O našem nezvyklém uspořádání II.

O životě
  • Anonymní
  • 28.03.16

Je zvláštní, jak se někdy osudy dvou kamarádek prolínají, i když třeba léta nejste v kontaktu. Postinterrupční syndrom je záležitost, o které se málo mluví, není to ale správně. Měl by to každý znát a to především každá žena.

Chyběly 2 dny do plánované interrupce a já se vracela z práce, s hlavou skloněnou… Všechny myšlenky jsem se snažila vyhnat. Lepší nemyslet na nic než přemýšlet nad sebou. Takový pocit viny, že se to snad ani nedalo unést.

V tom jsem potkala Sylvu. Kamarádku mého mládí. Chodily jsme spolu do školky, na základku i chvíli na střední. Ona a její máma se poté přestěhovaly a i když jsme se snažily ze začátku udržovat kontakt, nakonec jsme se tak vzdálily, že jsme částečně na sebe i zapomněly.

Dohodly jsme se, že půjdeme spolu na kafe. Musíme ale nejdřív vyzvednout Davídka ze školky. Sylva je už maminkou.

Necítila jsem se zrovna na setkání s kamarádkou, která má dítě, ale chuť popovídat si a zavzpomínat na staré časy byla silnější. Tak jsem se přemohla.

Vyzvedly jsme Davídka, zavedly ho k mamince Sylvy a šly do kavárny. Ona měla to štěstí, že ji rodiče měli brzy, i když se tedy rozvedli. Otce často nevídala, měla celkem fungující mamku.

Nevím, jak dlouho jsme tam seděly, ale stihly jsme toho probrat velmi mnoho. Nechtěla jsem ani o všem mluvit, jenže tak dlouho jsem to dusila, muselo to vše ven. Myslela jsem, že má Sylva šťastnou rodinku a pěkný život. Ve skutečnosti ale bydlí u své mamky, otec Davida se nestará, neplatí výživné a ke všemu je s ním zase těhotná - stalo se to při snaze o obnovu vztahu, aby mohl malý vyrůstat v úplné rodině. A jak jinak, opět prevít nejeví o dítě zájem.

Došlo tedy na téma interrupce, kterému jsem se původně chtěla vyhnout. Nyní jsem ale věděla, že není nikdo lepší, s kým bych si o tom mohla promluvit. Sylva však velmi znervózněla, začaly jí téct slzy a aby se trochu srovnala, doslova utekla na toaletu. Nevěděla jsem, že je na toto téma tak citlivá.

Když se vrátila omluvila se, vstala, objala mě. Potom si sedla zpět a začala mi říkat, abych na potrat nechodila. Trochu jsem se rozhněvala a nechtěla jsem už o tom více mluvit. Jenže Sylva trvala na tom, že mi povypráví svůj příběh.

Stěhování tenkrát mělo především jiný důvod než změna práce její matky. Sylva tenkrát otěhotněla a šla na potrat. Neřekla mi tenkrát o tom a já myslela, že její divné chování souvisí právě se stěhováním.

Po potratu dostala silné deprese, začala se v noci budit, nemohla vydržet pohled na těhotné, na kočárky a na malé děti. Začala se poškozovat, musela navštěvovat psychologa a změnit prostředí. Zničila si tím život a do teď se s tím celkem nesmířila.

Mírné zlepšení nastalo, když se narodil Davídek. Přesto se ale zcela toho všeho nezbavila, běžně se jí to vrací v období, kdy potrat podstoupila a v období, kdy se mělo miminko narodit.

Netušila jsem, že něco takového se může stát. Nemyslela jsem na to, ale najednou jsem tak znejistila… Nedokázala jsem to nakonec udělat. Věděla jsem, že nebude mít se mnou miminko ideální život, ale raději takový než žádný - však já mu dám život a lásku a to je to nejvíc, co může mít.

Tak jsem se znovu sešla se Sylvou a povídaly jsme si a povídaly. Byly jsme v podobné situaci. Já sama nájem z mateřské nemůžu utáhnout a Sylva s dvěma dvěma bydlet u své mamky už pohodlně také nemůže. Přece jenom je ten byt na to příliš malý.

Tak jsme se dohodly, že budeme bydlet spolu. Na nájem se složíme, každé stačí jeden pokoj, děti si můžeme navzájem pohlídat.

Jsou tomu dva měsíce, co jsme se sestěhovaly do pěkného podnájmu. Sylvě se před měsícem narodila malá Lucinka. Mají svůj pokojík, trochu větší, než je ten můj, ale jsou tam tři.

Během času, kdy byla Sylva v porodnici, jsem hlídala Davídka a musím říct, že jsem se nikdy necítila spokojenější. Mám si s kým popovídat, koho poprosit o pomoc, komu důvěřovat. Není to podle plánu, není to ideální, občas si někdo dokonce myslí, že jsme lesbičky… ale co je komu do toho. Naše uspořádání vzniklo čistě z praktického hlediska a jsem přesvědčená, že pokud se nám jednou povede našetřit a přestěhovat se třeba do vlastního, budeme chtít být blízko sebe.

Já na svou Kristýnku nebo Petříka teprve čekám a ještě nenastala chvilka, kdy bych litovala, že jsem na potrat nešla. Je to krásný pocit a už se nemůžu dočkat, až se narodí a budeme spolu rodina.

Hodnotilo 45 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 28.03.16 00:12

Jsem ráda, že jsi potkala takovou kamarádku a učinila spravne rozhodnuti a hodně štěstí do budoucna :kytka:

 
jita22
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 1 inzerát 28.03.16 00:18

Zatím to zní jako happy end, i když je to vlastně teprve začátek. Přeju hodně štěstí!

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 13 inzerátů 28.03.16 00:51

Krásný deníček. Držím palce.

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1870 příspěvků 28.03.16 04:39

Perfektní řešení situace. Držím palce :hug:

 
Anonymní  28.03.16 04:43

K tomu traumatu: Moje 17cti letá sestra byla na interupci a vůbec to s ní nehlo. Naopak byla ráda, že se uleje ze školy. Z takových lidí bez svědomí se mi dělá špatně.

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 28.03.16 07:10

Zrovna včera jsem četla první část - nekomentovala jsem, ale rozhodně by mě nenapadlo odsuzovat za cokoliv. Moc držím palce, ať se Ti v životě daří, zároveň i kamarádce. Myslím, že mít dobrou kamarádku je obrovské plus, tak, ať vám přátelství vydrží :kytka:

 
Jana525
Závislačka 3572 příspěvků 28.03.16 07:52

At vam to holky vsechno vyjde podle vasich predstav :kytka: to setkani se Sylvou urcite nebyla nahoda :andel: nahody neexistuji, coz mi nedavno rekla jedna mila ososba a myslim si, ze to tak je

 
Simuleena
Kecalka 176 příspěvků 28.03.16 08:11

Dobre jste to s kamaradkou vymyslely :potlesk: V tuto chvili asi nejlepsi reseni :)
Hlavne, ze te tady damy odsoudily za potrat, ktery se ani nekonal :nevim:

 
Nafrněná  28.03.16 08:18

Jste rozumné :) ve dvou se to táhne lépe! držím palce :kytka:

 
Adis89
Kecalka 485 příspěvků 2 inzeráty 28.03.16 08:21

Udělala si dobře, že jsi na potrat nešla :) :potlesk:

 
truelly
Ukecaná baba ;) 1970 příspěvků 28.03.16 08:41

Do happy endu je ještě léta daleko…pokud se budete hodně snažit a budete mít i hodně štěstí… :nevim: ale stejně by me zajímalo, co jednou synovi či dceři rekneš o jeho původu…jestli se dozví pravdu, nebo si vymyslis, žes byla znásilněna a proto neznas otce…

 
MiraMoo
Kecalka 234 příspěvků 28.03.16 10:28

@truelly jezisi,coze??!! :mrgreen: :roll: :roll:

Moooc pekne a drzim Vam palce :kytka:

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 28.03.16 11:34

Pěkné rozuzlení! V životě asi nic není náhoda :think:. Kamarádce gratuluji k holčičce a Ty se pochlub, až bude mimčo na světě :lol:
Jinak k reakci na anonymní (zvláštní, nelze ji kontaktovat). Je možné, že interrupce se 17 letou sestrou nijak nepohla. Ale to neznamená, že ji to nedožene za 10, 15 let…nebo taky ne, kdo ví…

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 28.03.16 12:12

@truelly Tohle je fakt ultimatni blbost. Třeba moje dánská kamarádka má mimco od darce spermatu, v Dánsku toto zákon umožňuje i ženám, ktere jsou singl. Byla jsem překvapena, kolik je tam samozivitelek s dětmi od dárců. Nikoho by ani nenapadlo, vymyslet si historky o znásilnění apod. Je to pouze a ciste otázka přístupu. Dobry dětský psycholog urcite poradi, jak diteti toto sdělit, pokud maminka má tu potřebu to s někým resit. Taky si muže najít fajn chlapa, který dite adoptuje a to se nikdy nemusí dozvědět, že táta není biologicky. Jinak autorko mam velkou radost, jak jsi vse vyresila. Moc se mi to Vaše nezvykle uspořádání libi! :-) držím vam oběma i všem vašim dětem palce. Udělala jsi dobre rozhodnuti, jsi statecna a život ti to vse jednou v dobrem vrátí!

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 28.03.16 12:18

Jéééé to je ale hezký závěr! Já jsem jedna z těch která v minulém deníčku potrat neodsoudila, ale tohle vypadá jako celkem hezká vyhlídka :potlesk:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 28.03.16 12:39

To je fajn řešení, dopadlo to nad očekávání přitom chytré horákyně zde odsuzovaly za potrat, tak doufám, že jim sklaplo. :)

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 28.03.16 14:51

Tak to je super :kytka: At se Vám jen a jen daří a brzo zase napiš, jak to u Vás pokračuje :)

 
Zuzu02
Stálice 53 příspěvků 28.03.16 15:32

Pekny denicek, hodne stesti

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 28.03.16 18:23

Wau, tak nakonec přece jen happyend - sem to říkala :pankac: :mrgreen:. Náhodou - to uspořádání máte velmi rozumné, myslím, že tohle bude trend budoucnosti. Než žít jako single matka a táhnout byt z jedné mateřské, tak proč se nedomluvit s kamarádkou. Tak ať vám to pěkně klape a hodně štěstí.

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 28.03.16 21:17

@truelly Co by asi tak řekla svému dítěti? Mohla by mu říct pravdu: „Měla jsem na výběr si tě nechat a vychovávat tě bez otce, kterého neznám, nebo jsem tě mohla zabít.“
A co jí na to dítě odpoví? Pravděpodobně: „Děkuju maminko, žes byla tak statečná. Miluju tě.“ :srdce:

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 28.03.16 22:00

Nezvykle, ale v dané situaci určitě super uspořádání domácnosti. Sem moc ráda, že to takhle dopadlo. Doma budeš mít kamosku se kterou pokecas, a ona dobrou duši, které se bude moct svěřit ve slabých chvilkach se svojí bolesti. Vzájemné si pohlídate dětičky a ty mladší si spolu budou moci hrát jako sourozenci. :pankac:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 28.03.16 22:07

Tusila jsem to, jako mnozi dalsi, ze si miminko nechas.Ted budes ale potrebovat jeste hodne sil. Financne to utahnout, zvladat bydleni s dalsi mamkou dvou deti, osobne si nejsem jista, jak bych obstala. Drzim palce, at to zvladnes!!!

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 28.03.16 23:13

Taky jsem zustala s malým miminkem sama.. to byl ale jiný příběh a otec se nehlasil nestaral neplatil. Od 3 mesicu ditete za pomoci hlidaní rodiny jsem si mohla k rodičáku finančně přilepšit - všechno jde když se chce. Proč by to nezvládla? :palec:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 29.03.16 09:16

:kytka: Krásné, život to tak nějak vyřešil za tebe, držím palce, ať tvůj příběh pokračuje šťastně.

 
radúna
Extra třída :D 11314 příspěvků 29.03.16 09:46

Hezké rozuzlení :kytka:.
Opět musím napsat, že i tenhle tvůj deníček od tebe se mi četl hezky.
Přeju hodně štěstí :kytka: :kytka: :kytka:.

PS: zajímalo by mě, zda se tu objeví i ty nicky z minulé diskuze pod prvním deníčkem, které tě tak šmahem odsoudily a málem upálily… :lol: :lol:

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 29.03.16 21:46

Za mě máš obrovský :palec: za své rozhodnutí :hug: Držim moc pěsti a tesim se na deniček o porodu a přeji Ti už jen samé krásné věci v životě :kytka:

 
Talitha
Extra třída :D 13262 příspěvků 30.03.16 13:31

@radúna PS: zajímalo by mě, zda se tu objeví i ty nicky z minulé diskuze pod prvním deníčkem, které tě tak šmahem odsoudily a málem upálily

Mně se zdá, že autorka záměrně rozpoutala diskuzi, neboť její deníček končil takto:
Teď se ale na potrat chystám sama a ke všemu ani nevím, kdo je otcem mého dítěte.

Možná mě za to odsoudíte, možná vás deníček pohoršil. Možná tu ale některá najdete věci k zamyšlení, nebo vám pomůže přečíst si o mých krocích a rozhodnutích, a zachovat se v životě lépe než já. Pro takové jsem se rozhodla deníček napsat a tedy takovým posílám i pokračování …

Proč kritizovat někoho, kdo reagoval na text psaný v deníčku? :nevim:
(Osobně jsem psala o rozmazlenci, který neustál setkání s realitou, na tom nic neměním, k potratům mám vztah negativní, což jsem tam neřešila a i kdybych řešila, co by to změnilo?)
Někdo napíše: mám doma modrou krychli, začne se řešit, že modrá krychle je taková, onaká, nehodí se, je blbá.
Týž člověk za týden napíše: mám doma oranžovou kouli.
Následuje kritika přispěvatelů, kteří pomlouvali modrou krychli, když přece oranžová koule je aktuálně daleko krásnější.

Mi to přijde teda hloupý - celkové vyznění, kdy hodím nejprve do placu téma, které je, jak známo, velmi kontroverzní, a následně vydám pokračování, které je naprostým opakem prvního tématu.

Nepřijde mi nijak zvláštní ten názorový obrat zakladatelky, a díky bohu za něj, ale rozdělit to takhle, proč? :nevim: Aby byla zábava? Aby se oba názorové proudy mohly nadvakrát napadat? :nevim:

 
radúna
Extra třída :D 11314 příspěvků 30.03.16 15:12

@Talitha, přečti si pod prvním deníčkem první reakce ;).
Já jsem psala o odsuzujících (takové jako: přeju ti tohle, zabije dítě kvůli nezodpovědnosti, chuděry snažilky, a podobné názorové příspěvky)
Ne o těch, které vyjádřily svůj názor. ;)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 02.04.16 20:06

Já jsem to věděla už minule, že to dopadne podobně. Super, paráda. Já byla v 18ti v podobné situaci..teda mě nikdy potrat ani nenapadl.. Bylo to těžké, co ti budu povídat. Ale teď po 11 ti letech můžu říct..stálo to za to!! :kytka:

 
Janityska
Povídálka 19 příspěvků 04.04.16 23:59

Není nad dobré přátelství :potlesk: Přeji Vám oběma hodně štěstí :mavam:

 
Lisa_Qr
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 11.04.16 21:55

Napadlo me, ze Vam tu kamaradku poslal do cesty snad andel, nekdo z vrchu

 
IvčaIva
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 14.04.16 12:07

:D to je hezké, jak náhody ovlivňují náš život
ať se vám daří! :kytka:

 
Anonymní  14.04.16 23:34

Děkuji moc všem, co jste nám drželi palce a přáli pěkné věci do budoucna. Narodila se malá Kristýnka - nádherná a zdravá. Snad budou s Lucinkou také kamarádky a Davídek jejich velký ochránce. Máme se moc fajn :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama