O Otesánkovi...(?)

Rodič je tvor ohromně soutěživý. A jestli máte malé dítě, víte o čem píšu. Sotva jsem porodila Fídě číslo jedna, a už to na mě začalo jít taky. Jak mu chutná! Ty faldíčky! Maminky se rády chlubí, jak jim potomci s chutí papají. No, naše děti ne. A mě to už netrápí.

O Otesánkovi...(?)

Narodila se nám vytoužená holčička. Holčička! A pěkná, ještě zbývaly dva týdny do termínu a už má přes tři kila.

No tak papej! Kojení se nám zatím moc nedaří. Nevadí, tak dáme dokrm.
Sestra je hned hotová: No s těmahle prsama stejně kojit nebudete. A sousedce to jde samo.
Sotva se doma trochu rozkoukáme - a rozkojíme! Už nad námi stojí doktorka se zdviženým prstem: Tak takhle málo nám přibýváte? Maminko, tak to by nešlo. Chodíme na převážení, mícháme lahve s výživou, abychom mléko netknuté vylívali. Holka lahev nevezme, přibírá si ve svém tempu a doktorka prská.

Jednou v čekárně potkáme maminku s chlapečkem. Kolik váží vaše holčička, ptá se. Víte, my musíme chodit na převážení, on hrozně přibírá, pořád by chtěl kojit. To přeci nejde!

Brzy uteklo půl roku a příkrmy jsou tady. Jenže to není prso. Madam ani po týdnech a měsících přemlouvání, nucení a šaškování nesní víc než pár lžiček. A tak alespoň kojím. Je vysoká, ale hubená tak, že jsou jí vidět žebra. Ještě, že naše nová lékařka ví. Paní F., nebojte, to někdo tak má. Někdy ty děti začnou jíst až ve školce.

Jak tak čekáme, až dceruška spořádá plný talíř, narodí se jí sestřička.
Druhá holčička přišla na svět dřív. Vážila sotva dvě a půl kila, poležela si v inkubátoru a mléko dostávala sondou přímo do bříška. Ať dělám, co dělám, skoro nic neodsaju. Ať se mi prsy nalívají sebevíc, ta trocha mléka, co se mi podaří odsát, nestačí ani pro tak malinkaté miminko. Neboj, já taky moc nemám, utěšuje mě spolubydlící na nedonošencích. Jenže její holčička je ještě menší a mléka mají přeci o dost víc, takže nedokrmuje. Dokonce se jim daří i kojit. Nám ne, a to ta moje je proti sousedce úplná obryně.

A tak si domů odnáším nedonošence i s plechovkou mléka pro něj. Jednu výhodu to má, Fídě číslo dva přibírá a utěšeně kyne. Brzy zesílí a dovede se bez rozpaků nacpat z prsu. Později ani příkrmem nepohrdne. To je úžasná změna, protože starší sourozenec stále nejí.

Uběhl rok a druhý. Fídě číslo tři je na cestě. V důsledku dalšího těhotenství se nejspíš Dvojka vzdává svého občasného cucnutí mateřiny. A z batolete se stává panda. Ne, že by se jednoho dne probudila černobílá, ale začne si vymýšlet s jídlem, jako ten medvěd. Jednička vytrvale odmítá zvýšit pestrost stravy i množství. Školku máme s jednou slečnou za sebou, už se chystá nastoupit druhá a Trojka samozřejmě následuje sestry. Nic moc kromě mléka zatím nejí.

Přesto jsme udělali všichni společně ohromný pokrok! Jedna matka změnila svůj přístup. Už je nesrovnávám s jinými dětmi. Jsou úžasní přesně takoví, jak k nám přišli. Vařím, a servíruju tak, jak to mají právě ty moje děti rády. Fíďata na oplátku dělají dílčí pokroky a zkouší a ochutnávají. A taky přibírají a rostou. Jen na to jdou po svém.

O tom, jak nám kluk ještě nechodí, zas příště!

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1000
15.7.21 08:23

Pěkně pozitivní deníček :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit
9831
15.7.21 17:11

Dobry Fiduš, zasmála jsem se :jazyk: :lol: Jsi hustá, 3 děti tak brzy za sebou, to už člověk ani nemá čas se stresovat :mrgreen: :mavam:

Sestřence malej taky málo jí i přibývá, taky je doktorka na prohlídkách peskuje, ale jemu to evidentně stačí - běhat začal už před 1.rokem, do výšky táhne taky ale je hubeňour no, taky je pořád v pohybu a vše dělal dřív než starší, ten byl linejsi a dodnes je spíš kliďas co rád něco vyrábí, maluje apod. A taky je ho kus, ale tak akorát, není tlustej zase, ale jako malej rychleji pribíral, takže doktorka byla spokojená. Naše do 3 let bastili všechno, pak začali být vybíraví a prostě vařím tak, jak vím, že mi to sní, na co se dělat s něčím co stejně jíst nebudou. Malá ve školce ji suprově, u kluka to byla katastrofa a ve škole to je jen o trochu lepší. Aspoň že už neodmítne oběd jen proto že mu na těstoviny dají sýr, ale řekne si, že ho tam nechce a sní je, takže neboj, oni z toho vyrostou a zvlášť kluk ti bude za pár let vyžírat lednici a přidávat si;)

  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
15.7.21 21:43

Hezký deníček :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
16.7.21 21:39

Vtipny a pekny denicek. Mam taky nejedlika, vsichni porad strasili a dite si uz par let prospiva tak nejak samo, po svem :lol:

Příspěvek upraven 16.07.21 v 21:40

  • Zmínit
  • Nahlásit
16057
18.7.21 16:56

Ja mam kombinaci. Dítě odmala žere jak kobylka (hodně a všechno) a za váhu sprdunk na kazde kontrole :D 10kg jsme překonaly (a to není matersky plural, ja na tom opravdu dřu!) nekdy v 15 měsících 8)

  • Zmínit
  • Nahlásit