Novoroční projev pro všechny čekatelky a snažilky

Ostatní

Tento vzkaz je určený všem čtenařkám, zejména však čekatelkám a snažilkám z diskuse Těhotenství po potratu a našim zkušenějším kolegyním z Otěhotnění po potratu....

Zhruba za 3 dny uvítáme Nový rok. Je čas, kdy se ohlížíme a hodnotíme uplynulý rok. Co nám přinesl a co vzal? Kočky z mojí diskuse si jistě postesknou (spolu se mnou), že spíš bral než dával. Ale tak jednoduché to není. Tak jaký byl můj rok 2005?
V mnohém se ničím nelišil od těch předchozích. Stejná práce, stejní lide kolem mě, v zimě stejná zima, v létě stejné teplo, jedna pěkná dovolená…Ale jedna událost dělá z tohoto roku ten vyjímečný, který na sebe nikdy nedá zapomenout. Splnilo se mi velké přání a osud mi do bříska nadělil miminko. Měla jsem příležitost zažít, jaký je to pocit, když pod srdcem roste nový život. Bohužel jsem si tu krásu nemohla uživat dlouho, a co mi osud dal, to mi taky vzal. Chvilku neskonalého štěstí a radosti vystřídal nekonečný smutek, beznaděj a prázdnota. Ale za to se na tento rok přece nemůžu zlobit, snad příroda ví, co dělá. A „všechno zlé je pro něco dobré“. Bolestivá zkušenost mě přinutila přehodnotit svůj život a hodnoty, věci, které byly před časem důležité, byly odsunuty do pozadí. Už nevadí, že nemám perfektní práci, nevadí, že můj manžel není bez chybičky, dokonce nevadí, že já nejsem bez chybičky, nevadí, že nemám oblečení dle poslední módy, že mám o 10kg vic, než bych si přála, o několik stovek ticís vlasů míň, než by se mi libilo a pleť neni jako z alabastru…Teď každá myšlenka prvně letí k miminku, těhotenství, mateřství, rodině. Přestože mi tenhle rok na chvilku rozbil svět na kousíčky a dal mi sáhnout na dno mých psychických sil, přinesl mi zkušenost, která mě učinila silnější, která změnila můj život, přinesl mi spoustu nových kamarádek a spřizněných duší (na emiminu), ujistil mě, že budoucí otec mých, tedy našich dětí podrží i v nejtěžších okamžicích a dal mi poznat jednu z tváří mého „já“, kterou jsem dosud neznala.
Už asi navždy v nás zůstane prázdno a smutek z nenaplněné lásky, lásky matky a dítěte, které se nikdy nenarodilo. Ale zoufalství a beznaděj už jsme snad vzměnily za naději, doufání a snad i jistotu, že už brzy přijde řada i na nás a touha největší se naplní. Dušička přestane krvácet, ale jizva pobolívá. I když budeme mít v náručí mímísky, vždy při vzpomince na rok 2005, při myšlence na ztracené mimi se nám na rtech objeví hořký úsměv a v očích slzy.
Holčiny, chtěla bych Vám moc poděkovat za podporu, pomoc a optimismus, který jste mi vlily do žil, za Vaše názory a zkušenosti, o které jste se podělily, za porozumění, které máte a nikde jinde bych ho tolik nenašla. Jsem moc ráda, že Vás mám a děkuju, že jste se mnou.
Do roku 2006 nám všem přeju, aby nám nic nevzal, ale přinesl nám mimisky do náručí a do bříšek, aby nám dal sílu překonat pochybnosti a strach, který v nás zůstává. Přeji nám, abychom měly dostatek optimismu pro sebe i na rozdávání a hlavně prychickou pohodu a zdraví, které potřebujeme, aby z nás byly správné těhulky a maminky. Takže připíjím na zdravá vajíčka a spermie a na jejich šťastné spojení, na zdravou, měkkou a silnou sliznici, aby byla dobrou postýlkou pro naše mimísky po celých 9 měsíců, na zdravá mimča, ať se jich v příštím roce počne a narodí co nejvíc /každé z nás aspoň jedno, NA NÁS. Š´TASTNÝ NOVÝ ROK.
SaraAi
P.S. A promiňte překlepy, už pškně dlouho jsem nepoužívala diakritiku. UFFF

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 28.12.05 10:22

Saraai,
bohudík mě vaše starosti minuly a tak si to neumím představit. Ovšem ty jsi to napsala opravdu krásně, až mě to dojalo…
Chtěla bych Vám všem popřát do Nového roku spoustu energie a sil a štěstíčka, aby Vás už příroda netrápila a Vaše snažení vyšlo a vy jste za krátkých i dlouhých 9 měsíců měly v náručí svého mimíska.
Hodně štěstí Vám všem i ostatním snažilkám přejí
Gabča a Bára

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 28.12.05 10:22

Ahojky Saraii :-),

krásně jsi to napsala :-), teda trochu dojemně, ale slzičky k tomu patří. Pro mě je teda ten ztrátový rok 2004, a rok 2005 zatím probíhá s mimískem v bříšku dobře :-)) (ťuk ťuk na dřevo…) a v tom roce 2006 se doufám dočkám zdravého mimi v náručí. Všem bych chtěla popřát hodně síly!!! a věřte, že to půjde, nejen já z dizkuse „Otěhotnění po …“, dnes deníček Těšitelek, jsem toho důkazem.

Takže do nového roku všem hlavně to zdravíčko a zdravé mimi v bříšku, a posléze v náručí!!!!!!!!!!­!!

Zet 28tt

 
Peetulka
Kecalka 125 příspěvků 28.12.05 11:18

Saarai, napsala jsi to fakt moc hezky a do poslední tečky s Tebou souhlasím.
Letošní rok fakt nestál za nic. Určitě víš, že u mě to bylo ještě o to horší, že naše holčička zemřela týden po porodu.
Ale za pár dní vkročíme do nového roku, který pro nás bude určitě lepší než ten letošní.
Ale ještě než tento slušně řečeno mizerný rok skončí, tak bych touto cestou ráda poděkovala Tobě a ostatním holkám z naší diskuse, že jste mě vzali mezi sebe.
A hlavně že jste prostřednictvím povídání o DC, dědkovi kořenáři a já teď nevím o čem ještě, přenesli nadšení z miminek i na mě, i když jsem ze začátku říkala, že o dalším miminku nechci ani slyšet.
Mockrát vám za to děkuji. Šťastný nový rok

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 28.12.05 11:24

Zet, jeste si tvoje jmeno pamatuju z Otehotneni…preju ti, aby ti tech poslednich par tydnu uteklo rychle. Mas se na co tesit, zacatek pristiho ruku ti prinese vonaveho drobecka do naruci.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 28.12.05 11:26

Petulko, prave jsem cetla tvuj prispevek u nas v diskusi, fakt jsem moc rada, ze jsme te nakazily optimismem a nalily do tebe chut do dalsiho snazeni. A to si pis, ze tentokrat to vyjde a 2006 bude stastnejsi nejmin tisickrat.

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 28.12.05 15:38

Saraai i já Vám všem v diskuzi přeji úspěšný příští rok, spoustu zdravíčka a hlavně zdravá a krásná miminka v bříšku a posléze v náručí.
Pro mě byl rok 2005 těžký ze stejného důvodu jako pro Tebe a ostatní holčiny, jen to přišlo trochu dřív - v březnu a v srpnu už jsem měla mimíska znovu v bříšku.
Takže nezoufejte, dřív nebo později se znovu zadaří a tentokrát to bude naprosto v pořádku - prostě musí:).

Radka z Těšitelek
24tt

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 28.12.05 16:26

Ahojky Saraai i vsechny ostatni,

krasne napsano, i u nas ten smolny rok byl uz ten lonsky, ale jeste skoro polovina toho letosniho se nesla ve znameni bolestne ztraty…

Preju vsem snazilkam i cekatelkam, aby jim ten rok 2006 prinesl jen krasne zazitky! A ty letosni zustaly jen vzpominkou…

Mata z Tesitelek

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 28.12.05 18:46

Ztrátovým byl pro mne v tomto směru rok 2003. Rok 2005 mi naopak přinesl Klárku. Přeju všem snažilkám a těhulkám hodně úspěchu a štěstí a brzy ty nejkrásnější mimísky, který svět kdy viděl. Ivča_K

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 28.12.05 20:42

Opravdu krasne napsany denicek.Take me to uplne dojalo,jelikoz i me to letos postihlo.V kvetnu jsem byla na kyretazi po zamlklem tehotenstvi a ted uz mam v brisku dalsi pokladek.
Preji vsem,aby pro ne byl ten pristi rok uspesnejsi a tohle se stavalo pokud mozno vyjimecne:(

Pa Lucici 27tt

 
justula
Povídálka 31 příspěvků 28.12.05 21:22

VŠEM NYNĚJŠÍM I POTENCIONÁLNÍM MAMINKÁM,
MUSÍM ŘÍCT, ŽE TVŮJ PROJEV MĚ DOSTAL A NEDÁ MI NEŽ REAGOVAT, PROTOŽE JSEM PŘES ROK PATŘILA TAKY MEZI ČEKATELKY…
ALE NEVZDÁVALA JSEM SE…ZAČALA JSEM CVIČIT PODLE PANÍ MOJŽÍŠOVÉ,A HLAVNĚ JSEM MYŠLENKY NA MIMINKO VYPUSTILA, PROTOŽE JSEM MĚLA ZKOUŠKOVÉ OBDOBÍ…
A PAK TO PŘIŠLO…PO ROCE POZITIVNÍ TĚHOTENSKÝ TEST, NAD KTERÝM JSME SI S MANŽELEM ŠTĚSTÍM POPLAKALI.A DNES MÉME 15 MESÍČNÍHO SYNA TOBIÁŠE, JSEM SAMOZŘEJMĚ TOU NEJPYŠNĚJŠÍ MAMINKOU POD SLUNCEM A UŽ SI ANI NEPAMATUJI,ŽE BYLO OBDOBÍ MARNÉHO ČEKÁNÍ…
TAK MI DOVOLTE, ABYCH VÁM VŠEM POPŘÁLA ABY TEN NOVÝ ROK BYL KRÁSNĚJŠÍ A ABY SE VÁM SPLNILA VŠECHNA MIMINKOVSKÁ PŘÁNÍ!!!ZE SRDCE JUSTULA A TOBIÁŠ

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 28.12.05 22:11

Milá Saraai,

nedá mi jinak, než nepřidat se k Tobě s přáním moooc štěstíčka pro Vás snažilky a čekatelky do příštího roku 2006!!! Před pár dny bych ještě patřila mezi snažilky, po 2,5leté snaze otěhotnět jsem 20.12.2005 zjis­tila, že jsem těhotná a to štěstí, tu nepopsanou radost neumím prostě vyjádřit slovy!
Všem vám přeji co nejdřív mimísky ať už v bříšku či náručí!!! A vězte, že na každou z nás čekají, a čekají na tu správnou chvíli!

Radka

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 29.12.05 07:57

Radko, dekuji za prani, ale hlavne, moooc gratuluji k brouckovi v brisku, umim si predstavit, ze to je ten nejkrasnejsi darecek. No, spravne to nacasoval. Tak at si v tvojem brisku pekne vrni.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 29.12.05 07:59

Justulko a Tobiasku, moc dekujeme za prani. A preju Vam do dalsich let hodne lasky, zdravi a spoustu duvodu k slzickam stesti.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 29.12.05 08:07

Lucici, dekuji za prispevek a gratuluju moc a moc k podkladku, co si nosis pod srdcem. Jak koukam na ty tydny, uz to mas za par, a poneses si domu z porodnice vonavy uzlicek. Kdyz tak pocitam, ty jsi musela otehotnet hrozne kratce po revizi. Nechces se s mnou a holkama v nasi diskusi podelit o to tajemstvi, jak na uspech? Urcite bychom te za to vsechny mely silene rady. Stastny Novy rok a zdraveho, krasneho mimiska v naruci.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 29.12.05 08:17

Dekujeme za pranicko, energii a stesti urcite potrebovat budeme. I Vam dvema holky, hodne stesti, zdravi a vseho, co potrebujete k uplne spokojenosti

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 29.12.05 08:19

Pralinko, diky moc, a klidne k nam do diskuse nakukuj a podporuj, to se vzdycky hodi, urcite budeme chtit vsechny vedet, jaky krasny broucinek se ti za par tydnu narodi. Hodne stesti v roce 2006

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 29.12.05 08:21

Mato, dekujeme! Tobe taky hodne stesti zdravi, lasky a splneni nejen toho nejvetsiho prani, ale taky spousty tech malickych. Pozdravuj vsechny holky v Tesitelkach.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 29.12.05 08:22

Ivco, dekujeme za prani, posilame i Tobe a Klarce velikansky novorocni pozdrav.

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 29.12.05 17:13

Ahojky Saraai. Zapnem emimino a čo nevidím :) Nový denníček napísaný mne známou autorkou.

Veľmi pekne si to napísala, od srdca. Máš talent.

Aj ja dúfam, že budúci rok už bude lepší, miminko sa nám všetkým podarí a vydrží tá radosť až do konca.
Uvidíme sa v diskusii.
Pa, Zuzka 25

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 02.01.06 15:44

Zuzi, no uz pekne dlouho jsi nas v diskusi nenavstivila, a ted koukam, ze jsi tu byla zrovna, kdyz ja byla na horach. tak snad se brzy potkame on-line

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 02.01.06 19:13

Saraii, navštevujem kedy sa da :)
Rada by som povedala, že sa polepším, ale chodím neskoro domov, a teraz sa blízko k nám presťahoval manželov brat so ženou, tak sme často u nich a pomáhame :).
On line sa stretneme jedine tak cez víkend, ja v robote nemôžem na net :(.

Zuzka

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 06.01.06 15:02

Saraai, gratuluji, napsala jsi to krasne! Ty jsi ale spisovatelka, ze ses ani nepochlubila.

Mas pravdu, rok 2006 bude pro nas stastnejsi…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama