Nika,Adámek a kamarádi - od Hanky a Klárky

Rodičovství

Tento týden připadla deníčková služba na nás a řeknu vám,po Veroniččině deníčku plném nádherných emocí to není žádná legrace. Veroniko,ještě jednou ti děkuju za krásná slova,u kterých asi nejedna z nás zaslzela.I když jsem se od počátku snažení o druhé děťátko těšila na těhotenství a porod,tak jsi mé těšení se znásobila a já se už nemůžu dočkat,až také budu svírat v náručí dalšího malého tvorečka a k němu jeho(její)starší sestřičku.

A co vy ostatní,zatím nesnažilky,ne­nakoplo vás to k dalšími miminku?Co Esterko…:o )))

Začátek týdne byl ve znamení Velikonoc a já mám tyhle svátky jara moc ráda.Je to pro mě pomyslná čára za dlouho zimou,která byla letos obvzlášť dlouhá,hlavně pro nás v podhůří.
Podle předlohy jsem vyrobila papírové svícny alá slepičky,zajíčky-zapichovátka do kytiček,do vázy dala břízu a Klárka mi pomohla zaset pšenici do misky.Vlastně mi pomáhala se vším tím zdobením,pšenici pomáhala každý den zalévat a radovala se se mnou,jak nám hezky roste.Pravda,va­jíčka jsem raději barvila a zdobila sama,jinak by si od nás koledníci asi odnesli jen nakřáplá a nakousaná vajíčka,Klárka je moc ráda:o )))).
Na Velikonoční pondělí obcházela „štace“ spolu s tatínkem,strejdou a Eliškou z Budějic.Holky byly načančané,obě v šatečkách a s culíky a všichni se z nich jen rozplývali.Však si také vykoledovaly plnou tašku dobrot.Od nás,tedy vlastně od zajíčka dostala Klárka vrtačku na baterky,knížku,pas­telky a laskominy.Největší úspěch samozřejmě sklidila vrtačka,holt máme doma malou Tinu:o )))).Třeba jí v létě nadělíme do party ještě Bořka:o )))).
Takže Velikonoce se nám vydařily,všichni byli spokojení a příští rok se nespíš akce bude opakovat.Jen možná Mates půjde na koledu s dvěma dětmi.

A co nového u nás?
Klárka má opět své mamácké období a začíná být pěkná stydlinka.Navíc zjistila,že sedět v kočárku je mnohem pohodlnější než chodit pěšky.Z toho moc odvázaná nejsem,už jsem chtěla pomalu kočár vydrbat a uklidit pro miminko.Ouha.Klárka se nedá.Jako by pochopila,že už si ho dlouho neužije,chce se pořád jen vozit.Na delší trasy ho zatím pořád berem,ale jinak má beruška smůličku a musí ťapat.Jen ty nervy!!!Je schopná 20× za sebou opakovat,že chce kočárek,přestože jí 20× vysvětlím,že kočárek je doma,což je daleko a nemá smysl se pro něj vracet.Ne,ona si stále mele svou.Taky máte takové svéhlavinky?
Takže jsem pevně rozhodnutá,že si pro ni pořídíme baby skate,možná to znáte,je to prkénko na kolečkách,které si připevní na kočárek,dítě na něm stojí,drží se kočárku a veze se.Už jsme to chtěli vyzkoušet,holky z Budějic ho mají,Elinka se na něm ráda vozí,jenže Klárka všechno nové zpočátku zarputile odmítá a nechtěla si na skejtík ani za nic stoupnout.Ale ono se to poddá,prostě jí nic jiného nezbyde.Souro­zenecký kočár kvůli ní pořizovat určitě nebudeme.

Co mě udivuje a z čeho mám radost je to,že už můžeme na kratší vzdálenosti jezdit autem bez scén a brekotu.Už při cestě za Janou a Karolínkou byl klid,povídaly jsme si o tom,co vidíme po cestě,zpívaly písničky a byla naprostá spokojenost.Včera jsme jely zase na návštěvu a Klárka se klepala na to,až zasedne do autosedačky a pojede za Štěpánkem.Prostě pohodaaaaa.Snad nám to vydrží,chceme ještě před narozením Arturka jet do ČB,do ZOO a na nějakou menší dovolenou do jižních čech.

A teď něco,co mě trošku zlobí.Klárka se neumí zabavit a nic ji nebaví dělat déle než pár minut.Už už to koncem minulého roku vypadalo nadějně,ale teď je to děs.Chce si kreslit,namaluje pár čar a začne mrskat pastelkami pod stůl.Chce si číst,přečteme jednu dvě básničky,o pohádce nemluvě a je konec.Chce houpat na houpačce,po minutě chce dolů.A tak je to se vším.Kostičky jen vyháže z krabice,postaví „komín“ za dvou kostek a končí.I když sedím u ní a stavím,tak po chvilce zjistím,že stavím jen sama pro sebe.Tak nevím,není to známka hyperaktivity?Nějak by mě to neděsilo,ale mám strach,jak se Klárka zabaví až se narodí mimi a já budu třeba půl hodiny kojit.Jak to zvládáte holky vícemaminy?

Dnes jsem byla v poradně,mimísek je OK,CS=0 a poprvé pan doktor poslouchal srdíčko Dopplerem,byla to krása ho slyšet,jak krásně ťuká:o ).Příště jdu zase za 4 týdny,pak už budou kontroly po 14 dnech,už se nám to vážně začíná krátit.
Klárka mezitím spinkala v autě,naštěstí jel i Mates,včera mi totiž nešlo nastartovat,ze startéru prý vyklouzla nějaká hadička a já se bála,abych nezůstala trčet ve Svitavách i s Klárkou.Nicméně když jsem šla od Dr,byla už vzhůru,takže jsme mohli vyjet na návštěvu za Karolínkou,naší „porodnicovou“ kamarádkou.Klárka se opět styděla a nechtěla jít vůbec dovnitř,naštěstí se brzy osmělila a jak zjistila,že mají doma hračky,tak bylo po stydlinkování.Je to stejně zvláštní,často chodíme do MC,máme kontakt s jinými dětmi a ona se pořád tak bojí.Snad se to časem zlomí,takhle bych to se školkou viděla dost bledě.

V minulém deníčku jsme holky těhulky nakously téma mazání bříška a masáž hráze.Masáž určitě provádět budu a ještě mě napadlo využít nějaká homeopatika.V jedné místní lékárně mi dali brožurku o používání homeopatik v těhu a při porodu a při kojení.Je toho dosti,pokud budete mít Ivčo nebo Johanko zájem,můžu o tom něco napsat.Mám dobré zkušenosti s homeopatiky při nedostatku mlíčka,myslím,že mi pomohli udržet kojení o něco déle.A proč si téměř zadarmo neulehčit nějaké ty nepříjemnosti související s porodem a šestinedělím,že.

Tolik psaní od nás,mějte krásný dubnový týden plný sluníčka a voňavého jarního vzduchu:o ).A hezkého Apríííííííííla:o ))))).

Hanka,Klárka 28 m. a Arturek 25.tt

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 31.03.05 23:26

Ahojky,

Hani, díky za nový deníček, je moc hezký. Já mám takovou radost, že Klárka už začala snášet jízdu autem, tolik jsem Tě litovala, já bych na to asi neměla.

Hyperaktivitu naší Karolínky řešila nedávno mamka s psycholožkou (díky tomu jejímu bojování se spánkem - prostě usíná i 1,5 hodiny) a prý to asi nebude hyperativita, ale pouze špatný režim. Tak to mám opět na talíři já. Dokonce i soused poznal, že jsme doma, protože se do noci svítí a to ségra nedělala.

Dobře, že se Arturkovi daří a hezky roste. Však už má docela slušný domeček. Už se těším, až si opět pochovám miminečko. O miminku pomalu začínám uvažovat, ale jak jsem si prohlídka zásobu antikoncepce, je to ještě na dlouho. :-)))))))

My za sebou máme náročný den, Kája spala asi 5 minut při přistávání, po příjezdu musela provětrat všechny své hračky a tak padla za vlast.

K tomu mému smutnění. Možná se to ještě pokusím rozebrat v deníčku, stále si dávám v hlavě do kupy, o čem bych vlastně chtěla psát. Není to úplně o tom, že se mi v Anglii nelíbí, ale doma je doma. Navíc mám moc hezký vztah se sestrou a mamkou a moc mě trápí, že si všichni Karolínku více neužijí a ona je. Prostě se to ve mně mlátí a každý odjezd ořvu jako malé dítě.

Jdu se osprchovat a do hajan.

Jana a Karolínka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 31.03.05 23:28

Hurá, jsem první, ani jsem to do komentáře neměla odvahu napsat.

Jana

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 31.03.05 23:47

Jé,Jani,vy už jste zase v Anglii?
To to zase uteklo viď.Já tě chápu,že jsi smutná,odjezdy bývají těžké,zvlášť když máš doma tak skvělé zázemí, k tomu domeček,u kterého za chvíli všechno začne kvést…Určitě to zase přejde,však tam za louží nejste na pořád,jednou to přijde,vy se natrvalo vrátíte domů a za ušetřené penízky spravíte domeček nebo postavíte nový.To za to taky stojí,no ne?
Já se na mimi těšila už jen když jsme další začali pomaloučku plánovat.Bylo to skoro jako bych ho už čekala,takové hezké období,kdy jsem počítala kolik platíček HA ještě budu brát,pak nějaký ten měsíc pauzy po vysazení a pomaloučku jsme si přestali dávat pozor…A nakonec to opravdu vyšlo a vidíš,děsně to letí,za chvíli se přehoupnu do 3.trimestru.

Jdu do hajan,přitulím se ke Klárce,to já ráda(Martin je v práci).Po tomhle ňuchňání se mi bude stýskat,až bude spát ve svém pokojíčku.
Jo a botasky jsou hitem č.1!!!!Jak je nechtěla v obchodě zkoušet,tak každému,kdo k nám přijde ukazuje nové botasky(teda až se osmělí:o).

Čus Hanka

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.04.05 00:15

Hani,
deníček jsi napsala moc hezky!!!
Díky za odpověď ohledně čůrání-počůrávání ještě do minulého deníčku - aspoň trochu mě to uklidnilo.
Jinak - u nás stále tichá domácnost, už jsem z toho docela špatná… Hlavně popravdě nevím důvod, proč to všechno : -(.
Jdu chrnět, zítra možná napíšu víc, jestli bude čas. Opět se totiž rozjíždějí práce na domečku, v sobotu přijdou zedníci, tak zítra asi budu vařit obrovské množství guláše : ).
Dobrou noc a hlavně pohodu doma přeje
Ivča, chrnící Mojánek a vrtící se Človíček (to bude snad ještě živější dítko než Mojan podle toho,co předvádí v bříšku!!!)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.04.05 10:05

Ahojky Hani,

velka pochvala za moc hezky denicek a jeste vydany vcas … zda se, ze jste vsechny ukaznenejsi nez ja:-)))

To, ze Klarka nevydrzi dlouho u jedne cinnosti bych zatim moc neresila, jeste stale ma na to narok. A to stydeni se poznavam … je to i u nas … doma drzku nezavre a mele a mele a mele, ovsem staci venku potkat nejake lidi treba i s ditetem a strasne se stydi, nepozdravi a nerekne ani ahoj nebo papa tomu ditku, no hruza. Ona kdyz se okouka, tak s navstevami zacne tak po 10 az 20min i komunikovat, ale trva ji to … no hlavne, ze uz pri pohledu na tu navstevu hystericky nerve:-)))

S kocarkem jsi mne pobavila, Klarka je proste lenochod a libi se ji vozit … no co, tak ji to doprej na tech poslednich par mesicu:-)) My vytahly kocarek o vikendu, kdyz jsme byly v ZOO a obcas si do neho i sedla … tak na 2 min, ale kdyz byla jeta, tak si sedla, dobrovolne i lehla, nechala se prikryt a v okamziku spala, takze se fakt hodil:-)))

Jinak mate s detmi krasne tradice na Velikonoce a hlavne, ze i holcicky chodi pro vysluzku a dostavaji darecky. U nas se nic takoveho nenosi a tak by se mi to tezce zavadelo:-))) Ale vyzdobu mame letos taky moc hezkou a dokonce i par papirovych vajicek Nika vytvorila a jsou nalepene na spejlich a zapichnute v kvetinacich, fakt hezke! Jenom Bozsky donesl Nice plysoveho kralicka a cokosky (ty spise pro maminku, ha-ha). Nejvice mne vsak pobavilo, kdyz deda supal pomlazkou a Nika dostala hysterak, ze nas nema bit … on nas spise hladil:-))) Tvarila se desne vazne a vubec se ji to nelibilo … no mne taky ne, tak se ji nedivim:-)))

Musim makat, jeste se urco ozvu.

Sulanek a Nika

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 01.04.05 10:32

ahojky holky,

tak máme za sebou docela krušnou noc. Sedl na nás nějakej bacil, Matyášek půl noci prozvracel, já měla průjem a Marek byl zase pryč. Lehce jsem nestíhala :o) Ještě že se Fíďa smiloval a kojili jsme po třech hodinách - za jeho devítidenní život poprvé! Teď už to vypadá, že je všechno O.K., Máťa vypil čajík a zbaštil celou skořicovou špičku, takže bříško už ho asi nebolí. Opět spal se mnou v posteli, nějak jsme se tam ve čtyřech nemohli srovnat :o)

Hani, moc hezký deníček, jako bych v Tvojí Klárce viděla našeho Matyáše :o))) Babyskate jsem objednala včera, dneska mi ho mají doručit. Pak Ti napíšu, jak se to Matesovi líbí. Předevčírem jsme byli v parku a protože je to docela daleko, Máťu jsem po:,–(ila na kočárek na nánožník. Chvilku seděl, pak si začal na Filípka lehat že chce taky dělat hají :o)

Jinak jsme byli včera na převážení, měla jsem obavy, jestli má Filípek dostatek mlíčka a ten náš otesánek má už čtyři kila! Docela mě to překvapilo, z porodnice jsme šli v sobotu s 3530g. Takže téměř půl kila za 5 dní :o)) Jestli to půjde takhle dál…

Máťa si chce hrát, musím končit. Zatím ahojky Káča.

Zase se ozvu.

Petruš, kupovali jste nakonec ten tandemovej kočár? A jak se vám osvědčil?

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 01.04.05 13:50

Ahoj Hanko a holky,
Hani, denicek je moc povedenej - zase uplne jinej a moc hezkej. Velikonoce jste si uzili moc hezky - Klarce a Elisce to muselo moc sluset.

Holky, ja vubec nestiham psat - stejne jako Sulda ctu, ale na psani uz mi proste nezbyva cas. Vcera uz uz jsem se chystala vecer zapnout comp, ale nakonec jsem se premluvila a zacala zehlit tu silenou hromadu co se mi tam nakupila (pro ujasneni - ja zehleni normalne skladuju v kresle, ale od doby, co mame jeden gauc navic, tak ho odkladam tam - a to byste teprve neverily do jake vyse muze ta hromada narust :(( Pak uz jsem jen padla za vlast.

Jen v rychlosti - Luka dnes opet stropil silenou scenu v jeslich, opet srdceryvny plac jen co jsme jeste v aute zabocili do ulice :((( Trasla se mu brada a porad utikal - bylo to fakt sileny. Nasilne jsem ho tedy predala sestre, a on, kdyz uz byl v herne, tak jeste nez jsem stihla odejit z satny, rvat prestal! Ale stejne jsem mela uplne na krajicku - bylo mi fakt hrozne. A jeste ke vsemu si dnes rano sam od sebe, ac mel plinu, rekl ze chce kakat! A opravdu se vykakal na zachod…a ja, matka oskliva, ho zato dam do jesli :((( Ach jo…uz se mi chce zase brecet.

Hanko, (a Esterko) - ja se verejne priznavam, ze od doby co se tu zacala rodit druha miminka, tak jsem nalomena hodne - rozmyslim to porad :)) Takze se treba na konci leta nebo na podzim taky pustime do „peceni“ :) miminka :)

Ja letim - nic tady nestiham a mam toho jeste furu. Tak snad dnes vecer. Zkusim se taky podivat po nejakem tom penzionku na nase vyjezdni „zasedani“ :)))

KatkoN, doufam, ze uz je vam dobre a ze to bylo jen treba neco nedobryho snedenyho…Filipek je zlaticko, ze se umoudril a nechtel casto kojit, kdyz maminka trpi a jeste se stara o brasku.

Zatim ahojky,
Kristyna a Luka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.04.05 22:08

Cauky kocky a kotatka,

teeeda tady je mrtvo, je to vubec mozne??? Teda cely den jsem mela hoooodne napilno a domu prisla az v 19h … ale obcas jsem nakoukla a zaden komentar se neobjevoval … no toto? Hani, mela by jsi zacit vyhrozovat, nebo zacnu ja:-)))

V praci je opravdu silenstvi nejvetsi, pomooooc a jen tak neskonci. S prichozim jarem se rozhodli vsichni hlavouni svetovi a evropsti, ze navstivi Prahu a my abychom se mohli strhat … a jeste k tomu ve ctvrtletni uzaverce, ufff!!!

Katko, no to byla noc, nechapu, ze jsi to ustala … mit problemy ja i Nika najednou, tak fakt nevim co delat … a jeste mit doma malickeho prcika … to je fakt silena situace, zvlaste bez manzi!!! Klobouk dolu ze jste to prezili a snad jste uz v pohode!

Kristy, Luka te pekne cvici s temi jeslemi, co? Vim jake to je trapeni, zazivam to kazdy tyden, kdyz vodim Niku tatinkovi, ale je pravda, ze v 95% je Nika u neho absolutne v pohode a spokojena, spise ji rozliti to, ze ji odevzdam a jdu si po svym a ona chce byt se mnou … no ale co nadelam a ty taky, ze? Snad to smudlika maleho brzy prejde a bude chodit rad, hnedka se nam dospelakum ulevi! A to kakani na WC chvalim, je to sikulik!
Na vyjezdni srazik se tesim … teda pokud se ujmes organizace, tak se tesim 2nasobne:-) Jen prosim vynech bojovky:-))), ale jinak se hlasime predem!

JANi, tak uz jste zpet, jeeeeee!!! Docela chapu ty pocity, ze je ti lito, ze jsi daleko od rodiny … mne v Anglii deptalo prave toto … nebylo tam spatne (teda prvni 3 mesice to bylo silene v praci) a ulevilo se mi, az jsem si tam nasla zname rodaky a vclenila se k nim, teda zvlaste k jedne starsi pani (ne o tolik, ted ma 50let), ktera nahrazovala rodinu … proste nas zvala a varila nase papani a delala party a schazelo se i vice rodaku. Mela jsem ji moc rada a dodnes mam, pokazde kdyz prijede do PH (jezdi 2-4× rocne), tak se ozve a doveze neco male ale i nam, vubec nejde o ty darky, uz je mi to i trapne, ale spise o to, ze se fakt ozve a vzdycky se alespon na chvili sejdeme a pokrafeme. Snaz se tam najit si nekoho blizkeho (i kdyz to trva, ja vim) a bude lepe. Stejne jsem po navratu zjistila, ze doma je nejlepe a uz se mi nikam do zahranici za praci ci zivotem nechce … a prilezitost byla jeste nez jsem otehotnela… Nakonec to za mne vyresilo tehu, jinak bych mozna byla ted nekde za hranicemi a nestastna:-))) Nicmene dobra zkusenost to je mit za sebou zivot za hranicemi, to zase jo… Takze vydrz, nemate to na dozivoti … a jak vidim, jezdite docela casto, tak se to vykompenzuje a jak vidis, Kajka rozhodne na domaci pribuzne nezapomina … a stava se z ni samostatna zenska … to teda obdivuji!!!

IREN, teda ty jsi borka, uz predcvicujes AER, fakt klobouk dolu, to je neuveritelne 3M po porodu!!! Dalsi nadmatka!

IVI, s tim pocuravanim my to resime taky jednou za cas … 100%ni spolehlivost strida obdobi pocuravani naschval … zrovna predevcirem jsem si rikala, ze se Nika opravdu umoudrila a uz dlouho se nepocurala … a buch, ted zase 2× behem 2 dnu … a vlastne dedovi to taky udelala na prochazce. Zajimave, ze mne se nepocurala ani nepamatuji, dokonce i v noci a v poledne je 100%ne spolehliva uz tak mesic, v noci nechodi ani curat, vydrzi do rana … jenom 3 dny tomu se ji v noci chtelo vyjimecne curat (vypila vice kokteilu pred spanim) a vzbudila se a rekla si … a ja nastesti slysela, takze jsme to ustaly. Ale obcas ma fakt dny, kdy se pocura naschval … dneska to bylo typicke … babi nahlasila, ze chce curat, ale nechtelo se ji pro nocnicek, tak ji babi servala at pro neho maze, nez se pocura … tak nakonec sla, ale vzala nocnik a sla se schovat do kuchyne do rohu, coz obcas delava … jenomze za chvili babi slysi zvuk curani, tak jde ze ji utre … a co nevidi? Nika stoji na koberecky, oblecena, nohy rozkrocene, nocnik vedle a cura…a tomuhle ja rikam provokace nejvetsi!!! A to se i babi rozcilila a poprve v zivote ji naplacala … teda 2× ji placla vareckou, kterou mela po ruce (asi byla zrovna na lince) … no rev pry byl sileny a Nika volala „Mamiiiii, kde jsi!“, ale slibovala „Ja uz to nikdy, nikdy neudelam!“ … no babi rikala, ze brecela s ni, ze ji bylo lito, ze ji uhodila. No jo, chapu, ze ji bylo lito, ale dle mne to udelala spravne … rozlisuji totiz mezi provokativnim pocuranim a nedobehnutim ci nehodou ze zaujeti … provokace vycitam a obcas i trestam placnutim … ono nas ty deti obcas opravdu jenom zkouseji!!! Takze radim Mojanka moc nevystrasovat, ale pokud vylozene provokuje, tak bych mu minimalne vyhubovala!

Musim koncit, Nika musi jit do postele, uz je protivka a chce mi to smazat!

Papa

Sulda a Nika

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 01.04.05 23:02

Ahoj!

Šuldo,vyhrožovat bitím nebudu,jednak jsem dnes sama zatím nic nepsala a druhak jsi ty a Veronika stále šéfky a máte na bití patent:o ))))))))).
Téda,Nika umí pěkně provokovat,co?S tím čůráním na koberec vedle nočníku to je síla!!!!!!!Vůbec se nedivím,že se babi neudržela a Nika dostala plácanec.Já bych se teda neudržela určitě.No jo,ty naše potvůrky nás stále zkouší a testují,kam až můžou zajít.
A když už jsme u toho čůrání:o )).Klárka si občas stáhne kalhoty a sedne si na mininočníček pro panenku,má průměr asi 15 cm.Dnes si na něj opět sedla,já byla vedle ní a říkala jí,že má čůrat jen jako a ona najednou říká,že čůjaja.Taky že jo.V nočníčku byly 2 kapky a vše bylo vedle na koberci!Mně za ty její nápady fakt někdy picne.

Katko,tos měla teda krušnou noc,ale vypadá to,že jsi to zvládla na 1 s hvězdičkou.Snad bude Matyáškovi už dobře,asi byl z toho zvracení vyděšený,ne?Klárka když zvracela z kašle,tak se vždycky úplně rozklepala a měla strach,co se s ní děje.
A tvůj průjmík je snad také pryč.Připomněla jsi mi situaci,kdy Klárka měla asi 6 neděl,já ji zrovna kojila,byla hluboká noc a mě přepadl šílený břichabol.Naštěstí byla beruška už celkem nasosaná,já ji musela odtrhnout od prsu a jít na WC,byla jsem úplně orosená.Takhle to pokračovalo celou noc a ráno jsem byla pěkně vyřízená.

Iren,tak ty už předcvičuješ aerobik,jo?To jsi dobrá,já si už dávám závazky,jak po porodu začnu zase cvičit,ale nevím,za jak dlouho po porodu to bude.Aby to nebylo 5 let:o ))))).

Kristýnko,Luka je taky pěkněj lišák,jak tě vydírá s jesličkami.Mamča kdysi pracovala v jeslích a prý to takhle zkoušelo hodně dětí,jak rodiče zmizeli,díte přestalo brečet a šlo si hrát s ostatními.
Chválíme kakací úspěch,však je jasné,že jednou se to muselo zlomit!

My jsme s Klárkou o víkednu slaměné vdovy.Martin odjel do Budějic,bude tam až do neděle,mají s kámošem pánskou jízdu.Jak se říká,i muži mají své dny a já mu tu akcičku docela přeju a malinko závidím:o ).
Takže dnes budu s beruškou spát celou noc na manželské posteli,přitulíme se k sobě a bude nám taky dobře:o ))).
Zítra asi půjdeme do cirkusu,nějaký tu je,všude po městě jsou plakáty se šášou,Klárka je z něj úplně odvázaná,tak jí prostě musím udělat radost.Já cirkus nikdy moc nemusela,ale co bych pro ni neudělala:o ).
Včera i dnes po dvou měsících usnula sama,od té doby,co nemá dudlíka,tak jí někdo(v 90% já)uspává.Jak jsme chtěli odejít,spustila hysterický řev a utíkala z postele.Včera si kupodivu dala domluvit a dnes taky.Chvíli jsem jí povídala,co jsme dnes dělaly,hladila ji a pak jsem odešla s tím,že se osprchuju a přijdu k ní a ona mi ještě řekla „čau“!!!!!!

Zrovna sleduju zprávy na ČT1,jak umírá papež.Sice jsem absolutně neveřící,ale i tak mě to dojímá,kolik lidiček na světě je z toho smutných…

Dobrou noc a koukejte o víkendu něco napsat,ať tu nejsem sama.

Hanka a spol.

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 02.04.05 06:56

Hani,
deníček se Ti moc povedl. Úplně si dokážu představit jak dva culíkatí andílci v šatičkách chodí šmigrustovat, to se vůbec nedivím, že si vykoledovali plno dobrůtek. Naše děti chodili také obě, ale Lenička neměla ani culíky, ani šatičky, tak kolegové od manžela z práce co děti moc neznají hádali která je lenička a který Ada a většinou to trefili naopak (Lena měla modrou bundu, Ada červenou). Ale nadílky byla také spousta, musím dětem zdatně pomáhat ať jsou sladkosti do léta snězené.
To, že klárka nevydrží u nějaké činnosti dýl než pět minut bych vůbec nehrotila, málokteré dítě v tomhle věku vydrží u něčeho dýl, Ada vydrží delší dobu snad jen na písku nebo když mu manža půjčí (nebo teda spíš když je manžovi tajně ukradne)nářadí, jako je malá pilka,kladivo,šrou­bováky atd. Leňa bývala úplně stejná a teď vydrží poslouchat pohádky, kreslit si nebo cokoli dělat i hodinu.
Včera v 0:45 (skoro stejně jako Ada) se mojí kamarádce z dětství narodila holčička Anna Marie. Termín měla až 17.4 ale sotva se přehoupnul duben už se chtěla podívat ven. kamarádka z ní má ohromnou radost, první chlapeček jí zemřel když měl 5 měsíců, teď má doma dva kluky, jeden bude mít pět roků, druhý měl v prosinci rok a teď se konečně povedla ta vytoužená holčička.Už se těším jak v červenci pojedeme k babi a jak si Aničku pochovám.

Katko N, doufám že už jste zase zdraví. Teda Filípek je jedlík, za pět dní přibrat půl kila! Je vidět, že mu chutná. To je fajn, že už Tě nebudí každou hodinu a půl ale po 3 hodinách.

Jani, tak vy už jste zase v Anglii? Docela Tě chápu, také bych asi jinde než tady nebyla spokojená a bylo by mi smutno.
A doufám, že těch platíček antikoncepce není zas tak moc a že brzo budeme mít další těhulku v deníčku. Já si to tak propočítavala a kdybych ted vy:,–(ila antikoncepci a mimčo se povedlo hned první měsíc tak by děti byly od sebe stejně jako je Lena s Adou. Tak trochu bych si to přála, ale nejde to. Přihlášku na školu posílám v pondělí a musím brzo do práce (no zas tak brzo to nebude, Ada jde do školky až od září 2006 a hlídání nemám) ať se nám trochu zlepší rodinný rozpočet. Tento měsíc jsme koupili dřevo na zahradní domeček pro děti, navíc jsme platili hrozný doplatek za elektřinu a jsme téměř na nule.

Mějte se krásně
papa Lola+Ada+Lenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.05 09:29

Tak ahoj,hlásím se z práce a musím pochválit povedený deníček od Hanky a Klárky.Já jsem dneska první den v práci po týdnu a vůbec se mi nechtělo.Vašek byl včera první den bez teploty,tak to bude muset dneska s klukama zvládnout.
Usoudili jsme,že je máme pěkně rozmazlený a nenechají nás ani jednoho vydechnout.V noci se stěhují pravidelně do naší postele a mi se pak vůbec nevyspíme.Už jsme se snažili s Vaškem po dobrém, po zlém,vysvětlovat,že to nejde,aby spali s námi.Ale hlavně Nik je ufňukaný.Přes den dají taky zabíračku,večer usínají pomalu dýl než mi a v noci se taky začali budit,no hrůza.Už mi vyloženě chybí jen tak dotknout se chlapa nebo se v noci jen tak přitulit.

Prostě mi připadá,že děti zaberou všechen náš čas a nám nezbyde vůbec čas pro sebe a už se to projevuje na našem vztahu.Tak jsem si poistěžovala a je mi líp.

Jinak jak jsi Hani psala o tom cirkuse,tak mi jsme byli va čtvrtek tady v HK.Byl tu cirkus originál Berousek a bylo to strašně moc hezký a to podotýkám,že já na cirkusy vůbec nejsem.Ale tentokrát to stálo za to.My byli před rokem v cirkuse Alex a to se vůbec nedá srovnat.Příště jdeme zase do tohodle cirkusu.Kluci byli nadšení a povozili se dokonce i na velbloudu.Takže vřele doporučuji a není problém mrknout na internet,kdy bude u vás,mají tam i plány vystoupení.

Jinak procházím krizí jako každé jaro.Vůbec mě nebaví chodit do práce ani být doma ,jarní únava mnou cloumá ,tak doufám,že mě brzy vše přejde a budu se těšit z tohoto krásného počasí.Mějte se všichni moc hezky a ať se všem nemoci vyhýbají.Ahoj NIKA

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.04.05 10:54

Ahoj holky,
včera jsem sice napsala komentář, ale Kájův celonoční řev mi znemožnil ho odeslat, ale mám to někde uložený, tak to sem snad za chvíli zkopíruju.

Ovšem teď mám žhavou novinku. Před hodinou se nám narodila vnučka. Nejspíš se podle plánů jmenuje Terezka. Váží 3,30 kg a měří 50 cm. Opodledne se na ty tři kila štěstí půjdeme podívat (máme to za rohem) :)!
Ahoj Esterka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.04.05 11:05

Tak tady je ten můj večerní výtvor. Až to odešlu, tak snad ještě stihnu pročíst, co v noci a dnes přibylo :).

Ahoj holky,
nevím kolik toho stihnu napsat, protože mi má každou chvíli zavolat kamarádka, aby mi sdělila podrobnosti včerejšího bombového oznámení - totiž že je těhulka :))))!!!! Já mám takovou radost. A bledě závidím. Hned včera jsem hořce litovala, že jsem pár hodin před tím slupla HA. Jinak bych šla okamžitě znásilnit muže, abych jí rychle dohnala. To by byla miminka téměř na stejno :).

Teda KatkoN, ty jsi fakt úžasná, jak zvládneš takovou probdělou noc s dětma sama. Klobouk dolů! Filípek tedy přibírá suprově, ten evidentně žádné střevní problémy nemá :). Ostatně i zbylá miminka si zaslouží velkou pochvalu za baculatění!

Jani, nesmutni! Vždyť nejste zase tak daleko a určitě to rychle uteče. A jak je na tom manžel? Ten je v pohodě a líbí se mu? A ví, že ty nejsi tak docela šťastná?

Irenko, teda jak můžeš zvládat ještě předcvičovat?! Ty jsi fakt úžasná. Přejeme Ondrovi a i tobě, aby vyndavání stehů bylo ce nejméně bolestivě a strasující. Nebo už to má venku?

Veroniko, ani nevíš, jak lituju toho, že jsem prošvihla kvůli pitomé škole takovou šanci vidět malou Berušku Emičku. Až pojedete k MUDr. příště, tak klidně zruším i státnice :).

My dnes byli v ZOO a bylo tam tak krásně. Přijeli jsme domů až po jedný a Kája se rozhodl, že spát nebude. Skoro ve tři jsem ho příšerně seřvala, tak hrůzou usnul. Vyletěla jsem se psem rychle před dům. Po pěti minutách byl Kája vzhůru, protože si krůpnul, tak bylo definitivně po spaní. Večerní uspávání bylo snad ještě větší horor. Nechápu, co se mu děje.

Mějte se krásně.
Ahoj a dobrou noc. Esterka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.05 11:39

Jééé Esterko,
jak teď čtu tvůj komentář,tak vidím,že nejen naši kluci mizerně spí.Je to ale fakt vysilující,když nenechají člověka odpočinout ani v noci!Do Zoo se taky chystáme,jen co se dáme všichni zdravotně do pořádku.Už se tam těším i já.

Jani nesmutni,třeba se nenadějěš a budete zpátky v Čechách!Já jsem asi typ jako ty,ráda cestuji,ale jen tak na dovolenou a pak zase hezky zpátky domů.Mě stačilo,když jsem od maminky bydlela jen 60km(samozdřejmě za svobodna a už jsem byla vykolejená,že nejsen v HK.To kdybych věděla,že to potrvá pár let,než se sem zase vrátím,tak mě klepne.)Natož někde v cizině.Ale zase až přijedete domů,tak se ti na tuty bude stýskat po Anglii.Užívej si to tam,co to dá,ať vidíš co nejvíc,kdoví kdy se tam znovu dostaneš.

Jinak jsem pořádně nečetka komentář Káti,tak na něj jdu,oni byli podle vašich odpovědí nemocní nebo co.Tak to jdu zjistit.My tu máme dnes klídek po pěšině,teď nám hrozil příjem,ale asi nebude,takže veget pokračuje.Zatím pá­NIKA

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 02.04.05 11:42

Esterko,

gratulujeme k babičkovství. Snad tahle vnučka zůstane a neodstěhuje se. Hezky si odpoledne tříkilový uzlíček štěstí užijte.

Holky, doufám, že za sebou mám nejhorší, to je první den, dnes jdu do práce, tak bude zase líp. Děkuji za reakce, nechci se o tom teď moc rozepisovat, protože i tohle plánuji jako téma příštího deníčku. Ono to totiž není ani černé ani bílé.

Jdu to tu trošku poklidit a vyhnat Karolínku ven, nějak se jí nechce chodit.

Hezkou sobotu.

Jana a Karolínka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.05 11:53

Ahoj holky,

Tak my jsme v poradku dorazili do Londyna, cesta byla dlouha a opravdu unavna, ale Tomasek byl pohodovej, nezlobil, i si trochu pospal, takze ho musim pochvalit. Nicmene 24 hodin v letadle a 31 hodin celkem na ceste proste zmuze kazdyho. Dve noci byli narocny, Tomasek mel proste rezim totalne naruby, ale na dnesek v noci uz spal skoro do 6 a to byl vykon. Setkani s tatinkem me dojmulo k slzam, kdyz ho Tomas v dalce uvidel, zacal vykrikovat daddy daddy a bezel k nemu div se neprerazil. No fakt jsem musela zamacknout slzicku. Ted jsou zrovna v parku, je tu krasne. Ja vybaluju, balim, prebaluju, vyndavam a zase prendavam a panikarim kam to vsechno dam. Hromadu veci tady nechame, neco priveze Tomasova kmotra Milena, ktera sluzebne do Prahy dost casto jezdi a neco priveze Edward na konci dubna a v kvetnu. Vcera jsem se byla podivat v byvale praci i s Tomaskem, byla to parada, Tomas se stydlinkovanim nema problemy a tak se tam skamaradil se vsema hned a byla sranda. Bude se mi po nich styskat. A po Londyne, po tom nejvic. Fakt mi hrozne prirostl k srdci, mam to mesto pod kuzi a vzdycky se sem budu rada vracet. Ale jak Jana napsala, doma je doma a ja se tesim, ze se konecne u:,–(ime a budeme mit NASE DOMA.

Hanko napsala jsi moc hezky denicek, Klarka je sikulka. S tim ze si nehraje dlouho s jednou veci bych si taky starosti nedelala, u nas je to dost podobne. Myslim, ze z toho vyrostou, jeste maji cas.

Jinak musim rict, ze se mi moc libi to stridani denicku, je to pestrejsi a sefky si aspon taky poctou a nemusi porad psat. Navic se dozvime vice veci i o ostatnich detech a to je moc prima. Suldo ja se prihlasim k psani denicku az se v Praze skonsolidujeme a asi az se prestehujeme, duben bude super hekticky.

Katko doufam, ze uz je dobre, strevni problemy jsou sileny a kdyz je ma vic clenu domacnosti najednou, je to vzdycky prusvih. ale zvladla jsi to skvele. A ten prirustek, 500g za 5 dni - je to vubec mozny?? je videt, ze Filipkovi chutna a je to zdravy chlapik. A je krasnej!!!!! Ty fotecky jsou uzasny.

Ireno tak predcvicovani? Tak to obdivuju. Ja se nejak nemuzu dokopak, ted mam nove predsevzeti, ze zacnu az se prestehujeme a zabydlime, tak uvidime. Jo a na fotkach vam to moc a moc slusi.

Teda koukam, ze je asi neco miminkovskyho ve vzduchu, protoze je nas tady „nahlodanych“ docela hodne. Ja bych do toho sla hned, kdyby bylo s kym. Fakt jsem po miminku zacala docela hodne touzit a kdyz jsem si predvcirem u kamaradky pochovala 3tydenni holcicku, tak jsem mela v krku knedlik, jak jsem z toho byla namekko. Mimochodem holcicka se narodila 3kilova, takze vetsi nez Tomas a presto jsem naprosto odmitla verit, ze Tomasek byl nekdy takhle malinky, proste jsem to uz zapomnela :((( Jo a kdyz rozbalila darecky, vecicky na 3-6 mesicu, tak rekla presne totez, co si pamatuju, ze jsem si myslela ja, kdyz se Tomas narodil. Totiz ze to miminko prece nebude nidky takhle veliky :)))) haha a ani jsme se neohlidli a uz ty nase miminka davno nejsou miminka :)))).

Jo a vcera jsme byli s Milenou nakupovat obleceni na svatbu, Tomasek pujde za druzicku, nevim, jak se to vlastne spravne v cestine jmenuje. Proste pujde za nevestou jeste se dvema malyma holcickama a ponese maly polstarek s prstynkama. Na coz jsem teda uzasne zvedava, moc si neumim predstavit, jak to dopadne, ale veselo bude urcite. Nakonec jsme koupili bilou kosili, bile kalhoty a tmavemodre lnene sacko. Vypada to naramne. Jeste musim dokoupit tmavemodre nebo cerne botky. Svatba bude v cervnu v zamecku ve Francii.

Tak jdu zase na to baleni, ach jo, a ja myslela, ze mame malo veci, kde se to vsechno nahromadilo????

Krasny den vsem,
Katka a Tomasek 27 m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.05 11:57

Ahoj Jano,

nesmutni, jaro je v Anglii, jako vsude, nadherny, tak si ho uzijte. Ale vim, o cem mluvis a souhlasim, ze to neni ani cerne ani bile. Ale ver, ze to utece hrozne rychle a pak se ti prave i po Anglii bude styskat. A je to hlavne skvela zkusenost i pro vas i pro Kajku.

Pamatuju si spravne, ze jsi rikala, ze uz mate pevnou linku? Jestli chces, textni mi cilo a ja ti vecer zavolam.

mejte se krasne, Katka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.05 11:59

Esterko gratuluju!!!! Bajecna zprava. Prejeme Terezce i mamince vsechno nej a hodne stesti do spolecneho zivota.

A manzela muzes prece znasilnit i dneska, ne :)))))

Ahoj, Katka a tomasek

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 02.04.05 12:22

Ahojky Katko,

to jsem ráda, že jste cestu zvládli v pohodě. Tomášek je doopravdy zlatý. To je jedna z věcí, co jsem moc ráda, že se i Kajka naučí, ale pravdou je, že co mi dělala naposledy byl zážitek. Jeden hysterák na letišti a druhý v letadle, když měla být připoutaná, no pěkně jsem se zpotila - ne studem, ale dalo mi pod nohy je udržet a připoutat.

Ststákní Tomáška a tatínkem muselo být úžasné, já si moc dobře pamatuji, jak Kajka po 2 měsících běžela k tatínkovi jako o závod, to jsou chvilky k nezapomnění.

Tomášek bude na svatbě frajer a my mu říkáme mládenec.

Číslo pošlu, ale jdu do práce a vrátím se kolem 22 hod večer.

Krásně si užijte ještě pár dní v Londýně. Tady je stále pod mrakem, nic moc, ale doufám, že bude lépe.

Jana a Kajka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.05 13:24

Vzlety a pristani jsou u nas taky problem a vetsinou je z toho hysterak. Jen ted naposled se mi ho podarilo zabavit tak, ze si ani nevsiml, ze je pripoutany.

Tady je dneska nadherne, tak to treba dorazi i k vam, i kdyz zitra uz se to ma zase zkazit a v tydnu ochladit.

Kdyz vydrzim do 22 tak zavolam, jinak to zkusim zitra.

Hezky den, Katka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.04.05 18:09

Ahojky kočky,

to je krásně, co??? Dopo jsme se byli projít na Vyšehradě. Adámek tam drandil na motorce - odrážedlo a my si tam dali i obídek. Klasika - proběhlo kojení venku, Emí už byla hladová, ale statečně to vydržela 3 hoďky :-))
Jenže teď, chce jíst čím dál tím častěji a není k zabavení a ukonejšení. Většinou vydrží od 2 - 3 hodin, ale teď chce jíst po hoďce až 1,5 hoĎce. Z toho jsem i já divoká, protože to přece ještě nemůže mít strávené. Na jednu stranu je jí 14 dnů a myslím, že ve 3 týdnech začíná růstový spurt???? :-))) Nepamatujete si to?? Vím, že je asi i ve 3 měsících, ale že i takhle brzo? Prosím zavzpomínejte, jak to je :-))) Díky moc.

Katko, teeeda, půl kilča za týden, to se má Fili k světu!!! A já si říkala, že u Emí je 350 dkg slušný výkon.

Esterko, gratuluju k babičkovství…tak co hormony, nelomcujou s Tebou???

Kristy, chudinka Luka s tou scénou v jesličkách. Já bych z toho taky byla celá nesvá.

Hani, deníček se Ti moc povedl. Adámek taky nevydrží u jedné věci delší dobu, neměj obavy. Jednu chvíli tady a pak zase tam.....takže je to asi normální.

Iren, teeeda, začít zase předcvičovat. Jsi dobrá. Já zkouším cvičit cviky po porodu, když mi vyjde čas, ale buď je to ráno v posteli nebo…

Zatím se mějte skvěle a papa VABE

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.05 18:13

Veru,

ještě nemusím vzpomínat tak daleko, u nás to bylo stejný. Pokud to Berunce nepůsobí žádný problémy (břiškoboly a tak), tak bych si s tím hlavu nelámala.

V noci je pořád vzorňačka??? :-)

Vyšehrad závidím, já mám asi chřipku, tož trčíme doma.

Pusu dětem (nadálku není infekční, hi hi)

Peta, Vojta (9m) a Klíště (23.tt)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 02.04.05 19:11

Veru, můžu jen krátce, koupeme…

U nás byl spurt také kolem 2-3 týdne, kojila jsem co 1,5 - 2 hodiny, po asi týdnu to přešlo a trošku se protáhlo, neřešila jsem natrávení, Davídkovi bylo dobře a prdíky ho nikdy netrápili, díky sab-simplexu na dudlíku:) Takže si myslím, že Berunka má růstový spurt:) Já bych jí krmila, jak potřebuje ona, vydržať:)

Posíláme berušce pusinku:)

Diny a spol.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.04.05 19:37

Ahoj holky,
hlásím, že jsem viděla miminko. I když to ode mě bylo značně nezodpovědné. Odpo jsem úplně mrtvá usnula s Kájou. Po probuzení jsem pocítila nepříjemnou bolest břicha, tak jsem zasedla a posléze na hodinu zaklekla. No doufám, že to byla dietní chyba. Do porodnice jsem se dostavila zelená jak stěna a k mimi se radši nijak zvlášť nepřibližovala. Terezka je moc krásná. Má černé vlásky a podle mě je podobná tatínkovi. Tatínek je sice fešák, ale maminka je vysloveně krasavice (to by byla ještě větší klika :) ). No rozhodně to bude fešanda, to je jasný! Byla probuzená, tak koukala na všechny strany. S Tomášem jsme se shodli, že nás ta velikost miminka nešokovala asi jen díky tomu, že jsme o Velikonocích viděli bratrancovo mimi (10 dnů). Jinak bych opět nebyla ochotná uvěřit, že jsou miminka taaak malinká.

Dále hlásím, že jsem vlastně hned po odchodu z porodnice vyhlásila tichou domácnost. No vlastně jsem nic nevyhlásila, jen prostě praktikuju ticho. T. je z toho dost vedle, protože to není zase tak běžná situace. Ale hodlám v tom pokračovat.

Veroniko, jestli se mnou cloumají hormony??? Už docloumaly. Včera jsem jedním okem zahlédla kousek seríálu Příliš ženatý (nebo tak nějak se to jmenuje), kde bylo ukázaný, jak různě vnímají lidé jednu situaci - ohlášení těhotenství. Manžel se před kámošema kasal, jak se zachoval skvěle. Manželka vyprávěla kamarádce, jaká byla jeho reakce katastrofa. No u nás by tedy k tomu mohl asi taký každý říct něco jiného. I když zase tak moc toho nezaznělo. Pravda šla jsem na to naprosto netakticky. Nepočkala jsem si na žádnou slabou chvilku atp. Po ohlášení narození vnučky jsem tady koukala do naší fotogalerie na miminka a jen tak houkla na procházejícího Tomáše, jestli budeme mít třetí miminko. No a jeho reakce byla doslova :„A proč?“. A tak skončilo moje rozpolcení ohledně třetího dítěte.

Jo ještě jsem si vzpomněla na roztomilou příhodu ze čtvrtka. Ségře přišla SMSka od bývalého zhruba v tomto znění - ode dneška jsme tři. Jmenuje se Jareček (to si nejsem jistá), váží 8, 30 kg (opět si nejsem docela jistá) a měří … (no nějak přiměřeně váze). Nejdřív mi vůbec nedoteklo, co to je za zprávu a považovala jsem to za vtip. Teprve za pár vteřin mi to docvaklo. A přislo mi moc hezký, že takovou SMSku napsali.

Děti vylezly z vany a odeslání komentáře tudíž začíná být nejisté. Tak rychle, než mi to smažou.
Mějte se pěkně.
Ahoj Esterka & spol.

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.04.05 21:52

Hezký večer!

Čučím na TýTý,je to docela pestré,když tam zakomponovali všechny televize.
Máme už týden přestěhované PC do obýváku,hned vedle TV,takže je to docela výhoda.

Esterko,gratu­lujeme,mladá babičko:o )))).A další vnučka,pokud se nepletu,máš samé vnučky?
Hele,z těch reakcí mužskejch si nic nedělej,oni to fakt vidí jinak.Já když jsem Matesovi dala obálku s poz.testem a ponožtičkami,tak mi řekl,jestli jako jo a že teda mám,co jsem chtěla.Naštěstí jsem od něj zatím ještě neslyšela nějakou připomínku alá „chtělas to,tak si nestěžuj“,to když jsem měla pocit,že nějak to těhotenství a Klárku zároveň nezvládám.No,co není,může být…

Katko,kdypak letíte směr východ?A co přítel z práce,potkali jste se?
Setkání Tomáška s tatínkem muselo být dojemné.Člověk se pořád bojí,aby si děti pamatovali,kdo je kdo a myslím,že v tomhle věku už nějaký měsíční výpadek nic neznamená.

Ivčo,četla jsem diskusi o pískovištích,mrka­la jsi na ten link s cenami houpacích-pružinových zvířátek?To je síla,ty ceny!!!!!9 tis bych za to teda nedala.O pískovišti bych uvažovala k druhé babi(tchýni),ovšem ta se vůbec neangažuje,takže se na ni můžu vykašlat.Bohužel to odprdne jen a jen Klárka.

Ta už spokojeně chrupe,zase usnula sama,to je parááááááda.Dnes jsem jí řekla,že tatínek vybírá novou postýlku do pokojíčku a že bude mít peřinku s krtkem a vypadala docela nadšeně.Mluvila o tom i navečer,že bude postýlka v pokojíčku a že tam bude spinkat.Tak uvidíme,sice to obulím,ale nedá se nic dělat,jednou to přijít musí.
Odpoledne jsme byly v cirkuse,jmenoval se „Prince“.byl to menší cirkus,žádný hit,ale Klárce se to líbilo,až do přestávky,která byla po 3/4 h vydržela sedět,držela si svůj klaunský balónek a myslím,že se docela bavila,vše komentovala.O přes­távce jsme obhlížely zvířátka,ta se jí líbila úplně nejvíc.A taky šáša.Nějaké akrobatické kousky jí samozřejmě moc netankovaly.
Odešly jsme asi 10 minut před koncem,bylo to opravdu dost dlouhé a Klárka najednou zavelela „tak jdem,mami“,tak se šlo:o )))).Cestou domů jsme se ještě stavily u známých,Klárka si pohrála s dětmi,pak ještě na skok na dětské hřiště a doma už byla tak unavená,že předvedla parádní hysterák,ani nechtěla večeřet,chtěla už jen ležet v posteli,pos­louchat pohádku a odpočívat.
Byla u nás babi a když viděla tu hysterku,jak se dokáže vztekat pro nic,tak jen zírala.

Já se nacpala ledovým salátem a funím jak lokomotiva:o ))).
Zítra nám přijede domů taťka,takže večerní připojení vidím bledě,navíc bude Superstar.

Abych nezapoměla,díky za pochvalu deníčku,neměla jsem žádné speciální téma,tak jsem napsala,co je u nás nového.Ale jak píše Katka,bude to teď,co se střídáme,pestřej­ší.A navíc šéfky obdivuju,že to střídání ve dvou vydržely tak dlouho,je to dost náročné.

Pa Hanka a spol.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.05 00:11

Ahojky vsichni,

ty brdo, tady bylo zivo … ja kdyz mela chvili casu, tak mi nenaskocilo emimi a tak jsem si rikala, ze asi neslo cely den a o nic jsem neprisla … a ouha, prisla:-)))

Nika sla dneska k tatinkovi, trochu breku si odbyla jeste doma a predavani probehlo v poho, ovsem myslim, ze si po spani tatinka dokonale vychutnala:-))) Predvedla mu, jak se umi hrabat v jidle a delat u toho divadlo (ze by to u neho nikdy predtim nezkusila???) a kdyz se na ni kvuli tomu zlobil, tak se mu primo u toho jidla sikulka pocurala! Jasne, ze to udelala naschval!:-)) … a myslim, ze tim tatika dokonale odrovnala, takze se dostali ven az tesne pred 17h, kdy jsem si ji vyzvedavala. Nika mne docela pobavila tim, ze kdyz jsem se ji ptala, proc se tatinkovi pocurala, tak rekla „Potrebovala jsem tatinka trochu pozlobit“ a tak ji rikam, ze ho asi pozlobila vice nez trochu a ona tak bezprostredne detsky prikyvla"Jo" … je to mala potvurka, ale k pomilovani:-))) … a taky ji pry tatinek naplacal po prdeli a rukou … takze vim uplne vsechno:-)))
Taky mne teda tatik zarazil, kdyz po minute, co byli venku s trojkolkou prohlasil, ze za ten tyden neudelala zaden pokrok … no on mne primo nas…! Melo to totiz pokracovani, kdyz rekl, ze mu moc nevyhovuje, ze si to tu trojkolku budeme kazdy tyden predavat, nebot jemu dopoledni jezdeni nezapada do programu a musi ji nosit domu a tak musi jit v podstate 3× (pravda bydli v 5.patre bez vytahu) a ze by se mela koupit jeste jedna trojkolka … no ja nechapu proc! Neni to zalezitost par kacek a zrejme mi chtel naznacit, at si na tydenni jezdeni koupime jiny stroj a tenhle si bude opatrovat doma nebo nevim co! Mne teda nevadi mu Niku predavat kazdy tyden i s kolem, stejne ji vozim a tak mi to nedela problem … a tohle probehlo teprve poprve, tak nevim … jeste jednou se zmini a narvu mu i celou trojkolku do krku a budeme jezdit jeste nejakou dobu na motorce a pak koupime kolo, na tohle fakt nemam nervy. No uvidime, treba se mu to jeste rozlezi…

Pak jsme teda s Nikou jeste jely do Kunratic na to skvele hristatko Esterko, jak jsme si tam predavaly loni jahody … a taky jsme nakrmily kacenky na rybnicku a zustaly bychom mozna i dele, ale mne se chtelo desne curat a je tam docela otevrena plocha a couralo v okoli spousta lidi, tak jsem drzela co to dalo a jeste musela zavidet Nice, ze se tam klido vycurala a pak i vykakala a ja nic:-))) … proc ja uz nejsem dite???

ESTERKO, gratulace k mimisku!!!!! Tak ty uz dvojnasobna babicka, no to je bomba!!!! A vnucka se zrejme narodila v Thomaeyrovce, ze jo? Ma kocicka krasne miry a krasavice to bude nepochybne!!! A snad vam tentokrat opet neodleti nekam do daleka! A ty a 3. mimi je super napad … urco by se povedla holcicka a mela by jsi spojence:-) A Tomasova reakce byla urcite myslena v legraci, vzdyt te sam nedavno o mimi presvedcoval, no ne? Tak sup do toho, at mame plan hotovo!:-)))

Jeee, zacina mi Sex ve meste, tak snad kouknu, v tuto dobu se mi jen tak nepostesti na neco koukat v TV … dneska ovsem Nika usnula na gauci nevykoupana pri vyhlasovani Ty-Ty a tak tady spi stale, nejak se mi nechce ji budit, tak asi prilehnu a budeme hajat vyjimecne tady … jen si myslim, ze bude brzky budicek, vzdyt ona ani nevecerela a curala kdo vi kdy …nejak v dobe vecere nechtela a pak … ja jsem hrozna matka, boze muj! Takze pocitam, ze v 5h rano mne bude budit, ze ma hlad … tak alespon budeme blizko zdroje:-))) Nachystam do misticky nejake susenky pro pripad krize… JEN si prosim nemyslete, ze je to u nas normalni situace, kdepak!!!!!

Taky jsem byla dneska v posilovne a dala si pekne do tela … cely den se drzela no a ted jsem tam poslala Toffifee bonbony, jsem prase neuveritelne!!! A po posilce jsem prokrafala cele odpoledne s kamoskou … nejak ty svobodne a bezdetne zanedbavam, tak jsem to dneska trosicku napravila a udelala ze sebe taky svobodnou na par hodin … no, mela jsem misto toho delat spise prezentaci do prace, ale … nemuzu mit vsechno, ze?

A zitra dopo asi udelame mistni vychazku a pak pojedeme do Celakovici pro nase porodni kamaradky a s nimi pak na 15h do divadla na Chodovskou tvrz a do Toulcova dvora posleze … pokud se chce nekdo pridat, jste vitani! Ocekavam hezke pocasko a tesim se moc na vyvetrani venku, ale to divadlo musime udelat, Nika mi neda pokoj a stale tam POTREBUJE jit!

KATKO, teda to musela byt pekna zabiracka ta cesta zpet, ufff, mas muj velky obdiv. Pri popisu vitani Tomaska a Edwarda mi malem tekly slzy … nejak mne to dojalo!
V tomhle veku deti opravdu nezapominaji na sve pribuzne ci lidi, se kterymi se setkavaji casteji ani kdyz je pak nevidi dlouhou dobu. Nika neustale mele o Gabince a Hanicce, svych sestrenkach, a to je vidi tak 1× za 3mes a jenom par dni, o dedovi nemluve. A pobabi Kulova je dalsi priklad, tu videla za po pul roce v lednu a taky vedela, kdo to je a obcas o ni dokonce mluvi, takze ty nase prdolky nepodcenujme!

Niko, rada slysim, ze uz se zotavujete a je vam vsem lepe, potrapilo vas to ale docela na dlouho, co? A ze prdolkove chteji byt s vami? No vis co? Uzivej si je, za par let se budou treba stydet dat ti pusu:-)))) a o prituleni asi nebude ani rec, maximalne te obcas obejmou, ale jinak chapu co ti asi chybi s tim svym, obcas trochu soukromi nezaskodi, ze?

Jdu si vycistit zuby a zalehnout, brzy zacne sichta. Dneska (vlastne vcera kdyz tak koukam na hodiny) byl budicek v 6h, klasika o vikendu, kdyz muzeme spat. V tydnu to bylo super, vzdycky to bylo az po 7h definitivni (s trochou straseni obcas pred), ale jak prijde vikend, Nika vi, ze jsem jeji a chce to od brzkych hodin … no co nadelam? Vyspim se v hrobe:-)))

TAk preju vsem hezkou nedeli a ted dobrou nocku

Sulanek a Nika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.05 09:21

Ahoj holky,
tak jsem zase v práci,ale dneska mě to nějak víc štve,hlavně když se mrknu z okna.

Sulánku máš naprostou pravdu v tom,že si mám vážit každého obejmutí od dětiček,ale to víš,někdy je všeho příliš a člověk je podrážděný.Já pevně věřím,že mi jsme si vybrali už nemoce alespoň na půl roku, a zajedeme život zase do normálních kolejí.Jsem už unavená i z toho,že je Vašek doma!To je hrůza ,co?Nevěřila bych ,jak rychle si člověk odvykne od přítomnosti ponožek u sedačky,novin všude kam se podívám atd. atd.A hlavně jsem si zvykla večer koukat na co já chci a teď se podřizuji jako dřív a moc se mi to nelíbí.Ale zase musím podotknout,že bych samozdřejmě radši,aby byl doma,zase bych si holt zvykla.

Zítra jdou lkuci už do školky a jeslí,tak se chystám na úlkid,mám až noční a Vašek jde teprve na kontrolu,tak se ještě trochu užijeme.

Nejradši bych teď momentálně hupla do auta a přidala se k procházce jarní Prahou k vám,Suldo.Máte opravdu bezva příležitosti v Praze.Tam se člověk prostě nikdy nenudí.Nejradši bych asi do Zoo,ale určitě si nenechám ujít květnový rozkvetlý Petřín,to je každoroční výlet a moc hezký.Taky máme s Vaškem každoroční rituál,který jsme loni porušili.Je to červnový výlet na Karlštejn,kde jsme za svobodna vždycky dojeli z Radotína vláčkem a pak šli zpátky do Prahy pěšky(cestou se vykoupali v Berounce,pojedli třešně)nebo jeli na kole.Byla to paráda,v Mokropsech jsme se stavili na pivu a z Radotína pak dojeli autobusem.Doufám,že to letos zopáknem,nechci si to nechat ujít,mám z toho vždycky zážitek.Mě se to okolí Černošic a dál vždycky strašně líbilo.S dětmi je to samozdřejmě problematičtější,to jdeme pěšky jen část trasy.Pak přespíme u známých a ny zahradě si večer něco ugrilujem,je to fajn.Mám úplně jarní náladu,už se moc těším.Letos jsme ani nebyli na chatě,díky těm nemocem chci počkat,až bude tepleji,hlavně večer.Ale moc se těším.Jenom mě štve,že mám volný jen jeden víkend za měsíc,což je hrozně málo.V létě to ještě víc štve.

Katko ,to se má Filípek tady hodně čile k světu.Tak ať vám pěkně roste a dělá jen a jen radost.

Esterko,to myslíš opravdu vážně třetí mimčo?Já si taky pamatuji,že jsi psala,že by Tomáš nebyl proti.Ale tady se rodí jako o život a já bych si holčičku klidně střihla,jen už mít to bydlení.A až bude,budu míň odvážná.Tak si nechám zajít chuť.Taky ti gratuluji k babičkovství.To jsi ale teda hodně mladá babi.Jak se cítíš?

Ivčo,mám čas v pátek dopolko,jak vy?Do těch Jiráskových bysme teda mohli zajít.Můžeš?

Budu končit,jdu vydělávat,ať tu nejsem zbytečně.Zatím­čau NIKA

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.04.05 09:47

Ahojky Diny a Missorko,

díky za uklidnění, že je to teda normální - růstový spurt. Problém jí to nedělá, žádné bříškaboly se nekonají a kdyby, tak si to stíhá hezky vyprdíkovat :-))

Díky ještě jednou VABE

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 03.04.05 10:10

Ahoj holky a kotatka,
tak konecne jsem se u:,–(ila u pocitace a snad stihnu neco napsat - nez se Luka dodiva na film o Medvidkovi (momentalni favorit :) Tak se pripravte na mega „precist zbytek“ :))

Hanko, asi uz jsem to psala, ale jsem v posledni dobe tak zblbla a nic si napamatuju - denicek se ti moc povedl a i ja souhlasim, ze stridani denicku ma sve kouzlo :) Doufam, ze si slamene vdovstvi uzivate, tesite se z jara a ze se vam po tatkovi moc nestyska. Jinak, z toho ze Klarka u niceho moc nevydrzi si nic nedelej - Luka je nemlich to samy - jediny, co ho bavi delat dele jsou cinnosti budto prisne zakazane, ba ci dokonce primo zivotu nebezpecne - napr. u jezeni lepidla by byl jiste schopen vydrzet velmi dlouho - pokud by mu nebilo zabaveno. Myslim, ze je to v tomto veku jeste normalni - a ze s postupem casu se to bude zlepsovat :)

Esterko, gratuluji k dvojnasobnemu babickovstvi - holcicka musi byt nadherna. Doufam, ze nam taky ukazes nejake fotky :) A jak se ma druha vnucka v Thajsku? A co skola - uz jsi zpatky?

Katko, teda tolik hodin na cestach bych asi neprezila - jste opravdovi cestovatele, a zvladli jste to na jednicku :) Tak ted jeste ty dve hodky do Prahy a mame vas tady :)) Doufam, ze chmury z roztrzek s Tomasovou babickou uz jsou zapomenuty. Uvitani tatinka muselo byt opravdu dojemne. Luka obcas zacna brecet - asi to ma po mne a naval stastnych emoci ventiluje brekem :)

Niko, doufam, ze uz jste cela rodinka uzdravena. My jsme lehli jako rodina jen jednou - bylo to dost sileny. Nastesti i Luka byl nemocnej, tak tolik neradil a v za:,–(e spal cely den, jako my :) A co hypoteka? Mate nejake novinky?

Ivco, s curanim neporadim, neb jsme se jeste neprobojovali do stavu bezplenkovstvi :) Takze doufam, ze Mojanka to brzy zase prejde - ze je to jen nejake obdobi.

Petrus, to je parada, ze jsi se dostala k psani a mame od vas zpravicky. Chtela jsem se zeptat na to chozeni na zachod - rikala jsi ze budes cekat az bude Luky pripraveny - jak se to pozna? Ja vim ze se tim asi zbytecne stresuji, a protoze jsem taky „mazla“ tim americkym stylem nechavat deti v plenkach dele, takze to taky az tak neresim, ale je fakt, ze mam pocit, ze tady je na to ve spolecnosti trochu jiny pohled a i kdyz uz se deti davno neposazuji na nocnik od pul roku, tak preji jen mam pocit, ze kdyz nekomu reknu, ze Lukovi je dva a pul a ma stale plenky, tak se sice lide tvari, jako ze nic, ale v za:,–(e z nich mam pocit jako ze to je vlastne divny - ze by uz vlastne mel davno byt bez plenek. Ale asi je to preci jen muj osobni pocit a snazim se si z toho nic nedelat - vzdyt do skoly uz preci v plenkach nepujde.

Jani, tesim se na novy denicek :) Doufam, ze uz smutneni preslo a ze uz jsi v Anglii zase v pohode. Neboj - ono se to podda - a domu jezdite dost casto a nez budete zpatky naporad, tak to utece jako voda. Ale tvemu smutku naprosto rozumim… Kajce prejeme klidne spani a usinani :)

Suldo, s tou trikolkou to fakt nechapu - proc byste si Niku nemohli predavat i s kolem? A s tema pokrokama si nic nedelej - Nika je uzasna a ty to vic - myslim, ze ve spouste veci je tak napred, ze i kdyby neudelala zadne pokroky dva mesice, tak se nic nestane a stejne bude napred :)) Pozdravujte dneska Elisku i jeji maminku a tesime se, ze s vami zase nekdy vyrazime do divadla :)

No, k tem miminkovskym touham - taky uz jsem to asi psala, ale ja jsem od dob co je se tady tehotni a rodi, nalomena desne :))
Z reakce Tomase si Esterko nic nedelej - chlap :) Na druhou stranu ale nepsala jsi uz driv neco o tom, ze Tomas by treti ditko rad? :) U nas je to naopak - Braja by sel do druheho mimi hned po narozeni Luky a vlastne to tedy blokuju ja… :)

Jinak musim rict, ze jsem se plne ujala sve „funkce“ organizatorky vyjezdniho zasedani :) Surfuju v tom minimu volneho casu jak o zivot a hledam nejaky vhodny rekreacni objekt. Kontakt na Hastrmanice jsem samo davno ztratila a znovu najit se mi to zatim neporadilo - byly to Hartmanice? Ale to je snad na Sumave, ne? Jinak, stale se snazim soustredit na Vysocinu, coz mam pocit ze je tak nejak uprostred a ze bychom tam mohly vsechny dorazit. Jen bych holky potrebovala vedet kdo zvazuje ucast - abych vedela jako kapacitu ubytovani mam hledat. Tak nejak predbezne pocitam s max. 15 holek plus deti…

Luka mne dnes nechal spat do 7:45 coz bylo uplne super :)) A jako dalsi prekvapko mi nachystal opetne nahlaseni, ze kaka takze jsme to stihli na zachod :))))))) Pred chvili se ale strasne pocural a jeste si do louzicky hodil casopis…ale za pokrok povazuji i to, ze mu vzapeti mokre kalhoty vadili - jeste pred tydnem byl totiz ochoten v mokrem setrvat do doby nez uschnul :))

Vcera jsme vyrazili do ZOO - mela jsem listky z prace, takze mi bylo lito jich nevyuzit. Lidi tam bylo strasne moc - takze jsme to jen tak probihali a do pavilonu moc nechodili. Luka u kazdeho zviratka chtel zustat aspon hodinu - hrozne se mu libili surikaty, ktere jeste nebyli vpusteny do vybehu, a tak jim tam aspon hodil svou novou cepici :)) Ja ji potom samozrejme musela lovit - jeste ze tam nebyli :) Kdyz jsme si pujcovali u vchodu kocarek (vozik nemeli :( tak tam akorat jedna pani prinesla chlapecka mozna jen o fous starsiho nez Luka - ze pry je ztraceny a malem ho lovila z nejakeho bazenku. Chlapecek nemluvil a tvaril se zmatene, ale aspon neplakal. Kdyz jsme kocar vraceli, tak jsem se ptala, jestli se rodice nasli a tak mi slecny rekly, ze vsechny deti i rodice se nasli :) Ale stejne to musi byt sileny, kdyz se ditko ztrati… :((( Luka se chtel porad druzit se vsema detma, honil je aby se s nima vodil za ruku a nikdo ho nechtel - bylo mi ho lito :( Stravili jsme tam cele odpoledne a az na to mnozstvi lidi, to bylo super - pocasi se vydarilo :)) Dneska se jdeme placnout k tete na zahradu, tak doufam, ze Luka oceni ze ma domaci piskoviste jen pro sebe :)

Jeste musim rict, ze ac nejsem verici, tak jsme opravdu smutna z papezovi smrti - vim, ze tvrde obhajoval nektere konzervativni nazory, se kterymi nesouhlasim, ale myslim, ze pro svet udelal spoustu dobra a v dnesnim bleskove se menicim svete mi vzdy prisel jako takove nemenne dobro. Je mi to fakt lito, ale na druhou stranu uz byl opravdu nemocny a tak doufam, ze mu je ted lip.

Jdu delat slehackovou roladu a udelat si k snidani mango a kiwi :) Mejte se vsechny moc krasne a uzijte si nadhernou nedeli. Doufam, ze jsem nenapsala moc nesmyslu - jestli jo, tak si prosim zadam omluvu :)))

Ahoj,
Kristyna a Luka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.05 12:27

Cauky vsichni,

boze, tam je venku nadherne, copak muze clovek pracovat??? Ted jsme se vratily s Nikou z venku a jakmile neco zhltneme, prevlekneme se a hajdy pro holky porodnicove a do divadla a pak Toulcuv dvur, na to se snad tesim nejvice, ten vzdousek je primo letni, venku je 20 stupnu a my byly s Nikou jen tak v mikinkach a bez cepice a dalsich zateplovacich veci … no to je parada!!!

Tak jdu chystat batoh! Papa a hezky si to vsichni uzijte!!!

Sulda a Nika

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 03.04.05 14:37

Ahoj holky!
Teda venku je tak krááásně. My tady od rána (tedy vstávala jsem před desátou) různě uklízíme, kutíme atp. Ale dělám to z vlastní aktivity a docela s nadšením, zřejmě tím počasím. Děti do toho teda neskutečně prudí. Kája se vrátil ze sklepa, kam nesli uklidit boby, s neskutečným hysterákem, který mu vydržel ještě půl hodiny. Odmítl boby uklidit, doma si natáhl rukavice a čepici a pořád řval, že jde bobovat, protože venku sníh rozhodně je. Mě se v rámci úklidu podařilo totálně ohodit sprchou strop v koupelně. No naštěstí to uschlo bez následků, ale vypadalo to děsivě.

Jsem hlava děravá, takže napravuju nedostatek předešlých komentářů. Hanko, deníček je moc hezký. Mě se líbí, že jsou to deníčky, které popisují běžný život a starosti. Nevím, co bych pak měla psát k nějakému super zpracovanému závažnému tématu. Ale asi i k tomu bych si našla cestu.

Kristýno, přestaň blokovat Brájovi snahy o druhé mimi :)! Někdo ten plán přece plnit musí. Já už mám splněno, zřejmě navždy. Soukromé pískoviště Luka určitě ocení. Ty Hastrmanice byli taky někde na Vysočině. Hmm tak právě mi tady zírá přes rameno Tomáš, nejdřív mě opravoval, že to nejsou Hastrmanice, ale Hartmanice (chytrák-to vím taky). A další námitku má ohledně lokality. Prý má pravdu Kristýna, protože jsou někde u Sušice. Tak jsem z toho jelen. Už padl dotaz, jestli ho tam vezmeme sebou. Z jeho reakce není jasný, že je rád, že tam nesmí, nebo se ho to dotklo. Tak prý se ho to dotklo. A prý se neptá, zda ho tam vezmeme, ale zda ho tam vezmu (já). Ještě jedna poznámka a vyrazím tě z ložnice - to je na něj (ne na vás). Tak prý si mám takový kecy strčit do pr…, prý je to jeho ložnice. No bodejť když já spím v posteli s Kájou. Prý kdo chce kam pomozme mu tam. Asi ho brzy udeřím. Končím nebo nakonec začne psát přím on sám osobně. Tolik z naší rodinné debaty on line.
Mějte se pěkně.
Ahoj Esterka & spol.

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.04.05 15:09

Ahojda!
Tak se zase jen hlásím, že žijem, abyste na nás nezapomněli : - ) a nevyčlenily nás ze svých řad, ale s tím psaním jsem teď fakt na štíru. Dneska se mi apoň podařilo přelousknout deníček (což považuju za velký úspěch!!!), doufám, že se zítra po „o“ dostanu k nějakému delšímu komentáři - aspoň si to srovnám v hlavě : - ).
U nás se opět rozběhly práce na baráčku, zlatá zima!!!! : - ( Ač nerada, sem tam se musím něčeho účastnit a taky vařím pro zedníky. Do toho se kolem motá Mojánek „stavitel“, který neustále (i přes varování) zapíná míchačku, krade kladívka, šroubováky a podobné „bezpečné“ hračky…a je v sedmým nebi!
Mějte se všichni krásně jarně
Ivča a spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.05 15:24

Ahojky Ivčo, a ostatní,

To ti teda nezávidím,ty práce na baráku,ale až ty se budeš slunit na zahradě s kafíčkem,já se budu v potu tváře pinožit u hrubé stavby,takže nezoufej.Mojánek bude asi nějaký stavitel,ne?Jeho obliba u pracovního náčiní o něčem vypovídá.Bude mít pak jasno,jakou profesi zvolit a nemusíte v devítce řešit,kam dál!!!Tak ať vám to jde hezky od ruky!

Esterko vaše debaty doma mě pobavily!Že by měl tvůj manžílek taky zájem přispívat na emimčo?To byl jen vtip!Tak přeji,aby se kluci přeorientovali na jaro a nechtěli bobovat na trávě před panelákem!

A Kristýno,Esterka má pravdu,neblokuj Brajovu touhu po miminku,ať plníme plán!To jsem tedy opravdu zvědavá,kdo bude další těhulka.Adeptek je tu dost.Jo a hypotéku budu obíhat ve čtvrtek,musela jsem to odložit kvůli našemu marodění,tak pak poreferuji,jak jsem uspěla.

Umírám tady,není do čeho píchnout(a to doslova),už aby bylo 18 hod.Alespoň pro mě.Mějte se hezky a užívejte zbytek víkendu!NIKA

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 03.04.05 16:00

ahojky,

tak jsme opět s Filipem sami doma. Docela si to užíváme, Fíďa spí skoro celý den na balkóně a já vařím, peru, uklízím, žehlím, prostě připravuju se na návrat dravé zvěře :o) Teď ještě vyluxuju a razíme s kočárkem pro Matyáše.

Hani, babyskate je vyzkoušenej, Máťovi se docela líbí. Ale jenom do chvíle, než ho začnou brnět nohy. Já jsem nadšená už daleko méně, dělá to totiž děsnej kravál. Asi jako když jezděj kluci na skateboardu. Prostě malý kolečka v kombinaci se dřevem a kovem. Nicméně svůj účel to plní a my jsme díky tomuto vynálezu daleko mobilnější než předtím. I přesto, že Matyáš závidí Filipovi kočár a občas ho musím po:,–(it na nánožník. Pak trvá cca minutu, než si na Filipa lehne :o) Tomu to naštěstí nijak nevadí. Jsem ale zvědavá jak to budeme praktikovat v létě, kdy nánožník používat nebudem.

Jinak se mi tohle jaro moc líbí, už se těším, až budou v provozu zahrádky a budeme chodit s klukama na pohár a na „píjo“.

Kristy, já bych na výjezdní srazík moc a moc ráda, nevím ale jak to bude vypadat v následujících měsících. Zatím je to pohodička, miminko je úžasný a hodný, ale to se taky může s koncem šestinedělí změnit :o) TAkže je to tak 50:50 a konečné rozhodnutí padne asi až těsně předtím.

Už zase nevím co jsem chtěla napsat, asi si budu muset začít dělat poznámky. Jinak se těším na další nahlášení // a jsem zvědavá kdo to bude. Jo a Esterko, moc gratuluju ke vnučce, ať má v životě štěstí.

Zatím ahojky, jdu na ten svinčík. Katka, Matyáš 26,5 měs a Filip 11dní

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 03.04.05 20:07

Ahoj holky,

tak my jsme si uzili paradni nedeli, bylo tady nadherne, naprosto super den. Sice jsme opet vstavali ve 4.30, ale tak trochu jsem to ocekavala a pomerne brzo jsem to rozchodila. Rano jsem si sla zaplavat a vysaunit se, Edward zatim sel s Tomaskem do parku kopat do micudy. Pak jsem dala oboum najist a sla jsem s kamoskou na kafe. Tomasek se mezitim prospal a odpolko jsme vyrazili zase do parku, kamaradi byli na bruslich, tak Tomase dobre provetrali, lital za nima jak silenej. Pak jsme pousteli draka a ted se Tomasek kouka na televizi a ja kuchtim, teda ono se to skoro kuchti samo a tak ctu a pisu. Vubec musim rict, ze jsme si tady tech par volnych dni paradne uzili, videla jsem se se spoustou kamaradu, Tomasek je zlatej a vubec to bylo prima. Jen to baleni uffffff.

Kristyno my jsme na tom s plenkama asi jeste hur nez vy, ale protoze tady i na NZ je spis vyjimkou, ze je v Tomasove veku nekdo bez plenek, tak me to zatim taky tolik nevadi, i kdyz chci to urcite zacit zkousek jakmile budeme prestehovani.

Niko jeste k tomu spani-nespani ve spolecne posteli. Muj nazor je, ze je to v pohode, pokud to vyhovuje vsem zucastnenym. Pokud ne, tak to myslim neni na miste. A z toho co pises bych rekla, ze se kluci budi v noci mozna i proto, ze vedi, ze je moznost se prestehovat. Je to mozna podobne jako kdyz se kojene deti budi na kojeni i kdyz uz jsou ve veku, kdy jsou schopni vydrzet bez nocniho jidla. Proste ta moznost je a tak proc ji nevyuzit. Jenze jak to kluky odnaucit, to fakt nevim. Takze jsem ti vlastne vubec neporadila.

Jeeee, tak to vypada, ze to vareni prece jen nejakou pozornost vyzaduje, tak radsi bezim. Jo chtela jsem dat neco do galerky a nejde mi to. Vy problemy nemate?

Hezky vecer, Pa, Katka a Tomasek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.05 22:40

Cauky kocky a kotatka,

tak mame za sebou nadherny a pohodovy den … jeeee a zase jsem nic pracovne neudelala a rozhodla jsem se, ze ani delat nebudu … pujdu radsi hajat a maknu poradne v praci a hotovo!

Dopo jsme jely na trojkolku v okoli, pak se vratily domu, neco pojedly a utikaly do auticka pro nase porodnicove kamosky. Nika mi delala naschvaly a rozhodne v aute nechtela spinkat … usnula az asi po 15min, ale nastesti ji tentokrat neprobudilo nastupovani kamaradek, takze vydrzela celou hodinku, coz bylo super. Chodovskou tvrz jsme nasly v poho, je to tam moc hezke a kousicek je taky detske hristatko, tam jsme sice pred predstavenim nesly, ale pokud bychom mely vice casu, urcite bychom tam zakotvily … teda holcicky:-))) Kulturak je hezky a opraveny, jen salek neni typicky divadelni, ale puvodne koncertni sal, takze tam neni opona a misto sedacek normalni zidle, coz kdyby bylo vice deti, tak nevim jak by videly. Taky diky tomu, ze tam nebyla typicka divadelni scena, tak podium nebylo efektne nasviceno. No predstaveni nebylo spatne, ale jsme zhyckane Zbraslavkym divadlem a nakonec i PIDIVADLO na Letne nebylo spatne … no dulezite je, ze se to libilo detem, ze? Nika se teda hnedka zkraje polekala pana vypravece a s hruzou mi skocila z prvni rady do druhe rady do klina a celou dobu ze mne neslezla a obcas vykrikovala „Nedame, nedame Niku, nedame“ … tak jsem ji ujistila, ze ji fakt nikomu nedame a koukala s otevrenou pusou dal:-) A pak jsme padily do Toulcova dvora a udelaly si krasnou prochazku. Pravda zviratka uz pomaly zavirali, ale kravicku, kozu, kozla i kuzlatko jsme potkaly zrovna, kdyz je vedli do domecku, takze holcicky mely silenou radost, ze poskakuji vedle nich. Pak jsme sly hledat zaby v mocale, ale oproti minulemu tydnu jsme temer zadnou nezahledly … no neva, alespon se holky povalely po zemi a zabehaly si, bylo to super a tak jsme jely jeste na chvili k nam na kafe a nejakou mnamku a pak uz jsem vezla holky domu a Nika byla zatim pripravena na vecerni hajinku a uz se mne nemohla dockat, taky usnula u druheho kola pohadky z CDcka o Cmelacich (my jim rikame „Broucci“ a poustime je stlale dokola jako u blaznu). A ja si rikala, ze bych mohla neco delat, ale visim tady na netu a procitam vse mozne … a uz nemam energii neco delat…

ESterko, teda mas velkou pochvalu za jarni debordelizaci … nektere zimni boty uz jsme taky zlikvidovaly, ale zdaleka ne vsechny a hlavne musime prinest ty jarni a letni … jesteze Nika ma vse nove, do lonskych modelu uz se nam holka nevejde:-))) Taky bych mela sehnat klicek od vedlejsiho baraku a dat si do poradku svou komoru a odnest tam taky zimni „naradi“ jako sane, boby apod. … nejak v kocarkarne zabirame vice mista nez je vhodne:-))) A taky bych rada dala do poradku kolo a zacala ve volnych dnech jezdit … no ale jsem lemra a nevim kdy!
Jo a Kaja je opet bezkonkurencni … chtit jit lyzovat v parnim jaru:-)))

KATKO, moc hezke posledni dny v Londyne, bude se ti tezce odjizdet, ale zase te tady cekaji hezke zitrky v domecku a tak. Teda Tomasek pujde za druzbu a ma takovy hezky ohoz koupeny … jeeee, uz se tesim na fotecky, urcite bude uzasny!

Tak jdu do hajan a preju hezky novy tyden … moc se objevovat nebudu … mame spoustu zahranicnich navstev a do toho uzaverku … ale cist budu urcite!

Tak papa

Sulanek a Nika

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 03.04.05 22:58

Ahojda holky,
tak dnesni den byl, co se pocasi tyce, opravdu vystavni :)))

Ja jsem cely den byla mirne nervozni z te hrubice hrube kterou jsem paradne vysekla v mem mega-komentari, ale jelikoz kdyz jsem to videla, tak uz jsem davno byla odpojena od netu a nemela jsem silu to opet pripojovat (strasna procedura :) tak jsem ji tam nechala. Mela jsem teda trosku cuky zavolat Suldovi aby byla tak hodna a omluvila mi to, ale pak jsem si rekla, ze jsou s Nikou stejne nekde venku… Takze sorry :)

Novinka dnesniho dne je, ze jsme Lukyho vzali strojkem - vypada trosku jako trestanec :)) On ty vlasky nad celem ma jeste dost jemny a ma jich tam malo, takze v tomto ostrihanem stavu to vypada trosku desne, ale ono mu to zase za chvilku doroste a snad i zhoustne. Az ho vyfotime, tak lupnu fotky do galerky.

Jo, a musim vam rict, jak jsem si zavarila - minuly tyden jsem nekde splasila katalog Central Group a nenapadne ho podstrcila Brajovi, aby mel aspon trosku predstavu o tom, kolik dnes tak stoji novy byt v Praze…no, a skoncilo to tak, ze jsme se museli jet nutne podivat do nejake vesnice za Prahu na lokalitu budouciho satelitu - Braja si proste ideu baracku a zahradky zamiloval. Musim rict, ze lokalita je sice fajn, dokud tam nejsou baraky…jenze pak jsme narazili na jiz vystaveny satelit od stejne firmy a jen jsme projeli jednou ulickou a uz na mne padla klaustrofobie a depka…takze ted se mu pro zmenu budu muset snazit ideu satelitu nekde v pr…i rozmluvit… :(( Ach jo…

Esterko, Tomas je fakt vtipalek :)) Tak ho vem sebou :)) Jiste bude cely nadseny, ze je mezi samyma zenskyma a dejme tomu dvaceti detma :)) V lepsim pripade jeste s nejakejma jinejma chlapama, ktery nezna :)) Ja mam pocit, ze uz jsem loni Brajovi nabizela at pripadne jede taky - musim rict, ze se dobrovolne a rad sve ucasti vzdal :))) Kaja je uzasnej jak chce jit bobovat :)) Svym zpusobem ma pravdu - na horach snih opravdu jeste je :)) Luka pro zmenu pokazde kdyz jdeme do jeslicek, i pres zachvat revu, marne hleda snehulaka, ktereho tam v zime meli :))

No, a mimi prestanu blokovat uz relativne brzy :) Ale jeste musim chvilku pracovat a taky si s Brajou nektere veci vyjasnit - protoze kdyby to melo byt tak jako ted, jen s tim, ze misto jednoho raraska bych doma mela dva, tak to bych se asi velmi brzo odstehovala nekam do Bohnic… :) A stejne - ted je rada na Monce :)) A kdo jsou vlastne dalsi snazilky?

Katko, zitra prejeme stastnou cestu :))

KatkoN - Filipek uz je taky kus chlapika - to je strasny jak to leti. A je to taky kocourek jak je hodnej. Jeee, uz se tesime :)

Tak ja jdu hledat nejake alternativy satelitu :))
Zatim ahojky a dobrou noc,
Kristyna a Luka (holohlavek :))

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 03.04.05 23:03

Sulanku

jen jsem chtela napsat,ze v ZOO ted v sobotu otevreli fakt velky detsky koutek, je tam i spousta zviratek,fakt super. Je to v spodni casti ZOO,tam jak byl puvodni detsky koutek,akorat se to hodne rozsirilo ( jestli o tom vis,tak se omlouvam :))
Mne se tam desne libilo a delfinek byl hotovka z toho,ze ma zviratka na dosah tlapky

delfinek posila pusu :))

market

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.05 23:13

Ahojky Market,

ja o tom samo vim:-))) Za prve jsme tam byly o Velikonocich a videly to … jeste to nebylo ofiko otevrene, ale kozicky tam byly a za ten tyden to nemohlo zmenit podobu nejak hodne … a za druhe mne tam tahala Kristy s Lukou vcera za ucelem ofiko otevreni te detske casti, akurat Nika sla k tatinkovi, takze jsme utrely, ovsem chystam se tam chodit letos casteji, fakt se mi v Zoo libi a ta detska cast je nadherna!

Kazdopado diky moc za snahu o rozsireni informaci a pusu velkemu chlapikovi Delfinkovi a uzijte si Vysocinu … budete na netu citelne chybet!

papa

Sulda

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 03.04.05 23:18

ja jsem si to myslela,ze o tom budete asi vedet,ale jistota je jistota :)

ja jsem si koupila do ZOO permici,mam to 20 minut pesky ( a ukecala jsem i Petu a Kacii hihi )

jdu spat,rano vyrazim

pa market

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.05 23:25

Cauky Kristy,

teeeeda, holohlavka mate doma? To jsem teda zvedava, ale urco mu to slusi stejne jako vsem klukum holohlavcum!

Jeeee, a bude dalsi mimi? Tak si zabiras plneni planu tak na zari - rijen05? Tim myslim plozeni:-)))
A k tomu satelitu nekde bliz PRahy … kouknete, co stavi nekde v zastevenejsi okrajove casti PRahy … treba zrovna Central Group stavi tady ve vedlejsi „vesnici“ jsmenem Kreslice … a je to dost blizko k metru Haje (busem maximalne 10min, rekla bych i mene), les kousek, dalnice mnohem mnohem mnohem dal nez od nas, Pruhonice nakupni zona autem 5-10min, Hostivarska prehrada taky 5min autem … projizdim tam casto a rikam si, ze mit vice penez a hlavne nebyt sama, tak do toho jdu na takovem miste … teda pokud zrovna netouzis po samote u lesa … tohle je totiz klidnejsi misto, ale blizko civilizace, takze ani dojizdeni do prace by nebyla hruza (i kdyz pro tebe na PH6 nic moc, ale nemusis tam pracovat vecne). Ja ty satelity v krajine nonwhere nejak nemusim, ale na druhou stranu nekdo to zafinancovat a nabidnou mi to, tak tam asi jdu, vsak se to za par let zmeni a to misto se zabydli a vybuduje se i mistni vsechno…

No, jdu fakt spat, huba se mi otevira … jeste stesti ze jeste nelita moc havet, urcite by si nasla cestu az do krku:-)))

Dobra nocka

Sulda

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.05 23:29

Ja byt na materske, jdu do permice hnedka!!!! Ovsem nam se to nevyplati, mohu jenom obcas o vikendu:-( Ja chci byt domaaaaa, pomooooooc!!!!

Tak dobrou a at vam preje pocasicko a mate dobrou peci!!!

Sulda

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 04.04.05 07:10

Ahoj holky,
ještě k Harmanicím-Hastrmanicím. Jsou na vysočině, v okrese Svitavy. Jsou tam opravdu, viděla jsem je na vlastní oči, loni v létě jsme jeli s kamarádkou na hrad Svojanov(no spíš zřícenina je to, ale nazývají to hrad) a jeli jsme právě přes Hartmanice. Samé lesy, čistý vzduch, nádhera, jela bych tam hned.
Hartmanice jsou i na Šumave.
Adresa na penzion v Hartmanicích je www.navysocine.penzion.com nebo mají tel:605-539700.

Esterko, gratuliji k dalšímu babičkovství! Hezky si vnučky užívej, třeba Tě pak jěště chytnou touhy po holčičce:-))

Jdu vzbudit děti a mažeme do školky, dnes jen do „o“ odpoledne jedeme do zoo.
papa Lola a Ada

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.05 08:38

Ahojky,

omlouvam se za delsi vypadek, ale bylo toho ted na me nejak moc. David byl dost fuc a ja pak uz nemela vecer elan koukat do pocitace.

Hani, denicek se ti moc povedl, myslim, ze mam s Ondrou dost podobnych „obtizi“ jako ty s Klarkou. Ondra je taky stydlin veliky. A jak ti to tehu utika, to je hruza, za chvili s Ivcou rodite!

Verco, ohledne kojeni: Viki do ted taky papal hodne casto, nevydrzel dyl nez dve hodky, jen vyjimecne to vydrzel dele (a i v noci vydrzel slusne). Jak pises ty, papal i po hodince, nekdy se pak holt poblinkal, ale ted sleduji, ze uz se to upravuje a vetsinou nechce drive nez po tech 2 -3 hodinach.

Jinak u nas je to narocne, Vikisek se rad chova, kdyz je odlozen tak vriska jako tur a ja jsem z toho obcas na nerv. Delam pak vsechno s nim v naruci, ruce mam vytahane jako opice:-)

V sobotu mi na chvilku hlidli deticky nasi a ja vyrazila na nakupy! Koupila jsem si nejake hadriky, nebot jsem opet trochu zhubla a udelala jsem si radustku. No samo jsem koupila i detem:-)

A ja musim koncit, Ondra demoluje obyvak.

pa

Irena

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 04.04.05 08:53

Ahoj holky,
Lolinko - moc diky za www adresu a telefon - jdu tam hned zavolat :)

Ivco, vse nej, nej k svatku (doufam, ze si to pamatuju spravne a mas ho dnes, neee v prosinci :), Mojanek at te nezlobi, manzel at seka dobrotu a Clovicek at je hodne ditko a moc te netrapi :)))

Jdu neco porobit, at taky vykazuju nejakou cinnost v pracovnim procesu :)

Ahojky,
Kristyna

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 04.04.05 10:10

Ahoj holky,
nedalo mi to, a misto toho abych tady pracovala, tak jsem hledala nejake pripadne ubytovani na nas vyletni srazik.
Prave jsem mluvila s panem v Hartmanicich a situace je nasledna:
Do konce roku maji o vikendech plno! Nicmene, maji volnou kapacitu v tydnu od 23.5 - 27.5. Takze, pokud by se vam chtelo jet v tydnu, treba na dva dny, tak mi prosim dejte vedet co nejdriv, kdo by mel zajem. Nevim jak moc realne to je, tj. jet v tydnu, ale napr. ja osobne bych si klidne vzala na dva nebo tri dny volno.

Jinak, tady jsou jeste pripadne moznosti - tam jsem ovsem nezjistovala volnou kapacitu.

http://www.halva.org/…/hlavni.html - - Talsky mlyn
www.racin.cz
www.bobrova.cz
www.penzion-slunicko.cz (ale jen 6 pokoju)

Holky, prosim hlaste se, at vim kolik pokoju by bylo treba hledat. Stale pocitam s tim, ze kazda bychom chtela vlastni pokoj.
Zatim mam nasledujici seznam adeptu :))
Sulanek + Nika
Esterka + Kaja + Honzik
Kristyna + Luka ??? Kdo jeste ??? :))

Ahoj,
k…

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.04.05 10:14

Kristy,

v tom tydnu se mi tam cpe vice veci a hlavne zrejme budget na dalsi rok, ale 2 dny bych asi urcite zvladla … zvlaste kdyz to budu vedet takto dopredu, i v tydnu, takze s nami predbezne pocitej, nesmime chybet nikde:-)))

A jinak velka pochvala za iniciativu!

Sulda

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 04.04.05 11:02

Kristy,
v tom týdnu dělám zrovna přijmačky, jěště přesně nevím který den, ale určitě bychom se rádi zůčastnily, aspon taky na dva dny.
Takže s námi počítej, vzala bych obě děti.

Přeji vám všem krásný jarní den!
papa Lola s Adou

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 04.04.05 14:28

Ahoj holky!
Ivčo, všechno nejlepší k svátku!

Kristýno, do Hastrmanic bych jel hnedle a klidně v týdnu, ovšem tenhle termín je pro mě absolutně zabitý. 30. 5. mám státnice. Takže smůla. Jdu omrknout ty ostatní hotely, které jsi psala. Já na to jedním okem koukala včera a některé „tvoje“ hotely jsem myslím taky omrkávala. Jsem zvědavá na holohlávka Luku. Mě nejdou fotky vkládat. Tak jsem zvědavá, jestli se to podaří Tobě.

Lolo, hezky si užijte ZOO. V takovém počasí to bude tuplem nádhera. Já jsem fakt šťastná, že jsem s dětmi doma, protože návštěva pražské ZOO by mě o víkendu zabila.

Mějte se všichni pěkně.
Ahoj Esterka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 04.04.05 14:37

Teda Kristýno, klobouk dolů. Všechno je to moc hezký. Já jsem tedy pro jakýkoli z těhle hotelů. Jen aby pro nás měli někde dost místa. Některé tyhle hotely, tam mají psaný apartmány, tak tam by se vešly vlastně dvě „rodiny“.
Esterka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »