Nika, Adámek a kamarádi aneb NIKA ŠULÁNKOVIC SLAVÍ 3 ROKY

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, Venku mrzne až prašťí a opět vládne velká nespokojenost, přitom loni jsme na sníh a pořádnou zimu čekali pekně dlouho ... copak se nam může počasí zavděčit? Abych mluvila za sebe, tak by mi ta zima ani tolik nevadila, kdyby v PH bylo dostatek sněhu alespoň na sáňkování, když už ne na lyžování .... Ale není:( Alespoň že na horách je ho habakuk, že? A pokud za vás někdo objeví sice malou, ale funkční sjezdovku kousek za Prahou, kde je možné lyžovat třeba i po práci večer, co více by si člověk mohl přát???

A teď hlavní téma deníčku … bude trochu sebecké a sebestředné … no ale zase moje dítě má 3 ROKY jenom jednou v životě, tak snad pochopíte a odpustíte:-) … zvláště když to má většina z našich dětí za sebou a zbývá už jenom hrstka, která bude slavit v nejbližší době … Takže díky Jani, že jsi zvolila pro náš deníček novou kategorii … a to deníček „dětský".

OD PORODU KE 3-LETŮM
24.1. v 9.49h tohoto roku to bylo přesně 3 roky, co se mi moje milované koťátko vyklubalo na tento svět … přišlo po téměř 7mi hodinovém boji kontrakcí a po 10,5h od začátku odtékání plodové vody a to v porodnici v Podolí v Praze. Vím že kontrakce nebyly zrovna to nejpříjemnější, co se mi kdy přihodilo, ovšem když mi ten uzlík plný štěstí položily na břicho ještě celý omatlaný a s hlavou jako hlavní postavy seriálu STARTREK, zaplavil mne okamžitě neuvěřitelný pocit štěstí a zrodila se další velká závislost na tomto světě … a to závistlost bláznivé matky s přezdívkou Šulánek na své dceři jménem VERONIKA prostě NIKA. Najednou se začal odehrávat další životní příběh, příběh velké lásky mezi matkou a dcerou. Nechtěla jsem se od ní hnout a škubalo mi srdíčko na kusy, když mi ji chvíli po porodu, už zabalenou v teplé zavinovačce, sebrali a odnesli se slovy, že je podchlazená a musí se zahřát … kromě pár minutek na bříšku jsem neměla možnost si ji pochovat, šití trvalo docela dlouho a tak nedošlo ani na první přisátí k prsu … prostě mi ji ukradli a odnesli, uaaaaaa … I když jsem věděla, že je to v jejím zájmu a teplíčko potřebuje, stejně bych ji radši zahřívala svým vlastním tělem… Jo a den porodu a porod sám řadím v mém životě za jeden z nejkrásnějších zážitků mého života … emoce ten den byly tak silné a tak krásné, že i přes všechnu bolest a nechápavost mé vlastní babičky (která porodila 6 dětí a z toho jenom to poslední v porodnici, zbytek doma) je tento den vlastně ten NEJ v mém životě a kdyby bylo jenom na mne, rodila bych hnedka další a další děti …
Ten uzlíček tenkrát při vylodění vážil 3.61kg a měřil 51cm … a jak šel čas, tak mi rostl nejenom do krásy, ale taky po počátečních nesnázích i do délky a šířky a v 1R už vážil 9.9kg a měřil 76cm, ve 2 letech byly míry 12.2kg a 89.5cm no a letos ráno v den „D" jsme naměřily 14.8kg a rovných 100cm, takže 1Metr … sečteno, podtrženo mi mé děťátko nabralo za 3 roky okolo 11.2kg a vyrostlo bez 1cm půl metru … fíha! Oficiální váha u MUDr. byla o den později 15.2kg …najezená, napitá a napůl oblečená … dle mne zcela odpovídá mým naměřeným hodnotám. Je to už velká slečna, i když svého batolecího bříška se ještě zcela rozhodně nezbavila:-) Dle MUDr. má Nika váhu průměrnou a výšku nadprůměrnou … no vytáhla se pořádně. Na 3-leté prohlídce MUDr. zkoušela i různé dovednosti a mimo jiné taky zrak … Nika poslušně zakryla sama jedno i druhé oko a bravurně hnedka na poprvé slovně označovala správně ukázaný obrázek … docela jsme se pobavily, když ji bylo nejdříve ukázáno kolečko … Nika ho totiž označila jako písmenko „O jako OKO" a pak všechny ostatní tvary už označila jak měla, nepodobaly se žádnému písmenku … no myslím, že kdyby MUDr. ukazovala rovnou tabuli s písmenkami, uspěla by:-) Pochválila taky řeč, že mluví opravdu moc dobře, na barvy se jenom zeptala zda umí a do karty napsala „ŠIKOVNÁ" …no nevím, zda takové označení o nečem vypovídá, nicméně když Irena psala, jak se na prohlídce krocanila za Ondráška, zažívala jsem samozřejmě něco podobného … asi je to přirozené…

3 ROKY … 3 OSLAVY
No jo, je to tak … takový malý človíček a praštěná matka mu uspořádala 3 oslavy!!! Nemyslím, že se bude konat něco podobného každý rok (teda rozhodně nebude s přibývajícími roky přibývat oslav), ale je pravda, že to není jenom oslava Niky, ale taky mé osoby …já mám potřebu oslavovat, že se mi narodilo úžasné dítě a já se chci setkat s milými lidičkami kolem mne, teda kolem nás! Jednou si bude princeznička sama vybírat, koho na oslavu pozvat, zatím si to užívám sama a jsem tomu hrozně ráda:-)
První se konala v sobotu …s rodinou …teda s naší babi a pak s rodinou básníka … teda otce Verunky a to s dědečkem, bratrem, jeho ženou a 3mi dětmi ze čtyřech, které mají. Bylo to moc příjemné posezení, sešli jsme se v tomto širším složení po dlouhé době a bohužel bez zesnulé babičky, na kterou si Nika docela často v tomto období vzpomíná … a v této souvislosti řešíme otázku života a smrti … no ošemetné to téma, to vám teda řeknu… Nika si moc hezky hrála s klukama a dokonce se překonala a tvářila se, že se ani dědečka moc nebojí. Dortík byl ve tvaru auta-náklaďáku, formu nám zapůjčila Katka a recept jsme okoukly s babi z nějakého časopisu … a chuťově i vzhledově se moc povedl. Dárečků bylo spoustu … no od nás přebalovací pultík na panenky s vaničkou a váhou, nočníkem a dalšími serepetičkami, helmičku na lyže, kufřík, nějaké oblečení, obrázek puzzlíkový s Večerníčkem ve 4-ročních obdobích a zmiňovanou brožurku „Hvězda v matematice" a ještě fixy s razítky různých tvarů. Z druhé strany dostala menší panenku ve fialovém oblečku, které ladilo velikostně i barvou k přebalovacímu pultíku aniž by jsme se domlouvali. Panenku pojmenovali kluci ještě doma jako „Chou-chou" a i když má do skutečné „Chou-chou" panenky daleko, to jméno už ji nikdo neodpáře:-) K tomu dostala ještě nějaké obrázkové kostičky a další drobnosti. No a od tatínka bylo objednané kolo … ale to se jako překvapení konalo až uplynulou sobotu … a tatínek se pochlapil a zašel do prodejny AUTHOR a objednal pořádné kolo, které by prý mělo vydržet docela dlouho … sedátko je hodně nastavitelné, takže uvidíme jak dlouho s Nikou poroste:-)

OSLAVA S EMIMI
Další oslava se konala den na to a pozvané byly všechny pražské členky našeho deníčku a ještě pár nejoblíbenějších nakukovatelek. Jelikož však má spousta našich dětiček narozeniny ve stejnou dobu, oslavy probíhaly i v jiných domácnostech a tudíž ne všichni mohli dorazit, což se dalo samozřejmě pochopit. I tak to byla akce zdařilá a dokonce se povedlo udělat i narozeninovou výzdobu z balónků, vlaječek apod. Tentokrát byl dortík vláček se dvěmi vagónky plnými dobrůtek … bonbónky, lízátka apod. … no některé děti, ale především Nika a Tomášek, se od dobrůtek nemohly ani hnout a nejaký dortík je pak vůbec nezajímal. Troufám si říci, že se dětičky bavily a snad i mamky trochu poklabosily … snad jen taťka tam byl jeden, ale ten je zvyklý… Dětem se domů moc nechtělo, ale kdo by se divil? Z naší postele, teda spíše spací matrace, se stala trampolína a Nika si tam postupně vodila své chlapíky:-) … nějak máme na emimi v Praze jenom samé kluky nebo co … a Valuška je ještě malé miminko … tak to trochu vypadalo, že jsem Nice pozvala ženichy na výběr:-) Dárečků byla velká spousta a vše slavilo úspěch, Nika ještě jednou moc děkuje! A největší legrace přišla až všichni hosté odešli a zůstal jenom Tomášek a teta Katka …Tomášek s Nikou totiž rozehráli svů vlastní mejdan a hráli si na spinkání, světlo a tmu (pouze imaginárně) a náramně se u toho bavili … a pak si vzali potah z gauce a držíc každý jeden konec, běhali z obýváku do pokojíku a zase zpátky a tyto dvě činnosti jim vydrželi dobrou hodinku … a možná by vydrželi i více, ale už jsme to musely s Katkou utnout … nicméně byl zážitek je pozorovat, šmudlíky naše malé!

OSLAVA SOUSEDSKÁ
Poslední v pořadí byla oslava v opravdový den „D", a to v úterý. Já si vzala dovolenou, Niku odvedla i do školičky s pytlíkem bonbónů na oslavu, dokoupila poslední potraviny na občerstvení, vyzvedla si ji a šupajdily jsme domů hajat. Pak nastaly poslední přípravy a úklid na čisto a už se hosté začali sypat … tentokrát to byla spojená oslavička se sousedovic Aničkou, která slavila 1 ROK, tudíž se u nás sešly dětičky malinkaté téměř roční a taky roštáci věku Niky a starší. Kouzlo této oslavy bylo v upevnění sousedských vztahů (zůčastnili se lidičky nejenom z našeho domu, ale vlastně z našeho sídliště, se kterými jsme si díky dětem padli do oka), přeci jenom není špatné se mít na koho obrátit a nechodit moc daleko. Důležité bylo, že dětičky se vyřádily a mejdan byl sousedy označený za nejlepší konaný v místní komunitě, děti nechtěly odcházet a brečely že už musí, dospěláci se trochu cinkli a náladička byla více než příjemná!
Dortík už jste viděli všichni ve fotogalerii, byl to opět vláček, tentokrát však s 5ti vagónky a opět nechyběl i sladký náklad a k tomu všemu ještě srdíčko s ovocem, s podobným základem jako dort auto náklaďák. Dárků opět habakuk, ale to snad ani není podstatné!

Takže Nika je vyoslavovaná na dlouhá léta dopředu, i když se chystáme ještě slavit s kamarádkou z porodnice … byly holky pozvané taky na jednu z oslav, bohužel zápal plic maminky Elišky jaksi znemožnil účast … tudíž budeme muset soukromničit později…

A CO VŠE UŽ NIKA UMÍ?

 • pozná všechny barvy a i odstíny
 • umí pojmenovat všechna písmenka …teda velke tiskací
 • umí napočítat do 20ti … když se ji chce, tak skvěle bez chyby … a číslice pozná bezpečně do 6ti, ty ji nejdou tak jako písmenka:-)
 • zvládá jezdit na trojkolce, na kole se bude teprve učit, ale v obchodě mi předvedla, že to snad půjde…
 • vyzkoušela už i jízdu na lyžích … udrží se na nich i sama, pokud jede rovně, zatáčky rozhodně ještě nezvládá
 • umí se sama najíst, i když v mé přítomnosti si děsně vymýšlí a hraje si na mimino a v jídle se patlá, ovšem třeba básník hlásí, že u něho jí vzorně:-) … tak uvidíme, co budou hlásit ve školce
 • mluví velice obstojně a dokazuje to dnes a denně svým neustálým hlasovým projevem
 • zná na stovku říkánek, písní a básní a se svou sloní pamětí dokáže dokonce citovat příběhy z kazet a Cdček, které ji pouštím v autě či doma před spaním, o reklamách z TV ani snad nepíšu (o těch já na rozdíl od ní nemám ani páru…)
 • hit posledního měsíce je, že dokáže vymalovávat omalovánku hezky barevně a snaží se nepřekračovat hranice čáry … docela jí to jde, donedávna s chutí celý obrázek začmárala a nejraději nějakou tmavou pastelkou, takže to považuji za velký úspěch! Dokáže i namalovat jednoduché obrázky jako je sluníčko s očičkami, pusinkou a očičkami, travičku, mraky, létající vrány, měsíček, kytičku … a bubáka:-) … ale žádné velké zázraky to tedy nejsou. Nicméně ze školičky nosí moc hezké výtvarné práce … asi to mají určitě i s metodickým výkladem a pomocí učitelek, ale pokrok za půl roku obrovský!
 • jezdí sama na saních i bobech a boby dokáže do kopce i sama vytáhnout
 • dojde si sama na nočník a konečně zase i na záchod a sama se po čůrání i utře včetně utržení papírku, po velké radši ještě utírám sama:-)
 • dokáže se sama svlíknout a i oblíknout, stačí nachystat hromádku s oblečením
 • nazouvání a zouvání botou a bačkůrek taky bez velkých potíží
 • mytí rukou a pusy po jídle či použití WC jsou oblíbenou činností, někdy já radši dohlédnu, ale jenom proto, abychom nedopadly jako u Ivči s použitým intimním mýdlem:-)
 • hračky si dokáže i uklidit, i když oblíbená činnost to teda není:-)
 • pokud rozlije čaj či vodu, chodí si pro hadr a utírá a tváří se u toho děsně důležite:-)
 • komentuje vše a všude, poučuje nás a hrozí a zlobí se … no celá maminka?:-) … Někdy si říkám, jak my dvě spolu budeme jednou vycházet … no to bude hrůůůůůza:-))))))
 • dokáže si pustit TV a to včetně svého pohádkového kanálu, který má číslo 14, tudíž není jednoduché si ho zapnout přímo…
 • plave pod vodou a potápí se s radostí … je to vodní živel a vodu opravdu miluje!
 • spousta toho ve výčtu asi chybí, ale můj mozeček už napůl spí, takže je potřeba deníček odeslat a ostatní nacpat do komentáře, že?:-)

A NA ZÁVĚR JEDNA HLÁŠKA Z JEDNOHO PERLÍCÍHO RÁNA MINULÉHO TÝDNE
Nika sedí na nočníku, moje sétra (její teta) připravuje snídani a Nika zahlásí: „Tetičko, mne roste prdel, víš? Za chvíli ji budu mít takovou jako ty!"
Kdo zná moji sestru vážící přes metrák se snad ani smát nebude:-)

Těch hlášek je denně hodně, ale co si nezapíšu (a to já si nepíšu už nic), to si ani nezapamatuji … asi je to škoda…

NIKA NASTUPUJE DO ŠKOLKY
A už je to tady, ve středu 1.2. nastane den „D" a Nika nastoupí do opravdové školky … zatím na půl dne denně a časem se uvidí. Zatím se moc těší, uvidíme co s ní udělá realita všedního života… V úterý se tam ráno zajdeme podívat a domluvit podrobnosti, tak mohu za čerstva nahlásit první dojmy a následující den už to bude naostro … uf, jsem z toho naměkko a mám co dělat, abych celou akci neodvolala, tak nám držte palečky, jo?

Závěrem přejeme všem marodům rychlé uzdravení, ostatním ať se jich bacily nechytají, dětičky ať jsou vzorňáci a rodiče moc nevytáčejí a maminkám silné nervy u zvládání denních starostí! Kdo může, užívejte sněhu a hor a my ostatní se budeme těšit na alespoň mírnější teplotu na mrazivé stupnici!

Mějte se krásně, třeba pište i básně a hlavně pište do deníčku …

Šulánek a Nika 3ROKy

PS: Omlouvám se předem za případné chyby, nefunguje mi corrector, nejsem zvyklá používat znaménka a je příliš pozdě na to, abych byla schopna po sobě něco opravit!

Hodnotilo 8 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.01.06 07:18

prvnííí, jdu číst

vabe

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.01.06 07:28

Zase predbehnuta o fous … tentokrat mne o prvnicku pripravila chut na kafe:-)))

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.01.06 08:35

Moc hezký deníček…jojo, takovéééé výročíííí a babi se musela udortíkovat :-)))) Dortík byl ale mooooooooocccccccc dobrý, takový jsem ještě nejedla. Nika je velká šikulka, Adámek má do ní ještě daleko. Ale i on to dožene.

Děti se mi nějak masí, musím na ně…už mě to vyčerpává. Ven se mi ani nechce, kvůli té Adámkově nemoci.....tak zase budeme zavření, ach jo.

papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 31.01.06 08:58

Čauky,

deníček krásný, docela jsem si povzpomínala. Akorát Mates má do Ničiných dovedností ještě dost daleko :o))

Jinak u nás situace nic moc, Máťa má 38 horečku, nudlí oba :o(((. Včera ve zprávách dokonce snad proběhla reportáž o vysoké nemocnosti v Jičínském okrese, školy nejsou zavřený prý jenom kvůli tomu, že není vyhlášená epidemie. V neteřině třídě jsou ze 32 dětí jenom 3… Prý tam mluvila Dr. Bártová, a můj bývalý třídní, teď ředitel ZŠ. Škoda že jsem to neviděla :o))

Jdu si dát kafčo, postupně nakouknu. Už jsem se bála že přijdeme o mikinku, ale naštěstí nemá mamka službu, tak mi kluky 2 hodiny pohlídá. Aspoň vypadnu, číhnu do práce za holkama a při tý příležitosti prodloužím dávky (máme nárok na sociální příspěvek ve výši 124 Kč :o)))

Pa Katka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 31.01.06 09:01

Huráááááááá,nový deníček!
Bohužel nemám čas číst,musím se zkulturnit,nakojit a tradá do města na úřady:o (.
Jen jsem zaregistrovala super hlášku o tetině prdeli:o )))))))))))))­.Jůůůůů,to mě dostalo a mám hned po ránu lepší náladu:o ).

Achjo,Ája zjistila,že je docela zábava se furt přetáčet na břicho,ale moc dlouho se jí tam nelíbí,takže pořád otáčím a otáčím…Ale jsem ráda,že už to umí a tudíž je její vývoj v pořádku.

Čau Hanka a Ája břicholežec

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.01.06 09:50

Ahojky kočky,

tak jsem uvařila červenou řepu a chci ji dát Beru s brambůrkem…to jsem zvědavá.

Nemáte nějaké tipy, jak ji dále připravit a podávat? Asi i s rýží by to šlo. Zatím to nekořením ani nesolím…jasně že ne…tak jsem na zvědavá. Kdyžtak jí do toho zkusím přidat trošku mléka…už se těším, jak se bude tvářit.

papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 31.01.06 09:56

Ahoj Verčo,

já řepu dělám jenom s brambůrkem a s kuřecím masíčkem. Filipovi to chutná, takže jsem ani jinou variantu nezkoušela. Ale s rýží to určitě půjde taky a možná ani těstoviny by nebyly marný. To už by ale zase asi nechutnalo mně :o)))

Jdu kluky připravit, za chvíli vyrážíme.

Zatím ahoj K.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 31.01.06 09:59

Ahoj holky!

Moc hezky denicek- akorat mi Sulda ukradl tema- taky jsem chtela psat o Fijkovych oslavach a dovednostech- takze budu muset vymyslet neco jineho, at se neopicim:-)

Fijek je na tom s dovednostmi velmi podobne, jen misto pismenek pozna cisla:-))Pismenek um i jen par, ale treba bezpecne pozna, kde je napsano Filip:-)

Dneska je ve skolce naposledy cely den a jednou v tydnu, od zitrka uz jde na 4 hodky kazdy den, tak jsem zvedava…

Jdu neco delat, tak zatim papa..

Zuzka a Filipek

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 10:16

Skvělé, nový deníček!!! Bohužel mám asi minutu času, takže se tady nezdržím :(.

Po přečtení deníčku jsem si přestala myslet, že je Mojda téměř geniální :) :) :), jelikož písmenko ani číslo neumíme ani jedno, omalovánky vybarvuje tak, že počmárá téměř celou stranu klikyhákama, ale baví ho to a to je důležitý :). Šikovný je v práci s modelínou, tam má teda obrovskou fantazii :), minule nám modeloval například hamburgra a to chtělo velkou fantazii, jelikož na vlastní oči žádnýho neviděl!!! (Matka je totiž odpůrkyně zařízení typu „Mek“ a KFC :) ).
Pyšná jsem na to, že Mojánek při večerním čtením DOPLŃUJE básničky a texty pohádek. Ale že bych jich vysypal sto z rukávu bez mrknutí oka? CHa chá! Na to je moc pohodlnej a navíc - na mou prosbu (před jakoukoli návštěvou), ať něco zazpívá nebo řekne básničku odpovídá zá:,–(ně Nic neumím! :) :). Když už dojde na zpěv, dělá to „tajně“ - tedy například před spaním v posteli nebo zašitej vedle v pokoji, když si myslí, že to nikdo neslyší :).
Jdu, Tom dneska nějak vyvádí - jak jinak, když jsem si naplánovala spoustu úkolů v domácnosti, že :).
 Ivča

P.S. Hláška výborná!!! :) :) Ségra to zkousla s humorem?

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 10:23

Filip je taky šikula, on umí tuším i dobře malovat, viď?

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 31.01.06 10:44

Ahoj holky,

Slava slava, novy denicek a takovy dlouhy :))). Nika je fakt sikulka, umi toho spoustu - chytra krasna okata blondynka, to je teda kombinace!!!! :))))) A dortiky byly opravdu mnam, muzu potvrdit.
Taky by me Suldo zajimalo, co na tu hlasku rikala segra :)).

Veroniko ani se nedivim, ze chvilema mas dost, byt s dvema detma zavrena cele dny doma, to neni nic moc. Ale vyderzaj, za chvili je tady jaro!!!!

Matovi posilame pofoukani, at horecka rychle polevi a je zase dobre!!!

Ivco to je roztomily, jak Mojda zpiva jen kdyz si mysli, ze ho nikdo nevidi. Je to spravnej tvrdak chlap!! :))

Ja totiz na sebe prasknu, ze mam zacatkem unora narozeniny a vzdycky tvrdim, ze pak uz zimu ignoruju a ocekavam jaro. No v nasich zemepisnych sirkach je to cekani jeste ponekud dlouhe, ale ve stare dobre Anglii uz v pulce unora kvetou lany narcisu.

Ale musim rict, ze letos mi ta zima ani nejak nevadi, s Tomaskem si ji uzivame.
Jak rikala Sulda, v sobotu jsme byli poprve v lyzarske skolicce a bylo to prima. Tomas sice uz po prvnich 15 minutach tvrdil, ze uz dost, ale pak se dal presvedcit a kdyz zacali jezdit s pani ucitelkou z kopce dolu, tak byl v sedmem nebi. Nice to taky moc slo a vsichni jsme si ten den moc uzili.

V sobotu jsme byli opet bruslit, tentokrat se maminka (tedy ja!!!) pochlapila a taky nazula brusle a meli jsme sebou i Edwarda a ten si je taky obul. No prvnich par minut to byla tragikomedie, ale pak se to nejak ustalilo, Tomaska jsme meli uprostred, my s Edwardem jsme tim padem trochu chytili balanc, Tomasek si myslel, ze ho drzime, i kdyz be skutecnosti to bylo naopak a objeli jsme takhle bez nehody cely rybnik hned dvakrat a ze je docela veliky. Byla to parada.

Dnes je Tomasek opet poprve po dvou tydnech ve skolce a plan je takovy, ze tam dnes bude spinkat a zacne chodit uz kazdy den na cely den, tak jsem zvedava. Tomasek sice rano v posteli rekl, ze do skolky nechce, ze chce zustat doma, ale vecer tvrdil, ze se tesi a i rano ve skolce sel dobrovolne, tak uvidime. Akorat nas na dveerich cekala cedule, ze jsou ve skolce plane nestovice, tak mozna budeme brzo pupinkovy!! Ani by me to ted nevadilo, lepsi nez v lete.

Jdu pracovat, zatim papa, Katka a Tomasek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 31.01.06 10:59

Katko,

máš pravdu, v Anglii už kvetou sněženky a narcisy taky brzy budou. Ale to počasí poslední 2 dny stojí za starou belu. Mlha a ráno v 9 skoro tma. Další nevýhodou je, že teploty a charakter počasí zůstává až do dubna od února storo neměnné.

Já si vždycky vzpomenu, že když se Kája měla narodit, tak jsem si říkala, že až se miminko narodí, tak už bude jenom hezky a jaro. A je pravda, že jsem asi týden před porodem chodila pít čajíky s knížkou na dvorek, tak krásně se tam opíralo sluníčko.

Na deníček budu reagovat později, jdu to tu trošku pofackovat.

Jana a Karolínka

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 31.01.06 11:53

Ahoj holky,
denicek jsem necetla cely, ale hlasky a Niky dovednosti ano…no, jen klasicky ziram :)) Je to holka sikovna :) Suldo, drzim palecky zitra - bude to u vas velky den :) Tak zadne slzicky (ani u Niky ani u tebe :) a at se ji tam libi.

My jsme se bohuzel nemohli pridat ke Katce s Tomaskem a Sulde s Nikou na nedelni vylet na hory, neb Luka zacal v sobotu odpoledne fnukat, ze ho boli ucho…i rymovat zacal vic…takze misto vyletu jsme se pelesili doma v posteli…v nedeli uz to bylo lepsi, ale sem tam si vzpomnel, ze ho boli ousko. Sla jsem s nim tedy vcera rano k pani doktorce, spis jen tak pro sichr, aby treba zase nedostal zanet dutin…a hadejte co nam rekla? Ze ma Luka zanet stredniho ucha a ze uz mu to prasklo!!! To teda vubec nechapu … v sobotu pres den byl jeste uplne v pohode…pak tedy fnukal, ale to jsem si rikala, ze mu treba jen ryma tlaci v ousku a ze ho ma zalehle…no a kdy mu to prasklo vubec netusim … vsichni rikaj, ze pry to silene boli a ze deti hrozne rvou…a Luka nic…tak ma asi chlapec nejaky zvyseni (nebo snizeny?) prah bolesti … vubec tomu nerozumim.

Pani doktorka se tedy netvarila ze by to bylo neco hroznyho, dala mi borovou vodu, at mu ucho vyplachuju, davam mu 3× denne Nurofen proti zanetum, a do nosu kapky na rymu a ve ctvrtek na kontrolu. Ale jsem rada ze jsme tam sli…a i ona rikala, ze je dobre ze jsme prisli.

Katko, jestli dostane nestovice, tak se hlasime :) - taky bychom meli zajem :))) Teda Luka asi ani ne, ale ja jo :)))) Byla bych rada aby to mel za sebou - Braja je mel kdyz mu bylo sedmnact a rikal, ze to bylo neco otresnyho.

Hani, jsem rada, ze je u vas lip :) Ja bych tedy na rozdil od holek asi nevydrzela cekat az vsechno bude zase v pohode…urcite bych o tom uz potom nemluvila…a za druhe bych mela strach, ze se zase urazi a po tydnu pohody zase bude pruda… ale to jsem ja - rada resim veci hned a vubec kuju zelezo dokud je zhave :) Pak uz na to vetsinou nemam energii. Drzim ale moc palecky at se to vyresi a at uz se rozhodnes jakkoliv, tak si s nim urcite promluv. Aja je sikulka jak se pretaci a basti.

Veru, nemej depku - ja mam Luky taky nekdy plny zuby a to je jen jeden. Urcite je to tim ze jste zavreny doma a az budete zdravy, tak bude zase lip. Drzim palecky, at se Adamek trosku osamostatni - vim, ze delat s nim veci o kterych vis ze je umi sam je nekdy na budku. Luka ted pro zmenu taky musi chodit curat jen se mnou…neb usoudil, ze kdyz mu curani obstaram ja (drzim prkynko, pindika, sundam/nandam slipy) tak si nemusi myt ruce, protoze je pry ma cisty :))

No nic, ja jdu - jdu se ponorit do nejakych cisel a musim hodne pracovat, protoze jdu domu driv, aby mohl jit Braja do prace…nesehnali jsme na dnesek hlidani a tak se musime prostridat. Myslim ale, ze i Lukovi se styska po skolce. Me tedy moc mrzi, ze prosvihne maskarni besidku, kterou maji zitra…takhle uz propasl vanocni besidku, Mikulase…ach jo.

Zatim ahojky a bacily pryc, a vsem dodatecne vse nej k narozeninam.
Kristyna a Luka (opet nemocnicek)

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 31.01.06 12:01

Jejej Kristyno to je mi Luky moc lito, ze mel takovou bolistku, i kdyz podle vseho jeho toho snad az tak moc nebolelo. Nebo je to obzvlast velky hrdina :)).

Jestli nestovice dostaneme, urcite si pro vas nejake schovame :)).

Pa pa a Luku moc pozdravujeme!!
K.

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 31.01.06 12:13

No, ne ze bych vam ty nestovice prala, ale zase na druhou stranu je to lepsi castecne planovane v zime, nez treba potom pred dovolenou v lete z niceho nic :) Tak to budeme radi, jestli nam je schovate :)

To je super jak jste bruslili - urcite jste si to moc uzili :) A na horach asi taky - moc jsem na vas myslela a doma tajne zurila - muselo tam byt krasne.

My jsme akorat v sobotu stihli Lukymu koupit novou sedacku do auta - koupili jsme Hipsos od Bebe Comfort…Luka sice chtel nejakou jinou od Jane - zelenou, ale protoze obe ktere meli k dispozici byli nejaky divny a slo s nima spatne manipulovat, tak jsme vybrali tu jinou.
Nicmene, Luka je nakonec docela spokojeny :)

Pozdravujeme Tomaska (a tebe taky :) a napis, jak se mu libilo ve skolce.
Pa,
 k…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 12:18

Jé, Kristy, ty jsi asi nepročítala konec minulého deníčku, viď? Mojda taky nejspíš měl zánět středního ucha. Večer a noc probrečel, ráno mu z toho začalo něco vytékat, tak bůhví, jestli mu to také neprasklo :(. Zítra půjdem na ušní na kontrolu, tak uvidíme, co nám řeknou.

K tomu řešení konfliktů - psaly jsme to s Diny v minulém deníčku, že buď řešíme hned (což já ani to ne) nebo jsme pak už pštrosice s hlavou v písku :). Když to už zas klape, proč vytahovat znova špínu? Ale je to obrovská chyba!!! Jsme totiž právě ve fázi, když jsme takhle „rozchodili“ asi 3 po sobě jdoucí velké roztržky a teď je to totálně v pr…! Máme totiž navzájem pocit (což není divu, když si neumíme vzájemně říct, co nám na tom vadilo), že ten druhý je ten nejhorší a jsme oba ublížení (on se ten problém jakoby zažehná, do toho přijde další, též se zakopne pod stůl a narůstá obrovská zeď!). do toho ještě ke všemu manžel na týden odjel, takže nám to oběma nerušeně šrotuje v hlavě a upřímně - ten den, co bude mít přijet domů, budu mít asi hodně nepříjemné pocity kolem žaludku :(. Teď se mi totiž neuvěřielně volně dýchá (když ve vzduchu nevisí to dusno) a jemu určo taky (v těch horách se mu vůbec určitě dýchá výborně :) !).
Takže přeji všem, ať to mají doma v pohodě,protože tohle je opravdu hrozná situace - Hanka to „přeprskla“ k nám!! :) :) (Hani, žertuju, samo to nemyslím zle!)
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 12:21

Koukám, jak všechny hromadně nakupujete nové sedačky!!! Já jsem v tomhle zatím nějak mimo - to asi kvůli váze, co?? budu muset začít něco shánět. Máte odkaz na nějaké testy, které jsou bezpečné a kvalitní? Už se to tu možná objevilo, ale já tomu tenkrát moc nevěnovalal pozornost… tak dík.
 Ivča

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 31.01.06 12:39

Tak ja zatim s nakupovanim take nespecham, Tomasek je maly pivo (96 cm) a vazi cca 15 kg, takze mi si zatim s Maxi Cosi Priori vystacime.

Pa, Katka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 12:44

Mě zatím taky nepřipadá, že by byla Mojdovi „malá“, tak uvidíme :).

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.01.06 12:47

Ahojky kočky,

KRISTY, doufám, že už je Lukovi líp. Takovýhle bolístky…ach jo.

KATKO, taky bych se přihlásila o neštovice, ale prozatím s Beru si to netroufnu. Víkend jste měli super.

IVI tak teď je to u vás? Takový dusno. Ach jo, já jsem na tohle hrozná. Já se totiž ani hádat neumím a ještě jsme se s Tomem nepohádali. Ale ani s býv.manželem jsme se nehádali. Vlastně byla jen jedna jediná hádka, ale to už jsme se rozcházeli, když jsem ze sebe všechno dostala…a manžel mi řekl, že je rád, že jsem se s ním pohádala. Udělal ze mě totiž na jedněch závodech, které jsme organizovali, totálního debila. No nic, to už je dávno.
Tak počítám, až se s Tomem pohádáme, bude to na rozvod :-))

A řepa měla úspěch. Sama jsem ráda, že mi to nehodila na hlavu, když už jsem se s tím vařila. Mě osobně řepa nakládaná moc nechutná, ale tohle nebylo špatný. Nejdřív to teda vyplivla, ale dala jsem jí toho moc a nebylo to úplně do hladka mixované, tak pak už po menších lžičkách to baštila, až jsem byla moc a moc ráda.

Jojo, už aby bylo jarooooooooooo!!! Beru už snad bude chodit, tak to bude skvělej čas.

Tak papa VABE

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 31.01.06 13:01

Ivco,
tohle dusno moc dobre znam :( Jak rikam, ja bych vzdy resila vsechno nejradeji hned, jenze Braja ne, a kdyz uz ho k tomu donutim, tak to ale potom resi na trikrat a jistojiste si na to vzpomene jeste nekolikrat po nekolika dnech, pak tydnech, a v jistych situacich i treba za rok…a to ja zase nesnasim - mam pocit, ze kdyz se to jednou vyresi, tak uz se o tom potom nemluvi. Nerada vytahuju „stare pradlo“ …
Naposledy jsem takovyhle pocit mela kdyz jsem u mamy hlidala psy … vratila jsem se a uz dopredu jsem z toho mela osypky :( Nejdriv to nebylo nic moc, ale nakonec jsme si to vyrikali a zatim to jde…coz jsem moc rada. Protoze jinak uz to bylo fakt na rozchod :(((

Tak preji, at ten „volny vzduch“ prospeje vam oboum a pri navratu at to vyresite ke spokojenosti obou :)))

Ahojky,
k…

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 31.01.06 13:05

No, pri Lukovych mirach 105 cm, ca. 20 kg a navic v bunde, oteplovackach, atd…se mi zdala uz sakra mala…takze radsi vetsi…stejne je od 15 kg, takze to neni nic proti nicemu :) Aspon ma vic mista a ja nakonec taky, protoze paradoxne je tahle „vetsi“ sedacka mensi nez MC Priori :)) takze kdyz si sednu jako spolujezdec, muzu si sedadlo dat vic dozadu, aniz bych Luku usurpovala o misto :)

Ahoj,
k…

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 31.01.06 14:25

Ahoj holky,

Ivco to je mi lito, ze je u vas zase dusno. No on je ten tvuj muz takovej nevyspytatelnej, treba prijede z hor v dobry nalade a budete mit doma slunecno - snad. Ale vyrikat by jste si vse asi obcas meli. Ja teda mam potrebu vse resit hned a dost se v tom pitvat, coz taky neni idealni.

Veroniko to me teda pobavilo, ze s byvalym manzelem jste se pohadali jednou a pak rozvedli. Teda ne ze by to bylo k smichu, ale prijde mi to docela neobvykly. A ze se vubec nehadate s Tomem, to je skvely, tak at vam to vydrzi.

Tak my mame od tri poradu, na ni plynule navazuje oslava narozenin mych a me kolegyne, takze po porade dobehnu pro Tomaska do skolky a privedu ho sem, at nam pomuze s dortem :)) Se sampanem bych rada pomohla sama, jenze zase ridim :((((. Az budu v sobotu slavit doma, asi se poradne picnu, kdyz teda pro jednou pak nikam nepojedu!!

Suldo jak dopadla ranni navsteva ve skolce? Zitra na vas obe budu moc myslet, napis jak vse probihalo.

Tak jdu jeste rychle popracovat.
Pa pa, Katka a Tomasek, doufam, ze v pohode ve skolce

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 16:03

No u mě je asi hlavně ten problém, že mi něco vadí, neřeknu mu, že mi to vadí a logicky předpokládám, že můj manžel tuší, že mi to vadí, ale váží si toho, že to trpím :) (například ty jeho koníčky, to, že nepomáhá s Tomem atd.). Jenže to asi naivně očekávám od chlapa hodně,takže on VŮBEC netuší, že mi ta určitá věc vadí a hrozně se pak diví, když mu to teda otluču (třeba po půl roce o hlavu :) ). TAkže jsem si vědoma toho, že si za to mohu z velké části sama a někdy vidím, že takové ty „saňky“ se maj líp. Oni to ze sebe vykřičej a pak jsou ještě za milovaný ženušky, když zrovna neječej :) :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 16:05

HOlky, jak dneska vaše dětičky? Tomášek neskutečně zlobí, takhle ho neznám. Pořád kňourá, sousedka je z malýho už taky hotová. Vezme ho, brečí, položí ho na zem, brečí… Ty nám dneska dávaj :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 16:08

Katko,
máš pravdu, že můj manžel je hooodně nezvypytatelnej. Jednou přijde z práce s úsměvem a v dobré náladě, druhý den je schopen sotva pozdravit a hodinu s námi nekomunikovat. Teda s Mojdou se snaží, se mnou ne a na otázku, co se stalo vytrvale odpovídá: Nic, co by se mělo stát?
Takže se někdy cítím opravdu fajn :) :). Asi tak, že si pohrávám s myšlenkou, že bych ho nejradši rozčtvrtila :) :) :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 16:14

Veru, tak tos mě pobavila taky. Kdybychom se měli po výměně názorů rozvádět, tak jsme se „nedožili“ bok po boku ani měsíčního výročí svatby! Manžel je z rodiny, kde je „itálie“ obvyklý způsob komunikace :(. Mě to děsí, naši se před námi nikdy nehádali (asi až v době, kdy jsme byli dospělí), ale u nich normoš. Manžel tak komunikuje i se svými rodiči a maminka se mu jednou ještě omluvila za to, že ho tak rozzlobila! TAkže pak se nemůžu divit ničemu, že… :(.
 Ivča

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.01.06 16:25

Ahojky Ivi,

u nás kupodivu OK, včera to bylo horší.

Sama bojuju se sebou, že půjde dnes poprvé po dlouhé době cvičit. Ale hledám si objektivní důvody, abych nešla :-))) Jsem hrozná. Dávají Ordinaci a Tom mi říkal, ať si to nahraju…sama vím, že musím vypadnout mezi lidi, ale večer se mi už prostě nechce.

Tak papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.01.06 16:41

Holky,

s těma staršíma sourozencema to je teda síla ----- abyste rozumněli. Ráno si tu Adámek nechal na sedačce perník…a co myslíte? Em mu ho snědla!!! Přišli jsme až když ho měla v sobě. A teď? Teď zase našla v takovém autíčku Lipo. Malej bombón, kterej si nenechala nechat vzít!!! To je teda zdraváááá výživa!!!

papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.01.06 17:02

Cauky kocky a kotatka,

ty brdo, az ted koukam, ze je ten denicek nejaky dlouhy … a to se mi tam neveslo spousta veci, ktere jsem asi chtela sdelit … teda nastesti mi to v 1h v noci uz nemyslelo, takze nebylo co chrlit:-)))

Ovsem dneska se udalo tolik veci … a tolik zmantecnych, ze jsem normalne pochybovala o tom, zda jsem vubec schopna matka … zase jsem se nasmala nad vlastni blbosti:-))))

Predstavte si, ze jsem teda rano s premahanim vstala vcas, po me sprse vzbudila i Niku, ktera mi oznamila, ze rozhodne do skolky nechce a chodit tam nebude (s tim zacala uz vcera), nalila do ni hrnek melty a do sebe kafe, sbalila batuzek a vyrazila na exkurzi do skolky, kde by mela Nika od zitrka nastoupit. Dokonce i autobus jsme stihly, vse super vychazelo … jen Nika k memu prekvapeni mlela jako kolovratek, ze do skolky nechce a nepujde, ze chce chodit do skolicky a hotovo… No prisly jsme tam a hledame tridu Kacenek …no v jedne casti jsme nenasly, tak jeste za roh … aaaaa … ani tam nebyla … no to mi zaclo dochazet, ze nas do skolky sice vzali, ale uplne jinam, nez jsem si prala … teda do skolky, ktera byla u mne na druhem miste a uz se mi do ni ani nechtelo … na miste jsem uvazovala co delat, nakonec jsem se rozhodla, ze si na tuto skolku pockame klidne az do zari, ze to preci vyjit nekdy musi … jenomze ve skolicce uz misto taky nebylo … proste mela jsem v sobe hrozny zmatek…
Zkusila jsem zazvonit na reditelku te skolky, kdyz uz jsme tam tak staly jako sirotci, ale nevychazela, po druhem zazvoneni vylezla kucharka, ze reditelka je ve tride, at si na ni zazvonime … no moc se mi nechtelo, proste jsem si pripadala strasne trapne … a tu se najednou zjevila jako dobra vila nase cvicitelka z cviceni, ktera tam vedla sveho syna. Tak ji o mem strasnem omylu rikam a ona at jdeme do tridy se podivat, ze urcite muzeme, ze tam hosty prijimaji uplne v pohode … a tak jsme nabraly odvahu a zazvonily a vklouzly svlecene do tridy. Pani reditelka se ani moc nedivila, ze jim tam jdou vetrelci, jenom jsem se zeptala, zda muzeme chvili pobyt, ze nas prijali do skolky, ale asi do jine a ze jsem ji skolku slibila, tak jsme se prisli podivat. Nemela zaden problem, zasmala se a ptala se, zda mame u nich prihlasku … tak jsem se pripomnela, ze mame a ze jsme na prvnim miste …no vzpomnela si, zamyslela se a rikala, ze se jim jeden kluk stehuje pryc a ze se misto asi uvolni … vice nic. Tak se Verunka zapojila do celeho programu deti … a musim rici, ze uplne v poho. Navic starsi deti jsou tam evidentne zvykle malym pomahat a tak si ji par holcicek a taky Matej (syn te nasi cvicitelky) vzaly pod patronat a kdyz tapala, vzaly ji za ruku a pripadne vysvetlily a ukazaly. Dokonce ji nachystaly i podlozku a na ni svacinku … prinesly chlebicek na talirku a cajicek, u:,–(ily na misto … no mela jsem na krajicku, to vam povim. Chlebicek v pohode spapala (i kdyz byla posledni, ale ne nejak vyrazne) a jak videla deti, ze si chodi pro hadr na utreni te podlozky, tak si pro neho taky zasla, utrela si tu podlozku, odnesla si talirek a hrnicek a reditelka se jenom usmivala a moc ji chvalila, ze je zlata. Ja tam byla jako takovy tichy pozorovatel a moc jsem si to uzivala, tohle se nepostesti kazdy den, ze?
Reditelka byla z ni uplne nadsena, rikala, ze takovou hodnou a sikovnou holcicku moc potrebuji … pry ten odchazejici byl takovy maly rostak. Pak tam prisla i ucitelka patrici do te tridy a hnedka se s Nikou skamaradila. Pak mi teda reditelka rekla, ze to misto bude uz od zitrka a ze to Nika urcite zvladne, zalibne na ni koukala … a ze at jeste chvili pockame a donese mi rozhodnuti o prijeti … no byla jsem nadsena!!! V tohle jsem nedoufala ani ve snu!!! Dohodly jsem se na ostatnich formalitach s placenim apod., sla jsem se podivat do tridy, kde bude Nika chodit (KOTATKA), seznamila se s pani ucitelkou (takova mlada asi slecna, ale sympatacka) a pak se vratila zpet k Nice a ta si tam s pani ucitelkou hrala u stolecku a honily nejake kulicky magnetickou tuzkou zcela zaujate a soustredene, evidentne jsem memu diteti nechybela … ted nevim zda mam jasat ci mam byt smutna:-))) A pak uz byl cas se sbirat, ale Nika nechtela a zdrhala prede mnou, potvurka mala! Jo a dokonce bravurne zvladala i ten maly zachudek a umyvani rukou, ani jsem s ni nemusela nikam chodit, nakonec deti ji vse ukazaly i beze mne. Jeste se teda musim zeptat, jak to je s utiranim zadecku … kacenku si utre sama a i papir si utrhne, ale zadecek bych na ni teda nenechavala.

No nakonec jsme se ze skolky vykopaly neco po 11h … stravily jsme tam vic nez 2.5hodinky, slusne, ze? A jsem opravdu moooooc spokonena!

No tak co myslite, jsem ja vubec normalni, ze se dostavim do uplne jine skolky nez mi volali ze nas berou a nakonec odejdu s lejstrem, ze jsme tam byly prijate?:-)))) Jeste stale se sama sobe chechtam, pravda nebyt te dobre vily cvicitelky, tak kdo vi, jak by to vsechno dopadlo…
Jo a do te puvodni skolky jsem volala, ze se moc omlouvam, ze jsme sice prisly se podivat, ale do uplne jine skolky, ze jsem zila v domneni, ze nam volaji z te a ze k nim teda nenastoupime, pani reditelka se taky zasmala a byla v pohode:-)

Budu pokracovat v dalsim komentari dalsim zazitkem…

zatim Sulda a Nika, ktera teda jde tlacit (dle jejich slov)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.01.06 17:20

Tak to jste měly super štěstí, holky. Tak vám to vyšlo!!! Já bych strach o Niku neměla. Ona je strašně šikovná a paní ředitelka i učitelka z ní budou mít radost. Já vím, že to opláčeš, když už jde do školky, ale jí se tam bude mocccc líííbit. Uvidíš. Držíme pěstičky.

Tak papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.01.06 17:50

TAk pokracuji …to znamena, ze do skolicky, kde jsem se chtela puvodne rozloucit i s kytickou, jsme se uz nedostaly:-( Ze skolky jsme rovnou na metro smer centrum … teda konecny cil byla Podolska porodnice, kde jsme byly s Nikou na 13h objednany na odber krve a pokec s jednou doktorkou, ke ktere chodime od narozeni a jsme v nejakem vyzkumnem vzorku na alergie … uz jsem o tom kdysi psala. Samo jsme se cestou stavily jeste u Mekace na obidek a tam se stala dalsi super vec … Na tu kontrolu do Podoli jsme mely totiz dovezt i vzorek stolice, ovsem Nika, ktera kadi pravidelne kazdy den, vcera ani tuk a ani dneska dopo se ji nechtelo … ovsem v tom Mekaci jsme se sly pri odchodu vycurat a najednou Nika hlasi, ze chce kakat … snazila jsem se ji presvedcit, ze to vydrzi a ze se vykaka az u pani doktroku abychom mohly poskytnout vzorecek, nenechala se, to vam je snad jasne…takze ja matka blaznivka jsem zacala premyslet, jak budu hovinka lovit v hajzliku …zase jsem mela stesti (pokud jite, nectete!) … jedna klobaska se uchytila na cistem papiru na kraji WC misy, takze se dala neposkozena vytahnout … na zabaleni jsem pouzila toaletni papir a vhodila to do mikrotenoveho sacku, ktery jsem nasla v batuzku … nastesti:-)))) A donesla jsem doktorce horke zbozi!:-)))
Cestu tramvajema do Podoli snad ani popisovat nebudu, i kdyz by bylo co:-))) U doktorky nejdrive prislo naladeni na dobrou vlnu, Nika si hrala s hrackami a pak doslo na odber krve … hrdinsky jeste nastavila rucicky na objev dobre zily, ja ji drzela, setricka pomahala a Nika stale jeste hrdinsky drzela … a musim rici, ze koukala, jak se ji jehla zapichla do zily a pak se zacala vnitrne trepat, ale rukou opravdu vubec necukala … a jakmile byla jehla vytazena, rozbrecela se nahlas, truhlinek muj malinkaty! Pak uz se teda s nemocnicnim personalem vubec neminila bavit, jeste se na chvili uklidnila a pohrala si, ale pri odchodu opet litostivy rev, ze ji boli ta krev a ani nerekla NASCHLEDANOU, jenom zamavala rukou dozadu, pohled uz jim nevenovala…bylo mi ji lito, ale musela jsem hrat matku tvrdaka, jinak by litosti nad samou sebou dostala urcite vztekly zachvat. Nakonec jsem ji ukecala na to, ze ji neco koupim … teda ze uz to mam doma a dostane doma to prekvapeni, ale uz nesmi fnukat …tak se docela drzela, i kdyz jeste obcas sve litosti propadala cestou domu … musela jsem ji v duchu omluvit, nebot obycejne ve 13h uz spi a my dorazily domu az pred 15h … stejne klapacku celou cestu domu nezavrela a metro, tramvaje a bus se docela bavili:-))) Doma teda vse babicce zreferovala a pak usnula asi behem 5ti vterin v posteli.

Je to muj maly smudlinek a pritom velka holka, do skolky se tesi a rika, ze se ji libi, kdyz ji rikam kotatko a kotatko teda patri do KOTATEK … tak uz se do nove tridy moc tesi:-) Uvidime zitra … vzala jsem si dovolenou … chci byt v pozoru a stejne mam hodne zarizovani i ohledne toho auta, tak nechci byt ve velkem stresu a nakonec si k tomu autu vemu holky sebou … vememe golface a pokud bude krize, Nika se muze trochu prospat v kocaru … se alespon provetra:-)))

Jo a dneska opet pobavila … pamatuji si akurat, jak lezela v posteli a nechtelo se ji vstavat a my se ji snazily motivovat ke vstavani a oblekani ruznymi prupovidkami … a ona na to po chvili: ‚Co to tam na mne hrajete vy dve!‘ :-)))) … malem jsme upadly ze zidli:-)
Pak sla na WC, ze chce kakat … a nejak ji to neslo ci co, kazdopadne tam odmotavala papir a tak ji babi rika, at radsi tlaci a nedela tam blbosti a ona na to ‚Tak jo, jdu zkusit zatlacit‘ a po chvili ze ji to nejde a po dalsi chvili ‚ja to jeste teda zkusim‘ … zaver byl ‚stejne to neslo‘ … to uz se vse odehravalo v jeji rezii:-)))

Jo a ted se tady uci po obyvaku pochodovat … babi dela velitele a veli a Nika plni pochodove ukoly, se tady docela bavim:-))))

Ja mam tolik prace, ach jo … jeste snad pozdeji vysetrim cas na reakce … par veci mne definitivne rozchechtalo!

Sulanek a Nika v dobre nalade

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.01.06 17:53

Veru,

jen vypadni ven, prijdes na jine myslenky a mysl odpocine a nabere dalsi energii … dle toho co pises posledni dny, nutne to potrebujes … chce ci nechce, premoz se a nebudes litovat!!!

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.01.06 18:13

Tak to jsem se holky pobavila…ale zvládla jsi to lovení dobře :-))) Co neudělat pro výzkum, viď? :-))) Já to o těch alergiích taky četla…když jsem byla s Beru v Podolí.

Bože, ona — Nika, je tak velká a rozumná a „dospělá“. Moc se Ti povedla. Je to šikula, jak to s vámi válí :-))

papa holky VABE

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 18:34

Veroniko,
dneska jsme s holkama kuly pikle, že jen co přestanem kojit, tak fakt vyhlásíme vzpouru, protože jsme se opět shodly v tom, že se jim staráme o ty jejich děti stylem jako kdyby byly jenom naše :) a to tak prostě nemůžem nechat! A „vzpoura“ zřejmě proběhne stylem, že začnem chodit někam cvičit. TAky jsem jim říkala: Holky, asi to bude nutný, aby si taky zkusili jaký to je, ale mě se teda večer už vůůůbec nikam nechce! Natož se jít hejbat!! :) Ale budem se muset navzájem vyhecovat. Uděláme něco pro své postavy - aby nám nakonec neutekli za holkama z posilovny :) a ještě si odpočnem od rodinky.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 18:36

Musím se mezi vás jít politovat :(. Mě prostě není dáno mít jeden den klídek. Mojda chtěl ještě zůstat spát u našich, tak jsem pro něj nejela a mohla bych užívat volna. A co myslíte Tom? Celej den skučí a to, co předvádí teď v postýlce?? To jsem snad ještě nezažila. Ale chvíli ho nechám hulákat, protože stejně nic nezabírá :(. Ach jo. Ublinknul oběd, tak jestli mu nějak nesedl příkrm, fakt nevím :(.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 18:40

Šuldo, seš číslo!!!! :) Hlavně, že to nakonec mělo šťastný konec :)!

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.01.06 18:42

Ema je sikulka nevetsi … to znam jako nejmladsi … co si sama neurves, to nemas!!!! Tak se Ema dle toho ridi … je to mala sikulka a chytrolinka! At zije zdrava vyziva!!!

Sulda bavici se:-)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 18:46

Hulákání se změnilo v houkání, to pak následně ustalo, tak to jdu nenápadně prozkoumat - doufám, že chrní!!! :)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.01.06 18:52

Ivi,

vydrrrrrrz, jakmile usne, mas vecer jenom pro sebe, uuuuuuzasneee­eee!!!!!!! Snad te nebude Tom cvicit celou noc, to se preci nedelaaaaaaaa!!!!! DRzim palecky a ta holcici vzpoura po ukonceni kojeni je super bomba napad, fakt chvalim a tesim se, az budes psat zazitky z realizace!!!!

Papa

Sulanek, ktery doufa, ze Nika dneska ulehne ve 20h a bude klid, fakt jede od probuzeni v kuse … no ty to znas …at ziji ukecanci:-)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 18:56

Znáte mě, musíte mě tady k té realizaci malinko nakopnout! To my teď máme plnou pusu řečí, ale ty konce… !

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 31.01.06 19:02

Čauky,

jsme doma :o))) Nastrkám kluky do pelechu a po Ordinaci jsem tady jako na koni. Bude tu někdo se mnou?? :o)))

Loadla jsem Matesa v nový mikče do galerky, můžete se mrknout jak mu sluší :o)). Měla úspěch a já jsem taky ráda, je v super stavu (nepoznala bych, že byla nošená).

Tak zatím pa. K.

Šuldo, s tou školkou je to skvělý. Snad s ní budete spokojený.

Veru, z perníku ani z bonbonu si nedělej hlavu. Kdybych tu měla psát všechno co už Filip Matesovi sněd, tak už by na mě někdo určitě povolal sociálku (viz. modelína ve 4 měsících apod. :o))

Ivi, i ten nejdelší den má jednou svůj konec. Takže přeju ať je večer v poho a ať Tomík krásně spinká. Je možný že ho bolelo bříško, ale já si spíš myslím, že postrádá Mojdu. Jak je Mates ve školce nebo u babi, tak je Filip daleko nervoznější (jestli se to tak dá napsat). A to že blinknul oběd, to je v poho, určitě to bylo z toho řevu ;o). Jsi super mamka, takže si žádný depkózní myšlenky vůbec nepřipouštěj.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 19:04

Musela jsem se smát vašemu hovínku a hláškám Niky.
My jsme minule někde s Mojdou čekali (už si ani nevybavuji kde, ale byli okolo nás lidi) a on: Mami, vidíš ten klacek? S tím se mlátěj policajti a začal to naznačovat jak a rozhánět se rukama… Paní, co stála vedle nás, normálně tlumila smích… Já vůbec nepochopila, kde na to přišel… Asi nějaká výborná hra s kamarády ve školce.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 19:10

Já sem určitě ještě nakouknu. Chci večer u telky (budu se chvíli dojímat u Pošty pro tebe :), minule jsem u toho tak řvala, že se manžel dokonce přišel zeptat, o čem to je, když štkám a po mém boku dokoukal!) tvořit něco na zeď pro Mojdu - vymejšlím pořád něco na ty fotky, když se to povede, šoupnu do galerky. Pak přijde další věc, jestli tu rukodělnou práci :) manžel schválí pověsit na zeď. On je na tyhle „výtory“ takovej zpátečnickej… :(. Jediný, co hodnotil kladně byly ty postavičky z Bořka malovaný windowskama.

Katko, víš že je to neuvěřitelný, ale už to mrňátko má silnou citovou vazbu ke svýmu bráškovi, fakt. Když Mojda přijde ze školky, shází boty, oblečení a už pátrá po Tomovi (normálně mám skoro slzy v očích, když to píšu, a to se normálně jen tak nerozbrečím!). A ten jak ho vidí, doslova nadskočí v postýlce a po tváři se mu rozlije blažený úsměv a začne vejskat :).

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.01.06 19:43

To je fakt, Em taky vždycky vejská, když vidí třeba po ránu Adámka. Ona je už dávno vzhůru a on teprve vstává. A opačně, když se Em vzbudí třeba v kočárku a on řekne, že je „jůju“ :-)) Ema jůju je u nás velmi populární.

Tak jsem cvíčo vzdala…jsem hrozná, vím. Ale „ordinejšn“ je ordinejšn :-))

papa VABE

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 19:52

Tomášek už naštěstí není „jůju“ :) a zařezává, objímá polštář, který jsem mu dala do čela postele, aby se nepráskl do hlavy, když pořád „couvá v postýlce“, asi myslí, že jsem to já!!! :)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 31.01.06 19:55

Haha,
Veru,my s babi taky říkáme,že bude Ordinejšn ))))).
U nás už všechno spí,vč.Martina.Já jsem osprchovaná a jak skončí Ordinejšn,jdu na kutě taky.Mám nějaký spánkový deficit…

Hanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.01.06 20:05

Hani,

přesně jako Ty. už jsem umytá a jakmile to skončí, jdu do hajan!!! Snad mi to vyjde…Tom nespí :-)
Já kolem 14 hoďky byla úplně zralá do postele, ale synek, který je vzhůru od 6"45 ne a ne spát. Ho nechápu!!! Já bych spala pořád :-)

papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 31.01.06 20:09

Veru,
já to tuhle s chutí zalomila dopolko s Ájou,když byla Klárka ve školce.Spává i 2 hodiny,ale samozřejmě,že tentokrát spala jen 3/4 hoďky.Já nerž usnula,tak jsme pomalu vstávaly…

Už to začalo.

Pa zítra,vypínám comp.

Hanka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.06 20:26

Sotva se „zabydlím“ na mimibazárku a začnu si objednávat věcičky, dozvím se tam informaci, že Česká pošta závratným způsobem zdražuje - nejlevnější doporučený balíček do 20 g bude stát 43 Kč!!! To se pak opravdu moc nevyplatí si objednat tričko za 50 Kč :(. A to jsem myslela, že bych tam zveřejnila něco po Tomovi - třeba už věcičky na léto, ty jsou opravdu nové, nestihla jsem ani všechny použít. Jenže dát tam body za 30 Kč, za který pak někdo dá + 43 poštovný, to je na houby :(. Tak zůstanu nejspíš u původní myšlenky - místní sekáč.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »