NOVÉ SNAŽILKY č. 41 - Narození Hvězdičky od Nicol

Snažení

Jak jsem svatosvatě slíbila, píšu deníček o narození naší holčičky. Doufám, že nevyzní moc sugestivně, nerada bych někoho strašila porodem, na druhou stranu všechny víme, že to je fuška. Pokusím se trochu odprostit od emocí, což mi asi tedy moc nepůjde.

Ve středu 28. 12. 2005 jsem byla v poradně u své dr., to už jsme se Stellinou táhli 41 tt a bylo to hodně náročné. Dr. Provedla odloupnutí, ovšem totéž prováděla už týden před tím, tudíž jsem tomu nepřikládala žádnou váhu. Ještě jsem si stihla nakoupit, přišla jsem domů kolem jedné hodiny. Kontrakce jsem cítila, ale to v posledních třech týdnech bylo úplně normální, tudíž i toto mě nechávalo klidnou. Hrozně jsem si přála porodit, ale vyzkoušeli jsme co se dalo a Stellinku z bříška prostě nevyhnali. Staré zaručené recepty na tu naši holku nezabíraly, tak jsem se na to vykašlala a smiřovala se s představou, že možná budu těhotná až někdy do března.

Kolem šesté začaly být kontrakce pravidelné a silnější, tak jsem si dala sprchu a při ní přemlouvala bříško, ať se začne něco dít. Něco se dít začalo, kontrakce mírně zesílily a dalo se, s trochou štěstí, mluvit i o pravidelnosti. V osm večer jsem volala partnera, ať se tedy dostaví domů a odveze nás do porodnice. Chtěla jsem, aby nikomu nic neříkal, kdybychom náhodou opět šupajdili domů, ať nemusím nikde nic vysvětlovat.

Do porodnice jsme dorazili po osmé hodině. Na monitoru se kontrakce pěkně rýsovaly, tak dr. rozhodla, že tedy ANO, že tedy RODÍME. Byla to pro mě úleva, tuto zprávu jsem přijala s úsměvem na rtech a tudíž byla v porodnici za mírně nesvéprávnou. Po vyplnění všech možných i nemožných formulářů jsem se dostala na přípravnu. Tam mi aplikovali YAL, ačkoliv mně bylo jedno, jestli klystýr nebo Yal. Oholili mě a nechali hodinku samotnou. Po hodině jsem si dala sprchu a šlo se na sál. Tam jsem se setkala s přítelem, kontrakce byly větší, ale v pohodě se to dalo prodýchávat. Od jedenácti do půlnoci to byla vážně pohoda, dýchali jsem ukázkově, povídali jsme si, prostě paráda. Dokonce mě napadlo, že jestli TOHLE je ono, tak budu rodit na kšeft.

O půlnoci přišla dr. a napíchla mi vodu. No, rození na kšeft jsem si pomalu rozmýšlela, kontrakce byly silnější, mnohem silnější, a intervaly mezi nimi se zkracovaly. Byly asi po dvou minutách. To jsem už skákala na míči, střídala to se sprchou a chtěla porodit. Stále jsem se ptala, kdy asi, a bylo mi řečeno, že určitě do rána máme porozeno. Tak jsem se na to upnula a dýchala, skákala, sprchovala. Ve všem mi byl nápomocen přítel, byl naprosto úžasný, hrozně mi pomohl, sprchoval mně, masíroval, hladil, byl prostě báječný.

Kolem třetí ráno jsem měla vážně krizi. Kontrakce nešly už prodýchat, byla jsem ráda, že jsem zvládla cestu mezi sprchou a míčem tak, aby mě žádna nezastihla. V tuto dobu jsem patrně poprvé poprosila o něco proti bolesti. Bylo mi řečeno, že jsem žádala o co nejpřirozenější porod, že to jde báječně (jak jinak), a než by to něco zabralo, tak máme po všem. To mi dodalo trochu síly, ale ne moc.
Stále jsem se snažila být potichu, ale při vrcholu kontrakce jsem už trochu sténala nahlas, měla jsem pocit, že mi to pomáhá.

V pět ráno opět krize, ale velká. Do toho jsem musela být připojena na monitor, tudíž mi vzali mou milovanou sprchu i míč. Už se to nedalo vydržet, jen jsem hleděla na přítele, nechávala si od něj měnit vložky a zarývala mu nehty do rukou. Stále jsem si v duchu představovala ty kontrakce, jak jdou za sebou, ty sinusovky, které prostě jednou musí skončit. Myslela jsem, že už to nevydržím, už mi bylo jedno, jestli sténám nahlas nebo polohlas. Občas mi tekly slzy, dýchání jsem nestíhala, už mě to pěkně všechno štvalo.

Kolem šesté jsem pocítila šílený nutkání na tlačení. Nemohla jsem to vydržet, tak jsem poslala přítele k PA, aby ji vyřídil, že jestli nebudu moct tlačit, tak se zblázním. PA mě vyšetřila a řekla, že ještě tlačit nemůžu, ještě chybí 1 cm. Tak jsem si vzpomněla na psí dýchání a proklínala sama sebe, že jsem to necvičila poctivěji. Absolutně jsem nemohla stačit s dechem. Po hodině mi PA řekla, že když nemůžu vydržet, ať si na vrcholu kontrakce MÍRNĚ přitlačím. No, přitlačte si mírně, když chcete strašně moc. Tak jsem si vždy přitlačila, otázkou je, zda mírně, ale moje tělo se dostávalo do křeče a já to tlačení nemohla zastavit. Věděla jsem, že bych neměla tlačit, tak jsem se snažila opět spíš prodýchávat, ale každou tak pátou kontrakci jsem si přitlačila.

O půl osmé přišel nový dr., vyšetřil a řekl, že už můžu tlačit. To byla neuvěřitelná úleva. Tak jsem začala tlačit, klepaly se mi nohy, ruce, tělo. Do toho jsem začala opravdu asi hodně krvácet, protože jsem viděla přítele, jak odchází ven se slovy, že už nemůže. Sestra mi přišla říct, že přítel zkolaboval, že je celý zelený, ale mně to bylo opravdu úplně jedno, on měl těžkou chvilku, já také, sobecky jsem se starala jen o sebe, kolabujícího chlapa na chodbě jsem nechala osudu.

Tlačení nebralo konce, stále jsem se nervovala, že dělám něco špatně, ale uklidňovali mě, že je to OK, v pohodě, že to krásně jde. Za to bych je nejraději kopla, protože kdyby to krásně šlo, tak už je Stellina na světě. Musím říct, že fáze tlačení už nebyla bolestivá, nějak jsme bolest nevnímala, kontrakce mi slábly, tak jsem tlačila tak nějak odhadem, kdy asi ta kontrakce mohla být. PA mi masírovala hráz, ale i přesto dr. střihnul, což jsem vůbec necítila, kdybych nekoukala, že bere do ruky nůžky. Pak se přiřítil pediatr a nějací další, a já tlačila naprosto ukázkově, vydržela jsem to i 20 s naráz, prostě jsem si zavzpomínala na kurzy a snažila se teorii uvést do praxe.

V 8,50 ráno se mi podařilo vytlačit Stellinku - 4130 gramů a 53 cm. Taková nepopsatelná úleva to byla, cítila jsem se hrozně lehká, paradoxně plná síly. Holčička byla úplně fialová, vůbec neplakala, tak ji šupem vzali a letěli s ní někam jinam. Po chvilce mi přišli říct, že je naprosto v pořádku, že ji jen umyjí a přiloží mi ji.
Mezi tím dr. šil jak o závod. Do nástřihu jsem se i natrhla, ale šití jsem cítila jen jako nějaké tahání, ještě jsem se snažila vtipkovat a přesvědčovat všechny na sále, že takhle krásnou holčičku tam ještě teda vážně neměli.

Stellinku mi přinesli, dali na přisátí, ale ona se nepřisála, jen jsem na sebe koukaly a já brečela úplně šíleně moc. Řinuly se mi slzy, jen jsem jí říkala, jak jsme se na ni těšili, jak je krásná, nádherná. Byla celá modrá, jak se chudinka tlačila ven, tak ji popraskaly žilky v obličeji. Do toho měla zlomenou klíční kost, protože byla opravdu velká.

Na porodním sále mě čekaly ještě nějaké komplikace, díky tomu, že byla tak obrovská, tak jsem ztratila spoustu krve, tudíž podstoupila transfuzi, pak do mě ještě lili glukozu, no, náročné, ale nejhorší bylo to, že jsem Stellinku neměla u sebe.

Pak nás ale po všech útrapách dali k sobě a my se jen a jen těšily, mazlily, prostě tolik lásky jsem nikdy v životě k nikomu necítila (Viktore, promiň).

A přesně taková je Stellina i teď, nepláče, když má plné bříško a čistou plínku, tak na sebe jen koukáme a užíváme si. Je nádherná, dělá nám jen a jen radost.

Závěrem - porod je sice náročný, první doba porodní ke konci je bolestivá, druhá doba porodní je spíš fuška, ale obě za to stojí. Sice jsem na porodním sále přísahala, že už NIKDY ŽÁDNÉ dítě nechci, ale teď vím, že Stellinka jednou bude mít určitě ségru nebo bráchu. Prostě to za to všechno stojí.

Nicol a Stella

PS: Asi prodáme televizi, koukáme se totiž jen na Stellinku.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 10.01.06 18:08

Nicol popsala jsi to všechno moc krásně…
Taky jsem si říkala, že bych si měla ten náš porod napsat na papír, abych jako nezapomněla. Hih, samozřejmě se na něj zapomenout nedá :-), ale pro příště (taky jsem po porodu říkala, děti? už nikdy:-) abych věděla, jak šly kontrakce za sebou, po kolika minutách, co mi nejvíc pomáhalo (ve finále nic:-) atd… No dohromady už to nedám, páč jsme rodili přesně před měsícem a dvěma dny a detaily jsem zapomněla. Díky Bohu:-).
Vybrali jsme si na to Vrchlabskou porodnici a tak jak jsem čekala, byla jsem strašně spokojená, byť jsem doufala, že nám to půjde jako po másle. No nešlo, rodili jsme 18 hodin, bolesti neskutečný… Ale bez nástřihu, bez jakékoliv chemie, tak jak jsem si přála. A nakonec se vyloupla holčička Marianka 3.570g, 51cm. Stejně jako píšeš Ty, neuvěřitelná míra lásky se ve mě vzedmula, nejde ani vypsat. Dělá nám teď už jen samou radost, byť to byl minimálně 4 měsíce náš malý uplakánek. No jo Rak po mamince:-).
Nějak jsem se rozepsala a to jsem Ti jen chtěla napsat, že vám oběma přeju… přeju vám hlavně zdraví, trpělivost, pokoru a šťastné cesty osudu… Prostě mějte se krásně a buďte spolu všichni tři moc šťastní!

Slanka s Mariankou od červenčátek 2005

 
Kafka
Kecalka 168 příspěvků 10.01.06 19:07

Ahojky,

Nicol - teda popis je užásný, nevím jestli brečím nebo se směju, asi oboje najednou :o)). Přečetla jsem to jedním dechem. Věřím že ve chilce kdy jsi spatřila Stellinku jsi na všechno ostatní zapomněla, tak je to prostě zařízené. No, ale úplně přesvědčená o tom zatím nejsem :o)). Stellinka je prostě čupr holka, ať Vám dělá jenom radost!
Tobia - tak co s tebou udělala ta horká voda? Doufám, že se to rozjíždí!
Anina - gratuluju k holčice! Co na to doma?

Kafka

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 10.01.06 19:07

Slanko, dekuju:))))
O Vrchlabi jsem zpocatku take uvazovala, rodila tam kamaradka a byla moc spokojena, ale nakonec jsem se, vzhledem k rizikovemu tehu, rozhodla pro Hradeckou nemocnici.

Musim jeste dodat, ze personal byl naprosto uzasny, nemuzu si vubec na nic stezovat, snad jen trochu ouvej byla strava, ale clovek to tech par dnu vydrzi, ze…

Vsem sestram, porodnim asistentkam a pochopitelne lekarum patri muj dik, byli opravdu uzasni.

N

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 10.01.06 20:24

Nicol, na denicek jsem cihala jak ostriz - a dekuju zes ho napsala realisticky. Protoze jeste nemuzu prispet svou vlastni troskou do mlyna, omezim se na obdiv k lasce, s jakou jsi ty tezke chvilky popsala.
Znovu a znovu se presvedcuju ze co se porodu tyka, mam obavy. Bojim se bolesti, bojim se ze budu mit stesti na nevrly personal, ze neco pujde spatne… mno, budu doufat, ze mi Ivana Konigsmarkova ty obavy alespon castecne pomuze zvladnout. Domluvila jsem se s ni na predporodni priprave - zacnu o neco driv, nez se doporucuje, abych ho stihla cely jeste v Praze. Vkladam do toho nadeje… :D

Kafka: Radost z holcicky byla velika, to vis ze jo, a navic se naplno rozbehla debata o jmenech. Zatim zadni favorite, spis nekolik zamitnutych verzi… :D Ale mame jeste spoustu casu.

Tak: Tobia se neobjevuje, zeby zeby? Ja se tu asi zacnu modlit… :D

Anina

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 10.01.06 20:32

NOVÉ SNAŽILKY:
Naše miminka: 10
4.10.05 -Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20h (TP 29.9)
31.10.05-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30h(TP 28.11.)
8.11.05-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11h (TP 29.11.)
7.12.05-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 6:17h 3250g,50cm (TP 13.12.)
14.12.05-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96g, 48cm CŘ 9:21 (TP 22.12.)
19.12.05-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45h (TP 22.12.)
23.12.05-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah 4300g,54cm 2:30 (TP 17.12.)
29.12.05-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 25.12.)
31.12.05-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 6 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
4.1.06-Bubinka/1974/Ko­lín+Karel 3020g, 51cm (TP 3.1.)

Nové těhulky: 28 (3 chlapečci/10 holčiček)
6.1.2006 Tobi­a/1977/Praha/HOL­KA
7.1.2006 Daja/1977/Pra­ha/KLUK
24.1.2006 Katou­ch/1979/Jedov­nice/HOLKA
31.1.2006 Sonule
5.2.2006 Market­kaa/1984/Praha/KLUK
13.2.2006 Bam­la/1979/Praha/Přek­vapení
13.2.2006 Moni­na/1976/Ostra­va/HOLKA
16.2.2006 Jar­ka/1979/Domaž­lice/HOLKA
21.2.2006 Den­da/1980/Bratis­lava
24.2.2006 Viki25/1979/Kl­atovy/HOLKA
25.2.2006 Griz­ley/1978/MB/Př­ekvapení
27.2.2006 Berun/1981/Pra­ha/KLUK
4.3.2006 Zuzzi/1976/Plze­ň/HOLKA
5.3.2006 Polar­ka/1978
6.3.2006 Kocca/1978/Kro­měříž/HOLKA
16.3.2006 Panenka
30.3.2006 Lin­daK/1979/okr.Do­mažlice
20.4.2006 Nik­ka/1971/Olomouc
25.4.2006 Pra­linka/1978/Ha­vlíčkův Brod
5.5.2006 Gigi/1975/Pra­ha
21.5.2006 Lenu­la/1985/Zlín
27.5.2006 Ani­na/1977/Praha/HOL­KA
4.6.2006 Lendu­lin/1974/Praha
21.6.2006 Ber/19­72/Praha
27.6.2006 Tuli­panek/1977/Tac­hov
28.6.2006 Men­dy/1978/Plzeň
11.7.2006 Elda/1979/Již­ní Morava/PEPÍK:))
7.8.2006 Mischi­na/1980/Brno
9/2006 Sisa2/1978/Bra­tislava

Nové snažilky:21
Azeretka-1978/Hradec Králové
Berunda-1976/Jilemnice
Burinka-1975/Olomouc/TS 3/05
Cami-1975/Praha
Daria-1978/Český Těšín/ TS 05/04
Ifule/1975/Praha/TS 12/05
Juliska-1977/Praha/TS 12/05
Katyy-1981/ TS 10/04
Kafka-1978/Čelákovice/ TS 8/04
KlaraM-1979/Praha TS 6/05
Konvalinka-1975/Kolín
Kubula-1976/TS 10/04
Lucie2507-1979/Ostrava/TS 4/03
Lupinka/1979/Hradec Králové/TS 10/05
Mattie-1978/Praha/TS 10/05
Medka-1977/Praha/TS 1/05
Radja-1979/Zlín
Selmina/1975/Li­berec
Sofy-1978/Bratislava/TS 5/04
Zanet-1973/Florida
Zuzzanka-1980/Hradec Králové/TS 12/05

Předsnažilky:2
Jankaa-1977/Praha
Kaila-1981/Přerov

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 10.01.06 20:37

NICOL - denicek je uzasny, striedavo som plakala a smiala sa, mas skratka talent! je super, ze si to vsetko tak realisticky popisala a teda mas moj obdiv, ze si to po tom vykone pamatas :-)
ANINA - gratulujem k holcicke! :-) to meno do porodu este urcite stihnete vybrat, neboj :-) ja mam doma super knizku, vola sa „vplyv mena na zivot“ je to od pierre le rouzic, mozno sa da zohnat aj u vas v CR. ak by si na nu natrafila, tak vazne odporucam.
TOBIA - tak ze by uz??? ak hej, tak velmi drzim palceky, aby to slo rychlo a bolo to bez komplikacii. uz sa na fazulku moc tesim!

a este sa vam vsetkym chcem moc podakovat za drzanie palcekov, velmi mi to pomohlo a dodalo optimizmu. my sme z toho este s manzom trochu mimo, hlavne ked nam povedali, ze to vysoke HCG moze znamenat dvojicky … haha, tak pred tyzdnom mi povedali, ze prirodzenou cestou mimi mat nebudeme a teraz mi rozpravaju nieco o dvojickach :-) holky, ja sa tak strasne tesim a prajem vsetkym snazilkam, aby si coskoro nasli na svojich testikoch tie vytuzene //, bol to uzasny pocit, ktory neviem popisat, plakala som ako mala, lebo som tomu nemohla uverit a teraz stale pozeram na nasu bodku a je to ta najkrajsia bodka na svete :-)

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 10.01.06 20:47

Sisko: nechces za nami skocit na chat? Jsme s Kafkou v mistnosti Sumperk…

anina

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 10.01.06 20:53

Nicol - myslim, ze k popisu tveho porodu tezko neco dodat, jen ze jsi to popsala moc pekne. Proste pravdivy popis. Nemela jsi to jednoduche, ale Stellinka za to urcite stoji a vubec se vam nedivim, ze chcete prodat tv, u nas to bude asi stejne :) Jeste jendou vam obema, vlastne trem (i tatinkovi) preji vse nej do dalsiho zivota a at jste zdrave, protoze nad to neni.

Ani - tak holcicka jooo? takze jsi s odhadem Jahudky mela pravdu :) musism mrknout jeste do stareho denicku.

Siso - ze by dvojcata? to by bylo pekny :)

Ted mi nase prte zarazilo nozicku pod zebro, ale tim stylem, ze jsme si nemohla nijak sednout, tak jsme mu ji musela rukou soupat malinko jinam :D Manzel se mi jenom smal.

Bamla a T.

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 10.01.06 20:55

Tak jsem se konečně dostala na net a nejdřív vložila seznámek, pak si v klidu přečetla deníček a musím reagovat na tolik novinek!!! Zrovna jako na potvoru, když se něco zá:,–(ního děje, já jsem bez notebooku. Ale už je dobře.

NICOL: deníček mě opravdu dostal, zvláště po dnešním předporodním kurzu, kdy jsem toho porodu ta nějak plná:) Musela jsi si chudáčku užít, ta první doba byla zdlouhavá pěkně a vůbec se nedivím tomu zezelenání přítele, když viděl spoustu krve a tebe jak už toho máš plné kecky. No ale zvládli jste to, jste holky šikulky! Ano křivochcandu jsem zavedla já, protože holkám to do zkumavky jen tak nejde:) Kluci jsou na tohle lepší, ale mají zase spoustu jiných vychytávek, např. přetahování pindíka, na to se vskutku těším.

SISA:Díky Tobii jsem tu zprávičku věděla hned po kurzu a nemusela zdlouhavě čekat na to až se dostanu na net, mám ohromnou radost a ničemu jinému jsem ani nevěřila!!!! Pak mi prosím nadiktuj přibližný TP, ať ho máš hezky v seznámku. Jsem šťastná a žádné stresíky!!!! Všechno bude OK. Mimochodem, kdybys byla v čechách tak jsi určitě adeptka na výhru od Sazky:))

ANINA: moc ti gratuluju ke zjištění, že je Jahůdka holčička, popravdě řečeno, byla jsem si skoro jistá, že ty tu holčičku čekáš!!! A holky nemyslete si, tady u nás v deníčku je teda jasná nadvláda holčiček!!! Mrkněte do seznámku.

ELDA: máš v seznámku Pepíka:))

TOBIA: odchod hlenové zátky to už mnohé značí zvlášť takhle po termínu, že by se to už vážně dnes mohlo rozjet a zítra… no jsem napnutá jako struna!!! Gejby už je doma se Simonkou, chtěly jsme se zastavit po kurzu, ale už je propustili. Malá má ještě žloutenku tak jí budou pozorovat. Jinak kurz mi nepřinesl nic extra nového, jen jsem se dozvěděla jak dýchat, jak se miminko točí při porodu, co je potřeba překonat a jaká je prostě všeobecně praxe v Podolí při porodu a po porodu. Pak jsme šli prohlédnout porodní sál P2, je to tam fakt fajnový, pohodlí a soukromí, hezká koupelna a wc. Beru si sebou CDčka určitě se mi s mojí oblíbenou hudbou bude rodit jedna báseň. Tak si taky něco přibal:) To dýchání budu trochu cvičit, ještě že mám natrénováno ze zpívání. Jestli se to rozjede tak držím palce a soucítím s tebou. Fakt to na mě po tom kurzu padlo, že je to už hrozně moc blízko a je třeba se na to plně psychicky soustředit…ale těším se stále.

Zatím pa.

Berun+Mišelínek 34tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 10.01.06 20:59

Tak Tobia si klade stejnou otázku jako vy, jestli teda „že by? že by?“ :))))))

Holky vážně nevím … Po té vaně kontrakce nabraly na síle, ale zatím chodí po dost velkých pauzách. To už jsem teď pár večerů po sobě zažila - i když, tentokrát je ta intenzita fakt jiná. Tak tu pochoduju, piju maliník, hupsám na míči a přemlouvám Fazolku, ať už se dofintí a donačančá, že se na ní už moc těšíme. Nu, nezbývá mi než vyčkávat, jestli se ty intervaly začnou zkracovat.

NICOL: popsala jsi narození Stellinky moc hezky a s nadhledem. Taky jako holky, nevím, jestli se mi chtělo spíš brečet nebo smát, asi oboje dohromady. :)))
SISA: no to by byl gól, kdyby nakonec ty bublinky byly v pupíku dvě! :)))))

ANINA: mě se moc líbilo, co nám Ivana Königsmarková říkala: porod je jediná práce a bolest, která v sobě má vysoce pozitivní náboj - přinese nový život. Že si máme každou tu kontrakci, bolest, nepohodlí, to vše, představit jako další milimetřík, centimetr, o který se otvírá velká brána, za kterou na nás čeká odměna v podobě našeho miminka.

Jdu zase chvíli poskakovat po míči, ještě za chvíli nakouknu. Zatím ahoj a kdyby něco, pošlu depeši.

Tobia + Fazolka 40+4tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 10.01.06 21:07

BERUN: no já už si říkala, jestli se ti v Podolí tak nezalíbilo, že jste tam s Mišelínkem hned i zůstali. :o))))))) Byla jsem zvědavá, co na ten kurz budeš říkat, protože pár holek, co chodilo na přípravku ke Königsmarkové bylo i na kurzu v Podolí a říkali, že se tam nic moc nového nedověděly a že spoustu věcí jim ani neřekly, pokud se nezeptaly. Ale to je asi v těhle kurzech v porodnicích běžná praxe. Ne každej je tak ukecanej jako I.K. :))))

Jdu přihodit do tašky nějaká CDčka … :))

Tobia

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 10.01.06 21:20

BAMLA - no tie dvojcata sa asi pozdavaju prevazne tym, ktori ich necakaju :-)) ale nie, budem vdacna, aj ked budu dve, i ked si to neviem predstavit…

BERUN - predbezny TP zatial netusim, dr. stale len hovoril, ze je ta bodka nejaka malinka … no logicky, ked som mala neskoro ovu - podla nej to vychadza na 14.09., tak neviem, ci sa podla toho riadit. vsak ono sa to casom este upravi :-)
co to je u vas s tou sazkou? uz ste to tu tusim raz rozeberali, len som to cele nezachytila.

TOBIA - a my sme mysleli, ze ty uz rodis :-) drzim vsetko co sa da, aby to uz bolo a nemusela si sa trapit dalsiu noc. myslim na teba!
inak bol by to fakt gol, keby to boli dve fazulky, i ked sa mi to nechce verit a este je skoro na to, aby sa to dalo zistit. ale mam teda poriadneho chrobaka v hlave :-)

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 10.01.06 21:24

Tobi, par se nas ted seslo na chatu a za kolektiv prohlasuju, ze ti moc a moc prejeme, at je to ONO! Kdybys mela naladu, stav se jeste za nama…

Anina

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 10.01.06 21:31

TOBIA: Přesně tak nic nového to nepřinese, jediné pozitivum je v tom, že se dozvíš jak to v Podolí chodí při porodu a po něm, co dělají s mimčem a pak ten porodní sál, že si ho pěkně prohlédneš a víš do čeho jdeš, ale to můžeš i mimo při prohlídce porodnice. Já jsem informovaná z emimina dost a dost ale je dobré prozkoumat zvyky ve svojí porodnici, určitě se tam teď budu cítit jistější, když vím jak probíhá příjem a tak.
Já bych řekla, že se to dneska, nebo maximálně zítra ráno vskutku rozjede a toho 11.1. bude fazolka vážně na světě. Tak tfuj tfuj ať je to tu, je to vážně kovbojka!!!

SISA: Sazka u nás ke svému výročí vyhlásila, že všechny děti které se narodí myslím 15.9. dostanou slušnou finanční částku (5O.000,–Kč???) to bys měla skoro v kapse. TP si napíšu 14.9. pak to změníme dle potřeby …a ty dvojčata…to by byl gól-krásný!!!

Berun 34tt

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 10.01.06 21:38

Ahoj holky, zdravim v novem denicku :o)

Tobi prvne tebe musim okriknout, co tady jeste s fazolinkou zase delas???mohla by sis tu pauzu od netu na tech 5dni uz konecne udelat :o)))) uplne nam bude static hlaseni pres sms neboj..hlavne uz utikej rodit :o)

Nikol-napsala jsi to moc krasne, a jeste ted mam usmev na rtech, presne tak jsem to vse citila ja, pres vsechny komplikace a bolesti ten super pocit kdyz to vse skoncilo a malou jsem videla…nic krasnejsiho jsem nikdy nezazila..a rada na to vzpominam.

Jinak k porod je vlastne krasny, boli to, hodne to boli, ale domu si nesete to nejcenejsi co muzete kdy v zivote mit, odchazite nesmirne bohate..a ta bolest je hned minulosti..
To pro me je opravdu zubar horsi zazitek, boli to hrozne, nesnesu ze se mi hrabe v puse..a navic jdete domu a prd z toho..max. vam chybi zub :o)

Siso-psala jsem ti do stareho denicku ze gratuluji k vysce hcg ale uz jsem to nestihla odeslat, vypadl mi net. a to jsem tam byla hned jak jsi to napsala..takze jeste jednou mooooooc gratuluji, ze srdce ti to preji..a prosim PRSKEEEEJ CO TO JDE..:o))

TAk kdo je dalsi adept na //, nejak zase snazilky mlci…:o(

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 10.01.06 21:45

BERUN - tak to by som mala u vas fakt dost velku sancu :-) v pondelok idem znova na utz, som zvedava, co mi povie dr., snad bude mimi rast tak, ako ma. a ked raz padne slovo o TP, budem ho hned hlasit :-)

LUCI - dakujem hrozne moc! samozrejme, ze posielam obrovitansky tehuprskanec, specialne pre teba, tak otvor okno, aby si sa nakazila!!! verim, ze si dalsia na rade :-)

ale samoska to prajem vsetkym snazilkam z nasho denicku, zasluzite si to vsetky, aby ste sa dockali, najlepsie by bolo, keby vam vsetkym uz dalsia MS nedorazila a vy by ste zaradom hlasili //. takze este raz - PPPRRRRSSSSSKKK!!!

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 10.01.06 21:57

Nicol:Klobouk dolů :) musím utřít miliony slziček co mám v očích a co mi tečou po tvářích…hrozně mě to dojalo…tolik jsem se do toho vžila jako bych tam byla s tebou…
Přeju vám hrozně moc štěstíčka a zdravíčka aby vám Stellinka dělala samou radost tak jako do teď :)Mě už to taky zachvilku čeká tak namně myslete :) a já budu myslet na tebe a prožívat ty šílený porodní bolesti,ale za to bude velikou odměnou ten krásný živý tvoreček a za tu bolest to rozhodně stojí :)

Markétkaa a Domísek

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 10.01.06 23:50

Nicol, nemela jsi to tedy vubec jednoduche, ale krasne jsi to popsala. Miminko je opravdu lepsi nez TV, taky na ni dokazu zirat hodiny :) Hodne zdravicka, at uz se mate jenom dobre.

Bara

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 11.01.06 05:32

Krásné dobré ráno,

Nicol: Deníček je úžasný, taky nevím, zda se mám smát či brečet. Přeji Vám jen samé štěstí a pohodu.

Tobia: Tak že by? Doufám, že tu Berun ráno zahlásí, že už jsi alespoň v porodnici, popřípadě, že už je Fazolka na světě.

Anina: Gratuluju k holčičce.

Sisa: Tak nakonec dvojčátka? Moc Ti to přeju, už jsi se taky načekala dost dlouho.

Klára

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 11.01.06 06:17

KLARA: tak zatím nic nehlásím tudíž bude zřejmě hlásit sama fazolková mamka:) dneska jdou na monitor tak to jsem tedy zvědavá…teda fazolko ty nás pěkně napínáš!!!

Berun 34tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.01.06 07:25

Ahoj,
tak abych vás nenapínala - stále 2v1. Po dnešní noci jsem v podobném duševním rozpoložení jako byla Nicol - taky mám pocit, že se asi plynule přesunu k Únorňátkům …
Večer kontrakce postupně sílily, před půlnocí se ustálily na desetiminutových intervalech a vždy trvaly kolem dvou minut. Tak to bylo asi do dvou do rána, pak jsem už únavou usnula, vzbudila se v pět, to to stále pokračovalo … no a před půl sedmou začaly slábnout a chodit nepravidelně a teď jako by se nic nedělo. Ach jo. Kdyby se frustrace mohla zhmotnit, vypadala by jak já teď. No nic. Jdu si dát sprchu, abych se trochu probrala. Pak dočtu komentáře a než půjdu na monitor/poradnu, tak se ještě ozvu. Zatím ahoj,

Tobia + Fazolka 40+5tt

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 11.01.06 07:44

Tobia: Prisaham ze jsem se vzbudila o trictvrte na pet a prvni co me napadlo, bylo ze musim zkontrolovat mobil - ktery jsem si samozrejme nechala polozeny na druhe strane pokoje, takze jsem musela vylezt. Kdyz jsem zjistila, ze jeste nic, spokojene jsem zase usnula…
No, v kazdem pripade, cil uz je na dohled…Nicol jedina tady asi dobre vi jak t presne je, ale my ostatni ti budeme porad dokola rikat ze ti drzime palecky, at uz je to tady a ONO!

Anina

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 11.01.06 07:46

TOBIA: achich ouvej, absolutně chápu tu bezmoc když se to takhle parádně rozjíždí s pravidelností a pak…NIC. Je vidět že je to na spadnutí, jenom ten impulz od fazolky, že se chce drát ven, chybí.Ale do únorňátek to určitě nedospěje:) Vydrž!!! a po monitoru se pokus usnout, abys dospala ten deficit a měla dost sil, kdyby to vypuklo. Jsem zvědavá co ti na monitoru řeknou, snad pozitivní zprávy, že se to už skutečně chystá.
Ještě jsem se chtěla zeptat jak dlouho ti před KO trvalo vyřídit kartu v Podolí dole v kartotéce a jak jsi to vlastně udělala s tím oddacím listem? Já vím, žes mi to psala, ale úspěšně jsem na to zapomněla jak to je. Taky bych tam měla dostat dotazník na jména, epidurál a pupečníkovou krev (chci darovat), to mi tam dají?

Berun+Mišelínek 34tt

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 11.01.06 08:18

Teda NICOL a Stellinko, to byl obdivuhodný výkon, užily jste si obě. Četla jsem to jedním dechem, až mi běhal mráz po zádech. Ale ten happyend stál za to :-)
TOBIO - dneska je krásné datum, to by se Fazolce mohlo zamlouvat a mohla by se konečně rozhoupat k vylodění. Tak šup šup, kdo má mít na to čekání nervy? :-)))
Lendulín a Opičátko 19+3

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 11.01.06 08:33

TOBIA - pripajam sa k zastupu drzitelov palcov, aby sa to uz rozbehlo. neboj, do unornatok sa nedostanes, vsak nie si slon :-) myslim na teba!!!

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 11.01.06 08:38

AHOJ,

NICOL -
popsala jsi to strašně nádherně, i se vší tou bolestí to prostě musel být úžasný zážitek :)
A když ti pak dají do náruče miminko, je hned všechna bolest a trápení zapomenutá..

TOBIA - tak ale dneska už má Fazolka teda nejvyšší čas!! :):)
Koukám, že jste si holky vzaly opravdu příklad z Nikol a Stellinky a budete nás tady natahovat zvědavostí ještě dlouho…
Musíš Fazolce vysvětlil, že venku je to lepší a hezčí než v bříšku, třeba už se rozhoupe :):)
A ještě ten dnešní datum!

Zatím pa Jarka a Nikolka 36tt

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 11.01.06 08:55

Ahojky,

Tobi - napsala bych ti neco, ale myslim, ze to uz vsechny holky prede mnou napsaly nekolikrat, takze nema cenu se opakovat :) Ja ti preju, abys cestou na monitor sebou nekde neplacla, protoze u nas je to samy led, takze jsem do obchodu sla jak po… No a kdyby si te tam nechali, tak nam Berun urcite da vedet :)

Holky, co kdybysme zalozily hitparadu, ktera z nas si datum porodu co nejvic natahne? hihi, zacina to tady tak totiz vypadat :D:D:D Radsi neee :)

Bamla a T. 36tt

P.S. neni nejaky divny, ze jeste pristi tyden jdu ke sve dr. na KO a pak me teprve posle do porodnice? asi se ji s prtatkem nejak libime :D No co, prinejhorsim pojedu rovnou rodit :D

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 11.01.06 08:58

Nicol - porod bez analgetik je asi fakt adrenalinový zážitek. :-)
je zvláštní jak matky popisují ten nával štěstí a úlevy po porodu…mě to nepotkalo, já si řekla jen KONEČNĚ KLID…při pohledu na malou mě taky žádné emoce nepřepadly, to až mnohem později. Asi to má každá jinak…

Tobia - tak pokud po vaně nabraly kontrakce na intenzitě, je to jasné. dnes je príma datum.

Berun - :-D že bych uzavírala sázky, jestli gagů bude vážně Pepík?

Sisa - Hcg je dost vysoké, na to že byla OVU později, nikoli tabulkově. Tak třeba bude dvojité nadělení :-)

Dnes začínám 15tý týden. Dost mě bolí bříško - roste. Ehm - a taky prsa započaly produkci - teda zatím jen levé - včera jsem si všimla kapky, pravé zatím nic :-DDD Manžel ráno vznesl dotaz, kam až to tentokrát poroste - su asi SIBILA, ne ??? zatím není nárust dramatický, spíš prsa změnily tvar a jsou plnější.

elda

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.01.06 09:06

Diky za držení palců, snad se to opravdu už rozběhne. Kdyby se vůbec nic nedělo, tak mě to asi tak nebere, jako když se všechno začne tvářit, že by to mohlo být ono, trvá to několik hodin a nakonec to vyšumí a opět nic. Já vím, že tam Fazolka na furt nebude :))), ale tahle noční cvičení s posléze žádným výsledkem mě nebaví. Snad po KO a monitoru budu chytřejší. Teď už zase sem tam nějaká kotrakce je, tak uvidíme.

BERUN: já měla štěstí, že jsem přišla do kartotéky a byla jsem tam sama :)) a vyřízené to bylo snad ani ne za pět minut. Chtěli občanku, těhot. průkaz a průkazku pojištěnce. Pak jsem dostala evidenční kartičku (po jejímž předložení ti pak vždycky v kartotéce dají kartu), kartu (protože jsem pak hned šla do poradny), formulář na jméno dítěte a poučení a formulář na souhlas s epidurálem. (Ten ti vecpou, i když epidurál nechceš.)
Formulář o jménu dítěte bys měla vyplněný a podepsaný oběma rodiči + ověřenou kopii (nebo originál, ale ten já nechci dát z ruky) oddacího listu odevzdat na matrice (dveře hned naproti dveřím do kartotéky) nejpozději cca 1-2 týdny před TP. Když náhodou někdo porodí dřív, jako třeba Gejby, tak matrikářky pak zaběhnou na pokoj a vyřídí to s tebou tam.
Formulář na odběr pupečníkové krve ti dají až v poradně - řekni Dr, který tě bude vyšetřovat, že o to máš zájem a on ti jednak dá ty papíry a taky poradí co a jak se vyplňuje a jak to u odběru chodí (když se zeptáš).
Je možný, že tě před první poradnou ještě poženou o patro víš na monitor - mě nehnali, šla jsem poprvé na monitor až při druhé KO, ale minulý pátek jednu maminu, která tam byla poprvé na monitor ještě před KO poslali.
Poradna je v 1. patře, od schodiště vlevo. Čeká se venku, sestřičky vychází a berou karty a zvou dovnitř na poradnu (klasika - moč, tlak, vážení). Když je volno, rovnou jdeš do kabinky si odložit, pak tě zavolají, nebo čekáš u nich na takových křesílkách u kabinek, až se kabinka uvolní … když je větší frmol, tak tě zase pošlou na chvíli ven a zavolají dovnitř později. Ordinace navazuje hned na poradnu - minulý pátek byl ale děsný frmol, tak fungovaly ještě další dvě na chodbě vedle - tak to aby ses případně nedivila, kdyby tě sestry navigovaly jinam. :))
Monitor: je o patro výš, přesně nad ordinací s poradnou. Nemají tam napsáno, jestli máš nebo nemáš klepat … klepej. :)) Ona sestřička sice vychází a dívá se, jestli tam někdo další nečeká, ale uvnitř jsou místa pro 4 těhule a když se třeba sejdou dvě, co mají miminka, co řádí v pupíku a zdrahají před sondou, tak ona mezi nimi chodí a furt přehazuje ty pásy a když někdo venku stojí a jen čeká, tak tam vystojí důlek. Kdežto když zaklepe, tak ona tam (většinou) hned běží.

To by mě zajímalo, co se nám to tu před barákem děje - pod okny máme bagr a kutají tam nějakou děsnou díru do země. No doufám, že se třeba nebudou hrabat ve vodovodním potrubí … to by byl teď ideální moment s výborným počasím na takovou akci. :o))

Tobia + Fazolka 40+5tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.01.06 09:10

Jo Berun, teď mi tak došlo, že jsem vlastně v té kartotéce za celou dobu čekala tak 10min., než vyřídí jinou osůbku, jinak jsem tam vždycky byla sama. Většinou mám KO mezi 8-9h a to tam nebývá moc lidí .. ani na poradnu. Tak to určitě taky vyřídíš bleskově. :)

Tobia

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.01.06 09:12

BAMLA: já taky byla na první kontrole v porodnici v Podolí až ve 37tt, takže to určitě není nic neobvyklého, že tě Dr předává k nim až za týden. :)

Tobia

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 11.01.06 09:22

Tobia: Tak já si myslela, jak tu bude zpráva o porodnici a ono nic. Fazolko, Fazolko, ty nás tedy napínáš.

Klára

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 11.01.06 09:31

TOBIA: super, díky moc, zkopírovala jsem do únorňátek ať mají holky taky info. Já jdu na tu první KO 30.1. taky hned od 8 hodin ráno, tak si nebudu nechávat takový odstup, když tu kartu vyřídím rychle. Ať ti to na monitoru dobře dopadne!!!

BAMLA: myslím, že je to v normě, já od 30tt chodím k Dr. každých 14dní předtím to bylo po měsíci. Byla jsem 2.1. a teď jdu 17.1. naposledy, pak už 30.1. do Podolí-budu 36tt+0 a tam se chodí po týdnu.

Berun 34tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.01.06 09:44

BERUN: ještě mě napadlo - pokud chceš k porodu YAL, tak o ten taky musíš říct Dr v poradně, napíše ti recept. Ty si o něj ale zatím neříkej - já ho mám a kdybych nepoužila, tak ti ho dám, protože co bych s ním jinak dělala. :))

Jo a jedna důležitá informace, než půjdeš (a holčiny od Únorňátek) poprvé do poradny. V Podolí si děsně potrpí na to, abys v průkazce měla vyplněno úplně všechno o všech krev. testech, vyšetřeních … atd. Kamarádce chyběly jedny výsledky a hnaly jí k její Dr, aby jí to dovyplnila. Takže na poslední KO u svojí doktorky popros sestřičku, ať to znovu překontroluje, že ti nezapomněli vyplnit nějaký chlíveček v průkazce. :)
Já sice všechny chlívečky měla vyplněné vzorně, ale paní v kartotéce měla záchvat z toho, že jsem v průkazce neměla napsané jméno mojí Dr (na razítku bylo jen jméno gyn. praxe, pod kterou patří). Musela jsem to doplnit slovně a bylo mi to ostentativně dopsáno i na tu průkazku. :)))) Tak to aby ses případně nenechala vyvést z konceptu. :))) Ale jinak jsou v kartotéce i v poradně celkem fajn.

Tobia

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 11.01.06 09:48

TOBIA: já tam například nemám dopsány precizně ultrazvuky to musím ještě na té poslední KO dopsat, jméno doktora tam taky myslím nemám jenom razítko gynekologické ambulance, no vidíš na čem bazírují, ještě že to vím…i když při své demenci tam stejně něco chybět bude, musím to zkontrolovat.

Berun 34tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.01.06 10:00

Jsou to takové prkotiny, ale když je tam člověk poprvé a oni pak do tebe šťourají a proč tam nemáš tohle a támhle to, tak je to zbytečný stres. Mě taky kamarádka varovala předem - mě zase chyběly výsledky z jedněk krevních testů, tak jsem si to pohlídala, aby mi to „moje“ sestřička dopsala.

Ještě, v první poradně tě nechají do tvojí karty podepsat, jestli souhlasíš s tím, aby při vyšetřeních byli přítomni studenti lékařské fakulty (protože Podolí funguje i jako vzdělávací instituce). Když nechceš, dopíšeš pod to razítko s textem souhlasu NE nebo NESOUHLASÍM a podepíšeš. Je to na tobě. Já to odmítla, protože by mi to bylo nepříjemný, ale někdo to tak nebere.

To už je asi opravdu všechno, víc mě k poradně v Podolí nenapadá.

Jdu se pomalu chystat na cestu. Až se doplácám zpátky domů, tak se ozvu, co je nového.

Tobia + Fazolka 40+5tt

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 11.01.06 11:19

Holky, ono je to tak, ze pristi tyden budu uz 36+4tt a to jdu na posledni KO ke sve dr. a pak terpve me ona posle do poradny (porodnice) a kdo vi, kdy se tam dostanu. Jinak ke sve dr. jdu zase klasicky az po mesici. Ja si nestezuju, mne to neva, kdyz nemam problemy, ale prijde mi to jenom divny :-/ Mozna si to spatne spocitala, tak jen doufam, ze do te doby neporodim :D

Ted jsem doumyvala cely byt a jsem pekne zmordovana, takze se jdu natahnout. Zada, teda spis svaly okolo kostrce, pekne boli :( Uz nevim co s tim. No tak jsem si postezovala a muzu se jit natahnout :D

Bamla a T.

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 11.01.06 13:14

Ahoj Holky :)

Tobia:Ty jo holka až takhle v tom Podolí jo?
Umně nebyl nikdy problém stalo se že jsem neměla dopsané protilátky a doktor uplně v pohodě tak příště to přineste.
Já tam chodím už od 33 týdne a pohodička nikdo nikdy neprudil Dr.Buben užásnej až na ty sestry v poradně jsou pěkně náladový a když jsem tam šla poprvé nevěděla jsem co a jak ta ti mě tak vynadala proč jako nejdu na změření tlaku a proč jsem se ráno nezvážila že chce vědět raní váhu.A já jí říkám sestřičko proč namně řvete já jsem tady poprvé a nevim jak to tady chodí tak namně laskavě neřvěte nejsem vaše dítě ale pacientka a od té doby klídek usměvavá si myslela že namně bude něco zkoušet pinda.Nechápu.. Ještě jsem se tě chtěla zeptat máš takovou tu skládací průkazku???Tam jsou napsané rady pro těhotné a to máš podepsat ty a nebo doktorka??? Jinak chodím do Podolí ještě na diabetologii a internu k paní doktorce Andělové skvělá,pak jsem taky byla u Dr. Hujové a taky super fakt mě tam nikdo ještě nenaštval akorát ta sestra náladová…
A jak se daří bříšku už aby to bylo viď?

Markétkaa a Domísek 37tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.01.06 13:34

Ahojky,
tak monitor a poradna za mnou. Fazolka se má báječně, řádila jak černá ruka. Mě na monitoru nabíhala jedna kontrakce za druhou, ale každá jiná, takže si mě tam hned nechat nechtěli. :)) Podle pana doktora jsem dole otevřená o fous víc než minule, Fazolka už je hlavou pěkně zapasovaná dole, když slyšel o hlen. zátce a mých nočních cvičeních s kontrakcemi tak pravil, že nachystané je to všechno, už je porodit. :o))) Že podle jeho soudu to může být klidně dneska v noci, ale taky i do týdne. Že se to odvine od toho, jak té naší holce domluvíme. Takže tak. :))))))
Kdyby se nic nedělo do neděle, tak ráno opět na monitor a kdyby nááááhodou snad i dál nic, tak ve středu opět a pak poradna. To bude mít službu p. Dr Buben (oblíbenec Markétky :) a měla bych naklusat už v 7h ráno i s taškou, protože by na místě podle nálezu rozhodl, jestli ještě pár dní k dobru a nebo hned vyvolávat.
No já teda doufám, že už se nedočkám ani toho monitoru v neděli. Prý jsme se v poradně dneska sešly tři po sobě, co přenášíme skoro týden … asi se miminkům nechce do toho mrazivého počasí.

Marketkaa: skládací průkazku mám, nějaké poučení tam je, ale že by to měl někdo podepisovat, ať já nebo Dr, o tom slyším poprvé, to fakt nevím. Já si na sestřičky v poradně stěžovat nemůžu, pokaždý byly moc fajn. Asi záleží, jak se jim člověk trefí do frmolu a do nálady (jako ostatně asi všude).
Jak se má Domíšek? Abyste mě nakonec ještě nepředběhli. :)))))))

Mám hlad jak vlk, jdu si udělat něco k obídku.

Tobia + Fazolka 40+5tt

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 11.01.06 13:46

Ahoj holky, zdraví vás po delší době Metelka s Ninočkou.
Trefila jsem se do velmi napínavého okamžiku,
Tobio, držím palce!!To napětí posledních dnů je nezapomenutelné, úplně přesně si vybavuji, jak jem měla každý večer bolesti a říkala jsem si - že by už? Jak jsem hrozně chtěla porodit, zároveň se ale bála a ten pocit, že budu těhotná navěky, ten znám taky moc dobře.
Tobio, držím palce, ale neboj, porodíš, jako všechny a za chvíli budeš mít krásné miminko!!!
Nicol - krásný deníček, pěkná holčička, hodně štěstíčka a zdravíčka, ať vám roste do krásy a dělá vám jen samou radost!!!
No a ostatním, které se blížíte do finiše, taky přeji pevné nervy a štěstí na ty super rychlé porody bez komplikací s dobrým koncem.
Jinak Nina Marie prospívá dobře, jsem teď trochu marod, tak mám málo mlíčka, ale snad se zase rozkojím.
Ninulka je hodné miminko, už hezky spinká, teď zrovna na balkóně, pořád se směje a dokonce už nahlas, to je krása.
No, musím jít, kočárek se nějak zažíná vlnit, hodně štěstí, maminky a hezký den!!!

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 11.01.06 13:56

Tobia:Tedaaa přeju moooooc ať už to sakra přijde a fazolka tě takhle nenapíná…
Dokážu si představit jak ti je :) tak jí nebo jemu :) koukej domluvit ať už vyleze ven nebo že vás předběhne Domísek :) ten už je připraven :))) klesající bříško,
drsné poslíčky v plné sílé a křížové bolesti zad do toho jsem jak důchodce :) už se strašlivě moc těším :) pozdravuj pana doktora :) je fakt báječnej vždycky se ho na něco ptám a zodpoví a sebemenší blbost :) už proto ho mám ráda. Třeba se v Podolí potkáme kdo ví já už jsem tak moc připravená že to čekám kdykoliv :)

Markétkaa a Domísek

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.01.06 14:21

METELKA: ahojky, díky za podporu - je to fakt, kdyby se nic nedělo a pak to bum! najednou přišlo, tak je to daleko lepší, než každý večer prodýchávat kontrakce a čekat, jestli teda jooo a nebo zase nic. To mě na tom nebaví. Ale však já se taky dočkám - Fazolka už se moc dlouho schovávat nemůže. :))
Pozdravuj Ninočku a mějte se obě moc krásně. Ty se hlavně koukej brzo uzdravit, ať nemáš problémy s mlíčkem a je ti fajn.

MARKETKAA: já doufám, že se Dr Bubnem neuvidím - teda když, tak leda na porodním sále na příjmu, ale tu příští středu, to už bych fakt nerada. Tou dobou už snad budeme ne 2v1, ale 1+1. :))))) Já měla v poradně vždycky Dr. Zikmunda - vím, že některé holky si na něj u Zimňátek stěžovaly, ale na mě byl vždycky moc příjemný, všechno vysvětlil, usměvavý .. asi jsem mu nějak padla do oka. :))
Já se teď musím smát, jak jsem prožívala, co když porodím už o vánocích … hahááá, že budu takhle přenášet, to by mě nenapadlo ani ve snu. A k tomu nízkému bříšku: já mám Fazolku už sestouplou dole, naléhá naplno hlavičkou do pánve a přitom zvenku břicho vypadá furt dost vysoko. Prý u každého je to jinak. Stejně tak i u těhulky, která vizuálně má bříško už kleslé, tak to ještě nemusí znamenat žádný rychle se blížící porod. Já myslím, že Domísek taky bude chtít přijít na svět pěkně načinčaný a moc pospíchat nebude. :))

Tobia + Fazolka 40+5tt

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 11.01.06 14:35

Tobia:Tak uvidíme každopádně čekej horkou sms už jsem dala čísla manželovi kdybych nebyla schopná napsat :) tak držím palečky moc moc a myslíme na vás :)

Markétkaa a Domísek 37tt

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 11.01.06 14:43

Tobi - hihi, co tady jeste delas? Fazolka chce byt asi nejkrasnejsi princeznou pod sluncem :) Ja uz doufam za tebe, ze v nedeli uz nebudes muset na monitor. S briskem mas pravdu, ja ho mam porad nizko, takze jeste kdyz jsme chodila do prace, tak mi zensky rikaly: vy uz budete rodit, ne? Mate brisko dole. A ja jen kroutila hlavou, ze ne :)
Dneska byla sranda v poledne. nejak si na me v praci vsichni vzpomeli v jeden okamzik a tak se mi netrhl telefon od ucha, kazdy chtel neco vedet :) A do toho jeste manzel, ze se mi nemuze dovolat, tak me malem srdnul, jestli se mi neco nestalo :) no sranda.

Marketkoo - jeste at si da Domisek chvili pokoj s vylezanim, ma cas :)

Bamla a T.

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 11.01.06 15:07

TOBIO - holka jedna, uplne plne te chapu, prenaseni je desny. Do toho ty poslici, ktery maji jistou pravidelnost, ale kdyz se na ni upnes a hlavou ti projede, ze uz … tak je pravidelnost v pr… Jezisi, myslim na tebe, uvidis, porod bude vysvobozeni. Aspon, ze nemas otoky, bolesti u posliku jsou nepprijemny, ale vydrz, bude lip. Kontroluju to tady pomalu kazdou hodku, jsem napnuta jak struna, kdy ze to uz prijde. To ty taky, vid?
Neboj, ted uz je to otazka spis par hodin, nez co jineho. Hlenova zatka, pokud tedy odesla naraz, tak to uz je poradna predzvezd porodu. Mne odchazela postupne, takze jsem stale jen doufala a nic…
Tasku uz mas sbalenou, tak si lupni nejakou mnamku, odpocin si, a urcite dnes v noci vyjedete.

N

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 11.01.06 15:18

Ahoj Nicol,

jen jsem tak šla kolem, ale zaujal mě název tvého příspěvku, tak jsem nakoukla…

Přeji tobě i Hvězdičce v životě vše nejlepší, ať je Hvězdička krásná a zdravá, ale to Stellinky jsou :-))

PS. Vybrala jsi krásné jméno…

Zdraví Radu + Stella dnes 1,5 roku :-))

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.01.06 15:43

BAMLA: no jo no, furt tu straším. :))) Jen co jsem měla dneska po poradně, tak mi volala moje mamča a pak manži máma, taky jsem nemohla utrhnout telefon od ucha a do hovoru mi pipaly smsky – manža, taky už byl celý nervní, jestli se to třeba při prohlídce nerozjelo. Nu, všeobecná hysterie začíná opravdu nabírat grády. :)))

NICOL: asi je to tak schválně, aby si pak člověk už nepřál nic jiného než porodit a bral to jako úžasné vysvobození. :)) Mňaminu si dám - zaujala jsem aktivní přístup a teď dala péct bábovku. :))

MARÉTKAA: jen ať Domísek ještě hezky vydrží v pohodlí pupíku. Ale kdyby něco, tak se budu těšit na sms depeši. :)

Chtěla jsem jít umýt nádobí a zjistila jsem, že nám neteče teplá voda. Tak doufám, že to a) nemá souvislost s tím bagrem pod okny a b) že někde neruplo potrubí a je to jen něco přechodného. Teplá sprcha mě večer zachraňuje, když kontrakce nabírají na síle. Šplouchat na sebe ohřátou vodu z kyblíku by asi nemělo ten účinek. :)))))

Tobia + Fazolka 40+5tt

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 11.01.06 16:00

Tobi: ty jsi ale nezmar! Tak ty doma jeste kuchtis babovky, jo? Boooze ja te snad chci taky za zenu…

Anina

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.01.06 16:09

ANI, nemůžu si pomoct, mě ten gaučing a povalování fakt nejde. :o)) A říkám si, že když budu něco dělat, třeba to trochu popostrčím … a bábovka zase není táááková práce a obzvlášť, když mě na ní honí mlsná. To by bylo, abych vlastní hubě neposloužila - jak říká moje babička. :o)))))))

Pozdravuj Jahůdku - čutá, čutá? :))

Tobia

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 11.01.06 16:31

Tobi: cuta fest, coz momentalne v prekladu znamena ´skoro porad´ - zatim to neboli ani neni neprijemne. To mame vsechno pred sebou, ale Princezna Jahudka bude asi pekne vystrkovat ruzky…

No a.....Tobi, tak.......UZ? :D:D:D:D:D:D:D:D

Anina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama