Nenechte si ujít příležitost rozhodnout se sami za sebe!

Těhotenství

Chtěla bych tady popsat můj pocit, který se týkal neplánovaného těhotenství a dopadl jak dopadl, ale dodnes cítím, že rozhodnutí z velké části nebylo moje vlastní.

Nechci tady rozebírat situaci a věci, které se udály před touto událostí (možná někteří pochopí), chtěla bych jen popsat můj pocit.Před rokem a půl jsem otěhotněla, nebylo to plánované těhotenství ze strany partnera tzv. nemohlo být opětované v důsledku situace, ve které se nachází. Bohužel i pár dalších okolností bylo spíše negativním přínosem než pozitivním. Že jsem těhotná jsem vycítila velice záhy i bez těhotenského testu, který jsem si nakonec nechala vystavit zhruba v 6 týdnu, potvrdilo to moje očekávání.

Bylo mi jasné, že přítel v situaci jaká je, nebude chtít dítě se mnou a i já jsem věděla, že pokud o něj nechci přijít, tak musím udělat to, co bude pro něj nejlepší, a to je interupce. V situaci, ve které jsem byla, se člověku honí hlavou spousta věcí i přes to, že ho miluji a život bez něj si nedovedu představit. Jednou z možností, o které jsem uvažovala bylo, vztah s ním ukončit a dítě si nechat, ale to byla jen myšlenka, se kterou jsem si pohrávala a defacto nevěděla, co mám dělat a ani vlastně, co já sama chci, nakonec jsem se rozhodla, protože tlačil i čas.

Následující týden jsem byla na gynekologii, kde mi doktor potvrdil těhotenství, 8. týden, lehce jsem mu nastínila situaci, že bohužel těhotenství není plánované a ještě tentýž den semnou sepsal žádost o přerušení těhotenství, poslal mě hed druhý den do nemocnice na předoperační vyšetření a domluvení výkonu. Brzy jsem měla všechna potřebná předoperační vyšetření a za dva dny termín interupce. Všechno se to seběhlo tak rychle, defacto v pondělí jsem byla u svého gynekologa a ve čtvrtek odpoledne po výkonu.

e pravda, že nemělo cenu to protahovat, ale cítila jsem, že snad tím jak to bylo všechno tak rychle, jsem nedostala žádnou možnost na rozhodnutí, co vlastně sama chci a připadalo mi, že tak jak se to seběhlo a vyřídilo ve 4 dnech ani nevím co dělám, ale jen jsem cítila v koutku duše, že dokud nejsem na sále, tak mám pořád ještě čas na rozhodnutí, pořád ještě můžu říct NE. Pořád jsem si nechávala takovou naději, i v den nástupu do nemocnice ráno, možná jsem i čekala na to, že si to přítel rozmyslí, bohužel nic takového se nekonalo.

V 7 hodin přišla moc hodná doktorka, udělala mi ultrazvuk, už jen to čekání od půl 7 do 7 h. Když jsem čekala v čekárně, cítila jsem, že dělám něco, co vlastně já sama nechci, že to není moje rozhodnutí, byla jsem sama a měla chuť se sebrat a odejít. S tou myšlenkou jsem si pohrávala do té doby než přišla doktorka, sepsala papíry a udělala mi sono, když jsem ležela na lehátku před sebou, viděla jsem obrazovku na zdi, kde jsem viděla na 4D ultrazvuku to maličké, které se ve mě vyvíjí a srdíčko, jak tlouklo, chtělo se mi brečet a jak paní doktorka říká srdeční akce přítomna…, ale pořád jsem se strašně moc musela držet a i popravdě mi bylo hrozně.

Po té jsem šla na pokoj, kde musím říct, že personál perfektní, do jednoho, sestra mi přišla říct co a jak a netrvalo dlouho a už jsem čekala v předsálí, pořád jsem měla na paměti, že je ještě čas, věděla jsem, že i kdybych řekla na sále, že jsem si to rozmyslela, tak tu možnost jsem měla, bohužel jsem to nedokázala. Ve chvíli, kdy jsem ležela na sále jsem věděla, že jsem všechno prohrála a nedokázala se sama za sebe rozhodnout, brečela jsem jak malá holka. Ve chvíli, kdy mi anesteziolog napíchl žílu, jsem věděla, že už neni cesta zpátky…

Sama jsem popravdě nevěděla co chci, ale jen jsem si v poslední chvíli uvědomila, že moje rozhodnutí to vlastně nebylo, ale, že jsem to udělala pro někoho, koho nechci ztratit.

Hodnotilo 5 lidí. Score 1.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 18.02.11 07:41

Je mi to moc líto, ale na druhé straně vůbec neznám situaci a popravdě nechápu proč byl přítel tak rezolutní a co vás k tomu vedlo…

 
nothingn
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 18.02.11 07:59

Další co neví ve 21st. co je to antikoncepce a vymluvy,ze nemohla brat prasky neberu,jsou i jiny moznosti.A svalovat to na pritele,vzdyt jste v tom byli 2.

 
xantipha
Kecalka 124 příspěvků 18.02.11 08:47

Právě jsem v 6. měsíci těhotenství a nedovedu si představit, že bych interupci podstoupila jen kvůli něčímu nesouhlasu. Člověk, který by mě kvůli vlastním zájmům poslal na potrat by pro mě přestal existovat, jaká pak láska… Každá nemá milujícího partnera a těšícího se budoucího tatínka jako já, ale na tyhle věci musí každý, respektive každá, myslet dřív, než nastane problém nebo něco neplánovaného. Tahle opožděná lítost je bohužel zbytečná a pisatelku chlácholit nemohu:-( Prostě rozhodla se sama

 
nicolinda
Závislačka 3751 příspěvků 18.02.11 08:54
tak to je mi fakt moc líto,

odsuzovat vás ale nebudu, trápíte se sama a zřejmě litujete, ale je to už pozdě…, jen jsem počítala, že rok a půl = 18 měsíců… měla byste 9 měsíční ŠTĚSTÍ právě ted, mojí holčičce bylo 9 měsíců včera… nedokážete si asi představit o co jste se připravila, nechala jste si sebrat své štěstí.. :srdce:
Mě by za to ženáč nestál.. pokud se tedy nemýlím v dedukci, jak jste to nastínila…

 
Dobru
Kelišová 6479 příspěvků 1 inzerát 18.02.11 09:07

Je strašně nespravedlivé, když tady čtu na diskuzích kolik maminek(snažilek) chce miminko a položilo by za to život a pak si přečtu toto kde miminko pisatelka mít může, ale „nechce“. Je to vážně smutné :-( Jinak sněhurku neodsuzuju, protože největší trest je to, že aniž by byla rozhodnutá šla na potrat, tato bolest a zažitek už v ní zůstane. Sněhurko přeji Ti lepší život.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 18.02.11 10:38

Dokážeš ještě toho chlapa milovat když tě donutil k takové věci?

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 18.02.11 10:43

Holky a myslíte že tím že zakladatelce budete vypočítávat jak staré dítě by již měla a co už by umělo tak že jí nějak pomužete a nebo sobě? :cert: .Myslim si že jedinej potrestanej je ona a že už je potrestaná víc než dost!!!!!to fakt nebylo nutné!

 
Gabika  18.02.11 11:26

Dámy, skúsme ako ženské držať chvíľku spolu a neodsudzujme jednu z nás!

Sněhurko - z tvojho článku je cítiť, ako je ti to ľúto, a keď som ho čítala, stále mi znelo v hlave: Prečo ju pred zákrokom niekto nechytil za ruku a nespýtal sa, či naozaj súhlasí s interupciou? Prečo jej nikto neponúkol viac času? Viac emaptie?

Je mi ľúto toho, čo sa ti prihodilo. Čo sa stalo, už sa ale neodstane. Skús si niekoho nájsť, kto ti pomôže sa z toho spamätať, aby si sa neobviňovala.

 
Bavi
Generální žvanilka 20801 příspěvků 43 inzerátů 18.02.11 11:57

já si myslím že je to čistě věc každé.na potratu už byla obrovská spousta žen a nevidím důvod jich mučit slovy že třeba někoho zabila.až příjde správný čas,určitě si miminko pořídíte a když to bude plánované bude to mnohem lepší.neměj výčitky ani neposlouchej slova těch co to nezažily.některé by měly i 10 dětí jen ne potrat,což mě příjde nesmysl.a nejvíc esnáším ty řeči typu měli jste se chránit.jo na takové slova už je pozdě takže jsou k ničemu!!!

 
sandra.1990
Nováček 3 příspěvky 18.02.11 12:06

Dámy některé vaše komentáře jou vážně dobré, přijde vám normální, že se někdo svěří se svým trápením, a vy místo toho, abyste jí alespon trochu porozuměli, jí místo toho lanaříte? Prošli jste tím samým, co ona? Udělali jste vždycky to správné? Pochybuji…Tak než začnete na někoho nadávat, zameťte si před vlastním prahem…
Sněhurko na takové komentáře vůbec nekoukej..Je vidět, že toho lituješ a to je ten největší trest, Držím palečk, abys tohle období překonala a další miminko bylo plánované a chtěné z obou stran… :hug:

 
sthan
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 18.02.11 12:08

Někdy člověk udělá rozhodnutí ,které je zrovna v té chvíli nejlepší a pak toho lituje celý život .Sněhurko přeji Ti hodně sil k překonání všeho co ted prožíváš.

 
irrrenka
Kelišová 6283 příspěvků 18.02.11 12:17

Snehurko: Jenom ty vis, co te k tomu vedlo. Je to tvoje rozhodnuti a nemam pravo ti rikat, co bylo pro tebe nejlepsi.Pred­pokladam,ze tvuj pritel byl nebo je zenaty.

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 18.02.11 12:20

Snehurko je mi lito ze jsi si tim musela projit. A verim ze te to ted mrzi. Snad priste uz budes mit moznost se rozhodnout sama.

¨Pro ostatni pisatelky. Nemate co vycitat to ze sla na potrat, ikdyz s ni nesouhlasite tady slo o pocit a vypsat se z nej. Kazda mame svuj hnusnej zazitek s kterym se musime vyporadat. A mezi nama zadnej z nas nema pravo soudit toho druheho kdyz ho nezname.
Proto holcine preji at je to priste jeji vlastni a svobodne rozhodnuti.

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 18.02.11 12:41

Neodsuzuju. Právo soudit mi nenáleží, soudit bude ten vyšší. Můžu se za tebe jen modlit, ať najdeš klid v duši a sama si dokážeš jednou odpustit. Ať je tvůj život lepší každým dnem :kytka:

 
lasička1
Echt Kelišová 7759 příspěvků 18.02.11 13:08

Sněhurko-myslím,že ty jsi podvědomně dítko chtěla,ale vše bylo rychlé,neplánované a nečekané a ty si neměla moc času na rozvažování.Viděla jsi jen jedno řešení-interupci.A proč přítel nemůže mít dítě s tebou?Chápu dobře,že je ženatý a nemůže si „dovolit“ skandál,že bude mít nemanželský dítě?Chceš si ho udržet-a co se změní,že časem bude přítel chtít dítě s tebou?
Nebylo by lepší pořádně se nad vztahem zamyslet a ujasnit si,co opravdu od života chceš?Pokud je přítel ženatý,ty ho miluješ a do budoucna by ti postačovalo být ta druhá,nemít děti,žít sama a čekat,kdy on si na tebe udělá čas-tak proč ne.Ale jestli toužíš po spořádaný rodině,dětech,tak neztrácej čas s někým takovým,který nemá budoucnost.

Příspěvek upraven 18.02.11 v 13:09

 
jun
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 18.02.11 14:15

Sněhurko, já si naopak od některých myslím, že jsi to mimčo vlastně nechtěla. Ono je jednodušší to svézt na partnera. Samozřejmě nevím nic o tvé sociální situaci, která by ti bránila si to malé nechat. Ale nějaké řešení by se vždycky našlo. To mi věř.
Doufám, že se ti ulevilo tím, žes svůj příběh mohla napsat a zveřejnit. Je mi tě líto :-(

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 18.02.11 14:16

Ahoj,nečetla jsem vše…já jen za sebe mohu říci,že neodsuzuji ženu,která se rozhodne pro potrat…jen je smutné,že jsi to udělala jen kvůli přítelovi,a sama jsi cítila,že to nechceš udělat.Už v tomto okamžiku,kdy bych si to uvědomila,tak bych to neudělala.Víš,já osobně,když jsem prošla celým těhotenstvím,a dnes,když se dívám na spícího Bobina a vzpomenu si na první utz v 9.týdnu,kde mu už byly vidět prstíky na rukou,a srdíčko bilo,říkám si,že ani není pravda,že byl kdysi jen shluk buněk…a taky jsem si pokládala otázku,jestli bych se dokázala nyní zbavit nechtěného dítěte…asi ne.Vím,asi jsem tě nepovzbudila,ale měla by ses rozhodovat podle sebe,a ne podle přání někoho jiného.

 
sthan
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 18.02.11 14:36

jun-to mě přijde velmi kruté .opravdu nevíš v jaké byla autorka situaci.

 
xantipha
Kecalka 124 příspěvků 18.02.11 14:41

Kdo odsuzuje nebo vyčítá? Takhle to tu nenapsal snad nikdo, pokud jsem dobře četla (mohlo se stát, že ne :-) ) Někteří jen bez obalu napíší svůj názor, dotyčnou nelitují, nechápou… Toť vše. A to je vpořádku. Myslím, že ani radit „takových řečí si nevšímej“ není správné, autorka deníčku určitě věděla, že ne každá čtenářka její počínání pochopí a bude stát za ní, jen si chtěla ulevit

 
jun
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 18.02.11 15:24

sthan a tobě snad pisatelky není líto? Zrovna teď se mi probudil syn, otevřel oči, usmál se a řekl MÁMO. O to bude ona ochuzená. To je přece důvod k lítosti, ne? To co ve svém příběhu napsala, mě prostě vedlo k takové reakci. Nesoudím. Je to jednoznačně mezi ní a jejím svědomím

 
sthan
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 18.02.11 15:36

Možná jsem tě jen špatně pochopila ,Mě to přišlo trošku ironické,podle toho jak je ten komentář napsaný.Omlouvám se .

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 18.02.11 15:40

Sněhurko, a ty jsi příteli řekla, že jsi těhotná, nebo jsi na zákrok šla proto, že jsi „věděla“, že mimi nebude chtít? A s přítelem jste zůstali nebo ne?

 
jun
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 18.02.11 15:45

sthan, v žádném případě jsem to nepsala ironicky. Všechno co jsem napsala myslím vážně.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 18.02.11 16:18

Jun tak to je hodně smutné že zde musíš ještě víc zarazit nuž do rány která i tak bolí.Ano je mi to líto a proto jí ještě víc ublížim?
Nikdy bych na potrat nešla,ale proč proboha jí napadat.Ona už je tak potrestaná na celej život.Ona s tim bude muset žít celej život!

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 18.02.11 16:40

Musí bejt hrozný s timhle žít. :-(

Myslím že by ses měla zamyslet nad tím, kdyby ses teď dostala do stejné situace…co uděláš? Neopovídej mě, stačí když odpovíš sama sobě. Pokud si odpovíš, že byses miminka nevzdala i kdybys měla přijít o všechny jistoty ve tvém partnerovi, z té chyby, kterou jsi udělala ses poučila a není třeba se dál vnitřeně trestat. Pokud by sis odpověděla že bys dala opět přednost příteli (=vrtkavému štěstí) před dítětem(=stabilnímu štěstí), tak toho nelituješ.

Tedy najdi v duši klid :kytka: a příští miminko koukej opatrovat a mazlit i za to, které nedostalo šanci. :hug:


A jen za mě, chlapa, kterej by mě nutil jít na potrat, zvlášť po tom, co bych toho drobečka viděla živého a zdravého na UTZ, bych vykleštila. :cert: Nechápu jak s nim můžeš dál spát :poblion: Ale to je mojí náturou, každá jsme jiná. :wink:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 18.02.11 16:42
Kamčo

opět :palec: :palec: :palec: :wink:

 
sthan
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 18.02.11 17:13

Jun-myslela jsem ,že jsem to pochopila špatně.Ale asi jsem to pochopila ,tak jak jsi to myslela. Kamčo-přesně tak jsem to myslela.

 
KaterinaKK
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 18.02.11 19:06

Snehurko, pred 7 lety jsem byla v podobne situaci. Neplanovane jsem otehotnela a expritel, ac jemu nic nebranilo, miminko nechtel. Ani moji rodice s z meho tehotenstvi nebyli nadseni, jelikoz jsem v te dobe studovala VS. Ale ja se rozhodla, ze si mimi necham, a nedovedes si predstavit ty hadky okolo. Ale Bozi vule byla jina, v 7tt jsem potratila. Kdyz jsem po revizi lezela v nemocnici, jen jsem prvni noc probrecela. Dnes jsme vdana za nejlepsiho chlapa pod sluncem a uz 7.mesic se zatim bezuspesne snazime o miminko. :cry: Doufam, ze se nam to jednou podari a i my budeme drzet v naruci nase miminko… :hug:
Jedno ti ale rict muzu, ackoli jsem s pritele jeste dalsi 4 roky zustala, ta zrada byla nekde v koute me duse vzdycky. Tobe preji jen to nejlepsi do zivota, hodne sil do novych zacatku a verim, ze jednou z tebe bude ta nejlepsi maminka :kytka: :palec:

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 18.02.11 19:34

Mě nepřijde ,že by to jun myslela zle, nebo zlomyslně.
Připadá mi ,že Sněhurka si vlastně ani nebyla jistá, zda chce či nechce, jen cítila, že toto řešení je příjímáno jako „špatné“ a tudíž tolik pochybností.
Nevím samozřejmě jaká byla situace doopravdy, jen se mi z deníčku zdá, že sama za sebe nenašla jiné řešení vzniklé situace..A zbylo jen to jediné.

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 18.02.11 21:52

Je mi te hrozne moc lito. Musi to byt velike trapeni.
PS: A chlap je z toho zase venku, a urcite je v pohodicce…kurva kde je ta spravedlnost?

 
shadowgirll  18.02.11 22:35

sněhurko hlavu vzhůru ,nechápu některé příspěvky jako třeba že jsi dala pryč největší štěstí života a že jsi se okradla o krásné chvíle jako je probuzení miminka,úsměvy atd.miminko a ty krásné chvíle určitě prožiješ ale až bude ta správná doba a budete ho moc oba rodiče přivítat s láskyplnou a otevřenou náručí.Určitě tvé rozhodnutí bylo to nejlepší kdyby ne tak to tak nebylo :palec: ps.já také byla na miniinterupci před 6lety a do ted toho rozhodně nelituji měj se krásně :mavam:

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 18.02.11 22:53

Potrat je zlo. Kdo tvrdí něco jiného lže sobě i svému okolí. Je to akt egoismu, akt neschopnosti obětovat se pro vlastní dítě, protože se to zrovna ted´nehodí.
Lidská bytost v rané fázi svého vývoje je zbavena života. Je fakt, že hodně žen tuto hrůzu podstoupilo. To ale na podstatě věci nic nemění.

 
Anonymní  18.02.11 23:26

potrat je zlo? Překvapuje mě tento názor, který postrádá jakoukoli špetku tolerance, a o tom to právě je, co je špatné pro jednoho, nemusí být špatné pro druhého, pokud k tomu žena má závažný důvod, at už zdravotní, či jiný, proč to neakceptovat, každý má právo na rozhodnutí, ostatně v tak ranném stadiu, ani nemůžeme mluvit o dítěti, čistě lékařsky je to plod, nepovažuji přerušení za akt egoismu, naopak egoistické mi přijde rozhodnutí nechat si dítě za každou cenu,pak dochází k tomu, že ženy své nechtěné děti bud zabijí, nebo týrají, což je zrůdnost, pak jsou i takové, které si dítě nechají jen kvůli partnerovi, v domění, že ho tím připoutají, když zjistí , že to tak není, často si svou zlost na dětech vybíjí,a co když jak už zde bylo řečeno, půjde o znásilnění? Nechat si dítě násilníka, a celý život mít před očima tento čin, i přesto,že dítě za to nemůže? Já osobně bych to nedokázala, vyjadřuji zde jen svůj názor na předchozí příspěvek Eva valoi .

 
sandra.1990
Nováček 3 příspěvky 19.02.11 07:04

Evo tak mi napadá, asi evidentně nekoukáte na zprávy kolik „matek“ dítě donosily, pak ho utopily, uškrtily nebo někde pohodily…Ale to je v pořádku, hlavně, že ona „matka“ dítě donosila a nevyhledala raději odbornou pomoc, když o miminko nestála…Proto máme přece možnost volby, aby k takovým případům nedocházelo nebo se mýlím? Co je Vám příjemnější???

Sněhurce přeji jen to dobré, sama jsem si prošla během posledních dvou let peklem, kdy jsem o miminko 4× přišla, a odsuzovat nebo psát komentáře typu „Je mi TĚ líto“, ty jo holky, nevím, co si o tom mám myslet…

Příspěvek upraven 19.02.11 v 07:05

 
barvik
Závislačka 3483 příspěvků 19.02.11 08:26

Neodsuzuji autorku, svým způsobem jí chápu a ačkoliv nejsem zastánce potratů, někdy je to lepší, než porodit miminko, které je nechtěné, odložené a vlastně celý život trpí rozhodnutím matky. Každá z nás není tak silná, aby zvládla miminko vychovávat sama… Dětské domovy a ulice jsou plné nechtěných dětí, dětí, o které se někdo nechce nebo nemůže starat. Takže ti Sněhurko přeji, aby jsi co nejdřív zapomněla, vyřešila si situaci a jednou měla krásnou rodinku :srdce: A také doporučuji vhodnou antiko…

 
Anonymní  19.02.11 09:21

Radši anonymně.Také nejsem zastánce potratů.Ale příklad z manželový rodiny.Tchyně měla odrůstající děti,na p rahu dospělosti a byla ráda,že má dvě,jezdili s nima na výlety,věnovali se jim hodně.A najednou otěhotněla.Na tehdejší dobu byla matka které táhlo na 40 stará matka.Její vrstevnice už neuvežovaly nad dalším miminkem.A ona těhotná. :-( Byla z toho nešťastná,na další dítě se necítila.Jediné rozumné řeení pr ní bylo jít na potrat.Jenže tenkrát byly komise,který rozhodovaly za ženu.A tam s tchánem seděli a trapně se dohadovali s komisí,jak dál bude těhotenství pokračovat.A začali jim vyjmenovávat,že mají barák,auto a nevidí důvod,proč interupci povolit.Tchyně moc brečela,verdikt komise byl negativní.Když se to dozvěděla její maminka,tak jí nadávala,co to chtěla udělat,že je lepší když je o jednoho víc,než méně.
Ale tchyně dítko nechtěla,pořád se snažila potratit-skákala,nosila těžká břemena a dodnes synovi říká-kdyby si vyklouznul,jen bych tě kopla do hnoje…a říká-ty ses držel,to ani není možný,dnes ty ženskýý leží,skučí a potrácí.Narodil se syn,v termínu,pěk­ný,zdravý.Ale tchyně stejně tu samou péči a lásku jemu nikdy nedala.Výlety ani dovolené se nekonaly,on byl dítě ulice.Věčně ukníkaný,nespo­kojený,naopak matku pošťuchoval-chci jídlo,ale ne to hunsný,nemám značkové kalhoty,chci telefon,motorku…
A dnes?Synovi je 27 let,je neurotik,kouše si nehty,poposmrká­vá…má partu kluků,chodí do hospody a na různé akce / neopíjí se,pracuje,nijak nezlobí /,ale o založení rodiny nemá zájem.Bydlí u maminky,ta mu podstrojuje,va­ří,pere,ulízí,on nic na domácnost nepřidíává.
A myslím,že dodnes to ona cítí jako křívdu.I když ho ráda má,kdyby se s ním něco stalo,tak se zblázní-ale je to přesto jiné.Takže z tohoto důvodu si myslím,že žena by měla mít možnost se sama rozhodnout,jak to cítí.Je to její život,její přání a všechny starosti by měla jen ona sama.
Jo- a navenek si všichni myslí-vidíš,hlavně že si ho nechtěla,a vidíš,jak se to všechno zvládlo.

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 19.02.11 12:26

Z tvého deníčku na mě čiší naprosté zoufalství. A já se nedivím. Nedokážu si představit, že bych někdy volila mezi dítětem a chlapem. Nevím, co tě k tomu vedlo a jaké problémy jste měli, nepřísluší mi soudit, jen za mne: já bych nikdy chlapovi před dítětem přednost nedala.
Doufám, že ti ten chlap na to stojí. Přála bych ti to. A hlavně, aby si tohle NIKDY nemusela podstupovat podruhé. :hug:
Drže se, bude líp, bolest otupí. A všechno si v hlavě znovu prober, aby si neudělala další chybu.
A z negativních názorů tady si nic nedělej. Oni se vybrblají a bude klid. Potrat se mi nelíbí, ale zase na druhou stranu pochopím, když ho žena podstoupí, je to její volba.

 
Daniella82
Závislačka 2785 příspěvků 19.02.11 21:25

Hodně smutný deníček.
Dala jsi přednost chlapovi,který Tě může za pár dní opustit, před dítětem…k tomu není co dodat.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 20.02.11 13:11

Sněhurko,já cítím z tvého deníčku lítost. Ale stalo se a život jde dopředu a ne dozadu. V podobné situaci se může octnout každá z nás a i ty ženy, které tě odsuzují se mohou dostat do situace, že otěhotní ve 45 letech a i když teď jsou přesvědčeny, že potrat v žádném případě NE, tak kdoví jak se by pak rozhodovaly. Udělej za tím vším tlustou čáru a smiř se s tím, že jsi (možná) udělala chybu a připusť si, že máš právo chybovat.
Někde jsem četla, že žena,která po interrupci trpí, má svému nenarozenému dítěti udělat improvizovaný hrobeček, do něho pohřbít svoji bolest a požádat nenarozené dítě o odpuštění. K takovému hrobečku můžeš chodit víckrát až nakonec přestaneš, protože ta největší bolest odejde. Vzpomínka však asi zůstane, ale budeš smířená a jednou snad přijdou další děti…s chlapem, který se za tebe postaví a nebude srab, který těží jak z milenky tak z manželky…

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 20.02.11 21:15

naprosto souhlasím s tím co tu psala Jun. Vždycky jde něco udělat! Sama jsem si tím prošla, a dítě bylo u mě pokaždé na prvním místě. A přítele bych klidně opustila kdyby byl proti mě. Moje kamarádka se kvůli rodičům a přítelovi vzdala dvojčátek… Její volba ale asi to taky nikdy nepochopím, a to že se trestá sama vim taky z první ruky, já jsem v sedmým měsíci a až malá přijde na svět, horko těžko to bude moje kamarádka snášet. Prý už teď obrečí každej projíždějící kočárek, a napětí v hlase když mi gratulovala k holčičce se přeslechnout nedalo…

 
Toma
Nováček 3 příspěvky 21.02.11 17:14

Ahoj Sněhurko,
před rokem jsem zažila stejnou situaci. Důvod k tomu proč jsem to udělala byl jiný, ale bolí to stejně. Snažila jsem se tady z toho trošku vypsat v diskuzi (Šla jsem na miniinterupci :( ve skupině stejná situace) a pár holek mi tam napsalo uklidňující a docela chápavé odpovědi.
Prožívala jsem to úplně stejně jako ty. Taky jsem věděla že je šance utéct ale neudělala jsem to. Pořád jsem čekala že mě manžel vezme za ruku a řekne že to zvládnem, že to dopadne dobře, čekala jsem do poslední chvíle a marně. Neděláme chybu? Tolikrát jsem se ptala… Obě alternativy jsou špatně slyšela jsem odpověď, ale nemáme jinou možnost,proboha je 21. století, nezvládnem, nedonosíš, nesplatíme… Doktorka nemrkla ani okem a řekla že mě chápe, věděla co mám doma. Máme dvě děti jedno postižené a druhé zdravé.Za sebou taky jeden spontánní potrat Od manžela jsem slyšela bude to dobrý,třeba to napravíme za půl roku, za rok ale teď to opravdu nejde buď rozumná. A já jsem byla rozumná. Byla :?: :?: :?: Jestli si přečteš můj příspěvek co jsem tenkrát psala tak toho pochopíš víc. Spousta věcí je za náma, operace, stěhování, lázně, jen ty peníze jsou pořád našponované a práce s dvěma dětmi dost.Staší vozím 20 kilometrů do speciální školky, takže pořád autem sem tam, vyložit vozík naložit vozík, vyložit kočár, naložit prcky do autosedaček…
Aby nebylo mýlky manžel není žádný kruťas a usurpátor. Chová se hezky, snaží se, o děti se stará, je moc fajn táta. Na starší nedá dopustit,ale v tomhle mě nedokáže podpořit.Nechápe proč je mi z toho pořád tak smutno a nějak neumí pochopit že to pořád hrozně bolí a že to třetí dítě cítím jako svůj dluh, nebo abych umlčela svědomí??? Já nevím. Přesvědčuje že třetí je nad naše možnosti jak finanční tak z hlediska našich sil. Je to rok a nejsem na tom zrovna dobře. I manželství zrovna moc nekvete. Starší to asi cítí není zrovna moc v pohodě. Možná je to i tím stěhováním, ale přilkádám vinu i sobě. Jsem v pasti.
V nemocnici jsem myslela hlavně na děti. Myslela jsem na to tak moc,že první co ze mě vyletělo když mě probudili na sále bylo že mám doma postižené děťátko. To půlroční? ptala se anestezioložka (mluvila jsem s ní před tím jak to mám udělat s kojením) Ne to druhé a zase jsem byla v limbu. Možná jsem se styděla tak moc, že jsem se snažilo omlouvat svou přítomnost tam v takové situaci o které jsem nikdy nevěřila že ji prožiju, že dovolím abych ji prožila. Nejvíc mě bolí, že o všechny své děti jsem v těhotenství bojovala a tomuhle jsem ani nedala šanci.........
S přáním všeho dobrého pro Tebe Sněhurko přeju ať jsi co nejvíc v pohodě, aby jsi našla smysl toho co jsme udělaly :srdce:

 
mobilishky
Kelišová 5021 příspěvků 29.03.11 12:23

ahoj sněhurko, nebudu tě odsuzovat, protže vím jaké to je když někdo rozhodne za tebe!! Ale zase na druhou stranu , jsi volbu měla…jen jsi si vybrala tak,že teď lituješ…nedivím se,že jsi ten deníček napsala až po takové době,protože vím jak to bolí…a taky vím,že už by jsi to nikdy neudělala..přeji ti hodně štěstí… z okolí si nic nedělej…kdo to nezažil nepochopí :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama