Nové, další rodinné cíle

Snažení

A je to zase tady. :)

Kouká na mašinky :-)

Frajerka :-D

:-*
2 komentáře

:-***

:-)

Aničce je rok a třičtvrtě, není to ten uzlíček, co sotva pohnul ručičkou nožičkou, už je to malá parádnice. :srdce: Už se nebudí 6-8× za noc (jen 1-2×), nemusím jí lítat za prďolkou a hlídat, kde co na sebe svrhne, kde na co upadne, prostě za ní pořád lítat. Naučila se trochu samostatnosti – vychvaluji do nebes, že si v klidu mohu uvařit a vypít kávu, osprchovat se, umýt nádobí nebo si vyčistit zuby, aniž by mi visela na ruce či noze (ovšem teda na záchodě mi asistuje neustále ;-) ).

Jak bych vlastně tu dobu shrnula? Po porodu jsem sice byla ze všeho hrozně vyplašená, nicméně Anička byla úžasná od začátku – plakala jen pokud jí bolelo bříško. V noci se tedy budila co 2 hodiny, časem i co hodinu (každou noc), takže spinká se mnou v posteli. Bylo to pro mě lepší, nemusela jsem pořád k postýlce, jen jsem si ji otočila na druhý bok k prsu. Napila se a spaly jsme dál – nebojte, jak lehnu, tak se vzbudím a mám šíleně lehké spaní. ;-) Takže jako novorozenec byla Anička skvělá.

Další etapa pro mě byla teda hodně – lezení, stoupání, začátky chození – za ten rok jsem zestárla asi o padesát let…Do toho Anička nechtěla být ani chvilku sama, takže jsem byla pořád u ní nebo jsem jí nosila po celém bytě a domácí práce dělala s ní v ruce. Co nešlo, tak když spinkala. Ale má to i své plusy – strašně brzy si začala nosit binec do koše, lahvičky od vypitého pití a nádobí po jídle na linku. Dokonce na mě houkala, jako že to mám hned umýt. Když se něco vysype, hned mi nosí košťátko, umývá stolky, utírá prach, no komedie. :mrgreen:

Poslední měsíce jsou fantastický. :palec: Jediné, co bych nám vytkla (mě? ), že si ji v noci ještě beru k sobě do postele – mezi druhou a pátou ráno se v postýlce vzbudí a chce ke mně, zatím se mi nepodařilo přijít na způsob, jak jí v postýlce udržet, aniž bych jí nechala vyřvat – to prostě dělat nebudu. Nicméně jí o prázdninách budeme dělat pokojíček, jsem zvědavá, co to s ní udělá. ;-)

Konečně mám i trochu času na sebe a můžu v klidu dělat domácí práce, vařit. Buď si Anička dělá zatím něco svého a já na ni jen občas juknu nebo to dělá také – vaří, vysává svým vysavačem. Když se líčím, líčí se taky, což by tedy zrovna nemusela, protože jde pak většinou rovnou pod vodu. atd. Rozumíme si. :-)

Z toho mám strašnou radost – i když se neumí většinou vyjádřit slovy, každý posunek a většinu její batolecí mluvy pochopím správně. :-) A moc mě těší, že ona chápe, co se po ní chce, o čem se zrovna mluví. Je chápavá, milá, roztomilá, strašně srdečná. Vychválila bych jí do nebes, jako každá máma své dítě. :srdce:

No, co jsem vlastně chtěla říct? Přichází čas „pokouknout“ se Aničce po sourozenci. ;-) Manžel se na něj cítil samozřejmě hned po šestinedělí, já ne… Jo, ten rok byl šílený (jasně, si stěžuji…), ale už je to bezva. :-) Jsem šťastná ženská se skvělým chlapem a dokonale úžasnou dcerkou. O prázdninách se s manželem začneme snažit. Mám i vlastně tříletou mateřskou, takže bych akorát navázala. Kdyby to vyšlo, tak bych navázala dříve. Myslím, že teď už to půjde dobře s Aničkou, která mi už nevisí na té většinou pravé noze. ;-) Ještě před pár měsíci bych do toho šla s neurózou, dnes už jsem klidná. Anička bude určitě bezvadná ségra, :-)A snad bude mít ze sourozenečka radost.

Takže jaké jsou teď naše cíle? Aničce udělat krásný pokojíček, ve kterém se bude cítit dobře, naučit jí tam spinkat bez řevu a pláče a pustit se do dalšího miminka. :-)

Děkuji Vám za čas a držte nám pěsti. :mavam:

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30684 příspěvků 2 inzeráty 16.06.13 00:37

Miru, super! At se dari a brzo chovas dalsi prdelku nebo kudrnace:-)

 
tangerine  16.06.13 02:00

:srdce: Hurá do toho! :srdce:

 
Maneli
Závislačka 3941 příspěvků 16.06.13 07:49

Krásný :palec:. Přeju, ať brzo objevíš opět ty úžasný dvě čárky na testu :hug:.

 
Mína13
Generální žvanilka 20807 příspěvků 16.06.13 08:51

Tak ať se brzy zadaří :hug: :hug: :hug:

PS: Anička je překrásná :srdce:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 16.06.13 11:49

Moc hezký deníček :palec: Odstavec o etapě lezení-stoupaní-chození jako bych psala já sama akorát, že to ještě nemám za sebou ale právě to žiju :D Bylo hezký si přěčíst, že to taky pomine :lol: Kždopádně vám přeju, ať se vaše rodinné cíle naplní tak jak si to přejete :kytka:
PS: Anička je fešanda :palec:

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 16.06.13 11:53

Moc hezký deníček. Anička je moc šikovná. My dělaly dceři pokojíček ve dvouch letech a koupily jí velkou postel (do budouctna už) byla moc ráda, ikdyž někdy přišla spát k nám :D :D Se sourozencem jsem čekala až půjde do školky, ale pořád se nedaří :( Tak vám přeji ať se brzo zadaří :hug: :mavam:

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 16.06.13 12:50

Holky moc děkuji,papaja21 - ať se brzy podaří :hug:
Skytafka - pomine, neboj :lol: :hug:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 16.06.13 13:40

Moc hezký deníček :lol: Hodně moc štěstíčka ať se brzo zadaří :hug:

 
Anik6
Závislačka 3663 příspěvků 16.06.13 14:03

Hezky denicek, s Vojtou jsme to meli stejny a do ted mame, tak jako ty. akorat ten sourozenec mi uz tuka v brisku :-) preji at se brzy zadari!

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 16.06.13 19:55

Držím pěsti:-). A přeji Ti, abys zažívala do budoucna ty krásné chvíle, kdy sleduješ své děti, jak si hraji, jsou si kamarády, kují pikle…

 
Mall
Povídálka 19 příspěvků 16.06.13 21:12

Jestli chceš Aničku naučit pokojně celou noc spinkat na svém vyzkoušej knihu „Každé dítě může dobře spát“- mě u obou dětí zachránila život. Vstávala jsem i 11× za noc a během tří dnů spinkali celou noc (ne u mě na prsu, ale v postýlce) :mavam:

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 17.06.13 11:09

@Mall díky, už jsem o ní slyšela, no teď se pár dní budí v noci jen jednou (ale teda chce stejně ke mě), asi knihu pořídím ;)

 
Mall
Povídálka 19 příspěvků 17.06.13 20:52

Jj je to dobrá investice- a určitě ji využiješ i u druhoroze­né(ho) :palec:

 
olejnice
Závislačka 4966 příspěvků 19.06.13 09:32

Miru, moc hezký! Držím palce, ať má Anička brzy parťáka. Bude z ní určitě skvělá ségra a velká pomocnice.

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 21.06.13 20:52

Díky holky :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama