Nuda v Brně? V BRuNU určitě ne!

Děkujeme Emiminu a Brunu family park za krásnou výhru v podobě rodinné vstupenky. S rodinkou jsme BRuNO navštívili a já doufám, že se mi podaří prostřednictvím deníčku alespoň trochu přenést naše zážitky a pocity, které si z návštěvy odnášíme, i k vám.

Nuda v Brně? V BRuNU určitě ne! Nuda v Brně? V BRuNU určitě ne! Zdroj: Canva

BRuNO family park je rodinný zábavní park v Brně. Mezi dětmi je velmi oblíbený a evidentně navštívit BRuNO je pro děti jakýmsi společenským statusem a na žebříčku „cool aktivit“ je hodně vysoko, protože jejich prvotní reakce byla nadšení z toho, až to budou vyprávět spolužákům ve škole. A to tam ještě nikdy nebyli a vlastně ani netušili, co je čeká!

Máme tři děti ve věku 10, 8 a 3 roky. Věkové rozpětí je veliké a nebudu skrývat, že jsem měla zpočátku obavy, jak v tak velkém centru ukočírujeme tři divoké děti, jejichž zájmy i pohybové schopnosti se dosti liší. A navíc - oni jsou 3, my s manželem jenom 2!

V neděli jsme vyrazili hned ráno na otvíračku, tedy na 10 hod. Musím pozitivně kvitovat velké množství míst k parkování, pohodlně zaparkujete přímo u Bruna nebo v jeho blízkosti a to v průběhu celého dne. Pár minut před otevřením už u vchodu stepovalo několik nedočkavců jako jsme byli my.

Hned mě sevřela obava, jak to bude probíhat vevnitř, až se centrum naplní a pro jistotu jsem kontrolovala, jestli mám sbalený dostatek drobných na kafe a růžovou pilulku na bolest hlavy. Nepotřebovala jsem ani jedno - žádná davovka se nekonala a drobné také nejsou potřeba, veškerá útrata se platí až při odchodu.

Centrum počítá i s větším množstvím návštěvníků, je dobře vybavené, lidé se rozptýlí, všeho je dostatek, nikde nevznikají fronty. Hluk tam je, ale na ten jsme my rodiče zvyklí, že?

Při příchodu jsme byli velmi rychle „odbaveni“ na recepci, kde jsme jen nahlásili počet osob, věk dětí a dostali jsme náramek, který slouží nejen jako klíč ke skříňce, ale i jako elektronická peněženka, na kterou se vám nahrává veškerá útrata v průběhu dne.

Za recepcí se nachází šatna, kde jsme si nechali ve skřínce své osobní věci a přezuli se. Pozor - dovnitř nesmí nikdo v botech, doporučuji si vzít přezůvky anebo náhradní ponožky, i když je v BRuNU poměrně čisto, naše ponožky to dost odnesly.
Recepce je velmi příjemná, je možné si tam zakoupit nějaké suvenýry a zapomětliví jistě ocení i prodej ponožek, triček, kšiltovek.

Ale dost řečí, hurá, pojďme dovnitř! Prostory herny jsou opravdu velké a do patra, postupně pak také přechází do venkovního areálu. I přes tu velikost jsme se tady cítili bezpečně: v BRuNU se pohybuje dost personálu (poznáte je podle zelených a oranžových triček), veškeré prostory jsou dobře označené a tmavší zákoutí je dobře osvětlené. Proto jsem se staršími dcerkami domluvila, že se mohou po vnitřních prostorách pohybovat samy. Domluvily jsme si místo srazu a holčičky byly poučeny, na které atrakce samy nesmí a co dělat v případě, že se ztratí. S nejmladším synem jsme si dali do těla, to přiznávám na rovinu. Stačila chvilka nepozornosti a byl fuč, párkrát jsme ho tam s mužem naháněli, u menších dětí je potřeba být opravdu neustále na pozoru.

Atrakce jsou rozmanité a zabaví opravdu celou rodinu na celý den. Moc se nám líbily podzemní nory, kde jsme si hráli na křečky nebo naopak lanové tunely ve výšce, které už vyžadují i kapku odvahy.

Když jsme si chtěli s manželem odpočinout, navštívili jsme s naším Honzíkem zónu Mláďata, která je umístěna v prvním patře a je určená nejmenším dětem. Tu mohu vřele doporučit i maminkám s batolaty, protože se zde nachází i hračky a didaktické pomůcky pro nejmenší děti a je zde opravdu díky věkovému omezení klid. Náš Honzík byl nadšený z dřevěného dvoupatrového domečku a plně vybavené kuchyňky. A zatímco Honzík v domečku pilně věšel prádlo a žehlil, my jsme s manželem relaxovali v houpacích závěsných křeslech s kávou v ruce (ano, je zde možnost občerstvit se!) a kochali se pohledem prosklenou stěnou do venkovního areálu.

Jídlo. Na to samozřejmě nesmím zapomenout. Výběr jídla, nápojů a celkově drobného občerstvení je v centru parádní. Musím ocenit, že nabídka je dost rozmanitá a vyberou si všichni, i ti, co mají nějaké dietní omezení anebo dávají přednost zdravému životnímu stylu. Restaurace je formou samoobslužné jídelny, což je fajn, i při větším množství návštěvníků nestojíte dlouhou frontu s hladovými dětmi za zády.

Stejně tak údržba areálu byla příjemným překvapením. Personál neustále chodil a urovnával hračky, toalety byly čisté a velmi dobře vybavené i pro nejmenší návštěvníky (nočníky, WC sedátka, snížená umyvadla).

Po obědě jsme se s rodinkou přesunuli do venkovního areálu, kde děti samozřejmě zaujal vodní svět. Já už se pyšně považuji za matku veterána, která je zvyklá chodit všude s taškou plnou náhradního oblečení a bot a bingo! Použili jsme vše, včetně náhradních bot. A proto vám milé maminky radím, udělejte to taky tak a vybavte se dostatkem náhradního oblečení. Bude se hodit a děti si to maximálně užijí :-)

V rámci návštěvy jsme měli možnost také vyzkoušet placené atrakce, které jsou součástí centra. Jedná se o atrakce, které nejsou v ceně vstupného a doplácí se navíc, protože vyžadují asistenci personálu. Nejvíce naše rodinka ocenila autodrom, kde jsme se vyřádili úplně všichni.

Nebudu lhát, cena vstupného pro celou rodinu včetně oběda a drobného občerstvení se jistě v rodinném rozpočtu projeví. Ale určitě to není nic předraženého a hlavně je to cena za kvalitně strávený volný čas pro celou rodinu. Všechny atrakce jsou zajímavé, některé až dobrodružné a napínavé, prostředí příjemné a udržované. Pokud budete mít možnost BRuNO family park navštívit, neváhejte! Stojí opravdu za to a já už se nemůžu dočkat příští návštěvy, určitě jsme tam nebyli naposledy!

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...