Nika, Adámek a kamarádi ... ŠULÁNKOVIC DĚVČATA SE HLÁSÍ ANEB

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, Psáno 3.září... Počasí tohoto týdne opravdu mile překvapilo a docela opravilo dojem z toho rádoby léta, tak jsem zneužila máminy záda a taky si tu krásu náležitě užila:), vlastně jsme si užily! Na konci tohoto týdne jsme odjely z Prahy na prodloužený víkend na vesnici na čerstvý vzdoušek a je nám tady blaze ... Nika má stále hlad a chce jíst a chutná ji výtečně a já se cítím neustále přežraná ...ani se nedivím, k obědu byli švestkoví blbouni, pak sliváci (něco jako blbouni, ovšem místo páry upečení v troubě ... MŇÁM!) a pak se celé pozdní odpoledne až večer grilovalo všechno možné i nemožné, do chleba nebylo potřeba kousat kolik toho bylo ... a teď nám všechny bolí břucha z přežranosti:)

Taky dneska přijeli naši známi s o týden starším Adámkem, takže se měla i Nika s kým vyřádit a při loučení opusinkovat. Bylo radost pohledět na ty naše malé rarášky zvláště když si člověk představil, že jsme s tatínkem Adámka jako malí taky řádili u babičky, kde jsem často v tomto věku pobývala.

Psáno 4.září…
Deníček jsem samozřejmě začala psát už včera večer, ale pod mírným vlivem alkoholu a velkým vlivem přežranosti jsem ho nedopsala. Ani se nedalo čekat nic jiného, jak jsem na návštěvě, tak jsou prostě myšlenky úplně někde jinde…

Původně jsem chtěla psát o letošních prázdninách ale taky mám napsaný seznam Ničiných hlášek a akcí ještě z minula, jak deníček za mne vzala Jana, takže uvidíme jak to nakonec dopadne, vše napsat nelze, to bych u PC seděla asi až do rána:-)

ČERVENEC
Ač se toho v červenci událo více, byl víceméně ve znamení NEŠTOVIC!
Tradičně na červencové svátky a pár dní kolem přijel do Prahy za námi brácha a jeho rodinka a moc jsme se těšili všichni, jak si to užijeme, jenomže týden a kousek před zmíněnou akcí dostala Hanička neštovice a plány se zdály být zhaceny. Nakonec jsme se dohodly se švagrovou, že přijedou neboť nakažení Verunky, která s byla na konci června na svých prvních prázdninách beze mne, bylo víceméně žádoucí a vzhledem k tomu pobytu i nevyhnutelné, jenom jsme se modlily, ať se pupínky nevysypou během pražské návštěvy … vysypaly se, Gábince. Naštěstí se tak stalo asi 2 dny před odjezdem, takže jsme stihli výlet parníkem, návštěvu bazénu s tobogánem, projít Dendrologickou zahradu v Průhonicích (vřele všem doporučuji), prolézt si Divokou Šárku a chytnout tam několik klíšťat, byl to super začátek léta i když počasí bylo značně nestálé a vrtkavé. Pak naši milí odjeli a Nika pár dní na to měla tělíčko vysypané, zdálo se že je to tady, ale nebylo, na opravdové neštovice a odpor průběh jsme si počkaly ještě další týden, chudinka moje malá …nakonec jsme seděly doma téměř 3 týdny a nemohly vyjít na sluníčko, bylo mi toho mého šmudlínka malinkatého tááák líto, vlastně pak ani ven nechtěla i když už mohla, že by tomu tak rychle odvykla? Ale máme to za sebou a dle lékařské vědy snad navěky, uf, to jediné mne těší! Jenom pár jizviček malé princezně zřejmě zůstane, jdou stále vidět a nemiznou:-(

Jak se Nika ztratila
Na přelomu července a srpna jsme jely na Slovensko pro mou babičku, která na tom není zrovna nejlépe a strejda s tetou z vesnice se o ni postarají a hlavně tam bude mít klid a svoje soukromí, přeci jenom už není nejmladší a mladší už nebude. Ten víkend bylo nádherné počasí a my dokonce v KI vyrazily i na nově opravené koupaliště a náležitě si to tam užily … a taky zažily něco šíleného … Nika se mi tam ztratila! Byla v brouzdališti i s Gábinkou a Haničkou, deku jsme měly hnedka u plotu k tomu brouzdališti a pozorovaly u toho ty naše cácorky, pak však dorazila kamarádka a já snad na 3 minutky odvrátila zrak … já vím, neomluvitelné! Když jsem zrak vrátila zpět a Niku neviděla, krve by se ve mne nedořezal, začala jsem zoufale běhat tam a zpět, kámoška se mnou a v ten moment rozhlasem hlásily, že se ztratila nějaká asi 2letá holčička Verunka Barteková (či tak nějak), sice příjmení neodpovídalo, ale i tak jsem hnala jako šílená do domečku plavčíku a tam to moje trdýlko hystericky brečelo v náručí jednoho mladíka plavčíka, ani jsem nevěděla co říci… Verunka na mne v breku vyčítavě křičela „Maminko, kde jsi byla" a já se zároveň děsně styděla za to, že jsem ji ztratila z očí a zároveň jsem byla nesmírně šťastná, že se našla a tak rychle a úplně v pořádku! Těžko bylo vysvětlovat, že já se z místa ani nehnula… Pak už jsem ji pozorovala neustále a všimla si, že si hraje a najednou jukne kde jsem a zřejmě kvůli množství lidí se nemůže zorientovat a jakmile mne nevidí, okamžitě propadá panice … a tak se asi stalo, že zrovna v okamžiku, že jsem se nedívala a nezareagovala, začala tam brečet a někdo si ji všimnul a odevzdal … Opravdu jsem byla překvapená tou dezorientací, i když šla třeba na 5m vzdálené pískoviště doprovázená mým hlasovým projevem, za minutku už mne nemohla opět najít, jenom zavolání na ní a k tomu mávání, jinak vůbec nevěděla odkud odešla a kde jsme, i když jsme byly tak blizoučko … no z toho plyne ponaučení, že není radno spouštět takového prcka z očí a zvláště, pokud je v okolí tolik lidí.

Už se Vám někdy stalo, že se Vám prcek na chvíli ztratil … nebo jste se ztratily jako malé vy osobně?

Já osobně se ztratila, 2× jako asi tak 3letý prcek, nebo jsem spíše utekla ze školky… brácha se ségrou mne vodili do školky ale pospíchali, takže mne opustili před budovou a běželi dál … a já místo školky, kterou jsem jinak milovala, běžela do nedalekého obchodního střediska a měla dostatek času si vše v klídku prohlídnout:-) To bylo poprvé a podruhé mne odvedli mí sourozenci poučení rodiči až do šatny a pomohli mi se převléknout a pak už běželi … a já taky, opět na mou oblíbenou pochůzku … tentokrát jsem pak zamířila před naší bytovku a tam mne sousedka zpovídala kdepak je maminka a já si zcela bezprostředně vymyslela, že má zlomenou ruku a je doma, ovšem další sousedce, mámině dobré kamarádce došlo, že si parádně vymýšlím, vyšupala mne po zadku a odvlekla zpět do školky … holt měla ženská zkušenosti, 3 dcerušky doma měla a vychovávala je:-) Dneska by se už snad tohle stát nemohlo, děti se musí odevzdávat přímo paní učitelce … ale jinak pozor na to holky, dětičky jsou opravdu nevyspytatelné, sama o tom něco vím:-)

A tady asi mé putování prázdninami useknu … už mi opět chybí čas, ale věřím, že školkové téma bude vděčné a máte nějaké veselé příhody z natáčení v rukávě … a pokud ne, tak ti naší malí raráškové je nám určitě připraví!:-)

Psáno 12.září…
A ještě pár perliček z dílny Niky Šulánkovic:

· Původní název tohoto deníčku měl být „Máme doma Karkulku, aneb co se děje u Šulánků" … a důvod názvu je, že se to moje třeštidlo vžilo do role Karkulky a i doma a kdekoliv jinde vyžaduje, ať je tak oslovováno. Neustále musíme přehrávat scénky z Karkulky včetně toho, jak vlk žere babičku a pak Karkulku a jak je myslivec zachrání a pak vlk s břichem plným kamenů se jde napít do studny a utopí se …no drasťák šílený, ale holt musíme:-) Vždycky mne jímá hrůza, když se Nika na mne podívá, zvedne ukazováček a řekne přísným hlasem „Maminko, vykul na mne oči a budeš vlk":-) … a už hrajeme. Tahle pohádka nám vydržela poměrně dlouho v repertoáru divadelních kousků osamocena, jenomže asi po 14ti dnech to chtělo změnu a tak se přidala i další hooooodně oblíbená pohádka „O Smolíčkovi Pacholíčkovi" a tady je rolí …jezinky, Smolíček a jelen a to je už další umění:-) · Kromě různých rolí z pohádek a nucení nás oslovovat ji tou kterou rolí, nám naše slečna ještě vnucuje i jiné jména či případně zvířata a chce, abychom ji tak oslovovali … např. Gábinka, kočička, medvídek, kozička, … a je nutno po ní zopakovat, co Vám vnutí a běda, když použijete špatný tón či zvolené jméno…a nás naopak pak oslovuje jako někoho, s kým ráda pokomunikuje …např. když je Gábinkou, já jsem teta Pavlínka, když je kočičkou, já jsem kočka a když je medvídkem, já jsem medvědice. · Neustále řeší, jestli to či ono zvířátko má taky kačenku… a úpřimně se nevěřícně rozesmála, když jsem ji tvrdila že i kočička a i medvědice mají kačenku:-) Tohle dle ní je nemožné!

Psáno 25.září…

§ Onehda jsme šly ven a Verunka byla těsně po pozdním oběde a asi tak za hodinku mi říká „Maminko, já mám HLAD" a já na to? „To si snad ze mne děláš legraci nebo co? Vždyť jsi před chvíli papala." A Verunka zcela bezprostředně a pobaveně s úsměvem na tváří mi říká „Ale néééé, já si z tebe dělám PRDEL…ha-ha-ha" … no nemusím zdůrazňovat, že jsem málem omdlela smíchy:-)
Dneska ráno to použila znovu … bylo asi 7.30h a probouzela se a hnedka se mne ptá „Maminko, už nespinkáš a vstáváš?" a já na to „Ne, ještě budu spinkat" a zachumlala jsem se pořádně do peřiny a Nika na to „No to si snad ze mne děláš prdel" …asi se budu muset nad sebou zamyslet a přestat to používat … i když nevím, zda už není pozdě… § Když si prdne, říká „PARDON" a pak buď někdo zareaguje a zeptá se, co jako pardon a Nika odpovídá „Jsem si prdla, ha-ha" a když nikdo nereaguje, tak to musí všem oznámit po krátké odmlce stejnými slovy a čeká na reakci:-) § „Maminko, a kdo je tvoje maminka? Jo, je to babička? A proč je to babička? A kdo je maminka od babičky? A kdo je maminka od prababičky? A kde je maminka od prababičky (tu samozřejmě nezná, neboť už je dávno na onom světě)? A kolik je ti let? A proč je ti tolik? A proč jsi se narodila tak dávno? A kdo tě hladil když jsi byla miminko? A hladila tě babička? A dědeček? A tetička? A co já jsem dělala když ty jsi byla miminko? …" Tak to byla jenom malá ukázka našich kolotočových debat bez konce. Pokud už to máte doma, tak víte o čem píšu, pokud ne, máte se na co těšit:-))))) § Největším hitem v posledních dnech je hra na školičku … sedne si na puzzlíky, rozmístí kolem sebe své panenky a plyšáky a hraje si … třeba jim zpívá, nebo vypráví pohádky, nebo je o něčem poučuje a pak je nechává si jenom tak hrát:-) Taky učí panenky chodit, zvláště jednu jménem Eliška a my se na to, jak ji učí chodit, musíme koukat a chválit, jak jim to spolu krásně jde. § A z nových dovedností musím nahlásit, že se Nika už dokáže kompletně svlíknout i oblíknout a to včetně knoflíčků. Knoflíky se naučila rozepínat dávno, ale zapínat tak možná 14 dní tomu a protože pilně trénuje, tak ji to už jde perfektně. A k tomu si umí obout a hlavně zapnout bačkůrky na zapínací přezku a moc šikovně, nedávno jsem nestačila valit bulvy:-) Na všechny své dovednosti je náležitě pyšná a ráda se předvádí … samozřejmě musí mít na to správnou náladu. § Školička ji baví tak moc, že se do ní těší celý týden a nejraději by chodila denně a výtvarka ji zajímá taky a nadšeně vypráví, co tvořily a co má kde na výstavce mi taky už zvládla ukázat. Opravdu ji ty denní činnosti svědčí a myslím, že do školky bude moci bez obav. Taky ji od nového roku (začínají nové kurzy) přihlásím do pohybové výchovy pro holčičky od 3 let (něco jako taneční průprava) a tam bude beze mne, věřím, že by se ji to mohlo líbit. Zjistila jsem, že na činnostech beze mne se stydí mnohem méně. § Strašně mne, nebo vlastně nás, poučuje a učí nás něčemu … a pak jako správná učitelka taky chválí slovy „Jo, takhle to je perfektní, povedlo se ti to" …že by používala moje slova?:-)

Tak deníček je u konce a jdu ho odeslat, jinak nevyjde ani do konce října. Chtěla jsem původně psát i o naší dovolené v Krkonoších, kde bylo opravdu skvěle, ale stejně jsem se hlásila odtamtud každý den, takže zase až tak moc nového bych asi nenapsala. Musím akorát konstatovat, že se mi taková dovolená moc líbila a s bráchou a spol. plánujeme, že každý rok nějakou akci na letních horách uspořádáme a snad naučíme své děti lásce k přírodě, horám a aktivnímu odpočinku. Už jsme ve svých úvahách byli i tak daleko, že jsme si představovali i dovolenou na kolech i s dětmi …děti budou samozřejmě už šlapat na svých a naše výkonnost se bude přibližovat po nějakou dobu s jejich jak my budeme stárnout a ony sílit:-)))) Předbíhali jsme, ale zasnění to bylo hezké a říkali jsme si, že jen tak si ty děti krásně užijeme a budeme se udržovat v kondici a tak zůstaneme mladí dlouho:-)))) Už se té doby nemohu dočkat:-)

Nika měla včera 24.9. přesně 2R a 8M … toto letí, že? Měřím ji každý měsíc a tentokrát taky, tak napíšu aktuální míry … 96cm a 14kg. Opravdu roste jako z vody, průměrně 1cm za měsíc, šílenství. A protože jsme měly včera v Človíčkově srazík s holkami a dětičkami (samé holky) z porodnice, tak jsme poté s Nikou i trochu courly po obchůdcích a k tomu svému výročí dostala krásnou oranžovou mikinku a triko s oranžovou fleesovou vestičkou olemovanou růžovou. Prdelka byla nadšená a moc se ji ty hadříky líbily. Vůbec se včera chovala jako správná ženská … chodila mezi těmi ramínky a občas něco vyvěsila, ukázala mi a zeptala se „Mami, líbí?":-)

Na závěr se chci omluvit, že je deníček trochu zmatený a slátaný, ani to snad po sobě nebudu číst … moje nálada posledního měsíce mi dokonce neumožnila takovéto dílo, které jindy stvořím i v mnohem lepší kvalitě stvořit za jeden večer, napsat v kuse a za tu dobu se toho zase spoustu událo a i já jsem na tom mnohem lépe. Taky původní myšlenka, jak a o čem deníček napsat se někam vytratila, snad mi to prominete.

Ještě jednou bych chtěla uvítat v našem deníčku nového člena, malého Šimonka od Johanky a popřát mu, ať se mu na světě moc líbí a dělá světu i své skvělé rodince jenom samou radost! Nemohu se dočkat foteček toho malého uzlíčku a věřím, že se objeví v galerce rychle.

Mějte se všichni báječně a přeji, ať nám to úžasné babí léto vydrží co nejdéle, nemohu se ho nabažit!

Papa a podzimní depce dejte všechny vale, život je krátký na to, abychom ho v depce prožily!

ŠULÁNEK A NIKA (32M přesně včera)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.09.05 19:59

Ahoj Šulánku!
Buď vděčná za Karkulku! U nás si hrajeme na Sněhurku, Sofinka je Sněhurka a já jsem 7 trpaslíků - poměrně náročné. Také miluje Labutí jezero (a všechno co jen zavání tancem) a já mám tančit všechny labutě, já, která válčím i s valčíkem.
Zlatý Mateo a jeho „klučičí“ hry, ke kterým potřebuje motorku a všechno co má kola, případně figurky dinosaurů a tygrů a lvů a páchá s nimi něco jako bitvy, zařvat jako naštvaný tygr, to mi zatím docela jde.
Pokud jde o debaty - bude hůř, my už bádáme nad smrtí, nad tím, kde je sluníčko, když není vidět, nad tím, co se stane s ostříhanými vlasy atd. atd. atd. Ovšem nejhorší je, že Sofinka začala kritizovat lidi v metru. O jednom miminku pronesla, že je ošklivé (no, děcko z reklamy to nebylo, ovšem rodiče to samozřejmě vidí jinak), navíc to korunovala slovy „tobě se taky nelíbí, já to vím, já to poznám.“ O slečně, která na sobě měla ostře růžovou sukni a ostře zelené punčocháče pronesla, že má „moc, moc, strašně ošklivé šatičky…“. Ještě že Matesovi je móda šumafuk.
Já teď jen tiše doufám, že moje třetí dítě bude od narození tolerantní a o otázkách slunce, měsíce a dalších a dalších věcí zavčas poučeno sourozenci a já se nebudu muset „propadat“ v metru ani se definitivně umluvit k smrti.
Měj se krásně,

Jindra od Štěstíček + šelmičky + Překvápko (10 tt)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.09.05 20:14

Ahojky Jindro,

jo, ze bude hur, to je mi vice nez jasne:-) Otazky slunicka a mesicku a hvezdicek uz mame taky za sebou a opakuji se velice casto … bylo vysvetleno, ze slunicko chodi spat vecer a na otazku proc odpovidam, ze je unavene jak cely den svitilo a musi si odpocinout a mesicek to ma naopak. Ovsem v poslednich dnech sviti mesicek i v 11h dopoledne a ted babo rad, kdyz se te dite pta, proc mesicek sviti a slunicko taky kdyz uz je davno den:-) Salamounsky jsem se mesicku zasmala, ze je truhlik a zapomnel jit domu spinkat a odpocivat a spolu se pak smeje, ze jsme zvedave, kdy vyleze vecer, ze bude urcite lenosit a jen tak se neukaze … zatim to vychazi:-)
Otazku smrti uz jsme taky nakously, preci jenom ne vsichni jsou stale mezi nami … treba oba rodice meho tatu a tata me mamy a taky rodicove me babicky … na ty se pta v ramci reseni pribuzenskych vztahu a nejak ji tam chybi, tak jsem musel vysvetlovat, ze umreli a zapotila se pri vysvetlovani proc uz umreli a co to je umreli. Nakonec stale neco resime, ale to ty znas moc dobre:-) Sofinka s temi proslovy v metru je svetova, moc jsem se pobavila. Nastesti my MHD moc nejezdime, kdyz jsme jely pred par mesici naposledy, resila pindiky a kacenky a chtela vysvetlovat, proc a kdo a co ma … byla jsem ruda az vis kde:-))) A ne aby komunikovala tise, pekne nahlas, at se pobavi vsichni kolemstojici a sedici:-)))

Zrovna sedi Nika na nocniku a vybrala si strategicky misto, primo mne u nohy … strasne to smrdi, to nemusim pripominat, takze resime, ze by to mohla ukoncit a utreme ji prdelku …tvrdi, ze my ne, ze to dovoli jedine vlkovi a ten je v lese a bude mu to trvat, nez sem dojde … ach jo, asi budu na to muset jit nasilim, jinak se vsichni otravime:-)))

A Snehurka a Labuti jezero a tanecky … to mne bavi:-))) Sofinka je super slecinka!
A jeste ti musim poprat k tomu malemu Prekvapku … uz se moc tesim, co se vam vykukli … tak at brisko roste jak ma a ty to zvladas v pohode.

Papa

Sulanek a Nika priserne smrdici

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.09.05 20:20

Díky za blahopřáníčko. Taky jsem zvědavá, ale tentokrát jsem odhodlaná vydržet, aby to bylo skutečně Překvápko. Jo, pokud jde o sluníčko, tak jsme dospěly k otázce, z čeho je unavené, proč je unavené, když nemá nožičky a neběhá a proč ráno vždycky svítí k ní do pokoje a potom zase k nám… Asi si začnu opakovat zeměpis nebo přírodopis nebo v čem jsme tohle všechno kdysi brali! ˇAhojky a všichni posíláme speciál pusu Nice.

Jindra

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.09.05 20:31

Cauky kocky,

tak to byl docela frmol s tim denickem, holt se Missorka vratila z Vinobrani a hnedka zasedla k emimi:-)

Prisla SMSka od more od VABE, tak prepisuji:

„Ahojky, zdravime ecko. Adamek je na Snoopy disco, BE spi, vecer je totalka. Ale vstava v 5.15 naseho casu, tak se stridame. Slunce sviti, BE byla v mori a hejkala, tak ok. Pa V.“

Jde videt, ze se maji bajecne a uzivaji si to krasne, zvlaste BE jim to krasne zprijemnuje po ranu:-) Moc dobre si pamatuji na Niku loni u more a to uz mela vice nez 1,5 roku a vstavala mezi 5-6h, hruza!:-))) Jesteze jsou na to 2 a deli si sluzby!

Hezky vecer vsem preje

Sulanek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.09.05 20:43

Kdyz uz jsem v razi, tak opet opakuji terminy denicku … potrebuji nutne, at se nahlasite!!! Nevim, zda se povede ukecat i Johanku at popise porod do samostatneho denicku, pokud jo, primlouvam se, at ji dame termin i treba uz obsazeny a cele to pak nejak poposuneme. Nemam nic slibeneho, takze zatim rozebirejte, co je k mani … brzo terminky nebudou:-)))

30.9.-2.10. Veronika
7.-9.10. Kristy
14.-16.10.
21.-23.10.
28.-30.10.

Papa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.09.05 20:43

Kdyz uz jsem v razi, tak opet opakuji terminy denicku … potrebuji nutne, at se nahlasite!!! Nevim, zda se povede ukecat i Johanku at popise porod do samostatneho denicku, pokud jo, primlouvam se, at ji dame termin i treba uz obsazeny a cele to pak nejak poposuneme. Nemam nic slibeneho, takze zatim rozebirejte, co je k mani … brzo terminky nebudou:-)))

30.9.-2.10. Veronika
7.-9.10. Kristy
14.-16.10.
21.-23.10.
28.-30.10.

Papa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.09.05 20:46

Boze, jak se to tady vzalo 2×???? Vzdyt jsem to 2× vubec neodklikla!!! No zazraky se deji!!!

Sulda divici se

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 25.09.05 21:43

Ahojky!

Ufff,právě jsem dožehlila,před chvílí odešli tchánovi a já jdu spát.
Jsem nějaká hotovka a opět bez nálady,Ája mi přibrala za 6 dní jen 10 dkg a to jsem se radovala,jak nám kojení tento týden hezky jde:o (((((.

Johanko,vítej doma a přimluvám se za napsání porodního deníčku:o ).

Deníček jsem,Šuldo,ještě nečetla,nevidím na oči,snad zítra.

Pa Hanka a spící cácorky

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 26.09.05 00:03

Deníček skvělej, měla bych k tomu hodně co říct :), ale dneska už to nezvládnu, skoro tady usínám…
Dobrou všem!
 Ivča

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 26.09.05 00:52

Ahoj holky! Šuldo, moc hezkej deníček. I přes neštovice a nepřízeň počasí jste měli určitě moc hezký prázdniny.

Tak jsem právě doslova a dopísmene řvala smíchy u Pétina nového deníčku. Trapně jsem si myslela, že tady si bránice odpočine a ono né. Já z těch dětských nápadů a hlášek snad umřu smíchy. Šulda i Jindra mají doma (i venku) fakt veselo :).

U nás bylo teda stran hlášek fakt husto tento týden. Jeden den se nějaký neomalenec v autě dopustil vůči nám nějaké nepravosti a ještě byl dost sprostý. Křičel na manžela, že je č.....k. Mrzutý na tom bylo, že to byl jeho podřízený a manžela nepoznal. Tak já mu přes okýnko povídám, jestli si toho „č.....ka“ nechce přece jen rozmyslet. Nějak mi nedošlo, že na zadních sedadlech je obsazeno. Kája samozřejmě najíždí na otázky proč. No co myslíte, co se stalo druhý den. Jedeme spolu do školky, načež se zezadu ozve: Mami, proč se některý auta jmenují č.....k???? Málem jsem zkolabovala za volantem. Já sama teda mluvím jako kanál, ale před dětma se snažm hlídat. Znám to už od Honzíka. Ten se svýma vědátorskýma otázkam a rozborama zase zamířil do sexuální oblasti. Ve středu přišel do kuchyně, uviděl na lince vinnou klobásu a prohlásil, že je to pinďour. Pak to opravil, že prý to vypadá jako ta kulička na pinďourovi. Tak jsem ho poučila, že té se říká žalud. Jeho reakce:Tak tu bych nejedl. Moje reakce:Taky tě snad k tomu nikdo nenutí! Ještě aby začal někde vykládat, že se u nás doma okusují žaludy!!!! U večeře ovšem pokračoval, načapala jsem ho jak Kájovi vykládá, aby to maso nejedl, že je to z pinďoura. Nejdřív jsem se pokoušela Káju uklidnit, že to tak rozhodně není, Honza se smál jak jelito a křičel že jo. Tak jsem otočila a řekla mu, že má pravdu, protože jsem jim ho v noci ustříhla… No to jsem si naběhla, Honza se začal kontrolovat a ještě navíc prohlásil, že to viděl před tím na lince a bylo to děsně dlouhý. A takovýho ho prý nikdy neměl. V pátek přišel s dotazem, v důsledku kterého očekávám v brzké době další ještě záludnější. Přišel a oznámil mi, že je mu jasný, že v pytlíku mu kuličky, ale není mu jasný, co je v nich. Poprvé jsem mu neodpověděla přímo a zbaběle jsem ho poslala za tatínkem. To odmítl. Ale tatínek v tu chvíli vešel do pokeje, tak jsem mu dotaz přetlumočila. A on, vždy zá:,–(ový puritán, mu bez zaváhání řekl, že tam jsou děti. Honza dostal záchvat smíchu, protože děti přece nemůžou mít děti, a posléze ho obvinil, že lže. Tak jsem se z hluboka nadechla a řekla mu, že že tam nejsou děti, ale „semínka na děti“, která teprve uzrají až bude velkej. No je mi přesně jasný, s čím v nejbližší době vyrukuje. Totiž „jak se děti dělají“. A jak ho znám, tak půjde do posledního detailu.

Vítáme doma Johanku a Šimonka. Jsem zvědvá, jak se jim daří.

Hanko, neplaš se moc s přírůstkem, když máš momentálně z kojení dobrý pocit.

Kája dneska nějak zase vyvádí se spaním, tak končím.
Mějte se!
Esterka & spol.

P. S. Je mi úplně trapně, jako kravinu jsem napsala stran své diagózy. Nevím, co se mi honilo hlavou. Jasně, že tam má být děložní čípek a ne nějaký pomatený krček. Už mi vážně šibe.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 26.09.05 01:01

Milá Andrejko, přejeme Ti k Tvému první svátku všechno nejlepší a hodně zdraví. To ostatní už pak přijde samo! Přípitek budeš mít nejspíš ve formě mlíčka, tak ať Ti šmakuje :)!
Esterka & spol.

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 26.09.05 07:24

Ahojky,

po precteni denicku Vyvolenych od Pety se mi znacne zvedla nalada, ale i tak jsem krajne utahana. Noci u nas probihaji nasledovne: v lepsim pripade kazde dve hodky vstavat k Viktorovi, rano budicek nejpozdeji v 6, dnes v 5.30, myslela jsem, ze me klepne. Za chvili byl uz protivny a pak jsem ho trictvrte hodiny opet uspavala. Vim, ze si furt stezuju, ale jsem fakt unavena. Nevite, kdy se konecne normalne vyspim?? A tim, ze Ondra pres den odmita spat, tak je to fakt na masli. Jdu si uvarit kafe, abych mohla fungovat.

Esterko, hlasky u vas doma jsou fakt dobre, to u nas nehrozi, nebot Ondra stale mluvit nehodla. Mozna bude Viktor mluvit driv nez Ondra.

Andrejko, k tvemu svatku preji spostu gramu navic (klidne zapujcim nejake to sve kilco:-)) a usmev na tvaricce.

papa

Irena

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.09.05 09:49

Mila ANDREJKO,

JEN TO NEJ K TVEMU PRVNIMU SVATKU TI PREJEME, AT MAMINCE A VUBEC CELE SVE RODINCE DELAS JENOM SAMOU RADOST, HEZKY PAPAS A SMEJES SE NA CELE SVE OKOLI!

PUSINKY PRO TEBE PRINCEZNICKO MALICKA

teta SULANEK A NIKA

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 26.09.05 12:17

Milá Andrejko,

přejeme k Tvému dnešnímu svátku zdravíčko, štěstíčko, ať pěkně papáš a maminku to netrápí, sestřička ať je na Tebe hodná a můžeš všude rozdávat úsměvy.

Jana a Karolínka

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 26.09.05 14:12

Andrejko,
přejeme Ti také všechno nejlepší k Tvému prvnímu svátku, hodně dobrého mlíčka, žádné prdíky, rodičové a setřička ať Tě nezlobí!
Lola+Ada+Lena

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.09.05 15:50

Ahojky Haniku,

ja byt tebou, tak opravdu nenervacim s temi 10dkg, podle mne to je v poho a dalsi tyden Aja zase nabere treba vice, dulezite je, ze nebreci hlady a podle toho co pises, jde vam to hezky a i odstrikane mlicko do zasoby mas! Prestan vazit a dej se do klidu, opravdu, pokud alespon neco nabira, je to ok!

Pa a pusinku male princeznicce, vlastne oboum

Sulanek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.09.05 15:54

Ahojky Esterko,

no to je vynikajici, ja se taky vytecne pobavila …zvlaste nad otazkou, proc se nektere auta jmenuji c… :-))) To je svetove! Pindourova a vajickova debata taky vynikajici:-))) PAk pisni, az budes vysvetlovat, jak se delaji deti!:-))) Se nam to vsem bude hodit!

Kdypak bude ta operace? Budeme drzet palecky, verim, ze budes brzy ok! A pesankovi nemocnemu posilame pofoukanicko, ten si chudacek uziva, co? Je mi ho moc lito a tebe taky!

Pa

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.09.05 16:07

CAuky kocky a kotatka,

jdu tady trpet samomluvou, kdyz se krome gratulaci nic neobjevuje:-) Holt je hezky, tak je potreba vyuzit ty krasne dny, ze? Ani se nedivim, ja nesedet v praci, brazdim urcite neco…

NIKO, jsem rada, ze se to u vas doma uklidnilo a druhe libanky na sebe nenechaly dlouho cekat, s temi shozenymi kilicky musi byt z tebe jeste vetsi kocka!!! TAk pak nezapomen te slecne opravdu napsat dekovny dopis:-))) I to, ze Vasek uz nedela v PRaze a jste spolu casteji moc prospiva, tak at jste stastni az … vis jak se to rika!:-)))
A co kluci, jak se maji a co vyvadeji?

Dlouho se nam neozvala Zuzka, ze? Skolni rok zacal a psala snad 1 ci 2×? Zuzi, jestli nas ctes, tak to naprav prosim!

JANI, ty mas asi frmol s rodici na navsteve, urcite se skvele uzivate!

My byly v sobotu v tom krasnem pocasi v Clovickove … holt jsme si daly srazik s holkami z porodnice a jelikoz kazda bydlime jinde a jedna se z PH odstehovala, nechtely jsme riskovat zmenu pocasi na horsi … holky si to paradne uzily, mam par fotecek, az bude cas, loadnu. Srandovni bylo, jak se Nika ocuchavala s Eliskou, nevidely jsme se skoro cele prazdniny (predtim hodne casto) a holky na sebe oprvrzive pohledly a neminily se spolu bavit. Nika tradicne stravila pul hodinky pod mou kosili a pak sla do vybehu, ale s Eli se obchazely … a po takovych 15ti minutach uz byly u sebe a radily jako o zivot, potvurky male:-))) PAk jsme jeste vyrazily na pakupky a Nika dostala … ale to jsem snad psala v denicku, ze?
V nedeli sla k tatinkovi a tentokrat to bylo bez breku, jenom fnukla pro formu:-) Ja si pak zajela na 1.5h na brusle a krasne si vycistila hlavinku, fakt super! A tak se povedlo i denicek dopsat a uklidit dalsi cast skrine, no sikulka:-)

Uz se tesim na stredu, to je svatek a tak musim neco vymyslet s Nikou, snad vydrzi pocasi a uzijeme si to.

Bezim, mame cviceni s Nikou…

MEjte se bajo a piste, at mam co cist:-)

Pa

Sulanek a Nika

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.09.05 08:45

Ahojky!

Tak jsem konečně dočetla deníček.Šuldo,co máš,vždyť je moc hezký a vůbec není na škodu,že jsi ho sepisovala déle,je to příjemná změna.
Hra na Vlka mě pobavila,Klárka mi taky někdy tvrdí,že jsem vlk a ona Karkulka.A běda,jak jedem kolem lesa,hned volá,že je tam vlk:o )))).
Holt Červená Karkulka u nás hraje prim.A teď i Kuřátko a obilí,chce to slyšet každý večer a trošku i doplňuje.Máme knížku od p.Millera „Dětem“,tahle říkanka se jí moc líbila,pořád dokola jsme ji četly,až jsem najednou zjistila,že ji umím nazpaměť.
Na neštovice si pamatuju,vzpo­mínám,že je Nika měla ještě v době,kdy jsem byla v porodnici,ale to je táááááááák dávno…

Moc vám všem děkujeme za gratulace k svátku,Ájulce jsem je vyřídila:o ).Od nás kočička dostala jen látkovou knížku,ale od strejdy má plyšového pejska,který chrastí a píská a moc se jí líbí,můžem jí s ním pořád mávat před nosem:o ).
Přdstavte si,že si kočička začala sjíždět ruce,dělá to asi týden,i po jídle,tak to snad není hlady,spíš se jí to líbí:o )))).
Už to začíná,za chvíli začne všechno strkat do pusy a tak to bude ještě nějaký ten rok.
Klárka si asi před 14 dny začala strkat prsty do pusy a vůbec nevím,co s tím.Zda to ignorovat nebo zakazovat.Nevím,jes­tli to má souvislost s příchodem Áji.Je to pěkně pitomej zlozvyk,tohle nedělala ani jako roční a teď skoro ve třech letech začne.Achjo.

Ája je v lehátku a má nad sebou hrazdičku,bla­hořečím oběma těmto vynálezům,protože takhle vydrží v klidu i půl hodiny.

Mějte se hezky,u nás leje jak z konve,ale už to bylo potřeba.

Pa Hanka,Klárka a Ája(no jo,Niko,jsem tu jediná s dvěma holčičkama,ale co vás tu je s dvěma klukama,jako smetííííííí)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.09.05 11:23

Ahojky kocky a kotatka,

asi zacnu vyhrozovat bitim, nebo uz nevim…:-) V praci mam relativni veget a tady pusto prazdno, kdyby 2-nasobna maminka Hanka nenapsala, cucim tady akurat na svou samomluvu … teeeeeda, polepsete se…:-)))

Hani, u nas vlk dokonce slouzi v nekterych situacich jako strasak, kdyz se ji treba nechce vecer odchazet z hriste ci lesa a uz se stmiva. Nekdy si pripadam, ze jsem jeden velky bubak a zbytecne to dite strasim, ale kdyz to s ni po dobrem vetsinou taky nejde:-)

Vcera jsme jely z cviceni a ona si po 5ti min jizdy vzpomnela, ze do te autosedacky si chtela sednout sama a misto toho jsem ji tam vy:,–(ila ja … no to byl hysterak … jeste cestou na hriste na mne rvala, ze chtela sama vylezt a ze na hriste nechce a hotovo, az se tam sedici maminky musely smat… A pak samozrejme nechtela odchazet, typicka zenska:-)))

Do skolicky sla dneska opet s nadsenim, tesila se hnedka od probuzeni, zlaticko k pomilovani:-)

Zitra je svatek, to mam velkou radost, na PH11 se zahajuji DNY PRAHY 11 a odpo tam bude Jitka Molavcova, tak kdyz to stihneme, pujdeme juknout. Jeste nevim, co vymyslet na dopo, ven pujdeme urcite pokud nebude lijak.
Jo Hani, tady sviti slunicko a je hezky a teplicko … tak snad se ten dest nepozene k nam…nechci, nechci.

Mejte se bajo a papa a polepsete se!

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.09.05 11:29

Tak mi vcera vecer pisla Johanka … zda se, ze veget z porodnice je cudu a zacal zivot dvojmatky … nektere o tom vite sve, ze?

„Ahoj, vubec nestiham jit na ecko, dolehla na mne unava a doma je to dost zahul, i kdyz je manzel doma a pomaha. Jinak vse ok, ale je to narocny venovat se obema detem, k pocitaci sednu az za par dnu, musime se doma zabehnout, fakt je to rozdil velky - 1 nebo 2 deti, nemam vubec na nic cas, zatim si zvykame. Pozdravuj! Johanka“

Noooo, to je ficak, ze? Verim, ze se brzo ozve a da nam fotecku broucka do galerky, ja se fakt nemohu dockat … ale budu trpeliva…:-)))

Tak papa a hezky den vsem preje

informator Sulanek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 27.09.05 11:59

Ahojky,

hlásím, že žijeme, rodiče tu ještě nemám, ale nemám náladu psát. Asi to bude tím počasím, včera tu lilo a fučelo celý den, dnes to vypadá krapítek lepší, tak třeba bude i nálada.

Navíc mám už skoro týden nějakou divnou střevní chřipku, prostě je mi pernamentně špatně, vždycky už to vypadá, že je to lepší, ale zase se vrátí a tak držím nedobrovolnou­ dietu.

Snad bude večer nálada na psaní.

Jana a Karolínka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.09.05 12:32

Ahojky Jani,

je mi te s tou strevni virozkou moc lito, to je fakt humac nad humace!!! At te to rychle prejde a jsi zase hezky fit!
Asi to sem ted nepatri, ale musim poznamenat, ze k dnesnimu dni 3.7kg dolu za 3 tydny … a to krome pitnych pondelku nehladovim a i nejakou mnamku sladkou si obcas dam … to davove hubnuti mi asi vyhovuje:-)))

TAky nejak nechapu, ze rodicove u vas jeste nejsou … vzdyt meli priletet snad koncem minuleho tydne … nebo se pletu???

TAk brzke uzdraveni a diky alespon za nejake psanicko, zacinam z toho opet chytat depku:-)))

Cauky

Sulda

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 27.09.05 12:54

Ahojky,

k úbytku váhy moc gratuluji, jsi šikulka. Já mám taky pravděpodobně něco dole, ale váhu nemám a měření nemá cenu, protože břicho mám stále nafouklé. Ty 4 kg dole by mi docela stačily, ale jak se donutit… Třeba se to nastartuje a půjde samo. Pravdou je, že jediné jídlo na které mám poslední dobou chuť je mrkvička strouhaná s jablíčkem a občas i trošku zeleninového salátu a to je tak všechno. A jím sušenky, když už je úplně nejhůř.

Moji rodičové přiletí zítra, tak to bylo v plánu, tak netuším, jestli jsem se třeba někde nějak neupsala. Pojedeme pro ně na letiště. Mám z toho docela strach, je to daleko, cestu přesně sama neznám, snad jí najdu správně a nebudu ve velikém městě bloudit po nájezdech na dálnici. Ještě že Karolínka je v autě zlatá.

Měj se zatím krásně a depku odežeň.

Jana a Karolínka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.09.05 13:04

Janiku,

pravda jestli se zivis tim, co pises, urco taky neco dolu slezlo, to jsem si jista. Ovsem po takovych dnech ci tydnech nevolnosti ja mam zkusenosti, ze kdyz se udela dobre, prijdu chute uplne na celou zemekouli a je to zpet na to tata:-))) Mozna to mas jinak…

Fakt se mi zdalo, ze jsi psala, ze zitra prileti rodicove … a to jsem takhle cetla minuly tyden, tak jsem ocekavala nasledujici den … mozna jsem jenom popleta, to je jedno. A s tou cestou na letiste bud v poho, v Anglii je to vetsinou moc dobre znaceno a bloudeni temer vylouceno!

Jo, a mne ty necele 4kg rozhodne nestaci:-))) Chystam se na dalsich 8kg? … samozrejme dlouhodobe … mam to v planu do pul roku … to jsem zvedava, zda nahodou nebudu hlasit 8kg nahore:-)

Papa

Sulda

 
EFFI2
Nováček 6 příspěvků 27.09.05 15:18

Ahojky holky,
tak dneska to počasí tady nestojí za nic. Právě před chvilkou se přihnala buřina. Navíc jsem se dozvěděla, že i zítra!!!! musím do práce. Musíme dorazit nějaký projekt. Což podle mého názoru stejně nemůžeme stihnout, když se budeme celé dopoledne zase hádat o realizaci. Tak jsem z toho nějaká otrávená…

V sobotu ale bylo nádherně a ačkoliv bylo na karlštějnském vinobraní lidí mraky, tak jsme si to báječně užili. Došli jsme sž nahoru na hrad, kde se Barče hrozně líbily „princezny“ a král. Bylo to pěkné, jak měli dobové kostýmy. Byli jsme se podívat i na betlémech a ty měli u Babu také jednoznačný úspěch. Ačkoliv burčák nepiju a vínu moc nedám, tak to bylo stejně povedené. Jo, a máme doma taky milovnici dechovky :-) Barborka tam tančila, hned u trumpet :-) ještě, že to dechovkáři pak balili domů, jinak bychom se odtamtud nehli.
Domů jsme přijei totálně upajdaní, Barča jen dolehla do postýlky už spala :-)

Mám pocit, že ten minulý víkend byl asi letos poslední sluníčkový, zase máme podzim na krku a tak doufám, že se nám všem vyhnou hnusný depky a nemoci dětiček.

Ještě bych vám chtěla poděkovat, jak jste mě jako „ztracenou“ dceru přivítaly zpět. Moc dík.

Zatím papa, já tu ještě musím tvořit nějaké hodnoty.

Eva a Babu

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.09.05 17:04

Evi,

no to je obr nespravedlnosti jit zitra do prace … ja budu rada, ze si to spolu s Nikou nejak hezky uzijeme … i kdyz puvodni plany byly na hezke pocasi…trochu to prehodnotime a pujdeme treba na bazen … stejne nam zitra odpada plavani, tak si to hezky nadzeneme!

Na tom Karlstejne to muselo byt paradni, Babu si to tam urcite hezky uzila a vubec, cela rodinka!

Zrovna mi vcera rikala kamaradka, ze ma byt hezky i cely rijen … a dneska kouknu na net a do konce tohoto tydne to bude humac, humac a zase humac … ja nechciiiiii!!!! Ja chci slunickooooooo!!!

TAky se nam ke konci tydne bude vracet VABE … no jsem zvedava na zazitky!

HELE HOLKY, kdepak vazne to prihlasovani na psani denicku??? JE nas tak moc a nikdo se nehlasi??? NA 2 tydny mame vystarano, ale rada bych to mela nejak obsazene, pristi mesic budu pracovne silene vytizena, tak to nechci nechavat nahode.

Jdu domu za hadatkem, dneska byla s babi v KIKA na obed a pak radila v detskem koutku a odmitala jit domu … prijely pry az v 15h a usla chvili pote, tak jsem babi nakazala, ze ji musi nejpozdeji v 16.30 vzbudit, jinak bude radit zase do pulnoci rarach jeden:-)))

Jo, dneska mne pobavila, abych ji popohnala se snidani, tak jsem rikala, ze pokud to nesni, jdu do skolicky sama a ji necham doma … a ona na to pobavene „Ale mami, vzdyt ty uz jsi velka, tebe by tam prece nepustily:-)))“ … no na to jsem musela vyprsknout smichy i se segrou … mala potvurka, ani zastrasit se nenecha!:-)

Tak hezky svatek a pokud mate nejake tipy na zitrek co delat, sem s nimi, vecer nakouknu!

PAPA

Sulanek a Nika

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 27.09.05 23:53

Ahojky,

na plotně se mi dusí guláš na zítřek, ale zdá se mi, že britské hovězí je nějaké tvrdé, vždycky potřebuje hrozně dlouho než změkne. Pokud Vás zajímá, co je dětská verze guláše, tak je to hovězí s mrkví a pastiňákem. To si zítra s Kájou dáme s rýží.

Šuldo, moc hezký deníček. Je sice slepený, ale o to je možná zajímavější. Nika je šikulka, jak si chce hrát na pohádky. To zatím neznám, tak uvidíme, kdy to přijde. A období proč u nás taky nenastalo. Holt jsme trošku pozadu. Ale poslední dny jsme bravurně vypilovaly svlíkání a oblíkání včetně ponožek.

Evi, jsem moc ráda, že jste si vinobraní užili, to jsou vždycky hezké akce. Já už se těším na obrovský ohňostroj, který tu bude začátkem listopadu. Bohužel je to v sobotu a to já pracuji, ale už jsem na šéfa vznesla dotaz, tak doufám, že vyhoví.

Chtěla jsem Vám napsat, jak jsme strávili víkend. V sobotu jsme byli u jedněch známých na obědě, docela jsem měla strach, protože bydlí v takové bohatší čtvrti, ale jsou to moc hodní lidé a bylo nám tam moc hezky. Karolínce asi taky, protože domů jsme odcházeli s řevem. Mají malý domeček, ale se zahradou. No úžasný. Domeček tak jednoduše zařízený, cítila jsem se tam příjemně. A tím jsem si potvrdila, že nemusí být doma naklizeno, hlavně, když je tam příjemná atmosféra a útulno.
Večer jsme šla do práce, chybělo mi několik lidí, ve finále jsme tam zůstali místo obvyklých 4 lidí pouze 2. Šéf nás našel asi 45 minut po normálním ukončení pracovní doby jak neustále ještě uklízíme. Naštěstí to vzal v pohodě, nemohla jsem vůbec nic dělat, bylo hrozně plno, i tržba tomu odpovídala.

V neděli jsme jeli na výlet do Skotska, na farmu se zvířátky. Kolegyně z práce mi to před nějakou dobou doporučila. Krásně jsme si to užili. Zvířátka jako koně, kozy, kačeny, husy, slepice bylo dovolenou zakoupenými granulemi krmit (výborný obchodní tah), ale Káju sice nejdřív zajímal pouze skákací hrad. Bohužel ten byl uvnitř a tak jsme rychle zaveleli k přemístění ven, bylo krásně. Tam bylo několik velkých trampolín, hřiště, pískoviště a obrovská skluzavka. Jezdilo se po ní na pytlích, mohla mít takových 20-30 metrů, Karolínka se po pár jízdách otrkala a jezdila sama. Nejraději tedy byla, když jsme jeli všichni tři najednou. Vypadala u toho jako ten kluk z Nekonečného příběhu, jak za ní vlály vlásky. Byl to moc hezký výlet, jestli se dnes ještě donutím, tak přihodím nějaké fotky do galerky.

Nevím, kdy se zase ozvu, zítra jedeme pro rodiče na letiště, tak budeme mít docela plno.

Jana a Karolínka (za 1,5 hodiny 31 měsíců)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.09.05 09:53

Ahojky Jani a i ostatni …

Diky za komentar tobe i Hance, opravdu si pripadam jako samomluvec:-)))

Vikend jste si uzili uzasne, obed u znamych zni skvele a navsteva farmy jeste lepe! A to jak jste jezdili spolu na klouzacce mi vykouzlilo usmev na tvari pri te predstave … fakt parada … musim juknout do galerky, zda se tam neco objevilo.

Dneska uz mate nebo brzo budete mit u vas i rodice a bude legrace, ze? Kajka bude urcite nadsena, je to rodiny mazlicek, vid?

Kajka je sikulka s tim oblikanim a svlikanim, uz jsou to velke holky, vid? Nika se chce za:,–(ne oblikat a svlikat sama a kdyz pospicham a chci to udelat sama, muze se uvztekat, nekdy ji nemohu ani to triko ci mikinku podrzet, proste sama a hotovo!:-)

Jo, predevcirem jsem koupila Nice detsky pribor, vetsi radost uz jsem ji dlouho neudelala, v tom obchode si ho nesla az k pokladne a byla na neho nalezite pysna, truhlik jeden maly! A doma se hned ptala, kde ho ma a ze chce papat a priborem:-) A vyzadovala ho i u snidane … bylo tezke ji vysvetlit, ze tahle snidane pribor opravdu nepotrebuje:-)

Dneska premyslim, co s nacatym dnem … i bych chtela jit cvicit, i bych chtela jit na prochazku treba do centra a na hrad, i bych chtela uklizet, i bych chtela predelat pokojicek (koupila jsem vcera konecne rohovou polici a chci vyhodit gaucek a stolecek z budouciho pokojiku pro Niku a udelat ji tam vice mista a hraci koutek a tim zlikvidovat kus bordelu z obyvaku), i bych chtela jit na Slavnosti PH11 … vse nestihnu a jen doufam, ze nezkysnu doma v necinnosti, jak se mi obcas stava:-)))
Nika opet odmitla snidani, napila se kakaicka a sezvikala snad 3 kousky housky a to jeste pod tlakem meho nasili a vyhrozovani, ze tu pohadku vypnu a slezla dolu a konci. Tohle dela uz nejaky tyden a ja zacinam rezignovat, snad tu snidani ani chystat nebudu … dam ji mliko,kakao ci bilou kavu v dostatecnem mnozstvi a bude klid. Pripada mi, ze drzi dietu …vsak i na vaze to jde mirne poznat, urcite ma min nez pred mesicem o par deka. Neco podobneho delava i s veceri, i kdyz tam uz mlecny napoj nepodavam … tak mam pocit, ze zije ze vzduchu … kez by se i mne neco takoveho darilo:-)))

Navic vcera ji zacala mirna ryma a jak se po ranu zdalo, ze je po noci pryc, ted uz zase smrka … ach jo! Tak to bazen vylucuji a asi zustaneme doma a dame se do toho pokojicku a pokud bude odpo jakz takz v koncici, vyrazime na ty slavnosti … bude tam Jitka Molavcova a urco by se ji to libilo, od rana zase mele o divadle … to dite bude snad herecka:-)))

Tak se jdu do neceho pustit … a preju hezky prozity svatek a nemoci pryc!

Papa

Sulanek a Nika

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.09.05 13:18

Ahoj Šuldo,
chci reagovat na tvojí nabídku u Filutů. Ono loni divadlo pro Joko ještě nemělo moc význam. Zrovna podzim byl dost o hyperaktivitě a řečová indispozice způsobovala problémy s vysvětlováním. Ale letos by to mohlo být jiné. Takže jen co se řádně zaběhneme ve školce - od pondělí už jedeme na ostro a další týden i se spánkem. Zatím školka dopadá skvěle, ale doma je pak Joko ufńukaná a cítím z ní, že se jí tam asi stýská, i když to nedává najevo. Vrací se hodně unavená a má smutné oči, i když učitelky říkaj, že je naprosto bez problémů a krom oblékání (to si nechává bezostyšně pomáhat se vším) zvládá všechny aktivity skvěle. Hlavně jí asi začíná vadit, že jí okolí málokdy rozumí. Tak možná proto ten smutek. Ale lepší se to.
Každopádně koukejte zahnat všechno marodění, bylo by mi to líto.
ahojky
 Romana

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 29.09.05 08:33

Ahojky!

Tak svátek je za námi,nebylo by to skvělý,mít každou středu volno?Já mám sice volno už tři roky,ale mít doma taťku je taky skvělý,nejsem na holky sama a hned je líp.

Psala mi Veronika,Adámek měl trable s bříškem,tak přemýšleli,zda jet k lékaři,ale už je to vyřešeno,skončilo to bobanem v plence a spokojeností:o ).
No,když kouknu z okna ven,tak bych hned měnila,jela bych taky za sluníčkem.

Jdu si uvařit kafe a kojo čaj,Klárka ještě spí,Ájinka je napapaná a hraje si s hrazdičkou.V noci zlobila,bylo častější kojení,tak jsem trochu nevyspaná,dnes půjdu spát s Klarušou.

Čaute a pište
Hanka,Klárka a Ája

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 29.09.05 09:33

Ahojky Hani,

tak my pořádáme pravidelný noční mejdany už několik týdnů. Vždycky jsem kojila za noc cca 5×, teď klidně i 12×. Ta malá vopice se poprvý budí už v deset!!! Takže jsem jak přejetá :o(( Má to ale něco do sebe, k vysněný váze mi chybějí už jen 2 kg :o))

Jinak se nám klube druhý zoubek, tipuju že za pár dní bude mezi námi. Asi jsme prodělali šestou dětskou nemoc, o víkendu měl Fíďa dost vysoký horečky a hupss, v úterý byl celej flekatej.

Teď mi začíná dělat starosti Máťa, na víkend jsme měli naplánovaný výlety a jemu se asi spouští rýma :o((( Ráno teda nic neteklo, ale bylo to slyšet při mluvení. Teď byl s manžou 2 dny na horách, tak mám trochu obavy, že v rámci otužování trochu nastydl (manža ho totiž strašně málo strojí). No, uvidíme jak to bude odpo a zítra a rozhodnem se.

Co Ájinka, jak vám jde teď kojo? A co Klárka, jaká je velká sestřička? Nezlobí malou? Matyáš na Filipa dost útočí :o) Chce si s ním hrát a nemůže pochopit, že ten malej velký hry ještě nezvládne :o))

Jdu si uvařit kafíčko a pak ještě nakouknu.

Zatim pa Katka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 29.09.05 09:41

Jo a ještě jsem si vzpomněla, že v rámci pracovního brouzdání po netu, jsem narazila na www.abradio.cz. V sekci „mluvené slovo“ je mimo jiné i „rádio pohádka“, kde jsou celý den k poslechu pohádky. V tuhle chvíli se právě vysílá Vinetou :o)).

Takže to je jen tip pro mrňata, který maj ve svý blízkosti pc (ty naše třeba ne, máme s manžou pracovnu, kam děti nesměj :o)))

Pa K.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 29.09.05 10:07

Katko,

kojo 12× za noc?!?!?!?!?!?!?!?
Už si nestěžuju,my jsme kojili právě „jen“ 5×,normálně chce jen 2× za noc.Ale aspoň si nasosne něco do zásoby a bude víc přibývat.
Kojo jakž takž,ráno jsem musela dát z obou,jak jsem v noci kojila víc,tak nebylo prso moc nalitý,ale nasosla se a spokojeně usnula.Dnes jedem vrátit váhu,tak ji ještě jednou převážím,ať vím,co nahlásit u Dr.
Ale už teď si říkám,že jsem dobrá,že jsem tak dlouho vydržela,když mám krizovky od 2 týdnů.
Ono je vážně něco jinýho,mít na starost jen to miminko,ale já si vážně nemůžu dovolit celej den kojit po hodině,párkrát jsem to už ustála,ale odnáší to opravdu jen Klárka.

No vidíš a vy už máte za sebou 6.nemoc!Klárka ji měla v 10 m. a byla to zatím její nejhorší nemoc.Jsem zvědavá,jak a kdy u nás budou probíhat neštovice.
Zoubkům zdar a ať rostou pokud možno nebolestivě.

Jdu skládat krtečkovo pexeso.

Pa Hanka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 29.09.05 10:26

Ája přibrala od neděle 12 dkg,hurááááááá.
To mi bohatě stačí:o ).
Má 5080 g,což je,řekla bych,v normě.Hol­čičky mívají ve 3 m kolem 5500 g a to má mít Ája až za 18 dní.

Pa Hanka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 29.09.05 10:28

To Tvoje odhodlání kojit obdivuju. Já bych asi takhle bojovat nedokázala. Moje kámoška měla problémy s kojem u obou dětí, první kojila 3 měsíce a skončili ve chvíli, kdy malej musel kvůli dehydrataci na kapačky (do tý doby se snažila rozkojit) a toho druhýho kojila 4 měsíce a protože se bála že skončej opět v nemocnici, tak to vzdala rovnou. Ale kluci oba v poho, žádný problémy nemaj a kámoška si konečně mateřství „užívá“.

Krtečkovo pexeso máte nějakou pc hru nebo obyč papírový? My máme papírový nářadí (anglický) a to MáŤu docela baví. Používáme ale jenom 16 obrázků :o)

Pa Káča

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 29.09.05 10:29

GRATULUJÉÉÉÉÉMMM. To je super, že takhle hezky přibrala.

Pa K.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 29.09.05 10:46

HanaZana - pěkně prosím, smutně koukám… Nemohla bys prosím tě přetlumočit (čili přepsat) k vám do deníčku tu pohádku a zablouděném kuřátku? Tu knížku jsem nedávno nemohla sehnat a je to hezké říkání. Nebo nemá někdo tip, kde ju objednat?

elda nakukovatelka od Špuntíků

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 29.09.05 10:50

Hani,

no gratulace, ze Ajinka pribrala.

Katko, koukam, ze uz se dostavas do nasich koleji. 12× za noc neni nic neobvykleho, i kdyz ted se opet mirnime, ja kojim tak petkrat a tak trikrat ho uklidni manzel sam v naruci. Jemu to jde lip nez mne. Do toho v 5.50 budicek a musi se vstavat. Ted je to proste krize, nekdy se mi chce brecet. Uz se tesim az Viki jeste povyroste a se spanim se umoudri.

pa

Irena

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.09.05 10:55

Eldo,

text neprepisu, ale napisu, kde ho najit … a ze nemusis jit daleko:-)
Tady na emimi na leve liste v sekci TEMATA je „Tato, mamo pojd si hrat“ a tam klikni, pak klikni na „Pohadky“ a pak uz jenom roluj dolu a narazis na „Kuratko a obili“ a dokonce je tam moznost i tisku v hezke podobe.

Tak uspesny lov a hezke poctenicko se Spuntikem!

Pa

Sulanek

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 29.09.05 11:01

Kuřátko v obilí

František Hrubín :o))

Jak to bylo pohádko? Zabloudilo kuřátko.
Za zahradou mezi poli, pípá, pípá, nožky bolí.
Ve vysokém obilí, bude včer za chvíli.
Povězte mi bílé ovsi, kudy vede cesta do vsi?

Jen se zeptej ječmene, snad si na to vzpomene.
Kuře bloudí mezi poli, pípá, pípá, nožky bolí.
Pověz milý ječmínku, jak mám najít maminku?
Ječmen syčí mezi vousy, ptej se pšeni, vzpomenou si.

Kuře pípá u pšeni, nevědí však také nic.
Milé kuře, je nám líto, ptej se žita, poví ti to.
Kuře hledá žitné pole, ale to je dávno holé.
A na suchá strniska, vítr tiše zapíská.

Vždyť jsi doma, za chalupou, slyšíš? V stáji koně dupou,
a tvá máma za vraty, zob zob,
zobá bílé zrní, s ostatními kuřaty.
Děkuji Ti žitné pole. Pozdravuj tam ve stodole.

Koho milé políčko? Zrno i to zrníčko.
Ať se ke mně z jara hlásí, vychovám z něj nové klasy.
A tak mámu zakrátko, našlo také kuřátko.

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 29.09.05 11:03

Hi hi,

taky mě to napadlo :o)) Ale neodolala jsem pokušení procvičit své hbité prstíky :o)))

Pa a pusu Nice

Katka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.09.05 11:04

Hani,

to je bomba jak krasne to tvoje male kotatko nabira, to chce opravdu klid v dusi … i kdyz se to mnohem lepe pise nez kona, ja vim:-)))
A ty svatky bych zavedla klidne pravidelne kazdou stredu, tak se mi to libilo:-)))

Pa

Sulda

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 29.09.05 11:08

Díky moc - komunikace je dobrá věc, během 5 minut to mám u vás, na icq od Sylvy a hromadu odkazů k tomu :-) O těch říkankách jsem na emiminu nevěděla, hned vyzkouším :-)

elda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.09.05 11:08

To jsi sikula, mne se to nechtelo prepisovat … i kdyz jsem mohla jenom zkopirovat … takhle elda najde i dalsi zajimave vecicky:-))) A ja si tu basnicku taky vytiskla, nejak nam chybi v nasem repertoaru a moc se mi taky libi!

Teda ty nemoci jsou svinaci, co? Nika taky vcera nudlila, tak sedela cely den doma a docela slusne prudila, ted dopo zatim ok, tak uvidime. Zato ja se vzbudila s bolenim krku (nemam mandle a tak neustale premyslim, jak mne tam muze bolet a stava se to v zimni sezone casto) a boli mne i hlavinka, tak jsem si udelala teply caj a mozna zajdu i pro paralen, nudle zatim nikde, snad to dopadne dobre, taky by mne mooooc mrzelo na vikend marodit!

Takze rychle uzdraveni vem marodum a kojeni zdar … i kdyz 12× za noc bych to dlouho neprezila:-))) Jsi fakt dobra!

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.09.05 11:25

Cauky kocky a kotatka,

tak jak jste vcera prozily svatecni den? Pocasi bylo tak trochu na draka, i kdyz u nas neprselo … nicmene kvuli nudlim u nosu u Niky jsem nakonec veskere aktivity mezi lidmi s Nikou zavrhla a uveznila ji chudinku malou doma … odvdecila se nam naramnou prudou … teda alespon dopoledne, odpo uz to bylo po spinkani trochu lepsi:-)

A kdyz uz to tak dopadlo, pustila jsem se vcera do toho pokojiku … ci spise hernicky pro Niku … vyklidily jsme z pokoje hruzy vse, probraly se hromadou zbytecnych veci, neco vyhodily, neco ulozily do beden a odstehovaly do komurky vcetne gauce a stolecku a udelaly paradni hernicku a pokoj obveselily barvickami … fakt je to moc prijemne a i Nika je nakonec moc spokojena a ja jen doufam, ze se ji tam bude libit a bude si tam chodivat i hrat:-)))
Z obyvaku zmizela velka cast herny, ale preci jenom neco tam zustalo …1) do herny se vse nevejde a 2) v obyvaku si bude chtit urco hrat obcas (casto) taky a tak tam ma maly puzzle koberecek a jeste jeden prizovy. Hracky musim nicmene jeste probrat a roztridit a nektere opravdu uz vyradim. Velkou radost mela nad znovuobjevenim megablocks kostek … mela je ve spodni bednicce v koute zastavenou a tak se k ni lehce nedostala a dlouho opravdu nestavela … a protoze to dela neuveritelny binec, nikdo ji to dobrovolne neukazoval:-)
V pokojiku musime jeste namontovat nove svitidlo a probrat nahradni prikryvky a nekam je umistit a bude to parada nejvetsi … vsak jsem skoncila s cinnosti asi ve 22.30 a strasne jsem se divila, jak to ze je tak moc hodin:-) Segra nastesti mezi tim Niku vysprchovala a tak jsme jen zapluly do postele ale evidentne plny zazitku s tvorby noveho pokojicky jsme nemohly zabrat … Nika usnula vyjimecne az po 40ti minutach a ja stale nic, tak jsem jeste vylezla ven a uklidila koupelnu a WC a sedla si na chvili k TV, do postele v 1h a rano po 6h jsem byla schopna vstavat, ale abych nezaclanela chystajici se babi (sla k doktorovi), tak jsem jeste polehavala a vylezla az v 7h a dala radnou ocistu tela vcetne vlasku, v klidu udelala snidani, sbalila svacu do prace a Nika stale spala a spala a spala … a jelikoz ma dneska vytvarku a rymicka nikde, tak jsem ji musela vzbudit nasilim … byla na mne pekne nastvana:-))) Taky jsem dneska poprve nechystala pro ni zadne pecivo, ale dala ji vypit obvyklou davku mlecneho napoje a byla strasne spokojena, jidlo si vzaly sebou na vytvarku. A tak to budu delat asi kazde rano … proste bude snidat misto svaciny a hotovo, nemam nervy ji kazde rano nutit snidat … stratime hodinu a zbytecne se nervujeme a stejne do ni nic moc nedostanu.

Jo a jeste jsem vcera byla v poledne na power jogu … chtela jsem to zkusit a musim rici, ze bomba … neverila bych, ze se muzu u takoveho cviceni i zapotit … vubec se tam neskace … ale zapotila a poradne a dneska mne kupodivu boli svaly celeho tela vcetne bricha … takze to je desne ucinne cviceni a pokud se zadari, pokusim se chodit casteji … doma se nejak nemohu dokopat, jsem lenoch a slaboch k tomu.

To jsem se rozepsala, boze … tak se mejte hezky a piste, mam volneji tak at si poctu!

Papa

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.09.05 11:34

Soracek za ty hnusne do oka bijici chybky, hlavne casta zamena s se z …trubka obecna, se stydim!:-)

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.09.05 13:34

Jelikoz je tady opet pusto prazdno, tak jeste pisnu ranni SMSku od Veroniky … a vlastne mozna i tu z vcerejska … asi jsem na ni zapomnela…

„Tak zase k vode. To je vopruz. Uaaaah. Je hezky, tak to jdeme hrotit. SEm tam mam i 5 min na opalovacku. To je luxus. Obcas zdrhnu do more, kdyz B. spi. Taky luxus. Pa V.“

Chi, to musi byt zazitek …honicka za detickami na plazi … o opalovacce si muze nechat zdat!:-) To je jedno, hlavne ze je tam ta atmosfera a hezky morsky vzdousek, to mne dodava neuveritelnou energii…
Tak jsem se ptala, kdy se vraci a konstatovala, ze je to asi makacka a dneska prislo:

„No jo, ale uz je dobre. Zitra o pulnoci dorazime. TAdy porad hezky. Uz taky jed na dovcu, at prijdes na jine myslenky. Pa V.“

Jeee, jela bych hnedka ale vypada to, ze se bracha na tu dovcu vykaslal a radsi rekontruuje vnitrek i vnejsek baracku … no uz to potrebovali doklepnout, ale mohli to rici na rovinu, ze? Ja uz stejne moc dni dovci nemam a tak bud vyrazime nekdy v listopadu, nebo to necham na nejake zimni hory, to je taky relax.

Tak papa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.09.05 14:01

LUKO, JSI Z NAS NEJSTARSI,
3 ROKY UZ MAS,
VERIME ZE SI TO HEZKY
S MAMOU A TATOU UZIVAS!

PRAZDNINY JSI SKVELE MEL,
SKOLKA NA TE CEKA,
PRIMA KLUK TO TEDY JSI
A K TOMU VELKY ROSTAK:-)

OKOUZLUJ DAL RODICE
A I HOLKY VENKU,
SKOLKARKY SE POPEROU,
NA TO VSADIME RUKU!

PREJEME TI JEN TO NEJ,
K TOMU VELKOU PUSU,
DARKY HEZKY ROZBALUJ,
URCO JICH MAS KUPU!

kamoska NIKA a teta SULANEK

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 29.09.05 14:13

Ahoj holky,

Suldo jdu te podporit, kdyz tady tak vytrvale trpis samomluvou. Ja mam emimi vetsinou zapnuty a kazdy den aspon na chvilivku juknu, ale na psani nejak nezbyva cas.

U nas nic prevratneho, o vikendu a v prvni polovine tydne jsme meli doma navstevu, kamaradi ze skoly, americani. Jsou manzele, zatim bezdetni, Carmen je ve 24tt. Jako vzdycky, Tomasek byl nadseny z pritomnosti „velkeho kluka“ a nespustil ho ani na chvilku z oci. Po zahrade (mame ji z kopce) sjizdeli na vozitkach - Tomas na jeho oblibene plastove motorce pro mimina (cokoli s pedalama odmita) a Mark ve stoje na trikolce (jinak nez ve stoje by se na ni nevesel). No byl na ne docela sranda pohled. Carmen ovsem Tomaska v podstate vubec nezajimala, spis bych rekla ze ji citil jako konkurenci v boji o Markuv cas a pozornost. Jedine ho zaujalo jeji brisko a jinak nez BIG TUMMY ji nerekl. Po me odborne prednasce o miminku, ktere se tam ukryva se nevericne zasmal a prohlasil jeho obligatni A TO NEEEEE a bylo to.

V nedeli nas take navstivili Kristyna s Lukou. Kluci o sobe porad mluvi a moc se na sebe tesi, coz jim ovsem nebrani v tom, aby se praly o hracky. Tomas je desnej kdyz prijde na jeho motorku a auta a at se snazim jak chci, vzdycky je rev. Ale jinak si kluci vyhrali venku i vevnitr a s Kristynou jsme i docela pokecaly.

Jinak se hlasime do party nudlicich - Tomasek statecne smrka a mela boli v krku. No snad budem do vikendu fit. Jo to me taky pripomina, jak jsme vsichni sedeli u snidane, najednou Tomasek kejchnul a to co se mu objevilo u nosu fakt stalo za to. Uz vim, ze nudle fakt muzou bejt jak sala, tahle by se smele dala obtocit hned dvakrat. Fakt to bylo dost husty, ale me to prislo dost k smichu. Ovsem Carmen byla totalne v soku a vypadalo to, ze je presvedcena ze ji se narodi sladoucky miminko, ktery nikdy nic takovyho nevyprodukuje :))).

Tak to byla lahudka na zaver, musim jit tvorit, seznam se nekrati, ale naopak, prace pribyva rychleji nez ubyva :((((

Mejte se krasne,
Katka a Tomasek (zitra 2 a 3/4)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »