Nudíte se? Vyperte zvířátka ze statku!

O životě

Neděle jako každá jiná. Umyla jsem haldu nádobí ze sobotního řízkožraní, uklidila byt, snad jen proto, abych se rozvzteklila, že sotva skončím, můžu z druhýho konce začít znova, v poledne jsem zastlala zvěř dvounohou a z klece vypustila zvěř čtyřnohou a přemýšlela jsem, čím si dnešek zpestřit.

Koukám z okna, ani lísteček se nehne. Hmm, na draka to dnes nebude. Domča vždycky přemlouvá, že chce pouštět aspoň malinko. Když ji ujistím, že když nefouká vítr ani malinko, ten drak prostě nebude lítat ani malinko a ona vždycky začne fučet, div si plíce neobrátí naruby. Na zvířecí farmu se mi taky moc nechce, lamák zas bude flusat a prasák Karel budu krást malým sviňátkům jabka a já se budu rozčilovat, že i ti moji lumpové se k sobě chovají líp. No nic, zahrajem si na Pražáky (nic proti, sama jsem tam bydlela sedmnáct let :mrgreen: ) a nedělní odpoledne si užijeme po obchodech. No, moc velkej výběr tu nemáme, ale na hadry a žrádlo chodí každej rád. Nacpala jsem pračku a vyrazili jsme. Udělala jsem si radost provázkovym závěsem, kterej chci do kuchyně už třetím rokem, prckům jsem udělala radost tvarohama a čokoládovejma blbostma do mlíka a po návratu domů jsem se odebrala do výšin ten oranžovej zázrak pověsit. Domča po mne křičela, že spadnu a já si, stojíc na židli a taburetu, uvědomila, jakým protivnym tónem na ní vždycky hulákám, když hopsá po palandě. Dělala jsem všechno možný a nemožný a v sedm jsem si vzpomněla, že bych mohla pověsit prádlo.

Otevřu pračku a divím se, proč mi ten buben nejde otočit otevíráním nahoru. Když ho otevřu, pochopím a pomalu propadám panice. Z pračky se na mě směje pár fuseklí a mydlinkama nacucaná dětská deka, která sama o sobě váží snad dvacet kilo, natož nasosaná. Vše se plácá ve vodě a navíc všude palvou ho..a. Ne, ty to nejsou, to jsou nějaký rozmáčený papírky. V důsledku to vyjde úplně nastejno, protože to stejně smrdí a podobně vypadá. Jenže co teď? Přece na takovejhle kekel nezavolám opraváře? No, ale přece nebudu s dvěma dětma (ovšem spotřebou prádla vydají za půl školky) bez pračky?

Seznacechtivého Ríšu jsem vyhnala z koupelny, ten šel trucovat do stanu, čehož využila Dominika a začala ho šikanovat, oba ječeli. Já ječela, že mi mají vlézt na hrb a nahlas jsem přemýšlela, kam je teď v říjnu vyženu na pastvu, až zaplatím opravu a začala jsem na netu horlivě shánět opraváře. Nepříliš opilého, jako je pan Malina, a nepříliš chlípného, jako je pan Ptáček. Když opadl prvotní šok, naznala jsem, že asi bude nejlepší milé prádlo vylovit a dopřát mu alespoň sprchu. S vypětím všech sil jsem vytáhla zmiňovanou deku a s ní to proklaté leporelo Zvířátka na statku, které se do pračky, vůbec netuším jak a proč, zatoulalo. Ze seprané fotky na mě se škodolibým výrazem civí jehně s pampeličkovým věncem kolem krku, načež jím mrštím do sprcháče a lovím z mydlinek krocana, osla a torza kuřátek spolu s ponožkama.

Před očima mám hysterický záchvat smíchu sousedky, až na ní zaklepu, že si u ní potřebuju vyprat koš a půl prádla, protože jsem blbá a vyprala jsem knížku a neodtejká mi pračka. Když opadl i šok druhotní, popadla jsem mop a duchapřítomně jsem začala vodu z pračky dolovat. Dva kýble jsem vycucala mopem a nastala chvíle, kdy mi došlo, jaký mám štěstí, že pod náma nebydlí nějaký pan Suchý. Tomu Mokrýmu už trocha tý vody ze stropu snad vadit nebude. Inu, zbytek jsem vypustila spodem do ručníků. Když jsem čistila filtr, vybavil se mi jeden výlet ještě ze základky, kdy jsme navštívili papírny. Ta hmota, jež se na mne vykydla, byla naprosto stejná. Milou pračku jsem smontovala a roztřesenýma rukama jsem do ní nalila trochu vody. Moje hlasité „Ždímááááá“ museli slyšet až na druhym konci sídliště.

To už se mi na zoufalé volání o pomoc, tedy o tip na dobrého opraváře, ozývaly holky na FB na Dobříšskym bazárku a já si uvědomila, jak jsme my, dnešní matky, zhejčkaný. Naše prababičky automatky neměly, počítače už vůbec ne, a přesto mívaly šest dětí a hospodářství k tomu.

Koukám, že je to už jedenáct měsíců, co jsem nevydala deníček. Ne snad, že bych na eMimino zanevřela, jen se toho v našem životě událo tolik, že by to vydalo na tragikomický román. Proto jsem radši posečkala, až přijde nějaká taková úsměvná historka, která vás pobaví a dá vám ponaučení: Zvířátka do pračky nepatří.

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 18.10.13 06:23

Moc pekny a usmevny denicek :kytka: :hug:

 
hiki123
Kecalka 249 příspěvků 18.10.13 07:16

Dcera mi zas do pračky nenápadně propašovala 2kg činku! naštěstí mě to bouchání po 10min upozornilo a pračka je ok! :mrgreen:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 18.10.13 07:20

Pěkný :palec: To mi připomíná moje kamarádky. Sestry, žily v jednom bytě a měly 2 kočky. Sestra X schovávala kočičí granule v pračce protože tam jedině nevlezly. Bylo to v klidu protože sestra Y nikdy neprala. Ovšem jednou se z čirého nedostatku jiné činnosti rozhodla X překvapit a vyprat :D :D
Jak to dopadlo nemusím popisovat, protože Y se samozřejmě nekoukla jestli tam něco je nebo není a prostě prala :D :D Jo zdálo se jí že to divně smrdí ale co už pračka je tvor záludný! :mrgreen: Ucpaný, filtr, smradu jak ve výběhu dikobraze a prádlo zničené.. Naštěstí pračka přežila :mrgreen:

Příspěvek upraven 18.10.13 v 07:22

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 18.10.13 07:22

:mrgreen: super! preji vice usmevnych historek, kterym nebude za potrebi oprav :palec:

 
joaska  18.10.13 07:40

Ano, pračka je tvor záludný. :mrgreen: kdysi, když jsme měla ještě pračku plněnou shora a stojící vedle záchodu, se mi povedlo do ní vylít obsah nočníku (pevné i kapalné části). To že byla plná bodýček a oblečků tehdy mého novorozence mě úplně rozplakalo.

ale deníček je super a krásně napsaný. :potlesk:

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 18.10.13 08:55

Skvělý :potlesk:

 
zdendik
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 18.10.13 09:03

Moooc hezký, vážně jsem se pobavila :-) :palec: :potlesk:

 
Rein
Kelišová 5320 příspěvků 18.10.13 09:08

Paráda! :palec: :kytka:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 18.10.13 09:34

:mrgreen: Super :potlesk:

Taky kolikrát čumím co to z té pračky tahám :lol:

 
Térouš
Echt Kelišová 8220 příspěvků 18.10.13 11:38

:palec: tak zas trocha oživení, super a hlavně ze života! :mrgreen:

 
Anushka
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 18.10.13 12:41

Tragikomicky roman bych si velmi rada precetla :) Moc rada tve denicky ctu a uz jsem nekolikrat nakukovala, jestli mi nejaky neutekl! Hura hura a konecne jsem se dnes dockala. Moc jsem se pobavila :)

Prackovych historek mame taky spoustu, ale zatim to vzdy prezila :D

 
Lumat
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 18.10.13 13:41

Moc pěkný :kytka:

taky mi mrně donese do pračky ledacos, ale zatím se mi to podařilo podchytit včas. Až na pár vypraných dudlíků :D

 
ABAB
Stálice 72 příspěvků 18.10.13 13:48

Pěkně napsané :D

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 18.10.13 14:29

Jee tak jsem se dlouho nezasmala :mrgreen: Opravdu povedený deiček :potlesk:

 
NikSo
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 18.10.13 16:22

Hezkýý, ovšem líp se na to vzpomíná neý v tu chvíli prožívá :mrgreen: my tatko málem vyprali kocoura, který si ustlal na prádle v pračce.. :lol:

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 18.10.13 19:36

Jednou jsem si říkala, že pračka nějak líně ždíme a jen to tak přežvykuje, zkoumám čím to může být a ejhle, zespodu byl magnetek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :cert: :cert: :cert:

 
Daša 2
Generální žvanilka 24392 příspěvků 18.10.13 19:37

Opravdu zvířátka do pačky nepatří :lol: :lol: Ale aspoň jsi nás pobavila

 
_BBQ_s
Echt Kelišová 9242 příspěvků 18.10.13 19:55

Pekne, pobavilo :potlesk: :mrgreen:

 
Bauli  18.10.13 20:45

Super :mrgreen: Já sem vyprala s oblečkama malé plínku, papírovou. Moc hezký :roll: Naštěstí nebyla pokaděná ale jenom počůraná.

 
brumdinka
Generální žvanilka 23452 příspěvků 20.10.13 16:24

Super deníček, zved mi náladu v deštivém podzimním odpoledni, kdy sem s klukama sama doma a už z nich šílím :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama