Nika, Adámek a kamarádi - srazík v Krkonoších

Rodičovství

Ahoj kamarádi, mám tu klídek, dítě s taťkou oddychují v jedné posteli a my tři jsme si konečně udělali/y čas na napsání deníčku. Jak jistě víte, na přelomu června a července se konal srazík našeho deníčku v Krkonoších. Původní megasrazík se změnil na poměrně komorní akci, ale to ji vůbec neubralo na půvabu.

Ve čtvrtek odpoledne přijela Hanka s Klárkou a Ájou, kolem 17 hod. jsme vyráželi od nás, auto bylo naložené k prasknutí, děti natěšené a unavené. Bohužel se nepotvrdil předpoklad a jediná Ája na chvíli usnula, ale ani to netrvalo dlouho. Naštěstí byly všechny děti hodné a cesta uběhla vcelku bez problémů. Až na to, že jsem si sice chytře vytiskla mapu, ale ne popis cesty a tím pádem jsme trošku bloudili. Vše dobře dopadlo a kolem 8. hodiny večerní jsme dorazili na chaloupku, kde už na nás čekala Katka s Matyáškem a Filípkem.
Děti se rychle otrkaly a prozkoumaly všechny nové hračky.

V pátek skoro celý den pršelo, ale děti měly stále co dělat i uvnitř, hrály si, lítaly po chalupě, houpaly se v síti. Odpoledne se zatažené nebíčko začalo protrhávat, Pavel s Matyáškem a Kajkou šli na procházku do lesa, prý na houby. Děti byly nadšené, Matyášek si našeho taťku adoptoval a po celý zbytek víkendu si ho pečlivě hlídal. J)))))))) A jasně, že žádné houby nepřinesli.
V podvečer doopravdy přestalo pršet, tak jsem všichni společně vyrazili na krátkou procházku na chatu Borůvku. Nadlábli jsme se, děti dostaly vytouženou zmrzlinu, Filípek si taky vybral nového tatínka a to ženicha (slavila se tam svatba), běhal za ním a volal TATA. Společně se svatebčany jsme shlédli večerníček a pospíchali zpět, neboť měli dorazit další účastníci.

S Katkou a Hankou jsme si pěkně notovaly, jak jsou naše děti stejně vysoké a neměly vůbec pocit, že jsou doopravdy nejmenší v deníčku. To bylo pouze do doby, než dorazila dlouhánka Anežka s mamkou Blankou a taťkou Martinem. Je to dlouhonohá kočka, člověk by ji tipoval na 4-5 roků. Děti jsme postupně uložily ke spánku. Kajka usínala po pohádce do 3 minut, byla vždy úplně hotová. Pavel s Martinem šli zpět na Borůvku a my jsme drbaly dobře do 2 do rána. Stihly jsme probrat úplně všechno, od porodů, bydlení až po práci.

Sobota už nás vítala sluníčkem. Byl krásný den a tak jsme se po snídani vydali na výlet. Bohužel z původně plánované trasy sešlo, chtěli jsme jít okruh, nikdo z nás ale netušil jak je dlouhý. Asi po 3 hodinách chůze začaly být všechny děti řádně unavené a hladové, tak jsme zamířili do blízké chaty na obídek. Byl výborný i děti jedly jak o život. Dala jsem si porci dohromady s Kajkou, ale moc mi nenechala a já se musela dojíst palačinkou. Dokonce i nejedlík Matyáš nás všechny překvapil. Kolem chaty je malé hřiště, děti si vyhrály a my měli chvíli klidu. Jediný, koho hřiště příliš nezajímalo byl Filípek. Po mytí aut tam zůstala parádní kaluž, kterou nemohl nechat jen tak. Nebudu to celé popisovat, ale když jsme odcházeli na chalupu, kaluž byla téměř vysušená. J))))))

Večer dorazil poslední člen výpravy a to Hančin manžel Mates. Byla grilovačka, všichni jsme si nacpali bříška dokulata (já tedy příliš namáhat nemuselaJ)))))))) a snažili se zahnat ratolesti do pelíšků, měly za sebou náročný den. Děti jsme tam nechaly tatínkům a na Borůvku jsme šly tentokrát my, baby. Lidičky, ty nádherné výhledy, to bylo úžasné. Pomalu se rozsvícející Pec a Sněžka s oranžovým obrysem od zapadajícího sluníčka, jedním slovem balzám na nervy. A svařáček na Borůvce taky neměl chybu. Jasně, že jsem měla jenom jeden..... Bohužel děti jsou snad vševědi a tak nás z pohodičky vytrhl telefon, kdy se Martinové ptali, kdeže má Filípek dudlík. Ale on žádný nemá!!! Naštěstí to zvládli a v době našeho návratu Filípek opět sladce spinkal.

Chvíli po návratu vstal i můj drahý manžel, vytuhnul večer s Kajkou. A začal vymýšlet, že na východ slunce půjde na Sněžku. Nebylo to daleko, pouze 8 km. Žádného dobrovolníka nesehnal, já bych šla, ale nevím, co by tomu řekli Neználci. Matyášek by se určitě nenechal přemlouvat, ale ne ve 2 hodiny v noci. Pavel vyrazil sám, prý byl ve 3.45 hod. na vrcholu, sluníčko vycházelo ve 4.45 hod. a v 6.30 mi zvonil telefon, abych mu šla otevřít. Má krásné fotky, něco dám pro inspiraci do galerky.

Nedělní oběd byl opět na Borůvce, měli jsme objednané borůvkové knedlíky. Byly vynikající, ale většina z nás si je dala pouze jako dezert po jiných dobrotách. Pak už nás čekalo jen balení a návrat domů.

Bylo to úžasné, já jsem si to užila, vůbec nic jsem nemusela dělat, holky se o mě staraly, nádobí jsem nemyla ani jednou, prostě prima veget. Děti si krásně hrály, jasně, že byly i konflikty, ale nijak závažné. My jsme vysedávali na zápraží a popíjeli kafíčko, co víc si přát.
Snad nejvíc mě překvapil pohodář Filípek, to je naprosto skvělý chlapík. Téměř jsme o něm nevěděly.

Ještě jednou bych Katce chtěla poděkovat za organizaci a umožnění srazíku.

Adámkovi od Veroniky přejeme, ať operace proběhne bez problémů, rychle se uzdraví a může opět řádit.

Andrejce od Hanky a Tomáškovi od Ivči přejeme všechno nej k jejich prvním narozeninám, ať Vám mamka s taťkou udělají parádní oslavy se spoustou dárečků.

Krásný tropický týden přeje

Jana, Kajka 3 roky a 4 měsíce, Neználci 26+6

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 11.07.06 06:56

Ha, že bych taky končně jednou byla první?
V téhle okurkové sezóně to ale asi není nic divného, že?
Tak já jdu číst!
 Blanka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.07.06 09:14

Druha, huraaaa:-))))

Blani, spise v takto brzkou dobu to neni nic divneho:-)))

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.07.06 09:29

Janiku,

supeeeer, denicek je na svete, diky za nej, je vesely a moc pekny!!!!
Srazik jste si uzili vsichni naramne a je jasne, ze je mi jeste vice lito, ze jsme nemohly … byl to vsak jediny termin jet k mori pred letem, tak se muselo vyuzit i shovivavosti sefa!!!:-)))) Komorni slozeni urcite taky nevadilo, v takove spolecnosti se i lepe pokeca!
Pavluv vyslap na Snezku po ranu mne dostal, je fakt dobry!!!! Ja neco podobneho absolvovala 2×, kdyz jsem slapala na Bezdez na vychod slunce … a jednou ho prosvihla:-)))) Je to bezva, ale pak to chce spat!!!:-))))

Zatim papa, jdu makacenko

Sulanek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 11.07.06 09:36

Ahojky,

však on to pak dospával aspoň do 11 hod. Kája se v noci vzbudila a ptala, kde že je tatínek. Vysvětlila jsem, že šel na veliký kopec a následoval údiv. TEĎ, V NOCI?

Já tuhle denní dobu miluju, ale nejsem schopná vstávat, musím pokračovat z noci a jít spát až ráno.

Jdu něco dělat ven, než se udělá nechutné vedro.

Jana

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 11.07.06 09:37

No, Anežka ráno v 6 zahlásila, že se jí chce kakat a já už tak nějak nemohla zabrat…zato ona ještě vytuhla a vstávala v půl devátý!!! No aspoň jsem udělala kus práce a odpo se naložím do bazénku :-))))
Any totiž asi dospávala včerejší noc. Se sousedkou Deniskou se domluvily, že u nich bude spát. Myslela jsem, že ji to přejde až se za mnou zaklapnou dveře a pořád jsem čekala zvonek a ono nic. Samo holky klevetily asi do půl jedenáctý a ráno v půl osmé je vzbudil roční Daník..... Příští týden. až budu mít dovču mám v plánu holky vzít do stanu, tak jsem zvědavá jak to dopadne :-)))))

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 11.07.06 09:55

Jani,

moc hezky jsi to sepsala…hned bych zase vyrazila do hor. Však se taky dočkám a doufám, že v srpnu bude v Tatrách taky tak hezky, jako v Krkonoších.

No a Anežka je dávno bidlo…v pátek mě dostala kámoška mé kolegyně, která se jí ptala, jestli se těší po prázdninách do školy… :-)))) Je fakt, že je steně velká, jako sousedovic Deniska a té je 5… Doufám, že se to nějak zabrzdí!!!!!!!!

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.07.06 10:31

Kolik ma to vase bidlo cm? Nika taky roste jako z vody, uz ma 104cm, ale na ANy asi nema:-)))) Vsak tatinek Any neni zadne male pivo:-))))
Pravda, taky Nice nikdo nehada jenom 3.5r a kdyz jsem videla ve skolce jeji stejne stare a i starsi kamaradky, tak jsem neverila, ze nepatri do jesli … jeji kamaradka Martinka je fakt prinejmensim o pul hlavu mensi a mladsi rozhodne neni, Nika je tam jedna z nejmladsich.

A ty mas dovo?

Pa

Sulda

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 11.07.06 11:06

Já myslím, že má Any stejně jako Nika…myslím,že když se někdy ke konci školního roku měřili, měla tam taky 104.
Vím, že jsi psala, že Nika vlastně dohonila Adámka a to byl vždycky čahoun :-))) No a Anežka je celý taťka a tak asi podědila i tu výšku.

Dovču mám až příští týden…vlastně 14 dní!!!!!! Ted pracuju, ale je to takové volnější, pololetí odreportováno, takže pohodička :-))))))

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 11.07.06 12:41

Ahoj holky,

hlasim se po navratu z dovolene. Jsem na Morave, je mi desny vedro a za chvilku budu muset bezet na pracovni obed, ale musim se alespon ohlasit, kdyz jsem to vcera nestihla.

Jano moc hezky denicek, sala z nej pohoda a takovy byl urcite i srazik. Dokonce me to navnadilo a urcite si s Tomaskem nejaky vylet do hor v nejblizsi dobe udelame.

Dovolena probehla v pohode, i kdyz teda to pocasi !!!??? Prvni noc a cely den lilo jako z konve, vitr, potopy … Druhy den zatazeno, vitr, treti den polojasno, vitr. Ctvrty den polojasno a o neco mensi vitr, do more uz se dalo vlezt, i kdyz byly docela velke vlny a bazen byl studeny jako led. Paty a sesty den modra obloha, slunicko, klidne a ciste more, posledni den dopoledne totez, odpoledne zatazeno a prehanky.

Jinak ale dobry, Tomas si to uzil a ja jsem si docela odpocala, pres jeho odpoledni spani jsem cetla a take spala, jinak jsme si hrali, kdyz to slo tak se koupali … normalka. Hotel byl nadhernej, jinak se mi Slunecny pobrezi moc nelibilo. Nesebr taky hezky, ale zbytek bylo neco mezi Las Vegas a pouti. My jsme byli na konci resortu a hotel mel kolem sebe velky prostor, takze jsme toho byli usetreni.

S Edwardovymi rodici celkem dobry, akorat postupne oba dostali s…ku, tak jim nebylo moc dobre. Tomase si brali tak na hodku denne, nekdy ani to ne, docela jsem nechapala, proc teda vlastne s nim chteli nekam jet, ale neresim to. Vcera vecer odjeli, citim se hned o neco svobodneji :))

Jsem rada, ze i ostatni dovolenkovaci se meli dobre (Esterka, Sulda) a preju Marte, aby jim vse vyslo a plavba se zdarila a uzili si ji. Tesim se na vypraveni.

Adamkovi drzim palce a preju rychle zotaveni, nejak jsem vubec nezaznamenala, ze meli problemy, tak snad to bude brzo dobry.

Tak uz musim bezet, zatim papa,
Katka a Tomasek, u babicky na chalupe

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.07.06 12:59

Jeeeva, vitej zpet Katko!!! TEda to pocasi vas pekne zradilo koukam, ach jo! Ja slysela, ze kdyz do Bulharska, tak radsi do Primorska, je to tam pry prijemnejsi!!! Ale hlavne ze byl hotel hezky a prijemny a Nesebar je moc hezky, nasi tam kdysi byli taky na vylete a mame dokonce obraz od karvinskeho malire Barana s tematikou Nesebaru:-))))

Edwardovy rodice no comment s Tomaskem, no asi si taky potrebovali odpocinout:-))))

TAk papa a uz se tesim na pripadne bruslicky ci nejakou akci! Pristi tyden budu doma sama, teda bez Niky a babi pul tydne (druhou jedu za nimi) … nechtel by nekdo zajit treba na Shakespearovske slavnosti?

Sulda makacenko

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 11.07.06 13:35

Ahojky,

vsechny vas moc zdravim a vitam zpet dovolenkare Katku a Esterku.

Kato, tak to pocasi teda moc nevyslo a „tchanovci“ se teda taky moc nepochlapili, ale aspon , ze jsi si trosku odpocinula ty a tvoji chlapi.

Jani, denicek je nadherny, srazik jste si teda uzili vyborne a vylet tveho muze na Snezku me fakt dostal, musela to byt nadhera, urcite prihraj ty fotecky, jsem zvedavka.

My prezivame jakz takz, stale me jeste boli v krku, Ondra a Viki taky trochu pokaslavali a smrkali, jednou jsme dokonce jeli s Ondrou na pohotovost (byly ty svatky), protoze mel osklivy zachvaty kasle, ale vse nastesti dopadlo ok a bez antibiotik.

Vcera jsem mela promoci, bylo to prima, teda az na to priserne vedro, vsichni jsme se tam v tom „svatecnim“ obleceni koupali ve vlastnim potu, fakt desny. Pak jsme jeli s rodinkou posedet do restaurace a dali si do nosu, papani bylo moc dobry, pila jsem Mojito, deticky take vypadaly spokojene, tak co vic si prat.

Hani, to je dobre, ze se oprava domecku zase pohne kupredu. A jaka bude oslava Ajinych narozenin???

Verco, moc drzim palecky, at operace probehne dobre a Adamek je rychle opet poradny chlapik!!

pa, jdu to na chvili zalomit, to horko je priserny.

Irena a kluci

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.07.06 08:22

Jani,díky za krásný deníček o srazíku!
Pořád vzpomínám na tu krkonošskou nádheru a těším se,že (přesně) za měsíc vyrážíme do Strážného a skvěle si to užijeme.Už jsme s holkama plánovaly,co budeme podnikat,snad nám bude přát počasí a naše plány uskutečníme.

Včera jsme se právě sešly u jedné z nás,jely jsme za ní vlakem,jen 4 km od La,děti byly nadšené z mašinky,my matky už méně,pže bylo šíleně vedro.Ale pak jsme se plácly u nich na zahradě do bazénu,pokeca­ly,děti si vyhrály,Ája jim otestovala postýlku,než v ní usnula,lomcovala postranicemi,až hrůza,z chůvičky se ozývaly šílené zvuky.Ale postýlka zátěž vydržela,však 7-měsíční Monička jí to brzy taky ukáže:o )))).
Domů jsme přijeli krátcě před sedmou a dnes jedem zas,opět jsme byli pozváni a děti byly nadšené,tak jim to zopakujem.Doma sedět nebudem a nejbližší venkovní bazén je 25 km:o ((((.

Někdo se ptal na oslavu Ájiných narozenin.Mám objednaný malý dortík ve tvaru srdíčka a budu dělat zakysánek.Pár jednohubek,nějaké víno a pivo a hotovo.Určitě nafouknu u nás tolik oblíbené balónky,ať si to Klárka i Andrejka užijí.Však potom budu psát deníček,tak se určitě o oslavě zmíním.
Holky,jak se nám ty narozeniny blíží,nějak se mnou cloumají hormony a ani se raději nedívám do kočárků na malá miminka,je mi to moc líto,že už žádné mimi nebude:o (.Prostě miminečka,to je moje srdeční záležitost,jsou to tak něžná stvořeníčka.Ško­da,že tak rychle vyrostou.....

Jdu přebalit smrdolínka.

Pa Hanka a holky

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.07.06 09:26

Holky,už 30 min. mám pohoooooodu!!!!Ája už zase spí a Klárka ještě pořád spí!!!!!!Včerejší cestování a koupání ji asi pěkně znavilo!
Tak si tu popíjím kafíčko,takhle si to užiju jen když chodí Klárka do školky.Jsem zvědavá,jak jim zase nastolím zpátky režim usínání v osm,ale když je léto,neřeším to.

Čus Hanka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 09:40

Jak to delas, ze mas tak spave deti???? Ja chci takyyyyyy!!!! To moje spi jenom u basnika … v nedeli opet pry od 9 do 9 a odpo od 13 do 17 … no je tohle normalni?????:-))))

Sulda pracujici

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.07.06 09:44

No jo,jenže Nika spí ještě odpoledne,Klárka už rok a půl spí jen v noci,zato si dává,co?Však teď,co nechodí do školky,chodí spát až kolem 22 h. Ája se vzbudila kolem 7 h,před devátou už byla v postýlce a usnula jako špalek.

Nice bych promluvila do duše,takový naschvály,spát dlouho jen u tatínka!!!!!!!!!To by si přece měl vyžrat on,vstávačku před šestou!!!!Ty sis toho užila ažaž.Vzpomínám na dobu,kdy chtěla Nika kojo a argumentovala tím,že už svítí ňuňu.Pamatuju si to dobře?

H.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 12.07.06 09:45

Sulanku :)

moje dite je taky nespavec, dneska me vytahlo z postele uz v 6 :)

market

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.07.06 09:48

Ahoj Katko!
Ještěže Šulda připoměl,kde jste byli na dovče,Nesebr mi vůbec nic neříká!!!! Škoda toho počasí,u nás byste si teď sluníčka užili určitě víc:o (.
Edwardovy rodiče nechápu,ale už vloni nebo předloni jsi psala,že chtěli Tomáška pořád tahat po návštěvách,jsou prostě jiní,no.A oni byli u vás v domečku?Jsou pořád v Austrálii?

Pa H.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 10:02

To mas Hani pravdu ze spi odpo … ale u basnika spi taky odpo a v noci tak dlouho! Uz mne obvinil, ze je Nika chronicky nevyspana:-( No vysvetlujte to magorovi, ze? Jasne ze ji stipu celou noc a nad ranem vyhanim z postele za svitani, odpo ji nenecham usnout … uz se tesim na navstevu socialni pracovnice:-))))
Sousedka mi rikala, ze je ten chlap fakt uplne mimo, ale at pry jsem v klidku, ze mimo byvaji i ti tatkove, co s detmi bydli:-)))) Tak jsem zase klidna!:-))))

A nunu si pamatujes moc dobre!!!:-)))

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 10:04

Ten tvuj maly nespavec byl vsak kdysi docela spavec, no ne?:-)))))) A je jeste maly, ma narok:-))))

Nika ted chodi spat taky pozdeji, mezi 21 az 22h … jak je leto, tak to tak nehrotim a rikam si, ze treba pospi rano … a pospi, o pul hodky dele, to jo:-))))

Pa

Sulda

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 12.07.06 11:24

Ahoj holky,

teda Hanko pul desaty a u vas to vsechno spi?????? Jak jsi je to prosimte naucila? Ja jsem na tom stejne jako Sulda, my vstavame za kuropeni. Ale je fakt, ze kdyz je Tomas u babi, taky spi vetsinou o neco dyl nez kdyz je doma se mnou.

Hani Edwardovi rodice jsou ze Zelandu a ano, porad tam jeste bydli a bydlet budou, chvala bohu. Ale jak psala Irena, proste jsou takovy a tak to neresim, nejspis se s nima par let neuvidim.

Suldo nekam bych i vyrazila, ale jeste nevim, jak to pristi tuden bude s programem, kdy budu v Praze a kdy na MOrave a jestli bude Tomas doma nebo u babi. Dam vedet. A co brusleni v nedeli, ma byt prijemnych 23 st.

Mate nekdo zpravy od Veroniky jak se dari Adamkovi? Moc na ne myslim.

Zatim pa, Katka a Tomasek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 11:31

KAtko,

bruslit v nedeli anoooooo, ja vsak samotna, Nika bude u basnika … spolecne s detma leda v sobotu … dej vedet, jo?

A pokud budes kousek tyden sama, tak muzeme treba v pondeli nebo utery vyrazit na hrad … sousedku uz jsem taky nahlodala … dame male damske mejdlo … i kdyz po tom divadle uz budeme asi mrtve:-)))) Konciva to dost pozde:-)

Veru je jeste na chate, dneska vecer dorazi domu a snad pisne a zitra nastupuji do nemocnice, v patek operace a v sobotu domu…

Zatim papa

pracujici lid Sulda:-)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.07.06 12:25

Tak z cesty vlakem nic není,při nákupu v Albertu nás zastihla bouřka a pořádnej slejvák.Čekala jsem s holkama snad 20 min.,jestli déšť nepřestane,ale pak začala Ája prudit,tak jsem z golfek udělala tandem,dala záda dolů,Ája byla vzadu,vpředu Klárka a jelo se.Pláštěnka zůstala doma,ale Klárka to přežila v poho,byla nadšená,že může sedět na kočáru.Pelášila jsem jako zajíc,bouřka byla totiž přímo nad námi a měla jsem strach z blesku,ale doma jsme byly brzy a v pohodě.Jen mám vlasy nakroucený z toho deště až hrůza:o (

Katko,no jo,vlastně Nový Zéland,nějak se mi to popletlo.

Jdu vymyslet nějakej oběd,když zůstáváme doma.

čau Hanka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 12.07.06 12:29

kdysi davno spinkal jak miminko :)))))))))))

ale musim ho pochvalit, uz tyden jsme uplne bez plin i v noci :))

ted chrni na posteli, ja mam v planu nabarvit si hlavu, ale asi to necham na vecer

market

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 12:50

Juuuu, Delfinek je fakt sikulka, uz je uplny bezplinkac!!!!! Super a posilame mu s Nikou pusu!!!!

Vcera jsme byly s Nikou testnout Zlute lazne …az na vecer a bylo to bezva, jen kdyby se dospelaci meli taky kde osvezit vodou … ale i sprcha byla dobra:-)))) Pokud nebude slejvak, pujdeme i dneska!
Jen pri odchodu jsme to sly jeste omrknout a dosly do Baru (tam pry je snad ta soutez na Prime ci co … byly tam nejake cedule) a Nika tam chtela veceret … nutne!!!! Mela smulu holcicka:-)))) Ale pravda rvala, ze ma hlad a musi jist v tom baru ted, hned … teda rikala tomu restaurace … nejak se namlsala z dovolene ci co:-))))

Je v Melnice na tom koupalku i nejaka skluzavka a tobogan? To je totiz pro nas podminka koupaliste, jinak bude Nika zklamana:-))))

Pa

Sulda

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.07.06 12:53

Ahoj holky!
Vůbec nestíhám číst natož psát. Nechci nějak popudit ranní ptáčata, ale moje děti se rozhodly, že budíček tak cca v deset je tak akorát. Takže u nás se dopo vyspává. Pak rychle oběd a hurá na koupaliště. Vracíme se až na večeři. Ještě během uspávání kluků manžel zabere počítač, tak mám smůlu. Vítáme zpět Katku s Tomáškem. Škoda, že vám tak úplně nevyšlo počasí. Ale ani u nás to nebylo úplně stoprocentní slunce. Myslíme na Adámka a držíme mu palce.
Teď letíme na logopedii, pak na nákup a rovnou na koupaliště. Pak přijde návštěva.
Mějte se tu krásně.
Ahoj Esterka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 12:54

Hani,

to je ale smula smulovita!!!! V PH se to honi od rana, ale odhaduji, ze nespadne ani kapka … kazdopadne neni tak silene vedro jako vcera, tak o 2-3 stupne nize a pofukuje vetrik, tak je fajn.

Pa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 12:55

Esterko,

na ktere koupalko chodite????

Sulda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 12.07.06 13:00

je tam skluzavka i tobogan :), fakt nadhera
vstupne 60 ,–, po 15 hod. o neco levnejsi

kluci tam byli nadseni, fakt doporucuji :))))

do Zlutych lazni jdu zitra, my vetsinou s kamaradkou zaplaveme ve Vltave kolem mola ( delfinek me povzbuzuje ) a pak pod sprchu, prijemne to osvezi :)

market

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 13:19

Tak jsem jukla ne stranky toho koupalka a fakt hezke!!! Pokud bude v sobotu hezky, mame kam jet!!!:-))))

Ja do Vltavy bojim kvuli cistote vody, bleeeeeeeeee!:-)))) Vcera jsme vsak udelaly opravdu jenom obhlidku a Nika se vyradila, priste snad i nekam poradne zalehnu:-)))

Zitra mam srazik s Nory, tak to se priblizime Estercinu bydlisti a pujdme do lesni restauracky u Ikemu, skoda, mohly jsme vas odlapit:-)))

Sulda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 12.07.06 13:21

no to je skoda :(, tak snad priste

ale v sobotu odpo jsme volni a v nedeli taky, Filda ma koncert, uz mate nejaky plan?

market

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 14:08

V nedeli je Nika u basnika a v sobotu mame asi tak 2-3 plany, ovsem pokud bude vedro, pojedeme na koupalko … muzeme jet spolu, klidne vas i vyzvednu (cetla jsem, ze jsi snad bez auti?), jo?

Sulda

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 12.07.06 15:00

Ahoj holky,

Esterko mate recht, koupaliste je ted asi jediny misto, kde se da prezit.

Suldo a co takhle brusle v sobotu dopoledne a pak koupaliste v Melniku odpoledne (jak je to daleko?). Akorat ze ma byt jen 21 - 25 st.

Hanko je skoda, ze vam dest prekazil plany, ale ja bych ho docela brala, ochladilo by se a vecer bych nemusela zalejvat.

k.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 15:10

Absolutni souhlas!!!! Dle pocasi si vememe sebou veci na koupalko a kdyz bude na to spravne pocasi, tak tam jedeme, no ne? Je to kousek, cca 30km? Nevim kde tam presne to je, ale to se doptame a telefon je uvedeny i na webovkach. A treba se k nam pripoji i Margata s Krystuvkem…

Pa

Sulda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 12.07.06 15:12

jj bez auta jsem az do zacatku srpna :(
koupalko by bylo super, jeste se domluvime podle pocasi :)

uuuuuuuf, ja chci aspon trosku deste

market

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 12.07.06 15:25

Bezva, budu s tim pocitat a tesit se!!
k.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 15:28

Chudacku:-(

Jo, domluva dle pocasi a jestli se chces pridat, v sobotu dopo brusleni na Landronce, deti sebou … jedna vzdy muze hlidat, je tam hriste pro deti na dovadeni. Prida se i Katka a za normalnich okolnosti by dorazila i Marta, ovsem nevim kdyz presne se vraci z dovo a zda to psychicky zvladne:-)))) A pak muzeme rovnou na koupalko. Kdyby jsi se chtela pripojit, dej vedet kde a jak te vyzvednout, jo?

Pa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 15:34

Supeeeeeer!!!! Taky tesim!!!

Sulda

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 12.07.06 17:09

Holky,

hlásím se v rychlosti, byli jsme na UTZ v Hradci, všechno v naprostém pořádku, víc napíšu večer, teď nestíhám.

Jen se chci pochlubit, asi jsem si vybrala kočárek. Paní je z Jičína, nemusíme nikam daleko jezdit. A zdá se pro mé účely dobrý.

Mrkněte sem: http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

Jana, Kajka a Neználci (dnes opět v hlavní roli:-)))

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 12.07.06 17:19

dopo si asi jeste budeme uzivat tatinka :), ale urcite se ozvu :)

market

 
Missorka  12.07.06 17:24

Buéééé, my bychom se připojili, ale jedeme za Diny :-)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.07.06 17:47

Hola hola, hlásí se ztracená dcera :-)

deníček je super, pohoda klídek z něho sálá. No my se nemohli zúčastnit i z důvodu klidového režimu před operací. Ale o tom až za chvíli.

Moc mě to mrzelo, že jsme tam nebyli. Takové borůvkové knedlíky bych si taky dala hned líbit. No hlavně, že to dopadlo dobře a děti se moc nemasily.

Omlouvám se, moc dalšího jsem nečetla, jsem totál hotová, jednak ze zítřka, protože už teď je mi z toho špatně. Nemohu jíst a vůbec..... A taky Adámek na dnešek špatně spal, měl 2 „děsové“ záchvaty, takže jsem usnula až po 1 hodině a vstávala jsem v 7, což mi teda absolutně k pohodě nestačí.

Na chatě je v těhle vedrech bezvadně. Děti lítají celý den nahatý, skoro doslova, já teda v plavkách, už si nahá nějak netroufám, i když před 2 lety mi to ještě žádné problémy nedělalo. No nic. Em zkouší nočník. Velmi dobře si uvědomuje své potřeby, protože skoro pokaždé nahlásí a - a při čůrání i při kakání, ovšem…na nočník si nechce sednout, takže tu na pískovišti, tu v chatě, tu na terase nacházíme nadělejí dvojího formátu. Jen jednou se jí podařilo vyčůrat se do nočníku, ale od té doby tam nechce sedět. Já bych to teda ještě teď nehrotila, ale když už lítá nahatá, nebo jen v tričku, tak jsme to zkusili. Ona je jinak moc šikovná. Uvidíme. Má na to dost času. Pomalinku začíná odchytávat slovíčka…tuhle jsme měli ananas…tak v jejím podání je to anana, lev je le. Už velmi dobře rozumí, co se po ní chce. Takže když je unavená, stačí říct, jestli chce spinkat…tak kývne, ukáže na postýlku, vezme si dudí a spí. Ale je to pěkná dračice. Jakmile si něhoho ochočí…nedá mu pokoj. Má oblíbené holinky o několik čísel větší a pořád se dožaduje v nich chodit. Že se v nich může přerazit, to jí nevadí. Moc toho teď nesní, tak ji nenutím. Oblíbila si třešně, ale ty už nejsou. Pak se taky živí lesními jahůdkami, kterých jsme měli dost, ale už to všechno zezobala. Teď si oblíbila rybíz. Tak ovoce bychom měli. Na jogurty se tváří, jako bych ji chtěla otrávit.
Celý den jsme venku, koupeme se a prostě máme pohodu…až na nějaké extempore, kdo co bude mít atd. Adámek teĎ moc neposlouchá, všechno, abych opakovala 10× u čehož pěním jak blázen. Taky se naučil plivat…na Em a vůbec na lidi na chatě, takže to končí řevem, protože dát na prdel nezabírá, tak s ním prostě nemluvím do té doby, než se dotyčné osobě neomluví. Stalo se to vlastně jen 2×, na Jaromínka a na Em a řev to byl statečný.
Takže takhle my si teĎ žijeme.

A k Adámkovi. Předminulý čtvrtek jsme jeli s Em na očkování a Adámek, že pojede s námi. No nedalo se nic dělat, jel taky. Cestou jsme zastavili na čůrání, a tak jsem objevila, že jedna koulička je hodně zvětšená. Takže jsme to ukázali naší dr. a ta mě tak naplašila, abychom OKAMŽITĚ jeli do nemocnice, že to může být záležitost i několika hodin a že hrozí uskřinutí…jak to bylo jeliké a že je to tříselná kýla.....takže v tom vedru a s oběma dětma jsem jela do Thomayerky. Nejdřív jsem si myslela, že Em odvezu zpátky na chatu, ale když jsem byla tak vyplašená, jeli jsme i s ní. Jakmile jsem viděla tu hordu lidí, chtěla jsem znova odvézt Em …ale pak jsem si řekla, že když už tam jsme.....byli jsme na řadě za půl hoďky, protože jely 3 ordinace, tak to celkem šlo. Em v ordinaci řádila jak černá ruka a protože jsou propojené, lítala z jedné do druhé. Do toho Adámek dělal, jakoby se ho to netýkalo.....no nic, i to jsem zvládli a jsme objednaní na zítřek. Museli jsme podstoupit předoperační vyšetření skládající se z odběru krve.....ALE…Adámek byl na to připravená, odměna slíbená v podobě hasičů a kina.....ale když mu napíchli žílu, tak to neteklo…tak mu v tom začala sestřička šťourat…a bylo hotovo.....ale zase neteklo, tak jsme šli ke druhé a to už byl zaseknutý a věděl, co ho čeká. No řevu jak blázen, já z toho taky na nervy. Trvalo to dlouho, protože toho potřebovali hodně…Nakonec se to podařilo. Uf. Už tohle mi stačilo.

Teď o tom ještě neví, asi mu to řeknu až zítra, ať ho zbytečně nestresuju. Sama z toho mám žaludek na vodě…sice vím, že je to banální operace, ale prostě jsem z toho hin. Máma mi s sebou dala prášky na uklidnění, takže si je zítra a pozítří lupnu. Mám napsané, na co se chci ještě zeptat…no řeknu vám, jsem z toho na dně. Když jsem se loučila s Em, tak jsem brečela…takže teď je to na požádání…na požádání zabrečím.

Zkusím ještě něco o té operací načíst z netu.

Omlouvám se, že jsem to na vás tak vychrlila, jsem jednak unavená, protože jsem s dětmi 24 hodin denně a mám toho plné zuby. A taky vystresovaná, jak to tam zvládneme. Oba dva zvládneme. Musím mu to nějak šetrně vysvětlit, co se bude dít. Ach jo. Tom bude zásobovacím důstojníkem, kdyby pro mě nebyla postel, tak abych spala u něho na zemi. Bože, to bude hrozný. Hlavně nesmím brečet kvůli Adámkovi…teda před ním. Uf, jsem z toho vyřízená.

Tak zatím papa a ještě se ozvu. Zkusím přečíst, co se tu dělo.

papa VABE … vlastně teď jen VA

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.07.06 17:48

Jova, tak ji moc a moc pozdravujte a opusinkujte malou princeznu. Musím se juknout do galerky, jestli tam není nějaká novější fotečka. Asi bude.

papa VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 12.07.06 18:02

Veru

zitra na vas budu moc myslet, at jste brzy doma a v poradku. Adamkovi posilam velkou pusu

market

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.07.06 18:20

Díky moc Markét.

Teď jsem se prokousala deníčkem…ten minulý asi ani číst nebudu, musím žehlit, připravit na zítra…tak aspoň k tomu současnému.

KATKO, dovča nic moc, viď? Ale aspoň sis trošku odpočinula. Odpo spánek s dětmi miluju, i když to není tak časné, vlastně vůbec ne. K Edwardovým rodičům..no asi no comment.

HANI, to to teda uteklo. Už bude Áje rok???? Šílenost. Jak jsem tu nebyla, tak mi možná uniklo…na fotečkách jsem viděla, že se drží za ruce asi při ťapkání,..... už chodíte samostatně? Kdyžtak dodatečná gratulace!!!!

ŠULÁNKU, chronicky nevyspalá Nika…to může vymyslet jen básník…asi ji chudinku trápíš, aby si nešla lehnout dříve a ráno ji budíš…bože bože, to je cvok.

Jen tak pro zmínku. Když mi řekli datum operace, vůbec mi neseplo, že máme lístky na Hrad na Shakespearovské slavnosti. Takže snad ty lístky Tom udal. … jo udal, teď mi to řekl.

TeĎ volala máme, že Em už spí. Odpo spala jen 45 minut, tak byla totál vyřízená. Prý nechtěla ani kaši a když ji dala babi prababi :-), tak začala říkat ham ham a snědla ji celou. Potvora jedna malá.

A jdu něco dělat, než tu zkejsnu celý odpoledne.

papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 20:37

Bueeeeeee, tak to ted zavidim ja!!!!:-)))) Miminko Klarka je absolutne suprove a k sezrani, nejradsi bych si nejake ukradla:-)))

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.07.06 20:50

Veru,

budeme na vas moc myslet, ach boze, sice je to banalni, ale cloveka to fakt vystresuje silene, no taky bych asi ze slzicek nevysla! Jestli budes schopna, dej vedet jak jste dopadli a jak to Adamek snasi. Snad bude statecny! V Thomayerovce je detske prijemne a lze tam poridit pripadne i nadstandard, tak kdyby jsi chtela, informuj se. Byla tam nase sousedka s malou Anickou a s nemocnici a pobytem byla spokojena moc, s nemoci samo ne…

Beru musi byt radna certice, potrebuji nejakou jeji fotecku, prosiiiim! Vim ze si budu muset pockat, ale snad dodas casem!

Papa a dej si prasek i dneska vecer, at mas klidnou noc, budes potrebovat byt odpocata na zitrek a plna sily!

PA a pusu Adamkovi

Sulda

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.07.06 21:29

Veru,budeme na vás zítra myslet.Úplně tě chápu,že stresuješ,určitě bych z toho byla taky hotovka.Když jsem byla s Ájou ve špitále(teď mi došlo,že jsem o tom ani nenapsala komentář),měla jsem z operace děsnej strach.Když jsme byly na UZ a Dr se něco nezdálo,že si zavolá zkušenější kolegyni,už jsem měla slzy v očích a viděla to malé tělíčko na operačním stole:o (.Naštěstí kolegyně nález vyvrátila a strach ze mě opadl.
Ale Adámek už je velkej chlapík,žádné miminko a určitě bude v pohodě.Ty prášky na nervy si vezmi klidně už hned ráno,aspoň nebudeš zbytečně nervovat.
Em je číslo,jak si užívá pohodu na chatě a že nahlásí e-e??????????No jo,mně pořád ty naše druhý dítka připadaj malinký,ale vlastně Klárka chodila na nočník od nějakých 15 m s občasnými úspěchy a od 19 m byla přes den bez plen(krom zimy). Ája sama ještě neťapká,bojí se,ale za ruce by chodila celej den,což samozřejmě netoleruju,neb se to nemá a taky si nezhuntuju záda,že jo?
Ona je v pohodě,vlastně lézt začala až v 10 m.,teď leze stylem dlaně a ťapky,vlastně chodí jako opička po rukou,kolena si chrání,zvlášť když leze často venku.Ale ty dlaně a nahé nožky pak vypadají!!!!!Je jak cikáně,ale spokojená:o )))).

Jani,těším se na info z UZ,super,že je všechno v pořádku,ale to přece bylo jasný,že?
Bude fotka?

Pa Hanka a spící holky(Klárka ráno spala do 10:15!!!!!!!,jsem zvědavá na zítřejší budíček)

 
Missorka  12.07.06 21:32

Veru,

myslím na vás, bude to fajn!!!

Držte se!

Peta

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.07.06 22:02

Jak se to dělá, že dítě spí do 10:15?!?!?! Nechceš založit nějakou spací školu :-))))

O cikáněti mi nemusíš nic říkat. Moje milovaná „růžová“ holčička…tak to je pěknej čert. Když bylo po dešti, vzali jsme holinky a šli jsme ven…madam, absolutně bez zábran, si sedla na bobek do kaluže a jen tak se tam máchala ručičkama. A že by se té zábavy chtěla vzdát? Ani omylem. Že máme na den minim. 3 trika ani nehovořím. Ona to prostě neřeší.

Tak úspěchy už od 15 m? Hm, to jste šikuly. Já bych s tím fakt ještě počkala, být zima, ale když je tak hezky.

No nic, jdu zahnat Adámka do postele a jdeme hají.

Tak papa a ráno ještě juknu VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.07.06 22:07

Veru,u Áji budu nočník řešit až po Novém roce,zkusíme to natrénovat než bude venku hezky.U Klárky to tak nějak vyplynulo samo.Moc jsem to neřešila,nenutila jsem ji vysedávat x-krát denně půl hodiny.Když už jsem to chtěla vzdát,tak to nějak najednou pochopila a bylo do týdne vystaráno.
Ale jak říkám,sem tam úspěchy byly hned,i když to spíš byla náhoda.Zkusila jsem třeba dát po odpoledním spaní a to se často povedlo.

Hezky se vypinkejte.
Hanka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »