Nové snažilky :)), díl 5. - Jména pro naše miminka

Snažení

Ahoj holky těhulky a snažilky, tak jsem se rozhodla, že ten deníček o jménech přece jen napíšu. I když je už na toto téma pár deníčků napsaných, tak tento bude náš a můžeme si navzájem třeba pomoci při výběru jmen :). Já sama jsem ten typ, co nemá rád, když někdo nosí, dělá ... stejné věci. Takže mám jasno v tom, že mé děti budou mít méně častěji používaná, snad i trochu neobvyklá jména v Česku.

Manžel je mi v tomto naštěstí trochu podobný, tak s tím nemáme problémy. Manža má rád keltská jména a mohu říct, že se tam dá i nějaké vybrat :).
Ještě než jsme se vzali, tak už jsme o jménech přemýšleli. Pro holčičku nebyl takový problém najít jméno - oběma se nám líbí Rebecca, ale musí být s cc. Jako další připadá v úvahu - Maggie nebo Maeve, ale tolik holčiček snad mít nebudeme :). Horší to už bylo, a do dneška je, se jménem pro kluka. Mně se líbí jméno Daniel, ale protože by to byl můj jmenovec (jinak jsem Dana :)), manža by pak chtěl pro holku svou jmenovkyni a mně Micha(e)la moc nebere. I když jak to tak teď píšu, tak jsem někde v deníčku četla jméno Michelle, to by nebylo až tak zlý :). Pro kluka by šly i další jména, ale už je před náma dali v rodině nebo okolí a tak by to vypadalo, že se opičíme - např. Jakub, Vítek, Dominik.
A co na to v rodině? Jednou jsem se bavila s mámou, v souvislosti s očekávaným přírůstkem od sestry, jaká jména oni chtějí dát a jaká se líbí mně. Máma jako chytrá žena prohlásila, že to jednou bude na nás a nebude nám do toho „kecat". Za to tchýně, když se jednou ptala a my jí to řekli, tak jsem myslela, že padne do mdlob :). Začala nás hrozně přemlouvat, že takové jméno nemáme dávat a jak se budou dítěti vysmívat atd. Protože ji ale dvakrát nemusíme a máme svůj rozum, tak si do toho nenecháme mluvit. Navíc kdo chce, tak si vždycky nějakou škaredou přezdívku nebo zkomoleninu najde. Abych se vrátila k tomu, co jsem načala, sestra se švagrem si totiž do jména nechali kecat a to od matky švagra. Jenže oni ani neměli pořádný nápad. Jednou jsme jim poradili jméno Terezka, protože věděli, že to bude holčička. Hned se jim to zalíbilo a začali tak miminku v bříšku říkat. No a jak myslíte, že to dopadlo? Celé těhotenství to byla Terezka a po porodu to byla najednou Lenička. Podle mě to sestra málem oplakala, ale neřekla to. Švagr si to prostě rozmyslel!

K výběru jmen - podle mého rozumu, dostupných informací a zkušeností

  • nedávala bych dlouhé jméno dítěti pokud bude mít dlouhé příjmení - např. Bohumila Skočdopolová
  • další „omezení" - př. Štěpán Mašek, chudák by se mohl ušišlat
  • určitě není moc dobré dávat úplně cizokrajná jména ke klasickým českým příjmením - př. Esmeralda Nováková
  • myslím, že je dobré kombinovat tvrdší jméno s měkkým příjmením a naopak.
    To jsou mé názory, tak pište jak se na to koukáte vy :). Je přece pěkné zapojit fantazii a nedávat jména klasická a pořád se opakovat po rodičích.
    Pokud budete chtít nějaké neobvyklé jméno, stačí se zeptat na matrice. Když ho tam nenajdou zapsané, tak je k dispozici odbornice přes jména - pí. Knappová, která napsala knihu „Jak se bude jmenovat?", ta pak rozhodne, jestli je jméno možné dát nebo ne.

Nějaká jména jsou na : http://www.rodina.cz/…/default.asp, nebo http://www.vestirna.com/…na/jmena.php?…, tady je databáze jmen v anličtině : http://www.behindthename.com/, www.babyname.com . Tam jsou taková krásná jména, že až někdy budu pořádně vybírat, tak asi nevyberu :).

Teda to jsem se nějak rozepsala, snad vám to nevadí. Normálně toho moc nenapíšu - nesnášela jsem a doteď nesnáším slohovky, fuj :(.

Mějte se a všem krásné a úspěšné tulení a hodně brzy // přeje Bamla

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.05 18:13

Ahoj holky, jak já se na vás těšila.. BAMLO - moc hezký deníček, o jménech je to vždycky nadlouho… Mám ráda jména neobvyklá, netradiční… Je fakt, že se to nesmí s tou exotikou moc přehnat:-))
V příjmení mám R, takže bych asi volila jméno bez tohoto písmenka. Pro holku se mi líbí Stella, Julie, pro kluka zatím ještě nemám úplně jasno.
Ale určitě bych si to výběru jména nenechala mluvit od rodičů, ani od jedněch. Myslím si, že na jménu se musí prostě shodnout ti lidé, kteří to miminko „vyráběli“, ať si každý myslí co chce… Až budu těhu, tak jsem rozhodnutá žádné jméno neříct příbuzným, nechat si je hezky pro sebe, prokonzultovat to s vámi, ale jinak ani muk. Pak, až bude mimís na světě, tak už to bude konkkrétní osůbka s vlastním jménem.
Na každého se jméno přece hodí, nevšimly jste si toho? A někdy mám pocit, že některá jména nosí lidé s podobnými povahovými vlastnostmi. Asi blbost, ale někdy mi to tak přijde.
Přeju fajn večer
 Nicol

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.05 18:14

Božínku, že bych byla první???
N

Katouch
Kecalka 132 příspěvků 06.04.05 18:15

Ahoj Bamlo,
vypadá to, že budu první reagovat. Poslední (asi v 16 hod) jsem reagovala v nasem minulém deníčku a pořád tam žádná e-kámoška nic nedopsala, tak mi bylo docela smutno, že zde dnes odpoledne žádná z vás není a teď tady vidím další deníček, tak mi nedá než něco nenapsat.
Deníček je opět fajn. Nad jmény jsme taky už s manžou přemýšleli - vždy to bylo na můj popud :o) .
My jsme váš pravý opak - jsme pro klasiku, ikdyž ta jména, jak´s zmiňovala se mi taky líbí, ale nemám odvahu je dát. My jsme si akorát řekli, že chceme, aby to jméno bylo vyslovitelné i pro cizince. Přece jenom jsme už v EU a naše děti už asi budou více v kontaktu s cizinou a háčky a čárky jdou špatně vyslovovat. Taky by podle mě nebylo moc dobrý dávat jména kde je hodně R (když už je např. v příjmení) - co kdyby dítě ráčkovalo, bylo by „chudáček“, než by se představilo.
Takže abych to nezamluvila, pro kluka se nám líbí úplně obyčejné: David, na druhém místě Michal. Hodně se mi líbí Martin (ale tak se jmenuje manža a moc nechci, aby se to později pletlo - dopisy apod.).
Horší to máme s holkou: vždy se mí šíleně líbilo jméno Nikol (ale ne Nikola, jen Nikol), ale to se manžovi nelíbí. Na holčičím jménu se nějak nemůžeme zhodnout. Nově se mi začala líbit Martina (asi proto, že toho kluka jsme zamítli :o))) ).
Taky bych byla moc ráda, kdyby se zapojilo více holek a dali nám tak novou inspiraci.

Moc doufám, že to plánování jmen nebude dlouho jen „plané“ a brzo to začne být OPRAVDU aktuální a byly brzy // - vy všechny samozřejmě taky.

Katouch

Katouch
Kecalka 132 příspěvků 06.04.05 18:15

A já než jsem to napsala, tak jsem až druhá. Ale to neva, aspoň je co číst :o))))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.05 18:26

KATOUCH
Taky jsem reagovala do starého deníčku:-))
S manžou se určitě dohodnete, kdyby to byla holčička tak se musí nějak jmenovat, že jo. Asi Backhamovi se nedohodli, tak se jejich děti jmenují dle místa početí:-))) Někde u nás by to bylo třeba blbý, dát dítěti jméno České Budějovice:-))) No, pokus o vtip:-))
S těma jménama, kdybyste holky měli zájem, tak mám soupis veškerých jmen v Excelu, jsou to dva soubory, jeden holčičky, jeden kluci. Je jich tam asi milion:-)) Tak to můžu poslat mailem.
 Nicol

Katouch
Kecalka 132 příspěvků 06.04.05 18:39

Nicol, švagr mi zase jednouříkal, že někdo chtěla dát jméno dítěti podle toho, kde se narodí (ne kde byl zplozen). A on si z toho dělal srandu, že třeba kdyby to nestihli na to SPRÁVNÉ místo (teď si bohužel nepamatuji přesné znění) a děťátko by se narodilo dříve, tak by se třeba jmenovalo „u branky“, " v sanitce" (popř. „v autě“) - a to by byl potom chudáček :o))) - to mě tenkrát hodně pobavilo. Škoda jen, že si to nepamatuji přesně, abyste se taky zasmáli.
Katouch

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.05 18:56

Tak to je fakt vtipný:-)))
Popřípadě „na chodbě“… Ale tak to už raději fakt to místo plození.. Ačkoliv jméno „v autě“ by mohlo být i tak:-)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.05 19:01

Šmarjá, to jsem byla já, Nicol

kaila
Kecalka 256 příspěvků 06.04.05 21:15

Ahoj Bamla,krasnej denicek.Je zajimave,ze my s milackem jeste nez jsme se dohodli na snazenicku,tak jsme jmena vybrane meli od zacatku naseho chozeni.Nejvic se nam libila Izabela(zkraceni Izi),ale ted v posledni dobe se nam libi Nikola.No pro holcicky to je lehky neco vybrat,ale i tak se jeste podivam do te zazracne knihy s jmenama a treba nakonec to bude Amanda.Coz by asi neproslo.Stejne se to blbe zdrobnuje. Dost se mi libi na kluka Tomasek,(vzycky si delame srandu,ze Tonas,tak mu rika pritel urcite brzo prijde)ale nechtela bych tipicke ceske jmeno.Taky muj pritel se jmenuje stejne,takze dva ze stejnym jmenem to ne.Kdyz ja chci holcicku,ale pokud to bude kluk budeme mit asi fusku neco vymyslet.Ale ted si rikam,ze neni spatne jmeno Denis.Sestra mi ukradla jmeno Adam.Sice se mi to nejdriv nelibilo,ale ted si rikam,ze to je super jmeno.Taky ma Sabinku a to se mi taky libi.Tak nevim je to vazne tesky.Nicol ja bych brala ten seznam s tema jmenama,treba neco vyberu.Muj email:mikaila@cen­tum.cz
Tak a ted uz vazne jdu nebo bych tu ztvdla do nekonecna.Aspon jsem se trochu z te unavy dostala.Kaila

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 07.04.05 07:13

Ahoj holky, zdravím po delší době. Měla jsem v práci docela záhul, služebku k tomu. A už mi utekl deníček - minulý jsem pomalu ani nepřečetla :-(
Co se jmen týče, tak jsme také opakem Bamly. Dcera se jmenuje Ludmila - staročeská klasika. Říkáme jí Liduško, Lído, Liduno, Lidunko…Pro druhé dítko máme vybráno jméno Josef, pro holku se jakž takž shodneme na jménu Hana. Vždycky se mi líbila jména klasická, jako např.František, Anna, Jarmila, Tomáš. Naopak jména s nádechem cizího a exotického mi jaksi nelezou přes pusu. Nechuť mám ke jménu Tereza (chtěl by manžel) - TERka bylo v bývalé práci označení pro TEchnickou Radu, a taky ke jménu Šárka - tak se jmenoval kdysi babiččin kůň :-))) Docela se mi líbí Emilka, Ema, Karla-ale to by zase neskousl manžel.
Co se rodiny týče, tak výběr jména jsme jim oznámili a tečka. Máti se sice snažila protestovat, leč marně - a stejně to bylo jen tak pro formu, protože dcera dostala jméno právě po babičkách a jedné prababičce. Vždycky jsem to jméno mamce záviděla a své jméno se mi samozřejmě nelíbilo :-DD

elda

Mikis
Kecalka 141 příspěvků 07.04.05 07:51

Ahoj holky,
díky Bamlo za nový deníček, zajímavé téma. My už máme jména v podstatě vybraná,alespoň pro holčičku určitě, líbí se nám jméno Monika.Asi nejvíc proto,že v naší ani manželově rodině se tak nikdo nejmenuje.A chla­peček se bude jmenovat nejspíš Martin, po tatínkovi.Ještě se nám líbí Matěj,ale to když někde řekneme,tak se každý ohrazuje,že je to hloupé jméno a že by se mu děti ve škole smáli…No,možná se prostě vykašlem na to,co říkají ostatní a rozhodnem se pro Matěje.
 Mikis

Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.04.05 08:10

Tak abych taky přispěla svou troškou do mlýna. Už jsem to sice psala, ale s manželem jsme se jednoznačně shodli na holčičce se jménem JOHANKA. V kalendáři je Johana, ale my bychom jí nechali tu lehkou zdrobnělinu (to jde). Vzhledem k našemu příjmení (Matějkovi) se nám líbila i MARIKA. Dost se nám líbí, když je jméno a příjmení na stejné písmeno. Nádherná je Anežka a Terezka. Johanka ale bude vždycky NO1.
Pro inspiraci ještě dodávám, že jsem učila ve školce holčičku jménem ELÍA Černohlávková. Rodiče jí říkali Elinko.
S klučičími jmény je to prekérka. Zatím asi vítězí Alexandr (Saša). Moje kamarádka čeká Tadeáška. Na školu se mnou chodil ještě jeden kluk ze Sýrie a ten se jmenoval MORLAN. Taky celkem zajímavé jméno.
No a nakonec naše známá má hezká jména pro svá dvojčátka: Žofie a Sylvie:)
Tak si vyberte…

Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 07.04.05 08:30

Ahoj holky,

BAMLO- moc hezký a poučný deníček. My už máme jméno pro holčičku dávno vybrané, bude to jednoznačně Natálka a na klukovi se nějak nemůžeme dohodnout.Mě se líbí Jakub a Honzík a skoromanža v tom má hokej.Chce totiž jen holčičku, tak nad druhým jménem nechce vůbec přemýšlet.Jeho odpověď zní „vždyť to bude stejně Natálka, tak proč pořád vymýšlíš klučičí jména“ a basta.
KATOUCH- jsem ráda, že jdu všem kdo nemají bílek příkladem.Opravdu na něm asi moc nezáleží.
SOPHIE- dodatečně všechno nejlepší k včerejším narozeninám a žádné nevolnosti a hlavně hodně zdravíčka tobě a fazolce.

velká bříška a brzy //
Yasmin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.05 08:37

Ahoj holčinky,
Doufám, že vám nevadí, že k vám nakukuji z jiného deníčku. Téma jména jsou vždycky na dlouhé a zajímavé povídání. A ačkoliv ještě ani nejsem těhulka, vím, že tolik holčiček, kolik se ni líbí jmen, určitě neporodím. Favoritem je jméno po babičce: Justýna. A velmi se mi líbí obyčejné Hana nebo Helena. Manžel pochází ze Slovenska, takže jsem už zalistovala i slovenským kalendářem. Tam mají taky krásná jména, třeba: Emília nebo Lubica. Tak to už by jsme měli celkem 5 holčiček. Se jmény pro chlapečka(y) to bude problém, jelikož ve svém 4 písmenném příjmení budou mít 2×K a 1×R (no, holky navíc ještě -ová), takže jména jako Karel, Robert nebo Marek jsou podle mě naprosto vyloučená. A taky moc měkká jako třeba Štěpán by byla příliš kontrastní k tvrdě znějícímu příjmení. Takže možnost výběru klučičích jmen se mi velmi zužuje. Velmi se mi líbil Jáchym, ale s tím mě už předběhla švagrová. Takže mezi klučičími jmény u mě momentálně vede Vendelín (manžel je zatím stále proti) a na druhém místě je Adam.
Velmi originální a cizokrajná jména nám sice můžou přijít velmi zajímavá na výslovnost, ale mě se moc nelíbí. Každopádně je to jen síla zvyku. Jak už se psalo v jednom dřívějším deníčku, původní slovanská jména jako např Krasoslav jsou úplně zapomenuta. A jména jako Eva nebo Lenka, která u nás naprosto zdomácněla, až se zdají obyčejná a nezajímavá, slovanského původu nejsou.

Květina

lucifuk
Nováček 10 příspěvků 07.04.05 09:01

Ahoj,
ja mám v menách jasno. Dievčatko = Laura(tú manžel nemôže prehryznúť), chlapec = Filip(toho mi celkom schválil,hoci mal blbé keci, že kažný dôchodca má psa Filipa). Jemu sa páčia pre dievčatko mená ako Ivanka,Markéta,Mo­nika(lenže to je moja sestra), pre chlapčeka Surio Mario Martinéz Juanéz Ferdinando(ha, ha to by ho asi synček miloval), Džalalabád. s tých normálnych to ja Peter. Asi to bude u prvého miminka jedno, pretože čakáme na adopciu. A rozhodli sme sa, že ak ro nebude nejaké hrozné tak miminku jeho meno necháme. Lucka

Zuzzi1
Kecalka 405 příspěvků 07.04.05 09:19

Ahoj všichni.
My s manželem zase máme rádi rodinné tradice, takže naše děti dostanou jména po nás: Zuzana a Jindřich. Někdy mě mrzí, že to máme takhle jednoduché a jasně vybrané a nemusíme prohlížet kalendáře a pátrat po jménech. :))) ale když mě se tyhle naše jména opravdu líbí úplně nejvíc. Tak alespoň přemýšlím o jménech pro druhou holku nebo druhého chlapce. To se mi líbí Jirka, ale připadá mi, že těch je strašně moc. A druhá holka by se mi líbila Eliška. Švagrová si vybrala pro chlapečka taky netradiční jméno - Richard. Ale zatím si na to nemůžu zvyknout.
 Zuzzi

Mikis
Kecalka 141 příspěvků 07.04.05 09:41

SOPHIE-dodatečně taky gratuluji k narozeninám.Tak co dárky,něco na mimíska?
Hlásím,že rudá bestie zatím nedorazila,ale zatím se neraduju ( pred měsícem zpoždění 9 dní, nyní teprve 5-tý den).Ani mi není nevolno,tak nevím.
MAJKI- jak jsi na tom?Víš,že taky čekám 3.MS (kéž by nepřišla..)? Můžu se zeptat, o kolik dní se ti opozdila minule?
Zatim pa Mikis

Majki
Kecalka 240 příspěvků 07.04.05 09:54

Ahoj ,
Sophie: vsetko naj k narodkam aj ked trochu opozdene, ako dopadla oslava?
Mikis: zatial takisto nic, minule sa mi neopozdila, dostala som presne 28. den, dnes je to uz 32. Takisto mi uz nieje ani blbo, ale tiez sa neradujem dopredu, to by bolo prilis krasne aby to bola pravda, zeby sa nam to hned na 3× podarilo. Tak si drzme navzajom palce :-))

Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 07.04.05 10:09

Ahojky holky,
zdravím při čtvrtku.
Bamlo-moc hezký deníček. myslím, že tohle téma je zajímavé a asi bude hodně komentářů.
My se skoromanžou patříme mezi snažílky teprve druhý měsíc, ale o jménech pro naše budoucí děti už jsme se bavili ještě v době, kdy bylo snažení v nedohlednu a dodělávali jsme školu :-))).
Pro chlapečka se nám líbí jméno Jiří (po skoromanžovi) a pak taky Adámek,
Pro holčičku máme vybráno Adélka (no a přítelkyně bratra mého přítele chce dát tohle jméno jejich psovi, kterého si chtějí příští rok koupit, doufám, že je předběhneme, ale i tak by mi to nevadilo, mám pejsky ráda), pak se nám líbí Kačenka a skoromanžovi taky moje jméno Verča. ale to by přicházelo v úvahu jen při dvojčátkách :-))). Mě se teď v poslední době taky moc líbí Krystýnka a Maruška. Mimochodem, nevíte, jaká je pravděpodobnost dvojčátek? maminka skoromanži je z dvojčátek a i moje babička potratila, bohužel, dvojčátka před tím, než měla mojeho taťuldu…
Mikis a majki, jste horké kandidátky na //, určitě dejte vědět, jak to dopadlo!
Sophie, zpožděná gratulace k narozkám!
Pa Berča

Majki
Kecalka 240 příspěvků 07.04.05 10:14

Tak čo sa týka mien pre miminko, ja v tom vobec nemam jasno. Manzel uz ma vymyslene krycie mena ktore dame akoze, keby sa niekto pytal: Helmut a Hilda :-)))) Tak som mu to zakazala, nech sa to neopovazi nikomu povedat, lebo si budu mysliet ze sme na hlavu hihi.
Mne sa stale pacilo meno Sarah, ale to uz dala moja segra dievcatku, tak by to bolo velmi blbe keby sme dali aj my nasmu. Paci sa mi Karolina a Kristyna, do uvahy prichadza este Dominika a Simona. Aj ked Simonu manzel nechce, vraj su vsetky co poznal namyslene… A pre chlapca VOBEC NEVIEM. Mam vybrane jedine meno Marco, a to sa manzelovi nievelmi paci. Ale myslim ze bude dost casu po dobu 9 mesiacov vyberat, ked uz bude mimi v brusku nie? zatial pa.
 Majki

Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 07.04.05 10:14

Krásný deníček :))))))

U nás je to jasný určitě Dominik a Deniska
a nebo Dominika a David :)))) ale spíš ta první verze :))Oboum se nám líbí Dominik i Deniska :)

Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 07.04.05 10:16

Holčinky, ještě jsem vám jen tak mimo téma chtěla napsat, že když jsem dnes ráno jela busem do práce, přistoupila taková hezká mladá paní, tak v mém věku, a z kalhot jí vykukovalo hezký bříško, typla bach tak 4. měsíc těhu. Jak já jí záviděla…ale samozřejmě v dobrém a představovala jsem si, jak to bude hezké, až půjdu s bříškem já…No nic.
jména už máme, teď ještě chybí //.
Přeji je brzy všem!!!
 Berča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.05 10:38

Ahoj holčinky, tak já dnes opět vůbec nestíhám, budu tu až tak večer kolem sedmé, osmé. Butete tu???? KAILO, popovídáme. Včera to nějak utichlo, ty příspěvky po odeslání mají asi nějaké zpoždění, či co.
Holčinky, letím makat, stojí tu fronta lidí, kteří asi něco potřebují…:-)) Asi peníze, co jiného:-)) Ach jo.
 Nicol

katyy
Kecalka 342 příspěvků 07.04.05 10:49

Ahojky Maretkaa, koukala jsem na vaše fotečky.Moc hezka svatba, mužu se zeptat jak dlouho přdem u vás probíhali svatební přípravy? My se do toho asi taky vrhnem,jen netuším jak moc předem je potřeba vše začít zajišťovat.
Jinak holky k těm jmenum, ještě nemáme zcela jasno, každy týden se mi líbí jiné nyní vede Sylvie a Ondřej.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.05 11:04

KAILO, poslala jsem ti ty jména mailem, kdyby byl nějaký problém, tak se ozvi.
Pa
 Nicol

Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.04.05 11:17

Katyy, my měli na přípravy 4 měsíce. V dubnu jsme to oznámili a 1.8. byla svatba. Bylo to myslím tak akorát. Oba jsme si půjčovali šaty v Pronuptii (www.pronuptia.cz), pak nastal problém protože můj manžel si vybral světlemodrý oblek a k tomu jsem nemohla najít vhodnou světlemodrou kytku. Nakonec to vyřešily světlemodré hortenzie s bílýma růžema. Asi největší práce byla se seznamem pozvaných, to jak se všichni sejdeme a hostina. Znám ale lidi, kteří to zařizují mnohem kratší dobu:) Ať se ti vše vyvede.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.05 11:17

Ahoj holky,
jak tak ctu ty prispevky, tak mam dojem, ze nas ti, co maji miminka nebo je cekaji, s tema jmenama predbihaji :( Sestre se ted ma taky narodit prcek, asi to bude holka a jak jsem tak pozjistovala, tak chteji dat jmeno Marketa, ktery se nam taky libilo a uvazovali jsme o nem. Takze mame smulu :(
Jinak ja nejsem extra proti peknym ceskym jmenum, ale ty cizi nejak vitezi :)
mejte se a hodne //, uz at jsou tady. My se s manzou snazime o stosest :))
 Bamla

Katouch
Kecalka 132 příspěvků 07.04.05 11:55

Ahoj holky,

mám teď chvíli volno, tak jsem hned nakoukla, co je nového. Pěkná jména máte vybraná - Adam a Natálka - děkuji za inspiraci - taky se mi to začalo líbit. Opravdu k tomu chybí UŽ JEN ty //.

Yasmin, zitra Tě čeká návštěva u Dr, že? Budu na Tebe myslet. Potom určitě napiš, jak to probíhalo, co Ti dělal, co říkal, no prostě všechny informace. Jsem DĚSNĚ zvědavá!!!

Holky s opožděnou MS - kdy se budete testovat - taky jsem napnutá, jak to dopadne. SNAD //. Ozvěte se.

Všem co zrovna obědváte - „Dobou chuť“.

Ještě se ozvu.

Katouch

katyy
Kecalka 342 příspěvků 07.04.05 12:24

Berun, díky za info. My to budem mit skoro jako vy. Teď v dubnu jsem se rozhodli,ale ještě to nikdo netuší a svtabu bychom rádi někdy v srpnu, popř začátkem září. Naštěstí jsem se shodli na malé svatbě tudiž si myslím,že s tím velké starosti nebudou,ale šaty, prstýnky,oznámení atd. stejně budeme muset zařídit.A tady mě trápí, kdy to oznámit v práci, protože se hned potom budu stěhovat 300 km daleko a musím dát výpověď,což mě docela štve, protože jsem v práci spokojená.Jenže kdy je ta správná doba???

Mikis
Kecalka 141 příspěvků 07.04.05 12:26

Katouch: s testováním chci ještě počkat, nevím ale,jak dlouho to vydržím. Sice by to šlo možná už poznat,ale třeba ne (5 dní zpoždění je málo) a nějak se toho zklamání bojím. Navíc mám pořád pocit,že už už to dostanu a pořád nic,měli jste Yasmin a Sophie taky takové pocity?A ty Majki?
Holky nezlobte se,že o tom pořád píšu,ale je to šílené období, ta nejistota, jak už psala Majki, možná by bylo lepší,kdyby bestie přišla..Moje švagrová je taky snažilka a měla zpoždění 6 dní a sotva si udělala test, tak bestie přišla.Prostě nervy,asi bych na to neměla myslet.Což nejde…
Přeju příjemné trávení a držím palečky ostatním, ať se nemusíte trápit nejistotou.
Majki, taky držím pěsti!
 Mikis

Mikis
Kecalka 141 příspěvků 07.04.05 12:29

Jo a holky,které se chystáte na svatbu, zkuste se podívat na www.svatby.cz, je tam plno fotek, dobrá inspirace!

Katouch
Kecalka 132 příspěvků 07.04.05 12:30

Mikis,

já jsem tady četla různý diskuze a holky psaly, že měly zpožděnou MS, ale v břichu pořád pocit jako těsně před MS. Těhulkové kamošky jim odpovídaly, že to taky tak měly a MS nakonec nepřišla. Tak třeba je to už opravdu náznak //.
Přeji Ti // - a kdyby náhodou ne, tak hlavně nesmíš být moc smutná, však ono se zadří. Budu držet pěsti.

Katouch

Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.04.05 12:50

Katyy-Pokud jsi v práci spokojená, tak by mě to stěhování taky mrzelo. Nejlepší doba bude nejspíš těsně před stěhováním, ale to si musíš rozmyslet. Na www.svatby.cz jsem se inspirovala celou dobu před svatbou. Je to fajn, když o tom můžeš pokecat, stejně jako tady o snažení:) Všechny jsme se tam shodly, že si z obřadu nic nepamatujeme-je dobrý mít kameru:) Ale vychutnala jsem si to se vším všudy, šaty jsem měla až do večera, dlouho jsme se bavili, takže svatební noc byla ve znamení spánku:) Až na příbuzenstvo z manželovy strany (nepřispěli ani korunu, ale furt prudili) na to ráda vzpomínám.
Mikis: Naprosto tě chápu, taky bych raději ještě vyčkala, díky psychice se cyklus moc rád opozdí…ať je to ale ta druhá možnost //!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.05 13:09

Ahoj holky,

pročítám tady jména co vybíráte pro svoje budoucí mimísky a zaujala mě zpráva od Berun , konkrétně o tom, že s ní na základku chodil kluk jménem Morlan ze Sýrie, jelikož se mnou Morlan chodil do třídy v ZŠ Preslova a byl taky ze Sýrie.

Neznáme se náhodou ?? Pokud ne, tak se omlouvám, ale je to velká shoda :-))

Alusha

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.05 13:34

Ahoj holky,

pročítám tady jména co vybíráte pro svoje budoucí mimísky a zaujala mě zpráva od Berun , konkrétně o tom, že s ní na základku chodil kluk jménem Morlan ze Sýrie, jelikož se mnou Morlan chodil do třídy v ZŠ Preslova a byl taky ze Sýrie.

Neznáme se náhodou ?? Pokud ne, tak se omlouvám, ale je to velká shoda :-))

Alusha

Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.04.05 13:44

Asi se neznáme, protože já s ním chodila (myslím do třídy:)) na střední škole. Ne že by mě nějak zaujal on, ale to jméno trochu ano:)

Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 07.04.05 14:06

Mikis,
nechci ti nějak radit, ale 5 dní po zpoždění MS by Ti už každý test ukázal případné těhu! I ty levnější podle mých zjištění ukazují těhu první den po vynechání MS. Tak do toho, jsme taky napnuté! Pro mě by byla lepší jistota, ale rozhodnutí je samozřejmě na Tobě. Chápu Tě a přeji hodně odvahy, a´t už se rozhodneš jakkoliv! Třeba tam ty // budou, moc Ti to přeji!
 Berča

Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 07.04.05 14:15

Ahoj holky

MAJKI, MIKIS držím palečky.Já být váma, tak už testuju.Já testovala 4den (32DC)po vynechání a byly tam //, krásný a tlustý..ale na druhou stranu se vám nedivím, taky jsem se šíleně bála zklamání.Ale jděte do toho…ať se tu hezky množíme.
Pořád jsem měla pocit, že to dostanu, bolelo mě bříško, přesně jako při MS a prsa, furt jsem lítala na wc a kontrolovala..no a MS nikde a // na světě.Strašně moc vám přeju ty dvě vysněný //.
KATOUCH- děkuju, že na ně myslíš a držíš mi palce.Zítra ráno jdu k dr. a už z toho začínám být docela vyplašená.Pro jistotu jsem si vzala na celý den volno.Už se pomalu začínám bát, jak to dopadne.Začínají mě napadat děsný myšlenky.Jako že něco nebude v pořádku atd…prostě plaším a blbnu z toho.Jelikož mám net jen prácï, budu vás napínat až do pondělí o výsledku prohlídky.Tak mi prosím, prosím držte palečky, ať je vše jak má být.A naoplátku slibuju, že vám v pondělí vylíčím každý detail.
Hezký den přeje „vystrašená“ Yasmin

Majki
Kecalka 240 příspěvků 07.04.05 14:28

Yasmin: velmi ti drzim palce a budem netrpezlivo cakat az napises vsetko co ti doktor povedal. Mna teraz praveze uz brucho vobec neboli ako pred MS, skor ma cely den picha v lavom vajecniku, tak mam strach co sa zas deje. Ked nedostanem ani zajtra, kupim testik a v sobotu rano sa otestujem. Manzel bude v sluzbe, tak si budem moct aspon poplakat ked nic. Niezeby som pred nim nemohla, ale uz vidim ako teraz tuzobne caka aby MS neprisla, a stale mi vola do prace co nove, je mi jasne na co stale naraza :-))
A nemozem sa stale zbavit toho blbeho pocitu z minula, ked som si urobila 4 testy a stale /, a v den D som utekala s dalsim testom domov a ta mrcha prave dorazila. Ach jaj nechcem na to zas mysliet. No v kazdom pripade hlavne ty daj vediet co nove, chapem ta ze mas strach, ale teraz musis mysliet uz len pozitivne, aby sa fazolke u teba pacilo a vsetko bude ok :-)) Ono vela zavisi aj od doktora ako to poda, aspon pre mna je to dolezite.
Mikis: Vobec nevadi ze o tom stale pises, ved na to tu sme nie?kedy sa teda budes testovat ty? A ake mas pocity v bruchu? Este som zabudla: mna vobec prsia nebolia! Ked som brala HA tak pred MS BOLELI stale, a teraz nikdy nic. Tak neviem. Okrem meskania MS nemam nijake tehotenske priznaky. Keby mi aspon bolo zle :-(( ale ani to nie. Je toasi fakt ta psychika.

Kafka
Kecalka 168 příspěvků 07.04.05 14:33

Ahoj,

tak makám jak beruška a vůbec nemám šanci teď mimčo sledovat (prokleté měsíční uzávěrky). Tak doufám že si to večer všechno přečtu, už se moooc těším :o)).

Tak se mějte krásně!!!

Kafka

Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 07.04.05 14:38

Ahoj holky,

tady zase šmíráček od vedle z deníčku :-)

U nás zatím vedou jména NATÁLIE A FILIP. :-) takže jak tu všechny říkáte už nám chybí jen ty dvě // , které se stále někde toulají :-)

Tak zatím papa a všem snažilkám brzo dvě pořádné // :-)

Kačka z deníčku P.S.T.M. ( někdo se tu tuhle ptal co to znamená … takže je to P = Předsnažilky, S = Snažilky, T = Těhulky, M = Maminky :-))

Mikis
Kecalka 141 příspěvků 07.04.05 14:45

Yasmin: neboj, bude vše v pořádku! Budeš určitě skvělá maminka,pečlivá, nic nezanedbáš. V pondělí popiš, jak to u Dr. probíhalo.
Majki: mě prsa bolí,ale bolela i minule a i když jsem brala AK (někdy). S tím testováním fakt nevím,možná si tajně ( aby manžel nevěděl) test koupím už dnes.Nechci, aby byl případně zklamaný i on. Každopádně nebudu vás napínat, hned jak to budu vědět, napíšu (i když o víkendu moc na netu nebudu).Snažím se to brát v pohodě, ale zklamání se asi nevyhnu, kdyby to nevyšlo.Děkuju holky za zájem a podporu. Snad tu mezi námi bude brzo další těhulka!!!:-)))
 Mikis

Katouch
Kecalka 132 příspěvků 07.04.05 16:07

Ahoj,

Yasmin, to snad do pondělí ani nevydržím. Bude to snad poprvé, co se budu těšit na pondělí. Ale na net se dostanu asi až odpoledne, tak odpovídat a reagovat budu až potom.

Makji, Mikis - pevné nervy při testování. Jsem napnutá. Doufám, že to budou obě pozitivní informace (i testy).

Holky, já jsem byla před chvílí v takovým menším obchodě a u košíku byl zaparkovanej kočárek. Byl moc pěknej, tak jsem si ho NENÁPADNĚ z dálky prohlížela. Když jsem měla nakoupený, tak kočárek tam pořád byl a tak při dávání nákupu do tašky jsem si ho opět prohlížela. A jak jsem na něho tak ZÍRALA, vrátila se maminka s (asi) babičkou a šli k tomu kočáru a pak si mě tak BLBĚ prohlíželi. Asi si říkali, že jsem nějaký blázen. Nebo si možná mysleli, že jim ho chci ukradnout :o)))) SRANDA. Ale byl fakt moc pěknej - ale už sporťák.

Katouch

estel
Povídálka 23 příspěvků 07.04.05 16:47

Ahoj holčiny,
ráda bych se k vám připojila. Jsem taky nová snažilka - snažíme se druhý měsíc. Je mi 28 a manželovi 31. HA jsem vy:,–(ila po 10 letech v srpnu 2004 a od té doby jsme přerušovali. Na mimi se moc těším a celý poslední rok od loňského dubna, kdy jsme se rozhodli s manžou, že budeme mít miminko, nemyslím skoro na nic jiného. Teď už je to lepší, ale ty první měsíce, než jsem vy:,–(ila HA, byly děsné! A to jsem se vždycky považovala za inteligentní racionální mladou dámu…!
Jsem dnes 20 DC, tak jsem moc zvědavá, jak to dopadne tento měsíc. Nechala jsem si od kamarádky, které hodně věřím, vykládat karty a ta to jednoznačně vidí na tento cyklus! A pravdou je, že se jí karty zatím nikdy nemýlily!!!

O jménech jsem taky přemýšlela - holčička Nela a kluk Teodor. Manžel z Teodora není nadšený, chtěl by raděj Tobiase. No, uvidíme.
Zatím pa,
 estel

Nad jmény s manžou taky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.05 18:05

Ahoj Estel, vítej mezi snažilky. Jména máš vybraná pěkná :-))
Přeji ti, aby ti to již tento měsíc dopadlo, ať rozšíříš řady dvoučárkových!!! Určitě dej vědět.
Nicol (stále jednočárková, kruciš)

Nikka
Kecalka 418 příspěvků 07.04.05 18:41

Ahoj holky, vkládám novou nástěnku, protože je nás zase o pár víc :-)).

Jinak, co se týká jmen, už máme doma Vendulku a Adélku a nad jmény pro další jsme zatím až tak moc nepřemýšleli. Ale pro holku se nám líbí ( eldo :-D) Šárka a na kluka asi Matěj nebo Adam. No ale jak se znám, tak se to bude průběžně měnit.
Mějte se krásně a hodně se snažte !!!!!
 Nikka

Berca - 1979 MS 22.4. - 29.4. - svatba !
Katouch - 1979 MS 24.4
Mirka
Kocka - Martina
Martina
Marketa182
Nikka - 1971 - MS ? Olomouc
Povidalek- 1973 MS 27.3. Opava
Anina - 1977 Praha
Jankaa - 1977 MS 3.5. Praha
Katee
Nothing MS 14.4. - 16.4. svatba !
Bubinka - 1974 MS 24.4.
Yasmin - 1980 //
Katka
Zuzzi - 1976 24.4. Plzeň
Grizley - 1978 MS .
Vendula29
Mikis - 1979 MS 4.4.
Ifule
Sofy - 1978 MS 2.4. Bratislava - 2.4. svatba !
Linda - 1979 MS 16.4. okr. Domažlice
Koutecká - 1980 MS 28.3. Praha
Sonule
Katyy
Marketkaa - 1984 20.4.
Mischina - 1980
Radka
Daria
Lendulin - 1974. Praha
Handa
Kaila - 1981 Přerov
Nicol - 1976 MS 20.4.
Bobča - 1978 Brno
Kafka - 1978 MS 28.4. Čelákovice
Sisa2 - 1978 MS 6.4.
Becy - 1971 MS 26.4. Mladá Boleslav
Metelka - Iva , // 13 tt
Majki - 1978 MS 4.4.
Bamla - 1979 . Praha
Monina - 1976 MS 8.4. Ostrava
Medka - 1977 MS 24.4. Praha
Matiee - 1978, MS 28.4.PRAHA
Elda
Sophie 1976 //
Berun - 1981 Praha
Gaabina 1980
Juliska 1977 Praha ( momentálně USA)
Pralinka
 Estel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.05 18:54

NIKKO, děkujeme za seznámek. Jsi šikulka, že se o nás takhle pěkně staráš:-))
Doplňuji údaje - Hradec Králové.
 Nicol

Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 07.04.05 19:30

Pro Katyy děkujuuuu :))

Brali jsme se 9.7.2004 a termín jsme byli zamluvit v lednu a šaty jsem byla zkoušet v únoru a zamluvit místo na obřad i hostinu jsme měli na stejném místě venku obřad a ve vnitř jídlo to jsme zamlouvali v březnu a kytky a dortík měsíc předem bylo to nádherný doporučuju všem :)

Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 07.04.05 19:37

Ještě dodávám do deníčku že jsem z Prahy :)

kaila
Kecalka 256 příspěvků 07.04.05 19:52

Ahojte holciny,tak uz jsem tu taky!!!Jeste jsem nestihla docist vsechny prsispevky,ale nevadi.Marketkaa-jsi jeste tady?Budes dneska vecer s nama vykecavat??Mi­mochodem jsem si hnedka opsala web.stranku,te pujcocny na ty svat.saty.Kouknu se tam.Ja se vetsinou koukam na www.svatby.cz,nebo www.veselka.cz,ale pokud mas neco lepsiho tak to sem pisni.Vim z Chatu jsme si psali neco malo o te tve svatbe,taky,ze mas fotky na www.svatba.ca,ZE?… za emailek,hned jsem ti odepsala.No ale mas nadherne jmeno!To je tvoje ta Nella??Je krasne.NIKKA-jsi tu dneska taky??A kolik deticek vlastne mas??SOPHIE_jak pak se ti dari??Vis co vzycky jsme si s moji segrou planovaly,ze budeme mit deticky s cernochem,aby byly krasne snede,mulatky jsou nadherne,jeste kdyz by tve mimco melo samou kudrlinku,jeee ja bych ty deti potom laskou uzrala.Budes mit nadherne miminecko!!!!!!!Ka­ila.Holky ozvete se kdo tu je???

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »