NOVÉ SNAŽILKY č. 42 - Narození Fazolky od Tobii

Snažení

Narození Fazolky aneb detektivka s krásným koncem Jak jsem slíbila věrným čtenářkám našeho deníčku :), zde je popis toho, jak naše Fazolka přišla na svět. Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já budu svoje první miminko přenášet obzvlášť pak, když já sama i můj bratr jsme oba na svět děsně pospíchali a stejně tak i tomu našemu štěstí bylo předpovídáno, že vzhledem k mé tělesné konstituci, by se mu mohlo chtít na svět dříve.

Ačkoli termín porodu jsme měli tříkrálový, tj. 6.1.2006, já i manžel jsme tak trochu počítali s tím, že nás možná letos čekají porodní Vánoce a jestli ne Vánoce, tak Nový rok pak již zcela určitě. Ale vánoční svátky i silvestrovská veselice propluly kolem, posléze i onen tříkrálový termín a u mě stále žádné známky, že by se snad mělo něco dít.

Úderem TP započaly nervózní telefonáty od rozvětveného příbuzenstva a moje čím dál tím alergičtější reakce na dotazy „UŽ?!?" :)))) Sama pro sebe jsem si nijak zoufale nepřála, aby už už se miminko rozhodlo vyklubat na svět kvůli tomu, že by mě trápily nějaké neduhy v tom našem těhotenském finále, ale už jsem se nemohla dočkat, až ho konečně uvidím a poprvé budu moct držet v náručí. Prostě ženská nedočkavá, co vám mám povídat. :)))

Proto i první poslíčky (a následně všechny další) jsem napjatě sledovala, zda se v nich objeví nějaká pravidelnost, zvyšující se intenzita, zkrátka něco, co by nasvědčovalo, že už se TO blíží. A tady začala naše „detektivka". Nejvěrnější čtenářky deníčku vědí, že poslíčci si rozhodly se mnou hrát každý den od TP až do onoho pátku třináctého, kdy se naše Fazolka narodila. Vždy přes den mě provázely bolesti tu v podbřišku, tu do kříže, břicho tuhlo - ovšem pravidelnost veškerá žádná. S přicházejícím večerem pak najednou jakási pravidelnost začala být, ustálila se na 10 či 8 minutách a takto vydržela i několik hodin. V tento okamžik nastala u mě a manžela lehká panika, že to vypadá, že už by to mohlo být … já vlezla pod horkou sprchu, abych to podpořila a efekt byl ten, že poslíkovské kontrakce postupně slábly, až zmizely úplně, já vše zaspala a ráno vše začalo znovu.

Stejný scénář měl i čtvtek 12. ledna. Kontrakce od rána, jednou za deset minut, jednou za dvacet, já otrávená, že opět další den poslíčkování přede mnou. Na záchodě ze mě odešla další část hlenové zátky, ale to se mi stalo již týden předtím a nic z toho, takže jsem tomu žádnou extra váhu nepřikládala. V rámci rozptýlení jsem se vrhla na žehlení, došla na nákup a večer se chystala manželovi udělat k večeři slíbené jablečné lívance. Na ty také došlo a jak jsem tak vyčkávala příchodu manžela z práce a stála u plotny u smažících se lívanců, tak jsem si tak říkala „Sakra, to stání u plotny v kombinaci s tím žehlením mi nějak dává zabrat, strašně mě bolí v kříži …" A smažila jsem a smažila a záda bolela a bolela a mě najednou trklo, že nebolí furt, ale s přestávkami. Začala jsem sledovat hodiny a ejhle, bolesti v kříži se opakovaly po deseti minutách přesně a než jsem dodělala lívance už to nebylo deset minut, ale sedm. Tou dobou už přišel domů manžel a já mu o těch divných bolestech zad řekla - že to nechci zakřiknout, ale co když?!? Byla to totiž naprosto jiná bolest, než dosavadní poslíci.

Pustili jsme se do večeře, v kříži mě stále bolelo po sedmi minutkách - tak jsem vlezla do teplé vany a čekala, co se stane. Po koupeli najednou bolesti nikde, takže jsem usoudila, že další planý poplach, jen okořeněný o jiný druh bolesti. Nějak to na mě padlo a bylo mi smutno z toho, že zase nic. Manžel mě chtěl roptýlit, přemlouval na nějaký filmeček, ale já neměla náladu. Místo toho jsem vlezla do postele a začala luštit křížovky. Manža se ke mě přidal a u jedné jsme se začali strašlivě smát, protože autor byl asi chorého mozku - co nám tam vycházelo za výrazy, bylo fakt k popukání. V jednu chvíli jsem se chechtala tak, až mi tekly slzy a musela jsem utíkat na záchod, abych se nepočůrala. A jak si to tak sunu ze záchodu zpět do ložnice, ozvala se opět ona bolest v kříži, ale tentokrát hodně intenzivně, až mě to překvapilo a já se musela na chvíli zastavit. Došla jsem k posteli, sedla si na ní a auuu! hned vyskočila jak na pérku - po dosednutí záda zabolela tak, že to nešlo vydržet. Tak jsem začala přecházet po ložnici, což pomohlo jako úleva. Za chvíli byla bolest zpět a znovu a znovu ..... rázovala jsem si to po bytě a začala sledovat hodinky. Bolest se vracela po osmi minutách, po další půlhodině po sedmi a kolem desáté večer už to bylo minut pět. Intenzita stále stejná, nic strašného, ale nesměla jsem se zastavit a nebo si, nedej bože, sednout. Je legrační, že ještě v tuhle chvíli jsem nevěřila, že to není další planý poplach, pořád jsem čekala na nějaký další signál, že je to ONO. :)))) Manžel mě při mé každé zatáčce do ložnice začal přesvědčovat, že by bylo asi lepší zavolat do Podolí na příjem a jet tam na monitor, abychom věděli, na čem jsme. Že to vypadá, že se opravdu něco děje. Já mu na to odpovídala, že ještě budu chvíli chodit, jestli to zase nepřejde. :o))))))) Po další hodině pětiminutovek už jsem i já byla přesvědčená, že se opravdu něco děje a na příjem do porodnice zavolala. :))))

Dobalili jsme tašku, převlíkli se a vyrazili. Tady se ukázal první kámen úrazu - kterak usednou do auta, když bolest je nejhorší vsedě. Při soukání do auta jsem si vzpomněla na hlášku z filmu Vrchní prchni „A jak se do toho leze?" …„Jako za kulomet, paní. Přikrčit a trochu zaklonit.“ … tak tak nějak jsem se naaranžovala do auta i já. :o)))) Naštěstí podolskou porodnici máme od domu asi 15 minut jízdy a za nočního provozu jsme tam byli i rychleji.

Které z vás byly v Podolí tak znáte ten minikopeček, který vede k hlavním dveřím porodnice. Jelikož jsem hrdinně trvala na tom, aby manžel nezajížděl do areálu, zůstal parkovat venku, že ten kousek přeci dojdu …tak cesta do kopečka trvala docela dlouho, každou chvíli jsem se musela zastavit a prodýchat ty křížové bolesti. Můj původní plán ignorovat výtah a projít se do čtvrtého patra na příjem se nekonal, manžel mě nacpal do výtahu, že prý alespoň jeden z nás musí mít rozum. :)))))))))

Na příjmu byla moc příjemná porodní asistentka, se kterou jsem předtím už mluvila po telefonu. Našla si mojí kartu, nechala si říct, jak probíhal večer, jaké jsem měla kontrakce při odjezdu a chystala se mi připnout monitor, abychom věděli, na čem jsme. Monitor jsem absolvovala ve stoje a přitom jsem PA odpovídala na dotazy do porodopisu. Na monitoru se ukázalo, že miminko se má báječně a kontrakce že skutečně jsou a pětiminutové střídají tříminutové. Po chvilce přišla moc milá mladá doktorka, vyšetřila mě a potvrdila, že porod se hezky rozjíždí, že jsem již otevřená na čtyři centimetry.

PA došla pro manžela, který čekal venku a společně nás odvedla k porodním sálům, kde nám představila porodní asistentku, která nás dostala na starosti. Ta nás odvedla na porodní pokoj, ukázala, kam si máme dát věci, vzala si ode mě můj porodní plán a zeptala se mě, jestli chci absolvovat nějakou předporodní přípravu. Jelikož holení „tam dole" jsem měla asi týden staré z domova, tak jsem jej odmítla, což respektovala a ohledně klystýru (tedy gelu YAL) jsme se domluvily, že si ho nechám dát. Prošla se mnou body porodního plánu s tím, že vše budou respektovat a pokud by se situace vyvíjela tak, že by něco z něj bylo třeba upravit, tak se mě nejdříve zeptají, než cokoli udělají. Pak nás nechala s manželem asi dvacet minut o samotě, abych se mohla převléknout a trochu rozkoukat. Bylo krátce po půlnoci, pár vybraným kamarádům jsme rozeslali smsky, že jsme v porodnici a chvíli na to přišla opět PA, nejdříve aby mi aplikovala YAL a po půlhodince, kdy vykonal své přišla opět, aby mě vyšetřila a znovu natočila monitor. Otevření postoupilo o další centimetr, což mě dost překvapilo, že to jde tak rychle. Monitor jsem musela absolvovat dvakrát - při měření ve stoje se nějak nedařilo správně chytit tep miminka. Sonda občas chytla tep můj a tak ten záznam vypadal dost divoce. Naštěstí kontrolní monitor vleže ukázal, že mimčo je v pořádku, že to byl jen popletený záznam. Musím říct, že natážení monitoru vleže (byť na boku, na zádech bych nezvládla vůbec) byl pak během porodu můj největší nepřítel.
Po Yalu a monitoru bolesti stále přicházely po třech až pěti minutách, jejich intenzita se pomalu zvyšovala, ale pořád se to dalo v pohodě rozdýchat a rozchodit. PA byla moc milá, povídali jsme s ní o všem možném a mě přišlo, že ten porod je docela brnkačka. :o))))

K porodu jsem na doporučení kamarádky měla dvoje homeopatika - Caulophyllum 15CH a Actae Racemosa 5CH - která mají pomáhat k lepšímu otvírání a k těm správným kontrakcím. Užívá se pět bobulek na střídačku po půl hodinách - manžel sledoval hodiny a po těch půlhodinkách mi vždy dal další várku bobulek. PA přicházela také asi po půlhodinkách jestli jsem v pořádku a vždy po hodině kontrolovala, jak postupuje otvírání a natáčela monitor. Bolesti se pořád daly docela dobře snášet a já pořád hodně chodila. Před porodem jsem byla přesvědčená, že moje úlevové pozice budou na 100% na velkém míči, který je můj oblíbenec na cvičení a úlevu od bolestí zad … jaký omyl! Na míč jsem sedla jen jednou a musela hned dolů. Jakákoli pozice, která se jen blížila sedu pro mě byla k nesnesení. Takže jsem střídala přecházení po pokoji, stání opřená o porodní křeslo a chvíli taky na žíněnce na všech čtyřech. Vždy při kontrakci mi manžel masíroval kříž - hrozně mi pomáhalo cítít teplo z jeho rukou a čím víc mi při masáži na kříž tlačil, tím mi bolest přišla snesitelnější.

Před třetí hodinou ráno už se kontrakce na monitoru ukazovaly jako pěkně špičaté potvory, byly hodně intenzivní. Podle vyšetření jsem byla otevřená asi na 8 cm a PA mi navrhla píchnutí plodové vody, aby se vše dalo rychleji do pohybu. Souhlasila jsem. Voda odtekla a do chvilky jsem poznala, že vše se opravdu dává do pohybu. Kontrakce zesílily okamžitě a přicházely hodně často za sebou. V tu chvíli přišla na řadu sprcha, kde jsem strávila skoro hodinu a půl. Vodu jsem měla puštěnou tak horkou, jak to jen šlo, ale mě přišlo, že je pořád strašně studená. Pořád jsem nutila manžu, aby si šáhnul a potvrdil mi, že je studená. Přitom ve sprcháči bylo páry jak v sauně. :o))))) V Podolí mají ve sprch. koutě takovou židličku, tu jsem musela vyndat, protože usednou jsem fakt nemohla - ve sprše jsem byla střídavě na bobku a střídavě na všech čtyřech a nejdřív mi záda sprchoval manžel, ale pak jsem potřebovala být sama, tak jsem ho vyháněla a s hadicí od sprchy přehozenou přes záda jsem u každé kontrakce sprostě nadávala :o)))) (jsem mimochodem typ, co sprosté slovo řekne tak 2× do roka a to už musí být! :) V tu chvíli mi to hrozně pomohlo ulevit si.

Bylo asi půl páté a já ve sprše začala mít pocit na tlačení. Manža přivolal PA, já se vyškrábala na porodní křeslo, aby mě mohla vyšetřit - zbýval poslední centimetr, abych mohla začít tlačit a mimčo potřebovalo ještě moment, aby se dotočilo do správné polohy. Tenhle okamžik byl z celého porodu pro mě asi nejtěžší - prodýchávat tu strašnou potřebu tlačit. Moc mi vyhovovala poloha ve stoje, ale bohužel jsem v ní dlouho nevydržela. Na moje tělo dolehla únava. Začala jsem se strašně klepat, byla mi zima, cítila jsem se hrozně vyčerpaná a nohy jsem měla jak z rosolu, třásly se mi a stát se na nich fakt nedalo. V tuhle chvíli mě zachránila zásoba bonbonů z hroznového cukru, co jsem si prozíravě koupila v lékárně. Vždycky mezi kontrakcí mi manžel jeden dal … čas rozkousat ho nebyl, hned se hlásila další kontakce - takže mi ho vždycky podal spolu s vodou a já je zapíjela jako prášky. :o)))) Cukr udělal své, ta nejhorší únava odezněla.

Ve třičtvrtě na pět už se mi nedařilo tlačení prodýchávat, PA mě prohlédla a řekla, že tak každou druhou kontakci si vždycky na jejím vrcholu můžu začít přitláčet. To byla úleva! Vždycky jsem si myslela, že ta tlačící fáze musí být to nejnáročnější z celého porodu - ono je, po fyzické stránce, ale po té duševní je to hrozně pozitivní, protože najednou člověk maká a má pocit, že ty kontrakce opravdu k něčemu vedou. Já s každou kontrakcí myslela na to, jak se mimčo posouvá o kousek ven a hrozně mi to pomáhalo. Tuhle přitláčecí fázi jsem strávila na porodní židli, za sebou manžu, kterého jsem se držela za ruce, jednu nohu opřenou o porodní křeslo a druhou o PA, která u mě klečela. Na židli mě i vyšetřila a hurá! mohla jsem tlačit naplno. Manža mi pomohla na porodní křeslo, upravil mi ho do takové ani lehu, ani sedu, já se ho z jedné strany chytla za ruku, z druhé jsem popadla nějaký stojan, co tam byl (ten byl můj, do konce jsem ho nepustila z ruky :o))) a podle pokynů PA tlačila jak o život. Na každou kontrakci na třikrát … při tom třetím zatlačení jsem pokaždý myslela, že vypustím duši, protože kontrakce v té době byly sice silné a rychle za sebou, ale dost krátké, takže to třetí tlačení už nebylo s pomocí kontrakce a to jsem měla pocit, že to dítě tlačím snad někam do kopce. :))))

Jelikož jsem si nepřála nástřih, PA mi celou dobu masírovala a napínala hráz, aby se to bez nástřihu obešlo. Hlavička byla na dohled, já měla pocit, že jestli do pěti minut neporodím, tak odcházím, už nemůžu a ať si to tam, laskavě, dorodí za mě někdo jiný :o)))))))) V ten moment mi PA řekla, že hráz bohužel nepovoluje tak rychle, jak bychom potřebovali. A že pokud nechci nástřih, zvládneme to, ale potřebujeme tak 30min. minimálně, aby se měla čas roztáhnout. Nebo že mě můžou nastřihnout, ale že bude potřeba jen malinko. V tu chvíli jsem se rozhodla pro nástřih a udělala jsem dobře - kdybych to o těch 30min natáhla, tak jsem už neměla sílu na konec porodu. Takže PA přivolala doktora, dostala jsem místní umrtvovačku, střihnutí jsem vůbec necítila, ještě dvakrát zatlačila ze všech sil a hlavička byla venku. To ovšem věděli všichni, až na mě, protože naše holčička se rozhodla narodit s jednou rukou zvednutou k rameni, takže ramínko, které šlo hned za hlavou bylo stejně široké jako hlava samotná a já nepoznala ten rozdíl. :))))) A pak už poslední nadechnutí a zatlačení a něco mokrého a měkkého se ze mě vylouplo a já slyšela manžela jak říká „Bože ta je krásná!" a v tu chvíli mi položili ten mokrý a opatlaný uzlíček na břicho a já koukala na ten obličejíček, který pomalu začal natahovat do pláče a nemohla jsem uvěřit tomu, že je po všem a to co držím je naše, NAŠE, miminko.

Adélka skoro vůbec neplakala, jen tak trochu brekla, pak se jen celou dobu hrozně překvapeně rozhlížela. S pomoci PA jsem jí zkusila poprvé přiložit k prsu - chytla se hned a krásně sála. Při tom manžel přestřihl pupečník a Adélku poprvé vyfotil. Pak si jí na chvíli vzal dětský doktor (kdy ten přišel, vůbec nevím) a já zatím porodila placentu. Ta vyšla bez problémů do pár minut, ale zůstal ve mě kousek porodních blan, takže doktor musel trochu čistit a pak mi zašil nástřih. To trvalo jen chvilku, nebolelo to, ale bylo to dost nepříjemné tahání. Doktor byl ale moc fajn, ptal se mě na to, kam jsem chodila na předporodní kurzy a jak se mi u nich líbí :)) zkrátka mě rozptýlil, že jsem na to šití zapomněla - byly to ostatně jen čtyři stehy. A pak mi přinesli ten náš uzlíček už osušený a zabalený a my se s ní s manžou mazlili, oběma nám tekly slzy a nemohli se na ní vynadívat. A nemůžeme doteď. :))

Porodu jsem se nebála, ale nedovedla jsem si představit jaké to bude. Teď můžu říct, nee že by to bylo něco echt příjemného, co by člověk chtěl absolvovat každou neděli :)), ale čekala jsem to nějak po všech stránkách horší. Bolí to - ano, je to nepříjemné - ano, ale jako zážitek, ty emoce s tím spojené, to bylo moc krásné a už těsně po porodu jsem věděla, že do toho půjdu určitě znovu. Snad budeme mít štěstí a sourozence Adce pořídíme, až přijde ten správný čas.

Všem, kteří dočetli až sem děkuji za trpělivost. Vyprávění jsem psala po kouskách, když mě to naše zlatíčko dalo volnou chvilku a na délce se to poněkud podepsalo. :))

Znovu děkuju všem v deníčku za krásná blahopřání k narození Adélky. Všem holkám, které vylodění mrňouska mají před sebou přeji, aby to bylo v pohodě a odnesly si z toho hezký zážitek, stejně jako já. A všem před- a snažilenkám ze srdce přeji, aby letos našly na testu vytoužené // a já si za 9 měsíců mohla přečíst jejich líčení porodu.

A dva speciální vzkazy:

BAMLA: ty jsi mi pro nastartování porodu doporučovala nějaký hodně legrační film - vidíš, porod jsem opravdu nastartovala smíchem, i když u křížovky. :o))))

NICOL: ty sis dělala legraci, že porodím z toho, že peču bábovku. Nestalo se tak - rozjelo se to po lívancích. :o)))) Takže holky, když budete přenášet, tak recept na porodní lívance je u mě k dispozici na vyžádání. :)))))))

Tobia + Adélka, 13 dní

A ještě náš aktuální seznámek:

Naše miminka: 12
4.10.2005 -Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20h (TP 29.9)
31.10.2005-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30h(TP 28.11.)
8.11.2005-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11h (TP 29.11.)
7.12.2005-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 6:17h 3250g,50cm (TP 13.12.)
14.12.2005-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96g, 48cm CŘ 9:21 (TP 22.12.)
19.12.2005-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45h (TP 22.12.)
23.12.2005-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah 4300g,54cm 2:30 (TP 17.12.)
29.12.2005-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 25.12.)
31.12.2005-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 6 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
4.1.2006-Bubinka/1974/Ko­lín+Karel 3020g, 51cm (TP 3.1.)
10.1.2006-Daja/1977/Pra­ha+Kubíček 3460g, 50cm 19:55 (TP 7.1.)
13.1.2006-Tobia/1977/Pra­ha+Adélka 3140g, 49cm 5:27 (TP 6.1.)

Nové těhulky: 22 (3 chlapečci/7 holčiček)
5.2.2006 Market­kaa/1984/Praha/KLUK-Dominik
13.2.2006 Bam­la/1979/Praha/PŘEK­VAPENÍ
13.2.2006 Moni­na/1976/Ostra­va/HOLKA
16.2.2006 Jar­ka/1979/Domaž­lice/HOLKA-Nikol
24.2.2006 Viki25/1979/Kl­atovy/HOLKA-Simonka
25.2.2006 Griz­ley/1978/Mladá Boleslav/PŘEKVAPENÍ
27.2.2006 Berun/1981/Pra­ha/KLUK-Michael
4.3.2006 Zuzzi/1976/Plze­ň/HOLKA-Zuzanka
6.3.2006 Kocca/1978/Kro­měříž/HOLKA
30.3.2006 Lin­daK/1979/okr.Do­mažlice
20.4.2006 Nik­ka/1971/Olomouc
25.4.2006 Pra­linka/1978/Ha­vlíčkův Brod
5.5.2006 Gigi/1975/Pra­ha
21.5.2006 Leňu­la/1985/Zlín/KLUK
27.5.2006 Ani­na/1977/Praha/HOL­KA
4.6.2006 Lendu­lin/1974/Praha
21.6.2006 Ber/19­72/Praha
27.6.2006 Tuli­panek/1977/Tac­hov
28.6.2006 Men­dy/1978/Plzeň
11.7.2006 Elda/1979/Již­ní Morava/PEPÍK
7.8.2006 Mischi­na/1980/Brno
14.9.2006 Sisa2/1978/Bra­tislava

Nové snažilky:12
Berunda-1976/Jilemnice
Cami-1975/Praha
Daria-1978/Český Těšín/ TS 05/04
Juliska-1977/Praha/TS 12/05
Katyy-1981/ TS 10/04
Kafka-1978/Čelákovice/ TS 8/04
KlaraM-1979/Praha TS 6/05
Kubula-1976/TS 10/04
Lucie2507-1979/Ostrava/TS 4/03
Medka-1977/Praha/TS 1/05
Sofy-1978/Bratislava/TS 5/04
Zanet-1973/Florida

Předsnažilky:2
Jankaa-1977/Praha
Kaila-1981/Přerov

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.01.06 16:14

Tralala poprve v zivote prvni:-)))!!!!!!

Jdu cist:-))

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 26.01.06 16:18

TOBIA - napisala si to uzasne, smiala som sa a plakala, fakt krasne. takze vam s adelkou este raz prajem, aby ste boli hlavne zdrave, nech sa vam dari a nech vam vas drobcek robi len a len radost.

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.01.06 16:24

Tak to ti Tobio teda pekne dekuju:-)))

Pred chvilkou jsem si nalicila oci, at se priteli libim, a ten tu rvu jak blb:-))))

Strasne krasne jsi to napsala, uplne jsem prozivala ten porod s tebou. V mnoha vecech jsem ho mely podobny, take si zive pamatuju na tu fazi, kdy se jeste nesmelo tlacit, ale ten pocit byl sileny.

Preji tobe i Adelce hodne zdravi, at jste holky stastny:-)))

Vazne jste me dojaly…

Nicol a Stella

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 26.01.06 16:47

Tobio, četlo se to krásně a jedním dechem a měla jsem to štěstí, že jsem tu detektivku těsně před porodem taky sledovala, jsem ráda, že jste v pořádku a ještě jednou přeji hodně štěstí a zdraví, i slzu jsem zamáčkla při tom láskyplném popisu porodu.
Hrozně to letí, Ninočce už budou čtyři měsíce, má se čile k světu, na všechny se směje a někdy i nahlas,ale řvát už umí taky jako tur.Jinak zdravím moc všechny v deníčku a těm, co to mají za pár hodně pevné nervy do posledních dní a ostatním vše dobré.
Aninko, doufám, že se máte fajn a máš už i bříško!
Ninočka posílá sladkou pusinku, trochu uslintanou, má teď slinící období a ručičky pořád v pusince.

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 26.01.06 16:57

Tobia: Deníček je tááák nádherný, ukáplo i několik slziček jak jsi to nádherně a s láskou napsala. Proto ještě jednou tobě, Adélce a manžovi přeji, ať se máte stále rádi a zažíváte jen samé štěstí.

Klára

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 26.01.06 17:17

Tak já naštěstí namalované oči neměla, protože mi tečou slzy jako hrachy, jednak dojetím, protože takhle popsaný porod je takový krásný a pozitivní že mi to připadá jako něco co si musím vychutnat, jako třeba svatbu:) No a pak se taky směju, nad tím jaký je TOBI nezmar…s kontrak­cema si to chtít štrádovat pěšky do 4.patra ,úplně jí vidím a věřím tomu, že jí musel do výtahu zatáhnout až manžel:) No a pak jsem se taky nasmála tomu, jak chtěla u tlačení odejít:))

TOBI díky, já se na porod už fakt těším což ty víš a tohle je takový krásný a dojemný, že už se té fáze až poprvé uvidíme s manžou ten náš poklad nemůžu prostě dočkat. Ty porodní lívance možná ozkouším pokud to bude potřeba:) Čímž jsi mi vlastně odpověděla i na to jak dávkovat ta homeopatika, jak jsem to úspěšně zapomněla.

Aduška je prostě nádherná a je fajn, že jste to takhle krásně zvládly!!! S tím otužováním bych do toho šla, alespoň na chvilku, myslím, že jí to neublíží, spíš prospěje.

METELKO: to to letí už 4 měsíce…to je fakt neskutečný ať se má Ninočka k světu.

Berun 35tt+3

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 26.01.06 17:18

Tobio, nádherný deníček, ketrý jsem přečetla skoro bez dýchání a na konci se slzami v očích. přeji vám, aby Adélka byla zdravoučká a šťastná holčička a vám dělala jen samou radost.
nás to čeká za cca 6 týdnů a tvůj popis porodu je tak parádní, že se na porod a na ten náš uzlíček štěstí neskutečně těším.

Jitulinda a Mišánek 34+0tt od únorňátek a březňátek

 
grizley
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 26.01.06 17:32

TOBIO: Teda překrásný popis porodu - já jsem z toho taky celá dojatá. Adélka je naprosto roztomilý skříteček a manža je asi velká podpora. No a jak jinak to mohlo být u tebe - než pátek 13. vyprovokováno smíchem. Jestli to zvládnu alespoň zpoloviny jako ty, tak to bude super!

Grizley

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 26.01.06 18:07

Ahoj Holky :)

Tobi:Děkuju za odpověď kvůli přídavkům a zároveň ti strašlivě moc děkuju jak jsi popsala tvůj porod řvu jako želva ale to nevadí.Dodalo mi to moc sil a odhodlání že to prostě zvládnu :) Nemám slov moc krásně jsi to napsala a osobně ti můžu říct že jsi to popsala až do detailů že jsem se do toho dokázala vžít a prožít to s tebou…

Markétkaa a Domísek 39tt

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 26.01.06 18:27

Tobio - diky za uzasny popis porodu, uplne jsi me dojala k slzam a uz se toho sveho ani moc nebojim :)

preju tobe a cele tve rodine jen to nej.

Marka + Marketka 32+6tt

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 26.01.06 18:33

Ahoj,

TOBIA - tys to napsala tak strašně kráásněě :):), já tady u toho úplně slzím…
Nejradši bych popadla tašku a šla hned rodit, dokud z toho mám tak dobrý pocit, protože zítra už budu mít zase strach :)

Jarka a Nikolka 38tt

 
ber
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 26.01.06 19:20

Tobia: Přečetla jsem to jedním dechem… a po tváři se mi valí slzy jako hrachy. Ještě jednou vám všem třem přeju hoodně štěstíčka a ať vám Adélka dělá jen samou radost :o)

Anina: Jsem ráda, že jste v pořádku a ať jsi brzo doma.

Ber+prtě 17+6tt

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 26.01.06 19:33

Ahojky,

holky čtu vás pořád, i když nereaguju. Ale tohle se nedá, Tobi úžasný. Mně to připomělo, že i ten můj porod se kvapem blíží a mám z toho strašný strach, ale to k tomu prostě patří, co nadělám.
Berun: koukám, že už to máš taky za pár, tak pohodový zbytek těhu a krásné miminko.

r. 28tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 26.01.06 19:45

Tak si holky nemáme co vyčítat - já tu teď pročetla vaše komentáře a taky u toho řvu jak želva. :)))))

Já si teď vzpomněla na slova mojí kamarádky, která zdaleka neměla tak pohodový porod jako já, že ještě dneska, skoro po roce, když jde nebo jede kolem porodnice, tak se někde uvnitř v ní něco úplně zachvěje a vzpomene si na ten úžasný pocit, když poprvé uviděla to svoje miminko. A o tom to je. Porodu se nebojte, ty emoce co přijdou potom všechnu tu dřinu i bolest stonásobně přebijí!

Mám pro vás další zprávu o ANINĚ: má za sebou gyn. prohlídku a Jahůdce se daří báječně, vše v nejlepším pořádku. Anina měla obavu z toho jejího tvrdnutí břicha, ale Dr jí uklidnil, že to nic není, že se nikterak neotvírá ani žádná jiná neplecha se neděje.
Tak z toho mám velkou radost, že tu operaci takhle hezky obě holčiny zvládly!

Tobia

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 26.01.06 19:55

Ahoj holky,
popis porodu mi vehnal slzy do očí. Já už mám totiž bohužel od včerejška taky „po“… :-((( Na velkém utz nám minulý týden zjistili u miminka nejméně dvě vrozené vady (rozštěp pusinky a obrovskou nefunkční polycystickou ledvinu) a museli jsme se rychle rozhodnout, co dál. Po zvážení možných perspektiv jsme se rozhodli těhotenství ukončit. Při píchání vyvolávacích injekcí pan doktor na utz zjistil, že i ta druhá ledvina je postižená a že naše rozhodnutí bylo to jediné správné.
Včera jsem vyvolaným potratem ve 21+3 porodila naše nemocné Opičátko.
Takže se s vámi loučím, asi sice občas nakouknu sem, jak se máte, ale přestěhuju se do jiného, pro mě vhodnějšího deníčku nebo diskuze…
Mějte se krásně, maminky užívejte si miminek a těhulky, ať vám to všechno dobře dopadne. My zahájíme další snažení za půl roku…
Lendulín

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 26.01.06 20:02

LENDULIN -

je mi to strašně moc líto :( Přeju ti moc sil, abys to brzy překonala a hodně štěstí k dalšímu snažení, které vás čeká za půl roku..
Bohužel i takovéhle věci se stávají, i když by neměly :(
Ale další miminko bude určitě v pořádku a i ty budeš držet brzy vytoužený uzlíček v náručí :)
Hodně štěstí

Jarka a Niki 38tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 26.01.06 20:03

Ježiš LENDULINku, to je mi tak strašlivě líto - znovu mám slzy v očích. Je to tak moc nespravedlivé! :((( Moc moc na tebe myslím a posílám spoustu energie, aby tahle ztráta brzo přebolela a za půl roku se při snažení brzo zadařilo a dočkala jsi se zdravého a krásného Opičátka II.

Drž se, holčičko!

Tobia

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 26.01.06 20:15

Tobio, tak jsem si s chuti precetla tvuj porod, licis to tak, ze to vlastne byla docela brnkacka :) Jeste jednou moc gratuluju k Adelce. Jinak tu fazi s temi kratkymi ale castymi kontrakcemi jsem mela taky a musim rict, ze to je hodne neprijemne, kdyz clovek tlaci, ale kontrakce uz nepomaha. Me nakonec dali oxytocin a pak to slo jedna radost.
At vam Adelka dela jenom samou radost.

Bara

 
Juliska
Kecalka 219 příspěvků 26.01.06 20:16

Tobi - pripajam sa k holkam,napisala si to nadherne,verim,ze si super mamou a Adelka bude urcite super holcicka,nech sa vam dari.
Anina- som rada,ze operacia dopadla v pohode a ze ste s Jahudkou v poriadku,prajem rychle zotavenie.
Juliska

 
Juliska
Kecalka 219 příspěvků 26.01.06 20:23

Lendulin- to mi je strasne luto,ziadna rada,teraz neulavi tvojmu srdiecku,polrok ubehne ako voda a zasa sa budete radovat z // ciarok.Velmi ti to prajem.
Juliska

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 26.01.06 20:41

Lendulínku to je mi tak strašně moc líto, žádná slova teď asi nedokáží utišit , ale čas bolest zmírní a půl rok uteče jak voda. Přeji, ať jsou // hned v prvním kole po pauze a Opičátko II vám brzy dělá jen samou radost.

Klára

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 26.01.06 20:52

Byl to šok, doposud byly všechny vyšetření a testy úplně v pořádku, těšili jsme se, jak si na velkém utz prohlédneme naše krásné miminko a najednou se to takhle zvrtlo… Sice jsme přesvědčeni, že jsme zvolili správně, i když jsme přitom prolili hodně slziček, ale myslím, že nějaké deprese ještě přijdou, až se oklepu po tom zážitku…
 L.

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 26.01.06 21:07

Bylo to určitě velice těžké rozhodnutí a tak slzy k tomu patří. Opatrujte se a doufám, že vás nebudou deprese sužovat. Chápu, že se teď nebudeš moc ozývat, ale občas nakoukni a dej vedět, jak je. Všichni Tě tu moc rádi uvidíme.

Klára

 
Anonymní  26.01.06 21:09

Lendulin, moc ti preji at se brzo vse da do poradku, ikdyz to bude jeste dlouha doba a hodne sil..zadna slova utechy ted nejsou dost vhodna, proto jen drzim palce at uz se ti nikdy nic podobneho nestane!

Lucie

 
Anonymní  26.01.06 21:09

nevim proc anonimni ale jinak Lucie2507

 
Anonymní  26.01.06 23:46

Krásně napsané ,hned jsem si vzpoměla na rok 2003 kdy jsem si taky tak nějak naplánovala že porodím mezi vánocema a silvestrm.Jenže náš klouček čekal též do 13.1.:))
Přeju hodně štěstíčka a zdravíčka .

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 27.01.06 08:37

LENDULINKU: nenacházím vhodná slova, prostě je mi to strašně líto, to není ani trochu správné, že se tohle muselo stát. Doufám, že se brzy vše urovná a za půl roku to bude všechno jak má být.

ANINKA: je to super, že to takhle dopadlo, Jahůdka je bojovnice jako mamča!!!

TOBI: ten porod je popsaný tak, že teď všechny chtějí hrozně moc rodit:) Malý se mi teď tak boulí hlavou dole, že mi utiskuje snad všechny orgány, mám pocit, že se mi už snad tlačí ven:) Doufám, že je to normální a je to jenom tím, že sestoupil níž, protože je jako pytel kamení-strááášně těžký a strašně mi v tom podbřišku řádí.

PRALINKA: však tobě se taky blíží pomalu 30.týden a to už je potom takový sešup že nestačíš ty týdny ani zaregistrovat. Já jsem sice na MD ale mám pocit že hned po pondělí je už pátek, o víkendu ani nemluvím, ten je pryč hned protože jsme s manžou konečně spolu víc než jen po sedmé večer. Tak si ještě vychutnávej tu dobu dokud se ještě daří spát a pěkně to do toho finále dojděte!!! A určitě zase napiš, však se to tu teď bude porody jen hemžit a doufám, že i pozitivními testíky!!!

JULI,KLARA,LU­CIE,KAFKA: mrcha má tenhle měsíc zákaz za vámi přijít, prostě to říjňátko budete mít!!!

KATYY: snad budeš mít brzy net abys tu s námi mohla taky být.

MISCHINKA: V seznámku doopravím tvůj TP, nějak mi to uniklo. Mě teď uniká dost věcí jsem hrozně mimo jak se to blíží, není to strachem, ale nedokážu myslet na nic jiného, než na Mišelínka.

Berun+Mišelínek 35tt+4

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 27.01.06 09:18

Berun- jsi mooc hodna ze nam prejes vsem zarijnatka…ale ja mam tento mesic DOVOLENOU ( kafka a sofy vedi o cem mluvim :o))
Takze prenechavam zarijnatko KLARE,KAFCE,SOFY A VSEM OSTATNIM SNAZILKAM :O)) ja si necham do zasoby listopad a nebude mi vadit ani prosinec. hezky darecek pod stromecek se taky hodi :o)

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 27.01.06 09:22

Ahojte holčiny,
je to snad 100 let, co jsem tu nebyla, protože jsem byla bez internetu, ale konečně se zadařilo připojení z domu, takže vás budu „kontrolovat“ častěji, jestli se poctivě množíte :-)

Je to pěkné vidět nové těhulky (Siso - to je paráda, že přes všechny ty nepříjemné diagnózy v létě už jsi těhulka, moc gratuluju) a samozřejmě nové mamulky. Tobio a Nicol i ostatní, je to super, že je vše OK. Zatím jsem četla jenom tento deníček, ale brzo snad doženu i ten zbytek, abych věděla, jak jste se měly…Tobio ty jsi to napsala rozkošně, pohodový porod je tak důležitý pro pohodové vplutí míma do života, že si to snad ani nedovedeme představit. Známá má za sebou 2 dost příšerné dlouhé porody, oba nakonec skončily císařem) a děti byly na začátku hodně nevrlé, špatně baštily a hodně plakaly, ale po pár měsících se to nakonec srovnalo.
Příroda nám hold dává občas vědět, že to tady řídí prostě ona… Lendulíne - nejsou dostatečná slova útěchy pro předčasně ukončené těhulkovství, ale takto pozdě je to vůbec nápor na psychiku, ale máš s partnerem dobrý vztah a je dobře, že se máš o koho opřít a váš vztah to jenom upevní a půl roku je prd a je v tom barevné jaro a léto a na sluníčku vypadá všechno líp. Přeju hodně sil a štěstí.

Jinak já se mám dobře. Měli jsme štěstí, příroda se na podzim rozhodla, že to s náma jako s rodičema zkusí a to rovnou na druhou, takže si pomalu začínáme připouštět, že bychom se mohli úspěšně dokulit k porodu, i když jsme zatím pořád dost opatrní a žádné velké přípravy zatím neprobíhají, ačkoliv jsme se s prckama překulili už do pátého měsíce. Obě děti jsou velké a čilé, mají všechny kůstky a prstíky tak, jak má být. Žaludek a moč.měchýř byli vidět už na zač.4.měsíce, takže je teď už jenom kontrolovali. Měření šíje kvůli D.syndromu dopadlo na víc než 100% dobře. Teď čekáme na výsledky genetiky z krve a na konci února jdem na srdíčkový ultrazvuk. Porod vychází skoro na stejno s Eldou, ale asi to bude dřív…

Přeju šem hezký den a kdybych se dlouho neobjevila, tak dočítám staré deníčky hi hi

Cami + 2 prcci 17.tt

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 27.01.06 09:34

LUCI: tak fajn, listopad nebo prosinec je jenom tvůj!!!!

CAMI: tý jo já už si myslela, žes nás nadobro opustila…je to už hodně dlouhá doba možná od srpna, září??? A teď ještě takové krásné novinky. Jsem strašně moc ráda, že vám to vyšlo a ještě dvojčátka!!! To jsou první dvojčátka v deníčku:) Taky si tě musím přesunout v seznámku:) Neboj všechno dobře dopadne a přesto všechno co jste podstoupili budete mít hned dvě krásná miminka!!!

Berun 36tt

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 27.01.06 09:34

Cami- tak ja teda koukam na tvuj komentar jako blazen, o jakych to detech mluvis?? co to ma byt??zadne hlaseni // ??zadne zpravicky o tom ze jsi tehulka a ted ctu tohle..no peekneee :o))))
Ale odpoustim ti, hlavne ze to je tak jak pises. a jsi tehulka a doknec cekas dvojcatka..nebo i vice?? to jsi jeste neprozradila..rada bych abys doplila info pro nas jak se to vse prihodilo?? Jestli muze napis..a taky te pak konecne daji do seznamku tehulke, porad jsi totiz ve snazilkach :o))

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 27.01.06 09:34

jejda cami, to je hezká zpráva :-))) a příroda rozhodla sama, nebo jí v CAR pomohli? no…to je krásný… nakoukni do „rodíme v červenci 2006“, je nás tam dost :-)

elda

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 27.01.06 09:35

Berun- rano rezerve uz na sve mesice mam..tak ted jen at to vyjde, no taky koukas na Cami co??? ja jsem proste v soku..takze ted uz jen cekam na hlaseni od Darii ze je na tom treba podobne..no kez by, at nas takhle prekvapujou nadale..:o)

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 27.01.06 09:44

Lendulin - nejsou slova útěchy, snad jen…poplač si, ty i manžel. příroda není nespravedlivá, jen dává někdy příliš dlouhou naději a pak to bolí mnohem víc… I já věřím, že vaše rozhodnutí bylo správné a sama bych se rozhodla stejně, protože ten drobeček by dlouho trpěl a svůj boj by stejně nevyhrál. takhle je to rychlejší, i když tebe to bolí úplně stejně. Přeju ti at s jarem nakoukne sluníčko i k vám domů a v létě at vás příroda nenechá dlouho čekat na nový život…

elda

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 27.01.06 09:46

Tobia - :-)))))))))))))))
elda

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 27.01.06 11:05

No jo, je to tak holky, jestli všechno půjde jak má, tak budou dvojčátka (7.7)- v září jsem psala, když jsem začínala se stimulací a pak jsem od odběru vajíček byla už doma. a bez internetu, takže nebylo jak dát vědět…
Měla jsem neadekvátní reakci na hormony, ale teď už mi to přijde jak před 100 lety…někdy vám to můžu sepsat…fakt to hrozně letí, ale jak říkám, tím že si obzvlášť uvědomujeme,jaká je to alchymie s tím těhotenstvím, tak jsme pořád ještě trohu opatrní s nějakýma plánama, rodině jsme to práskli až na zač.4.měs. O našich problémech jsme nikomu nic neřekli, takže ani neví, že jsou to děti z ivf..zbytečně by si dělali starosti…
 Cami

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 27.01.06 11:07

Hi hi Lucie, tak já ty informace DOPLIJU
Cami

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 27.01.06 11:29

TOBIO: moc hezký popsaný porod. Taky mě to hezky naladilo a moc se na ten můj těším a doufám, že bude stejně pohodový jako ten tvůj…

Mám na tebe dotaz, ty homeopatika se dají sehnat v lekárně? A kolik si za ně dala?

Díky moc.

Květule 34tt (z Květníček)

 
grizley
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 27.01.06 13:26

LENDULIN: Teda opravdu nevím co napsat - je mi to moc líto, ale rozhodovala bych se stejně jako vy! Jen ti nepřeju žádné Opičátko II, ale raději nějaké úplně jiné nádherné a zdravé miminko! Tak za ½ roku tu snad bude hlášení // - budu držet palce!

CAMI: Teda gratuluji - takže nakonec úspěch a prckové jsou na cestě hnedle 2! Tak hlavně pohodové těhu - užívej si to každý den na 100%!

Grizley

 
Sofy
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 27.01.06 14:15

CAMI, tak to je naozaj velke prekvapenie, blahozelam o to viac,ze viem co vsetko tomu predchadzalo.Prjem vam vela zdravicka a neskor pohodovy porod.
PS: Myslim,ze si si Sisu pomylila so mnou,ale to nevadi aj Lucii sa to casto stava,ze Lucia 2507…?:-))

Ja som momentalne po 4.IUI, tak mi este ostava tyzden vydrzat do ocakavaneho vysledku…Hovori sa,ze mimi chce prijst do noveho,tak my sme prave po rekonstrukcii bytu, uz aj detsku izbicku mame…tak snad aj nas tentokrat priroda obdarí.
 pa

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 27.01.06 14:51

Ahoj holky,

teď mi šelmička usnula po krmení, tak honem honem písnu, než si zase bude nárokovat mojí plnou pozornost. :)

LENDULIN: už jsem psala, ale nedá mi to - příroda dovede být někdy krutá, ale rozhodli jste se správně. Muselo to být hrozně těžké a tu bolest, kterou prožíváte, si asi ani neumíme představit, ale čas vše vyléčí a za půl roku se určitě dočkáte // a posléze krásného a zdravého miminka. I když nebudeš teď přispívat tak často, nezapomeň na nás a dej o sobě vědět. Chyběla bys nám tu!

CAMI: téééééédy, mrkám na drát!! To jsou mi novinky! Moc gratuluju a držím všechny palce, aby oba drobci byli v pořádku a dotáhli jste to bez obtíží až do cíle. Nechceš o tom vašem příběhu napsat další deníček? Moc by mě ta vaše „story“ zajímala a ostatní holky určitě taky.

KVĚTULE25: homeopatika jsou volně prodejná v lékárně, ale většinou je nemají na skladě a musí je do druhého dne objednat. Jedno balení stojí kolem 50-60Kč.

SOFY: držím palce ze všech sil, abys za týden pro nás měla krásnou zprávičku!! Adélka posílá specielní miminkovský prskanec (trochu uslintaný :), aby se to povedlo!

NICOL: tak jsem dneska uskutečnila první otužování - dle tvého vzoru jsem Aďulu navlíkla a strčila ve fusaku do kočáru k otevřenému oknu. Docela se jí to líbilo, vydržela půl hodinky. Sice mi neusnula, ale tak si klimbala. Pak jí ale pozlobila břicho, ona se rozčílila, že v kombinéze a fusaku nemůže kopat nožkami a jak se vztekla, tak jí zaskočilo a škyt! mlíko všude. :o)))) Takže jsem si cvičně dala praní kulicha, šály a kombinézy, ale jinak pohoda-jazz. :)))))))))

VŠEM: potěšilo mě, že se vám líbí, jak jsem porod popsala. Já si myslím, že když člověk k němu přistupuje pozitivně, tak že i pak je (v rámci možností) pohodový a že se to pak promítne i do chování a celkové pohody miminka.
A jestli jsem vás teď hromadně navnadila na rození, tak šup, šup, neodkládejte to, těším se na další drobky v deníčku! :))))))

A zprávy od ANINY: dneska už je jí o 100% lépe, zítra prý bude baletit po nemoc. pokoji. :)) Přijel za ní manža a na pokoj jí byla doručená krásná kytka - a manža se dušuje, že od něj není. Tak že by tajný ctitel? :)) To jsou záhady, co? :))))

Jdu si uvařit čajík a za chvíli zkusím znovu nakouknout, jestli se mi do té doby šelmička neprobere.

Zatím ahoj,

Tobia + Adélka, 14 dní

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 27.01.06 15:05

Zprostředkovaně přes sms od ANINY:

Lendulinku, mám ti vyřídit, že ti přeje hodně síly se se vším vyrovnat a bude držet palce za 1/2 roku.

Cami, tobě posílá velikou dvojitou gratulaci!!!!!!!!!! :)

Tobia

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 27.01.06 15:51

Holky, dala jsem do galerky fotecky Stellinky, tak mrknete, jak krasne rosteme:-)))
 N

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 27.01.06 17:37

SOFY: Držím palečky aby to 4.IUI bylo úspěšné a pokojík se brzy zaplnil spokojeným vrněním miminka, nebo dokonce miminek jako u CAMI.

CAMI: pokud o tom všem budeš chtít sepsat příští deníček, bude to určitě povzbuzující pro všechny snažilky, stejně jako to, že se vám to krásně podařilo a čekáš dokonce dvojnásobné nadělení, ať máš to těhotenství krásné a bezproblémové. Hlavní je že jsou dětičky ukázkově rostoucí a bude to určitě v pohodě i nadále.

TOBIA: Adélka a zelený pidižvík to je ale pohled!!! To otužování je určitě přínosné, dneska docela pěkně svítilo sluníčko, tak musela mít Aduška červené tvářičky. Hmmm jenom když si vzpomenu na tu miminkovskou vůni u vás doma jsem z toho naměko…jestli jsem měla pocit, že dva měsíce před porodem se už můj psychický i fyzický stav příliš měnit nebude. Tak poslední měsíc těhu je opravdu ten nejnáročnější, pořád brečím i když je to většinou jen z čiré radosti, nemůžu se Mišelínka prostě dočkat…tak si říkám, nestačilo by aby těhotenství trvalo jen 8.měsíců. Ten poslední měsíc by fakt mohl odpadnout:)) Ale můžu být ráda, že je mi relativně fajn a nemám žádné potíže.

NICOL: Stellinka je krásný vlasatý uzlíček a ty tvářičky jenom svádí k poňuchňáníčku!!! Hrozně se těším jak si za lepšího počasí uděláme hezký srazík s miminky a poznáme je všechny na vlastní oči.

Dnes ráno musel být zase divný tlak, protože se mi neudělalo dobře, vlastně jsem si musela okamžitě lehnout jinak bych snad omdlela, ale bylo to určitě i mou blbostí, protože jsem pracovala u PC a nenajedla se. Pak jsem musela jít venčit pesany a docela jsem to rozdýchala.

Jinak kouzlo 9.měsíce (dnes máme přesně měsíc do PM termínu) tkví v tom, že s hlavičkou miminka narvanou mezi nožkama se opravdu špatně sedí u PC, natož se tam píše a promýšlí horoskop, ale jak říkám, mám tady 9 rozborů a ty chci ještě dodělat tak pracuju. Nohy už k sobě nedám ani při sezení ani při spaní a když mě už konečně opustily bolesti zad (je to neuvěřitelné, bolí jen po hodinové chůzi) tak zase víc cítím kyčle, ale nestěžuju si:) To prostě ke konci patří a já naštěstí neposlíčkuju a nemám jiné zvláštní potíže.Mišelínek sice občas rotuje hlavou po močáku, takže teď chodím asi každou půlhodinu na záchod, ale je to fajn:))

Tak se všechny držte-maminky s miminky nechť se dneska v noci pěkně vyspí. Snažilky ať mají pozitivní testíky a těhulky ať se úspěšně rozdvojí, či bez problémů nosí ten svůj uzlíček štěstí.

Berun+Mišelínek 36tt

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 27.01.06 17:43

BERUN - myslime tu na tebe, sama so vzpominam, ze devaty mesic byl sileny, jak fyzicky, tak psychicky. Brecela jsem taky, hlavne nad roztomilyma a peknyma vecma - paradox.
Hlavne, at nemas zadne problemy, Miselinek urcite vykoukne driv, nez je termin, zatim se prenasely prevazne holcicky:-)))
Nohy od sebe - znaaaaame. Bylo to sileny, hodne pomohl mic, na nem jsem sedela i u PC, TV apod. zkratka vsude. Pak jsem na nem proskakala porod a ted ho nemuzu ani videt:-))))
Preji, aby to brzy uteklo
 N

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 27.01.06 19:21

Jéje, Sofy, já jsem trča, já jsem si ty vaše přezdívky tak vždycky pletla a zjevně se po tom čtvrt roce nic nezmněnilo. Promiň. Navíc obě hovorite po slovensky, tak mi to neulehčujete..:-) Takže 4.pokus, hmmm to už je docela velká pravděpodobnost úspěchu, držím palce a nařídila bych to i „vetřelcům“, ale zatím si dělají co chtějí :-)

Jinak všem děkuju za gratulace, i Anině, která je v nemocnici? Doufám, že nic vážného, já jsem fakt zatím nic nestihla dočíst, tak ani nevím co jí je..
Ale dívala jsem se odpoledne na fotečky a mooc krásné. Tobio i Nicol - máte krásné pusinky doma, gratuluju a na srazíku vám to taky slušelo.:-)
Berun , říkáš že je to fuška :-), no už se těším. Já mám zatím pupík pomenší (teda ráno, večer „lezou“ prcci ven) a přibrala jsem 1,5kg… takže to bude teď asi fofr :-) Ale nejsem moc hubeňour, takže zatím nebylo asi potřeba „stabilizovat“ základnu :-)

Deníček můžu klidně sepsat, jestli je to až za týden, jestli to dobře chápu, jak to máte

Děcka by něco zbufly, jdu prohledat jeskyni a sehnat nějakou potravu :-)

Cami

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 28.01.06 06:04

Ahoj holky,

nejak jsem se nemohla propracovat k PC, takze:

Tobi - ja jen napisu, ze neni co dodat. Protoze uz holky prede mnou vsechno napsaly, tak jen ze jsi mela pro me moc krasny a pohodovy porod. Takhle nejak bych si to predstavovala. S tim nadavanim jsme na tom podobne. Ja taky moc nenadavam a navic jeste kdyz me neco boli, tak nic moc nerikam, proste nejsem stezovaci typ. Tak mi manzel porad rika, ze bych u toho porodu aspon trochu mela heknout :D Jsem rada, ze ti smich zabral :)

Ani - jsem moc rada, ze je tobe i Jahudce fajn. Drzim palecky at jdete co nejdriv domu a nemate pak uz zadne problemy. To je zajimavy, kde se tam ta kytka vzala ??? :D

Lenduline - tezko se mi hledaji slova, co napsat. Genetika je vec silena a nijak ji proste neovlivnis. Je mi to moc moc lito. Jedine, co bych ti chtela poradit je, abys tu bolest nezadrzovala v sobe - porvi si, zarvi si, zamlat si. Bolet to bude urcite dlouho, ale neuzirej se tim. Takze za pul roku preju // na testiku a radost z noveho miminka :)

Cami - no teeeda, takovy prekvapko pro nas :) Super, gratuluju k prckum a preju at se vam vsem 3 moc moc dari :) Na denicek se tesim.

Sofy - tak uz 4 IUI? NMo uz by se mohlo povest, vid? Takze tfuj tfuj, at se tam neco krasneho usidli a treba bys mohla byt pokracovanim Cami :)

Tak a ted neco ke mne - ve ctvrtek jsem byla na prvni navsete poradny v nemocnici. Pobyla jsme tam 3 hodiny :( Ale priste uz to pujde rychleji, je nas holt moc tehuli. U dr. jsem si pripadala jako dement, protoz ejsem si nemohla vzpomenout jaky typ cukrovky na tata, tak jsem tam chvili spekulovala, pak jsem samo nechala papiry z utz doma (takze priste, nastesti se nic nedeje), no a nakonec jsem dr. rekla blby datum posledni MS. No reknete, kdo si to ma pamatovat, kdyz uz je to tak davno :D:D:D Proste se mi plete 12. a 20.(to je datum otehotneni). Ale jinak byl dr. v pohode. Bricho mi teda prohmatnul pekne drsne, na to nase mimi neni zvykly, takze se rozcililo - jak ho pan dr. poslouchal, tak mu hodne rychel busili srdicko,a le pak se uklidnilo. No bodejt by ho nerozcilil, kdyz si tak krasne spalo a on ho tak zvalchuje :D Potom jsem sla jeste na krev, kvuli syfilis, jeste necemu a taky kvuli odberu pupecnikove krve. Bohuzel moje zily nejak nespolupracuji proi odberu vzdycky, takze samo, ze nebyly videt. Mne odber nic nedela, ale sestricka z toho byla nestastna. Klasicky z lokte to neslo, tak jsem sestricce navrhla, ta mi ji vezme ze zapesti. To se ji moc nechtelo, ze to boli,a le musela, nebylo na vyber. Vubec to nebolelo, teda aspon ne me, sestricka rikala, ze ji to pry bolelo za me a kdyby mela bonbonek, tak ze mi ho da :D:D:D Prsiti tyden uz jdeme na monitor, tak jsem zvedava. Dneska jsem litala po meste - pesky, ale nejak mi to vubec nevadi. Sehnala jsem krasnou zimni ombinezku pro mrne (ty co jsme mela doma byly nejaky slaby na ty mrazy) - je uplne nova, dovezena z Anglie, a stala me jen 250Kc. Jinak mam porad pocit, ze jsem poslicky jeste nikde okolo sebe nezahlidla, takze se asi dobrovolne hlasim k prenaseni :D:D:D
No a ted uz bych mohla jit asi zase spat :D

Mejte se a uzijte si vikend :) Bamla a T. 38tt

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 28.01.06 06:53

Tak jsem ted jeste doocetla prispevky z minuleho denicku a potvrdial sjem si , ze to prenaseni asi fakt hrozi :(
Berun - tobe se zkratil cipek na 2 cm? To mas dobry, protoze ja ho mam ted 2,5cm. Jak porad pisete, ze vas tlaci hlavicka a nemute dat nohy k sobe, tak to ja bohuzel takovy problem nemam. Kdybych si nezavazela nohama o bricho, tak klidne sedim s jednou nohou prehozenou pres druhou. Hlavicka podle dr. volne naleha a sam rikal, ze to na porod hned tak nevypada.
Manzel se mi smeje, ze rekord u porodu byl pry 6kg miminko, no tak abych ho netrhla :-/

Holky, s vystavovanim miminka k oknu neni problem v tom, ze by vam mohlo „namrznout“, ale problem je v tom mrazivym vzduchu jak ho dychaji. To neni to dobry.

Tak, postezovala jsem si, napsala blbou pripominku, kterou holky vi a ted uz muzu fakt jit spat :) Bamla

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.01.06 09:21

NICOL: Díky moc, docela bych byla ráda, kdyby Mišelínek vykouknul už na ten UTZ termín 22.2. ale ten jenom odpovídal jeho velikosti, jinak pořád platí 27.2. no uvidíme. Dřív bych ho zase vyhánět nechtěla:) Jen ať tam je tak dlouho aby byl hodně zdravoučký.

BAMLA: Já na to taky koukala, co se za 9 dní mohlo tak změnit:) Ale cítila jsem to, že hlava víc naléhá a že mě taky občas začal tlačit na konečník, což jsem do té doby neměla. Jinak já měla až do 30.týdne pořád čípek na 3cm jako při otěhotnění, potom do 34tt+1 byl na 2,5cm a teď najednou v 35tt+3 najednou 2cm a najednou taky otevřená na čtvrt prstu, do té doby zavřená. Uvidíš že se to za týden zase u tebe hodně změní.

Tak pa.

Berun 35tt+5

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.01.06 10:21

CAMI: deníček bude super, napiš ho klidně až v pátek, nebo o víkendu jak se ti bude chtít. S dvojčátky budeš mít to bříško mega to je jasné, vůbec si to nedokážu představit, stačí mi nosit jedno obrdítě:) které obr být ani nemusí, jen se tak prezentuje na UTZ jako obříček. Je to holt chlap tak musí být silák:)
Anina je v nemocnici kvůli slepému střevu, odstranili jí ho laparkou, ona i její holčička jsou v pořádku i když jí zatím dobře není. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál, snad nám jí brzy pustí a bude to všechno v pořádku.

Berun 36tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama