Nika, Adámek a kamarádi - co se mi honí hlavou pár týdnů pře

Rodičovství

Ahojky,    asi si říkáte, proč píšu deníček, ale chtěla jsem se ještě podělit o pocity, které se mi teď honí hlavou.       Moc se těším, až se Neználci narodí, těším se na ta maličká miminečka, na jejich vůni, na to, až se jim poprvé podívám do očí. Těším se, až uvidím, jakou barvu mají jejich vlásky, jestli budou jako Kajka černovlasí nebo blonďatí nebo holohlaví. Těším se na ten úžasně hrdý výraz jejich tatínka. A neskutečně moc se těším na reakci jejich sestřičky. Na tu možná ze všeho nejvíc. To ostatní už jsem jednou zažila tedy ne, že bych to nechtěla zažít znovu, ale Kajka bude sourozence vítat poprvé.  

Zároveň mám obrovský strach. Celý můj život a život mojí rodiny se obrátí vzhůru nohama. Těch změn bude najednou moc a já se bojím, jestli je unesu. Karolínka nastupuje 4. září do školky, já v té době budu buď doma bez ní nebo už taky možná v nemocnici. Ona se těší, já vím, že ji tam bude dobře a dětský kolektiv potřebuje, ale už nebudeme celé dny spolu, nebude to ráno taková pohodička. Vůbec netuším, kdy kdo a jak ji budeme vyzvedávat ze školky. Jestli tam bude i spát nebo bude chodit domů po obědě. Budu se snažit pro ní chodit, ale je to 30 minut rychlé chůze. Pak mi vrtá hlavou, jak to budeme dělat. Kočárek před školkou, miminka do ruky nebo jak? Doufám, že systém vymyslím a všechno zvládneme.
A jak Kajka zvládne až do našich dvou místností přibudou i dvě maličkatá miminečka? Mám strach, aby to nenesla těžce, na miminka se těší, ale jak to bude ve skutečnosti?

Začínám hodně přemýšlet o porodu. Chtěla bych rodit přirozeně, ale lékaři tomu asi příliš nakloněni nejsou. Raději by jistotu, to je císaře. Jediné v čem mám jasno, že pokud císař, tak epidurál. Ráda bych je zkusila porodit přirozeně, ale zároveň mám hrůzu z toho, že je přidusím a budu si to celý život vyčítat. Někdy si říkám, že bych snad byla radši, aby Neználci byli v nevhodné poloze a já nemusela nic řešit. Navíc mamka i ségra mi přirozený porod rozmlouvají, jen snad Pavel drží při mně, ale jen proto, že ví, jak bych si to přála. Příliš nezná všechna rizika.
Mám obavy, že pokud se budu bát, tak se to stane. Neustále si opakuji, že pokud se rozhodnu pro normální porod musím být přesvědčená, že to dokážu. Ale jak to udělat?

Ještě, že mám babičky. Poslední dobou mě bříško fakt hodně zmáhá, nemůžu se ohnout. Dneska odpoledne jsem se vzbudila a někdo byl totálně narvaný pod žebrama. A ne nohou, ale mám pocit, že zadečkem nebo zádíčkama. A jak to bolelo. Tak jsem si šla ještě jednou lehnout na druhý bok a spoléhala, že si ten někdo rozmyslí. Naštěstí má rozum.
A s babičkami souvisí moje další pochybnost. Kajka s oběma babičkami a jedním dědou jede příští týden do Tater. Máme totiž pas. Jedou ve středu brzy ráno a vracejí se v neděli v noci. To bude poprvé, kdy bude bez rodičů tak dlouho. Vůbec nemám strach, že to nezvládne. To určitě zvládne. Jedou autobusem, bude nadšená. Mají nějaký penzion s polopenzí, jedna babička s ní skoro pořád bude. Ale já mám špatné pocity z toho, že jí stále někam posílám, byla bych raději s ní. Nebude na mě naštvaná, že ji odkládám? Nebude se jí přeci jenom stýskat? Snad si to užije a já doma taky. Pak už to bude pouze pár dní (4-5) a máme taťku doma!!! Na to se snad těším ze všeho nejvíc.

Doufám, že jsem Vás moc nenudila, potřebovala jsem se z toho vypsat.

Na závěr mám jeden povedený dialog:
Minulý týden myslím v neděli byl den leváků a protože Kajka částečně levou ruku používá (není vyhraněná), říkám jí: „Hele, to máš dneska taky tak trošku svátek"
Kajka: „ A mají pro mě dárek?" Myšleno babi a děda a teta.
Já: „A to Ti to dneska nestačilo?" Naši dojeli z dovolené, dostala toho dost.
Kajka: „Takže nemaj!"

Doufám, že Kristýna deníček pošle, já jsem chtěla pouze malou vsuvku než vyjde nový.

Krásný týden přeje

Jana, Kajka (u babičky) a Neználci 33tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Missorka  18.08.06 22:24

Jani,  

krásnej deníček, nebudu ti nic vysvětlovat, pochopíš sama… :-)  

Myslím, že tam na konci byl nějakej odkaz, ale nějak mi zmizel, pokud chceš, pošli mi ho a dodám ho tam.  

Peta

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 18.08.06 22:33

Peťo,
díky moc. Odkaz nebyl, to se Ti asi zdálo. :-)))))))))
Některý věci se vysvětlit nedají, to se asi musí prožít.......
Jak je Vojtovi?
 Jana

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.08.06 22:49

Jani:)  

Krásný deníček a vůbec se ti nedivím, že se ti tolik honí hlavou, co bude…honí se to každé těhulce, ale těm dvoj a více asi víc. Je nádherný, jak zvládáš těhotenství s Neználky, že už jsi ve 33 týdnu a co se týče porodu, já věřím tomu, že pokud budou mít broučci dobrou polohu, porodíš rychle, krásně a přirozeně, věř tomu!!!:)  

Držím palce a budu strašně moc držet ještě až přijde chvíle, která bude patřit jen tobě a Neználkům…strašně moc závidím (ale je to hezká závist), že tě setkání s tvými miminky teprv čeká, že tě čekají kluzká tělíčka, dotek vašich kůží, vlásky slepené mázkem, vůně jejich smíchaná s tvou…a maličké prstíčky… hele, mamko, umíš ty vůbec počítat do čtyřiceti?:)))  

Diny od JM2004

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 18.08.06 23:00

Ahojky,

teda, už 33. týden, toto letí. Každopádně držím palce, ať Neználci vydrží v bříšku co nejdéle a taky ať Ti vyjde ten přirozený porod. To zvládneš, věř si, pořád lepší než císař.
A neboj, Kajka si určitě nebude připadat odloženě. Mysllím, že v tomhle věku to už děti potřebují a určitě si to i užívají.

Pavlína, Iva (3r) a Filípek (4m) od Špuntíků

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 18.08.06 23:03

Milá Diny,
díky, tohle se krásně čte:-))))))))))
Taky si závidím a nejvíc asi to, že nedávno Pavel opět pustil ven, že Neználci přeci vůbec nemusí být konečná. :-)))))))))
Fakt nevím, co bych bez Vás všech dělala. Je to krásný mít tolik kamarádek. :-)))))))
 Jana

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 18.08.06 23:09

Ahoj Jani,

deníček je moc krásný. Tvé pocity a strachy chápu, i když těžko mohu chápat zcela, dvojčátka jsem nikdy nečekala. Všechny maminky vícečátek hluboce obdivuji. Určitě to zvládneš jako to zvládají ony.
O Kajku se neboj, jistě si dovolenou moooc užije. Do školky, nevím kam budete chodit, ale u nás se dá vjet s kočárkem dovnitř. A někdy když miminko plakalo, tak některá maminka pohoupala, někdy houpala i některá paní učitelka..
Přeji aby se manžel co nejdříve vrátil, aby porod byl dle tvých představ a hlavně aby jste byli všichni zdraví.

Simunka

PS: pokud by jsi se ještě chtěla sejít, napiš mi soukromou zprávičku. Příští týden jedeme na dovolenou,  ale  moc ráda bych tě poznala. Tak to třeba stihnem až  už vás bude 5…
Držím palečky!!!!!!!!!!!

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 18.08.06 23:14

Simunko,
právě,  že naše školka je v patře. Uvidím, nějaký způsob vymyslím. A sešla bych se moc ráda, ale asi to nebude dřív než po Vaší dovolené. SZ určitě napíšu. Krásně si dovolenou užijte a já se budu těšit na vyprávění.
 Jana

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 18.08.06 23:31

Jani,
určitě napiš.
Já nemám ani představu kde bydlíš?
Na  setkání se moc těším.  Jů, já ti ty dvojčátka děsně závidím.  Bude to sice kupa práce, ale nádherné práce.
A Kajka dostane hned dva sourozenečky najednou.
Jo a o dni leváků jsem netušila že je.
Jakto že jsem nedostala dárek?

Pa Simunka

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 19.08.06 00:04

Ahoj Jani,
teda koukam, ze jsme tento tyden naladeny na stejnou notu…
Precti si Spuntiky, zrovna na me vysel denicek…prvni odlouceni od Ondry, nadchazejici skolka, lehky smutek…
Neboj, vsechno to zvladnem (ty teda dvakrat :-). A jestli se bojis cisare, tak opet jen doporucuju jit pro inspiraci k nam - Zdenik, TinaMar, Mata…sama dvojcata  a vsechna krasne prirozene a bez problemu a komplikaci!
Drzim palce, at je i ten zbytek tehu tak pohodovy, jako dosud.

Sylva (25+6 tt - ty jo, to leti :-))

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.08.06 00:23

Sylvi,

ono je to celé asi způsobené těhu a taky odloučením od dětiček, že?
Já už jsem byla bez Kajky loni asi 10 dní v Anglii, ale to byla s tatínkem doma.

Jasně, že všechno zvládnem. A inspirace ve Vašem deníčku je výborná. Já se ani císaře nebojím, ale je mi nějak proti srsti. Prostě si myslím, že je to proti přírodě, i když velice dobře chápu, jaké máme štěstí, že žijeme v dnešní době.

Tak si užij týden volna. Já jsem na Vás všechny v Brně zrovna dneska myslela, tak mi to město chybí… Už se těším, až tam vyrazíme. Nějak jsem se zasnila u příspěvku TinyMar, 3 roky jsem měla privát ve Šlapanicích. Jsem vesnický člověk a po roce stráveném v Joštově ulici jsem měla města tak akorát dost. :-))))))
Drž se.

Jana

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 19.08.06 06:34

Krásné sobotní ráno spřátelenému deníčku:))  

S tím rychlým netem a zlatýma dětma (jedno sunar, druhé spinká, třetí je 220 km daleko) jsem strážcem emimina, hihi a stíhám počíst ráno u kafča:)) Joo, proč strážcem,…ve  starém deníčku se vám rozepsala Nika, tak tam jukněte:))) Jo a Niko, až se dostaneš sem, heleee, co má znamenat ta poznámka o té antiko??? :))) Je to tak jak myslím??? :))) Tajnůstkářko:))) Jo a dej mi tam u vás na východě pozor na Zuzku, prosím, ona je teď jak z divokých vajec a se svou tetou (o dva roky starší) nejradší vysedávají v kavárně u Bajera a komentují každou okolo jdoucí postavu mužského pohlaví od deseti do šedesáti let:) Bože, jak stááárnuuuu, když už má moje dítě takové zájmyyyyy…:)))  

Diny  

PS: Jdu do sprchy, dokud jsou děti hodný, M. se vrátil po druhé v noci, ten bude vychrapovat dlouho. Dostala jsem od tchánovců k narozeninám obr koš, ale fakt obr, z Botanikusu, je tam i pozvánka do Ostré na ty jejich akce…moc mě mrzí, že je to od nás tak daleko…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.08.06 08:08

Ahoj všem!
Jsem doma úplně samáááá a to se musí využít! Mám kávu, snídani a čtu si novinky v deníčku… Kdy se mi tohle poštěstí??? Manžel odjel do Brna na motorky, děti měly být doma,ale my (teda já + manžel) jsme si naplánovali procházku (brouzdali jsme se psem v lese až do půl desáté večer a pak šli ještě k sousedom na vínko - trochu jsem to přehnala :), motá se mi hlava ještě teď :) ), takže jsme děti nechaly spát u tchyně. Tomáškovi to prospěje, jak mě totiž „cítí“, tak se budí a u babičky spal minule celou noc bez probuzení.
Jak píšete o tom smutku, když někam dáte děti… já to sem psala už víckrát,  jsem v tomhle asi nenormální matka a stydím se za to před vámi, smutnícími maminkami, ale já neteskním, já si to užívám!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!! Nejsem ten typ, že bych Mojdovi volala třikrát denně, jak se má. Vím, že dobře :), on je u obou babiček a dědů moc rád, dokonce žadoní, aby tam mohl spinkat. Kdybych asi měla strach, že tam třeba brečí… ale nedávno byl celý týden u tchánových, my pro něj v neděli jeli a on prý šeptal babičce: On si mě taťka asi bude už chtít  odvézt domů, ale já chci bejt, babi, ještě váš! No a nakonec nás ukecal ještě do úterý :). Řekla bych, že se Mojda teď hodně zklidnil, je mnohem hodnější, dost věcí už si dá vysvětlit a je takovej rozumnej. Navíc už hodně pomáhá - sám nakrmí Toma - dobrovolně a rád: vždycky se hrne třeba po jogurtu, vezme lžičku a „Mamko, já Tomíka nakrmím, jo? My jsme totiž kamarádi.“ Tak to mě dostává :), i teď, jak to píšu, mě to fakt znova dojalo a to nejsem žádná cíťa :). Kluci se milujou strašně moc, někdy jen tak sedíme a pozorujem, jak se mazlej a Mojda Toma pusinkuje (aby ho vzápětí majznul a srazil k zemi :), to zas abyste si nemyslely, že je to úplně idylický!) a když je Mojda někde pryč a přijede, hned ho hledá a pak ho objímá: Tomíku, už jsem tady u tebe, neboj… Včera, když jsme je nechávali u tchyně, tak mi říkal: Já jsem tak rád, že tu budu mít i brášku, já bych to tady bez něj snad nevydržel! :). a taky se občas musím smát, když Tom kvůli něčemu kňourá a Mojda mi důležitě nahlásí z vedlejšího pokoje: Víš, proč mami brečí? Protože se mu po mě stejská… A pak směrem k Tomovi: Tomíku, jenže já k tobě teď nemůžu, víš? Já tady stavím… :)
Koukám, že jsem se zas nechala unést a píšu a píšu… to víte, když je na to klid a za zády nevřeštěj dva malý pavijánci, je to o něčem jiným :).
Krásný víkend všem přeje Ivča  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.08.06 08:17

Jani, deníček jsem přečetla jedním dechem, je neuvěřitelný, jak ten čas rychle letí a blíží se čas „vykouknutí“ dvojčátek.
S tím porodem si hlavu nelámej, ono to stejně nakonec dopadne úplně jinak, než si člověk naplánuje :). Byla jsem shodou okolností v porodnici se třema maminkama, co se jim narodila dvojčata. Dvě rodily na císaře, ta jedna úplně v pohodě normální cestou (a to měly obě děti kolem 3,5 kg). Za pár hodin prý bylo po všem a maminka si druhý den rázovala po chodbě, že jsem na ni jen překvapeně zírala :).
Kajka školku určitě zvládne (jako ji nakonec zvládnou téměř všechny děti). Mojda ze začátku brečel, pak se těšil, teď už zase panuje mírná obava a hlásí, že se mu moc nechce. On je to taková malá osobnost a myslím,že se mu trochu příčí to, že se musí v určitou hodinu dělat určité věci. Jako, že si třeba zrovna potřebuje na písku dostavět stavbu století a paní učitelka ho nutí jít obědvat :). To dovedu pochopit, že ho to rozhodí :(.
U nás se nechá jet do školky dovnitř s kočárkem. Takže dokud byl Tom mimčo a neměla jsem strach, že vypadne, nechávala jsem ho v kočáru. On je takový zlatíčko, že i když nespal, nebrečel, tak to bylo v pohodě. Teď už ho budu muset brát do náruče. Nebo někdy jdeme děti vyzvedávat se sousedkou, jedna hlídá kočárky, druhá si jde vyzvednout dítko. S těma dvouma  to bude složitější, ale určitě to nějak „vychytáš“ :).
Možná jsem chtěla reagovat ještě na něco, tak třeba ještě napíšu večer, až si vzpomenu :).
Teď jdu na procházku s tím naším vlkodlakem :), pak trochu poklidím, po obědě dojedu pro děti ke tchyni a pro naše, aby tady s náma chvilku poseděli a kvečeru čekám kámošku s malým raubířem :). Doufám,že si užijem pohodový den.
Mějte se!
Ivča
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.08.06 08:26

Dají se na internetu najít ty akce pořádané v Ostré?
Docela by se mi na emimču líbila nějaká rubrika Co se kde děje pro děti :) :).
My totiž teď celkem každý víkend někam vyrážíme ve složení my dva, děti  a pes a už docházej nápady, kam jet.Příští víkend bych docela jela do Ratibořic, s dětma už jsme tam byly, ale bez tatínka a Mojdu uchvátil vodní mlýn :), tak by tam nejradši jezdil pořád :).
Pokud máte nějaké nápady nebo víte o nějakém zajímavém místě, kde by se dětem líbilo, tak pište!!!
byl jste někdo s dětma ve Šťastné zemi? www.stastnazeme.cz. Mojda byl nadšen!
Ivča  

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 19.08.06 09:03
 

Ahoj Jani,  

napsala jsi moc krásný deníček  a strašně moc Ti budu držet palce, aby vše vyšlo dle Tvých představ !! :-)
Uvidíš, že to bude ten nejkrásnější pocit. Budeš mít hned 2 další štěstí najednou ! :-) A jsem si naprosto jistá, že Kajka bude užasná sestřička a hlavně pomocnice. :-)
Opatruj se a uživej poslední týdny s pupíkem.  

Papa
Kačka a Píďa od PSTM :-)

 
Missorka  19.08.06 09:07

Ivi,

je to na www.botanicus.cz. :-)

Jinak ten kalendář bude, pokud nezešílím z dodacích lhůt webmastera… ;-)

Pozdravuj kluky - krásně se to čte… :-)

Peta

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 19.08.06 09:33

Ahoj holky,  

Jani to je teda prekvapeni, ale mile!! Myslim denicek. To je prece uplne jasny, ze se ti toho hlavou honi spousta, ale mam v tebe naprostou duveru :)) Vsechno zvladnes s prehledem, urcite budou perny chvilky, ale to jsou vzdycky, ale i toho stesti a radosti bude dvojnasob a to proste bude nadhera.  

S tim porodem bych si dopredu moc hlavu nelamala. Nemam o tom moc velky prehled, ale vim take o dvojcatkach, co se narodili bez problemu prirozene a docela me prekvapuje, ze pokud by byli v dobre poloze, stejne by lekari navrhovali cisare. Nevedela jsem, ze dvojcatove tehotenstvi samo o sobe je duvodem k cisari. No ale ty to mas urcite vsechno nactene a s doktory prodiskutovane.  

Ja jsem dneska puvodne chtela vyrazit s Tomaskem na brusle, ale nakonec jsem se rozhodla, ze zustaneme doma, pro jednou se nebudeme nikam hned po ranu hnat a neco organizovat a proste jen budeme doma a uzijeme se navzajem. Budeme si hrat, varit, posekame zahradu a tak.    Ivco ten napad s kalendarem detskych akci je super, to by se mi taky libilo a jak je videt, uz se na tom pracuje, jupiiii.  

Tak se holky mejte, je nadherne, uzijte si slunicka a teplicka a deticek, popripade volna, pokud si deticky zrovna uzivaji nekde jinde :))  

Papa, Katka a Tomasek, prave modelujici stylem jedna velka koule spatlana ze vsech barev dohromady :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.08.06 09:41

Kalendář dětských akcí bude skvělej!!!! Díky, díky!!!!
Teď právě tady plánuju nějaký překvápko pro manžela k výročí svatby (až v říjnu). Že bych ho někam „unesla“ bez dětí, byla by nějaká dobrá véča, pak přespat v hotelu a druhý den nějakej vejlet na kole nebo tak něco… Případné nápady „na zpestření“ sem!!! :) :) Sobecky to plánuju bez dětí,někdy mi totiž připadá, že už si neumíme říct rozvitou větu vcelku, aby to nebylo přerušený nějakým: Mamííí ! nebo Tatííí! … :). Máme ty dětičky moc rádi, ale potřebujem bejt taky někdy sami :).
Takže by se možná hodila i nějaká rubrika: Kam zdrhnout před dětma? :) :) :) :)

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.08.06 10:00

Ahoj Katko,
s tím porodem si hlavu nelámu. Ono dvojčatové těhotenství samo o sobě asi důvodem k císaři není, ale ta jejich jednovaječnost a jedna placenta. Tam se prý přidusí výrazně snadněji. Pan doktor mi řekl, že mám šanci je porodit přirozeně asi z 20%. Ale zároveň spoléhám na to, že většina mamin nechce a raději jde na císaře. No nechám se překvapit, jak si to Neználci zařídí. Pokud přijedu otevřená na 5 cm, tak mě asi nikdo na císaře posílat nebude, že? Tak ať se mimča snaží, když už si to vymyslela takto složité. :-)))))))))))))))

Máš pravdu, nikam se nehoňte, krásně užijte pohodu na zahradě. To já miluju, Kája si hraje, já si něco dělám, nikam nemusíme, nespěcháme.

Objevím se zase zítra, za chviličku jedu pro berušku k našim a zůstaneme společně do zítřka. Možná zkusíme, jak rostou houby, ale ohýbat se pro ně bude muset Kajka. :-)))))

Jana

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 19.08.06 12:02

Jani - to je krásný překvapení! to jsem fakt nečekala a večer mi to trochu vrtalo hlavou, co se děje, že sedíš u internetu - mě se málokdy poštěstí se takhle sejít…  

Je mi jasný, že toho máš plnou hlavu a je dobře, že jsi to sepsala - všechny pocity, strachy, radosti jsou asi normální… moc se mi líbí, že si to Neználci nějak vyřešej, když už si to tak vymysleli! Myslím, že Kajka určitě bude v pohodě - Honzík žárlil, že tomu moc ještě nerozumněl, taky ai nechápal, že ho jak píšeš pořád posílám pryč - jemu se to asi líbilo, vždycky tam parádně zvlčil. Ale žárlí dodnes… prostě nevydejchal, že se musí náhle o všechno dělit a to se taky moc těšil. jak chodí do školky - tak se na něj moc těším a díky tomu mu pak odpolko věnuju víc času. Určitě si najdete způsob, jak to vše zorganizovat, aby byli všichni spokojený! Mimochodem - já si snad tipuju kluky!  

Ivi - to je bezva, že jsi se rozepsala - trochu mě uklidňuje, že se Mojda zklidnil - taky teď u Honzíka pozoruju trochu změnu ale ještě to není úplně dobrý, je strašně paličatej a když si postaví hlavu, tak nekomunikuje a z ničeho si nic nedělá - předevčírem začal se mnou večeřet, pak odběhl, že si jde ještě pohrát - já zuřila, zakázala jsem mu kde co, že až to dojí bude všechno. Ani to s ním nehnulo, když jsem Adama měla ve vaně, přišel, že už to má sbědený, že mi přece řikal, že si mezi tim chtěl pohrát…  

Katko - super, že si užíváte doma, někdy je to prostě potřeba - my se taky každej víkend někam ženeme jako Ivča a někdy prostě zůstáváme zalezlí. Po Honzíkovi tu zůstaly z modelíny hodně malých kuliček ale barvy taky totálně spatlaný - to asi ještě bude trvat.  

kalendář akcí je super nápad!!!!!! už se těším!  

asi mě ukamenujete - z postele jsem vylezla v 11…
jdu se dát nějak do kupy a vyrazim do optiky, pa a hezkej víkens všem! M (bezHA)

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 19.08.06 12:02

No vidis, na jednovajecnost jsem vubec nepomyslela, to ma urcita svoje specifika. Ale jdes na to myslim spravne, proste se uvidi :))  

Tak si to s Kajkou uzijte, houby opravdu rostou, alespon u nas na chalupe - mamka s Tomasem prinesli spoustu hribu, i Tomas pry nasel. A Kajka se pro ne urcite rada ohne :))  

Presne vim, o cem pises. Tomas se cachta v bazenu, furt neco nekam prelejva, ja jsem zatim posekala zahradu, pak jsme si spolu sedlli na terasu, nacpali se merunkama … idyla. Ted zrovna varim obed, tak jsem odskocila na emimi - jeste vetsi idyla :))))  

Mejte se u rodicu hezky,  Katka a Tomasek

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 19.08.06 18:13

Ha - budu asi trpět samomluvou… no jo, není divu, venku je náádherně a tak všichni určitě užíváte letních dnů - to je bezva, i moji kluci si užívají.  

vyrazila jsem nakonec bez Šuldy - nějak jim to nevyšlo a já byla bez sebe, v jakém klidu se dá nakupovat! není to jako když jdu sice sama ale kluci jsou doma nebo někde s tátou - dost jsem si to užila. Na kulturu nedošlo - to napravím jindy, samotný se mi nikam nechtělo i když výstava by byla asi super ale do města bych prostě nedolezla. Vyšplhat kopec nahoru k našemu domu mi dal pěkně zabrat - takže mě z toho trochu bolí hlava. Hlavně mám ale opravený brejle, tak mám radost a pro kluky mám už zimní čepice! dokonce mi připadalo, že už maj ty zimní věci přebraný - asi se všichni připravujou na dlouhou zimu, taková představa se mi moc nelíbí.  

cestou domů jsem se stavila v kanceláři a vytiskla si práci na večer - takže mám co dělat a budu u toho koukat na kravinky v tv, to bude teda večer!  

všechny moc zdravím! pa M

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 19.08.06 20:03

Ahojky Jani,  

nemůžu nereagovat na Tvůj deníček.
Když mi byl rok a půl moje mamka mi z porodnice přinesla dva tříkilový bratříčky:-) Já si toho teda moc nepamatuju, vlastně vůbec nic:-) Ale z vyprávění a fotek vím, že jsem byla taková malá chůvička, pokud v tom věku něco na ten způsob jde:-) Prý jsem dudlíkovala a pořád hlásila, kdo pláče, spinká nebo smrdí:-)
Ale hlavně jsem Ti chtěla napsat, že mamka rodila před těmi 25ti lety přirozeně. První brácha byl hlavou dolu, druhej to koncem pánevním už měl proražený, tak to prej bylo raz dva, na pár zatlačení. Mamka dokonce dostala vynadáno, že rodí tak rychle:-)
Co se zvládání dvojčátek a dalšího pidiprcka týče, moc nechápu, jak mamka přežila, neb na nás byla v podstatě sama. Taťka nepřiložil ni malíček k dílu a věčně nebyl doma. Mateřskou školku prý hlídat nebude…
Mamka na to vzpomíná ráda. Šestinedělí prej byla fuška, ale rozhodně to stálo za to:-)))
Moc držím palce, ať se daří, ať Ti Neználci pomůžou v rozhodování a moc pozdravuj velkou sestřičku! 
Albi+Anika+Emáš24tt od Missorky

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.08.06 21:41

Albi, díky tobě jsem si vzpomněla :) :)!, že manžel je vlastně taky z dvojčat, navíc nečekaných, jelikož tchyni pořád nevěřili,že má pocit, že se jí tam hejbou dva uzlíky a na ultrazvuk ji neposlali. Jela rodit do HK, tam bylo plno, tak skončila v Chlumci. Tam přirozenou cestou porodila kluka…, odnesli ho a čekali, až vyjde placenta… „vyšla“ jeho ségra :) :). To bylo překvápko, dr. z toho byla úplně hotová!  

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.08.06 23:18

Ahoj Jani,  

to je jasný, že se Ti to všechno honí hlavou. Ale pěkně se to čte. Úplně u toho sentimentálním. Dvojčatům vůbec nerozumím, ale doufám, že jednovaječnost a jedna placenta nebudou na překážku krásnému porodu. A kdyby náhodou došlo na císaře, tak to tak asi mělo být.  

U nás ve školce měla jedna maminka dvojčátka a třídu máme v patře. Vždycky najela do haly a nechala je tam v kočárku. Někdy spaly obě holčičky, někdy byla ´jedna vzhůru a někdy obě plakaly. Kdo šel kolem, pohoupal. Sice to asi bylo náročné, hlavně psychicky, ale vypadali všichni v pohodě.  

Dneska jsem si vyzvedla Verunku po týdnu s babičkou. Myslím, že se měla skvěle. Ona dřív opravdu mívala pocit, že ji k nim odkládám. Ale ten týden teď si užila a ještě pořád mi říká babi :)). Kajce se to taky určitě bude líbit a ty nesmíš smutnit, naopak si to užívat. Jediný týden, kdy si užiješ jen Neználků a budeš se jim věnovat tolik, co Kajce, když byla v bříšku. Já jsem to tak aspoň brala, když jsem čekala Verču a Filda odjel.  

Mějte se krásně
Pozdrav Neználky  

Jana

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.08.06 01:45

Přeji hezké nedělní ráno :) :)!!!
Já jsem fakt cvok. Místo toho, abych využila, že děti spěj, manžel je v čudu… tak jsem doteď makala :). Vzala jsem to zgruntu - vytřídila nějaké oblečení, uklidila půdu a provedla důkladný úklid kuchyně a teď jsem si nalákla nehty, objednala jsem si po internetu za tisícovku cibule tulipánů a narcisů (to musím pak ztopit účet :) :) ) - já snad pak budu na tý zahradě vybírat vstupný!!!!, aby se mi to nějak vrátilo  :)
Ahojda Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.08.06 01:46

Jo, a taky jsem „odstěhovala“ Toma z ložnice do dětského pokoje. Uznala jsem, že je načase ho osamostatnit, pokud nechci kojit do šesti let :). To bude tatínek koukat, že postýlka je v čudu…

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.08.06 07:24

Ivi,  

fakt jsi blazen, ale to ty vis sama, ze jo?:-)))  

Taky gratuluji k expedici obou kluku k babicce, to je jak tak koukam poprve, tak je to super … s manzou byla asi romantika a rano jsi se mohla vyhajat do ruzova a udelat si den po svem, ze? No a dnes si snad das uz relax:-)))…teda jestli to umis:-)))  

A to ze nemas smutecnou, kdyz mas deti pryc je mozna tim, ze jsi s nimi cele dny temer sama od rana do rana … ja to mam jine, chodim do prace a toho casu spolu zas tak moc nemame, pak mi desne chybi … ale fakt se to zlepsuje a uz si to dokazu i uzit:-))) Nejvice mi vyhovuje dvoudenni volno, tyden bylo na mne moc … ale zase jsem stihla kultury co se do mne veslo:-)  

Tak si uzivej i krasnou nedeli  

Sulanek a Nika zrovna piskajici na poutovou pistalku … zbytek spici ma asi velkou radost:-)))

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.08.06 08:06

Janiku,  

denicek je tak krasny a vubec nevadi, ze mimo plan … ba prave naopak, super prekvapeni:-)))  

Obav spoustu, ale vsechny jsou opodstatnene a prirozene … i s jednim v brisku jsme jich mely spousta, no ne …a ted je jich o trochu vice …ZADNA NUDA!!!  

A s tim porodem … Janiku, ver si jako dosud a uvidis, ze se ti to povede i prirozene … zatim se ti povedlo vse … Neznalci rostou jako o zivot, zadne vazne problemy nemas a tve tehu i pres problemy s ohybanim a unavou (to vsak mivaji i jednorodicky, i kdyz mozna pozdeji a mensi … nedokazu posoudit), tak si neprestavej verit! Pamatujes jak pred lety, v dobe, kdy jsme mely deti tak 2-3M popisovala porod maminka dvojcatek, ktere porodila prirozene a desne rychle? Vedla si svuj denicek pred porodem, po porodu psala jeste chvili a pak zmizla … nedostatek casu a malo dvojcatovych miminek ji myslim presunul na Rodinu … svym optimismem mi desne pripominala tebe! Mozna jsi prisla na emimi pozdeji, ale kdyz zalistujes, treba najdes … rok 2003 unor-duben …tam bych hledala. V te dobe denicku tolik nevychazelo, tak by to nemelo byt tak slozite!  

Tak drzim palecky a s Kajkou neboj, babicky si uzije a bude desne spokojena, i to moje dite nakonec spokojeno bylo a to je nejdulezitejsi na svete, no ne? My se se svymi city a pocity musime nejak poprat a vyrovat:-))) Se mi to keca, ale nedavno jsem tady virtualne brecela:-)))  

Tak uzivej posledni tydny pred Neznalky, mate to za par a budme tady mit prvni :,-(u! Nevim co jsem tipovala kdyz byla verejna tipovacka, ale ted tipuju :,-(u kluku jako buku:-)))
Pravda, holek mame v denicku malo, tak by se nam dvojnasobny prirustek hodil:-)))  

At je to tak nebo tak, hlavne at jsou zdrave a v pohode!!!!  

Pa a hezkou nedeli vsem preje  

Sulanek a  Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.08.06 08:21

Cauky kocky a kotatka,  

Ja byla vcera uplne mimo … Teda mimo sve telo:-))) V patek jsme mely damske mejdlo, prisla jsem domu ve 4h rano a uz tusila, ze obsah zaludku nezustane tam kde ma…a navim mi basnik oznamil, ze to nejak blbe pochopil a s Nikou na cely vikend nepocita … pote co jsem mu napsala, ze at si pro ni prijede, ze nejsem schopna ridit:-( No nic moc:-( Ale Nikou jsem se nechala vyhecovat (teda diky sousedce, co parila taky)a  pote co jsem spolkla par homeopatik se mi udelalo lepe a uz dopo jsme jely s detmi na jedno dost vzdalene, ale nove a moc hezke hriste … Nastesti tempo udavaly deti, jinak bych to neprezila:-)))
Takze priste parit jo, ale pit mene …necela flaska cerveneho na hlavu nebyla pro mne ta spravna mira:-))) Ostatni maminy toho vypily stejne, mozna I trochu vice, jeste si daly v pul ctvrte snidani u mekace (to uz jsem tusila, ze pro mne by to byla zbytecna investice, chi) a jsou v poho a jak se vsechny krasne staraly o deti … Manzele rano nekam ufujazdili:-)))) Pravda vsechny jsme trpely unavou, to zase jo, ale neni nad vzajemnou podporu, ze?:-)))  

Lakala mne Marta na kulturu a relax, lakala mne Katka na zahradku (ani bych tam pry nemusela nic delat … no jako bych nekdy delala, hi) … nebyla jsem vsak schopna ridit, zaludek se docela uklidnil, ani hlava mne nebolela, ale ta unava silena! Vlastne jsem celou noc nespala a zdrimla radne az s Nikou odpo … asi od pul treti do pul seste, no parada! Sice jsme prospaly hezke odpo, ale cele dopo jsme byly venku a i zasportovaly, tak co:-))) K veceru jsem se chystala jeste na prochazku, ale bohuzel … Nika asi hodinu po probuzeni desne prudila, pak se najedla a jeste prudila … tak bylo najednou 7h vecer a lednice prazdna, nebylo ani nic na snidani … no smutne zjisteni, tak jsme jely jeste nakoupit misto planovane prochazky nebo kresleni kridou na chodnik…  

V noci Nika nemohla usnout, jeste ve 23h na mne mluvila (lezely jsme obe od 21.30)… pry ji boli nohy … lytka … tak jsem musela masirovat:-))) Ovsem uz od 6ti hodin na mne pokrikuje za ma hlad …a jelikoz sla kakat v pul sedme, nebyla moznost uz spat dale, ach jo:-( Do chlebu si 3× kousla … no jako obvykle, takze se uz ani nerozciluji:-)))  

Dneska ji odvezu k tatinkovi a pak pojedu na kolo s kamoskou tak na 2 hodinky (vymena za brusle) a po obede a ociste pojedeme spolu a jeste s malym Zbyneckem za dalsi kamaradkou, co ma miminko 3mesicni, malou holcicku, tak se nemohu dockat!  

Preju vsem hezky nedelni den  

Sulanek a Nika, co uz stihla desne moc veci

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 20.08.06 08:33

Šuldo:)  

Nebudeš mi to věřit, ale já ti normálně ten bolehlav závidím:)) Jak ráda bych někam vypadla a zlinkovala se, hihi:))) No nejmíň rok nemám nárok:)))  

Užij si kolo, Zbynďu a miminko, já si budu užívat teď dopolko jen to miminko, kluci odjeli vláčkem na výlet, já mám vařeno ze včera, těžce si užívám, s Klárkou je to jako bych byla skoro sama:))  

Jo holky, ta fotka ve vaší galerce, Nika s Berunkou, ta mě naprosto dostala!!! Každá z kočiček je tak krásná a každá tak jiná!!! Navíc Berunka mě překvapila, jaká je to už slečna, nějak jsem nečekala, že je takhle veliká, sice do vaší galerie nakukuju, ale tady na té fotce je to dost markantní:) Fakt se nedivím cizincům, že říkají, že máme nejhezčí holky na světě, ono stačí mrknout na budoucí adeptky Miss do galerky k Šulánkům:)))  

Diny a Klárka    

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.08.06 08:52

Diny,

bolehlav jsem nemela, spise bolezaludek:-))) Ale zlinkovana jsem byla radne, byly jsme na Cesko-Slovenske diskotece a vyradily se tam dosytosti:-))) TAkhle jsem nezatancila ani nepamatuji:-)))) Tak za rok prijedes a udelame neco podobneho s holkami z emimi, co ty na to? To uz bych mela mit doma volno, tak by se naslo i misto na prespani:-)))

Juuu, jsi sama doma? Skoda ze davam Niku basnikovi, tak rada bych te prepadla a vyrusila z klidu:-))) To tvoje nadherne stvoreni je vlastne o par dni mladsi nez to, za kterym jedu! Ja jsem trubka, vzdyt jedu za 2 mesicni holcickou a ne 3 mesicini:-))))

A adeptek na missky je vsude hodne, zrovna u tebe v rodine hnedka 2×!!! U Zuzanky je to uplna jistota a Klarka se ve slecnu vyloupne, ale uz ted je to krasavice roztomila!

Pa a uzivej klidu

Sulda

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 20.08.06 08:57

Jééé, tak to už se moooc těším, za rok by to mohlo být reálné!!!:)) Já bych to fakt potřebovala!!!:)))  

Jinak Kláruše ještě spí…ona když tu nemá bráchu, co jí ječí u ucha, tak spí jak dudek skoro pořád. Je vidět, že je to rozumná holka, protože pokaždé, když se nám „poštěstí“ být doma jen ve dvou, tak to prochrápe:))))  

No hlavně je škoda, že jsem od vás tak daleko, vážně uvažuju o podřezání baráku a přestěhování ku Praze:))))  

Posíláme dvouměsíční Sárince (nepletu to???) pusu a užij si to:)  

Diny

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.08.06 11:36

Diny - máš zlatý miminko! Taky jsem se strašně těšila, jak se zlinkuju až přijde ten čas - pak mě přepadl takovej pocit zodpovědnosti, že k tomu nedošlo… takže popíjim jen tak decentně. Snad bych musela bejt někde mimo domov a bez dětí, aby mě děti v noci, když se k nám kradou nenačapali v tom stavu. A mini skleničku vínka jsem si dávala i při kojení…  

pa M

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.08.06 13:58

Hlásím, že odstěhování Toma z ložnice asi zabralo - spal celou noc!! Sousedka se teda nedůvěřivě ptala, jestli fakt spal nebo jsem ho jen neslyšela brečet, když jsem šla spát někdy o půl třetí ráno :) :). Tak jsem trochu zaváhala :), ale ráno vypadal každopádně spokojeně, takže postýlka zůstane v dětském pokoji a je to! Kdyby už mu to celonoční spaní vydrželo, já bych měla takovou radooost!!!! :)
Musím říct, že uklízecí mánie u mě dneska úspěšně pokračuje. Málokdy do toho mám chuť, když už je, musí se to využít. Posekala jsem trávu, koupelnu jsem myla snad hodinu - už to potřebovala :) a teď se vrhám na dětské pokojíky. Chci Tomovi nad postýlku dát takovýho dráčka, jen furt nemůžu přijít na to, jak ho tam upevnit, když se bojím tlouct do zdi hřebíky :). Při mé šikovnosti by se ta zeď rozlítla a byla by tam díra jak svět.. Znám se :).
Vypiju u éčka kafčo a jdu pokračovat. Jo a ještě nás taky čeká velký nákup a to jediný se mi teda vůbec nechce :(.
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.08.06 14:01

Náš vlkodlak ze vzteku, že mu odjel páníček, nejen celou noc vyl (to jinak nedělá, když je doma) a to tak srdceryvně, že sousedka ho chtěla v pět ráno vybíhat hladit :),ale ráno popadl velký igelitový pytel s plevelem, který jsem „ukořistila“ na záhonech a rozcupoval ho na cucky a roztahal to všechno snad po půlce zahrady. No, asi aby se panička nenudila, když se nestará o pánečka :) :). Ráno jsem klela, že mu fakt ublížím… Jenže za chvíli bude větší než já, tak už si moc netroufnu :).

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.08.06 14:10

Ahojky!

Včera jsme dorazily domů z Krkonoš,doma čurbes,na baráku taky(elektrikář řádil),zahrada neposekaná,takže práce hafo.Ale slibuju,že se brzy ozvu a snad i přečtu komentáře i Janin deníček.

O dovolené napíšu deníček příští víkend,měli jsme menší problém,psala jsem Šuldovi,ale na staré číslo,Šuldo,to číslo,ze kterého jsi psala z Turecka je teď aktuální?

Čau Hanka a holky

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.08.06 14:40

čauky Hani! vítejte zpět, teda doma, znám ten binčus, když se člověk vrátí… kluci se vracej zejtra a taky čekám nával špinavýho prádla atd. doufám, že jste si to užili a že příhoda nebyla nepříjemná! na deníček už se těším.  

Ivčo - asi jsi mě inspirovala/na­kazila - taky jsem se vrhla na úklid. vzala jsem si ale nějaký starý strašáky a ono se z toho samo vyklubalo mnohem obšírnější uklízení, protože jinak to nejde. Mám už plné 2 krabice starých časopisů - jedna je na vyhození, druhá čeká na mužíčka, to se asi nevyhodí ale aspoň jsem to dala do krabice, která se nerozpadá a dá se zavřít - ne že bych si to chtěla dát zpátky vedle postele ale nedostatek úložných prostor mě k tomu asi donutí, ach jo…
Taky jsem vyhodila uschlý kytky - prostě jsem je umučila! taková bestie jsem, prostě na ně zapomínám… tak už nám zbejvaj jen velký kytky v obýváku, ty mám na očích, tak snad přežijou!  

Jdu pokračovat - dělám si těstoviny, vařit pro jednoho je ale pakárna…
mějte se, pa M

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.08.06 09:13

Hani,  

ja jsem trubka nejvetsi a omlouvam se, ta smska dosla, ale asi v nejake dobe, co jsem nemohla odepsat a vecer jsem si pocitac nebravala domu, tudiz jsem ji ani neprepsala … a pak uz se mi vykourilo z hlavy, ze jsi vubec psala. Kaju se kaju, vzpomnela jsem si az jsem cetla, ze jste se vratili:-(  

STale plati obe cisla, to co je v seznamku je privatni a to druhe, na kterem jsem komunikovaly z Turecka je pracovni … v posledni dobe dost casto jeden mobil nechavam doma … dle dulezitosti bude pracovni nebo soukromny … delam v tom trochu zmatek, ja vim!  

Uz se tesim na denicek, verim se se vam ta komplikace vyresila a moc dovo nenarusila … vice prozrazovat nebudu:-)))) Jsem potvora, vim:-))))  

Tak papa a rychle prani a schnuti pradla … nez k vam dorazi mraky:-)  

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.08.06 09:17

Vlkodlak je pekny previt koukam, ale asi bych se taky bala se mu postavit:-))) Asi byl s panickem domluveny, aby te zabavil a nemohla jsi prilis relaxovat:-)))  

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.08.06 09:39

Cauky kocky a kotatka,  

tak jak se mate pri pondelku? Vcera odpo uz tady bylo totalne mrtvo, no toto?:-)))  

Vcera jsme s Irou jezdily na kole 3h, mely jsme jednu zastavku na kofolu a pokec, bylo to moc prijemne. Pak jsem teda mela hlad jako vlkodlak, ale nebylo doma jeste uvareno, objizdela jsem kastroly jako mlsny kocour:-))) V pozdnim odpo jsme jely s Irou a Zbyneckem za malou Sarinkou, zase jsem obdivovala mimi … strasne povyrostla a trochu se i spravila, je proste rozkosna. A co je uzasne … uz se ji zacaly vybarvovat ocicka … minule byly jeste modre a ted uz jsou hnedozelene a k tem tmavym vlaskum ji to desne slusi, fakt rozkosnice nadherna. Litovala jsem, ze nemam fotak,  nachystany zustal doma na stole:-( Zbynecek byl taky nadseny a mermomoci ji chtel vypichnout ocicka:-) Taky zpivaly duet, bylo to kouzelne:-)))  

Pak jsme jely pro Niku, rikala ze se mela spatne … tatinek ji zbil …protoze ho taky zbila …no to jsem ji rekla, ze se nemuze divit, ze kdyz placne mne, taky to dostane zpet. No rano ji teta rikala, at tatinka zkusi taky trochu pozlobit, tak ji asi poslechla:-))) Ale basnik si teda nestezoval:-))) Nejsem si jista zda si nevymyslela:-)))
Jinak mi basnik oznamil, ze asi bude brzo bez prace a tak mi nebude moci platit takove penize … no nerekla jsem na to nic … tak mi zduraznil, ze se to opravdu stane … No nevim jak na to reagovat… Treba nebude mit ani na to, aby jel s ni k mori …alespon nebudu mit strach…
Prislo mi to fakt divne. Navic se mne snazil presvedcit, ze bunda velikosti 92, kterou ji koupil a byla pry draha a je kvalitni, je ji akurat … dle mne ji je mala. Chtela totiz pochvalu za ty nakoupene veci, tak jsem poznamenala, ze bunda sice ok, ale mohla byt vetsi …dle neho je akurat a nechtel ji kupovat velke veci jako to delam ja aby do nich Nika dorustala. No comment! Pak teda nechapu, proc ji koupil triko velikosti 128, ktere je ji po kolena?:-))) Proste bundu, i kdyz kvalitni, ale s bagrem na zadech a velikost 92 nemohu pochvalit, jazyk by mi upadl!  

Dneska jsme jely do prace na kole i s kolegyni, bydli kousek ode mne:-))) Tak jsme prijely jako dve zavodnice Zavodu Miru! Personalni se mne pak ptala, zda jsme byly spolu na nejake dovolene, kde jsme se nemyly … prozradila jsem, ze ne, ze jsme prijely na kole, malem spadla z nohou:-)))
Je je divne, ze stale tloustnu, to mne uz fakt silene stve a toci!!! Takze Marti tva poznamka v mailu je uplne mimo misu:-)))  

Hezky den vsem preje  

Sulanek  

PS: PISTE, PISTE, PISTE … POTREBUJI ZABAVU!!!!:-)))

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 21.08.06 13:10

Ahoj holky,  

Teda Ivco z tebe me fakt jednou picne :))) uklizet do pul treti rano, to snad ani nemuze byt normalni??? :) Ale zda se, ze je to pro tebe urcita forma relaxace a v podstate jsi si to uzila :). Bezva ze uz Tomasek spi sam v pokojicku, co na to manzel? A s vlkodlakem bych byt tebou radsi zustala kamaradka :)  

Marto presne vim, o cem mluvis, ja jsem takhle beze spechu nakupovala ve ctvrtek a naramne jsem si to uzila, ale stalo to dost penez :((  

Holky hlasim, ze Tomasek umi od soboty jezdit na kole!!! Mam z nej radost, jde mu to bajecne. Vcera jsme taky vyzkouzeli sedacku na kolo, prijel kamarad s kolem, ja jsem si od sousedky pujcila kolo i sedacku a vyrazili jsme na vylet, bylo to bajecny. Sedacku vezl kamarad, ja jsem si na tech 17 kilo zivy vahy netroufla. Nejdriv jsem mela trochu strach, ale zvladli tokluci dobre, Tomas nas bavil celou cestu hlaskama, trunil si tam jak princ a desne se mu to libilo. Cestou jsme se zastavili na polivku a zmrzlinu, hledali jsme houby … prima vylet. Takze jeste letos urcite koupim kolo, je to fajn.  

Suldo basnik - no comment, to je jasny, ze nemuzes pochvalit bundu, ktera Nice musi byt jasne mala, vzdyt ma uz davno pres metr!!  

Tomas se dneska rano komplet sam obliknul, coz je u nas novinka, do ted jsem mu u toho asistovala, ukazovala jak patri kalhoty a tak. Dneska to zvladnul kompletne sam. Az pozdeli jsem objevila, ze pod mikinou a trickem ma taky vrsek od pyzama - to mu totiz moc nejde svlikat. Ale protoze tricko bylo s kratkym rukavem, tak ty dlouhy rukavy toho tricka vyhrnul nahoru aby jako necouhaly :)))  

No a jeste jedna prihoda, Tomas sel spat asi v pul desaty, normalne se vycural, ani se mi nezdalo, ze vecer nejak hodne pil. V pul jedenacty slysim nahore satrani a cupitani, sel se vycurat. Stejne uz jsem sla do postele, tak jsem vysla nahoru a malem me omyli. Tomas sice stal u zachodu, bez kalhot, ale celou cestu od jeho postele, pres celej jeho pokoj a celou chodbu bylo nacurano silene, rozstriknuty to bylo snad metr do sirky. Pyzamovy kalhoty byly v posteli, asi se tezko probiral a spis jeste v polospanku si ty kalhoty svliknul a vyrazil na zachod, jenze uz se to spustilo. Ale to neuveritelny mnozstvi! A na my olejovany dreveny podlaze!!!! No fakt to se mnou malem seklo. No holt se stane, kdyby to pustil do postele tak to se mnou ani nehne, takhle to teda vylepsil :))  

Zatim pa, Katka a Tomasek

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 21.08.06 13:41

Ahoj Janičko,  

to je tedy opravdu krásná vsuvka…:o)) Moc hezky jsi to napsala, a že se ti toho tolik honí hlavou, to je jasné, ale nestresuj se a buď v pohodě, vždy vše nějak dopadne a asi nemá moc cenu to řešit příliš dopředu. Miminečka ti hrozně závidím, poslední dobou stále častěji vzpomínám na to, když se narodily naše holky. Bylo to nádherný a neopakovatelný a mě mrzí, že už to tak hrozně utíká, za rok jdou do školky a mě je z toho smutno. nejdřív jsem hrozně chtěla, aby rychle vyrostly a dalo se s nimi vše podnikat a najednou je to tady a já vzpomínám na tu vůni miminek…:o))
Rodila jsem císařem v epidurálu, takže přirozený porod nevím jaký by byl, ale se mnou na pokoji ležela holčina taky s dvojčaty a ta rodila normálně a naprosto v pohodě…  

Držím pěsti a myslím na vás, bude to super, uvidíš, úplně ti závidím…v dobrém­..:o))  

Mějte se krásně  

Evásek, Monča a Terka (2,5 roku), Martínek (11 měsíců)

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 21.08.06 14:07
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.08.06 14:08

Juuu, KAtko, super vylet jste si dopraly …tusim spravne s jakym kamaradem?:-))) Kdyz uz umi Tomasek jezdit na kole (TO JE VELKA SIKULKA A OBR GRATULACE, JUPIIIIII!!!), spise nez cyklosedacku porit teleskopickou vodici tyc na kolo … a muzete vyrazit … Tomasek bude sedet na svem a bude pripojeny na dospelacke kolo pred sebou! Ja ji zrovna shanim! Cyklosedacku jsem pouzila loni 4× a letos ani jednou, tak jsem ji prodala a jdu do tyce ..! Vyhoda je, ze muzes to kolo kdykoliv lehce odpojit a dite muze slapat chvili i samo!!!! Tak to zvaz!  

Curaci prihoda mi privodila zachvat smichu, to se mu teda povedlo … a MOC!!!:-)))) Asi byl urcite poradne rozespaly a udelal to v polospanku:-)))  

Mimochodem od vcerejska jsem ja ty a Nika je Tomasek a jsme u nas na navsteve a libi se nam tam:-))) A vy dva jste zase na navsteve u nas. Nika to vzala za sve az tak, ze ji musim oslovovat Tomasku, mluvi v muzskem rode a byla ochotna obetovat i dlouhe vlasy … vybizela babicku at nachysta nuzky a kastrol a ze se jde strihat! Trochu ji teda zaskocilo dokazovani ze je kluk ukazovanim sve kacenky …tvrdosijne trvala na tom, ze tam ma pindika a hotovo … a kdyz nepochodila, tak mne pozadala, at ji nejakeho pridelam:-))))) A na vecerni hru pred spanim nezapomnela do rana a hnedka po probuzeni mne nutila oslovovat ji opet Tomasku:-))))
Takze jak se vam teto Suldo s Nikou u nas doma libi?  

Sulda … teda KAterina s Tomaskem:-))))

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 21.08.06 14:09

Ahojky holky!

 

Jani mooooc hezký deníček. Obavy z toho co bude a jak bude k tomu prostě patří, ale jak ty jsi pořád tak krásně optimistická a vyrovnaná, že to určitě pomůže a zvládnete všechno hladce. Fakt tě obdivuji. Já jsem hroznej nerv a když mi před 2 roky, den před Silvestrem kamarádka zavolala, že k tehdy roční Klárce v létě přibudou dvojčátka, byla jsem z toho tak vedle, že jsem se pěkně opila a tudíž na Silvestra jsem pak byla o minerálceJ))) A to jsem si to jenom představovalaJ)))) Pravda v té době jsem měla ještě relativně čerstvě v paměti naše bezesné noci s jedním křiklounem. Na druhou stranu tě zase díky téhle kamarádce můžu podpořit v tom, že porod přirozeně jde „zmáknout" . Dvojčata se narodila myslím o měsíc dřív a navíc měli riziko v tom, že jedno mimčo bylo výrazně větší, než druhé. Celé těhotenství z toho měli strach a taky pořád mluvili o císaři. I na sále ji pořád přesvědčovali, že by byl lepší CŘ. Jenže kamarádka je docela asertivní a i tehdy si to „vydupala" Tedy samo, že se zeptala, jestli jsou miminka nebo ona v ohrožení a když jí nedali jasnou odpověď že ano a že jiná cesta není, trvala na svém. Rodila u Apolináře a prý se tam poté sešlo několik doktorů a byla za „potížistku", ale nakonec naprosto v poho porodila 2 krásný kluky. Opravdu měli docela velký rozdíl porodní váhy a byli maličcí, ale jinak v pohodě. Ty jsi silná ženská a když si budeš věřit, zvládnete to! Já tomu tedy věřím! A když nakonec na CŘ dojde, tak to přece taky není konec světa a důležité nakonec je, že budeš mít miminka u sebe!
A s Karolínkou ve školce to bude určitě v fajn. Ona je pohodářka a s dětmi si rozumí, nevyhledává konflikty. Myslím, že jí to bude bavit a ty budeš mít čas na …chi já myslím KLUKYJ)))))))) Určitě to jsou kluci. Já to vímJ)))))))

 

My si užili víkend u známých na chaloupce u Soběslavi a bylo to moc fajn. Navíc kamarádi měli novinku…čekají třetího špuntaJ))) Mají 2 kluky a tak doufám, že bude konečně holčičkaJ)))
Tento týden je Anežka u našich, tak doufám, že to nějak zvládnou. Příští týden přijdou na řadu tchánovci a pak školka.......vidíš Jani, Anežka cestuje taky od jednoho k druhému, ale jinak to holt nejde, když oba pracujeme. Myslím ale, že tím nijak netrpí.....dneska ráno říkala „Juchů, pojedu k babičce. To zase budeme dělat blbiny! A budeme vařit!"…tak jsem jí sbalila zástěrku J)))).

 

Holky, chtěla jsem se zeptat. Taky Vaše děti tak neskutečně držkujou? Anežka odmlouvá strašně. Pořád zkouší, kam až může zajít a mně už tahle hra docela vyčerpává. Vypadá to asi takhle:  „Obuj se, ať nemáš mokrý ponožky!„…“Ne, neobuju!" … opakováno cca 10×…„Obuj se nebo tam půjdu a bude sekec!“… „Ne, já nedostanu na zadek, ty dostaneš na zadek, když jsi na mě ošklivá!"…no a pak to jednou bouchne. Přece se nedá pořád jen vyhrožovat. Jednou ten trest přece musí přijít, když výhrůžky nezabírají, ne?  No je to náročný. A to s ní nejsem celé dny. To bych ji asi fakt přetrhla! Jenže ve školce je prý naprosto vzorná. Bez řečí se sama obléká, obouvá, prostě nejhodnější holčička pod sluncemJ)))) Tak to asi něco dělám špatně.

 

Mějte se moc a moc hezky!

 

Pa Blanka+Anežka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.08.06 14:09

Blani,  

copak jsi nam chtela sdelit?:-)) Asi emimi zase zlobi, co?  

Sulda

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 21.08.06 14:09

Tak to se mi nějak nepovedlo…omlouvám se!

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 21.08.06 14:14

emimi nezlobí…jsem trubka:-))))…nebo spíš :-(((((

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 21.08.06 14:22

Teeeeda Suldo (vlastne Katko) to je ovsem unikatni hra!! To je neuveritelny, co se tem nasim detickam vylihne v kebulce. A presne si umim predstavit, ze NIka je odhodlana to dovest do nejmensich detailu. A jak jste to mysleli s tim kastrolem???? Abych si to nevzala osobne :)) A hele co by se stalo, kdyby se ted s Tomasem potkali - myslis, ze by mu rikala Niko? To je teda fakt legrace.  

Tu tyc znam, videla jsem ji v casopise i na zivo. Asi je to lehci nez sedacka, prece jen tu vahu nevezes, jen vodis a urcite vidim velkou vyhodu v te moznosti odpojeni. Trochu me odrazuje cena, dle toho casopisu ta tyc stoji 4 - 5 tis. :(( Ale dej vedet, az neco vypatras.  

Zatim pa, Katka, vlstne Sulda :))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »