Sedám k internetu a hledám, jak zabalit atypické učebnice

Nikdy se nelze připravit na všechno aneb Náš obyčejný příběh ze začátku školního roku.

Sedám k internetu a hledám, jak zabalit atypické učebnice O_životě_1.jpg Zdroj: Shutterstock

Letos jsem se na začátek školního roku opravdu pečlivě připravovala. S odpovídajícím nadšením jsme sice vedli do první třídy dcerku už loni, ale letos se vrací děti do škol těsně před mým termínem porodu. S předstihem jsem tedy nakupovala dle loňských zkušeností veškeré pomůcky, a když škola ke konci srpna konečně zveřejnila seznam všeho potřebného, a mně se to povedlo sehnat rychle a za výhodné ceny, měla jsem ze sebe opravdu dobrý pocit. Obavy, jak zvládnu miminko, abych příliš nezanedbávala svou školačku, se na chvíli zmenšily.

První školní den se vyvíjel slibně. Dcerka přišla ze školy nadšená a s chutí mi všechno vyprávěla. Spokojeně z aktovky vytahovala pomůcky a učebnice, které všichni dostali a dodala, že paní učitelka vzkazuje, že nás mají děti poprosit, abychom jim učebnice krasopisně podepsali místo nich. Ups. Automaticky ze mě vypadlo, že krasopisně neumím a dcerka ihned od srdce dodala: „Já vím, a ani táta, ale to nevadí. Prostě, jak nejlépe dovedeš.“ Není nad dětskou upřímnost. :-)

Pravá sranda ale nastala, když mi při prohlížení a podepisování došlo, že některé z učebnic mají atypickou velikost. Samozřejmě ty, které dle rozvrhu potřebuje hned zítra. V hlavě mi proběhl nápad, že to zabalíme do balícího papíru, jako kdysi balili rodiče knihy nám. Ale dcerka, jako by četla mé myšlenky, ještě dodává: „Jo, mami. Ty obaly mají být pokud možno průhledné.“ A sakra, to si ještě užiju…

Sedám tedy k internetu a hledám, jak zabalit atypické učebnice. Dovídám se, že existují univerzální obaly. Tak ty pořídím na příští rok, ale to mi teď nepomůže. Bydlíme na vesnici a manžel v práci do večera. Normálně bych sedla do auta a do půl hodiny by bylo vyřešeno, ale s tím obřím břichem… Mám problém se do auta nasoukat, natož řídit. Hledám tedy dál a najdu diskusi, kde maminky píšou, jak si kupují obyčejnou roli fólie a vyrábí obaly samy. Slepují je izolepou, nebo to prý jde i svařit žehličkou přes nůž. Naštěstí jsou učebnice, které potřebuji obalit, menší, takže se rozhodnu zkrátit velké obaly, kterých mám dost. A jde se na to. Přes nůž to nešlo vůbec. Zkouším papír. Ten zase nejde odlepit. Už se na to chci pomalu vykašlat, ale vzpomenu si, že používáme na zažehlování korálků speciální papír. A ono to jde! Mám radost jako malá holka. Sice se mi u jedné učebnice povedlo udělat do obalu díru, když jsem obal svařila až moc a pak ho při zastrkávání učebnice protrhla, ale zamaskovaly jsme to růžovou nálepkou „Cool“. Byla to zrovna učebnice angličtiny, tak se to i hodilo.

Dcera je typická holčička, která chce mít zatím do školy vše nachystáno dle pokynů paní učitelky a já jsem měla radost, že jsem jí v tom dokázala pomoct, i když s mými opuchlými prsty se pracovalo opravdu špatně. Ale aspoň jsem měla trochu zajímavější den. Když je mimčo v břiše, tak je zatím na mateřské nuda, ale to se asi brzy změní. :-)

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1053
18.9.21 08:01

Jo obaly to je kapitola sama pro sebe :mrgreen: máme taky plno učebnic různých velikostí. Já teda vždy jen velký obal dole zkrátila a rohy zalepila izolepou :nevim: do minuty hotovo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
7
18.9.21 14:10

@kruel To je určitě jednodušší řešení. :palec: Ale měla jsem zrovna potřebu být trochu kreativní. To se nestává moc často. :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
4687
18.9.21 16:34

No, ono by to určitě vydrželo i do druhého dne. U nás naštěstí paní učitelka dává rozumné termíny.

 • Zmínit
 • Nahlásit
14253
18.9.21 21:07

Pěkný deníček. Také jsem se snažila připravit a nakoupit s předstihem, ale seznam jsme o prázdninách nedostali. Když jsem na začátku září přijela z práce domů, tak na mě čekaly seznamy obou dětí, takže jsem opět nasedla do auta, učebnice jsem vzala s sebou. Naštěstí u nás v papírnictví měli pochopení a učebnice mi i obalily a sešity dohledali :-). Ale jaké bylo moje překvapení, když druhý den večer syn vyrukoval s tím, že má mít další sešit na angličtinu, který v seznamu nebyl. Papírnictví zavřené. Takže jsme ze starého (téměř nepopsaného sešitu) vytrhli pár stran a nadepsali ho. No, ve škole to neprošlo, takže opět do papírnictví :-).

 • Zmínit
 • Nahlásit
7
18.9.21 22:16

@jita22 Samozřejmě, že by to vydrželo 8) Šlo o to udělat dceři radost. :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
7
18.9.21 22:21

@Adaneli Děkuji. :kytka: Také mě docela překvapilo, že v dalších dnech donesla další sešity i učebnici.

 • Zmínit
 • Nahlásit
311
20.9.21 07:55

Pěkný deníček :) Řešila jsem ten stejný problém, akorát jsem si za boha nemohla vzpomenout jak jsme to za mého mládí upravovali :D Po marných pokusech jsem se rozhodla to vzdát a obal je prostě větší :D

 • Zmínit
 • Nahlásit