Nika, Adámek a kamarádi........tentokrát od Ireny

Rodičovství

Ahoj holčiny a děťátka, název tohoto deníčku asi napověděl, že na mě poslední dobou dolehl splín a mírná deprese. Ale na druhou stranu to ještě není tak hrozné a tak jsem si řekla, že vám napíšu, jak se máme, co prožíváme a aspoň zase můžeme trochu porovnat (i když se to nemá?), co ti naši lumpíci dovedou :)

Abych začala od začátku. Depreska na mě padla není to tak dlouho a v podstatě ani neměla konkrétní důvod. Ráno se probudím celkem v pohodě a pak během dne to na mě postupně padne a já nemám do ničeho chuť, přijdu si unavená a víc podrážděná, což se projevuje většinou tím, že se nechám od dětiček rychleji vytočit. Už jsem si tu stěžovala několikrát, jaký je Ondra paličák. Hned ráno (a to fakt s každodenní pravidelností) to začne tím, že kňourá, že nechce sundat pyžamo a obléknout se. Pod pohrůžkou (někdy to trvá déle, jindy to celkem jde) , že nebudou pohádky se mi povede narvat na něj domácí oblečení. Následuje negace snídaně, kterou pak slupne u dopol. sledování pohádek (vím, je to nevýchovné). Další problém nastal v tom, že Viki již leze a samostatně zkoumá terén a Ondrovi hračky. Tož nastává boj o hračky. V tuto chvíli Ondra neváhá využít fyzické převahy a Vikiho klidně kopne, strčí, bouchne, načež je řev a já začínám pěnit. Pokračování probíhá venku, že nechce někam, kam potřebuji a naopak, popř. nechce vlézt do autosedačky nebo nechce ven vůbec. Ale to jsem již psala do minulého deníčku. Večer máme problém s koupáním a pro změnu oblékáním pyžama. Ukládání do postýlky je relativně v pohodě, aspoň něcoJ

Vikiho specialitkou je naléhavé kňourání, kdykoliv mě nevidí, přisání se mi k noze (klíště hadr), kousání a škrábání do ramen a prsou a hlavně špatné spinkání v noci, to by nejraději spal s mým prsem v pusince a běda jak mu vypadne ven.

Takže moje depka se začínala pomalu vynořovat, říkala jsem si, proč zrovna já musím mít takové a makové děti, proč je Ondra takový paličák a Viki závislák a trochu jsem se litovala, hlavně v tom stylu, že se pořádně nevyspím, neustále jsem jenom s dětma a že už mě nebaví neustále utírat prdelky a stavět kostky. Jeden večer jsem zasedla k televizi a zrovna dávali dokument o útoku v Beslanu. Věděla jsem, že bych se neměla koukat, ale samozřejmě, že mi to nedalo a já celý dokument shlédla. Udělalo se mi úplně špatně, brečela jsem a v duchu si říkala, že si už nesmím stěžovat, ale naopak děkovat Bohu? za to, kde žijeme a jak žijeme. Není nic horšího, než poslouchat maminky, které vyprávějí o tom, jak přišly o svoje děti. Je to už 14 dní, ale ta slova se mi přehrávají v hlavě do teď. A pak je mi jasné, že Ondra je hrozně chytrý a krásný zdravý kluk, Vikísek to nejšikovnější „miminko" pod sluncem a že jejich úsměvy, smích a mazlíkovaní mi nikdo jiný dát nemůže a je to nade všechno ostatní, co člověk může prožít !!! Teď jsme pro ně středobod vesmíru, milují nás a obdivují, i když to tak někdy nevypadá a uteče ten čas příliš rychle na to, abych ho promarnila nějakým depkováním. Nejvíc si to uvědomím, když vidím jak v pyžámku už chrupou ve svých postýlkách, to je nádherný pohled!!!!!!!!!­!!!!!! Ten miluju!!!!!!!!!!­!!!!!!J

A teď konec s filozofováním a krátce k dovednostem:

Ondra:

1. Jsme už asi tak měsíc úplně bez plín a bez nehod, tož vypadá, že máme vyhráno
2. Mluvení možná malé zlepšení, ale nic výrazného, bohužel
3. POZOR!! dnes poprvé byl sám v dětském koutku v Globusu a my zatím nakupovali a prošlo to bez problému, huráááááááá

Viki:

1. Leze úžasně a rychle, cílem je dolézt někam a postavit se a následně podél gauče, stolu apod. chodit a fakt mu to jde, takže na rehabilitaci si nás už vyškrtli, huráááá
2. Na kontrole kyčlí zatím nezjištěna jadérka, takže další ko za dva měsíce na rentgenL, ach jo
3. Krásně baští příkrmy všeho druhu, i syrové ovoce a to jsem u Ondry neznala.
4. Říká MAMA MAMA MAMA !!!!!!!!!!!!! Ne vždy jsem happyJ

Pro tentokrát je to ode mě vše.

Verče přeji krásnou dovolenou, Johance pohodový porod, Ivče sklidnění Mojánka, Háně ať Ajinka přibírá na váze, Martě už žádnou spálu v rodině a všem ostatním báječné babí léto!!!!!

Papa

Irena, Ondra (skoro 32M) a Viki (skoro 9M)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 14.09.05 22:09

Ahojky,

tak si neodpustím být první. My jsme v podvečer byli u řeky opékat na dřevu, které jsme si dovezli ze Skotska, bylo to fajn, jen jsme to trošku protáhli a tak je Kája teprve ve vaně.

Já se cítím mizerně, mám dostat MS, ale stále nic a je mi pod psa. Už mi to dělá pár měsíců, když nekrvácím, tak mě bolí hlava, motám se a celkově to za moc nestojí. Teď už by to bylo třetí nekrvácení v řadě. V Čechách jsem byla za holčičandou, ta tvrdila, že jsem v pořádku, našla pouze maličkou cystu na vaječníku (prý naprosto nepatrnou). Tak nevím. Prý mám brát HA pravidelně (což se snažím a minulý měsíc mi to i snad vycházelo), nebo je to stresem a častými změnami prostředí, prostě nevím. Vážně přemýšlím vy:,–(it HA trošku dříve, než jsem chtěla, protože tohle mě neba.

Jdu vytáhnout Káju z vany a pokud neusnu s ní, tak se ještě ozvu.

Jana a Karolínka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.09.05 22:11

Hurááááááá,první:o ))))

Iren,moc hezký deníček,i když píšeš,že máš depku,tak na mě z něj prostě dýchla dobrá nálada:o )).
Ondrášek prožívá těžké období,jak je vidno,máme to doma každá,jen některá trochu horší.A s tím vypěněním to mooooc dobře znám.Dnes např.Klárka Áju šťouchala do obličeje brčkem!!!!,naštěstí jsem přišla včas.Pak jí chtěla čistit zuby,taky jsem to zatrhla.No a navečer našla stříkačku a začala jí rvát Ájulce do pusiny,jak to vidí u mě,když ji dokrmuji odstříkaným mlíčkem.
Fakt mě z ní někdy picne.Ale dnes jsem na ni ani nějak nevyjela,ani plácanec nedostala,asi jsem měla lepší den.Někdy je to se mnou horší(únava,ne­vyspání,…)a vyjedu za den mockrát.
Vikísek je šikulka,jak už leze,však už je pomalu třičtvrtěročák,děs­ně to letí.A už se „těším“,jak se holky taky budou rvát o hračky…

Veroniko,tak ty máš známosti…No jo,ten seriál(Ordinace…) opravdu není pro náročného diváka,ale jak jsi psala,něčím se živit musí.Je těch seriálů teď nějak moc,nic jiného nestíhám.A v pátek si nemůžu nechat ujít Angeliku.Jsem asi praštěná,ale tuhle romantiku prostě žeru,sice se dost tlemím při milostných scénách,ale jinak je to krásně výpravné,ta doba,kostýmy…Lud­víka XVI.prostě žeru:o ))))
Ohřívačku bych nehrotila,taky si myslím,že ti příkrm můžou ohřát kdekoliv v restauraci.Já jsem měla velmi dobrou zkušenost z dovči před dvěma lety,až jsem byla překvapená,jak jsou čecháčci ochotní.V jedné restauraci ve Vrchlabí dali příkrm dokonce i do misky s podšálkem a ubrouskem a dali k němu nerez lžičku:o ).
Tak si myslím,že v cizině to bude ještě lepší.
Berunka má asi spurtík,je to klasika v 6 m. a příkrm je určitě řešení,pak dokojíš a je to.Tak Berunce přejeme zítra dobrou chuť a pak poreferuj,jak jí mrkvička chutnala.

Šulánku,sice svátek neslavíš,ale jak psala Claudie(bože holka,ty fakt za chvíli budeš rodit!!!!),my ti svátek stanovujem na dnešní den a hotovo.
Takže všechno nejlepší,ať je depka brzy pryč a ty máš pořád jen radost ze života:o ).

U nás nic nového,váhu už mám doma,ale dnes se mi do vážení nechtělo,tak to zkusím zítra.
Klárce dnes přijela Eliška z ČB,to bylo radosti a holky si hned daly pusinky.No,vzápětí se teda mlátily šutrama do hlavy,ale to je normál,že?
Kámoška mě povzbudila v kojení,její roční chlapeček má něco přes osm kilo,kojila plně do půl roku a žádný extra přírustky neměla a ona vydržela a kojí ho dodnes.Ale prý s jídlem hodně zlobí a prso už moc nechce.No,je to vidět na váze,je to střízlík,ale těžkej pohodář,je pořád vysmátej a je to šikulka.

Papa a užívejte posledních sluníčkových dnů.
Hanka,Klárka a Ája skoro dvouměsíční

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 14.09.05 22:16

Haha,

nestihla :-)))))))))). Nemáš psát tak dlouhý komentáře.

Jana

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.09.05 22:27

Teda Jani,já tu smolím takovej dlouhej komentář a ty mi vyfoukneš první místo,to se nedělá:o )))))).
S tou MS je to divný,vždyť by měla přijít v pauze mezi prášky ne?Ale hlavní je,že ti Dr řekla,že jsi v pořádku.
Jooooo,já zapomněla,v Po jsem byla na kontrole po šestinedělí a všechno je v pořádku a nakonec jsem skončila na Cerazette.Do tý Mireny se mi pořád moc nechce,z tělíska mám divnej pocit.Ale kdybych dopředu věděla,že mi to nebude nic dělat a zmizí mi MS a že přes ni neotěhotním,jdu do toho.Ale to bych chtěla moc,že:o )))).
Péťa psala v PSTM,že si nechá dát tělísko,ale něco jiného…Třeba pak písne co a jak.
KatkoN,ty máš předpis na Mirenu?Můj Dr se ani neptal na jinou antiko při kojení,vím,že někteří nechtějí tělíska dávat a s Depo Proverou taky někteří nemají moc dobrou zkušenost,tak jsem to nechala na tom Cerazette,ale je to pálka:o (.

Abych nezapomněla,Es­terko,moc držíme palečky,ať vyšetření dopadne dobře,nedivím se,že jsi bez nálady.Tak tfuj,tfuj pro štěstí.

Jdu pít kojo čaj,se mi po něm ještě bude stýskat,docela mi chutná.Teď střídám Megafyt s Dr.Popovem,každý má jiné složení a chutnají mi oba.

Pa Hanka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.09.05 22:29

Vím,viz níže…
Taky jsem koketovala s myšlenkou,že napíšu jen,že jsem první a pak teprve budu smolit komentář,ale jsem líná:o ))))).

Nebudete mít to ICQ,že bysme někdy pokecaly?
Nebo konečně uskutečníme nějakej hovor přes Skype.

Pa Hanka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.09.05 22:38

Čauky,

jo jo, recept na mirenu mám. Nevím jestli jsi četla moji odpověď v diskuzi, psala jsem tam, že mi dva gynekologové (neznají se) Mirenu doporučili. Prý je to to nejlepší, co mi v dnešní době můžou nabídnout. Jsem na to zvědavá, už mám domluvený, že mi ji příští týden zavedou. Jinak moje dvě kámošky ji mají, a obě jsou bez problémů.

Jo a já ICQ mám, takže můžeme někdy pokecat. Skype ale instalovat nebudu, už díky ICQ manža významně povytahuje obočí :o)))

Jsem slaměná vdova a první noční kojo se kvapem blíží, tak to půjdu asi zalomit. Nevím že ten Fíďa bez toho prsa nemůže pár hodin vydržet :o)))

Pa pa a pusu kočičkám. Katka a spol.

Ps. jo a žádám si aktuální foto do galerky :o)))

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.09.05 23:07

Katko,

odpověď jsem nečetla,nikdo mi tam nepsal,tak jsem to vzdala a už jsem nemrkla,jeslti nepřibyla nová odpověď.

My máme Skype už dlouho,u nás zase manža prudil s ICQ a teď pořád s někým plká:o ))).
Musím si zaregistrovat své číslo,taky všechno Mates nemusí číst,že jo?

No a nějakou fotku přihodím,v galerce je jedna asi 14 dní stará.

Tak dobrou a Fildovi sladké mlíčko:o ))).
Hm,sladký to je až až,jak odstříkávám,tak mám z toho vždycky zalepený ruce,Tatra mléko hadr:o ))).

Hanka

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 15.09.05 00:37

Ahoj holky,
tak jsem přelítla deníček-moc se ti Irčo povedl,jako bys mi mluvila z duše.Přesně tyto pocity zažívám ,ale hlavně jsem zažívala ještě tak před půl rokem,je to čím dál s klukama lepší a říkala jsem si,že by se mi moc líbilo,kdyby mi tak za rok touto dobou přestali růst.Nebudou ještě školou povinní,ale už budou samostatní,ale pořád ještě mazliví.Dost obdivuji holky,co plánují třetí ratolest.Já už mám vybráno nadosmrti,dvě mi stačí až až.

Mám novinku,moje sestra porodila před týdnem chlapečka Daniela,tak se jim povedl páreček.Je zdravý,všechno je v pořádku ,tak máme radost v rodině.

Jinak mi jedeme zítra na 4 dny ke tchýni,tak se docela těším.Nebudu vařit=huráááá a je tam u nich nádherná příroda,tak půjdem na houby.Doma se to pomalu ale jistě obrací k lepšímu.Akorát mě pije krev ta nevím jak ji nazvat.Pořád Vaška bombarduje zamilovanými smskami.On už jí i přede mnou vynadal,ať ho nechá na pokoji,tak ona si pro změnu začala vymýšlet,že jí píšu já =no je to síla.Já jí samo žádnou neposílala,nemám potřebu se schazovat,ale vím že si to musí vyřešit on=jen mám dost často nutkání za ní zajet a rozbít jí h…Ještě ,že netuším kde hnije,protože jsem v tomto případě cholerik a v kritických chvílích se neznám.On mi řekl,že když mu zase nějakou pošle a já jí objevím(do mobilu mu ale nelezu),mám mu to v klidu říct a on že to s ní vyřídí.Ale ona je snad psychopadka.No co byste chtěly po 20leté slepici.Tak se už těším,že tohle období snad zdárně přestojím,jí to přestane brzy bavit a bude snad klid.
Vašek je teď doma,do práce jde od října,ale mě to momentálně vůbec neva,jsme jako rodina pořád spolu a docela si to užíváme.V. bude pracovat v Pardubicích,takže bude denně jezdit domů a snad se to urovná.Ta Praha nás prostě dost odcizila a rozhodně nám to neprospělo.

Jsem teď v Práci,ráno hned vyrážíme,tak budu utahaná jak kotě.Jo a ještě jsem chtěla napsat,že stále úspěšně hubnu,nemám zatím pocit hladu tak to jde snadno,tak uvidíme,kam to dotáhnu.Už je to vidět,že si toho i v práci doktoři všímají,tak mám dobrý pocit.Takže bych nakonec mohla tý ......poděkovat,že mi plní novoroční předsevzetí,že.A já si na ní stěžuju.

Jinak se mějte moc hezky ahoj NIKA

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 15.09.05 08:09

Ahoj Niko, nakoukla jsem sem od Spuntiku a drzim ti palce, aby bylo vsechno zase dobre.
Neboj se nazyvat veci pravymi jmeny - je to SVINE !
 MirusE

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.09.05 08:23

Ireno,
moc hezky jsi to napsala! Občas mívám podobné (depkové) pocity. Potom třeba potkám maminku s postiženým dítkem a říkám si, jak jsem nevděčná. Že takový človíček dá určitě mnohem víc práce a že můžu děkovat za to, že to mám tak „snadné“… Jenže v tu chvíli, kdy nám zlatíčka málem skáčou po hlavě, si takové věci člověk hned neuvědomí a nechtěně vypění. Ale z posledních příspěvků v minulém deníčku aspoň víme, že v tom nejsme samy :)! Maminky, které udrží svůj afekt na uzdě a ukázkově zvládnou situaci, opravdu obdivuji!!!!!!
Včera jsem narazila na článek o hyperaktivních dětech a opět to upevnilo můj názor, že Mojánek se mezi takové děti řadí… Ach jo. Psali tam, že u takového dítěte je důležité střídání činností, ale podle nějakého řádu, ne skákat zase od jednoho k druhému, protože to je znejisťuje. Důležité je mít pevný denní řád a určité rituály, aby dítě tzv. vědělo, co ho čeká. Naprostou nutností je dodržování času, kdy chodí dítě spát (třeba tohle nemůžu nějak pořád vysvětlit manželovi, asi mu nenápadně ten článek podstrčím :( ) a že by před spaním měl mít už jen nějakou klidovější činnost (čtení, povídání, kreslení a ne například honit se po baráku, jak to praktikují s tátou :( ). Včera večer jsem manžela poslala ke kamarádovi na pokec, Mojánek byl v osm v posteli a ve čtvrt na devět spal jak nemluvně!!!!
Dnes ráno už po příchodu do školky jen párkrát fňuknul a pak se rozběhl k paní učitelce a začal jí něco vypravovat, tak se snad blýská na lepší časy.
Včera jsem se musela smát, protože Mojdova paní učitelka přišla ráno později, takže jsme ho předali nějaké jiné a když jsme si pro Mojánka přišli, tak jeho paní učitelka povídá: „Když jsem přišla do školky, tak mi Mojmírek pořád říkal: Kdes byla? Řekni mi, kdes byla???“ Prostě si už „svoji“ paní učitelku hlídá :) :).
Tomášek se tu bouří, prdí chudák jako ďas, já totiž včera neodolala a dala jsem si obalovaný květák, jsem to ale kruťas :(. Tak ho jdu trošku pomačkat, ať to z něj vylítá!
Mějte se a pište!
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.09.05 14:22

Mám dnes docela čas, tak koukám, co je nového a ono nic!!!! Tak honem pište, než začnu vyhrožovat bitím :)!
 Ivča

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 15.09.05 14:46

Ahoj holky,

Dlouho jsem tady nebyla, tak nejsem prilis v obraze, jen jsem probehla konec minuleho denicku abych zjistila, jestli uz jsme se diky Johance opet nerozrostli.

Irenko nic si z depky nedelej, ona proste vzdycky na kazdeho obcas sedne, hlavni je, ze jsi ji vcas zaplasila. Ono to doma s dvema detmi opravdu neni jednoduche, je to narocna prace, za kterou se musime pochvalit jedine my sami. Teda ja houby vim, o cem mluvim, ale vychazim z toho, ze i s jednim je to obcas zahul :)))).

I kdyz musim rict, ze Tomasek je docela pohodar, v za:,–(e ma porad dobrou naladu a vetsinou se mi dari ho umluvit k tomu, co potrebuji. Jasne, ze se mu rano z pyzamka taky nechce (ja bych v nem taky klidne zustala celej den :)) ale vetsinou to nejak zvladame.

Ani nevim, jestli jsem vubec psala od prijezdu z dovolene, kazdopadne meli jsme se moc fajn, vse bylo tak jak melo a Tomasek byl z more i pisku naprosto paf a naramne si to uzival.

V domecku uz jsme zabydleni, sice je jeste dlouhy seznam nedodelku, ale to uz budeme muset zvladnout za pochodu.

Velka novina je, ze od pondeli jsem zamestnana mamina. A reknu vam, nic moc. Tomasek je na chalupe s babi a jeste ze tak, z domu odchazim po sedme a vracim se v osm. Je tu silena hora prace, snazim se co nejdriv dat dohromady spolehlivy a pracovity tym abych mohla delegovat, protoze nehodlam promarnit Tomaskovi nejkrasnejsi roky tim, ze budu drepet v kancelari do vecera. Ale ted ze zacatku to bohuzel asi jinak nepujde. Taky me chyta trochu depka, ale ja se nedam :)).

Niko preju ti at je doma brzo vse v poradku, zda se, ze uz je to na dobre ceste, tak drzim palce.

Ivco preju pevne nervy. Budiz ti utechou, ze Mojanek je uzasne sikovnej kluk a v zivote se urcite neztrati. Jak casto a na jak dlouho chodi do skolky?

Ja pro Tomaska hledam skolku kam by mohl zacit chodit zacatkem pristiho roku, ale vsude je beznadejne plno. Tak nevim, co s tim. No nejak to dopadne.

Jano vy jste si vezli drevo na grilovani ze Skotska? No ono vlastne toho dreva v Anglii moc neni, co. Nebo je to nejake specialni drevo?? Jeeee, ja vam tu Anglii zacinam nejak zavidet, me se docela styska. A jak to vypada s vami, jeste si to prodlouzite?

Tak honem zpatky do prace, jsem rada, ze jsem tu zpatky a urcite si najdou chvilicku sem obcas juknout.

Pa pa Katka a Tomasek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 15.09.05 14:56

Katko,

rádě Tě opět vidím připojenou. Je vidět, že jsi docela v pohodě a všechno zvládáš, uvidíš, že se brzy zaběhneš a budeš domů chodit včas a užívat si domečku s Tomáškem.

S tím dřevem se to má tak. Poslední večer ve Skotsku jsme nasbírali dřevo, že někde uděláme ohýnek, ale protože jsme kemp našli až o půlnoci, dřevo nám zůstalo v autě a tak jsme si ho dovezli domů. Nic speciálního to není. Anglii nezáviď, dnes tu leje jako o život a hlásí pokled teplot na 14°C, což nic moc. Obzvlášť k okolnostem, které Vám stále chci napsat a nemůžu se k tomu dokopat. Ale snad to dnešní odpoledne vyjde.

Návrat do Čech plánujeme o Vánocích nebo na jaře příštího roku, definitivní rozhodnutí padne, až se Pavel a Kájou vrátí začátkem listopadu z Čech. Závisí to na jeho práci, protože já stále trvám na druhém dítku a jen tak se ho vzdát nemíním.

Mějte se s Tomáškem krásně.

Jana a Karolínka

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 15.09.05 19:07

Ahojky,

tak to snad ani neni mozne, ale me uz dnes spi obe deticky. Mame za sebou narocny den. Dopoledne jsem vyrazila do Letnan do Tesca do detskeho koutku a na poledne se vracela zpet v domneni, ze Ondra usne v aute. Haha, to jsem se seredne spletla, zadne spani se nekonalo a kdyz jsem se preci jenom pokusila Ondru nacpat do postele, tak jecel tak desne az vzbudil Vikiho. Odpoledne podle toho vypadalo. Ondras protivny az hruza, Vik taky naladicka nic moc a ja nervni. Ve ctvrt na sest to Ondra zalomil v obyvaku na gauci, nastesti jsem na to byla pripravena a uz byl v pyzamu, po veceri a umyty a vycurany a Vikiska jsem ulozila pred chvilickou, takze mam uplnou havaj. Ale nechci to videt v noci a rano. To se desim uz ted.

Katko, to je parada, ze jsi se pripojila a vypadas dost spokojene. Verim, ze v praci budes uspesna manazerka a vse skloubis tak, aby jsi byla co nejvic i s Tomaskem. Drzim moc palecky!!

Jani, tak co duleziteho nam chces napsat? Jsem zvedava.

zatim pa, jeste sem juknu

Irena

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.09.05 21:06

Ahojky kočky,

IREN, moc hezký deníček…teda kolikrát je to na nervy, jen co je pravda. U nás zatím klid, protože Beru Adámka nijak neohrožuje. myslím tím, že mu¨nebere žádné hračky :-))) Jo a díky za přání ke krásné dovolené. Myslím, že to sbalíme do jednoho kufru a tašky. Už mám v plánu, co s sebou, tak to snad bude OK.

KATKO, já si říkala, kdy se ozveš, když už „premávaš“ v práci :-)) To tam mají pěknej čurbes, že tam musíš zůstávat tak dlouho. Ještě že je Tomášek s babičkou, viď?

NIKO, držíme pěstičky, ať tu vaši rodinnou situaci ustojíte.

No my dnes dopo byli zrušit euro účet a pak jsme si říkali, co budeme dělat, tak jsme to vzali na chatu. S sebou jsem brala i první lžičku mrkvičku, kterou jsem Beru chtěla dát v případě opětovného kojení po hoďce, ale asi se to srovnalo a když spala, vydržela i 3 hoďky. Jinak standardně po 2 hoďkách. Tak jsem měla radost. Nicméně pro sichr asi pár skleniček s sebou vezmu, kdyby byla zase nějaká kríza :-)
Dnes Adámek opět kakal do záchodu, tak myslím, že máme vyhráno. Já jsem na něj tak pyšná!!!! :oooooooo To vždycky říkala ségra svému synovi, když se mu něco povedlo.....no a nám taky, tak jsem pyšná matka. Musel tam ted sedět asi na 3× a pěkně dlouho, ale i sám z toho měl velikou radost, že se zadařilo, tak i on byl spokojený…takové radosti si zažíváme :ooooooooo

Zítra zajdeme koupit nějaký dárek Jaromírkovi k svátku a sobě knížku na dovolenou. Já se taaaakkkk těšíííííímmmm.

Papa VABE

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 15.09.05 21:22

Ahoj, jen dvě stručná hlášení /> „díky“ druhé johance ze zářijových rodiček, která mi letos vyfoukla nick a od té doby se mi nešlo přihlásit, jsem se musela znovu zaregistrovat (johanka1), abych mohla v novém systému tady psát komentáře.
Druhá zpráva je z vyšetření z proodnice - bohužel se NIC asi neděje, i když je hlen.zátka dávno pryč a už se pár dnů tady několikrát denně svíjím v bolestech.. včera jsem skoro celou noc prochodila na chodbě v bolestech jako při MS, k tomu bolest v kříži, no prostě hnus, nevyspaná jsem… ale prý to ještě nejsou asi kontrakce, protože kontrakce ovlivňují zrání/zkracování hrdla a od minulého týdne se to skoro nehlo (CS5), akorát hlavička je hodně nízko, což asi způsobuje ty moje potíže (pocit hlavičky mezi nohama, MS bolesti, pocity nucení na močení někdy i každých 5 minut). Takže prý můžu klidně vydržet v tomto žalostném stavu až do termínu, je to na zbláznění, jestli budu takhle trpět ještě pár dnů, asi ukecám doktorku, aby do mě „hrábla“ nebos i nechám porod vyvolat, cítím se dost vyčerpaná a začíná mi být tak nějak jedno, jestli budu rodit přirozeně nebo nepřirozeně, hlavně ať UŽ rodím.
Nemůžu sedět ani u PC déle než cca 5-10 min, musím chodit nebo polehávat.. tak se omlouvám, nemám náladu. Tohle jsem před prvním porodem vůbec nezažila, tak nevím, co si myslet, tak nějak podobně mi bylo (stejná intenzita bolesti) když jsem odjížděla poprvé rodit… a teď mám stejný bolesti a jsem už týden doma a nic to prý neznamená… nedokážu si představit, jak budou bolet klasický kontrakce, asi několikanásobně víc!
Kdyby se miminku chtělo na svět dřív, dám vědět přes Šulánka, jinak mám další kontrolu v porodnici za týden.
Mějte se hezky, Johanka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 15.09.05 21:27

Ahojky Johanko,

pamatuju si, že přesně to samý psávala Verča :o) Věřím tomu, že už by jsi to měla ráda za sebou, taky jsem se necítila nejlíp. Už mi začíná být jasný, proč má většina lidí pouze dvě děti :o))) Ale nechci zlehčovat Tvoje vyčerpání a nechuť ke stávajícímu stavu, takže Ti chci popřát jenom co nejbezproblémovější a co nejdřívější porod Šimůnka (nebo Simonka?).

Páčko Káča a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.09.05 08:15

Ahojky Johanko,

úplně s Tebou cítím, protože i pro měl byl porod VYSVOBOZENÍM. A byla jsem i pro to „hrábnutí“, protože jsem to UŽ chtěla mít za sebou. Prostě chtěla jsem rodit HNED!!!! Nemohla jsem to vydržet.

Tak držím pěstičky, ať to rychle vyjde, i když to teď nevypadá.

papa VABE

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.09.05 08:17

Johanko,
myslím na tebe dnem i nocí, už to snad rychle uteče a dočkáš se!!!
Katko, s těma dvěma dětmi (a dost :) )máš asi pravdu. Já jsem se po porodu Mojánka rychle „oklepala“ a už za týden jsem mluvila o dalším dítku. Musím říct, že porod Tomáška mě nějak víc „sebral“, i když to bylo rychlejší a věděla jsem, co a jak, stejně to bylo nějak horší, i to těhotenství pro mě bylo těžší, takže tu plánovanou třetí holčičku :) asi oželím :(.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.09.05 08:21

Ahoj Katko!
Z příšpěvku na mě nějak vyzařuje tvůj klid a pohoda! Přeju a závidím :)!
Mojánek chodí do školky každý den, ale ve dvanáct (po obědě) si pro něj chodíme.
Dneska šel poprvé bez jediného fňuknutí, tak mám radost. Dokonce vypadal, že se těší, tak uvidíme, jaké to bude po víkendu.
Ať to v práci zvládáš a podaří se ti brzo najít šikovné lidi kolem sebe.
 Ivča

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.09.05 09:11

Ahojky kočky,

mě sice druhý porod tak nesebral, ale taky jsem si laškovala s tím třetím dítkem. Ale teď, když vidím, jak je to náročné, a přitom je Berunka zlatá, ale přece jen věnovat se 2 malým dětem s nočním kojo…je náročnější. Zvlášť po Adámkových úrazech…Tak to třetí taky oželím.

papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 16.09.05 09:18

Ahoj,

Johanko, take s tebou soucitim. Moje druhe tehotenstvi bylo taky „horsi“, clovek uz nema ten klid jako poprve, musi se venovat ditku a na odpocinek nezbyva cas, vid. Ale drzim moc palce at uz to mas rychle za sebou.

Ja bych jeste tu holcicku docela rada, ale nevim jestli se k tomu jeste dokopeme. Ted urco v nejblizsi dobe ne a pak uz budu zase mozna lina. No uvidime, jsem mladoska:-)), tak mam jeste cas.

pa

Irena

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.09.05 09:24

Ahojky kocky a kotatka,

Ireno, moc diky za ten denicek, mela jsem desne vycitky svedomi, ze nejsem schopna ho dopsat, snad se brzy oklepu a bude lepe.
Jo, jo, je to makacka byt se 2mi detmi doma, ono je to makacka i s jednim, ale jak pak pises, budme vdecne za to ze jsou a jeste k tomu jsou zdrave a sikovne!!! Tohle obdobi nejak rychle prejde a pak uz budou kluci samostatnejsi a bude lepe … ale jejich potycky asi jen tak nevymiznou … ja jsem ze 3 deti a rezali a hadali jsme se docela dlouho:-))) A depka mrcha at zase rychle odkraci tak jako prikracela, nema proc otravovat!!!

VERONIKO, gratulace k Adamkovo zachodovo uspechu, kazdy jednou pochopi a ta radost je pak o to vetsi, takze mate co slavit!!! Dovolenou si krasne uzijte, zacinam vam zavidet … i kdyz v dobrem:-))) TEsime se na vase zazitky, i kdyz to asi nebude az tak uplne veget s 2mi prdolkami.

NIKO, to je dobre, ze se to doma urovnava a jak jsem pochopila, VAsek uz v PH nepracuje a nejezdi tady, tak by se to tim melo vsechno vyresit. Ale jestli ji Vasek i pred tebou rekl, ze uz fakt s ni nechce mit nic spolecneho, tak nechapu, ze mu neda pokoj, kdyz jeste navic vi, ze ma 2 deti. PReju, at jste opet celistva rodinka a vsechny chmury at jsou zazehnanany! PRace Vaska v PArdubicich je super volba a konecne budete opet zit jako rodinka jako jste byli zvykli, odlouceni v tydnu zrejme neni to uplne orechove.

KATerino, teda pekny zahul v praci hnedka na zacatek, ale je videt, ze vis co delas a chces si tam udelat poradek a pak budes moci operovat vice flexibilneji i vzhledem k potrebam Tomaska. Budu drzet palecky, je to narocne, ale zvladnout se da vsechno.

KAtko, IVo, vypadate tak odhodlane se STOP stavem deti v rodince … ted se nedivim, ale za par let mozna i rozhodnuti zmenite a sladkou princeznu si jeste poridite, nebyly by jste prvni ani posledni:-))) Nikdy nerikej nikdy!!!

Ja byla vcera cely vecer mimo kancl, mely jsme ten pracovni Damsky klub a to bylo mooooc prijemne … dopoledne s pani psycholozkou a povidani o stresu a jak ho zvladat a pak nas ucila relaxacni metody a primo tam jsme i relaxovaly, no super, fakt! A odpo byla beseda na tema zenske role ve spolecnosti … proste jak zvladat rodinu a praci ci eventualne jak zvolit a jak nas potom bere spolecnost a tak … bylo to super odpoledne a povidani s zenskymi z realneho zivota … o detech, praci, kariere-nekariere a vubec o zivote. Kdyby ten den nezakoncila 2h jizda domu pres PRahu (za normalnich okolnosti by to byla pul hodinka), tak spokojenost velikanska! Po navratu jsem si sla zacvicit … prihlasila jsem se na zdravotni cviceni do Benjaminku … Nika si tam muze hrat v herne a ja se trochu protahnu a snad si dam trochu dokupy zada a spol., docela se v tomto ohledu v posledni dobe zanedbavam … a to cviceni by melo vest postupne k cviceni power jogy … nebo alespon castecne, takze se moc tesim. Nika tam byla neuveritelne hodna, chvilemi si hrala a chvilemi si sla zacvicit s nami, proste milacek k pomilovani.
Jo a dopoledne byla s babi na vytvarce a mooooc se ji to libila, rikala, ze nakreslila maminku a Verunku a ze mam obrazek na vystavce, skoda ze jsme se zapomnely na tu krasu podivat. Docela ji ten kazdodenni program pomaha k nejake takove vyrovnanosti, asi uz to potrebovala a hlavne ji to vse zajima a bavi, tak uvidime, jak to bude vypadat dal.

Jdu cosi porobit a preju vsem hezky den

Sulanek a Nika

PS: Holky, posilam vam mailika a potrebuji urychlene vyjadreni. Seznamek zkusim poslat individualne kdyz mi nechce projit hromadne. PA

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 16.09.05 09:44

Já třetí dítko oželím určitě, moje tělo už by to asi nevydrželo a psychika taky ne, jsem už rozhodnutá, protože to, co prožívám teď, je naprostá hrůza. Už několik nocí skoro nespím a chodím nebo se svíjím, dneska jsem šla spát po půlnoci a od půl třetí do rána než se vzbudil Marcel jsem jen chodila v předklonu po chodbě a brečela. Ty bolesti to snad ani není možný, jestli si to dobře vybavuju od minule, tak intenzita se skoro blíží porodním kontrakcím - nejhorší jsou ty bolesti v kříži, ale jsou to asi jen ti poslíčci, chodí to v intervalech tak 20-30 min a ještě mi mezitím tvrdne břicho a je mi na zvracení.
Když to tak shrnu (a nekamenujte mě, že nemyslím pozitivně - už to prostě nejde), tak tohle těhotenství stojí od začátku až do konce za prd… tak doufám, že mi bude odměnou aspoň bezproblémový rychlý porod nebo bezproblémové kojení nebo něco jiného, přece nemůže být všechno špatný! Mám už myšlenky všelijaký, kdybych měla trpět ještě několik dnů, nechám si asi dobrovolně porod vyvolat, protože bych asi nebyla pak vyčerpáním schopná normálně porodit, termín mám až za 10 dnů, podle UTZ za týden.
Omlouvám se, že jsem tak pesimistická, ale doslova padám na hubu.. k tomu se musím snažit doma fungovat a být hodná na Marcelka, je to těžký. Chlapi šli sice spolu teď na procházku, ale každý den to taky nejde, když je manžel v práci a i tak mě ta hodinka „odpočinku“ od dítěte moc nevytrhne. Vysvobozením bude až porod, jak píše Veronika.
Johanka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.09.05 09:57

Šulánku,
obdivuji tě za to, jaký děláš Nice program. Já jsem na tohle asi líná, abych šla s Mojánkem třeba někam do mateřského centra nebo na nějaké cvíčo. Teď se mu snad dny zpestří tím, co budou dělat ve školce. Ale třeba kreslení ho moc nebere, skončili jsme u takových čar a koleček, maminku by teda nenakreslil určitě!!!! :) Jestli bude „talent“ po mě,bude mít problém nakreslit i sněhuláka :(. Přitom oba moji strejdové jsou malíři, ten jeden maluje opravdu nádherný obrazy, ten druhý to má spíš jako koníčka. Mě ty umělecký geny holt nějak minuly :(.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 16.09.05 10:07

Ahoj holky!

Šuldo,moc díky za nový seznámek,hned jsem si přepsala některé mailové adresy,pořád mi chodilo upozornění,že jsou některé schránky neaktivní,tak snad to bude v pořádku.A hned jsem poslala nějaký mailík,pobavil mě ten s Big Brotherem,ségra má dobrý zdroj na tyhle blbosti:o )))).

Johanko,kočko,vy­drž,konec těhu už se blíží!!!!!Já vím,je to hnus,já měla tyhle kontrakce až poslední 2 dny a asi zdaleka ne tak hnusný jako ty.
Já jsem teda pořád nalomená s dalším dítkem,prostě to těhu bylo horší,ale ne tak hrozný,abych nevydržela ještě jedno a o porodu ani nemluvím.Horší je teď to kojo,holt si musím vyžrat aspoň něco,že jo?
Ale další mimi by byl spíš zázrak a je to pro mě spíš otázka citů,rozum velí DOST!

Jo a mám doma tu váhu,vážila jsem zatím jen 3× a to zrovna když kočka pila z horšího prsu,kde je vždy míň mlíka a navážila jsem kolem 100 ml,což je dost,na to,že pije průměrně 9× denně by jí to mělo stačit,když by měla vypít 150 g/kg za den.

Klárka čučí na Krtka,čekám,až se vzbudí Ája na kojo a půjdem ven.

Pa Hanka a holky

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.09.05 10:09

Ivi,

mezi nami je podstatny rozdil, ty mas doma manzela a jeste k tomu dalsi male dite, tak pak neni ani kapacita. NAvic Mojanek chodi do skolky a vsechny tyto aktivity by ho tam mely potkat.

Nika uz potrebovala nejaky rezim na cinnosti, aby pochopila, ze nekdy se holt neco dela dle pokynu nekoho jineho a ucitelky jsou zatim pro ni autorita, to je super. A ze by byla nejake skvela malirka rikat nemohu, ale bavi ji to:-)) Ja teda malokdy poznam, co tim chtel malir rici:-)) Musim to z ni nejdrive nenapadne dostat a az pak obdivuji:-) A od te vytvarky si slibuji, ze je ta ucitelka nejak povede a ruka se prdelce trochu zpevni a bude to vypadat nejak k poznani a babi s ni chodi proto, ze ona byvala vytvarny talent, dokonce ji chteli vzit na navrharskou prumyslovku a dat ji stipko … bohuzel byla nejstarsi ze 6ti deti a jeji mama ji to vymluvila … z toho mne uplne berou nervy, nebot byla chytra, mela same jednicky na ZS a talent malirsky taky mela a dokonce strejda byl jeste lepsi, ale jsou to talenty zakopane!! PAmatuji si, ze nase mama pak vzdycky prohlasovala, ze i kdyby ona sama na chleba nemela, tak pokud jeji deti budou chtit studovat, bude je maximalne podporovat … a tak se i stalo … akurat VS jsem vystudovala sama, bracha mel z ni strach a segra na to nema, takze se drela jenom kvuli mne a mela nesmirnou radost, ze jsem prochazela v takove pohode kazdou skolou. Ale vim, ze i kdyby starsi sourozenci studovali, mne by nikdy neodrazovala a podporovali by nas s tatou vsechny … na rozdil od rodicu nekterych mych bratrancu a sestrenic:-( Ale to uz je jina kapitola!
Jinak muj vytvarny talent je taky na bode NULA:-))))

PApa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.09.05 10:17

Holky,

mailk se seznamkem jsem poslala nakonec individualne anebo po malych skupinkach, jinak mi to nechtelo prochazet. Jen u KatyM si prosim v mailove adrese smazte tu tecku pred @, sice mi ji Katy napsala do SMS, ale neprochazelo to s ni a po vymazani jo, tak tam asi nema co delat:-)

Monice od Lukaska asi mailik neprijde jako jedine, proste hlasi nedoruceno a to vlastne pokaze … prosim posli adresu co funguje, ju?

Mejte se bajo a pokud mate jeste nejake zmeny, piste rychle.

Papa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.09.05 10:17

Na maila jsem ti hnedka odepsala:-)

Papa

Sulda

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 16.09.05 10:20

Jo,Šuldo,taky mi to hlásilo špatnou adresu na Monču.
Jdu si přepsat adresu na Katy.

Pa H

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.09.05 10:20

TAk se holky nehlaste vsechny:-))) MAme tady par volnych terminu a ze by nebyl kdo je zaplni??? Nechce se mi verit. TAk piste, piste a piste!!!!

23.-25.9. Sulanek
30.9.-2.10. Veronika
7.-9.10.
14.-16.10.
21.-23.10.
28.-30.10.

Pa

Sulanek

PS: Chtela bych dodatecne poprat vsem srpnovym a zarijovym oslavenkynim narozenin, ktere jsem uplne opomnely … nikdo nekoukal do seznamku, hanba nam!

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 16.09.05 10:25

Hani a ostatní,
prosím vás, jak dlouho - kolik hod. denně čučí vaše děti na TV nebo video? Já si teď připadám jak strašná matka, ale nevydím jiné východisko, jak mít chvíli „klid“, když je mi zle a chci si třeba lehnout… tak s výčitkama nechám Marcelka dívat ráno na Kouzelnou školku (půl hod.), odpol.na Kouzelnou školku znova, když nejsme zrovna v tu dobu venku, jinak taky kouká na Krtka asi půl hod a 2× denně vyžaduje pustit Zpívánky, co máme nahraný z TV na kazetě (zatím asi 40 minut), když to sečtu, denně minimálně 2 hodiny na něco kouká a k tomu si i skoro každý den k mé radosti hraje tak půl hodinky/hodinku hry na počítači (s tátou nebo sám) - naštěstí jsou to takové ty „výchovné“ věci jako malování, počítání, písmenka, pexeso, karty, doplňování tvarů atd. žádná tupá zábava ani střílečky… Poslední dobou ho už ho nebere Duplo ani jiné stavebnice, kreslit taky moc ne (má vždycky období, kdy chce jen kreslit nebo třeba jen jezdit s autama, jen číst knížky a střídá se to), bohužel teď ho začala brát ta televize, že u ní vydrží a já mám z toho strach, aby si moc nezvykal anebo abych ho tam nezačala z pohodlnosti odkládat až bude mimi a já budu utahaná. Ale už jsem si zvykla ráno u Kouzelné školky třeba uklidit v klidu kuchyň, případně uvařit polívku, osprchovat se… Venku trávíme cca 2 hod. dopoledne a 2 hod. odpoledne, většinou delší procházky (neplácáme se na zahradě ani kolem baráku, i když bych už asi měla, takhle brzy před porodem), tak se utěšuju tím, že když chodíme dost ven, že snad doma Marcel neotupí. Tak by mě fakt zajímalo, jak často a na co se vaše děti v TV dívají.
Jo zapomněla jsem, že ještě musí každý den vidět večerníček, předtím to losování šťastných deset a začátek zpráv.
Dřív ho televize vůbec nebavila, díval se jen na znělku z večerníčka a na Bořka stavitele v kouzelné školce, teď se to ale zlomilo a nehnutě sedí a čučí na bednu… (že by to odkoukal u táty?)
Díky, Johanka

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 16.09.05 10:26

fuj, taková hrubka - nevydím!! stydím se.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.09.05 10:27

Boze holky,

jak bych plodila a rodila az bych brecela:-))) A klido jeste 2 kousky … jen mam smulicku, ze neni s kym:-(

Vcera na te besede byla holcina, ktera behem 3.5 roku porodila 3 deti a na dalsi 2 se jeste chysta (puvodne byl jeji sen mit deti 7, ale manza ji premluvil jenom k 5), pritom je to vystodovana matfyzacka, chytra, mivala svou firmu a ted to kvuli detem cele zabalila a venuje se jim. Ale pravda nesedi doma se zalozenymi rukami, zalozila MC a organizuje ruzne akce pro matky s detmi a vede to MC, takze bez cinnosti neni … ma muj velky obdiv! Neco podobneho by mne taky taaaaaak moc lakalo, ani si nedovedete predstavit jak.
Se mi to keca, kdyz mne nesuzuji zadne bolesti a nevlacim bricho u zeme, ze?
Tak soracek za vylev mych snu:-)

Pa a vyderzaj pioner, mas to za par!

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.09.05 10:35

Johanko,

i kdyz Nika na TV takhle programove nekouka, babi ji obcas kdyz si vsimne pusti Kouzelnou skolku a kdyz si vzpomeneme vecer a jsme doma tak pustime Vecernicka (nebyva to casto bohuzel, stale nekde trajdame nebo zapomeneme), vycitky bych nemela. Vlastne obcas vyzaduje pustit pohadkovy kanal (mame asi 2), ale stejne na to nekouka, vydrzi 2 minutky a pak si hraje, jenom se rozciluje, kdyz ji to nekdo prepne a to nechapu, stejne dela neco jineho a oko tam nezamiri, spise se rozciluje z principu:-))) Ten kanal ji teda pousti moje segra nekdy po ranu, asi nevi jak se ji zavdecit ci co:-))) Ja to nedelam, mne ty pohadky desne rozciluji, ale kdyz tady byla Hanicka, koukala na to pravidelne, je zvykla z domova na ranni kazdodenii pohadky (svagrova mezi tim prave uklizi, chysta snidani, svaciny, obleceni apod. a potrebuje klid).
Myslim, ze ho to zkazit urcite nemuze, tak bud v klidku a alespon z tohoto se nestresuj!!!!

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.09.05 12:35

Ahojky Johanko,

to my koukáme asi víc. U nás běží TV vlastně skoro celý den. Já to mám jako kulisu a ani na ni nekoukáme. Adámek teda kouká na Kouzelnou školku, Kostičky, sem tam si řekne o Gluma nebo nějakého Krtka. Ale když na to přestane koukat, tak to vypínám.

Zatím papa VABE

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 16.09.05 13:29

Ahojky Ireno:)
Moc hezky denicek..nejak mi mluvis z duse:D..Neboj, jdu te jen uklidnit, ze to, co se u vas deje je naprosto normalni:D
Kdyz se mi narodila Elinka..tak se stal z Domiska braska pecovatel..porad mimi sem, mimi tam…byla jsem fakt blazena a rikala si, ze mit dve male deti je uzasne…

Dnes je Eli necelych 11 mesicu..a..nekdy je to na Bohnice. Musim rict, ze do Elincinych takovych 8mi mesivu byl u nas klidek..pak Eli zacala lezt, stavet se a hlavne zacala sbirat hracky, ktere si Domik pohazel po zemi..takze u nas to vetsinou vypada takhle:
Dominik si vytahne hromadu svych aut…Eli leze k nocniku a zacina si hrat s chrastitkem, ktery je na nocniku.Dominik opousti auta s jekoem, ze nutne potrebuje curat do nocniku../normalne pouziva spis zachod/, Dominik jede na motorce..Eli leze k druhemu odrazedlu a hraje si s nim…Dominik sleza z Motorky a s vykrikem Jdu jezdit na nakladaku odstrkuje Eli a preseda na jine vozitko…a nasleduje jekot:D:D A takhle je to skoro se vsim…a je to pry normalni:D..

Tednhle tyden u nas ale nastalo mirne zlepseni: Domca sedel na nakladaku a rika mi: Mami, pojd se mnou jezdit na motorce
Ja: Nemuzu, protoze me neunese, ale mozna s tebou pujde Eli…svete div se..Domik pousti Eli na nakladak..ale divi se proc na nem v sede jen poskakuje, kdyz chtel, aby s nim jezdila..no, protoze ma jeste kratky nohy a nedosahne na zem:D..takze ji musim tlacit..ale je fakt, ze uz ji svy auto pujcil a rad..a to je dulezity..:D:D

Kdyz se zpetne zamyslim, jake to byklo mit jen jednio dite..no myslim, ze pro rodice je to mnohem jednodussi, klidnejsi a pohodovejsi. Ale ted uz bych samorzejme nemenila:D.Me nejvic vytaci, ze rano vstanu s uzasnou naladou…ale staci, aby se ty dva previti zacali o neco pretahovat a je po nalade:D:D A je tu opet jekot..a vlastne si rikam, ze uplne zbytecny. U nas nastesti jeste nedoslo na kopance..ale obcas ji decentne placne po zadku, Domca spis pouziva odstrkovani..treba kdyz kadi na nocniku a Eli k nemu prijde, chytne ho za zada, tak do ni samozrejme strci, a Eli jeci..jak jinak..takze clovek pak cely den resi takovyhle blbosti..Proste uz doma neni klid…a co vim od lidi, tak bude jeste hur:D:D:D No, mame se na co tesit:D

Ale na druhou stranu musim rict, ze ji ma Dominik moc rad, coz mi potvrdil v mnoha situacich..tak me to vzdycky uklidni a vzpomenu si, jak my se s brachou taky porad postuchovali a pritom jsme se meli moc radi. Asi to tak ma byt.
bavila jsem se s nasi doktorkou a tarikala, ze rozdil mezi detmi 20 mesicu je pry nekrizovejsi, protoze pry nemuzete uplatnovat pravidlo, nech ho byt, on je jeste malej..Pry jsou oba jeste maly a starsi bere mladsiho jako konkurenci. A take v dobe, kdy u starsiho nastava obdobi NEPUJCIM, MOJE,MOJE..tak to mladsi zacina byt mobilni..a vse bere:D:D Fakt zacarovanej kolotoc. Tak bud v klidu a mysli na to, ze v tom nejsi sama:D
Piozdravuj svy rarasky..pa
Bootgirl, Domisek 31mes, Eli skoro 11mes

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.09.05 13:47

Ahojky Bootgirl,

ty jo, nestraš, že se to zlomí. ale jo, asi jo, máš pravdu. Zatím Berunka Adámka nijak neohrožuje, tak je v klidu. Sem tam ho začínám trénovat, že Berunce dám jeho hračku a hned ji, SAMOZŘEJMĚ!!!!!, potřebuje, ale asi to bude horší.

Zatím papa apusu dětičkám VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.09.05 13:50

Ahojky kočky,

tak jsem vyměkla a dala Berunce PRVNÍ MRKVIČKU. Nějak nemůže vydržet aspoň ty 2 hoďky, tak jsem to zkusila. Když si vzpomenu na Adámka, tomu to hned zachutnalo. A naše madam???? Začala to plivat, blé jako co mi to ty mámo dáváš :-)))))) No mě samotné ta první lžička mrkvička od Hami chutná, slaďoučká mňam, mňam. Tak uvidíme zítra, jak se na to bude tvářit.

Adámek prohlašuje, že ještě nejde hají…ale já bych to zalomila hned. Beru si dnes mezi 4a 5 udělala mejdan a já jí musela sekundovat. Spala sice do 7:15, ale ta hoďka mi chybí. Jdu zpacifikovat Adamíta.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.09.05 13:53

Jo a Berunku jsem vyfotila s první lžičkou. Jakmile to zalomí aspoň Adámek, loadu to do galerky. papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.09.05 15:36

Blanka se mi ozvala v navaznosti na dnesni rozesilani seznamku, takze dopisek nikterak duverny prepisuji:

Ahojky Šulánku!

Díky moc za seznámek! Jsem moc ráda, že jsem ještě ze seznámku nevypadla úplně…a je mi moc líto, že jsem teď tak mimo :-))))
Taky mám jednu změnu.......další mimi to sice není, ale pro nás velikánská změna to tedy je. Už je to tak…příští víkend se z nás stávají definitivně vesničané. Takže bydliště pro účely seznámku Příbram. Jinak jsou to Tochovice :-)))))
O víkendu bychom sice měli ještě malovat jednu místnost, ale už se to tak nějak rýsuje a hlavně už se moc těším, až nebudu muset jezdit do práce 60km. ale jen 10 :-)))) Anežka měla jít v pondělí poprvé do školky, ale měla trošku průjem (asi nějaká viróza) a tak jsme to odložili. Teď v pondělí ale už nakluše :-))))
Při balení v Praze i slzička ukápla…a myslím, že jich ještě pár bude až to všechno definitvně naložíme.....Přece jen 11 let života jsme tam prožili..........

Srazík Vám závidím…my budeme nejspíš ještě shánět nějaké maličkosti do domečku, tak se nedostavíme. Snad příště!

Mějte se moc a moc hezky a snad brzy zase na Emimču!

Pa Blanka+Anežka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 16.09.05 18:15

Ahojky,

snad dítě dovolí, poslední dobou vyžaduje víc mou přítomnost u různých činností, ale asi se není čemu divit, že? Už delší dobu slibuji ,že napíšu, co nového u nás.

První podstatná novinka, že mě je opět o rok víc a to rovných 30 let. Nějak dramaticky to neprožívám, je mi vcelku fajn a pevně doufám, že se do svých 35 let dočkám ještě 2 ratolestí. Sice mě poslední dobou pěkně vikláte (snad je „i" správně), ale protože jsem s Kájou měla těhotenství naprosto pohodové, žádné otoky, prostě vůbec nic, doufám, že i ta následující by měla být v pohodě.
V sobotu odpoledne mi Kája začala něco vykládat o tom, že maminka bude mít svátek, tak jsem tušila, že něco s tátou chystají. Když jsem se v 10 večer vrátila z práce, čekali oba nachystaní ve dveřích, každý svou kytici růží, všude balónky a na stole dort se 30-ti zapálenými svíčkami. Nádhera, úplně mi to vehnalo slzy do očí. Karolínka mi přála, maminko, já Ti přeju všechno nejlepší k tvým narozeninám" , no nádhera, co Vám budu povídat. S radostí se mnou sfoukávala svíčky, máme několik pěkných foteček, přihodím do galerky. A pak mi oznámili, že v kuchyni mám malý dáreček. Já myslela, že je fakt malý, ale když jsem to viděla, tak jsem řvala definitivně. Stálo tam nové KOLO. Krásné modré, odpružené přední vidlice, no nádhera. Já jsem si na něj v Čechách už začala šetřit z peněz, co jsem k narozeninám dostala, ale že ho budu mít tak rychle, to jsem nevěřila. Tak jsme ho hned v neděli museli vyzkoušet. Ještě k dortu. Pavel se sice omlouval, že je jiný, než chtěl on, ale Kajka vybrala tento, protože měl hvězdičky a balónky a nenechala si to vysvětlit. Ještě teď jsem z toho všeho dojatá.

A druhá novinka je, že jsme v úterý měli premiéru školky. Nevím jestli jsem to tu psala, ale Kája bude chodit 2×týdně na 4 hodiny, já zatím budu chodit do školy a trošku se poflakovat po městě, protože škola trvá pouze 2 hodiny. Kája je moc spokojená, v úterý je tam na večeři (je ve 4 hodiny) a v pátek na oběd, je to moc fajn. Prý jí hezky. Největší sranda je, když mi vykládá všechny zážitky. V úterý to bylo, že jí nějaký kluk zbořil komín a dnes neustále dokola opakuje, že paní učitelce spadla židlička, ona otevřela pusu a řvala auuuu. Musím se smát, vždycky jsem se divila maminkám, které sotva vyšly ze školky s dítkem, jak z něho tahaly, co všechno dělali, co jedli atd. a já teď dělám přesně to samé. Navíc mi Kája přijde tak nějak dospělá, když jí vedu ze školky, na zádech má batoh a vypráví mi zážitky.

Toť asi novinky od nás, ještě se snad dostanu k popisu toho, jak jsme se měly v Čechách. Teď ke komentářům. Radši to rozdělím, je to nějak dlouhé.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 16.09.05 18:18

Niko, je mi moc líto, jak to u Vás doma dopadlo. Škoda, že jsi se neozvala, mohla jsi na srazík přijet třeba sama a trošku změnit prostředí. Ale je fajn, že jsi se z toho dostala, Vašek taky snad dostal rozum. Bude to sice těžké, ale doufám, že se všechno časem srovná a budete zase šťastná rodinka. A Vaškova nová práce určitě pomůže, přeci jenom budete víc spolu a to je dobře.

Veroniko, gratulujeme Adámkovi ke kakání do záchodu. Je to šikovný chlapík. Ještě k přechodu rovnou na hrníček. Já jsem kojila do 16,5 měsíce. Na hrníček jsem Káju začala učit kolem 8 měsíce, přikrmovat jsem začala od 7. měsíce pouze 1× za den zeleninu, to jsem vydržely až do začátku 9. měsíce, kdy jsme teprve přidaly jogurt a ovoce. Jinak byla stále kojená, tak tekutiny nepotřebovala. Z hrníčku ale skoro nic nevypila, asi v 10 měsících jsem doktorce řekla, že asi koupím lahvičku, protože skoro nic nevypije (nevypila ani 1 dcl za den) a ona mi řekla, že jsem blázen, že když už jsme vydržely tak dlouho bez, by byla škoda to teď zkazit. Kupodivu z hrníčku začala pít víc právě kolem toho 10. měsíce, asi to té doby neměla potřebu. Používaly jsme Nuk.

Irčo, já vím, že to máš s klukama občas těžký, ale ono to asi jinak nejde. Ale podle toho co píše Marta, klid nastane za pár měsíců a Ty si budeš užívat krásných chvilek. Vydrž, já za pár let napíšu, jaké to je, když děti jsou od sebe o trošku víc. Já jsem se po srazíku u nás trošku trápila tím, jak paličatě si Kajka bránila hračky, nic nikomu nechtěla půjčit. A na to mi mamka řekla, že je to přirozený vývoj a kdyby to nedělala, nebylo by něco v pořádku. Takže je v podstatě dobře, že si Ondra brání své hračky. Ono to musí být těžké, většina hraček byla jeho a teď se má o všechno dělit, že? Možná až dostane nějaké nové hračky i Viky, bude to lepší a naučí se respektovat, že něco jen jeho a něco bráškovo a pokud si chce půjčit jeho hračky, musí půjčit na oplátku svoje.

Johanko, přeji, ať je porod rychlý a nejlépe, ať už jsi v porodnici. Musí to být únavné a vůbec Ti to nezávidím, ale pak malinké miminečko možná trošku ano. Držíme pěstičky.

Esterko, ať vyšetření dopadne co nejlépe může. Jsem nervózní jako holky, z těch náznaků nečíhá nic pěkného.

Katko, teď mi došlo, že jsme se kdysi bavily o HA výživě pro Filípka a já jsem se na to vykašlala. Pokud o to máš ještě teď zájem, napiš a já to zkusím zpracovat do emailu.

Hani, Tebe jsem si nechala naposledy. Vidíš, že Ája je pravděpodobně schopná za chviličky vyžahnout dost mlíčka, tak asi strádat nebude. ICQ si snad brzy nainstaluji. Máš ještě zájem o ten šátek. Pokud ano, tak mi mailem pošli adresu a ségra ho pošle.

Dlouhý je to dost, jedeme na nádraží koupit lístky na vlak, chceme jet s mými rodiči na výlet do Edinburgu a v předprodeji to vychází výrazně levněji.

Krásný víkend přeje

Jana a Karolínka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.09.05 19:35

Ahojky Jani,

dodatečně vše nej k narozeninám. Kajka je šikula, jak to zvládá ve školce. Sama jsem zvědavá na Adámka, jak to on bude zvládat. Díky moc za info o kojení a vůbec že nemusí být lahvička…to jsem netušila, že bez lahvičky to vlastně taky lze. No já odstavila Adámka v 7- 8 měsících, kvůli odchodu do práce a pak jsme byli na lahvi. Díky moc ještě jednou.

papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 16.09.05 19:55

Ahojky,

dekuji vam vsem za podporu.

Bootgirl, moc jsi me potesila, ze je to u vas podobny a dodala jsi mi elanu. Taky toho musis mit dost, vid.

Jani, tak ty premyslis jeste o dvouch detickach? Tak to drzim palce at te elan neprejde:-) Kajka je sikulka, jak zvlada skolku, to bych s Ondrou podniknout nemohla. Bez maminky ani ranu:-) Jinak se to ted snazime praktikovat s hrackama tak, ze rovnou nove hracky delime na Vikiho a Ondrovi a to funguje. Jakmile se zacne Vik sapat po Ondrovych vecech, Ondra bezi pro Vikovu hracku a polozi ji pred nej a jsou relativne spokojeni oba. Vsak my to zvladneme, chce to jen cas!

Dnes opet Ondra nespal, takze to zalomil v pul sedme a Vik hned po nem, takze uzivame volneho vecera. Myslim, ze ho vyuziju k castecnemu docerpani sil a natahnu se do pelisku.

papa

Irena a kluci

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 16.09.05 20:08

Ahojky všem!
Já jsem tak ráda, že si tady stěžujete, jak vás děti někdy vytáčejí! Já už si připadala jako krkavčí matka, protože mě někdy vytáčejí fakt dost. My už sice překonali období, kdy se rvali o hračky (To je moje se Mates naučil říkat velice rychle), ale teď máme fázi, kdy se prostě sčuchnou proti nám a navzájem se podporují. Např. Sofinka chce pustit Bambiho, já řeknu ne, Sofinka žádost opakuje kvílivě, stále ještě přátelsky říkám ne, vysvětluji proč, Sofinka se rozeřve, ve zlomku vteřiny stojí Mates vedle ní a řve taky, takže je to stereo. Vzápětí už ječím taky… prostě paráda. Jindy jsou přímo k „sežrání“, jak si krásně hrají a jsou hodní, ale někdy mám pocit, že jediná odpověď na všechno je ne, nechci, nebudu a Mates se na můj vkus učí až moc rychle . Tak jste mě potěšily, že v tom nejsem sama! Mějte se krásně a pevné nervy,

Jindra od Štěstíček + Sofinka (3,5), Mateo (2 roky) + Překvápko (cca 8tt)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.09.05 20:35

Ahojky Jindři,

to je taktika!!! Co ty děti nevymyslí :ooooooooooo Máme se nač těšit.

papa a pusu dětičkám.....teď koukám, cožeeeeeeeeee­ee?!?!?! Já nestíhám sledovat další deníčky…tak gratulujuuuuu­uuuuuuuu. Ty jo, 3 dětičky, smekám, smekám. Ty se teda rozhodně nudit nebudeš :-))

papa VABE

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 16.09.05 21:26

Ahoj holky,
hlasim se jen ve zbesile rychlosti … jsme sice doma uz skoro tyden, ale ja nestiham vubec nic :(

Iren, moc hezky denicek - ja myslim, ze se to u vas da dohromady a vsechno bude v pohode :) Zkus odpocivat co to jde … ja vim ze se to lehce rekne a hur provozuje… a zkus si vysetrit nekdy nejakou chvilku na sebe. Tak at je depka rychle pryc. Jeste ze jsem ten dokument nevidela…me stacilo si dneska v metru precist rozhovor s Vendulou Svobodovou v Instinktu a bulela jsem jako zelva…v metru…

Veru, preji krasnou dovolenou…moc si to uzijte. Zaregistrovala jsem nejake Adamkovi urazy, tak doufam, ze to nebylo nic vaznyho a ze je v pohode. Ze ho zdravi „teta bryle“ :)

Johanko, drzim palce, at uz brzy porodis a vse je rychle a v pohode. Co se tyce TV - Luka ma ted taky obdobi kdy ji nadmerne vyzaduje - zatim si z toho nic nedelam, nebot na ni asi tri nedele nekoukal vubec…u nas ted vede Krtek a Pipi dlouha puncocha. A taky to ma v obdobich…vzdy vede jen jedna vec. Nebud z toho vystresla - ja mam taky obcas vycitky, ale asi to nema cenu. Prece pred tv nesedi cely den, kazdy den cely jeho zivot.

Esterko, nevim sice o jake vysetreni se jedna, nicmene drzim palce, at dopadne dobre.

Jani, dodatecne vsechno nejlepsi - at se ti splni vsechna tva prani a v brisku at mas brzy mimiska :)

Suldo, ja se hlasim na nejaky termin - je mi to jedno, klidne budu i nahradnice na tvuj denicek … nebo si vezmu ten po Veronice. Diky za seznamek :)

Vsechny ostani zdravime … Hanko, doufam, ze si uzivas Angliku, prave na ni taky koukam :)

Tak pa pa vsem,
Kristyna a Luka (maly plavacek vraceny od more :)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 16.09.05 23:04

Ahojte!

Tak mi skončila Angelika,ach,ach,to byla romantika:o )))))),viď,Kr­isty,vítej zpět!

Jani,tak jsem koukala do seznámku a tys měla 11.9.narozky,já to úplně zazdila.
Tak přejeme vše nejjjjjjj,hodně lásky,štěstí,zdraví a než se rok s rokem sejde,mimi v bříšku:o ).
A vítej do klubu třicátnic:o ).

Já mám zase dnes skojo krizi,večer kojo po hodině a z obou,teď kočička spí,chtěla jsem jí dát napít a ona si jen trochu cucla a spinká dál.Tak vám nevím,znáte to některá,že jeden den vás pnuly prsa,mimčo se mlíkem zalykalo a druhý den to bylo naopak?Zkoušela jsem vážit,Ája si vypila 70 ml a po hodině 50 ml,takže vždycky něco bylo,ale říkám si,jestli ji netrápím hlady a to docela často,takové krizovky bývají skoro co týden.

Johanko,myslím na tebe,moc bych ti přála už porodit,ale musíš myslet na mimčo,bude hezky dopečené a to je důležité:o ).

Dobra nočka všem
Hanka a holky

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 17.09.05 15:24

Páni,

tady je dneska ale mrtvo :o))

Já jsem tu taky jenom na skok, musím oznámit velikou novinu - MÁME ZUB!!! Věděla jsem o tom, že se chystá ven, ale chtěla jsem vás překvapit. Tak je teda tady, pár dní před půlročními narozeninami.

Jani, užijte si výlet a děkuju za nabídku. Byla bych moc ráda, kdyby jsi mi něco o tom napsala. Trochu jsem o tom mluvila s Dr., nějakou představu jsem si udělala a tak bych to chtěla porovnat ještě s Tvými zkušenostmi.

Jdu na okna, mějte se krásně a užijte si víkend.

Pa Katka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama