Nové Snažilky-O zrození našeho Mišelínka 1.3.2006

Snažení

Konečně se mezi uspáváním a kojením dostávám k popisu zrození našeho pokládku Michaela alias Mišelínka, který se narodil 1.3.2006 tři minuty před půlnocí:))

Jak už věrné emiminačky ví, náš ultrazvukový termín byl stanoven na 22.2.2006, ale tak nějak jsem celou dobu tušila, že se Mišelínek rozhodne později, protože byl velikostí vždy o týden napřed, ač jsem bezpečně věděla, že den jeho početí byl 6.6.2005 a tomu přesně odpovídal náš druhý termín dle PMS i pohybů 27.2.2006. Můj 9.měsíc těhotenství pro mě už představoval šílenou zátěž a tak jsem se bez předsudků a očekávání těšila na porod takovým způsobem, že nějaký strach z porodních bolestí a neznámého nepřicházel v úvahu. V těhotenství jsem přibrala 19kg, od 6.měsíce jsem dle názorů mého okolí očekávala nejméně dvojčata, protože moje břicho bylo opravdu úctyhodné a na konci těhotenství dosáhlo míry 125cm, k tomu se poslední 2 týdny těhotenství přidaly šílené otoky nohou, bolesti kostrče, že jsem si nemohla sednout na delší dobu než 15 minut a tak jsem už každý den vzývala ten náš den D, kdy konečně porodíme.

20.2. jsem byla v Podolí na kontrole a monitoru a Dr. mi opět nekompromisně sdělil, že se k porodu nic nechystá, CS mám stále 0 a vypadá to, že snad ani nikdy rodit nebudu. Tak jsme se s manželem rozhodli, že to tak nenecháme, že už se na toho našeho chlapečka tak moc těšíme, že musíme vyzkoušet veškeré přírodní metody, abychom ho přesvědčili, že v tom mém megabřiše nemůže zůstat věčnost. A tak jsme se poctivě věnovali každý den tulení, což s mými rozměry nemělo ani trochu nádech romantiky ale spíše stroze technický přístup k věci. Nicméně už za týden v poradně v den mého termínu 27.2. mi Dr. sdělil, že se věci výrazně hnuly a já mám CS 7 a porodní cesty jsou perfektně připraveny. K porodu mi ještě sám iniciativně pomohl Hamiltonovým hmatem a prorokoval mi porod do dvou dnů. Druhý den jsem mohutně poslíčkovala a začala mi postupně odcházet hlenová zátka, ale jako vždy se večer postupně vytrácela jakákoliv pravidelnost a tak jsme opět zvolili metodu tulení a já se rozloučila s tím, že se náš malý narodí jako únorový.

Ve 3 hodiny ráno 1.3.2006 jsem si došla na záchod a zjistila, že mi odešel ohromný kusanec hlenové zátky. Šla jsem si v klidu lehnout s tím, že to ještě nemusí nic znamenat. Ale ihned po tom, co jsem dolehla do postele, začalo mi pravidelně tvrdnout břicho a já si říkala, jsou to zase otravní poslíčci, nebo že by??? Zkoušela jsem ještě spát, ale nebylo to moc příjemné a bylo to intenzivnější než poslíci, tak jsem vstala a šla na emimino číst a napsat o svém aktuálním stavu, chvíli jsem si povídala s Aninou na chatu, že si půjdu brzy dát horkou vanu a zjistím jestli to zaženu, nebo nikoliv. Kontrakce chodily pravidelně po 5 minutách i po horké vaně z čehož jsem měla velkou radost!!! V 8 hodin jsem řekla spícímu manželovi, že to vypadá na porod a ať v klidu vyvenčí psy, nasnídá se a pak pojedeme do Podolí zjistit jak jsme na tom. Já už jsem nejedla nic jen jsem si dala čaj a v 10 hodin jsme vyrazili směrem k Podolí. Předtím jsem ještě volala na příjem a bylo mi řečeno, že neví jestli mě přijmou, že mají absolutně plno, tak už jsem přemýšlela kam pojedeme v případě, že to tak opravdu bude. V 11 hodin jsem se dostala na monitor, kde krásně lítaly kontrakce, vyšetřil mě Dr. a usoudil, že skutečně rodím, ale porod je na samém začátku, jestli bych vzhledem k přeplněnosti na sálech nejela tak na 2 hodiny domů a poté přijela zpět na monitor a vyšetření. Tak jsem tedy vzala manžela, dojeli jsme domů a ještě jsem znovu vlítla na emimimo a napsala aktuální stav. Kontrakce byly stále po 5 minutách, ale byly jen o něco víc intenzivní než poslové takže to byla pohoda, která se dala snadno rozdýchat a zatím mi to vůbec nepřipadalo, že rodím. Do Podolí jsme znovu dorazili v 15 hodin, opět jsem si sedla na monitor a v klídku se podrobila dalšímu vnitřnímu vyšetření. Tentokrát mi už Dr. řekl, že to dobře postupuje, branka je na 1,5cm a otevřená jsem na 3cm, takže sestře nařídil, že už je to u mě na příjem na sál, jestli mají volno. Sestra byla zřejmě už od rána ve stresu-miminka holt chtěla prvdí den v březnu hojně na svět, tak nebyla moc ochotná, prý je volný jediný sál a co když přijede někdo, kdo už má branku zašlou. Naštěstí jí Dr. odvětil, že to budou řešit až ta situace nastane a tak jsme se s manželem vítězoslavně mohli odebrat na sál, byl ohromný (č. 8) s velkou masážní vanou, která pro mě byla ovšem jen dekorací, nebo podpěrou, nevyužila jsem jí. Zabydleli jsme se na sále v 16 hodin a já stále čekala kdyže přjdou nějaké bolesti, tak jsme se smáli, natáčeli na kameru moje břišní tance, když přišla kontrakce tak jsem jí v pohodě prodýchala a říkala manželovi, že jsem zvědvá KDY SE TO SKUTEČNĚ ROZJEDE, že vlastně nic zvláštního necítím.

V 17 hodin přišla starší PA a dala mě na monitor, řekla, že klystýr dávat nebudeme že je to zbytečné když jsem nic nejedla, znalecky osahala břicho a říkala, že je to jistě macek. Já byla na posledním UTZ v 31.týdnu kdy měl Mišelínek 1930g a můj Dr. mě ujišťoval, že bude mít tak 3,5kg, že to i vzhledem k mé tělesné konstituci 163cm víc nebude a všude okolo, kde byli prorokováni obříci se nakonec narodila normální miminka, tak jsem to moc neřešila. Cukrovku jsem v těhu neměla tak proč taky? Nebrala jsem ani žádné vitamíny, nejedla sladké:)) Po porodu mi manžel řekl, že mě nechtěl strašit ale že tahle PA říkala doktorovi, že si myslí, že tohle dítě přirozeně neporodím, že to podle břicha vypadá na megaobříka a že to určitě skončí císařem. Já to neslyšela takže jsem byla v pohodě, navíc kontrakce byly pořád snesitelné a já si říkala, že jestli je tohle porod,tak je to paráda, že to vlastně tolik nebolí:)))

V 19 hodin přišel mladý, krásný a sympatický Dr. Verner, představil se mi, usmál se na mě, přinesl nádobku a řekl mi: Tak to trochu popoženeme ne? Chtěl bych vás jenom upozornit, že vám propíchnu plodový vak, bude vám odtékat plodová voda a kontrakce se zřejmě zintenzivní, tak jsem s úsměvem odvětila, že jdu do toho, že na to čekám od samého rána! A vskutku, ještě mi neodebrali nádobku a okamžitě začaly chodit kontrakce po 2 minutách u kterých se už jenom tak v klidu na porodním křesle s připojeným monitorem nedalo ležet!!! Okamžitě jsem zatoužila po tom seskočit a odpojit se od toho otravného monitoru, který mě tolik začal omezovat v mé práci zodpovědné prvorodičky. Vzpomněla jsem si v tu chvíli na TOBIU jak jí to omezovalo a souhlasila jsem, začala jsem brát homeopatika po půl hodinách a intenzivněji pít po každé absolvované kontrakci. Tyhle dvouminutovky trvaly zhruba půl minuty, takže pořád byl čas prodýchávat a odpočívat, než přišla další. Konečně mě odpojili od monitoru, dostala jsem síťované sexy kalhotky a vložky, protože ze mě stále tekl bazén plodovky a bylo mi doporučeno ať vlezu do sprchy a nechám na sebe téct horkou vodu, že to uvolní porodní cesty a sestupování Mišelínka bude rychlejší. S tím se se mnou rozloučila starší PA a nastoupily 2 nové mladší, které se mnou absolvovaly celý porod. A ještě jsem byla pokusným králíčkem pro mladou medičku, která si přišla osahat jak vypadá vnitřek rodící ufuněné skoromatky:)) Bylo mi to v tu chvíli absolutně šumák, protože jsem rozdýchávala psím dýcháním dvouminutové kontrakce a různě rotovala po porodním sále, na balónu a pak především ve sprše. Musím říct, že mi absolutně nevyhovala poloha vleže, úlevu jsem nacházela v poloze na čtyřech ve sprše, ale snažila jsem se to prokládat prodýcháváním vestoje, dle rady Blanky z únorňátek pro lepší sestupování miminka. Stále jsem myslela jenom na Mišelínka, na to jak se cítí, jak jde dolů, pořád jsem se těšila, že ho brzy uvidím a tu fyzickou bolest jsem tím hodně psychicky zdolávala. Prostě jsem se stále snažila být nad věcí, hodně odpočívat mezi kontrakcemi a pít. Od 19 hodin do 21 hodin jsem byla většinou ve sprše a sama, manžel mi jenom podával pití, popřípadě mi pomáhal dojít tam, kam jsem potřebovala a měnit polohy. Po dalším vyšetření mi PA řekla, že se s tím vůbec nepářu, že se krásně otevírám, ale problém je v tom, že malý se drží zuby nehty stále hodně nahoře a já mu musím pomoct sestoupit ještě níž, abych mohla začít tlačit. Proto jsem dostala doporučení, že musím každou kontrakci stát, abych si tuhle dobu sestupování co nejvíc zkrátila,otevřená jsem byla už na 8cm a stačilo jen 2cm a mohl jsem v případě, že by malý dorotoval hlavičkou, tak jak bylo potřeba, jít tlačit.

Od 21 hodin do 23 mi tedy začala ta nejtěžší a nejbolestivější část porodu, kdy zničehonic začaly chodit kontrakce po minutě a neměla jsem snad ani 10 vteřin na oddech a musela jsem stát, abych malého dostala víc dolů. V tu chvíli mi hrozně pomohl manžel, celé 2 hodiny jsem byla zavěšená na jeho krku a on se mnou prodýchával psím dýcháním každou kontrakci, pak mi hned dal napít, protože jsem měla šíleně vyschlo v krku, dodával homeopatika a hroznový cukr:), mazal rty, které jsem měla popraskané:) V tu chvíli jsem začala myslet na epidurál (ač jsem ho nechtěla), který mi samozřejmě hned vymluvili, protože jsem byla na 8cm a to už bylo samozřejmě pozdě, navíc jsem se dostala do fáze, kdy se mi začalo chtít tlačit. Opravdu nepříjemný pocit, jako když chcete hrozně s průjmem na záchod a musíte to zadržovat a zároveň vydýchávat kontrakce, jednu za druhou bez odpočinku. Tahle fáze trvala 2 hodiny, kdy přišla ve 23 hodin PA a dovolila mi, že si můžu začít malinko ulevovat tím, že budu přitláčet s každou kontrakcí. To mi hrozně moc pomohlo, protože tlak už to byl veliký, vylezla jsem si na porodní lehátko, lehla jsem na bok, dala mi pravou nohu přes bok a s přitlačováním jsme pomalu nechali dorotovat hlavičku, v té chvíli mi PA říkala ať si sáhnu, že hlavičku ucítím a to mi vlilo takové energie do žil, protože už jsem věděla,že fáze tlačení a setkání s Mišelínkem se o tolik přiblížilo!!!

Ve 23:30 přišel Dr. Verner a šlo se tlačit, začaly mi slábnout kontrakce tak mi dali kanylu a něco na zesílení kontrakcí, PA z monitoru konstatovala, že mám nějak zrychlený tep, rychlejší než má miminko, jestli mi není na omdlení. Já jsem jí na to řekla, že je to vzrušením z toho, že už brzy uvidím svoje dítě! Cítila jsem se výborně, mohla jsem konečně pořádně zatlačit!!! Mezi tlačením jsme ještě s Dr. a PA vtipkovali, jestli chci porodit 1.3. nebo 2.3. v tu chvíli mi to bylo opravdu jedno. Tlačení mi šlo výborně, měla jsem po těch 2 hodinách, kdy jsem nemohla, hrozně moc sil a tak na 7 kontrakcí, mezi kterými jsem mohla odpočívat, jsem zatlačila naposledy a ucítila jak ze mě vyklouzlo něco velkého, mokrého a ještě než jsem stačila otevřít oči a podívat se na ten náš zázrak, se na mě sesypal manžel, který začal hlasitě brečet, pusinkoval mě a mačkal mi obličej, bylo to tak krááááásnýýýý! Mišelínek byl růžový, bez mázku, vyžehlený…prostě to nejkrásnější miminko na světě, které ještě ihned po příchodu na svět stačilo pokadit smolkou pana doktora.Manžel přestřihl šňůru a poté šel malý na váhu a jeho 4490g 52cm nám vyrazilo dech, absolutně mi nepřipadalo těžké ho i přes jeho velikost vytlačit ven. Šlo to samo a přirozeně,
možná i proto jsem měla jen 3 stehy a žádné komplikace během porodu a ani po něm. A další porod? No jasně, mám na něj ty nejhezčí vzpomínky!!!

Tímto bych chtěla poděkovat Podolskému personálu, byli úžasní a hlavně svému manželovi,který mi pomáhal od začátku až do konce a všem, kteří na mě tolik mysleli tady na emiminu-Nové snažilky, únorňátka a březňátka 2006, Zimňátka 2005/2006 a mnoho dalších.

Berun+Mišelínek 15dní

NOVÉ SNAŽILKY:
Naše miminka: 21 (13 holčiček a 8 chlapečků)
4.10.2005 -Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20h (TP 29.9)
31.10.2005-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30h(TP 28.11.)
8.11.2005-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11h (TP 29.11.)
7.12.2005-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 6:17h 3250g,50cm (TP 13.12.)
14.12.2005-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96g, 48cm CŘ 9:21 (TP 22.12.)
19.12.2005-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45h (TP 22.12.)
23.12.2005-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah 4300g,54cm 2:30 (TP 17.12.)
29.12.2005-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 25.12.)
31.12.2005-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 6 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
4.1.2006-Bubinka/1974/Ko­lín+Karel 3020g, 51cm (TP 3.1.)
10.1.2006-Daja/1977/Pra­ha+Kubíček 3460g, 50cm 19:55 (TP 7.1.)
13.1.2006-Tobia/1977/Pra­ha+Adélka 3140g, 49cm 5:27 (TP 6.1.)
9.2.2006-Bamla/1979/Pra­ha+Terezka 3350g, 50cm 11:33 (TP 13.2.)
10.2.2006-Marketkaa/1984/Pra­ha+Dominik 3920g, 53cm CŘ 10:20 (TP 5.2.)
15.2.2006-Jarka/1979/Do­mažlice+Nikol 3800g, 52cm 13:10 CŘ (TP 16.2.)
16.2.2006-Monina/1976/Os­trava+Deniska 3350g, 50cm 7:55 (TP 13.2.)
16.2.2006-Viki25/1979/Kl­atovy+Simonka 2420g, 45cm 13:01 (TP 24.2.)
17.2.2006 Koc­ca/1978/Kromě­říž+Anetka 2950g, 48cm 4:26 (TP 6.3.)
18.2.2006 Griz­ley/1978/Mladá Boleslav+Josef 50cm, 3160g (TP 25.2.)
1.3. 2006 Berun/1981/Pra­ha+Michael 52cm, 4490g (TP 27.2.)
8.3. 2006 Zuzzi/1976/Plze­ň+Zuzanka 51cm, 4150g (TP 4.3.)

Nové těhulky: 13 (1 chlapeček/1 holčička/11 překvapení)
30.3.2006 Lin­daK/1979/okr.Do­mažlice
20.4.2006 Nik­ka/1971/Olomouc
25.4.2006 Pra­linka/1978/Ha­vlíčkův Brod
5.5.2006 Gigi/1975/Pra­ha
27.5.2006 Ani­na/1977/Praha/HOL­KA-Karolínka
21.6.2006 Ber/19­72/Praha
27.6.2006 Tuli­panek/1977/Tac­hov
28.6.2006 Men­dy/1978/Plzeň
7.7.2006 Cami/1975/Pra­ha/DVOJČÁTKA
11.7.2006 Elda/1979/Již­ní Morava/KLUK-Josef
5.8.2006 Mischi­na/1980/Brno
6.9.2006 Sisa2/1978/Bra­tislava
21.10.2006 Kla­raM/1979/Praha

Nové snažilky:11
Berunda-1976/Jilemnice
Daria-1978/Český Těšín/ TS 05/04
Juliska-1977/Praha/TS 12/05
Katyy-1981/ TS 10/04
Kafka-1978/Čelákovice/ TS 8/04
Kubula-1976/TS 10/04
Lucie2507-1979/Ostrava/TS 4/03
Matiee 1978/Praha/TS 01/06/MS 1.4.
Medka-1977/Praha/TS 1/05
Sofy-1978/Bratislava/TS 5/04
Kaila-1981/Přerov
Mahony - 1977/Pardubice/TS 03/06
Mehetveret - 1976

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 16.03.06 14:06

AHoj,

jsem první!!
BERUN - krásně napsaný !!!

Jarka a Nikolka 1 měsíc a 1 den :)

 
sisa2
Kecalka 317 příspěvků 16.03.06 14:17

BERUN - napisala si to fakt moc krasne, vzdy ked som citala o porodoch, mala som z toho strach, ale vy tu na emimine to dokaze podat inak, s laskou a usmevne, ze mi to ani nepride take strasne a uz teraz sa na to moc tesim, ako toho nasho drobca prvykrat uvidim. miselinek je nadherny, pozerala som fotky v galerke, fakt klobuk dole, je to kus chlapa! :-)

inak sa moc ospravedlnujem, ze vas tu zanedbavam, ale som totalne neschopna cohokolvek. minuly tyzden som bola doma, kedze mi je este stale zle, mota sa mi hlava, pali ma zaha, bolia krize, kazdy den vraciam… no uz sa smejem sa na sebe, ze som hypochonder, ved tehotenstvo nie je choroba - skratka mi to tak u mna nepripada :-/ tak sa trapim a cakam, ze to snad predsa len v dohladnej dobe prejde a ze to nie je dedicne a nedopadnem ako moja mama, ktora vracala este pol hodinu pred porodom :-(

KLARA - som rada, ze to krvacanie prestalo, dufam, ze to vsetko bol len plany poplach a viac sa to neobjavi. drz sa a davaj na vas pozor.

neviete, co je noveho s LUCKOU? dufam, ze ju mrcha predsa len nedohnala.

NICOL, TOBIA - pozerala som vase male v galerke, su uzasne!!!
NICOL - o akych dvoch bradach rozpravas??? mam ti odfotit moje, aby si vedela, ako to vyzera? :-))
TOBI, adelka je srdcova zalezitost mojho manzela, hrozne sa mu paci fotka, kde je taka vysmiata :-)

letim, to pozeranie do monitoru mi nerobi dobre, toci sa mi z toho hlava. tak vas vsetky pozdravujem z uzimenej bratislavy a dufam, ze si to ta jar predsa len rozmysli skor, ako v polovici aprila (dubna)!
sisa2 + dubacik 15+1tt

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 16.03.06 14:18

Berun, ještě jednou blahopřejeme! Krásný!
cífka

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 16.03.06 14:41

Krásnej popis, jak to čtu tak mám skoro chuť zas rodit. Tak hodně štěstí a radosti rodinko.
Bludička + Kamča 2a3/4 roku + Janeček 3 měsíce

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 16.03.06 14:49

Berun: Moc krásně napsaný, začala jsem tu slzet a manža se hned ptal, co se děje?, po tom ranním telefonátu, kterým jsem ho vzbudila, kdy jsem brečela a říkala, že špiním, ať mi přiveze čisté věci a že jedem k Dr.

Tobia: S tím jarem jsi mě tedy nepotěšila, dnes poprvé co jsem vyšla ráno po čtvrté z baráku a zaslechla zpěv ptáku, jsem si říkala, že se jaro blíží, i když to přes ten sníh nevypadá, včera ještě ptáčci neprozpěvovali a ono má jaro přijít až za měsíc? To tedy neví, jak to zvládnu, řekla bych, že jsem i unavená z toho hrozný počasí pořád.

Sisa: Stále nevolnosti, tak to Ti nezávidím, mě už druhý týden obtěžují jen dopoledne a většinou to spraví sklenka koly nebo suchý rohlík,a zvracení neznám. Kdyby dneska nepřišlo to špinění, tak to byla celkem pohoda, dost mě to rozhodilo a teď se bojím každé návštěvy WC a odkládám ji až do nejposlednější chvíle, co to jde.

Klára

 
Milka01
Kecalka 292 příspěvků 16.03.06 16:20

Ahoj holky,

jenom tak lehce, po očku, jsem k vám nakoukla ze Zimňátek a porod malého/velkého Mišelínka jsem zhltla jedním dechem :-) Moc Berun gratuluju za to, jak jsi to všechno dokázala :-)

Ale proč píšu.., rodila jsem na Štědrý den, taky v Podolí, taky na osmičce a taky s MuDr. Vernerem, který byl prostě úžasný :o) Můžu jenom doporučit :-)

Všechny se opatrujte, pohlaďte miminka a vy co na ně ještě čekáte, tak ať vám to co nejrychleji uteče :-)

Milka & Týna 12. týden :o)

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 16.03.06 16:55

Ahoj holky, dnes 18dpo se ms naplno rozjela :o((((((

Berun- denicek jsem jeste necetla, dnes to ani cist nebudu, zitra v klidku a v lepsi nalade to dozenu :o(

Holky diky za neprani ani to vsak nepomohlo :o((

Pekny den vsem Lucie

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 16.03.06 17:18

Berun, krásný porod, krásně napsaný! Po takových se na ten svůj těším:)
Jen mi asi nebude přáno v Podolí, protože budou tou dobou malovat…
Hodně zdraví a spánku oběma:)
Irucha z Květníčku.

 
enisek
Kecalka 447 příspěvků 16.03.06 17:38

Berun, krásně jsi to zvládla, takového macíka :-) Ještě jednou Ti moc gratuluju a přeji jen samé radosti a co nejmenší starosti!!!!

Enisek a Verunka

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 16.03.06 17:45

Ahoj Berun a Míšánku!

Moc gratuluju a děkuju za příjemné počtení. Moc mi zvedlo náladu.

Karolinka (Letní miminka 2004 a Křesťanské jesličky)

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 16.03.06 17:47

Berun: moc hezky jsi to popsala, obdivuju, jak jsi porod v pohodě zvládla. No mě to taky čeká zanedlouho, uvidíme uvidíme.
Každopádně zpráva o vylodění bude v Těšitelkách.

R. 35tt

 
hope
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 16.03.06 17:52

Kraasne napsany.. jeste jednou mo c a moc gratulujem k Miselinkovi… a at ti dela jen samou radost:)

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 16.03.06 19:53

BERUN - moc krásně jsi to napsala! Připomnělo mi to trochu můj porod, až na to, že ty jsi to brala s mnohem větším elánem a optimismen než já :-) Já jsem na Michala nedokázala vůbec myslet, byla jsem už tak mimo (hodně bolestivá fáze trvala asi 6 hodin), že jsem radši nemyslela už vůbec na nic. A to jsem rodila drobka oproti tobě! Ale to tě jistě potěší, že sotva jsem se vzpamatovala, pomyslela jsem na tebe, jak ti napíšu radostnou SMS…
Takže máš můj obdiv za porození takového pořádného Mišelínka.

Mějte se moc krásně a užívejte si - my si teda taky užíváme.

Monika ze Zimňátek + Michal 3 měsíce a 12 dní

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 16.03.06 19:54

BERUN nádherně jsi pospala Mišelínkův příchod na svět. čiší z toho naprostá pohoda a štěstí, že už máte Mišelínka u sebe :-)

Jitulinda a Mišánek z únorňátek a březňátek

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 16.03.06 20:28

BERUN - moc krasne jsi to popsala, opravdu moc pekne. Uplne bych sla rodit znovu…

Holky, reagovat budu pozdeji, dnes mi zemrela babicka, tak je to takovy… vsak vite… Pred mesicem teta, ted babicka…

N

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 16.03.06 20:59

BERUN: moc krásně jsi to napsala, taky bych šla od hodiny rodit znovu :))))) Ten okamžik, kdy otvírání šlo perfektně, ale malá byla moc vysoko, tu jsem si užila taky. Mě ale ta poloha ve stoje moc vyhovovala - než mě udolala únava. A to zadržování tlačení, to bylo to nejtěžší … pak ta úúúúúleva při tlačení. :)
Mišelínek je nádherný, před chvílí jsem ho ukazovala v galerii manžovi - mám pozdravovat a vyřídit, že vůbec nevypadá, že by byl takový macík - a přitom je. :))

NICOL: to je moc smutné, moc na tebe myslím .. však víš, potkalo mě to samé s dědou před týdnem. Drž se a až bude veseleji, ozvi se.

SISA: to mě mrzí, že tě nevolnosti a všelijaké neduhy tak trápí. Trochu mi to připomíná Markétku, tak si taky „vychutnala“ snad všechny těhotenské „radosti“. Hodně odpočívej a když budeš mít chuť a náladu, přijď zase na nás mrknout.
A pozdravuj manžu, že nás těší, že se mu Áda tak líbí. Pokusím se přihodit nějaké nové fotečky.

LUCIE: ach jo, potvora jedna rudá, ošklivá. Posíláme s Adélkou pofoukání na dušičku. Ale ono to jednou vyjde, uvidíš!!!!!!!

JARKA: teda tebe už jsem neviděla, ani nepamatuju. Jak se s Nikolkou máte?

KLARA: já z té předpovědi taky nejsem nadšená. Ale třeba nevyjde. :) Dneska jsem courala s Adélkou dvě hodiny po lese ve sněhu povoleném oblevou a řeknu vám, pěkná fuška, kam se hrabe posilovna. :o)

Zítra na nás přijde kouknout kamarádka s roční holčinou, tak tu budeme mít rušno. :)

Mějte se fajn, běžím pod sprchu a pak kojo kojo a chovando uspávando. :))

Tobia + Adélka, 2 měsíce a fous :)

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 16.03.06 21:19

Do galerky jsem dala tři fotky z dnešního odpoledne.

Tobia

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 17.03.06 08:20

Berun: krasa krasa krasa, radim se mezi ty, kterym pri cteni ukapla slza..doslova. Miselinek roste jako z vody a ja pevne doufam, ze ze sveho porodu budu mit stejne hezky zazitek jako ty z toho tveho!

Nicol: Ach jo…nikdo z nas se odchodu svych blizkych nevyhne. Ale i ty mas alespon jednu vyhodu…pani S. At brzy zmizi bolest a zustanou jen krasne vzpominky…

Lucie: Sakra…to je mi lito. Priste pustim cokoliv co budu mit prave v ruce a palce budu drzet pul hodiny minimalne…

Tobi: Adelka je proste den za dnem krasnejsi. Co se tyka toho sraziku, holky ja vubec netusim kde to nove nakupni centrum je…nevite nekdo jak se tam dostanu autem anebo nemohla bych se k nekomu (jestli nekdo autem jede) pridat?

Tady vse probiha v podstate podle planu, vyprano a vyzehleno uz mam a zvadla jsem to vsechno jednim vrzem, vcetne veci, ktere bude princezna nosit tak za dva roky. Kdyz uz jsem prala…
Jedna z tehulek tady ze Sumperka, se kteryma se schazime, mi taky vcera v osm vecer poslala sms ze se ji narodil Kubicek, krasny ucebnicovy kloucek 50cm a 3900g. Muselo to byt hned pote, pak se uz neozvala…tak doufam, ze se brzy pujdeme podivat, jak se jim dari…
Dnes si davam s praci trochu oraz - manza ma v nedeli narozeniny a v patek muze vzdy v praci skoncit brzo, tak jsme se dohodli, ze si bud udelame nejaky vylet, nebo budeme jen tak courat a pak pujdeme na veceri…tak ja se jdu udelat krasnou a vyrazim za nim (hodlam to vzit pres kadernictvi, hraju na efekt, chi).

Hezky den vsem!

Anina a princezna 30tt

 
ber
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 17.03.06 08:35

Berun: Moc krásně napsané… ;o)

KlaraM: Jsem ráda, že jsi v pořádku.

Nicol: To je mi líto. Stellinka ti pomůže rychle zacelit ránu v srdíčku.

Lucie: Mrcha jedna :o(((. Už by ti mohla dát pokoj :o(

Ber+prťátková 25+0 tt

 
grizley
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 17.03.06 08:49

BERUN: Moc krásně napsaný i prožitý porod. Měli jsme to hodně moc podobný akorát, že ty jsi se s tím poprala líp - já to vůbec takhle nezvládala. A taky jsem měla o moc lehčí konec - když jsem byla na 7 cm, tak už jsem šla na sál tlačit!

Holky těhulky: Jedna věc je pravda - ať je to jaký je - ten mrňous za to stojí! Já pořád ještě slzím dojetím, když na něj koukám! A fakt to rychle zapomenete - já bych šla taky rodit znova a to jsem svůj vcelku pohodový porod protrpěla a připadalo mi to fakt děsný!

Zdraví občas nakukující Grizley a Pepíno (27 dní)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.03.06 08:57

BERUN, prosím, jestli sem jukneš, můžeš prosím napsat jaká homeopatika a jak jsi užívala… Doteď jsem se o to nijak nezajímala, ale že by to třeba v tvým případě opravdu pomohlo? Jestli to tu už teda někde není, komentáře jsem nepročítala.

Díky, Irucha z Květníčku.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.03.06 08:59

Taky sem se Berun chtěla zeptat k jaké chodíte doktorce… mám pocit, že jsi taky Praha 10 nebo 15???

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 17.03.06 08:59

Berun: ja se pridavam k Iruse: kdyz posloucham, jak to tobe i Tobi pomohlo, zajima me to…

Tobi, cos mela ty?

Anina

 
Lenunka
Kecalka 186 příspěvků 17.03.06 09:22

Ahoj Berun, moc krasny popis porodu! Rodily jsme na stejnem porodnim sale:o) Dr. Verner sice muj porod nevedl, ale prohlizel mne pred prejezdem na P3 a pak tam byl nekolikrat na vizite.
At jste oba s Miselinkem zdravi - a tatka samozrejme taky!

Lenunka a Kubik (dnes 1 mesic:o) z Unorcatek

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 17.03.06 09:32

Všem vám moc děkuju za přáníčka a že se vám deníček líbil a připadal vám pozitivní, můj porod opravdu pozitivní byl, ne že by nebolel, ale šlo to krásně a samo od sebe, že jsem z něj měla krásný pocit.

NICOL: s babičkou je mi to moc líto,ať je brzy líp…

LUCIE: štve mě ta mrcha, fakt moc!!! ať ti moc dlouho náladu nekazí, posílám ti jeden úsměv na tvář!

TOBIA, ANINA,BAMLA: já to mám hodně z ruky, ale protože 2.4. je neděle tak by mě tam mohl hodit manžel a za nějakou dobu pro mě zase dojet, takže mi jenom napište kde to přesně je, abych to manželovi mohla říct.

Jinak už máme asi 4.den takový hezký režim, přes den vůbec nespinkáme, jenom v kočárku venku a chvíli potom u okna doma, jinak chovám, zpívám a malý breptá, povídá, ale naštěstí brekne jen chvílemi když se něčeho dožaduje:) Včera měl už velký zájem o hrazdičku na lehátku, pozoroval králíčky a medvídky:) Hlavičku na bříšku zvedá a pase. Kolem 19 hodiny začne být protivný a bojujeme s větrnými mlýny, no a tak kolem 21 hodiny konečně dávám do postýlky a naprosto hotová jdu spát s ním, pak se budí tak po 3 hodinách na kojení ale naštěstí hned usne a přenos do postýlky je už naprosto v pohodě.

Dneska mi pípala NANNY, malý totiž zadržoval dech na vyprdění…ale vylítla jsem jako blesk!!! Naštěstí v pohodě.

Berun+Mišelínek 16 dní

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 17.03.06 09:38

AHOJ HOLČINY,

BERUN: Krásně jsi nám popsala zrození Vašeho malého broučínka !!

Jinak jsem se rozhodla, že do bratislavy pojedu v uterý hned po kontrole u dr, tedy az trosku pozdeji, zkusim se dostat na net a poreferovat vám co bylo na kontrole a na echu srdíčka :) kdybych nestihala, tak až v patek :))

Zatím se mejte mooooooooc fajn

a přeji krásný víkend

Mischiina+dundalek (ová) 19 tt +6

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 17.03.06 09:59

HOMEOPATIKA k porodu, dostala jsem je od TOBII: Caulophyllum 15CH a Actae Racemosa 5CH mají pomáhat k lepšímu otvírání a k těm správným kontrakcím. Užívá se pět bobulek na střídačku po půl hodinách během porodu.

ANINA:Ta homeopatika mi zbyla, stejně jako YAL, který jsem dostala od TOBII a zbyl mi taky hroznový cukr od NICOL a maliník a lněné semínko, takže všechno dotáhnu na srazík a předám dál tobě-jsi na řadě.

IRUCHA: bydlím v Malešicích Praha 10 a mám skvělou pediatričku v Poliklinice Plaňanská, mám to hned vedle baráku. Jmenuje se MUDR. Jedličková pokud budeš chtít napíšu ti telefon, na každé prohlídce mě tituluje beruško:)) Je moc hodná. Na gyndu chodím do Gyn-femu kousek od metra Strašnická a k Obvodní Dr. na průmyslovku v ulici Ke Krbu:))

GRIZLEY: já byla právě otevřená ale Mišelínek nechtěl dolů:)) a proto mi ta fáze kdy se mi chtělo tlačit a nesměla jsem připadala nejhorší, naštěstí trvala jen 2 hodinky. Když už jsem mohla tlačit tak jsem se cítila tak skvěle, že bych měla sílu vytlačit snad ještě jedno dítě. Nástřih na tři stehy mi udělal Dr. abych se při tlačení nenatrhla víc a taky aby šel malý líp ven. Abych pravdu řekla tak vůbec nevím kdy ze mě vylezla hlavička, větší zatlačení jsem musela prokázat když ze mě šlo tělíčko, to šlo víc ztuha:)) Ale jak říkám porod byl nádherný a já bych už zaboha nemohla popsat tu bolest, jaká vlastně je…prostě jsem na to okamžitě zapomněla.

LENUNKA: to je ale náhoda, už jsme tři co rodily na osmičce:) Dr. Verner byl skvělý, celou dobu mi říkal, jak jsem úžasná, skvělá, jak mi to jde, ať si pořádně zakřičím, pak mi u šití říkal, jestli tam nechci našít medvídka pů, nebo růži, že mi vyplní každé přání. Hrozně mi chválili manžela, jak se zhostil porodu…prostě jsme měli oba s manželem pocit, že jsme jedineční, nejlepší na světě:))) Myslím, že to člověku v tu chvíli hrozně pomůže.
Já jsem pak musela vzhledem k přeplněnosti na pokojích strávit noc na tom samém křesle kde jsem porodila, jenom mi tam přistavili tác s jídlem, celou noc jsem stejně oka nezamhouřila, protože to byl tak silný zážitek, že se mi to vracelo a taky jsem byla jako nadopovaná energií. Porodila jsem o půlnoci, manžel tam se mnou byl asi do 2 do rána a na pokoj jsem šla až druhý den ve 13 hodin. Pak jsem ještě musela chodit na glykemický profil kvůli tomu, že jsem porodila dítě nad 4kg, to bylo taky úžasný tahat se do 5.patra, kam nejezdil výtah…samozřejmě, že to bylo všechno v pořádku.

Berun+Mišelínek 16 dní

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 17.03.06 10:02

Ještě dodám, že jsme byli pěkně souměrní, takový váleček, obvod hlavičky měl 36cm a tělíčka taky 36cm chi chi. A.SKORE: jsme měli 9 10 10

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 17.03.06 11:58

Berun - moc pekne jsi popsala svuj porod. taky jsi to nemela jednoduchy, ale zvladla jsi to na 1* :)

Klarko - jsem rada, ze to krvaceni nic nebylo, hodne odpocivej a at neco udela tchyne pro sve vnouce :D

Luci - to jeskoda, ta mrcha s u tebe neda a neda ric, ja si ji od tebe vezmu, ju?prosim, prosim prenech mi ji na par mesicu :))))

Nicol - co napsat, nic jineho nez ze je mi to lito, ale stejne jako u Tobii, urcite se ma uz lip.

holky, tady jde krasne videt kolobeh zivota - me pred rokem zemrel dedecek, zase se ale narodila Terezka a u vas to stejne. holt zivot prichjazi, ale i odchazi.

Berun - tak skore jsme mely stejny.

ju jeste, holky, kricely jste u porodu? ja teda NE, protoze bych se hanbou propadla. ale den pedtim tam rodila holka a ta rvala 3 hodiny, ale takovy ten jekot jako kdyby prozivala nejvetsi orgasmus na svete. mela jsem chut ji vrazit :) asi jsem divna :-/

Bamla s Terezkou, ktera mi cte co napisu, protoze ji mam na ruce :)

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 17.03.06 13:44

Ahoj,

TOBIA

 • no já trošku nestíhám, takže píšu jen u Únorňátek a tady občas dočítám a sleduju fotečky v galerce.
  Mimochodem to tvoje sluníčko malý je rozkošný, hlavně ty kukadla jaký má :)
  Už se moc těším až v létě pojedete na tu vaší chatu, že si dáme někde srazík, třeba u nás na zahradě u bazénu :)
  Jinak se máme s Nikolkou dobře, krásně roste, je trošku víc žravá a vůbec nebrečí :)
  V noci jen zafuní, zavrčí, začne mlaskat, tak nakrmíme a spinká se dál :)
  Jen už je vzhůru skoro celý den, spí jen odpol v kočárku a jinak si chce povídat.
  Teď mi navíc onemocněla prodavačka, takže jsem v krámu a prodávám.. Babička drandí venku s kočárkem, pak čeká v krámu chvíli ona, já nekojím a zase se stará ona :)
  Takže toho mám nad hlavu, ale jsem šťastná, je to paráda.

ANINA - děkuji za pochvalu Nikolky. To máme vlásků, viď? Ono už se takhle vlasatá narodila, i to tmavý obočí a dlouý řasy hned měla, sestřičky říkaly, že je to hodně neobvyklý, hlavně to obočí, že většinou miminkům teprve dorůstá :) A navíc byly v porodnici zrovna samý světlounký, blond miminka, tak se tam docela vyjímala a navíc i trošku macek :)

Jinak v galerce všechny fotečky moc hezký, miminka i bříška :)

Tak se tady zatím mějte moc hezky,
pa Jarka a Nikolka 1 měsíc a 2 dny

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 17.03.06 13:54

BERUN: Popsala jsi nádherně porod! Ale to nejnádhernější na něm je, že byl bez komplikací, krátký a Ty sis ho pěkně užila. :-) Ještě jednou moc blahopřeju! :-)

TOBIA: Adélka je tak nádherně sladká, že to ani není možné!!! :-)

Jinak já už se zase přidávám ke snažilkám. :-)Jsem zvědavá, kdy se to podaří tentokrát, ale myslím, že to nebude hned napoprvé jako minule, cítím, že mám ještě rozhozené hormony, tak uvidíme. :-)
Zatím pa, Leňula

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 17.03.06 14:07

Tak jsem konečně zase narazila na moji starou partičku Nových snažilek - ahooooj!!!
Ninuška moc zdraví, Berun, gratuluji, zvládla jsi to ukázkově a moc mne dojalo počteníčko - hodně zdravíčka a štěstíčka přeji vám oběma a šikovnému tatínkovi taky.
Holky, ten život pádí tak rychle…Ninka Marie naše milovaná bude mít za chvíli už půl roku! Pořád kojím,jednou denně dokrmuji Nutrilonem, někdy to vynechám, v noci spinkala až donedávna hezky, ale trochu se to zhoršilo, že by zuby?
Anino,jak se vede, už dlouho jsem Tě nepotkala, já moc nechodím na chat, nemám čas, ale možná občas mrkneš do záříjňátek, tak víš, že u nás je vše při starém - nejstarší dcera má za sebou maturitní ples a porád je u nás živo a frmolno.
Děvenky zlaté, mějte se krásně a držte se a ať vám vaše zlatíčka rostou ve zdraví a kráse a hodně lásky a trpělivosti!!!
Nina Marie a metelka

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 17.03.06 15:29

Ahoj holky,
dekuju za slova utechy, clovek se muze jakkoliv pripravit, ale vzdy ho smrt zaskoci. Nicmene dekuju moc, uz je trochu lepe…

BERUN - tak presne takove miry jsme meli taky, obvod¨hlavicky i hrudnicku 36, AS 9 10 10. Jsou to mimisci sikovni:-))))

Nam se opet zhorsil ekzem, ja se snad utrapim. A Stellinka taky. Hruza des. Svedi to, navic flekance nevzhledne, ach jo..... Mam ji ted namazanou, v kocarku, pak dame repikovou koupel. Je to sileny, vazne…

Dr. predepisuje sama mazadla, ale ja osobne bych patrala po pricine. Z jidla to byt nemuze - jim jen brambory, mrkev, testoviny a stary chleba se sunkou. Vazne, prisaham ze nic jinyho…
No, asi navstivim nejakeho lecitele, cinana nebo neco podobneho alternativniho. Dr mi totiz rikala, ze pokud zhorseni, na:,–(i hormony a kortikoidy, coz bych nerada. No, uvidime…

Tak, nevim, co jsem chtela napsat, takze to necham na vecer, az bude chvili klidek. ted jsem KO, mam navareno, peru, budu zehlit. Ach jo…

N a Stella 11 tydnu

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 17.03.06 18:24

Ahoj holky,

Lucie: Mrcha jedna jedovatá, že už si u tebe nedá pokoj, děs běs s ní.

Nicol: Je mi moc líto, co se stalo, ale bohužel je to život a nijak ho neovlivníme, ať bolest brzy přehluší krásné vzpomínky. S tím ekzémem tedy máte trápení, je mi vás líto, pokud to nějak půjde bez kortikoidů, tak to vydržte, pokud je alternativa, určitě je lepší.

Tobia: To počasí je fakt děsný, když jsem dneska ráno vyšla před barák, tak místo zpívajících ptáčků padal sníh, myslela jsem, že mě snad odvezou. Adélka je fakt tak kouzelná, ty kukadla jsou nádherný.

Anina: Věcičky na dvouletou cácorku, jo. Tím jsi mi připoměla mojí sestru, když byla těhotná, tak ještě nebylo běžné chodit na UTZ a natož vědět pohlaví, od začátku byla přesvědčená, že bude mít holčičku, tak takhle jeden večer žehlí šatičky na dvouletou holčičku a říká, Ty budou Helence slušet, v noci jí praskla voda a ráno byl na světě Radek, dnes už to není krásné dítko, ale čtrnáctiletý pubeťák. To nové nákupní centrum se bude teď ve středu otvírat, je to v ulici Novodvorská.

Klára

 
Lucie2507
Kelišová 5248 příspěvků 17.03.06 21:51

ahoj holky, dekuji moc za povzbuzujici slova utechy a taky odpuzujici slova pro mrchu :o)))

Berun- tak jsem konecne precetla denicek, a popsala jsi to moc krasne, taky jsem si zavzpominala na svuj porod a zatlacila slzicku,ale kdyz si takhle na to vzdy vzpomenu, je to porad takove vzrusujici ten prvni pohled mam porad pred ocima, kdy jsem Adelku uvidela jako by to bylo dnes :o))

Jeste jednou diky za povzbuzeni vsem..tento mesic je uz posledni pak uz na to prdim a jdu se konecne poradne lecit :o)))

Lucie

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 18.03.06 13:32

Ahoj holky,

tady nestíhačka obecná. :)) Včera mě Adélka na net za celý den vůbec nepustila. Je to potvůrka společenská, pořád se jí musím věnovat a když už nic jiného, chce na mě alespoň vidět, ale musím být v pohybu, aby to bylo trochu vzrůšo. Žádný takový, že si máma bude válet šunky v křesle a já na ní budu koukat. Ať kmitá hezky okolo a to budu hodná. :)))))

Odpoledne měla dorazit kamarádka, ale nakonec jsme to přesunuli na dnes, protože našim kamarádům podlahářům vybyla chvilka a zastavili se u nás, aby nám po třech měsících schovali kabel od kabelovky pod podlahu a lišty. Takže jsem s Ádou měla provizorní ležení v obýváku na rozloženém gauči a ve zbytku bytu kmital řemeslník a bordel, jak když tu vybudchla bomba. :) Ale už je to hotovo.

Teď mám navařeno, poobědváno, peru třetí pračku a čekám na kamarádku s její rok a půl letou cácorkou. Áda si dnes řekla o dvojkojo - vyzunkla mě z obou stran dokonale a pak vytuhla … chrupe už tři hodinky. :))

HOMEOPATIKA: Berun už napsala, která jsem brala. Nevím, jestli to bylo jimi, ale porod trval krátce (šest hodin od 3minutových kontrakcí) a otvírala jsem se dost rychle. Já si řekla, proč to nezkusit, když to může být pro dobro věci.

RUDOŠKA: jak to, že mrcha pořád otravuje snažilky, když u mě řádí o stošest. Jako by jí to nestačilo. Ale doufám, že konečně pochopí, že snažilky o ní opravdu, ale opravdu nestojí a půjde obluzovat jinam.

ATOPÁK: Nicol, někde na netu (nevím jestli na Rodině nebo jinde) jsem četla, že někdy atop. ekzém můžou vyvolat umělé příměsi v látce - že se doporučuje miminkům s atop. ekzémem vyzkoušet oblečení komplet jen čistou bavlnu, nic jiného. Nejlíp takové ty klasické kojenecké košilky, protože i do bavlněných bodýček přidávají něco, aby to lépe pružilo. Ale ten atopák může mít různé příčiny, tohle je jenom jedna možnost - brácha to měl jako doprovodný projev alergie na roztoče, peří a srst.
Držím vám se Stelinkou palce, je to běh na dlouho trať.

SRAZ: já jsem určitě pro, bylo by super se vidět i s mrňousky a okouknout nejnovější vývoj pupíkatění. :))

Omlouvám se, víc toho neokomentuju, Adélka proloupla oko, takže musím běžet kojit, jinak bude ryk. :))

Krásný víkend,

Tobia + Adélka, začínající 10. týden

P.S. Děkujeme za komplimenty k fotečkám. :)

 
Sofy
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 20.03.06 09:50

Nicol001, o atopickom exeme sa tu už toho veľa napísalo a taktiež na rodine.atopický exem je ťažšia forma alergie(na čokoľvek).To zname ná,že ak jeden z rodičov, alebo obaja rodičia sú alergici, tak je vysoká pravdepodobnosť že dieťa bude mať AE.preto sa odporúča už v tehu dodržiavať prísnu protialergénnu dietu a taktiež do 2 rokov veku dieťaťa.Mám vo svojom blízkom okolí známych ktorí mali tento problém.Bohužiaľ je to stav, ktorý pominie až vekom.Vždy sa to bude iba zhoršovať a zlepšovať (podľa ročného obdobia, v závislosti od stravy tvojej a následne stravy dieťaťa,dokonca aj od stresových situácií).Vynechaj čo sa stravy týka hlavne čokoládu, a exotické ovocie,jahody, biele pečivo… atď.Prajem ti hlavne obrniť sa pevnými nervami, ale neboj, časom to vymizne samo(aj keď sa to počas života niekoľko krát vracia a znova ustupuje).Manželova dcéra z prvého manželstva mala tiež AE(silnú formu) a bola taká krvavá a mokvalo jej to,že bola celá dlhodobo obalená obväzmi.Do troch rokov jej to začalo postupne ustupovať a do 6 rokov to vymizlo celkom. Teraz má 12 rokov a zatiaľ je viac -menej O.K.
Vidím,že sa tým veľmi trápiš tak som ti chcela spoň trochu priniesť nejaké informácie.Kámoška je atopička a má 14 mes. syna-pri ktorom dbá prísne na stravu a maly má zatiaľ krásnu pokožku.Ale ona mu nedáva žiadne sladené nápoje, ani čaje (len vodičku),nedáva mu citrusové plody a vôbec vylúčila všetky alergény a musím zaklopať na drevo (ťuk-ťuk) je to v poriadku.
 pá

 
Sofy
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 20.03.06 09:56

Nicol001, ešte som chcela dodať, manžel mi hovoril,že strašne na to pomáha more, že keď boli prvý krát pri mori (dcéra mala vtedy 1,5 roka) tak najprv strašne plakala, lebo ju tá slaná voda na tej pokožke hrozne štípala ale potom si zvykla.Takto chodili viac krát a vždy to potom výrazne ustúpila.Ale toje všeobecne známa informácia,že morská voda veľmi na AE pomáha.Kámoška čo som spomínala vyššie bola s malým prvý krát pri mory keď ma necelých 8 mesiacov a tento rok idú opäť dva krát práve kôli tomu aby AE predišli, pretože u nich je vysoké riziko,že to ich syn môže skôr či neskôr mať.

 
Sofy
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 20.03.06 09:57

samozrejme,že pri mori a nie pri mory…sorry za chyby…:-))

 
Mahony
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 20.03.06 10:37

Ahoj všichni,

Hlásím návrat z hor :o). Byla to naprostá paráda, vrátili jsme se nadšení…i když já s vyrážkou od sluníčka přes celý obličej a manžel s naraženým ramenem :-).
Vzhledem k týdenní absenci v kanceláři jsem zavalená prací a nemám momentálně šanci dočíst, co jste napovídaly. Takže vás jen v rychlosti zdravím a až zjistím, co se tu dělo, tak se zase ozvu :-)

Mahony

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 20.03.06 10:40

Berun - no paráda, skoro je mi líto, že u mě je šance na přirozený porod tak 20%…, co se dá dělat. Moc heky jsi to napsala. Taky by mě zajímalo, jak to chodí po porodu s těma praktickýma věcma - děti dostanou oblečení, zavinovačku, jednorázové plenky nebo jsi měla vlastní? Podle mě na to mají nárok a platí to pojišťovna, ale zarazilo mě, že v letáku „do porodnice“ píšou , aby jsi si do Podolí všechno přinesla…tak nevím. Napiště vy maminky, jak to bylo u vás.

Nicol - upřímnou soustrast, ži vot si nevybírá, co ? A Stellince přeju zlepšení zdravíčka a s tím oblečením má Sofy pravdu..nejlepší jsou takové ty „staré“ plátěné košilky bez jakýhkoliv příměsí a změna pracího prostředku - nemusí to být jen reakce na jídlo. Musí se holt vyzkoušet všechno a ty kortikoidy nechat až na poslední místo. zkoušela jsi už to bambucké máslo?

Lucie - mrcha mrchovatá hnusná odporná nechtěná, ať si táhne . Zákeřňačka. Asi budete muset trošku zabojovat za pomocí doktorů. Držím palce za celý náš kolektiv.

Kláro - jéje, takové špinění vystraší. Prosím tě šetři se!

Jdu do sprchy, aby se trošku sklidnila ta moje klabzubova jedenáctka, co čute jak o život.

Cami + 2prcci 24tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 20.03.06 12:23

Ahoj holky,

ráno jsme byly na kontrole kyčlí ve 2 měsících. Všechno ok, jadýrka se začínají vytvářet, další KO za pět neděl. Když už budou hotová, bude to poslední návštěva na pediatrii. To bych byla docela ráda, je tam pokaždé haaaafo mamin a miminek.
Adélka byla dneska ukázkově hodňoučká, jenom jí pěkně rozčílilo, když jí doktor začal jezdit sondou po noze, asi jí studil ten gel, tak se pomstila. Počárala nejdřív doktora a když jí podal sestře, aby se mohl utřít, tak to v druhé fázi pustila i na ní. :o) Kde se to v ní vzalo nevím, těsně před vstupem do ordinace jsem jí měnila pročůranou plínu. :))

Ani nevím jestli jsem psala, že jsme tu v sobotu měli na návštěvě kamarádku s 1,5 letou cácorkou. Tedy, neumím si představit jak to budu zvládat, až Áda doroste do tohodle věku. Byli jsme tu na ní tři dospělí a byla k neuhlídání - tisíc čertíků v akci. :o))))

MAHONY: vítej zpátky z hor - v dobrém ti tu lyžovačku závidím, muselo být nádherně.

SOFY: v podobném duchu už jsem Nicol psala - atopák je mrcha, může ho nastartovat cokoli. S tím mořem je to fakt, moc to pomáhá. U mého bráchy zabíraly i pobyty na horách.

NICOL: doufám, že atopák se alespoň trošku zmírnil, aby se Stelinka tak nedrápala. Držím palce, vydrž, vy to zvládnete!!!

CAMI: do Podolí pro mimi nutně potřebuješ jen jednorázové plínky (stačí až druhý den - dostaneš jich myslím 5ks, což na první den většinou stačí). Ostatní - vlastní látkové plínky, zavinovačku, oblečení ti dají - jen pokud chceš vlastní, můžeš ho mít. Takhle to bylo u nás - jenom nevím, jestli u dvojčátek třeba nevyžadují, abys něco vlastního měla… že je to větší spotřeba, než u jednoho mimča, ale spíš myslím, že ne.

LENULKA: vítej zpátky - posílám moc moc energie a budu držet všechny palce, aby tuleníčko bylo co nejdříve uspěšné a vše bylo v nejlepším pořádku!

JARKA: taky se těším, až se v létě potkáme. :) Je to pěkný kolotoč, kolem těch mrňousků, viď? A ty do toho máš práci kolem obchůdku .. ještě že ti mamka může takhle vypomoct, to je fajn.

BERUN, BAMLA, MARKETKA: tak co ty vaše poklady, jaký byl víkend?

A jéje, měla jsem v plánu jít si ohřát oběd, ale Áda už se budí, takže nejdřív bude baštit ona. Tak se mějte, já jdu kojo, kojo.

Tobia + Adélka, 10. týden

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 20.03.06 12:32

Ahoj,

TOBIA -
no je to docela kolotoč a Niki už skoro přes den nespí, většinou jen v kočárku a jinak chce pozornost a hrát si. Takže lezeme pod hrazdičkou, natahujeme kolotoč, pouštíme hrací potvůrky a pořád dokola. Pak se chováme, povídáme si…
Už aby bylo krásně a mohly jsme se válet aspoň za domem u bazénku a na houpačce :) Štve mě hlavně tohle zimní oblékání na ven :(, než to na ní člověk všechno navleče a do deky a do fusaku, ach jo..

Tak zatím pa Jarka a Nikolka - ve středu už 5 týdnů :)

 
cami
Kecalka 472 příspěvků 20.03.06 13:10

Tobio - já doufám, že je to šumák, jestli jsem tam naráz se dvěma dětma nebo postupně a vždycky s jedním :-))))
S těma plenkama je to divné ne? A když nemáš vlastní, tak jim dají látkové nebo prostě plenky si maminky MUSí přinést i normální… ..

Jarko - zatím se do toho fusaku nechají ty děti zabalit, počkej příští zimu, až se budou „prát“ při každém oblékání do zimních věcí, to bude tóčo!
 Cami

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 20.03.06 13:28

Ahojholky,

Tak ekzem u Stellinky - to je na nekolik stranek. O vikendu jsem si udelala testoviny s rajcaty a tunakem - osypala se. Dala jsem si susenky - osypala se… Tudiz - po dlouhe dobe zkoumani atp. jsem dospela k zaveru, ze jim: mrkev, brambory, stary chleba, kureci maso. Event polivku: mrkvovou a bramborovou. Na ten stary chleba si muzu namazat tak akorat pastiku. A tim koncim, tva Mana. Vazne nic jinyho nejim. Kdyz uz nemuzu vydrzet s chuti na sladke, tak si dam gumovy medvidky. Ekzem je nekdy horsi, nekdy lepsi. Pres den je to celkem v pohode, to ai ani moc neskrabe, odvadim pozornost, mazeme. V noci je vzdy zhorseni. Sice 3× za noc ji kompletne svliknu, namazu, obliknu, ale i tak se porad skrabe. A je velmi neklidna. Vzdycky v noci u toho brecim, je mi ji lito. Po tom mazani asi hodinu uhoupavam, aby se uklidnila a nevrtela sebou. Holky, ona je uplne zlata, vubec nebreci, i kdyz ji to musi svedit, ale proste je neklidna a trochu jakoby heka…
Dnes jsem se rozhodla, ze se objednam k leciteli, schavlne, co mi na to rekne. Aby se na Stellinku kouknul a neco doporucit.
K mori jedeme na podzim, uz je to jasny. Na jednu stranu se moc tesim a doufam, ze se tam Stellince ulevi… Na druhou stranu to bude asi zahul… No, uvidime.
Nosime jen bavlnu, macham 4×, avivaz nepouzivam.
Ja alergik nejsem vubec, ani nikdo v nasi rodine. U partnera je alergicka matka (tchyne) a pritel ma stale kapesnik u nosu, takze taky. Ale nikdo nema AE…
V tehu jsem debil jedla kde co… Mozna jsem to tim privolala, nejradeji bych si nafackovala, ale co nadelam, ze?

Rev, musim letet, reagovat budu pozdeji
N a Stellinka 11 tydnu

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 20.03.06 15:19

Mahony: Vitej zpatky do reality.. :( Nebyla by z hor nejaka fotecka? Kdyz uz nemame jaro, tak alespon veselou zimni fotku…

Cami: Hrde se hlasim ke sve uchylce a ptam se jestli by preci jen nesla zaridit ta fotecku dvojpupiku… :D Teda to musi byt ale jizda, kdyz ti v nem zacnou radit dva certi…ja mam docela dost i toho jednovlnobiti, kdyz nastane… :D

Tobia: Ada dava odmalicka najevo ze si s ni nikdo nebude delat nic co by ona sama nechtela! Ted se jeste nemuze branit, tak alespon dala dr i sestre durazne najevo ze takhle teda neee… :D

Lendulin: Drzime pesticky at se brzy zadari, chod casteji!!

Jarka: Jste proste holky sikovne… jak zvladate obchod, co ta holcina co nastoupila jako zastup za tebe? Mas moc objednavek? - zrovna jsem ti chtela jednu take poslat…

Nicol: Rady k AE sis uz urcite nasla sama…ale zeptam se, kam k tomu mori pojedete? Napada me…co takhle Mrtve more? Jezdi se tam jeste?

Ja jsem po vikendu navstivila neplanovane dr…v sobotu mi na hrudniku naskocila odporna vyrazka co svedi a zacina se rozlizat. A dnesni noc jsem si uzila pulhodinku rozkosnych kreci v podbrisku, ktere panbuzaplatzatydary presly a vraceji se jen v o hodne mirnejsi podobe…tak jsem se trochu lekla, ale dr rika ze ´se tam nic nedeje, tedy nic, co by nemelo´. Tak to jsem rada. Holky ten muj dr je vazne vynikajici…ty hlasky co z neho padaji, fakt stoji za to. Dnes jsem se ho nakonec zeptala na masaz hraze, no a co on na to, to se skoro stydim tady publikovat. Pozor - nebyly to zadne vulgarnosti, to ne, ale nasmala jsem se a nemuzu se dockat az to vecer pretlumocim manzovi…

Anina + princezna 31tt

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 20.03.06 15:28

PUBLIKUJ, sim sim:D:D:D at se taky nasmejeme:))
 N

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 20.03.06 19:07

Ahoj holky,

Mahony: Tak na horách bylo skvěle, pořádně jste si to užili a odpočinuli od každodenních starostí, to se to určitě tulilo a bude tulit.

Nicol: S tím ekzemem máte prekérku, ale vy to zvládnete a na podzim moře udělá móóóc dobře.

Tobia: Snad tě ta 1,5 roční cácorka nevylekala?:-))) To je fajn, že KO kyčlí dopadla dobře, tak ať to tak dopadne i za 5 týdnů a vy tam nemusíte. Jak psla Anina, Áda se určitě v životě neztratí, vždyť už teď umí dát nejevo, že se jí něco nelíbí.

Anina: Tak to je dobře, že je vše, tak jak má být. Ať se brzy zbavíš té protivné vyrážky. Prosím opět o změnu v seznámku, můj Dr TP nebere dle UTZ, ale dle PMS, tak je zpět na 20.10. Díky

Cami: Špinění určitě vyděsí, ale naštěstí, už je to v pořádku. Den před tím, než se špinění objevilo, jsme se s manžou bavili, že kdyby se něco stalo, tak si nemám co vyčítat, že jsem nic nezanedbala a jakmile sen se necítila OK, tak jsem začala odpočívat, jak kdybych to přivolala. Přidávám se k Anině, nešlo by to nějak udělat s tou fotečkou pupíku s 2 prcky?

Já dnes byla u Dr., vše je v pořádku, prášky budu brát do konce 12 tt, ale jen vlastně pro jistotu. Dostala jsem těhu průkazku. Na další KO jdu za 3 týdny, měla jsem jít až za 4 týdny, ale jsou velikonoce, tak radši už za 3. Jo, kdybych si bývala tehdy na UTZ o fotku řekla, tak bych ji stejně neměla, dnes mi sestřička řekla, že mě ještě čeká UTZ ve 20 a 30 tt a pokud bych chtěla fotku, tak jejich přístroj to neumí, ale mám říct a oni mě neobjednají k nim, ale dají mi žádanku na Bulovku, tak je jasný, kam ve 20 tt, jdu na UTZ. Odpoledne se mi začala spouštět rýma, tak má fakt radost, chystali jsme se s manžou zítra do kina, ale musíme to odložit, snad o víkendu už bude tak nějak pryč a my budeme moct vyrazit.

Klára + Beruška 9tt+3

 
KlaraM
Závislačka 3887 příspěvků 20.03.06 19:11

Anina: Já mám taky skvělého Dr., dnes mi říkal, že mám manžovi vysvětlit, že na mě nesmí šahat, ať si tedy pořídí nějaké časopisy a kazety, že možná do porodu si bude moct jednou šahnout, ale ty časopisy a kazety by byly přeci jen lepší, že vlastně už svojí práci udělal, tak co by měl pokračovat a to vše mi říkal, když mě prohlížel. Je fakt, že pokaždé, když mě prohlíží, tak na nějaké takové téma zabrousí a je to moc fajn, člověk se směje a ani nevnímá, že ho vyšetřuje.

Klára

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 20.03.06 19:52

Ahoj,

ANINA -
no zvládáme to celkem obstojně. Holčina se jako prodavačka docela zapracovala, není to sice takové, jako bych tam byla sama, občas něco poplete, ale jinak ok. Je samostatná.
Objednávky si vyřizuju pokud možno sama, je toho sice dost, ale dá se to :), takže si klidně taky jednu pošli :):)

CAMI - no to máš pravdu, příští zimu to oblékání bude ještě zajímavější. Nikolce oblékání, svlékání a přebalování vůbec nevadí, u všeho se usmívá, ale jen do té doby než dojde na čepici, to už řve jako tur :) Asi to má po mě, já čepice nesnáším!! I když je -20, tak mě nikdo nedonutí si ji dát na hlavu, ještě že mám dlouhý vlasy :):), jinak by mě umrzly uši.

NICOL - to je hrozný s tím atopákem. Moje kamarádka ho má taky a vím co s tím natrpěla :(:(

Tak zatím ahoj Jarka a Nikolka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »