj zaludek chce takyyyyyy, tak jdu taky papat, mnaaaam!

A co srazik??? Nikdo se k nicemu nevyjadruje …copak jste to zabalily? Ja bych opravdu hlasovala za navstevu Janky a Kajky, vzdyt je to pouze par kilaku navic a muzete to vzit treba pres Dvur Kralove a pak pokracovat … co vy na to?

Dalsi alternativa je ZOO v patek ve Dvore, ma byt dokonce i hezke pocasi, ale nemyslim si, ze bude cas na pokec a navic kazdy prijede v jinou dobu a v jinou odjede jak to znam a budeme pobihat s detmi a na posez a pokec nezbyde cas. Ja pojedu urco s brachou a vsemi detmi a budeme trochu vice svazani a navic vyjedeme asi v poledne at si deti trochu dachnout v aute, jak to tady vidim, nejsme schopni nekde byt v 10 ci 11h, bracha ma trochu jine tempo ranniho probouzeni a na padak ho sotva posleme v tomto pocasi, navic do ZOO chce jit taky…

Prosim, vyjadrete se at si to muzeme vsechny nejak zoorganizovat…

Jani a co takhle pokud se vice lidi neprida, sejit se u vas treba v komornejsim slozeni a treba i Hanka by mohla prijet s malou prdelkou a zrejme i s Klarkou, my se na vas moc tesime a kdo vi, kdy vas zase uvidime…

Mejte se krasne, jdu plnit zaludek

Sulanek, Nika a a spol. z hor

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.08.05 14:50

Hani,
tak se tady normálně směju nahlas! Naše děti jsou snad nějaký dvojčata nebo co :)!!!! Jasně - nejlepší dudlík je mámino prso :). U nás je to to samý. Teď nemohl zabrat, vždycky oči jak trnky, začal se kroutit a hroznej brek. Tak já naklusala, Tom třikrát požmoulal a chrněl. Takhle se to opakovalo asi pětkrát, teď už jsem to vzdala a položila do košíku (kde si samo stěžuje!), potvůrku malou. Taky mě překvapuje, jak takový malý mimi už potřebuje pozornost. Když na něj Mojánek mluví nebo třeba zpívám, tak je to zlatíčko, běda jak je kolem ticho. Tak náš pán udělá pěknej vyrvál! Včera večer jsem ho nechala asi deset minut brečet (sice jsem trpěla, ale vždycky jsem chovala - pohoda, položila - brek, tak jsem si říkala, že mu snad opravdu nic není a je to jen takovej rozmárek) a panečku - usnul kolem čtvrt na devět a spal snad do jedné do rána!!!! Pak jsem kojila asi ve čtyři a vstávali jsem v půl 8. To by se mi líbilo!!!
Tak jsem se pořád divila, že MOjánek nějak moc nekomentuje kojení (kromě toho, že Tomáškovi ukáže jedno prso a řekne: TAdy máš pití, pak na druhé a řekne: Tady máš jídlo (jak kojím pořád z obou, tak si to Mojánek zřejmě takhle myslí :) ) a dneska mi povídá: „Mami, já bysem taky chtěl hamat z prsa…“. No, naštěstí si to nechal vysvětlit :) :).

Jdu poskytnout prso…, bořej se tu zdi :)
ahojda I

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.08.05 15:07

Ahojky kočky,

my se vrátili z IKEA a z celého seznamu jsme pořídili jen pár věcí, protože židli měli jen jednu, a to nebudu kupovat.

A jak se srazíkem? My jdeme ve čt na ty Shakespearovské slavnosti a Adámek bude spát na chatě. V pátek razím opět do IKeA, kam už mají přivézt židle, tak vezmu i stůl, futon, Adámkovi vajíčko a stojan na kreslení. Necháme si to odvézt domů a pak hajdy pro Adámka na chatu.
Pro nás je to organizačně dost složité, protože pokud bychom jeli tak daleko, tak musím jet, aby se Adámek vyspal v autě, což je po o. Pak na místě nějaká zábava a program a zpět, tak to by mi asi nevydržel. Takže takový dlouhý výlet na jeden den, to asi ne. Pro Berunku je to taky moc dlouho v autě. Kdyby to bylo s přespáním, tak už je to něco jiného a můžeme to načasovat příjezdy a odjezdy na dobu, kdy Adámek spinká. Takže z tohoto srazíku, pokud se bude konat, u nás nic nebude. To se omlouváme. Docela jsem počítala s tou Nikou, ale samozřejmě se nedá nic dělat, když jsou dětičky nemocné.

Beru se durdí, jdu na ni.

papa VABE

 
Anonymní  16.08.05 15:19

Ahoooj - myslela jsem, že se dneska vybalíme někam na celý den ale kluci si to vymysleli jinak - Adam spal sotva půl hodiny a nemohl už vydržet (chce si lozit, ťapat a to nejlépe doma, kde ho nikdo tak moc neomezuje…), Honza si schrupnul v autě - jsem tak proti tomu - je tam zkroucenej jak paragraf - má už tu větší sedačku a ta nejde moc do leže… No tak jsme si zaběhli domů a kluci hned vyžadonili Ferdu a Mravence… teď pro změnu žadoněj jídlo, strašně jedííí, a to před chvílí jedli, co budu dělat v pubertě????

Já teda nevim s tim srazíkem, jsem úúúplně nahlodaná, rozpolcená… Pro nás je to asi moc daleko až k Janě - moc rádi bysme ale kluci to cestování te´d nějak hůř snášej, takže jim stačí cesta do Pardubic a jsou úúúplně na mraky+naštvaný, i když spěj, tak se brzo probuděj a pak jen pruděj. Když nepruděj oba dva, tak aspoň jeden a já jsem z toho dost na nervy.
Jste někdo schopný udat Jany souřadnice - mě do mailíku? Šuldíku, Hani prosím!!!! - vy to určitě víte z hlavy… abysme to mohli s mužíčkem probrat, jestli to zvládáme nebo ne.

Veroniko, myslím, že bych s nima oběma taky nešla plavat SAMA - možná když byl Adam ještě schopnej vydržet v autosedačce ale teď se dvěma běhacíma lotrama ani náhodou. Jinak Honza asi závidí toho jeřába, chodíme teď jak pominutý okukovat malý jeřábky nedaleko - opravujou kanalizaci - neštěstí druhých je pro nás velkým štěstím pokaždé, když se vymyslí, že jdem na jeřábky.

Suldo, tady je taky hnusně - dnes sice neleje ale je zataženo a chvílema fouká strašnej vichr - no prostě podzim. Ale na horách je to určitě mnohem lepší než ve městě… já bych tááák vyrazila, Adama do krosny a šup na kopec - moje záda by asi nevydejchaly ale co bych neobětovala pro občerstvení mozku!

Hani, tak rodina je taky neschůdná?? to je děsný, já myslela, že když Missorka to tam má, že je to ok - hmmm, tak nevim, asi budu muset nějak zprovoznit to, co kdysi vymyslel mužíček - jen je s tím taky děsný práce s upravováním fotek atd.

Razíme někam ven nebo se tady z nich picnu - no to se stejně asi picnu! Ale brzo ráno jsem byla konečně na tý masáži - to bylo teda maso…skučela jsem a prej mě to bude ještě tak 2-3 dny bolet, mám ještě minimálně 2× přijít, hned jsem se objednala. Cítila jsem okamžitou úlevu ale úplně ok to teda není, hlavu sice otočím ale ne úplně, na křižovatce u toho mírně skučim ale aspoň si připadám, že už můžu řídit! Všem co maj druhý broučky doporučuju nějakou prevenci!!! nošení, zvedání dětiček, kterym přibejvaj kila + to samý s těma velkejma je prostě na záda záhul. Jo kdybych měla čas na nějaký cvičení, tak se mi to asi nestane… jsem ale ráda, že si vyčistim zuby a vysprchuju se, o cvičení si můžu zatim nechat jen snít.

No konec stěžování!
Mějte se!!! Marta a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.08.05 15:37

Ahojky Marti,

zrovna včera jsem si říkala, že už snad potřebuju pravítko, jak se hrbím a když jsem se narovnala, připadalo mi, jako bych narovnala kouli :-)))) Úplně mi v zádech křuplo. Musím pořád myslet, že musím chodit rovně, ale stejně na to chvíli zapomenu.

Zítra snad má být hezky, tak vyrazíme ven. Adámek je natěšený na bábovky, tak se půjdeme vysmradit. Ve čt jdeme s Beru na očkování 3. dávky hexavakcínou.

Dala jsem si závazek, že poskládám věci v šatně - botičkové šatně, do které dám vody, igelit. a papírové tašky a taky Aimy jídlo. A jídelna bude připravená na nastěhování nových věcí. Jen kdyby Berunka spala déle. Teď spí tak půl hoďky. Dopo spala jen 10 MINUT!!!!! No hrůza. Ale pak, když jsme potřebovali vyrazit do IKEA, tak spala a spala, že jsem ji musela vzbudit. Bylo mi jí líto, ale nesla to statečně. Adámek totiž spal jen do 6, tak jsem se bála, že mi cestou domů vytuhne. Naštěstí jsme ho s babi udržovali v bdělém stavu, tak si teď chrní…Měla bych zaplatit faktury, udělat tu šatnu, zkouknout jednu smlouvu…ale nevím, do čeho se dřív pustit. A teď mi to ukazuje, že se net odpojil. Mě klepne.

Tak papa, jdu to uložit a pak případně loadnu. VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 16.08.05 21:28

Ahojky!

Ája je mimořádně klidná,normálně každý večer řve,teď leží v ložnici v košíku,škytá,nes­pí,ale neřve!!!Ale co chvíli už čekám pláč.Zrovna jsme pláč s Ivou konzultovaly přes SMS,je to tak super,že jsou mimča stejně starý a tak můžeme řešit podobné problémy:o )))).

Á,už je pláč.

Šuldo,Jani,pokud bude srazík v místě Janiných rodičů,což tuším,kde je,tak bych určitě přijela,vždyť je to nějakých 20 km,to bych nemohla nepřijet!!!!Nebo Jani plánuješ srazit se u vás doma?
Každopádně,pokud to bude tam nebo tam,rozhodně přijedem,to si prostě pro:,–(ím a hotovo!

A Jani,vy už jste na cestě domů?

Klárka je v Krkonoších evidentně spokojená,má děti,lítaj venku,prý dnes nepršelo,ale je děsnej vítr,což Šulda může potvrdit.
Dnes byli krmit kačenky v zámeckém parku ve Vrchlabí,to už je každoroční rutina:o ))).Zítra jedou do Lb do ZOO,uááá,ti se mají,hned bych jela taky:o )))).
V noci je kočka bez plínek a drží se,měla jednu nehodu ještě doma,ale jen si cvrkla,asi si neuvědomila,že nemá plínku.
Takže jsem moc ráda,hlavně kvůli té hnusné vyrážce,kterou měla hlavně po plenkou.

Tak jsem Ájulku nakojila,před hodinou sice pila,ale děsně se kroutila,pořád se pouštěla a pak začala pouštět ještě něco jiného:o ))),trápily ji prdíky a tak si ulevila,teď se hezky napila a usnula mi v posteli:o ).
Já se půjdu umýt a asi zalezu do postele s knížkou a možná i usnu,pokud kočička dovolí.

Páčko
Hanka a Ája

 
Anonymní  16.08.05 21:50

Ahojky,

hlasime se op 14 dnech. Vratili jsme se dnes z chalupy a ja ted konecne usedla k PC, uf to byl abstak!!

Vse jsem skoukla jen letmo.

Jani, to musela byt nadherna dovolena. Cca pred 6 lety jsme s manzelem take absolvovali dovolenou Anglie a Skotsko a byli jsme uplne uneseni. A je super, ze i Kajka to zvladla tak v pohode.

Hani, Ivco, to je teda zahada s tim vasim mlickem. Ja nikdy problemy nemela, spis naopak mam mlika na rozdavani, poslu vam ho mailem, chcete?:-))) Ba ne, no hlavne vydrzet.

Katko, gratulace k prestehovani a k nastupu do prace, budes toho mit na sebe taky hodne, co! A krasnou dovcu preji!

A co u nas noveho?

Viki uz skoro leze, zatim se spis plazi jako vojak, ale ke klasickemu lezeni mu schazi uz jen „krok“, sam se po:,–(i a kdyz je v postylce, tak si i stoupne, chyti se za sprusle a je nejstastnejsi na svete. Rostou mu dalsi zuby a silene prudi, no snad to brzy prejde.

Ondra je uz tyden uplne bez plen i v noci a zatim bez nehod. Najednou ze dne na den sam nechtel plinu.

Pres den uz z 90% nespi, nema ani cenu ho nutit. jen kdyz nekam jedeme autem, tak to casujeme tak, aby v aute vytuhl a vyspal se aspon trochu, jinak je hotovy hrozne brzo a je protivka.

Hani, dodatecne vse nej k svatku!

Tak to je zatim vse, jdu patrat po predeslem denicku a tesim se na poctenicko.

pa

Irena a Ondra a Viki (skoro 8M)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.08.05 22:08

Ahojky kočky,

teda, tak Viki už leze??? To je šílenost. Jak to teda letí, myslím :-) Berunce bude ve čt už 5 MĚSÍCŮ!!!! Taky z toho šedivým, že jdu zítra na přeliv…:-))

Hani, přeji klidnou noc a hodně mlíčka.

Mám vše hotovo, jdu hají. Beru si určo vymyslí vstávat v 5:30, což jsem zase hotová já a ona je do růžova.

papa VABE

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 16.08.05 22:23

Jo jo jo! tak já mám jasněji co se týká srazíku:

Hani ještě jednou díky za info - bylo to moooc důležitý zjistit, že je jedno jestli pojedem do Dvora nebo k Janě nebo jejím rodičům - je to na km asi tak na stejno!!!

Takže my se přizpůsobíme místu, kam se to nejlíp všem bude hodit - souhlasím, že by bylo lepší odpoledne, dětičky daj šlofíka v autě a pak budou moct řádit. Třeba si stihnem i něco říct?!

Jen je to s námi stále stejný s datumem - ve čtvrtek nemůžem, pá, so a ne se přezpůsobíme.

Tak to mám takovou radost… a s tou si jdu taky půjdu lehnout!

Veroniko ještě k těm zádům, jseš dobrá, že se snažíš mít je rovná! máš můj obdiv, já se jen přistihuju, jak se hrbim s klukama na koberci u kostek - ale copak můžu odmítnout ty sladké oči - mami já si chci stavět s tebou…

No Honza si při koupačce rozsekl ret o baterii, pak nadešla chvíle vyndavání třísky, co si odpoledne se mnou zadřel, když sebou seknul na Petříně. Aspoň že Adam byl dnes bez úrazu… ale jestli budou takhle pokračovat, budu brzo rozšiřovat lékárničku. Aspoň, že tyhle procedůry dělá táta, je-li po ruce.

Irenko Viki už leze??? to to letí… moc s tebou cejtim s tim spanim, třeba se ještě zase spát začne až se sesynchronizujou - jako ty moji! Vydrž - pro mě to lezení + nespaní bylo fakt šílený, snad to budete mít víc v pohodě - teď , když už Adam chodí, začíná to s nima bejt moc fajn.

Katko - ta tvoje kuchyň je teda nádhera, takže věřim, že domeček je takovej celej, tak si ho krásně užívej! ta zahrada mi tady moc chybí… a je super že máš práci, jen škoda s tou školkou - já chci Honzíka dát taky od října na pár hodin, ale spíš to taky vypadá na leden. Jsem vlastně strašně zvědavá jak to ty naše kocoury a kočičky bude bavit!

No jdu spát - kojení zdar! (Hani a Ivi - ono se to srovná, dejte tomu čas, po šestinedělí …)

dobrou Marta a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.08.05 08:23

Tak hola, hola, kde to vázne?!?!?!

My dnes s Berunkou, teda Berunka, já bych spala i nadále, vstávaly v 5:37, přesně se takhle probudila. No nevím, co to má za výmysly…jenže musím vstát a vzít ji, aby nebudila Adámka. Teď máme puštěného Gluma…náš oblíbený fil (Pán prstenů - Návrat krále). Jednoznačně vede Odula - velká pavoučice, co píchla Hobita Frodo Pytlíka do bříška a zamotala ho :-))) Já už to viděla asi 100×.

Dneska po delší době budu bez obou dětí, teda jen asi hoďku - dvě, jdu k tomu holiči, ale těším se na neskutečný relax. Nechám si to i vzadu zkrátit a hlavně přeliv…bez toho už se nemohu obejít.

Jo a Aimy nám začala hárat…to je radosti. Zase dostane kalhotky a bude mi brát moje intimky :-)))) Já si je nakoupím a ona mi je spotřebuje :-) No a prý příští rok na jaře budou štěňata…no to mě asi klepne. Kde??? Kam je dáme???? To nechci vidět. Dvě malé děti a hejno štěňat, protože labradoři jich mají hejna…pic, pic, pic…teda jako že se střílím.

papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 17.08.05 09:10

Ahojky!

Opět snídám u netu,nikdo po mě neleze,tak toho musím využít,zvlášť,když Ája usíná v lehátku.
V noci byla pohoda,kojo bylo až ve 2,teda bylo skoro až do tří,mezitím s přebalením,kočka měla nálož v plíně.Pak kojo až o půl šesté a zase jsme spaly až skoro do osmi.Mlíčka bylo včera a tudíž i v noci dosti,tak by se mi to líbilo.Taky si říkám,jak psala Marta,že se to snad po šestinedělí srovná a poptávka-nabídka bude akorát.
Ale už jsem včera koukala po odsávačkách,asi hodím do diskuse otázku,zda ruční nebo elektrickou.Zatím to nechávám otevřené a uvidíme,jak bude vypadat za týden váha.Když to bude mizérie,jdu do toho.

S tím srazíkem se to u nás má tak,že já můžu jen v neděli,protože výletníci se mi vracejí až v sobotu,tudíž nemám auto.

Iren,Vikísek je šikula,že už leze,sedí,sto­jí…Klárka měla taky kolem 8 měsíců,všechno tohle se naučila během 14 dnů a bylo to dost náročné,zvlášť když chtěla stát v postýlce a nechtěla spát a jak byla vratká,pořád padala,takže jsem třeba 2 hodiny byla u postýlky a jistila ji,než se rozhodla,že už je unavená a bude spinkat.
Co škola,kdypak začíná?Už máš před sebou poslední rok,že?

Veroniko,taky si budu muset na své šediny koupit barvu,ostříhaná jsem od února(až na ofinu) nebyla,chci delší vlasy,ale je to boj,už jsem párktát málem vyměkla a volala kadeřnici na sestřih:o ).
A Beru už má 5 měsíců,uuáááá,to to letí,co?

Holky,co je s tou naší Esterkou?Víte o ní něco?Asi jí písnu provokační SMSku.

Pa Hanka a Ája 1 měsíc a 5 minut:o )

 
Missorka  17.08.05 09:14

Ahoj Iren,

díky za přání v deníčku. :-) Optimisticky možná vypadám, ale jelikož evidentně mám už podruhý děsně prdíkovací dítě, tak ten optimismus škrábu po troškách, ale ono se to určo vylepší a třeba budou i jiné večery než za neutuchajícího tříhodinového řevu… ;-)

Rodil mě Ptáček a byl fakt úžasnej, byla jsem u něj i dvakrát v ordinaci… Až na to, že nevypadá moc jako doktor, ale to je mi fuk. :-)

Nestíhám, že je Viki takovej šikulka, to se asi rozhodně nenudíte… Už se trošku vyspíš? (Napiš, prosím, že ano! :-))

Peta a spol.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.08.05 10:06

To je hezký Hani, 1 měsíc a 5 minut :-)))

Když si tak vzpomenu, tak před 5 měsíci jsem ještě nic necítila, jen jsem byla „rozlámaná“ po tom Hamiltonovi…Ty dětičky jsou prostě úžasné, se tu rozplývám nad dětma a Adámek si mezitím usmyslel, že si rozstříhne tepláky…no ještě, že to neumí tak dobře držet…navíc to jsou nůžky po něm na nehtíky, tak si nic neudělal…jdu je dát někam výš :-))

papa VABE

 
Anonymní  17.08.05 12:58

To je opravdu Hani krásný, jeden měsíc a 5 min… užívej si to - já už si to vůůůbec nepamatuju!

Adam spí a Honza mě ukecal, že ještě spinkat nejde - a kdy? „za tejden“ - to naštěstí ale řiká na každej dotaz, kterej se týká času…

Veroniko - užij si tu ralaxaci! taky se snažim si to užívat, jenže většinou se mi hlavou honí blbosti a já nedokážu vypnout. Pak se taky vždycky strašně divim, že jsem tam nebyla x měsíců, když mě to připadalo maximálně jako 2.

Jdu uspat většího borce… dopoledne jsem myslela, že jdem do zoo, pak zavolala kamarádka ať se stavíme u nich - nešli byste někdo pražskej někdy s námi?

zatím pa Marta a kluci

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 17.08.05 13:18

Ahojky!

Tak jsem se naobědvala,mňam,vý­borný řízeček,čekám,až se vzbudí na „oběd“ Ája,už chrní skoro 3 hodiny.Byly jsme na prochajdě a v kočárku vždycky hezky spinká a zatím ji ani nevzbudí,když ji přenáším domů.
Koupila jsem jí v sekáči super džíny,budou jí tak za měsíc,už se těším,jak v nich bude dělat parádu.Pak ještě fleecové růžové kalhotky,když už bude chladněji,dám jí je na dupajdy a jde se.
Stavila jsem se ještě v práci,na pokec,holky,to je vážně paráda,když máte „jen“ jedno dítě:o )))))).
Pravda,po Klárce se mi už trochu stýská,ale jí asi moc ne.Momentálně jsou v ZOO v Liberci a jsou moooooc spokojení,počasí už se zlepšilo,tak si užívají zvířátek,Martin s sebou vzal ještě jednu rodinku s malým Radimkem,tak si ty dva lumpíky dovedu představit:o )))))).

Veroniko,já se těším,až si užiju relax na kosmetice.Naposledy jsem byla 4 týdny před termínem,takže mám zpoždění,ale asi to nechám až na konec září,až budeme zaběhnutí s kojením.
A taky se chystám chodit cvičit,za rohem máme tělocvičnu a předcvičuje tam prý šikovná holčina,takže si dávám závazek něco s tím svým prohnilým tělem dělat.Fakt je to děs,jak se mi všechno na břiše,na bocích a na zadku klepe.
Váha se zatím drží + 5 kg,ale ani nějak drasticky hubnout nechi,abych měla kvalitní mlíko:o ))).I když s Klárkou jsem měla tři m. po porodu váhu - 2 kg,zhubla jsem 7 kil!!!!!

Marti,u nás je odpolední spánek pasé už od ledna.Pobavila mě Honzíkova hláška,že půjde spát až za týden:o )))).
Klárka má zase svou oblíbenou číslici a to 18.Takže když se jí ptám,kolik má roků,odpoví mi,že 18.Když jdem na vlakáč koukat na mašinky,ptá se mě,v kolik to jede.A stejně si odpoví sama,že v 18:o ))))))))).

Slyším odvedle nějaké zvuky,jdu přistrčit mlíkárnu:o ).

Papa
Hanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.08.05 13:25

Ahojky Marti,

my se rádi přidáme. My jsme zkejsli doma…nějak jsme se nemohli vykopat a teď doufám, že oba usnou. Docela bych potřebovala taky oraz…takový natááááááhnutí­ííí…i jen na chvilku by bodlo :-)

Máš pravdu, já se taky budu strachovat, jak to zvládnou…ale není důvod, Tom je zkušenej tatínek, jde jen o Beru, protože vím, co její gesto co znamená a to on ne, když není přes den doma. Časuju kojení, aby to tak tak vyšlo. Naštěstí je to jen kousek, tak v případě krize můžou přijít.

Zatím papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.08.05 13:30

Ještě jsem chtěla napsat, že včera v IKEA jsme koupili nové fixy. Z jedné strany se s nimi dá psát a z druhé jsou taková mini tiskátka v podobě delfína, kytičky, hvězdičky, spirály, srdíčka a motýla. Adámkovi se to moc líbí, tak jsem mu to obtiskla na ruku…tetování z jogurtů mu hned zmizí, tak si drží vykasaný rukáv, aby se mu obrázky vydržely.

Doufám, že ho nálákám do postele. Holt krtek je krtek. Ale nechal mě koukat na Gillmorova děvčata, tak má velké plus :-)

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.08.05 13:32

Ahojky Hani,

kosmetiku bych si taky nechala líbit. naposledy den před porodem. No já bych klidně mohla jít, spíš jsem líná časovat Berunku s kojením. No a cvičení???? Taky jsem chtěla hned začít, ale holt skutek utek. Tak si říkám, že snad až Berunku odstavím, abych nebyla nervózní a nemusela spěchat domů jakožto dodavatelka mléka.

Tak papa VABE

 
Anonymní  17.08.05 14:18

Hani řízeček??? to sis dělala jen sama pro sebe? já z tebe padnu… děláš mi chutě, ale jako kojo matka jseš vzorná, že jíš i když vaříš jen pro sebe!
Honza taky půl roku nespal a už zase spí, jinak je večer na mraky a teď je to mnohem lepší. Tak uvidíš, třeba se to ještě změní…

Veroniko oni to určitě s tátou zvládnou, to je jasný! já se většinou nestrachuju o to jestli jsou v tu chvíli ok (teda to taky) ale spíš mi lítaj v hlavě myšlenky celkového zajištění rodiny, výchovy, i našeho psychyckého zdraví - je pravda, že vždycky tím vypadnutím ale dostanu aspoň jakejsi nadhled… k tomu to vypadnutí stejně je že?! akorát, že nedokážu vymést mozek a myslet na to jak ležim na lodi a opaluju se…
Zoo by byla moc fajn - kdy by se vám to hodilo? my můžem zejtra (Honzík má tu alergologii hned v 8, tak bysme tam myslim kol 10 mohli být) a nebo apk příští tejden mimo úterý a čtvrtku - to máme taky nějaký doktory (Honza poprvé k zubaři atd) nebo navrhni …

Adam se právě vzbudil s řevem - jdu ho konejšit, když se uklidnil, tak mi šel naproti s polštářem r ruce a tak se usmíval, že měl u toho zavřený voči a samozřejmě narazil ksichtíkem do postýlky… trubkoň jeden malej..

zatim pa Marta a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.08.05 14:41

Ahojky Marti,

my zítra nemůžeme. Jdeme s Berunkou na očkování a pak na chatu. Ale příští týden můžeme kdykoliv. Klidně v pondělí??? I středa a pátek je OK. V pátek jen musíme počkat na uklízečku a pak můžeme vyrazit. Chodí na 10. Tak uvidíme podle předpovědi? Aby nelilo jak z konve.

Tak mi ten spánek nevyšel. Berunka vytuhla hned o půl 2, ale Adámka jsem do postele dostala až ve 2 a než usnul (já bych už usnula 100×), tak se zase ve čtvrt na 3 vzbudila Berunka…no nic. Teď se mi posunula z deky na parkety…jak to ta holka dělá??? :-)))

Ale máme katalog IKEA. Vždycky na nás zvoní s letákama a dnes hlásili, že nesou IKEA, tak jsme si pro něj hned zašli dolů. Sice jsme tam teď pečený, vařený :-), ale tenhle katalog ten můžu......tak jsem si vzpomněla, jak vloni myslím Katka od Tomáška inzerovala něco s katalogem Ikea :-)))

Jdu to rozchodit nějakým mňamítem. Ještě, že dnes na chvíli vypadnu. Máš pravdu Marti, oni to zvládnou, mě jde jen o to kojení a Beru v poho vydrží 2 až 2,5 hoďky. Ty 3 se nám povedou když je velká zábava a cestouvání :-)

papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.08.05 14:49

Cauky vsichni,

hlasime se opet z hor, pocasi se lepsi, vitr ustava a pred chvili dokonce i slunicko vykouklo. Dopo jsme trochu debordelizovali a varili a pak jsme s brachou a detmi sli do lesa na boruvku, at se trochu unavi pred spanim … no deti se unavily, ale bracha jaksi v tom lese zustal a dosud se nevratil, blboun jeden, a to jsme se dohodli, ze jdeme jenom na hodinku at mohou holky do postele a muzeme brzo odpo vyrazit na nejakou turu … mame v planu Vrbatovy boudy a Pramen Labe, coz da dohromady tak 15km a s detmi to bude trvat docela dlouho … no, treba se nam vrati:-))) ALe jeste vetsi gol je ten, ze mel sebou svoje 2 deti a bylo mu uplne jedno, ze je uz nema … toz jsem je po lese posbirala a vydala se domu s nim sama, zaslouzila matka hadra:-) No, treba se uklidni a vycisti si mozek, stale ma nejake pracovni dlouhe hovory a tomu verim, ze ho to pekne s… a ze si tim vubec neodpocine…

Tak jsem zvedava, jak dopadne ten srazik, snad se nam Janka brzy ozve a neco potvrdi nebo vyvrati, myslim ze nedelni odpo srazik u ni ci jejich rodicu s prespanim a poledni odjezd v pondeli bude idealni, tak to bylo planovano i s Nikou a tech kilacku bude jenom par navic.

Mejte se bajo a papa zatim

Sulanek a Nika a spol z hor

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.08.05 14:55

Veru,

my ty fixy koupily uz davno davnicko, akurat jsem je schovala a nevim kam:-))) Ale jsou bezva, ty tlacitka se mi taky moc libily:-)))

Gilmorky jsou kazdy den? Ja vcera videla tak druhou pulku a jsou to nejake nove dily, co? Ona chodi s tim z toho rychleho obcerstveni, jak spolu flirtovali od zacatku??? No to jsou mi veci:-)))

Pusinku Berunce (nemohu uverit, ze uz ma 5M) a Adamkovi

Sulanek a Nika z hor

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »