Nika, Adámek a kamarádi aneb MALÁ LYŽAŘKA NIKA ŠULÁNKOVIC ŘÁ

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, HURÁ, HURÁ, DOČKALI JSME SE VŠICHNI A JARO JE TU! Pravda sluníčko, pokud svítí, nám kouzlí úsměvy na našich tvářích a dodává optimusmus a dobrou náladu, ovšem na druhou stranu hromady tajícího sněhu a k tomu déšť v některých oblastech dělají mnoho lidí nešťastnými ... musí se evakuovat a mají zaplavené jejich domovy:( Na tyto lidičky musíme myslet, kdo je v suchu a teple si to asi ani neumí představit ... přiznávám, ani já ne a to jsem v létě 2002 strávila několik nocí v práci, neboť oblast, kde jsem bydlela byla vyklizená a bez vody a elektřiny ... ale škody víceméně žádné ...jen pár desítek metrů od mého tehdejšího bydliště byla spoušť ... a likvidace trvala dlouho ... déle než bylo přijatelné:( Nebuďme lhostejní k postiženým z povodňových oblastí ... možností pomoci je hodně!

Dneska, kdy začínám psát deníček, je 1.apríl … den, kdy má narozeniny moje nejlepší kamarádka z dětství a jeden můj strejda a taky den, kdy jsme měly s dětma malý srazík v Človíčkově …a jako na 1.apríla byl zrovna dneska dopoledne zavřený. No když mi přišla SMS od Marty, že je do 13h zavřeno, brala jsem to jako dobrý vtip na 1.apríla:-) Bohužel, vtip to nebyl …ale my se nenechaly odradit a sedly si do kavárničky a naše děti si udělaly hernu z velkého veřejného prostranství …trochu jim tam vytřely svými tělíčky a oblečky, trochu jim tam udělaly kravál, zmatek, pojezdily na kolotoči a pookupovaly další hýbající se atrakce (hýbající se pouze po vložení kaček, ale sponzorům brzy došli drobáky) a hlavně se tam dokonale vyblbly a my mohly alespoň trochu i zdrbnout. Jo a Beru předvedla super chůzi malého jednoročáka …byla a je k sežrání!

JAK JSME BYLY NA HORÁCH V KRKONOŠÍCH - HORNÍ MÍSEČKY
Jak už všichni dobře víte, na hory se mnou a s Nikou měla jet ještě Katka s Tomáškem (taky i jeli) a Kristýna s Lukou (ze známých důvodů nakonec nejeli) …měla to být taková správná dámská jízda (malí kluci nejsou ještě považování za muže:-))). Nakonec jako náhradníci jela naše sousedka se dvěmi dětmi - Michálkem (4.5R) a Eliškou (3.25R), takže Nika byla taky náramně spokojená, měla kolem sebe své lidičky:-) Největší obavy nás matek byly, zda vůbec na Horní Mísečky vyjedeme auty a hlavně bez sněhových řetězů … sice jsme je všechny v autech vezly, ale obavy z nasazování při dětech v autech byly prostě veliké, nebudeme zastírat. Nejklidnější jsem snad byla já, kolega podal info, že cesta tam byla v poho i bez retězů a já mu věřila …zadařilo se a opravdu jsme vyjely až nahoru bez velkého zaváhaní a všechny jsme si oddechly, uf:-)

Ubytování bylo stejné jako loni v dubnu i v létě, dobře vybavený apartmán se vším všudy včetně lyžárny jenom pro nás …no mne se tam líbí a skvěle vyhovuje. Dokonce byly dodělané sprchové kouty a další drobnosti jako různé poličky a tak, vše k ještě příjemnějšímu pobytu. Sněhu bylo habakuk, cca 1.80M …no více než dost. Počasí přímo úžasné, jako na objednávku … slunečno a ještě slunečněji a teplo teplíčko … no ksichtíky se připalovali jedna radost … a některým se připálil dokonce tak, že radost neměli…proto DOBRÁ RADA NAD ZLATO …DOBRÝ KRÉM NA OPALOVÁNÍ NENÍ NA HORÁCH ZBYTEČNOST ANI ZBYTEČNÝ LUXUS, NÝBRŽ NUTNOST!!! :-)))

Už první den odpo po rychlém seznámení se s okolím a domluvením lyžařské školky na druhý den ráno jsme někteří popadli lyže a lyžičky a vyrazili na svah. Nika nezklamala a ukázala co jsem ji pracně naučila a svah sjížděla krásně sama, šikulka moje. Na pomě jsme jezdily spolu a v lyžařské škole jsem dala učitelům za úkol tu moji šikulku naučit jezdit na vleku samostatně:-)

No v pondělí ráno se naše milá malá čtyřka vydala do lyžařské školičky, dostali je na starost jedna príma kočka a jeden kořen (jak jsem se dověděla od Niky, jmenoval se Domino). Hlásila jsem, že Nika je už lyžař a umí zatáčet i zastavit, dala pokyn naučit jezdit samostatně i na vleku, tak slíbili, že když to vyjde, vemou ji druhou hodinku na velkou sjezdovku. Vlastně ani nevím co se tam moc dělo, jakmile jsem se rozloučila, prchala jsem lyžovat …mám za to, že nemá cenu učitelům do toho kibicovat:-) Katka mne brzo následovala, ale Martina (sousedka) tam s dětmi zůstala … no dle mne zá:,–(ní chyba. Děti si začaly vymýšlet a po 3/4h to musely vzdát, děti odmítaly spolupráci. Tomášek se chytnul a začalo ho to bavit a Nika jezdila bez problému a tak se zadařilo přesvědčit i Katku, ať ho tam nechá i tu druhou hodinu a neukazuje se mu a ke konci jsme se jukly na velkou a viděly ty naše zázraky … Nika jela sama na vleku, Tomášek s učitelkou a směr dolů taky úžasný … Nika následovala Domina zcela samostatně a Tomášek jezdil s učitelkou úplně v pohodě … no co více jsme si mohly jako lyžující maminy přát?
V úterý šli do školičky pouze Nika a Tomášek a jeli s učitelkou na výlet … no pravdu řečeno jsem je jela hledat a našla jak si to štrádují po lesní modré směrem k sedačkové lanovce … a pak jely spolu tou lanovkou nahoru jako velcí, jůůůůůva…zážitek to pro ně musel být prdelky malinkaté šikovné.

Odpoledne Katka s Tomáškem odjely domů a my zůstaly v komornějším složení. Niku jsem musela následující dva dny dávat do školičky u jednoho hotelu vzdáleného cca 2-3km, do té naší se už nikdo nehlásil a samotnou by mi ji za normální poplatek nevzali … tohle však byla výhra …při třídění dětí zrovna dojela z kopce do školičky a vystrouhla krásné zastavení, takže byla kvalifikovaná jako zkušená lyžařka a poslána na velké sjezdovky s dětmi ve věku cca 5-9 let … no jasně nejmenší a nejmladší … prdelka malinkatá … a její máma byla na ní tááááák hrdá:))) Z této školičky jezdili pravidelně ve větší skupině k sedačkové lanovce, vyjeli nahoru a pak po velkých sjezdovkách dolů a nácvik. Já sice v této době žhavila sjezdovky jako o život, ale nedalo mi to a každý den jsem udělala alespoň malý šmýring:-) … a tu jsem viděla jak Nika opět předbíhá hada, jak se snaží sama vstát z pádu a bojuje a bojuje a děti ji pomáhají, jak jede sama na pomě a další den s nějakým trošku větším dítětem i na kotvě, jak jede s cizími lidmi na sedačkové lanovce a zrovna v té chvíli já jedu pod tou lanovkou na kotvě a ona si mne všimne a nadšeně na mne mává a ptá se mne, jak se mám a chlubí se, že ona jede lanovkou…a opět mi to nedá a krocaním se a krocaním a jsem šťastná, že Nice se to líbí taky a já si splnila jeden ze svých snů … Nika v lyžařské školce a já řádně lyžující po letech.
Musím se přiznat, že jsem si po pár uvodních jízdách asi druhý den dodala odvahy a pěkně se do toho opřela …a při jedné z jízd se mi asi lyže nějak zamotaly a já se válela jako sud … trochu jsem sedřela nosem kus sjezdovky (škoda, že to nebylo vidět na té sjezdovce, ale na mém nose jo:-)), bolela mne trochu více ruka … a vůbec, nějak jsem se úplně roztřásla a říkala si, že jsem pěkná KR…, že to mohlo dopadnou hůř a co pak Nika? Prostě jsem si totálně vynadala, posbírala se a jela si pro Niku do školičky … teda ještě jsem udělala 2 takové light jízdy. U školičky jsem si lyže zula a chtěla je asi očistit či co a najednou koukám, jedna z nich je u špičky zlomená … ano, čtete správně …ŠULDA ZLOMIL LYŽI! Žádná trága, Šulda jásá, konečně totiž dojde na nové lyže, které si slibuje už pár let … a teď konečně bude muset! No prozatím Šulda skočil do půjčovny a jedny krásné dřívka si půjčil i s botami a lyžování teprve začalo být pošušnáníčko…
Tyhle lyže už vydržely … no však už taky nebyl žádén pád, tak bodejď by nevydržely:-)

Děti měly úžasný režim … Nika se postarala každý den o to, aby byl den pekně dlouhý a stihli jsme vše co je potřeba … a proto vstávala v 5.30 - 5.45h (doma to bývalo o hodinku až o hodinku a půl déle) a hnedka začala mluvit, příkazů k šeptání nedbala a tak do 6h byli vzhůru všichni … a tak do 8-9h ráno jsme měly většinou po snídani, uklizeno, pohráno a i uvařený oběd … prostě šikovné mamky … i když nuceně:-)
Dopo byla teda lyžovačka, pak lehký obídek většinou polívečkový, pak spinkání dětiček a lyžování dospělých závisláků (Martina nechtěla lyžovat vůbec a tak relaxovala při spaní dětí), po odpočinku dětí a svačince jsme vyrážely ven užít si boby, saně a jen tak sníh … počasí bylo bezvadné a i my matky jsme si kopeček několikrát s radostí sjely a vrátily se do dětských let:-)
Večer se usínalo docela rychle a snadno, žádné velké ponocování se nekonalo … padaly jsme únavou jako hrušky i my matky hrdinky, chi.

Martina se snažila děti učit lyžovat sama, ani jsem ji nezáviděla, když se na kopec lopotila s celou výbavou pro všechny a moc jsem nechápala, že je nedá do školky a nenechá napospas učitelům, ale každá jsme jiná a každé dítě je jiné a přeci jenom ty své známe nejlépe, tak asi cítila, že letos na to nejsou ještě zralé. Bylo mi to líto, ale některé věci holt neovlivním…
Martina s dětmi odjela ve středu odpo a my s Nikou čekaly na velkou výpravu z Moravy … přijelo asi 10 lidí a jelikož plánovaně dorazili až za tmy, zůstaly jsme tam s nimi … sice trochu na tlačenku, ale to nevadilo. Nika měla alespoň koho provokovat:-)
A ten poslední den lyžovačky byla úplně úžasná a když jsme jely lesem, tak nadávala, že ji to nejede a když jsem podotkla, že to přeci jede, tak řekla že jo, ale moc pomaly…no nevím co by chtěla:-) Taky nám ve středu a ve čtvrtek připadlo trochu nového sněhu a já si ho pochvalovala a Nika mne pak překvapila, že jak jsme najely na sjezdovku do toho krásného sněhu, tak nadšeně volala „Juuu, to je ale úžasný snížek, takový měkkoučký, že jo maminko?" … sdílely jsme to nadšení spolu.

Takže letošní lyžovačka byla super, akce vydařená, děti se vyřádily všechny a to nejen na sněhu, tvářičky se opálily, některé i spálily a my odjížděly se slovy Niky „Nechci do Prahy, chci zůstat tady na horách a lyžovat" … super závěr sezóny, super rozlučka s mega dlouhou zimou … A JARO VÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍTE­EEEEEJ!!!

PÁR PERLIČEK ZE ŽIVOTA NIKY • Jedno ráno (toto nedělní) si hrála na kadeřnici … dala mi pláštěnku, povolila ručičky nahoru (tak jako to bylo povoleno při stříhání jí), umyla mi vlasy (málem mi zalomila hlavu u toho dozadu), nabarvila mne, nechala to působit, smyla, ostříhala … a prý mami, už to je, můžeš jít … a tak se bráním a říkám „No počkejte paní kadeřnice, a kdo mi to vyfouká, snad nepůjdu takto?" • A Nika bez mrknutí oka mi dvakrát foukla na vlasy pusinkou a říká „Hotovo" … zbytek spolubydlících včetně mne vybouchnul smíchy:-)

• N: „A maminko, nezdá se ti, že mne nějak rozmazluješ?" poté co ji dám buď nějakou dobrůtku, nebo donesu něco z obchodu na sebe či jen tak… • Já: „No jo, asi máš pravdu … a to vadí?" • N: „No jo, jenomže to se přece nemá, víš? • Já: „Tak mi ty bonbónky (či cokoliv, co jsem ji předala) vrať a přestanu ti je kupovat, jo?" • N: „Tak jo, tenhle si ještě sním (nechám), ale příšte, příšte už nic, žádné rozmazlování!"

• Já: „Niko, neskáč po mne, bolí mne bříško…" • N: „Jó, ukaž, já ti ho namasíruji" … a masíruje mi prso:-) • Já: „Ale to je prso, břicho je níže" … namacá konečně správně pod peřinou • N: „Maminko, a z čeho tě bolí to bříško?" … a zúčastněně si sama odpovídá „To máš asi z toho větru, že?" … umírám smíchy

• S oblibou používá výraz „Už mne to štve na nervy" … nevíte od koho to má a co smotala dohromady?:-)

• N: „Já nemám ráda banány" • Babi: „A od kdy prosím tě? Vždyť jsi je měla vždycky ráda." • N: „Od té doby, co mne z nich bolí klouby"

• Já: „Jak se máš?" • N: „Špatně, bolí mne krev v kloubech"

Více mi momentálně v hlavě neuvízlo, takže to je konec dnešního deníčku … a přejeme všem bájo týden a našim milým těhulkách pohlazení kloubajících se bříšek a dětičkám jarní veselé pusinky!

Papa

Šulánek a Nika

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.04.06 08:23

Jupííí nový deníček a jak je dlouhý!
MHA

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 03.04.06 09:13

Ahojky!!!!!!

Že bych byla taky jednou první…?!?!?!?

Musím se pochlubit…a taky pokrocanit…s naším prvním jarním úspěchem! Anežka už jezdí na kole bez pomocných koleček! Víkendové počasí bylo jak dělané na to vytáhnout po zimě kolo a tak jsme do toho šli. Hned na začátku jsem Anežku přemluvila, že loni byla ještě prcek a potřebovala kolečka, ale teď že už je velká hola a že to určitě půjde i bez nich. No a včera už mi ujížděla a měla stašnou legraci z toho, že ji nemohu dohnat. Tak doufám, že jí ten elán šlapat vydrží a budeme už prohánět kolo všichni společně.

Šuldo Nika je fakt skvělá. Je fakt, že lyžařská školička je na tohle asi super. Já si netroufla pustit Anežku na vleku samotnou a jezdily jsme spolu…ačkoli by to už nejspíš taky zvládla. Snad to prďolkové do příští zimy nezapomenou. Už teď se těším až budeme příští rok zase brázdit sjezdovky :-))))
A zlomená lyže je fakt síla.....to musel být pěkný pád! No, hlavně že to všchny kosti přežily!!!!!

ZAtím se mějte!

Pa Blanka+velká cyklistka Anežka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 03.04.06 09:14

Ahoj lidicci!

Tak se hlasim po dlouhe dobe:-)
Vikend jsme si uzivali jen my dva s manzou- bez Filipka (byl poprve cely vikend pryc) :D a taky jsme si uzili :wink:
Jen mi to zkazila manzova babi- byli jsme na oslave tchanovych narozenin a ona tam pronesla: Jen aby to decko bylo Jirkovo, kdyz je cely tyden pryc!
Fakt me vytocila- jeste, ze se muzu vymluvit na brisko a jeli jsme domu…

Dneska jdu na kontrolu k Dr.- treba vybrecim dalsi fotku:-))a taky zalozim album:-)

Suldo, s mailikem souhlasim-jeste se ozvu:-) Jinak denicek ,moooc hezky a Nika je sikulka velika…

Zatim se mejte kraaasne, jeste se ozvu,
Zuzka+Filipek+Tu­licko (13tt+1)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.04.06 09:48

Jéééé,nový deníček!!!!

Šuldo,moc pěkný deníček,je vidět,že jste si na horách suprově užívaly!!!!!Skoro závidím,já mám z letošních hor opačné pocity,chata fakt děsná,Klaruša dost zlobila,nešlo mi moc lyžování,prostě samé negativum.Příští rok na tu samou chatu určitě nepojedem,pokud pojede parta,tak se nepřidáme a pojedem jen s jednou rodinkou,která má taky radši trochu víc pohodlí,ač za víc peněz.
Nika je velka šikulka,já fakt zírám,jak je samostatná,určitě se parádně vyřádila a chápu,že se jí ani nechtělo do Prahy.
Zlomená lyže není trága,jak píšeš,aspoň máš důvod koupit si novou výbavu.
Hlášky jsou super,Klárka mě taky někdy překvapuje:o )))).

Zuzko,pratchýně je......ani nechci psát,co myslím,ale teda taktní určitě není.Připomíná mi mou pratchýni,ta by totiž byla schopná říct to samé…Vykašli se na ni a nenech si zkazit náladu.
A Zuzko,Jani,vy končítě 1.trimestr!!!!!!!!!!­Holky,to to letí,nedávno jste oznamovaly //.....

Blani,Anežka je šikulka,že jezdí na kole už bez koleček.Já jsem začala sama jezdit na kole až v 1.třídě,byla jsem poseroutka:o )))).

My s manžou celý víkend probírali domek.Včera se na byt byli podívat 2 zájemci a oba měli vážný zájem,takže jupííííííí,prodej bytu nejspíš nebude problém,všechno se nám to pěkně rozjíždí.Máme výhodu,pže už před rokem mělo město kolaudovat asi 60 bytů a stavba se pořád nepohnula a prý budou byty nejdřív na podzim,takže už je dost lidiček naštvaných a shání jiné bydlení.Bytů je tu žalostně málo a 2+1 se prodává asi nejlépe.

Klárka včera jezdila na kole,pak jsme šly na prochajdu,jsem moc ráda,že už se dá být víc venku a moc se divím,kam zmizely ty hory sněhu,ještě před týdnem to byly obr hromady a teď už zbývají sem tam jen ostrůvky špinavého sněhu.

Chjo,teď jsem málem připálila Áje oběd,si tu píšu a slyším nějaké divné syčení,naštěstí jsem stihla honem dolít vodu.
Nějak teď nechce baštit obědy,ať vařené,či kupované,snad ji to zase přejde a bude jíst.Nejvíc jí teď chutná ovocná přesnídávka,tu sbaští ani nemrkne.
Zuby stále nikde.

Mějte se hezky
Hanka a holky

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 03.04.06 10:00

Ahoj holky,
pokouším se o návrat na éčko. Pokoušela jsem se o to už 2× v uplynulých 3 týdnech, ale pročíst zpětně deníčky od ledna byl úkol nad moje síly. Takže sem prostě skočím rovnýma nohama a budu doufat, že mě upozorníte na největší novinky. Něco málo se mi zachytit podařilo.

Tak nevím, komu a k čemu gratulovat nejdříve. Všem, kdo měli narozeniny posíláme přání všeho nejlepšího a hodně zdraví. Zuzce a Janě (té vzhledem k počtu miminek dvojnásob) gratulujeme k těhotenství. Šuldovi gratulujeme k novému autu. A víc už fakt nevím, takže se omlouvám. Večer se pokusím přečíst tento deníček a komentáře a snad ještě i napíšu.
Mějte se všichni krásně.
Ahoj Esterka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.04.06 10:03

Esterko,třikrát slááááááááááá­ááááááááááva!!!!!
Hele,koukej někdy kluky od PC vyhodit a sedni a napiš,nenech se terorizovat.
Doufám,že se vám daří dobře a kalamity odešly bůhvíkam.
Myslím,že největší „novinky“ jsou naše těhulky a dvojčátka,ale to sis všimla.
Napiš,jak se máte a loudni nějako fotku.

Čus Hanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.04.06 10:05

Ahojky kočky a dětičky,

ŠULÁNKU, Nika je šikula moc velká. A ty hlášky…no závidím. U nás nic takového nehrozí…holt si musím počkat…nebo až Beru začne něco žvatlat. Hory byly úžasné.

Já se vrátila od gynekoložky…chtěla jsem jen antikoncepci a myslela jsem si, že už dostanu nějakou jinou, když už nekojím. Ale dr. tam nebyla, byl tam záskok, tak mi napsali to samé a prý to můžu i bez koja a vypadla jsem. Cestou tam to ještě šlo, ale pak byla Praha totál špuntózní. Ale zvládla jsem to, Beru si spinká venku, už večer i v noci i ráno byla bez teplotky…noc byla taky klidná. Jen vstávala v 5!!!! Teda snažila jsem se ji ukecat a udusit v posteli, ale už nezabrala, tak jsem se v 5:30 vyhrabaly z postele…to je šílenýýýýýýýýýý.
Tak k dr. asi nepůjdeme, pokud teplota zase nevyleze…prosím prosím, aŤ ne. Ven teda asi nepůjdeme…chtěla bych jít zítra na to plavčo.

Zatím se mějte a papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.04.06 10:24

No ahojkyyyyyyyy!!

Konečně!!!! Už se těším, až písneš, co je u vás nového.

Zatím papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 10:30

Viiiitej zpet na lodi!!!!! Po:,–(ka i kapitani te postradali!!!!

TAky doufam, ze jedete bez velkych kalamit a ze pisnes vice jak se mate a tak.

Na cteni predchozich denicku se vykasli … to smysl fakt nema … podstatne veci ti muzeme napsat a jak se kdo mel to ktere odpo uz neni vubec dulezite!!!!

Jak bylo v TD? My tam dorazily s Nikou az kolem 15h odpo a taky totalne zmokly … zrovna jsme se nachazely u mokrin na opacne strane TD bez pristresi, kdyz to zacalo:-) Ale neva, stejne jsme tam vydrzely az temer do konce a vyrobily si pecivoveho jezecka, papirove vajicko, kyticku misto vrtulky a taky Nika navlikala koralky … no to jsem cucela, jak je sikovna … mely tam jenom takove malilinkate (jak spendlikova hlavicka) a ona to bravurne po ukazani jak na to navlikala … nekdy ty nase deti vazne podcenujeme … teda ja urcite:-)))

Tak papa a tesim se na psanicko

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 10:44

Cauky kocky a kotatka,

jsem totalne nevyspala, dopsala jsem denicek az nekdy po 1h ranni a moje dite vstavalo v 6.20h a bez pripravy zacalo hnedka hucet a bouchat do mne … tak jsem ho okrikla at si okamzite lehne a je ticho at nevzbudi zbytek bytu … pomohlo to asi na 5min a pak mi jednoduse tise oznamila, ze ONA VSTAVA A HOTOVO … a sla …jsem netusila, ze pujde rovnou za dedou a bude ho nutit nahlas at vstava a pak vleti za babi a vzbudi ji taky! Ja se jeste chvili valela v posteli neschopna akce a kdyz vbehla i kocarkem do loznice, tak jsem ji vycinila a ptala se, proc je budila, kdyz jsem ji rikala, ze je ma nechat jeste spat … a ona na to ‚Ale nekdo tady preci musi rozkazovat, tak jsem je musela vzbudit‘ … namitala jsem, ze na rozkazovani je tady dost dospelych a ze ona je na to jeste hodne mala … oponovala vsak ‚Uz jsem velka holka a tak musim rozkazovat a hotovo‘ … a uz odmitala na toto tema se mnou diskutovat ..... ach jo, to jsme dopadli, co?:-)))

Pozitvni zprava rana je, ze jsem byla na socialce a snad tento mesic naposledy … konecne prisli na to, ze nosit potvrzeni kazdy mesic ze skolky zatezuje prilis hodne lidi a tak jsem mela jenom napsat prohlaseni, ze pri zmene neprodlene oznamim a uz tam zase nemusim chodit … HURAAAAAA!!!!!!!!

A do Decina ve ctvrtek asi taky nepojedu … kolegove tam dneska a zitra cekaji kulminaci LAbe … do prace pry prijely auty, ale uz ted je jasne, ze nimi neodjedou:-( Chudaci:-( A Usti je zalite u LAbe cele, takze bych se tam primo ani nedostala…

Veru, super ze Beru je bez teplotky, drzime palecky at muzete na plavco a jste ok!

Zuzi, ta tvoje pratchyne asi nema mozek nebo co??? To bych ji asi rovnou neco rekla a pekne od plic … megera jedna! Fakt mne to rozcililo!!!

Blani, Any je megasikulka s tim kolem, supeeeer! Ja kolo nechavam na basnikovi a zacnou pristi tyden, tak jsem zvedava. Ma ho ale vetsi a tak to bez kolecek brzy nevidim … navic s nim letos zacina a ja s ni trenovat nebudu. I kdyz zacinam premyslet o nejakem stroji i domu pro ni, vozit kolo od basnika kazdy vikend je blbost, to uz neni trojkolka … tak mozna koupim nejakou ojetinu … uvidime.

Mejte se bajo a prijemny den vsem preje

Sulanek a Nika skolkovnicek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 03.04.06 10:53

Esterko,

vítej zpět, hurááááááááááááá, mám radost, že snad budeš zase s námi, moc jsi tu chyběla!!!!

A Šulda má pravdu, nemá smysl číst deníčky dozadu, já už se na to taky vykašlala (tak dodnes nevím, jak kdo strávil loňské Vánoce a Silvestra), ale nějak mi to nevadí.

Raději napiš, jak se máš a co děláte, zda jste v pořádku a jaké lumpárny kluci provádějí. Už se moc těším.

Jana, Karolínka a Neználci 12+5

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 03.04.06 10:53

Suldo, tak my ten papir pro socialku vyplnili ve skolce a taky bych jen musela nahlasit zmeny…Nastesti nemusim nekam litat:-)

Jen jsem zvedava, jak to bude s rodicakem, az nastoupim na materskou- rodicak je totiz psany na Jirku:-)))) Fakt se tesim, jak se budou ty urednice tvarit.-))

Zatim pa, Z.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 11:33

Jeee, to se mate ze skolka poskytuje tyto sluzby:-))) My litat musely, nastesti jenom 2× a nekdo se nam umoudril:-)))

Juuu, takhle vy to chcete obejit s rodicakem… no to jsem zvedava, zda to projde:-)

Papa

Sulda

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 03.04.06 11:57

Holčiny,

k deníčku se vyjádřím později, nějak jsem se tu zasekla. Zuzko, ta Tvoje pratchýně je příšerná, to bych asi viděla rudě a že s tím v poslední době nemám problémy.

Blani, Anežce gratulujeme k samostatné jízdě na kole, ona je fakt šikovná. :-)))))

Hani, snad prodej bytu brzy vyjde a budete se stěhovat. A Ája zase se zeleninkou začne, neboj.

Holky, nevolnosti stále, asi se jich už nikdy nezbavím. Břicho roste, večer zkusím udělat fotečku ať vidíte, že nelžu a vypadám pomalu jako ve 20. týdnu. Vršek dělohy jsem si schopná nahmátnout už někde kolem pupku, docela vysoko, že?

Kámoška poslala odkaz na další kočárky, taky vypadají super, jen je nemůžu najít nikde v ČR, tak si nejsem jistá cenou, ale asi by to bylo dost přes 20 000 Kč, ale vypadají super. A líbí se mi s korbičkami, poraďte, šly byste do toho, přeci jenom budou mimča na zimu a budou potřebovat být v teplíčku, já pořád nevím. Tak mrkněte:

http://www.buggy.de/twinner2.php?…

http://www.buggy.de/twinnertw.php?…

Nejhorší je, že to fakt už musím řešit teď, protože potom nemusí být čas. Ráda bych to měla všechno do takového 25.-27. tt nachystané, abych se potom nemusela stresovat.

Mějte se krásně, snad se sem dneska ještě dostanu.

Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 12:07

Jani,

teda ty nevolnosti jsou mrcha, snad to nebude tak, ze 2 miminka, dvojnasobne nevolnosti (myslim delkou)…
Na fotecku pupiku se tesim, 2 prdolky se na tom musi nejak podepsat, no ne?:-)

Jinak ke kocarku … na tyhle odkazy jsem jeste nekoukala, ale ja byt tebou, jdu spise do tasek … jsou desne prakticke … deti venku usnou a ty chces dovnitr, popadnes taky a odneses si je tam … a i kdekoliv jinam … ja si tasku fakt nemohu vynachvalit a mam zimni miminko … navic ta taska funguje v podstate taky jako fusak … ja Niku soupla do perinky, trochu pribalila vsude dekou, zapla tasku a slo se … a rozhodne nemrzla a nemela jsem zadne tluste kombinezy. A i kdyz uz budou deti bez perinek, budou prioblecene, zabalene do deky a fusaky fakt nepotrebujes … a az je nebudes potrebovat, mas super sportak … coz se ti na jare uz bude naramne hodit.

Tak papa a nestresuj, casu mas stale dost … i kdyz starosti s vyberem schvaluji!

Papa

Sulda

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 03.04.06 12:08

Prave, ze mi to dlouho vubec nedoslo:-)))Jirka byl na rodicaku chvilicku, kdyz byl bez prace, tak uz to tak zustalo:-))
A ted jsem zvedava, jestli to projde:-)

Z.

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 03.04.06 12:12

Ahojky Jani,

koukala jsem na ty kočárky a vypadají docela dobře. Co se mi na nich ale nelíbí je to, že nejsou polohovací nožičky. To je myslím u takových prcků poměrně důležitý. Taky v tom videu nebyl nikde nánožník, ale ten se dá pořídit nějaký univerzální. Každopádně Ti nezávidím, přece jenom máš ten výběr daleko omezenější než je u monokočárů.

A to že řešíš kočárky už teď je samozřejmý, přece jenom ten čas letí jako splašenej :o)))

Těším se na fotku neználkovskýho domečku, určitě Ti moc sluší.

Katka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.04.06 12:19

Ahojky Jani,

mě se mooooc líbí ten první…klasická trojkolka. Ty staré kočárky pro dvojčata…to už bych si nepořídila, jen by mi asi vadilo, že u těhle nových na děti nevidím. Ale asi je to o zvyk. Nicméně moc a moc doporučuju ten první.

Em na mě volá, tak papa VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 03.04.06 12:35

Holky,

díky za reakce.

Šuldo, taky jsem byla víc pro tašky, ale musím najít tip (jako Hartan), kdy i s taškama můžu kočárek natočit tak, že vidím na mimča, chtěla bych to pak mít jako hluboký kočárek. A to moc kočárků nenabízí. Nechce se mi vozit maličká miminka tak, abych na ně neviděla. U sporťáku je to něco jiného. Uvidím, moc se mi líbí ten, co našla Katka, ale právě tam nevím, jak vypadá s taškama. Zkusím ještě další, nějak pak v ČR zajedeme a uvidíme, zatím pouze sháním informace.

Katko, díky, polohovací nožičky jsou fakt dost důležité. Koukala jsem na fotky do galerky, moc Ti to s klukama sluší.

Já navíc z obyčejné pověrčivosti v tomto případě kočárek nechci kupovat než se mimča narodí, jen ho mít objednaný a koupit, až se narodí. A to zatím řeším pouze kočárek, holky, až u nás dojde na jména, to teprve bude zážitek. :-))))))))

Naštěstí to vypadá, že nebudu mít moc času. Začínáme pomalu a jistě plánovat náš odjezd domů, už teď mám hrůzu z balení. Navíc před tím pojedeme na dovolenou do Skotska, asi přijedou kamarádi a pojedou s námi, snad budu v pohodě, abychom si to všichni mohli užít.

Šuldo, nestačím zírat, jak je Nika samostatná a šikovná, lyžačka jedna radost. Skoro bych pogratulovala ke zlomené lyži, konečně pořádný důvod koupit nové, že? Příští rok už budete brázdit sjezdovky spolu. Jen se krocaň, máš proč.

Mějte se krásně, tady bude pro změnu pršet.

Jana, Karolínka a Neználci

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 03.04.06 12:35

Jani, koukni sem http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

Ze jsou nadherne?:-)))

Ja to nevydrzela a objednala si jedny RUZOVE saticky:-)))Fakt se to nedalo vydrzet…:-)

Z.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 03.04.06 12:46

Zuzi,

jsou nádherné, já už delší dobu řeším, jaké velikosti nakupovat. Jestli je 56 dost malé nebo budou potřeba menší. Ale jak píše maminka, tak já bych tedy s tím zapínáním zipů taky trpělivost neměla.

Koupi růžových šatečků schvaluji, Ty si tu holčičku prostě chceš přivolat, že? :-)))))))

Jana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 03.04.06 12:47

No jasne:-))) S temi zipy jsem na tom stejne- a Jirka teprve.-)))

Pusu Kajce a pohlad Neznalkum domecek- ja jdu za chvilku na kontrolu,
tak papa,Z.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 03.04.06 12:56

Tak ať Ti kontrola dobře dopadne a Tulíčko se předvede v plné parádě.

Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 13:06

Ty overalky jsou opravdu uzasne a ta mamina, co je chce prodat je skvela, ze to pise na rovinu! Skoda tech pitomych zipu, mohli nadelat paradu, co?

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 13:08

Holky, do galerky jsem soupla nejake fotecky ze sraziku a z Toulcova dvora ze soboty. Skoda ze nevysli ze sraziku ty na kolotici, jsou proti svetlu … takze nahouby:-(

Papa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 13:16

Jani,

jeste jsem chtela napsat k tem taskam …dalsi vyhodou bylo, ze kdyz byla Nika malinkata, ve sve postylce, i presto ze byla v perince, budila se leknutim …tak jsem nejakou dobu s velkym uspechem praktikovala spani v te tasce a spokojenost nejvyssi … navic jak mi blinkala, podlozila jsem tasku a neklouzala mi smerem dolu na matraci:-))) Taky se dobre polohovala na bok (taky kvuli blinkani).

Tak snad se zadari sehnat neco, co bude maximalne vyhovovat.

Papa

Sulda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 13:40

Hani,

mam na tebe otazku, uz jsi posilala tu registraci sester? ja jsem to totiz poslala 2.3 a dneska jsem si precetla u nich na strankach, ze posilaji posledni osvedceni tem, ktere poslaly vyplnenou zadost do 28.2 , takze ja jsem zdrejme vyhodila penize oknem :(((. Doufam, ze ty si to stihla poslat. Nejvice me stve, ze meli napsano, ze se ma registrovat do 31.3 grrr

pusu holkam

,market

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 03.04.06 13:44

Market,

tak to se nedivím, taky bych šílela. Ach jo, to snad není možný.

Jana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 14:00

ja hlavne nechapu, proc tam davaji nejake limity, kdo se chce zaregistrovat, at se zaregistruje a neni nicim omezeny :(

market

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.04.06 14:04

Market,
registraci jsem posílala 27.3. a můžu ti říct,že jestli chtějí registrovat jen ty,co to poslali do konce února,tak asi někomu nakopu prd…Psala jsem jim totiž v půlce února mail a bylo mi odpovězeno,že lhůta vyprší až 31.3. a rozhodné je datum poslání!!!!!!!!!!!!

Musím vzbudit Áju a hnát pro Klárku do školky,manža mi nebere telefon,asi ho taky nakopu.Mohl se pro ni stavit,když teď jede z práce a pán musí mít vypnuté zvonění.Grrrrrrr.

Pa Hanka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.04.06 14:15

Tak nakonec se telefonní spojení podařilo uskutečnit,takže mám ještě čas a hlavně nemusím budit Ájulku.

Ty limity taky nechápu,celé je to postavené na hlavu,zase se někdo na tomhle systému pase.A blbý je,že teď jsou školení hodně žádaná a kolegyně z práce říkala,že už takhle dva zajímavé semináře projela.Řekli jí,že stačí přihlásit se měsíc předem,haha,když tam pak volala,už bylo všechno obsazené.Takže tohle taky není domáknutý.Přece nebudu jezdit po školeních jen kvůli kreditům,chci jet na takové,které mi něco dá a bude mě to bavit.
Chjo,sem se zase rozčílila.
Ale koukala jsem na stránky NCO NZO a žádný limit do konce února jsem tam nenašla…

Pusu Delfínkovi
H.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 14:19

Holky, drzim palecky … ale ja myslim, ze to bude dobre a zaregistruji vas! To preci musiiiii!!! A taky nechapu nejake limity … co to ma za smysl???

Pa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 14:23

Hani, super ze se tel. spojeni zadarilo a nikam nemusis:-)))

Jinak jsem jeste chtela k tomu domecku napsat … ze to je super ze se vody hybou a i prodej bytu bude v poho … juuuu, to bude bomba. A co je to zac … neco starsiho? A jak velky pozemek, jak velky domecek … no napiiiiiis:-)))

Papa

zvedavka Sulda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 14:24

Hani

kdyz se mi otevrou jejich stranky, tak v pravo se mi objevi tabulka a v ni to je napsane. No ja s nimi mluvila 28.2 a taky nic nerikali. Docela me to stve, uvidim, co mi pisnou na mail

pa market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 14:26

taky nechapu, myslim, ze to je fakt byrokracie :(((

koukala jsem na fotecku u vas v galerce a musim se priznat, ze mi hodne zvedly naladu :)

market

 
Missorka  03.04.06 14:32

Jo Hani, napiiiiš, právě tím procházím, tak mě všechno o domečku zajímá…

Peta

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 14:55

Jak prochazis … to jsi nam nejak zatajila:-))) Tak najemniky prodate a sup do domecku? No to by bylo uuuuuzasneeeee!!!

Sulda zavidejici super romanticky vikend:-)

 
Missorka  03.04.06 15:00

Jo, Šuldo, to je jen jeden výsledek toho romantického víkendu… :-) Nikdy bych nevěřila, že při vyslovení slova HYPOTÉKA, se můj muž nejenže neopupínkuje, ale ještě ho začne vyslovovat SÁM a REÁLNĚ… ;-)

Peta

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 15:00

Peta je porad nejake prekvapko :))))

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 15:02

7.-9.4.
14.-16.4. Jana
21.-23.4.
28.-30.4. Irena
5.-7.5. Veronika
12.-14.5. Hanka
19.-21.5.
26.-28.5.

No tak holky, mame tady jeste volne terminky a zadne dobrovolnice … zcela akutni je pristi vikend …tak se nenechte prosit.

Esterko, nechtela by jsi ten terminek? Budes mit hoooodne velky prostor za tu hoooodne velkou pauzu:-)))

Papa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 15:07

Chi, to je ono …zpracovat chlapa pod romantickym natlakem:-))) Snad se Zdenek nezacte az sem:-)))

HYPOTEKA je kamoska, mohla bych o tom psat romany, neboj! Jsem samotna zenska s ditetem bez sponzoru (spise ja sponzoruji jine) a taky to zvladam … a nejak nestradam! Dulezite je to dobre naplanovat:-))))

Pusu nemocnickum malinkatym

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 15:08

Pravda to, u nich neni o prekvapca nouze nikdy:-)))

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.04.06 15:51

Ahojky kočky,

já se z toho Adámíta asi zblázním…jdu na WC a co mě nečeká? Celé prkýnko bylo vystláno jednotlivýma útržkama toaletního papíru, takže celá role na to padla…naštěstí se to dá použít v tomto stavu :-) Nedávno jsme asi 3× museli jít na velkou mimo domov, tak jsem mu to vždycky vystlala…tak asi asi řekl, že to může doma taky zkusit.

A víte, co dělá teĎ? Vytahuje z koše špinavé prádlo a vystýlá si tím Berunčino odrážedlo…a jezdí na tom. Lítá tu nahatej, protože hodně pil a před chvílí si trošku ucvrnknul do slipů a nové si ještě nevzal…jdu na něj.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.04.06 15:52

Normálně bych si oficiálně stěžovala…psali do 31.3. a pak si to najednou zkrátíííí. Napište Rathovi, že tam má bordel :-)

papa honí mě mlsná, jdu si něco ulovit.

VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 15:59

Chi, tak to se bavim:-))) Alespon to nemusis delat priste za neco, vystele si na verejnem WC sam:-)))
A jiste ze si musi vystlat odrazedlo, preci si nenecha otlacit dupku:-)

Sulda pobaveny:-)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.04.06 16:13

Hola hola,

teď koukám na kulturniportal.cz a je tam zase Michal z Kouzelné školky…Michal na hraní. Docela bychom s Adámkem vyrazili…je to v neděli 30.4. od 10.30…zkusila bych zarezervovat vstupenky, než bude vyprodáno. Platba je buď převodem, nebo na dobírku nebo jako obchodní balík, takže byste si mohly objednat i samy :-)

Zatím papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 16:16

Sice lakava nabidka, ale kdo vi, co bude na konci dubna:-))) Ach jo!

Sulda

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.04.06 22:29

Ahojte!

Tééda,taková aktivita dnes,skoro 50 komentářů za jediný den,super:o ).

Tak jsem mrkala na tu registraci a myslím,že to projde,pokud vím,spousta kolegyní si registraci vyřizovala na poslední chvíli,to by bylo asi hoooooodně lidiček naštvaných,což si nemůžou dovolit.Ještě mám uložený e-mail,kde mi jakási paní píše,že stačí žádost podat na poště 31.3.2006.

Peto,musím mrknout do vašeho deníčku,jaký byl romantický víkend!!!!Sice nebyl ideální stav(myslím tím MS),ale i tak to muselo být skvělý,taky bych si to dala líbit.
Co se týče domečku,vidím,že u vás taky probíhá „akce Zet“.My se před měsícem dozvěděli,že se dům bude asi prodávat,po dovolené na horách jsme si vyjasnili situaci a šli do toho!!!!
Dům je asi z 30.let,je vidět,že byl rekonstruovaný,před pár lety proběhla kompletní oprava plynu,elektriky a plynu.Topí a vaří se na plyn(možná přejdem na sklokeramickou varnou desku,už jsem si nějak zvykla).Zatím je to obytné ako 3+1,ale budem na půdě dávat sádrokartóny a bude z toho pěkné 4+1,nahoře vč.WC.Místnosti jsou moc pěkné,obývák bude nádherný,teď se tísníme ve 21 m2 a to vč kuchyně,máme totiž 3+KK,tam bude obývák asi 30 m2.
U domku je garáž,předzah­rádka,vzadu asi 300 m2,což bohatě stačí.Okna jsou na V a Z a jedno na sever.
Hypotéku vyřizovat nemusíme,jen ji převezmeme.Prý za založení hypotéky platil majitel cca 40tis.!!!!!!,za převzetí budem cálovat jen 2 tis.Horší bude placení daně z nemovitosti,je to asi 3% z ceny domu:o (((((.
Tož tolik asi o našem „baráčkovském šílenství“.Zatím jsme o tom neříkali ani přátelům,ví to jen rodina z mé strany a kamarád,který pracuje ve stavení firmě a byl na dům mrknout.
Dnes prý volalo dalších někoilk zájemců o byt,ale už máme favorita,má vážný zájem.
Takže do konce května bysme měli převzít peníze a předat je dál,převzít hypotéku a začít kutat.

Pa Hanka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.04.06 23:12

Teda Hani,
to zní nádherně!! A květen už je skoro za dveřmi! To se už v květnu přestěhujete a budete dodělávat jen to podkroví?
Tak držím pěsti, ať všechno dobře vyjde.
Jana od Filutů

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.04.06 23:14

Ahoj Šulánku,
mám pocit, že vám furt píšu to samý, ale Nika je prostě HVĚZDA.
Tak ji moc pozdravuj od Verunky zrzečky, kterou lyžování taky dost baví.
 Jana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »