Nika,Adámek a kamarádi - Šulánkovic děvčata se hlásí a infor

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, JARO JE TADY, SLUNÍČKO SVÍTÍ, ROSTE NÁM KVÍTÍ ... CO VÍCE SI MŮŽEME PŘÁT? Tak dneska je Verunce přesně 27M, tj. 2 a ¼ roku ... a její mamince přesně 34 let ... bože, to první je na oslavu ... a to druhé? Ani snad ne, letos se to snažím přejít mlčením a nenápadně ignorovat, je jenom divné, že si někteří vzpomenout a zavolají ... volají od rána. No nic, alespoň letos snad poprvé neplánuji žádnou oslavu, jenom komorní v rodinném kruhu ...obídek už krásně voní.

Nejkrásnější bylo stejně přání mé milované dcerušky …„Maminko všechno nejlepší“, kytička a sladká pusinka a taky její podpis (otisk palečku) na přáníčku.

Holky, musím moc poděkovat všem, které se pustily do psaní deníčku a tím se zasloužily o to, že se máme každý týden opravdu na co těšit a že je to každý týden tolik jiné, zajímavé a že mne a Veronice odpadla ta velká povinnost …zrovna včera jsme si o tom povídaly. Tak trochu lituji, že jsme s tím střídání nezačaly už dříve … no nic, čas nevrátíme…

Taky mi nejde z domova připojení na net, nějak to v poslední době přes mobil zlobí, takže nevím, zda deníček pošlu ještě dneska … pokud to stihnu, sjedu do práce, pokud ne, bohužel vyjde až zítra ráno…
A protože jsem stejně začala od konce, tj. dneškem neděli, tak budu pokračovat jako rak …zpětně … uvidíme, kam až moje paměť dosáhne:-)))

SRAZÍK 23.4.05 - TOULCŮV DVŮR
Počasíčko nám přálo, objednávka se vydařila … bylo nádherně, sluníčko pálilo jako divé, dokonce i svetry bylo možné odložit. Účast byla hojná, i když nedorazili všichni ohlášení …byla jsem samozřejmě já a Nika, s námi porodnicové kamarádky Lenka s Eliškou, Kristýna s Lukou, Katka s Angličanem Tomáškem a babičkou a pak hit srazíku Veronika a s malou beruškou překrásnou a nežnou Berenikou Emou. V TD byla velká akce „Den Země„, byl tam bohatý program, ale my jsme zvládly dopoledne jenom stříhání oveček a pak pádili na louku, hupsli do trávy … děti volně pobíhaly za dozoru některé z nás a my mohly chvíli poklábosit a poobdivovat to maličké stvořeníčko. Já teda nevím jak ostatní, ale já teda záviděla …a to dost:-) Holt kdybych mohla, ukradnu ji a nedám z ruky:-) … a odhaduji, že jsem v tom nebyla sama:-)
Bylo na té louce moc příjemně a nikomu se nechtělo odcházet … kdyby děti nemusely hajat a obědvat, asi tam sedíme ještě teď…
My jely s Lenkou a Elinkou k nám domů na oběd a jelikož obě holky trochu schruply cestou z Čelákovic (Nika teda usnula ještě na cestě tam), tak jsme to riskly a nedávaly je spinkat a radši opět jely do TD. Tam už hrály kapely a Nika se nechtěla hnout od hudby, sedla na lavičku a koukala. Myslela jsem, že ji na něco nalákám opět na louku, ovšem prohlásila „Maminko sedni, budeme koukat“, tak jsem sedla a koukala s ní … byla opravdu fascinovaná tím, co se dělo na pódiu. V průběhu koncertíku jsem si obešla obchůdek se zdravou výživou a přírodními výrobky, nechala tam nějakou tu kačku a pak už si šla užívat k holkám. Když byla koncertní přestávka, ukecaly jsme holky ještě na zvířátka, zahrály si na včeličky s křidélky, které sbírají pyl a dávají ho do plástů, nakrmily kozičky, shlédly závěr koncertu a s končící akci v TD jsme skončily i my a v 18.30h sedly do auta směr Čelákovice, kde obě kočičky v cuku letu sladce usnuly. Na cestě zpět se Nika probudila a nechtěla jet domu, prdlík malý, stejně jsme jely. Dokonce i do postele chtěla jít dříve než obvykle, chvíli jsme si povídaly o prožitém dni a pak jsme spolu vytuhly před 22h … a spinkaly a spinkaly a spinkaly …až do 7h do rána.
Den to byl nádherný a to nejen počasím, ale i prožitky … připadala jsem si jako na dovolené!

ZA SLUNEČNA NA HORÁCH, aneb LYŽOVAČKA A BOBOVAČKA UPROSTŘED DUBNA
Minulý víkend jsme odjely už v pátek ráno, vlastně kolem 11h (kvůli spaní) do Krkonoš, přesněji do Horních Míseček … už předem z netu jsem měla zjištěno, že je tam ještě 70cm sněhu … no nechtělo se mi věřit, ale auto uveze hodně, takže jsem pobrala zimní bundy i boty a samozřejmě i ty nezimní:-) Přibraly jsme i boby, Nika se moc těšila na bobování a já byla zvědavá, jak dlouho ji to těšení vydrží, před tím totiž nikdy žádné nadšení z bobování či sáňkování nebylo … ale byla jsem překvapená, neboť tentokrát na tajícím sněhu byla nadšená a dokonce jezdila i sama … no ono to moc rychle nejelo:-), tak asi proto…
Bydleli jsme v úžasném bytíku, nově postaveném, úplně nahoře na Mísečkách nedaleko vleku, který patří šéfovi mého porodního kamaráda. Vybavený byl skvěle vším potřebným, úžasná nová kuchyň od Hanáka, nábytek vesměs IKEA a v ložnici poschoďové postele, všude plovoučky a dlažba, jediný problém byl, že při příjezdu byla celá kuchyň rozmontovaná, ha-ha, trošku čára přes rozpočet, přišli to však ještě ten večer dát dohromady (mělo to být prý už dávno), akorát bylo všude hodně prachu. Porodní kamarád s 12ti letou dcerou přijeli chvíli před námi a další partička (3 kluci a jedno dítě 8,5letá holka) těsně po namontování té kuchyně po 21h večer. Verunce se s holkami moc líbilo, vzaly ji vždycky nahoru na poschoďové postele a tam ji učily blbosti a řádily, teda ona tam poskakovala jako koza a ty dvě měly co dělat aby jim nesletěla dolů:-) Taky ji pouštěly z diskmana Savku a další loňské superstar, skoro jsem o ní doma nevěděla.
Já oba večery vypila půl flašky šampáňa s ananasem a měla jsem ji jako z praku (stále nemám alko kondici, ha-ha) a druhý večer jsem se nechala vyprovokovat k focení nosních dírek jednoho spícího unaveného kamaráda, no fotky to jsou výstavní:-) V sobotu se mi dokonce povedlo na přání Niky ji uspat v pravé poledne, nechala ji s holkami a telefonem a běžela na svah, svlíkla jednoho kámoše z výzbroje a juchala nahoru a dolu a nahoru a dolu a …i do Špindlu jsem sjela a vyvezla se nahoru lanovkou … bylo to nááááádherné, úžasné, supééééér … po 3 letech jsem opět stála na lyžích. Sníh byl teda hnusný, mokrý, těžký, nohy bolely docela dost, ale já si tu 1,5h užila nádherně. Verunka ještě hajala, tak jsem mohla uvařit obídek i pro kočky, nacpaly jsme si bříška a s Nikou vyrazily ven na procházku, jen tak ve svetrech a slunečních brýlkach. Pozorovaly jsme tající sníh, z něho vznikající potůčky, vyhřívaly se … bylo nám náramně. Kluci lyžovaly celý den (podotýkám že všichni po x-letech) a večer a druhý den ráno všichni skučeli bolestí, někteří dokonce z chůze přešli na kulháni … a všichni měli ksichty spálené od sluníčka jako spařené prasátka:-) … no úžasný pohled.
Nika tam spinkala úplně vzorně, v podstatě se nebudila a ráno byla spíše probuzena jinými … holt čerstvý vzdoušek je čerstvý vzdoušek. Myslím, že se ji tam moc líbilo a mne osobně se ani nechtělo odjíždět, ovšem kluci Moraváci chtěli v neděli brzo ráno odjet, aby stihli ještě Babylon v Liberci, já to tam s Nikou douklízela a plánovala odjet před polednem, ale když porodní kamarád před odjezdem vypínal bojler, povedlo se mu vyhodit totálně pojistky a už se nepovedlo zprovoznit elektřinu, takže jsme s Nikou pouze dozametaly a douklízely a odjely taky. Nika cestou zpět neustále naříkala, že ji bolí zádíčka, dala jsem ji lehnout, ale stále si stěžovala … po chvíli mi to došlo, otočila jsem se a viděla jsem, že má nějaké fleky po tváři, tak se ji ptám, zda se jí chce blinkat, říkala že ne, ale nějak se mi to nezdálo, tak jsem zastavila, i když tato úzká silnice na to zrovna nebyla nejlepší … stačilo jenom obejít auto, otevřít dveře a … Ano, Nika se chudinka moje malá poblinkala, nestačila jsem ji z toho auta už vytáhnout. Takže nastalo převlékání, mytí, čištění, ach jo! A ten můj bobeček stále opakoval „Co to Nika udělala? Já už to nikdy, nikdy neudělám", neustále jsem ji uklidňovala, že se nic neděje, že se jenom poblinkala a že všechno převlečeme a dáme suché, ale ona stále opakovala stále dokola to samé. Pak jak tam stála jenom v ponožkách na silnici, tak ji bylo zima. Ještěže máme na sedačce takový ten letní potah, který jsem svlíkla a Nika si měla kam sednout, pravda ještě jsem ji musela pod prdélku dát něco suchého a taky pod popruhy, celou jsem ji zabalila do deky a pokračovaly jsme, za chvíli vysílením usnula, ačkoliv mi opakovala, že nemůže spinkat, aby se zase nepoblinkala. Spinkala jenom 45 min, avšak doma už stejně neusnula a před 15h si pro ni přišel básník, naštěstí s ním byla docela v poho, měla jsem strach, že bude únavou protivná, ale mé domněnky se naštěstí nepotvrdily:-)

MIX VŠEHO MOŽNÉHO
Už ani nevím, jak dlouho jsem nepsala deníček a možná jsem toho chtěla napsat i více, ale paměť mám krátkou a deníček je už dlouhý, tak zkusím připsat něco o Nice, jejím vývoji a mluvených výšplechtech.

§ Minulý týden začala Nika sama skákat snožmo z vyšších míst … z obrubníků, nižších laviček, schodů a podobně. Onehda jsme byly na procházce u naší oblíbené kočičí mámy a je tam taková dřevěná lavička, tak tam to nacvičovala do zbláznění, jestli neskočila 50× tak ani jednou a jakou z toho má radost … předtím potřebovala vždycky radši ruku jako záchranu. § Děsně ráda chodí po obrubnících a všem, co je tomu podobné … klíďo odhodí trojkolku či motorku a radši jde po obrubníku. § Moc ráda si hraje na miminko … neustále mi tvrdí, že není Nika ale miminko a když ji chci dát plenku a dudu, tak to odmítá a říká, že to nepotřebuje a že ona umí dokonce i chodit a mluvit, ale je MIMI. § V posledních týdnech taky Nika nepapá, musíme nakrmit buď muzikanty (bubeníka, pianistu, houslistu, violončelo, okarinku, …atd.), případně miminko … Nika nepapá, Nika nemá hlad, to muzikanti nebo miminko. § V klídku mne pošle někam … třeba minulý týden mi řekla „Maminko, víš co? Běž do háje." A taky děsně rozumbraduje … zcela běžné rozhovory u nás probíhají v tomto duchu" Já: „Já si myslím, že by …„, Nika: „A já si teda nemyslím …“ § Dneska mordovala svou velkou plyšovou opici-gorilu … přesně jako mne každé ráno a ještě si u toho zpívala:-) § V poslední době se snaží opakovat veškeré moje pohyby, gesta a postoje … včera jsme seděly obě na WC (chodíme tam spolu mimochodem koncertovat…) a koukám co dělá … snažila se sednout si na nočník úplně stejně jako já včetně rukou, prohrabání vlasů a postoje noh. A dneska ráno ji vařím čaj a stojím opřená o linku, ruce za zády … Nika na mne chvíli kouká, dává si ruce za záda a opírá se o linku…ty děti jsou táááák úžasné a k sežrání a tento věk je skvělý a tak zábavný, chtěla bych zastavit čas! § V týdnu si prý omotala kolem krku šál a prohlásila „Oblíkám se a jdu do práce za maminkou". § Začaly jsme s nenásilnou výukou angličtiny … teda protože vlastníme několik slovníčku pro nejmenší a občas jsme si z toho ukazovaly a říkaly co je co, tak jsem občas přidala i to anglické slovíčko a Nika to s radostí opakovala a teď už si některé slova pamatuje a občas ji napadne se zeptat jak se to řekne … no nemusím říkat, že mne občas dostane do úzkých a musím přiznat, že nevím a že se musíme podívat do slovníku … třeba si díky princezně trochu té angličtiny zopakuji:-)

A jenom snad poznámečku na závěr … pokud jsem neměla dítě, vůbec jsem si ani v snu nedokázala představit, kolik citů a lásky mi dokáže dát a kolik toho ve mne dokáže probudit…DÍKY MOC VERUNKO MOJE ŽE TĚ MÁM! … tohle píšu pod dojmem opět shlédnutého filmu BABY BOOM. Už jsem ho viděla mnohokrát, ale ještě nikdy jsem ho neprožila tak, jako dneska … makeup je rozmazaný, mohu se jít namalovat znovu:-)

Příští víkend jedeme na Moravu a nemohu se dočkat. Brácha už má prý zahradu upravenou, takže děti budou mít kde lítat a hrát si, další grilovačka je domluvena i s dětmi u mé nejlepší kamarádky a ještě si možná domluvím návštěvu malého miminka Ondráška, který se narodil na ŠUL termín. Jen polibek pod třešní 1.května absolvuji akorát tak s Nikou:-), teda pokud neuletím na Čarodky na koštěti.

Takže všem přejeme nádherný jarní sluníčkový týden, čarodějnice ať se nenechají upéci a ať je pusinek pod rozkvetlou třešní co nejvíce.

Papa

Šulánek a Nika

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.04.05 20:08

Teda, to neni mozne, jeste jsem neodesla a uz je denicek tady … ty brdo, od te doby co maji Sarka se Zdenkem vypomoc, tak to loadovani denicku ma neuveritelnou rychlost … diky Missorko aspol.!

Fakt uz musime, ale jsem rada, ze jsem prvni … pokud mne nestacil nekdo predbehnout:-)

Papa

Sulanek a Nika

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 24.04.05 21:40

Sulanku - tak jeste jednou preji vsechno nejlepsi :))

jinak i ja jsem dneska koukala na BABY BOOM ,taky jsem byla rozneznela,ale ty si to ted krasne vystihla a napsala,ze si musim bezet pro kapesnik

pusu tvoji smudlince

market

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 24.04.05 23:33

Šulánku,

všecičko nejlepší k narozeninám, ať Ti Verunka dělá jenom radost a citu a lásky dává ještě víc, ať se Vám podaří najít prima taťku, ať se Tvé mateřské pudy uplatní naplno a nemusíš chtít krást cizí miminka. :-))))))))

To vše přejí Jana a Kajka z Anglie

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.04.05 09:07

No to jsme trubky,

všechno nej a nej a nej k narozeninám, ať se Ti splní všechna přání.

Adámek je nastydlej až hrůza, nudle, kašel, že štěká jak pes chudinka…no je nakřáplej, k tomu teplotka, ale je nezměřitelnej.

Tak papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.04.05 09:24

Ahojky kocky,

jeste jednou diky moc za pranicka, ja to letos opravdu vubec nezeru … muj bracha zavolal az dnes po donuceni svagrovou (byla o vikendu pryc a vratila se az v noci) a zahajil hovor slovy „cau ty pikslo stara“ (to bylo to prani)…blbecek jeden:-))) … nastesti ho vekem nikdy nedohonim:-)))) …ale jinak se mame opravdu radi:-))))

Od Bozskeho jsem dostala bozskych 34 ruzi … vlastne jeste o jednu vice zvlast aby jich nebyl sudy pocet … ale opravdu nadherna kytice, jeste nikdy jsem takovou krasu nedostala a byla jsem na slzy. Ten dalsi vycet darku jmenovat nebudu, ale jeden byl vyjimecny … oranzove triko s potiskem fotkou, na ktere je moje Nika s panenkou Nikou a napis „Myslis na nas?“ … z tohoto darku byla nadsena Nika a nutila mne hnedka si ho obleknout, holt je to mala narcistka:-)))

Jinak jsem si chtela koupit rotoped, ale jelikoz marne hledam misto v byte, kde bych ho mohla nechat bydlet, tak jeste po zvazovani koleckovych brusli jsem prisla na bezva napad a to koupit sedacku na kolo, prilby a budeme jezdit s Nikou na vylety na kole … jeeeee, ja se tesim!!! Vcera jsme i nejake helmicky zkousely, tak ji snad Nika bude ochotna nosit:-)))
V Hervisu meli taky krasne kola s postranimi kolecky pro prcky, jedno bylo dokonce do ruzova i s brzdou a nadherne, ale Nika ho jeste neuslapla, tak asi pockame … skoda, uz jsem mela cukani ho vzit:-))))

A jeste musim pridat jednu vcerejsi historku, co se Nice povedla … jak jsme byly v Europarku, tak jsem ji jeste na parkovisti nalivala cajik do hrnicku a mela jsem ho polozeny na sve sedacce a blbec jsem ho hnedka nezasroubovala a zakecala se s Bozskym a najednou mi Nika hlasi, ze cajik vylila … hmmmmm super, cela moje sedacka byla zaplavena a nebylo to ani cim utrit. Takze Bozsky poskytl igelitak a stary rucnik a nejak jsem dojela domu se suchou prdeli… ta moje holcicka je opravdu sikulka:-))))

Fotecky ze sraziku mam a urco je i brzo loadnu, dneska nebo zitra … sef je v praci, tak to nejde hnedka.

Veru, tak at je Adamkovi brzo lepe, bobinek maly nemocny!
Na mne taky neco leze, kycham, smrkam … ach jo! A Nika teda rano kaslala az hruza, snad to nebude nic, chci odjet na tu Moravu!!!!!

Zatim papa a hezky den vsem preje

Sulanek a Nika

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.04.05 09:42

Šulánku,

přejeme ti s Davídkem vše nej nej a ještě jedno nej k tvým narozeninám, je to krásný věk, já o tom něco vím, jsem jen dva roky za tebou:))))

Deníček je krásný, hlavně Verunčiny hlášky a dovednosti mě dostávají, je to fakt super věk a super čas. Já už si teď také užívám, co Davís chodí, on teda doma už i běhá, trubka jeden a ignoruje prahy, takže…máme prostě veselo:)

Doufám, že se někdy v brzké době uvidíme, nebylo by od věci zase zasrazíkovat…teď jen, aby to zase někdo šikovný zorganizoval:))) Ale to jaro a léto k tomu úplně vybízí!!!:)

Pusu Nice a papa

nakukovatelka Diny od Jarňátek a Davča (11M)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.04.05 09:55

Ahojky Diny,

diky moc za pranicko, ale hlavne … DAVIDEK uz CHODI???? Je to mozne, vzdyt jsme nedavno rodily:-)))) No jo, vzdyt za 3 tydny mu bude uz rok, tak co se divim???? Boze to tak leti!!!

Se srazikem souhlasim, ale na organizaci se necitim a nestiham, holt pracujici matka ma co delat:-))) … ale zucastnit bych se zucastnila moc rada … navic bych asi videla vice chodicich deticek, co jsem pred casem videla jako roztomile lezaky. TAky pocasi zacina byt vzorne a krasne!

Pusinku a pohlazeni sikulce Davidkovi

Sulanek a Nika

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 25.04.05 10:46

Ahojky holky!
Hlasim, ze ziju- ztuha, ale jde to…
Predne, Sulanku, vse nej, nej, nej- a bud v klidu, vsak jsi jen o 12 let starsi nez ja:-))))

Musim se pochvalit, mam napsanou bakalarku- fakt jsem to dala za 1 vikend:-)Ale byl krusny, to vam reknu…

Taky jsme nemocnicci- Filipek ma rymu az beda a zacina ppokuckavat, ch jo. Sulanku, jak se jmenuje ta morska voda ve speji, co si ji tak chvalis?Asi ji koupim Filipajdovi- ma porad nejaky ucpany nos…Snad mu to pomuze.MUDr. mi ji taky doporucila, ale ja trubka zapomnela, jak se jmenuje a v lekarne na me koukali jak na cvoka, co chci- tak nevim…

Jejku, holky, daruji tchyni i s prislusenstvim- nechcete nekdo? Vcera mel Jirka svatek a ona mu poslala SMS, misto, aby vylezla tech 20 schodu , co je k nam do bytu a potrasla mu rukou. Filipa nevidela od ctvrtku az do nedele (byl u nasich, at muzu v klidu psat- jee, me bylo smutno) a ani nevstala z gauce, aby mu rekla ahoj- ach jo…Je mi lito Jirky, ktereho to boli, ze je vlastni matka takova, i Filipka, ona se mu vzdycky hrozne vnucovala tim, ze je nejlepsi a tak, a ted na nej kasle ( co se narodil synovec) a jeste je protivna i na me, ze dodelavam tu praci a Filip byl u nasich…Taky porad tvrdi, ze je Filip moc maly, aby nemel pliny na noc, jenze on opravdu vydrzi. Kdyz se jednu noc pocural, bobisek, porad rikal, ze uz bude hodny, ze uz to neudela, tak jsem ten mokry ppolstar vyprala a dala ho na topeni.Tchyne prisla rano na navstevu a rika ( s odporne skodolibym usmevem): Tak se pocural, co? Kdyby to rekla normalne, tak ji reknu, ze jo, ze se to prece stane. Ale tak jsem ji sproste zalhala, ze jsem ten polstar polila:-)

Ach jo, tak jsem si vylila srdicko, omlouvam se, ale muselo to ven…
Jdu neco delat, tak se mejte krasne a nenechte se vytocit:-))

Papa, Zuzka a Filipek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 25.04.05 11:03

Zuzko,

jen se vykecej. No, jsi šikula, za víkend sfouknout bakalářku, gratuluji. Tchýni nechci, já mám zase jednu příliš starostlivou, ani jí nemůžeme říkat, jak Karolínce je (teď už dobře), ona jí pak moc lituje, žádná dobrá rada nepřijde a tak to radši ventiluju přes mamku. Kdyby tak mohly být tchýně ideání, že? Možná je taky problém, že vlastním matkám dokážeme víc odpustit.

Ale že vlastnímu synovi nedokáže popřát k svátku …

Úplně jsi mně vytřela zrak, jak jsi mladičká. :-)))))))))))

Jana a Karolínka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.04.05 11:18

Tak jsem kocky loadla do galerky fotecky ze sraziku, moc jich spolecnych nemam, ale BE tam mate v cele jeji krase…

PApa

Sulda flakajici se

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.04.05 11:23

Cauky Zuzi,

s tim vekem radsi moc neprovokuj:-))) Fakt jsi az o 12let mladsi???? Ty brdo, jsem stara kara:-))))

Gratulace k dopsani bakalarky, to se ti ulevilo, co? A ze ti bylo smutno za Filipkem se nedivim, ovsem alespon jsi to dala v jednom kuse a muzes se mu opet venovat a on tam byl urcite stastny!

Ke tchyni nemam slov! A takove dite muze v poho bez plen v noci vydrzet, mam to doma taky … a je pravda, ze to obcas pusti kdyz je nemocna, tak to na:,–(im na par dni treninkove kalhotky a jak nemoc odezni, prestaneme je davat … a stejne pocura tak jedny nekdy dvoje.
A ze nepoprala vlastnimu synovi k svatku osobne, kdyz ho ma v jednom baraku? No holt to je fakt sila!

Tak papa, jdu cosi porobit

Sulanek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.04.05 11:26

Ahojky Jani,

tak jak je Kajce? TEplotky uz se nevraceji? Stejne jsou ti anglicti doktori divni, ze? Cert s nimi…
To je super, ze mate kola oba a muzete jezdit spolu i zvlast. Stale jsem nemela odvahu, ale snad ji najdu a zacnu s Nikou jezdit taky, snad se ji to bude libit prdelce moji.

Boze ja kycham a tece mi z nosu, to je k vzteku, uz premyslim, jestli to neni alergie…

Papa

Sulanek

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 25.04.05 11:42

Ahojky!
No, nejsem o 12 let, jen o 11 a 7 mesicu:-)))

Taky mam pocit, ze ten Filipkuv ucpany nos nebude jen nachlazeni, ale dalsi navstevy doktoru uz bych nemusela unest- mam pocit, ze jsme tam furt:-) Nastesti se nam teplotky vyhybaji, tak mam MUDr. jen na telefonu. Ale uz si delala srandu, ze mit vic pacosu jako my, tak ji staci 2-3 a uzivi se v pohode:-)

Zatim papa, Z+F

 
Anonymní  25.04.05 11:52

Ahojky,

tak obe deticky mi spinkaji, toz mam chvilku cas i na emimco.

Srazik jste si asi uzily bajecne, pocasi vam pralo, to musela byt paradicka.

Ja byla ve skole a byla to taky parada, nahrnuli na nas milion praci a prvni zkousky jsou uz za mesic, ach jo. Mela jsem z toho trochu pokazenou naladu,ale nejak se to snad sfoukne. Budu se inspirovat Zuzkou, ktera udelala bakalarku za vikend, cimz ti teda gratuluju, jsi machr! No a k tve tchyni nemam slov. Ale dojede na to jenom ona sama!

Sulanku, obr gratulace k narozeninam, ja bych ten vek nevidela az tak tragicky:-) Az nam bude padesat, tak si budeme rikat, joo ve triceti, to jsme byly mladice:-)

Musim take kouknout na fotky ze sraziku do galerky. Zatim jsem videla Hanky pupicek a je uzasny, tak jen tak dal:-)

Nekdo se tady ptal, myslim Jana, co uz Vikisek umi, pry at to sem pisnu, takze:

ve 4 mesicich vazime cca 6,5 kg, uzasne se smeje az rehta nahlas, rano vydatne klabosi eu, egh a podobne, slusne pase, i kdyz ho to moc nebavi a proto doma musime trochu cvicit, aby se zlepsil, otaci se na bok, jednou se mu uz podarilo pretocit se az na brisko, ale od te doby to nezopakoval. Take mame uz jakys takys rezim dne - spinkani 3× denne, vecer koupajda a do postylky mezi 7 az pul 8, v noci 2-3 kojeni a rano okolo pul seste budicek. Ve stredu jdeme na dalsi varku ockovani trojkombinace.

Tak to bylo v rychlosti od nas, musim utikat dodelat obidek.

papa

Irena a kluci

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.04.05 13:54

Cauky Irus,

teda takovy hezky vikend a ty jsi sedela ve skole, chudacku maly! Stejne opet a zase klobouk dolu, co vy matky skolacky vse zvladate!!!

Ja ten vek neberu tragicky, jsem vecny optimista a tak je mi to fuk … teda pravda ve 30ti presne mi bylo nejak divne, smutne, rozpacite … od te doby co mam Niku, je mi to sumafuk:-)))) Jenom mi prijde, ze uz fakt neni co slavit, ha-ha!

Vikisek je uzasny a je to sikulinek veliky! A co vam rekli na rehabce? On se rozcvici kluk jeden a konu se jeste v zivote napase:-))) Na pichani posilame pofoukanicko predem, au-au!

PApa

Sulanek stale se flakajici

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 25.04.05 15:02

Ahojte všichni,

Sulánku, všechno nej, nej..k narozeninám.
Nepovídej, že už je Ti 34! Vždyť na fotkách vypadáš maximálně na 25.

Zuzko, tchýni neberu, jednu podobnou, možná jěště horší než je ta tvoje vlastním a úplně mi to stačí.
U nás je taky lazaret, Lenula má rýmu a kašle, Ada je bez rýmy ale kašle hezky. Na naši mudr.už se neobracím, léčím bylinkama, cibulí, mucosolvanem a pokud by bylo hůř mám kontakt na lékaře v Hranicích, je sice řek ale prý je skvělý, s dětma to umí a hlavně umí léčit!

Mějte se krásně i když venku prší
papa Lola a Ada

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.04.05 15:06

Ha-ha Lolo, diky, to jsi mne pobavila s tou 25:-)))))

Ja myslim, ze vsechny ty soplanky a kasle jsou z toho pocasi a pylu, jinak si to nedokazu vysvetlit … dneska se mohu usmrkat, fuj! Tak at jste z toho rychle venku, taky chodime k doktorum az kdyz je nejhur…

Papa

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.04.05 15:07

Ahojky kočky,

Šulánku, Nika je kouzelná a jak povídá a komanduje…to je prostě něco s velkým N :-)))

Iren, Viki je prďák, že už se otáčí, no a vůbec 4!!! měsíce, to je neskutečný.

Zuzko, no comment Tvoje tchýně. to je teda síla.

Už ani nevím, co jsem chtěla napsat… :-))) Adamíto spinká, já si taky trošku chrupla, ale pak se Beru ohlásila. Strašně se svíjela, vůbec jsem nevěděla, co se děje. Bojím se totiž, aby to nechytla od Adámka. Napila se, i když po cca hoďce, a pak si musela prdnout, protože smrděla na sto honů :-))) teď se zdá být klidnější, tak to bylo asi bříško.

Jdu radši k ní.

papa VABE

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 25.04.05 15:38

Ahojky!
Prima, že už je nový deníček!!! Šulánku, velká gratulace k narozeninám!!! Jo, jo, už nejsme žádný mladice (až teda na Zuzku : ))) ), ale nesmíme si to tak brát :)))!
Mořská voda do dětských frňáčků se jmenuje Stérimar a je fakt výborná. Ordinuji si to taky :).
V neděli jsme tady v ulici skoro celý den slavili - sousedce se ve 37.týdnu narodila holčička (2 550 gr, 46 cm). Na oslavě se provalilo, že další dvě miminka v sousedství jsou očekávána v září a v listopadu. Takže vzhledem k tomu, že tady máme už jedno miminko lednové, druhé z konce března, další tohle dubnové, já jsem na řadě v červenci… tak jsme se shodli v tom, že jsme dost „plodná“ ulice :)))).
Dneska jsem to vzala v rychlosti, jdu ještě něco udělat, než mi naši přivezou Mojánka (potřebovala jsem dneska trochu pracovat na domečku, tak jsem ho k nim odvezla - poprvé v životě brečel, že tam nechce být a chtěl jet s maminkou zpátky domů!!! byla jsem z toho úplně paf a už Kristy chápu, jak ti musí být, když dáváš Luku do jeslí :( ).
Krásný den přeje
Ivča s Človíčkem kopajícím jako o život (to dítko mi teda dává :))), to snad bude větší sigr(řice) než Mojan )

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 25.04.05 15:41

Ahoj kočky a koťátka!

Využívám chvilky,kdy si Klárka sama hraje,je to opravdu vzácnost.Jen nevím,jak to bude v pokojíčku vypadat,až za ní přijdu.Teď jsem 2 hodiny uklízela a nějak to není vidět:o ((((.
Dnes je nějaké smutné počasí,jsem zmlsaná sluníčkem a tohle mě teda neba.

Šulánku,moc hezký deníček,jako vždy:o ).Jo,je to docela príma,že se o deníčky dělíme,však to muselo být náročné stíhat psát deníčky a ještě odpovídat na komentáře.
Počásko v TC vám vyšlo úplně perfektně,fotky jsou moc hezké,Berunka je úžasné slaďoučké miminko.Jo,jo,za pár týdnů se taky dočkám a nebudu ani muset krást:o ))))))))))).A třeba ho budu chtít někdy prodat,až bude zlobit:o ))))))))).

No a k tvým narozeninám…Já budu zanedlouho taky slavit a jen o 3 roky míň než ty a taky mám pocit,že jaksi není moc co slavit.Mates říkal,že třicet je fajn,ale už by to takhle mělo zůstat, s tím se ztotožňuju,už bych něchtěla být takové to osmnáctileté telátko,co teprve objevovalo svět a dostalo pěkně na hubu,teď je to lepší,ale už by to chtělo STOP!
A ze mě si dělá legraci Mates,vždycky mi říká „Dobré ráno,stařenko“.Je o 5 měsíců mladší a tak si může vyskakovat.

Takže všechno nejlepší,hodně zdraví,štěstí,ra­dosti s Nikou a brzy nějaké to miminko na ňuchňání!!!!!!!!!!

Jdu zjistit stav bince v pokojíku.
Večer se určo ozvu.

Pa Hanka,Klárka a Arturek 28+0tt

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 25.04.05 15:43

ted jsem koukla s Adou na klíně na fotky ze srazíku a všem dětičkám to moooc sluší, Berunka je tááák roztomilá, škoda že je Praha tak daleko…
papa Lola a Ada

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.04.05 16:09

Ahojky Ivo,

naší oblíbenou - teda Adámkovou :-))) oblíbenou činností je prohlížení fotek v galerce. Ani nevíš, jakou VELKOU radost jsi mu udělala s fotkou Mojánka v bagru. Pořád na ni koukáme, teda na všechny. Bagr je jeho oblíbený stroj.

Beru už si mě zase žádá, tak papa VABE

 
Anonymní  25.04.05 21:19

Ahojda,

tak jeste ted vecer nakukuju, co se tu noveho napovidalo. Koukam, ze nemoci dost radi, u nas je to uz nastesti pryc.

Sulanku, na rehabce to vypadalo tak, ze Viki opravdu nepase s nadsenim a tak mame jeden cvik na balonu + tu Vojtovku taky jeden cvik, pry 4× - 5× denne, coz nezvladam. Max. tak 2×.

Jdu si jeste zacvicit, snazim se ted kazdy den pred spanim cvicit na bricho a zadek, ale neba me to a flinkam to. Ale v sobotu jsem si koupila kalhoty velikosti 38 - konecne HURAAAA.

papa

Irena

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 25.04.05 21:26

Ahojky holky,

Šulánku moc hezký deníček. Já taky miluji hory jen pro to jarní silné sluníčko, prostě vyjet na kopec a tam se třeba hodinu válet a nastavovat sluníčku. Opět se nestačím divit, co všechno Nika už umí. Skákání z něčeho vyššího ani náhodou, chození po obrubnících jako baletka, to občas ano. A taky mě překvapuje, jak Nika krásně používá první a druhé osoby. Kajka stále o sobě mluví ve 3. osobě, tj. „Kajinka donese, Kajinka …„, JÁ použije jen málo kdy, to samé říká o mně, např. „maminka podá“, ale „dej mi", to jsem snad ještě neslyšela. Doufám, že se to naučí, možná, že byla chyba ve mně, že jsem s 3. osobou dost brzy nepřestala. Holky, jak je to s vašima dítkama?
Dneska mě překvapila v jedné hospůdce, kde kolem stolu, kde seděli rodiče, pobíhala tak 5-ti letá holčina. Kája prohlásila „holčička nemá maminku". Asi si myslí, že když někdo nemá mamku hned za zadkem, prostě jí nemá.

Šulánku, věk bych taky neviděla až tak tragicky. Prostě nám je tolik kolik je, podstatné je se netrápit a užívat si právě to dané období.
Z čeho jsi měla na kole strach? Se stabilitou je to v pohodě, já jsem loni zvládala vozit věčně poskakující Kajku na sedačce, ve předu 2 brašny plné nákupu a to mám pánský rám 21 palců. Žádný problém nemám, teď jsem 2 dny trošku jezdila a cítím se tak nějak krásně lehce. Tím nemyslím, že bych shodila, ale je mi tak příjemně po těle. Tak se neboj, Nika bude nadšená. Na helmu si zvykne, jeden kamarád říkal, že je dobře, že si dnešní děti prostě zafixují, že když se jde na kolo, tak je nutná helma a hotovo a pak jí nosí automaticky i na lítačku a žádné problémy s tím nemají. Prostě mají v hlavě rovnici kolo=helma.

Srazík musel být úžasný, na fotkách je vidět, jak jsou dětičky už rozumné a veliké. Kristy, koukala jsem, jak je Luka vysoký, to se pak není čemu divit, že má 16 kg. A princeznička Berenika Ema, to je kočka k pohledání. Veroniko, už Tom začal vyhlížet, kterou brokovnici si koupí?

Irčo, nestačím se divit, co Viky už všechno umí. To musí být takové to krásné miminko, které rychle rozřehtáš, ne? Zkoušky nezávidím, ale Ty to zvládneš v pohodě, o tom jsem přesvědčená.

Filípkovi, Leničce, Ádovi, Adámkovi a ostatním marodům přejeme brzké uzdravení.

Esterko, Tobě rychlé studium, ať se na plný úvazek můžeš věnovat nám. Znatelně tu chybíš!!!

Mějte se krásně, tady už vypadá docela klid, musela jsem tam udělat pořádek, ta naše opice má tendenci stěhovat do postele snad všechny hračka a pak nespí. Odpoledne nespala, tak snad bude klid. Vypadá, že je zdravá, už jí ani měřením teplot netrápím, opět začala jíst normálně. Dneska snědla k večeři talíř krupicové kaše, děláte jí někdo dětem? Já jsem jí dělala dneska poprvé a moc jí chutnala. Škoda, že je pro nás dětská krupička luxusní zboží. J))))

Jdu žehlit, nebo nás ty hromady prádla zavalí.

Jana a Karolínka (bez 3 dnů 26 měsíců)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 25.04.05 21:30

Téda,to je nekázeň,kde jste všechny?

Musím honem něco sepsat,ještě uklidit ten binec a za chvíli je doma manža.

Dnes byl nuda den,takže jsme s Klárkou uklízely,pak jsem si uvařila kafčo,naštěstí mě ho beruška nechala v klidu vypít.Jo a jak jsem psala,že jdu zkontrolovat,jaký je doma nepořádek,tak světe div se,žádný velký binec,za to si kočička natahala ke sprše nějaké hračky,svlékla se a že se jde umýt.Sice bylo teprve půl páté,ale umyla jsem ji,byla moc ráda.Pak přišla babi a měla nového obětního beránka.Nakonec přestalo pršet a tak jsem zavelala,že se jde ven a to v gumákách.To vám bylo radosti!Klárka chtěla s sebou ven i motorku,tu jsem povolila,ale ty úprky,ona na ní mastí děsně rychle a já jí nestačila!Naštěstí ví,že z chodníku na silnici nesmí,ale stejně jsem za ní lítala.Ještě jsme na nádraží chytly vláček,cestou potkaly pár kočiček.Každé vykládala,že má gumáčky,byla za ně tak šťastná:o ))).Ona prostě zvířátkům vypráví,že jde třeba papat,nebo že jí sestřička píchla ďobanec,že má novou čepičku,…Je to legrační:o ))).

Jo a vlastně nějakou událost máme.Dnes jsme byli na zápisu do školky!!!!!!!!!!­Klárka byla hodná,sice nechtěla pozdravit,ale poděkovala za dáreček od dětí(řekla sice prosím,ale i to se počítá).Paní ředitelka byla moc milá,ale prý se bude hlásit asi hodně dětí a jak vidí,tak budeme mít brzy miminko,takže neví,jak dopadneme,ale uvidíme.
Zítra skočíme k Dr pro potvrzení,hodíme přihlášku do školky a děj se vůle boží.....

Včera jsme byli na Michalovi z Kouzelné školky a představení bylo bezvadné.Holky,vře­le doporučuju!!!!!Klár­ka sice nejdřív pobrekávala a chtěla jít domů,bylo tam spousta dětí a všechny samozřejmě křičely,tleska­ly,…tak z toho byla paf,ale po chvilce už byla v poho.Pořád Michala sledovala,nechala se pohladit jeho prodlouženou rukou.A já si na konci vzpomněla na Esterku a její kabelku:o )))))).Jak se zdá,představení je pořád stejné,jedna maminka musela asistovat a dostala kabelku z lepicích pásek:o )))).Esterko,chá­pu,jak ti bylo,já bych se propadla studem:o )))))))))))).
Fotky nějaké máme,Michal se nechal vyfotit s každým dítětem,jen naše poseroutka se bála a jen díky Terezce,která ji držela ,máme fotku a ještě uřvanou.
Ale jinak celkem pozitivní akce a i my rodiče se bavili.

Jdu debordelizovat byt.
Papa a pište!

Hanka a spol.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 25.04.05 21:32

Odvolávám tu nekázeň,než jsem dopsala komentář,další dva přibyly:o )))).

H.

 
Anonymní  25.04.05 23:13

Ahoj holky,

Tak me nejdou fotky vubec loudovat, to je teda otrava, protoze z TD mam nekolik povedenych a chtela jsem se podelit. No jeste to budu zkouset, ale neslo to ani v sobotu ani vcera.

My jsme po skvelem dopoledni v TD, o kterem jsem psala uz v minulem denicku, jeli oslavit brachovy narozeniny a meli jsme se moc prima. V nedeli jsme sli dopo na dlouhou prochazku, okukovala jsem lidem zahradky pro inspiraci. Pak js¨me doma vsichni zalehli a spali jsme skoro 4 hodiny!!!!!! No ja jsem se z toho az do vecera neprobrala, hruza. Takze divadylko v Europarku jsme zaspali, ale jeli jsme tam stejne, protoze jsem potrebovala nakoupit material v OBI na dnesni kuteni na domecku. Takze jsme se tam Suldo asi nekde potkali, odjizdeli jsme az pred osmou.

Jano kdyz neni krupicka na kasicku, zkus ovesnou, to je moc dobry. Nebo kukuricnou, krupici z kukurice v Anglii snadno koupis (polenta).

Veroniko Beruska byla v sobotu uzasna, moc ti ji zavidim :))) Drzim palce aby byla Adamkova ryma brzo pryc.

Teda me to vubec nemysli, na me uz je pokrocila hodina, pujdu do hajan a zitra si snad vzpomenu na dalsi komentare.

Dobrou,
Katka a Tomasek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 25.04.05 23:19

Ahoj Katko,

jestli chceš, pošli mi fotky na e-mail a já je do galerky šoupnu. Mně to jde bez problémů. A funguje Ti přihlášení?

Ovesnou kaši taky dělám, ale nikdy jsem nebyla tak úspěšná jako dnes s krupičnou. No, třeba jsem se jen trefila do kašové nálady. A kukuřičnou jsem jí vařila jako miminku, jinou nechtěla.

Dobrou noc

Jana a Kajka

 
Anonymní  25.04.05 23:35

Ahoj, než si pročtu, co je tady nového, musím popřát Šulánkovi vše nejlepší ka narozeninám! Kašli na to, kolik ti je, mně bude letos o 2 roky míň než tobě a vůbec se tím nezabývám. Od té doby, co mám Marcelka, žiju úplně jinak a je mi fuk, jestli mám 20,30 nebo 40 let. Z biolog. hodin už strach mít nemusím, tak o co jde? Ta kytice od Božského musela být nádherná!

Chystám se teprve podívat do galerky na fotky ze srazu. My jsme do těch krkonoš bohužel neodjeli, protože je pořád dost sněhu a tímpádem se nedá zajet až k chalupě a tahat se s věcma, balenou vodou atd. několik km do kopce se nám teda nechce, tak to odkládáme na květen.
Do TD bych ale stejně nedorazila, o víkendu bych neměla k dispozici auto, bohužel máme (a dlouho budeme mít) jenom jedno… no a autobusem/vlakem, na to jsem už líná. Aspoň že vám vyšlo počasí.
Ahoj JOHANKA, Marcel skoro 2 roky a čtvrt a ? 19.tt

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 26.04.05 10:16

Ahojky kočky,

Ivo, kdybyste měli bagr stále ještě na zahradě, hlásíme se na návštěvu :-)))) Adámek si nutně!!! potřebuje sednout do bagru. Uvažuju, že zboříme chatu a pořídíme bagr na zahradu, aby se chlapeček vyřádil :oooooooooooooooooo Berte mě s rezervou, ale jakmile nějaký bagr potkáme, tak se musím bagristy zeptat, jestli by si tam Adámek mohl sednout. Pořád prohlížíme fotečky Mojánka.

Adámek už je lepší, nudle teda pořád teče, ale kašel je lepší. Dnes už ani teplotku nemá, tak aspoň něco.

Iren, otevřeně závidím velikost 38!!! Já chci taky. No snad to taky půjde kolů. Stále zbývá 6 kilo.

Jdu se věnovat dětičkám. Adámek našel knížku o Seychelach, tak jdu k němu, ať ji nepopíše :-))

papa VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 26.04.05 10:39

Ahojky,

tak mám po ránu super náladu. Teď volala Jane, že jejich malá má neštovice, tak Kajku nemůže hlídat. Já bych jí i nechala nakazit, ale přeci jenom je po té nemoci minulý týden oslabená, tak se mi moc nechce. Chvilku mi trvalo vymyslet strategii, co s ní. Pavel z práce nemůže, zkusím jí vzít do školy sebou, uvidíme, co na to řekne učitelka. Buď ano nebo to zabalím a půjdeme pryč. No, bude to zajímavé.

Veroniko, nějaký bagr tedy nutně musíte koupit, zahradu máme obrovskou, tak by se i vešel, ale asi jsou pro Vás východní Čechy trochu z ruky, že? :-)))))))))

Jana a Karolínka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.04.05 11:30

Cauky holky,

Jani, no to je vec, co? TAk to riskni, treba se i Kajka ve skole neco priuci:-))) Horsi je, ze to bude minimalne na tyden, co?
A neboj, treba ty nestovice chytne i ted kdyz tam travila tolik casu … teda nevim jakou to ma inkubacni dobu…

Veroniko, ha-ha, tak bagr shanite? Dalsi bagrista v denicku, to se bude jednou hodit:-)))

Pred chvili jsem cetla co se stalo Davidkovi a Diny a uplne mne mrazilo, tak jsem jim pisla … a Davidek je na tom trochu lepe, uz nezvraci a trosku i papa, nicmene je privazany a na kapackach, boze, uplne mne z toho mrazi, takovy maly drobecek. A Diny nemuze samo kojit, infekci maji oba:-( Tak drzime moc palecky, at se z toho vyhrabou co nejdrive a netrapi se … ja bych se asi v takove situaci ubrecela … no Diny na tom asi chudacek neni lepe.

TAk papa, jdu cosi delat a pak shanet darecek k svatku pro Bozskeho.

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.04.05 11:32

Katko,

mas ty fotky zmensene? Emimi pobere maximalne 1MB fotky. Kazdopadne taky muzes poslat i mne a ja je loadnu, taky mi to jde bez problemu … a navic si pak urcite nektere vyzadam i v plne kvalitce.

Papa a tesime se na plavco

Sulda

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 26.04.05 11:39

Ahoj Šulánku,

risknu to s ní ve škole, jen mi je divný, že spí už 14 hodin v kuse, ještě stále se nevzbudila. Na hlídání u Jane nebyla už 14 dní, tak nakažená asi nebude, pokud to nechytí od ostatních dětí někde ve měste nebo v Playgroup.

O Diny a Davídkovi jsem četla večer, musí to být hrozné, jak je chudák přivázaný. Ale snad už bude líp. Já vůbec nikdy o rotaviru neslyšela, ale je to asi hezký svinstvo.

Jana a Kajka (stále ještě spící)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.04.05 11:52

Cauky JAni,

to myslis vazne, ze KAjka jeste stale spi???????????? To by se u nas nikdy stat nemohlo! Ale je pravda, ze ta tvoje princeznicka vcera v poledne nespala, vid? No stejne, kdyz je Nika vice unavena a nespi moc ve dne, tak to protahne rano tak do 8h, max. s prestavkou tak hodinku hraci do 9h (stalo se to snad 2×). A dycha? Vim, blba otazka…

Tak naber do skoly pastelky, razitka, stavebnici a vyrazte:-))) A jak dlouho budes ve skole?

Pa

Sulda

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 26.04.05 11:56

Šuldo,

dýchá, chodím to pravidelně kontrolovat. Ona nemoci a nedostatek spánku normálně dospává se zpožděním, tak si myslím, že je to ono. Sice po o včera nespala, ale usnula už v 8.30. To znamená, že táhne už 15 hodinu s asi 10 minutovou přestávkou ráno na pití. Je to spáč.

Do školy jdu na 2 hodiny, tak by to v dobré náladě mohla zvládnout.

Pa

Jana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 26.04.05 12:16

Už se vzbudila, ale z postele se jí zatím nechce.

Jana

 
Anonymní  26.04.05 12:41

Ahojky,

deticky spi, uaa to je relax:-)

Dnes mel Ondra na cviceni karneval a moc hezky jsme si to uzili. Sli jsme cela rodinka a fotili, takze pak do galerky soupnu fotecky. Ondra byl za slunicko a byl roztomilej:-) Po cviceni dostalo kazde ditko lizatko a susenku. Nejprve jsme Ondrovi to lizatko nechteli dat, ale on moc skemral a tak ho dostal, takze mame dnes lizatkovou premieru a byl z toho dost nadseny. Jen doufam, ze se z toho nestane pravidlo. Jo a kdyz jsme prijeli domu, tak si Ondra vylezl sam na trikolku a zacal konecne slapat, hura hura hura, ze by konecne uz pochopil jak na to? No meli jsme radost, proste spravne trhli rodice.

Predstaveni Kouzelne skolky muselo byt prima a ze byla Klarka ze zacatku rozpacita, z toho bych si nic nedelala, Ondra je taky velky bojinek:-) Ale ono je to casem prejde. A gratulace k zapisu do skolky, pekne jste to zvladli!

A jejda, Viki se probudil, tak mazu a zbytek holt pozdeji.

Irena

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.04.05 13:43

To je maly rekordman:-)))) Ale urcite bude vyspinkana do ruzova a ve skole bude jako slunicko!

Papa

Sulda

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 26.04.05 16:26

Ahojky!

Právě běží Kouzelná školka,tak mám chvilku pro sebe:o )))).

Jani,Klárka dnes taky dlouho spinkala.Večer vytuhla ve 20:30 a vzbudila se ráno před desátou!!!!!!!!No a já chrněla až do půl desátý,takže labůůůůůůůůžo.Jen z potvrzení přihlášky do školky jaksi sešlo,Dr je tam dnes i zítra jen do 10 h,pak objíždí vesnice.Tak zítra budeme muset určtě vstát.
A už jste,holky,zdravé?

Klárce jsem dnes koupila pláštěnku,je z ní úplně totálně nadšená,teď se po ní válí a má slíbeno,že jak dopiju kafe,půjdem ven a může si ji obléknout:o ))).Jak málo stačí k radosti těm našim drobečkům,že?

Diny a Davíse je mi moc líto,ale zítra už určitě bude dobře a snad je pustí domů.

Papa
Hanka a spol.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.04.05 16:34

Jak je mozne ze vam ty ratolesti tak dlouho chrupkaji???? Ja chci takyyyyyy!!!!
No to bude boj stihnout MUDr. do 10h, co?:-))))) U nas neni problem byt tam i na 8h a to cestujeme autem tak 45min:-))), ale ranni spech nesnasim, tak to nemusim absolvovat 2× do mesice, radsi se valim i kdyz nespici v posteli…

Ja si dneska udelala radost a koupila si konecne kabelku k botkum, co mam od podzimu, huraaa! Barva neni presna, ale to asi nikdy nesezenu, hlavne ze se mi libi! Taky jsme koupila Nice letni sandalky penove, jsou nadherne a sladke, budou super na koupak a k mori, jinak uz ma samozrejme i poradne sandalky. A jeste jsem koupila penove puzzle jako otisk nozicky i s prsticky, moc se mi to libilo, tak udelam berusce radost a taky male neterince Gabince. Samo jsem sehnala i darecek pro Bozskeho, ktery bude mit svatek, ale jeste by to neco chtelo, jenom nevim co a nevim kdy to sezenu, ufff.
Jenom tu praci flakam a uz se vidim na Morave.

Tak zatim papa

Sulanek a Nika

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 27.04.05 02:52

Ahoj holky,
hlásím, že jsem právě definitivně dokončila bakalářku, zítra - vlastně už dneska - to odvezu svázat, ve čtvrtek s tím jedu do Budějovic, odtud k našim a zpět do Prahy pojedeme v neděli. A od pondělka jsem zase převážně jen vaše :). No tak trochu se budu k tomu ještě učit na státnice, blééé. Minulý pátek jsem ještě dělala poslední zkoušku a odešla jsem uražená s dvojkou. Tomáš to už ani nekomentoval, neb jsem prý nechutná šprtka a už mi prý fakt hrabe. Ale já to prostě na jedničku uměla, tak co bych se nerozčilovala, ještě že toho blba nebudu mít u státnic (teda snaaaad). Obdivuju Zuzku, která to napsala přes víkend. Mě se celá tahle činnost nějak zvrtla a ač mě původní požadavek fakulty - 40 stránek- děsil, tak teď jich mám jako magor přes 80. Aby se to náááhodou nepletlo, tak v kalamitách vydatně pokračuju. Minulou středu jsem dostala nechutnou sr…ku. V pátek už jsem se bolestí nemohla narovnat (do toho ještě dorazila MS) a v neděli už jsem se téměř neudržela na nohách. Ráda bych teď použila příměr, že na posranýho i hajzl spadne, ale v mé situaci podobná slova vyvolávají paniku. No prostě aby toho tělo nemělo náhodou málo, tak jsem se v pondělí probudila se zjištěním, že jsem od HOnzíka chytila nějakou chřipajznu či nachlazení. Prostě oteklý, pálící nosohltan, hlava jako střep a navrch horečka. Spát chodím ve 4, tedy to si jdu lehnou, pak sebou klasicky skoro hodinu mlátím. Budíček mám v sedm. Dnes jsem oznámila manželovi, ať v hospodě moc neutrácí, aby mu zbylo ještě na rakev, neb na konci týdne tutáč chcípnu. Ten se teda chudák snaží, co mu síly stačí. Ale jeho nedělní odlet na jednodenní služebku mi málem přivodil mrtvici. Starat se o dvě totálně neposlušné děti, když se zeslábnutím nemůžete postavit na nohy a ani řvát (v leže) na ně nemůžete kvůli oteklému krku, je fakt na pytel. Venčení psa 4× denně už ani nerozebírám.

Opět se moc omlouvám, že nejsem schopná na nic reagovat, ale tentokrát jsem nezvládla ani dočíst komentáře k minulému deníčku. Nový deníček jsem přečíst nezvládla vůbec a komentáře proletěla půlkou jednoho oka dnes večer. V sobotu jsem na vás myslela, že vám hezky vyšlo počasí a určitě si to tudíž máte krásně.

Šulánkovi přejeme všechno nejlepší k narozeninám!

Mějte se tu všichni krásně.
Ahoj Esterka

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 27.04.05 08:10

Esterko,ach jo, ty kalamity jsou ale potvory, že Ti nedají ani chvilku klidu. Myslím, že by Ti pomohl tak týden bez dětí, co takhle od pondělka někam bez dětí, muže, psa a učení odjet, třeba někam do lázní nebo někde kde by ses odreagovala? Myslím, že by Ti to moc pomohlo, a manžel by si tě pak více vážil, kdyby si vyzkoušel jaké je to být týden s dětmi sám. Hezky se mi to mluví a hůř vykonává, že?

U Ady také nemoc zvítězila nad zdravím, nemá vůbec rýmu, snad jen trošku v noci, ale včera prokašlal celý den, myslím že už má zasažené i průdušky, ale nechal si vcelku ochotně dát cibulový zábal (půl hodiny s ním i vydržel) večer hezky inhaloval a pak spal celou noc, s výjimkou jednoho záchvatu kašle. Nyní jěště spinká, to je zázrak, jindy vstává mezi šestou a sedmou hodinou. Ale včera večer jsme šli spát až v půl desáté, dlouho jsme četli pohádky tak se potřebuje chlapík dospat.
Dnes slaví manžel svátek, doufám že ho potěší flaša medoviny, má 36 procent tak by snad mohla, i když on je zvyklý spíš na slivovicu. Taky má svátek tchán a ten zárověn i narozeniny, tak jsme mu udělali dárkový jídlo pití balíček, Lenička ho včera sama balila a vypadá hezky.

Verčo, my také koukáme s Adou na fotku Mojánka-bagristy a Ada hlasitě závidí. Manžel mu sice udělal ze dřeva bagr, i s páčkama, které jsou funkční, ale ten ho nějak nebere, raději ten opravdový:-) Ale myslím, že i kdybychom potkali ochotného bagristu tak by se Ada stejně bál jít sám do bagru, to by musela mama taky. Minulý rok jsem se s Adou vezla v hasičském autě, také tam nechtěl jít sám.

Hani, tak Michalovo představení se Klárce líbilo? A máte fotku na památku, vy se máte! Nechceš se s ní pochlubit ve fotogalerii? My, když jsme byli na Majdě a Františkovi tak představení mělo také úspěch, jen Majda se s dětmi nefotila:-( Pouze rozdávala podepsané fotky. Musím zjistit jestli nebude Michal někde v našem okolí. Třeba se by se zase přidala i Monča s Lukáškem…

Tak už je Adidas vzhůru.
Mějte se hezky
papa Lola+Ada

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.04.05 08:35

Ahoj Leni!

To víš,že fotku přihodím do galerky,jen ji jaksi nemáme na svém foťáku,takže až si fotky stáhnem od přátel,kteří nám foťák půjčili.
On to Michal zdůrazňoval,že se vyfotí s každým dítětem a že tohle by neudělala ani Dáda,ani Majda ani babička Libuška,takže se trochu pochválil sám.
A opravdu vám to představení doporučuju,holky z MC,které byly s dětmi i na Majdě,říkaly,že Michal je mnohem zábavnější.Je fakt,že ta hodina utekla děsně rychle,já měla pocit,že jsme tam jen 20 minut,bylo to hodně nabušený a zábavný.Až Michal přijede příště,jdem určitě znovu,i když to bude tak za 2-3 roky.

Klárka se dnes vzbudila „už“ v osm,takže dopiju kafčo a jdem k Dr.Už mi u Kouzelné školky hlásila „Tak jdem někam,mami“,to je její oblíbená věta,když ji to doma neba:o ))))).

Pa

Hanka

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 27.04.05 09:10

Ahojda,

jen hlasim, ze jsem nacpala nejake fotecky do galerky, tak pokud mate chut, tak se juknete:-)

My jdeme dnes na to ockovani s Vikiskem, tak doufam, ze nas rovnou prevazi, abych vedela, jakyho mam doma buclika. Tipuji to ale na tech 6,5 kilca.

Komentare jsem jeste necetla ,jen jsem zaregistrovala, ze Esterka dopsala bakalarku, tak moooc gratuluji, mas muj obdiv.

Jo a dnesni hororovy zazitek od nas: Kojila jsem Vikiho u neho v pokojicku, protoze jsem ho chtela dat do postylky a Ondra koukal na krtka, tak jsem byla celkem klidna, az najednou slysim nejaky rachot a rev. Tak jsem vybehla i s Vikim u prsu a Ondra sjel na motorce cast schodiste dolu. Mame sice nahore vratka, ale moc je uz nepouzivam, takze zase zacnu. Nastesti se mu nic nestalo, protoze sjel jen par schodu a hned z ni sletel, ale taky se mohl pekne potlouct, ty schody jsou dost prudke. Takze opatrnosti neni nikdy dost, udelalo se mi uplne zle, co vse se mohlo stat!

papa

Irena a kluci

 
Efka
Nováček 5 příspěvků 27.04.05 09:15

Ahojky holky,
tak jsem zase ve stavu nestíhání. Moji babičku si nechali v nemocnici, protože se jim zdálo, že jí srdíčko tluče pomaleji a dokonce to začíná vypadat na operaci při které dostane kardiostimulátor. Máme strach, protože babče je 83 let. Leží na Homolce, tak já lítám každý den do Prahy ráno nebo navečer a střídám se tam s mámou. Babča to totiž nenese moc dobře. :-(((

Barborka se předevčírem „vyznamenala“. Nakreslila obrázky fixou na sedačku. Nutno podotknout, že jí hlídal tatínek :-)) Nobelovu cenu tomu, kdo vymyslel vypratelné fixy. Vše pustilo! Babu dostala vyhubováno a teď mi asi 10× denně chodí říkat, že ví, že na sedačku se nekreslí. Říkala jsem manželovi, že se na to musí koukat pozitivně, že už nám pro zněmu nekreslí po zdi :-))

Šulánku, přijmi prosím mou opožděnou gratulaci k narozeninám. Já mám tento věk na krku v srpnu :-)) Pravda je , že také co mám Babu už to vůbec nelámu. Takže všechno nejlepší, hodně zdravíčka, ať Nika roste do krásy jako doposud a nějakého pěkného taťuldu k tomu, aby miminko bylo co nejdříve na cestě :-))

Esterko, jsi kabrňák!!! Takhle pěkně rychle vytvořit diplomku !! Klobouk dolů. Snad se i tvé tělo co nejdřív umoudří a přestane stávkovat.

Veroniko, koukla jsem na fotky z TC a už jsem se tu rozplývala. Berenika je tak nááááádherná a slaďoučká!

Já jsem chtěla fotky naházet do galerky už v pátek ale pro mně z neznámého důvodu to nejde. Jsou ze stejného foťáku jako vždy, stejné rozlišení, stejný formát a najednou nic… Budu to muset nějak prohloubat.

Zatím papa

Eva a Babu

 
Anonymní  27.04.05 10:01

Ahoj holky,

moc se omlouvám, vůbec nestíhám a nečetla jsem vůbec nic.

Jen bych Vás moc chtěla poprosit o radu jak se dělá cibulový zábal. Potýkáme se už minimálně 14 dní s kašlem a Mucosin tentokrát nějak moc nezabírá a nechci už ho Anežce tak dlouho dávat. Určitě jste to už některá psala, ale nemůžu to najít.
Myslím Lola nebo JAna?

Díky moc!!!!!!!

Odpoledne se snad dostanu k nějakým zprávám od nás!

Zatím pa Blanka+Anežka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 27.04.05 10:29

Blani,

já podusím cibuli a v plíně nebo látce přiložím na prsíčka. Nechává se to tam maximálně 2 hodiny, ale stačí i hodina a pomůže.

Lola ho myslím dělá z rozmixované cibule a olivového oleje, to by možná mohlo být účinnější.

Ať je Any brzy líp.

Jana a Karolínka

 
Anonymní  27.04.05 13:08

JAni,

díky moc!!!!!! Jdeme na to!

Blanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.04.05 13:17

ahojky kočky,

tak jeden usnul a druhá se vzbudila…klasika :))), takže mám beru na ruce a datluju 1 prstem.

Iren, to vypadalo dost děsivě, ještěže je Ondra v poho. Viky vypadá jako neskutečně pohodové mimi, podle fotek myslím.

Evi, babu je šikulka s těma fixama, ale …

…ted´se mi beruška komplet poblila.to jsem z toho zase nerv, protože ona není moc blinkací.skoro vůbec.bojím se, aby to nebylo to, co má davídek od diny.on to samé měl i náš jaromírek a ležel v nemocnici na infuzích…tak jsem ji musela vykoupat v umyvadle.měla to až promočené na tělíčku.ach jo, snad to nic není. je pravda, že kojím na dvakrát a mezitím si odříhne.ale po tom druhé kojení si většinou už neodříhne, protože vytuhne.

… tak k babu, že si to vyhubování bude snad pamatovat.

esterko, gratulace k bakalářce a zkouškám, že se zvládneš naučit na 1, i když ti dali 2.to nechapu při tom rušném provoze u vás.jsi skvěláááá.

Kočky, před blicí pauzou jsem beru převlékala a mluvila jsem na ní,že je to moje kočička a zdálo se mi, že mě VNÍMÁÁÁÁÁÁ, PROTOŽE SE NA MĚ USMÁÁÁÁLAAA.bpže, to je takové moje malé štěstíčko, myslím berušku. teď to vypadá, že usíná, tak jdu s ní zalehnout.

papa vabe

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »