Nika, Adámek a kamarádi: VOLBY ZA NÁMI .... JAKÁ BUDOUCNOST

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, Počasí snad ani nebudu komentovat, ačkoliv se dle kalendáře léto blíži mílovými kroky, ve skutečnosti je zima zimoucí ...i začínající jaro bych si představovala teplejší ...ani v zimě jsem snad nespávala s ponožkami na nohou:) Ještě pár dnů tomu dáme šanci a pak vyrazíme do ulic s transparenty nad hlavou, jo? Kdo se k nám přidá???

Třeba nebudeme protestovat jenom proti počasí a schovavajícímu se sluníčku, třeba si zaprotestujeme i proti jednomu novodobému diktátorovi, kterému zatím naštěstí nevyšel jeho plán ovládnout tuto zemi i za pomocí svých rudých přátel … ale bylo to těsné, uf. Pravda, kdyby to těsně tento človíček úbohý neprohrál, neukázal by se nám takto rychle ve svém pravém světle a spousta lidí by nikdy neprohlídla…on by totiž vystoupil s diktátorskou řečí určite opatrněji a nenápadnějí než tomu udělal pod tlakem emocí jako ukřivděná chudinka, pro kterého je důležitý jen on sám, nikdo jiný!!!

Výsledky voleb jsou známé …vyhrála ODS, lidé slavili, mé srdíčko taky plesalo …ovšem rozdělení křesel ve sněmovně mne znovu dostalo na zem, křídla jsou přistřižena a vysoko se létat nedá, nedá se létat vlastně ani kousek nad zemí. Nestačí že komunisti zůstali daleko za odhady, nestačí že i Strana zelených uspěla, nestačí že vyhrála i mnou vybraná strana, nestačí že účast ve volbách byla nadprůměrná …výsledek je nejhorší možný …prostě PAT …PATOVÁ SITUACE …něco, co tady novodobé dějiny naší země ještě nezažily.

Honí se mi hlavou myšlenky různé i hrůzné a pořád se sama sebe ptám … "KDO ZA TO MŮŽE?” Sice se mi to těžko připouští, ale můžeme si za to MY SAMI!!!
Je to vlastně stále dokola …v posledních x letech stále stejné, vlastně podobné, výsledky … ale pořád to bylo natěsno a rozhodoval jeden hlas tam, jeden hlas sem! Je smutné, že lidi nevarovaly ani indície, že pán DOKONALÝ vlastně spoléhá na RUDÉ BRATRY …až teď je to snad všem jasné … jenomže … je pozdě…:-(

BUDOU SNAD PŘEDČASNÉ VOLBY? A KDO BUDE VLÁDNOUT DO TÉ DOBY? KDO JE VLASTNĚ SKUTEČNÝ VÍTĚZ VOLEB?
JAKÁ BUDE BUDOUCNOST NAŠE A NAŠICH DĚTÍ???

UVĚDOMUJI SI, ŽE DISKUSE NA TÉMA VOLEB, VÍTĚZŮ A BUDOUCNOSTI BUDE I NA EMIMI DOCELA TĚŽKÁ A NÁZORY NEBUDOU JEDNOTNÉ, PŘESTO BY MNE ZAJÍMAL I VÁŠ NÁZOR.
VÍM ŽE SI KLADU NĚKTERÉ OTÁZKY PŘEDČASNĚ A ŽE JSEM VĚČNÝ OPTIMISTA, ALE VĚŘÍM, ŽE KDYBY BYLY VOLBY ZÍTRA A LIDÉ BY VĚDĚLI CO VÍ DNESKA, VÝSLEDKY BY NEBYLY TOLIK NEJISTÉ … NO, VLASTNĚ JE TO MOJE VELKÉ PŘÁNÍ…

Omlouvám se tak trochu za téma deníčku, ale týká se nás všech … původní dvě témata se mi zdála ve víru posledních události tak zbytečná a nedůležitá, že jsem o nich ani psát nemohla … prostě nemohla. Jdu spát a přeju si, ať mohu usnout klidně …to se však na nějakou dobu zdá utopii … I VĚČNÝ OPTIMISTA SE TOTIŽ MŮŽE CÍTIT ZNAČNĚ ZNEPOKOJENÝ!

Přeju si urputně SVÍTÍCÍ A HŘEJÍCÍ SLUNÍČKO a STABILNÍ VLÁDU TÉTO ZEMI, jen s takovou vládou se totiž naše země může posunout dál …

Hezký týden, i když bude asi psychicky hodně náročný, přeje všem

Šulánek a Nika 40M

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.06.06 09:50

Ahoj Šuldo,

doufám, že dneska už je to trošku lepší, ale naprosto chápu, co tě včera tak rozesmutnilo. Mám stejný názor jako ty, takže včerejší odpolední radost večer vystřídaly hodně protichůdné pocity.

Podle mě je jediným řešením změna volebního systému na většinový, ale pochybuju, že se na změně v současné situaci dvě největší strany dohodnou :(. Co se týká nejbližší budoucnosti, vůbec nevím, co si představit.

Nezbývá než doufat, že někdo z politiků si zachová zdravý rozum a bude mít sílu ho efektivně použít. Jinak tu zase budeme 4 roky jako na houpačce… a víme, kam to vede.

Přeju hezkou neděli (i přes to počasí :) a buďme rády, že jednu radost máme na světě jistou - naše zlatíčka.

Iva od Filutů s omluvou, že krade prvenství stálým členkám :D

 
Tinuvien
Generální žvanilka 21662 příspěvků 04.06.06 11:07

Ahoj, doufám, že nevadíí, že do tohoto deníčku nepatřím.
Výsledky jsou katastrofální. I když to na začátku vypadalo konečně pravicově, tak ten konečný výsledek je fakt hrozný. Když k tomu přidám ještě vystoupení oranžovočerveného diktátora, tak se mi zvedá žaludek.
Co teď s tím? ODS+KDU-ČSL+Zelení nestačí.Oranžo­vomodrá velká koalice mi připadá dost nemožná, tak mám docela strach aby to nedopadlo ČSSD+KDU-ČSL za tiché podpory KSČM.
To je snad ta nejhorší možná varianta. Nechápu proč komunisti nebyli po revoluci postaaveni mimo zákon. Bouhužel teď na to doplácíme.
CHCI NOVÉ VOLBY!!!

Doufám, že nevadí, že si tady vylívám srdíčko, ale opravdu mě to štve mocinky moc.

Hezké počasí přeji všem Tin

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 04.06.06 11:08

Ahoj holky,

co k tomu dodat…jen bych zopakovala to, co jste napsaly..nezbýva jen doufat, že se stane zázrak a politici „zchladí hlavy“ a pokusí se najít, co mají společného..a hlavně doufám, že všichni, kdo volili levici, konečně pochopí, komu dali svůj hlas!!

Slunce v duši nám všem (asi je budeme potřebovat..) přeje Aja z Filutů

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 04.06.06 11:27

Ahojky,

Šulánku, ani nevíš, jak ses trefila do mých pocitů…já blbka si nechala v noci puštěnou televizi a tak jsem viděla dokonce 2× ten naprosto trapný projev pingla Paroubka a stydím se, že ten ubožák byl a asi ještě je? předsedou vlády naší země… jsem znechucená, jsem smutná, jsem všechno jen ne nadšená a šťastná…

100/100 - to je fakt pakárna:((( Navíc mě silně znechucuje KDU-ČSL s tím, jak je připravená jít do vlády s kýmkoliv, opravdu zá:,–(ová strana…no dostala myslím taky slušnou ťafku od svých voličů, asi i tam bude cosi prohnilého… Naopak Bursík velice potěšil, jsem moc ráda, že se vyjádřil tak jednoznačně, to se jen tak nevidí…

No uvidíme, uvidíme…nevidím to růžově, ale ani modře…jediné pozitivum? Že se včera ten trapnej panák odhalil, jaké má skutečně smýšlení…a musím říct, že je mi vážně zle z představy, že necelých 18 let po revoluci nás takový kousíček dělí od toho, aby nám zase vládli spolu se socany rudí…

Diny co měla v noci sny dokola a dokola o PPP (pěkný pitomec vy víte kdo…) a aspoň na chvíli zapomněla, že to má za 9:))

 
IvaV
Echt Kelišová 9143 příspěvků 04.06.06 11:32

Ahoj,

omlouvám se, že vám sem lezu. Patřím do Diskuze, ale tohle mě taky docela znepokojuje. Vůbec nechápu co bude dál? Jak může vítězná strana vládnout, když nemá dost křesel pro schvalování zákonů? Prostě ať počítám jak počítám nevím co mám čekat. Ale přece nemůže nakonec vládnout ČSSD když nevyhráli? Nebo jó? Nedovedu si představit že bude vládnout pan Premiér další čtyři roky. A co z naší zemí provede. Pozatýká všechny přisluhovatele? Omezí vysílání televizí? No prostě mě jímá děs a hrůza.
Nezbývá než doufat, že dobře dopadne tenhle horor.
Ahoj IVa a Viki z Rodíme v září 2005.

 
Jirina
Extra třída :D 13540 příspěvků 04.06.06 11:43

Ahoj vespolek,
taky sem nepatřím a taky s vámi souhlasím. Z nočního projevu toho pablba Paruba mi bylo do breku. Já nechápu kde těch 32% vzal. Navíc když se sečte procenty ODS+KDU+SZ tak mají asi o 3 víc než levice, nechápu, proč v počtu křesel je to stejně. Teda chápu, je to tím, jak se procenta v krajích zaokrouhlují na celé lidi.
Ach jo, netuším co bude.
Jiřina z Filutů a Brusinčat

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 04.06.06 11:44

Holky - to je paráda, že jste se k nám přidaly do deníčku! To teď bude pořád?

Šuldíku, dík za aktuální deníček! Taky jsem z toho nespala a taky bych raději předčasný volby ale mám trochu strach, aby to nedopadlo ještě hůř… aby lidi nebyli zklamaný a nešli volit vůbec. Tak bych si přála, aby je to spíš zmobilizovalo… Jenže mám strach, že to co se bude dít dál je může zase jen odradit - myslím to jak se budou tahat a házet na sebe špínu. P se opravdu konečně vyjevil a snad to všichni pochopili o co mu jde a šlo.

Doufám ve světlé zítřky pro naše zlatíčka!!!

Info od nás: Honzík celkem ok, teplotka je ale po panadolu je to lepší, celkem řádí ale moc nejí, teda skoro vůbec. Takže jsme byli donucený se uchýlit i k nezdravým věcem, aby vůbec něco snědl. Libovala jsem si, že neni úplnej vychrtloš a má rezervu, kdyby byl nemocnej a rezerva je za 2 dny v háji. Je to snad jen viroza a holt trpí na vysoký teploty. Adam je u babi v poho, prej je tam prohání a dělá samou srandu. No jo, já slepice bych je chtěla pod křídlem ale aspoň to snad nechytí…

Jsme v práci, tak jdu makat ať to má nějakej význam! Kluci doma vyvařujou a odpolko jde do práce mužíček. pěknou neděli všem! MHA

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 04.06.06 11:49

Jo, je to nějak tak, Esterka to včera psala do starého deníčku, je to podle výsledků v karjích - rakže složitější počty než jen všeobecné výsledky. Kdyby to bylo podle nich, tak bysme si foukali…
 Marta

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 04.06.06 11:57

No, Šulánku, co k tomu napsat? Je to v řiti … (pardon). Když mají jedni o 3% víc a přesto je to 100 na 100, tak je evidentně někde v Matrixu chyba .. :--))) Tak nezbývá než doufat, že třeba Vědma nebo Morfeus shora zakročí :--))). Jinak bude za 4 roky koruna ve stavu 80Kč za dolar…
Claudie
takysem nepatřící

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 04.06.06 12:05

Více nepíšu, dle rady Esterky odjíždíme na velký nákup toaleťáku, vložek, banánů a pomerančů. Dokud jsou volně v prodeji...... :-)

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 04.06.06 12:28

Ahoj holky! Šulánku, „super“ deníček. Ty uvozovky jsou jen kvůli tomu, že je ta situace tak moc v … Napsaný je to skvěle. Teď toho PPP - jak napsal trefně Diny - zrovna slyším a vidím v debatě a je mi opět nevolno. Pozitivum dneška je, že mu nekape pot z ksichtu na košili..... Na celý tý situaci mě děsí taky to, že všechny ty hrůzy, který v poslední době ty růžovo-rudý chytráci schválili zůstanou v platnosti. Prostě můj „klid“, že to po volbách všechno zase zrušej pravičáci, je ten tam. Fakt díky za zestátněný nemocnice, za úžasnej zákoník práce atd. A to si ani nechci představit, co všechno nám ještě přichystají. Jsem zvědavá, kdo se stane předsedou sněmovny, protože to bude ten, kdo bude jako třetí rozhodovat o tom, kdo má sestavit vládu.
Teď koukám, že Filip ná rudý už i oko :).
No depka naší rodinou vládne. Uvidíme, kdo bude vládnout republice. Včera paní chytrá (prof. Dvořáková) moralizovala a udělovala moudré rady o tom, že v západních civilizacích je schopnost kompromisu (velká koalice)chápáná lidmi velmi pozitivně. Já mám tedy asi hodnoty nějak pokřivené.
Jdu usměrnit děti nebo tady zatím zdemolují byt.
Esterka & spol.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.06.06 12:37

Ahoj holky,
asi mě ukamenujete, ale já volila Socdemany. Hořce lituju. Volila jsem proto, že jako silná strana mají lepší program pro rodinu,která na tom není moc dobře finančně(náš případ).Nemám ráda Paroubka ani Ratha,ale říkala jsem si,že volím stranu. No nic, doufám, že opravdu budou předčasné volby a já dám hlas někomu jinému a dám najevo, že prostě nechci ve vládě člověka, který neumí prohrávat a chová se jako vzteklej skřítek.Takže tak. Omluvám se vám za můj hlas.
Jitka z Růzňat.

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 04.06.06 12:52

Ahojky,

tak já su taky velkolepě rozčarovaná :-( Hůř to snad ani nemohlo dopadnout (100:100).

Já jsem (nyní musím říct bohužel) volila SNK-Evropské demokraty, jakožto nespokojený volič ODS a ti se bohužel do sněmovny nedostali :-(((

Musím říct, že je mi to fakt líto, protože A) kdybych podlehla jako ostatní volebním průzkumům a volila jistotu - ODS - určitě bych udělala lépe … B) kdyby ostatní, kteří chtěli volit SNK-ED a nakonec volili jistotu - ODS - nakonec tuto stranu volili a ta se do parlamentu dostala, tak by ta jejich nynější 2% napomohla zcela reálně tomu, aby se dala sestavit vláda…

Hmmm, takže co teď … no snad jen ty předčasné volby… protože sledovat 4 roky, jak se handrkují o každý zákon a každou blbost a mohou se navzájem vždy patově přehlasovat… TO FAKT NECHCI VIDĚT :-(((

Mějte se fajn ! … jdu pokračovat ve své povolební depce :-(

Peťula + Pavlík 1rok4dny

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 04.06.06 13:04

Jitko, co se dá dělat. Utáhli tě na vařenou nudli. Nedávat ti nebudu, prostě tě přesvědčili. Stejně jako moje rodiče :-( Já bych se nebála, že by pravice neměla zájem podporovat rodiny. Zájem má a chce to provést jinak než ČSSD. Jde o to, že chce podporovat v lidech samostatnost a zodpovědnost a ne jim ty prachy dát zadarmo. Kdyby se většina dávek odpočítala od daní, to by spousta lenochů utřela nos.
No, jako volič ODS jsem z toho výsledku taky dost rozmrzelá. Taky se bojím, že se politika teď bude pořád zabývat přestřelkama a pořádná práce půjde bokem. Ještě před 8 lety jsem byla preferencemi někde uprostřed ČSSD a ODS. Po té, co ČSSD začala směřovat stále více vlevo a korunovala to buldozerem Paroubkem, je už ve vládě nechci. Jsem už přesvědčený pravičák a čím víc jsem pracovala, tím víc jsem byla přesvědčená: zavedení min. daně, progresív. zdanění, jeho úprava snížením nejnižších sazeb a tím prohloubení rozdílu sazeb, snůška populismů týden co týden…nezachránili to ani společným zdanění, které jsme využili, ani příslibem vysokého RP. To na mě neplatí. Hlavní je pro mě směr. Dost lidí, kteří se nestaví přesně na pravo nebo nalevo, volí podle toho, jak na ně působí osobnosti a to je potom docela škoda. Mrzí mě taky, že je v ČR ještě dost voličů KSČM (např. oblast Znojemska 20%).
Je opravdu škoda, že nemají děti volební právo, které by do jejich 18 let bylo delegováno na rodiče. Jsem si jistá, že bychom výsledek pravice vytáhli o dost víc nahoru.
Ahoj, Markéta z Červenčátek

 
Sajsa
Kelišová 6954 příspěvků 04.06.06 13:09

Ahoj holky,
tak já k vám taky nepatřím, ale téma je natolik závažné a dotýkající se všech, že nemohu nereagovat.
Stejně jako vy jsem rozčarovaná z volebního výsledku, ale ještě spíš z toho „úžasného“ dopočítání mandátů. V Matrixu nejspíš je opravdu chyba, protože socani a komouši mají méně procent, ale stejně křesel. :-(((( Byla bych pro většinový volební systém, vítěz by měl vládnout a ne se dohadovat s generalissimem Paroubkem a komoušem Filipem. Paroubkův projev mě překvapil, ač jsem si myslela, že tento pán mě snad už překvapit nemůže. Holt, nikdy neříkej nikdy.
Nezbývá nám jen čekat a doufat, že pokud dojde na předčasné volby, poslechne více lidí zdravý rozum a ne nesplnitelné předvolební sliby.

Hezký den všem , Sajsa z Prosince 2006

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 04.06.06 13:11

Ahoj,
moji kluci právě odcházeli podívat se do Kbel na letadla. Na hlavy si na:,–(ili helmy. Manžel na ně zařval pozor! a dostali povel „zroloučit se slušně s matkou!“ Oba se začali smát jako blázni. Tak jsem se postavila do pozoru já a zařvala k obraně sosialistické vlasti buď připraven a zasalutovala. To už dostali vysloveně záchvat. Tak jsem přitvrdila - jen ať si na to zvykají - a za rázného pochodu jsem zapěla Kupředu levá, Píseň práce a Internacionálu. Děti byly v šoku a manžel promptně vytočil číslo mého otce a nechal ho chudáka nechápajícího poslouchat, co se tady děje. Otec vydal manžlovi pokyn, aby mi dal mokrej MODREJ hadr na hlavu.
Esterka

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 04.06.06 13:12

Hm, taky jsme si s taťuldou říkali, co budeme dělat, když to dopadne hodně špatně. „Kam emigrujeme, mamko?“
 M.

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 04.06.06 13:18

Ahoj…

Nedá mě to a musím prostě reagovat, jsem potěšena, že ODS vyhrála.., ale v přepočtu na křesla 100 ku 100 - to mě fakt štve. Jak řekl pan prezident Paroubek prostě neunesl porážku, jeho názory jsou fakt dost vyhraněný a taky si nemyslím, že je to názor celé strany, nikdo jako on se totiž nechová, přijde mě to, že jako kdyby vládl on sám. A už vůbec se mě nelíbí, jak se vyjadřuje o panu prezidentovi, a ne jen k němu, on je na každého prostě sprostý.. A Paroubkovo včerejší vystoupení - to byla fakt síla, spousta lidí si muselo uvědomit, koho to vlastně zvolili, no jestli se jeho chování někomu líbí, tak mě teda ne, ale je to věc každého. Myslím si, že by ODS se dokáže postarat o lidi mnohem férovějším způsobem a ne jen slibama, musíme otevřít oči, peníze na vyšší dávky nejsou a kdyby náhodou byly, tak se vezmou z našich daní, takže si vlastně vyděláme sami na sebe.

Olu z červenčat

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 04.06.06 13:25

Skvělý deníček, vystihuje asi pocity všech.

Já bych řekla, že se Paroubek zbláznil. Nijak jinak se ta jeho reakce nedá nazvat, protože normální člověk, by prohru přijal, pronesl by pár slov o špatné kampani, blablabla a nepředvedl by takovýto výstup.

Pokud by teď po jeho projevu byly znovu volby, jak by to asi dopadlo? Je to jasné jak facka

Soňa

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 04.06.06 13:25

Esterko,

opět jsi mě dostala a musím se smát:))) Jinak si fakt cením Jitu, jak napsala, že volila socdem a teď lituje, s tím skřítkem jsi to fakt vystihla. Každého věc, koho volí, nebo jestli k volbám jde, důležité je mít oči otevřené i dál a já podle reakcí i svého okolí, které není samo jen pravicové, vidím, jak PPP včera za:,–(il ránu i těm, co mysleli doteď podobně jako on… Prostě ten jeho rudý proslov podle mě nemůžou vydýchat slušní voliči jakékoliv strany… Můj drahý volit nešel, on je tak trošku v tomhle exot, prý že nepůjde s davem (nehádám se, musela bych ho přizabít…) , ale po tomhle jsem přesvědčená, že volit půjde, pokud budou nové volby…

Nějak fakt nechápu, když je rozdíl 3% že je počet mandátů stejný…je to teda fakt smutný kino…

Šulánku, jsi skvělá, díky za tenhle deníček, můžu se dosyta vykecat z pocitů a že to fakt potřebuju, uááááá…

Diny právě posílající Diňátku krupicovou kaši notně oslazenou, za a) na nervy a za b) aby sakra kopalo víc nebo fakt nevím:))

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 04.06.06 13:25

hezkou nedeli!!!

take se pridavam k hoooodne rozladenym a nastvanym volicum :( beeeee,proc tech par lidi navic neslo volit? nebo proc nevolili pravici?? aby mela ODS 101kresel???
Ja to nechapu a straaaasne me to stve. Manza ten tady primo zuri (zrovna jde Otazky Vaclava Moravce) a ma zkazenou celou nedeli.
chjo chjo…co ted s tim?
Kdyz vidim Paroubka,tak z toho vazne zacinam rodit!

Arka 36+6tt

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 04.06.06 13:34

No já tu debatu sleduju taky a myslím, že Paroubek prostě pokračuje v krasojízdě, kterou včera začal. Všichni tam už teď připouštějí, že budou muset ustoupit a najít nějakou shodu, jen ten PPP tam zase vyhrožuje… že prý si bez něj nikdo ani ruce neumeje.....
 E.

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 04.06.06 13:40

Ještě jsem chtěla poděkovat Šulánkovi za tento deníček. Jsem ráda, že maminky taky zajímá politická scéna a budoucnost národa (a nejen kvůli dětem). Nejsme tady jen od toho abycho řešili počůrané plenky ;-)))
Přemýšlela jsem o tom, jak by to mohlo dopadnout, kdyby si volby daly za půl roku repete.
1. škoda toho ztraceného času, ale to těch pár měsíců je méně než 4 roky,
2. nejsem si jistá, ale opět mě napadají 2 alternativy:
a)buď by další masitá kampaň způsobila, že by šli volit i „důchodci na smrtelné posteli“ a ti, co kvůli revmatu teď nedošli - a jasně, že by levice získala (ti nereagují na sprosté výlevy premiéra),
b) lidé by vykázali další míru poučení z předchozích voleb a účast by byla vyšší a ODS by mohla získat další hlasy. Já si totiž myslím, že spousta lidí si na ty volby potřebovala několik let zvyknout a víc se seznámit s ekonomikou a politikou. A taky přibývá víc mladých voličů.

Hlavně si nechci připustit, že by byla účast na volbách nižší, tj. že by byli lidi otrávení a nešli. Spíš si myslím, že by nešli ti, co jim to je víc fuk.
Ach jo, pořád na to myslím…
Markéta

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.06 13:46

Jitus,

nemas se za co omlouvat, nikdo te kamenovat nebude, myslim ze kazdy z nas tihne vice k te nebo one strane … jsem vsak rada, ze ti vcerejsek otevrel oci! Do vcerejska mi vlada CSSD nepripadala jako nejvetsi tragedie, kdyby vyhrala, tak bych jako pravicak nebyla stastna, ale dokazala bych zkousnout, ze v demokratickych volbach zvitezila tato strana, ovsem po vcerejsku po projevu PPP uz to nezkousnu, potvrdily se totiz veskere me domenky!!!

Diky, ze jsi se taky zapojila do diskuse, od pravicaku to beru jako samozrejmost, ale i jine hlasy vitam a pocitam s nimi.

Sulanek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.06 13:59

Esterko,

valim se tady smichy pri predstave scenky odehravajici se ve vasem byte … verim, ze nacvicovani muzete pozastavit, PPP tady vladnout uz nebude … a troufam si napsat ze nikdy … on osobne nikdy!!!

Ja ten denicek musela napsat, ja se z toho musela vypsat a dle reakci vcera u nas v denicku jsem citila, ze nejsem sama, co o tom proste musi mluvit!!!
Tobe Esterko moc diky za lidovou osvetu ohledne rozdeleni kresel a tak, ja vedela na koho se obratit!!!

Diny, manzu vem priste fakt sebou, myslim ze tentokrat se branit nebude!!! Ja mela radost, ze si babi, deda i segra vybavili volicsky prukaz a sli volit a tentokrat volili tu samou stranu jako ja … a ver mi, ze ne vzdycky tomu tak bylo…

A Dinaku zavidim tu krupicovou kasi, taky bych si dala, mnaaaaam!!!!!:-)

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.06 14:23

Tak co Claudie, uspeli jste, meli jeste neco:-)))) A pleny taky do zasoby, ty totiz vymiznou z trhu uplne … zbytecnost!!! Zase prispejeme k ekologicke spolecnosti…

 
Missorka  04.06.06 14:32

ŠULDO,

MOJE OMLUVA JE NA MÍSTĚ!. :-)

Já měla strach to uveřejnit, že se debata posune nechutným směrem… Ale já trubka nedomyslela, že po včerejším projevu PPP, ho snad tady nemůže hájit už vůbec nikdo.

A správně jsi mi to napsala na mail, nemusíme se bavit jenom o plínkách a blivajzíkách…

Peta alias Trubka, co prozřela

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 04.06.06 14:34

Ahoj Sulanku,
děkuji za pozvání do Vašeho deníčku. Myslím, že holky přede mnou vyjádřily přesně i moje pocity.. Včerejší prvotní nadšení večer vystřídalo rozčarování, pak zhnusení nad ublíženým projevem soudruha pingla a nakonec otázka: co bude?
Pořád nějak nedokážu pochopit, že tak moc lidí skočilo tomu demagogovi na jeho laciné sliby.. Nedokážu pochopit, že v naší zemi je opravdu tolik lidí, kteří o sobě nechtějí rozhodovat sami, kteří čekají, že se o ně postará stát a že nechápou, že na dárečky se musí odněkud vzít peníze.. a odkud to asi bude??? Říká se, že lidi mají takovou vládu, jakou si zaslouží.. opravdu si nezasloužíme nic lepšího?
Teď nezbývá než čekat, jak dopadne vyjednávání a jak potom v reálu bude práce koalice, nutně plná kompromisů, vypadat.. A přiznám se, že mě děsí úvahy ODS o vytvoření velké koalice.. Doufejme, že zdravý rozum alespoň částečně zvítězí…
 Verča

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.06 14:42

Peto,

no pokud jsi neslysela PPP na vlastni usi, chapu ze jsi mela obavy…

Stale cekam i na nazory z druheho tabora, jsem na ne pripravena, nakonec ne nadarmo volby skoncily patem a kazdy ma pravo na svuj nazor, i kdyby byl opacny.

Dneska jsem byla s kamaradkou na badmintonu, neni to Ceska, je vice z Vychodu, je to super inteligentni holka a mam ji moc rada, ale muj nazor se mnou nesdilela … trochu mne to stvalo, ale respektuji ji a mam ji stale rada:-))) Ta holka tady zije, mam dite, ceskeho manzela a hezky domecek … nejak nechapu proc je na druhe strane barikady, ale ma na to pravo. A vlada s komousi by se nelibila ani ji.

Diky PEto tobe za uverejneni a diky VSICHNI za vase nazory. TEnto denicek je otevreny vsem, neni to zadna soukromna party, ale emimi politicky dychanek … mame pravo na nazory, mame pravo byt znepokojene, mame pravo mit strach o budoucnost … mnoho z nas ma deti a tak vlastne je i nasi povinnosti se o politiku zajimat …jde totiz i o budoucnost nasich deti!!!

Sulanek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 04.06.06 14:43

No jasně! Prádelňák na plotnu a pěkně vyvařit s mýdlovejma vločkama (vlastnoručně vyrobené z mýdla s jelenem)! :)))))
Esterka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 04.06.06 14:45

Urychlete rozhodování. Austrálie prý už teď umísťuje uprchlíky někam do buše. Tak aby bylo nakonec místo aspoň tam :).
 E.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 04.06.06 14:48

Tak a Diny mě má na svědomí! Samo jsem neodolala a uvařila si kotel krupicový kaše. Už se mi dělají boule za ušima a dno pořád nevidět. Pro příště zakazuju těhulím psát o mlsání :)))!
 E.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.06 14:49

Veru,

vitej u nas na dychanku!!!:-)))

JA bych se velke koalice tolik nebala, ovsem jedine bez Paroubka!!! Kazdopadne ruku v ruce by urcite sli jedine do predcasnych voleb …komunalky budou na podzim, tak by se to snad dalo sfouknout najednou a snad by to dopadlo jednoznacneji!!! Neverim, ze by byla ucast mala … dle mne by mohlo dojit konecne k mobilizaci a i nerozhodni by se konecne rozhodli!!!

Sulanek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.06 14:53

:-)))) Esterko, mne pred kasi zachranil pouze totalne prezrany zaludek, nervozitou do sebe stale neco hazim …ja nechci tloustnout kvuli jednomu PPP!!!

Sulda

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 04.06.06 14:57

Suldo, já ti nevím.. kolik zákonů, potažmo změn by byla schopna odhlasovat velká koalice, ve které každá ze stran staví na úplně jiných principech? Nesměřovaly by všechny ty kompromisy spíš k tomu, že by se vlastně neudělalo nic? Anebo by pokaždé vznikl jakýsi paskvil pro všechny a pro nikoho? Z toho mám strach..
A bohužel nevěřím, že včerejší projev toho chudáka by nějak zá:,–(ně změnil názor jeho voličů.. mám pocit, že právě taková rétorika a takové jednání slaví u skalních příznivců socanů úspěch. Pro nás je to sice nepochopitelné, ale zřejmě to funguje :(

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 04.06.06 15:00

A navíc svým chováním imponuje těm ještě víc vlevo. Proto ten pokles komoušů. Vždyť on (PPP) má horší vystupování než čelní představitelé komunistů.
 E.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.06 15:03

Veru,

no vzdyt to pisu, nejdele do predcasnych voleb, 4 roky by byly k nepreziti!!!! Vse by stalo, nic by se neschvalovalo, to je jasne!!!

Skalni volice nic nepresvedci, ale ty nerozhodne, vahave a slusne urcite jo! No, prinejmensim se to musi zkusit … a kdyz bude vysledek stejny, tak jsme fakt v pytli!!!:-(((

Sulda

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 04.06.06 15:03

Veroniko, teď jsi napsala to, co jsem chtěla dodat. Snad bych to ani tak dobře nenapsala. Ti skalní příznivci Paroubka jsou z největší pravděpodobností stejní jako on. Bohužel…ale snad můžeme počítat s těmi nerozhodnými, ty už snad PPP odradí.
 M.

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 04.06.06 15:03

Esterko, asi tak..termíny jako „agenti přisluhovači“ nepoužíval ani Grebeníček :(

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.06 15:05

Totalni souhlas!!!

Sulda

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.06.06 15:08

Ahoj všichni,

Šuldo, díky za deníček.

Hned na začátek, Verčo, absolutně s tebou souhlasím.

Já se tady probírám z 5 ginů na včerejším srazu se základkou. Musím říct, že volební téma dodalo srazu na zajímavosti. A musím říct, že skoro všichni volili ODS, tady taky skoro všichni hřímají, všichni kolem mě je volili včetně mých 18letých studentů. Tak jak to, že je to krucinál plichta???

Proč všichni říkají, že si za to můžeme sami? Já jsem nikdy nikoho jinýho nevolila a kdyby takových jako já bylo víc, Paroubkovým projevům by se všichni jen smáli.

Souhlasím s většinou z vás, bolí mě hlava a leze po mě Verča, nemůžu se soustředit, tak to radši nechám na vás a budu se modlit za lepší zítřky.

Hezký den
Jana

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 04.06.06 15:20

Holky, já jsem dnes odporně skeptická, ale obávám se, že v boji o korýtka napříč politickým spektrem vznikne ten paskvil a předčasné volby se konat nebudou :(

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.06 15:23

Jani,

tou kocovinou mne docela bavis, 5 ginu by mne totalne rozlozilo a to jsem proti tobe kus statne zeny:-))) Vlastne gin uz nepiju vubec, na jeden Silvestr dokazal rozlozit totalne mne i me 2 dobre kamaradky …od ty doby ani na flasu juknout nemohu:-) A v teto nalade sledovat vysledky voleb musela byt sodoma-gomora:-)

Ma nejblizsi rodina i neblizsi pratele jsou taky skalni volici pravice, ale v tom sirsim okruhu najdu i privrzence druhe strany …a cim to? Nekteri se meli proste za komancu lepe, nekterym je blizsi slovnik prosteho sprosteho, nekteri nechapou, ze by meli byt za sebe zodpovedni!!!

Mne ani tolik nevadi, ze platim tak vysoke dane jako to, na co a pro koho jsou pouzity!!!

Bez se z kocovinky vyhajat!

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.06 15:33

MUSI BYT, MUSI A MUSI!!!

Sulda vecny OPTIMISTA:-)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.06.06 15:35

Šuldo,

já to taky nechápu, normálně vydržím maximálně 2. Tentokrát jsem navíc byla celou dobu srazu střízlivá a dolehlo to na mě až teď.

Ráda bych se vyhajala, ale Filda se rozhodl vařit palačinky, budu tam muset jít dohlížet.

Zjistila jsem, že jeden Hynkův kamarád chtěl dokonce volit komunisty!!! Prý jsme se měli líp. Nevím jak to může posoudit, když byl tehdy nezletilý. Spíš to bude tím, že pak byl úspěšným krizovým manažerem a bez nich by neměl koho vyvádět z krize :-)). Nicméně pod pohrůžkou násilí a konce kamarádství je prý nevolil - asi to dal socanům. A bylo takových víc…

Dneska už k tomu nemám co dodat a jsem docela zvědavá na zítřejší debaty se studenty.

Ale mám i pěkný zážitek. V pátek se u nás stavovali naši, takže jsme s Hynkem poprvé, co máme děti, šli volit důstojně: Do obálky jsme šupli ten jeden lístek a pěkně pěšky a za ruku odešli do volební místnosti. Třeba je to náznak lepších zítřků :-).

Ahoj
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.06.06 15:38

Trošku se taky bojím. Já jsem šla k volbám s tím, že jsou všichni stejně zkorumpovaní, takže nevolím politiky, ale směr. Ale jestli i oni ten směr volí, to nevím.
 Jana

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 04.06.06 15:42

Zdravím při neděli všechny rozvášněné maminy či těhulky a další,

musím říct, že jako všem předchozím mi deníček kápl do noty a to obecně politické debaty povětšinou nesnáším a když se v kurhu rodinném na ně najede, vyklízím pole. A to spíš z důvodu, že dohadování v rodině nikam nevede a nic nezměníme, tu šanci jsme měli teď a taky jsem jí využila, to si myslím, že je moje povinnost. Jenže výsledek 50:50 nebo přesněji v reálu 100:100 je vskutku k pláči a přestože mě politika nikdy extra nebrala, tentokrát jsem se staženým zadkem očekávála i předběžné výsledky, švagr byl v komisi a u nás získala ODS 60%, což vypadalo nadějně, jenže bohužel to tak nedopadlo všude.

Nevím jestli to je tím, že už jsme rodina, máme to naše sladké miminko a tak nějak nám víc není jedno co s ním a námi bude, ale přestože o tom s manžou moc nemluvíme, abychom si nekazili neděli, uvnitř nás to je, prootže jsme skutečně věřili, že od „června bude líp“…týká se nás dost sféra zdravotnictví, takže jsme doufali, no ale teď radši mlčky čekáme jestli někdo moudrý cosi vymyslí, případně zda se nestane zázrak.
Stejně je zvláštní, že koho potkáme, volil ODS, případně Zelené nebo Evropské demokraty, tak jaktože okolní oranžovo rudí mají tolik těch hlasů??????? To v těch socanech ty starší ročníky skutečně vidí nějaké sociální jistoty???
O projevu PPP tu bylo psáno mnoho, jen bych se opakovala, navíc jak ho tam zdobila ta jeho Marfuša, to byla skutečně „ozdoba“, škoda, že nic nečetla ona, to bychom se aspoň nasmáli, i moje sedmiletá neteř čte líp!!!!!

Co bude těžko říct, zrovna tu byli naši a říkali jsme, že by bylo fajn, kdyby se někdo z „levých“ stran chytnul za frňák a po projevu PPP se přesunul do prava a bylo by víc hlasů v pravo, ale to je asi utopie že???

No nic stále se taženou rodkou budem čekat, co se stane…

Lepší počasí, zázrak v politice a úsměv na tváři emimiňaček a emimiňátek
přejí Janička s Klárkou ze Zimňátek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.06 15:42

Chi, krasny partnersky zazitek:-)))

Ja chodim v za:,–(e dustojne volit s Nikou, haze za mne i do bedny a je strasne pysna!!! …alespon se komise vzdycky pobavi:-))) Letos volby totiz provadela spousta otazek co to je, co se voli, proc, jak, jak to vypada a tak … tak pri odchodu cestou po schodech ji rikam, tak uz vis jak se voli? A ona ‚No jo‘ a tak se ptam ‚trochu nuda co?‘ a Nika ‚No to teda jo!‘ … asi cekala vetsi vzruso!!!:-)))

Palacinkam zdar … delate mi dneska chute zensky!!!:-)))

Sulda

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 04.06.06 15:46

ještě…

že chtěl někdo volit komunisty, tak nějak z recese a vůbec možná spíš ze zoufalství se mi vybavila jedna Nohavicova…

„Za komunistů se špatně nežilo, v létě bilo teplo v zimě sněžilo,
z jara ledy týly byly povodně,
to jste milé děti přišly o hodně“…

tak takhle jednoduše a zkresleně bych řekla, že se na to koukají ti, co si myslí, že se měli líp a zapomínají na to, v čem to zase bylo mnooohem horší!!!

J.

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 04.06.06 15:47

bože já ostuda " v létě bYlo" !!!!!!!!!!!
ale bít se to možná ještě bude…

pardooon
J.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »