NOVÉ SNAŽILKY - Desatero matky na MD

Snažení

.....aneb pane Murphy, sbírám materiál na další knihu Vašich zákonů :o)) Jelikož náš deníček se již propadl hluboko přehluboko, něco málo napíšu, abychom měly kde povídat. :) Nečekejte žádné slohové cvičení jen takové malé desatero zkušeností a pravidel, jak jsem je odpozorovala při našem (téměř již) tříměsíčním soužití s Adélkou:

Pravidlo první:
Puding (mléko, jíška … dosaďte dle libosti něco, od čeho nelze jen tak odejít, aniž by nehrozilo akutní připálení) na plotně bublající způsobí, že dítko, do toho okamžiku tvrdě spící se najednou probudí s brekem a dožaduje se okamžité máminy přítomnosti.

Pravidlo druhé:
Pokud si dítko vesele hraje s hrazdičkou nebo jinou hračkou a vy využijete oné chvilky k úprku na wc či bleskovému vyčištění zubů (tak někdy kolem poledního, že :), tak se můžete v:,–(it, že přesně v ten moment děcko hrazdička či hračka naštve takovým způsobem, že spustí řev, že sousedi budou uvažovat o urgentním telefonátu na odbor sociální péče. :o)

Pravidlo třetí:
Pokud nastane krizové ráno, kdy neděláte nic jiného než kojíte, přebalujete a tišíte řvoucí dítko, přičemž na sobě máte noční košili pobryndanou od mlíka a poletujete po bytě nečesaná, nemytá, pološílená, tak nastává ten pravý okamžik, aby se dostavila pošťačka s doporučeným dopisem či doručovatel s balíkem, ač vám normálně nic nepřije, jak je rok dlouhý. :)))

Pravidlo čtvrté:
Mimčo, které se směje s pusou od ucha k uchu na každého, kdo na něj jukne, se rozeřve jak tur v momentě, kdy na něj koukne tchýně, která mimčo už dva týdny neviděla a nemůže se dočkat, až si zase ten sladký uzlíček pochová.

Pravidlo páté:
Kdo kojí, přebaluje, dítko chová, ať nejí! :o)) Tato parafráze na heslo z nedávné doby (kdo nepracuje, ať nejí!) mě napadlo včera, když jsem v šest večer konečně dojedla rohlík se sýrem, který jsem si namazala v poledne k obědu. Vážně se nepamatuju, kdy jsem se naposledy normálně (myslím tím asi tak do limitu dvou minut a celým příborem :o) najedla.

Pravidlo šesté:
Nejznámnější Murphyho zákon „Může-li se něco pokazit, pokazí se to." bych v případě mimina upravila na: Může-li se mimčo pokadit, pokadí se. Obzvláště vhodný moment je:

  • právě po přebalení do čisté plíny (možno i opakovat, pro větší efekt)
  • právě po vykoupání, přebalení a oblečení do čistého pyžámka, kdy se může mamča ucukrovat, jaké to má nádherné čisťounké a voňavounké miminko
  • u doktorky a to v počtu n+1, přičemž n je počet náhradních plen (Adélčin rekord jsou čtyři plíny za návštěvu.....zachrá­nila mě solidární maminka v čekárně. Čtyři plíny mi přišly jako až mooc velká rezerva :o)))

Pravidlo sedmé:
Pravděpodobnost, že plína proteče je tím vyšší, čím menší je zásoba náhradního oblečení nebo možnost dítko někde v teple a suchu převléci.

Pravidlo osmé:
Mimčo, které doma pase koníky tak, že to vzbuzuje údiv a výkřiky nadšení u širokého příbuzenstva :o) předvede, má-li tu samou dovednost ukázat při prohlídce u doktorky, spartakiádní prvek „chcíplá žába". (U nás obohaceno ještě o „A jestlipak už se malá smějě?" a po mé odpovědi „No jéje a jak, chechtá se na nás v jednom kuse." Áda předvedla výraz „otrávený blbeček" a od doktorky se odvrátila na druhou stranu, kde zírala apaticky na skříň. :o)))

Pravidlo deváté: Čím dále jste s kočárem od domova a čím méně nepromokavého oblečení máte na sobě, tím vydatnější a vytrvalejší lijavec se spustí.

Pravidlo desáté:
Dítko, které bez problémů usíná večer co večer úderem osmé hodiny bude řvoucí, k neutišení a k neuspání, pokud rodiče jen čistě teoreticky pojmou ideu, že až mrně usne, tak by třeba mohlo dojít na nějaké manželské techtle mechtle.
(Skutečně, myšlenka ani nemusí být vyslovena nahlas, stačí jen pomyslet a je hotovo. Mám tušení že si Áda říká, že sice beru antikoncepci, ale bůh ví jak to funguje a nějaká sourozenecká konkurence, to tééééda ne! :o))

Snad jsem vás trochu pobavila. Pokud i vy máte další podobná pravidla ze života, tak sem s nimi. A nemusí být je miminkovská, ale i snažilkovská a těhulkovská .. určitě se nějaká najdou.

Tobia + Adélka (2 měsíce, 3 týdny)

P.S. ANINKO, buď tak hodná a aktuální seznámek vlož mezi první komentáře. Díííííky!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 04.04.06 13:17

Jů jsem první… !!!

Tobii: Moc pěknej deníček

Mischiina

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 04.04.06 13:19

ANINKO: Až sem budeš vkládat aktuální seznámek, oprav si tam prosím ten muj nick, z Mischina na Mischiina a připiš kdyžtak, že čekáme holčinu…

dekuji

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 04.04.06 13:36

Ahoj,
tak jsem s velkým humorem sepisovala deníček a za poslední dvě hodiny mě humor docela přešel. Adélka od jedenácti hodin, kdy po dvou hodinách spánku (u ní nevídaně dlouhá doba!) proloupla oko, mi tu ječela jak siréna, až se zalykala :// - vyspaná, najedená, přebalená, břicho to asi nebylo, teplotu neměla.. nepřišla jsem na to, co by to mohlo být. Nezabíralo nic. Asi před půl hodinou přijel táta a přivezl mi nákup z Makra, to z ní najednou bylo usměvavé mimino a jen odjel, spustila nanovo. Asi má na mě alergii, nebo tak něco. Teď usnula a jsem zvědavá, na jak dlouho to zalomí, když i jíst odmítla. Ach jo. Tyhle krizovky mě pokaždý pěkně vycucnou, hlavně, když se nechce přisát a nechce ode mě mlíko. Z toho jsem docela špatná. Když jsem jí teď uhoupávala v lehátku (stylem výcvik pro kosmonauty hadr), tak už jsem u toho brečela taky. Když takhle řve, je k neutišení a nemá to žádnou objektivní příčinu, tak je to fakt na prášky.

No nic. Tak jsem si vylila srdíčko a jdu ryhle něco sníst, než se probere.

Mějte se,

Tobia

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 04.04.06 13:37

Tobi - ja z tebe jednou opravdu umru smichy. ted jsem se smala az jsem se za bricho popadala a vzbudila jsem Terezku (chrni vedle me). Chcipla zaba a vyraz ala blbecek si dovedu zive predstavit. taky kdyz chceme nekomu ukazat, jak umi krasne Terezka drzet hlavicku, tak lezi a ani se nehne :)
s jidlem je to tak, ze Terezka smi jist (musi dokonce), ale mama ani tata NEEE!

Posta u nas nastesti chodi az ve 3 odpoledne, to uz byvam i celkem slusne vypadajici, teda pokud nejsem momentalne poblinkana nebo mi netecou prsa :D

Dodala bych pravidlo usinani: U mamy v naruci se smi spat, ale opovaz se me dat do postylky, pokud nespim aspon 10 minut tvrdym spankem.

Pravidlo prebalovani a curani: Jakmile je maminka v noci silene utahan a chtela y spat az by brecela, tak je nejlepsi cas se pocurat, coz u nas znamena nachystat si 2 plinky kvuli kyclim (ktery samozrejme jako na potvoru nejsou nachystany) a komplet prevlict cely dite. To znamena, ze dite s etotalne vzbudi a nemuze usnout a je tim padem po spanku :)

Tobi, jak teda zitra se srazikem? psala jsme do minuleho denicku, ze je mi to jedno, v kolik si reknes, tak prijedu :)

Bamla a Terezka

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 04.04.06 13:39

Tobi - takovy jecaky mame taky a je to tim, ze se Terezce chce spat a nemuze usnout. taky jsem z toho vzdycky hin a je mi do breku.

Bamla

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 04.04.06 13:46

BAMLI, ječáky z únavy, to známe velmi dobře. Ale dneska fakt začala hned po těch dvou hodinách spánku, takže z únavy to asi nebylo. Nevím, co jí přelítlo přes nos.

Jestli to tobě a Kláře nevadí, tak bych během dopoledne poslala smsku, na kolikátou to asi tak vidím. Obyčejně chodím s Ádou ven mezi půl třetí, třetí, ale záleží na tom, jak se vyloupne dopoledne. Dneska se s ní ven dostanu hooodně pozdě, když mi teď usnula. Na ní neplatí, že jak jí položím do kočáru, tak chrupe. Musí být utahaná, jinak vyřvává a člověk může drncat jak chce a ona spát nebude a nebude.

KLÁRA: budeš chtít přijít k nám a vyrazit se mnou a Bamlou společně, nebo tě máme přibrat někde po trase? Třeba v Šatrově (nebo Šantorově..?!? ježiš, teď nevím, jak se správně jmenuje) ulici. Je to kousíček od Cílkové, směrem ke Lhoteckému lesíku.

Tobia

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 04.04.06 13:49

Tobi - dobre, to je v pohode, jen mi dej vedet, kam se mam dostavit :) (adresu).

terezka mi v kocare usne vzdycky, ona je desnej spac. prijde mi, ze spi vetsinu dne :)

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 04.04.06 14:03

Chechtám se tu u kojení až malý nadskakuje, jak vidno i my jsme si několik pravidel značně osvojili:))) Hlavně třetí pravidlo mě dost pobavilo, neboť je to i můj případ.
TOBIO Skvělý deníček!!!!

KLARKA: díky moc za ta spojení však ono by se ta dálava nějak zvládnout dala, u mě je to blbé v tom, že dokrmuju, kdybych mohla kdekoliv jen nakojit bez dokrmu tak je to mnohem jednodušší, takhle musím počítat s tím, že je nutno připravit flašku s Nutrilonem. Ale i to nějak brzy určitě zvládneme.

BAMLA: jé kéž by už prdy odezněly, dneska jsem měla parádní noc, protože ač opět mocně prděl, nebudilo ho to ze spaní a tudíž se probouzel pouze po 4 hodinách na krmení. Usnul v 22 hodin, pak kojo 0:30 5:30 a pak až ráno v 7:30-to už nemám tolik mlíka a poprvé dokrmuju.

Ach jo začíná se vztekat v lehátku, musím chovat. Dnes jsme byli venku, parádní počasí to vám povím!!! Kéž by to tak chtělo vydržet. JInak si ale nemám nač stěžovat, jak dokrmuju je Mišelínek zlatíčko, přes den téměř nepláče a už i spinká. Musím letět.

Berun+Mišelínek 1m+3dny

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 04.04.06 14:06

Tobi, nový deníček je kouzelný!!!!
Výborně jsem se pobavila, díky.

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 04.04.06 14:25

ahoj holky..

Tobi- tak to se ti povedlo super denicek, hodne jsem si zavzpominala a rechtala se az se Ada ptala co se deje :o))

Pridala bych jeste jedno pravidlo, kdy vam jinak rano casne vstavajici dite najednou spi a spi a spi a to v ten den kdy zrovna mate nekam jit..to se nam stava bezne, chodime triskame cim se da, mluvime hlasite ale nase holcicka spinka jak andilek, kdyz tusi, ze prave nekam mame vyrazit :o)))
Toto pravidlo, se s nami drzi a drzi..a trva do dnes..taky to s tim, ze po koupani jde hodit bobika :o))

NO jeste ze je veselo..taky bych pridala jedno pravidlo snazilkovske..
Vzdy kdyz tusim a citim ze by mela byt ovu, tak najednou se tady doma rozline unava..nejak se drahemu do toho nechce…je to tak kazdy mesic..ze zrovna kolem ovu, mame pauzu 2dny bez tuleni, ale po ovu uz by zase chtel ob den :o)) usoudila jsem ze je asi vychcanej a chce si toho tulenicka pravidelneho uzit c nejdyl..ale holky 3roky uz je fakt moc…bodla by uz ta 9 mes. pauza :o))
 Lucie

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 04.04.06 14:35

Ahoj hoky,

Tobia: Moc jsem se pobavila při čtení deníčku, manža tu kouká na TV a tak se chvílemi otáčel, čemu se tu řehním, tak jsem mu to musela vysvětlit. Já vím, zatím je to pro mě sranda, ale v zimě bude hůř. Domluvíme se zítra po sms, kde se sejdem, ale pro mě by asi bylo lepší po cestě v té Š. ulici, kouknu na to do mapy, přibližně vím kde to je.

Bamla: Tak klepu tady na to, ale už od pátku mi nevolnosti dávají pokoj, tak snad už odeznívají a nehodlají se vrátit.

Mahony: I já svou první nechtěnou MS obrečela, vlastně kromě asi dvou jsem obrečela všechny, ale druhý den už bývá líp a já se začala pomalu těšit na další kolo snažení.

S tou prací mě to trochu naštvalo, protože vím, že to není zas tak lehké se rozkoukat a začít pracovat samostatně, hlavně mi šlo o toho nejbližšího šéfa, je to dobrý kamarád a pak s tím bude mít akorát starost, protože bude mít nedostatek lidí a plná náhrada za mě se bude zaučovat tak dva tři roky, je toho tam hodně. Holt je vidět, že šéf nahoře neví, jak to u něj na oddělení chodí.

Klára + Beruška 11 tt+ 4

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 04.04.06 15:06

Jo jinak jsem zjistila, že jsem se asi s koupí těch těhu kalhot unáhlila. Bavila jsem se s mámou a se ségrou a v podstatě ani jedna bříško neměla. Máma v prvním těhotenství tedy ano, ale bylo to tím, že přibrala 30 kg, při mě už se hlídala, přibrala asi 10 kg a až do konce nosila normální kalhoty, ke konci tedy už s gumičkou. Ségře začalo bříško malinko vykukovat asi v 7 měsíci a když přijela do porodnice, že jí praskla voda a že tedy asi bude rodit, tak se všichni vyděsili, že to dítě nemůže přežít, protože je maximálně na konci 5 měsíce. No uvidíme, jak to bude u mě, skoro všechny holky ze října popisujou, že jim začínají být kalhoty těsné a mě jsou stále stejně.

Klára

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 04.04.06 16:38

ahojky,

Tobio skvělý deníček. bavím se tady a řehním dost nahlas, ještě, že Mišák chrní venku v kočárku :-) Mišák posílá Adélce pohlazení.

ještě bych přidala jedno:
jestliže se v našem bytě objeví návštěva, jsem vzorné hodné miminko, ležící v lehátku, klidně pozorující svět okolo, popř. spokojeně spící. jakmile se za návštěvou zavřou dveře, předvádím řev ala tygr v džungli, nespím, nic mě nebaví :-)
tak je to u nás a již několikrát to Mišák předvedl ;-)¨

Jitulinda a Mišánek 7t+4d od únorňátek a březňátek

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 04.04.06 18:31

Ahojky,

ted mi psala Tobia, ma den blbec - vratila se z prochazky s pichlym koleckem :( a jestli manzel nestihne vyzvednout v obchode nahradni dusi, tak ma pry zitra po zizalkach :)

Klarko - zitra dopoledne si dame jeste vedet, ju? Mela jsem ti to napsat, abys o tom vedela :)

Bamla

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 04.04.06 18:57

Bamlo: díky za info, zítra si vše upřesníme.

Tobia: Snad to manža stihne, abychom zítra mohly vyrazit. Doufám, že píchlý kolečko už jen den blbec završilo a žádné další nepříjemnosti vás nečekají.

Klára

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 04.04.06 20:08

Ahoj holky, TOBIO sskvely denicek, hlasime se ke vsem deseti pravidlum. Paradne jsem si pocetla.

Holky, ja vas zanedbavam, co? Ake nejak nestiham, jen co se udelalo trochu hezky, tak jsme kazdy den venku, i dvakrat. A delame dlouhe trate, jak je mym zvykem, takze jsem pak vyrizena. Stella ma nejakou trimesicni krizi, porad me potrebuje u sebe. Me a tatinka, nikoho jineho nechce.
Jinak je u nas vse OK, ekzem zmizel, zatim neni. Jsme po ockovanai hexavakcinou, hur jsem to asi nesla ja nez Stella, bylo to v poho, ani skoro nekvikla.

Mame ovsem naprosto krizove noci, vetsinou od tri do rana nespim. Tudiz jsem po vecerech uplne vyrizena.

Tak ja se polepsim s komentarema, mejte se fajn a preji krasny vecer, ja jdu spat:-))

N a Stella 3 mesice

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 04.04.06 21:05

ahoj holky, tak me neco napadlo

Holky co mate holcicky, kdy nechate pichout ouska???
Uz jste o tom premyslely?? ja doporucuji co nejdrive. do tech 3 mes ideal..ja jsem Adi nechala pichat asi ve dvou mes…kdy jeste byla celkem mimo a nehybala se tak a tim padem se treba do ousek nebouchala..nez ji nechat trapit v 6mes, napriklad, kdy to doporucuji i dr. kvuli ockovani a pripadnemu zanetu v dirkach.
My jsme dirky meli do tydne krasne, zadne hnisani atd…takze to byl dobry tah, ockovani jsme nemuseli vubec odsouvat atd..Tak hodne stesti ..myslim, cim drive tim lepe :o)))
 Lucie

 
Kubula
Kecalka 195 příspěvků 05.04.06 07:36

TOBI - super deníček! Moc jsem se pobavila i když jsem zatím jen snažilka ;o) aspoň vím, co mě čeká :o)))
LUCI a s tím snažilkovským pravidlem musím souhlasit. Přijde mi, že si to ti naši pánové fakt chtějí jen užít a zatím to skutečné tvoření mimi odkládají. Neučí se to třeba ve škole? U nás je to totiž to samé. Jakmile přijde příhodný termín, tak je velká únava, nechuť … a prý ženské mají bolesti hlavy :o))) tak nevím, odkud se tenhle nesmysl vzal :o)
Já jsem dneska 30 DC a počítám, že o víkendu zase dorozí naše červená kámoška :o( Je mi sice nějak divně, ale moc velkou šanci tomu teda nedávám. Spíš to bude nějaká jarní únava :o) Příští cyklus na:,–(ím podpůrné prostředky (Clostilbegyt a Utrogestan) a třeba to půjde ;o)
Všem přeju fajn pohodový den, hodné miminka a nám pracujícím jen pohodové klienty - snad. Zdraví Kubula.

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 05.04.06 07:58

NOVÉ SNAŽILKY:
Naše miminka: 21 (13 holčiček a 8 chlapečků)
4.10.2005 -Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20h (TP 29.9)
31.10.2005-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30h(TP 28.11.)
8.11.2005-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11h (TP 29.11.)
7.12.2005-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 6:17h 3250g,50cm (TP 13.12.)
14.12.2005-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96g, 48cm CŘ 9:21 (TP 22.12.)
19.12.2005-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45h (TP 22.12.)
23.12.2005-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah 4300g,54cm 2:30 (TP 17.12.)
29.12.2005-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 25.12.)
31.12.2005-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 6 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
4.1.2006-Bubinka/1974/Ko­lín+Karel 3020g, 51cm (TP 3.1.)
10.1.2006-Daja/1977/Pra­ha+Kubíček 3460g, 50cm 19:55 (TP 7.1.)
13.1.2006-Tobia/1977/Pra­ha+Adélka 3140g, 49cm 5:27 (TP 6.1.)
9.2.2006-Bamla/1979/Pra­ha+Terezka 3350g, 50cm 11:33 (TP 13.2.)
10.2.2006-Marketkaa/1984/Pra­ha+Dominik 3920g, 53cm CŘ 10:20 (TP 5.2.)
15.2.2006-Jarka/1979/Do­mažlice+Nikol 3800g, 52cm 13:10 CŘ (TP 16.2.)
16.2.2006-Monina/1976/Os­trava+Deniska 3350g, 50cm 7:55 (TP 13.2.)
16.2.2006-Viki25/1979/Kl­atovy+Simonka 2420g, 45cm 13:01 (TP 24.2.)
17.2.2006 Koc­ca/1978/Kromě­říž+Anetka 2950g, 48cm 4:26 (TP 6.3.)
18.2.2006 Griz­ley/1978/Mladá Boleslav+Josef 50cm, 3160g (TP 25.2.)
1.3. 2006 Berun/1981/Pra­ha+Michael 52cm, 4490g (TP27.2.)
8.3. 2006 Zuzzi/1976/Plze­ň+Zuzanka 51cm, 4150g (TP 4.3.)

Nové těhulky: 13 (1 chlapeček/2 holčičky/10 překvapení)
30.3.2006 Lin­daK/1979/okr.Do­mažlice
20.4.2006 Nik­ka/1971/Olomouc
25.4.2006 Pra­linka/1978/Ha­vlíčkův Brod
5.5.2006 Gigi/1975/Pra­ha
27.5.2006 Ani­na/1977/Šumper­k/HOLKA-Karolínka
21.6.2006 Ber/19­72/Praha
27.6.2006 Tuli­panek/1977/Tac­hov
28.6.2006 Men­dy/1978/Plzeň
7.7.2006 Cami/1975/Pra­ha/DVOJČÁTKA
11.7.2006 Elda/1979/Již­ní Morava/KLUK-Josef
5.8.2006 Mischi­ina/1980/Brno­/HOLČIČKA
6.9.2006 Sisa2/1978/Bra­tislava
20.10.2006 Kla­raM/1979/Praha

Nové snažilky:11
Berunda-1976/Jilemnice
Daria-1978/Český Těšín/ TS 05/04
Juliska-1977/Praha/TS 12/05
Katyy-1981/ TS 10/04
Kafka-1978/Čelákovice/ TS 8/04
Kubula-1976/TS 10/04
Lucie2507-1979/Ostrava/TS 4/03
Matiee 1978/Praha/TS 01/06/MS 1.4.
Medka-1977/Praha/TS 1/05
Sofy-1978/Bratislava/TS 5/04
Kaila-1981/Přerov
Mahony - 1977/Pardubice/TS 03/06
Mehetveret - 1975/Hranice/TS 12/05/MS 29.3.

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 05.04.06 08:52

Ahojky…

Kubulo, tak si tak rikam ze se te treba ta jarni unava bude drzet 9 mes :o))
No kdyby to vyslo, tak doufam, ze u tveho podpisu dole pod clankem vzdy napises

Kubula a 12tt jarni unava :o)) napriklad.

Jinak to pravidlo nechute v dobe ovu, je fakt divne, jako by meli ti nasi nejakou sondu a citily, ze proste ted nemuzou aby jsme nahodou z toho nebyli tehotne :o)))…jako by jim to mozek nakazal :o)))
Tak ti tedy drzim palecky at to vyjde treba az ten dalsi mesic s lekama, kdyby tento zase nevysel..ale myslim, ze jsi na dobre ceste :o))

Pa Lucie

 
Kubula
Kecalka 195 příspěvků 05.04.06 09:00

Luci, tak to jsi mě fakt pobavila ;o) :o) tak jestli to vyjde, píšu ke jménu „jarní únava“, slibuju. Opravdu jsem tento týden nějak KO. Ale vidělala bych to spíš tak, že toho bylo v poslední době v práci docela dost (a ještě je), pak ještě ta změna času…prostě se s tím tělo asi ještě nesrovnalo.
Takže díky za povzbuzení a uvidíme, jak to s tou „jarní únavou“ dopadne ;o)

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 05.04.06 09:03

Drzim opravdu moc palecku aby se te jarni unava drzela jeste hodne dlouho aspon fakt tech 9 mes…muzes si strihnout i 2tydny navic v klidu, prenaseni je taky v mode…at si unavy jarni uzijes..:o))
Uz jsem se te jednou ptala na davkovani tech leku, jak ti to dr napsala?? od kdy beres clostyl…a jak pak utrogestan??

 
Kubula
Kecalka 195 příspěvků 05.04.06 09:09

Díky moc za ty palečky! ;o) Snad to fakt vyjde.
Tý jo, jsem stará skleróza. Ten rozpis užívání mám doma :o0 No tuším, že je to od třetího (pátého) dne cyklu - ten první a od šestnáctého ten druhý. Ale fakt přesně nevím. Mrknu doma a písnu.

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 05.04.06 10:04

Ahoj holky,

tak teda včerejšek se nám maximálně vyvedl. Nejdřív to krizové dopoledne s Ádou, odpoledne jsem pak během procházky 3× zmokla, pak se mi rozjel zip u bundy a nešel ani tam, ani zpět (bundu jsem měla zapnutou až ke krku, takže dostat se z ní - výkon hodný Hudiniho) a pak to píchlé kolečko … den blbec, jako když ho vymaluje. Doufám, že smůly mám teď vybráno na x týdnů dopředu.

Manža to do obchůdku pro novou duši nestíhal, ale zmobilizoval tatínka a ten „smykem po dvou kolech“ (tak nám to líčil … normálně má záchvat, když jede 51km/h :o))) to stihnul těsně před zavíračkou.

Já i manža jsme pěkní truhlíci - oba cyklisti a při nákupu kočáru s nafukovacími kolečky nás ani jednoho nenapadlo koupit náhradní duši. Nu, stane se, že.

BAMLA, KLÁRA: zatím to holky vypadá, že Áda bude zralá na odpo prochajdu ve svém obvyklém čase, tj. mezi půl třetí a třetí start z domova. Kdyby se něco dělo, dám vědět.
Zatím je venku pěkně hnusně, ale ven s Ádou musím, takže prochajda bude.

Bamlo, došlo mi, že se asi nevejdeš s kočárem u nás do výtahu. Nevím teda, jaký máš …v baráku je pidivýtah pro tři osoby. Kdyby ses tam náhodou nevešla, tak já vezmu klíče od sklípků a na chvíli bychom ho mohly šoupnout tam za dveře. Jinak nevim.

Zatím se mějte. Pádím si umýt hlavu, než se mi Adélka probere z dřímoty.

Tobia

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 05.04.06 10:55

Tobi - s mym kocarem si nedelej starost, zustane v aute nez pujdeme ven. vezmu Terezku do tasky pokud k vam pujdu :) a s nahradni dusi do nafukopvacich kolecek nejsi sama, nas to taky nenapadlo - oba cyklisti taktez :)

Bamla

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 05.04.06 11:07

Ahoj, tak hlásím, že zřejmě přistálo letadlo z dalekých končin, no a s ním přiletěla moje bestie… Hlásím na základě podrobného zkoumání, že začínám špinit, takže tak někdy zítra nebo pozítří dostanu MS.

Ne že bych nebyla zklamaná, ale zase na druhou stranu jsem ráda, když už tam nebyly ty //, tak že je to v pořádku… jen se zpozděním.

 
Mahony
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 05.04.06 11:23

Tobio, naprosto skvělý deníček. Moc jsem se pobavila a aspoň vím, co mě jednou čeká. Můžu se připravovat dopředu :-).
Jeden snažilkovský zákon by mohl znít asi takhle: Pár dní (tak jeden, dva) před toužebně očekávanou ovulací je manžel odvolán na týdenní služební cestu, přijede na několikadenní neohlášenou návštěvu tchyně, manžel dostal rýmičku a „umírá"…každý nechť si doplní to své :-)

Dneska ráno jsem byla s kolegy s práce na squashi a byla jsem tak vyřízená, že až budu jednou těhotná, tento sport pro mě asi opravdu nepřipadá v úvahu :-). Teď jen musím vymyslet výmluvu, proč najednou nemůžu hrát, když jinak chodím s kolegy s práce každý týden. „Naštěstí" na to mám ještě chvíli čas :-). Doufám, že něco poradíte, ale lhaní mi vážně moc nejde (aspoň manžela neoblafnu nikdy :-)).

Lucie - koukám, že tvůj zákon je dost podobný tomu mému. Můj manžel je ale pro mimčo ochotný udělat kdekoliv kdykoliv cokoliv :-). Když o tom tak přemýšlím, on by byl ochotný i z té služebky jezdit na noc domů (třebas přes celou republiku) :-). A to by bylo, aby k tobě s novým příjmením nepřišel i nový potomek.

Klárko - to jsem ráda, že nejsem taková brečící bačkora sama. A jak dlouho jste se snažili vy? Evidentně se napoprvé taky nezadařilo. Jo a s tím šéfem…já bych řekla tomu šéfovi - kamarádovi jak to vidíš ty a jak se k tomu postavil hlavní šéf. Třeba kamarád zmůže víc.
Hihi, já si teda myslím, že těhu kalhoty určitě unosíš. Vždyť jsi teprve 11 tt :o)

Matiee - škoda, že to nevyšlo. Ale aspoň už víš na čem jsi a můžete pokračovat v dalším snažení. A to, jak tvrdily holky, určitě vyjde. Protože „napodruhé je to tutovka" :o)

Tenhle komentář píšu od rána, takže jistě pochopíte, že už musím končit :o) Užijte si dnešní srazík a ať vám ani náznakem nezaprší. I když ta předpověď na dnešek…nic moc :o)

Papa Mahony

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 05.04.06 11:30

Ahoj Mah, jen tě doplním s tím zákonem - před ovulací si manžel pochroume koleno a tak jde do nemocnice na operaci, před další mě navštíví kvasinky, no a tu další… uvidíme :-)))

Manžel si s tím nepovedeným tulením nedělá hlavu, on se totiž hrozně těší, že mě teď může „ukecat“ častěji, teď se totiž tulit MUSÍME :-)))))))))))))))

Jo a ještě se vrátím k neočekávané návštěvě tchýně - představ si, kamarádce přijeli po roce a půl rodiče ze zahraničí na návštěvu, kamarádka s manžou bydlí ve 2+1, takže doma to opravdu nešlo, a když jednou během předvánočního blázince vyrazili sami dva nakupovat vánoční dárky, zatáhla manžela do přebalovny miminek v nákupním centru, 3 minutky strachu :-) a je z toho krásný zatím 4měsíční zachumlánek :-)))))))))))))) Takže ne vždy jsou tchyně na škodu…

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 05.04.06 11:49

Tobia: Tak to jsi si včera fakt užila samá „pozitiva“, jen co je pravda, ale musela jsi si je vybrat ne na x týdnů ale snad na x měsíců do předu.

Mahony: Sice jsem teprve ve 12 tt, ale jak jsem zjistila, tak v rodině bříška nejsou, tak se holt musím nechat překvapit, zda budu vyjimka. Nám se zadařilo při devátém kole, ale vůbec jsme s tím nepočítali, i když jsme vychytali správný čas, tak jsem asi týden před očekávanou mrchou měla takové tušení, že zase nic, do té doby se mé tušení nejen kolem mimi nemýlila, takže jsem to brala zas jako stopro neúspěch, jaké bylo překvápko, když se mrcha neobjevila a na testu se objevily //. Přeji, ať vám se zadaří dřív. Připadalo mi to nekonečný, ale když se pak zadařilo a já to vzala zpětně, tak mi to zas tak dlouho nepřijde, ale v době snažení člověk žije od MS k OVU a k další neóčekávané MS.

Matiie: Neztrácej naději, dokud to není červené na bílém, jak tu píšu holky, tak ještě není nic ztraceno. Držím palečky a ještě prskám. PRRRSSSKKK:

Klára

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 05.04.06 11:53

Ahoj holky,

už jsem tady zase dlouho nebyla, mám toho trochu nad hlavu, mimčo a obchod dohromady:)
I když se až sama divím, jak to všechno stíhám a dokonce i vařím!! :)
Naštěstí je Nikolka dost samostatná a umí se zabavit novou hračkou na docela dlouho a staší když na ní hulákám z kuchyně a ona brouká a kecá :)

TOBIA - deníček super, směju se tady jako blázen.
Ty mimča to prostě poznají, když mají něco ukazovat na povel, tak výraz naprosté apatie je okamžitě na místě :)
Naštěstí se pak Nikolkce u dr zalíbila stahovací lampa, která byla nad ní a dala se s ní do řeči a doktorku naštěstí přesvědčila, že maminka sprostě nelže, když tvrdí, jak krásně už povídáme a broukáme:)

Tak se mějte krásně
Jarka a Nikolka - dneska 7týdnů!!

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 05.04.06 12:34

Mahony: Tak jsem to dneska říkala tomu šéfovi kamarádovi, byl teˇdva dny pracovně v Bratislavě, jak to tedy s náhradou za mě vypadá, měl očividně „radost“. Tak jsem mu říkala, teď je to na tobě, tak si zkus trochu dupnout. V květnu končí další kolega, takže od června zas budeme o člověka míň, tak by nebyl problém přeci rovnou vzít dva, oni je vezmou, ale až od září, tak jako to udělali teď, od ledna jsme měli o dva lidi míň a nové přijali od března. To zas bude léto, málo lidí ve směně a k tomu dovolený, to tu zas budem od nevidim do nevidim, naštěstí mám tu výhodu těhu, že mě zas až tak přetěžovat snad nebudou jako vloni, kdy jsem tu byla od 4:30 ráno do 19:00, několik dní po sobě.

Klára

 
Mahony
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 05.04.06 12:47

Matiee, u vás je to přesně to samé jak u nás. Můj manžel je taky nadšený, že u nás nevídaná četnost tulení bude pokračovat :-)))
Kamarádka má asi pro strach uděláno co :-). Ale co by pro miminko neudělala, že :-)

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 05.04.06 14:30

Oni se rok snažili, pak jí zjistili problémy s vaječníky, tak byla na laparce, no a hned druhý měsíc se jim zadařilo :-)))))) Říkala, že přebalovna je ideální, samý dětský bacily :-))))))))))))))))))))))))))))))

No jasně, copak by si chlapi stěžovali????
Manžel už rozvíjí teorie, jak ho budu denně masírovat, mýt mu vlasy, opečovávat ho, no a on se pak za odměnu bude snažit jinde :-))))))))))))))))))))))))

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 05.04.06 14:33

Už je to růžové na šedém :-))) Ale díky za podporu a za bacily, třeba se uchytí, jaká je u nich vlastně doba přežití???

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 05.04.06 16:12

DUDAN: jdu si postěžovat:) Jak já vám závidím, že vám prcci neodmítají dudáka!!! Já už někdy šílím, naposledy dnes:) Dudlíka akceptuje jenom toho nejlevnějšího gumovýho za 20Kč z lékárny, Avent se mu příčí, přitom z podobného pije UM. Mě už dudlík kojení nezkazí když dokrmuju a tak každý den cvičím svou trpělivost a dávám mu ho-pokaždé mám akorát z klidného dítěte hysteráka, plive to ven a ty grimasy co hází!!! A co je ještě mnohem horší. Dá se říct, že nám kojení kazí krmení z flašky:) Kdybyste viděly jak se mi po kojení s tou flaškou pere! Musím mu jí dávat do pusy několikrát než to vyžahne, u toho se vzteká, vyplivává to, pak pije tak napůl až mám strach že se tím udusí. Když mu tu flašku vezmu tak se vzteká ještě víc, protože má hlad. Prostě hrůza při každém krmení!!! Někdy ho právě musím zklidňovat znovu u prsa-to je jeho dudlík nejoblíbenější a pak teprve nejančí u flašky…jo nemáme to lehký. Dítě je prostě zmatený, když ho kojím, proč po něm chci,aby cucal ten hnusný dudlík na flašce, proč mu prostě nenechám to vycuclý prso:(

Byli jsme jinak na procházce, koupila jsem holtovu mast na potničky-máme jich plný obličej,takže to večer zkusíme. Za týden jdeme na KO v 6.týdnech, tak nechci aby se ho Dr. lekla.
Teď tu už hodinu spí na manželovi u otevřeného okna, oblečený tak jak byl na procházce. Za chvíli ale bude manža muset opět do práce tak se mi myslím brzy vzbudí. Taky i proto, že jedl před 3 hodinkama a on jinak jí po 2 hodinách.Noc byla šílená, budily ho opět prdy, opět nebrečel ale celou noc tlačil a kroutil se, takže jsme nespali oba. Dopoledne byl proto protivný protože byl nevyspalý ale zabrat mu taky nešlo, tak si to vybral až teď venku a doma…já mám se spaním smůlu:)

A jak jste se posrazíkovaly? Mějte se krásně, snad brzy nastane čas kdy budu mít víc času psát a reagovat.

Berun+M 5 týdnů

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 05.04.06 17:08

Hudini :-)) - hezký deníček, jsem zvědavá, jak to půjde se dvěma „nadílkama“ :-)))

Lucie - taky mám pocit, že na manžele by se dalo vymyslet takové desatero. Jakože, když si člověk naplánuje večerní romantiku, tak chlap se tváří, že přes den slezl Mont Everest. A jestli tě to uklidní, tak to platí i v těhu :-(

Kláro - s bříškem ještě nekřič. Já jsem nosila normální kalhoty až do 14tt a bokovky do 16tt a teprv pak jsem začla přibírat. A to nejsem žádná vyžle a mám nomálně spíš sklon k nabírání. No poslední týdny to jde ale hopem. Už mám 7kg nahoře. Ty děcka asi hrozně žerou nebo co :-)))) a nejradši sladké :-(((

Matiee - to je ale mrcha mrchovatá, to dělá naschvál. To je pravidlo u snažení č.2ˇ(hned po utahaném partnerovi). Mně zase chodila mrcha tak den předem, takže jsem aspoň ušetřila za testy. Měla jsem jich doma asi deset a vyplácala jsem je až na dvojčata. Jrště že mají ty testy tak dlouhou záruční dobu :-)).

Mahony - na hnuté záda ti nemůže nikdo říct ani á a nemusíš u toho kulhat nebo tak něco :-) jako u vyvrknutého kotníku a pod.

Berun - je to fuška s tím krmením, no asi budeš muset vyzkoušet všechny dudany na trhu, tak pevné nervy a ať se trošku vyspíš.

Cami + 2 hladi, co by pořád jedli 27tt

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 05.04.06 18:15

Ahoj holky,

Cami: Já vím, že je zatím brzy usuzovat, zda bříško bude nebo ne, ale dle rodinných dispozicí moc velké nebude, tedy pokud nenaberu 20 kg a výš, ale to budou zas špeky.

Berun: Tak ať brzy přeperete i toho dudáka.

Tak jsme se s Tobií a Bamlou asi dvě hodinky procházkovaly po lese, pak se na chvíli ještě stavili u Tobii, alespoň si holčičky prohlídly, v kočárku toho moc vidět není, pak pochovaly, Tobia s Bamlou fotily, tak pak snad dají nějakou fotku do galerky. Bylo to moc fajn, velice příjemě prožité odpoledne.

Klára

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 06.04.06 08:29

Ahoj holky,
dala jsem do galerky pár fotek ze včerejšího srazíku s Bamlou a Klárou. Bylo to moc fajn, doufám, že brzy bude repete.
Ozvu se odpoledne, teď zas musím letět. Jen co mi Áda usnula, tak sousedovic prtě pod námi sebou řízlo (asi na odrážedle) do topení, rána jak z děla a Áda je opět vzhůru. Ach jo. Zhoršila se jí rýma, tak je nevrlá už od šesti od rána. No nic, kvačím.

Tobia

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 06.04.06 09:40

Ahoj holky,

tak i ja se pridavam, ze vcerejsi srazik byl moc fajn. Pokecaly jsme, zadrandaly kocary, doufam, ze jsme neodradily s Tobii Klaru :) (recma co vse se muze stat :D) a proste jsme si to uzily. Taky se tesim na pristi srazik.

Tobi - muzu prijet klidne i dopoledne. Dneska vyzkousim jizdu v metru, tak vam pak poreferuju, jak to jde. No a cestu autobusem taky budu muste jednou nacvicit, takze nebudu zavisla na aute. Terezka ac cely srazik prospala, tak vecer byla stejen umrcena, no je to proste ospalec dite :D Skoda, ze se Adelce ryma zhorsila :(

Ju, holky musim vam naosat, jak na sebe ty dve nase cacorky koukaly. Docela sranda, Adelka koukala pekne, co je to tam za konkurencni mimino, no a kdyz Terezka teda racila otevrit oci, tak si Adelku taky pekne prohlizela :) A jsou kazda uplne jina. Doufam, ze se brzy prida i Berun s Miselinkem, aby nam to tam ozivil nejaky chlap :D a samozrejme i nekdo jiny.

Jdu dat fotky do galerky a odpoledne mam prohlidku po sestinedeli konecne.

Papa a pekny den preje Bamla a Terezka, 8 tydnu

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 06.04.06 10:59

Tak jsem to včera trošku zakřikla, s tou růžovou… do odpoledne nic, už zase vůbec nic nikde, tak jsem „pro jistotu“ zašla na gyndu. Paní Dr. mi nechala bodnout Agolutin nebo jak se to jmenuje, a že buď do 10 dnů bestie, nebo těhotenský test.

Takže jsem tam, kde jsem byla. Čekám a kde nic tu nic.

Chjo, to je fakt k zblbnutí!!!!

Cami - těhu testy válím doma 3, ClearBlue už nechám až na jistotku, zatím jsem načala ty levnější balení, ale zase mi vadí, že musím pořád někde shánět nádobku… no ale na to, aby se mi pořád vysmívala jedna tlustá hnusná fialová čára, na to stačí…

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 06.04.06 12:39

Metiee- to zní velice nadějně, moc ti držím palečky :o))
A ty nevíš kdy přibližně byla ovu?? to čekání je strašný co?? takže teď budem čekat spolu, já mám mít MS tak za 7dní asi..Tak taky doufám, že nedorazí, jak jinak :o)

Včera jsem si byla vybrat svatební šaty, tak jsem se pěkně zasmála, jsem v tom jak maková panenka, pak vám dodám určitě fotečky…

Pěkný den všem. Lucie maková panenka :o)) a Adélka maková panenka č.2 :o)

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 06.04.06 12:40

Jééééé ještě jsem vám neřekla to nejlepší, na svatbu pojedem tramvají..ale historickou, dřevěnou, žadny auta..:o)) to bude teprve sranda.:o)

 
matiee
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 06.04.06 12:43

Luci, tramvaj bude určitě úžasný zážitek!!!! Gratuluju k zá:,–(nímu (a vlastně nijak velké změně, viď :-) kroku :-))))))

Jinak dlouho asi čekat nebudu, už mě tlačí bříško klasicky předmenstruačně… takže nejpozději o víkendu budu potřebovat spoustu hygienického materiálu pro ženy :-))))))))

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 06.04.06 16:02

Ahoj holky,

Áďulu mám venku s tchánovci, tak mám chvilku. Teda, před chvílí jsem douklízela celý byt (protože jindy na to není kdy) a teď tu dlabu oběd. Brzo, co? Jak má Áda tu rýmu, tak je na mě nějak víc fixovaná, asi že jí není dvakrát. Normálně mi vydrží třeba čtvrt hodinky povídat něco hrazdičce nebo hračkám a nepotřebuje mě u toho, ale dneska ne. Jak jsem se vzdálila na dva metry od ní, tak ryk.

Dala jsem do galerky ještě jednu fotku, nesrazíkovou, jen tak pro usmání. Bamla s Klárou už jí včera viděly, tak snad pobaví i vás. :)

BAMLA: já tě s Terkou uvidím ráda kdykoli, jen na odpoledne se mi „časuje“ Áda líp, dopoledne mívá každý den jiný, takže i já s ní vyrážím pokaždý jinak.
Držím palce, tak první jízdu metrem a busem. Já se na to taky chystám, potřebuju to nacvičit , ale specielně do toho metra se mi nechce. No ale když neřídím, tak holt musím natrénovat cestování sockou.

KLARA: díky tobě jsem byla včera skvěle informovaná, jaké má být počasí a když jsem to večer přeřikala manžovi (když jsme oba minuli večerní zprávy s předpovědí, anžto jsme uhoupávali Ádu), tak se děsně divil, kdy jsem stihla kouknout v tv na předpověď :o)))) Jsem mu říkala, že mám tajný tv-zdroj :))))

LUCIE: svatební jízda tramvají je skvělý nápad. Kamarádka měla svatbu v Praze na Staroměstském náměstí a z nábřeží pak svatebčané odjížděli právě historickou tramvají na Pražský hrad (kde byla oslava v jedné hospůdce v podhradí). Měli jste vidět turisty, jak kulili oči :o)))))

MATIEE: s tou tvojí rudoškou-nerudoškou to vypadá nadějně. Tak držím palce, aby se nakonec // ukázaly a rudá potvora dorazila za 9 měsíců nejdříve. :)

BERUN: nějak jsem nepochopila, proč Mišelínkovi nutíš dudla, když o něj nestojí? Jestli ho plive ven a neuklidní ho, tak proč bys měla být špatná z toho, že ho nechce? Možná jsem natvrdlá, ale nechápu. U nás funguje to, že dudan Adélku uklidní, ale ona neví, jak ho udržet v puse, takže jí furt padá ven a to jí děsně rozčiluje, takže v kočáru zatím jistím dudla v puse šálou a v postýlce jí o něj opřu složenou plínu, než usne, pak jí dám pryč.

CAMI: teda na to že píšeš, že prckové jsou děsní hlaďouři a furt by jedli :))), tak ty máš při té dvojnadílce jen 7 kilčo nahoře - to je k nevíře.

MAHONY: nějaká vhodná výmluva se určitě najde, proč nemůžeš s kolegy týrat tělo, až budeš těhu. :) Jak psala Cami, hnutá záda člověka někdy drží pěěěkně dlouho. :)))

JARKO: ty máš s Nikolkou a obchůdkem dohromady pěkný zápřah. Ještě že je Nikolka taková zlatá a vystačí si dost sama. Mě tohle funguje u Adélky jak kdy. V pondělí byla hodňoučká hodinu a půl - dala jsem si jí v lehátku do kuchyně a žehlila a ona mi k tomu povídala a broukala. V pohodě jsem přeprala tu ohromnou haldu prádla. :)

KUBULA: držíme s Ádou všechny palce, aby se tě „jarní únava“ držela 9 měsíců :)))))

Tak, víc jsem v hlavě neudržela. Na koho jsem zapomněla, omlouvám se.

Mějte se fajn!

Tobia + Adélka, uuuuž skoro 3 měsíce

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 06.04.06 20:14

TOBIA: Dudlík proto,že se po krmení dožaduje cumlání, což mu musím vynahrazovat malíčkem.Vidím na něm jak chce spát, ale jediné co ho uspí je cumlání malíčku, nebo prsa,jinak řev. Dudan by mi usnadnil večerní, nebo noční uspávání, takhle mám ucumlaný prst,nebo prso. A taky kvůli dokrmům by bylo k věci aby dudlík na flašce neodmítal, má totiž odpor i k němu a tak se s ním tak 20 minut peru s tím, že pokud mu ho vezmu-řev, pokud mu ho dám-řev. Po tom boji teprve pochopí, že z prsa už mlíko nedostane a vezme tedy flašku na milost…proto už mi z toho hrabe, protože je to začarovaný kruh a já ho na dudlíka (od flašky) naučit musím-bohužel.
Já mu dudlík nenutím jen bych si přála aby se na něj naučil kvůli krmení i uklidnění. Mám strach že se mi u toho krmení udusí, když tak hysterčí. Kdybych jen kojila tak to neřeším.

Berun+M 5 týdnů

 
sophie1
Kecalka 117 příspěvků 06.04.06 21:12

Ahoj holky.
Nezlobte se,ale nak jsem nemela cas prolouskat vsechny komentare,jen jsem sjela denicek a se vsim souhlasim.Taky jsem zhlidla fotos z vaseho pidi sraziku.mos vam to sluselo-slusi.
Mam par novinek,ale poradne je rozepisu az priste.Toho zmetka co nam nici auto jsme jeste nechytli,ten muj travi vsechny noce v aute a pres den mame namontovanou kameru co jde primo na pocitac.Predstav te si,ze vcera jsem na neco nechtic mackla a vypla nahravani,trvalo to asi 20 minut a behen ty chvile nam nekdo zase poplival auto.Cekame na to uz 14 dni a ted takova smula.
Taky jsem byla u toho jasnovidce a minulou sobotu jsem si vyrazila z kopytka.Udelala jsem se nejkrasnejsi.taky vam to pak rozepisu.Prisla jsem domu ve ctyri(coz je na zdejsi podminky brzo)
Jo a ode dneska se radim mezi tricatnice.Vcera na me z toho padla naka depka a furt brecim a brecim.
Tak se mejte maminky a tehulky a snazilky a prisaham,ze hned jak budu moc prelouskam komentare a budu reagovat.
Pa
p.s popijim vynikajici cerveny vino,kdo se prida?
 Sophie

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 06.04.06 21:31

Sophie - jen tak v rychlosti. Klidne bych se na cerveny vino nechala zlakat :))) a gratuluju k narozeninam. A ze jsou tricaty? no co z toho, jednou nas to ceka vsechny a aspn ja uz k tomu taky nemam daleko, takze kliiiiiiiiid :))) nech depku depkou, at si jde jinam a uzivej si Danielka.

Bamla

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 07.04.06 08:10

Ahoj holky,
dneska jsem tu za ranní ptáče. Včera jsme měli opět boj s uspáváním, Áda opět nemohla zabrat. Usnula v půl jedenácté, probrala se ve čtyři na jídlo a v pět už měla vyspáno! Já myslela, že mě odvezou. Teď to dospává a já jsem, jak když mě praštil někdo v noci pytlem po hlavě. Ještě jak i já mám tu rýmu rýmovatou, tak mě hlava třeští z ní … no nic.

BERUN: tak to jo, s tím dudanem, teď to chápu. Já to předtím pochopila tak, že dudan Mišelínka neuklidní, ale rozčílí, tak mi to nešlo dohromady. Nám Adélka taky neví, jak dudlíka vzít do pusy a je to vždycky boj, jí ho tam udržet, aby se uklidnila - pak ho vezme na milost a ucumlá se ke spánku (i když někdy taky ne, jako včera večer). Holt, ty naši miláčci holt vědí, že prso je prso a to hned tak nějaké gumové šidítko teda nenahradí, ošálit se nedají. :o)

SOPHIE: hele, zkus se na to kouknout sloganem časopisu Marianne „Život začíná ve třiceti“ :) :) Mě to čeká příští rok - no a co? Každý/á se k tomu dopracuje, tak jakápak tragédie?!?

Jejda, z chůvičky brekot, běžím. Zatím ahoj.

Tobia

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 07.04.06 08:34

Ahoj holky,
takze prvne - SOPHIE - vse nej k narozeninam. Ja to mam take letos, nevim, zda to orvu, ci ne, ale tricitka je takova blbe zlomova. Kdyz mi nekdo pred deseti lety rekl, ze je mu tricet, radila jsem ho uz mezi seniory. Ted se na to divam trochu jinak. Kazdopadne vse nej k narozeninam, at se situace u vas doma vyresi.....

TOBI - tak takove noci my mame standartne. Osm uspat, 11 kojo, 2 kojo, 4 kojo, od pul sesty vzhuru definitivne. Jsem z toho taky utahana, ale ja chodim spat v deset:-))))

BERUN - s tim dudem neporadim, Stellinka ho proste prijala bez problemu. Zkus koupit nejaky jiny material, silikon je oproti gume dost tvrdy… nevim.

Holky, ja jsem ted cele dny venku, jezdim s kocarem na bruslich, je to parada. Ovsem posleze zanedbavam domacnost i vas, ze jo. Ale kdyz je venku tak bozsky, po te dlouhe zime… Jak se rika - pokud nam to cervenec a srpen nezkazi, budeme mit letos krasnou zimu:-))))) Takze si uzivam slunicka, co to jde.

Kojime statecne, mame 6,2 kg a 65 cm, velky holky. Velikost nosime 80:-))) Je to sila, ronim slzy, kdyz ukladam pidivecicky, co jsme meli na sobe treba jen jednou…

Tak preji krasny den

N

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 07.04.06 09:43

Ahoj holky,

Bamla: Řečma s Tobií jste mě neodradily, vždyť i ty nepříjemnosti k miminku patří. Takže těšení na říjen je stále a čím dál tím větší, hlavně po tom, co jsem viděla ty vaše nádherný uzlíčky.

Matiee: Takže mrcha stále nikde? Vypadá to opravdu velmi nadějně, tak ať za těch pár dní hlásíš pozitivní těhu test. Já měla taky tradiční mrchovské bolesti v břiše a mrcha nepřišla.

Lucie: Tak přípravy na svatbu jsou v plném proudu, je to moc fajn, zkoušení šatů jsem si taky užila, bylo to moc fajn. Ta tramvaj je fakt super nápad.

Tobia: Tak alespoň informací mimo miminkovské jsem přispěla, zatím alespoň něco. :-)))

Sophie: Tak ať už tedy toho zmetka ćhytnete a máte zas o starost míň. Všechno nejlepší k marozeninám, třicet ještě není žádný věk, moje máma i ségra říkají, že je to ten nejlepší, tak si ho pořádně užívej.

Nicol: Tedy rostete, to se musí nechat. Za chvíli budete mít doma slečnu a ne miminko.

Včera jsem se v práci nedostala k PC, odpol jela k našim a vrátila jsem se později než jsem měla v plánu, tak jsem pak ani doma PC nezapínala a šla se umejt a spát, ale ranní vstávání bylo dnes zas na 14 dní poslední, tak se těším, že zítra nebudu vstávat za tmy, ale že mě z postele bude tahat sluníčko.

Klára + Beruška 12 tt+0

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama