Nika,Adámek a kamarádi - Od Hanky a holek aneb rok se s roke

Rodičovství

Tak jsem tu s novým deníčkem,dlouho jsem přemýšlela,o čem napsat,až mě napadlo zrekapitulovat poslední rok.A proto ten název. V jednom komentáři v posledním deníčku jsem k podpisu připojila i poznámku,že je to rok,co jsem testovala.

Vzpomínáte,jak moc jsem chtěla být těhotná?Se snažením jsme začínali v létě,na krátké dovče v Chorvatsku.Bo­hužel se nepovedlo,asi nebyly příznivé dny,pár dní po příjezdu domů přišla rudá mrcha.Nerozhodilo mě to,byl to přece první pokus.Druhý měsíc jsme se do toho opřeli ))))))) a zase nic.No,však se zase nic neděje,tak to vyjde potřetí.Kdepak,ani třetí měsíc nebyl úspěšný.Začalo mi být trochu smutno,navíc náš deníčkový plán „každý měsíc jedna těhulka“ byl dost ve skluzu.
Nicméně jsem se rozhodla to hodit za hlavu a tuleníčko bylo ten měsíc vellllllmi sporadicky,takže jsem ani nečekala úspěch.
Sice bylo zpožďo,ale já měla cyklus celkem rozhozený,tak jsem doufala jen malilinko,někde hluboko uvnitř.
31.DC jsem měla navečer příšerný křeče do podbřišku,byla jsem dost vyděšená a tak jsem se rozhodla,že to teda ráno zkusím a třeba se na testíku ukáže druhá čárka.Testovala jsem u kamarádky,měly jsme domluvenou návštěvu a já cestou musela koupit test.Po 30 s. byl negativní,tak jsem ho hodila do baťohu a za 10 minut jsem šla mrknout,jestli se přece jen neobjeví druhá čárka.A byla tam!!!!!!!Takže kámoška byla první,kdo to věděl(to nešlo jí to neříct),Martin dostal poztivní testík až druhý den,měl svátek,tak dostal dárek.Tehdy trefně poznamenala Esterka,že si ten dárek,chudák,musel vyrobit sám:o )))).
Měla jsem tehdy obrovskou radost,pěkně jsem vás napínala a ještě teď jsem dojatá,když si vzpomenu na vaše gratulace:o ))))).
Jenže tou obrovskou radostí začala i starost a strach o miminko.Vlastně celé těhotenství mě tyhle emoce provázely.Nejdřív jsem měla pocit,že se řítíme do něčeho,co nezvládneme,Klárka mi přišla ještě hodně malinká,potřebovala mě na 100%.Naštěstí během těch 9 měsíců udělala obrovský pokrok a tak jsem si už koncem jara dovedla představit,že to zvládnu i s miminkem.
Další strach byl o mimčo.Nejdřív mě vyděsil lékař,když se mu zdálo,že je děloha jaksi větší,že by dvojčata?Uf,to se naštěstí nepotvrdilo:o ).Pak byl problém s Tripple testem,bylo riziko,že miminko bude mít menší porodní váhu.I to se naštěstí nepotvrdilo,Ájulka měla krásných 3250 g.
A největším strašákem byl rozštěp rtu a patra,takže byla obrovská úleva,když jsem poprvé viděla svou krásnou holčičku,pusinku má moc hezkou:o ).
Možná si ještě pamatujete,jak jsem řešila,jestli budu mít miminko ráda.Přišlo mi prostě divné,že budu mít dvě děti a myslela jsem,že pro mě bude hrát prim jedině Klárka.
Není tomu tak,mateřská láska přišla,pomalou­čku,polehoučku už v porodnici a pořád se prohlubuje.
Zkrátka všechny ty strachy a obavy byly zbytečné.
Vlastně si zpětně uvědomuju,že jsem neměla strach snad jen z porodu,jen malinko.A ten byl v pohodě a celý život na něj budu vzpomínat jen v dobrém,stejně jako na narození Klárky.
Ovšem to,že dvě děti nebudu zvládat,to se občas přece jen plní.Klárka má své dny,kdy se zasekne a nic s ní nehne,zlobí,pořád se válí po Áje,svou lásku jí dává najevo dost drsně.Ale to vícemaminy znáte asi všechny.
A když je i mladší děťátko v nenáladě nebo mám špatný den,je to fakt na Chocholouška.A k to­mu to naše zatrápené kojení,achich,pořád to zlobí.

No,ale mám,co jsem chtěla,vpodstatě jsem spokojená,jen občas na mě dolehne šílená únava,fyzická i psychická a tak se prostě vybrečím a druhý den je fajn.

A co naše holčičky?
Klárka mívá dny,kdy je zlatíčko,pomáhá mi,krásně si hrajeme,často si hraje i sama.Nejvíc si teď vyhraje s panenkami a plyšáky,vozí je v kočárcích a jezdí nakupovat do Penáče )))))).Do Penny jezdí totiž na větší nákupy s taťkou,je nadšená,že může sedět ve vozíku,když já vozím kočárek,tak holt musí po svých.Jen tuhle přijel Martin dost vytočenej,Klárka si v obchodě vzpomněla,že potřebuje čůrat a bohužel už to nestihla,tak se vyčůrala vsedě na košíku,půl nákupu jsme pak doma museli utírat,pudinky Mates vyhodil hned:o )))).Mně to teda přišlo dost zábavný,no,když jsem tam nemusela být:o )))).
Jinak pořád usíná sama v pokojíčku,pos­lední týden si nějak rozhodila spaní,zase chodí spát až kolem deváté a ráno vychrapuje.Poslední dva měsíce usínala už v osm a vstávala mezi sedmou a osmou,byla jsem spokojená,protože jsem měla večer trochu víc času a ráno jsem stejně musela vstávat s Ájulkou.
Ale v lednu nastupuje do školky,tak si bude muset režim hodit zase zpátky.Teda doufám,že tam chodit bude a nebude pořád nemocná,jako třeba Mojánek nebo Matyášek.
A konečně kočka sama baští!!!!Ale je to někdy dost o nervy,ona prostě špatně jí,takže do ní něco dostat,to jsem ji radši krmila.Teď jí trochu víc,takže ji nechám jíst samotnou a taky jí pořád vysvětluju,že ve školce ji nikdo nebude krmit,že tam děti baštěj samy,to docela zabírá.
Občas mívá dobré hlášky,Ivčo,taky chtěla sestřičku hodit do popelnice,protože brečela:o )))).Teď pořád říká „já se na to vyprdnu,nikdo nevolá“,když drží svůj dětský mobil:o ))).
Naštěstí zatím nepoužívá sprostá slova,ale nebojím se,že něco nedotáhne ze školky.

A Ájulka?Je to naše zlatíčko,když ji zrovna nezlobí bříško,tak je moc hodná.Konečně si už bere hračky do ruky,všelijak si je otáčí a samozřejmě cpe do pusy.
Když leží na zádíčkách a je rozbalená,tak se odstrkuje nožičkama a zvedá zadeček a má tendenci se točit na levou stranu.Jsem zvědavá,kdy se jí povede otočit na bříško.Z lehu na bříšku se na záda otočí,prostě se vzepne na jednu ruku a je na zádech.Myslím,že to vědomě nedělá,je z toho dost vykulená:o )))).
Taky se parádne chechtá nahlas,když s ní děláme blbiny,to je k sežrání:o ).
Kočička se nechá dost chovat,ale není to neúnosné a já i Martin si to užíváme,Klárka byla totálně nechovací a nemazlicí miminko.
Bohužel teď zlobí s papkáním.Ne­vím,jestli je to bříškem nebo zažíváme bojkot kojení,ale je to děsný.Přicucne se,pije asi 2 minuty a začne to.Kroutí se,pouští,někdy i brečí a to přesto,že jí mlíčko teče,spouštěcí reflex mám v pořádku.Pije opravdu jen chvilinku a už nechce,odtahuje se a ani zanic si prso nevezme zpátky do pusy.Takže pořád odsávám,třeba i 50 ml a dávám jí mlíčko stříkačkou.Poslední tři dny to dělá skoro u každého kojení:o (.
Ve středu jdeme na 4-měsíční prohlídku,tak uvidíme,co na to váha.Myslím,že to žádná sláva nebude…Tak nám držte palečky,ju?

Takže tolik od nás holek,mějte se krásně,všecnny nemoci pošlete pryč.Posíláme pohlazení obr bříška Monče,pusinky dětičkám a držíme palečky naší už snažilce? Janče,ať se brzy zadaří.

Hanka,Klárka skoro 3 roky a Ája skoro 4 měsíce

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.11.05 23:47

Teda Péťo,to je rychlost!!!!!!
A já myslela,že jste někde na dovče????

Hanka

 
Missorka  13.11.05 23:52

Byli, byli, ale už jsme bohužel zpátky. nechci zejtra vidět Vojtěchův výraz až se vzbudí a zjistí, že kolem jesou žádný DĚTI, žádná ANÍ a hlavně žádná TETA. Myslím, že mi to dá slušně sežrat, ale naštěstí jsem fikaná a pojedeme za kamrádkou, tak snad se zabaví. :-)

Pusu holkám, snad je někdy uvidím. :-)

Peta a spící missorčata

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 14.11.05 00:01

Ahojky,

Hani, pěkný deníček, Klárka je šikulka, jak se pěkně rozpapala sama, určitě bude v školce v pohodě. Už se moc těšíme, až Vás zase uvidíme. Sice nebude moc času, ale snad to nějak dopadne. Máme asi 14 dní, víc ne.

Ájulka je zlatíčku, uvidíš, že se rychle otočí, ani nebudeš vědět jak. Škoda, že zlobí s pitím. Nemůže to být taky tím, že jí mlíčko teče ze začátku moc rychle a nestíhá polykat. Třeba by stálo za to zkusit nejdříve trošku odstříkat a pak jí teprve dát napít. Nebo si zvykla na stříkačku, přeci jenom to teče samo, že?

Vůbec se Ti nedivím, že toho máš plný zuby. Já se trošku děsím toho, jak to bude s námi jestli se zadaří. Kája začne chodit do školky, Pavel začne podnikat. Ještě, že babičky jsou vysoce funkční. :-)))))

Mějte se všichni krásně, tady začala být zima, prý bude nejhorší od roku 1963 a já jsem všechno teplé oblečení nechala doma, protože to tu loni nebylo potřeba.

Jana a Karolínka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.11.05 10:19

Ahojky Hani,

moc pěknej deníček, krásně jsem si u toho zavzpomínala na moje testování, těhotnění a narození… Kluci mi taky občas dávaj pěkně zabrat, dokážou mě vytočit ve zlomku sekundy, ale stejně bych je nevyměnila ani za nic!!! Teď začínám mít trochu obavu z toho, že Filda bude asi krapánek hyperaktivní :o(( Doufám, že z toho svýho „jančení“ brzo vyroste a nastane trochu klid :o))))

TeĎ musím ke klukům, ozvu se později.

Pa Katka, Matyáš 2r.+10m., Filip 7měs.+3týdny

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.11.05 10:48

Ahojky Hani,

jsi sikulka, jak rychle jsi ten denicek zvladla a pripravila prinejmensim pro mne prekvapco:-) Denicek je moc hezky a vzpominani mne dojalo! Urco je to zabiracka, ale je to jenom na par let a pak uz to bude vice v pohode.

Ja si docela zavzpominala o vikendu, kdy jsem byla na chate a byly tam mrnata od 3M (Valuska) do 1a3/4roku (Delfinek) a Nika byla paradoxne z mrnat nejstarsi, pak uz jenom Zuzanka, kterou uz k detem snad ani nemohu zaradit … to je uz slecna! Ve Valusce, ktera je lehoucka jako paperi, jsem videla malou Niku v jejim veku, ktera byla paradoxne jeste o temer pul kila lehci … nemohla jsem uverit, ze jsem doma mela takovou malou vyzulku vyzlatou. Valuska je navic velka sikulka, ukazala nam par otocek, cubrnely jsme vsechny! A mrnata jako Davidek, Delfinek, Anika a Vojtik byly taaaak sladky … sladke zvatlani a opakovani cehokoliv, Delfinkovo ‚co to je?‘, Vojtikovo teta Radka a i tleskani Nice na WC, Davidkovo chozeni v terenu, Anicino chozeni po kolenou (tak jako na fotkach) atd. … boze, pred rokem a kousek jsem mela neco podobneho doma … a chci jesteeeeeeee!:-))))

Cas bezi neuprosne, uzivej male prdelinky, tvrdis ze je to tve posledni dite, tak o to vice … za rok uz to nebude lezacek ale malicka slecna a za 2 roky uz slecna vlastne velka!

Jdu neco delat, tak papa

Sulanek a Nika

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 14.11.05 11:32

Ahoj holky,

ani nevím, zda si na mě pamatujete, už jsem mezi Vámi drahně dlouho nebyla.

Koukám, že se rozmohlo „druhé dítě“. Všem, kteří jste tak učinily, dodatečně moooc gratuluji a přeji hodně zdraví a pevné nervy.

My máme pořád „jen“ Adámka, roste jako z vody, kolik měří, nevím, ale je to dlouhán a váží 17 kg. Je s ním veselo a moc si to užívám. Tedy pokud mi to dovolí práce, jsem stále v jednom kole, babička hlídá každé dopoledne a stejně svou práci nestíhám. Doháním to po večerech, před termíny až do rána. Odpoledne je na řadě Adámek, domácnost a manžel. Posílala jsem Verče fotku MMSkou, tak se musím podívat, jestli se podařilo vložit ji do albumu. Pokusím se dodat i nějakou novější.

Ráda bych Vás všechny zase viděla i s dětmi, prosím, až budete něco organizovat, pošlete mi to e-mailem. Nestíhám se sem často přihlašovat a všechno číst, mohla bych to propásnout. Ale věřte, že v myšlenkách jsem stále s Vámi a často vzpomínám, jak bylo fajn být s Vámi ve spojení denodenně. Ale fakt mám starostí až nad hlavu (a kdo ne, že?), nejen pracovních ale i domácích.

A druhé dítě? U nás je to 50:50. Já bych chtěla, ale opravdu už nevím, jak bych to všechno stihla, musela bych najmout zaměstnance, a to se docela bojím, stejně bych to kontrolovala … tak nevím, zda by mi to časově nevyšlo nastejno. Do toho mám už rok stavební povolení na kancelář, ale letos nebyl čas, takže příští rok se do toho musíme opřít. Manžel tvrdí, že mu stačí Adámek, ale nijak se nebrání 2. dítěti. Navíc, v Říčanech je problém se školkami, natož se základní školou. Dětí je moc, a tak se dostává. Nevím, zda se mi podaří protlačit Adámka příští rok na podzim aspoň občas do školky. To by mi pomohlo, ale sama mám ještě v živé paměti, jak jsem školku nesnášela, tak nevím co Adámek na to, a rozhodně to nechci a nebudu lámat přes koleno. … Takže mimi nejdřív „zadělávat“ příští podzim.

Holky, už mi zvoní zase klient. Ahoj a moc všechny zdravím.

PetraK a Adámek, v lednu 3roky

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 14.11.05 11:35

Sorry, mám tam chybu:
věta na konci - dětí je moc, tak se dostává - má samozřejmě znít - dětí je moc, tak se nedostává.

PetraK

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.11.05 11:49

Cauky Petuuuuul,

no jasne ze jsme na tebe nezapomnely!!! Ted prasknu, ze jsi mi pred chvili napsala maila a tam se sverila, ze jsi mne vcera zahledla i s Nikou v Hypernove v PRuhonicich a byly jsme to skutecne my dve!:-) Skoda, ze nezajdes mezi nas casteji, i kdyz chapu, ze prace je moc …
Koukam, ze jsi podnikava zenska a firmicka se ti hezky rozrusta, chapu, ze vyuzivas pak kazdou volnou chvili pro sve nejblizsi.

A ke skolce …ja ji naopak milovala a chodila do ni hodne rada a vzdycky nasim nadavala, ze pro mne prisli moc brzo:-) Kazde dite je vsak jine a tak si nektere z nas odnaseji ze skolek trauma a nektere naopak dobre vzpominky. Ono taky zalezi i na ucitelkach, bud to s detmi umi a zaujmou je, nebo jsou profesionalne otupele a pak to treba neni ono.

O sraziku ti dame urco vedet, ale ted na zimu nic velkeho nebude, leda tak nejaky Clovickov o vikendu. Na jare chystame vyjezdni zasedani, ale to je jeste daleko.

Tak se mej krasne a ozvi se casteji, kazdopadne odpoved mas i v mailu.

Papa

Sulanek a Nika

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.11.05 12:06

No téééda, vědět že vás máme všechny „za barákem“, tak hupsnu do auta a jedu očíhnout mrňátka!!! Takhle mi je skoro líto, že jsem vás prošvihla v okolí :o(((

Měj hezký den a moc se nepřepracuj ;o)

Katka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.11.05 12:09

Ahojky Péťo,

taky si Tě pamatuju. :o))) Je super že se Ti firmička takhle rozjela, i když to musí být celkem náročný, co? Fotečka Adámka se v galerce objevila, je to už velikej kluk. Asi se Ti bude špatně hledat, sypeme tam jednu za druhou :o))

Tak se měj hezky a zase se brzo ozvi!!

Katka a kluci

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.11.05 12:14

Neprosvihla jsi nas v okoli, my byly uplne nekde jinde:-)))) Ja myslela ze v Hrensku, ale dneska mi jeden znaly mistnich pomeru vysvetlil, ze jenom blizko Hrenska:-)))

Pa a prace uz konecne snad nebude tak moc

Sulda

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.11.05 12:56

A pročpak jsem si teda myslela že s Nikou razíte někam do Špindlu??? Asi jsem nějak mimo, zřejmě špatně čtu. ;o)) Jinak Hřensko a jeho blízký okolí důvěrně znám, je tam prostě nádherně.

Pa K.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.11.05 13:20

Tak jak to PEtko dopadlo, divil se Vojti?:-))) Divi se totiz k sezrani:-)))) No ale u kamosky mu to ani neprijde, kdyz tam budou deti, bude urco nejstastnejsi Vojti na svete:-)

Pa

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.11.05 15:56

Ahojky Petro,

to víš, že jsem fotky s Tvým svolením dávála, ale to už je hooodněě dlouho, tak jsem zvědavá, jestli ji v tom kvantu fotek najdeš…:-)))

Ty jsi teda pracovně vytížená, povol a odpočiň si trošku :-))

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.11.05 15:58

Jéééé,

tak vy jste si udělaly takovou dámskodětskou jízdu???? To muselo být bezva. Dětí jako smetí, to by se Adámkovi taky líbilo.

No jo, a kdy uděláme aspoň ten Človíčkov????

Tento týden asi ne, protože předpokládám, že si všichni budou brát prodloužený víkend a třeba někam vyjedou, ale co třeba příští sobotu???? Můžeme i testnout človíčkov v Edenu?

Kdo je pro?

papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.11.05 16:14

Souhlas, toho 26.11. by to urcite slo … pokud tedy nepojedu pro Niku a babi na Moravu, se uvidi. Mne je teda uplne jedno ktery Clovickov navstivime, mame Eden dokonce blize, ale prizpusobim se pranim tech, co jsou z vetsi dali. Tak predbezne sobota 26.11. v 10h??? Co vy na to holky???

Papa

Sulda

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.11.05 20:29

Ahojte!

To je večer.....
Klárka prudila,Mates ji seřval a to dost hnusně,já jsem se jí zastala,takže mi bylo vytčeno,že je to nevýchovný.Já se neovládla a začala jsem na něj taky ječet,ať jsi jde pryč,že takovýho hysterickýho tátu nepotřebujem,no děs.
Do toho Klára začala opět prudit,takže jsem ji odvedla do pokojíčku,ať se tam uklidní.Bohužel byla čím dál víc hysterická,nudle jí lítaly,měla poslintaný celý triko.
Do toho mi Ája stávkuje s pitím,tak děsně u toho ještě nevyváděla,jako dnes u každého koja.Tak jsem po kojení vytáhla odsávajdu a odsála obě prsa,celkem ubohých 50 ml.Tak jsem to nalila do lahve a zkusila jí to dát,protože na stříkačkování jsem neměla nervy.Chvilku to žužlala a pak začala pít a sláva,všechno to vycucla.No,ne­vím,jestli se mám radovat,nebo je to pomalý konec kojení,poslední měsíc to vážně stojí za prd.
Nakonec jsem se Martinovi omluvila,že jsem to přehnala,ale že mě nakrknul a on se se mnou vůbec nebavil,jen mi řekl,ať si ji vychovávám sama.Vrrrrr.
Klárka prudit nepřestala,takže jsem ji osprchovala,pomohla uklidit hračky a šla dnes spát bez pohádky.Celej večer pořád brečí a fňáká,leze mi s tím na nervy.
Teď je v pokojíčku,vy­myslela si,že se nechce dívat na hvězdičky,má na stropě nalepený ty fosforeskující­.Začala kvůli tomu zase řvát,takže jsem ji nechala a odešla.Před chvilkou dokonce zavřela dveře do obýváku,tak se asi naštvala,ale to já taky.
Achjo,horší už to být nemůže,vlastně jo,naštěstí jsou holky zdravý.

Jdu to tady trochu pofackovat a pak si pročtu komentáře.

Pa Hanka a holky

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 14.11.05 20:42

Hihi, erupce na slunci. Neměla jsi doma dneska našeho Matesa??? Tady to vypadalo dost podobně (až na to že Mára není doma) a Máťa šel spát bez pohádky ;o)

Myslím, že u nás nastala krize třetího roku. A to docela brutálním způsobem. To dítě mě nenechá dojít si ani na záchod!!! Fakt strašný, pořád za mnou leze, kňučí, brečí… Dneska jsme cestou z města potkali ségru s kámoškou, tak jsme s nima zašli na kafíčko/hranolky. No a ta scéna která vypukla po mým odchodu na záchod byla fakt děsná :o((( Myslela jsem, že nás z tý restauračky vyhodí a ani nebudou chtít zaplatit. Ještě že Fífa je celkem v poho. Jo až na ty pády při vstávání. Dneska na sebe převrátil hrazdičku, odpadkovej koš i plastový křesílko :o(((

S tím vaším kojem je mi to líto, já si to vybrala u Matyáše a teď to bylo úplně v pohodě (ťuky ťuky). Sice je to s mlíkem čím dál horší, ale už se dá nahradit.

Jdu to tu uklidit, jak nechodí Máťa do školky, tak to tu vypadá fakt příšerně. Skoro se stydím :o((((

Zatím ahojky, ještě nakouknu.

Pa Katka.

Jo, Verčo, přihoď do galerky svojí vánoční výzdobu, ju? Potřebuju trochu inspirace. ;o) Dííííík

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.11.05 21:18

Jo,jo,taky byla dnes bez pohádky.Ovšem pořád ještě s něčím šustí,achjo,já chci aby zase usínala v osm a vstávala v osm,tohle mě ničí:o (.
Já ani nevěděla,že jsi měla s kojením Matyáška nějaké problémy?
Mně přijde,že záleží na apetitu dítěte a na jeho povaze,když je dítě hladovec,tak pije a pije a mlíka se udělá víc.
A naše holky jsou lenošky a jídlo mají jen pro přežití.

Jdu koukat na Výměnu manželek
Pa Hanka

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 14.11.05 21:29

Ahoj,

Hani, Katko, i u nas to byl dnes docela bes!!! Takze Hani, nejsi v tom sama, jen je mi lito, ze jste se pohadali s manzou, to na nalade neprida:-( Katko a padu pri vstavani jsme take meli spoustu, ted zase Vik pada primo na pusinu kdyz jde a uz ztraci balanc tak sebou sekne rovnou na hlavu, trdlo:-)

Hani, jinak moc hezky denicek, tez jsem si zavzpominala na sve tehu a porod a testovani a vse okolo.

O vikendu jsem byla ve skole, coz bylo docela prima odreagovani od deticek. Letos nas profesori docela setri a nemame moc pisemnych praci (asi kvuli bakalarce), nejake zkousky delam uz 3. a 18.12. a pak uz jen jednu praci v lednu a semestr bude hotov, jupi.

PetroK, no jasne, ze si te pamatujeme, koukam, ze mas pekny fofr, ale je prima, ze se ti pracovne dari!!!! Jen kdyby bylo vic casu vid:-) Tak pozdravuj od nas Adamka:-)

No a co my dnes podnikali? Dopoledne jsme sli ven, protoze po devate uz deti prudi, takze je nutnost je jit „vysmradit“. Ale to je vzdycky expedice nez se vyhrabem. Jedno dite po me leze, druhy se odmita oblekat, hruza. Pak stropil Ondra desnou scenu, ze zimni bundu nechce, ale ze chce takovou tenkou, coz jsem mu nechtela dovolit, ale vzhledem k tomu, ze bych ho musela „zabit“, tak jsem nakonec rezignovala a prinesla jeste mikinu navic. No desny nudle z nosu, fleky z place po obliceji, mlatil do me, triskal dverma, proste klasika vztek. Pak po prochazce obidek a spinkani. Dnes dokonce zaplul do postele Ondra driv nez Viki. Vikiska jsem lamala az ve ctvrt na jednu a nechtelo se mu nejdriv zabrat. Pak spanek 2,5 hodky, no parada a pak jsme jeli do Europarku, kde jsem teda chytila dalsiho nerva, protze Vik silene prudil a furt plakal, Ondra neposlouchal, no prisla jsem si jako upachtena a vystresovana matka, lidi se asi bavili, ani nepujdu do detailu. Kazdopadne jsme to uspesne zavrsili hranolkama a ja twistrem od KFC a jeli domu a ted uz obe ditka spinkaj.

Docela me prekvapilo, ze uz ma Vik hozene jen jedno spani pres den, to je docela brzo, Ondra spal 1× denne az tak v roce a ctvrt. Jinak spani v noci je taky lepsi, ale tak od pulnoci mam Vikiska u sebe v posteli, chjo:-( No ale aspon se vyspim bez vstavani a rano skoro do 7, parada!!!!

UM zatim bohuzel bez uspechu, takze kojo 1× den a v noci dle libosti.

Tak ja taky mazu do postylky.

pa

Irena a Ondra 2r10m a Vik skoro 11m

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.11.05 22:04

Tak jsem tu zase:o ).

Iren,to je príma,že vás ve škole budou šetřit,už to máš za pár a budeš Bc.A nebudeš pokračovat v magisterském studiu?
Stejně máte,holky studentky,můj obdiv,já bych to učení nestíhala.
A vidím,že prudící děti jsou všude,achjo.Já to teda někdy dost nezvládám a Klárka občas dostane i vařečkou,ale dnes neprovedla zase nic tak hroznýho,aby na ni tatínek tak řval:o (.

Šuldo,ty tajnůstkářko,tak vy jste se srazíkovaly s Jarňatama?Dou­fám,že budou nějaký fotečky,muselo to být príma.
A o výjezdním srazíku jsem něco zaslechla(spíš začetla),tak se těším,až se bude organizovat a snad se zúčastníme.

PetroK,to víš,že si tě pamatujeme.Já se s tebou teda už moc nepotkávala,začala jsem do deníčku chodit až když měly děti kolem půl roku.A to jsi už myslím moc nepsala.
Jsi pořádně vytížená,ani se nedivím,že zatím další dítko neplánujete.Ale ono to přijde a snad ten příští podzim se do něj pustíte:o ).

Veru,Berunka se pěkně rozbaštila,co,2 skle­ničky na oběd,to má pěkný apetit.
Já si na tebe dnes vzpomněla,když jsem Áje dávala lahev s mlíčkem.Nez­koušela jsi třeba dát do lahve své mlíčko?
Ale asi budete spíš kojit dál,ne?Když už se buzení ustálilo na dvou hodinách.Je to sice záhul,ale to se ještě dá vydržet.

Jani,dávání dokrmu stříkačkou je jedna z alternativnívh metod,tak si myslím,že tím ten bojkot nebude.Chtěla jsem dát dotaz do poradny o kojení na www.porodnice.cz,ale poradna je zahlcená,tak to zkusím zítra.Určitě ještě vydržím,ale uvidíme,co váha.Dnes jsem se zkoušela vážit u našich na digitální váze s Ájou a bez ní a přírustek za 4 týdny téměř žádný,tak jsem zvědavá.
Ovšem to vážení mělo jedno pozitivum,už mám zpátky svou váhu před těhu,takže jsem šla hned koupit džíny,hurá.Budou mi je ještě zkracovat,ve středu si pro ně jdu a konečně budu nosit něco normálního.Man­žestráky už mi lezly krkem a staré džíny už vypadaly děsivě.

Kdepak se nám toulá Esterka,Marta,E­va,Petruš,Petuš,Zuz­ka,Monča(snad nerodí),Dana??????Snad jsem na nikoho nezapomněla,holky napište,prosí­ííííím.

Jo a v minulém deníčku,který jsem hodně flákala,jste rozebíraly Vánoce a dárky.
Pro holky už máme dárečky téměř pokupě.Klárka bude mít ještě narozky,tak nevíme,které dárky kdy dostane,budem to muset nějak rozdělit.Máme pro ni krásné kolo,žehlicí prkno i se sušákem,mám objednané knížky vč.sešitů se samolepkami(in­spirovala mě Lola),Klárka samolepky miluje.Pak dostane razítka,2 Cd s písničkami,nějaké oblečení a ještě přemýšlím o skákacím balonu.
Martinovi asi kopuím nějaké termoprádlo na lyže,letos mě vůbce nic nenapadá.ještě jsem si říkala,že bych nám společně koupila Scrabble,někde na netu jsem ho viděla v akci,stál kole 700 Kč.my máme jen „Křížem krážem“,je to dost laciná verze.
A já už vyrábím WC obrázky,už jich pár mám,asi je dáme na okno už příští týden.Ale už jsem nevydržela a přilepila sněhové vločky a Mikuláše.
Jsem asi pako,ale na Vánoce se těším,dokonce i na přípravu.Sice člověk padá na hubu,ale já peču cukroví ráda.A na úklid se vybodnu,uklidíme tak nějak normálně.Navíc manža bude mít asi od 17.12.dovču,tak mi pomůže.

Jdu si dát čokoládu,potřebuju obalit nervy:o ))).

Hanka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 14.11.05 22:05

Ahoj,

trhám rekordy, jsem tu zas!!! Moc mě potěšilo, že si na mě pamatujete. Krizi máme taky, Adámek beze mě téměř ani ránu, což je dost náročný, vzhledem k dopolednímu hlídání mojí mamkou. Mám kancelář o patro níže než náš byt, ale je to propojené jen otevřeným schodištěm, takže když přijde Adámek s babičkou od nich (bydlí nad námi), tak hned šupky za maminkou, pak se nechce oblíkat ven, takže zase musím zasáhnout … A tak mi z dopoledne na práci toho času zase tolik nezbyde. Většinou odbydu návštěvu klientů, a tím to zhasne. Ale na druhou stranu se mi opravdu daří, nové klienty už nepřijímám, pouze známým se špatně říká „ne“. Už bych to vůbec nezvládala. Do toho mě pořád chtějí do práce, tak jsem musela požádat o 4. rok neplaceného volna a musím je nenápadně přesvědčit, že se nevrátím, ale nechce se mi bez odstupného, protože tam všichni lemplové dostali odstupné vždy, jen aby už byli pryč, tak se mi nechce dobrovolně opouštět velmi slušnou pozici. Už jsem to nadhazovala, ale čekají na mě jak na smilování, což je na jednu stranu fajn (a co by za to jiní dali!), ale na druhou stranu …
Do toho v pátek odešel zaměstnanec manželovi po 6 letech, tak chudák neví, zda si má vařit či rovnou roznášet. Sháním mu číšníka kde se dá, ale těch slušných zaměstnanců je jako šafránu - a jsou většinou „rozebraní“.

Tak jdu ještě poslat hlášení volného pracovního místa na Úřad práce a budeme se modlit, aby přišel někdo OK.

Díky za pozdravy a Adámek posílá i pusinku (slíbila jsem mu, že to napíšu než šel spát).

Ahoj, PetraK

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 14.11.05 22:08

Vůbec se mi nedaří otevřít novou fotogalerii, je to jen u mě nebo to nejde i Vám?
 PetraK

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.11.05 22:33

Petro,galerka před pár dny nějak blbla,několik dní nešla otevřít.Ale teď se ukazuje,že server nelze najít…

A ty děláš účetnictví,tuším? Že má manža hospodu(nebo restauraci?),to si pamatuju:o ).

Pa Hanka a spící princezny

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.05 22:37

Hani, jsi ještě tu??????????? Tak nezdrhej,pokecáme :)!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.05 22:38

Ahoj Petro! Zdravím tě po dlouhé době! Galerka mi poslední dobou otvírat nešla a před chvílí jsem to taky zkoušela marně :(.

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 14.11.05 22:38

Petro,

galerka podle me nefunguje. Je tak to je blby, ze manzelovi odesel zamestnanec, to jsou teda nerviky v tom podnikani, vid! A s temi solidnimi lidmi mas pravdu, manzel taky nevi koho si do firmy muze pustit, pracuje se tam s penezma a to je vzdycky „vo hubu“.

Hani, tak i varecka u vas obcas nastupuje? Tak to jsem jeste nepouzila, ale vytocena jsem vzdycky do bela a kricim a pak je mi to lito. No co, vsak oni nejsou zadni chudacci a vydrzej to nase „nadavani“ snad bez uhony. Nervy ma clovek holt jen jedny.

Fakt uz padam do postele.

Irena

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.05 22:44

ahoj všem!
Hani, deníček moc hezkej! Chvílema jsem si připadala, jak když je to z naší domácnosti :), takže je mi ten deníček hodně blízkej…
Tom teď taky blbne u kojení, pouští se a brečí, někdy si říkám, že možná ani nemá hlad a cpu mu to, tak se mu to nelíbí :). Třeba se u toho jen zkouší uspat a je rozmrzelej, fakt nevím… Včera jsem ho nakojila ráno v 7 a vydržel až do 12 a pak jedl až v půl 5!To jsem čučela. Tchyně pravila, že mám nějaký plnotučný mlíko, když takhle dlouho vydrží. Ale je to jak u tebe. Jeden den „praskám ve švech“, druhý den mám prsa jak indiánská babička - splihle visí a připadaj mi bez obsahu :).
Trochu odbočím - než to zapomenu, musím vám napsat další z Mojdových hlášek.Na vaši radu jsem koupila nějaké malinové vitamíny C. A dávám mu je s tím, že to má takové zdravé bonbony (mají se brát 4 za den). Včera šel spát a já mu říkám: „Ještě si vycucej jeden ten bonbonek, než si budeš čistit zuby.“ A on mi docela vážně říká: „Nekrm mě furt těma bonbonama, jo? Budu toho mít plný břicho a přijede si pro mě doktor,až mi z toho bude blbě…“ Vůbec nevím, jak na to přišel, ale když jsem viděla ten jeho vážný kárající pohled, vyprskla jsem smíchy!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.05 22:54

Jo, jo, vařečka je u nás taky nejčastěji tasený nástroj z šuplíku a není to proto, že bych ji tak často potřebovala na míchání :) :). Ale už jsme zjistili, že u Mojdy platí, že násilí plodí násilí, tak se to snažíme omezovat. Když to ustojíme a snažíme se věci řešit v klidu, tak třeba odejde na deset minut do jiné místnosti, trucuje a nemluví s náma, což nás sice vytáčí, ale dá se to přežít :). Ale když dostane vařechou, je úplně nepříčetnej, ječí, válí se po zemi, případně se po mě ožene. Je to prostě ta horší varianta. Ale holt se někdy neovládnu a jednu mu plácnu. Když potřebujem vystartovat někam na určitou hodinu a on se sekne a nechce se strojit, odmítám se zdržovat vysvětlováním a prostě dostane :(.
Holky, a taky je to u vás tak, že se většinou vytočí jen jeden z vás a ten druhý je v klidu? Já se tomu někdy musím tajně smát. Když běsním já, zdám se manželovi jak smyslů zbavená a je nad věcí. Když se včera Mojda po třetím napomenutí odmítl obout do bačkorek, přišlo mi neadekvátní,že se manžel vytočil doběla, narval mu je na nohy, nacpal mu teplé oblečení a vyhodil ho z domu za dveře se slovy, že neposlušnýho kluka nechce!!!! A to podotýkám, že je Mojánek jeho naprostej miláček. Minule jsem mu říkala, že jsem ráda, že máme kluka, neboť kdyby si furt takhle mazlikoval holčičku, mohl by někomu připadat až podezřelej :). Málem mě zabil :). Ale oni jsou fakt spojený nádoby. Neudělaj bez sebe krok. Mojda řve, i když jde tatínek pro šroubovák do garáže, že chce jít s ním. Prostě - když je doma, má Mojánka v patách a moc klidu mu nehrozí :).

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.11.05 22:59

Ivi,jsem ještě tu.Čekám na první noční kojo.
hanka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.05 22:59

Každý den teď „řádím“ s mým taťkou na zahradě, protože sázíme stromky a keře. No a někdy předevčírem chtěl Mojánek pomáhat - to jsem chvílema na mrtvici :),ale odhánějte ho pořád, když chce bejt co platnej :). Taťka vždycky vykopal díru, nalil do ní velkej kýbl vody, aby se rostlinky dobře ujmuly. Pak mě vyslal pro další vodu a já trdlo tam nechala Mojdu v prostoru bez dozoru. Jak myslíte, že to dopadlo? Za chvíli slyším, jak děda huláká: „no, ty ses kluku zřídil!!!“ Mojánek usilovně pozoroval dědu při práci, při tom si malinko couval a couval, až se jako mamut chytil do pasti a zalít po kolena do tý jámy s vodou!!!! A to jsem mu dala mimořádně na ven nový zateplený botičky! Nepřála bych vám je vidět. Popadla jsem hadici a ty boty „vzala“ proudem vody, neb jsem neviděla jinou možnost, jak je zbavit vrstev bláta…:(. Ach jo. Tak todle je náš běžný denní chléb :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.05 23:09

Dnes asi trhnu rekord v příspěvcích :). Mám trochu víc času tu vysedávat, protože manžílek dnes nocuje ve špitálu, zejtra mu budou kudlat koleno. Ptala jsem se ho, jestli mám přijít zítra na návštěvu a on drze pravil, že nemusím, že si ode mě aspoň odpočine!!!
K Tomovým dovednostem - už se taky zkouší otáčet na bříško a šíleně se zlobí, když mu to nejde :(. Jinak je to pořád moc hodný miminko, furt to píšu dokola, ale já jsem z toho fakt naprosto vedle :). On brečí jen když má hlad nebo má zaneřáděnou plínu. Rád a dlouho už vydrží být na bříšku, to má ten správný rozhled :).
Taky se mu moc líbí v autosedačce, dr. říkal, že v rozumné míře to neuškodí, jinde jsem četla opačné názory. Jenže on se prostě na zádech v postýlce po delší době čertí,protože na nás tolik nevidí. Taky už má oblíbené asi tři hračky, které důrazně vyžaduje :), když mu je zapomenu dát k ruce. V tomhle naštěstí vypomáhá Mojda. A rád. Najde hračku, podá ji Tomovi a ještě ho utěšuje. Taky dobře „funguje“ ve večerních hodinách, kdy už je Tomášek unavenej, já třeba dodělávám večeři a nemám čas, tak Mojda si k němu sedne a vypráví mu. Tom se úplně zázrakem zklidní a poslouchá ty Mojdovy romány :).

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.11.05 23:16

Hm,Ivčo,Klárka si taky sestřičky všímá,ale bohužel má její přítomnost většinou opačný efekt.A to řev.Ona se po Andrejce různě válí,Ája mívá občas i červené fleky na hlavičce,,jakou silou jí třeba dává pusinku,to se ani nedivím,že pak brečí.
Občas jí ukazuje hračky,ale mává jí za hlavou nebo těsně u obličeje,což se mi moc nelíbí.Nebo si vybere nějakou těžší hračku a já mám strach,aby jí nespadla na hlavičku.
Achjo.Ale snaží se,já vím,jenže já mám pořád strach,aby nebyl nějakej průšvih.
A kočka je často v lehátku,prý to nevadí,protože miminka jsou v pro ně přirozené poloze.V šátku jsou mimča taky stulená a nevadí to.

Jdu mrknout na holky,Klárka dnes usnula hodně pozdě,sice byla zalezlá u sebe v pokojíku,ale moc se mi to nelíbí.

Hanka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.05 23:17

Hani,
jak usíná Ájulka po nočním kojení? Já jsem asi Tomáška trošku rozmazlila :). V noci jsem od začátku kojila vleže u nás v posteli a někdy u toho vytuhla a tím pádem spal Tom víc v naší posteli než v postýlce. a teď se docela čertí, když jsem náhodou „při vědomí“ a šoupnu ho po krmení do postýlky!!! :( Furt se tam mele a nemůže zabrat, kníká. Když ho vezmu k sobě, je do tří vteřin tuhej, potvůrka. pak se ho polehoučku snažím přenést a co myslíš? Hned je zase vzhůru a prudíkuje :). Ne, že by mi v tý manželský posteli nějak vadil, ale spíš se bojím, že ho při mém tvrdém spaní zalehnu! Už se mi stala i situace, že mě v noci vzbudilo Tomovo kňourání, já ho hledala v postýlce a až pak mi došlo, že spí mezi náma!!! No, u mě teda naprostá absence mateřských instinktů :(!!!!!!!!!!!!!!!!!! S dudákem moc nepořídím, uspěla jsem asi 3×. Na jednu stranu jsem ráda, na druhou pak nemám žádný utišovadlo.
Jo, a taky si Tom chce v noci povídat!!!! Šílený, když je v celým baráku ticho a Tom ve 3 hodiny haleká a houká a ještě se u toho chechtá! To jsme pak furt ve vyhnanství, jelikož manžel to vydrží poslouchat tak 5 minut a padne věta: „Už abyste šli dolů, ne?“. Nevím, co by dělal ve 2+1 :(!!!!, sobec jeden :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.05 23:21

Nejhorší je, když Mojda dělá Tomovi Berany, duc. To má pak chuděra červený čelíčko, ale nese to fakt hodně statečně!!! Až se divím, že někdy neřve, když ho chudáka vidím. Jednou mě Mojda vyděsil docela dost, a to když jsem přilítla z „wecka“ do pokoje, jelikož se mi zdálo, že Tom divně heká a zjistila jsem, že se ho Mojda pokouší vzít z postýlky! A ještě se chlubil: „Mami, podívej, já ho uzvednu!!“ To jsou chvíle, kdy se mi zastavuje krev v těle. Mám chuť Mojdu přetrhnout,ale většinou mi dojde, že to nic neřeší a že to nemyslí špatně, tak to rozdýchám a vysvětluju a vysvětluju…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.05 23:29

Malinko si tady vedu monolog :), ale někdo to tady holt musí zachraňovat!!! :)
Ještě zítra večer budu mít snad víc času, pak už se nám kulhající tatínek vrátí zpět domů a to bude: „Ivčo, prášky, Ivčo,pití, podej, přines, udělej… " - prostě klasika - nemocnej chlap (=horší jak dvě malý děti) :), takže to už "válení“ u netu hrozit nebude :).
Mějte se všichni moc krásně, těším se na vaše komentáře a přeji DOBROU NOC!
Ivča a chrnící dvojka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.11.05 23:45

Ještě jsem chtěla napsat, že fakt zírám, jak budou mít všechny deníčkové děti bohaté vánoce. To snad ani nebudu psát, co „jenom“ dostane Mojda - bude mít chudé i narozeniny, protože všechno cpem teď do baráčku a na dárečky opravdu nezbývá. Zrovna předevčírem jsme s manželem mluvili o tom, že to letos budeme muset pojmout hodně rozumně, neboť platíme, kam se jen podíváme :(. Takže jakžtakž ještě něco naškudlíme na dárky pro Mojdu a my si dáme navzájem tak jeden dva kousky, prostě žádný blbovinky a věci, který nepotřebujem. A to musím říct, že manžel vždycky rád dělal opravdu štědrého Ježíška. Copak o to, my se s tím smíříme, ale Mojánka je mi trochu líto. Ale utěšujeme se tím,že dostane spoustu věcí od babiček a ostatních příbuzných, takže radost bude dostatečná. A aspoň si s tím pořádně vyhraje.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 15.11.05 09:14

Ivčo,vůbec si nelámej hlavu s tím,že by měl Mojánek chudé Vánoce.Naše dětičky jsou ve věku,kdy budou spokojené i s jedním dárečkem.Hele,my budem mít pod stromkem kolo,což je sice drahej dárek,ale myslím,že mnohem větší radost bude mít z těch levných pitominek,třeba od babi dostane doktorskej kufřík za 150 Kč,panenku,co jezdí na kole,ta taky stála nějakou stovku,prostě tohle ji vezmě určitě víc.
A jakožto šéfová tohoto deníčku ti uděluji veřejnou pochvalu za včerejší smršť komentářů:o ))))))).

Jdu se věnovat holkám,Klárka teď! vstávala,Ája o hodinu dřív,ale byla totálně zesr…,takže je celá převlečená.Sice byl budíček pozdě,ale v noci opět kojo po dvou hodinách,do toho dvakrát přišla Klárka,no,měla jsem asi jeden dvouhodinový spánek a jinak jsem spala vždy hodinu a byl budíček:o ((((.
A Andrejka včera přišla na to,že umí vejskat,tak pořád piští,je to legrace:o ))))).

Hanka a holky

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16498 příspěvků 15.11.05 09:33

Ahoj kocky a kotatka!

Zdravim po dlooouhe době (zas a opet:- )))- nejak nestiham- jsme často nemocni- zatracena skolka- Ivi, uplne s tebou souhlasim- taky mame ve skolce par neustale chrchlajicich deti- sice jim reditelka rekne, ze by to nemeli delat, jenze nic z toho…

U nas v podstate nic noveho, Filipek je moc sikovny, ale obcas bych ho roztrhla:-)To asi zname vsichni, ze ? Mame za sebou par poradnych vztekacich scen, kdy jsem opravdu netusila, jak je resit…Chjo, vzdycky jsem si rikala, ze u svých deti nebudu pouzivat telesne tresty- haha:- (( Opravdu to obcas bez toho placance nejde…Když se Filip zacne opravdu extremne vztekat, obcas pomyslim i na studenou sprchu- boze, ještě nedavno bych nekoho , kdo by mi to poradil, poslala hoooodne daleko…Jak se k temhle vychovnym problemum stavite vy?

Jdu zas pracovat, ale ozvu se- tentokrat slibuju, ze driv:- ))

Zatím papa, Zuzka a Filipek (dnes ve skolce- jsem zvedava, jakeho bacila prinese tentokrat…)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.11.05 12:37

Cauky kocky,

predem velka pochvala, vy jste se teda vcera snazily, zvlaste pak Hanka a Iva, dokonce i PetraK hodila svuj temer zivotni rekord:-)))

Nicmene tady mam stale spoustu nerozebranych terminku k napsani denicku …tak se prosim nenechte prosit, ju?

18.-20.11. Kristy
25.-27.11. Sulanek
2.-4.12.
9.-11.12. Veronika
16.-18.12.
23.-25.12.
30.12.-1.1.

TAkove hezke terminky a dokonce okolo ruznych udalosti jako Mikulas a Vanoce a Silvous … no tak, bude o cem psat!

Papa

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.11.05 13:33

Ahojky kočky,

teeeda, tady toho přibylo :-))) Pochvalaaaaaa­aaaaaa!!!

Naprostý souhlas, že včera byly nějaké erupce nebo co. Já se taky neudržela a řvala jsem na Adámka a i na zadek jsem ho majzla…pak je mi to líto, pořád si to přebírám, že to takhle řešit nemusím, ale už jsem podstatně klidnější…ani jsem netušila, jaký jsem nervák. No nic, však to zvládneme.

Dnes jsme měly s Beru budíček v 5:15!!!!!!!!!!!! Šílená hodina a naprosto zááááávidím Hance to spaní holek…myslím to ranní spaní, jinak to tom jsme stejně Hani :-))) Sice princezna ještě usnula před 7, ale to já už nezabrala. Děsný.

Teď jsme se vrátili z Človíčkova z Edenu,…teda povím vám, je mi nějak sympatičtější ten na Zličíně. Jsou tam příjemnější a i Adámkovi se tam myslím více líbí. Ale hlavně jsem koupili tatínkovi dárek, takže vše podstatné už máme. K těm dárkům. Já bych to hrotila daleko víc, Tom mě krotí, ale je fakt, že Adámek dostává dárky průběžně během roku, tak jsem v klidu. „Finálovky“ budou, a to veliké popelářské auto. To bude max. nadšený.

Jdu se jim věnovat a paap VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.11.05 13:53

holky,

protoze zminka o sraziku asi upadla v zapomneni v te spouste vcerejsich komentaru, kopiruju opet a prosim o vyjadreni zda jo ci ne ci az nekdy jindy.

Diky

Re: Nika,Adámek a kamarádi - Od Hanky a holek aneb rok se s rokem sešel (Hodnocení: 1)
Od: Euka2 - Pondělí, 14.11. 2005 - 15:58:46
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 Jéééé,

tak vy jste si udělaly takovou dámskodětskou jízdu???? To muselo být bezva. Dětí jako smetí, to by se Adámkovi taky líbilo.

No jo, a kdy uděláme aspoň ten Človíčkov????

Tento týden asi ne, protože předpokládám, že si všichni budou brát prodloužený víkend a třeba někam vyjedou, ale co třeba příští sobotu???? Můžeme i testnout človíčkov v Edenu?

Kdo je pro?

papa VABE

[ Odpovědět ]

Re: Nika,Adámek a kamarádi - Od Hanky a holek aneb rok se s rokem sešel (Hodnocení: 1)
Od: Sulanek - Pondělí, 14.11. 2005 - 16:14:46
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://rodina.cz/sulanek
Souhlas, toho 26.11. by to urcite slo … pokud tedy nepojedu pro Niku a babi na Moravu, se uvidi. Mne je teda uplne jedno ktery Clovickov navstivime, mame Eden dokonce blize, ale prizpusobim se pranim tech, co jsou z vetsi dali. Tak predbezne sobota 26.11. v 10h??? Co vy na to holky???

Papa

Sulda

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 15.11.05 16:35

Ahojky,

já bych se ráda přidala, bohužel to ale nejde :o(((, občas vám trochu ty srazíky závidím ;o)

Takže si to príma užijte a nezapomeňte fotit, fotit, fotit.

Pa Katka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.11.05 16:40

No, ono se zatim nikdo nehlasi … tak kdo vi, zda mas co zavidet:-(

Pa a neboj, na jare udelame mega srazik a nabazis se nas doaleluja:-))))

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.11.05 16:45

No nějak nám ta morálka klesá, co???? Srazík nic, příspěvky většinou taky málo.....

No nic, snad se to zlepší!!!!!

papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 15.11.05 17:04

Jo, Ráďo prosím Tě, v jakým programu jsi vloni dělala PFky?? Měla jsi fotku pěkně orámovanou. Já si včera jeden prográmek stáhla, ale je to všechno takový na „jedno brdo“ :o))

Díky K.

Jo a na mega srazík už se strašně moc těším!!!

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.11.05 17:06

JA mam orginalni Camedia MAster, ktery jsem koupila ve vyssi verzi k Olympusu a tech vzoru je tam jenom par, ke kazde prilezitosti snad jeden, takze nic moc:-( Taky bych letos rada neco noveho, no nevim co vymyslim:-) Kam jsi jukla ty?

Pa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.11.05 17:11

No jo, tak nejak, hrozne jde videt ubytek byvalych pravidelnych prispevatelek … ale nikoho nutit nejde, kazda z nas ma sve starosti a holt emimi je taky otazkou priorit a docela chapu, kdyz u nekoho je odsunut dal. Navic deticky nas vyrustaji megarychlosti. I tak se relativne cinime … pamatujes jak jsme mely po narozeni deticek maximalne 30 prispevku tydne? PAk bylo vice casu jak deti rostly a najednou se delaly rekordy pres 200 … no a ted jsme na takove normalni urovni. Ani mne nemrzi, ze nemame 200 prispevku, jako to, ze se nam par prispevatelek tak nejak vytratilo a nanapisou ani jeden prispevek tydne. Nebudu jmenovat … ten seznam chybejicich uz tady dneska byl vytukany.
Holky, vratte se k nam, fakt nam chybite. Blizi se zima a dlouhe zimni vecery, prijdte poklabosit, ju?

Pa

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.11.05 17:19

Ahojky Zuzi,

no jo, skolka a bacilove patri bohuzel k sobe, ach jo!:-( Je to k vzteku a jsem zvedava, jake to bude u nas … ze skolicky zatim nic moc nenosi, tak uvidime.

Zajdi za nami casteji, Filipkovy hlasky taky citelne chybi na zvednuti nalady:-)
A nechces si vzit nejaky denicek k napsani? Viz nize terminky. Dlouho o vas neni slyset, tak by urco bylo o cem psat, co ty na to?

Pa a pusu chytrolinkovi malemu

Sulda a Nika

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.11.05 17:46

Sulanku
chtela jsem podekovat za podporu, malinko se nam s Fildou zhroutil svet a hlava to nebere :((((

jinak jsem chtela rict, ze Nika je uzasna, hlavne, jak stala u delfinka a rikala „tohle se nedela :)

pa market

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »