O jedné ženské, chlapovi a velikém zázraku

Snažení

Dlouhou dobu jsem přemýšlela o tom, jestli mé vzpomínky sepsat do tohoto deníku. Nakonec jsem se rozhodla, že sepíšu. Možná že pro některou z vás bude můj příběh a štěstí, které k nám přišlo, povzbuzením. Bude to dlouhé, tak s vytrvalkyněmi se potkáme na konci.

Píše se konec roku 2012. Je mi 38,5 a mám 14letou dceru. Jsem dlouho bez chlapa, který by za to stál a se kterým bych chtěla jít dál. A v této době se mé srdíčko konečně rozbušilo pro jednoho super chlapa. Pokérovaného drsňáka s dobrým srdcem a něžnou náručí. Zamilovala jsem se do něj a on do mě. A má puberťačka rázem získala super kámoše a jako bonus dva už dospělé bráchy.

Po půl roce jsme se sestěhovali dohromady. Oslavila jsem 39 narozeniny a strašně moc jsem zatoužila po miminku. Byla jsem šťastná, že i můj chlap je pro.

Prvních 6 měsíců jsem neúspěch moc neřešila. I před těmi x lety to nějakou dobu trvalo, než k nám dcera přišla. S „40“ na krku, co bych nechtěla. Jenže čas běžel. Každý měsíc stejný výsledek. A to bych řekla, že jsme se snažili i nesnažili poctivě. Prostě zanedlouho jsme stáli před branou CAR. Jen abyste mě pochopily, chtěli jsme jen zjistit, kde je zakopaný pes. Do jakékoliv formy umělého oplodnění jsme jít nechtěli.

Proběhla všechna běžná vyšetření a až na dalším sezení, po UTZ, mi lékař sdělil, že mám oba vaječníky obalené endometriálními cystami, přes které se vajíčko při ovulaci nedostane k vejcovodu a k tomu že snad endometrióza produkuje nějaké látky podobné hormonům, které brání dozrávání vajíček. Navrhl operaci. OK, to jsem byla ochotná podstoupit.

Operace proběhla hned další měsíc. Bohužel nepřinesla toužený výsledek. Z jednoho vaječníku cysty odstranili, resekovali jej, ale druhý vaječník byl tou cystou přirostlý ke střevu a endometriózou jsem měla prolezlé celé břicho. Z tohoto vaječníku ani z břicha si odstranit endometriózu netroufli, aby mi nepoškodili střevo. Trochu ledová sprcha. Ale protože jsem optimista od narození, věřila jsem, že i přes tu paseku v mých útrobách miminko přijde.

Následovalo dalších několik měsíců, troufale se přiblížily čtyřicetiny a já měsíc co měsíc nakláněla u okna absolutně bílý těhotenský test. V průběhu roku jsem byla ještě na dvou kontrolách v CAR, z těch jsem vždy odjížděla se slzami na krajíčku. Pár měsíců před narozeninami mě přepadly deprese. Kdo zná, ví jaké to je, já do té doby neznala a už bych to zažít nechtěla. Byla jsem jako na houpačce a drželo mě to spoustu měsíců.

Rok po naší první návštěvě CAR jsem tam byla na kontrole (tehdy jsem to ještě nevěděla) naposled. Můj lékař držel v ruce čerstvé výsledky hormonálního profilu. „Paní K., je mi to skutečně líto, podle těchto výsledků, vašich výkyvů nálad, nepravidelné MS a dalších indicií si troufám tvrdit, že se u Vás jedná o předčasný přechod.“ Hrklo ve mně, přechod? Ve 40? Děťátko nebude.

Trvalo mi snad 5 měsíců, než jsem tuto informaci vstřebala, hodně jsem se nabrečela, taky ty hormony měly svůj dopad, ale nakonec jsem posmrkala poslední kapesník a usmála se na sebe do zrcadla s tím, že prostě musím jít dál. S mužem jsme si začali plánovat, jak budeme cestovat, kam všude se podíváme, jak se vrhneme na sportování. Spousta prima plánů.

Psal se květen 2015. V tomto období mám v práci záhul, dcera dotahovala prvák na gymplu, plánovali jsme nějakou fajn dovolenou. Přeběhl červen, který se nesl ve stejném duchu. V červenci opadl nápor práce, většina kolegů si vzala volno a i já zůstala v kanceláři sama a byla jsem vděčná za fungující klimatizaci. Toto léto bylo horké i na mě.

Byla jsem 30 DC. Vzhledem k různé délce cyklu mě to však tento cyklus nechalo absolutně klidnou. Snad mi hlavou proběhla myšlenka, že asi už ten přechod. A protože přes léto mám v práci skutečně volněji, nakoukla jsem do jedné skupinky na eMiminu, které jsem byla členkou. Mezi řečí jsem se zmínila, že podle nějakého průměru posledních měsíců meškám a že mě nejspíš doběhla menopauza. Znáte, jak to tu chodí, dopadlo to tak, že jsem za chvíli, cestou na poštu, drapla v lékárně těhotenský test a za další chvíli na něj nevěřícně na WC zírala.

Nebyla tam dálnice, ale docela hezky viditelná druhá čárka. V tu chvíli jsem měla srdíčko až v krku, ale snažila se udržet v klidu. Pochybnosti, strach a přes to se na povrch drala obrovská radost. Nic přece není jisté. Ale bylo. Test sílil. Za dva dny, byla to sobota, jsem „tátovi“ dala vedle snídaně novorozenecké capáčky s čerstvým testem s dálnicí. Beze slov mě objal, přitiskl k sobě a já zahlédla v jeho očích slzy. Začala jsem brečet. Tentokrát štěstím.

Udělali jsme si úžasný víkend (byli jsme sami), jen s tím drobečkem u mě v břichu. V jednačtyřiceti jsem byla, už neplánovaně, těhotná a nepřipouštěla jsem si žádné problémy. Problémy nastaly, naštěstí se netýkaly mého nebo mrňouskova zdravotního stavu. Ale tuto součást těhotenství bych nejraději zapomněla a nebudu ji tady rozvádět.

Dcera byla zprávou o sourozenci nadšená, kluci museli tu novinku zpracovat.

A týdny ubíhaly. Proběhl první screening a že neuhádnete, který lékař mě zdraví ve dveřích? Můj ošetřující lékař z CAR. Pobavili jsme se při pohledu na mrskající se „přechod“ v mém břichu. Miminko se jevilo v pořádku. I kombinovaný test a 2. screening dopadl dobře. Byla na něm se mnou dcera, a když viděla obličej děťátka, vykřikla: “Pane Bože, to je celý… táta“. A i laik by poznal, že se nám podařila holčička, jak jsem si toužebně přála. Překulila se polovina těhotenství, 30. týden těhotenství, poslední Vánoce ve třech, leden a já stále chodila do práce pěšky s hůlkami a ostrým tempem.

Chtěla jsem být v kondici připravená na porod. Moc jsem si přála rodit přirozeně (u první dcery se mi to nepodařilo). 6 týdnů před termínem porodu jsem nastoupila na mateřskou. Nemohla jsem moc jíst a přidaly se i problémy s dýcháním. Můj lékař mě odeslal do rizikové poradny, holčička byla veliká, měla jsem moc plodové vody a vidina přirozeného porodu se rozplynula jako pára nad hrncem. Miminko bylo uloženo šikmo.

Dál budu s dovolením psát k naší holčičce (ale určitě si to můžete přečíst).

Miláčku, narodila ses nám 11. 3. 2016 v 8.26 hod. 12 dní před termínem. I když mi tě museli vytáhnout dírou v břichu, byla jsem při vědomí. Hned jsi začala hrozně plakat, že i tatínek tě slyšel až na chodbu, kde na nás čekal. Dali jsme ti jméno Anna Marie, měla jsi 3,5 kg a 50 cm.

Když jsem se na tebe poprvé podívala, mělas nakrabacené čelo a nosík a křičela jsi. První, co mě napadlo, bylo, že teď mám tátu i v holčičím provedení, jako bys mu z oka vypadla. Ta hodná sestřička, co tě vzala od pana doktora z rukou, mi tě hned přiložila k prsu a tys, beruško, hledala, až jsi našla. A krásně ses přisála. Byly jsme chvíli spolu, pak tě odnesli za tatínkem. Ten tě pustil jen na chvilku, aby tě ošetřili a zabalili a pak už tě měl pořád v náručí. Když se naše pohledy setkaly, viděla jsem v jeho očích nesmírnou úlevu a vděčnost a jeho rty šeptaly „děkuji“.

V porodnici jsme byly jen pár dní a tatínek za námi jezdil každé ráno, než jel do práce, i večer, když se z ní vracel. Přijeli za námi na návštěvu i bráchové, tvoje švagrová s Matýskem, babička s dědečkem, strejda a teta s bratránky. A všem ses moc líbila. Bohužel velká ségra byla nemocná a poprvé tě viděla, až jsme přijely domů.

Teď máš 7,5 měsíců a za tu dobu se stala spousta důležitých událostí. Byla jsi hostem na svatbě staršího bráchy, když jsi měla 4 měsíce, narodil se ti synovec a v létě jsme oslavili tatínkovo životní jubileum. Andulko, jsi jedno z nejhodnějších miminek, které znám. Od malička ukázkově spinkáš, krásně baštíš, skoro nepláčeš. Jsi skoro pořád usměvavá a dobře naladěná. Už umíš spoustu věcí a my z tebe máme opravdu velikou radost. Milujeme tě z celého srdce tak jako tvé sourozence. Jsi naše sluníčko.

Jsem neskutečně šťastná, že se nám stal tento „zázrak“, a nikdy za tebe nepřestanu děkovat a prosit, abys vyrostla ve spokojeného a šikovného dospěláka.

Tvoje maminka

Hodnotilo 39 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
xjuklickova
Závislačka 4246 příspěvků 1 inzerát 06.11.16 00:09
:hug:
 
Leni35  06.11.16 00:21

Krasna holcicka! :-) pekny denicek a na 40 bych te teda netipovala ani naahodou..

 
Leni35  06.11.16 00:22

Jestli ovsem na te fotce neni velka segra :-D

 
yse
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 06.11.16 01:17

Taky jsem si říkala, že bych ve čtyřiceti plus chtěla takhle vypadat, ale přikláním se k velké segre. Jinak moc hezky denicek a jen mi nedá spát ten nerozepsany „zadrhel“ :think:

 
84eva84
Kecalka 449 příspěvků 06.11.16 01:53
:srdce: :hug:
 
Fassatka
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 06.11.16 07:06

Gratuluji!!!Máš krásné dcery!!! (Troufám si tvrdit. že na obrázku jsou sestry ta 15 tiletá a mrňavá :D A ne mamča s dcerou, nebo ne???

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 06.11.16 07:33

Kamarádčina maminka měla taky,,přechod´´ a jelikož byla poněkud korpulentní, zjistila, že je těhotná a v 6. měsíci při pravidelné gyn. kontrole. :lol:

Příspěvek upraven 06.11.16 v 07:34

 
ajvl
Kecalka 466 příspěvků 06.11.16 08:38

Jj, taky jsem znala jednu paní, která měla i podvaz, byla starší a bylo jí fest a takhle ji jednou odvezla rychlá se žlučníkovým záchvatem… no a on to žlučníkový záchvat nebyl :D, domů se vrátili o jednoho víc :mrgreen:

 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 06.11.16 09:08

@ajvl tak to kecáš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
ajvl
Kecalka 466 příspěvků 06.11.16 10:32

@samanta2208 týýý, kdybych ji osobně neznala, tak tomu taky nevěřím :mrgreen: a fakt to byla starší paní, protože to byla kamarádka mojí babičky, jezdila jsem jí mít okna, protože jí bylo tak moc a byla dost nemocná, takže by to nezvládala, no a protože oba nebyli s manželem nejmladší, nedožili se ani synových 18 :(, ale to už je jiný příběh

 
Milka111
Kecalka 461 příspěvků 06.11.16 11:42

Deníček při kterém jsem plakala, krásný a gratuluji! :srdce:

 
123Soňa
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 06.11.16 12:37

Moc a moc gratuluji! Máš pěkné holky :kytka:

 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 06.11.16 13:39

@ajvl dost slušný když příroda chce člověk prostě neporuci :D :mrgreen:

 
valentynk
Stálice 94 příspěvků 223 inzerátů 06.11.16 14:23

Moc blahopřeji a přeji Aničce do života jen to štěstíčko a zdraví. :srdce:
Skutečně ten věk není poznat ;)

 
RadkaEm
Kecalka 132 příspěvků 06.11.16 15:14

Jeeeee, tys mě rozbrečela :)

12 dní před termínem jsem akorát dnes :)

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 06.11.16 19:46

@Leni35 ano, na poslední fotce je velká ségra :lol:

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 06.11.16 19:48

@Fassatka ano, jsou to mé holky, a té velké bylo minulý týden 18 :D

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 06.11.16 19:49

@Milka111 :hug:

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 06.11.16 19:50

@RadkaEm tak ať ti to rychle k porodu uběhne a narodí se vám krásné zdravé miminko jako nám

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 06.11.16 19:53

@yse kašli na zádrhel, nebudeme si tím kazit večer ;)

 
Yasminn
Neúnavná pisatelka 17828 příspěvků 20 inzerátů 06.11.16 20:09

@NikaKaa krása kočko :potlesk: :potlesk: :srdce: :kytka: :hug:

 
Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 06.11.16 20:12

Deníček čtu po dlouhé době - nějak nebyl v poslední době čas. A dobře jsem udělala. I pár slziček jsem uronila. Jsem moc ráda, že to tak s Vámi, holky, dopadlo. Taky čekáme Andulku a moc se těšíme. Držím palečky ať se Vám v životě oběma moc daří a i dále Vás provázejí zázraky :srdce:

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 06.11.16 20:19

@Yasminn :hug:

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 06.11.16 20:20

@Sinquinita to je super, děti jsou požehnání, držím pěsti

 
elenecka
Extra třída :D 11806 příspěvků 06.11.16 20:49
:hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:
 
Lucia81
Závislačka 4665 příspěvků 06.11.16 21:05

I když znám tvůj příběh, stejně mě ten deníček dojal a rozbrečel :potlesk:

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 06.11.16 21:11

@elenecka @Lucia81 díky holky

 
LUCINKA58
Kecalka 333 příspěvků 06.11.16 21:14

Krásný, úplně se mě zalily oči slzami :-)

 
JanduleD
Kelišová 7123 příspěvků 06.11.16 21:34
:hug: :hug: :hug:
 
Jedna babička
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 06.11.16 21:45

Krásný deníček o tom, jak příroda naprosto ignorovala lékařský verdikt. Gratuluji k nádhernému životnímu zázraku :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: a celé rodině jen a jen zdraví a štěstí.

 
Rozarkaa1
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 07.11.16 11:10

Moc hezky jsi to sepsala :hug:. Až se mi z toho zalily oči :)

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 07.11.16 13:39

@Rozarkaa1 :srdce:

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 07.11.16 13:39

@Jedna babička moc děkujeme :hug:

 
bberanka
Generální žvanilka 24692 příspěvků 07.11.16 22:22
:hug: :hug: :hug: :srdce:
 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 07.11.16 22:30

@bberanka :kytka:

 
hajánek76
Neúnavná pisatelka 18017 příspěvků 08.11.16 12:10

@NikaKaa :hug: krásně jsi to napsala. Život je plný překvapení :srdce: a na to zlé je lepší nevzpomínat, každý někdy zakopne :andel:

 
mopy
Kecalka 495 příspěvků 08.11.16 22:04

Pekne napisane, prajem vsetko dobre i nadalej, hlavne vela zdravia a lasky. Super rodinka a zasluzene stastie…Ono casto dietatko odzrkadluje stastie v rodine, asi preto je usmievava a spokojna! Drzte sa

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 09.11.16 09:53

@mopy děkujeme, snad bude i nadále všechno v pořádku

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 09.11.16 09:54

@hajánek76 :hug:

 
huwik
Stálice 87 příspěvků 10.11.16 15:21

Gratuluji, a moc vám to sluší na té poslední fotce :-)

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 10.11.16 19:42

@huwik to jsou obě dcerky, moc děkuji

Příspěvek upraven 10.11.16 v 19:49

 
stáťáva
Závislačka 3518 příspěvků 4 inzeráty 10.11.16 22:30

Krásný deníček Nikakaa :hug:

 
NikaKaa
Závislačka 4770 příspěvků 40 inzerátů 10.11.16 22:55

@stáťáva děkuji ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama