Nové snažilky 16.díl :

Snažení

Milé nové snažilky i těhulky i skorosnažilky, už asi týden se chystám na to, že bych měla o sobě dát vědět, ale nějak chyběla chuť nebo snad odvaha.....?? Název tohoto deníčku měl před týdnem znít „Jak jsme zjistili, že jsme neplodní, ale měly jste tu takovou dobrou náladu, nové těhulky přibývají, což je super, takže jsem sem nechtěla zatahovat chmury. K snažení o milého potomka to ale bohužel patří. Ze statistik vyplývá, že každé páté těhotenství končí potratem, z toho valná většina jako zamlklé těhotenství v prvním trimestru.

Tuto smutnou záležitost mají některé z vás již za sebou a je to obrovská zátěž pro psychiku, ale alespoň víte, že je to normální a že znova otěhotnět nebude problém. Asi 15% párů se u nás potýká s neplodností, jejíž příčiny jsou více či méně závažné a jediným řešením je umělé oplodnění, aneb pokus nás lidí oblafnout přírodu a mít mimíska s milovaným člověkem. Každá ze snažilek sníme o tom, až jednoho rána počůráme ten směšný papírek, který řekne, že jsme 2v1.

Příčiny neplodnosti může být mnoho.
Dříve se většinou považovala neplodnost za otázku ženskou a i dneska se nejdříve vyšetřuje žena - zda probíhá ovulace, zda jsou průchodné vejcovody, zda jsou cykly hormonálně v pořádku (zda je dostatečně dlouhá luteální fáze, dostatečná funkce žlutého tělíska, vyloučení problémů se štítnou žlázou atd.)
K nastartování ovulace se u nás většinou používá hormonální stimulace ve formě léků (většinou clostylbegyt), který se užívá několik dnů v první části cyklu - lékař by měl po dobu léčby kontrolovat růst folikul, aby se vyloučila nežádoucí reakce = vytvoření velkého počtu folikulů, z nichž ovšem žádný nedosáhne zralosti (potencionální nebezpečí cyst, které pak zase mohou negativně hormonálně ovlivňovat cyklus…). Po úspěšné stimulaci, kdy 1 dominantní folikul doroste velikosti zhruba 2cm, může lékař injekcí zajistit hormonální impuls pro uvolnění vajíčka (pregnyl apod.), nebo se nechá ovulaci volný průběh a lékař pouze upozorní snažilku na brzkou ovulaci. Následně se v luteální fázi případnému těhotenství napomáhá hormonálně k udržení (u nás většinou utrogestanem).
Pokud je tato první „štace" neúspěšná a nebo pokud je problém i na straně potencionálního otce, podstupuje se většinou IVI - inseminace. Do těla ženy je po stimulaci zavedeno sperma - spermiím se ulehčuje to dlouhé putování za vajíčkem.
K zprůchodnění vejcovodů se provádí tzv. laparoskopie, ke které najdete hodně diskuzí i na tomto serveru.
Další variantou je dárcovství oocytů. Ženy, které bohužel nemají k dispozici vlastní vajíčka, mohou přijmout vajíčko dárkyně, které je oplodněno spermiemi partnera a donosit tak zdravé dítě.

Dnes je již všeobecně známo, že neplodnost se 50% na 50% týká i mužů. Příčiny jsou nejrůznější - od špatného životního stylu, přes vrozené problémy až po úrazy v dětství či dospělosti. Mužská problematika je rovněž hodně rozsáhlá a někteří muži opravdu špatně nesou, pokud musí jít na spermiogram, ale pro normálního chlapa se zdravým sebevědomím by to neměl být problém a miminko je vždy záležitost DVOU. Krapet odstrašující je, že zatímco ve 30.letech 20.století za normál považovalo 60mil.spermií/ml, v současnosti se za uspokojující považuje 20mil/ml. Vypadá to, že nás příroda začíná jako druh trošku selektovat, či co…mrška!!!
Na spermiogramu se zkoumá počet, vzhled a pohyblivost spermií. Dle kvality ejakulátu se párům doporučí inseminace nebo rovnou IVF (mimotělní oplodnění oocytů a následné zavedení několikadenních embryí do dělohy snažilky). Někdy je to bohužel tak, že i přes všechny pokusy lékařů, se přírodu prostě nepodaří obelstít - úspěšnost umělého oplodnění je stejná jak u přirozeného početí. Zhruba 25-30%. Po neúspěšném pokusu se další stimulace opakuje po 3 cyklech. Navíc je zde i stejně velká/malá pravděpodobnost, že těhu zamlkne, jako u přirozeného otěhotnění. Často párům pomůže i fakt, že se na otěhotnění přestanou soustředit a zadaří se přirozeně. I např.5% šance na přirozené početí je prostě šance, akorát to chce bezpočet víc pokusů než u zdravých párů. Jakkoliv to už je, IVF je velká naděje pro páry, kterým se z různých důvodů nedaří (absence sexu se nepočítá J - no jo, černý humor, ale můžu si ho dovolit). Téma je to opravdu rozsáhlé a hodně informací najdete na www.neplodnost.cz

Před měsícem jsme zjistili, že moje milovaná tříčtvrtina trpí azoospermií. Znamená to, že nemá v ejakuláte žádné spermie. Příčina může být buď vrozená - chybí zárodky spermií vůbec anebo získaná - z nějakého důvodu, jsou ucpány kanálky, kterými se spermije dostávají do močové trubice. To se může stát třeba úrazem nebo zánětem po úderu do „nepatřičných míst" a dotyčný muž to nemusí ani zaznamenat. Je to opravdu síla, kdo z kluků nedostal někdy balónem, tam kam neměl…
Další variantou může být pozdní sestoupení varlat do šourku. Dříve se říkalo, že by to mělo být do 7.roku dítěte, dneska už je to do 2. roku dítěte!! Dlouhodobé uložení varlat v břišní dutině, kde je větší teplo než v šourku, je pro zárodky spermií nedobré.
Nevíme, z jakého důvodu to potkalo nás. Navíc to byl pouze 1 odběr a někdy se může stát, že spermií je málo a shlukují se a pak je prostě při klasickém šoupnutí pod mikroskop nenajdou. Tomu ale nevěříme, jelikož tonoucí se stébla chytá a tak počítáme se složitější variantou. Pokud není genetický problém, tak je možno operačně odebrat část tkáně a vybrat z nich spermie, které sice laicky řečeno „nemají ocásky", ale geneticky jsou plnohodnotné ,takže se mohou použít pro umělé oplodnění (IVF+ ICSI = spermie je vpravena jehlou přímo do vajíčka). Zhruba za 10 dnů jdeme do CAR, kde už budou naše výsledky genetických testů a hormonální profil, abychom se domluvili na dalším postupu. Specialistů na mužskou neplodnost (andrologové) není u nás v republice ani 10. Čekací doba na objednání je asi 2 měsíce. Tato operace samozřejmě není hrazena pojišťovnou. Jakkoliv se snažíme procedury urychlit, tak pokud budeme mít štěstí v neštěstí, tak 1.pokus nás čeká někdy v srpnu, možná v září…a pak zase za 3 měsíce…a pak zase. Myšlence na dárcovství semene nebo adopci se zatím nevěnujem, k tomu musí člověk dospět a my jsme teprve na začátku cesty… A doufáme, že trpělivost růže přináší.
Vypadá to, že já jsem zcela zdravá, takže jsem souhlasila s dárcovstvím oocytů. Kvůli tomu mi dělali i důkladnější genetické testy. Záleží ovšem na tom, jak budu reagovat na stimulaci..... ale to je zatím hudba budoucnosti.
Omlouvám, se za dlouhý deníček, ale i tak jsem napsala asi 1/3 toho, co teď mám v hlavě, jsem jak chodící encyklopedie…JJ Doufám, že jsem vás moc pochmurně nenaladila, protože to jsem rozhodně neměla v úmyslu a ani už se tak necítím, jakkoliv náročné to na psychiku je. Někdo tu špatnou část statistik prostě vyplňovat musí. Jsem ráda, že to tolika holkám vychází de facto hned, protože ani půl roku není prostě žádná dlouhá doba..... každopádně já jsem ráda, že jsme nečekali třeba rok, ale jen 5 měsíců, aby nám pak řekli, že to přirozenou cestou stejně nikdy nešlo…
Snažilkám přeju krásné snažení, předsnažilkám krásné „nacvičování" a těhulkám pohodové těhotenství.


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
Mischina
Kecalka 175 příspěvků 15.06.05 13:21

Cami,
zajímavej deníček :)) Jsem tu první :)

 
Denda
Povídálka 50 příspěvků 15.06.05 13:23

Jeeeej holky, to som fakt prva tak to som necakala, no nic idem rychlo citat.
CAMI-klobuk dole-encyklopedia je suvix :-)

 
Denda
Povídálka 50 příspěvků 15.06.05 13:39

CAMI- to co sa Vam stalo mi je luto, no je dobre, ze ste to zistili uz teraz, ako este tak dlho sa snazit, cakat, cakat, smutit a nic. I ja mam obcas strach, co ked nie je s nami nieco v poriadku i ked sa snazime len od zaciatku roka, ci i mi nebudeme mat problem. Moj priatel je odomna o 11 rokov starsi a keby to nestacilo, ked som bol mensia spadla som na kovove lesenie prave tam.:-/ Lekari vtedy vraveli i ked som velmi krvacala, ze to bude ok, no ked sa nam mimi dokonca letnych prazdnin nepodari idem za svojim gyn. a necham najprv seba a potom priatela vysetrit. Snazilky tak ktora bude hlasit // ako prva kedy testuje?

 
Denda
Povídálka 50 příspěvků 15.06.05 13:39

CAMI- to co sa Vam stalo mi je luto, no je dobre, ze ste to zistili uz teraz, ako este tak dlho sa snazit, cakat, cakat, smutit a nic. I ja mam obcas strach, co ked nie je s nami nieco v poriadku i ked sa snazime len od zaciatku roka, ci i mi nebudeme mat problem. Moj priatel je odomna o 11 rokov starsi a keby to nestacilo, ked som bol mensia spadla som na kovove lesenie prave tam.:-/ Lekari vtedy vraveli i ked som velmi krvacala, ze to bude ok, no ked sa nam mimi dokonca letnych prazdnin nepodari idem za svojim gyn. a necham najprv seba a potom priatela vysetrit. Snazilky, tak ktora bude hlasit // ako prva kedy testujete?

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 15.06.05 13:40

Mila Cami,
dekuji ti za denicek. Vubec nevim, co bych ti mela napsat. Je mi to lito, ze vam lekari stanovili takovouto diagnozu, ale urcite se to povede tou cestou, kterou jsi tu popisovala. Z tveho denicku cisi prese vsechno optimismus, mas smysl pro humor, nadhled a pozitivni pohled do budoucna.
Preji tobe a manzelovi brzke radovani z // na testu, vase snazeni zacne v srpnu, to uz je za par, pamatujes, jak vzdycky prazdniny rychle utekly? Tak stejne rychle to utece a vy se budete radovat z uspechu. Moc ti to preju, opravdu moc…
 Nicolb

 
Denda
Povídálka 50 příspěvků 15.06.05 13:42

UPPSS, zadarilo sa to poslat 2× pardon. Chybycka sa vloudila. :-)

 
grizley
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 15.06.05 13:44

Cami,

moc zajímavý deníček i když trochu pochmurné téma. Přeju tobě i „tvojí tříčtvrtině“ pevné nervy a hodně štěstí.

Stejně na tom něco bude, že dřív to šlo nějak jednodušeji. Moc zajímavá je ta informace o počtu spermií.

Zdravím všechny a jdu pracovat (i když se mi moc nechce :))

Grizley

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 15.06.05 13:45

Holky ten nový název deníčku byl JAK PŘELSTíT PŘíRODU , ale nějak se tam ten název nezobrazil, nevím proč…
 Cami

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 15.06.05 13:54

Ahoj Cami - nemas se vuebc za co omlouvat, napsala jsi to moc pekne. Na me zadne nejake chmury nejdou, teda jenom z toho, ze budete mit takovou dlouhou cestu k miminku. Ale je dobre, ze jste to zjistili uz ted, protoze dozvedet se tohle treba po 4 letech snazeni, myslim by bylo horsi. mas pravdu, my co jsme otehotnely do pul roku, muzeme byt velmi rady. Ale abych ti rekla pravdu, ja mela taky pekny strach, jestli se povede nebo ne. Uz jsem to tu nekde psala, pred 4 rokama mi doktori rekli po operaci, ze mam do roka otehotnet, ze by pak mohl byt problem. a co jsem cetla diskuze o cystach na vajecnicich, ktere jsem mela, tak se to moc holkam nedari :( Nastesti se me to podarilo.
Z denicku uplne cisi, jakou mate oba silu. Je skoda, ze to pojistovny neplati, jako kdyby za to ten dany mohl, vid? Takze hlavu vzhuru a zkousejte a zkousejte :) Pujdete jeste na dalsi odber? Treba by v tom dalsim uz nejaky ty mrsky mohly byt :) Drzim vam obema palce a posilam nejakou tu silu na zvladnuti problemu :)
Snad pochopis, co tim vsim chtel basnik (já) rict :) Bamla

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 15.06.05 13:55

A já ještě píšu do starého denníčku, takže doplňuji seznámek:)

TP= termín porodu
TS=termín snažení od měsíc/rok
//=čekatelky na //

Nové těhulky dle TP:16

Metelka-1968/ČL/TP 30.9.2005/holčička
Sophie-1976/Menorca/TP 29.11.2005/kluk
Yasmin-1980/Praha/TP 3.12.2005
Majki-1978/Žatec/TP 13.12.2005
VeronikaR-TP 17.12.2005
Ally-1978/TP 21.12.2005
Nicol-1976/Hradec Králové/TP 25.12.2005
Mikis-1979/Olomouc/TP 26.12.2005
Berča-1979/u Roudnice n.L./TP 27.12.2005
Bubinka-1974/Kolín/TP 3.1.2006
Tobia-1977/Praha/TP 6.1.2006
Daja-1977/Praha/TP 7.1.2006
Katouch-1979/Jedovnice/TP 28.1.2006
Bamla-1979/Praha/TP 16.2.2006
Jarka-1979/Domažlice/TP 16.2.2006
Marketkaa-1984/Praha/TP 19.2.2006

Nové snažilky:29

Anina-1977/Praha/TS 6/05 MS 17.6.
Azeretka-1978/Hradec Králové/TS 11/04
Bedrunka-1978/Jablonec n.N./TS 4/05
Berun-1981/Praha/TS 5/05 MS 20.6.

Berunda-1976/Jilemnice/MS 18.6.
Cami-1975/Praha/TS 12/04
Daria-1978/Český Těšín/TS 05/04
Denda-1980/BA/TS 1/05 MS 19.6.

Elen-1979/Tábor/TS 12/04 MS 6.7.
Gigi-1975/Praha/TS 4/05
Grizley-1978/Mladá Boeslav/TS 2/05
Handule-1975/TS 4/05
Jankaa-1977/Praha/TS 6/05 MS 28.6.
Katyy-1981/TS 10/04/Svatba 24.9.2005
Kafka-1978/Čelákovice/TS 5/04 MS 21.6.
Konvalinka-1975/Kolín MS 19.6.

LindaK-1979/Domažlice/TS 3/04
Lendulin-1974/Praha/TS 10/04
Lucie2507-1979/Ostrava/TS 4/03
Mischina-1980/Brno/TS 5/05
Monina-1976/Ostrava/TS 2/05
Medka-1977/Praha/TS 1/05 MS 22.6.
Nothing-1980/Česká Lípa
Polarka-1978/TS 4/05
Sofy-1978/BA/TS 5/04 MS 22.6.

Sisa2-1978/BA/TS 3/05
Tulipanek-1977/Tachov/TS 11/04
Vïki25-1979/Klatovy/TS 7/04
Zuzzi-1976/Plzeň/TS 2/05 MS 20.6

Předsnažilky:9
Elda-1979/Jižní Morava/1dítě/TS 9/05
Ifule-1975/Praha/TS 12/05
Juliska-1977/Praha/USA TS 12/05
Kaila-1981/Přerov
Matiee-1978/Praha/TS 10/05 svatba 17.6.!!!
Nikka-1971/Olomouc/TS 7/05
Pralinka-1978/Havlíčkův Brod/TS 11/05
Verunka-1981/Tábor
Zuzzanka-1980/Hradec Králové/TS 12/05 svatba 9/05

 
Sofy
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 15.06.05 14:00

Cami, denníček, tvoja prvotina sa vydaril.Dúfam, že návšteva u Dr. dopadne dobre so šťastným výsledkom.Ja už behám po Dr.tri mesiace a za dva týždne začínam so stimuláciou Clostilbegytom tak snáď to po 14 mesiacoch neúspechu konečne prinesie očakávaný výsledok.

BERUN, teraz som bola v banke a oni po mne chcú strašné údaje ako: názov tvojho účtu, presnú adresu a nejaké I…(neviem čo) číslo, keďže to je zahraničná banka, takže tak,brrrrr.Napíš mi to do SZ,dík.

SISA2, kde pracuješ v Ba a kde sa najčastejšie zdržiavaš v rámci zábavy?možno chodíme ne rovnaké miesta.

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 15.06.05 14:11

A teď k denníčku:
CAMI: Mrzí mě k jaké diagnóze doktoři dospěli, ale jistota je asi opravdu lepší, nežli neúspěšné snažení které trvá měsíce, takhle je alespoň velká šance že se s pomocí Dr. všechno obrátí v dobré-tedy v to, že budeš mít vysněné miminko. Občas se podívám do Zebřičkového denníčku a těch příběhů tam je tolik, že je to až neuvěřitelně děsivé…jaký velký problém začíná početí zdravého potomka být. Moc vám držím palečky srpen, září to už je nedaleko, a třeba se právě ještě předtím, než půjdete za Doktory zadaří..5% procent opravdu není zase tak málo!!! Díky za tvůj denníček, opravdu, všem co se zadaří mimi do půl roku, se dá gratulovat, je to štěstí, kterého je třeba si moc a moc považovat.

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 15.06.05 14:12

holky tehulky,
muzu se vas zeptat? Ja totiz desne hreju :) teda manza se me smeje, ze primo topim :) no proste ma pokozka je porad celkem hodne tepla, ale pritom horecku, zvysenou teplotu, nemam. Mam normalnich 36,5. A je mne zima, coz normalne nebyva :( nevite proc? Diky Bamla

 
Kubula
Kecalka 195 příspěvků 15.06.05 14:19

Ahoj Berun,
posílám informace do tvého seznámku ;o)

Nové snažilky, Kubula-1976/TS 10/04

 
Anonymní  15.06.05 14:20

Cami - moc hezky jsi to vsechno popsala. Je mi to lito, ale verim, ze oba vsechno zvladnete na jednicku a prirodu preperete! A take jste meli stesti, ze se na pricinu nezdaru prislo tak brzy, sice vsichni tvrdi, ze rok snazeni je zcela normalni, ale jak vidime, tak nekdy to byva zbytecny rok cekani a nervovani.
Berun - kez bys mela pravdu s tema // carkama v seznamku :) Mozna by bylo lepsi psat poznamku test (testovani), aby se to treba nejak nezakriklo :). Ja vim, ze pokud se zadarilo, tak uz se fazolka zavrtava a pokud ne tak uz to tedka tezko zmenim :) ale takhle uz to vypada hoodne nadejne a pak bude velikananske zklamani - ale to bude samozrejme i bez tve poznamky, takze to ber prosim Te jako moje blaboleni......
 Medka

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 15.06.05 14:25

CAMI - velmi ma mrzi, ako to dopadlo, stale som pri citani dufala, ze to bude mat happy end. neviem, co k tomu napisat, v kazdom pripade, ako uz pisala nicol, posobis optimisticky a to je hrozne dolezite, mozno to nakoniec este vsetko dobre dopadne. drzim palceky!!! a taktiez je samoska dobre, ze to dr. zistili uz teraz a nie po x-mesiacoch neuspesneho snazenia.
teda holky, to uz aby sme sa fakt tesili, ked sa nam v +-6 mesiacoch podari otehotniet…

SOFY - robim pri figare, v areali VUZ. no a co sa zabavy tyka, tak to je rozne. vacsinou chodime len tak niekam do mesta posediet (piano bar), diskoteky uz u mna nehrozia. a ozaj, byvam v petrzalke pri drazdiaku. kade sa pohybujes ty??
to cislo, co potrebujes kvoli prevodu do zahranicia sa vola IBAN kod, neviem k ktorej banke mas ucet, ale cez TB mozes ratat priblizne s 300sk poplatkom za prevod do zahranicia…

JARKA - oficialne este raz gratulujem k //!!!!! a tiez poriadne prskaj tehubacily, aby sme sa vsetky nakazili :-)

BAMLA - ja mam presne to iste, len s tym rozdielom, ze nemam //. som uplne horuca, ale teplotu som mala tiez len 36.5 a trasie ma zima. myslela som, ze to mam z vycerpania a unavy, tak neviem…

no a co sa mna tyka, tak zatial vsetko po starom. uz druhy den mi je zle od zaludka, rano mi stacila otvorena chladnicka a mala som namale. kedze som dnes este len 6 DPO, nepovazujem to za tehu priznak a skor sa obavam toho, ze som chytila nejaku virozu. boli ma totiz aj hrdlo a aby mi nebolo luto, vyhodil sa mi pod nosom herpes, cize som fakt „kraaasna“ :-)

 
katyy
Kecalka 342 příspěvků 15.06.05 14:31

Cami, nevím co Ti napsat, snad jen,že jste oba dva moc stateční a silní, věřím, že přírodu dokážete oklamat!!!!
Abych se přiznala už mě varianta mužské neplodnosti taky napadla v našem případě, i když je to asi nesmysl, když já mám problémy se svým MC??Ono kdo ví??? Po 9 měsících snažení člověka napadne kde co…
Tak jen Cami moc moc vám fandím!!!!!!!

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 15.06.05 14:34

KUBULA: Vítám novou snažilku, tak hezky přispívej pod denníček, v seznámku tě už mám.

MEDKA: Jo ty // se vyjímají krásně…je to prostě takové čekatelství, brzo se to určitě stane skutečností.

SOFY: Hned ti napíšu SZ

SISA2-Teda ty máš věcí…snad to tou virózou nebude a třeba to bude…no nevím 6DPO je vážně trochu brzy ale co my víme, každý je jiný!!!

 
Bubinka
Kecalka 155 příspěvků 15.06.05 14:35

BAMLA: neporadím Ti, čím to je, ale já mám od té doby, co jsem těhu, pocit, že mi to snad nějak narušuje termoregulaci :-))) nebo co, protože je mi taky skoro pořád zima… a to i doma, kde máme běžně i 25 :-)
já mám spíš jiný problém, kromě nevolností, že mám příšerně rozhašené zažívání, takže pořád krkám a prdíkuju a je to děsný :o))))) kdo má se mnou takhle vydržet?! :o)))
ale co, hlavně když to není ještě horší…

Pa Bubinka

 
berunda
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 15.06.05 14:57

Cami,prima článeček,je skvělé,že máš doma mužskýho,který je ochotný to všechno snášet s tebou.Moc vám držím palečky,ať se co nejřív zadaří.
Berun,ty // na konci jsou přímo provokativní!! To abych už začala domlouvat těhu testu, abych seznámek nezklamala..So se blíží,zatím jsme v pohodě žádné pms,jen mám nalitá prsa a chce se mi pořád spát. Berunda

 
Denda
Povídálka 50 příspěvků 15.06.05 14:58

CAMI: Viem ze je to citliva tema, no chcela by som sa spytat, to si sama poziadala gyn., aby ta vysetril i partnera.
Ci to navrhol lekar?

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 15.06.05 15:09

BERUNDA: No vidíš to…určitě vyprovokují i ty // na testíku a jestli se ti chce pořád spát??? To jsi na nejlepší cestě ty // vidět, já už se moc těším na pondělek až nám to zahlásíš a já budu zase přetvářet seznámek.

Jinak jsem teď v rádiu zaslechla zvěst: že prý sledování pornografických filmů zvyšuje možnost početí, jelikož se mužské spermie dají stonásobně do chodu z toho rozrušení…že bych to zkusila:):) no asi ne protože nemáme ani video ani DVD. Leda že by to dávali v TV a to asi ne:):)
My praktikujeme studenou sprchu na pytlíka, ha ha. To je lepší než Ester Ládová a její hvězdná kariéra u filmu:)

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 15.06.05 15:40

Ahoj,

CAMI - moc hezký deníček, trošku smutný… ale přeju ti, ať se brzy povedou //.

Bamla - mám ten samej problém, včera jsem se 3× měřila, jestli nemám horečku, protože se mi zdá, že hrozně hicuju, ale nic…

Berun - v tom seznámku se vyjímám moooc hezky … jako těhulka

 
Anonymní  15.06.05 16:28

Všechny moc zdravím.
Cami - je to trochu smutný počtení, ale na druhou stranu - váš problém se začal řešit opravdu brzo, takže ještě zbývá dost psychických sil na boj o miminko (po 1 roce či více by už to asi bylo mnohem náročnější). Já vím, že člověk má občas pocit, že už mu hůř být nemůže a proč je to tak zrovna u něj, ale stějně člověk vždycky zmobilizuje všechny svoje síly a občas se jen diví, kde tu neskutečnou energii vlastě v sobě neustále bere.
Doktoři v současný době jsou fakt machři, tak jim zkus trochu důvěřovat. Určitě se budou snažit vám pomoci. Hlavně se oba šetřete jak po fyzické stránce, tak především po psychické a věřte, že i vy budete jednou šťastní rodiče.

Před hodinou jsme byli s přítelem na tom spermiogramu a HURÁ, mám doma chlapa s nadprůměrným (na dnešní dobu) množstvím spermií. Sakra, když mám doma takovýho „samce“ (hihi), tak proč 7 měsíců nic? Tak asi bude muset můj dr zahájit podrobný zkoumání mého super ústrojí. Ale jsem za přítele moc ráda, chlapi jsou opravdu neskuteční ješitové.
S pozdravem Elen

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 15.06.05 16:44

Teda holky, myslím, že hicujete z toho vzrůša, že jste těhulky ha ha, i když teď je docela hodně lidí s angínou nebo chřipkou, protože se těm mrchám bacilům daří ve vlhku a teplu a pěkně se to střídá…
Jarko - gratuluju k těhu, je to fakt pěkné.
teda dívám se na to měkké „i“ po h (hy chy ky ry dy ty ny) a fakt mi tam přijde divné, ale s „y“ to vypadá ještě hůř hi hi

Dívala jsem se na fotky, Julisko myslím, že ti to sekne víc, než dlouhé. Já jsem taky nosila leta hodně dlouhé, hlavně že bylo pohodlné to vždycky stáhnout do culíku, ale od té doby, co jsem to loni ufikla si pochvaluju ty krátké, kratší jsou pohodlnější v tom, že je můžeš ráno umýt a usušit během 15min a je to OK.

Jinak samozřejmě děkuju všem za podporu, bylo a je to docela těžké, smířit se s tím, že to bude njedřív za 3 měsíce a to ještě možná… no, zatím jsem vybojovala v životě všechno, co jsem chtěla a ve srovnání s tímto to byly de facto prkotiny, takže to určitě nevzdám.
Nejhorší je, že všechno tak dlouho trvá… Naštěstí výsledky spermiogramu řeknou hned po telefonu ještě ten samý nebo druhý den, pak jsme si během 2 dnů všechno načetli na internetu a hned naklusali k mému Dr. s tím, že nepotřebujeme chlácholit ani sáhodlouze vysvětlovat, ale potřebujeme dělat, co nejvíce procedur současně, aby se to hýbalo, protože prázdniny jsou navíc horší v tom, že pojišťovny, které schvalují papíry na doplatky na hormonální stimulaci, mají dovolenou, k tomu si doktoři vybírají dovolenou tak 2-3 týdny v kuse a tak, takže se to protahuje. Můj Dr. nám hned dal doporučení na genetické vyšetření + mě na krev…na genetice jsem čekací dobu ukecala s recepční ze 3 týdnů na 7 dnů ....... Pokud to člověk nehoní, tak normální gynekolog dá doporučení do CAR. Tam se člověk objedná (minimální lhůta 1 týden), aby si vyslechl všechnu tu omáčku, co už si může dneska jinde nastudovat, dostane doporučení na genetiku (2týdny lhůta na objednání+2 týdny výsledek, většinou to posílají, ale to jsou zase 4 dny než se to dostane do pošty…, takže si to vyzvednem osobně), pak se stanoví procedura a obesílání pojišťovny..bl bla bla. U každého je ten proces trochu jiný, někdy se dělá genetika až po úspěšném IVF atd, ale to čekání je fakt cvičení trpělivosti a 1 měsíc není žádný čas, no nám se teď podařilo ušetřit, tak snad to k něčemu bude. …Aspoň pak mají ty rodiče trpělivost s těma dětma ha ha…
Berun k zebřičkám jsem taky občas nakukovala, moc jsem to přála maru a kaitlin i ostatním, jsou to holky statečné, takže jim to všem určitě vyjde. zrovna teď měly moc hezký vzpomínací deníček…

Dendo - doktorovi jsem řekla, že chci vyšetření, jak mě tak manžela, neviděl v tom problém, je to hrazené pojišťovnou. Trošku jsem zalhala, že se snažíme už 7 měsíců a že to chci pro klid duše. Já jsem si ale už 6 cyklů měřila BT a sledovala hlen a čípek a ze začátku používala i ovu testy a věděla jsem, že ovu je každý měsíc 16-17DC, takže mi to nedalo.

Tak se opatrujte
Cami

 
Juliska
Kecalka 219 příspěvků 15.06.05 16:48

Ahoj Cami,
prave som otvorila Emimino a hovorim si,je my mame novy dennicek a je od Cami,tak sa ta nase bludicka konecne ozvala,
precitala som si to na jeden dych,a teraz neviem ako by som ti popisala ako mi je to velmi luto,
spominas na nase diskuzne prispevky ako sme si navzajom vymienali nase skusenosti so sledovanim OVU?
Tolko vedomosti si mala a mas v tej svojej hlavinke,ze si sa podelila so mnou a aj s ostatnymi snazilkami tu na emimine.

Chcem ti len napisat,ze to musi byt pre vas velmi tazke,zmierit sa s tym,a chcem ti dat vediet,
ze my tu budeme s tebou,budeme sa snazit ta podporovat ,tak ako si ty podporovala nas
a drzat vsetky prstiky,aby vasa cesta za vytuzenym miminkom bola uspesna.
 Juli.

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 15.06.05 16:57

Elen to je fakt skvělé, že máš tak plodícího manžu a že vím o čem mluvím :-), tak ať se brzo zadaří
 Cami

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 15.06.05 17:48

Cami:Zajímavý deníček :)

Berun:Děkuju za zapsání jako těhulka :))))
A jak se cítíš?

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 15.06.05 18:00

Bamla:Nejde semnou kvůli UTZ ale kvůli podpoře víš nemám zrovna gyndu v lásce!!!
Jde semnou sám ze své vlastní vůle a na UTZ brzo není jdu tam hlavně kvůli UTZ jsem domluvena s doktorkou taky jsem se divila,ale říkala že mimi vidět asi nebude ale zjisti tim UTZ to těhu a na krev. :))))))))))))))))

Jarka:Gratuluju to je přece užasný :))))))))
Já si myslela že jsi těhu :)) supeeeeeer :)

 
Anonymní  15.06.05 18:09

Jarko, moc ti gratuluju, že už je to potvrzený!!! To asi zase byla Nicol někde na procházce CO?
Nicol, prosím, nezapomeň na své povinné vycházky, ať se dostane na všechny(Hihi)!!!
 Elen

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 15.06.05 19:35

Tak jsem se vratila zvenku a ejhle, tehulenka.
JARKO - gratuluju moc ke //, je to super, a jsi take prikladem, ze MS v tehu byt zkratka muze. Takze holky, kdo dostanete MS, nehazejte flintu do psenice, ono to zkratka dopadnout musi.
Pred nam je leto, nedherny cas, idealni pro nove tehulky, tak se uz tesim, kdo nahlasi //.

Ja jsem si dnes domluvila s prateli opekani spekacku na sobotu a uz ted mi tecou sliny. Ja na ty burty mam takovou chut, mnam. A navic jsem se dnes naplacla jahodama a tresnema, snad bude klidna noc. Tresne se nemaji zapijet, tak tu ted trpim zizni…

Krasny vecer
Nicol

 
Azeretka
Povídálka 45 příspěvků 15.06.05 19:44

Ahoj holky,
mám radost, už jsem v seznámku. jupíííí
Jarko, moc gratuluji, přeji Ti, aby těch 12.týdnů rychle uteklo, pak už je to paráda, roste bříško a já jsem se cítila super. Sice jsem přibrala přes 20kg, takže jsem byla jako matrona. Po porodu jsem je do roka zhubla na svoji původní váhu, ale co jsem začala v listopadu 04 baštit vitamínky Calibrum baby, pomalounku jsem přibrala 5kg:( za týden letíme k moři a já se nevejdu do plavek. Doufám, že se u nás mimísek brzy zabydlí a já se devět měsíců nebudu postavou až tak zaobírat. Dnes jsem 9DC a s manžílkem jsme se ještě netulili. Hrůza no! Prckovi jsme pořídili pokojíček, jenže on půl noci prořve, že chce spát s námi, takže k němu lítám a nějak není chuť. Doufám, že na dovče bude klid a pohoda, zrovna bych měla mít ty správné dny, takže uvidíme.
Cami, to je mi líto, věřím, že i Ty budeš drobka držet v náručí a vše proběhne bez problémů.
Mějte se a užívejte sluníčka. Tady krásně svítí a za celý den nezapršelo
Azeretka

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 15.06.05 19:50

Ahojky vsem v novem denicku

Jarko jeste jednou OBROVSKA GRATULACE :O)

Bamlo- to je normal stav, ze mas porad pocit ze hrejes, ja jsem byla tehotna a v zime mi bylo super, chodila jsem jen v tricku a v zimni bunde a bylo mi fajn.
Doma jsem porad vetrala a to jindy jsem mela opacny problem ze mi bylo porad zima. Nemivala jsi predtim nizky tlak??

Cami- moc hezky jsi to napsala, ikdyz to neni zrovna prijemne tema.
Moc by me zajimalo kolikrat vam ten spermiogram delali? Usoudily zaver,jen z jednoho vysetreni nebo jich bylo vice?
My jsme meli taky spermiogram pred 5 lety vysledek: Oligospermie 3.st, Astehenonekro­zoospermie. to znamena ze v 1ml ejakulatu bylo jen 5mil.spermii, a z toho 0= normozospermie, 10%asthenozoos­perie, 90% nekrozoosspermie.
TAkze zadna sance na normal otehotneni, a mozna ani na to umele.
Diagnoza dr, znela jedine darce, nebo jineho chlapa, takhe do slova mi to rekla, coz me hodne ranilo. Doporucila mi konzultaci v centru neplodnosti.
Ja jsem tam ale nesla, a rekla jsem si ze na to kaslu, nasla jsem si praci, a do dvou mesicu jsem byla tehulka..a to prirozenou cestou s mym neplodnym partnerem,ale v 11tt jsem potratila a za 3. mes jsem byla s mym neplodnym partnerem zase tehulka.

V dnesni dobe je to 2 roky co se zase snazime o druhe dite, a vysledek spermiogramu po 5 letech??
V 1ml ejakulatu 66 milionu spermii,
60% propulsivne pohyblivych spermii.
18% imobilnich a patologickych spermii.

Vysledek: Normospermie, ZDRAVI.

Takze nam doporucil vysetreni za 2.mes. ale rikal ze je vysledek normalni jako u normal zdraveho muze. Tak si pak z toho ma clovek vybrat. Jsem ale rada ze to tak je, a vubec si nestezuju. :o)

 
Zuzzi1
Kecalka 405 příspěvků 16.06.05 07:22

Ahoj holky.

CAMI - Tak jsem četla nový deníček a jsem moc smutná z toho vašeho výsledku. Moc bych si přála, aby se vám to nějak podařilo a měli jste svoje miminko. Držím palce. A jak psala LUCIE2507, tak otěhotnět se může i se špatným výsledkem. takže naděje je vždycky.

JARKA - ani nevím, jestli už jsem ti gratulovala k mimi, taže ti pro jistotu gratuluju znovu. Je to velikánská a bákečná zpráva, takže si stejně zaslouží více graulací.

No a na mě teďka asi leze nějaká nemoc. Je mi pořád špatně od žaludku a bolí mě v krku, ale bohužel mě je vždycky při chřipce špatně od žaludku, takže to neberu jako žádný nadějný příznak.
Tak snažilky, kdo ja nařadě s //? To abychom věděli, koho můžeme čekat, až se zase NICOL vrátí z procházky. :))) Nicol půjdeš na procházku i v sobotu?

papa Zuzzi

 
Viki25
Kecalka 343 příspěvků 16.06.05 07:29

Ahoj holky a Cami,

tvůj deníček jsem přečetla jedním dechem. Je až neuvěřitelné, jak si s námi příroda zahrává a zkouší naši trpělivost a vůli mít děti … Přeji Vám, aby všechna potřebná vyšetření byla již úspěšně za Vámi a vy se společně s Dr. vrhli na výrobu mimíska!
Opravdu máte štěstí, že se na Váš problém přišlo takhle brzy, my se snažíme rok a prakticky žádné vyšetření nemáme :-( - kromě UTZ vaječníků u mě… Takže při další návštěvě Dr. zažádám o léčení v CAR…aby už jsme se také hejbli z místa a věděli kde je zakopaný pes.
JARKA - moc blahopřeju k těhu a co na to říkal tatínek? Byla oslavička?
BERUN - zapoměla jsem Ti poděkovat za kalendář početí dle Jonáše - tenhle měsíc se mi astrolog.OVU s biologickou lišila jen o 2 dny!
Všem přeji krásný den, ahoj Viki

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 16.06.05 07:43

Ahoj holky, gratuluji k nové těhulce Jarce:-)
Hezky se tu rozrůstáte:-) U nás se to pořád ne a ne rozject. Hezký den. sunn

 
Anonymní  16.06.05 08:05

Ahoj Cami, ja jsem prodelala 1×IVF a 1×KET a není to taková hrůza, jak to vypadá. Taky jsem z toho byla zpočátku dost vyděšená, ale uběhne to tak rychle, že už za chvilku budeš držet toho svého prcka v náručí!!!Nejhorší je pak to čekání, jestli menstruaci dostaneš nebo ne, ale co bysme pro mimi neudělaly, že? Moc tobě i ostatním snažilkám tady přeju bezproblémové těhotenství, snadné otěhotnění a krásná miminka a hlavně hlavu vzhůru a hurá do procesu:-))

Vendelina+ferdík 14tt

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 16.06.05 08:09

ELEN: MOC MOC velká gratulace k zhodnocení spermiogramu jako výborného:) Když to máš takhle černé na bílém, nebo bílém na skle???:):) tak to je jenom otázka času, kdy se umoudří to tvoje vajíčko a počká na nějakou dravou spermii:))))

MARKETKAA: Není zač těhulinko:) Já jsem dnes 10DPO 25DC a …no prostě mám takový intuitivní pocit, že to zase tenhle měsíc nevyšlo, občas cítím vaječníky, ale jinak jsem v naprosté pohodě, už ani ty prsa mě tolik nebolí…prostě úplně normální stav. BT dnes 36.8 a v pondělí zřejmě přijde MS. Musí holt zachránit skóre těhulek někdo jiný:):)

VIKI25: super že se ti to takhle trefilo až se sejde bio-ovu s Jonášovou je to skoro na 100% že se ten měsíc zadaří. Hodně těhulek s tím mělo zkušenost-např. Berča.

CAMI: Jak by řekl pan porotce ze superstar Horáček, ty jsi bojovnice a všechno vybojuješ…mimi taky, budu s tebou sledovat veškerý vývoj a snad se i něco přiučím, jak to vlastně všechno chodí, když prostě mimi nejde jednoduchou cestou.

NICOL: No Nicol a její procházky…ten příští týden zase někam zajdi…bude to potřeba. Nechceš vyfotit bříško do galérky??? Jsme zvědavý jak akrobat bydlí:)

JARKA: Tak jak jste slavili??? A jak se cítíš?

SOFY: Jdu ti konečně napsat SZ s těmi údaji:)

 
katyy
Kecalka 342 příspěvků 16.06.05 08:10

Ahojky holky,
teď jsem koukala na fotečku LUCI, moc hezký pupík, určitě se ho brzo zase dočkáš!!!!!!!!!
Já jsem dneska 4 den po injekci už mi naštěstí nic není, ale ta rudá mrcha pořád nikde, takže to určitě dopadne tak, že ji dostanu až ten 14 den:-((( všechno se to tak protahuje ach jo:-(((, alespoň, že si můžu u vás vylít srdíčko.
přeji vám hezký den,
 Katyy

 
Anonymní  16.06.05 08:12

Verunka81: fakt peknej clanecek, a pro nas vsechny holky kterym se zatim nedari,tak hodne stesti

 
Sofy
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 16.06.05 08:18

Ahoj SISA2,dík za informáciu o Ibamn kode, no ja mám účet zrovna v TB, takže to budem musieť vyriešiť ináč.Ja robím v Ružovej doline v Ružinove vedľa Miletičky.Ináč ja na disko tieš už nechodím a ani v 17 rokoch som to moc nepreferovala, ale minulý týždeň som bola s manželom a jeho kámošmi v jednom mexickom pube a hrála tam taká super hudba, že som si tam sama urobila disko, čašníčka bola z Peru tak sa ponúkla, že ma naučí tancovať a tak sme tam dve tancovali do štvrtej ráno, bolo super.Piáno poznám, občas tam chodíme.Ja bývam na Dlhých dieloch a do Petržálky chodím akurát do Auparku do kina :-))Musím si lepšie pozrieť tvoje foto,možno ťa niekde stretnem :-))

JARKA, tebe dodatočne gratulujem k obrovskému šťastiu ktoré ťa stretlo:-))

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 16.06.05 08:21

Ahoj holky, všem děkuji za gratulace!!! :) Cítím se parádně, dokonce mi ještě dneska nebylo špatně od žaludku a to je co říct! Tak doufám, že už mě to přešlo. Jinak jsem z toho ještě trošku mimo a nemůžu tomu pořád uvěřit…

Jinak já vám všem taky držím palečky, ať všechny brzy hlásíte // a rozběhnem pořádně tu těhulavinu! Nicol si vyjde zase na procházku a bude další těhulka.. Na řadě je myslím Berun, co??

 
Sofy
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 16.06.05 08:23

BERUN, mne tento mesiac vychádza prirodzená OVU s Jonášovou na ten istý deň a to budem zrovna na tej dovolenke a ešte k tomu nabudená Clostylbegytom, tak v tom by musel byť čert keby to teraz nevyšlo, NO NIE??? :-))))))))))))))))))

 
Kubula
Kecalka 195 příspěvků 16.06.05 08:32

JARKA - ještě jednou velká gratulace! Včera mi ještě zahlásila i kámoška, že je těhu, takže paráda ;o) Pěkně se nám to rozrůstá.

BERUN - dej pak vědět, jak to dopadlo. Jestli jste zvítězili nad červenou potvorou a budou //

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 16.06.05 08:38

SOFY: To by v tom bylo nejmíň 1000 čertů, aby to tentokrát nevyšlo…dovolená, romantika,Jonáš jako ovu a medikamenty…to bude mimíšek na 100%!!!!

VERUNKA81-Chceš být ve snažilkách, nebo u předsnažilek, napiš co chceš dodat do seznámku.

JARKA: Mrkni se na seznámek na řadě je úplně první ANINA zítra, pak BERUNDA v sobotu, v neděli DENDA,KONVALINKA no a v pondělí teprve já (ale jak jsem psala myslím, že to nevyjde) a ZUZZI. V úterý KAFKA a ve středu MEDKA,SOFY,SISA2 o dalších už nevím nenapsaly termín MS. Takže vcelku plodný týden, nemyslíte????
Je fajn že je ti líp, sice to asi ještě v následujících týdnech přijde, ale co by člověk pro mimi nevytrpěl:)

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 16.06.05 08:43

KUBULA: Však ty taky napiš jak jsi na tom, kdy čekáš MS???

 
katyy
Kecalka 342 příspěvků 16.06.05 08:47

Kubula, hezká fotečke, kdepak jste byli na horách? Já taky hrozně ráda lyžuju.
 Katyy

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 16.06.05 08:49

Ahoj,

tak to máš pravdu, Berun, když na to tak koukám, to bude ale plodný týden…

 
Kubula
Kecalka 195 příspěvků 16.06.05 08:51

BERUN - já mám termín MS 14.7. A to jsme zrovna s manželem na dovolené na kolech (Lednicko-Valtický areál a tak.), tak doufám, že „červenka“ nedorazí a budou // ;o)

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 16.06.05 08:53

Cami: Denicek jsem prelouskala a vubec se neomlouvej za to ze je dlouhy…navrhuju abys vsechno co se ti tam tento tyden neveslo, doplnila pristy tyden, co ty na to? Treba ti to pomuze alespon trochu psychicky a kdyz to bude psychicky lepsi, vse bude na dobre ceste…moc ti to preju.

Berun: Anoano, dekuji ze jste na me nezapomnely. Zitrek je mozna den D. PMS naprosto zadna (nebo si to sugeruju?), vcera na cviceni jsem sebou malem sekla, proste mi bylo najednou mdlo (ale to mohl byt vydychany vzduch), jen na testu byla vcera jenom jedna / (ale zase tam psali ze se to ukaze az 14 dni po oplodneni, a to jeste neni!). Jee holky kdyby to tak bylo…tak ja uz bych ted vlastne byla 1tt :D:D

anina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama


Reklama