Norreen - Dny plynou III.

O životě
  • norreen
  • 22.01.04

Tak po delší odmlce všechny zdravím. Deníček s číslem II vyšel před vánocemi a najednou nic. Holt nebude vycházet tak moc pravidelně. Prostě to bude občasník. Tak bych mohla shrnout co se vlastně v období mezi deníček II a III všechno událo. A že toho bylo...

Například jsme si pořídili kočičku. Jmenuje se Jasmínka, jsou jí 4 měsíce a asi jsme si byli souzené. O její existenci jsem věděla už dřív. Když jsem v říjnu volala manželovi z nemocnice co se stalo, jeho první nápad byl zavolat kamarádce a říct jí o kotě (měla jich 6), ale rozmyslel si to. Před vánocema jsem já na stránce téhle kamarádky viděla fotku kotěte, které jí paní, která měla kotě zamluvené odmítla a tak jsem jí zavolala a kotě máme.

Vánoce a nový rok jsem prožila relativně v pohodě, jenom těsně před koncem roku jsem měla neuvěřitelnou touhu zabít manžela. Měl jediný úkol - zaplatit fakturu za připojení k internetu a výsledkem bylo to, že jsem byla doma 14 dní bez připojení.

A co přinesl nový rok? Přece velkou naději na to že bude líp.
Hned jak dorazila první menstruace po novém roce, tak jsem se objednala k doktorům. A mezitím mi přišla dodatečná propouštěcí zpráva. Takže problém byl v zánětu. Takže odběry na kompletní vyšetření, jestli někde není schované nějaké ložisko. V březnu mě čeká genetika, taky jsem měla jít na krevní odběry, ale mezitím nade mnou vyhráli bacili a tak nacpaná práškama nemá smysl abych na krev chodila. No jak bude všechno to vyšetření pokračovat dám určitě vědět.

Původně jsem v tomhle deníčku chtěla probrat hubnutí po vánocích, ale přece jenom si tohle téma nechám na později a vrátím se k WC obrázkům. Opravdu mě tahle technika chytla. Je to skutečně skvělé i pro ty méně šikovné, ke kterým se řadím a nestydím se za to. Vždyť z výtvarné výchovy jsem dostávala za 2 jen proto aby mi učitelka nekazila vyznamenání ale i tu 3 jsem dostala. Prostě já a ruční práce nikdy moc dohromady nešlo. Ale když jsem se pustila do vánoční výzdoby touhle metodou tak jsem ze všech stran poslouchala chválu jak jsem šikovná a jak je to krásný. A přiznávám se, že jsem to poslouchala ráda a kdo taky není rád, když ho někdo chválí. Kamarádka mě zásobuje spoustou předloh a i různých jiných nápadů, ale o těch někdy příště.
Já jsem se rozhodla že se pustím do další výzdoby pomocí WA. Začla jsem vyrábět kytičky. Z drátku si vyrobím očko, které vyplním barvou a po zachnutí tvaruju do kytičky. Ja stonek funguje naprosto skvěle špejle omotoaná zeleným krepákem. Vypadá to taky docela dobře. Jak budou fotky tak je dám do fotogalerie. A jestli máte nějaký další tip, tak sem s ním.

Přeju všem jenom samé fajn dny…
Marti

Hodnotilo 1 lidí. Score 1.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 22.01.04 07:26

Ahoj Marti,

tak jsi si konečně na nás udělala chvilku času :-DDD …Je prima, že se vám doma svátky povedly. A Jasmínka je krásné jméno - musíš nám ten svůj vánoční dáreček více popsat :-) Jakpak vypadá ta tvoje kočička?
Na manžílka se už nezlob - to jsou prostě ti naši milovaní mužští - určitě byl velice zaneprazdněný, takže se k platbě fakturky prostě nedostal :-)))))
A k domácímu kutilství - no já zase naopak vždu strašně ráda malovala. Přiznám se, že WC mě zatím moc neoslovilo, ale ani jsem to ještě nezkoušela. Já třeba moc ráda pletu a vyšívám křížkovým stehem. Takže je mi jasné, jakou radost ti to dělá, když se něco povede. :-)))) Tak si představ, jak jsem se čertila, když jsem konečně dovyšívala bílý ubrus a naše zlatá čubinka mi ho poťapkala bahnem, které ani za nic nemůžu dostat dolů. Vyšívala jsem ho asi rok!!!!! Byla k zkousnutí. :-) No to já jen tak naokraj. :-)))))

Přeji i tobě krásné dny a ať ti to rychle utíká
Tanina a Julinka 23tt

 
fantagiro
Kecalka 401 příspěvků 22.01.04 09:12

No ahojkýýý Marti,

už jsem si říkala co je s tebou. Nikde v deníčkách jsi nebyla a ani na chatu. Už mi chyběl ten tvůj věčný humor :-)))) Tak doufám, že se brzo sejdeme na chatíku a pokecáme.

Moc držím palečky, aby jsi byla ok a v září se mohla pustit do snaženíčka a tentokrát odejít z Motola s nááádherným miminkem v náruči :-))

Jinak s tou výzdobou WC . Jsi fakt šikula. Jen mi trvalo než mi to došlo - nebo jsi mi to spíš musela objasnit. Protože já vyklepaná z Vánoc a pak jsem se od tebe dozvědala , že dělám i výzdobu WC: tak jsem si říkala, že jsem asi hodně pozadu, když už lidé dělají i výzdobu záchodu :-)) Hele , ale blondýna nejsem :-)))) Jen mě nenapadlo, že je to tohle :-))))

Tak se měj krásně

Pááá Fantagiro

 
Norreen
Kecalka 175 příspěvků 22.01.04 10:53

Tak holčinky zdravím
Fantagiro - mě když kamarádky sdělili že každá má doma svojí wc :,-(u, tak jsem si původně myslela že má každá vlastní štětku na wc rozdílnou od rodiny, tak si z toho nic nedělej.

Tanino - Julinka je krásný jméno. Tak ať už je jenom pohoda. Jo a ty patříš mezi ty šikovné lidičky. Já ne, proto mi tyhle techniky učarovali. Teď si chci ještě zkusit decoupage.

No a naše Jasmínka - je to klasická mouratá kočička, ale základní barva je stříbrná a černé mourování. Je to nejmladší kočička z vrhu a tak co jí chybí na síle to nepostrádá na drzosti. Miluje šimrání za ouškama a momentálně si našla nejúžasnější místo ke chrupkání - žehlicí prkno. Teda pokud mi nezaleze na počítač. To je taky veselo.
Všechny zdravím
 Marti

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 22.01.04 14:56

Ahojyk Marit, moc držím aplečky aby doktůrci našli ten správný postup na tvůj zánět a byla sji brzo v pořádku. I na další vyšetření budu držet palečky :-))))
Připojuju se tady k trubkám trubkovitým - nevím co jsou WC obrázky????????????
Jinak pletu, vyšívám - teda Táninko to msuí být k vzteku s tvým ubrusem, asi by mě kleplo.
A teď mám chuť zkusit malovat na hedvábí a s mojí 10ti letou neteří se chystáme batikovat. Kdysi jsem jí ušila i šatičky na barbínya řeknu vám to byla síla šít ty pidioblečky. No kdyby měl někdo zájem mám is pidistřihy a pidi předlohy :-DDDD

Mějte se moc krásně a výtvarným pracem zdra Maru

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.01.04 19:03

Ahojdá Marti!

Přeji, ať doktůrci vyženou z tělíčka všechno, co tam nepatří a pak alou na to:)

WC obrázky? Taky jsem docela nechápala, ale podle kytiček jsem pochopila, že myslíš ty sloupávací barvy. Nebo ne? Já mám na okně jednoho šnečka, v koupelně rybičku a husu chi chi a taky jsem se pokusila o kytičku. Na druhou mám nachystaná očka už asi půl roku:)

Tak se měj krásně a pohlaď za mě Jasmínku

pá Montička

 
Jity
Stálice 51 příspěvků 29.01.04 08:41

Ahoj Marti,
zdravím po delší odmlce. Byla jsem na služebce a pak bylo potřeba v práci dodělat spoustu věcí:-)), takže jsempouze jen všechno četla a četla a nepsala…
Ta kytička v galerii je skvělá, na toto jsem si ještě netroufla, ale určitě vyzkouším pár WC obrázků až dokončím úklid v bytě. V pondělí jsme se totiž konečně přestěhovali a tak jsou všude hromady a hromady a krabice atd.
Ale teď k tomu, co jsem našla na netu. Moc hezké knížečky o různých technikách vydává toto ńakladatelství http://www.anagramsro.cz/?…. Inspirovala mě tím kamarádka, která pro své dětičky vždycky vytvoří něco z papíru)) a vypadá to moc a moc hezky a říká, že je to úplně jdenoduché, že to dělá přesně podle knížek s návody. Tak jsem se hned jala najít, kde ty návody vlastně bere :-)) a vypadá to, že mají nejen rady, co z papírem,ale i jiné:-))…, tak určitě něco vyzkouším.
Přidávám ještě jeden tip na věcičku, ze které jsem úplně ujetá:-)). Pokud můžete jako já čerstvý křupavý chlebíček, tak si kupte domácí pekárničku. Já o ní dlouho přemýšlela a nakonec jsme si ji nechali nadělit od Ježíška:-)) Je to super věc. Pokud bude zájem, tak více popíšu a přidám své zkušenosti. Pekárnu jsme koupili jednu z těch levnějších (když jsme si ji vybírali, tak byly snad jen na netu), teď jsem zjistila, že je prodává i Carrefour a Globus - asi trh začal reagovat :-)) - v cizině je to celkem standardní typ spotřebiče, jen u nás to zatím noho lidí nevyužívá, ale ty dobroty za to stojí :-)))))!!!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama