Nový deníček emamin - díl 4. Já a moji svišti

Rodičovství

Tak jak jsem slíbila, chci Vám popsat jak doma válčíme se dvěma dětma, co jsou od sebe 2 roky.

Když jsme s manžou plánovali miminko, byla jsem v sedmém nebi a představovala jsem si IDEÁL. Jenomže manža byl od začátku toho názoru, že by chtěl, aby děti od sebe byly nanejvíš 2 roky.
Já jsem z toho byla v šoku a tvrdila že tak 3-4 roky jsou lepší. No ale říkala jsem si, že až bude náš první poklad na světě a manžel pozná jaká je to honička, tak změní názor. Dneska můžu od srdce říct, že jsem MÓÓÓÓC ráda, že nezměnil.

Sice ještě když jsem byla s Vítkem ( pracovní jméno bylo"svištík" ) těhu, tak jsem si nedokázala představit, jak to všechno zvládneme. Když to vemu od plínek, přes spaní, kočárek a nevím co ještě. Jenomže vysvětlení přišlo až v porodnici.Ješ­tě, že.

Ondrášk byl celý těhu kouzelnej, pořád mi hladil bříško a dával pusinku miminku. Říkal jak se strašně těší na miminko, jak bude pomáhat a nevím už co ještě . Jen já měla strach, jak to bude. Představovala jsem si, jak Ondra bude na miminko zlej, nebude mít rád ani mimi, ani mami, bude prostě ve všem stávkovat. Jak já se v tom rozumným 2letým klučíkovi mýlila. Od začátku byl prostě brácha s velkým B.

Bylo to zrovna na čarodějnice, když jsme byli odjetí na chatě. Vychutnavali jsme si, že zahajujeme sezonu spaní na chatě . Užívali jsme si to všichni. Věděli jsme že se miminko blíží. Když jsem šla po půlnoci spát, přitulila jsem se k Ondráškovi a vychutnávala si klid. Usnula jsem sama jako miminko. No a po hodině spánku mi praskla voda a už to šlo. Ráno před sedmou hodinou tady byl Vítek.A vše začalo.

Když Ondra s tatínkem přijeli odpoledne do porodnice, brečela jsem jako alík. Ondra hned začal pusinkovat bráchu, povídal jak ho má rád.........No v porodnici jsem si sice hezky odpočala, ale zároveň se mi moc stýskalo po tom mojem rošťákovi. Když si pro nás s bráchou s tatínkem přijeli, nespustil z bráchy oči. Občas byl až moc starostlivej.Po­máhal mi jako 5letej kluk. Odnášel plínky, mazal pupík, a když Vítek spinkal chodil skoro po špičkách. Jenomže nic netrvá věčně, a Ondra začal občas i zlobit. Dalo se to zvládnout, on jen prostě vyžadoval větší pozornost, protože se doma vše točilo kolem miminka. Naštěstí v tu dobu Ondrášek prospinkal celou noc bez probuzení a byl i bez
plínky, takže o starost míň. Jako mávnutí proutkem se naráz naučil chodit hezky za ruku, nebo se držel kočárku. To jsem si týden před porodem nedovedla představit.Takže procházky úplně v pohodě. Doma vůbec nežárlil a bráchu měl rád snad víc než mě. No prostě idilka. Bylo i fajn že Vítek na rozdíl od Ondry byl i hodnější miminko. Usnul kam se ho položilo a brečel jen minimálně. I já si připadala že je všechno až moc v pohodě.
Podezřele.

Do půl roku jsem jenom kojila, a když jsem začala s přikrmama, najednou už nebylo tolik času. Vaření sice času nezabralo, ale to hádě nakrmit trvalo snad půl hodiny. V tu dobu začal u nás doma šrumec.Najednou bylo času míň a míň. Vítek začal špatně spát a já byla zbytečně nervozní, což se odrazilo na obou dětech. No ale po chvilce jsem se naučila zvládat i to. Zkrátka jsem se celý těhu připravovala na to, jak to bude vše katastrofální, a pak byla ráda že tomu tak není. I když výpadků bylo taky dost.

Teď bude brzo Vítkovi už 9 měsíců, a já jsem nadšená že máme kluky takhle po sobě . Vítek si doleze za Ondrou do pokojíčku, ten mu dá hračky a vydrží si s ním hrát i 2hodiny. Už se těším až bude jaro a vyrazíme na písek. Kluci si spolu už teď pěkně vyhrají. A věřím tomu že bude ještě líp. Dneska jsem moc ráda že manžel chtěl děti od sebe 2 roky. Kdyby bylo na mě , teď bych si troufla je mít po sobě i rok a půl. Sice vím že
každý dítko je jiný, ale já asi měla prostě štěstí.
Závěrem chci říct, že jsem ta nejšťastnější maminka pěkných roštáků. Každý sourozenci se dají zvládnout, ať jsou od sebe rok, dva nebo pět. Výpadky jsou sice taky běžný, ale to
hezčí převládá. Krásný pohled je večer když se jdu podívat jak spinkají. Andílci. Moc bych vám všem přála aby na sebe sourozenci byly tak hodní jako je to zatím u nás. Snad jim to
vydrží.

Jinak přikládám ještě náš aktuální seznam a jestli se chce nějaká maminka nebo čekatelka přidat, rádi ji přivítáme.
ahoj Ilča, Ondrísek 2r 9m. , Vítek 8,5m.

Anďílek - Nicolka rok ( Jana)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Gabka - Stázinka 9.11.2005,(31)
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Adámek 4roky 3měs., Eriček -1rok, Jihlava, 30
Ivca_K - Klára Samira -29.5.05, Praha, 32
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín(Jitka 30)
Kacula -Verča 10měs.
KajaF -Anička Františka 24.10.2003, Matěj Filip 3.10.2005, Praha(Karolína 25)
Maty01- Jakub 19měs.,31tt, Brno,(Martina-25)
Maya - Adélka 27.3.2005, Praha,28
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Salecka -Vojtíšek-10měs., Brno,(Míša)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva-23)
Violet - Matýsek -1rok, Most

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 23.01.06 07:55

Ahoj Ilčo a ostatní maminy!

Tak tu máme další super deníček. Předně bych chtěla Ilči pogratulovat k hodným dětem. Já jsem taky vždy chtěla mít děti od sebe tak ty dva roky. Věkový rozdíl mezi mnou a mou sestrou je pět let, takže vím, o čem mluvím. Máme se moc rády.........­..........po tom, co spolu nebydlíme :)) Můj manžel je o jeden rok mladší než jeho bratr a prý to bylo super. Já si ale děti, ikdyž bych chtěla, tak blízko věkově k sobě dovolit nemůžu. Studuji dva ročníky vysoké najednou, už teď mám málo času a nevím, jak bych to zvládla s dvěma dětmi. Naproti tomu moje kamarádka ze školy má 18 měs. starého chlapečka a teď je v pátém měs. těh. Nejdříve z toho byla hotová, ale teď to bere pozitivně. Obdivuju ji, ale já bych si na to netroufla.Kdyby nebylo té školy - nerozmýšlela bych se!!!

Ilčo, to víš, že jim to vydrží. Jsou to přeci super boys, ne?

Já se teď jdu věnovat mému „koťátku“, které už ke mně vleče knížku o krtkovi. Čteme to pořád dokola. Asi jí ušiju taky ty kalhotky. S kapsami!

Andílek+Niki

 
Iriss
Kecalka 300 příspěvků 23.01.06 07:59

Ahoj Ilčo,
moc krásně jsi to vylíčila, připadá mi to stejné jako u nás, jenom s tím rozdílem, že naši kluci jsou od sebe 3roky, taky jsou hned od počátku nerozlučná dvojka, žádné praní atd..je to fakt nádhera je sledovat jak si spolu hrají. Taky jsem zažila několik „výpadků“, ale u mě je to asi spíš problém, že mi trvá si zvykat na změny, potom už je to zase fajn, no a přesně si vzpomínám na to období příkrmů, kdy mi přišlo, že je najednou strašně málo časo, že se všechno točí hlavně kolem jídla…už to, ale vnímám zase jinak…
Vzpoměla jsem si taky například, když nějaká cizí paní testovala staršího, kdy se ho ptala: „Tak co, nepůjčil by jsi mi domů to miminko, stejně pořád brečí a kaká, ne?“
a syn na to: " Ale s ním je strašně práce, to bych vám neradil a navíc já bych bráchu nevyměnil, mám ho rád, i když někdy trochu mamku zlobí, víte?" Paní spadla brada, nečekala titiž tak fundovanou odpověď od 3,5letého dítěte......
Takže díky za krásně napsaný deníček, a ať ti kluci dělají jen radost! Jo, ještě mám jeden dotázek jak jste na tom s maroděním? My jsme toho měli docela dost, sice nic vážného, ale jedna rýma za druhou, kašel , teď máme asi nec. 2měsíce klid, takže čekám, kdy to přijde. Dokud se totiž nenarodil maldší Adámek , tak jsme skoro vůbec nemarodili, teď si to všechno předávají a je pořád něco, no bodejť když se pořád taky pusinkují!!!!!
Irena (Adámek 1rok, Eriček 4r+3měs)

 
Missorka  23.01.06 08:10

Holky,

nestálo by za to se domluvit a vydávat jeden deníček týdně?

Peta (admin)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.01.06 08:15

Ahojky. To Ondras taky brani brachu uplne vsude. Kdyz ho nekdo zkusi, jestli mu puci miminko, zacne kricet neeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­e. Jeste jsem si vzpomela, ze asi 14 dni po tom, co nas pustili z porodnice, tak kazdymu venku pri prochazce rikal " mame Vitka" az mi bylo trapne, plno lidi se chtelo hned zastavit, des.
No a jinak s marodenim to je asi vsude stejny. Ondra mel o vanocich jen nejakou virozku- kasel a ryma, ale za tyden to od nej chytl Vitek, a to byl des. Mel hroznej zanet prudusek, antibiotika, dvoje leky na kasel, kapky do nosu a po 3 hodinach inhalaci ventolinu. 2 dny mi vsechno zvracel, hruza. Doktor nam dal jeste 1 den na to, aby leky prijmul, jinak hrozil spitalem.Jak ja trnula…Nastesti uz vecer pak leky vzal a rano taky. Za 2 dny se to pak zacalo lepsit, jeste ze. Ale jinak to bylo hrozny. No myslim si ze kdyz je nemocnej jeden, tak druhej to musi taky chytnout, automaticky. Tomu se nezabrani. Cetla jsem ze pri kejchnuti leti bacil do 6 metru. No a jak tomu zabranit ve 2+1, no to se neda.
tak ahojky

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.01.06 08:17

Urcite Missorko, to je jenom prvni zapal aktivity. Ono to brzo prejde. Tak se na nas zatim nezlob, polepsime se.

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 23.01.06 08:17

Ahoj holky!!

Tak tu máme další vydařený deníček. Ilča máš to hodné sviště!!! říká se pohodový rodiče = klidné děti. U vás to platí, ne? Z tvého deníčku cítím vyrovnanost, pohodu a spokojenost! Píšeš, že bys zvládla i menší rozestup, manžel chce do roku a půl, oni jsou z bráchama o 3 roky a nic moc, ze starším si rozumí až co jsou dospělí a z mladším zatím vůbec :-((( Což se mu nedivím, stálese chová nezodpovědně a hodně sobecky… A manžel je lidumil :-))) Tak uvidíme, jak to vyjde… Any bude 5měsíců, v létě se chceme stěhovat, tak zase zvažuji zda být těhotná, abych něco stihla. Necháme tomu volný průběh :-))

Andílku máš můj obdiv, že zvládáš dvě vysoké školy!!, máš denní nebo dálkové studium? Manžel je denně dopoledne ve škole a odpoledne pracuje, já mu občas (čím dál častěji) zpracovávám papíry. účetnictví… a mám toho dost, a to musím min. 3× denně ven s pesanem, aby se vylítal. Někdy už mívám výčitky, že se Any nevěnuji, jak by si zasloužila..

U nás je -22°C, pes by chtěl ven a s Any nepojedu do takového mrazu, ani neslibují moc velké oteplení. Jestli teplota nevystopí alespon na -10°C, tak má pes smůlu (chudák-je to půlroční štěně)ven se nepujde. To bude zas vyvádět:-(((

Zdraví při mrazivém pondělním dni Jitka a Any

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 23.01.06 08:20

Než s Any v náručí napíšu kometář, tady toho přibude!!!! Pisatelky jste slušný!

Jitka

 
Missorka  23.01.06 08:41

Já se přece nezlobím, jen ze zkušenosti vím, že za půl roku se vám bude každý díl deníčku hodit ;-)

P.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.01.06 08:45

dneska se u nas vstavalo v 5.30 DES A HRUZA
No a jak tak koukam, na teplomeru mame porad -23 a tak budem zavreni doma. To je jeste horsi. Vetsinou jsme dopoledne chodili na kopec alespon na hodinku. Ondra se vyblbnul( no obcas i ja) a Vitas chvilku schrupl.Ted je doma klid, tatka spi po nocni, Vitek ma plnou pusu kukuricnych krupek a Ondra kouka na pohadku.Snad ten klidek jeste chvilku vydrzi.

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 23.01.06 09:54

ikaika když Any vstana v 5:30, tak si říkám jak¨dlouho spinkala. Dnes Ovšem ne :-((( 4:45 ani po nakojení neusla… Ve vnitř spí tak max. 45min. Žasnu co se dá zvládat jedou rukou :-)) At i ten klidek vydrží co nejdéle!!!

Jitka

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.01.06 10:10

takze taky spanek nic moc. To u nas byl takovej i Ondra. Ten bezne vstaval taky tak v 5. No ted uz obcas vydrzi i do 6.30. Jeste ze spi celou noc a kdyz ma Vitek brecici vypadek, tak s Ondrou to ani nehne. Jenomze ja kdyz s nima tak brzo vstanu, tak proste nefunguju. Jak ja rada vzpminam na ten vek kolem 16. To me mamka budila kolikrat na obed, a ja byla schopna po obede jit zase spat. No jak se rika, ted se vyspime asi az v hrobe.
Uz se ale tesim na 11.2. to jdeme na ples, a zlaticka pujdou kke tchyni a pujdem si pro ne dokonce az v poledne a jeste ke vsemu jsem se nadrzo pozvala na obed. To bude pohoda. Tatka bude vstavat v 8 rano, protroze chodi na fotbalek s kamosama a ja budu sama doma. Pohadka. Jenomze uz trnu, protoze jak se znam, tak od 7 hodin nebudu moct spat.

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 23.01.06 10:36

Ikaiko, my jdeme taky na ples! Už se moc těším, ale mám hrůzu, co si vezmu na sebe. Jinak Nicolka taky vstávala běžně v 5.30, ale po tom roce se to uklidnilo a už 14 dní vstává kolem šesté. Plus pro rodiče! Ale taky se jí posunula doba spánku. Chodila vždy v 7, ale teď vydrží až do 20,30 klidně. To mi ale trochu vadí, protože já po té 7. měla čas na jiné věci, to teď chybí. Teď místo toho čtu toho krtka a zajíčka Ušáčka.
Jituško Jedulko, díky za slova chvály, jsi jedna z mála! Většinou si lidé klepou na čelo. To asi dělá to malé městečko…
Měly bychom se ještě domluvit na tom deníčku, že? Mě nevadí ani jednou ani dvakrát týdně. A pořadí může být klidně podle abecedy (ale ne kvůli tomu, že jsem v ní první).
Andílek + Niki

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 23.01.06 10:40

Jitko, ještě jsem ti zapomněla odpovědět, že studuju dálkově ty dva ročníky. Prezenčně bych to nezvládla. A bez pomoci manžela a dědy taky ne. Děda (tchán) hlídá! Ze začátku jsem měla strašné nervy, vozili mi ji na kojení, ale co už papá ty „blivajzky“, tak je to v pohodě.
Andílek+Niki

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 23.01.06 10:52

Ahoj holky,

skoro nestíhám, jak jste pilné pisatelky :-)
Ikaika - asi jde fakt hlavně o to, abyste byli všichni celkově v pohodě a klidu, což asi jste, taky to na mě z tvého příspěvku dýchá :-) Má kamarádka má neplánovaně kluky od sebe 14měsíců - to je myslím případ Missorky, ne?:-) a vzhledem k tomu, že chtějí s manželem ještě alespoň jedno dítko, myšlenku „skoro dvojčat“ přijali rychle a s potěšením… Samozřejmě jsem byla svědkem několika „krizovek“, ale ty mám za sebou i já a to mám jen jednoho ďáblíka. Mladšímu je za pár dní rok a už mají pohodu - děti si taky vyhrají a vyblbnou, jídlo už se zvládá v normálních časových intervalech a rodiče přemýšlejí, kdy pořídit sourozence :-)

My ještě nejsme rozhodnutí, jaký věkový odstup by se nám líbil nejvíc, takže to asi necháme osudu :-))

Přeji vám všem krásný den - taky jsme zavření doma a ať už máme lepší počasí!

Denisa s Matýskem 1rok

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 23.01.06 10:54

Ahoj holky!!

Ivča a Andílku! My chceme taky na ples, ale až 10.3. náš školní zahradnický (z vysoké), jenže já bych chtěla v tu dobu ještě plně kojit. Tak jsem poprosila moji mamku, zda by nehlídala (u nich), půl osmé bych nakojila a uspala, autem to bude do Hodonína asi 45min a o půl noci či ve 2 zpět. Any se (zatím) budí na první noční kojení mezi půl nocí a tu druhou.
Mance nechám odstříkané mléko raději :-)) Já už se těším už jsme loni na žádném plese nebyli a tady je vždy spousta spolužáků.

Andílku co studuješ??? Jsem ženská zvědavá :-)))) To jsem ráda, že nejenom naše holka vztává tak brzo, švagrova uloží děti (4 a 2 roky) v osm a ráno v osm je nemůže dostat z postele, aby stihli školku. Any je asi raní ptáče po mě :-))) Já v létě vztávám i ve 4 se sluníčkem :-)) Ale potřebuji po ránu pomalý rozjezd, v klidu snídaně … To rychlé fungování po ránu s Any mi moc nevyhovuje..
Jitka a konečně spící Any

PS: Jak dlouho vám spali dítka přes den v půl roce??? Any by nejraděj vůbec :-(((

 
maya
Kecalka 224 příspěvků 23.01.06 10:58

Ahoj Ilčo,
krásný deníček, snad se nám taky podaří mít děti kousek od sebe. Mám bráchu o 2 roky mladšího a rozuměli jsme si vždycky, tak bych to chtěla dopřát i svým dětem.
Andílku klobouk dolů před dvěma VŠ najednou, jak to zvládáš? holky závidím vám ty plesy, manža jest netanečník, tančil se mnou jednou v prapočátcích našeho vztahu, kdy byl zřejmě zaslepen láskou a nevěděl úplně, co dělá :-).
Přeju vám pomoc s dětmi, já mám tchýni hodinu cesty autem od nás (a ne úplně skvělý vztah s ní),moje mamka sice bydlí kousek, ale je nehlídací, tak je to na mně a manžovi, no zatím to zvládáme, jedno dítě a jeden pes, to je maximum co zmáknu :-)
mějte se bájo a nezmrzněte.
 maya

 
KajaF
Stálice 66 příspěvků 23.01.06 11:32

Ahoj holky.

Ilčo super deníček :o). Aspoň vidím, jakej mě čeká ráj. Malej je zatim moc malej, ale už teď ségru zbožňuje. A ona jeho.
Napřed hladila pupík, v porodnici k němu chtěla do postýlky, taky každýmu hrdě hlásí že to je její „báša“… S tchyní se dokonce porvala o kočár, protože to je její brácha a mámy kočár, až tchyně uraženě odešla domů ;o).
Jinak já z toho měla takovej strach, Anička byla nespaveček, do jejích 3 měsíců jsem nebyla schopná se přes den převlíct z noční košile do normálního oblečení, spala s náma v posteli, v noci se budila 5× na kojení ještě po roce, od 10 měsícú nespala vůbec přes den… Říkala jsem si, jak to zvládnu. Strachy jsem jí v 18 měsících v jeden večer odstavila a přestěhovala do jejího pokojíku, aby pak nežárlila na mimi (naštěstí se nemusel rušit kočár, protože tou dobou už jsme stejně nepoužívali ani golfy).
No a je to naštěstí skvělý, Matěj narozdíl od Ani skoro nepláče, spí celou noc, víc se směje a je celkově takovej pohodovější. Tak doufám, že nám pohodička vydrží, protože, namlsaný, už plánujeme třetího cvrčka ;o), aby byl nejdýl 3 roky po Matějovi (původně jsme říkali, že o dalším začnem přemýšlet až tak za 5-6 let…).

 
andela  23.01.06 11:52

Ahojky všichni,

Ilčo, to máš teda doma parádní. Já mám za sebou teprv týden mateřství, ale zvládáme dobře. Jen kdyby mu ten cumel pořád z pusiny nepadal :-)).Taky bych chtěla za ty dva tři roky ještě jednoho sviště. Nejlépe holčinu :-)). Ale kdo ví co bude za dva roky. :-))
Přeju pěkný mrazivý den ( už aby bylo tepleji, já chci taky ven)
Andělka a Jaroušek 12 dní

 
Kacula
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 23.01.06 12:03

Ahojky všem,
tak já mám Verunku 10ti měsíční a pomalu začínáme pracovat na sourozenci…Mám teorii, že dokud je hodná, tak bych ráda otěhotněla…Takže při troše štěstí to zmákneme taky do dvou let od Verči. Jsem ráda, že to může takhle hezky fungovat…Takže jste mi dodaly sil do těhotnění, tak snad to vyjde.
Zatim páčko…Kačula

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 23.01.06 12:45

Jituš, promiň, já vůbec nestíhám! Tak odpovídám až teď. Studuju pedagogiku a správní činnost na UP Palackého. Ale je tu velký omyl!!! Já nestuduju 2 různé školy, ale jednu. Mám dohromady 2. a 3. ročník, aby to bylo rychlejší. Teda mělo by být pokud mě příští pátek nevyrazí od zkoušky. Ale vidím to docela dobře. Zatím.A ty máš vystudovanou vysokou zahradnickou, jestli to dobře čtu? Kde je taková škola? Proč jsem tam nešla taky?! Já jsem zahradnice tělem i duší!
Já teď nevím, kdo se ptal kolik toho naspí půlroční dítě přes den. Tak naše Nicol naspala 2krát asi 20 minut. Chodila spát v 19:00 a vstávala po té páté, někdy čtvrté. Ale jak jsem psala výše, teď je u nás změna.
Kačulko, milujte se a množte se!
Teď jdu chvíli pošilhat po icq. Odpoledne mě čeká velký nákup přesnídávek, kapek pro děti na rýmu a tak. Mimi ale nechám doma, u nás je ŠÍLENÝ vítr a zima, že mrzne dech.
Andílek+NIKI

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 23.01.06 12:56

Mayo - nezoufej. Příští rok určitě půjdete a pořádně si to užijete a protančíte boty až na tu podrážku. Ještě ráda budeš vzpomínat, jak jste mohli zůstat doma. Sami. Tak nějak jsem si to říkala já minulou sezónu. To jsme taky nikam nemohli.
Andílek+Niki

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 23.01.06 13:02

Ahoj holky, Ilčo - krásný deníček. Ovšem myslím, že Missorka má pravdu, měly bychom trošku brzdit, já vím, je to teď první zápal, ale za chvíli to pomine :-).
Jinak jsem se dostala až teď, ráno jsem vyrazila na gyndu, ujela jsem autem dva kilometry a začala jsem vařit. No - prasklý těsnění pod hlavou, opravář už na tom dělá. Štefan zůstal dneska doma, že ohlídá Kláru, protože jsem měla v plánu ještě nějaký zařizovaní. Tak teď rozmrzám doma,protože jsem od pumpy šla ty dva kiláky pěšky v týhle zimě, kozačky na kramfleku, čepici jsem samo neměla, prostě za dámu. A to jsem šla mezi polema, kolem mě svištěly auta, no děs běs. Ivča

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 23.01.06 13:04

Andílku - to nevadí, že neodpovídáš hned, já se koukám na net, když Any usne a než vyrazíme ven (což dneska nehrozí, stále -15°C a vítr) a když se vrátíme z vycházky a Any dospává. Jinak zahradnická fakulta patří pod MZLU v Brně, my měli první dva ročníky v Brně a další 3 v Lednici na Moravě. Byli a jsme fajn parta, máme každoroční slezinu u kamaráda na chalupě v Orlických. Letos už jsme tam jeli i s Any.
Takže ty jsi od Olomouce, babička bydlela ve Štěpánově a ted tam máme jen dům a rodinu od Tátového bráchy, nejvíce se asi vídám z bratrancem, který bydlí u přítelkyně v Olomouci. Že pozdravuji na Hané!!!

kačula- my se k vám na konci března přidáme, zatím to stále převládá manželův názor, že to zvládnem i ze stěhováním :-))) Držím palce, aby se vám zadařilo!

Maya ze začátku jsem si myslela, že to se psem - čerstvým štěnětem nebudu stíhat. Našla jsem si řežim a ted mi vadí jen ty mrazi :-(( Nelze jít ven a trpíme všicni tři… Moji rodiče jsou 300km na Moravě u UH, tchýně v Praze 100km (ale jí bych zatím Any nesvěřila ani na minutu) a tchán je v Ostravě, tak taky nemám hlídání, ale už jsem naučila, všude brát Any i Fida (pes) sebou, kam nesmí, nechodíme. Zatím jsem vždy přesvědčila manžela, že si vzal volno.

Jitka a spící Any

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 23.01.06 13:11

**Ivčo **- to to nezávidím, v tomto mrazu šlapat pěšky!! Dej se grog a zalez pod peřinu! At nenastidneš :-)) Manžel ráno auto nenastartoval :-)))) Jel vlakem. Naše auto (škoda 130) má už od jara naprasklou hlavu, stále se čeká až klekne úplně a vymění se hlava, na nové auto zatím není (v plánu za 2 roky - snad!!!!!),netopí a špatně brzdí. Ted v zimě s ním mám strach jezdit. Jezdím jen když musím :-((

Jitka****

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.01.06 13:42

Tak devcata, aby jste si nemysleli ze je vse jen pohoda, prave jsem uklizela vodovky z podlahy, krasne vsude rozmazany. Dokonce mi Ondra povidal ze je Vitek fesak. Kdyz jsem se podivala poradne bylo mi to jasny. Hezky modra barvica na jedny tvari a cervena na druhy. No ale Vitek se tomu strasne smal. Asi ho lechtal stetec. No a tesila jsem se jak necham deti doma tatkovi a vyrazim kouknout do mesta co je kde novyho, ha ha. Manzovi prave volali z prace, a tak si to odsupal do prace. Jde na odpoledni i nocni. Takze prijde zitra rano, pujde spat, a az v 1hod. vstane, tak s nim nebude moc rec. Ted tady taky Vitek vriska, nejak se mu nedari usnout. No ale nastesti to snad pujde.

JEDULE- ten ples si samo ze uziju, taky si ho uzij. Hlavne odstrikej hodne mlika, jak to tak chodi, tak i spavi deti se budi mnohem casteji. Jako by tusili ze si chce maminka trochu orazit. Jednou mi mamka taky volala ze uz nevi co s Ondrou, ze je vse snezeno. No a to bylo neco po pulnoci, a pritom to melo vydrzet alespon do peti. No proste zlaticka.

MAYO- No manzel ani ja taky ne plesy moc nejsme. No spis na ty tance. Na dechovku neumime tancovat ani jeden, ale pobavit se tam dokazeme az moc. Nastesti je tam jeste i diskoteka a cimbalovka. No a ty dechovky taky docela dost stridaji tak trochu s modernou. Po tom plesu jsem vzdycky tak paradne odreagovana. Ale asi jeste vic pusobi jen ten pocit, ze jsem bez deti.

No jinak se tady holky rozepiste a treba nadhodte nejaky zajimavy tema.
 ahojky

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 23.01.06 14:02

Ivčo - já jezdím od soboty s autem s fungl novým těsněním pod hlavou:-)) Koukám, že tyhle mrazy nedělají dobře ani našim motorovým mazlíkům :-((
Lituju tě za tu 2km nedobrovolnou prochajdu - já právě byla vynést odpadky a stačilo mi…

 
Kacula
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 23.01.06 15:57

Ahojky všem......přijala jsem pozvání mé kamarádky do jejich deníčku, tudíž se vám přiznávám k záletnictví…Vzhle­dem k tomu, že tam už někoho znám, budu se muset zorientovat i v ostatních a jistě chápete, že stíhat dva deníčky je těžké a pro mě stazší se orientovat někde, kde na to nebudu sama…takže se na mě kvůli tomu nezlobte, určitě sem budu občas nakukovat, ale prosím dejte mě v seznámku např. jako hosta, abych se vám nemotala..Díky a mějte se zatím krásně…

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.01.06 16:00

to se neda nic delat. Dam te nakonec jako hosta. Preju ti v jinem denicku dobrej pokec. Tady to asi az moc na dobrej rozjezd nevypada, uvidime. Obcas dej o sobe vedet jak se mate. ahoj

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.01.06 16:03

Anďílek - Nicolka rok ( Jana)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Gabka - Stázinka 9.11.2005,(31)
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Adámek 4roky 3měs., Eriček -1rok, Jihlava, 30
Ivca_K - Klára Samira -29.5.05, Praha, 32
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín(Jitka 30)
KajaF -Anička Františka 24.10.2003, Matěj Filip 3.10.2005, Praha(Karolína 25)
Maty01- Jakub 19měs.,31tt, Brno,(Martina-25)
Maya - Adélka 27.3.2005, Praha,28
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Salecka -Vojtíšek-10měs., Brno,(Míša)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva-23)
Violet - Matýsek -1rok, Most

Kačula - Verča 10 m. HOST DENÍČKU
"

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 23.01.06 16:56

Ahoj holky!

ikaka on je rozjezd dost těžky, v ostatnních deníčcích začínali jako natěšené těhule sbírající spoustu zajímavostí, konfrontací, mají stejně staré prcky a porovnavají :-))) Naskočit do rozjeté skupiny je těžké a záleží na nich, zda ti dají možnost je poznat. kacka má štěstí, že ji pozvala kamarádka, má tam zastánce. Moc ji to přeju, aby se ujala.

My se tu moc neznáme, v první fázi si myslím, že by možná pomohlo kdyby každá napsala něco o sobě a rodině, at se líp poznáme. Jestli těněco napadá tak sem s tím!!

Zatím pa - jdu rychle umýt tu horu nádobí :-))

Jitka a Any

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 23.01.06 17:26

Ahojky holky,tak jsem se k tomu dostala až teď.U mně je tento deníček teď celkem aktuální,protože se mi zdálo,že už mi asi 14 dní není nijak zvlášť a moc mi nechutná jíst a jsem pořád unavená… no a tak když už mi i taťka řekl ať si udělám těhu test,tak jsem si ho koupila a zrovna teď u psaní komentáře ho sleduji.No a tak vám můžu říct,že si vůbec nedovedu představit,jak bych zvládala děti 1,5 roku od sebe.A tak když první test byl po 5minutách s jednou čárkou tak jsem si oddechla.Musím ještě podotknout,že beru HA cerazette.No a za další půl hodiny jsem se na test ještě jednou podívala a krve by se ve mně nedořezal,byla tam ještě jedna úplně miniaturní a světlulinká čárečečka.To byl šok,ale zavolala jsem své dr,která mi řekla s úsměvem na tváři,že by Vojtíšek měl sestřičku,ale poté mně uklidnila,že ten výsledek se opravdu odečítá do 5minut.Ale i přesto jsem si početla na diskuzi „těhotná“ jak tam holky měli úplně stejnej výsledek jako já a byly těhu.tak jsem si koupila ještě jeden a že to teda zkusím,protože přiznám se,že bych hodně zvažovala,pořídit vojtovi sourozence,top mu přeci nemůžu udělat…proto beru prášky…A ten mi teď odpočívá na stole a je...........­...negativní.Tak a ještě zkontroluji po půl hodince.......a je jedna čárka,jsem ráda,ani nevíte jak.mějte se.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.01.06 18:35

ahoj holky tak nejak nestiham.
nejprve ke tretimu dilu:ahojky ivco fakt dobry denicek,ja nevim ale neodsuzuju to kdyz chce dite lesbicka.jinak fakt u nas neni mozne umele oplodneni kdyz nemas partnera no to je t eda des.ale myslim ze nekdo to resi tak ze ma nejakeho dobreho kamarada ktery se zaruci ze je partner a pek by dal ty spermie,no to je vlstne blbost co protoze on by vlastne to dite chtel taky,hm,tak to je asi fakt bezvychodna situace???no jeste ze mam naseho maleho,toto bych asi nechtela resit.

jinak koculo nenechavejte to na me s toim denickem,vymyslete newco a priste kdo napise denicek at tam to tam da i s novym nazvem a je to.

 
maya
Kecalka 224 příspěvků 23.01.06 19:15

Jito, tak to jsme na tom podobne s prckem a se psem, diky za utechu :-), ono tomu nasemu chlupatci uz je 14, neslysi (nebo to aspon velmi uspesne hraje), nic moc nevidi a uz moc daleko nedojde, takze diky nemu porad s prckem chodime tu samou trasu, uz tam mam vyjezdeny koleje. Ma pes stesti ze ho mam tak rada, ale obcas si rikam kdyby to slo ho omladit o par let, to by bylo fajn :-)
 maya

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 23.01.06 19:20

Ahojte holky,

taky jsem z toho deníčku taková trochu rozpačitá… A dle mého to bude asi tím, že jsme tak nějak nenašly nějaké společné téma (což je v ostatních od začátku). Tak bychom se nad tím mohly trochu zamyslet… co vy na to?

S tím představením je to určitě dobrý nápad, taky jsem to chtěla navrhnout… takže - jdeme do toho?

Co se týká názvu deníčku, tak Růzňata zní dobře :-)

Říkala jsem si, že bych třeba mohla časem udělat třeba naše společné webovky, daly bychom tam nějaké fotky nás a našich drobků a možná by to pomohlo v orientaci… co myslíte?

**Tak se, prosím, vyjádřete, ju? **

Peťula****

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 23.01.06 19:24

Ahojky maya ,

s tím pejskem Tě naprosto chápu, taky jsme měli pejska 14let a poslední roky už jsme byli pod jeho nadvládou :-) O zrak přišel postupně, takže tu svou trasu zvládal excelentně i když pak už skoro neviděl… Že přišel o sluch - tak to se domnívám, že taky předstíral :-))))

Peťula

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.01.06 19:36

taky tak nejak premejslim nad spolecnym tematem. Asi to bude slozity, prece jen jsme tady ty „Ruznata“. Nejak si nevim rady jak na to. Az zacne nekdo to predstavovani, tak se pak rada pridam, ale zatim jak pisu, nemam predstavu jak na to.
Jinak svisti uz spi, tak mam chvilku klidek. Pak musim doma poklidit tu spoust. Byla tady segra se 2 holkama, tak si asi vsechny dovedete predstavit jak to tady vypada.

 
andela  23.01.06 20:00

Ahojky všichníí,

tak já tedy začnu s tím představováním.
Jmenuji se Lenka, jinak zkratkou příjmení pro všechny už spousty let Andělka. Je mi 24 let, bydlím s přítelem (Jarda 30) v děčíně, v baráčku s jeho rodiči. Jsme spolu dva roky a máme čerstvě narozeného syna Jaroslava, zlatíčko naše. Jsem tvor společenský a strááášně ukecaný, někdy k nezastavení :-)). Pracovala jsem v obchodě na informacích, takže jsem byla vykecaná až až. to teď moc nejde :-)). Ještě nějaké zájmy, že? No … asi od všeho trochu, a hlavně podle nálady a taky času. A ten jsem neměla ani během těhotenství a teď taky moc ne :-)). Ještě něco? Školu mám střední strojírenskou s maturitou … na dvě věci :-)) ale mít možnost, tak jdu klidně k soustruhu … strojárna mě bavila.A rodina? Já mám 3 sestry, dvě starší vdané každá po třech dětech, ta mladší studuje..... uf, všechno? Sńad jo :-))
Jinak si myslím, že společné téma se najde i když se neznáme. S těmi stránkami kde by byli naše fota apod. to je prýma nápad.
Hezký zbytek večera. jdu to tu poklidit ať mám zítra zase „klid“.
Andělka a Jaroušek

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 23.01.06 21:05

Ahoj holky!!

Petulo pro slopečné webovky s fotečkama - jsem pro!!! Pokud si to vezmešna starost, já jsem schopna tak napsat deníček :-))) Já bych byla taky pro RŮZŇATA.

Maya to už máte stařečka, jak se jmenuje a jaké plemeno??? To naše střeštěné štěne nemůže být ani chvíli v klidu a dnes vyvádí o 106, jelikož mrzne až praští, nebyla vycházka :-((( Ted v zimě máme jen několik tras, koleje od kočárku nán vyjeté taky. My máme německého ovčáka (není čistokrevný, je trošku z belgickým ovčákem 1/8 krve max) manžel chtěl jedině toto plemeno. Dostal jméno Fido, po našem dobrém kamarádovi (souhlasil s tím), ikdyž už jsem slyšela názor, že pro psa je to nedůstojné jméno :-((( Ale dětem se to snad bude dobře říkat :-))

Andělko já myslela, že to máš křestní jméno Anděla! kamarádi měli pro holku jméno Běla, Doubravka a Anděla (a mají dva kluky -Jakuba a Václava :-)))) ) Snad do třetice? Vy jste 4 holky, to je super. Manžela pořád škádlím, že budeme mít 4 holky!! My byly jen tři cácorky.

Jelikož se dere manžel na PC (pracovně) tak „životopis“ napíšu zítra.

Jitka a Any 5měs bez 4dnů

 
Kacula
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 23.01.06 21:29

Ahojky, jen jako HOST vám chci říct, že fotky můžete mít i tady na emiminu…a můžete na ně koukat všechny a přidávat taky všechny…Takže zvažte!!
jak jsem psala, občas na vás nakouknu…takže přeju at se vám to hezky rozjede…
pa Kačula

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.01.06 21:30

no salecko ja jsem si poraqd kupovala testy jestli uzz anhodou nejsem v tonm a na zactku mi to ukazalo taky takhle slabou carku-teda tu druhou a pak za tri dny uz byly obe videt dobre :-)tak uvidis.ja ted neberu uz zadne prasky delalo to neplechu.tak uvidime kdy to prijde u nas to druhe,ale manzel rika ze ted nesmim kvuli dovolene v lete:-)

jinak holky uz tady dve hodiny ctu vzkazy a nejak se nevyznam.a nestiham odpovidat

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 23.01.06 21:31

Hezký večer holky, který mám jen sama pro sebe, jelikož můj přítel Luky (27let) ještě není doma-pracuje a náš synátor už hodinu a půl spinká.
Tak - mně je 24, jsem z Mostu a s Lukym jsme čerstvě 4roky. Bydlíme ve vlastním bytě 2+1, ale poohlížíme se po větším, nejspíš 1+4. Mám o 7let mladší sestru, takže společnou cestu k sobě jsme si ještě pořádně nenašly :-(, vzhledem k našim zájmům a tomu, že v Mostě jsem kvůli Lukymu, poznali jsme se v Chomutově, odkud původně jsem a kde je i zbytek mé rodiny, včetně ségry. Úspěšně jsem dokončila gympl, ale VŠ jsem nějak vzdala, takže jsem si udělala aspoň rok jazykovky- angličtina, ukončeno certifikátem. Cizí jazyky jsou mým koníčkem, doučuji doma soukromě anglinu, sama se učím španělštinu a snažím se nezapomenout němčinu z gymplu :-)
Miluji zvířátka všeho druhu, bydlíme s 2letým kocourkem-nalezencem a s králíkem (údajně zakrslým!?).
A kdo mě někdy naštve, vždycky to dokáže vyžehlit květinou - na ty mám taky úchylku, tak proto ten nick Violet = ang.fialka :-)

Jsem pro web Růzňat, využijme možnosti snadného přenášení všech možných dat :-) Moc se totiž těším na vaše fotky s ratolestmi :-))

No teď si jdu dát tak hodinovou vanu a na chvilku lehnout k tv. Mějte se všechny krásně a přeji dobrou noc!

Denisa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.01.06 21:35

ahoj ikaiko,dobry denicek,ale opravdu bych psala tak jednou dvakrat za tyden,protoze ted jsem tady nebyl den a pul a absolutne se to neda stihatcist.:-)
jiínak my psa nemame a docela na ne nadavam,jen malokdo sbira hovinka a ja uz tolikrat s kocarem najela do h.. ze to byl pak smrad na sto honu a tchyne s tchanem pak cistili kola-maji barak a tak jsou vybaveni rejzakem.ten my nemame:-)
jak jsem psala mame tady manzelovy sestrenice(8,9) a dnes uz jsem z nich byla na nervy.jsou absolutne bez vychovy. ¨ty webovky taky beru ale jak znam manzu tak ten mi to zatrhne co kdyby si to prohlizel nejakej uchyl atd.
predstaveni uz bylo ale klidne to napisu znovu ale ted uz ne.dobrou

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.01.06 21:36

ja nevim kdo te tam naspal uz jsem to zapomknela ale na zacatku denicku ses tam napsana,tak ja nevim co melo znamenat.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.01.06 21:40

aha tak ja jsem nedoscetla vsechno, myslela jsem ze ses urazila ze ses jako host a ono ne!

 
Kacula
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 23.01.06 21:41

Valli, já sama jsem se dobrovolně stala hostem, protože mě kamarádka přizvala do jejich deníčku, tak abych to stíhala, takže beruško třeba si písneme na ICQ..Nezlob sea hezky to tu rozjedte!
 Kačula

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 23.01.06 21:47

Tak holky, dostala jsem se tu až teď. Nákupy mám za sebou, přežil to i manžel i malá u babičky a dědy.
Teď se vám představím, ať v tom Andělka není sama.
Jmenuji se Jana, ale jinak jsem Andílek. Vymyslel to můj manžel Štěpán a už mi to zůstalo. Je mi 23 let a momentálně bydlím v Olomouckém kraji u Lipníka nad Bečvou. (Někdy se uvádí Moravskoslezský, tak nevím).Se Štěpíkem jsme 3 roky svoji a máme malou rošťandu roztomiláckou Nicolku, 2. 1. 2006 oslavila první narozeniny. Bydlíme v dvougeneračním domku u Štěpíkových rodičů :) ? :(
Vystudovala jsem sedmileté gymnázium, teď studuji na UP Palackého.Strašně ráda tančím, čtu si, hraju šipky a starám se o kytičky. Chudáky je přesazuju, i když to není třeba. A jako ty, Andělko, jsem tak ukecaná, že mi manžílek kupuje časopisy a když mám čas, tak si je čtu a on má potom POKOJ a klid. TeĎ mi v pátek pořídil právě internet a to je pro něj taky výhodné. Vykecávám se někdy tak, že moje kamarádka Lucie odchází s větou, že už mě nevnímá. Abych nezapomněla, tak právě tato Lucka pracuje v Tescu a jsou tam prý úžasné slevy na oblečky pro kojence a děti. Pořídila jsem zimní bundu na příští rok. To se po Nicolce budou otáčet všichni ti dvouletí vesničánci.
Tak teď k netu pustím i mou drahou polovičku a půjdu zkontrolovat malou, jestli se neodkopala. Dobrou!
Andílek+Niki

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.01.06 21:47

nojo ikaiko to je tak kdyz uz mas „vetsi deti“ tak tady muzes byt casto a tak ti pripdada ze se tady v denicku nic nedeje,ale ja treba chodim taky casto, ale ted mame to hlidani a tak se tio fakt neda stihat. jo a nadhod tema ty a je to:-)
Ruznata muzeme dat.nas martinek si to dnes usnul odpoledne o pul 5 a vzbudil se az pred sedmou coz normalne chodi spat,takze sel spinkat pred chvlikou a taky tady byla tchyne povidalka takze jsem z toho cteni nic nemela.taky se ted musim zacit ucit na zkousky takze nemam moc casu ale snad to tady nejak zvladnu cist.dobrou

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.01.06 21:48

jojo
uz jsem se toho docetla

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 23.01.06 21:51

Ještě jsem tady. Holky kdo má icq, napište mi registrační čísla. Tedy, pokud se se mnou chcete vyřečnit i tam.

 
Maty01
Kecalka 245 příspěvků 23.01.06 22:02

Ahoj holky,

Nez jsem se stihla rozkoukat je tu hned dalsi denicek :))) Pro me dost aktualni…

ILCO - dodala jsi mi zase trochu nadeje ze se to da zvladnout.. Ja mam z toho uprimne dost velikou hruzu.. Kuba oproti Ondraskovy moc nemluvi takze brisko mi maximalne tak hladi a picha do pupiku… Ale doufam ze to budu zvladat tak dobre jako ty :))

PETULO - pro stranecky s nasema fotkama jsem taky pro aspon si vas vsechny rychlej zapamatuju a taky desne rada prohlizim jiny mimca a lidi.. :))

SALECKO - vim jak se ti asi ulevilo ze jsi nemela dalsi carecku.. Ja si pamtuju jak jsem byla na rozpacich a zdesena kdyz se mi ta druha objevila.. a asi tak tyden az dva jsem to musela vydejchavat..

IVCO - tak takovou prochazku ti vazne nezavidim… a kor v takovym mrazu.. brrrr
snad to neodneses nejakou nemoci.. :((

JEDULE - mozna jsi to uz psala ale ja to nezaregistrovala, co mate za rasu ??? A jak se snasi s Any?? nezarli na Any??

Tak a pro vsechny dalsi maminy na ktery jsem zapomela..

Jmenuju se Martina , bydlim v Brne- Bystrci , mam syna Jakuba a muj chlap se jmenuje Michal , jste nejsme vziti ( nejak nebyl cas nebo co :)) ) a cekam v breznu dalsi ( holcicku Terezku ) Je mi 25 let a jsem takovy spis pozorovatel :)) to znamena ze desne rada vsechno ctu ale moc se mi nedari odepisovat.. Teda nedari to neni to pravy slovo ale spis nevim co mam psat.. ale s vama to prekonam..:))

tak zatim Maty

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama