Nika, Adámek a kamarádi-vztekáme se, vzdorujeme od Loly a sp

Rodičovství

Tentokrát zdravíme maminky, batolátka, a všechny kteří do tohoto deníčku rádi nakukují premiérově ze slunné Moravy. Tak jsme se konečně dočkali. Květen, jeden z nejkrásnějších měsíců v roce už ťuká na dveře.Dnes se rozloučíme s měsícem dubnem většinou u ohně. Pozor na popáleniny a upálení !!! A zítra už je zde PRVNÍ MÁJ. Nezapomeňte vzít své miláčky ( chlapské i dětské, ale i zvířecí) na procházku rozkvetlou zahradou a pod tím nejvíce a nejkrásněji rozkvetlým stromem se políbit.

A pro snažilky trocha moudra: podle keltské tradice jsou děti počaté na 1. máje šťastné a mají spokojený, dlouhý život.

Dlouho jsem přemýšlela, na jaké téma budu psát. Až jsem včera znovuobjevila knihu, kterou jsem dostala od starší kamarádky, zkušené matky tří dětí, jako dárek k narození Leničky před 5 roky.
Určitě spousta z vás tuhle knihu zná, jmenuje se „Co, kdy a jak ve výchově dětí“ a napsal ji přední český odborník na dětskou dušičku, pan profesor Zdeněk Matějček (1922-2004)
A právě z téhle knihy bych vám ráda citovala slova autora, jaký on má názor na dětské vztekání a období vzdoru, které je nyní pro mnohé z nás velice aktuální.

Kolem dvou let se děti až nápadně moc vztekají, vzdorují a bývá s nimi těžké pořízení. Dovedou sebou pěkně mrštit na zem, kopat dokola a ztropit scénu na celou tramvaj nebo na celý supermarket. A k něčemu je někdy nepřimějete, kdybyste se rozkrájeli. U některých to přetrvává do tří let, v předškolním věku nastává další pokles a ve školním věku si takovouto nadměrnou záchvatovou vzdorovitost nesou děti jen vzácně.
Je tedy zřejmé že je to vývojová záležitost a že souvisí se zralostí dětské osobnosti, která na jedné straně poměrně lehce dospěla k formování rodinné identity, na druhé straně si ale těžce razí cestu ke schopnosti přizpůsobovat se nárokům společenského okolí. Dětské vztekání není tedy nějaká porucha ve vývoji, není to ani špatné znamení do budoucna ani chyba ve výchově. Je to důsledek pokroku ve vývoji osobnosti, nebo-li důsledek určité přechodné slabosti, k níž ve vývoji osobnosti dochází.
Kdy se dítě nejvíce vzteká? Něco chtělo a nemůže to dostat. na něco se těšilo, očekávalo a bylo zklamáno. Něco je právě teď zaujalo a někdo chce aby toho nechalo a dělalo něco jiného.
Musí se oblékat, aby šlo s matkou ven a ono se mu nechce.
Dá se vypočítat že nejméně polovina dětských zlostných a vzdorových záchvatů je vyprovokována tím, že my dospělí příliš spěchámě a nemáme čas se s dítětem bavit. Že na ně křičíme, místo abychom na něj mluvili s klidnou rozhodností, že mu bráníme v nějaké činnosti a to nikoli proto, že by tato činnost byla sama o sobě pro dítě nebezpečná, ale protože sami jsme příliš úzkostní nebo nechceme být rušeni ze své práce, nebo už máme všeho dost a jsme prostě otráveni a unaveni.
Pokud je to možné, konfliktům předcházejme! To samozřejmě neznamená dítěti povolit všechno, co si vymáhá. I nadále trvejme na tom, že se něco smí, něco musí, něco nesmí a o něčem se můžeme v klidu dohodnout.Ale je možné naši toleranci trochu rozšířit an zaměřit se více na předvídání možných srážek. Tak například nepřerušujme dítěti hru náhle, ale dáme mu čas aby se připravilo na její přerušení. připomeneme mu, že za chvíli bude oběd a že si půjde umýt ruce. Když se mají uklízet hračky, nabídneme dítěti pomoc a nechceme aby to dělalo jen samo.Když jseme ven, dovolíme mu, aby si s sebou vzalo nějakou hračku, a sami dáváme pozor aby se mu neztratila. Má-li jednu svoji hračku v ruce pak není tolik důvodů aby se neúnosně vzrušovalo před hračkářstvím.
Psychologická poučka-dobře ověřená praxí praví, že nemá smysl dítě za jeho záchvat zlosti nebo vzdoru trestat.Nepomůže dítěti vyčinit, naplácat, ani mu domlouvat a jeho chování s ním rozumně rozebírat. Tady totiž nejde o rozum ani o charakter. Spíše se tedy osvědčuje, můžeme-li rychle změnit situaci, za níž k záchvatu došlo. Když například dítě rázně vezneme a odneseme do vedlejšího pokoje nebo někam kde je ticho. Anebo jěště lépe, když sami můžeme rychle odejít a nechat dítě o samotě, v tichu, bez jakékoliv naší reakce na jeho projevy. Jeho zlostný výbuch se tak nesetkává z žádným odporem a jde do prázdna.
Pak ale nastává ta nejdůležitější fáze výchovného zpracování tohoto „výstupu“. je dobře, když je přijmeme jako přírodní děj, jehož bylo dítě obětí. Prostě to na něj přišlo. Nemá smysl něco vyčítat, ale právě naopak má smysl ho ujistit, že to společně budeme překonávat.
Dítě nemá trpět pocitem viny za své špatné chování, ale má přijmout představu že jeho chovní je zvbytečné a u tak velikého dítěte už nedůstojné, kterého je nutno se zbavit.
A my mu v tom samozřejmě budeme pomáhat.

Tak to jsou slova pana Matějčka. Zkouším se podle jeho slov řídit, jenže s Adou se nedá moc rozumně mluvit, prostě si bude hrát, a až dostane hlad tak se půjde obědvat! Pokud se Ada vzteká a já ho odvelím do jiné místnosti, vydrží se tam vztekat třeba hodinu ( já to tak dlouho nevydržím poslouchat, ale manžel už odzkoušel) a pomůže mu jedině když pro něj přijdu, vezmu si ho da náruče a někdy třeba i ustoupím a dovolím mu to, co jsem předtím zakázala.
Pokud máte někdo nějakou vlastní zkušenost, jak dítěti pomoci v tomhle zlém období, sem s ní. Já se utěšuji hlavně tím, že do tří let se spousta dětí vztekat přestane, a že za pár let budeme řešit mnohem složitější otázky, to už náš názor nebudou pubertální dítka poslouchat vůbec, takže období vzdoru je vlastně taková příprava nervů a psychické výdrže.

Na závěr bych vám jěště chtěla připomenout, že příští neděli-8 května je svátek matek. Nezapomeňte popřát svým maminkám, babičkám, tetám…každou ženu, i když jí třeba přiroda nedovolila být matkou, potěší kytička nebo nějaká maličkost ke svému svátku. A pokud zapojíte do přípravy přáníček i své dětičky bude to jěště krásnější oslava. Pro mě bylo loni nejkrásnější, když Lenička na školkovské besídce recitovala básničku " mám Tě ráda maminko" a pak všechny děti běžely ke svým maminkám a dali jim kytičku a dáreček a k tomu přidali pusinku. Nejedno oko nezůstalo suché, ty moje samozřejmě také zvlhly:-) letos budou mít zase besídku a už se na ni mooooc těším.

Ale to už je ode mne opravdu pro dnešek vše.
Hezky si užijte tento prvomájový víkend, podle meteorologů má svítit sluníčko a teploty se šplhat až k 25 stupňům.
papa Lola+ Ada ( skoro 28 měsiců) +Lenička ( za měsíc 5,5 roku)

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 30.04.05 20:09

Ahojky Lolinko,
tak jsem dnes vzácně první a mám z toho radost.
Moc hezký deníček jsi napsala a zkusím si z něho tedy něco praktického odnést.Ale po svém popřemýšlení si říkám,že se dost radami Prof. Matějíčka řídím.A když už nic nepomáhá,nechám ho vyřádit,i když někteří lidi na ulici se zastavují jak paka a čučí,kroutí hlavou,nechápou.Asi jsou bezdětní nebo mají krátkou paměť.Asi dvakrát,když se to stalo doma,dostal Páťa studenou sprchu na kebulku,ale zabralo to.Bylo to na radu několika mých kolegiˇˇn s odrostlejšími dětmi,které mají víc zkušeností.Někdy je trochu praxe jiná než teorie,a taky každé dítko je jiné.Přeji vám samá hodná,nevztekající se dítka a pevné nervy při jejich výchově.

Nik má taky ve čtvrtek ve školce besídku ke dni matek,tak se moooc těšííím.Ahoj Nika

 
Anonymní  30.04.05 22:22

Ja mam dobrou radu, kterou jsem videla v TV, na RTL, a fakt to funguje. Jestli umis nemecky a mas moznost se na RTL divat, je to porad „Die Super Nanny“ ve stredu ve 20:15?? Ale i kdyz nebudes rozumet, pochopis, o co jde.
Nevim cim zacit, ale strucne receno. Dvoulete ditko zlobi, vysvetlime mu co dela spatne. Neposlechne a dale pokracuje, tak ho napomeneme a kdyz to nezabira, dame ho sedet na zidli, ktera je nekde v klidnem miste bytu postavena, nejlepe dal od zbytku rodiny, aby tam mohlo dite premyslet nad tim, co provedlo a nechame ho tam sedet 2min. (trilete 3min., ctyrlete 4min.). Kdyz ho tam po:,–(ime, sehneme se na uroven jeho vysky (receno jinak, z oci do oci) a vysvetlime mu velmi kratce, proc tam sedi. Pri delsich vetach nas uz dite nevnima. Takze jasne a kratce, aby to pochopilo. Kdyz se snazi ze zidle utect, okamzite ho tam vratit a rict mu, ze se tim cas kdy tam bude sedet jen prodluzuje a vracet ho tam OKAMZITE, dokavad tam nezustane ty 2min. sedet. Potom pro nej dojdeme a pochvalime ho, ze tam vydrzelo sedet. Muzeme ho i pochovat, kdyz si to preje a den muze pokracovat dal.
Videla jsem v telce opravdu dost „narocne“ deti, ktere hazely vsechno na zem, kousaly rodice, plivaly po nich atd. a po par dnech z nich byly skoro andilkove. Chce to parkrat vydrzet, vysledek stoji za to.

Mne uz vetsinou staci rict jen „pujdes na zidli“ a slysim odpoved „hodna holcicka“ a je fakt hodna.

Jo jeste. Oba rodice musi tahnout za jeden provaz!!!

Snad to co jsem napsala je k pochopeni.
Kdyby neco, napis, poradim jak budu moct.

Dana, Verunca 27mes. a Willik 2mes.

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 01.05.05 06:23

Dano,
děkuji za radu. Možná ji někdo využije, ale pro nás je nepraktikovatelná.
Jednou jsem tohle už zkoušela. Chtěla jsem vztekajícího Adidase po:,–(it na židli a rozumně si s ním promluvit. Jenže ten byl prohnutý jako luk a po:,–(it prostě nešel a stejně když se vzteká, tak nevnímá, co se kolem něj děje.
U nás je magické slovo „koupelna“. Pokud se Ada vzteká už moc, tak mu navrhnu že půjde do koupelny a já ho tam zavřu (nemáme v koupelně okno, jde tam jen trocha světla z prádelny).
Jinak si ale myslím, že to naše vztekání není tak hrozný, a že už pomalu ale jistě ustupuje.
Měj se hezky a jěště jednou děkuji za radu.
 Lola

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 01.05.05 06:35

Niko, také se setkávám s vražednými poznámkami lidí v obchodě, kteří se na mě zle koukají, když nechci Adovi koupit sladkosti, které on nutně potřebuje a vymáhá si je řevem. Dokonce občas má někdo i hlasitou připomínku, jaká jsem matka herodeska, popř. to Adovi koupí sami.
Jěště ke studené sprše. Znám dva případy. Kamarádka, co má stejně starého syna jako je Lenička, jednou v krizi studenou sprchu použila. A opravdu, zabrala skvěle, od té doby stačí, aby studenou sprchou vyhrožovala a je jako andílek.
Ale znám i druhý případ. Jěště v osmé třídě na základce jsem občas večer pár hodin hlídala dvouletého Tomáška. Byl to opravdu živel, vyčistit mu zuby a dostat ho do postele byl nadlidský výken, tak jsem to asi po třech hlídáních vzdala a ráda přenechala kamarádce. Ta pak říkala, že tomášek je úplně jiný, hodný, že pokud jen trochu zazlobí, tak hned ho matka vede pod studenou sprchu a ona že to praktikuje taky. Nyní, je mu 14 roků a má prý velké potíže. Učí se sice se samými jedničkami, ale je ve třídě dětmi šikanován, sedí v koutku,nemá žádné kamarády, doma plní všechny přání bez odmlouvánín a je celkově takový ušlápnutý. Nemusí to být, ale i jeho matka si myslí, že je to právě důsledek častých studených sprch!
Tak pokud máte citlivější dítě, raději se studenou sprchou opatrně, ať mu psychicky neublížíte.
Hezký první máj.
papa Lola

 
Anonymní  01.05.05 08:11

Loli,
do jine mistnosti ho muzes zavrit take, ale nemel by se tam bat. Melo by to byt delano ve vyznamu, ze je dite vyloucene od ostatnich a musi si v klidu uvedomit, ze to co dela, neni spravne. A ne zbytecne dlouho. Jak uz jsem psala, dvoulete 2 min., uplne to staci. Mozna u tebe postaci pouze „zmenit tema“ a maly se sklidni sam. Proste ho odreagovat.

Studena sprcha prosim ne. To uz je tyrani. Predstavte si, ze by to nekdo delal vam vzdy, kdyby se mu nezamlouval nejaky vas cin, ci nazor.

Vzdyt ty deti jsou jen dva, ci tri roky stare a musi se vsemu teprve ucit.

Dana

 
Anonymní  01.05.05 09:14

Ahoj všichni,
nechci se tě Dano dotknout,ale myslím,že si nedovedu v danou chvíli Patrikova afektu představit,že ho po:,–(ím vedle do místnosti na židli a poté s ním budu citlivě promlouvat.To přesně praktikujeme když se vzteká „normálně“ a jde s ním vůbec komunikovet,že alespoň trochu vnímá.Mám s ním tytéž potíže jako Lola,že se propíná,kope na zemi a řve jak tygr na celý panelák(na chotbě)ev i zmodrá,že nemůže popadnout dech.Je prostě bez sebe vzteky a když mu dám sprchu,to neznamená,že ho šupnu oblečenýho do vany a ledovou sprchou dobu sprchuju.Já mu opláchnu rukou obličej,popř. šošolku a on začne vnímat.Vzpamatuje se a jde s ním normálně komunikovat.U star­šího jsem taky zažila záchvaty vzteku,ale to byl proti tomuhle čajíček pro batolata.To jsme přešli v pohodě a odeznělo to.Znám ale lidi,kteří opravdu praktikují metodu ledové sprchy celého těla a to jsem samo taky proti.

Nejsem psycholog,ale nemyslím si,že by nutně sprchy v dětství museli znamenat to,že je dítě v pubertě potom zakřiknuté a šikanované.Možná to přispěje k jeho zakřiknuté povaze ,ale není to jediný důvod,tedy to je můj názor.Chci jen říct,že kdyby se Patrik vztekal jako Nik,taky bych nechápala matky chladící své děti studenou vodou,ale teď je již neodsuzuji,pokud dítě vzteky pomalu i přestává dýchat,to ho vzpamatuje a znovu se nadechne.Ale znovu opakuji,že nejsem pro to,dítě násilím držet celé v ledové sprše!To je můj názor,nikomu neberu ten jeho.Nika

 
Anonymní  01.05.05 10:44

Niky,
nic se nedeje, jen si myslim, ze tomu zachvatu se da trochu predejit. Vzdyt se do nej z niceho nic nedostane.

Sama jsem byla prekvapena timto poradem a jsem rada, ze ho muzu sledovat.
Drive jsem take mela nazor, ze obcas jedna rana neuskodi, ale ted vidim, ze je to pouhe selhani rodicu. Je to vse jen o komunikaci mezi rodicem a ditetem. Nic vic a jde to.

Ta pani chodi na pozvani rodin tak na tyden az ctrnact dni k nim domu, aby je tu komunikaci naucila. Prvni den vse jen sleduje, aby videla jak to v rodine chodi a druhy den jim zacne vse vysvetlovat.

Obcas si rikam, kdyz vidim ty deti jak kousou rodice, vzteky po nich plivaji, vali se po zemi v obchodech atd., ze „TO CHCI TEDY VIDET“, jak z nich ta slusna ditka udela, ale ono to jde, az neuveritelne. Sice se tak prvni tri dny ti rodice poti, sami se uci byt dusledni v tom, co po detech chteji, nekricet na ne a vsechno delat v klidu, ale ten vysledek je:„KONECNE KLID“.

Mrkni na to v telce, a sama budes prekvapena, jak lehce to muze fungovat.
Ja sama to zacinam praktikovat, jen mam problem, ze mam ted dvoumesicni mimco a ta duslednost mi nejde v momente, kdy Nica neco vyvadi a maly mi place v naruci. „Nedosahnu“ na ni.

Tak moc zdravim a preji nam to vztekaci obdobi drzo za nami.

Dana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 01.05.05 13:14

Ahojky,

na nic nejsem schopná reagovat, chtěli jsme jet na výlet na kolech a zjistïli jsme, že nám kola někdo přes noc ukradl. A to se barák zamyká. Jsem z toho úplně hotová. Někdo si to prostě musel vyhlídnout a to bydlíme ve slepé ulici úplně na konci.

Jana

 
Anonymní  01.05.05 16:21

Ahoj všem,
Jani,to je teda šílený.Moc vás lituji,to na náladě nepřidá.Ti zloději jsou prostě všude.A všude jejich drzost přesahuje všechny hranice.Vím,že musíte být strašně smutní a zklamaní,ale ono to časem přejde a kola budou nová.Nám se stalo něco podobného,že jsme si v původním bytě nechali kola před bytem dvě minuty a byla fuč.Jediný,kdo je mohl ukrást byl bohužel náš soused,ale jelikož jsme ho nechytli za ruku,nemohli jsme ho usvědšit.Bylo mi tenkrát do breku a zároveň jsem cítila strašnou zlost.Časem to určitě vyprchá a bude dobře.Měj se hezky ahoj NIKA

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 01.05.05 22:09

Ahoj holkyyyyyy!

Jsme zpátky doma,prodloužený víkend na jihu čech byl naprosto supeeeeer,vůbec se nám nechtělo jet domů.Zrovna mě napadlo heslo Všude dobře,tak co doma ))))),no u přátel v Budějkách je vždycky dobře.

Zítra písnu víc,ještě musím přečíst komentáře,jen jsem to zběžně pročetla všem chci moc poděkovat za přání k narozkám,bé­éééé,zase o kousek blíž k hnusné čtyřicítce...­...Ne,beru to sportovně:o )))).

Jani,to je hrůůůůůůůůůza,že vám ukradli kola,moc mě to mrzí.Chjo,sv.ně jsou prostě všude:o (.Chápu,jak jste naštvaní.

Zítra ahoj
Hanka,Klárka 29 m a Arturek 29.tt

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 01.05.05 22:25

Ahoj Niko,

už jsem to řádně ořvala, zkazilo mi to celý den, ale to se asi není čemu divit. Pavel byl na policii, sepsali to s ním, šanci dávají minimální, ale možnost tu prý je. Ono to moje kole bylo netypické na Anglii. Uděláme inzeráty s fotkami, rozvěsíme je po obchodech s kolama a budeme doufat, že tu žijí jako jinde i hodní lidé a stane se zázrak. Už jsi jsme na 90% jistí, že kola měl někdo vyhlídnutá, kradl kolem 5 hod ranní (jeden soused něco slyšel), bohužel byly zadní dveře otevřené (normálně se zamykají) a ještě odpoledne byly vidět stopy v trávě.

Pavel slíbil, že koupíme v týdnu jedno staré kolo, adaptér na sedačku (ta zůstala vedle kol nedotčená, asi nevhodný artikl k prodeji) a budeme mít na čem jezdit do města a po okolí. Nejhorší je, že to Pavlovo ještě ani není zaplacené. Tak budeme měsíc vydělávat na splacení toho ukradeného a potom další 2 nebo 3 na zakoupení nových, jestli už nebude dávno podzim. Mě až tak neštve materiální hodnota kol, ale to, že teď nemůžeme jezdit, moje kolo jsem měla moc ráda (koupil mi ho Pavel, když jsme spolu ještě chodili) a jeho bylo přesně týden staré.

Na výlet jsme nakonec jeli a dokonce i polibek pod rozkvetlým stromem jsme zvládli, tak zas tak špatně nebude. Celý den koukám na Karolínku a říkám si, že mohlo být o hodně hůř, že jsem všichni zdraví a máme se rádi, tak co víc s můžeme přát, že?

Omlouvám se, ale musela jsem se z toho vypsat.

Dobrou noc

Jana a Karolínka

 
Anonymní  02.05.05 00:13

Ahoj holky, zdravím všechny na prvního máje,
Lolo, deníček je zajímavý, názorů Dr. Matějíčka si moc vážím. U nás vztekání ZATÍM neprobíhá, anebo ne tak, že bych kvůli tomu vyšilovala, je to prostě v normě a řeší se vše v klidu, přiznám se, že jsem zatím nezažila ani jedinou opravdovou scénu… no a při lehčím odporu je věc během 2 minut vyřešená. Třeba nás to teprve čeká. Nikoho za jeho metody neodsuzuju, protože na vlastní kůži nevím, o co jde, i když popravdě - studená sprcha mi přijde taky jako týrání, nemůžu si pomoct, já bych na tohle teda neměla. Ale můj názor pusťte hned druhým uchem ven, protože mně připadá jako týrání i bolestivější (jiné než symbolické) plácnutí přes zadek, ruce, zavírání do jiné místnosti, stání „na hanbě“, natož mlácení vařečkou a podobnými „pomůckami“, tohle se mi vždycky špatně čte. Asi mám „hodné“ dítě, protože já nemusím ani plácat (a udělala jsem to asi jen dvakrát za celý Marcelkův život, hodně symbolicky, a pokaždý toho litovala…), stačí trochu zvýšit hlas, vysvětlit věc stručně a důrazně a je klid. Takže do tématu se nezapojím, nemám zkušenosti, i když co není dneska, může být zítra, to si uvědomuju… věk 3 let ještě daleko, třeba si taky vztekání užijeme a pak budu za vaše rady vděčná!
A kde jste všichni?

Niko, gratuluju ke zdárnému stmelování rodiny. Bohužel až nějaká nepříjemná událost je vždycky spouštěcím prvkem k tomu, aby si člověk uvědomil a srovnal priority. Ségra má manžela taky po autonehodě (dobře to dopadlo, i když se už skoro rok léčí) a viděla jsem u nich, jak se jim komplet změnil všem život, najednou se nehádají kvůli prkotinám, jezdí společně na výlety atd. U nás doma (ve vztahu) je situace docela o ničem, i když to udržujeme tak nějak v normálu… je mi jasný, že to chce nějakou jiskru, z obou stran, snahu, lepší komunikaci, jenomže ono bez nějakého impulzu a za současných problémů co máme, je to docela těžký.

Jani, s těma kolama je to k vzteku, vůbec se ti nedivím. Ale jak píšeš, hlavně že jste zdraví a máte se rádi.

Dneska bylo u nás nádherně, letní počasí, byli jsme skoro celý den (kromě odpol. spánku) venku jen v kraťasech a tričku, navečer pak byla příjemná letní bouřka. Hned je mi veseleji, když se nemusíme tak moc ven oblíkat, můžu M. pustit samotnýho na zahradu a kontrolovat ho otevřenýma dveřma na terasu… teď má oblíbenou zábavu (stejně jako loni) zalévání, nabírá v sudu konvičkou vodu a zalévá všechno, někdy i svoje boty. Dlouho mu vydrží činnost přelívání vody ze sudu do kýblů a naopak, je tím úplně fascinován a nemusím u toho asistovat, akorát musím dbát na výměnu mokrých kalhot, trik a bot…
Musím končit, je strašně pozdě a ještě nejsem osprchovaná. Čau Johanka, Marcel přesně rok a čtvrt, ? 20.tt

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.05.05 00:25

Ahojky!
Jé, ani jsem nečekala nový deníček a JE TU!!!! Lolo, vidím, žes vybrala zajímavé téma - hned jak budu mít čas, tak se začtu… Teď už jdu do pelíšku :))).
Závidím všem, co nemají vztekající se dítko (třeba tobě, Johanko :))) ). Když jsem kdysi slyšela od kámošky, že strčí holčičku pod studenou sprchu, myslela jsem si o ní, že je blázen nejvyššího stupně :). Ale dvakrát už jsem tuto metodu taky byla nucena použít, ač nerada. Byla jsem už fakt bezradná a jelikož se Mojánek začal vzteky klepat a já se bála co se děje, ve sprchu jsem vkládala naději, že aspoň to jeho napětí trochu povolí. Takže, Niko, já byla ten drsňák, která ho ve vteřině svlékla do naha a hodila ho prostě do vany :((. Ta moje kámoška kdysi házela holčinu pod sprchu oblečenou…
Taky bych radši řešila vše domluvou a klidnou cestou, ale prostě se to nedaří!!!!
Dobrou !!!
Ivča a Človíček opět v největší činnosti

 
Anonymní  02.05.05 08:54

Ahojky Ivčo.

abych pravdu řekla,jsem docela ráda,že s tou sprchou nejsem sama,připadala jsem si jako matka herodeska.Pravda je ,že bych to taky nikdy nepochopila a neschvalovala být bezdětná nebo s nevztekajícím se dítkem.Vždy jsem to odsuzovala a nechápala,jak můžou být někteří rodiče krutí.Dnes chápu,že dítě umí vytočit do nepříčetnosti i mě.Nechápu ale stále spousty rodičů,kteří mají dítě u nás třeba měsíc(2leté batole)a nepřijdou za ním ani jednou na návštěvu.A důvod není ten,že by se dítě jejich přítomností rozrušilo a po jejich odchodu mělo záchvaty pláče.Já je prostě nechápu.Já jsem nervozní,když už kluky nevidím jednu noc,že si je naši berou na chatu a Nik pojede v červnu s našima na dovolenou na 10 dní,tak to nevím,jak to zvládnu.Jdeme na tu pouť,už mě tu uhánějí,tak sa začnu chystat.Ahoj NIKA

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 02.05.05 12:39

Niko,
doufám, že jsem se tě včera nedotkla, když jsem psala o Tomáškovi a studené sprše.
Jen jsem chtěla napsat, že některým, citlivým dětem může častá studená sprcha ublížet. Jenže u Tomáška to byl jiný případ. Jeho matka ho velmi citově zanedbávala a pokud jen trochu zazlobil, hned ho šupla do vany a celýho vysprchovala ledovou vodou. Tohle dělala i několikrát denně než dosáhla toho, že Tomík prostě už neřekl ani jediné slovo odporu a beze slova vykonal každý příkaz. Kamarádka ho hlídávala dva roky a občas se snažila jeho matce promluvit do duše, ale kdo by poslouchal 15-ti letou žábu?

Pokud ale namáčíš dítěti hlavinku když je v afektu, a pokud to pomáhá (myslím že u nás by byl Ada v šoku a ječel by jěště víc) tak si nemyslím, že je to týrání. Stejně tak plácnutí na zadek (klidně i vařechou, pokud se to nepřehání). Já už párkrát Lenuli i Adovi na zadek dala a mělo to účinek, ale za vztekání je netrestám, maximálně zvyšuji hlas a zvtekám se taky…

Nedokážu si představit, že bych měla nechat dítě samotné v nemocnici, natož pak když už by to muselo být ho ani nenavštívit. S Adou jsem byla v nemocnici 2× a naštěstí vždycky bez problému mě tam s ním nechali. Kdyby teď musela Lena do nemocnice, tak bych se asi nenechala hospitalizovat s ní, ale jezdila bych za ní každý den a byla s ní od rána do večera.
Nechápu rodiče, co mohou nechat dítě v nemocnici měsíc a ani za ním nepřijít, vždyť to dítě je v nemocnici potřebuje!

Mějte se krásně, užívejte si letního dne
papa Lola, Ada, Lena

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.05.05 13:21

Ahojky vsichni,

prijely jsme do PH vcera v noci a vlastne mi od soboty nesel net a ani dneska rano a ted jako zazrakem jo, tak posilam komentar, ktery jsem sesmolila v sobotu a nastesti se mi ho podarilo zachranit kdyz se mi prerusilo spojeni.

K dalsimu psani snad dostanu jindy.

Ahojky Loli, holky a kuratka,

prvenstvi mi ukradla Nika, ale jenom proto, ze moje dite chtelo papat:-)))

LOLO, moc hezky denicek a poucny, vybrala jsi opravdu super tema, tolik z nas si stezuje na vztekajici ditko. Pravda Verunka ma taky obcas vzekajici zachvat, ale byvalo to horsi, ted nam zabiraji vyhruzky s panem s batohem a je fakt klid, i kdyz ho pouzivame spise na bezne zlobeni… Jinak je mi Matejicek sympaticky a u nas jeho metody docela zabiraji:-)))

NIKO, verim tomu, ze sprchu jsi pouzila v krajnim pripade, proto jsem psala v minulem denicku ze si myslim ze vis co delas … holt je kazde dite jine a ja jsem rada, ze u nas jeste nenastala ani situace, kdybych o necem podobnem musela uvazovat, vzdycky zabraly mekci metody.

LOLI, s tim svatkem matek je to super pripomenuti, pravda dneska jsem koupila krasne pranicko pro mou mamu a uz se tesim na pusinku od me princeznicky. A na besidky ve skolce se nesmirne tesim, jednou jsem byla se svagrovou kouknout na Hanicku a hlavne delat hlavniho fotografa a ackoliv v te dobe bezdetna teta, stejne mne to tak dojalo, ze jsem malem slzu uronila … jeeee, ted kecam, uz jsem mela Niku a mela v te dobe necele 4 mesice:-)))

Dnesni den byl super, dopo jsme jely se svagrovou a Nikou nakoupit, teda hlavne se podivat po helme pro Niku a pro jidlo na odpo, pak jsme nakrmily deti, ulozily je (Nika opet spala v postylce a usnula bez me asistence v jednom pokoji s Gabinkou, pravda asi po 3tim mym houknuti) a jely jeste sehnat darek na zitrek pro 8mi leteho klucinu, bratra maleho mesicniho Ondraska … no vubec jsme nevedely, co koupit, mame v rodine same holky:-))) Tak jsme si nechaly poradit a uvidime zitra, zda dobre:-))) A jakmile se holky probudily, dopripravovaly jsme hamanicko a udelali si vsichni i s nasima krasne odpo na zahrade. Vlastne mi jeste bracha a spol. praly k narozneninam, takze mam tu helmicku pro Niku, cervene kalhoty (jsem si je dneska vybrala sama a chtela si je i koupit, ha-ha) a jeste fotoalbum a taky coklisku, ze ktere mela Nika nejvetsi radost a trvala na tom, ze ji okamzite rozbalim a dam …ani nevim zda jsem vam rikala, ze Nika objevila kouzlo cokoladky a ted by ji chtela stale, ach jo! … teda vzdycky, kdyz ji vidi, coz ji teda nevidi stale, dneska snedla jeden ctverecek, coz je ok. Taky rika „Cokolada je fuj, to papa maminka, ale cokoladka je mnaaaam“, no nevidim v tom rozdil:-))))
Holky jsou bezvadne, strasne se miluji a Gabinka neustele Verunce pomahala, nosila ji teplacky a ponozky aby se oblekla a backurky a zapinala bryndacek atd., proste radost pohledet, jsou k sezrani! Na zahrade se samy houpaly na houpacce, delaly zavody v behu a taky litaly spolecne na kosteti, hodim pozdeji fotky jestli jsou pouzitelne (jeste nejsou stahnute). Ty dve cacorky pri odchodu brecely, ze tam nezustavame spat … i bychom zustaly, ale nemaji to tam dodelane a spani by bylo zbytecne provizorni, u nasich mame konfort velke manzelske postele v loznici a taky vsechny veci a zitra se stejne uvidime opet skoro cely den.

Dopo mame sraz se Zuzkou a Filipkem v parku, ja teda beru vsechny holky a bud brachu nebo segru sebou, takze bude urcite veselo:-)))
A po odpo spani jedeme za tim malym miminkem Ondraskem a jeho rodinkou a to i s brachovou rodinkou, tak se nemohu dockat, to bude zuzo! A odtud pak pojedeme do PRahy, uffff! Ale po nocich neflamuji, takze to zvladnu.

Preju vsem skvele prozite paleni Carodejnic a holky at vas neupali a dobre si zalitejte!!!

Papa, jdu vydrhnout neuveritelne spinave dite (zeby moje???)

Sulanek a Nika

Tot ze soboty rana…

Jenom JANI, je mi moooooc lito tech kol, brecela bych i kdyby byly kola stare 20 let, lidi jsou fakt hajzlove a svine … myslim tim ty zlodejske lidi!!! Jesteze se zachranila ta detska sedacka, alespon neco … a hlavne ze se nestalo nic vam! Holt i v Anglii se krade a to hodne, takze pozor na to!

Pa

Sulda

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 02.05.05 19:06

Ahoj Lolo,
nedotkla jsi se mě vůbec,to ani náhodou.Byli jsme na té ubohé pouti a Patrik tam ztropil takovou scénu,že bych ho v tu chvíli šupla do té sprchy i s věcmi.Byli jsme na autodromu a on si nenechal vysvětlit,že v tom autíčku musím sedět taky,jinak by je pán nepustil,že jsou ještě malí.On začal řvát a válet se po podlážce autíčka,propínal se a nebýt Nika,který byl natěšený ,tak na to kašlu a lezu ven.Ono to trvalo asi ještě 5 min. než to spustili,než se naplnila ta zbylá autíčka a to byl tedy očistec.Řev bohužel nepřestal ani po dobu jízdy a když auta zastavila,tak vyskočil a pádit s řevem do prachu,kde se začal válet jak blázen v nových béžových kalhotkách a novém triku.Mě taky zaprasil nové světlé kalhoty a celý byl jak kominík.Byla s námi Zuzka s holkama a ty taky seděly s otevřenou pusou a nevěřícně přihlížely.Bylo to hrozný.Musím říct,že mi zkazil celý dojem z poutě.Hned šli doma do vany,protože byli uprášení a upocení.

Letos je to docela bída,protože atrakce byly v dezolátním stavu,celé odřené a upeldané.Člověk se pomalu štítil si sednout na něco.Ono se stačilo podívat na ty lidi,co je obsluhovali a pak to bylo jasný.Nedá se svítit,příští rok jdem na Matějskou děj se co děj.Tam mě to přijde přece jen čisčí a novější.Oni tam myslím mají ty lepší atrakce holanďani,tak je to takové kultivovanější.

Ono taky to počasí nepřidalo,pařili jsme se ,lépe by bylo na koupališti.Zítra mi přijede kamarádka z Prahy,kterou jsem neviděla 10 let,tak se strašně těším,až zavzpomínáme na staré časy.Mějte se krásně ahoj NIKA

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 02.05.05 19:29

Koukám,že je ještě na příjmu Esterka a Janča!
Tak Esterko,co je nového a Jani u vas?Mám dnes docela volný večer,tak loudím,ať je co číst!Nika

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.05.05 19:41

aHOJKY KOČKY,

deníček jsem ještě nečetla, ale určo to napravím. Včera jsme byli na chatě, bylo nádherně a dnes jsme měli marathon zařizování: Beruška na kyčle - dopadlo to OK, samozřejmě zatím bez nálezu, ale nemusíme široce balit…uf, v tomhle vedru :-((((((((((((((((((((, pak zapsat Berušku do pasu, tam byla fronta jak trám, ale zvládly jsme i to a pak na sociálku pro porodné. A aneb, jak jsem byla za trubku. Představte si, že mi seberou po dobu, co jsem s Beruškou na MD, rodičovský příspěvek, protože na ně nemám nárok…jak jsem pochopila, mohu brát buď to nebo to, teda když jsem na MD, tak beru MD - teda peněžitou pomoc v mateřství (PPM)…takže mě platí stát, ale Adámek je o své dávky připraven…PPM budu brát po skončení MD, ale jen na Berušku…ať jdou někam…fakticky nemám slov. V tomhle máme s Tomem odlišný názor, on by nejradši, aby od něho stát nic nechtěl…daně atd. a on nechce nic od státu.
Takže po tomhle „extra potěšení“ jsme jeli na gyndu na kontrolu po šestinedělí…i to jsme zvládly a u dr. jsme i nakojily. Beruška byla naprosto vzorná, jen u dr. už měla hlad tak plakala, zatím co mě dr. vyšetřovala. Nicméně vyfasovala jsem Exluton.

Pak jsme jely domů, jsme u upachtěné, ještěže máme v autě klimu… na jednu stranu dobře, na druhou mám rýmu a bolí mě v krku…klasika, i když jsme „klimovaly“ podle mého názoru s mírou, v autě jsme měly 21 stupňů…teda nastaveno bylo na 21, ale to bylo pořád do auta a z auta…takže jsem teď hotovka.

HANI, vím, žes nedávno psala o homeopatikách v těhu deníčku, kam přispíváš. Myslíš, že Homéogéne 9 je OK??? Teda jestli se může. Mě ho doporučili v lékárně, když jsem byla těhu, tak si myslím, že při kojení se to taky může, i když nic na příbalovém letáku nepíšou.

Zítra taky zdrháme z Prahy, bude ještě hezky, tak jedeme na chatu.

Nejradši bych zalezla hned do postele…nudlím si, bolí mě v krku…klasika nachlazení.

Tak zatím papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.05.05 20:24

Veru,

myslím,že všechna homeopatika by měla být OK,i v těhu,i při kojení,mohou je i kojenci.Nikde jsem zatím nečetla,že by některé vadilo.Ale určitě si raději přečti příbalový leták.Jé,teď čtu,že tam nic nepíšou,tak to určitě neva.
A vy už máte za sebou šestinedělí?????????To je děs,jak to letíííííí.

Jdem zkouknout fotky z Budějic,nevím,jes­tli se sem ještě dostanu.

Pa Hanka a spol.

 
Anonymní  02.05.05 21:18

Ahoj holciny,
v rychlosti se ozyvam, ze zijeme, ale jsem uplne umorena z toho dnesniho vedra a myslim, ze deticky uz toho taky mely plne kecky. Viki se s nadsenim koupal ve vlazne vodicce, asi mu to bylo moc prijemne po tom celodennim cestovani v aute bez klimy - hruza!

Dopol jsem s nim byla na katastru neco zaridit a byl to bes, nebylo kde parkovat, trvalo to dlouho a pak to rozpalene auto, no fakt namka. Odpoledne nakup, nebot jsme meli uplne prazdnou lednici, ze bych ani nemela co Ondrovi dat do pusy. Taky jsem pri polednim spani stacila napsat jednu praci do skoly, no byla to jedna strana, tak to neni az tak velky vykon:-)

Denicek je moc prima, musim dat za pravdu, ze se ted na Ondru taky snazim jit hodne po dobrem a funguje to, ale asi nemame ty vztekaci sceny tak desne. Ze by byl nekdy uplne mimo, to se mi jeste nikdy nestalo. komentare jsem bohuzel jeste nestihla moc procist. Akorat jsem zaregistrovala, ze Jane ukradli kola. Tak to je fakt blby, chapu to rozcarovani a vztek.

Jdu si ted denicek stahnout, hodit sprchu a pak budu cist, uz se tesim:-)

papa

Irena a kluci

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.05.05 22:32

Ahoj holky!

Tak jsem tady,Mates i Klárka už konečně spí a já mám čas na éčko.

Iren,tady bylo taky teplíčko,ale asi ne jako v Praze,tam muselo být jako ve výhni.Holt velkoměsto.
Já si v tomhle počasí moc libuju,dnes jsme podruhé vytáhly kraťásky,já teda těhulaclovou sukni.Ale už jsem si z Litexu objednala tříčtvrteční těhukalhoty a tričko,tak snad mi to rychle pošlou.V té sukni to není ono a mám problém nechat Kárku vyčůrat venku,v kalhotech si čupnu,roztáhnu nožky a to v sukni jaksi nejde,že:o )))).

A jak jsme se měli minulý víkend?Ve čtvrtek jsme vyrazili do ČB,já Klárku prosila,ať mi dá dárek k narozeninám a to ten,že v autě nebude prudit a bude hodná.Světe div se,ona mi ten dárek vážně dala!!!Kousek před Svitavama se jí klížila očka a já ji ukecávala,ať spí až pojedem od doktora.Poradna byla v pohodě,šla jsem hned druhá na řadu a Klárka chtěla jít se mnou,tak jsem to riskla.Byla moc hodná,u Dr seděla na křesle,sice tvrdila,že nebude hačat,ale slezla až když jsem slezla já:o ))).Pak řekla panu primáři „ahoj“,na shledanou z ní nemůžu nějak dostat:o ))).Vše je OK,tvrdnutí neva,čípek drží,CS = 0.Na další ko jdu příští čtvrtek a na UZ za 3 týdny.
Takže zdržení ve Svitavách jen půl hoďky a honem dál.Klárka si seděla vzadu sama,četla si knížku,my s Matesem plkali a za chvíli koukám,že Klarik usíná.Bohužel měla žvejkačku a za žádnou cenu ji nechtěla vyplivnout,takže spala s ní a to celou hodinu a půl.Občas se lehce probrala a zažvejkala,bylo to docela legrační.Bohužel se probrala úplně pročůraná,nechtěla na sedačku dát žádný hadr,ale Martin ji ukecal a cesta pokračovala.Do ČB jsme dorazili kolem sedmé večer a holky se děsně vítaly,to bylo radosti!
Klárka ani nechtěla jít spát,usnula až kolem 22.h,bohužel Eli ráno brzy vstává a o půl sedmé nám bušila na dveře a byl budíček.Dopolko jsme šli holky vyvenčit,Andrea s malým Vojtíškem zůstala doma a my byli za exoty,protože to vypadalo,že máme dvojčata a čekáme takhle brzy třetí dítě.No,asi bych skončila v Bohnicích,stačily nám 3 hodiny jejich řádění a rádi jsme se vraceli zpět.
V sobotu jsme byli v Lesní ZOO u Hluboké,bylo to moc príma,super počasí,většinou zvířata známá z našich podmínek,což se holkám líbilo.Ovšem nejlepší byla opět kůzlátka,ke kterým byl volný vstup do výběhu.jen byly potvůrky kozičky mlsné a pořád po nás skákaly,docela jsem měla strach,aby mi nějaká neskočila na břicho nebo na Klárku.Máme spoustu fotek,nějaké nalouduju,když už vím jak na to.
Večer byl slet čarodějnic,my jeli do nedaleké vísky,Klaruša opět usnula v autě a opět byla pročůraná,až na tričko,takže převlíkačka,pak sníst nějaké grilované masíčko a na náves mrknout na stavění májky.byla to pěkná fuška,chlapi se pěkně nadřeli,ale povedlo se hned napoprvé.Pak už byla tma jak v ranci,Eli a Vojta unavení a jeli jsme domů.Klárka byla naprosto čilá,jak se předtím prospala,takže v autě ani nespala,do pelechu se dostala asi ve 23 h a já usnula dřív než ona.Takže nějaké kecací večery se moc nekonali,buď byli kluci na pívu nebo jsme někdo z nás vytuhnul,zkrátka jsme se všichni 4 nikdy nesešli na společný pokec.Ale holky si hodně vyhrály,takže byl čas i přes den.
Jen ty blbiny,co neustále vymýšlely,jednu něco napadlo a honem to začala dělat druhá,ve vaně vyváděly šíleně,byla to legrace.Ve vaně Klárka začala Elišce ukazovat,že má na prcce dírku,že maminka bebinko pofouká a roztahovala si prcku co to šlo a Eli zvědavka nakukovala.Vůbec nevím,jak na to přišla,někdy před týdnem s tím za mnou přišla,že tam má dírku a chce pofoukat a teď to ukazuje skoro každému.Exhíba jedna:o )))))).

V neděli jsme jeli domů,vůbec se nám nechtělo,bylo krásně a ta cesta před námi…Klárka nezavřela oči a bohužel ani pusu,brečela,vzte­kala se,no cesta eňo ňuňo:o (((.Došlo i na plácance,dost nám brnkala na nervy a taky se snažila vylézt z autosedačky.jsem zvědavá,kdy ji to kňourání při cestování přestane bavit,doufám,že brzy,protože to je děsný.
Dnes jsme jeli koupit sandálky,do Letohradu a to je jen asi 20 km a v pohodě.Prostě delší cesty jsou hrozný.

Sandály jsme pořídili,ale ta cena.....600 Kč a to jsou jen 3 pásky!!!!To botasky stály 420 Kč a to je nějakého materiálu.Když si představím,že za rok budem kupovat boty ještě do školky,to bude pěkněj průvan v peněžence.

Jani,v Leťáku jsme si dali výbornou zmrzku na náměstí a šli do parku,to byla paráááááda,bylo tam moc hezky a já na vás s Karolínkou tak vzpomínala:o ).Dej berušce za nás pusinku:o ).

Ještě si musím dočíst minulý deníček,k tomu jsem se zatím nedostala.Pak napíšu komentáře,teď už asi nic nesesmolím.

Dobrou noc
Hanka a spol.

 
Anonymní  02.05.05 23:06

Veroniko, tak to jsem trubka taky, protože jsem vůbec netušila, že mi rodičovskej příspěvek po porodu seberou!! Brala jsem to automaticky tak, že když jsem teď na neschopence a rodičák beru k tomu, že mateřská dovolená je vlastně taky blbě řečeno něco jako nemocenská (ve stejné výši a taky to chodí na účet od zaměstnavatele… ale v reálu je to vlastně od státu jako soc. dávka nebo co), že mě ani ve snu nenapadlo, že to bude na MD jinak!! To je síla a dost mi to pokazilo náladu, takže celých těch 28 týdnů budu o 3500 Kč lehčí a po těch 28 týdnech brát zase jenom tohle, jestli to dobře chápu…hmmm tak to fakt nevím, kdy budu muset naklusat zpátky do práce a jak to budu řešit, ach jo. No ale jiný by to nebylo ani za 3 roky, ani za 5 let, naše finanční zatížení je kvůli baráku dlouhodobější, tak nic nenadělám. Čekat na druhý děcko do 40 bych nechtěla.

Ještě jsem se chtěla zeptat, třeba Niky nebo kdo má zkušenosti se vzteklounky, jak tohle řeší sestry v nemocnici nebo učitelky v jesličkách? Nebo děti mimo domov scény nedělají, že si v jiném prostředí něco takového nedovolí? Vždyť v jeslích musí být plno vztekajících se dětí, jak to tam ty ženské dělají, když třeba několik dětí najednou odmítá se obout, oblíknout, jíst, mlátí hračkama atd?

Víc toho nenapíšu, jsem dneska nějaká přešlá, není nálada a jsem hrozně utahaná, půjdu dorovnat skříň s hadrama, co jsem začala dnes odpoledne a pak do postele. ČAU JOHANKA

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 03.05.05 08:21

Ahoj Johanko,
zdravím a nakukuji od opičáků. Jen jsem se chtěla podělit o dojmy se vztekáním a jak se k tomu staví tety v jeslích.
Samozřejmě, že nevím jaká fáze vztkání se projevuje u Šimona v jeslích, ale znám ho a vím co dovede. Pravda je, že pouze jednou a to v prvních dnech co tam byl mne tety říkaly, že má tendence se vztekat. Teta ho prý vzala, pevně přitiskla, že vyvalil oči co se to děje (možná byl bez dechu…) A KONEC. Od té doby nehlásily žádné vztekací scény. Vysvětluji si to tím, že kolektiv dětí dělá hodně. A děti obzvlášť na vztekacího kamaráda budou koukat a nechají ho být. A je to jako v knize. Dítě pak samo zjistí, že je to vlastně zbytečné a přestane.
Se mnou doma už je to horší, já jsem děsný pošuk a nerv a přesně si v ten kritický okamžik začnu říkat tak takhle teda ne, ale je to silnější než já a už jedu. A pak jdu hnedka číst chytrou literaturu a říkám si příště to zvládnu!!!!!! Snad jo.
Tak ahojky Fialka.

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 03.05.05 09:59

Ahoj holky,

tak se zase po delší době hlásíme, právě jsme se po týdnu vrátili z chalupy, kde bylo úplně nádherně. Moc jsme si to užívali, kluci byli neuvěřitelně hodný, celý dny jsme byli venku, no prostě pohoda. Viděli jsme i nějaký zmije, Matyáš z nich byl úplně paf.

Teď řeším jak to bude zítra. Máme jet s Markem do Prahy na celý den. Trochu se bojím počasí, chtěla jsem jít s klukama do ZOO a ten den si v pohodě užít, ale prý má pršet. Tak nevím. Výlet mě láká, na druhou stranu bych měla být s klukama celý den sama někde v Praze… Navíc mám domluvenou koupi dvojkočáru - už jsem se rozhodla, na „malým“ městě, kde je všude daleko se mi asi vyplatí. Takže holky pražský, jaký bude zítra počasí :o)))

Zatím jsem nic nečetla reagovat nemůžu, jen jsem postřehla že Janě ukradli kola - to je hrozný, taky by mě to štvalo.

Jo a Johanko, nejsem si úplně jistá, z práce jsem doma už tři roky, ale myslím si, že pokud bereš nemocenskou, nemáš nárok na ten rodičák. Jestli chceš, můžu se Ti na to zeptat, ve čtvrtek jedu na KO po šestinedělí a do práce povezu ukázat Filípka.

Zatím se mějte krásně, já si jdu přečíst deníček - vztekací scény znám a já jako nerv a neurotik dokážu vypěnit téměř v minutě (proto taky ten dvojkočár :o), očekávám větší pohodu)

Katka, Matyáš 27m a Filip, zítra 6 neděl

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 03.05.05 10:02

Ahojky Johanko a Fialko,

u mě v práci se nikdy děťátko nevztekalo a je to určitě tím,že tam mají jiné problémy a hlavní pocit je spíš nejistota,bolest ,strach co se se mnou děje a na vztekání není prostor.Takže v práci jsem to nikdy neřešila.
Ale co s tím dělají v jeslích se hned zítra zeptám a poinformuji.Já se spíš ptám,jak se vzteká a tety řeknou,no jo,ale to samo časem přejde až bude starší.Ale co dělají v dané chvíli jeho vzteku jsem se nezeptala.Tak to zítra napravím,ale myslím,že v kolektivu jsou jiné reakce dětí než doma,kde si na mě troufne vybalit horší scénu.

Koukám,že se Lola trefila do aktuálního tématu.Já mám zase volno a kluky mám doma,ale už jsem vyšinutá,jak Patrik strašně zlobí a kramaří o sto šest.Krásný den přeje NIKA

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 03.05.05 12:22

Tak, změna plánu. Do Prahy se jede až ve čtvrtek a počítám, že to ještě není konečný termín :o)

Deníček je super, snažím se reagovat tak jak doporučuje Matějček, bohužel často bez úspěchu.

Katka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.05.05 12:27

Ahojky KAtko,

no to jste si uzili nadherny tyden, i pocasi vam pralo vice nez dost! Pak se hnedka vse lepe zvlada i s prckama, ze?

Chtelo by to nejake foto maleho sestitydenaka Filipka, at se pokochame. To to leti holky, vzdyt jste nedavno rodily…

Skoda ze zrovna tento tyden mam uzaverku a kupu prace, tak se neurvu, v pondeli byl posledni den, kdy to slo … Jinak bych vam poskytla zazemi moc rada a ponuchala se s malym mimi. A pocasi hlasi od zitrka na pytel, ma se ochlazovat a prset, takze pokud nebudes domluvena s nekym konkretne, toho vyletu bych se i vzdala… V hezkem pocasi je to jedno, placnete sebou do parku, v obchodaku mate zazemi, v ZOO jakbysmet a navic ve ctvrtek maji srazik v ZOO JArni miminka, tak co se treba pridat k nim pokud nebudou prazacky dostupne?

Musim makat, jeste se ozvu

Papa

Sulanek a Nika

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.05.05 13:09

Ahojky!

Klárku si právě odvezla babi,byla pěkně protivná,tak třeba usne na kočárku(Klárka,ne babi:o ))))).A to vstávala až v 9.15!

Téma deníčku je super.Jak je vidět,většinou má problém se vztekáním dospělák a ne dítě.Já patřím k nervákům,kteří se snadno vytočí,někdy svůj vztek ovládnu a někdy to nejde a pak vybuchnu a křičím a letí nějaký ten plácanec přes prdelku.Studenou sprchu jsem zatím nepoužila a snad ani nepoužiju,přijde mi to dost drastické.Ale možná ještě Klárka neměla nějaký šílený exces,tak to zkrátka nebylo potřeba.
Johanko,ty máš buď extra hodné dítě nebo jsi dokonalý flegmatik.

KatkoN,včera jsem zjistila,že máš inzerát na sourozenecký kočárek.Já si pořád říkám,že to s tím prkýnkem musíme zvládnout a zkraje můžu Klárku občas šupnout na sezení k mimču.Dřív takové vymoženosti ani nebyly a třeba moje ségry byly po roce a půl a ta starší prostě musela ťapat.Já jsem ráda za ten skejtík,je to lepší než nic.
Ale jinak ti musím dát za pravdu,že my maminy z malého města asi využijem kočárky mnohem víc než ve velkoměstě,kde většina mamin dojede kamkoliv autem nebo MHD.U nás je všude daleko.

Tak a teď jdu číst předchozí deníček.

Pa Hanka,Klárka 29 m přesně a Arturek 29+1tt

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 03.05.05 13:09

Čauky Šuldo,

i vy jste si to na Moravě príma užívaly, že? Zkusím odchytnout na ICQ Missorku a domluvit se s ní, třeba se do ZOO chystaj taky, jééé pohladila bych si Klíšťátko :o)

Fotky stáhnu a nějakou do galerky šoupnu, zítra razíme na šestinedělní prohlídku, jsem zvědavá jak ten náš otesánek přibírá. Už se na mě začíná i smát, je rozkošnej. A je strašně podobnej na Matyáše miminko…

Jdu se obléknout a pádím do jeslí, večer sem ještě mrknu.

Páčko Katka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.05.05 13:21

Jo KAti, zkus chytnout Missorku nebo Margatku, podle mne to organizuje prave MArgatka, ale nevim jiste, zase jsem to moc nezkoumala:-))) Teda pokud se bavime o tomto ctvrtku. Akurat hrozi opravdu hnus pocasi, tak pozor na to!

Ja si v nedeli chovala spuntika Ondraska narozeneho na SUL termin, vlastne o den mladsiho nez vas Filipek …a to je teda vec, sezrala bych ho snad i s obleckami. Dokonce se na mne nekolikrat usmal! A navic je to malinkate mimi, ted ma snad kolem 3.6kg (narodil se 2.7kg) a ma tak nezkoucke rysy, boze, mne to bere! A Filipek na fotce s MAtyaskem je fakt podobny brachovi, stejne jako Ireny Vikisek Ondraskovi … ze by jste ty deti delali pres kopirak?:-)))

PA a pripadnou PRahu si paradne uzijte! JA budu v DC, ale pokud se mi povede dostat se zpet v rozumnou hodinku, ozvu se ti … v kolik odjizdite? Nabrala bych vas klido i u ZOO, mam to skoro cestou. Jenom to nemohu zarucit, v Decine to je vzdycky nevyspytatelne…

PApa

Sulda

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 03.05.05 13:24

Ahoj Hani,

s kočárkem jsem už rozhodnutá, jsem jako Ty, nervák, který se snadno vytočí. Skejtík sice máme, ale je mi to k ničemu, Matyáš na něm odmítá stát a když ho po:,–(ím na kraj kočárku, tak si na Filipa lehá. Navíc Klárka bude zase o půl roku starší než je teď Matyáš, tak to třeba bude zase jiný. Mě nejvíc vadí, že skoro celou cestu z města, z parku nebo z jeslí na Matyáše štěkám, kilometrovou vzdálenost jdem víc než hodinu a končí to tím, že v kočáru řve hladovej Filip a v podpaží nesu řvoucího Máťu. Takže nás obou chci takových scén ušetřit, myslím že pak budeme mít daleko větší pohodu.

Jdu do těch jeslí :o)

Káča

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.05.05 13:35

Katko,naprosto tě chápu a doufám,že to takhle nebude vypadat u nás:o ((((.
No,Klárka by měla mít dva a sedm měsíců,stejně bych ji na kočáru dýl než do tří let nevozila,tak to bude mít jen o pár měsíců kratší.
A můžu se zeptat,na kolik vás přijde sourozenecký kočár z druhé ruky?Novej je asi hodně drahej,co?

Jdu na písek,Klárka nespala a je s babi na pískovišti za barákem.

Pa Hanka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 03.05.05 18:10

Ahojky, novej stojí okolo 7000 Kč, my ho budeme mít za polovinu, 1 rok starý. Takže ještě rok v záruce. Je to Cam Trolley, maj ho na www.detskydum.cz v sekci kočárky pro dvojčata. Jsem na něj zvědavá. Jo a taky plánuju vozit Máťu max. do 3 let, takže to je u nás za 9 měsíců :o) I když známá má čtyřletýho kluka a vozí ho na tandemu doteď. Chtěla jsem ho koupit od ní, ale chce si ho ještě do podzimu nechat - to budou klukovi 4,5 roku. Ale docela jí chápu, kluk se vozit chce a tak je to pro ní pohodlný.

Jdu to tu připravit na koupání, blíží se večerní prudění :o)

Katka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.05.05 18:43

aHOJKY KOČKY,

vrátili jsme se z chaty, počasí nic moc, ale mě je děsivě, tak mi aspoň mamka pomohla, že šla s Berunkou na procházku a já chrupala s Adámkem…ovšem po probuzení to bylo - můj zdravotní stav - ještě horší…no snad zítra bude líp…klasika chřipka, bolí mě klouby, snad i oči, chraptím a nudlím.

HANI, díky za info, že homeopatika jsou OK. V těhu jsem s nima byla moc spokojená. Jen mi vadí, že se berou tak často a pak na to musím myslet.

IREN, to vedro bylo šílený, já právě z klimy chytla to nachlazení. Ale bez klimy to musel být děs běs. Jak to zvládal Viky??? Já musela Berušku jednou „nad plán“ :-)) kojit. Byla úplně rozhicovaná a měla žízeň jak trám. prý má být tropické vedro, tak nás čeká kojící „záhul“ :-))) Zkusím dát Berušce, až bude vedro, trošku vody, jestli ji zkousne…Adámek ji teda jako mimi vůbec nechtěl.

JOHANKO, ano, pochopila jsi to správně, že Ti v době, když budeš na MD seberou ten rodičovský příspěvek…nemám slov. Teda nevím, jak je to, když jsi na nemocenské.
Já jim budu vracet 1 měsíc, ale dohodli jsme se, že mi to strhnou z porodného. Opravdu, ten náš stát stojí za to!!!!!

KATKO, v neděli a dnes jsme jeli z chaty přes Libeř, tak jsem to okukovala, kde to tak může být, ten váš domeček. Myslím, že jsi jednou psala, že to je řadovka, a ty jsem objevila ve svahu, když se jede od Prahy tak vlevo od hlavní silnice projíždějící Libeří???? Je to ono??? Moc hezký a opravdu kousíček za Prahou.

Zatím se mějte a papa VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.05.05 19:01

Veroniko

doufam,ze se brzy uzdravis,chripka jedna proradna

a k tomu sraziku,mame ho az pristi ctvrtek (12.5 )a s Diny jdeme pristi stredu ( 11.5 ), takze jestli mate volno dorazte prosim prosim :)

pa market a nudlinek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.05.05 19:10

Veru, teď jsem četla tvůj komentářík u nás na Jarňatech:) Já nejedu do Prahy zítra, ale až za týden ve středu, no jedu vlastně do Pardubic, ale uděláme si s dětma takovou mezipřestávku a půjdem do ZOO s Magrátkou, Kacií, Taninou, snad Mart a určitě Missorkou, ale ta to ještě neví:))) Takže jestli se od vás chce kdokoliv přidat, bylo by to supeeer:) Vidíme to tak na srazík kolem 11 u ZOO:) Nebo v dětském koutku dole v tenhle čas. Takže ještě jednou, středa 11.5.2005:) Veru, Šulánku, Esterko, Ivi … a nebudu tu volat dál, prostě kdo bude mít chuť a čas, co říkáte, neuděláme menší srazík Jarňátko-šulánkovský?:)

Diny a koupálek Davča (za 15 dní ročák:)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.05.05 19:27

Ahojky Diny a Magrat,

tak to jsem četla pěkně blbě :-)))) No tak to je supeeeeeeeeee­errrrrrrrrr. Rádi vás uvidíme a budeme s tím PŘÍŠTÍ STŘEDU počítat. Jupíííí. Kočky, kdo se přidáte a půjdete příští středu do ZOO??? Doufám, že bude aspoň trošku ucházejícně :-)))

Už se těším na Delfínka a Davídka chodícího, teď nevím, jak je na tom Julinka od Taniny.

Super, super, super, snad nás neskolí nějaká chorobka a já se do té doby vykřešu z té současné.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.05.05 19:29

Tak teď jsem zjistila, že už i Julinka ťape.....teeeda, taková mimi to byla, když jsem je viděla vloni v říjnu a teď už to jsou velké holčičky a kluci.

Zatím papa VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.05.05 19:38

jee tak super,budem se tesit

hihi jinak delfinek je nejstarsi,ale stale netapajici :),je to nase lenorka. Za ruce to joo,ale saam ani nahodou

tedyy ja se tesim :)

pa market

 
Missorka  03.05.05 19:42

Ahoooj,

už to vím a taky jdeme!!! A tááák se těšíme!!!

Zatím a ahoj ve středuuuu!!!

Peta, Vojta (10m) a Klíště (27tt)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.05.05 19:50

Jupíííí, tak to bude super srazík.

No vidíš Magrat a já už mám Delfínka „zařazeného“ mezi chodiče :-)))

Tak kdo se od nás přidá???

My tam už budeme asi dříve, protože Adámek odpadá celkem brzo, teda v závislosti na času probuzení, což je teď kolem 6 :-(((((( No nemůže být tma??? protože se dal vždycky překecat, že když je tma, tak se ještě spí. Takže když se takhle vzbudí, odpadá ¨kolem půl 1 až 1, ale když tam budou děti, tak třeba i déle.

zatím papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 03.05.05 20:38

Bééééé, jsem prostě mimoň. Do Ph jedu tento čtvrtek, takže se s nikým neuvidím :o((( Snad alespoň Máťu ZOO zaujme natolik, že nebude celý odpoledne zlobit. Nějak to s těma dvěma příšerkama snad zvládnem. Ještě aby nelilo.

Katka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 03.05.05 20:40

Ahoj holky,
předně bych ráda opožděně pogratulovala oslavenkyním Petus a Hance. Přejeme vše nej nej nej!

My jsme se v neděli večer úspěšně vrátili od našich. Já jela ve čtvrtek ráno s dětmi vlakem do ČB. Naštěstí se ve středu ukázalo, že otec tam jede taky, a tak nám odpadla cesta z ČB autobusem k našim. Ovšem přes veškeré redukční snahy jsem sebou vláčela tašku těžkou jako hrom. Přece jen zabalit pro 4 lidi na 4 dny (pro T. tedy jen na 2) něco váží. Navíc jsem nějak neodhadla vzádlenosti a čas potřebný k vyřizování a vše jsme měli odbyté za půl hodinky (já to viděla na 2), a tak jsme se plácli na lavičku u řeky v parku před fakultou. Ovšem ani lebedění v parku já nemůžu mít v klidu. Přišel chlápek, chvíli čuměl, pak si sedl na vedlejší lavičku a já trubka teprve po hodně dlouhé době pochopila, proč je otočený čelem ke mě........ Praseeeeee jedno nechutnýýýýý. Tak jsem zavolala T. a oznámila mu, že hodně lituju, že jsem nevyužila nabídky kolegy policajta, který nás chtěl už před hodinou odvézt na nádraží, protože jsem teď jednak nemusela být zmrzlá jako h…o a druhak jsem se nemusela koukat na nějaký nechutný úchylácký prase, na kterého nejspíš ty policajty brzy zavolám. Na to konto se ten..... rychle zvedl a mazal pryč. No klepala jsem se ještě pěkně dlouho. Já prchnu z kraje rybníků do velkoměsta, kde by se to podobnými magory mělo jen hemžit a nenarazím na jedinýho. Pak si na skok odjedu do rodného kraje a bum. Naštěstí nás rychle potom nabral otec, který měl ovšem ještě nějaké schůzky a všude se vykecával, tudíž jsme domů dorazili skoro ve dvě. Chudák Kája už byl hotovej. Není divu, když jsem je vzbudila v šest a normálka jsou schopný spát do devíti. Já to po obědě zalomila s ním, což jsem neměla dělat, protože tím pádem vydržel spát do šesti. No den úplně naruby. Takže jsme se koukli na večerdu a šli do půjčovny pro Shreka, aby mohla matka v klidu uspat segřiny děti, které hlídala, protože ségra odjela do Egypta. Domů jsme dorazili před devátou, vykoupali se a šli koukat na video. Nemělo smysl Káju cpát do postele před desátou. Zato Honzík byl chudák na usnutí už u videa. Druhý den jsem vyfasovala všechny čtyři děti a vyrazila jsem s nimi na hřiště, ovšem nejdřív k doktorovi pro recept na antikoncepci. Toho jsem se teda děsila, protože má ordinaci v podkroví, takže transport dětí by byl poměrně vyčerpávající. Naštěstí zvědavá sestřička šmírovala z okna, co se kde děje a volala, že tam doktora stejně nemá a recept, že mi přinese dolů. Docela klika. Pak jsme to vzali parkem kolem řeky, kde jsem zmerčila u stromu labuť a poslala jsem „velký“ kluky, ať si ji jdou prohlídnout. Běhali tam jako trubky a ječeli, že ji nevidí. Tak jsem zajela kočárkem s Julčou skoro k řece, kam zatím labuť zmizla, natrhala mlíčí a jala se dětem předvádět, jak si labuť pochutná. Kája zatím narval trávu a šel tam se mnou. No stala se z toho noční můra. Labuť bleskovou rychlostí vyletěla z vody a vrhla se na nás. Jednak na kočár, kterému se jako z pr…e zasekla kola a pak tedy hlavně na Káju. Já jen ječela na Káju, ať utíká. Jenže ten jen stál a řval hrůzou. Labuť teda beze sporu vedla. Když jsem se teda rozeběhla, že obětuju Julču a zachráním si Káju, tak se labuť neomylně rozeběhla ke kočárku. Káju začal klovat do hlavy - klika, že měl kšiltovku. To jsem se nekompromisně napřáhla a téměř jí nakopla. Pak zase na pomoc Julče, zatím chudák Kája zakopl a labuť zůstala stát nad ním. Tak jsem popadla klacek a hodila ho po ní. Popadla jsem Káju pod ruku a kočár vyrvala téměř bokem zpět na cestu. Kája pořád brečela a opakoval, že jí chtěl jen dát papání. Bohužel při tom všem ztratil lopatku a hrabičky, a tak jsem se musela na labuť vydat znovu. Když jsem si konečně sedla na lavičku u pískoviště, tak jsem málem dostala dodatečně infarkt. Drobnosti typu: Julča zakopla, padla obličejem do písku a běžící Kája ji přehlídl, padl na ní a zůstal jí sedět na hlavě, čímž ji zaryl ještě hlouběji… to mě už nechávalo poměrně chladnou. Pak už jsem v sobotu dopo vyfasovala jen Julču s Kájou. Ty dva velký dostal na starosti táta (děda). Večer za námi dorazil Tomáš se psem. Co ovšem dorazilo mě, byla ségra. Přiletěli klasicky s několika hodinovým zpožděním, tak máma vzala její děti, že je uspí u nich doma, abychom se vešli my ostatní u nich. Ségra jí sdělila, že děti ještě nechce, protože mají domluvenou oslavu. Bože to je krá.......aaa­aaaaaaaaa. V neděli mě hned po pozdravu poslala do ......, protože jsem dostatečně neocenila její opálení. No to mě vytočilo tak, že jsem prohlásila, že mámě popřeju rovnou a jedu domů a na nějakou hromadnou oslavu (máma a ségra) tam čekat nebudu. To vytočilo otce, který prohlásil, že za všechno můžu já. Jednak jsem prý určitě záměrně provokovala, protože hodná Hanička by nikdy nic tak ošklivého bez příčiny neřekla, a druhak jsem to všechno udělala já proto, že jsem naštvaná, že já u moře nebyla. Sice jsem si o něm pomyslela, že je trapnej ubožák, ale chtělo se mi vzteky a bezmocí brečet. Oslava byla nakonec docela v klidu. Akorát ségra se válela a odmítala se o děti starat, protože jak sama prohlásila - ona má oslavu. Po večeři řekla mámě, že by bylo dobrý kdyby tam děti zůstaly, protože tam jsou moc spokojené. To už jsem nevydejchala a řekla jí, že další vhodný krok by bylo dát je k adopci.
Včera jsem jako trubka téměř zapomněla, že má Kája jít na očkování. Přiltěli jsme tam 15 min před zavíračkou. Kája mě docela překvapil, protože při vstupu do ordinace zaječel „nechci píchnout“. A taky že u toho pak fakt pojekával. Já ho klasicky rozptylovala zepředu, když tu najednou se na mě otočila doktorka s dotazem - vy ho bijete????!!! Krve by se ve mě nedořezalo a civěla jsem na ní jako puk. Pokud Kája dostává plácanec, tak většinou při uspávání a to mívá převážně plínku. Tak jsem se vymrštila, abych věděla o čem je řeč a zadívala jsem se mu na zadek. Musela jsem uznat, že při podrobném prozkoumání, to něco, co měl na zadku vypadalo jako obitštěná mezera mezi prsty. Ale přišlo mi to jako úplná blbost. Teprve když jsme vyšli ven, tak mi to doteklo. Bylo to ruka. Když jsme se v poledne vraceli z pískoviště, tak frajer vzal flašku s jupíkem, postavil se ke zdi, pořádně jí zmáčknul a vystříkal vše co tam bylo na zeď. No tepláky měl dole v mžiku a raz, dva, tři plácance přes zadek ještě rychleji. Takže teď nejspíš až přijdeme do ordinace s bolením v krku, tak mu nejdřív porhlídnou břicho, jestli mu tam netípeme cigarety. Cestou od MUDr. jsme úspěšně koupili sandálky, protože se včera v tom vedru ukázalo, že vlastně žádné nevlastníme. T. dnes ráno odjel v podstatě až do pátku na Slovensko. Tak doufám, že to tu přežijeme v klidu. Nebudu si radši nic pochvalovat, abych to sama nezakřikla.
Jdu pokračovat dalším komentářem.
Ahoj Esterka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.05.05 20:40

Veru a ostatní…

tak mi jedna dobrá dušička od nás prozradila, že ve středu 11. května se chystají dráhy stávkovat!!! Nevíte někdo něco bližšího??? Já se picnu, to pak nepřijedu, protože busem si s dětma tak daleko (Praha - Pardubice) netroufám…tak uvažuju i o variantě, že bych pak jela fakt až ve čtvrtek…ale na 99% bych radši tu středu…no dělám v tom pěkný zmatek. Ale za to já nemůžuuuuu…

Diny

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.05.05 21:38

Ahojky Diny,

já se to o stávce dozvěděla až z éčka…fakt netuším, co se má dít, no to by mě teda mrzelo :-(((((((((((((((((((((((( Možná na ceských drahach.cz není nějaké info???

papa, Adamíto vytuhnul, Beru už v 7, tak jdu za nima.

papa VABE

 
Anonymní  03.05.05 21:57

Ahoj, mám jen v rychlosti jeden dotaz na Veroniku - tys přece taky „normálně“ pracovala a pak šla na neschopenku ne? A brala jsi nemocenskou a rodičák k tomu. Nebo jsi odešla z práce na neschopenku jen 1 měsíc před nástupem na MD (ten měsíc, za který jsi vracela rodič.příspěvek?) Že by to po mně vymáhali zpětně za několik měsíců, co ho možná neoprávněně beru k nemocenský??? To snad ne!?!? Brala jsem to laicky tak, že nemocenskou mi prostě platí firma a rodičák je soc. dávka… (a ono je vlastně soc. dávka obojí, to je jasný) A že se dodnes nikdo ze sociálky neozval? Mají tam bordel? Já žila v domnění, že v odebírání dávek jsou oni hodně rychlý, když jsem předtím nastoupila do práce (tehdy se ještě nesmělo k rodičáku moc přivydělat), tak mi od nich přišel dopis snad okamžitě po týdnu, že mi odebírají dávku, blablabla. Úplně mě polilo horko. Katko, budu ráda, když se zeptáš, díky, ať vím, na co se psych. připravit, na tohle jsem vůbec nemyslela, spíše jsem si tak lebedila, že beru max. možnou nemocenskou plus tři a půl k tomu, což není vůbec špatný, proto se do práce v těhu nehrnu.
Johanka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 03.05.05 23:09

Tak jsem tady zase.
Jani, je mi vás moc líto s těma ukradenýma kolama. Hajzlové prostě žijou všude. Ale je to tak hnusný. Já si ale snažím říkat, že boží mlýny melou.....

Veroniko, lituju tě s tou nemocí hnusnou, zákeřnou..... Kdybys potřebovala nějak pomoct, tak se ozvi. Kdyby to Adámek zvládl, tak bych je mohla třeba vzít všechny někam na hřiště. Prostě jsem ti v rámci možností k dispozici. Emička je teda pěkný jedlík. Sláva jí! A gratlulujeme k dobrým výsledkům z kyčlí. Široké balení by byl v létě fakt opruz.

Niko, teda s tou manželovou bouračkou fakt klika, že to byl „jen“ otřes mozku. Pokud padne víc „pro“ pro Prahu, tak už se na vás moc těšíme. Pokud by se našel nějaký byt v naší lokalitě, a tudíž jste měli školku v dosahu nás, tak můžu fungovat jako příležitostný vyzvedávač a hlídač dětí. Myslím, že jsi kdysi psala, že takhle nějak to praktikuješ se svojí kamarádkou.

Teda Šuldo, co vy jste toho holky stihly za jeden víkend!!! Klobouk dolů. Určitě to bylo všechno moc prima.

Hanko, vy jste si jihu taky pěkně užívali, co? Až na to vaše cestování. To vás lituju. Mám to ještě živě v paměti s Honzíkem. To byla hrůza hrůzoucí.

Jo s tím rodičákem a mateřskou jsem kdysi taky narazila. Samozřejmě mě ani ve snu nenapadlo, že bych měla odhlašovat rodičák na Honzíka, když jsem se o něj dál doma starala. Nakonec to tedy vyřešili stejně jako u Veroniky, prostě mi z porodného nezbylo skoro nic. A to jsem se tak těšila, protože tehdy bylo poměrně čerstvě zvýšené. Pěkně mě to vytočilo.

Petus, je mi líto Michálka, že musí takhle trpět vysokými teplotami. Snad to bude rychle pryč.

KatkoN, pokud byste stáli o naši společnost, tak bychom se do ZOO ve čtvrtek vydali na chvíli s vámi.

Irenko, jsi šikulka šikovná, jak skvěle zvládáš školu. Jen tak mimochodem psát seminárky během doby, kdy dětí spí, no tý jó. Na to teda nemám.

Kristýno, přejeme hlavně pevné nervy, ať to mega stěhování všichni přežijete. Hele a jak to bude v reálu probíhat? To vám tam jako přistaví ten kontejner před barák?

K proběhlé počáteční debatě k tématu deníčku se nechci moc vracet a šťourat v tom. Jen si myslím, že ne na všechny děti platí stejné metody. Pokud má některé dítě záchvaty vzteku, při kterých je možné odvést ho do jiné místnosti, vysvětlovat mu něco a pak ho tam zanechat na x minut, tak to prostě nejsou ty „pravé“ záchvaty. A od psychologa, který má vlastní TV pořad mi přijde dost neprofesionální tvrzení, že na každé dítě platí univerzální cesta. A k tématu sprchování… Mám především krátkou poznámku - Nikdy neříkej nikdy! Být totiž Kája moje prvorozené dítě, tak asi taky moc nechápu, proč na dítě chodit se studenou vodou. Prostě není důvod. Důvod pro mě totiž není to, že se někde válí, řve, mlátí mě atp. Ovšem pokud si vzpomenu na Honzíka, který jak teď potvrdila MUDr. má regulérní hysterické záchvaty, tak bych chtěla vidět někoho, kdo by nechala svoje dítě dusit se s pěnou u pusy a očima protočenýma v sloup. Dospělí hysterici pokud se nepletu mají dopručeno vdechovat neokysličený vzduch, třeba z pytlíku nebo z vlastních dlaní. No nedovedu si představit, co bych mu způsobila ještě tím, že bych se na něj vrhla s mikroteňákem. Prostě polít ho, aby se nadechnul bylo nejjistější a nejrychlejší. Já to udělala asi 5×. Příjemné mi to rozhodně nebylo. Zato Tomáš je na tom asi tak stejně jako Veroničin Tom, ten by je políval, jen začnou víc ječet. Mimochodem zrovna v neděli využil mojí nepřítomnosti a cáknul dlaní studenou vodu Kájovi do obličeje. Jen jsem to zjistila, tak jsem způsobila ještě větší řev, než původně Kája. Hmmm tak mě tak napadá, že mě příště možná polije taky. Jindy tady trapně běhá s hrnkem, že si běží pro vodu, a já před ním skáču a zastavuju ho. Teda to je tak dvakrát do roka, aby to nevypadalo, že boj o vodu je u nás nějaká frekventovaná zábavička.

Jo ještě jen tak na okraj. Jsme opět bez dveří. Firma se fakt vyznamenává. Pomalu to bude rok, co jsme je objednali. Nejdřív měli měsí skluz, pak dodali jiné, vyměnit je měli po Vánocích. Dnes měli přijet před desátou, ovšem přihasili si to v půl devátý. Já samo nahá a v raním shonu. No seřvala jsem je. Sice tvrdí, že na tom makali celý den, ale prostě to přesto nestihli udělat. Takže je přivezou zítra odpo. Lemplové!
Tak se mějte všichni krásně.
Ahoj a dobrou noc!
Esterka & spol.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 03.05.05 23:22

Ahoj Johanko,
sice to nebyl dotaz na mě, a taky hlavně KatkaN to objasní úplně dokonale, ale něco k tomu napíšu - možná blbě :). Já si myslím, že Veronika bude vracet ten jeden měsíc od porodu, resp. od nástupu samotné mateřské. Klasická nemocenská s tím snad nemá co do činění. Vždyť Veronika byla na nemocenské vlastně už od ledna, mateřskou nastoupila až někdy v únoru, tak to by vracela aspoň tři měsíce a ne jeden. Takže myslím můžeš být v klidu. A rodičák není podle mě ta klasická sociální dávka, kterou vyplácejí „města“, ale dávka státní sociální podpory a to je (nebo aspoň, co já tam vypomáhala, tak byl) jinej úřad - patřilo to pod okresní, ne pod městské úřady. Ale to je vlastně šumák. Prostě si myslím, že normální nemocenskou můžeš brát. No i když teď jak na to myslím, tak mám dojem, že na tom papíru k rodičáku je nějaká kolonka, jestli pobíráš nějaké jiné dávky. Ale nejsem si jistá, jestli se tam ptají zrovna na nemocenskou. Zkus kouknout na www.mpsv.cz, tam je ten tiskopis ke stažení. Hmmm tak jsem v tom udělala akorát pěknej hokej. Přemýšlím, zda to celý nesmazat. No tak to zas taky ne.
Esterka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.05.05 23:51

Ahojky!

Ani jsem už nechtěla psát,právě jsem dočetla minulý deníček,ale jak vidím,že písla Esterka,tak se taky musím přidat.

Holky,to jako až si zažádám na OSSZ o placení MD na těch 28 týdnů(musím sama,neb jsem zaměstnanec malé organizace),tak musím na jiném úřadě hlásit,že pobírám dávky na druhé dítě,aby mi přestali posílat těch 3500 Kč???????Já myslela,že jsou propojení a automaticky mi budou posílat „jen“ těch 69% platu…
Vím,že když půjdu do práce,až budou Arturkovi 3 roky,tak musím odhlásit posílání dávek,automaticky je posílají až do 4 let věku dítěte,ale tohle.....

Esterko,víkend u vašich opět nezklamal,co:o (.S tou labutí to je síla,ony prý mají děsnou sílu a jsou schopné umlátit křídly člověka!!!!A to jsem šla v sobotu s Klárkou v ČB k Vltavě se na ně podívat zblízka!!!Ony sice byly na druhé straně břehu,ale jak nás viděly přicházet,tak připluly až k nám.No,už to nikdy neudělám,asi bych zešílela,stát se mě to,co tobě.Stačila mi ta kůzlata,co se na nás vrhala v ZOO.

Kristy,jak to s vámi vypadá v NY?Už je vše sbaleno?Přeju vám šťastnou cestu do ČR a nic tam nenechejte,asi by se pro to těžko dalo vracet:o )))))).

Niko,právě jsem četla,co se děje u vás doma.Naštěstí to byl „jen“ otřes mozku,ale všechno zlé je pro něco dobré a snad vyřešíte vaši rodinnou situaci co nejlépe.Chápu tě,že se špatně řeší něco,co s sebou nese i negativní věci,ale pokud si budete s Vaškem bližší,tak to asi za to stěhování do Prahy stojí.Práci tam seženeš stopro,třeba hned i jen na ranní,penízky jste stejně chtěli investovat do domečku,tak to vyjde šul nul a kluci i ty budete mít tátu doma mnohem víc.Už jsem o tomhle vašem pendlování HK-Pha přemýšlela mockrát,já bych to asi nezkousla,nechtěla bych být celý týden sama.Takhle to má ségra,už několik let a vůbec jí to nezávidím.Mají sice víc peněz,ale za jakou cenu…

Petus,jak je Michálkovi,už je zdravý?Koukej se někdy ozvat,vidím tě často připojenou:o ).

Blani,tak ty máš už novou práci blíž k domečku,to je bezva!!!!Těch pár týdnů dojíždění holt zvládneš,určitě to za tu práci stojí.Moc vám to přeju,krásné bydlení na vsi,slušná práce,spokojená Any,co ještě nějaké to mimi…časem…????

Nějak neplníme plán,holky,honem do rozmnožování,nám s Ivčou se to pomalu krátí,ať tu není Johanka s bříškem sama:o ))))).

Johanko,mě břicho už s Klárkou tvrdlo asi od 20.tt a to třeba 10× denně.Ke konci i 5× za hodinu a při každém pohybu.Pokud se nemění CS,není třeba to nějak řešit.Vyčetla jsem to mockrát v poradně Dr.Kouckého na www.porodnice.cz.On se specializuje na rizikové těhu a předčasné porody a prý tvrdnutí vůbec neva,pokud nebolí a CS je 0.Já teda poprvé brala magnézko a efekt byl nulový,takže jsem ho vy:,–(ila.Teď mě tvrdnutí před týdnem zlobilo,tak jsem si ho na:,–(ila a po čtvrteční kontrole jsem ho přestala brát,primáři jsem o tom šutrovatění řekla a když byl CS 0,tak říkal,že se nic neděje.
Ale v poradně to řekni,co doktor,to jiný názor.

Jdu zalehnout k těm mým bobkům.Zítra jdem objednat postel pro Klárku,bééé,vůbec se mi ji nechce dávat spát do pokojíčku,já to obulííííííím:o (((((.

Pa

Hanka a spol.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama