Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůře

Snažení

Ráda čtu vaše deníčky a jako každou zvědavou ženskou mě mrzí, když nevím, jak ty příběhy dopadnou. 13. 5. jsem vám psala svůj deníček já a abych si zase ulevila a nenechala příběh otevřený, tak píši pokračování.

V minulém deníčku jsem se s vámi loučila v situaci, kdy jsem oplakávala smrt tatínka a pečovala o umírající maminku. V té době jsme měli zasebou 2× neúspěšné IVF.

Nyní, o šest měsíců později, je situace jiná a podle dnešního dne ještě horší. Maminka rakovině v 51 letech podlehla. Ztráta to byla pro nás veliká, ale ve skrytu duše jsem tak nějak doufala, že je to začátek nového života. Dopřáli jsme si dlouhou netradiční dovolenou. A v září jsme šli do třetího pokusu. Potom začal ráj i peklo dohromady. Nejprve se mi po transferu rozjel hyperstimulační syndrom, což sice bylo příšerné, ale bylo mi řečeno, že když se rozjede až po ET, tak jsem 100% těhotná, takže to člověk rád vydržel.

Dva dny poté co mě pustili z nemocnice mě čekala další hospitalizace, tentokrát podezření na slepé střevo a laparoskopie, v té době už bylo těhotenství potvrzeno. Slepé střevo to bohužel nebylo (jak ráda bych to vyměnila), ale měla jsem těžký zánět v malé pánvi - infekce tam byla zanesena při OPU. V té době už lékaři říkali, že zachraňují jenom mě a s bobánkem se musíme rozloučit.

Antibiotika nezabírala. A světe div se, stal se zázrak, já se začala sama zlepšovat a embryo stále rostlo a sílilo. Po měsíci v nemocnici jsem na tom byla docela dobře, tak mě chtěli propustit, ale na kontrolním ultrazvuku objevili velký hematom - 4× větší než embrijko. Opět nám nedávali šanci a zase mě nechali v nemocnici. Za týden se začal hematom zmenšovat a bobánek byl v pořádku.

Následovala další UZ kontrola, kde už mě zařadili do normálního těhotenství. V tu chvíli jsem byla nejšťastnější člověk a věřila jsme, že vše bude v pořádku. Vzhledem k dobrému stavu jsme šli na kontrolu až za tři ýdny - 12. TT, a tady nastal konec všeho. Miminko stále žilo, ale byl zjištěn únik plodové vody - ani jsem si ničeho nevšimla. No a to je neslučitelné s jeho životem, tak jdu na revizi.

Chápu, že jsou věci, které neovlivníme a musíme se s nimi smířit. Jen si říkám, s čím vším se dokážu smířit já a co ještě unesu? Teď nemám vůbec žádnou vizi do budoucnosti, nic mě nebaví a nevidím žádný cíl. Nevím, jak začít žít a ne jenom přežívat.

Promiňte mi negativní zprávy, pevně věřím, že jednou napíšu deníček s dobrým koncem.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
x-juliet
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 01.12.11 00:17

Je mi to moc lito,posilam obejmuti

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 01.12.11 00:29

Bello to je teda příšernej rok! :,( Vizi do budoucna momentálně sice nemáš, ale víš jak to v životě chodí, vždy když dřeme hubou o dno, přijde doba, kdy se zvedneme, z těch hrůz se oklepeme, protože my ženy jsme silné osobnosti! a půjdeme dál už s vizí a třeba s pomocí malého zázraku. S každý těžkým pádem se stáváme do budoucna silnějšími a i když teď je ti na nic a máš obrovskou bolest v srdíčku, věř mi, že ta doba, kdy se zase zhluboka nadechneš a vykročíš s hlavou vzhůru, PŘIJDE! Opři se o partnera a o to, co ti v životě dělá radost a ta doba přijde sama a možná dřív, než si teď myslíš. Posílám pohlazení a kousek síly přes písmenka. :hug:

Příspěvek upraven 01.12.11 v 00:42

 
Corinaa  01.12.11 03:19

Moc mě to mrzí, doufám, že Ti to někdo (nebo něco) všechno vynahradí a to co nejdříve. Jr to hrozné, když si život takhle s někým zahrává … Držím palce, moc ráda bych si od Tebe přečetla deníček s dobrým koncem!

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 01.12.11 07:56

Miri, to jsi řekla opravdu krásně, souhlasím naprosto. Je mi to také moc líto, uplně se mi udělalo špatně, jak je to nespravedlivé. Nedovedu si představit jak musí být vysilující žít stále v blízkosti smrti, v téhle zátěžové zkoušce jsi ale statečná a určitě obstojíš, budeš odměněna malým zázrakem v podobě nádherného zdravého dítěte.Na každého je naloženo jen tolik, kolik unese a já tomu věřím, i když to tak teď určitě nevypadá.Posílám obejmutí a sílu.

 
Magnificata
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 01.12.11 08:32

Jsi silná ženská, že jsi to všechno vydržela, tak se drž dál, teď bude už vše dobré! :srdce:

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 01.12.11 09:42

Četla jsem i tvůj předchozí deníček a uplně mě mrazilo. Už nevim kdo, ale napsal to tu moc hezky, že každému je naloženo jen tolik, kolik unese. Jsi silná ženská, že si vše ustála. A budeš ještě silnější. Věř tomu, že ze dna už se můžeš jedině odrazit. A miminko se příště určitě povede a bude zdravé. Myslím, že tam nahoře už budeš mít tolik andělu, že se o to postaraji. Drž se :hug:

 
MajdaT27
Kecalka 111 příspěvků 01.12.11 09:47

Bello,teda to je fakt smula,ale jaka k certu s ni.Je mi moc lito,cim si prochazis,drzim ti fakt pesticky at se to povede jeste jednou a ma to dobry konec. :palec: :* :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 01.12.11 10:35

Ahoj Bello.Také žiju v těsném kontaktu ze smrtí.za poslední dva roky sem pohřbila jedny s ěch nejcenějších lidí v mém životě(s toho jedno 6 leté dítě),zjistila sem že vlastnim možná smrtelnou nemoc a v jednu chvilku sem musela bojovat o život i nenarozeného miminko abych mu vydupala šanci na život.
Tohle vše ti píšu aby si věděla jak ti rozumim,jak vim že je to těžké.Ty právě vize do budoucna máš a pořád ti tvé cíle zustali..
Věřím že vždy se život alespon o trochu otočí aby jsme se s toho nezbláznili a brzo poznáš i ty pěkné chvilky :hug: .Drž se a brzo se ode dna odraž.

Já zjistila že i když je to s prominutím kolikrát svinstvo že vše má svuj duvod,že osud je napsanej a také má dvě strany a ty už sis tu špatnou ted vybrala.Drž se a bojuj,nenech se tim semlít.Je jen na nás jak náš boj uchopíme a já věřim že až tě přejde na chvilku to smutnění že budeš bojovat jakoo lvice! :hug:

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 01.12.11 11:01

Bello, moc mě mrzí, čím procházíš a jaká utrpení jsi si musela prožít. Ale nezbývá než se pořádně vybrečet a začít zase bojovat. Kdo nebojuje, nevyhraje. Moc držím pěstičky, aby jsi začala v příštím roce šťastnější etapu svého života. E.

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 4 inzeráty 01.12.11 12:14

Je mi to moc líto, držím palečky a doufám že vše zládneš :hug:

 
sofie 27
Nováček 9 příspěvků 01.12.11 14:00

To je opravdu moc smutné,pro mě byl minulí rok také pravé peklo,smrt otce měsíc před vánoci pak týden před silvestrem teta,dvakrát odběr plodové vody,vysoce rizikové těhotenství a do finále mi při porodu praskla děloha,kterou mi odstranili což mi řekli až po probuzení z narkozi,s čímž se nedokáži psychycky ztotožnit jelikož jsme plánovali ještě miminko proto jsme se rozhodli pro adopci a dát tak šanci nějakému dětátku na život v milující rodině..Ted když jsem přečetla Váš článek tak si uvědomuji jaké mám štěstí,že je malí vpořádku a že porod poznamenal jen mě i když už do konce života.Vaší situace je mi moc líto,ale přeji Vám z celého srdce at Vás život také obdaří tím úžasným darem stát se matkou,přeji mnoho štěstíčka:-))) :hug:

 
TerkaD
Kecalka 478 příspěvků 01.12.11 14:27

Preju hrozne moc sily a uz jen same zdravi!!!! Jsi silna zenska jako hrom..jak tu nekdo rekl, ze dna uz muzes jit jen nahoru, tak hlavu vzhuru, ono to prijde..musi.

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18025 příspěvků 01.12.11 15:18

Drž se Bello, posílám moře lásky :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: a hodně andílků :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: , aby se Vám co nejdříve zadařilo a za chvíli jste chovali v náručí zdravé miminko. :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Příspěvek upraven 01.12.11 v 15:18

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 01.12.11 15:34

Bello, jsi velmi statecna, jak to zvladas a clovek si rika, proc ty zkousky vsechny, kolik jeste toho muzes zvladnout … ale jsi velmi silna holka a proste jednou to stesti v podobe miminka prijde, zcela URCITE … tak drzim palec do dalsich dnu a doufej, ze 2012 je Tvuj rok! :)

 
Lajka09
Závislačka 4654 příspěvků 01.12.11 17:36

Čert se vždycky vysere na největší hromadu…chjo…chudák dívčina, snad jednou bude šťastná a spolní se jí všechna přání! :andel:

 
iva2009
Kelišová 6379 příspěvků 01.12.11 17:53

Bože holka jak to zvládáš že ještě nejsí šílená ? 8o Máš můj hluboký obdiv. Říká se že když jsi na dně tak nezbývá než se odrazit. Nedokážu si představit že bys mohla ještě „hloubějí“ teď už musí být jenom líp :hug:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 01.12.11 18:13

Bello- me taky umrela mamka ve 49 letech na rakovinu :( je to hrozne,ale casem to bude lepsi…
tento rok je pro me taky hrozny :cert:
muj nev.otec ted lezi v nemocnici a malem prisel o nohu,pak musi na operaci michy,uz vubec nechodi :!
tchan je po operaci baypasu srdce,ale ma tezkou cukrovku,tak se to nehoji a je znovu na Jipce.
synovec (5)od pritele,dostal mrtvici a jenom lezi,nic nevnima :,(
ja mam syna (7.mesicu) a taky ted musel zustat v nemocnici na pozorovani…

tak se porad desim,co nas letos jeste ceka :think:

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 01.12.11 18:21

Belo, ani si nedovedeš představit, jak ti rozumím. Teké jsem zažila, jeké to je před revizí, tak i před laparoskopií na odstranění mimoděložního těhotenství. A když jsem potřebovala psychicky podpořit, tak se na mě téměř všichni vykašlali.
Hrozně moc ti přeji, aby konečně přišli chvíle radosti. Myslím na tebe. :hug:

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 01.12.11 20:05
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :kytka: :kytka: :kytka:
 
lulje
Kelišová 5527 příspěvků 01.12.11 21:49

Bello a Darlo, držte se!!! Tyhle těžké zkoušky nás mají jen posílit. Vydržte! Určitě bude líp!!!!

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 01.12.11 22:17

Tak to si pis, ze Ty nam ten krasny a stastny pribeh napises!!! :hug: :hug: :hug:

 
JanaJanicka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 01.12.11 23:20

Velmi smutný příběh. Říká se do třetice všeho dobrého a zlého.. Ty máš teď za sebou tři velmi ošklivé a smutné i když do života patřící věci a teď by zas měli přijít tři dobré věci a události… Přeju Ti pevné nervy a mnoho štěstíčka při tvorbě nového života… :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
luuuu
Závislačka 4131 příspěvků 02.12.11 08:15

Tak tohle je opravdu ,,silné kafe,,
Je mi to všechno hrozně moc líto,člověk by se těžko vyrovnal z jednou ztrátou rodičů a ty sis musela vytrpět ještě mnohem víc :?
Hrozně moc Ti přeji aby jsi co nejdříve mohla znovu otěhotnět a tentokrát to všechno určitě dobře dopadně,posílám velké obejmutí a máš mojí velkou poklonu jak to zvládáš!!!Držím palečky ať už je jen a jen dobře :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 02.12.11 08:54

Bello je to tak strašně smutný deníček :,( . Moc držím palečky, ať se to brzo povede a najdeš // :hug: :hug: :hug:

 
MarketaHavrankova
Ukecaná baba ;) 1236 příspěvků 02.12.11 09:03

Bello je mi to moc líto, ale neboj začne být lépe. Vše se spraví a už se začne jen dařit. Držím moc palečky aby smula uz byla vybrána a ty měla vytoužene miminko :hug: . Tyto deníky me vždy rozpáčou , ale myslím že pak příjde ten krásny happy-end a bude vše jak má být. Hodně štestíčka :hug:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 02.12.11 12:08

Milá Bello, láska je silnější než smrt :hug: a ty ji máš ve svém srdci ještě spusty. Věř že i ty se dočkáš a budeš skvělou maminkou :srdce:

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 02.12.11 14:54

Věřím, že příští Vánoce budete trávit ve třech (aspoň v bříšku).

 
misar
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 02.12.11 19:40

Jste statečná a držím palečky, ten nahoře to vidí a nenechá to tak, nenechá nás trápit.

 
VrtulkaG
Povídálka 13 příspěvků 02.12.11 20:48

Je mi to líto,nějak nemohu najít slova…Jistě se jednou zadaří a budeš šťastná a to ti přeji z celého :srdce:

 
ladun
Kelišová 6540 příspěvků 02.12.11 23:42

Bello, tak moc mě to mrzí :( :( :( :( . Je to hrozně nespravedlivé…Ale máte ještě další šanci, a nadále se Ti již neštěstí vyhne a dočkáte se svého vysněného drobečka :hug: :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Happy End

Život jaký je, ale být nemá


Reklama