Novinky z vrabčího hnízda - polovina prosince

Rodičovství

Nazdárek brusinčata a vrabčata, zdraví vás vrabčanda Hanička, už třítýdenní! V pondělí jsem byla poprvé navštívit paní doktorku a představte si, už jsem od narození přibrala skoro 400 gramů, takže jsem ve dvou týdnech vážila 3,12 kg. Taky už se mi dělají faldíky na nožičkách a už nevypadám, že je mi kůže veliká, a začínám mít pěkné syslí tvářičky. Vždyť taky pěkně papám! Paní doktorce jsem se moc líbila a příště se mám přijít zvážit zase za 2 týdny.

Přes den papám tak po třech hodinách, někdy vydržím i dýl, někdy zase trošku míň. Pak se dlouho probouzím a začnu různě chrčet a funět a pak spustím strašný řev - ahá ahá eche eche ahá ahá - a to už mamka ví, že mě musí honem vzít a nakrmit. To jsem jak šelmička a vydávám u pití hrozný zvuky (pozn. Jiřina: přesně jako Jíra - tenkrát mi mamka tvrdila, že Jíra dělá takový zvuky, protože je to chlap, holky prý to nedělají - a vida, Hanička je asi taky chlap :o)). A pak se přepiju a zase pěkně blinkám, mamka už se trochu naučila to zachytávat, nicméně i tak mám věčně naškrobený límečky u kabátku a aspoň 1× za den se musím celá převlíknout, hehe. Dokonce se mi třeba podařilo nablinkat mámě do oka - prostě jsem při blinkání pšíkla a už to bylo :o)) Tak mi mamka říká poblijonka :o) Žádný velký kakací nebo čůrací číslo se mi zatím nepovedlo, ale co, pro holčičku se stejně nesluší o takových věcech psát, tak zůstaneme u blinkání, v tom jsem přebornice. Já bych sála nejradši pořád, ale mamka mě pořád krmit nechce, ach jo, ale dudlíka já v žádném případě nechci, v nejhorším vezmu za vděk mamčiným prstem, ten se taky hezky dudlá. A vůbec nejradši se chovám u mamky na břiše (pozn. mamky - zase celý Jíra, mnohokrát osvědčená poloha) a nechám se hladit na hlavičce a za uchem a jsem hodňoučká.
Akorát když mě mamka krmí nebo chová, tak po ní Jíra leze a mamka se bojí, aby mě nebouchnul hračkou, tak mě brání celým tělem. Ale Jíra je na mě hodnej, hezky se na mě směje a dává mi pusinky na hlavičku a hladí mě!

A už jsem dostala naušničky! Krásný droboučký s malým modrým kamínkem, a taky jsem dostala korálky! Zatím jsou ještě v krabičce, ale paní doktorka mamce slíbila, že až mi bude 6 týdnů, tak mi naušničky do oušek nandá, tak hned každý pozná, že jsem holčička.

Mamka říká, že jsem docela hodňoučká. Přes den hodně spinkám, jen se občas vzbudím nevhod - když třeba mamka Jíru krmí nebo v kuchyni vaří, tak pak zkoušíme, kdo dýl vydrží - jestli já řvát nebo ona mě poslouchat. V noci ale u papání usínám (mamka taky!), takže se nenapapám pořádně a máma mě uloží do postýlky a já se proberu a začnu zase řvát, tak mě musí vzít znovu a dokrmit a já zase usínám … Nejradši spím přitulená k mamince, ale ona mě tak nechce moc nechat, takže většinu noci spinkám v korbičce kočárku.

Ale koupání se mi vůbec nelíbí, já se totiž ve vodičce hrozně bojím, že mě mamka upustí, takže vždycky rozmáchnu rukama a začnu hrozně křičet, mamka mě utěší, já se uklidním a za chvilku znovu. Takže se mamka snaží mě před koupáním nenechat úplně probrat (někdy mě dokonce musí vzbudit) a to já pak teda nějak vydržím, ale že by se mi to líbilo, to teda ne. A při oblíkání řvu pokaždý, to prostě nesnáším. Taky nesnáším oblíkání na ven, to musím mít čepici a ještě jednu čepici a to vůbec nemám ráda. Pořád mi jsou ještě skoro všechny oblečky velký, například kombinézku mám spíš jak fusak, protože ani ručičky ani nožičky mi nedošáhnou až na konec rukávů a nohavic. Tak v ní vypadám jak mrzáček, ale aspoň nemusím mít rukavičky a nezebají mě ručičky.

Už mám pár foteček (z porodnice), jenže moje teta pořád nemá čas je naskenovat, takže zatím v albíčku nejsou. Hned jak budou, tak vám dáme vědět.

Tak pápá, vaše Hanka, 3 týdny

Ahojda od Jíry!

Tak si představte tu novinu, máme nový pokoj! Když mě do něj poprvé přivedli, tak byl úplně prázdný, umíte si to představit, prostě jen dveře a okno a koberec a jinak vůbec nic. Jenže já si všimnul, že přece jen něco tam je - dole na zdi dvě zásuvky (mamka do nich hned nastrkala ksichtíky, abych tam nestrčil prstíček). Tak já jsem začal lítat podle zdi a hurónsky jsem u toho řval a vždycky zabušil do zásuvky a zase se otočil a běžel ke druhý zásuvce a zase zabušil a zakřičel. Táta to natáčel na kameru a smál se, že prý takhle nějak tam běhá proud :o) Skoro jsem na tom novém koberci vyšlapal cestičku :o) No a další den přišel s tátou jeden kamarád a kus obýváku nám odstěhovali do toho nového pokoje a taky kus ještě do dalšího pokoje. Tak teď to tady máme celé předělané (a taky vysmejčené - pozn. mamka) a spinkáme tedy v tom novém pokoji. Zatím tam jsou jen našich postele (tam spinkám já s tátou) a dvě postýlky (tam nespinká nikdo :o). Mamka s Hankou spí v obýváku, protože Haní v noci řve a budí mě, a až bude mít ten druhý nový pokoj dveře a nějaké záclony nebo co, tak budou spát tam. Ale ráno si stejně máma se ségrou přijdou lehnout k nám, mamka totiž musí tátu probudit do práce, ale tak, aby zároveň neprobudila mě a ještě tam takhle všichni spinkáme, dokud vydržíme (do osmi, rekordně i do devíti :o).

Teď taky je sranda na procházkách. Když jde s mamkou ještě někdo (babička, teta …) tak nás vezou ve dvou kočárkách, tak když vyjíždíme z baráku, tak se mamka směje, že jede vláček :o) A párkrát už jsme s Hankou byli s mamčou sami - Haní v kočárku a já pěšky! To je mnohem větší sranda, protože se můžu volně pohybovat a utíkám, kam se mi zachce. Obvykle opačným směrem, než jde máma, takže mě různě honí a pak mě naloží nahoru na Hančin kočárek a chvilku mě veze, pak mě zase sundá a já se otočím a to, co jsme pracně urazili, během chvilky uběhnu zpátky :o))) A taky si sedám na zem a sbírám kamínky a každý papírek a klacík (a že jich všude je!) a pak jsem celej špinavej, až se mamka diví, kde se tolik špíny vzalo (a to bylo sucho! - pozn. mamky). Poprvé jsme takhle šli k paní doktorce a já jsem dokonce chvilku kočárek tlačil, ale víckrát už mě to nebavilo, lepší je utíkat tam, kam já chci, hehe.

Když už jsme u té paní doktorky, tak vážím asi tak 11,4 kg. Vážili mě totiž oblečeného a mamka pak doma vážila oblečky a odečetla to. Takže jsem za tři měsíce přibral skoro kilo a půl, no mamka už se pěkně nadře, když mě nese! Očkování dostanu díky Haničce až v lednu, prý bych totiž mohl mít teplotu, tak aby mamka neměla moc práce s novorozenětem a mnou nemocným. Jinak jsem byl v ordinaci moc hodný, hehe mamka měla plný ruce práce s křičící Hankou, protože ta nesnáší svlíkání, takže jsem se tam volně pohyboval a pěkně probral a ocucal celou poličku s hračkama :o)

Mně se teď hrozně líbí čertíci. Dva malé čertíky máme na krbu a já na ně ukazuju a dělám b-l-l-l-l, dokonce jsem dostal čertíka plyšového! A pak jsme viděli spoustu čertíků v televizi a jeden tam dělal pápá, tak jsem na něj taky dělal pápá. A pak mě jednou vzal táta večer v kočárku a dokonce jsme jednoho potkali, ještě s ním byl nějakej anděl a mikuláš a mně se hrozně líbili, tak jsem dělal b-l-l, ale byli nějaký popletený, b-l-l na mě dělal anděl a čertík mi pak dal čokoládového mikuláše :o)

A co jinak nového - naučil jsem se říkat nenene, takže už umím pojmenovat nenene věci, ale to mi nezabrání, abych je bral a lezl do nich jako obvykle! Pořád říkám jen táta, mamka se sice snaží, abych říkal i máma, ale když řekne: řekni máma, tak já řeknu: ne, táta :o) Mamka chce, abych si čistil zoubky, když si je ona čistí, takže se snažím, ale jedině máminým kartáčkem, ten můj mě prostě nezajímá a vykňourám si vždycky ten její. Zrovna tak při jídle nejradši seberu mámě vidličku (vidlička a lžička jsou „ham“), jinak se vztekám a nechci papat, takže nakonec mi mamka dá vidličku a sama jí mojí lžičkou, nebo si dojde pro jinou. A hrozně se mi líbí Hanička, směju se na ni a když pšíká nebo škytá, tak se řehtám (pozn. mamky - chudinka holčička se může uškytat a brácha se směje :o)

Tak já končím, ještě se sem hrne mamka!
Pa Jíra, rok a čtvrt

Ahoj od mamky!

Tak já mám pocit, že už mám Haničku odjakživa, připadá mi to strašně dávno, když jsem měla pupík nebo když jsem byla v porodnici.
Je neskutečný, jak jsou si s Jírou podobní. Takže když mi někdo položí oblíbenou otázku komu je podobná, odpovím že Jírovi :o) A dělá úplně stejný zvuky a stejný ksichtíky - šilhá, vyplazuje jazýček, krabatí čelíčko, prostě celý Jíra před rokem. Jen má možná z profilu trošku jemnější rysy, Jíra má víc klenutou hlavičku a Haní tmavší vlásky. Jak někdo říká, že jeho každé dítě je úplně jiné, tak ty moje jsou úplně stejné. Dokonce jsem se jednou v noci přistihla - když se mi Hanka kroutila a přisála se a třikrát cucla a usnula - jak jí říkám: no tak Jíro :o))), přesně si pamatuju, jak mě stejně vytáčel Jíra.

No jinak patro je zprovozněno, zvládli jsme stěhování i nevyhnutelný úklid (ta špína co se odkryje, se prostě uklidit musí), tak jsem docela ráda, že máme zgruntu uklizeno, i když na žádný předvánoční úklidy jinak netrpím. Dokonce jsem napekla i cukroví (s Jírou pod nohama během Haničky spánku), dokonce 9 druhů! (nemyslete si, že jsem blázen, od každého druhu jen 1 max. 2 plechy a ještě jen jednoduché druhy - upatlat těsto, vykrájet, upéct a konec, žádné máčení, slepování, zdobení …). (pozn. Jíra - mamka taky chtěla, abych pomáhal, tak mě po:,–(ila na linku a že budu vykrajovat. Jenže já jsem dvakrát píchl do těsta a pak jsem radši sebral všechny vařečky co stály ve stojánku a bubnoval s nima do válu, tak mě mamka zase dala na zem a bubnoval jsem do podlahy a byl spokojenej :o) Teď pořád chodím ochutnávat a bojím se, jestli se vůbec cukroví dočká Vánoc :o) A díky přemístěnému spaní zase můžu večer na počítač, takže doufám, že 14-denní interval deníčku budu i nadále zvládat!
Dvě děti zvládám nad očekávání dobře (není nad to se pochválit :o))), ale je to honička. Největší pohoda je když obě děti usnou - to se můžu i na chvíli natáhnout a přečíst si kousek novin :o) Ani se nebojím, že Jíra Hance něco udělá, protože kam se hnu, jde jak ocásek za mnou, takže když jsem v kuchyni, plete se mi pod nohy v kuchyni, když Haní v koupelně přebaluju, plete se mi v koupelně, i na záchod jde se mnou, pomáhá mi věšet prádlo a uklízet nádobí z myčky a při kojení mi leze po zádech nebo po Hance - podle toho, na kterém boku ležím :o) Tak uvidím jak budu zvládat, až budu mít ocásky dva, jak se budou prát, kdo mi bude na záchodě sedět na klíně :o) Většinou aspoň jednou týdně si Jíru bere na spaní babička (když je taťka pryč) a to si pak říkám, jaká je to brnkačka s jedním dítkem :o))

Občas je to trošku hektické, to se musím rychle rozhodovat, co má přednost - když Hanka začně řvát když krmím Jíru, když Jíra hlásí e-e během kojení …
Pro ilustraci takhle vypadá náš běžný den:
spím s Hankou v obýváku, ale při posledním kojení nad ránem se přemístíme k chlapům do ložnice. Musím si totiž dát budík, abych tátu vzbudila do práce (okolo 7 h.) , protože jeho by budík nevzbudil, ale zaručeně by vzbudil Jíru. Táta co možná potichu vstane a pokud se Jíra vzbudí, musím ho douspat a udržet ho spát co nejdýl (kupodivu se to docela daří). Když se Jíra probere, ještě se chvíli válíme, podle toho, jestli kojím nebo Haní spí. Pak následuje přesun do přízemí - už zvládám schody nesouc obě děti najednou. Jíru totiž nahoře samotného nechat nemůžu a když ho nechám dole, než se vrátím pro Hanku, zase vyleze po schodech nahoru, takže je musím nést najednou (Hanku vezmu na ruku, sednu si na horní schod a Jíra mi nastoupí do druhé ruky :o)
Pak Jíru na nočník, přebalit, převlíknout, Hanku zatím odložím do pelíšku, pak ji jdu přebalit do koupelny a zároveň se taky převlíknu (párkrát jsem zvládla se k tomu i vysprchovat!). Pak opět Haní odložit, děláme si snídani, snídáme. Jediný způsob, kdy se můžu najíst, je když jí Jíra, takže toho musím využít, jinak není šance. A pak už to jde celý den - nakojit, Jíru na nočník, uvařit (případné upéct cukroví :o), oběd, naobědvat nás dva, nakojit Hanku, Jíru na nočník, Hanku přebalit (občas musím Haní chca nechca po kojení odložit a ona mi usne, tak už ji nebudím, takže pak v poledne s hrůzou zjistím, že je od rána nepřebalená), počkat až Hanka usne, uspat Jíru, úúúleva, která trvá asi půl až hodinu, pak se většinou Hanka vzbudí a musím ji chovat, aby neřvala a nevzbudila Jíru. Tak sedím na gauči vedle spinkajícího Jíry a chovám Haničku a hladím obě kebuličky a říkám si, že jsem hrozně šťastný člověk, taková dvě krásná robátka :o) Pak pokud mám doprovod, jdeme ven, a pak už to jde hekticky až do večera - Hanku nakrmit, Jírovi svačinu (taky už jsem na sváču párkrát zapomněla) a pak už netrpělivě čekám na posilu (táta, babička) protože okolo páté na mě padá krize. Okolo šesté Hanku koupu a krmím, okolo sedmé s Jírou (a tátou) večeříme. Jíru koupe posila, protože to už prostě nezvládám, zatím udělám sunar, poklidím kuchyň … A pak jdu Jíru uspat, většinou s ním chodím já, protože tátovi zlobí. No a pak buď žehlím nebo jdu na počítač nebo kouknu na televizi nebo si zacvičím a čekám, až se Hanka vzbudí na krmení a pak už jdu konečně spát taky (okolo desáté), protože v noci vstáváme aspoň dvakrát - naštěstí Jíra už spí celou noc bez probuzení, aspoň něco … Už jsem si všimla, že všechny činnosti provádím mnohem rychleji než dřív, takže toho prostě víc stíhám :o)))

Mějte se fajn a zase koncem měsíce ahoj!
Jiřina, ještě naposledy 32

Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.12.03 19:51

Tedy Jířo,
klobouk dolů, jenom ze čtení, jak to máš zorganizované, se mi dělají mžitky před očima. Začínala jsem se ptát, z čeho jsem furt tak unavená, když Johanka už povyrostla, ale když čtu ten tisíc jednotlivých úkonů, co je vlastně za den nutné provést (já mám místo Haničky zaměstnání, kdy si naštěstí můžu semtam něco odsunout na noc), tak už se necítím tak špatně. Ale představa dvou tisíc úkonů, které musíš zvládat ty, brrrr.
Jinak gratuluji k novým místnostem, muselo se ti ulevit, konečně máte šanci se trošku vyspat, co? Ale zase jsou to další místnosti na uklízení… :-))))
No a hlavně nesmím zapomenout a hned za Ježíškem si stoupnout do fronty gratulantů, já vždycky o narozkách bilancuju předešlý rok a tvoji bilanci ti docela závidím. Tak ať ty příští roky jsou minimálně stejně úspěšné. Ještě hodnější děti a hodně zdraví a štěstí přeje
Romana (s mimořádně spící Johankou)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.12.03 20:27

Čau Jíro, tak jsem si přečetl, jak to válíš s mamkou a sestřičkou, a je to super, co? Já Verunku taky miluju a to je slovo chlapa, protože už mám 5. Pořád jen řeším, jak to udělat, abych si ji mohl vzít za manželku. Počkej za rok, až ti bude brát hračky, ničit tvoje stavby, jako Verunka mně. Ale taky se s ní strašně nasměju. Nejlepší je, když jí dělám něco, co se mamce nelíbí, třeba ji plácám po zadku, takže neudrží rovnováhu . Pak mamka křičí, ať toho nechám, ale Verča je tak tadšená, že se prostě nemůžu udržet. Jo, jo, mladší ségra, to je něco! Měj se a užívej mamky, co to jde. Filip
A teď Verunka zrzečka pro Haničku:
Haní, máš recht, pořádně se nadlábnout, to je ono. A že pak blinkáš? Vždyť by jinak neměli o čem psát. Já to prsíčko taky miluju a to mi táhne na 14 měsíc. Faldíkům zdar! Ať žijou roztomilé a hodné holčičky! (I když jak dorůstám do let a tvořím osobnost :)) už jsem spíš jen roztomilá. Stává se ze mě prý vzteklý :,-(ista. Ale o tom si povykládáme za rok.)
A pro maminku:
Ať žijí matky hrdinky:-). Doufám, že vám to takhle vydrží co nejdýl. A všechno nej k narozeninám.
Jana (ještě dlouho 31)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.12.03 09:36

Teda Jiřinko,

smekám před Tebou. To musí být pěkný kolotoč, Jíra, Hanička, manžel, Vánoce do toho.

Myslíme na Vás

Adámek - roční a mamka Veronika

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.12.03 00:02

Ahoj Haničko, Jíro, teto Jiřinko a taky ostatní Vrabčata!

Jéje, to je prima, že to u vás, Jíro, tak pěkně klape a jste s Haničkou na mamku hodní… Hlavně nezapomeň občas trošičku zlobit a taky to pomalu naučit sestřičku, abyste tu mamku moc nerozmazlili ;).

Já se tentokrát jenom pochlubím nejnovějším zážitkem. Už jsem doopravdický sportovec - lyžař! Představte si, že můj statečnej taťka (mimochodem vášnivý a dobrý - na rozdíl od mamky, ta je jen vášnivá ;) - lyžař) mě minulý pátek sbalil i s fůrou nezbytných batolecích propriet a odvezl do Krkonoš. Tedy, loni v zimě už jsem tam byla, ale to jsem furt jen chrupčila v kočárku a v létě jsem si to taky ještě moc neužila, ale zato teď… Hehe, tedy po příjezdu v pátek večer mě znarkotizoval tamější vzduch, takže jsem spala do soboty do 10:00, ale to je vedlejší.

Po mírně pozdní snídani jsme vyrazili na lanovku, taťka s sebou měl takový dvě barevný prkna a dvě píchavý tyčky, já byla vybavená jenom teplými svršky (i spodky) a máminými lyžařskými brýlemi. Lanovku jsem si pamatovala z léta, takže OK, výhled bezva a nahoře si táta ty prkna připnul na nohy, mě upásal na záda do krosničky a spustil se tím sněhem z kopce. No to byla jízda, jupíííí! Blahem jsem hulákala tak, že se ostatní lyžaři otáčeli, hihi. Vřele doporučuju všem zdejším milovníkům adrenalinových sportů!

Tak mě to zmohlo, že jsem odpoledne prospala další skoro 4 hodiny, takže ze slíbené procházky nebylo nic… Škoda jen, že v neděli dopoledne pršelo, a tak nám nezbylo než se vrátit pěkně za mamkou do Prahy. Už se těším, jak na začátku ledna budeme lyžovat celý týden.

Mamka se trochu bála (že se nám něco stane, že táta nezvládne péči a tak), ale obavy byly naprosto zbytečný, užili jsme si to báječně. A ona taky, celou sobotu prý lítala po obchodech a půlku neděle prouklízela, což bylo naprosto zbytečný, protože hned jak jsme s tátou přijeli a já pomohla vybalit tašky, bylo po úklidu, hehe.

Nevím, jestli se nám do Ježíška ještě podaří něco napsat, takže kdyby ne, přejeme vám všem krásný klidný svátky, hlavně bez nemocí a celou kupu (naprosto zasloužených :D) dárků pod stromečkem!

Veselé Vánoce!

Viki (16m)

Jiřino, tobě s předstihem přejeme nejen krásné Vánoce s kupou dětí :), ale i hodně štěstíčka a zdravíčka k těm Kristovkám (mě to čeká v dubnu :).
 Iva

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.12.03 22:21

Ahojky Vrabčátka,

dneska se vám hlásím za Vojtu sama,protože Vojtíšek je momentálně ve stavu neschopném :(
Narozdíl od vás ostatních nakupujících, uklízejících, pečících či jinak předvánočně zaměstnaných, my máme doma „stereo“ marody a pomalu s taťkou taky podléháme místní chřipkové epidemii. Takže jsme na všechny předvánoční přípravy mohli v klídku zapomenout a pouze ošetřujeme naše dětičky, Vojta už od soboty leží v hořečkách, o víkendu se vyšplhaly skoro ke 40,teď už sice pomalu klesají,ale stejně je to hrůza. Pokud Vojtíšek zrovna nespí,což je sice často,ale zato pouze s mojí asistencí, jinak je totiž hned vzhůru, brečí a brečí a musím ho nosit,nic nejí ani nepije, vyžaduje si pouze neustálé kojení,takže mám bradavky ošoupané jako bych zrovna přišla domů z porodnice :) Terka je naštěstí už bez teplot,zato jí začaly bolet uši,tak jsme pro změnu objížděli ušní. Takže si ten advent bezva užíváme,do toho všeho mi zavolala moje zástupkyně v práci,že jí zemřel tchán a potřebovala by dovolenou. To se samozřejmě nedá odmítnout,ale dneska už mám ty tři pracovní dny naštěstí za sebou,byla to hrůza, všichni jsou nemocní a doma Vojta chodil s mojí fotkou po bytě a hledal mě,hlídal ho taťka který má taky teploty a když sem se já přihnala domů,utíkal do práce pro změnu zase on. Prostě už toho máme plný kecky a pevně doufáme,že už se to všechno zlomí a Vojtíškovi klesnou teploty a bude na tom aspoň o trošičku líp.
Tak se omlouvám za náš trochu depresivní příspěvěk, moc vám všem přejem ať jsou dětičky o vánocích pěkně zdravé a všichni si to pořádně užijete a vychutnáte! My se snad taky nějak vzchopíme a stihneme ponakupovat aspoň to nejdůležitější a pokud nás chřipka neskolí,budeme mít ježíška už o den dřív než vy ostatní, taťka musí pracovat :(

Tak vám všem přejeme krásné vánoce plné dárků a pohody a Jiřince navíc posíláme gratulaci k narozeninám a milion obdivných pohledů za péči o dva drobečky,jsi prostě holka šikovná!!!!!!

Za všechny marody u nás doma sepsala Stáňa, jediný dosud chorobám odolávající jedinec!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.03 12:54

Ahoj Stanulko,
Moc a moc vam vsem drzime palecky, at se se vsemi fujtajbl chorobajznami vyporadate co nejdrive (aby to od vas jezisek jeste nechytl!:D) a ze si uzijete Vanoce v pohode a klidku (chci rict se zdravyma detickama, coz v klidku asi nebude :D)!!!
Napis jak dal bojujete, my na vas myslime az ve Francii;)))!
Pa Dita s Eden (8. zoubek se prorezal vcera, a vy???)

David1
Kecalka 287 příspěvků 18.12.03 17:29

Ahojky vrabčata

Jak pak se máte před vánocemi? Taky se tak těšíte na Ježíška. Doufám, že mi přinese nějaké užitečné věci:o)

Minulý týden jsme promarodili, podobně jako u Vojtíška. Já měl vysoké teploty (40 st.) a šílenou rýmu a bráška měl sice menší teplotu ale zase hroznej kašel. Hodně jsem spinkal ale nejvíc na mámě, takže ta si nemohla ani dojít na WC, škoda že taky nemá takové plínky jako já, hihi:))Už jsme z toho venku akorát ta rýma mě ještě trochu trápí. Jo a vlastně mám z toho takové menší trauma. Vždycky jak mě teď mamka přebaluje, tak už mám strach dopředu, že mi zase bude něco strkat do zadečku (teploměr). Tak radši vyvádím ještě teď:o)

Mám ještě jednu novinku, od minulého týdne mám bratrance, jupí:) Mojí tetě se narodil chlapeček a je prý strašně malilinký, asi jako Jírovo sestřička Hanička. Tak se těším až ho uvidím, protože jsme mu s mamkou koupili dárky. Taky doufám, že si se mnou bude hrát, když už jsem mu něco koupil:))) Uvidíme ho příští týden až pojedeme do Ústí.
Jinak mamka říká, že se u nás v rodině rodí samý kluci a to prej pak bude pěknej čurbes až budeme velký a budeme pořádně zlobit:) Jo jo, už se těším. Vždyť od toho jsme kluci ne?

Dneska jsem byl s mamkou nakupovat v obchoďáku a pořád jsem tam strhával nějaké oblečky z věšáků. Akorát moje máma pořád nepochopila, že jsem si prostě nějaké oblečení vybral sám a né že budu nosit co si ona zamane:) Taky nevím jestli i vám maminy dávají takové ty hrozné věci na ruce. Já si v tom připadám jako svázaný ale máma se vymlouvá, že mi prý v tom bude teploučko. No jo ale za jakou cenu!

Ták holky a kluci, budeme se s vámi loučit, páč já musím dostat napapat. Přidáváme se ke gratulantům a přejeme tetě Jiřince VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM, hodně zdravíčka, štěstíčka a pohody vám všem.

Ahojky David (13 m) a mamka Eva

David1
Kecalka 287 příspěvků 18.12.03 17:35

Ahoj Vojtíšku

Taky vám přejeme ať jste celá rodina co nejdříve zdravý a bacily se vám veeelkým obloukem vyhýbají.

A vůbec všem přejeme zdravíčko. Bacilům vyhlašujeme válku!

David a máma

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 18.12.03 22:39

Ahoj Vojtíšku, držíme pěstičky, ať všichni ty ošklivácké bacily virovaté zdoláte a ať si užijete v pohodičce kapříka, salátek a čekání na Ježíška ..( přece si nenecháš ujít příležitost řádně zmordovat stromeček!! :o))) Mamince přejeme dostatek síly a nervů, aby fujtajblům nemocem odolala (kdo by se pak o ty chlapy postaral??!)! Budeme na vás moooc myslet !!!

Ondrášek a mamka Andrea

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.03 11:39

Ahoj Vojtíšku,

moc s tebou soucítíme, já taky rýmuju a kašluju (teploty už jsou naštěstí pryč), takže za celé vrabčí hejno vyhlašuju opravdickou válku pitomým chorobám, které se snaží zkazit nám Vánoce :)!!!

Ještě jednou všem přejeme hezké a hlavně ve zdraví prožité svátky.

Papa, Viki (s nepřihlášenou Bublinou)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 19.12.03 13:47

Ahoj všichni Vrabčáci!

Zvláště zdravíme opravdové Vrabčáky - celou rodinku - teto Jiřinko, kloubouk dolů, jak vše pěkně zvládáš, včetně úklidu a pečení na Vánoce!!!

I já (zřejmě jako poslední) se musím přihlásit do klubu chodců, jelikož jsem opustil jistotu všech předmětů v mé výšce a vydal se prozkoumávat okolí pouze po svých dvou nožkách. Mamka se směje, že se spíš kolíbu jako kachna, ale to, že jsem začal tak pozdě, má děsnou výhodu. Jsem totiž dost pevný, takže žádné pády nehrozí a když náhodou jo, tak si je pěkně vychutnám a padám pomaličku a vyberu si tu nejměkčí část svého těla (je jako herec, který by ten pád předstíral na kameru pozn. mamka)

Vojtíšku, nedej se bacilům a hezky pořádně a brzo s nimi zameť, Terezka taky, ať máte celá rodinka pohodové Vánoce!!!

Moc děkujeme všem za rady ohledně plenek přes noc, Fixiesky nakonec nejsou špatné, ale mamka dala i na Vaše četné rady a zakoupila Huggiesky a ty jsou taky moc fajn, i když jsou opravdu dost nízké, takže je dostávám, pouze když mám pyžámko vcelku. Spím totiž v noci odkopaný, tak aby mi netáhlo na záda.

Přejeme Vám všem moc krásné a pohodové Vánoce, spoustu dárečků od Ježíška a kdybychom nestíhali, tak i parádní silvestrovskou oslavu a všechno nej, nej do nového roku!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Adámek

P.S. Jiřinko, všechno nejlepší k narozeninám, ať u Vás jde všechno tak po másle jako doposud, ať děti moc nezlobí (to zase ne!!! pozn. Adámek), hodně zdraví, štěstí, lásky, spokojenosti. Milada.

Teď jsme si všimli nového komentáře … Viki, drž se, ať jsou rýma i kašlík brzo pryč!

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 19.12.03 23:13

Ahojky všichni!

Tak hlásím, že naši jsou poslední dobou nějací hraví..mamka pořád haleká nějaké písničky o Vánocích a když se s taťkou v obchodě dostanou k regálům s hračkama, chovají se jako malí..nejraději by je snad skoupili všechny..(před­vánoční chaos jsme zrušili..úklid jen běžný těsně před Vánocemi-stejně pořádek nevydrží dýl než 5 minut.., cukroví peče babička, salát dělá taťka..a dárečky donese „Ježíšek“ jen dětem-tedy Ondráškovi..takže si to vážně užíváme..pozn.mamky :o))
Abych si té legrace dostatečně užil, totálně jsem zrušil „hlídací babičku“ (hlídání dosud nikdy nebylo delší než hodinku-obvykle venku na procházce…p.m.), když mě chce babička vzít do náručí, odvést za ručičku anebo v kočárku, okamžitě ječím jako siréna!! Ale jinak se na ni směju a doma si s ní vesele hraju..:oD

Naši mě všude chválí, že jsem jejich zlatíčko a šikulka (dneska jsme jeli za tetama do mamčiny práce a ještě než jsme se vypravili, stihl jsem si udělat krásnou modrou bouli na čele-praštil jsem se do futer, odřít si tvářičku-zakopl jsem na chodníku- a umazat od bláta kalhoty i bundu tak, že mě mamka musela znovu převléct..:o))

Adámku, vítáme tě mezi dvojchodci!! Skvěle sis to načasoval-pády do sněhu tolik nebolí..jenom trošku studí..

Viki, ta tvoje „lyžovačka“ s taťkou musela být super!! Mamka mi nic takového nechce dovolit, takže se asi budu muset spokojit se sáňkama…:o(

Všem přejeme krásné svátky!!! Hlavně ať si je všichni užijete v pohodě a ve zdraví !!!(strejda všechny nemoci léčí rumem a děsně si to chválí- i když to občas „neklapne“, alespoň je veselý..:o))

Vrabčákovic mamince Jiřince přejeme všechno nej.. k narozeninám! Hlavně hodně zdravíčka a ať jí její štěstíčka-zlatíčka Jíra a Hanička dělají jen a jen radost!! (a ať vám to i nadále všechno tak krásně klape!!)

Ondrášek (17 měs.) a infantilní mamka Andrea

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.12.03 08:36

Vojtěchůůůů,
koukej se rychle uzdravit, Ježíšek už čeká za oknem. Musíš hodně papat a bumbat, abys měl dost sil na zkoumání dárků.
Mám pro tebe tip, jestli Terezka potřebuje propíchnout ouška, tak to se veme propiska (já používám červenou) a násilím se cpe do ucha - já takhle maminku léčím pravidelně a preventivně (zatím si stěžuje na bolest ucha vždycky až po zákroku). A taky vysvětli mamince, že na fotce má prsa příliš placatá, takže je to chabá náhražka :-))).
My jsme sice taky chřipkovali - celá rodinka kromě táty, ten si zase vymyslel bolest zubů a kolene, ale proti vaší rodince to byla jen flákárna z běžných povinností - máma odmítla pracovat a uklízet, brácha chodit do školy a já uklízet hračky a chodit ven do smogu, a táta spal. A za tři dny byl klid. Zaplaťpámbů - ten vysavač v pohotovostní poloze mě vysloveně rozčiloval.
Měj se krásně a zdravě, a nejpozději v úterý v noci pusť mamku k počítači, ať máme Ježíška i s generálkou :-))) a víme, co nás čeká. Buď naším hrdým průkopníkem, koukej všechno vyzkoumat a dát zprávu.
Papapa
Johanka (o vánocích 17m)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.12.03 08:48

A zase závidím, sakra, už abychom jeli taky, já chci taky hulákat na svahu.
No mám na hory nachystanou lopatu, když pojedem autem a bude sníh, tak sáně na spaní, když autobusem, tak máma chce vzít golfáče, ale taková krosna by nebyla k zahození :-)
Ale už znám termín a je to až po vás, odjíždíme 18.1 a vracíme se 24.1. - takže schůzka ve Špindlerovských cukrárnách asi nehrozí. Kdyby jo, tak se s mamkou ozvěte.
Jinak vůbec zatím nevnímám přípravy na Ježuchu, nejvíc se těší mamka, že až dostanu ty své kostičky, tak se možná konečně přestanu zajímat o nádobí v kredenci - ještě netuší, jak se dělají legové řízky na pánvičce s octem - moje oblíbená kombinace, pánev a ocet mám, akorát na to Lego netrpělivě čekám.
Krásné vánoce i tobě, těším se na fotky.
ahoj
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.12.03 08:55

Velká gratulace k chůzi, že je to fajn, dosáhnout na dříve nedosažitelné? Doufám, že tvoji rodičové nestihli vše sklidit, takže nových zážitků bude dost a dosti.
Přeju ti krásné vánoce a stromeček snadno dostupný očesání :-).
Johanka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.12.03 23:17

Nazdárek kámoši a kámošky !!!!

Díky vám všem za podporu,hlásím,že jsem všechny bacily snad už konečně vyhnal, ty teplotky trvající celých sedm dní mě už vážně nebavily. Bylo to na mě trochu moc,ale dneska už sem si vesele tančil,zpíval, poskakoval, zlobil se spaním, jen ten oškliváckej kašel mě furt dusí a dusí, třikrát fuj! Dokonce mě u paní doktorky píchali do prstíčku,křičel sem auví auví, takhle tam ubližují nemocným dětičkám,dejte si na ně všichni pozor !!!!!
Ostatní členové rodinky se už taky pomalu vzpamatovávají, i mamku choroba udolávala,ale nezdolala, prý na marodění nemá kdy, když musí doma pracovat.

Jinak se dá na takové nemoci i něco vydělat,spal sem s mámou v posteli a pěkně se přicucával,ale teď už mi to opět zatrhla,ach jo. Nemusím nic zdravého papat,když sem takový chudáček co týden pomalu nic nevzal do úst, můžou se teď rodičové přetrhnout v nabídce různých laskominek. Ale chutě zatím nemám valné, dneska sem pojedl půl banánu,tři lžíce bramborové kaše, jednou kousnutí jablíčka, jedno napití šťávičky z pomeranče, jeden čokoládový zlaťák - těch mi víc nedali a tři fotbalisty brambůrkový. To je jasné,že si šetřím bříško na Vánoční hody, už se teším,bude určitě legrace, na balkoně máme nějaký veliký pích pích, prý ho brzy přestěhují do pokoje a nazdobí ozdobama,to bude paráda!!!!!

Tak pa pa, jsem zvědavý,jestli se vám skutečně ozvu jako první s novinkama přímo od Ježíška,jestli se přes horu dárků vůbec k počítači probourám,hi hi.

A ještě vzkaz pro Edenušku: moje zuby furt nic, vedeš pořád 8:6!
A ještě vzkaz pro Johanku: vážně jsem uvažoval o tom propíchávání bolavývh uší propiskou, musí to být dobrá léčba,ale vzhledem k tomu,že moje sestra dnes prohlásila,že až bude velká a bohatá, koupí mi JEDEN CELÝ VELKÝ obchod s hračkama,raději budu sekat dobrotu aby si to ještě nerozmyslela a pak tě jednou pozvu na hračkovou párty!!!!!!!

Ahojky Vojtíšek

David1
Kecalka 287 příspěvků 22.12.03 22:45

Ahojky robátka batolátka

Jak tak koukám, tak se nás snaží bacily fujtajblovský přemoci ale my se přeci nedáme. Tak hezky papejte vitamínky ať jsme zase všichni fit.

Tak už i já se hlásím, že jsem regulérní chodec. Už nechodím jen po obýváku ale vydávám se přes celý byt. Neboj se Adámku, poslední jsem byl já. Tak teď už máme komplet vrabčí hejno na nohou:) No je to samo sebou paráda, sice ještě občas potřebuju nějaký ten záchytný bod ale jinak se mi šlape dobře.

Ale hlavně jsem vám všem přišel popřát příjemné prožití vánočních svátků, plno pohody a úsměvů, s klidem to raději moc nepřehánějte:) a hlavně bohatého Ježíška.
A nezapomeňte, že správný člen vrábčákovic hejna má vždycky nějakou lumpárnu v záloze, hihi:))

Takže si to všichni moc a moc užijte a budeme se těšit na vyprávění po svátcích.
Ahoj Davídek (13 m) s mamkou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.12.03 20:00

Nejprve velká gratulace Davídkovi Chodivému, že je to žůžo?!
Dále přání všeho hezkého Adámkovi a mamkám Evám k svátku. A samozřejmě dodatečně i Šímovi - nějak jsem to dřív nestihla, doufám, že tys nějakou oslavičku zvládl a napíšeš.
A všem všem všem: krásné a pohodové Vánoce, Ježíška, co nebude žádný škrťa, ještě hodnější a ještě víc rozmazlující rodiče a spoustu nových zážitků. Já jsem tak napnutá, že chvílema zapomínám zlobit :-)

U nás je jedna drobná novinka, že v Praze a nikoli Hodoníně moje vlásky na kolena padaly, přišla jsem o půl ofiny - mám tedy za sebou první sestřih.
Větší novinkou je, že jsem se rozhodla se do nového roku vypořádat s některými mindráky, takže jsem uspořádala vývojový spurt, který se těžko popisuje, ale je znát, prostě se občas chovám docela rozumně a začínám používat lidské zvuky a slabiky. Dokonce občas poslechnu rodiče. Akorát jsem se rozhodla, že jsem sice samostatný jedinec, ale být součástí maminky nebylo k zahození, takže to doháním jejím neustálým olíbáváním, šplhem po všech částech jejího těla nebo vnucením se do náruče. V brzkých raních hodinách (4.-7. hod.) vyžaduji sendvičování: já jsem rajče, máma šunka - tátu chleba nebo bráchu vajíčko si pustíme k tělu jen zřídka a hezky se pod peřinkou zapékáme. Sýrovou babičku snesu jen v nepřítomnosti šunky, preferuji zkrátka dělenou stravu :-).
Díky této novince to u nás den před Vánocemi vypadá, jakoby zemětřesení bylo i u nás, ale mamka je klidná, prý to možná v noci stihne dohonit. Já ty hračky, prádelníky a kredenc zítra ráno zkontroluju a jestli to nebude uklizeno podle mého, vše vyházím a bude muset začít znovu.
No snad budu mít zítra andílkovský den a třeba to Ježucha ocení,
mějte se moc krásně
Johanka i s mamkou Romanou

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.12.03 00:27

Vánoce jsou tady,veselme se!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!

Hurá,u nás už Ježíšek byl a bylo to fakt žůžo,hned vám to musím všecičko povyprávět!

Hned ráno se u nás objevil báječný veliký strom,je celý nazdobený a pozor, jestli to někdo ještě nevíte,visí na něm taky čokoládky! Jednu jsem si nosil celé dopoledne,než jsem přišel na to,že to kolečko posypané kuličkama je bezva kokínečko! Jinak jsem hned ráno pohoupal jednu kouličku,udělala bác a bylo po parádě. Během dne jsem ještě stihnul rozbít jednu sklenku, premiérově počmárat zeď pastelkou a rozšlapat pár vanilkových rohlíčků do čerstvě vyluxovaného koberce.

Ale to už se blížil večer a řeknu vám,že večere byla teda pěkná nuda. Pro zpestření jsem pomaloval krásný ubrus nudlema z polívky, rozcupoval všechny dostupné ubrousky, poházel po zemi kompot, dostal sem ochutnat hranolku a kapra, obojí je bleee, zato pití z dospělácký sváteční skleničky stálo za to, červená barva se na ubrusu vyjímala docela pěkně,ani sme nemuseli lejt olovo :D Byli jsme už s Terezkou notně nervózní,těm dospělákům jídlo trvá snad věčnost, pokusil sem se to zkrátit a upustil sem na zem boty,lžíce, zbytky ubrousků, ale kvůli nějaký blbý tradici se nikdo nehodlal zvednout od stolu ani když sem spustil kňouratidu druhého stupně!

A pak už jsme jenom čekali,kdy ten Ježuch dorazí. Snažili se mi namluvit,že přiletí snad oknem či co, mě je to nakonec celkem jedno,ale jedno vám řeknu, táta volal na mámu kde jsou sirky a kde jsou koledy,tak snad že by byl Ježíškem on? A potom už zazvonil zvoneček,dveře se otevřely, světýlka na stromečku svítily,pod stromkem motorka, sednul sem na ní a už mě nic jinýho nezajímalo. Všichni rozbalovali dárky, táta dostal dalekohled,stal se Jamesem Bondem a už jsme ho do večera neviděli. Až když sme s motorkou havarovali, objevil sem hokejku a další krabice s hračkama,chvilku sem si hrál s pejskem co štěká,je nemocný a pláče když dostane injekci a ostatní hračky prozkoumám asi až někdy příště. Nemuseli jsme jít s Terkou spinkat a tak jsem až do padnutí běhal mezi krabicema,papírama a hračkama, pomaloval sem se ségry novýma barvama na obličej, poztrácel sem její fazole, zmocnil se jejího laseru - bezva světýlko, pocuchal vlásky nové panence a zatancoval si v rytmu hrajícího blejbejda. Vánoce jsou prostě prima a tak doufám,že v dalších dnech se bude nadílka opakovat a opakovat a opakovat, jenom prosím o vynechání večeří či případně i obědů!!!!

Tak jsem zvědavý na vás ostatní, jaké to bylo u vás,co dárky a tak dále, přímo hořím zvědavostí!
Mějte se prima vánočně, užívejte dárků a taky sněhu !!!
Pa pa pa, váš Vojtíšek, první obdarovaný z vrabčí party.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.12.03 22:48

Ahoj Vojto,
je vidět, že jsme z jednoho hejna, při rozbalování dárků jsem se nejprv zmocnila mámina šamponu, poté babiččina keramického zvonku a nakonec Filipových žonglovacích balonků. Teprve když jsem si vyhrála s cizími dárky, vrhla jsem se na své, dobře jsem udělala, od té doby už mi je nepůjčili.
A taky jsem dnes ráno koumala u stromečku, jak tam dostat další dárky, bohužel nepomohlo ani rozsvícení. Ale moc si nestěžuju, co mám, to mám a stojí to za to. :-)
zatím papa, musím jít rozšroubovat bagr
Johanka

Vložit nový komentář