Nika,Adámek a kamarádi - Jak se Klárce narodila sestřička

Rodičovství

Už je tomu měsíc,co se nám narodila Ájulka,tak si trošku zavzpomínám,jaké to vlastně bylo.

Možná si některé pamatujete,že 4 dny před termínem porodu mi Dr provedl Hamiltonův hmat,kterému jsem se ani nebránila.Vůbec to nebolelo,ale nastartoval mi poslíky,které jsem v předchozím těhu vůbec nezaznamenala­.Slušně mě celý čtvrtek i pátek sem tam pobolívalo v podbřišku,bylo to celkem protivné a jak poznamenala Veronika,byla jsem jako rozlámaná.
V pátek večer začaly být kontrakce nepříjemnější než obvykle,cosi mě nutilo je prodýchávat a já začala počítat,byly asi po 7-10 minutách,do toho jsem šla několikrát na velkou,tak jsem plná naděje začala doufat,že už je to „ono“.Martina jsem poslala spát a já zasedla k chatu,kde byla Romana s Mismiskou a jako zkušené „chatové porodní báby“ mi dělaly společnost a počítaly intervaly kontrakcí,které byly jen lehce bolestivé,nicméně se začaly zkracovat a tak mě holky kolem druhé hodiny ranní vyburcovaly,ať vzbudím manžu,seženu hlídání pro Klárku a jedem.
Já si ještě v mezičase dobalila tašku,osprchovala se,pak mě Martin oholil,konečně jsme dopsali na papír pro matriku jméno pro holčičku,Klárce jsem se slzami v očích dala pusinku a jelo se.
Do porodnice jsme dorazili kolem třetí hodiny ráno,já s pitomým pocitem,že budem otravovat chuděrky sestřičky v tak nelidskou dobu:o ).
Sestřičky v mé porodnici jsou ale andílci a ani nemukly:o ).Jen mě pobavilo,když jedna z nich na sesterně prohlásila,že p.Ole…už rodí:o ))).Má kamarádka PA,co se zrovna dovolenkovala zřejmě všechny kolegyňky poučila,že budu mít termín a ať jsou na mě hodné.Ani to nebylo třeba,jak jsem si všimla,chovaly se hezky ke každé rodičce.
Já se zatím převlékla a šla jsem na příjem.PA mě vyšetřila s tím,že jsem otevřená na 2 cm,čípek je nespotřebovaný a hlavička velmi vysoko.Sepsaly jsme papíry,já zatím ležela připnutá na monitoru,po kterém mě znovu vyšetřila s tím,že nález je nezměněn,spíš se jí hlavička zdála ještě výše:o (.To mi samozřejmě nálady nepřidalo.
Nicméně jsem byla uložena na porodní sál,kam za mnou přišel Martin a prý,že se za hodinu uvidí,ať zatím odpočívám.Za hodinu přišel službu konající lékař,vyšetřil mě…nález stále stejný.
Martin byl poslán domů,s tím,že to zatím nevypadá,já uložena na šestinedělí a že mám co nejvíc spát,když budu mít bolesti,dají mi injekci.
Na pokoji jsem byla s dvěma maminkami a ani nevíte,jak já jim záviděla,že už mají své uzlíčky u sebe,zatímco já se pořád tahala s tím příšerným bachorem.
Navíc zrovna rozebíraly své porody a ač druhorodička,moc mě to kuráže nedodávalo:o ((((.
Večer mě vyšetřil další lékař - zrovna sloužil primář,což je můj ošetřující lékař,takže jsem byla ráda,že slouží celý víkend a že mě tedy odrodí právě on.
Nález stejný jako ráno,takže mi na noc dají tabletu na změkčení čípku a taky něco na spaní.
V deset večer mi PA zavedla Prostin a dala mi prášek na spaní.Já jsem za celý den byla unavená,noc předtím jsem vůbec nespala,takže jsem usnula jako Šípková Růženka a spala a spala,PA se mnou měla co dělat,aby mě ráno vzbudila,že mám jít na monitor.
Na monitoru byly jakési kopce,ale to už jsem měla 14 dní předtím.Co bylo pozitivní,začala jsem cítit kontrakce,které mi ale nebránily v tom,abych se ještě do sedmi hodin dospala.Po vizitě jsem hnala honem do sprchy,kde mi odešla hlenová zátka,což mi později potvrdil p.primář a taky se zintenzivněly stahy.O půl osmé jsem šla na vyšetření,kde mi řekli,že jsem otevřená stále na 2 cm,ale čípek je spotřebovaný a hlavička naléhá.Dr byl moc spokojený,že si to takhle představoval,nález je skvělý,já jsem vyspaná do růžova a že tedy dáme nálev a píchnem vodu.
V osm hodin jsem si sbalila deku,ručník,mobil a šla jsem na sál.Dostala jsem nálev,který mi ani tentokrát tak nevadil,v pohodě jsem ho udržela skoro 10 minut,stahy byly čím dál intenzivnější,stále však pohoda!
Před půl devátou jsem volala Martinovi,ať jede,že prý to kolem poledne bude.Ten si zrovna čistil zuby,já při hovoru prodýchávala kontrakci,to vám byl rozhovor.Já funěla,Martin něco před kartáček huhlal,docela jsem se bavila:o )))).
Chvíli na to přišel primář,vyšetřil mě s tím,že už jsem otevřená na 3 cm,PA mě povzbuzovaly,že to jde výborně.
Provedl dirrupci a odkráčel,protože času je dost,že.
PA mě napojila na monitor,musela jsem tudíž ležet a to vám byly muka.První kontrakce,která přišla,se dala celkem vydržet,jen byla o dost silnější než předchozí.Pak jsem měla 3 minuty klid,vůbec nic mě nebolelo a já už už čekala další bolest,při které jsem cítila mírný tlak „tam dole“ a bylo mi na zvracení.Prý je to dobrá známka,že jde porod dobře a mám vydržet.
Třetí kontrakce byla ještě silnější a s ní přišel pocit nucení na tlačení.Mezi stahy jsem byla pořád v pohodě a stíhala jsem vtipkovat,ale když přicházela další kontrakce,nucení na tlačení začalo být nesnesitelné,tak PA řekla,že mě raději vyšetří.
Nález byl takový,že jsem byla plně otevřená,nikde žádný lem,prostě se mohlo jít na věc.Takže jsem se během necelé půlhodiny otevřela ze 3 cm na 10!!!!
Začalo pěkné rodeo,jedna PA odběhla honem sehnat dětské setřičky,které byly zrovna na vizitě,pak primáře.Druhá PA mi napichovala žílu,aby mi kápli oxytocin a ptala se,kde je tatínek.Doufala jsem,že je už na cestě,ale byla jsem pomalu smířená s tím,že už to nestihne,vždyť si teprve před 25 min čistil zuby a do porodnice to měl 25 km.
Já mezitím měla další stah a ten tlak byl šílený,naštěstí trochu pomohlo psí dýchání,to mě spoň trochu zastavilo nutkání na tlačení.
Pak byl najednou sál plný lidí,PA chystaly nástroje,polohovaly lůžko,daly mi nohy hore a že jdem na to.
Vtom se ozvalo z chodby volání sestřičky sloužící na gyndě,že už je tam tatínek.V tom zmatku nemohly pro něj najít anděla,ale za chvíli už byl vyfešákovaný Martin na sále,oči navrch hlavy,co se to děje,když rodit se mělo až kolem poldne.Sestřičky ho nasměrovaly k mé hlavě,kde mě začal podporovat,jedna PA mi hupsla na břicho a začala jsem tlačit.Když vylezla hlavička,povolil ten největší tlak a já myslela,že už je miminko venku,ale hned mi řekli,ať zatlačím ještě jednou pořádně a už byly venku ramínka a celé tělíčko.Miminko mělo omotanou pupeční šňůru kolem krku,tak ještě honem odmotat a už mi ho daly na břicho.První můj pohled padnul na pusinku,která byla v pořádku(trochu mě postrašili s rozštěpem rtu) a pak hned na přirození,kde bylo jasné,že miminko je holčička:o )))).
Byla jsem moc šťastná i když pořád trochu udivená,že už je to za mnou,byl to vážně fofr.Nástřih mě neminul,takže mě p.primář zašil,bylo to jen pár stehů,tak to byla rychlovka.Pak nám potřásl pravicí a odkráčel.
Dětská sestřička nám mezitím nahlásila míry(3250 g a 50 cm)a za chvilku přinesla malou Andrejku na přisátí.Ta byla asi taky trochu v šoku,co se to s ní děje a přisát se nechtěla,tak nám ji nechaly na pokochání a za chvilku ji odnesly do inkubátoru na ohřátí,měla promodralé ručičky a prý v teplíčku hned spokojeně usnula.
My jsme si s Martinem povídali(prý tak rychle v životě ve Svitavách nebyl:o )))),zaslzeli a pak poslali SMSky a volali babičkám.
Po dvou hodinách jsem slezla z lůžka,šla se osprchovat a pak na pokoj,kde maminky nechtěly věřit,že už mám miminko,když jsem byla pryč sotva 3 hodiny.I mně to nějak pořád nedocházelo,že už mám své dvě holčičky,to až když mi Áju přinesla setřička na pokoj,kde jsem ji přiložila,ona se přisála sa sála a sála,byl to nádherný pocit:o ).

No a když můžu srovnat své porody.
První trval asi 10 hodin,poslední 3 hodiny jsem slušně trpěla a dost se bála 2.fáze,která byla brnkačka a tlačení vůbec nebolelo.Nástřih jsem měla větší,hůř se mi hojil a vůbec jsem se oklepávala mnohem déle.
Druhý porod byl,jak konstatoval doktor,překot­ný,stahů jsem měla jen pár,ale byla to „chuťovka“ a při tlačení jsem cítila tam dole úplně všechno,asi to bylo tím,že to bylo všechno tak rychlé,že hlavička nestihla znecitlivět hráz,když tam vklouzla tak rychle.Po porodu jsem si připadla jako po aerobiku,skoro žádná únava nebyla,byla jsem vyspaná,prostě pohoda.Nástřih byl maličký a za pár dní jsem o něm ani nevěděla,zhojila jsem se krásně.
A jen proto,že už další mimčo neplánujeme(což je mi trošinku líto),jsem ještě na sále neřekla,že do toho jdem znovu,což jsem řekla před pár lety po narození Klárky.
Ale co,člověk nikdy neví,že?

Mějte se všichni moc krásně,užívejte posledních prázdninových dní,buďte zdraví a s některými z vás se těším na shledání,snad to v neděli dopadne.

Hanka,Klárka 2 a 3/4 r a Ájulka 1 měsíc a 3 dny


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.08.05 12:29

ahoj Hani :)

super porod,prijde mi neuveritelne,ze uz je to mesic,co jsme cely vecer chatovaly a resily,jak to s tebou vypada,jestli nemas bolesti a ty si misto toho chrnela hihi :)).

posilam pusu holkam a uzijte si dneska srazik :)))

market a delfinek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 20.08.05 13:04

Haníííí:)

Ani nevíš, jak jsem se těšila na tvůj porodní deníček a už je tu!!:)

Tohle mi ale nedělej, takhle krásně porodit, to se tak skvěle čte:) Opravdu moooc závidím a asi nejsem sama (viď Missorko, druhý porod bude brnkačka, u nás dvou to neplatilo:)))

Jé, tys to tak krásně popsala, že už se nemůžu dočkat, až se mi objednané miminko nastěhuje do bříška a až ho devět měsíců na to porodím…

Mějte se holky a ta'tko jen dobře, zdraví

Diny

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.08.05 13:21

Ahoj Hani!

Tak si tady bulím!!! Krásně jsi to popsala a taky bych si přála zažít takový porod! Doufám, že mi to napodruhé vyjde a taky zažiju něco podobného! Ale je to neuvěřitelné, jak ten čas letí!!! Ájulka už má měsíc!!! Tak ještě jednou gratulace!
Ahoj
 Monča

 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 20.08.05 13:59

Jen nakukuju, ale…

pěkně jsi mě rozbrečela :-)))) Přeji strašně moc zdravíčka!

Vendy a Kristýnka 4,5 m

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.08.05 14:37

Ahojky Hani,

teď jsme dorazili z chaty a IKEA a nový deníček. Je moc nádhernýýý. Jen jsem asi nezaznamenala, že Ti dělali taky toho Hamiltona, to mi nějak uniklo. A taky v Podolí nedávají tatínkům žádný ohoz. Tom tam byl v normálním oblečení a já měla svoje velké triko.

Mám plno zpráv, takže až to tady pofackuju, napíšu. Teda plno, jen jsme měli malý karambol…Adámek. Ale to za chvilku.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.08.05 16:23

Tak to jsem zase já :-))

Omlouváme se, ale na srazík ve VČ nedorazíme.

MONIKO glukózový test jsem absolvovala i u Adámka i u Berunky. Dědeček měl cukrovku, tak když byla v rodině, tak to chtěli otestovat. Vypije se cca 2 dcl glukózy. Odporně sladké pití, ale opravdu odporně sladké a pak se dělají odběry krve a moči v pravidelných intervatech - po hodině. Takže myslím, že to bylo celkem 3×, tj. 3× krev i moč. Při Adámkovi se mi udělalo špatně, že mi bylo na omdlení, tak jsem si musela lehnout, otevřeli na mě okno a pak se to zlepšilo. Jo a navíc se předtím nemůžeš nasnídat…to až po testech. Takže je to záběr na těhotný organismus jako blázen :-) U Berunky jsem preventivně nahlásila, že mi při prvním těhu bylo špatně. Ale protože v té místnosti, kde testy probíhaly byla zima jako blázen a profukovala, tak jsem radši za chvíli nahlásila, že bych si radši lehla :-))) No a ležela jsem ve vyhřáté kanceláři. Test probíhal myslím tak ve 30.týdnu. Teď je o tom v mamince hodně článků, tak se kdyžtak mrkni.

NO a jak bylo na Shakespearovských slavnostech?!?!? Nebylo! No vlastně bylo ale jen chvilku, ale abyste rozumněly. Vypravili jsme se, Berunku v hlubokém kočárku, už jsme byli na rautu a debužíovali a najednou telefon. Mě se nedovolali, tak Tomovi, že Adámek měl malý úraz, říznul se do prstu o francouzák…dodnes nikdo neví, o co přesně, protože jsme to zkoumali a nic tak extra ostrého jsme tam nenašli…no a že vypadalo na šití, ale na chatě byla jedna doktorka v okolí, tak ji máma přes jednu sousedku poprosila, jestli by se na to nepodívala. No a ona i manžel jsou lékaři a shodli se, že je to na 1 steh. Že prý, kdyby byl větší, tak si z nějakého sympozia přivezla nějaké „suché šití“, že by mu to udělala. Tak mu to tak nakonec udělali, protože si všichni uvědomili, že transport do Krče, pak injekce na znecitlivění a pak samotné šití, že by byl Adámek z toho tak vystresovaný, protože řval jak tur, tak to udělali tím suchým šitím.....no a pak moc plakal a volal mě, tak se rozhodli mi zavolat, abychom přijeli, nebo abychom přijeli hned ráno a ne žádná IKEA, banka… … no jak jsem to slyšela, hned slzy v očích, že se něco stalo mému chlapečkovi, tak jsme se sbalili a jeli zpátky…já z toho byla úplně na dně po psychické stránce. Tak nějak mám Adámka za velkého kluka…ale dostalo mě to pořádně. Úplně prý vzlykal, až se zalykal… a pořád máma, máma. Tak jsme si sjeli pro věci, ještě taky vzít Aimy…a razili jsme. Jenže Berunka mi půlku cesty doslova prořvala…měla už dávno spát, tak jsme jí rozhodili její režim, do toho i to očkování, ale žádná reakce být neměla, ani teplotku neměla, prostě neměla svůj komfort. Tom jel za mnou služebním autem, takže cestou po dálnici jsem jela ještě slušně, protože jsem volala, že už vyrážím. Tak mě uklidnili, že už je Adámek uklidněný, jsou na procházce a je připravený na to, že přijedeme ráno. Jenže kvůli Berunce, jak řvala, tak ¨po sjezdu z dálnici jsem jela rychle, ale bezpečně, zase nějaké vylomeniny jsem nedělala. Žádný dudlík nazabral, tak jsem přistála na chatě, oni už přicházeli z procházky, tak jsem vyrvala ze sedačky řvoucí Berunku a běžela za Adámkem. Ten už byl v klidu, ukazoval mi, že byl u tety doktorky.....uf. Prostě stres jak blázen. Dnes večer se na to máme podívat, jestli je to OK a příští týden máme za paní dr. na chatu zase přijet, aby mu ty stehy vyndala. Večer jsem seděla jak zmoklá slepice, vystresovaná, protože Adámek pořád, že ho to bolí, tak jsem mu dala sirupek na zmírnění bolesti… a šli jsme si lehnout. Prý se ještě víc zklidnil, když jsme dorazili, tak to aspoň k něčemu bylo, že jsme přijeli. Noco, stejně jsme to představení už viděli a v IKEA jsme byli dnes.

Beru mi kníká, už se jí nelíbí na bříšku, tak zatím papa VABE

PS: Užijte si srazík

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.08.05 16:53

Veru
uf uf to musel byt poradny sok,dokazu si to uplne predstavit. Tak doufam,ze ted mu prstik porad foukate a rikate,ze je statecny chlapik :))

posilam pusu

market a delfinek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.08.05 16:58

Ahojky Markét,

to víš, že jo. Když jsme byli v IKEA, tak jsme mu řekli, že ho to tam bolet nebude :-))) protože cestou do IKEA pořád říkal, že ho to bolí… a v IKEA to přešlo…ale jakmile jsme vyšli, už ho to zase bolelo, tak jsme ho cestou na střídačku drželi za ruku…je to malá šmudla.

papa VABE - pusu Delfínkovi

 
Anonymní  20.08.05 17:47

Gratuluju k holčičce, my máme taky první Klárinku a druhá holčička se na svět přihnala ještě o trošičku rychleji než ta tvoje maličká. Takže by to bylo tím jménem? :-) Já jsem teda na sále prohlásila, že mě tam mají brzy znovu. Takový porod bych přála každému! Káča

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.08.05 19:37

Ještě já :-)

Tom mi teď přišel ukázat, že se futon z IKEA montuje minim. 64 šroubama!!! Prý, co jsem si to vymyslela :-))))))))))))) No já dnes pro velký úspěch v IKEA oběhla to horní patro na Čerňáku 2× :-))) Z minula jsem měla napsáno, kde co leží v samoobslužném skladu, ale domluvili jsme se, že ještě koupíme nějakou bednu - dřevěnou, ale to číslo uložení jsem neměla samozřejmě napsané, protože jak jsme dostali katalog, tak jsme zjistili, že právě tahle je hodně zlevněná. Takže to b yl první okruh......teď Tom zase přišel s tím, že neviděl, jak je ten futon složený…halda prken…no tak jsem mu řekla, že mu to ukážu na netu…ale potřebuje to vidět ze spodu :-)) tak to mu neporadím…tak šel zase montovat.

No a pak jsme si dali obídek a Adámek nutně něco potřeboval psát…na ten můj seznam, pak si šel hrát a nechal ho na vedlejším stole a chodila tam uklízečka.....tak já pro velký úspěch horní patro opět proběhla a tentokrát vše sepisovala znova…no jak blázen. Nejdřív s Berunkou v kočárku, protože si Adámek šel hned hrát a podruhé už sama tryskovou rychlostí.

Jdeme sundávat obvaz, to jsem na to zvědavá.

papa VABE

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.08.05 21:10

Ahoj Veroniko!

Díky za informace o glukózovém testu. Nepamatovala jsem si, žes byla i u Adámka. No ale tenkrát jsem deníček ještě tak pravidelně nečetla. Takže to nebylo nic moc, co?! No jen doufám, že ještě nebude ke všemu hic, jako třeba dnes! Teda aspoň u nás bylo horko! To bych se jim tam asi taky svalila! :-)

Teda s tím Adámkem je to ale smůla! Chudáček malej, takový bebino! Jen moc nechápu to suché šití! To mu nějak zašívala i bez znecitlivění? No to je teda Adámek ale pašák, že to vydržel!! Tak pořádně foukejte a ať se mu to dobře hojí a moc nebolí! A Berunce ať se brzo zase srovná režim! Nebo ještě líp, ať se zlepší! Aby vstávala aspoň po půl sedmé, ne?! :-)))

Hodně úspěchů s montováním! :-)

Ahoj
Monča

 
Anonymní  20.08.05 21:22

Ahoj Mončo, jen odpovídám na tvůj dotaz z minulého deníčku ohledně toho glukózového testu.
TAky jsem si naivně myslela, že mezi těma odběrama se někam podívám - skutečnost byla jiná - bylo mi celou tu dobu tak zle, že jsem se málem s prominutím poblila a zkolabovala hlady a žízní. Ráno jsem byla vzhůru už asi od 5:30 hod, objednaná jsem byla na 6:30 hodinu. Na příjmu jsem se dozvěděla, že sestřičky na tohle chodí až po 7 hodině. Takže než někdo přišel, uvařily si holky kafe atd. tak bylo 7:30 a já už padala na ústa, bylo mi blbě už po cestě v autě, zrovna to bylo období, že jsem bez snídaně byla úplně nemožná. Jak jsem psala v některém z minulých deníčků, nemám vidět žádný žíly a každý odběr je pro mě utrpení, zrovna jsem narazila na mladé tele-sestru, co se trefovala naněkolikrát a ještě mi nadávala, že JÍ to nejde. Po vypití glukózy jsem měla nejdřív pocit, že mě to zasytilo, že mi bude od žaludku líp, ale byl to hnus a to čekání pak hrozný. Celé ty 3 hodiny jsem seděla na chodbě jak troska, neměla jsem náladu ani na čtení, na nic, trochu jsme pokecaly s jednou těhulkou, co měla podobné pocity jako já, aby to rychleji uteklo. Moje první cesta pak vedla do kantýny, kde jsem do sebe naládovala 3 majonézové šunkové chlebíčky (což normálně nejím) a žíly na rukách mě bolely ještě týden. Ještě jsem zapomněla napsat, že sestřičky v ordinaci (jakoby naschvál, nevím) měly asi metr od židle, kde dělaly odběry, rozbalené svačiny-snídaně a cpaly se, to mi přišlo k nám trpícím od rána hlady docela bezohledný.
Toť mé pocity, jasně že možná přesi 90% těhulek snáší tyhle testy dobře a nedělá jim to problém… pro mě to byl hnus, výstižnější slovo mě nenapadá. Přeju ti ať to zvládneš ve větší pohodě než já.
Johanka

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 20.08.05 21:32

Ahojky,

teda Hani, nadherne sepsany denicek. Porod jsi zvladla na jednicku, nakonec to byla dost rychlovka, vid?:-) A ted uz je Ajince mesic, jejky to je fofr!

Monco, ja take absolvovala testy na cukrovku v obouch tehotenstvich. Moje Dr. posila povinne kazdou tehulku. Mne to neprislo nic hrozneho, bylo mi receno, ze se muze pred tim i neco maleho snist, takze jsem nebyla na lacno. Vypila jsem ten sladky hnus, fakt je to hodne sladke, brrrr a za hodku me pichli do prstu a sla jsem domu. To bylo vse, zadne opakovane testy krve ani moci, tak nevim, asi to delaji vsude trochu jinak. Kazdopadne ti drzim palecky at je vse OK.

Verco, no to je teda sila. Chudinka Adamek, musel byt tak vystresovany a ty taky, vid. Posilam moc pofoukani, ted uz to bude urco lepsi, jeste to vytahnuti stehu a bude to mit za sebou!

My dneska byli na oslave 30. narozenin jednoho kamarada a bylo to prima az na to, ze nas stihnul peknej slejvak, kdyz jsme odjizdeli a davali deti do auta. Ondra si dokonce drzel nos, jako ze je v bazenu, smudla malej.

Tak hezky vecer

pa

Irena a kluci

 
Anonymní  20.08.05 21:38

Ahoj,
Hani, krásný popis porodu, já tyhle věci teď hltám, mám to taky už za pár:-) a tak nějak rychle bych si to představovala (až na tu zbytečnou noc v por. předtím).
Když jsem rodila Marcelka, tak se manželovi taky nedávali žádnej nemocniční obleček, jen trvali na tom, aby se přezul do pantoflí, jinak jim to bylo šuma fuk, co má na sobě a co tam děláme, bylo to na nadstandardu, kde nás nikdo nerušil a měla jsem zvonit na PA jen v nutném případě (stejně měla frmol, tak jí to vyhovovalo). Druhej porod budu muset zvládnout bez manžela (který, pokud to bude přes den a nebude se porod protahovat, bude s Marcelkem někde courat poblíž a přijdou se podívat až na vyvrcholení), snad jako druhorodička to budu psych. zvládat dobře.
Jdu teprve pročíst komentáře ze starého deníčku.
Johanka, Marcel 2r.7měs. a ? 35.tt

 
Anonymní  20.08.05 21:42

Tak se zase komentáře řadí odpředu? To jsem z toho jelen
Johanka

 
Anonymní  20.08.05 21:49

Ahoj Irčo, to je divné, mně říkali dva na sobě nezávislí doktoři, že před tím testem se nesmí ani napít obyčejné vody (a jakékoli jídlo v sebemenším množství že nepřichází v úvahu), že i to může zkreslit výsledky. No nic, hlavně že jsem to přežila:-)
Vidím, že testy se dělají na různých místech různým způsobem - mně nebrali vůbec moč, jen 3× krev - nejdřív nalačno, podruhé po hodině a potřetí po další hodině. A tu krev prostě drasticky ze žíly, žádný píchnutí do prstu, jak jsem si původně myslela (a jak se to někde jinde třeba dělá). Byla jsem na testech v Brně-porodnice Obilní trh.
Johanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.08.05 21:50

Ahojky Moni,

no ono to suché šití vypadá jako úzká páska leukoplasti, kterou se to jen zaváže teda zaváže v " " :-) Když jsem to sundala, jen to tím bylo omotané. Nekrvácí to, jen když jsem to sundala, tak to bylo trošku mokré, ale snad se to brzo „zatáhne“.

Budu držet pěsti, ať jsi při tom testu v poho.

papa VABE

PS: Futon je smontovaný, zítra ho natřu. Teda Adámek ho natře…hlásí se o práci a nejradši TEĎ!!!! Tak teda až zítra :-))

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.08.05 21:52

achjo,zas nám to blbne,co?

holky,s tím glukózovým testem vás lituju,já to podstoupit nemusela.i když jsem četla myslím v mamince,že do budoucna to chtějí zavést standartně u každé těhulky.
mončo,vydrž,jsou určitě i horší věci:o )))).

veroniko,chuděrka adámek,no jo,bebi se brzy zahojí a zas bude dobře.a prosím tě,co je to „suché šití“?

mám kotě v náručí,zase to bříško:o (((((.
klarka s matesem jsou už doma,je pekne rozjeta,radi,jeci a ja jsem tak trochu nerv.navic jsem se tesila,ze se pomuchlujem pred spanim a aja zrovna jecela,tak z toho nic nebylo a ted uz chrni:o ((((((.

cau a zitra s nekterymi na sraziku
hanka v plné sestave:o )

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 21.08.05 07:25

Mončo a Johanko,
já jsem na glukozovém testu byla také ve druhém těhu a byla to hrůza a děs. u nás se to dělá v labolatoři, kde to hrozně páchne po dezinfekci, takže se mi navalovalo hned po příchodu tam. Pak když mě laborantka nutila vypít tu glukozu během pěti minut, tak se mi nadavovalo hrozně, když mě viděla, tak mi dokonce přinesla nádobu na zvracení ale zároveň mě upozornila, že pokud to vyzvracím, tak že budu muset celý púllitr vypít znovu. Nějak jsem to zvládla, potom čekání v čekárně bylo nekonečné, ale měla jsem knihu a laborantka mi dovolila trávit čas na jejím soukromém polohovacím odpočinkovém křesílku tak už to docela šlo.
Ale v dalším těhu bych se asi bránila a na glukozový test nešla, i když máme cukrovku v rodině a minule jsem porodila velké dítě (4,13kg).
Mončo, moc Ti přeju aby jsi to zvládla na jedničku a neměla z toho špatné pocity jako já nebo Johanka.
papa Lola

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 21.08.05 07:48

Hani, Tvým popisem porodu jsi mě skoro rozbrečela. To byla teda rychlovka! Já měla podobný porod s Leničkou, také mám v papírech napsaný „překotný“ zato s Adou jsem si to užila. Opět vyvracím pravidlo, že druhý porod je rychlejší než první. I když Ada je vyvolávaný, tak se to asi nedá srovnávat.
A Ájulka už má měsíc? Toto letí, připadá mi jako včera když jsem hltala každé info o Tvém porodu:-)

Verčo, Adámek je statečný šikulka. Jěště že máte v okolí tak hodnou paní doktorku, klasické šití by bylo pro Adámka určitě náročnější

Já jsem se včera rozhodla pro dovolenou last minute v chorvatsku, se cvičením jogy, zdravou stravou, rozhovory s léčitelem, hlídání dětí je tam během cvičení a přednášek zajištěno, už jsem se těšila a navnadila i děti, jenže pak jsem se podívala do pasu a naštvala se, platnost pasu mi končí za 10 dní a u nás trvá vyřízení nového bežně měsíc, zrychleně 14 dní, jenže já chtěla jet už za 8 dní. A stejně nemám v pase napsaného ani Adu.bééé.

Holky, dnešní sraz si pěkně užijte, docela jsem přemýšlela, že bychom také mohli jet, jenže je to pořád jěště daleko, i když blíž než Praha. Tak aspoň holky pilně foťte ať se můžu pokochat sspoň fotkama.

Mějte se krásně
papa Lola a spol.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.08.05 09:07

Ahojky Hani,

už jsem to psala Monice, ale jsou to takové úzké pásky, kterými se ta rána stáhne.Vlastně se to tím omotá. Má to stáhnuta dvěma páskama. Večer to zase převážeme. Sem tam si stěžuje, že ho to v tom píchá, no jo, hojí se to.

Tak zatím papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.08.05 12:17

Ahojky kočky,

tak jsem si udělala obídek, bifteček uaaaaaaaaaaaahhhhh s kukuřicí a volským okem a plátek chlebíka. Mňam. Měla jsem si k tomu udělat hranolky, ale ty dlouho trvají a chleba jako toast je taky dobrý. Kluci odjeli ven, asi i na houby a nechali nás tady s Beru osamocené. Nicméně jsem i stihla částečně natřít futon, než mi došla barva. Tak jsem jim volala, že kdyby si chtěli udělat výlet do IKEA…opravdu jsme tam už dlouho nebyli…tak mohou, jinak si tam sjedu večer…

Beru kníká, jdu za ní :-)

papa VABE

 
Anonymní  21.08.05 15:21

Ahoj Lolo, ještě že se rýpeme v tom stejném tématu: fakt to stačí vypít během pěti minut, Mě ta s prominutím kráva řekla, že to musím vypít na ex (což jsem taky udělala).
Johanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.08.05 16:28

Hola, hola, tak kde to vázne??? No jo, vy asi srazíkujeme, ale kde je zbytek?

My si zašly s Berunkou na kávičku. Berunka se u toho prospinkala a pak jsme nakoupily a už jsme zase doma. Takový pohodový den. Berunka se už zvládá celkem často otáčet na bříšku. Dnes jsem přišla z natírání v novém dětském pokoji - ale jen hracím a ona mě vítala úsměvem na bříšku i s vytaženou ručičkou z pod těla. To se jí ještě moc nedaří, ale byla tak vysmátá, jako by chápala, co se jí podařilo. Já jsem z toho tak nadšená, protože Adámek se snad ani jednou nepřetočil…prostě to bylo pod jeho úroveň :-)))) Sedět to jo, ale přetáčet ani náhodou! Ale taky vyrostl, tak co.

Už zase jdu za Beru, už se jí na bříšku nelíbí a opačně to neumí. Tak papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.08.05 21:22

Tak si tu dnes trpím samomluvou. Skoro.

Nicméně futon je natřený. Adámek pomáhal, ale chtěl igelit, na kterém je futon položený, balit jako Odula balila hobita Frodo Pytlíka, tak jsem šílela a šel pomáhat montovat tatínkovi. Židle už taky budou a ještě stůl a je HOTOVO. Až futon uschne, dáme na něj matraci a potah a bude to super :-))

Tak papa VABE

 
Anonymní  21.08.05 21:37

Ahojky,

koukam Verco, ze jsi tu dneska opravdu byla uplne samotinka:-)

A jaka jsi byla pilnoska, natirala jsi, k obidku biftek udelala, nam nam, pak kavicka s Beru, no uplna idylka:-)

Co Adamek, uz je lepsi? No a gratulace Berunce, ze se otaci. Viki je taky desne nadsenej, kdyz zjisti, ze umi neco noveho.

My byli dnes dopol v Ikee a odpol jsme sli na prochajdu, Ondra na trikolce a pak prijeli znami, tak uz jsme byli doma a klabosili.

Ted se zrovna Viki vzbudil, tak tam pujdu, David se ho snazi utisit, ale zatim marne.

pa

Irena

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.08.05 21:56

Ahojky Iren,

další dobrá duše včetně Loly :-)

Jojo, Adámek už je lepší. Teď co přišli ani nekníkal, že ho to bolí, jen když jsem mu to převazovala. Už to hezky srůstá, to jsem moc ráda. Jen jsem levá na ruce a tak 2× za den mu to spadne…prostě to nemám v ruce a taky muto nechci moc utahovat, aby ho to nebolelo.

Idylka byla skvělá. Tak jsem si i zrelaxovala. Jedno dítě = žádné dítě :-)))

Jdu ho nahnat do postele, Beru to už zabalila kolem 20 hoďky.

Tak papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.08.05 22:25

Ahojte!

Tak jsme vysrazíkované,holky už spí,Klárka přišla za mnou do obýváku,že je bouřka a u:,–(ila se na gauči,vypadala docela vylekaně,chuděr­ka,tak jsem se jí ptala,jeslti chce jít spát do ložnice a to joooo.Mates má noční,tak co by ne,že jo? Ájulka vypadala hladově,tak jsem si říkala,že ji zrovna nakojím a Klárce budu něco vyprávět,ale beruška usnula,tak jsem je obě hladila po hlavinkách,Klárka byla nadmíru spokojená.Musím ji přece jen vynahrazovat ty chvíle,co jsem s Ájou.

A jaký byl dnešní srazík?My tři jsme dorazily po třetí hodině,během 5 minut přijel Šulda i Marta s rodinkou.No a během chvilky začalo lejt a lilo téměř celé odpoledne:o ((((.
Monča s Lukym dorazili chvilinku po nás a už jsme byli komplet.
Díky špatnému počasí jsme museli být zalezlí v domě,ale Jany rodiče mají velké místnosti a poskytli nám azyl,dííííííky jim za to a vůbec za všechno,za pozvání,za pohostinství,všichni byli moc milí.
Děti byly moc hodné,dostal mě Adámek od Marty,který zcela konsternovaně zíral na PC na Krtka,téměř nedýchal a koukal a koukal:o ))))).Ostatní děti chvilku vydržely čučet s ním,ovšem na něj neměly:o )))).
Já půl odpoledne prokojila a pronosila uplakanou Andrejku,zlobilo ji bříško a tak hodně plakala.Na chvilku usnula na terase v kočárku,ale jinak byla vzhůru a byla dost nespokojená.
Klárka nejdřív seděla u mě a nechtěla se zapojit do hry,ale pak se otrkala a nakonec ani nechtěla jet domů.Karolínka i plakala,že chce,aby tam Klárka zůstala spát:o ).Ale zůstalo jí tam spousta kamarádů,Šulda s Nikou a Marta s klukama.Monča s Lukym jeli domů zároveň s námi.Monče moc bříško sluší a Luky je velkej kluk,a to je v našem deníčku nejmladší.
Všem moc děkujeme za dárečky,Jani,džíny jsou zatím i Klárce,na délku tak akorát,doma v nich hned chtěla chodit,tak je může chvilku nosit.Musela jsem ji vyfotit,hodím pak foto do galerky.

Jsem moc ráda,že jsem vás viděla,poznala jsem Monču s Lukym,bylo to fajn odpoledne,škoda jen,že jsem se tolik musela věnovat té mé malinké cácorce,dnes měla špatný den.

Jani,ještě jednou moc,moc děkujeme za pozvání,poděkuj i mamce a ségře a těšíme se na vás s Kájou u nás doma!

Pa Hanka,Klárka a Ája

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.08.05 09:49

Ahojky kočky,

od rána jsem se nezastavila. Finalizuji dětský hrací pokojíček. Ještě smotovat stůl a bude hotovo. Už se to tam pomalu rýsuje. Jo ještě chybí koupit koberec, ale to jsme ještě nestihli. Už se moc těším, až si tam zalezeme a budeme si hrát a lenošit. Ten futon je super. Objevila jsem sisce 2 nenatřená prkna, ale to se už nezblázní. rozhodně to odmítám znova rozdělávat a natírat.

Srazík jste si užily, jen co je pravda. Škoda jen, že Ájulka byla nespokojená, že si to Hanka nemohla moc vychutnat. už se těším na fotečky od Šulánka.

Tak zatím papa VABE

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 22.08.05 10:26

Ahojky,
hlasi se ztracena dcera, stale jeste bez Luky :(

Hani, porod byl fakt rychlovka - taky bych si na takovy dala rict :)) Napsala jsi to moc hezky a jste holky s Ajulkou obe sikulky, jak jste to zvladly. A Martin byl urcite nadseny, ze to stihnul :)

Veru, broucek Adamek - takovy velky bebi. Posilam mu pofoukanicko a at uz ho to neboli. Teda, ty jsi ale cinnoroda maminka - takhle natirat futon a nabytek :) Doufam, ze nam potom hodis nejake fotky jak ten vas novy hraci pokoj vypada :) A ze tam deticky budou spokojene. Berunka je sikulka jak uz se otaci - Luka se taky neotacel a stejne jako Adamek chtel rovnou sedet.

Monco, drzim palce aby jsi ten dnesni glukozovy test zvladla v pohode, nebylo ti spatne a vysledky byly v poradku. Ja jsem ho nemela, tak nevim co to je, ale z toho co jsem se tady docetla to zni docela hnusne :( Podej zpravu :)

Taky netrpelive cekam na zpravy a nejakou foto-dokumentaci o sraziku :) Urcite to bylo bezva - skoda jen, ze prselo a Ajulku trapilo briskou. Ale jinak jste si to jiste moc uzily :)

A co noveho u nas? Jsem hrozna - ode dne kdy mi Luka odjel jsem se neozvala. Minuly vikend byl trosku chaoticky - jako spravni „slameny rodice“ jsme necekane vyrazili do Tabora na festival Love Planet, zkoukli jsme Umakart, Nicka Cavea a Stereo MCs. Ja jsem potom v sobotu v noci (no, spis uz v nedeli rano :) poprve spala u mamy v baraku, kde je hotova uz jedna mistnost, ve ktere se ted bydli :) a v nedeli jsme s mamcou vyrazily do Rakouska (asi 5 km za hranice) na navstevu pribuznych. Cely tyden pracuji jak maniak, ze se pomalu ani nestihnu najist - musim tady toho hodne udelat, nez se vydame za tim nasim prdolou a k mori. Tento vikend jsme si s Brajou udelali takovou „mini-dovolenou“ ve dvou - jeli jsme do Ceskeho Krumlova a bylo to moc fajn.

No a co Luka? Luka odjel jako veliky cestovatel - nadsene mi maval a posilal pusinky - ja jsem tak statecna nebyla a drsne jsem to obulela - aspon ze mam velke cerne bryle, tak to snad nevidel - nechtela jsem ho znervoznovat. Luka pry usnul jeste pred vyjezdem z Prahy, coz bylo v pet odpoledne. Spal az na ceskou hranici, kde se probudil, a byl vzhuru asi hodku a pul nebo dve…pak zase usnul a spal s jednim mini probuzenim na srbske hranici az do Belehradu, kam dorazili nekdy v pet rano. Tam se nadsene vital s dedeckem a se mnou v sobotu ani v nedeli nechtel mluvit po telefonu…byl ochotny hovorit akorat s Brajou, ale to vzdy jen chvilicku…pak zase odbehl si hrat.

Jenze pak v utery dostal teplotu, a ze ho bolelo brisko, tak s nim pro jistotu byli babi a deda u doktora, jestli treba nema slepak…tak ze pry nic, jen nejaky maly virus nebo tak…do stredy ho to preslo. Jenze v patek uz se zase neozyvali, pak z nich vylezlo, ze Lukovi je opet spatne, ze ma krece v brise, prujem a vysokou teplotu..takze znovu doktor, znovu krev, a ze pry mu nasli nejake bakterie a dostal chudak ATB … Malem jsem se o vikendu pominula, nebot mi nikdo ani nebyl schopen rict, co ze to ma vlastne za bakterii…a moc jsem si vycitala, ze jsem ho vubec nekam poustela. Vim, ze by se mu to mohlo stat i tady, a taky vim, ze jeho babi a deda pro Luku dychaji a ze je v tech nejlepsich rukou…na druhou stranu nemam uplnou duveru v tamni lekare…jediny co me snad trosku uklidnuje je, ze snad maji nejakou protekcni peci a antibiotika a ze i tam je spousta deti o ktere se tito lekari staraji. Tim nechci zpochybnovat jejich kvalifikace, ale na druhou stranu - neznam je a k nasi pediatricce mam uz duveru.

Lukymy prasky zabraly a uz v sobotu byl lepsi, vcera uz nemel prujem a kakal jen jednou…od soboty se dozadoval jidla takovym zpusobem, ze mu ho ani nestihli foukat :) A vcera rano uz chtel mliko a kdyz mu ho ani babi ani deda nedali, tak sel k telefonu a volal „mamo, mamo, mliko“ :)))

Uz se na nej tak strasne moc tesim - no vsak uz se brzy dockam :) Je to ale opravdu snad zakon schvalnosti - cely rok neni nemocnej (kdyz opominu sem tam nejakou rymu) a tukam tady o sto sest na drevo a jen co nekam vytahne paty, tak tohle :( Tak snad uz to bude ok.

Jinak se ale zda byt nadseny a spokojeny a asi se mu tam libi - taky aby ne, kdyz ma horu pozornosti a rozmazlovani :)

Tot vse od nas - jdu se zase vrhnout do prace a tesim se na dalsi zazitky ze sraziku :)
Ahojky,
Kristyna (momentalne bezdetna :)

 
Anonymní  22.08.05 11:39

Ahojky,

jee to je prima Kristy, ze jsi se zase ozvala! S tim Lukym je to teda smula, chapu, ze jsi musela byt na nerv, ale hlavne, ze uz to vypada dobre a Luky je spokojeny. Jeste vyuzij posledni dny „volna“ a trochu relaxuj, i kdyz pises, ze toho mas v praci moc.

Verco, doufam, ze pak taky soupnes fotky noveho pokoje do galerky, jsem moc zvedava.

Hani, hezky jsi napsala o sraziku, skoda jen, ze Ajinka prdikovala, to jsou chudacci ty miminka:-(

My jsme dopol jeli navstivit moji babicku, aby se potesila s pravnoucatky a po ceste zpet mi obe deti vytuhly v aute, takze ted spinkaji (podarilo se mi je prenest do postylek). Tak jsem si ohrala k obedu parek a hup na internet, to je labuzo:-))

To je zase pocasko, co?

pa

Irena a kluci

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.08.05 11:54

Ahojky!

Veroniko,prosím tě,jak to stíháš,takhle pracovat s dvěma dětmi????To tě nechají v klidu natírat?Já si to nedokážu představit,Ája když nespí,tak je protivka a Klárka by mi chtěla pomáhat,což by dopadlo asi dost blbě.Navíc dnes pěkně zlobí,opět dělá naschvály a budí Áju.Martin spí v ložnici po noční,takže mám Ájinku v obýváku nebo v pokojíčku v lehátku a když usne,tak Klárka schválně dělá rachot,křičí a chce ji houpat,což ji samozřejmě vzbudí:o (.
Jenže nevím,jak to vymyslet,Mates se taky potřebuje vyspat,že jo?
Taky se přimlouvám za fotku pokojíčku,jsem zvědavá,jaký futon jste koupili.Mně utkvěl v paměti název Grankulla,má bílý potah a vypadal celkem dobře.

Kristi,tak Luku trápil průjmík,chuděrku malého.Chápu,že se o něj bojíš,taky nemám důvěru ve zdravotnictví v bývalých jugoslávských státech,ale když mají protekci,tak bude všechno v pořádku.No,vlas­tně už je,když je průjmík pryč.
A kdypak se vám „ztracený syn“ vrací?

Diny,já ještě zapomněla reagovat…Doufám,že nás čteš,k vám občas nakouknu,ale fakt nestííííhááááám.
Tak ty jsi právoplatná snažilka,tak mooooooc gratuluju.Je to hezký pocit,viď?Vzpomínám si,jak jsem byla tak správně napnutá,když jsem vy:,–(ila vloni v květnu antiko,bylo to takové jiné,zvláštní,hez­ké.A pak pozitivní test a vidíš,z pozitivního testu už máme 5-titýdenní princeznu.
Držíme palečky,ať se brzy zadaří a miminko krásně roste,je zdravé,tobě ať je tak skvěle a na konci ať tě čeká takový porod jako mě:o ).

Mončo,tak jak bylo na glukózovém testu?dalo se to?
A jaká byla cesta domů?Mně Ája hned usnula,Klárka byla vzhůru a povídala si,párkrát jsem jí musela podat medvídka,který jí „spadl“ na zem,lépe řečeno s ním mrskla.Ale vždycky mi řekla „děkuju mamko“,to bylo hezký.
Ale chtěla napodobovat kluky,jak ječeli při focení a pak to komentovala,že Andrejka kouká.No bodejť by nekoukala,když je­čí.

Johanko,mně pořád nejde do hlavy,že ti brali krev ze žíly na ten test,když stačí pár kapek krve......
A jak probíhají přípravy na mimi?Už to máš za pár.

Ája se vedle kroutí,jdu na ni mrknout,Klárka je pryč s babičkou.Chtěla jsem ji vyzvednout,že půjdem něco zařídit,ale venku opět prší:o (.

Fotky ze srazíku můžu přihodit,ale až bude čas.

Pa Hanka a cácorky

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.08.05 12:11

Tak jsem hodila fotku ze srazu do galerky,jen s dětičkami,spo­lečnou bude mít možná někdo jiný trochu lepší,Martin od Marty nás nafotil na několik digitálů.

H.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.08.05 13:07

Ahojky Hani,

no já natírala převážně, když Berunka spala a Adámek byl s Tomem pryč. Ale když přišli domů, tak donesli barvu a já to musela dotřít. Adámek mi pomáhal, chtěl pořád namáčet štětec, ale jen to jednou rozetřel…tak jsem v duchu šílela, ale pak chtěl právě ten futon balit do igetitu a to už jsem šla do mdlob, tak ho povolal Tom, ať jde s ním montovat. Tak mu dával šrouby do děr…takže jsem to zvládla dotřít sama. Máš pravdu, futon je právě ta Grankulla s bílou matrací, ale prodávají na to 3 potahy, které se dají prát v pračce. Bílý, červený a modrý. Původně jsem chtěla bílý, protože je to tmavý pokoj, ale pak když jsem se podívala na naši červenou sedačku, jsem to hned zavrhla, takže to vyhrál modrý a už je nandaný. Jakmile bude smontovaný stůl, dám fotečky, ať vidíte.

Tak zatím papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.08.05 13:10

Tak Ty jsi „slaměná“ vdova a ani se neozveš!!! Doufám, že už je Lukymu lépe. Mě by taky tekly slzy, kdyby děti odjížděly někam daleko.

Jdu zahnat Adámka do postýlky.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.08.05 14:18

Ahojky kočky,

to je teda síla přebalit Berunku. Pořád se točí sem a tam…to je nad mé síly.Musím být na ni moc pozorná, protože ve výšce ji bez dozoru nemohu nechat. Hned by byla na zemi…Ne, že bych ji nechávala teď bez dozoru, ale třeba jsem se otočila a říkala něco Adámkovi…to už nejde.

Tak pa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.08.05 14:23

Ješt¨ě já :-)

je možný, že už si Berunka dává nožičky pod zadeček, jako by si chtěla „kleknout“, teda jako lézt????!!! Už to párkrát nedávno udělala.

papa VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.08.05 16:04

ahojky :))

tak pred chvili ode me odjela Peta s rodinkou :)) a rikala,ze mate v patek srazik v ZOO, nebude vam vadit,kdyz se s delfinkem prifarime :)))? smutne koukam :)

market a delfinek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.08.05 16:09

Ahojte!

Tak si představte,že jsem dostala menses!!!!!!!!!To je teda pěkně nespravedlivý,já kojím jak blázen(holky můžou potvrdit,mám pocit,že jsou dny,kdy mám Áju pořád na prsu)a ona si ta potvora rudá přijde hned 5 týdnů po porodu.
Bééééé a já se těšila,že budu mít ještě klid.
Při Klárce jsem ji dostala po 2 měsících,když jsem začala užívat antiko a tak jsem si myslela,že to bylo tím.Evidentně ne.Mamča mi potvrdila,že přestože plně kojila,tak menses dostala taky dost brzy.

Magrat,to víš,že tě holky rády přiberou,ty ani nemusíš smutně koukat:o ).
Já bych šla hned.Jen to mám trochu z ruky:o (.

Pa Hanka,píjící kafe a relaxující,neb malá princezna spí a velká je pryč s taťkou:o )

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.08.05 16:18

Ahojky Markét,

přesně jsem Tě tipovala, že se ozveš a půjdeš s námi. Jasně, že jo, že se ptáš :-))))

Už se těšíme, jen, aby moc nelilo, teda aby nelilo vůbec :-.))

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.08.05 16:20

Ty jo, Hani, bléééé,

mě ta rudá mrcha ještě nenavštívila a ani nemusííííííííí. U Adámka jsem to dostala až měsíc, co jsem ho odstavila, takže poho. No a teď doufám, že u Berunky to bude taky tak. Vůůůůbec nezávidím, to Tvoje tělo si dělá co chce. Místo, aby produkovalo litry mléka, tak produkuje zase rudou mrchu. Ach jo.

papa VABE

 
Anonymní  22.08.05 16:37

No Hani,

co je to za poradek? To je teda hruza, ruda mrcha je fakt MRCHA. Ja jsem dostala menses az 2 mesice po odstaveni Ondry a s Vikiskem to snad bude stejne, zatim teda nic:-)

Verco, ja nevim, ze by uz Berunka chtela lezt? To se mi zda brzy, i kdyz holcicky jsou pry sikovnejsi, no uvidis. Kazdopadne je to sikulka.

Jsem nejaka utahana, pujdu si uvarit kafco.

Irena

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.08.05 16:50

Hele,Veru,já myslím,že je to možný.
Kámošky chlapeček to taky dělal takhle brzy,v 7 měsících už krásně lezl a v 10 měsících se už umí krásně postavit bez opory.

Pa Hanka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 22.08.05 16:53

hihi :), tak super,uz se na vas moc tesim :)

market

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.08.05 17:38

No mě to taky právě přijde brzy, Iren. Ono to asi potrvá, ale už to nějaký čásek dělá.

papa VABE

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.08.05 17:47

ahoj všem!
Vy jste se teda rozepsaly!!! … a já vůbec nemám čas na čtení :( bééé. Stihla jsem jen deníček - Hani, moc hezky jsi to napsala!!! Tu rychlovku závidím :)! Teď jedna známá porodila taky asi za dvě hodinky, tak si manžel opět rýpnul, že všechny roděj jak na běžícím pásu :) a já s tím vždycky strávím půl dne :) chi.

Neuvěřitelně to letí - už ty naše dětičky nedávno narozený mají měsíc… !
Zkusím poslat zase nějaké fotečky Šulánkovi, aby vám to hodil do galerky (no, už bych se to zmenšování taky měla naučit, ale není čas :( ).

Moc vás všechny zdravím, jdu rychle kouknout na fotečky ze srazíku a pak honem chystat koupání pro Toma, večeři pro kluky… a večer chci sledovat VyVolené… Zatím jsem na to neměla vůbec čas, tak ať jsem taky trochu IN :). Sledujete to někdo???

Ahoj Ivča a spol.

 
Anonymní  22.08.05 18:53

Ivco,

koukam, ze mas fofr. Ja sleduji VyVolene skoro pravidelne, vetsinou ale pri tom nahanim Ondru do postele, takze to nevidim vzdy cele. neni to spatne, ale az zase takova show to neni. Mile me prekvapila Tereza Pergnerova, jeji styl moderovani se mi libi.

A jak jinak, Ivco, valcite?? Napis nejake perlicky ze zivota:-)

Holky, to je takova sranda pozorovat Vikiska jak leze. Hrozne se tim kocham:-) Dnes ho opet trapi zuby, ach jo. To bude zase noc. Ted je jiz pravidlo, ze se budi 6× a vickrat za noc ja jsem pak jak prejeta parnim valcem.

Verco, chci se te zeptat, jak je na tom Adamek s mluvenim? U nas je trosinku zlepseni, ale neni to stale zadna velka slava, mluvit se mu (teda tou srozumitelnou reci) proste moc nechce, jinak nesmyslu sam pro sebe si nazblebta pres den dost. obavam se, ze se nam logoped ve 3 letech nemvyhne:-(

tak zatim pacek

Irena

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.08.05 19:38

Ivi,

včera jsem všechny pozdravovala.Já s kojem taky sem tam bojuju,zrovna včera byla tak trochu opět krize,říkala jsem,že kdybys na srazíku byla i ty,tak tam nesutále někdo z nás(ještě kojila Marta)bude kojit:o ))))).

VyVolené jsem sledovala jedním okem asi 2×.
vedle je řev,taťka nezabírá,achjo,zase to bříško.

Pa H

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.08.05 19:43

To jsem ještě já,Ivi,klidně ty fotky pošli mně,já je zmenším.jen mi k fotklám napiš komentáře,tak,jak si je přeješ.

Achjo,řev už je zas.

H.

 
Anonymní  22.08.05 20:59

Hani, to braní krve ze žíly jsem taky nechápala, když jsem se na to slušně zeptala (protože vím, že jinde se to dělá i píchnutím do prstu), bylo mi odseknuto „u nás se to dělá odjakživa takhle“. Je to divný, Obilňák v Brně, jedno z největších a nejspecializo­vanějších por.pracovišť v republice… že by nějaký nesmyslný předpis? Krve brala sestra pokaždý celou tu malou stříkačku. Snad mě to už nikdy do budoucna nečeká, tohle je moje poslední těhotenství:-) pokud se nestane nějaká „nehoda“.
Přípravy na mimi? Zvládla jsem konečně přebrat, vyprat a vyžehlit základní výbavičku pro mimi, tak pro věk 0 až 3 měsíce, další budu vytahovat a prát průběžně. Abych pravdu řekla,nějak mě to tentokrát „nebere“, spíše s blížícím se termínem porodu mám rozporuplný a trochu negativní pocity… plus obavy, jak budu zvládat, ale to je snad normální. Čau Johanka (přesně měsíc před prvním termínem por. dle UTZ)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »