Noční veleblábolení

O životě

Aneb Verunčiny patálie přijdou na řadu taky. Je 1 v noci z třicátého prosince na Silvestra a já nemůžu spát. Jako obvykle. Nespavost mě jednou zabije. Pravdou je, že mi to to naše malé 14měsíční zvíře dovoluje. Kdyby nevstávala každý den nejdříve v 10 dopoledne, ale tak jako většina standardních dítek, kupříkladu v 7 ráno, touto dobou bych již bývala byla upadlá v komatu a ve snu se objímala s nějakým děsně pěkným princem. Nebo by mě honili zuřiví vlci po poušti. Jedno z toho. Krom faktu, že se děsně nudím, páč všechny normální matky z eMimina už sní o princi svém nebo v polospánku kojí, mě chytla slina zase něco napsat.

Vím přesně, o čem chci psát tento deníček… jsem si říkala ještě před dvaceti minutami. Mezitím se událo hodně věcí. Doběhla jsem si v pantoflích přes totálně zasněženou zahradu pro víno, pač když k psaní pohodu, tak tuplovanou, že… Dítě se mi vzbudilo a začalo vřískat jako kdyby zjistilo, že mu někdo ve spánku ukrad nohy (pro informaci - nebyly to nohy, ale dudlík, jež nikdo neukrad, nýbrž byl malou chobotnicí shozen z postýlky na nedosažitelnou podlahu), dítě bylo přebaleno, uklidněno, napojeno, uspáno, a teď si tu sedím na bobíku s polystyrenovo-kuličkovou výplní na zemi v bundě, s mokrými ponožkami, upito mám už celkem tří loků vínka a vůbec netuším, o čem že jsem to chtěla původně psát.

Abych vysvětlila. Skoro vůbec nepiju. Tak výjimečně - poslední měsíce, že mi i jedna blížící se bublinka k mým ústům dokáže nadělat v mozečku pěknou paseku. V bundě tu nejsem kvůli zimě, i když… teplátko jsem musela vypnout, poněvadž soudruzi zapli noční proud - normálně bych řekla „sláva zaň“, jenže náš dům běžně neutáhne více spotřebičů najednou, aniž by neshodil jističe, natož při proudu nočním, a stromeček ještě svítit musí :lol: Opírám se však o kamennou zeď, která jen v tričku kuevsky studí do zad. Proto ta bunda. Na bobíku sedím proto, že ta židle v kuchyni byla jistě zkonstruována nějakým děsně zapáleným bachařem - z jeho povolání si odvoďte cílovou skupinu spotřebitelů sami… jednoduše řečeno, bolí mě zadel už po 10 minutách i s polštářkem pod prelí. Židle byly i se stolem zakoupeny za pět padesát, takže se není čemu divit. Z výše zmíněného důvodu obvykle večeřím v předklonu na lince, je to pohodlnější. I z důvodu druhého, a ten důvod se jmenuje „ťapající mašina, co seřere vše na co přijde“ - naše milované zlatíčko Verča. Na linku zaplaťpánbůh nevidí.

Asi to začíná vypadat, že píšu deníček proto, abych aspoň NĚCO napsala. A ano, vážení… vypadá to tak :mrgreen: Se čtvrtým lokem růžového vína s bublinama (ano tipli jste správně, jedná se o Lambrusco) se začínám rozvzpomínat, o čem že deníček měl býti. O Verunce. Jaké překvapení?! Zvláštní je, že když píši nějaký deníček (a že jich na kontě něco mám), napadne mě vždy název, a až potom tvořím obsah. I tentokráte jsem se chtěla odrazit od opravdu bezva originálního názvu… žel budu ho muset převymyslet a také si velmi dobře rozmyslím, jestli tomuhle blábolu dovolím opustit komnaty mého počítače, zkrátka jestli spatří světlo světa eMimina.

A protože jsem za střízliva na „oslí můstky“ machr, přejdu rovnou k věci, tedy původnímu záměru deníčku. 14 měsíců je vážně boží věk. Vůbec s manželem nechápeme, kam to dítě na ty novinky chodí. Ještě nespíte? Okoukala například od našeho pudlopsa Pepy, že si nosí věci v tlamě. Tu Verunčinu dřevěnou kostičku, tu svůj gumový pískací blbinec, tu Verunčiny plyšáky, a když nemá co do huby, briskně skočí do prádelního koše v koupelně a vytáhne si tam tu nejsmradlavější ponožku, s níž se tak dlouho mazlí, až z ní nadělá ementál. Doufám, že jsem byla pochopena správně, zatím mluvím o psovi. Verča ovšem začíná poněkud pudlovatět. Co vše nosí v „tlamě“ je nepodstatné. Prostě cokoliv. Pravdou je, že oceňuji výběr předmětů, tedy že ponožky nechává ponožkami. Prozatím. Předhánějí se se psem, kdo doběhne s předmětem mezi zuby do cíle dřív. Verča ovšem přišla na způsob, jak to psovi s přehledem natřít. I když chodí pomaleji, než leze, Pepu vždy stoupnutím „na zadní“ a snížením tak jeho úrovně, totálně vykolejí. Jakou radost to dítě při takovém vítězství má, je slovy nepopsatelné. Prostě se směje jako kdyby čtyřnohý taťka(s berlema) udělal stojku na hlavě a odrážel se ušima. My jsme samozřejmě v záchvatech smíchu.

Čím mě dostává posledních pár dní, je její snídaňový rituál. Přišla mrcha totiž na to, že to nejlepší je uprostřed rohlíku. Proříznutý, promazaný rohlík ve chvíli převzetí rozevírá a pečlivě vykusuje sýr zprostřed. Zbylý, čistě vypreparovaný kus mi podá se zvednutým obočím a jasným výrazem ve tváři „tu zbylou buchtu okolo si sežer sama, matko!“

Z banánu si dnes udělala pasírovanou přesnídávku. Tak dlouho se po něm válela, až to milý banán neunesl, pod tíhou prasknul a rozbředlý obsah vyprdnul na podlahu. Jestli to z ní půjde tak „dobře“ jako z oblečení, budeme ještě za větší prasata, než jsme. Opět vysvětlím. Naše podlaha v kuchyni je pouze stěrka. Tedy porézní povrch, do nějž se zažere vše, co na něj spadne, co se na něj vyleje. Například z dob, kdy jsme ještě obědvali na bobku na zemi, jsou tu kruhy po dnech hrníčků s čajem. Spolutrpitelky žijící na stavbě si dlouhodobější život na stěrce dovedou představit, proto věřím, že alespoň vy pochopíte, jak se matka naší škodice tloukla do hlavy, že dcérenku neuhlídala, banán jí za řevu (Verunčina) nevyrvala z ruky dokud byl ještě celý a nezabránila tím dalšímu ekl fleku v našem obydlí.

O shnilém jablku rostříklém na zdi v kuchyni, jež jsem na Vánoce hodila vztekle po psovi (ano, opět i přes zákaz někde jablko splašil a donesl mi ho domů), raději pomlčím. Aha, tak už je to venku. 6. lok 8o Už je to docela dlouhý co? 7. lokem dopiju skleničku a další si raději nalévat nebudu. Stejně už to nikdo nečte :lol: Nebo jo? Dobře, dáme přídavek.

Náš pes je asi 11letý kousek („asi“ proto, že je z útulku) a na nějaké rozverné batole nemá většinou náladu. Občas se ale uvolí a nechá zvídavou Verču dělat cokoliv se jí zachce. Hra po málem urvaných uších, vytrhaných chlupech na zádech a nafackování, končí zpravidla skokem na citlivé nádobíčko Pepíka, který v tu chvíli bez mrknutí oka vyskočí a letí se schovat hooodně daleko. Můžu vám říct, že jsem ráda, že nejsem náš pes. Že nemám chlupy na zádech.

Ale abych z Verči nedělala teroristku, většinou si Pepíka hladí, dělá malá malá, což ji neustále učím, a tak kolikrát k mé „potěše“ sklidí pár milujících smradlavých psích blízanců přes celej obličej. To když vidím, skáču po psovi šipku odkudkoliv. Manžel je tolerantnější, protože mu nějaká dobrá duše jednou řekla, že pes má v tlamě míň bakterií než člověk. Pes možná, ale náš Pepa stoprocentně ne. Vím, co do té huby pořád strká :poblion:

Minulý týden mi Verunka sežrala mýdlo. Třikrát. Koupelna je její oblíbené pole působnosti, odstranila jsem z něj tedy savo bez víčka (no prostě nevím, kde je, hledám ho už dlouho. Podezírám pudla a jeho schovky), dávám pozor na zavírání všech šamponů a odmočivší napálené hrnce ukrývám poctivě do vany - z podlahy. V koupelně Verunka působí už dlouho. Mýdla se nikdy nevšimla. Nevím, proč mě nenapadlo, že to dítě jednoho krásného dne přestane obdivovat tatínkovo head and shoulders a maminčiny čistící tampony na obličej a zakousne se s obdivem do toho krásného mazlavého kulatého zeleného mýdla. Já mýdla nesnáším. Přijdou mi nehygienická. Ale toleruji manželův zvyk mýdlem se mýt, protože jemu zase přijdou úplně debilní sprchové gely a mýdla tekutá.

A tak si tak vždy na té obrovské vaně mýdlo na okraji, kam dítě došáhne, je, a jedno odpoledne slyším ukrutný křik, následujícím po jééé a hééé (obdiv šaponů), letím tam a obrázek jak z grotesky. Kdyby zelené kousky Verča zrovna neflusala s odporem na zem, při pohledu na mýdlo třímané v ručičce bych si myslela, že Verunka pláče, protože jí zelenou slizskou věc ožraly myši. Ožrala ji ona. Výplach úst byl nekonečný. Ona řvala, já taky. Respektive ona brečela a já hlasitě hulákala (to aby mě slyšela) že se mýdlo nepapá a co jí to napadlo, pak ještě, že jsem kráva, že to mělo napadnout mě a vzápětí, že ty zoubky musíme vyčistit. Co následovalo, asi každému dojde. Jako bych stála opodál a celou tu komedii sledovala jako divák. Při pohledu na množící se pěnu v jejích ústech jsem začala nekontrolovatelně řvát smíchy. Verču to zarazilo a na chvíli zapomněla na tu jistě odpornou chuť.

Říkala jsem si, že se z toho maximálně poere, a uklidňovala se, že toho asi moc nesnědla (skládat kousky ze země a lepit je na zbylé mýdlo pro zjištění množství spolykaného, se mi nechtělo, ale odhadem nespolkla skoro nic). Aspoň že si mýdlo nevmasírovala do očí. O hodinu později se scéna s „jistě poučenou“ dceruškou opakovala. Už jsem nehulákala. Rovnou jsem přešla na huronský smích. Mýdlo jsem tedy s pochopením krátkodobé paměti 14měsíčního dítěte odložila na místo nedosažitelné a tatínka při příchodu domů poučila. Poučený tatínek ovšem krátkodou paměť zřejmě každé ráno snídá, proto se druhý den akce opakovala znovu. Potřetí! Tatínkově krátkodobé paměti jsem dala večer pár facek a na mýdlo si již všichni dáváme pořádného majzla. A jestli se porala? Ne! Zřejmě nakonec nespolkla vůbec nic, i když šance na tři celé pokusy měla velké :pankac:

Je čtvrt na 4 a já jdu spát. Možná. Nebo že bych si nalila další skleničku? :think: :mrgreen:

Hezký Nový rok, děvčátka! :hug:

Hodnotilo 8 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 31.12.11 10:25

Miru, nevím, jestli je ještě nutné psát, že je to zase paráda :potlesk: :mrgreen: :palec:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 31.12.11 10:28

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: řeknu ti jedno, nepij a choď místo toho spát :mrgreen:

 
bamba  31.12.11 11:15

Miru,tobě a celé rodince přeji hezkého silvestra a hooooooooooodně štěstí pohody a i hodně nových deníčků v roce 2012.Moc ráda je čtu,máš opravdu velký dar psaní.

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 31.12.11 11:53

miru.no já padám smíchy,takových krkolomných zážitků mám taky dost a koupelna byla dobrá i pro našeho syna.jednou byl hlídán dědou a to už nedopadlo výplachem mým,jako po tuhém mýdle,který statečně olizoval(náš tatík taky sbožnuje tuhá mýdla,ale přestala jsem je kupovat a ty co nosí a fasuje z práce,rovnou končí v kýblu,tak je dom nenosí už vůbec),ale výplachem v nemocnici,páč náš klučík narazil dědovi na prášky,naštěstí jsme dojeli do půl hodiny a nebyly rozložené :oops: :roll: :zed: od té doby chodím všude po tchýniným bytě a kontroluji,doma jsem byla poučená mýdlem.jak ale přimět tchýni,že nemá dávat pod dřez láhve se saponátem či savo tož nevím,říkám jí to už několik let :zed: :cert:

 
TessAg  31.12.11 12:03
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
JesterkaT
Povídálka 41 příspěvků 31.12.11 12:20

Úžasnej deníček :mrgreen:

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 31.12.11 12:28

ahoj......
ad1: prečo nemožes spať? je to preto, že ked sa maličká konečne uloží na nočný spánok, tak ty máš konečne volno a bol by hriech to krásne volno prespať?
ad2: malinka sa ti v noci budi pravidelne? vzdy ju prebalujes? uz je dost stara na to aby pokojne prespala celu noc ( s výnimkou zubkov, soplikovych a iných chorobkovych noci)
ad3:podla toho ako píšeš, je evidentne, že si inteligentná, že píšeš a vyjadruješ svoje myšlienky rada, rada si čítaš čo si napísala a máš radosť ak sa to páči aj iným .Možno by stálo za úvahu, začať písať malú knižku trebárs s nazvom „maminčiny zápisky“.
ad3: gratulujem ku krasnej zvedavej dcerenke

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 31.12.11 13:42

Miru :palec: :mrgreen: :mrgreen: Úplně vidím našeho ďáblíka :mrgreen: Koupelna je magické místo,tuhá mýdla naštěstí nevedeme,je mi jasné,jak by to dopadlo :mrgreen: Šampony a pod. jsou z dosahu,ovšem wc šťětka ne :mrgreen: …a jaká je to pochoutka :mrgreen: :poblion: :poblion: Jinak napodobování domácích mazlíčků je oblíbená disciplína všech batolátek ;) Naše dcérenka taky s oblibou klečí na čtyřech a „vyblemcává“ polévku,či něco jiného ,z talíře jazykem-jako Bejejééé!! /to je Beníček/.Před pár dny se s ním dělila o granule…a kupodivu ji snad i chutnaly :lol: Jinak -deníček super-jako vždy.Přeju /hlavně nám čtenářkám ;) /spoustu takových tvých parádních zápisků v dalším roce :kytka:

 
lulinka10
Ukecaná baba ;) 1579 příspěvků 31.12.11 14:43

Paráda, nemá to chybu paní spisovatelko :D Krásnou silvestrovskou oslavu přeji :P :lol: :lol: :mavam:

 
Slzička
Povídálka 29 příspěvků 31.12.11 15:15

Ahoj, i tobě přeji v novém roce hlavně hodně zdraví a ve tvém případě i nekončící plejádu parádních deníčků, které se čtou jedna báseň (trošku sobecké, že :-) ). A abych nezapomněla, přeji ti, aby se rekonstrukce posunula o pořádný kus vpřed :kytka: …

 
Bikis
Závislačka 4553 příspěvků 31.12.11 18:31

Miru, pecka!!! :mrgreen: :mrgreen: Skoro jako u nás doma, včetne terorizovaného psa :mrgreen: :pankac: . Mýdla sice nevedeme, ale koupelna je u nás taky č.1, akorát Zuzka se naučila otvírat zubama všechny sprcháče, šampony, krémy a mastičky a poctivě všechno ochutnává!! :roll: :mrgreen:

Příspěvek upraven 31.12.11 v 18:31

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 31.12.11 20:02

Mirus uz se tesim az budes popisovat druhej porod:D :lol:

 
sterezie  31.12.11 20:10

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jedno královské pobavení na závěr roku, dík :kytka:

 
rohlice
Kelišová 5438 příspěvků 31.12.11 20:25

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:
krásně napsaný :potlesk:
od tvých deníčků se nedá odtrhnout,čtu je vždycky jedním dechem :pankac: :palec:
taky přejí krásný a šťastný celý nový rok :kytka:

 
Silky123
Závislačka 3241 příspěvků 31.12.11 21:00

Páááni, to bylo krásný, děkuju :), po půl roce jsem se tak nenasmála jako teď.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 31.12.11 21:15

Děvčátka jsem moc ráda, že vás deníček potěšil. Popravdě, opilá jsem nebyla (Monny :P :mrgreen: :hug: ) pač pár loků se mnou neudělalo to co jsem si myslela že udělá :lol: Každopádně k jakémusi dokreslení deníčku se mi to hodilo :oops: :mrgreen:

Deníčková adminka mi opět vytřela zrak a vydala deníček jen pár hodin po mém odeslání. Vlastně jsem si myslela, že vyjde až po Novém roce :mrgreen: Deníčková adminko :pankac: :potlesk:

Tak tedy do toho Nového roku,a už jsem to tedy mnohokrát psala, ať se smůla lidem smolným zlomí v dobro a pohodu, a lidem, co měli letos pohodu, aby u ní zůstalo. A mějte se rádi! :srdce: :hug: :hug: :hug:

 
Pavouk
Echt Kelišová 9432 příspěvků 01.01.12 08:18
:potlesk: :mrgreen: :pankac:
 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 01.01.12 10:43

luxusní :mrgreen:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 10.06.13 07:46
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama