O smutku, co cítím, podruhé

O životě

Je to 2,5 měsíce, co jsem psala první deníček o smutku, který cítím. Teď ani nevím, jak začít. Jen mám pocit, že od té doby uběhlo několik let.

Píše se 15.8. a manžel odjel na festival - kdo četli deníček, vědí. Pokračování a další vývoj nabral opravdu velmi rychlý spád. V neděli 17.8. (dva dny před tím, než vyšel první deníček) mi kolem poledne přišla anonymní sms, že můj muž se schází se sestřičkou z interny. Musím říct, že se mi udělalo neuvěřitelně špatně, ale říkala jsem si, je to omyl.

Večer se manžel vrátil domů ve velmi veselé náladě a přestože Kubíčkovi slíbil, že přijede co nejdřív, přijel před sedmou večer. Já plakala. Nedalo mi to a ukázala jsem mu anonym. Zapíral, hladil mě, že je to omyl, že se nic neděje, že neví, co kdo má, že asi nějaká sestřička závidí. Já stále plakala…

O půl druhé v noci manžel přiznal, že má opravdu jinou. Začalo to před měsícem na té chatě a teď se to rozjelo na festivalu, kde byla mimo jiné i ona. Celou noc jsem plakala. Druhý den dopoledne mi kolem půl desáté přišla od manžela sms z práce, že od nás odchází. Že o tom přemýšlel a chce být s ní!

Mně se udělalo okamžitě špatně od žaludku, začala jsem zvracet, podlomily se mi nohy, nebyla jsem schopna se postarat o 2měsíční miminko, které máme. Volala jsem tchyni, aby mi přijela pomoct. (Mamka nemá auto) Do hodiny byla u nás.

Mezitím přijel přítel oné sestřičky a vyprávěl mi o jejich vztahu. Jak si pošlou 600 sms měsíčně, jak jí manžel slibuje zaplatit byt, no strašné věci. Byla jsem totálně na dně! Upozorňuji ty, co nečetli první deníček, že já do té doby NIC netušila a měli jsme pěkný vztah.

Zkrátím to - manžela jsem nakonec přesvědčila, aby s námi zůstal a onen vztah ukončil. V úterý ráno tak učinil. Přijel a asi dvě hodiny plakal, jak moc to bolí, jak moc ji miluje, ale že už se rozhodl a bude s námi. Plakal každou chvíli, prosil mne, ať ho co nejvíc objímám, líbám, aby měl pocit, že ho miluju.

Takhle uběhlo pár dnů, nevím kolik, seběhlo se to tak rychle, když zas začal plakat. Říkala jsem si, že pláče, protože mu je líto, co nám udělal. Ale pak z něj vypadlo, že pláče, protože lituje, že od nás neodešel. Že si se mnou neumí prostě představit život, že mě má jako kamarádku, ale nic víc, že byl doma nešťastnej.

Opět pro mě šok. Den dva nato jsem zjistila, že si stále píší a mění si služby v práci tak, aby tam byli spolu. Neustále jsem brečela, maximálně se snažila - vařila, pekla, uklízela, nosila doma mini šaty, líčila se, voněla. Ale manžel postupně ztrácel o mne jakýkoli zájem.

Na začátku září jsme začali chodit do manželské poradny - spoléhala jsem na to. Manžel říkal, že tam chce, že chce, aby ho usvědčila v tom, že dělá dobrou věc, když zůstal s námi. Ale efekt byl opačný. Po jeho návštěvě mi řekl, že si uvědomil, že to, o čem tam vyprávěl, chce… že už nechce žít s námi, ale chce žít jiný život.

Pro mne byly všechny ty dny jedna noční můra. Vždyť ještě před měsícem jsme žili spokojeně a teď se mi má zhroutit celý svět?? Ale říkala jsem si, dokud je s námi, je šance, třeba zůstane…a tomu věřila. Kvůli dětem, domu, který jsme v červnu dostavěli, kvůli nám, rodičům, přátelům, které tam máme. I on sám tento můj názor posiloval větami typu „tady na jaře zasadíme kytku, sem koupíme strom“. Ještě v září nám dodělali vestavěné skříně, kam si manžel rovnal věci, řešili jsme, kde co bude. Říkala jsem si, že to zůstane.

Je to měsíc, co řekl, že určitě odejde, že je prostě pozdě, že ji miluje tak, jako mne nikdy, že náš vztah byl hezký naposledy před svatbou, že si se mnou nikdy nic neužil. Že není rodinný typ, že ho prostě děti nenaplňují, že nejsou jeho prioritou. Že je mu líto, že nám zničil život. Že se spletl, když mi na svatbě sliboval, že spolu budeme v dobrém i zlém.

Padly i horší věty, které tak zabolely. Že jako Káťa, ona milenka, bude děti vychovávat. „Když se bojíš, že to nezvládneš sama, dej mi děti do péče, vezmi si toho mladšího a běž k rodičům, já si nechám toho staršího tady.“ Bylo toho mnohem víc, ale já už to radši zapomněla.

Dnes je 24.10., za dva dny se stěhuje do pronajatého bytu za nehorázné peníze!!! My zůstáváme sami. Matýsek každý večer hodně pláče, Kubíček vyžaduje pozornost, je to opravdu mazec zvládnout to. Fyzicky, ale teď i psychicky. Navíc jsem již měsíc nespala víc jak pár hodin denně. Nejde to, nemůžu usnout, hlavou se mi honí vzpomínky, zážitky, 10 společných let. Vždyť ještě před pár měsíci jsme se radovali ze zdravého miminka (po strašném těhotenství plném vyšetření a hrozeb vývojových vad). Teď je všechno jinak.

Já ztratila chuť k jídlu, zhubla 8 kilo za dva měsíce. Hodiny a hodiny pláču, přišla jsem o mléko, nejsem schopna normálně spát, nejsem schopna normálně se s ním bavit. Na jeho řeči typu „vždyť se nic neděje, budeme kamarádi, děti budou mít úžasný život, nic jim nekazím“ nedokážu reagovat jinak než vztekem, křikem, hádkama. On vše obrátí proti mně - vlastně se mnou celých 10 let bylo blbých. Už od začátku mu na mně vadilo spousta věcí, je to prý děvkař a 10 let se přetvařoval, abych byla šťastná. On byl už dlouho strašně nešťastný, jen to nikdo nepoznal. Párkrát za rok mi řekl „Buď na mne hodná.“ Ale copak jsem ho týrala??? Celý život se těšil na děti a přál si dům. A když obojí má, odchází do bytu.

Co bude s námi dál?? Nevím. Naše budoucnost je nejistá. Jisté je jen jedno - musím bojovat a jít dál kvůli mým krásným dětem. K manželovi cítím neuvěřitelnou nenávist a vztek. Třeba to časem přejde, až budu šťastná, ale to, že Matýsek nikdy nepozná význam slova táta, to mu neodpustím nikdy.

Hodnotilo 40 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Lychee13
Závislačka 2708 příspěvků 02.11.14 00:52

To je mi moc líto, ale věř mi, že bude líp…časem… :hug: :hug: :hug:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 02.11.14 03:29

Nezaslouzi si Te…Drz se, urcite bude brzy lepe :hug:

 
Michelangelo
Hvězda diskuse 50726 příspěvků 02.11.14 04:29

Je mi moc líto, co tě potkalo, ke všemu s tak malými dětmi, které potřebují hlavně šťastnou maminku :srdce: :hug: Přeji ti hodně síly, abys to všechno zvládla :hug:

 
kve-tinka
Závislačka 4031 příspěvků 15 inzerátů 02.11.14 06:34

Posílám hodně sil. :hug: vztek i zloba přejde v totální lhostejnost. A Matýsek, že nepozná význam slovo TÁTA? Ale ano, rodičem je ten, kdo vychová, né kdo zplodí. ;)
:hug: :hug:

 
Samy
Závislačka 3363 příspěvků 02.11.14 07:03

To je mi líto, že prožíváš takové věci. :hug: Ale za sebe říkám, že ač bych byla ubrečená sebevíc a byla fyzicky i psychicky na dně, že bych takového chlapa doma mít nechtěla. Snad až to nejhorší aspoň trochu přebolí, tak uvidíš, že děti sice budou mít jen tátu třeba na víkend, ale že ten váš vztah by asi nefungoval. Zatím si asi neuvědomuješ, že by s tebou zůstal jen max. z povinnosti kvůli dětem, rozhodně ne z lásky. A takový vztah by stejně šel do kopru nebo nestál, aspoň pro mě, za to. :hug:

Jeho slova to jen potvrzují: „Plakal každou chvíli, prosil mne, ať ho co nejvíc objímám, líbám, aby měl pocit, že ho miluju. Ale pak z něj vypadlo, že pláče, protože lituje, že od nás neodešel. Že si se mnou neumí prostě představit život, že mě má jako kamarádku, ale nic víc, že byl doma nešťastnej.“ :roll:

 
balestra
Závislačka 4666 příspěvků 02.11.14 07:25

@Samy uplne souhlasim.
Zapomen na nej. Neres, kolik plati za najem. Zvedni hlavu a zvladnes to!

 
kombinace
Nováček 1 příspěvek 02.11.14 07:32

Jakobych cetla vlastni pribeh. Drz se, taky se drzim.

 
biancaa
Povídálka 37 příspěvků 02.11.14 07:36

Vždycky se snažím hledat na negativních věcěch alespoň něco pozitivního - tady je to velice těžké. Napadá mě jen, že kdyby jste vztah udržovali jen kvůli dětem a on ti zahýbal, nejspíš by tě to dost ničilo, takže by to stejně nebylo dlouho udržitelné. Doufám že alespoň tchýně je na tvé straně a že jste nepřišli najednou také o babičku. Moc mě to mrzí, tohle bych nepřála ani nepříteli. Věř že bude líp! držím palce :hug:

 
Pralda1
Nováček 10 příspěvků 02.11.14 07:47

Někdy se musíme v životě vypořádat s obrovským zklamáním, zradou a pak nenávistí, která nás oslabuje. Všichni hledáme nějaké jistoty, ale velká pravda je, že jistého není nikdy nic. Jak už bylo napsáno tvůj manžel si tě nezaslouží. Máme tendenci myslet hlavně na druhé a ne na sebe a ty se musíš teď zaměřit hlavně sama na sebe. Jde to hrozně pomalu, ale jde to. Nevím jestli znáš " Co dělá žena, když sedí an mrtvém koni?" Jestli ne tak tady nabízím http://luciekolarikova.cz/…mrtvem-koni/

Jinak ještě stojí za to si přečíst knihy od paní Zdeňky Jordánové.
Přeji hodně sebevědomí v sama sebe. Věř bude líp.
Ještě mne napadá, že kdyby jsi si ho udržela jaký by asi měl vliv na vaše děti… jaký by byl vzor? Napáchal by ještě větší škody. Výchva dětí je největší úkol, který na sebe bereme a to co jim předáme, co je naučíme, nám pak vrací.

Příspěvek upraven 02.11.14 v 07:57

 
Kimme
Kecalka 253 příspěvků 02.11.14 08:13

Vim ze to moc bolí, a je mi to neskutečně líto… Význam slova táta by Matýsek nepoznal ani kdyby s vámi ze soucitu.. Který on očividně nemá, zůstal, protože tohle prostě táta není když mu nenaplňuje život vlastní dítě…
Ale věř… Ze jednou… Přijde do tvého života chlap… Kterému tvé děti život naplní víc než cokoli jiného… A at je to pravý otec či ne… Matýsek pozná co je to otcovská láska.. I když třeba později… Lepší než nikdy… A kdo ví třeba po tomto zážitku… Budeš s nadcházejícím tatíčkem mnohem šťastnější… A fyzicky i psychicky silnější než kdy před tím… Moc držím palečky… A buď silná… Děti všechno cítí přez maminku… Budeš-li plakat a budeš-li nešťastná tak oni taky… Tady budeš mít vždycky nás a v nás velkou podporu… Tak se drž a buď silná ať jsou silné i tvé destičky… :hug:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 02.11.14 08:45

Je mi to lito :(

oni se znaji chvilku a myslim, ze jim vztah zase tak dlouho nmusi vydrzet…
co budes delat, kdyz se bude chtit vratit :?:

 
Kimme
Kecalka 253 příspěvků 02.11.14 08:46

Dětičky *

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 02.11.14 08:47

Musí to být šok, buď ale ráda, že už je pryč. Co s takovým zmetkem do budoucna. Ten si ani nezasloužil, abys ho přemlouvala, aby zůstal. Samotné Ti bude líp a najde se lepší chlap.

 
Anonymní  02.11.14 08:54

Je mi moc líto čím procházíš, zažila jsem to samé a vím jak to bolí a připadá ti, že to hezké končí… bude to ještě chvíli bolet… :( :( :( nejspíš přijde ošklivé dohadování při rozvodu, ale to přejde a ty a kluci budete mít šanci začít znovu s někým lepším, s kým vám všem bude moc hezky… tady by to evidentně nemelo cenu a lepit to by neprospělo nikomu…

teď to třeba tak nevypadá, ale ten největší nešťastník je tvůj muž… bude mu smutno po dětech, bude ho štvát že je vychovává někdo jiný…a s velkou pravděpodobností ta úžasná Káťa nebude za nějakou dobu tak úžasná a pošle ho do háje a on bude sám…

přeji hodně sil na tohle období, ale věř mi, bude líp… jen se tím nenech zničit… mysli na sebe a na kluky, udělej tlustou čáru a nenech ho ať vás dál trápí… :hug: :hug: :hug:

 
Jitulaa
Kecalka 364 příspěvků 02.11.14 08:54

Zažila jsem to samé, akorát jsme nebyli manželé(naštěstí) ale slýchala jsem stejné věty,, neni štastný, dusí se doma, dítě ho nenaplnuje, nechce rodinej přízemní život,,, syn měl 5 měsíců, ted mu je 1,5 roku,, a v prosinci to bude rok co se to stalo, stále mám vztek a cítím nespravedlnost, ale jak říkají holky, chce to čas a jde to pomalu,, ale jde to,, musí to jít kvůli dětem, a oni jim to jednou vrátěj, to se neboj,, já se ted rozhodla že požádám o pomoc psychologa, zkus to také, hodně mamin to doporučuje, pomůže ti podívat se na věci z jiného pohledu a lépe to zvládnout, už kvůli dětem, já vidim na synovi jak je norvozní, když vidí jak brečim nebo když ho jeho otci předávám,, děti to vnímají, a věř a v to samé věřim i já že jednou to přejde a budeme mít milující partnery co budou milovat i naše děti a to budou ti TÁTOVÉ, ne ti co je zplodili a pak utekli… :pankac:

 
rences
Kecalka 293 příspěvků 02.11.14 08:56

Drz se, :hug: jednou si najdes treba jineho, ktery o vas bude moc stat :hug:

 
TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 1 inzerát 02.11.14 10:13

Ahoj, stalo se mi něco podobného. Neboj časem to přejde. Začnes novy a lepší život a ten chlap ti bude úplně ukradenej a nakonec si Reknes ze je ddobře ze to tak dopadlo a ze jsi s nim nezůstala. Takový zmetek si nezaslouží tebe ani děti. Chce to opravdu jen cas. Držím pěstí. :kytka:

 
Anja.81
Kecalka 132 příspěvků 02.11.14 10:38

Je mi moc líto co se ti stalo. Vím jak ti je, prožila jsem si skoro to samé, znám ty pocity, tu bolest, to zoufalství.. Manžel se mi takhle zbláznil když jsme čekali druhé dítě, byla jsem ve 4. měsíci těhotenství když jsem zjistila že má jinou.. Držím ti moc pěsti, aby to brzy přebolelo a přeju hodně síly.. hlavně kvůli dětem, potřebují silnou a usměvavou mámu :hug:

 
Linve
Kecalka 276 příspěvků 02.11.14 10:50

To je nehoráznost takhle opustit rodinu kvůli jiný frndě! :cert: opravdu dneska lidem svátost manželství nic neříká :(.. Držím palce, ať se ve Tvém životě brzy objeví někdo, s kým vám bude dobře a postará se o vás. Ještě takoví nevymřeli :-)

 
zlatí
Kecalka 401 příspěvků 02.11.14 11:00

Takovej chlap ti za to nestojí vykašly se na něj nemá to cenu. Tobě přeji hodně sil neboj čas to vylečí a vychutnej si ho u soudu a alimenty na dítka mu pořádně osol pan dokturek má na to dost. Promiň ale zaživala jsem něco podobného z bývalým manželem ale on nechodil za jinou ale dost chlastá tak jsem si řekla když má na chlast tak ma i na dítě o které jeví zájem tak 2 krát do roka. Tak když ten tvuj manžel má na jinou kozu tak bude mít i dost na děti. Jen nedopusť aby děti nechtěl na střídavou péči dítka budou jen s toho zblázněné a nebudou vědět čí jsou z pozdravem a posílám hodně sil zlatí

 
Salorka
Závislačka 3926 příspěvků 2 inzeráty 02.11.14 11:06

To je mi líto…bude to těžké, ale zvládneš to!!! Časem poznáš, že Ti je a bude líp bez něj :hug: :hug:

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 02.11.14 11:18

Ach jo nezavidim ti to :hug: ale snad lepsi ze odesel brzo mas ted vetsi sanci ze se treba objevi nekdo novy kdo te bude opravdu milovat nez kdyby odesel na stary kolena a ty zustala sama bez deti chapes jak to myslim :hug:urcite napis jak se tva situace vyviji a jak se drzis drzim ti palce at ta bolest brzo zmizi :hug:

Příspěvek upraven 02.11.14 v 11:19

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 02.11.14 11:38

Já myslím že si sama sebe tak strašně málo vážíš, že dokud to nezměníš, že budeš nešťastná. Nechápu jak si se takle mohla nechat ponižovat, mazlit ho aby mu po ní nebylo smutno atd..?Možná kdybys mu nakopala prdel a ukázala mu, že nejsi žádná chudinka, tak by ještě i škemral…

Bud ráda že je pryč. jestli tě netrápí finance a jen to že děti nemají tátu u sebe, tak to neznamená že se jednou neukáže někdo, kdo je bude mít rád jako svoje

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 02.11.14 11:53

:pocitac: To je deb.il. Ať táhne někam daleko. Nezasloužil si tebe ani děti.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 02.11.14 11:55

@Kamča.dalmatinka Myslím, že kdyby mu nakopala pr.del, tak by přilezl a škemral, ale sestřičku by nenechal. :mrgreen: Jedině by se Opocno mohla radovat z toho, že ho vykopala sama, ne že ona je ta, která zůstala opuštěná.

 
B EL
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 02.11.14 12:19

Je to smutné, ale přeji ti ať nezůstanete dlouho sami a na :hug: jdete si opravdového tátu.

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 02.11.14 12:23

To je klasika, muze zacne nudit, ze ma doma skvelou zenu, zacne mit roupy, najde si z nudy cestu formou milenky. Tak na 99% je jiste, ze ho po case zacne nudit i vztah s novou slecnou, protoze je proste nezraly a pak zase prijde za tebou s prosikem a pak uz to bude jen na tobe, zda mu odpustis nebo kpnes do zadnice. Ale az k tomu jednou dojde, doporucuji si na to vzit okovane boty.

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 02.11.14 12:33

Neboj, preboli to, bude to chvíli trvat, desetiletý vztah z tebe nevyprcha během par týdnů, ale bude lip. A s dětmi to zvladnes, ono to není zas tak špatně, nemuset řešit chlapa doma, nikdo mi do ničeho nekeca, večer děti ulozim a mužů si číst, když si ex vezme děti, tak mám volno, mimino jsem mu dávala od cca 8 měsíců pres den, od 1,5r i pres noc.
A časem to volno zacnes využívat třeba i ke scházejí s někým novým. Ted ti to třeba přijde neskutečně, ale někde v budoucnu čeká fajn chlap, zase ta prvotní zamilovanost, motylci v břiše ;)
Jen se neutapej ve vzteku a sebelítosti, bude te to jen zbytečně bolet. Jemu to nejvíc natřeš tím, ze to budeš zvládat…

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 02.11.14 12:35

Koukám, že tady všichni stojí na straně zakladatelky. Určitě to je blbý přijít takhle o chlapa, když s ním máš dvě děti a jedno je navíc tak malé. Na druhou stranu by asi nikdo nechtěl setrvávat ve vztahu ve kterém není šťastný. Několikrát se dožadoval její lásky a ona nic - no tak si prostě našel jinou, která ví, co on potřebuje. Pak to zakladatelce i přiznal, brečel před ní, bylo mu to samotnému líto, zkusil dát vztahu ještě šanci a dokonce šel i do poradny a stejně byl ve vztahu s ní nešťastný. Já být na jeho místě, tak udělám totéž a myslím si že i každá z vás. Žijeme jen jednou a pro děti není dobré mít jako vzor manželství, kde není láska a štěstí. Já chápu, že ne každý je silný ale furt brečet, stresovat se kvůli chlapovi tak, že přijdu o mléko a přestat žrát, to mi prostě přijde naprosto přehnané a je to pro mě popravdě i nepochopitelné. Skoro to na mě působí tak, že zakladatelka se trápí ráda a ráda ze sebe dělá chudinku. Nechápu taky, proč by dítě nemělo znát význam slova táta - on se s ním snad nebude vídat? Já vím, že zakladetla celou story pojala tak, že on je ten nejhorší chlap na světě, ale já si to vůbec nemyslím. Je to blbý co se stalo, ale chtít po něm aby s tebou byl přestože je s tebou nešťastný a to tak, že před tebou brečí tak to je uhnutý.

Příspěvek upraven 02.11.14 v 12:35

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 02.11.14 12:43

Koukám, že jsi měla doma ještě většího „trpícího“ chudáka a zbabělce než já a to je co říct :hug: :hug: :hug: (ne, že bych razila heslo že „chlapi nepláčou“..ale co je moc, to je moc :cert: :poblion: ) v začátcích mi moc pomohla kniha „Když partner odchází“, snad je ještě někde k sehnání. Vím, že je hodně těžké přestat se dívat na zavřené dveře (a chtít je znova marně otvírat..) a s odvahou vkročit do těch, které se ti právě otevřely…ale to vše přijde časem :hug: :hug: já si často představovala, co budu dělat „za měsíc/půl rok/ rok… " a věděla jsem, že takové trápení a bolest už určitě cítit nebudu, že bude mnoho věcí vyřešených a ještě mnoho pěkného mě potká.. a měla jsem pravdu :srdce: tak to chodí… "hůř už bylo“..ted už může být jen líp :hug: :hug:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15983 příspěvků 02.11.14 12:45

@Kamča.dalmatinka To je pravda, co jsi napsala. Zakladatelka by si ušetřila minimálně druhou porci zklamání, kdyby si zachovala hrdost, manžela nepřesvědčovala, nepokoušela se ho ovlivnit svými slzami a snažením, které bylo předem odsouzeno k neúspěchu. Netroufla bych si ho označit za idiota nebo debila, minimálně se pokusil vztah uchovat a nechal se přesvědčit k tomu, aby zůstal a navštívil poradnu. K lásce se stejně nikdo přesvědčit ani uprosit nedá a kdyby ho zakladatelka vypakovala rovnou, možná by měl šanci zjistit, že mu rodina chybí. Nebo taky ne. Ale tohle řešení bylo od zakladatelky nešťastné, závěr je poněkud teatrální, nejsem si jistá, jestli soužití s ní je až takový med.

 
HF29
Povídálka 23 příspěvků 02.11.14 12:48

Je mi to moc líto, ale uvidíte, že bude líp. Stejně by časem asi k něčemu podobnému došlo a je lepší, že dnes děti ještě tolik nechápou. Potkalo mě to samé. Já se ale starala o postižené dítě, druhé bylo na cestě, když se odstěhoval. Alimenty…škoda mluvit, dokázal si vše zařídit. Ale potkala jsem svého nynějšího muže, kterému obě děti říkají taťko a on je bere jako vlastní. Lepšího partnera jsem si nemohla přát - nebudu tu vychvalovat jeho klady :oops:. Takže se držte a věřte, že vše zlé je proto, aby se stalo něco lepšího. :hug:

 
Cee
Kecalka 113 příspěvků 02.11.14 12:58

Milá Lynnete,
když je to tedy tak, jak píšete, proč si si ji bral? proč si s ní pořídil 2 děti?
Je v pořádku, když člověk chce být v životě štastný. Ale kde dpovědnost? Marně v tom chlapovi hledám nějaké dospělé chování, podporu, která je pro manželství dost duležitá. On ji normálně hodil přes palubu na úkor svých emocionálních potřeb :cert: V době, kdy ho potřebovala! :cert:
Nezlob se na mě, ale to se mezi férovými dospělými lidmi nedělá.
OK, děti mě nenaplňují, vztah také ne, chci si užívat…to ale nevěděl dřív? Kolik mu je? Čili začnu chodit do práce, po 2 měsících zjistm že mi nevyhovuje, tak odejdu, rotože nejsem uspokojen???Půjčky ani fakt že mám manželku na MD apod…závazky.
FUJ, jen a jen sobectví :pocitac:
Tento chlap je velké sobecké nezralé dítě. Pro každou ženu bude jen koulí u nohy, dokud nevyzraje…
Bohužel, zakladatelko pro tebe, že ted budeš na vše sama, ale bohudík za to, žes poznala jeho charakter teď, život máš ještě před sebou :hug:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 02.11.14 13:02

@Lynette jasně, pokud našel „ženu svého života“…nebyla bych ve vztahu bez lásky… ale po provalené nevěře (kterou nejprve zatloukal) doma dělat trpícího a dožadovat se důkazů lásky od podvedené manželky?!!! (nemá to být spíše opačně?!).. jen sprostě zneužil doznívajícího šestinedělí, únavy z miminka a momentálního manželčina zoufalství.. ani návštěva poradny mě o jeho morálním kreditu nepřesvědčila…spíš mám dojem, že se tam nechal dotlačit, aby měl „svědomí čisté“ že udělal pro záchranu vztahu vše :nevim: ono je snadné se nechat milovat ženou, která nemá děti a může bobánka celý společný čas oprašovat.. osobně bych ted už takového chlapa kopla do azdku hned, láska - neláska. Nicméně zakladatelku chápu…prožila jsem podobné situace (snazší o to, že bez dětí), naděje a následná zklamání, vlastní ponižování pro záchranu vztahu, 100%nasazení z mé strany stát se tou nejdokonalejší manželkou na světě a z druhé strany snahy 0%..tedy pardon on vlastně chudák trpěl a měl morální dilema :poblion: nakonec jsem to po dlouhých měsících ukončila já (ani na tohle neměl koule - rozhodnout to sám, trpitel) a udělala jsem dobře. Zpětně nechápu, jak jsem si tohle všechno mohla nechat líbit, kolik energie jsem vynaložila na někoho, kdo za (o to!) nestál… člověk se pořád učí :kytka:

 
Cee
Kecalka 113 příspěvků 02.11.14 13:05

Hanka br.,obdivuji Vaši tvrdost a racionálnost.
S Kamčou dalmatinkou jste střelkyně od boku :jazyk:
Nicméně lidi se taky milují,
mají v sobě fenomén odpouštět a zakladatelka taky bývala štastná, vždyt postavili společně dům, byli spolu 10 let…vypakovat ho během týdne :nevim: Ježíš, vždyt má s ním 2 děti!!! :pankac:
samozřejmě kdyby se neustále k sbě vraceli a bylo to třebas rok dokola a dokola, asi by bylo na místě nějak radikálně racionálně jednat…
ale zde??? :dance:

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 02.11.14 13:07

@Cee Bral si jí protože s ní byl šťastný - vždyť to zakladatelka sama napsala, že jí řekl že s ní byl šťastný naposledy před svatbou. Ona ho potřebuje pořád a je nesamostatná - když nesedí s ní u stolu tak ani nemá chuť jíst a jelikož nemá rozum tak prostě nejí. Něco jiného je závazek a něco jiného je koule u nohy. Navíc pokud jí říká že děti tím trpět nebudou a že budou dále přáteli pak se nedá vůbec mluvit o nějakém házení přes palubu. Evidentně je hodlá finančně podporovat a i jinak se o ně zajímat - bohužel zakladatelka to nezvládá a hystericky na něj ječí, přestože on se snaží situaci vyřešit v klidu tak, aby to děti odnesly co nejméně.

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 02.11.14 13:13

A opravdu se nemohu zbavit dojmu, že zakladatelce dělá dobře se trápit a dělat ze sebe chudinku. Jí se prostě líbí že ji všichni litují - proto taky píše O smutku, co cítím, podruhé - za chvíli napíše o smutku co cítí potřetí, podesáté, posté…

Předposlední odstavec toto jasně prozrazuje. Já se divím, že jí v tom všichni tady podporují. :roll:

 
mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 02.11.14 13:16

Drž se :hug:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15983 příspěvků 02.11.14 13:18

@Cee Jo, tvrdé to možná je, ale realita taková bývá. Chápu, že zakladatelka manžela milovala, nechtěla se vzdát své představy o šťastném manželství s ním, tím spíše mu měla dát možnost, aby se rozhodl sám. Lásku si nevyškemráš, nevyprosíš, nikoho k ní nepřesvědčíš ani když budeš chodit v minišatech a navoněná a vařit 5× denně. On se měl snažit - ne ona. Pokud by chtěl svou rodinu zachránit.

 
Cee
Kecalka 113 příspěvků 02.11.14 13:24

Lynnete, jste moc přísná a zřejmě asi dost silná žena :palec:. Člověk v krizi si musí odžít všechny fáze než přijde úzdrava.
První fáze je smutnění, truchlení a zakladatelka potřebuje smutnit, tak ji toho z toho nevytrhávejme do dalších fází a podpořme ji. Každý ten čas potřebuje jinak dlouhý
Samozřejmě dospěje taky k tomu racionálnímu, co tady zmiňují Hankabr. i Dalmatinka, ale asi potřebuje více času. :dance:
Nicméně nesouhlasím s Vámi v tom, že chlap je normální a chápete ho a ona je hysterka.
Spíše mi přijde jako hysterák on- plakal, že neví pro koho s e rozodnout? Chudáček jeden malej, :jazyk:

 
Susanna
Generální žvanilka 21057 příspěvků 02.11.14 13:27

@Opocno Je dobře, že ses z toho tady vypsala. Prožila sis své a je na čase odrazit se ode dna. I když se ti to teď nezdá, odejdeš z tohoto „boje“ silnější, než jsi byla předtím. A věř, že brzy budeš zase šťastná, nejdřív se svými kluky a později třeba i s někým po tvém boku.
Drž se a kdyby něco, jsem tu :hug:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 02.11.14 13:42

@Lynette ty si asi nedokazes predstavit, jake nervy a starosti nastanou… :zed:
ja kdyz mam nervy, tak taky vubec nejim…to proste nejde, nasoukat do sebe vubec neco a ma to hodne lidi.

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 02.11.14 13:43

Já si myslím, že jste problémy začali řešit až moc pozdě. I v minulých deníčcích (s prvním synem) bylo napsáno, že toho máš moc, že jsi unavená a na manžela nepříjemná a některé dny zoufalá. Tady už asi začaly první, i když tehdy neviditelné, problémy. Možná by Ti už tehdy pomohlo opravdu najmout někoho na hlídání nebo na výpomoc (ne, není to selhání matky, prostě ne každá to umí - včetně mě - mít doma vše naklizené a připravené a k tomu se usmívat na manžela, který zrovna přijde z práce a chce doma příjemnou atmosféru). Nic to nemění na tom, že na konci se k vám zachoval hnusně. Zkus si nechat od někoho vypomoct doma a udělat si čas na sebe (klišé, ale pravdivé), zkrátka měj se ráda! Držím Ti moc palce, abys tuto těžkou dobu zvládla a potkala pak někoho, kdo za to bude stát!

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 02.11.14 13:51

Čas je veliký lékař, věřím, že bude dobře a že to, co tak moc bolí, vás jednoho dne nakopne a vy půjdete dál, určitě to má důvod, proč je to ted takto, jen třeba ještě není úplně vidět. Moc vám držím palce a přeji hodně sil a lásky do dalšího života! :srdce:

 
Zlobice
Kecalka 405 příspěvků 02.11.14 14:20

To je dobře že máš vztek. Jen se naštvi, vztek je dobrou hybnou silou. Neboj, zase bude dobře. Už vám evidentně napáchal hodně škody jen tak čiře z blbosti, tak ať už máte od něj pokoj, určitě se časem najde dobrej chlap, kterej vás bude mít všechny rád :hug: :kytka:

Příspěvek upraven 02.11.14 v 14:21

 
timeforce
Kecalka 233 příspěvků 02.11.14 15:27
hovado

Je to hovado jen nechapu ze za 10let jsi nwpoznala nakej naznak neceho si?

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 02.11.14 15:35

Ja te podporim, po 10 -ti letem vztahu vic nez normalni rekace zeny, kdyz neji a ma vztek..Ty co pisi, ze by jednaly jinak, mozna nano, mozna tim uz prosly, ale ne kazdy je hned tak silny a navic..Tyto faze jsou zdrave, nejdriv plac, pak otazky proc, pak vztek, nenavist, jsou to normalni faze, kdy se clovek toho vseho zbavuje :palec: :palec: :hug:
Ja Ti drzim palecky, neboj bude lepsi zodpovednejsi chlap, ikdyz ted si rikas, ze jiny byt ani nemuze, ted je to jeste nemozne si pripustit.Ale ver bude lip.
Deti mu davej, budes mit jednou i vyhody, budes mit cas a on??a Ona???vzdyt je to vecne dokola i ona jednou bude matkou a svazana doma, ty budes ta, co to zvladne bude v klidu a ona muze byt naopak ten uzlicek nervu, to je normalni kolobeh zivota a velice spravedlivy :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:
Jednou toho zoufalce budes prehlizet a otres si o neho maximalne podpatek sve nove botky :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :mrgreen:
Neboj se :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 02.11.14 15:38

@Tiger-lily ale aspoň kus hrdosti by si zachovala a neudělala ze sebe trubku :?
mě takle někdo ublížit, ublížit našim dětem, tak ho vykopu a budu propíchávat jeho wo-du panenku až do konce života.

Doufám že opočno už ted tak procitla, že až se manžel vrátí že ho ta nová frnda nenaplnuje, tak mu tu prdel už nakope a neveme ho zpět

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 02.11.14 15:39

@Nika079 a souhlasím se vším s niky

začni žít, udělej si čas i pro sebe a měj se ráda, proto že brzo přijde ten, kdo si tě bude vážit

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 02.11.14 15:42

Ať to zakladatelka napsala jak chtěla, smutní, nejí atd. Já teda když mám problém, tak jíst taky nemůžu. Mimo jiné, vyčítat někomu, ať se nají a nehysterčí je teda napováženou. Fakt je, že se chlap zamiloval a chce odejít. Pro mě ubožáček, které raději hodí vše na manželku (není s ní štastnej už svatby.) a tím se zbavuje zodpovědnosti za svůj oblblý chtíč. Jestli byl tak neštastný, proč už nezabránil početí dětí, proč investoval a zavazoval se ke stavbě domu atd. Ne, on problém neměl, jen teď vlastně hodí špínu na manželku, celých deset let trpěl, ale ted už chce jít za svým snem. Hnus, Ať už je zakladatelka jaká chce, takové chování je od chlapa trapné, ubohé, prostě na

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama