O krásném porodu

Porod

Tento deníček je o krásném těhotenství a pohodovém porodu, na který s láskou vzpomínám.


3 komentářů

Celé těhotenství bylo pro mě nádherné období. Zpočátku jsem měla strach s ohledem na špatnou zkušenost, který byl umocněn masivním krvácením ve 13. tt (pro nás osudném týdnu). Naštěstí vše dobře dopadlo.

Po velkém ultrazvuku ve 20. tt už jsem si těhotenství opravdu jen užívala a moc se těšila na nového člena naší rodiny. S manželem jsme se domluvili, že pro nás pohlaví zůstane tajemstvím. Termín porodu byl stanoven na 07.05.2015.

Porodu jsem se samozřejmě obávala, ani mně se nevyhnuly hrůzostrašné historky mých kamarádek. Nic špatného jsem si však nepřipouštěla a myslela jsem pozitivně. Na porod jsem se těšila a představovala si ho jak jinak než krásně. Od 36. tt jsem cvičila s aniballem, což mi dodalo pocitu jistoty.

Ještě na konci března jsme jeli užít si poslední prodloužený víkend ve dvou do našeho oblíbeného Špindlerova Mlýna. Termín porodu se pomalu blížil, ale stále se nic nedělo. Ve 39. tt jsem byla na pilatesu pro těhotné a vše si užívala. Moje lékařka mě již převelela na monitory do porodnice.

Den před termínem mě neskutečně bolelo v kříži, myslela jsem, že to jsou poslíčci. Měla jsem také nepříjemné pocity při močení, o čemž jsem lékařku informovala. Nález v moči byl pozitivní, dostala jsem antibiotika a varování, pokud by nastaly teploty.

Při příjezdu domů jsem zjistila, že mám horečku 38,5°C. S lékařkou jsem se po telefonu domluvila, že horečky srazím Paralenem a za dva dny přijedu na kontrolu. Pokud by horečka neklesla, musela bych si u nich poležet.

Ze zánětu močového měchýře se vyvinul zánět ledvin. CRP mluvilo jasně. Na kontroly jsem musela jezdit každé dva dny, lékaře jsem uprosila, že doma vše zvládnu lépe než v nemocnici. CRP naštěstí klesalo.

14.05.2015 jsem ještě zhlédla naše vítězné utkání z hokejového mistrovství světa. Poslíčci přicházeli pravidelněji, manžela jsem varovala, že se porod blíží.

Kolem 23 hodin jsme šli spát. Já už jsem ale ležet nemohla. Po chvíli jsem vstala a šla jsem si do obývacího pokoje „pohopsat“ na míč a prokroutit se v bocích, to mi dělalo moc dobře. I na sprchu došlo. Manžel to nevydržel a vstal se mnou. Kolem jedné hodiny jsme volali do porodnice, jestli pro nás mají místo a zda už máme vyrazit - kontrakce byly po 5 minutách. Místo pro nás bylo, ale sestřička nám řekla, ať přijedeme, až budou kontrakce po 5 minutách alespoň hodinu.

Absolvovala jsem ještě jednu sprchu, vyfotila si naposledy bříško a jelo se. Cesta autem byly nejméně příjemné chvíle celého porodu, sezení mi nedělalo vůbec dobře.

Verdikt lékařky během vyšetření zněl jasně - otevřená na 4 cm, takže jsem vyfasovala slušivou nemocniční košili a přešla na porodní sál. Manžel mi byl v patách. Byly 3 hodiny ráno.

S ohledem na horší ozvy mi bylo doporučeno propíchnutí plodové vody, s čímž jsem samozřejmě souhlasila. Porodní asistentce jsem předála svůj plán se slovy, že jsem si vědoma toho, že každý porod je jiný a v případě zhoršení zdravotního stavu miminka netrvám na jeho dodržení. Žádala jsem o jediné v každém případě, a to zachování úcty a lidskosti. Naštěstí to se mi splnilo.

Po propíchnutí plodové vody následoval klystýr, časté sprchování, hopsání na míči a zejména široký stoj a kroucení v bocích. Manžel mi byl obrovskou oporou. Monitory mi naštěstí natáčeli ve stoje nebo při sedu na míči, nenutili mě ležet na posteli.

Trošku mě děsily zvuky z okolních sálů. Z jedné strany nastávající maminka často zvracela a na druhé straně zase křičela bolestí, naštěstí mně se obojí vyhnulo.

Dodnes vzpomínám na to krásné ráno. Z okna porodnice jsem viděla, jak se postupně rozjasňuje, přichází nový den a k nám přicházel nový život. Před 7. hodinou mi porodní asistentka řekla, že už jsem otevřená na 9 prstů. Mohla jsem jít na porodní židličku postupně přitlačovat, aby miminko dorotovalo a pak se šlo se do finále.

15.05.2015 v 07:15 se nám narodila Stellinka, měřila 49 cm a vážila 3350 g.

Bylo to to nejkrásnější překvapení. Ihned mi jí dali na hrudník, přisála se ještě na porodním sále. Vím, že jsem jí vítala a říkala jí, jak moc jí máme rádi. Manžel byl natolik dojatý, že nebyl schopen slova.

Lékařka nechala dotepat pupečník dle mých přání. Bohužel mi neodešla placenta, takže jsme první společné chvíle museli zkrátit, což mě moc mrzelo. Po první revizi následovala bohužel ještě druhá a poté dvě transfúze plazmy a dvě jednotky krve.

Se Stellinkou jsme strávily společně podvečer, ve 22 hodin si jí vzaly sestřičky k sobě, abych si odpočinula, nesměla jsem ještě sama vstávat. Druhý den mi moji milovanou holčičku přinesli už v 6 hodin ráno a od té doby jsme byly pořád spolu.

Porod samotný byl nádherný zážitek. Neříkám, že kontrakce nebyly nepříjemné, ale pro mě byl porod nezapomenutelný v tom nejlepším slova smyslu. Cvičení s aniballem se vyplatilo, jako prvorodička jsem neměla žádné zranění ani nástřih.

Nevím, jestli za vše mohl i pozitivní přístup k porodu, každopádně není tím co zkazit. Přeji všem krásné porody, na které budete s láskou vzpomínat jako já!

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 15.10.15 09:26

Jedním slovem nádhera ;) gratuluju! nebyl to porod ze Zlínské nemocnice?

 
zamlklinka
Závislačka 3167 příspěvků 15.10.15 09:46

@reinkarnace Dekuju,ne, rodila jsem v Jablonci nad Nisou.

 
reedik
Závislačka 2847 příspěvků 15.10.15 10:35

:srdce: ráda jsem si to připomněla. Není nic nádhernějšího než hezké vzpomínky na porod.

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9811 příspěvků 15.10.15 11:49

Moc gratuluji :kytka: Já mám na porod taky krásný zážitek. Po prvním jsem si bohužel odnesla poporodní depresi, ale druhý byl za odměnu - rychlý a i když malá měla přes 4 kg, tak bez poranění a nástřihu. To se vůbec nedá srovnávat :D
Přeji vše dobré :kytka:

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 15.10.15 12:06

Super denicek. Velka gratulace k narozeni holcicky. A k tomu :) jak jste to krasne zvladla. Preji hodne zdravicka cele rodine. :)

 
solip
Kecalka 275 příspěvků 15.10.15 12:15

@zamlklinka super, krásný pozitivní deníček, děkuji za všechny, které porod teprve čeká :lol: taky se chystám rodit v Jablonci (i když - v Liberci nám teď zrekonstruovali porodnici, tak ještě uvidím), takže jsem si moc ráda přečetla o tom, že tam respektují porodní plán a že na tebe byli takhle hodní :hug:

 
u763
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 15.10.15 12:39

Taky Jablonec :palec: Bohužel moje malá měla taky špatné ozvy, že jsem musela ležet napojená na monitoru, než mě odvezli na císaře, to ležení bylo evidentně opravdu nutné, jak já bych radši chodila a klečela…Ale ani před tím verdiktem na cisaře nás moc dlouho netrápili a nesnažili se o nemožné, cca 2 hodinky a šlo se. Jablonec je fakt dobrej.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 15.10.15 12:40

Moc hezký deníček. Gratuluji :kytka:

 
zamlklinka
Závislačka 3167 příspěvků 15.10.15 16:22

Děkuji všem za milá přáníčka. Doufám, že nějakou nastávající maminku můj deníček uklidnil. Všem přeji krásné a pohodové porody!

 
ZuzaMi
Ukecaná baba ;) 2065 příspěvků 15.10.15 17:18

Moc hezky napsané :srdce:
Měly jsme skoro na chlup stejné porody! Pozitivní přístup podle mě udělá hodně, za Aniball taky děkuju, jako překvápko máme taky holčičku a datum máme také moc pěkné s pětkama :) Stellince do života přejeme hodně štěstíčka a zdravíčka :hug:

 
dreadnuth1
Kecalka 216 příspěvků 15.10.15 21:40

@zamlklinka Krásný deníček a gratuluji :hug: taky rodím za 6 týdnů v Jablonci a doufám, že si odnesu skvělý zážitek jako vy :palec:

 
lpetra
Echt Kelišová 8195 příspěvků 15.10.15 22:36

Krasny porod a gratuluju k male. Ja mela taky krasny a na prvorodicku krasny porod od zacatku kontrakci byla mala za hodinu a trictvrte venku

 
yculka
Stálice 58 příspěvků 16.10.15 16:41

Gratuluju ke zdravé holčičce!

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 16.10.15 17:06

Veľmi príjemne sa to čítalo, viem si predstaviť atmosféru toho rána :D Mám tiež Stelku - Hviezdičku.

 
denijja
Nováček 8 příspěvků 16.10.15 21:36

Krásně se mi povídání četlo :)
kdybych věděla o aniballu dřív tak s ním cvičím taky a můj porod by dopadl o něco lépe :roll:

přeju Stellince vše nejlepší at krásně roste a nezlobí maminku!!! ;)

:mavam:
 
zamlklinka
Závislačka 3167 příspěvků 17.10.15 09:46

Všem moc a moc děkuji :-)

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 18.10.15 15:02

Krásný porod, krásný deníček

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama