Novinky z Vrabčího hnízda ? Jíra má sestřičku!!!

Těhotenství

Zdravím Brusinčata, Vrabčata a celý zbytek emimina a dovoluji si Vám oznámit, že moje předtucha o předčasném porodu se přece jen naplnila a dnes v 6:00 ráno se v 37. týdnu vyklubala naše Drobinka, Divoška? prostě naše holčička Hanka. Do startu dostala téměř stejné míry jako Jíra (který se narodil ještě o dva týdny dřív), tj. 2,8 kg a 47 cm (Jíra to měl opačně ? 2,7 kg a 48 cm). Jsme obě v pořádku a já jsem tak šťastná, že to mám za sebou! Tento deníček netradičně píšu celý sama, musím Vám napsat, jak to všechno bylo. Vrabčata se vyřádí, až se vrátíme domů :o))

No takže v sobotu večer jsme uložili Jíru jako jindy (přepil se a poblinkal polštář), počkala jsem, až usne, a zasedla k telce, že se konečně kouknu v klidu na nějaký film (Notting Hill s Julií Roberts, už půl hodiny běžel. Manžel s mojí sestrou odešli, celý den totiž pořádali turnaj v ping-pongu, a tak že si ještě zajdou na pivko a sportovcům zahrát na kytaru. Návrat do půlnoci.

Já se skutečně dokoukala na film a cca ve 22:30 zalehla a hned usnula. Ale ne na dlouho. Vzbudilo mě mokro, takže jsem letěla na WC a nebylo pochyb: plodová voda. Kouknu na hodiny a přesně 23:00. Tak jsem si doběhla pro mobil a z koupelny (abych nevzbudila Jíru) volám manželovi. Vůbec jsem najednou nevěděla, co říct, takže jsem vyhrkla: ?Kolik jsi měl piv?? Odpověď: ?Od odpoledne asi pět a co se děje?? Já, že mi odtekla voda a jedeme, odpověď: ?A sakra, za chvilku jsem doma.? Skutečně byl, já pořád ještě stála v té koupelně a nebyla schopna nějaké akce.

Přivedl s sebou i ségru ? zůstane u Jíry ? a jednoho kamaráda, co nic nepil a ten nás odveze do Motola. Vytáhla jsem seznam, co dobalit, ségra mi pomohla, udala jsem pokyny, co s Jírou, oblíkla se, manžel zatím skočil do sprchy, aby nepáchl hospodou a drandili jsme. V sobotu v noci silnice volné, takže jsme tu byli za chvilku a přesně v 0:00, tj. čistou hodinu od odtoku vody, zvoníme na příjmu. Dala bych krk na to, že to byla stejná sestřička jako při loňském porodu, zprvu trošku nerudná, kam ten spěch, vzápětí roztává.

Vyšetření ? voda je jasná, kontrakce nic moc, milá pí doktorka konstatuje: otevření na 1 cm. Takže tatínka pošleme spát a já půjdu na čekatelský pokoj a dostanu ?injekci pravdy?, po které se to buď uklidní a aspoň se trochu vyspím, nebo to podpoří stahy a rozběhne se to. V 1:00 vcházím na pokoj a uléhám do stejné postele jako vloni. Injekce bolí a hned je mi jasné, že spát se tedy rozhodně nebude. Je tam se mnou jedna maminka prvorodička, se kterou se střídáme ve funění a netroufáme se oslovit. První dvě hodiny to ještě šlo, kontrakce jsou po 4-5 min., prodýchávám, i když to moc nepomáhá. Hrozně se mi chtělo na velkou, pořád jsem se těšila na ten klystýr, no nakonec jsem to zvládla sama, sestra mě jen zdáli kontrolovala, jak visím na WC zavěšená o umyvadlo. Ulevilo, ale ne na dlouho.

Okolo 4.hod. ráno sestru donutím, aby mě vyšetřila, konstatuje pouhé 2 cm. Jenže já to už nezvládám, břicho bolí, ať dýchám nebo ne, a mám pocit, že už za chvíli budu chtít tlačit. Tak samovolně volám manžela, (asi v 5 hod.) ať radši vyrazí a počká v autě před nemocnicí. Další půlhodina byla hrůza hrůz, bolest neustále, už ani nepoznávám, kdy kontrakce končí, cítím to permanentně a i když vím, že tlačit nesmím, nemůžu si pomoct. Ječela jsem jak o život, až mi druhá maminka vynadala.

Cca v půl šesté přišla sestra, šáhla do mě a ejhle ? 8 cm a jdeme hned na sál, bez ?přípravy?. Volám manželovi, ať jde tedy nahoru, ale on ještě nedorazil, slibuje, že si pospíší a mně kolabuje mobil ? vybitá baterka. Pořád chci ten klystýr, protože pořád cítím, že něco musí ihned ven, ale prý to ?něco? vůbec není to, co myslím, ale ven chce miminko. Honem monitor, paní doktorka se rychle oblíká, trnože pod nohy, já řvu a tlačím jak o život, i když ještě nesmím, prý ještě 2 kontrakce vydržte, než branka zajde úplně ? no dodržte to, když to prostě nejde - a manžel nikde. No tak jdeme na to bez něj. Tentokrát mi to jde mnohem líp, těch zatlačení bylo sice asi deset, ale jsem chválena, jak to zvládám, a ?už vidím hlavičku? no moc vlasů teda nemá?? (no divíte se?)? a šup a v 6:00 je mimoušek na světě a je to opravdu holčička!!! Sedm hodin přesně od odtoku vody. A jé, ta je maličká, na to já, jako bych snad před rokem neměla v ruce nemlich stejné novorozeně, no jasně, jenže mi za ten rok a čtvrt poněkud vyrostlo :o)) Tak mi ji půjčí do ruky ? mimochodem až doposud je se mnou sestra a doktorka z příjmu, teď se k nám přidala dětská, která holčičku odnese vyšetřit (bohužel stále bez tatínka). Teď čekáme na placentu, za chvíli cítím, jak leze, a chci ji vidět ? no abych pravdu řekla, jak kus jater u řezníka :o))

MUDr. mě prohlíží, zvládla jsem to bez nástřihu, jen tři malé trhlinky a bere si na mě tu nejdrobnější jehličku? No ale zabalování dělohy tedy docela bolí, pořád mi někdo mačká břicho a to je tedy pěkně au au. A přinesli mi miminko, hned dostala pusinku na čumáček a dali ji na zahřátí do inkubátoru a s inkubátorem postavili vedle mne. Jíru takhle vůbec nepamatuju, je holčinka úplně nahatá a připadá mi, že má hrozně velký chodidla? Do toho přichází konečně tatínek a omlouvá se, že to nestihl ? prvním telefonem jsem totiž vzbudila Jíru a než ho uspal, už jsem volala znovu a to teprve vyjížděl. Cestu do Motola zvládl za rekordních 15 minut, ale to nestačilo? Takže si povídáme, kocháme se miminkem, které pokňourává a slintá a najednou si narve do pusinky plínku a saje ji, tak mi ji dětská sestřička pomůže na chvíli přiložit - no saje hned na první pokus šikulka malá. Pak si ještě asi hodinu s mužíčkem povídáme, rozdávám pokyny ohledně Jíry (chápete jistě, že mě až dosud nikdo neposlouchal :o)) a asi v 7 manžel odchází, aby se dospal a taky sdělil babičce a dědkovi, že mají vnučku!

Já ještě skoro hodinu ležím na sále kvůli zavinutí dělohy, stále to docela bolí a hlavně když mi do bříška pořád někdo mačká a kontroluje ho. Pak mi sestřička přinesla přímo na sál snídani; zjišťuju, že mám hlad jak vlk a tak jsem to s prominutím sežrala do posledního drobečku (5 malých plátků vánočky, máslo, džem, rohlík, rajče).

V 8:00 mě dávají na pokoj, honem sprcha a úúúleva v posteli. Zatím jsem na pokoji sama, ale nevím, jestli honem psát, posílat SMSky nebo spát? Nakonec jsem trošku zdřímla a v 11 mi Hanku přinesli ? a mám ji od té doby u sebe. Pořád nemůžu uvěřit, jak je titěrňoučká, přebalujeme, měříme teplotku a zkouším kojit. Hanička je šikulka a hned saje jako Drákula, sestřička (kterou pamatuju z loňska) říká, že mlíčko asi budeme mít velmi rychle. Hani stejně jako Jíra nemá řasy, ale pozor, vlásky máme a to tmavé ? troufám si říct, že víc, než Jíra dnes :o)) A taju pokaždé, když si ji k sobě přitulím. Odpoledne nás čeká první setkání sourozenců, ale o tom až příště.

Teď ještě pár čísel, abyste viděli, jaká jsme harmonická rodinka: Manžel a Jíra jsou narozeni bez jednoho dne měsíc od sebe ? 6.8. a 5.9. a my s Hankou měsíc a dva dny - 23.11. a 25.12. Všichni máme v roce nejdřív svátek a všichni máme narozeniny v druhé půli roku. Naše roky narození končí 0, 1, 2 a 3, tedy kromě roků na 4 a 9 (což doplní teta a babička) bude mít každý rok někdo z nás kulatiny. Takže máme narozeniny srpen, září, listopad, prosinec. Komu by se zdálo, že chybí říjen, tak nechybí ? to máme výročí svatby. Porod Jíry začal v 6:00 a narodil se v 23:00 večer, porod Hanky začal v 23:00 a narodila se v 6:00 ráno? A první porod trval 17 hodin a druhý 7 ? od prvních příznaků do narození mimíska.
Moc všechny zdravím a kdyby mě chtěl někdo navštívit, ležím v Motole na II. odd. šestinedělí a mobil nechť Vám sdělí Gabina od Brusinky osobní zprávou.

Jiřina s novorozeňátkem Haničkou

P.S. nemám v porodnici počítač, ale píšu na papír a moje hodná sestřička to přepíše do PC a odešle za mě :o))

Váš příspěvek
janice
Kecalka 458 příspěvků 24.11.03 16:39

Ahoj Jiřinko,
posílám Ti velkou gratulaci a přeji Haničče krásný život.Zdravím celou rodinku a přeji vše dobré.
Janice a Vilík od Cipísků

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.11.03 16:42

Ahoj Jiřko:)

Je mi jasné, že budeš mou gratulaci číst až se vrátíš mezi ty své chlapy domů, ale nedá mi to a musím reagovat hned po přečtení tvého deníčku:)

Moc moc blahopřeju Tobě a Haničce k tak krásně zvládnutému porodu, musím říct, že je super číst o porodu tak, jak ho popisuješ ty, to se prostě člověk nebojí a já se přistihla, jak moc se na toho našeho broučka (broučkovou?) těším:) A že i ten strach je menší, tu bolest to štěstíčko vyváží:)

Už se moc těším na další tvé deníčky, hlavně mě zajímá, jak budeš zvládat obě zlatíčka najednou, protože my bychom chtěli do roka dvou také další miminko a nevím, nevím, ráda se poučím, jak to bude u vás a budu nakukovat:)

Tak ještě jednou děkuju za to, že sis našla po tak náročném výkonu čas napsat deníček tak rychle, je to super, číst o Haničce, když jsou jí teprve 2 dny:) Pohlaď jí za mě a za mojeho špunta v bříšku a přejeme jí do živata strašně moc štěstí a lásky:)

Diny (16tt) a mimísek z Jarních těhulek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.11.03 16:49

Nádhera, úplně slzím.

Hodně a hodně zdravíčka, jste obě šikulky.

Veronika a Adámek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.11.03 17:02

Ahojky Jirinko a Hanicko,

jeste jednou veeeelikaaaanska gratulace obema k tak pohodovemu porodu a vykloubani se Hanicky na svet. Hoooodne stesticka, zdravicka a spolecne rodinne lasky prejeme zcela uuuuprimne!!!! Jsem dojata tvym popisem porodu a take tim, jakou rychlosti se tady objevil … zatimco vy jste jeste v porodnici … ja bych takoveho vykonu nebyla schopna!

Moc se tesim na pokracovani Vrabcacku sourozenecku a na jejich spolecne lumpaciny … tak at se maji moc rady a at je Jira bratricek ochranitel!

Mejte se krasne

Sulanek+Veronika 10M

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.03 17:03

Milá Jiřino,
teda to je VÝKON!!! Porod určitě, ale myslím i to, tohle všechno nadrápat pár chvil po té v porodnici růčo na papír, teda jsi dobrá!!! Takový popis přímo z porodnice a od samotné maminky jsme tu snad ještě neměli, tak Ti -teda Vám všem čtyřem- mooooc gratuluju - popis porodu super!!! a Haničce přeju moc a moc lásky a zdravíčka a ať si s Jírou padnou do oka!!!!!
Claudie

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 24.11.03 17:22

Teda Jiřino!

Mooooooc gratuluju, jak jsi to všechno perfektně zvládla (a tajně doufám, že nám se to za měsíc podaří podobně:-)).

Tobě i Haničce přeju samozřejmě spoooustu zdraví, pohodu a rychlé zkamarádění. Ať se vám oběma dobře daří, taky držím palce, aby se Jírovi sestřička líbila.

Lajka

David1
Kecalka 287 příspěvků 24.11.03 17:49

Ahoj Jiřinko

No to je supeeeer zpráva. Posíláme oooobrovskou gratulaci. Přejeme vám aby Hanička přinesla do vaší rodiny hodně lásky, radosti, štěstí a něhy, ať vám roste jako z vody.
Holky obě jste to zvládly hravě a dokonce tu máme článek přímo z porodnice, to je premiéra:) Užívejte si svůj pokládeček.

Ahoj Eva a David

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 24.11.03 17:52

Veliká gratulace - hodně štěstí Haničce do života :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.03 17:59

Ahoj Jiřino, zdravím tě a moc gratuluju ke zdravé Haničce, přeju hlavně hodně lásky a pohody.
Johanka a Marcel 10 měs.

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 24.11.03 18:01

Ahoj Jiřinko,
už jsem Ti to psala do osobní zprávy, ale musím po přečtení článku ještě jednou reagovat.
Takže hodně štěstíčka, popis porodu úžasný. Jsi statečná holka. Moc Tě zdravíme
Natálka + šklebounci (34tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.03 18:42

Ahoj Jiřinko!
Moc a moc gratuluji k skvěle zvládnutému porodu, neuvěřitelně rychlému popisu a hlavně k té malé Drobince, Divošce Haničce!
Přeji vám oběma hlavně zdraví a ať se spolu i s těma vašima klukama máte moc rádi a jste spolu rádi!
Ahoj
Monika a Lukášek

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 24.11.03 19:26

Obrovská gratulace k Haničce!

Přeji ji do života jen a jen štěstíčko a zdravíčko a ať se jí na tomhle světě líbí.

Pá snažilka Montička

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.11.03 21:00

Jiřko,
moc gratulujeme tobě i celé rodině a přejeme Haničce hodně štěstí do života!!!!!
Zuzka s rodinou (od Cipísků)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.11.03 21:43

Milá Jiřinko,

bulim tady jak želva, je to opravdu nádherná zpráva!
Všichni předemnou už vám všechno přáli,takže se jen přidávám ke všem těm gratulacím a ať vám obě děti rostou jako z vody a dělají vám jen samou radost!

Stáňa

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.11.03 22:24

Ahoj Jiřino a Haničko,
tak se holky taky připojuju k zástupům blahopřejících, mějte se ve společném životě moc hezky a ať je celá Vaše rodinka šťastná a veselá. Krásně Vám to číselně sedí, to se musí nechat :-)) Už se taky těším na další vrabčákovy deníčky, jak to všechno budete zvládat (a že určitě levou zadní :-).
Mishicka + Bára

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 24.11.03 23:12

Moc a moc gratulujem k holčičce a krásně zvládnutému porodu.

Nikol a děti (od Cípísků)

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 25.11.03 07:12

Ahojky Jiřinko,

moc a moc Ti blahopřeji k narození Haničky. Jsem zvědavá na další tvé vyprávění o tom, jak Jíra na malinkou sestřičku reagoval.

snažilka Jitka od Montičky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.03 07:33

Prostě nádhera!!!!!
Haničce přeji do života moře štěstíčka, zdraví, lásky a cestu jen bez překážek.
Moc se těším na další vyprávění vrabčat, a Jírovi přeji tu nejlepší sestřičku a Haničce toho nejbáječnějšího brášku!
Drosera

Maxik1
Povídálka 45 příspěvků 25.11.03 09:01

Moooooc gratuluji a přeji krásný a šťasný život!!!! Tééda, zírám, jak jsi to napsala a jaká to byla „rychlovka“ ten porod, hlavně ale že jste v pořádku a vše je tak, jak má být! Ještě jednou posílám moc gratulací a teď už vás čeká jen to hezký…nadělili jste si krásný vánoční dáreček! :o)
Zdraví Maxik+26tt

kostka
Kecalka 405 příspěvků 25.11.03 13:56

Milá Jiřko,

přejeme malé Haničce,Tobě i celé rodince hodně štěstí,zdraví a lásky.

Když si vzpomenu,jak já byla po porodu nemožná,ani ted´ ještě nestíhám,co bych měla,musím Tě obdivovat,jak jsi rychle a moc hezky všechno popsala.

Ahoj Hana+Pavlíček 16 dní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.03 18:02

Jiřinko,
velká gratulace k narození holčičky! Tentokrát to uhodli, viď?
Ať jste obě hodně zdravé a ať se Jírovi jeho nová sestřička líbí a je na ni hodný!
Zdraví Ivča a Mojánek od „Veroniky a Adámka“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.03 18:05

Když si představím, že to není ani tak dávno, co jsme se setkaly v deníčku Naivního káčátka a ty už chováš na rukou druhé miminko, skoro se tomu nechce věřit. Máš můj hluboký obdiv a přeji ti, ať vše i nadále tak dobře zvládáš.
 Ivča

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 25.11.03 20:07

Ahojky vy dvě…
zaslechla jsem to dneska a hnedky jsem ženu, abych si to všechno přečetla… …no nádhera…Gratu­lujeme.....já chci takyyyyyyyyyyyyy
Ať jste holky zdravý
Papa Klára a Kubík od Vrabčáků

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.03 20:23

Ahoj Jiřinko,

ještě jsem neměla příležitost pročíst, jak se všechno událo, ale posílám tobě a všem Vrabčákům velké gratulace - ať Hanička dobře prospívá, hezky spí a jí a ať se mají s Jírou rádi a jsou si dobrými sourozenci, kteří si tiše sami hrají v koutku :o))))

Ještě jednou gratuluju, Mája+Tony

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.03 20:25

Milá Jiřinko a malá Drobinko Haničko!

oběma (a Jírovi a taťkovi taky!) vám přejemu zdravíčko, štěstíčko a spustu radosti. Ať vše zvládáte s úsměvem a bez slziček.

Jana a Pajásek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.03 21:10

Milá rodinko
co popřát - ať samý pěkný vídí a co nejdál od zlejch lidí. A hlavně všem silné nervy a ohromnou radost z obou dětí.
Krásný článek - jsem moc a moc dojatá.
Dana + Matěj a Tomík od Šulánků

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 26.11.03 00:34

Ahoj Jiřinko,
ještě jednou ti moc gratuluju k Haničce a moc ti děkuji za krásný popis porodu, který mi úplně živě připomněl, co jsem prožívala s Vojtou před rokem a doufám, že to ještě jednou zažiju.
Je to tak nádherná událost, že jsem se neodvážila napsat o Vojtíškových prvních narozeninkách a tak jsem to ještě šoupla do minulého deníčku.
Brzy se ozvi
 Zuzka

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.11.03 21:10

Ahoj Jiřinko,

doufám, že ti ratolesti dovolí dočíst až sem :). Nejdřív ještě veřejná gratulace k holčičce a přání spousty zdravíčka a štěstíčka celé utěšeně se rozrůstající rodince.

Taky se připojuju s obdivem k tvé akčnosti - hehe, laťka je vysoko, kdo ji bude chtít překonat, bude muset zřejmě popisovat porod live přímo z porodnice :). Jsem moc ráda, že to tentokrát bylo trošku jednodušší než s Jírou (naděje pro nás, kdo se na druhého prcka teprve chystají ;).

Opatrujte se a doufám, že budeme mít možnost Haničku vidět buď v albíku nebo někdy osobně.

Pa, Iva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.03 22:18

Jiřinko,
ještě jednou moc gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka vám všem a ať Hanička krásně roste a ať se jí vyhýbají rýmičky, prdíky apod. nepříjemnosti…a ať vám Vrabčátka dělají samou radost!

Deníček přímo z porodnice-to opravdu nemá chybu!! Skvěle jsi to zvládla..a docela jsi mě navnadila…(snad i další maminy..)-už se těším, až začneme „pracovat“ na dalším Pěchulátku..a všechno si to prožijeme znovu..

Andrea a Ondrášek

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 26.11.03 22:22

Jéje, nevšimla jsem si, že nejsem přihlášená..

Lucky
Nováček 6 příspěvků 26.11.03 22:49

Ahojky,
sice se neznáme, ale Vrabčáčkův deníček jsem hltala jak detektivku, a proto si dovoluji pogratulovat k malé Haničce.
Když jsem teď četla, jak se narodila,byla jsem z toho naměkko. Našemu prckovi bude 17. 12. už 1 rok, a tak jsem si zavzpomínala, jaký to byl báječný pocit, když se to pískle na mne poprve podívalo.
Přeji Ti, aby Hanička byla pohodové miminko (jako ostatně všechna miminka),
Vám všem pak jen radost a štěstí z nového sluníčka v rodině. Čauky Lucky a Vašík.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.11.03 08:27

Takže ještě jednou vítám Haničku mezi námi. Musím tě pochválit, jak si hezky „vyřídila“ ten porod - rychle, zgruntu a jaképak s tím štráchy :-))). Jste obě šikovné holky.
Takže Hanička je černovláska, že by se zvrhla na tvé geny :-)?
No hlavně, že je papací, tak ať je i spinkací, hrozně moc zdravá a ať vám roste z krásy do krásy. Těšíme se na fotečky.
Romana s Johankou

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 27.11.03 08:56

Ahojky,

moc blahopřeju k narození Haničky, přeju vám oběma hlavně zdravíčko. Ať vám obě dětičky dělají samou radost.

Ajka s Leničkou

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 27.11.03 18:18

Jirinko,

Docasne jsem bez internetu, tak prosim omluv moji pozdni reakci…

BLAHOPREJEME k narozeni Hanicky, my vedely, ze to, holky, zvladnete levou zadni jako vsechno ostatni!!!
Moooc se tesime na dalsi vypraveni a drzime vam pesticky do prvnich tydnu!!!
Hanicko, at delas rodicum jenom radost, stejne jako Tvuj bratricek Jira, hihi!!!

Papa Dita a Eden (sourozence momentalne stale jeste zavidejici :-))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.03 09:40

Holčinky,
hodně zdraví a radosti z nového života Vám oběma a celé Vaší rodince přejí také Hanka a Eliška (od Cipísků)

Vložit nový komentář